Új privát üzeneted érkezett!

Hoztam pár képet:

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi, Tóvárosban, közel a játszótérhez. És ti merre?

Babett, nagyon szép nagyfiú Boti. Profi fotós készítette a képeket?Alvás: Képzeld, mi épp az ellenkező miatt dilemmázunk. Blanka fél 10-kor alszik el este (általában kel éjjel, van hogy 2-3 órát is fenn van :shock: , de olyan is hogy átalussza), aztán délelőtt fél10-kor kel. Nappal alszik 40 percet. Ráadásul hiába keltem korán, ha megyünk valahová, akkor sem tud többet aludni nappal egyhuzamban, csak nyűgösebb. A legmélyebben hajnal 3 után alszik, akkor már szinte soha nem ébred.
Megéri kipróbálni picit hamarabb keletni, de lehet, hogy nem fog átállni...Szerintem minden gyereknek van olyan napszak, amikor könnyebben és mélyebben alszik. Boti hány órakor született? Blanka akkor a legnyugtalanabb, téli időszámítás szerint 23.34-kor.
Nekünk persze majd lesz este korábbi fekvés, csak így nyáron sokáig vagyunk kint este, amikor már nincs hőség.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Babett! Nagyon helyes kishapsid van! És ez tuti nem a profi fotóson múlott. :wink: :D
A lefekvés nálunk is mindegyik fiúval macerás volt nyáron. Minél hamarabb sötétedik, annál korábbra tolódik az esti lefekvés ideje is. Gábornál már ezért nem is csinálok belőle ügyet, ha este 9-1/2 10, mire elalszik. Olykor még ennél is később jön álom a szemére. Ezért igyekszünk vacsora előtt sétálni, játszótérre menni vele. Ha rendesen kifárad, akkor fürdés után nagyon hamar elalszik.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

 
 

Nálunk szerencsére sem az esti lefektetéssel (8kor is le tudjuk rakni, de most inkább mi toljuk ki kicsit, mert gyorsan elmegy az este) sem az éjszakával nincs gond, csak ez a korai kelés ne lenne. Azért az is durva, hogy Blanka 2-3 órát fent tud lenni éjjel... :shock: Ilyenkor mindig arra a következtetésre jutok, hogy lehetne rosszab is a helyzetünk. Inkább korán kelek, mint éjszakázni kelljen.. :wink:
Boti 13.50kor született, ezzel nem látom az összefügést...

Igen, a képek Profitól valók, de ugye ez "profi anyag" nélkül nem ment volna :wink:
Vendég
 


Babett: Ezek a képek nagyon jók!!! :D :D Hihetetlen helyes Boti, és milyen nagy már! :D
Fülledt meleg idő van a Balcsin időnként 1-1 záporral tarkítva. De legalább nincs egyhuzamban az a tűző napsütés és lehet pancsizni. :D
Múltkor kérdezted Füreden a játszóteret: A Köztársaság utca 5-7 (két tömbház) között van egy piciknek való, nem túl nagy és zsúfolt játszótér. Kicsi csúszda, lépcső szerű feljárattal, tehát kisebbek is fel tudnak menni rajta, babahinta, rugós játékok, homokozó.
Alvás: Lehet az esti fekvést kéne még egy kicsit kitolni amíg ilyen világos van, aztán ha beáll későbbi kelésre és hamarabb is sötétedik, akkor vissza lehet állni a korábbi fekvésre. Nekem nem lenne szívem előbb kelteni délután.
Tücsi: Ha otthon leszek, küldöm a receptet. :D :wink:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett, nagyon tuti Boti fotók :lol: :lol: :lol:
Tőlem ne kérj tanácsot, enyim gyerek is 5.30-kor kel, mondjuk mi korán kelők vagyunk a férjemmel, így annyira nem probléma :lol: de néha én is tudnék mit kezdeni a reggeleimmel ha nem kelne ilyen korán Lillu, de sebaj, inkább a ház ússzon, de gyerekzem :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


szisz: kérdeztél a kórházról. A szülőszobán ahogy kibújt Fruzsi, a hasamra tették, aztán mindkettőnket rendbe tettek (őt nem mosták le, csak áttörölgették), visszahozták, és akkor meg is szoptathattam. Ő este 9-kor született, fél tizenkettő fele kerültem le a szobámba, első éjjel nem volt velem, de korán reggel már hozták is, és onnantól csak fürdetni és vizitre vitték el. Tápszert nem kapott, cukros vizet adtak, ha akartam odaadtam neki, ha nem, akkor nem.
Mi a víztoronytól pár percre lakunk, szóval ezek szerint nem messze :)

babett: Boti nagyon szép kisfiú :) Nagyfiú :wink: :wink:

kutyfül: Barna is :)

Ildi: ez az ovi-babakocsi dolog nagyon gáz...

Nekem koránkelő lányok jutottak: 5-6 fele kelünk :?
Vendég
 


Egy hét múlva mi is megyünk Balcsira anyuékhoz :)
Vendég
 


panndi: és Ti hova mentek?

Hát igen, én sem fogom felkelteni, csak néha ez vita tárgya itthon a párommal...Most nyáron akaratlanul is kitolódiik a fekvés, 8kor még néha kint szoktunk lenni a strandon...De látom ide a topikra ilyen korai babák jutottak.. :lol:

Eperke: adhatnál majd pár tippet a füredi környékre, mit szoktatok csinálni a lányokkal a strandon kívül. Tavaly még nem nagyon mentünk Botival, idén már kell neki a program. Most hétvégén is megyünk, párom megy a Kékszalagra, de mi nyilván nem.. :? Lehet beiktatunk egy állatkertet... Jövő hétvégétől meg leköltözünk
Vendég
 


Panndi: Ezt én is akartam kérdezni. Te is Balaton környéki vagy? Lehet már volt róla szó, de nem is tudtam...

Úgy látom a reggeli keléssel Nekem egyelőre jó dolgom van. Zsófi fél8-8 között kel, Eszti pedig fél7-7 között. Az Esztié nekem néha korai (főleg ha éjszaka is volt fenn), de a többieket látva egy szavam sem lehet a lánykáimra. :D

Babett: Párod versenyezni fog a Kékszalagon? Akkor drukkolunk neki! :D Meddig lesztek Balcsin? Megint összefuthatunk valamikor, ha van kedvetek. Bár mi csak júli 24-25 után leszünk majd lenn.
Programok: Írtam már a salföldi majort, azt a gyerekek szokták élvezni. Ott is lehet lovagolni is, bár szerintem elég borsos ára volt. Ha jól emlékszem 2000 Ft/fél óra. Füreden hétvégente mindig van vmi program nyáron, Zsófi élvezi a nyüzsit, úgyhogy szoktunk lemenni a sétányra is. Most hétvégén pl. Kékszalag. De július végén az Anna-bál kísérő programjai is érdekesek lehetnek nekik. Mi tavaly lenn voltunk Zsófival, mikor a bálkirálynők lovaskocsis felvonulása volt. Aztán Zánkára szoktunk járni lovagolni. Nyáron Nagyvázsonyban is vannak lovas programok, lovagi torna stb. a várban és környékén. Veszprémi állatkert. Más így hirtelen nem jutott eszembe.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Siófoki vagyok :)
Vendég
 


Sziasztok!

Húú, Panndi, csupa jó hír. Így azt hiszem maradok az ÁEK-nál, végülis a dokit már úgy-ahogy ismerem, a helyet pedig többször is láttam (kétszer voltam szülőszoba látogatáson annak reményében, hogy elkészül, mire szülök), nagyon szimpi, a lényeg pedig, hogy a babával jól bánjanak.
A víztorony nekünk is 5-6 perc, szóval még ha ellenkező irányban is vagytok, nem messze. Jártok Zsófival a játszótérre? Bár gondolom Fruzsi miatt még nem túl könnyű kimozdulni két gyerekkel. Összefuthatunk valamikor. (Lehet, hogy már meg is történt, gondolom a Sparba jártok vásárolni)

Babett, persze, ha ilyen jóképű legény a modell, könnyű fényképezni :wink: De komolyan kérdeztem, mert egy jó profi fotós, aki tud bánni a gyerekekkel, engem is érdekelne. Blanka imád pózolni, de úgy csinálja, hogy felemeli a fejét és csukott szemmel vigyorog. Mostanában csak ilyen képet tudok róla készíteni. A születési időpont úgy tűnik nálatok nem kavar be, nálunk és néhány barátnőmnél összefügött a nyugtalan alvással.

Lányok, hadd ajánljak nektek egy panziót, pontosabban a családom panzióját a Zemplénben. Igaz, nem vízpart, de később is jól jöhet egy hosszú hétvégére, vagy ha ismerős akar menni arrafelé, megköszönöm, ha a figyelmébe ajánljátok. Aki pedig nem szereti a forróságot, külön jó, mindig kellemesen hűvösek az esték, és nagyokat alszanak a gyerekek :wink: Ja és most újítottuk a honlapot és vicces szüleim rólam is raktak képet a galériába :)
www.zemplen.hu/aranypanz

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sparban vásárolunk, igen :) Játszórre a templomhoz szoktunk menni, messzebb gyalog nem szívesen megyek el velük :) Amikor Fruzsival hazajöttünk a kórházból, már másnap a játszótéren voltunk :wink: Szóval találkozzunk! Hétfőn oltásra viszem Fruzsit, de a hét többi részében elérhetőek vagyunk :)
Vendég
 


Milyen kicsi a világ: lehet már többször játszottatok egymás mellett, és nem is tudtatok róla. :D

Babett: Az a fotós minket is érdekelne. Már tavaly karácsonykor is felvetődött ajándéknak, hogy kéne csináltassunk Zsófiról képet. De idén már Esztit is rá lehet majd venni. Tavaly azt se nagyon tudtuk hová vihetnénk, ahol megbízható, jó fotót csinálnak.

Képzeljétek: Zsófin mostanában már csak éjszaka van pelus. :D Olyan kis ügyeske, persze ha olyan kedve van és belefeledkezik valamibe akkor időnként nem ér el a biliig, de már ez is haladás. :D Most nagyiéknál már játszótérre is pelus nélkül mentünk, és ha érzi, hogy menni kell, mondja, hogy induljunk haza. Meg délben ki szoktunk menni Füredről Tihanyba ebédelni a Dédihez, és az autóutat is kibírja pelus nélkül.

Panndi: Most nézem Fruzsi vonalzóját: már mindjárt 2 hónapos! :shock: :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Igen, vasárnap, aznap lesz a keresztelője is :) Iszonyat gyorsan megy az idő :shock:

Zsófi tök ügyes!

Többiek hogy álltok a szobatisztasággal? Mi leginkább sehogy :lol:
Vendég
 


Panndi: Akkor nagyon szép vasárnapot! Gratula Fruzsinak a keresztelőhöz. :D
Nekünk Esztinek még nem volt. :oops: Télen, míg pici volt nem akartuk. Meg a keresztszülők Németországban dolgoznak, csak augusztusban lesznek itthon, így nem is tudtuk volna előbb. Úgyhogy Eszti sem lesz már sokáig pogány. Augusztus 23án lesz a nagy nap Tihanyban. :D
Szobatisztaság: még ráértek, Zsófim is 2 éves kora körül érzett rá a lényegére. Biztos nálatok is eljön az ideje.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


köszi Eperke a tippeket... A hétvégén Botinak nagyon bejött a starnd, jó volt a víz. És Csopakon nagyon jó "kacsaúsztató" van a gyerekeknek, kb 20-30 méteren homokos, és sekély a víz, és nem lépcsős, szóval hasonló mint a tengerparton. Persze millióan vannak... :?

Nálunk a szobatisztaság nem áll sehogy, a vécészűkítővel már nem is történik semmi, eleinte ráült, de sosem sikerült belepisilni, most már rá sem ül. Egyenlőre nem erőltetem, azt hiszem idén nyáron ez még korai lesz. Talán tavasszal... Bilit még mindig nem szeretnék venni. És inkább kivárnám, amíg csak 1-2 hét a leszokás ideje. Most is elkezdhetünk szenvedni, de minek. Volt ismerősöm, aki kb már egy évesen elkezdte a leszoktatást, de így is lett több mint 2 éves a gyerek, mire teljesen szobatiszta lett.

A fotóst sajnos nem tudom ajánlani, mert nem gyerekfotós, nekünk csak ismeretség miatt csinálta meg. Amúgy csajokat fotóz.. :wink: A Brendonban pl. a Váci úton csinálnak képeket kb 25-30 eft azt hiszem, nézzétek meg a neten. Bár azok nekem kicsit habos-babosak, de lehet Ti találtok benne Nektek tetszőt. Többféle háttérrel csinálnak képeket.
Vendég
 


Nálunk a nagy semmi után most van egy kis haladás szobatisztaság terén. Lilla néha szól és utána belepisil a bilibe.
Nagy melegben nem bírja a pelust, de sok a baleset. Wc-szűkítőt és bilit is használunk, hol mihez van kedve.
Mi elmenni nem merünk azért még pelus nélkül sehova :lol: :lol: :lol: de ha nincs kedve, mint pl. ma, minden megy a pelusba :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


BAbett: Örülök, hogy jól telt a hétvégétek! A Kékszalag hogy sikerült a Párodnak? Péntek este mi is voltunk lenn Apával sétálni, nézelődni, persze az elsőket nem csíptük el mert akkor még épp fürdettünk/fektettünk stb., de mikor voltunk lenn, akkor is épp befutott egy hajó.

Ildi: Akkor Lillu is ügyesen halad a szobatisztasággal. Amúgy Zsófival én is 2 rend tiszta ruhával indulok el pelus nélkül, meg kb. csak 1 hete mertem vállalkozni rá, mikor már otthon elég biztosan bilizett.
Múltkoriban kérdezted a bugyipelusokat. Ha aktuális még, akkor referálok, mert már jó párat kipróbáltunk Zsófival. :wink:

Panndi: Keresztelő hogy sikerült? Tudsz majd hozni képeket róla?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Szobatisztaság terén nálunk annyi van, hogy este, fürdés előtt mindig bilibe pisil Blanka. Persze ez messze van attól, hogy jelezze is az ingert, nem is akarom tovább erőltetni. Egy hónapja körülbelül erre is véletlenül jöttem rá, de mivel szívesen ül a bilire, ezt bevettük az esti rituálék közé. Akarunk wc szűkítőt is venni (nem akarok túl sokszor kakit súrolni a biliből :oops: ), de fontos szerintem, hogy ismerje a bilit is, idegen helyen nem biztos, hogy megbízhatók a wc-k.
Zsófi nagyon ügyes, hogy csak éjszakára kell pelus.

Panndi, találkozhatunk, írok privit.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem reagálok senkire, de kicsit le vagyok maradva olvasásügyileg :oops:

Eperke: Voltatok a szemészeten? Bocsi, de elfelejtettem, hogy mikor mentek :oops:

Úgy néz ki, hogy a héten kész lesz a csajok szobája végre :D Pénteken megcsinálta a párom az egyik nagyon jó barátunkkal a karnist, szombaton ketten feltettük az álmennyezetet, az új csillárt és a kapcsolót, szóval már nagy munka csak a szőnyegpadló van, azt meg elvileg szerdán csináljuk :D De jó lesz már :D

Tegnap leugrottunk a Velencei tóra a barátainkkal, akikkel együtt voltunk Szilvásváradon is. Nagyon jó volt! Vivi nagyon tartott a víztől, sajnos pont akkor jött meg a bátorsága, amikor a "namégegyutolsó" fürdésre mentünk be a vízbe. De már nagyon várja, hogy újra menjünk, legszívesebben már ma ment volna megint :D Niki meg egy vízitündér :D Nem érdekli, hogy hideg a víz elsőre, megy be ezerrel :D Kacagott, csapkodott a vízben :D Nemegyszer volt, hogy ültünk kint a pléden, ő meg egyszecsak felkapta a karúszóit és elindult a víz felé :D Úgy elfáradtak, hogy hazáig aludtak a kocsiban :D
lamme
 
 


Eperke, igen érdekel a bugyi pelus tapasztalat!
Én a leszoktató nadrágjainkkal egyáltalán nem vagyok elégedett :oops: így azért valami biztonsági tartalék kell, hogy legyen :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Hát, azok a leszoktatók nekünk sem jöttek be. Bár lehet, most már használhatóbbak, mert Zsófi egész ügyesen vissza tudja tartani ha kell neki, de néha 1-2 csöpp becsúszik. Na, annyit talán kibírnak azok a moshatók is.
Bugyipelus: Próbáltunk babylove-ot, huggies-t, pampers-t és libero-t. Ezek közül talán a libero jött be leginkább, könnyű fel-le venni, nem olyan vastag. Csak arra érdemes figyelni, hogy méretben a gyerek súlyának megfelelően inkább a kisebbet vegyed, tehát a felső súlyhatárhoz legyen közelebb a gyerek súlya, hogy a combjánál ne legyen túl laza. Még a pampers sem volt olyan rossz, ez az új fajta. Még használtam tavaly nyáron Zsófinak pampers-t, de az nem tetszett. Most újítottak rajta, és ez nem olyan rossz, meg idáig nem is volt olyan drága 2500 Ft/36 db a DM-ben. A többiből meg átlag 20 db-ot adnak 2000 Ft-ért. Nálam a sorrend: 1. libero, 2. pampers, 3. babylove, 4. huggies. Zsófinál az első kettő sorrendje fordított: a pampers-ön pónilovacskák vannak, ezért azt jobban szereti. :wink: :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ez megnyugtató hír, ugyanis most ajánlott egyik anyuka ismerős féláron pár csomag megmaradt Libero pelust, így azt hiszem lecsapok rá :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Mi is itt :lol:

Babett: Nagyon jó pasi lett Boti!!:) Olyan helyes azokon a képeken!!! Mi most nem használjuk a liliputis cipőt, itthon vagy zokniban vagy mezítláb van Barna. De őszre lehet beszerzek egyet, mert nagyon bevállt.

Hát az alvásra én nem panaszkodom. Nálunk még mindig 9-től --ig van alvás, + napközben 1/2 1-2 óra. :roll: :lol:

Irigykedem ám a Balatonon nyaralókra :roll: Mi is akartunk menni, de nem sikerült a barátnőimmel összeszervezni. De azért lehet, hogy majd lenézünk Apával.

Eperke: Zsófi nagyon ügyes már a szobatisztasággal. Nálunk az van, mint Szilviéknél, este fürdés előtt pisil Barna a bilibe. Gondoltam augusztusban megpróbálom levenni a pelust, de ha nem megy, akkor majd tavasszal. Ráérünk.

Ildi: Milyen volt a Fertő-tó?

KépKép
kutyfül
 
 


Még nem voltunk :wink: hó végére tervezzük...

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kutyfül: mostanában én sem adom rá, mert kell hozzá zokni, és marha meleg van nálunk...és már szerintem kicsit ki is nőtte...őszre valszeg én is rendelek még egyet , mert nincs jobb ötletem itthoni cipőnek...

Boti mostanában fürdőnaciban van kint az udvaron délután, és tegnap 2x is pisilt, 3. alkalommal meg - amikor már épp ráadtam egy pelust - szólt, hogy pisilni fog. Lehet meg kéne próbálnom leszoktatni?? nem tudom...de tény, hogy csak akkor érzi, ha nincsen rajta semmi, erre meg pont a nyár a legalkamasabb...lehet én is veszek egy bilit, mert az egyszerűbbnek tűnik, csak mosni ne kéne majd belőle a kakit...ehhez nagyon nincs gyomrom...na majd meglátom. Egyenlőre gyakoroljuk az érzést. :lol:
Vendég
 


Babett, Lillu is főleg akkor jelez, ha nincs rajta pelus :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett: Zsófi sem szól ha pelus van rajta. Max akkor, mikor már a pelusba elintézte a dolgát. Én is azért szántam rá magam tavasszal, hogy leveszem róla a pelust és 1-2 hét után megszokta. Ha úgy érzed, hogy Boti vevő lenne a dologra, érdemes lenne kipróbálni. Ilyenkor nyáron egyszerűbb, mint télen-tavasszal.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lamme: Tegnap voltunk a szemész doki néninél. Tényleg nagyon jó, alapos meg minden. Köszi, hogy ajánlottad! :D Esztinek kutya baja a szemének, úgyhogy tavasszal fölöslegesen kidobtuk a pénzt a szemüvegre. :? De a lényeg, hogy minden rendben! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Mi ma találkoztunk Szisszel és Blankával, Blanka valami tüneményes kiscsaj :D

Bocsi, hogy közben picit sokan lettünk, Sziosz, nem így terveztem :oops:
Vendég
 


Nos, nálunk a pelusról leszokás még sehol sincs. Csak úgy, szórakozás képpen ül olykor Gábor a wc-re, ahol elsősorban a papiirt tépkedi és dobja be úgy, ahogyan tőlem látta. Korábban szólt, hogy kaka van a pelusban, most már ez sincs. Mindegy, majdcsak alakul még a nyáron. Jó lenne, ha a bölcsibe menet már szobatiszta lenne Gábor is, de ha nem sikerül addigra, nem fog összedőlni a világ.
Viszont az elválasztásban már komoly előrelépés történt. Tegnap cicizés nélkül elaludt a szentem. Nem is kérte. Kiiváncsi vagyok, hogy ma milyen elalvásunk lesz.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Húú, kitört a nyár úgy látom. Mit csináltok ebben a hőségben? (Már aki nem nyaral).

Panndi, a te csajaid is nagyon édesek. Remélem Zsófinak gyorsan begyógyult a szája. Blankának másnapra már nem látszottak az arcán a foltok.
Mielőtt még rosszra gondolnátok, nem verekedtek össze :) , csak egymástól függetlenül szereztek sérüléseket a lányok :?

Tücsi ügyesek vagytok az elválasztással. Én nem tudom mikor jutunk idáig. Éjszaka egyébként sohasem kéri/kérte?

Mi nem vagyunk túl jól, Blanka 2 napja lázas, soha nem volt még ilyen magas láza, most már délután 39 fok :shock: Helyettesítő doktornéni szerint sok most az ilyen pár napig tartó lázas eset, amúgy a torka piros és picit hólyagos. Nem is nagyon eszik a kis drágám és ilyen elesettnek még sohasem láttam. Dől el mindenhol. Szívfacsaró ilyennek látni. Három napos láza elvileg már volt, de akkor nem volt túl magas a hője, viszont a pöttyök előjöttek utána és akitől elkaptuk, annál megállapították ezt a betegséget. Szóval nem tudom mi lehet.
Pedig vasárnap mennénk nyaralni Sopronba :shock: Remélem addig meggyógyul.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szilvi! Sajnálom, hogy Blankát is megtalálta a betegség. Remélhetőleg már túlvagytok a nehezén, és kifelé jöttök belőle. Betegség még nyáron is előfordulhat sajna. Petimnek fülkürthurutja lett az úszótábor után, amit kezeltünk, de sajnos visszatért. Ádi az óvodában kapott el kisebb orrfolyással járó betegséget. Gábor is szörtyögött egy kicsit, remélem ennyi volt, nem több.
Kérdésedre visszatérve: Gábor szinte már az első napoktól átaludta az éjszakát, éjszakai cicizésekre nem igazán emlékszem. Kor areggeli visszaalvósokra viszont igen.
Blankának jobbulást kiivánok, és drukkolok a vasárnapi indulásotokhoz! :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szisz,
Balnka meggyógyult már?
nekünk a 3 napos láz nagyon durva lázzal és nagyon durva kiütésekkel járt, de ezt elvileg nem lehet kétszer elkapni, ha jól tudom :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok...na azt hittem őszig betegségekről hallani sem fogunk. Csak hogy csatlakozzak, Botinak is töröltem ma párszor az orrát. REmélem ennyi volt...

MI főlünk a Balatonon, de déltuánonként hűsölünk a vízben :wink: Sajnos Boti nem egy nagy vizibolha, hiába a sok babaúszás.... :( Inkább a parton játszik vagy a homokozóban...ez van. Még a mélyvízben elvan vmeddig, de az iszapos dagonyát már nem élvezi annyira, mint egy hete. Remélem idővel azért javul ez a vízszeretet, mert végülis az év egy részében balatoni gyerek :wink:

Na mindenkinek jobbulást és jó nyarat....
Vendég
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk Balcsiról, lenn voltunk egy hetet anyuéknál. Jó volt, Zsófi meg elindult a szobatisztaság felé. Általában szól, ha pisilni vagy kakilni kell, és WC-be intézi a dolgait. Ma hazafele már kellett pisilnie, 10 perc volt hátra, és tudta tartani :) Meg a Balatonban is szólt, hogy pisilni kell, és kibírta a partig :) Bugyiban volt ma, kétszer nem értünk ki időben a WC-re, mert épp szoptattam, de amúgy nagyon kis ügyes :)

Fruzsi meg vigyorog, sokat van ébren, nagyon kis édes :)

Bocs, most csak magunkról, de hulla vagyok, megyek aludni :)
Vendég
 


Panndi! Zsófi milyen ügyes! Ez már tényleg nagyon nagy haladás a szobatisztaság terén. Gábor semmi ilyet nem csinál. Néha még a pelenkáját sem engedi, hogy levegyem. Nagyon dacos. Wc-n üldögél (bilire nem akar ülni), de leginkább a wcpapír tépegetése vonzza.
Fruzsi is kiegyensúlyozott babuci, de úgy emlékszem Zsófi is ilyen jó baba volt.

Babett! Mi is fogunk menni a Balcsira, és kíváncsi vagyok, hogy milyen fogadtatása lesz Gábornál. Tavaly ugyanis a fürdővíznél kicsivel hűvösebb vízbe sem ment bele. Az idén pedig a fürdővíznél jóval hidegebb itthoni medencéből való kijövetelkor is sírás van.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Megint ünnepeltünk! :DTegnapi fotók:

Kép

Kép

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi: Gábornak nagyon boldog születésnapot kívánunk!! :D Nagyon vagány és helyes kissrác :wink:
lamme
 
 


Tücsi, mi is boldog szülinapot kívánunk Gábornak, tényleg jó nagyfiú már:lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszönöm szépen Gáborom nevében is a köszöntéseket és a diicséreteket. Tényleg nem aprócska ez a manócska... :lol: És huncut is! A tortán a gyertyákat 3-szor is meg kellett gyújtani, és alig tudta kivárni, hogy a tányérjába tegyek egy szeletet belőle. A torta késziitésénél szerencsémre nem volt jelen, különben nem is tudom, hogy milyen torta lett volna belőle. (Nem látszik, de feketeerdő tortát késziitettem, belül voltak a meggyek és a csoki.) Mindent meg akar kóstolni. A tortát pláne. Ez a gyerek is édesszájú, dehát csoda? :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Három napot a Balcsin voltunk "hirtelen felindulásból" :D Egy nagyon jó barátnőm hívott le, nagyon jól éreztük magunkat. A lányok igazi vízibolhák voltak, bár Viviben volt némi félsz, de Nikinek tuti, hogy a víz a lételeme :D
Már megy a második adag mosás, és holnap is lesz ugyanennyi, de mindegy, egy kis kiruccanás két gyerekkel ezzel is jár :D

Remélem mindenki jól van, pihentek, élvezitek a nyarat :)
lamme
 
 


Gáborkának némi késésssel mi is nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk! Milyen nagyfiú már! Tücsi, te mégy vissza dolgozni?

Panndi, Zsófi nagyon ügyes, és pont jó, hogy így nyáron szokik le a pelusról. Én is szerettem volna idén nyáron megejteni a szobatisztaságra szoktatást, de mivel Eszti semmi hajlandóságot nem mutat (kb. mint Tücsi Gáborkája...), elhalasztottam jövő nyárra a projektet. :?

Mi jól vagyunk, egész jól bírjuk ezt a meleget itt Pesten, délelőtt játszóterezünk, sétálunk, délután Eszti nagyot alszik, utána a légkondis nappaliban rajzolunk, mesét nézünk, könyveket nézegetünk, este pedig még apa kiviszi egy órára motorozni. Gyorsan eltelnek a napok.

Végre elkezdett értelmes szavakat is mondani, ennek nagyon örülök, nagyon frusztrált már mindkettőnket, ha nem tudtam kitalálni, mit akar.

Lamme, a szemész elérhetőségét meg tudnád nekünk adni? A férjem és én is rövidlátóak vagyunk, Eszti szemét szeretném megvizsgáltatni, bár egyelőre úgy tűnik, jó a látása, messziről-közelről egyaránt minden apró dolgot észrevesz.

Kép
waterlilly
 
 


Tücsi: Gábornak így megkésve is nagyon boldog szülinapot kívánunk!! Olyan nagyfiús már Ő is, nagyon helyes kispasi :lol: :wink:

Lamme: Te végül találtál munkát?

Szilvi: Remélem Blanka meggyógyult már!

Úgy látszik tényleg tombol a nyár, mert itt sincs nagy forgalom:)

Barna már nagyon belejött a beszédbe, mostmár 3-4 szavas mondatokat is mond. Olyan kis édes. :roll: :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Üdv Mindenkinek,

Mi már 2 hete a Balatonon vagyunk, hát nem panaszkodom... :wink:
Pihenés, strand, olvasás, bicajozás, séták, néha mozi, színház....stb. Szóval jól elvagyunk, jelenleg párom is itt van, és előreláthatólag sokat tud majd velünk lent lenni, csak néha ugrik fel 1-2 napra. Mi elvileg aug 20ig itt maradunk. Az idő egyenlőre kegyes velünk, bár most nagy szél van itt is!

Mindenkinek jó nyaralást, Gábornak meg boldog szülinapot utólag!

Boti is rengeteget beszél, énekel, mondókázik, és verseket "szaval". Vettem egy bilit az terveim/elveim ellenére, de nem történt bele semmi, így ezen a téren semmi előrehaladás. Sokat van pelus nélkül, de irányítottan nem megy sem a pisi sem a kaki.... :? Hát mindenben nem lehetünk jók... :wink:

üdv.
Vendég
 


Köszönjük a köszöntéseket! :D

Lilly! Igen megyek vissza 6 órában. Közalkalmazotti 6 órás fizetés, de most a család kapja a nagyobb hangsúlyt. Helyesebben a gyerekek. 1 hét múlva már mennem kell a bölcsibe a beszoktatással kapcsolatban.
Ti Pesten merre felé laktok? A házzal kapcsolatos rémálomnak már vége? Amióta olvastam a történetet, sokat gondoltam rátok, de örülök, hogy már nyugodt napokról írtál.
Gábor sem tudja elmondani, hogy mit szeretne. Rossz még ez így mindenkinek, de szépen lassacskán fog ez is alakulni.

Kutyfül! Barnus nagyon ügyes, hogy ilyen szépen beszél! Tesóproject mennyire aktuális nálatok?

Babett! Boti is milyen ügyeske! Ez a beszéd dolog annyi mindenben megkönnyíti a szülők és a gyerekek életét egészen addig, amíg nincsen feleselés. (Olykor a nagyok ezzel a képességükkel is elkápráztatnak bennünket. :roll: Ez van. Mi is voltunk ilyenek...... :wink: )

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Mi is újra itthon, illetve a Balatonon. :D :wink: Az erdélyi kirándulás jól sikerült, leszámítva egy kis megfázást, orrfolyást, ami minket is elkapott. De ahogy olvastam, ezzel nem voltunk egyedül. Lányok jól kibírták a hosszú utat és ott is élvezték a dolgokat. Jártunk sóbányában, Gyilkos-tónál, Békás-szorosban. Zsófi csak ámult-bámult mindenhol, nagyon élvezte a kirándulásokat. Egyfolytában azt meséli, hogy merre járt. :D Majd ha sikerül felmásolni a gépre, hozok képeket is. Esztike is most már napról-napra ügyesebb, okosabb. Sokat gagyog, ha gyerekeket lát mondja, hogy ba-ba-ba, az állatokra pedig, hogy va-va-va. :D Tapsol, pápázik és ha fogjuk akkor lépeget. Hihetetlen mennyit fejlődött hirtelen 1-2 hét alatt. Gyorsan elröppent vele is az első év.

Tücsi: Gáborkádnak utólag is nagyon boldog születésnapot! :D Édes nagy fiú már!Gyönyörű volt a tortája is, amit csináltál! :D Apropó torta, még tartozom Neked a torta recepttel, ígérem amint hazajutok Pestre begépelem. :oops:

Panndi: Nagyon ügyes Zsófi a szobatisztasággal! Gratula! :D Nap közben mér Zsófin sincs pelus egyáltalán, még alváshoz sem. Egyedül éjszakára kap még, remélem hamarosan azt is sikerül elhagyni.

Lamme: Lánykák megúszták a bárányhimlőt? Hol voltatok a Balatonon?

Babett: Mostantól mi is Balatonon vagyunk szeptemberig. :D Ha van kedvetek találkozni és Füreden jártok csörögj rám nyugodtan. :wink: :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok,egy gyors életjel.. 8)

Lara szépen hizik és gyarapszik, 7 hetesen immáron 5300 g (3600 szül.) csöndes és nyugodt baba. Banduc viszont elemében, minden nap elkápráztat valami új dologgal. Nekikezdett beszélni, még nagyon kell fülelni, de alakul...
Bili dologgal is ismerkedünk, eddig nem is erőltettük L születéséig, néha sikerrel is járunk, vannak apróbb baéesetek, de pelus még rajta alapjában..
remélem mindenki jól van,és jól telik a nyár :lol:
mi voltunk egy hétvégét galyatetőn, még megyünk egy hétvégét a velencei tóra és egy hetet anyuékhoz vidékre

eperke,erdélyt mi még 8 hetes terhesen jártuk be :) nagyon szép volt

hmm.azt hiszem ennyi voltam, Lara épp most cáfol rá az előbbiekre... :wink:

Kép
vicsok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: