Új privát üzeneted érkezett!

Orsi! :D
Megnéztem a Brendon honlapján, és csak 2 féle volt oldalt patentos, illetve az egyik abszolút lányos! :cry: Ennyire ritka? A hátul patentos az nem jó, ugye?

Pandus! :D
Cumit is vettetek?
Mi a véleménye az anyukáknak a cumiról? Én még nem találkoztam olyan babával, akinek ne lett volna, pedig sokan ellenzik!

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:Orsi! :D
Megnéztem a Brendon honlapján, és csak 2 féle volt oldalt patentos, illetve az egyik abszolút lányos! :cry: Ennyire ritka? A hátul patentos az nem jó, ugye?

nem mondtam sosem, hogy nem jó :oops: csak annyit, hogy nekem jobban bevált a kinyithatós. De sima is van, és az is jó :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Kaptunk cumit de remélem dísz marad. Én soha nem cumiztam ha betették a számba bömböltem az unokahugaim is kiköpték szóval vannak olyan babák akik nem szeretik. Remélem Dorka se lesz cumis de persze majd meglátjuk....
Vendég
 

 
 

donika írta:Pandus! :D
Cumit is vettetek?
Mi a véleménye az anyukáknak a cumiról? Én még nem találkoztam olyan babával, akinek ne lett volna, pedig sokan ellenzik!

nekem csak 3 ilyen babám van :lol:
cumi legyen otthon, mert kellHET... de nem biztos pl. hogy elfogadja (Levi nem fogadta el), és a hasfájós időszak végén Mátét meg szomplán leszoktattam azzal, hogy nem dzgdostam vissta a szájába (neki olyan 3 hétig volt cumija)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszike a gyors választ mindenkinek.
Teázok ezerrel..........

Pandus!gyere utánam,gratula a 30.héthez. :lol:
mi is hétvégén intézzük a szobát,én is rakok képet,multkor megígértem.

Kép
csiperke
 
 


Donika! Nekem sajna gombám volt a 24. héttől, és nem is múlt el, mindig visszajött. Erre kaptam a Pimafucin kúpot és krémet. Elég volt 2-3 naponta 1 kúp, más napokon krém, így elviselhető maradt. Szülés után meg megszünt az összes nyíg: gonba, vakarózás-viszketés, derékfájás... :lol:
Alvás: Nálunk hálózsákban. Kombidressz, rugi (vastag bolyhos vagy pamut) és vastag hálózsák. Nekem mindig keresztben fekszik az ágyban a gyerek, pedig úgy nem is fér el (80 centi körül van, az ágy meg ugye csak 70 - kis gombóc mindig vándorol). Délután viszont takaróval alszunk.
Takaró nekem van: egy vékony pléd, 2 vastag pléd, egy paplan (kis vékony), egy gyapjútakaró, és Ádámról 1 pléd meg 1 takaró. Kb. használjuk ismind, mert van egy a babakocsiban alatta, járókában alatta, mikor pici volt, a gyapjútakarót alátettem. a többivel takarózunk, ahol vagyunk, van olyan, hogy még keresgélek is, melyik hol van.
Jó babanövesztgetést Nektek!

Fanni! Kutya: :twisted: :twisted: :twisted: Itt is van a mögöttünk lévő házban... :twisted:

dkata
 
 



Donika,
ismerem már ezt a kúpot, volt hozzá szerencsém :D
csak azt nem értem miért nem vett kenetet, semmiből nem állt volna és legalább tudnánk mi a szitu :shock:

mi van ha vmi baktériumom van, az veszélyes is és ez a kúp nem is jó rá :!: :oops:
nem értem ezeket a dokikat!!! :x

Kép
fendike
 
 


Kata! :D
Köszi neked is! Jaj, biztos nagyon édi lehet, ahogy keresztbe fekve alszik! Nemrégen a másik topikon láttam róla képet, szép kisfiú! :wink:

Fendike! :D
Én, amikor kb. 14 hetesen elmentem a dokimhoz nekem nem volt égő, viszkető érzésem, csak folyásom. Ő azt mondta, hogy alapjában véve az nem gond, de a ph-ja viszont nem volt jó, azért kellett ebből a kúpból!
Miért írta fel a kúpot neked? Biztos, ami biztos alapon?

Kép

Kép
donika
 
 


Aha, megvizsgált, azt mondta minden rendben!?
Ad kúpot, erre kérdeztem, hogy mégis mit kezelünk?
Erre ő, hogy úgyis csak ezt adhatja...
Az oké, hogy gombára, ph-ra ez tökély, de honnan tudja, hogy nincs baktérium????
Persze ez csak itthon jutott eszembe... :oops:

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Kicsit jobban vagyok,jót tett,hogy feküdtem szinte egész nap.

Fendike!tenyésztést nekem sem vett,pedig kértem,de azt mondta,hogy tudja mi jönne ki belőle.Én is csak pislogtam,de ma már nem kérem,kezel rendesen,odafigyel rám ezzel kapcsolatban is.
Ha a dokid figyelmes,akkor nem lesz baj.

Kép
csiperke
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzéseket "kutya ügyben".
Képzeljétek, tegnap már 7-kor kókadoztam, de 9 előtt nem akartam lefeküdni. Addig csönd is volt, de mikor az ágyba feküdtem, jött az ugatást. Írtam egy sms-t a szomszédunknak -akikkel amúgy jóban vagyunk-, hogy 2 napja nem alszom és csináljanak már valamit a kutyával. Nem fogjátok elhinni! 2 perc múlva csend volt és egész éjszaka így maradt! Aludtam is :D
Nem tudom, mit csináltak, majd beszélek velük délután, hogy tartsák meg ezt a jó szokásukat :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok!
Nekem a cici érzékenységen kívül nincs más tünetem... Ez normális?
5+2 vagyok! A poci mikor kezd el feszülni?
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, ezt úgy hívják ,örülj neki!!!!

Ha nekem ez a szenvedés itt a végén nem lenne, elmondhatnám, hogyha nem tudnám, hogy terhes vagyok, azt hinném, csak a szokásos és megint nem menstruáltam egy év alatt.....mert a hasam sem nagy, fel sem tűnik senkinek, hisz alapjáraton sem vagyok kicsi, szóval nyugi!!!!
És rohadtul örülj, hidd el, szerencsés, ne aakrj hányni meg ilyenek, én el sem tudom képzelni, milyen szar volt Pandusnak hogy végighányta a 14 hetet!!!!
Nekem havaj volt a terhesség eleje ... eddig.
Vendég
 


ja és Fanni, nekem cickófeszülésem sem volt tekintettel arra hogy nagyon melleim sincsenek szóval az sem volt véletlen hogy csak totál véletlenül teszteltem.....
Vendég
 


Lafi :P
Ez jó hír, köszönöm :)
Én úgy emlékeztem, hogy az 1. terhességemnél ilyenkor már feszült a pocim.... de lehet, hogy még nem. Mondjuk most alapból +2 kg-val indultam... ami nekem pont a pocimon van, így az is lehet, hogy feszül, csak nem érezem :oops:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, nyugi, ne keresd magadon a tüneteket!!!lehet, hogy most egy sem lesz!!!Annyi mindentől függ!!!
Istenem még 6 nap!!!!!
Vendég
 


Lafi,
Nem 14 hanem 17 hetet hánytam de nem volt olyan rossz mint most ez a fekvés pedig tényleg mindenhol hánytam ahol lehetett meg ott is ahol nem :oops:

Fanni,
Nekem nem volt cici érzékenység csak a hányás jött az 5. héten. ez normális de azért még lehetsz te is rosszul :wink: ez most bíztatás vagy inkább fenyegetés? :lol: :lol: Szóval tényleg örülj neki bár tudom jobban megnyugtatna ha hánynál egy kicsit valahol lelkileg nekem is jól esett :roll: Nálunk az egész család nagy rókázos volt terhesség alatt lehet ti jobban bírjátok :wink:
Vendég
 


S addig még mennyi para-kismami kérdést tudok majd feltenni :lol:
Köszi Lafi :P a megnyugtatást!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
örülj neki, de tényleg!
Nekem szinte semmi durva terhestünetem a mai napig.
Cickó persze feszülget, de az sem volt rögtön, no hányinger, no kívánósság... :D
Persze érzek ezt-azt mostanra, de ez tényleg semmiség és olyan jó, hogy nem szenvedtem semmitől.
Annyi volt az elején, hogy ha nem ettem délelőtt vmi szénhidrátot akkor előfordult émelygés, de első UHig emlékszem csak annyi volt, hogy picit érzékenyebb volt a mellem..., aztán ez durvább lett... :lol:

Kép
fendike
 
 


Fendike :P
Nagyon köszi Neked is!
Mostmár tényleg megnyugodtam.
Sok ez a 12 nap a vérvételtől az UH-ig :? s eredetileg 15 akart lenni...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Lányok!
Nekem a cici érzékenységen kívül nincs más tünetem... Ez normális?
5+2 vagyok! A poci mikor kezd el feszülni?

nekem a fiúkkal S E M M I tünetem nem volt.
pocifeszülés? :) fájt, de nem feszüllt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Én a pocimban abszolut semmit sem érzek. Tegnap előtt 1x éreztem a petefészkemet, aztán ennyi.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


kívánósság: egyik terhesség alatt sem volt
hányinger Lilviel szülésig :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni, ezért vagyunk, hogy ha ilyen kérdéseid lennének, válaszoljunk!!!Nekem pocakfájás sem volt!

Pandus, hűnye bakker, 17 hétig?14 rémlett, már ez is sok, pláne a 17.

Nyilván, én is nyugodt lettem volna, ha hánynék, hisz az a biztos jel,ugye, de miután engem is kiokosítottak, hogy a terhesség nem já együtt feltétlen tünetekkel, megnyugodtam és marhára örülök, hogy minden okés volt. Úgy dolgoztam abban az időben, hogy nem is tudták meg hogy terhes vagyok míg be nem jelentettem!
Vendég
 


Pandus :P
A Te hozzászólásodat csak most vettem észre! Igen, a hányás "megnyugtató" lenne, de nyilván kellemetlen. Na nálunk meg családilag nincs hányás :)
Igen, a fekvés is akkor nagyon rossz, ha nem tudod pontosan, mi van :?

Lafi :P
Nehéz ügy ez az eleje :roll: na meg a közepe nyilván és a vége, igaz? :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :P
Ha még kell egy kis nyugtatás nekem sem volt tünetem, semmi hányinger, kívánósság, cicifeszülés is csak kicsit, sőt én elkezdtem barnázni, ami totál bosszantott! :x Ja, és még étvágyam is alig volt, inkább gyenge voltam!

Kép

Kép
donika
 
 


ja, és még egy! Én is alig "vártam", hogy rohanjak a wc-re hányni, és ez 1x majdnem előfordult, a férjem reggeli parfümjétől rosszul lettem, de mégsem hánytam, na ennyi volt! :lol: Ekkor egy kicsit örültem!

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni,
Láthatatlan lettem :lol: :wink:

Hát lányok ennyi nem hányós kismamát :D mivel fizettétek le Vukkot? Mert az nem veszem be hogy itt mindeki szerencsés :lol:
Vendég
 


Fanni,
nyugi,en is csak megerositeni akarom amit a tobbeik irtak hogy nem feltetlenul jonnek a tuentek..
Nekem sem volt semmi egy ket nap cicifeszules es kesz..A 7 het kornyeken kis emelyges...
De emlekszem ugyanezeket kerdezem a lanyoktol anno :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Pandácska :D
hánytál te mindenki helyett :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni!
Én is leírom, de csak azért, hogy Pandus lássa, hogy komoly szervezet müködik vuuukk lefizetésére. :lol: :lol:

Szóval csak a mellbimbóim voltak picit érzékenyek. Ennyi!!!

Pedig úúúgy hánytam volna egy nagyot. :lol: (anyukám is tünetmentes volt)

Állandóan attól féltem, hogy a gyerek felszívódott, már nincs is ott!

A 12 hetes UHra remegő lábakkal és gyomorgörccsel mentem, hogy Istenem, add hogy ez a gyerek még ott legyen! Annyira nem volt semmi tünetem!

18 hetesre hasonlóan mentem. Talán már nőtt a pocakom, de igazából nem érzek még semmit! :lol:

Én is úgy dolgoztam, hogy nem vették észre hogy terhes vagyok. Csak amikor bejelentettem.

Ha utólag visszagondolok, akkor azt mondtahtom, hogy talán álmosabb voltam egy picikét, nyugtala és ingerült. Idegesítettek a kérdések, hogy a pocakod? mekkora a hasad? Hány kilot híztál? Nőtt a melled? Ezt kérdezték a 6-9 hét között! Nagyon untam. Aztán leszoktak róla. :lol:

A kívánósság nem volt erősebb, mint máskor (alapjáraton egy roppant kívánós nőszemély vagyok) hagymára, csípőspaprikára és ecetes dolgokra fókuszálódott-. :lol: :lol:

23 hétre már vannak terhességi tünetek!

Pl. a kisfiam most is szétrugja a pocakom! És időnként keményedek féle! :? Ez utóbbi nem nagy élvezet! :roll:
Meg néha úgy indulok el, mint egy 80 éves anyóka! Csípőből nem akar indulni a lábam! :lol: :lol:
Vendég
 


Orsi,
Neked mindig igazad van :D

Jól van lányok most már nem mossátok le magatokról hogy lefizettétek Vukkot és engem persze kihagytatok a buliból :wink: vagy az is lehet hogy én voltam a fizetség hogy nálam garázdálkodjon és addig titeket kerüljön el :shock: :lol: lebuktatooook. Na jól van megyek máshova poénkodni elfeküdtem az agyamat :oops: :D
Vendég
 


Donika :P Petitpois :P Kavicska :P
Köszönöm! Akkor most próbálom a parámat abbahagyni legalább az UH napjáig :lol:

Pandus :P
He-he, tényleg Te hánytál mindenki helyett :lol: Cserében viszont szép vékonyka maradtál :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandácska :D
ha így jobb neked, akkor engem viszont egészen a szülésig minden nap megkörnyékezett... nem tudom, hogy ez jobb-e :)
szóval most én is kimaradtam a lefizetési buliról.

(nem beszélve arról, hogy ha ez bármikor eszembe jut, azonnal hányingerem lesz :? )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Azért így egy picit jobb :wink: nem csak én mászkáltam zöld fejjel a világban :D
Vendég
 


Hát igen, alapvetően ez alkati kérdés + aszondják az okosok, hogy a lányok jobban igénybe veszik anyjuk szervezetét és nehezebb a terhesség. Ebben biztos van igazság, de persze mindig vannak kivételek... :roll:

Kavics,
nekem ugyanez, rugdosás, keményedgetés és mondjuk éjjel alig bírok lábra állni, iszonyúan fáj 1 ponton a csípőm, többször összerogytam hirtelen... :oops:
ezzel nagyon gondolom semmit nem tudunk csinálni :!: :?:

Kép
fendike
 
 


Panduskám, tényleg akkor mindenki helyett rókáztál!

Egy tünetem volt mégis, így hogy olvastam Kavicsot, álmos voltam, de iszonyat, és ez sem az elején, úgy 8-9. hét táján, már 20 órakor aludtam, ilyent ezer éve csináltam utoljára, szóval ez volt a TÜNET csupa nagyetűvel, mert nem volt több, a 12. héttől még ez is elmúlt.
Vendég
 


Fanni :D
Az 5+2. napon még tényleg nem nagyon vannak tünetek! Még akkor sem, ha később lesznek. Nekem a kislányomnál, akinél 7-től a 16. hétig hánytam (naponta), ebben az 5. 6. hétben még semmi tünetem nem volt. A cicm is alig-alig feszült. És hogy én milyen boldog voltam az első hányás után!!! Hihetetlen, de sírtam örömömben :oops: Gondolom, ilyesmire vágysz te is :wink: Viszont most egész más tünetetket produkálok - állítólag kisfiú lesz 8) Szóval reggel émelygés, gyengeség, aztán olyan farkasétvágy, amilyet még nem éltem. most vacsooráztam, de már falom desszertnek az almát, a mandarint, a kivit. Mert őrülten KÍVÁNOM.
Remélem 1X hánysz majd megnyugvásként, aztán többször nem. Ebben maradjunk, jó? :wink:

Lányok, tapasztalt kismamik, anyukák, közvéleménykutatás:

12. héten tarkóredőmérésre + átfogó UH-ra hová érdemes menni? Istenhegyire a Hajdú dr.nőhöz, vagy máshol 4D UH-on is ugyanolyan jó? És árakra is kíváncsi lennék, ha lehet :roll: Jaj, és bejelentkezésre is. Mennyivel előtte kell?

Véda
Vendég
 


Véda,
Én 12 hetesen az Istenhegyin megcsináltattam a kombinált tesztet egy vérvétel meg uh és ajánlom neked is. 28 ezer ft de megéri szerintem főleg ha lombik babája van az embernek.
Vendég
 


Véda!

Teljesen egyetértek Pandácskával. Én is ott voltam 12 hetesen! Lafi is!
Azt a pénzt megéri. Csak időben kell időpontot kérni Hajdu dr.nőhöz, mert nagyon sokan vannak nála. (kb. 10 terhességi hét körül, vagy egy héttel hamarabb, akár...)

Ha egészségpénztár tag vagy, akkor van lehetőség visszaigényelni a pénzt. Én az MKBn keresztül visszakaptam!
Vendég
 


Véda,
Itt megtalálsz minden infót:
http://www.gendiagnosztika.hu/index.php ... &Itemid=41
Vendég
 


Véda, egyetértek Pandussal és Kaviccsal, én még a 4es tesztet is megcsináltattam, mert az első vérvétel nem lett tökéletes és ez is kellett hogy kizárjuk a Down-kürt teljesen.
Én csak ezt ajánlanám neked, még ha kicsit drága is....ennyit megér.
Vendég
 


Véda :P
Neked is köszi :)

Lafi :P
Te miért nem vagy benne a babavárós táblában? :shock:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika

a cora-ban minden mennyiségben találsz átlapolós bodyt, én azt szeretem a legjobban, próbálok mindig ilyet venni, mert Olivér utálja, ha a fején áthúzom a ruhát.
rugikat pedig olyanokat használok, amik végig elöl patentosak (brendon), azt se kell rajta keresztül húzni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi! :D
Köszi az ötletet!

Véda! :D
Egyetértek a lányokkal, én is az Istenhegyin voltam!

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy így eltüntem de a napokba nem igazán éreztem jól magam. Folyamatosan hányingerem van és többször hányok is naponta és a pocakom is gyakran keményedik.

Petitpois:
Remélem hogy már jobban vagy. Nem semmi hogy a kismamáknak min kell keresztül menniük. Ez rémállom.

Orsi:
Én is 50-es és 56-os rucikat vásároltam. A korházbol hazahozni biztos elég lesz az 50-es is. 50-es böl kevesebbett de legyen az is.De ezt azért az UH eredménye is megközelitőleg mutatja már az utolsó napokban. Nekem sem tettszik ha a gyerek elveszlik a ruhában. Nekem itthon nappal 22 - 23 fok kell mert külömben fázok éjszaka meg 21 fok. Én elég fázós vagyok.

Véda: Hatalmas gratula a kis pocaklakóhoz!!

Aranykavics:
Köszi igyekszem. Nekem a keményedésekre megemelték a Magnézium Citrici 500mg-osz 3x2-re. De igy is vannak keményedéseim még fekvéskor is.

Donika:
Mi is fogunk hálózsákot használni legalábbis az elején. A babakocsiba pedig vettem egy szuper bunda lábzsákot
Én mindenképpen külön mosom a baba rucikat

Lafi: Tiszta izgi hogy te leszel a következő.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Halihó!

Tegnap a halálomon voltam,ez a rohadt nátha nem akar elhagyni.
K...va szar,sehova nem is mentem,enni sincs kedvem.
Ma egy picit jobb,de még korán van.

Pandus!én is okádtam ahol csak lehetett,és ott is ahol nem,a Kaáliba is be kellett telcsizni,hogy adjanak délutáni időpontot,mert nem tudunk elindulni.A férjem meg csak nevetett,hogy jol el kapott a dolog,aztán egyszer a kocsiba is sikerült,na azon nem vigyorgott.

nekem viszont sok terhes tünetem volt,le sem tudtam volna tagadni,hogy nem vagyok az.

Kép
csiperke
 
 


Fanni, talán azért mert nem akartam "bepofátlankodni" hogy Kaáli ellenére spontán lett baba....
De ha nem gond, tegyél be....
2008.01.04. a várható szülés (hahaha majd meglátjuk)
Krizsához jártunk pcos és kiskatonák miatt
nem tudom mi kell még, nem ugrik be pontosan a táblád!
Vendég
 


Ja talán még kell a kor: 27 év, budapestiek vagyunk....majd szólsz ha kell még valami!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: