Új privát üzeneted érkezett!

Regina!
Milyen édes kis mosolygós máris Emese! :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Regina: nagyon édes ez a kislány cuki pofa tényleg én is én is szeretnék egy ilyen cuki kislányt remélem a fa alá majd tehetek egy + tesztet :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Rég jártam errefelé, de azért olvasgatni szoktam időnként. Nagyon édesek a picikék, nagyon sokat nőttek a gyerekek.

Mi megvagyunk, bár ez a 3. hét, hogy betegek vagyunk, először a két kicsi vírusos torokgyuszit kapott, afták voltak a torkukban, kész rémálom volt. Aztán Marci mandulagyulladást kapott, a kicsik meg épp meggyógyultak, és már taknyosak is :x Utálom ezt az időszakot.

Éva, nem kell megigyál 3 liter folyadékot, igyál amennyi jólesik, azt próbáld belőni, hogy szoptatás előtt fél órával-20 perccel megigyál egy pohár valamit. Tudom, nem könnyű belőni, de nekem ez bevált mindig.

Teszek fel 1-2 képet a múlt havi Levi szülinapról és az ehavi Hanna szülinapról és a saját készítésű tortáimról, úgyis ritkán rakok fel képet. :wink:

Kép

Kép

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

 
 

True!
De jó hogy irtál! Nagyon nagyont nőttek a kicsikéid, gratulálok a szülinapokhoz!
Azt a képet hogy kreáltad a tortára? Csak cukrászoktól láttam még ilyet...

Az én legkisebb gyerekem éppen ezekben a percekben tartja a hiszticirkuszt, most épp a lefekvés miatt. Kb 10 perce ordit magából kikelve, a cumit nagy ivben kihajitotta, a pelus sem kell, csak kapaszkodna kifelé és ordit. Most már Emese megunta és rendreutasitotta, de egyelőre hiába :evil: :shock: Vajon meddig tart, kiváncsi vagyok... Szegény Emesém sem tudta nyugodtan végighallgatni a Hófehérkét az orditógépünk miatt. Ki is jöttem, és vissza se megyek, mert nem voltam Rá nyugtató hatással... Megmondtam Neki, hogy fejezze be és aludjon.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy a második képen lévő tortát, hogy csináltad?

Regi!

Nagyon aranyos a picikéd, kis formás kerek feje van. A nagyok hogy viselkednek vele, főleg a nagy fiadra vagyok kiváncsi. Gondolom Évi nagyon élvezi.


Más. Nyugodtan ugorjátok át!

Melcsi!

Most, hogy írtál a Kaalisba, már én is szóba hozom, már a múlt héten( még nem is az ab. kapcsán) akartam írni, csak gondoltam nem olvastad. nagyon tetszett a hozzászólásod. Én csak magamban zsörtölődtem, már rég nem szólok bele más dolgaiba, de pont az fogalmazódott meg bennem, amit te is írtál, hogy a k@..a életbe,( ezt Te nem írtad, ezt én teszem hozzá) évekig sóhajtoznak, jajgatnak, szaladgálnak orvostól-orvosig, hogy legyen gyerekük, amikor meg megvannak a hőn áhított gyermekek akkor mást se lehet olvasni,hogy milyen fárasztó, milyen hülye az anyós, nemtörődöm a férj,mennyi gond van velük, a gyerekek meg örökké mozognak,meg esznek, meg sírnak meg,meg, meg,...milyen teher, hogy minden az ő vállukon van - ami egyébként kétségtelen, hogy így van, csakhogy...a férj eddig is olyan volt, amilyen, ha eddig soha nem volt otthon, akkor most miért lenne többet, egyik sem tini lány már, hogy ne tudta volna,hogy mit vállal és mindezek után most ad a sors egy spontán bébit és akkor jön az agyalás.
Ja, meg még az a "megértő" hozzáállás is szemet szúrt nekem, hogy "a Te döntésed, csak úgy dönts, hogy meg ne bándd", meg "úgy lesz jó, ahogy döntesz", ez egyébként mind így van, csak szerintem ez sokkal inkább arról árulkodik, hogy "ne szólj szám, nem fáj fejem" és nem azt tükrözi, hogy valójában mit gondolnak erről a témáról. Egyedül Te írtad le őszintén a véleményedet. Egyébként abszolút pozitívan értékelte az érintett. Ez jó.

Én már többször leírtam, hogy nem magával az ab.-vel van bajom, bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nincs jobb megoldás, de azért ezt egy ilyen topikban olvasni, olyan finoman szólva is, érdekes.
na, ennyi jutott eszembe, már akartalak telefonon is hívni, mert annyira el voltam képedve, de akkor ezt most "kitárgyaltuk".

Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Bizony, szomoru hogy épp egy ilyen topikban merül ez fel...
És persze az én szám is, már többször feleslegesen járt, mert sértődés meg egyebek lett belőle, dehát nem tehetek róla, én ilyen vagyok... az érzelmek engem sokszor elragadtatnak... egyébként tényleg, az érintett lehet hogy átgondolja ujból, ebből a szempontból is, de szerencsére nem sértődött meg. Pedig bujtogatta a fő-fő szóló :wink: Hát én drukkolok annak a babának. :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok,

elnézést, senkit sem akartam félrevezetni, természetesen az ostyalapot készen vettem :lol: :lol: csak a többi az én művem. Azt hittem, ez egyértelmű
:lol: :wink:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Icus
a múltkor kérdezted azt a kádtámaszt. Bevallom, nem igazán használjuk, bár biztosan jó, de egyelőre szeretem, hogy a karomon fekszik. Meg egyébként a vízbe is jobban bele tud így merülni.

Most megint csak néhány képet teszek fel, mert elég nehéz napjaink vannak. Fáj a hasikája, pedig nagyon figyelek arra, hogy mit eszem. És homeopátiás bogyót kaptunk, ami elég jó, de tökéletesen nem oldja meg a gondunkat. Remélem, hogy 6 hetes korig tényleg megerősödik annyira az emésztőrendszere, hogy ne legyen ilyen sűrűn gond vele. Ma éjjel 6 órát aludtam 3 részletben és hajnal óta megy a nyűglődés, negyedórákat alszik. Szóval az eleje nem olyan könnyű, de persze tudtam, hogy mire számíthatok. Majd csak túl leszünk rajta!
Kép Kép Kép Kép [img]
Kép
Kép

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Csak egy percem van, ne haragudjatok.

Regina! Nem bírtam megállni mind a két kép amin hárman vannak a gyerekek valami fantasztikus!!!
Igazán büszke és boldog szülők lehettek :lol: :lol: !

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Regina!
Csodaszépek a gyerekeid! És milyen jól áll Ádám kezében a picike! Biztos nagyon boldog napjaitok vannak mostanában, már a nyüszit leszámitva.
True!
Na jó hogy vetted a tortalapot, de a képet akkor is Te csináltad rá, nem? Engem az érdekelne.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi én is beleolvastam elnézést de szerintem igazad volt és ahogy néztem a nagy többség is veled értett egyet még az érintett is innentől kezdve nincs miről beszélni :):):)

regi: nagyon szépek a gyerekek büszke lehetsz rájuk látszik mennyire büszkék a kistesóra :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Melcsi! NEEEEEEM!! A tortalapot én sütöttem, az ostyalap, amin a verdák vannak, azt lehet készen kapni. cukrászdában vettem, egy vékony fényzselét kellett rátenni. Mindenféle van, bár őszintén szólva mikor megláttam a verdásat, a többit meg se néztem. De be is vihetsz képet, azt is megcsinálják ostyára.

Regi! Ezek a képek tényleg fantasztikusak! És tényleg gyönyörűek a gyerekeid! Olyan boldognak látszanak! Gratulálok én is és nagyon jó egészséget kívánok! Kicsit elszorul a szívem, amikor a picike fotóit nézem, de ugyanakkor én már örülök, hogy ekkorák a kicsikéim. Pedig nekem jó alvók voltak első perctől kezdve... :oops: :oops: De azért a két kicsi egymás után nekem kicsit sok volt. Hát még most... Egyfolytában püfölik egymást :x :x

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ilyen sokáig nem írtam. Olvaslak ám titeket folyamatosan, de az íráshoz már nem nagyon van időm.

Regina!
Mindenekelőtt neked szeretnék gratulálni. Gyönyörű a kislányod. A képek, amiket legutóbb feltettél, egyenesen szenzációsak. Annyira jól áll a fiad kezében a pici. Évin is látszik, hogy mennyire örül a kicsinek. Most már te is a nagycsaládosok táborába tartozol. Bizton állíthatom, hogy nagyon jó dolog.
Bizony így a legelején vannak hasfájós időszakok. Elmúlik ez is hamar. Kipróbáltunk mi is sok mindent Benjinél (különböző cseppek, szélcső), de nem sok sikerrel. Aztán egyszer csak (tényleg úgy hathetes kora táján ) elmúlt.

Melcsi, Icus, Nika, Mandula, Fanny, True!
A ti fotóitokban is gyönyörködtem. Nagyot nőttek a gyerekek. Olyan jó nézni, hogy milyen szépen fejlődnek.

Nálunk folynak a munkás hétköznapok. Igazából nem is érzem munkának, amit csinálok. Nagyon élvezem a tanítást. Most már az új helyemen is nagyon jól megvagyok. A gyerekektől folyamatosan kapom a pozitív visszajelzéseket, ami még jobban lelkesít. A kollégákhoz meg diplomatikusan viszonyulok. Valaki kérdezte tőletek még az elején, hogy mit értek irigység alatt. Bármennyire is próbálok visszafogott lenni és a körülményeinkről nem nagyon mesélni, azért csak feltűnt már néhányaknak, hogy a pedagógus átlaghoz viszonyítva sokkal jobban élünk. Ilyen vonatkozású irigységet tapasztaltam. Egyáltalán nem bántam meg a hirtelen döntésemet. Hihetetlen előny, hogy 5 perc alatt az iskolában vagyok. Bizonyos szempontból még nyugisabb is az új hely, mivel kisebb, családiasabb az iskola.
Benji most már kifejezetten szívesen megy az oviba. Jól érzi magát. Most már sokat mesél is. Persze azért nem hajnaltól késő délutánig van bent. Van olyan, hogy csak 10- re viszem be, mert csak akkor megyek dolgozni. Délután meg általában uzsonna után elhozom.
Egyébként nagy csibész. Mindenben követné a testvéreit, ha lehetne. Valamelyik nap bevittem az iskolába. Pillanatok alatt megtalálta a hangot a középiskolásokkal, különösen a fiúkkal. Például focizott velük a tornateremben.
Bencével küzdünk rendesen. Megy a küzdelem a cigaretta ellen, egyelőre nem sok sikerrel. Alkoholos szituációnk nekünk is volt mostanában. Hát, én már nem lepődtem meg úgy, mint Mandula. A tanulást továbbra sem viszi túlzásba. Kíváncsi vagyok a félévi eredményére. Sok jóra nem számíthatunk. Remélem vele azért nem jutunk el odáig, hogy iskolát kelljen váltani.
Péterem rendesen dolgozik. Még mindig azt várja, hogy végre beiskolázzák a tiszthelyettesire. Állítólag most már tényleg ő fog következni.

Teszek fel még néhány képet.

Melinda
fermel
 
 


Kép
Kép Kép
fermel
 
 


Kép Kép Kép
fermel
 
 


Mi ma Nagykarácsonyban voltunk megnézni, hol is lakik a Mikulás. Igaz, Emese emlékezett rá, de most uj szemszögből lett érdekes. Hogy van távcsöve, tényleg. Meg nagy könyve is, a gyerekek nevével Very Happy Ott volt az asztalon. Meghallgattuk az intelmeket is, hogy ugyebár fogadjatok szót, meg segitsetek anyukának összerakni a játékokat. Nos itthon már egész másképp emlékezett: hogy fogadjatok szót, azt a Lukunak mondta, és a segités pedig "neked mondta, a nagyok segitsenek a kicsiknek összepakolni a játékokat!" Laughing Nagyon tetszett az egész, mindkettőnek, mondjuk Luku főképpen a szarvasokat csodálta meg a szánt, gyönyörüek. 6 szarvas van, ebből 3 süldő, a szán meg csillog-villog, fel lehet ülni, szóval nagyon jó. A Mikulásnak igazi szakálla van, legalább 20 centi hosszu, bár nem fehér, hanem szürke, de nem vatta. Virgácsot pedig "a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel az idén nem akar vinni, ezért mindenki legyen jó, hogy csak csokit kelljen kézbesiteni" Laughing Laughing Laughing Tényleg ezt mondta. Ajándékot is kaptunk, a felnőttek is.

Na ezt a másik topicból másoltam, lehet hogy emok helyett angol szavak lesznek :shock: :lol:
Melinda!
Boldog névnapot Neked is!
De rég jöttél, örülök hogy jól vagytok! Hogy megnyult Benji! Milyen nagyfius lett!
True!
Áhá! Én még nem is hallottam ilyet, csak hogy cukrász készre csinál ilyen tortát.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi! Érdemes akkor elmenni Nagykarácsonyba? Én is gondolkodtam rajta, de valaki azt mondta, aki volt, hogy nagy csalódás volt az egész nem túl érdekes. Szóval azt mondodm, mégis jó?

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Igen, szerintem érdekes program, pláne Mikulás táján, szándékosan mentünk ezen a héten, hiszen aktuális. A házán kivül van egy szabadtéri Betlehem, igaz, ez csak hétvégén van nyitva. Meg egy nagy játszóház, minden korcsoport számára érdekes játékokkal. Egy jeggyel látogatható minden, mert nem egy helyen van. A Mikulás udvarában felállitottak egy nagy fakkos szekrényt, minden fakkban 1 játék. Ha viszel Te is játékot, ugy müködik, hogy kinyitsz egy fakkot, kiveszed az abban talált "zsákbamacskát", és beteszed az általad vitt ajándékot. Igy cserélhetünk praktikusan 1-2 játékot... Legfőképpen plüssöket :D Mi tavaly elhatároztuk, hogy évről évre elmegyünk, amig megvan a varázsa. És most nagyon megvan nálunk. :D A Mikulás "naggggyonnn tetszett"

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Csak röviden, mert nincs időm

Regi, gyönyörű szép a pici lány, amit még a múltkor felraktál azon is, itt meg a tesóival különösen helyesek, tündéri a 3 gyerek, olyan béke és melegség sugárzik a képekről, jó nézni :D :D :D

Bocs, másnak most nem írok, sajnos képtelenek vagyunk kivergődni a megfázásból, Anna már jól van de most Levi kezdett nagyon csúnyán köhögni, hörghurut, hörgőgyulladás :cry: . Még antibiotikumot is kapott :cry: , nehogy tüdőgyulladás legyen belőle.
A dokinéni most házhoz jött de Anna így sem volt hajlandó barátkozni vele, és bármit mondott, illetve bármit ígértem nem engedte hogy megvizsgálja. ( ezt most megtehette mert ő már nem beteg, de mondtam ha beteg lesz muszáj lesz akkor is ha nem akarja, csak szerettem volna ha most önként együttműködik, de nem. Csupa dac)
Levi most hogy beteg, extra nyűgös, Anna nem nagyon érti miért is nem ülök le vele festeni, mesélni mikor az öccse ordít, és semmi sem jó, hiába ringatom :cry: :shock: :roll: de azért elég jól viseli hogy kevés idő jut most rá. Csak szegény tízszer kér valamit mire egyszer odajutok...

Van valakinek otthon légfertőtlenítő, légtisztító készüléke :?: Légyszi írjátok meg a tapasztalatokat. Talán hamarabb meggyógyulnánk ha nem adogatnánk négyen egymásnak a bacikat oda-vissza ... pl. egy ilyen kütyü segíthetne hogy a levegő sterilebb legyen? Szerintetek érdemes, és milyet? Remélem Anna nem kapja vissza Levitől, képtelen elfogadni hogy ne puszilgassa...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


icus: jobbulást nektek

melinda ti is nagyot nőttetek a kamaszkor meg elég nehéz igaz ezt saját bőrőmön tudom még egyenlőre csak átérezni mostani eszemmel tudom mennyi borsot törtem anyámék orra alá pedig én még a jó kislányok táborába tartoztam nem ittam nem doháyoztam a cigit soha még csak ki sem próbáltam és még így is láttak állítólag jóakaratú szomszádok inni meg dohányozni és az alkoholt is 20 évesen ittam elúőszőr de reeméelm hamar megoldódik nálatok minden

Melcsi : hú boztosan nagyon szupi lehetett nem csináltatok képeket?

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Persze hogy csináltunk, csak fel kell ide varázsolnom!
Icus!
Jobbulást Nektek! Nem egyszerü kilábalni, különösen ilyenkor, mikor az ember szinte beszorul a rossz idő miatt a lakásba. Szerintem, ha nincs láz, akkor mindenképp szükséges levegőzni, hogy kitisztuljon a tüdő. Otthon is próbálj sokat szellőztetni. Légfertőtlenitőm nincs, semmit nem tudok róla. Lehet hogy hasznos?
Nagyon várjuk a Mikulást. "Mikor lesz már szombat?"

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Icus, ne bánd az antibiotikumot, mi is most így jártunk, de én örülök, hogy felírta a doki végre. 4. hete ették a calcimusc-ot, köptetőt, stb. és nem tudtak kilábalni belőle. Így most nagyon remélem, mehetnek végre oviba, bölcsibe, bár ma bementünk a miku ünnepségre. Hannáéknál az oviban van ádventi csengettyűzés, minden nap egy gyerek nevét kihúzzák karácsonyig, és a jellel ellátott zsákocskából megkapja az általunk bevitt kis ajándékot. Ez olyan nagy izgalom nekik, nemsokára sütik a mézeskalácsot, szeretném, ha nem maradna ki ezekből a jó dolgokból. Légfertőtlenítőnk nincs, de azt tudom, hogy a citrom illóolaja párologtatva szinte minden bacit elpusztít a levegőben. Én mindig szoktam, bár most fahéjasat, de az is antiszeptikus, ha jól tudom. Eukaliptuszt is szoktam, bár azt nem tudom, mennyi idős kortól lehet - bár én az ilyeneket nem vettem túl komolyan, na persze nem a babaszobában. De citromot szerintem lehet már kisbaba korban is. Ez ilyen korszak, nekem se betegesek a gyerekek, de most nagyon benne vannak. Nekünk még írt a drnő egy cseppet, ami igazából allergiás náthára való, de csökkenti a duzzanatot és a tüneteket, nekünk nagyon bevált, egész éjjel szépen alszanak tőle, pedig napközben nem győztem törölni az orrukat.

Melcsi: nálunk péntek este jön a Mikulás! Én úgy tudom, 5-e az estéje...

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Időm alig van, fáradt vagyok, de azért a Mikulás "dilemmában" állást foglalok. ( munkahelyemen örök téma, hogy mikor jön a Mikulás)

Szóval: való igaz, hogy 5-én van a napja, de miután tudva lévő, hogy a Mikulás éjjel jár, evidens, hogy szombat reggel lehet csak megtalálni az ablakba kitett csizmákban az ajándékokat.

Ettől függetlenül amikor már értették a gyerekek ezt az egészet, tehát várták a Mikulást, mi is mindig este dugtuk el, úgy hogy megtalálják at ajándékokat, mert olyan jó volt látni az örömüket, reggel erre nem lett volna idő. ( hisz nem mindig ilyen szerencsésen esik, hogy szombaton van 6-a reggel.)

Nálunk a munkahelyemen szerdán tartottuk a Mikulás ünnepséget. Én is bevittem Hannát. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen szép, meg aranyos, meg barátságos. Semmi gond nem volt vele, pedig először bábos közös játék volt, utánna két bohóc szerű fellépő volt jó hangosak voltak, ugráltak, énekeltek, nagyon lekötötte Hannát is, pedig ő volt a legkisebb, utána jött a Mikulás, tőle sem félt csak mikor az ülébe akrtam ültetni, akkor sírt, de gyorsan megnyugodott.

Icus!

Levi nyűgisebb baba, mint Anna volt? Olyan gépről már hallottam, de amit én tudok, az elég komoly és húzós az ára is, kifejezetten allergiásoknak ajánlják, de többet nem tudok róla.

True!

A tortát én is csak nagy nehezen értettem meg. Nem is hallottam még ilyen ostyalapról. Hol lehet venni? Ja most visszaolvastam, mostmár világos. ( elég soká esett le , mi?)

Melinda!

Így már értem az irigységet, ezt már én is többször átéltem.
Benji tényleg nagyon sokat nőtt, komolyodott.

Melcsi!

A nagykarácsonyi kirándulást már én is tervezgettem, de Hanna még kicsi hozzá, majd jövőre!

Ezt most alküldöm, aztán teszek fel, Mikulásos képeket.
Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:08-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!

Hozzánk is ma este jött a Mikulás. Péter egyik kollégája - aki egyébként már több éve „hivatásos” Télapó- járt nálunk. A munkahelyemen pedig pont ma volt a szalagavató, így aránylag későn, este 8- kor jöhetett csak a Mikulás. Benjinek nagyon tetszett, egy pillanatra sem volt megszeppenve, közvetlen és közlékeny volt vele. Teszek fel néhány képet az eseményről.

Éva!
Látom Hanna teljesen az alkalomhoz illően öltözött. A képeken sokkal nagyobbnak látszik, nagyon kis komoly. És természetesen valóban nagyon szép. Apropó, milyen érzés a kislány ruhácskák között válogatni, így két fiú után? Bár én egyre jobban élvezem, hogy Benjit is milyen vagányul fel lehet öltöztetni. Eddig elég sokat vásároltam a C&A- ban, múlt héten viszont betévedtem egy H&M- be. Ott találtam pld. ezt a klassz kis kord zakót, amiben a legutóbbi képeken van.

Holnap nagycsaládi Mikulást tartunk, úgyhogy még nem ért véget a Mikulásozás.

Jó éjszakát mindenkinek!

Melinda
fermel
 
 


Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kép Kép Kép
fermel
 
 


Fermel!
Milyen szép Mikulás bácsi járt Nálatok! :D
Fanny!
Hannácskád meg igazi kis Miku lány!Tényleg olyan sokat nyult legalábbis a képeken elég magasnak látszik!

Mi melléfogtunk kicsit, történt ugyanis, hogy pénteken voltunk az oviban ünnepségen. Az nagyon oké volt, hogy ez természetesen A MIKULÁS, én már a fejemben gyártottam a magyarázatokat hogy nem ugy néz ki mint a nagykarácsonyi... de a gyerek megoldotta, bár tök másmilyen volt, de épp csak a "szakálla már nőtt azóta". Na de emiatt nem rendeltem itthonra, pedig lett volna ajánlkozó. Erre? Meg is jött rendesen, ablakba a cucc, az én lányom meg még szombat este is azt kérdezte, hogy mikor JÖN a Mikulás? Ugy néz ki, látványosan meg kellett volna érkeznie, nem itt settenkedni ahogy szokott! Szegény minden hangra rögtön ugrott, hogy biztos most jön! Na tanultunk ebből, jövőre azt hiszem jönni fog, mert mindegy itt a kinézet, ha piros ruha meg szakáll, akkor az csakis A MIKULÁS lehet!
Tegnap fürödni voltunk Agárdon, már akartam pár hete is irni, hogy Luku hangulata legekben mérhető ilyen alkalmakkor. A csuszdát önállóan használja, kisétál a vizből, fel a lépcsőn, lóg egyet indulás előtt, majd akkurátusan letelepszik és irány a csuszás :D . Ugy jön-megy a gyerekek között, mintha mindenkit ismerne, képes lelépni minden bucsu nélkül, beáll fröcskölésekbe,öntözgetésekbe, gond nélkül közlekedik a vizben (karuszó van rajta, édes ahogy tartja a kis karját, és segit fujni is :lol: ) Néha felül a lépcsőre de ugy hogy még bent legyen a vizben, és énekelget meg pancsolgat magában. Aztán gondol egyet, huz a fürdőruhánál fogva, hogy térdelni, lovagoltatni kéretik! Mászunk a vizben ketten, mint a lovak, fejenként egy gyerekkel a hátunkon, a kaján vigyorokat leirni nem tudom, biztatnak mindketten, hogy gyipaci! Lukut ki kellett vigyem mert bekakilt, előtte persze még pacsált egyet a lábmosóban. Behozom, majd Emese közli, hogy Neki is kell kakilni. Gyerekcsere, persze Emesének is fontos a lábmosót megvizsgálni :D a medencefelügyelő épp ott mocorgott, néz minket, hogy 3 perce még egy másikkal csináltam ugyanezt. Mondom neki, van itt élet, de csak ez a kettő van velem. Azt mondja, na akkor nem unatkozik! Hát nem is! :D :D :D :D :D
Most pedig betegek, sajnos náthásak lettek reggelre, fekszenek egymás mellett a kanapén, mindenki a saját piros takarójával betakarva, és amikor az egyik tüsszent, a másik is gyorsan tüsszent egyet! Emesének adtam kis Panadolt, mert a torkát is fájlalja, Lukum is tátog azonnal, hát hiszen ő is beteg itt kérem szépen! Bezzeg az orrszivás!!! Akkor hirtelen nagyon egészséges mindenki! :lol: Szörnyü orditással megy még mindig! :shock:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Néhány kép (ha sikerül)
Kép

Na nem olyan családból származik ez! :wink: Hát mindegy, majd napi 1-et kaptok, ugyis sok van!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kép

No itt van a mára engedett fejadag :roll:
A piros fátyolba öltözött menyasszony a stilusos virágával, külön kiemelendő :lol: A menyasszonyok ilyen komoly ábrázatuak, biztos gondolkodnak már előre, jaj mit tettem, mit tettem.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melinda!

Hát, tényleg egész más a lány rucikat nézegetni, de azért én tudok mértéket tartani. Mindig az jut eszembe, hogy 1-2 szer felveszi aztán már ki is nőtte. Pakolásztam a héten is a szekrénybe, hát megtaláltam egy édes kis sötétkék bársony kötényruhát, amit még akkor vettem mikor még meg sem született Hanna, de hála istennek pont akkora a méret, hogy most lesz jó neki. Szóval most már óvatosabb vagyok a vásárolgatással.
Benji tényleg nagyon elegáns abban a zakóban és nagyon megnyúlt, már nem olyan babás, igaz, már komoly óvodás!

Melcsi!

Hát, ez a búskomor menyasszony, úgy áll az oltár előtt, mintha a vérpadra menne. Milyen mintát lát ez a gyermek a férjes asszonyokról??????????????


Teszek fel képet, hogy hogy sikerült a mikulás zsák, amibe hozta a Mikulás az ajándékot a Hannának. Én hímeztem, de a zsákot anyósom varrta meg ilyen szépre.
De azért hadd dicskedjek. Életemben először varrtam igazi ágyneműt és képzeljétek el, nem is nagy dolog. Tegnap délután kettőtől este fél kilencig két garnitura ágyneműt varrtam meg, szabással, angolszéllel teljesen készre. ( csak gomb meg gomblyuk nincs még rajta). Nagyon büszke vagyok magamra.
Na, teszek fel képeket, remélem azért fog erre járni valaki.
Éva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:09-kor.
fanny01
 
 


Éva nagyon ügyes vagy szerintem nagyon szépek :9

Gergőnek mandullagyulladása van meg betörte a fejét valamelyik nap azzal nem voltunk dokinál mert elláttam én neki meg nem volt vészes de ma lementünk dokinénihez mert tegnap 39 fokos láza volt popsiban és nem nagyon volt még lázas ez volt a második alkalom ha jól emlékszem mandullagyulladás és kapott anibiotikumot amit három nap alatt kell beszednie reggelenként és állítólag 10 nap alatt fejti ki teljesen a hatását

a többi kép is nagyon jó

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Gergő betörte a fejét? :shock: :cry: :cry: Jobbulást kivánok mindkét bajra! Még nem hallottam ilyen gyógyszerről.
Fanny!
Én mindennap itt kezdek ha feljövök, de magamnak nem szeretek irogatni :?
A zsák gyönyörü!!! Hát ilyenektől lesz élmény valóban, főleg majd ha nagyobb lesz és konstatálja, hogy mindig ebbe a zsákba kapja. Hogy ez micsoda figyelmes Mikulás! Én is tervezek hasonló gyártásokat, pl. centit megy egyéb textiliákat, de valahogy mostanában még mindig nincs időm... Ha elküldenéd ennek a zsáknak a himzését, azt nagyon megköszönném, van már 1 nagy fiókom ahol gyülnek a varrnivalók...
Látom még mindig kukkolsz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Képzeld, mindig ilyen képet vág, mikor menyasszony! Pedig az én menyasszonyi képeim (is) mosolygósak! Na jó, a templomiak között van komoly, ott nagyon meg voltam hatódva, talán ez tett rá ekkora benyomást?
És merre vannak a többiek?

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Hát, bizony, én naponta többször is "benézek", de valóban visszaszoktam a Kaalis topikok olvasására, mert ott legalább rólatok is olvashatok.
A mintát majd színes fénymásolóval lemásolom, nem túl bonyolult, annak ellenére, hogy leszámolós mintáról ( tehát nem előre nyomott) varrtam én is. Most megint azon töröm a fejem, hogy mibe kezdjek bele, mert nálunk itt nagyon csendesek az esték. ( a tv meg nem köt le annyira, hogy csak úgy bámuljak magam elé.) Nem akarlak elkeseríteni, de azt el nem tudom képzelni, hogy két kisgyerek mellett mikor fogsz varrni , főleg olyen leszámolósat. Amíg kicsik voltak a gyerekek én se kézimunkáztam, ill, este a tv előtt kötöttem, de most a kötés valahogy nem érdekel.
Egy napot itthon voltam tegnap , mert elkaptam valami vírust, de délután már gondolkoztam, hogy mit kéne csinálni elő is vettem egy mézes receptet ( szoktam mézesből "karácsonyfát" készíteni, úgy emlékszem tavaly is tettem róla fel képet), de sütni se volt kedvem, így neki álltam ágyneműt varrni, ahogy már írtam.

Holnap jön hozzánk anyósom, hurkatöltés lesz, kolbászt már töltöttek.( nehogymá' éhezzünk a hideg téli napokon).
Nálatok mi lesz a téli szüneti program? Esteleg összehozhatunk egy pizzázó látogatást.)

Nika!

Jobbulást Gegének. Nekem a nagyobbik gyerek 3 éves koráig- amíg ki nem vették a manduláját- szinte egyfolytában beteg volt. De szerencsére a kisfiad nem beteges, ezen is hamar túl lesz!

Többiek?

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Talán sikerül most már kilábalnunk a betegségből, Anna másodszor is beleesett :cry: Múlt pénteken - akkor már úgy tűnt, jól van - voltunk délelőtt az oviban Mikulásozni, délután meg a férjeméknél a céges rendezvényen, lehet nem kellett volna, vasárnap már megint csúnyán köhögött.
Lassan nem merem már közösségbe vinni... pedig azelőtt nem volt beteges... most végül ő is antibiotikumot kapott, de ez legalább használ.
Anna az ovis Mikulásnak - kissé megszeppenve ugyan, de - még az ölébe is beleült, a délutáninak meg énekelt ügyesen. És nagy lelkendezéssel mutogatja azóta is az édességeket mindenkinek, Levikének is :lol:

Nika
Jobbulást Gegének!
Hogy történt a baleset?

Fanny
Csodaszép a Mikulás zsák :lol: Mennyi idő egy ilyet kivarrni?
Nagyon helyes az unokád, olyan nagylányos már :D
Kérdezted Levit: nem nyűgösebb mint Anna volt, sőt sokkal jobban eljátszik, elnézelődik már pici korától, ha nincs semmi baja. De most hogy beteg volt, semmi nem volt jó :cry:
Utánanéztem a légfertőtlenítőnek, annyi féle van, nem tudom melyik lenne jó, most az Air wolf felé hajlok.

Melinda
Nagyon jók a Mikulásos képek :D Ilyennek képzelek én egy Mikulást.
Ugye Ti voltatok tavaly a két ünnep között Nagykarácsonyban? Akkor már nincsenek sokan? Én is gondolkodom hogy elmenjünk, ha rendesen meggyógyulnak végre a gyerkőcök.

Melcsi
Nálunk Anna már jól tűri az orrszívást, de Levi ordít és Anna vele sír, úgy sajnálja, sokszor befogja a fülét és átszalad a másik szobába inkább...
Jól vannak a gyerekek, elmúlt a nátha?

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Pár kép, hogy mi se maradjunk ki a Mikulásozásból...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Mi jobban vagyunk már szerencsére, bár Luku miatt végül kihivtam a dokit, és adott is antibiot. de nem mertem kockáztatni megint a hörgést, már augusztus óta nincs. Én is a Mikulásünnepségre gyanakszom egyébként, és ha erre gondolok, félek is a januári ovikezdéstől, hogy ezentul esetleg beteges lesz? Meg mit ad át Lukunak?
Emesém már magának sziv, és egyik nap azt sugta meg Apának, hogy a Luku azért sir, mert lefogjuk, mert ez nem fáj, csak a lefogás, az fáj. Lefogás nélkül viszont egyelőre nem megy sajnos :cry:
Nálatok még van mit mutogatni? :lol: Nekünk már alig árválkodik pár kicsi darab a csomagban, mindkettő rákattant erősen, Luku reggel nagy hévvel mutogatja hogy vegyük már le az ablakból mert elvonási tünetei vannak :lol: :shock: De ugy vagyok vele, legalább hamar elfogy aztán befejeztük a csokizást. Egyébként is csak minimálisat kaptak, egyelőre maga az eljövetel az élmény és nem a mennyiség. És ezt gondolom a Karácsonyról is, már tavaly elhatároztam, hogy nem fog a tengernyi ajándékról szólni nálunk ez az ünnep. Korának, érdeklődésének és értelmi szintjének megfelelően kap minden gyermek, de nem tobzódunk és kész. Inkább csak Velük foglalkozunk azokban a napokban (na nem mintha nem ezt tennénk mindennap, de Apának azért van mit behoznia)
Ezekben a hetekben változatos és élménydus napjaink lesznek. Holnap az anyukám( :!: ) elviszi a Micimackó c. mesejátékra. Vasárnap még habozok, az időtől függ. Biatorbágyon szabadtéri tánc, Betlehemes játék van délután, fakörhinta, adventi kirakodás és egyebek. Viszont Szhbattán a Ludas Matyit adják elő, épp ugyanakkor, és Emese erre kiváncsi (a történetet már ismeri). Jövő csütörtökön de. az oviban van Karácsony, du. Halász Juditra megyünk Velencére, mindkét gyermekkel. Pénteken Apával anyósomhoz mennek és elhozzák, nálunk tölti az ünnepeket. Szombaton Kormorán koncertre megyünk, ráadásul "nagy helyre" (sportcsarnok), vasárnap az anyukámmal (ujabb :!: ) Szandi koncertre (ez nekem :? , de majd meglátjuk, legfeljebb elfelejtjük hamar), aztán lesz még Betlehemes a templomban, kap egy oltást, jön a Jézuska, két ünnep között bábszinházba készülök Velük Battára, meg aztán vendégeskedések is várhatók, szóval nagyon sok dolog fog történni, már ez remélem élményszámba megy majd, és remélem nem lesz sok 1xre befogadni. Dehát valahogy mindenhol év végére tobzódnak az események.
Fanny!
Ti szabadok vagytok két ünnep között? Nekünk a 29. foglalt biztosan, ugyhogy licitálhatsz a többi napra. :D
Tudom én, hogy egyelőre felejtős a himzés, pedig annyi van a fiókban! De talán ezt meg tudnám jövő Mikulásig csinálni :wink: még 2 példányban is. Ne tudd meg, himeztem én már ilyen nem előrenyomottat, ráadásul azzal a miniatür keresztszemessel, a Velencét, ha emlékszel rá. Szóval nem olyan nagy probléma ez a számolás, ahogy nézem ,nem tul sok árnyalat. Honnan vetted a mintát? Olyan szép...
Hamár olvasod azt a topicot, Neked mi a véleményed erről a fajta "testi fenyitésről"? Szerinted is szadista vagyok?
Hogy a többiek is értsék, valaki panaszolta, hogy nehezen boldogul a gyerekekkel, néha kapnak egy-egy fenekelést, de ezt félve irta le szegény. Hát erre bizony bevallottuk egy-ketten, hogy ilyesmi előfordul nálunk is. Erre aztán most nagy a felbolydulás. Én ugyan nem vagyok erre valami büszke, de tény, hogy a gyerek képes egyből érteni, én meg lehiggadok... Máskülönben nem rendszeres, állandósult fenekelésről beszélgetünk, de néha elszakad a cérna...
Ó Icus, most látom a képeket, mekkorát nőtt Levi! Szerintem Őt is érdekelné a felmutatott gyönyörüség :wink: :lol:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melinda!

Én is akartam írni, csak elfeljetettem, hogy a ti Mikulásotok volt az "igazi"! Így kell kinézni egy Mikulásnak.

Icus!

Tényleg mekkorát nőtt Levi! Annának is milyen gyönyörű göndör haja van! Hannának is ilyen lesz.

Melcsi!

irigyellek a sok programért. Nektek ezek a vidéki rendezvények közelebb vannak, mint a pestiek? És honnan vagy ilyen naprakész? Esetleg valamelyik honlap? Mert mostanában már engem is érdekelnek ezek a dolgok, de hát pl. Biatorbágyra elmenni az azért nekem egy kicsit húzósnak tűnik. de azért a velencei Halász Juditról írhatnál többet, hát ha lenne kedvük a gyerekeknek (vagy nekem)elvinni Hannát.
A hímzés nem volt sok talán 6-7 este két-három óra hosszát varrtam. ( jövő mikulásra tuti elkészülsz)

Mi csak 25-én nem érünk rá, a többi szinte üres.(egyenlőre)

Azt szeretném kérni, hogy ha valakinek valamilyen kisgyerekes program ötlete van decemberre, legyenszíves közhírré tenni!


Ja, "gyerekverés":

Hát, lehet hogy megint sarkosan fogok fogalmazni, de aki azt mondja, hogy úgy nevel fel egy gyereket, hogy SOHA nem csap a popsijára,vagy a kiskezére, az hazudik!Persze, nem a rendszeres püfölésről beszélek, meg azt is tudom, hogy ahogy a gyerekek nem egyformák, úgy a szülők sem, más a vérmérséklet, mások a szociális és mindenféle körülmények( csak hogy egy párat említsek, nem mindegy hogy 1-2-3 gyerek van a családban, anyuka egyedül nyüglődik vagy azért néha van segítsége, tele van anyagi vagy párkapcsolati feszültségekkel, szóval azért az idegállapotra sok minden kihat) nem mindenki van olyan szerencsés körülmények között, mint egyesek, akik nagyon osztották az észt. És ahogy többen is írtak példákat, hogy hogy szerelik le a hisztit, hát ez is olyan dolog, hogy egyik gyerekre ez hat, a másikra az. És ugye abban a topikban csak pici gyerekes mamák vannak, de azért ne felejtsük el, hogy nőnek a gyerekek, nem mindig 1 évesek, mert persze egy 1 évesre nem csapunk rá, de lehet, hogy egy három-négy évesnél hatásos egy seggrepacsi
( ha már minden kötél szakad, főleg az idegek!)
Pl: pont mostanában mondta a K., hogy a Hanna milyen jó kislány, igazából nem lehet rá mondani, hogy "rosszalkodik", hisztiről meg még nem is hallottam. ( persze az indokolt bőgés az más kategória) De gondoljuk csak végig amiről írtam: Hanna anyukájának egy dolga van jelen pillanatban, hogy Hannuskával foglalkozzon, szeretgesse, vele legyen, játszanak, sétáljanak stb. semmi és senki nem vonja el az energiáit, türelmét, idejét, miért is lenne ideges vagy türelmetlen a gyerekkel és ez a harmónia tükröződik vissza a gyereken is. De azért nem mindenkinél ilyen ideális a helyzet.

Na, elég össze-vissza írtam, de megpróbálom összefoglalni: lehet gyereket nevelni popsira veréssel is meg anélkül is, nem ezen múlik sem a gyerek későbbi lelkivilága, sem a "jó anya" kategória, én azt nem hiszem el, ha valaki azt hangoztatja, hogy ő ELVBŐL nem üt a gyerekre. Na ez álságosság. Legfeljebb azért nem üt rá, mert neki más az ingerküszöbe, tényleg nem érzi rosszalkodósnak a gyereket, ki vannak simulva az idegei, több eszköze, fantáziája van a gyereknevelés terén stb.
És hangsúlyozom itt tényleg csak a popsira ütésről beszélek, mert azért mikor valamelyik anyuka írta, hogy lekevert egy pofont a gyereknek( kicsi gyereknek!!!) azt én se tudtam hova tenni.
( szerintem a pofonnál nincs megalázóbb dolog)

És persze ne beszéljünk a kamaszkorról ( ugye "kamasz-fiús" anyukák!?!), mert én sem voltam egy "verős-anyuka"de, volt hogy úgy megtéptem a fiamat, hogy utánna feldagadt a kezem, dehát ez egy más történet. Akinek még csak kisgyerekei vannak, azok nem is tudják mit hozhat ki belőlük egy zűrös kamasz. Azokra a helyzetekre igaz igazán, amit előszeretettel írnak, hogy a verés a szülő tehetetlenségének a megnyilvánulása.Hát bizony ez igaz, mert addigra már ezer féle módon próbáltad elmagyarázni, megmutatni, kérni, könyörögni, rávezetni a helyes útra és mégis megy a maga "hülye-feje" után. Hát ilyenkor tényleg elszakad a cérna.(sajnos)


Melcsi, nálad meg türelmesebb, halk szavúbb, kiegyensúlyozottabb anyukával meg még nem is találkoztam,árad belőled a harmónia úgyhogy el tudom én képzelni azt a testi fenyítést, amit te alkalmazol!!!

Na, jó hosszú lettem. Egyáltalán olvassa valaki közülünk?

Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Pedig alkalmazok néha :oops: :oops: :oops: :shock: :shock: és olyankor, utána lelkifurdalásom van, és olyankor átbeszéljük a helyzetet, hogy miért kaptál a fenekedre, vagy miért huztam meg a hajadat. El szoktam mondani, hogy nagyon szomoru a szivem, amiért bántottalak Téged, de sajnos hiába szóltam Rád nagyon sokszor, nem fogadtál szót. Mikor meghuztam a hajadat, rögtön szót tudtál fogadni. Gondolkozzál, hogy máskor figyelsz rám, még akkor is mikor még nem huztam meg a hajadat. Na olyankor persze bünbánó arccal igéri, hogy máskor figyel rám, aztán máskor megint nem figyel rám :? :) Persze hogy tehetetlen az ember, de érdekes módon utána rögtön tud viselkedni a gyermek.
Én egyre inkább ugy érzem, hogy "régebben elveim voltak, mostanában egyre több gyerekem van". Hát nem szándékozom szijjal verni (bár ismerek kamasz fius anyukát), az azért nagyon távol áll, de egy-két fenekelés azért belefér az én "nyugodt, kiegyensulyozott" életembe is. Máté is kapott olykor 1-2-t, de azért nem olyan idegbeteg ember lett belőle sem.
A rendezvények ha közelebb nincsenek is, de feltétlenül könnyebben elérhetők, mint Bp., parkolásról nem is beszélve! Nem szeretk autózni Pesten, ugyhogy még a Velence is jobb. Bia pedig csak kb 10-12 km, Batta ugyanennyi, és Velence is csak olyan 25. Előbb lent vagyok, mint a városban.
Neten szoktam tájékozódni, ill. Battára járok énekelni, tehát az ottani müsorok ki vannak plakátolva. A környékbeli honlapokra felmegyek és megnézem, és van egy "Eleven gyerekek" c. hirlevél, továbbitani fogom Neked, azon nagyon sok program van.
H.J. jövő heti koncertje 17-én, csütörtökön Velencén egy iskolai tornateremben lesz, ha érdekel, Zöldliget ált. isk. alatt megtalálod a részleteket. Telefonon foglaltam jegyet és az előadás előtt veszem fel.
Nektek érdemes lenne Gödöllő vonalán is körülnézni gyerekrpogramot illetően, én ugy tapasztaltam (igaz felnőtt koncert kapcsán), hogy a vidéki rendezvények családiasabbak, nincs tumultus, a szinpad eleve közelebb van, jobban részese vagy a müsornak, arról nem is beszélve, hogy a jegyek sokkal olcsóbbak (pl. Zorán rendszeresen jön Battára, legutóbb lehet hogy 1500 Ft-ért láttam az 5. sorból, és lenyomat egy kétórás koncertet, amin állitom többet énekel mint a Sportcsarnokban 5 ezerért...). De pl. cirkuszba soha nem megyek csak Pestre, miután 1x nagyon befürödtem...
Meg kellen nézni, van-e a Kossuth téren az idén Betlehemes játék, tavaly voltunk Emesével, és nagyon lenyügözte, megnéztük 2x is (óránként adták elő).
A két ünnep között Szhbattán két bábelőadás lesz, szőnyeges leülős megoldással, tehát nem széksoros, a kicsik szabadon közlekedhetnek. Ez egy jó társulat, már több előadásukon voltam, érthető a beszéd, az ének, szépek a bábok és a végén meg lehet simogatni őket. 500 Ft a jegy, 2 éven felül. 29-én és 30-án 11 órakor lesz, kb 3/4 óra időtartam. Azt hiszem, mi mindkettőre megyünk. Érdekelne?
Magunkkal kapcs. 30-ához mit szólnál? Az egy szép keddi nap. Ugy lehetne, hogy mondjuk jönnétek valamikor, a gyermekeket megfelelően ágyba tesszük, és elalvás után a bébiőrrel le tudunk menni egy finomat vacsizni. Akár megrendelhetjük hogy mikorra legyen kész (mi ugy szoktuk), vagy itthon is megehetjük, de érdemes megnézni a helyet. És a kiszolgálás is fáintos :D Minden megoldás szóba jöhet :D

Megjött Emese a Micimackóról, nagyon tetszett Neki, kétórás előadás volt szünettel.
Lukuval kettesben töltöttük a délelőttöt, hát mikor elment a lány, szegénykém annyira siratta, jobban mint mikor engem lát elmenni :shock: Aztán persze megbékélt, és érdekes nyugalomban telt az időnk. Nagyon akkurátusan eljátszogatott a toronyépitővel, még autózott is (Emese mellett ugyebár csak a babázás jöhet szóba és kész). Meséltünk, hozta a kihajtós könyveket, énekeltünk.Megfőztük kettesben az ebédet, szépen ült a pulton, nem kapkodott, nem ugrált, nem nyulkált a késhez, egészen más volt mint mikor a fitringes Kisasszony is velünk ül (ketten szoktak ám fent ülni). Csak ebédelni nem akart. Nem is evett. Talán hiányzott Emese?
Na mennem kell, a földgömböt tanulmányozzuk ujabban, és folyton meg kell mutatni hol van Afrika :shock: :!: Mi is oda akarunk menni ujabban, ahová a madarak költöznek télen :shock: , tegnap kerek perec odaállt az apja elé és megkérdezte: "Apa, mi mikor utazunk Afrikába?" Dezső éppen borotválkozott, köpni-nyelni nem tudott, mert elfelejtettem megemliteni neki ezt az uj érdeklődést.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


hát a fejét úgy verte be hogy az idióta motorját kiszedte a kisszobából és behozta és úgy ült rá hogy nem kellett volna hiába mondtam neki hogy forduljon meg nem tette elfordultam egy pillanatra és már meg is volt a baj mert az asztal mellett csinálta ezt de hála istennek nem lett semmi komolyabb baj meg ilyenkor eléggé úrrá vagyok a helyzeten de a gyomrom még két órával ksőbb is remegett.

nem nem beteges Gergő ez a második alkalom :):)

képzeljétek nem tudom mitől van de ma délben megmost este is alvás előtt annyira fájlalta a kezét a gyerek meg nem is mozditotta a bal karját délben is ez volt utána mintha mi sem történt volna délután játszott labdázott semmi tünet hogy fájna neki erre fürdéskor újra rákezdett hogy fogdosta a kezét de mivel még nem beszél fogalmam sincs mitől lehet de amint lefektettem elaludt és nem is sírt nem fájlalta már a kezét

nika70
Salgótarján
 
 


Kép
Kép
Kép

Ime a menyasszony fehérben :D és a talpak a jelenlegi nagyságukban, valamint a lábadozók

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


na csajok most reggelre semmi baja a kezének ,támaszkodik rá ,fog vele ,éjszaka is aludt nyugodtan pedig eléggé forgolódos. Nem lehet hogy ez pszichés nála?

Melcsi jobbulást a lábadozóknak :):):)
jók a képek úgy látszik a fehér ruha jobban mutatja hogy menyasszony itt már mosolyog :):):) nagyon édes

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Pszichés? De mióta tart? Vagy csak tegnap jött elő? Nem lehet összefüggésben a fejbetöréssel?
Fanny!
Csütörtök az persze 18.-a, a dátumot irtam rosszul, és du.4-kor kezdődik. Kicsit több mint 1 órás koncert.
Betlehemes lesz az idén is, 20-21-én, élő állatokkal. Kisvonat és kirakodóvásár is van. Tavaly nagyon szép volt, csak majdnem lefagytunk olyan hideg lett épp akkorra.

Aki a Miamanó szinház Ludas Matyi c. előadásával találkozik, annak ajánlom megtekintésre. Fergeteges darab, ugyan gyerekelőadás, de a felnőttek is nagyokat nevettek rajta, annyira komikusan adták elő. Abszolut bevonva a gyerekközönséget, ők is szereplők lehettek, pl. liba,kapuőr, favágók voltak. Nagy-nagy sikert aratott a mi körünkben, pedig még kicsit korai, de Emese értette a tréfát, kis rásegitéssel.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Azzal nem hiszem hiszen afejcsije hétfőn tört be a keze meg tegnap fájt neki de csal délbn meg ste alvás előtt ma már semmi baja nem volt azt mondták egy másik topikban hogy lehet hirtelen nő és azért fájt neki adjak neki kis calciumot

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Én nagyrészt olvasó üzemmódban vagyok.
Még tart nálunk a hasfájós időszak. Vannak persze egész jó napjaink, amikor tényleg csak eszik-alszik-nézelődik Mesike, de olyan is van, amikor déltől este 10-ig jóformán nem alszik, csak 10 perceket szundikál, egyébként pedig sír vagy nyekereg. Van amikor nehezen viselem, mert sajnálom, hogy sír és bosszant a tehetetlenségem + azt is bevallom, hogy egy idő után már konkrétan zavar a sírás, mert úgy érzem, hogy nyugodtan még vécézni sem lehet. De reményeim szerint már kifelé megyünk belőle. A 6 hetes kor nagy vízválasztó, de azért tudom, hogy akár még 8-9 hetes korig is eltarthat.

Icus, Melcsi
Gondoltam rátok a betegségek kapcsán, biztos nagyon nehéz lehetett két kicsivel átvészelni.

Mandula
Vizsgaidőszak??? Ha van egy kis időd, akkor majd mesélj a tanulmányaidról! A vizsgákhoz pedig kéz- és lábtörést! (De nehogy szó szerint vedd.... :lol: )

Fanny
Veréssel kapcsolatban egyetértek. Megint nagyon okos dolgokat írtál. Egyébként én is kaptam gyerekkoromban, de semmi lelki defektusom nincs, sőt akkor is, most is valahogy helyén valónak éltem meg. És hát én is suhintottam fenékre :oops: , főleg Ádinál, de előfordult Évinél is és nem esküszöm meg rá, hogy én soha többet egyiknél sem. Nem tudhatom, hogy pl. a kamaszkor mit hoz ki majd belőlem (a boszit és a sárkányt már kihozza időnként :lol: )
Ja és a pofonnal én is úgy gondolom, hogy nagyon megalázó!

Icus
Kérdezted valamikor, hogy Emesénknek milyen a kuckója/szobája.
Hát szobája nem lesz külön. Egy darabig velem alszik a nappaliban, hogy a többiek tudjanak aludni (még 2x szoptatom éjjel), aztán pedig Évivel lesz egy szobában (elég nagy Évi szobája, ketten is elférnek, de akár el is felezhetjük majd valahogy, ha szükséges lesz).

Pirománia.
Kérdeztétek néhányan, hogy Ádival hogyan is van ez. Ne gondoljatok nagy dologra, semmi extra, csak az átlagnál jobban érdekli a tüzeskedés. A régi házunkban pl. kiégette a linóleumot és hajszál híján leégett a függöny egy alkalommal. Most 14 évesen pedig faleveleket égetett, ami nem baj, csak a szomszéd nádkerítése mellett és a mi fából épült garázsunk mögött tette. :? A lakásban pedig a gyertyával játszott a kisasztalon, s ha nem szólok rá, akkor simán kiégeti. Szóval valahogy úgy látom, hogy megbabonázza kissé a tűz és rá nem jellemző módon teljesen buta dolgokat tesz, vagy legalábbis elveszti a józanságát.
És a történethez hozzátartozik még, hogy a férjem anno kigyújtotta otthon a garázst, a pincét, a terasz alatti ficakot stb. úgyhogy őt konkrétan "szakemberhez" akarták vinni a pirománia miatt. "Tán" örökölt valamit ez a gyerek az apjától. :lol:

Mennem kell, ezt most nagyon kapkodva írtam, de remélem értelmes úgy hellyel-közzel.

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Regi!

De, jó, hogy végre jelentkeztél! Már épp azon voltam, hogy a magam részéről "megszűntnek" tekintem a topikot.
Bár én is egyre ritkábban írok, mert ahogy Melcsi írta, elég fura magamban beszélgetni.
Mi holnap elutazunk Szegvárra szalagavatóra. Ott is alszunk majd csak szombat este jövünk haza.
Beteg voltam ( hőemelkedés, köhögés, torokfájá), utánam a férjem, ő még csk ma mondta ekőszőr, hogy talán kicsit jobban van.
Minden ajándék meg van karácsonyra, meg a fa is, gyönyörű nagy ezüstfenyő! Még hétfőn dolgozom, aztán vége!

Regi!
Amikor nyeszeg a baba mindig felveszed, ringatod? A nagyobbak nem kapkodják fel a kiságyból?

Melcsi!

Emese gyógyulgat? Azért el tudtok majd menni a programokra?
Nekünk a 30-a jó! Majd hívlak.

Kisfiam összetörte az autóját, de neki hál istennek nem lett baja.

Nika!

Szerintem ilyen kis korban nincs még "pszichésalapú" fájdalom. De lényeg, hogy reggelre semmi baja nem volt.

Sziasztok, Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Hát nem gyógyulunk! Emesének tüdőgyulladása lett! :cry: :cry: :cry: A programok most lefujva, pedig annyira készült szegény külön-külön mindegyikre, de ha nem lesz holnap-holnapután már hőemelkedése sem, akakor a Kormoránra elvisszük, azért reszket szegény! Az az érdekes, hogy 1x volt 38,2 a láza, egyébként 2 nap hőemelkedése, csak éjjelente olyan csunyán köhögött, hogy ezért hivtam ujból a dokit. És erre ezt a szörnyü hirt közölte! Talán mára már jobban van, ill. a tegnapi éjszakát is nyugodtan töltötte, és most se köhögött lefekvés után, ma a legmagasabb 37,4 volt amit mértem. És ha nincs hőemelkedése, akkor teljesen élénk, eleven, egyáltalán nem látszik ilyen betegnek.
Azért reménykedem, hogy a Karácsony már nyugalomban és egészségben telik.
Szerintem zsirozzuk le a 30-át, várom a hivásod!
Mi történt a gyermekkel, és melyikkel?
Én még sehogyse vagyok, még jó hogy a neten rendeltem ajándékokat. Mátéval hozattam ma hust, azokat igyekszem előkésziteni, de higgyétek el, majdnem 2 hete hogy gyakorlatilag itthon vagyunk egyfolytában, nekem több nap is ugy volt, hogy nem tudtam főzni! Még jó hogy a gyerekek kisegitenek minket ebéddel :wink: :D Karácsonyfa :shock: csomagolás :shock: :shock: hiányzó ajándékok :shock: :shock: :shock: Ráadásul Dezsőt nem is látjuk jószerével, karácsonyi hajtás van, ha meg végez, mindig befut valaki, csak mi érünk rá :? ez igy megy már 3 hete. Állandóan egyedül vagyok, ezt nehezen viselem, a gyerekek meg különösen. Tudom irigyelni azokat, akik valahol messze az otthonuktól dolgoznak és leteszik a munkát 23-án. Nálunk mindig igy telik a Karácsony, hát jó ez? Nem vagyok jó passzban :?
Regina!
Remélem Nálatok a 6 hét lesz a vizválasztó! Sebed gyógyulgat? Tejecske bőven van? Tehetnél fel friss képeket, ha erre jársz (tudom persze hogy milyen sok idő)
Nika!
Hirtelen nő és attól fáj? Hát nem tudom, nincs ilyen tapasztalatom.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melcsi!

Én megértem a mérgelődést. Mi is pont így vagyunk, nekem is az évvége a dilis a munkahelyemen, a férjemnek is úgy összejöttek a munkák, hogy még egy kisegítőt is kellett hívni, mert nem győzik.
Nekem azért könnyebb,mert mi már az ajándékokból nem csinálunk nagy ügyet, könyv, ez-az, apróság, meg a gyerekeimnek egy kis anyagi támogatás, Hanna ajándékait már folyamatosan beszereztem, karácsonyfát intézni kellett a munkahelyemre, egy kalap alatt a sajátomat is megvettem, husokat már én is előkészítettem és kb. 2 hónapja van egy hölgy, aki hetente jön takarítani, így az nem az én gondom. ( nekem ez a legnagyobb ajándék)

A nagyobbik gyerek ment kocsival a barátnőjéhez, sötét volt, esett az eső, 1 óra hosszát csucsult a dugóban, majd mikor egy felüljáróról már lefelé jött ( kicsit lazult a tömeg) az ekőtte haladó autó elé lépett egy gyalogos, hirtelen fékezett, az én gyerekem meg már nem tudott megállni. Az volt a szerencséje, hogy a felüljáróról lejövő út, egy kétsávos, de egyirányú utcavolt, és volt annyi lélekjelenléte, hogy nem telibe ment neki az előtte álló autónak, hanem kicsit középre ment, igaz így két autót tört össze, de sokkal kisebb volt az ütközés.

Na, megyek főzni, mert dél körül indulunk. Jó hétvégét mindenkinek.
Éva
fanny01
 
 


Melcsi : jobbulást nektek nem jó így karácsony előtt meg egyáltalán nem jó betegnek lenni és egy kisgyerek sokkal nehezebben éli ezt meg jobbulást

Na rájöttünk mi volt az oka hogy fájlalta a kezét meghúztuk neki véletlenűl azóta megint volt egyszer a kis drágám csimpaszkodott a kezembe és lógatta magát és valszínű akkor húziodott meg neki de kimasziroztuk és hamar rendbe jött valszínű az előző két alkalommla is ez történhetett bár nem emlékszem hogy meghúzhattam volna a kezét mert amikor sétálunk akkor is fiogom a kezét és van hogy megbotlik és akkor is megrándul neki de akkor nem fáj neki na a lényeg hogy már nem fáj neki és nem jött elő többször :)

Éva és ha nem vagyok indiszkrét mostanában menniyért takarítanak pesten? én is el tudnám fogadni hogy hetente egyszer valaki helyettem takarít :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Kép
fanny01
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?