Új privát üzeneted érkezett!

Rendben, meg azt is hogy hol talizzunk, gondolom Dunaharasztira nincs kedvetek pocakosan kilátogatni...Kép
eszti2
 
 


Én Bp-re szavazok. Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka, nekem igazából tök mindegy..
Ha párom itthon van, akkor van autóm, tehát bárhova elmegyek, mondjuk én nem valami beülős, kávézgatós dologra gondoltam, mivel Ancsi nem hinném hogy nyugton maradna addig, hanem hogy valamelyikünknél taliznánk.
Vélemény?

Eszti
eszti2
 
 

 
 

Sziasztok!!

Gergő!!
Aisa nagyon aranyos kiscsaj!! De olyan kis ijedten néz. Édes! Nagyon büszkék lehettek rá. Ez a kis eü-i közjáték hamar elmúlik majd, és nagyon boldogok lesztek hárman! Kitartás!!
Én hétfőn megyek be megint egy napra a kórházba, majd meglátogatom Hajnit.

Eszti!
Köszi, aranyos vagy. Persze, h talizhatunk. Hogyne "viselnénk" el babásan! Viccelsz???

Otyka!
Köszönöm szépen! Nem késtél el, holnap lesz.
Tiszta ideg vagyok!! Nem tudok képet feltölteni, és nem tud senki sem segíteni, h mit állítsak át a gépen. Már annyi embert kérdeztem róla. Még Apá-t is itt a babaneten, de egyszer volt hozzám egy gúnyos megjegyzése, és ezzel be is fejezte a velem való társalgást. Pedig nem voltam bunkó vele. Ezért nincs itt kép tőlem.
Óriási nagy tali??!!! hihiiiiiii. Kép Az jó!!!!! Kép Oké oké oké oké Kép

Zseppy!
Igen, nagyon csodálatos. Én is pityeregtem rajta tegnap este párszor, amikor eszembe jutott. Azóta már 3* megnéztem.

Szilpa
29+2


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa

Van msn-ed?
ha van vegyel fel engem szwetter@freemail.hu , s akkor segitek neked

vagy küld el az emil cimemre a kepeket s felteszem nekedKép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa,
Először iss nagyon boldog névnapotKépKépKépKépKép És hangolodj a Manócskára. Beszélgessetek! Én mindig kérem, csinálja ezt, meg azt és általában szót fogad... És Vele foglalkozz holnap is! Semmi mással nem kell foglalkozni, csak Vele. Zárd ki a kórházat közületek... Holnap mond meg Hajninak és Aisanak, hogy millió puszi és kitartás.

Mindenki,
Akkor mikor és hol legyen a tali? Nálunk a lakásban van 2 macska, meg ey hebrencs spániel...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szilpa
Én is puszilom Hajnit. S szorítunk neked is. Kép Kép

Nálunk sem jó, mert még csináljuk a lakást, s nincs mlegvíz, és le sem lehet ülni Kép
Bár fűtésünk már vanKép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa, mi is minden jót kívánunk Hajniéknak, majd tudósíts hogy hogy van a pici..
ÉS Nagyon Boldog Névnapot!!Kép

Zseppy, egy hebrencs spániel nálunk is van..Kép
/ bár már 10 éves, de ez nem látszik rajta. /

Na akkor mi legyen lányok?

Eszti

Kép

Õ a mi dinka kutyink..Kép
eszti2
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Zseppy!
Eszti!
Köszönök mindent.
Odexnek átadom a puszikat, meg jó kívánságokat.
Igazából annyira nem izgulok most a kórház miatt, mert apu amit hozott haza vércuki mérőt, azzal minden kaja után mérem magam, mint a kisangyal. Az első 2 nap még volt egy 6,8-as, meg egy 6,9-es érték (ami már épp a jóba tartozik), de az akor volt, ha ettem 1/2 zsömlét v, kiflit. Amióta kizártam ezeket a péksütiket, kenyereket (max. abonett kenyér), azóta nem ment 5,6 fölé!!! Kép Kép Kép. Persze egy kis izgalom a kórház miatt még belefér, de remélem, úgyis bele férek majd a határba. Remélem.

Olyan jó fejek a spánielek!!! Nagyon bírom őket!!!

Szilpa
29+3


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Nekem óriás schnauzerem van. Igazából ez a kedvenc fajtám. Nekem ő a csúcs.

Otyka!
Felvettelek msn-re.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Ja, meg anyunak van egy tacsikeveréke. Nagyon öreg már 18 és fél éves!!!!!!!
Már néha nem tud menni, mert nincs ereje, meg alig lát, alig hall. De néha (pl. kajához) úgy tud futni, mintha csak 8-9 éves lenne Kép Van, h begörcsöl a lába, és akkor nem tud ráállni, csak sír-sír. Úgy tudom ilyenkor sajnálni.
Viszont van egy gáz vele. Már nem tudja sokszor visszatartani magát. Éjjel mindig ide pisil-kakil. Meg néha napközben is. De éjjel majdnem mindig. Anyu meg már ki van a sok takarítástól miatta. Ezt azért el is tudom hinni.
Viszont anyuék már szeretnék inkább elaltatni. Szerintük szenved. És most rámrakták a nagy döntést. Csak a baba jár a fejemben, h miatta kéne, mert így nem túl higiénikus.
Szal tuti, h előbb-utóbb belemegyek. Csak nem tudom kimondani. Mikor csak rá gondolok, már bőgök. Hisz majd 20 év alatt nagyon hozzámnőtt.
Még ez is. Nincs elég bajom? Már tényleg nem sok hiányzik a teljes agyi K.O-hoz. Csak a bébim tartja bennem a lelket.
Bocs a kifakadásért.</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa képei csak Õ nem tudta feltenni

Kép Kép Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Ez is Szilpa gyerkőce Kép

Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa,
Ez gyönyörű...... A Babót Te rajzoltad a hasidra, vagy a doki néni a 4d-n?

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000">Otyka!
Köszi, h feltetted.

Zseppy!
Köszönöm.
Az első kép (piros bugyi) 3 hete készült (26+3naposan). A második kép 10 napos (28+0)102,5 cm. Aznap voltunk sima 2D-s Uh-n. Jól figyeltem, hogy melyik testrészt hova mutatta a drnéni, és amikor hazaértem, gyorsan felrajzoltam magamnak. De mindenki kiakadt, h 28 hetesen milyen nagy pocóm van.
A 4D UH pedig pénteki. A másodikon látszódik a zacsi, meg a kukac is!!!! Ezt a 2D-sen is lefényképezte a dokinéni.

Szilpa
29+3</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,tök jók a képek, jó volt egy kicsit nosztalgiázni..
És tényleg látszik a kukaca..Kép)

Eszti
eszti2
 
 


Sziasztok,

Szilpa, nagyon édes a babád a 4D UH-n! Gratulálok hozzá!

Mindenkit kérdeznék, hogy volt-e esetleg valakinek olyan, hogy álmából arra ébred, hogy ezerrel forog vele a szoba úgy szédül? Nekem két hete volt 3 napon keresztül, akkor nagyon megijedtem, de elmúlt magától. Erre tegnap, meg ma hajnalban megint. Vérnyomást mértem, az OK, vércukor úgyszintén. Elég ijesztő érzés, jó lenne tudni mitől van.

Petra
20+6

petra73
 
 


Sziasztok,

Szilpa, nagyon édi a babád!

Mindenkitől kérdezném, hogy volt-e olyan nektek, hogy álmotokból arra ébredtek ezerrel forog a szoba. Én két hete 3napon keresztül erre ébredtem hajnalban, reggel néha éjjel többször, aztán elmúlt magától. Tegnap meg ma pedig újra....:-( Vérnyomásom rendben (megmértem otthon rögtön a szédüléskor), vércukor úgyszintén. Elég ijesztő a dolog, jó volna tudni az okát. Amúgy ilyenkor napközben is kicsit 'furcsán' érzem magam.

Petra
20+6

petra73
 
 


Bocs, nem láttam, hogy az első is elment. :-))

petra73
 
 


Petra,
A vércukrodat rögtön mérted? mert az elképzelhető, hogy leesett....(ugyanez a kérdés a vérnyomásoddal is)

Szilpa,
Remélem túlélted, és az eredményed is jó lettKépKépKép Jó hatással voltál Páromra a 4d kapcsán. Õ eddig feleslegesnek tartotta, de megmutattam neki a kukacos képet és teljesen rákattantKépKépKépKépKépKépHajni hogy van? Kutyusnak mély tiszteletem. Azért Szüleidnek mondhatnád, hogy igazságtalan dolog ilyen döntés elé állítani Téged. De abban lehet igazuk van, hogy márcsak szenvedKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Petra
Hogyan ébredtél, hanyatt? Én nagyon hamar nem tudtam úgy aludni (bocsi, elfelejtettem mennyi idős terhes vagy), bár ez inkább a terhességem második felében volt jellemző...

Szilpa
Nem vagy komplett! Az a rajz! Kép
Nekem is ilyen nagy pockom volt ennyi idősen (a fotóalbumomban van egy kép 29 hetesen, a profilomból megleled), talán az elől helyezkedő lepény is ludas lehetett benne (meg azért Sebi sem volt kicsi soha...). Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok

Szilpa, először is boldog névnapot így utólag is. Hatalmas kitartást kívánok a diétádhoz. Próbálj valahogy kikapcsolódni, mert a stressz is emeli a cukrot. Tényleg nem egyszerű az életed, ha bármiben segíthetek, csak szólj!
A képek is nagyon jók, a rajz a hasadon pedig lenyűgözött :o)

Odexre nagyon sokat gondolok, sugárzom felé a gyógyító, hamar hazamenős gondolataimat. Ha taliztok vele, küldök egy hatalmas puszit Aisának.

A taliban én is benne vagyok, de nyilvános helyre sajna mi sem tudunk menni.

Mi jól vagyunk, Viki az elmúlt napokban zabagép lett, most behozza a lemaradását. Sajna nappal továbbra sem sokat alszik, max 1-2 órát. Viszont este 11-től reggel 6-ig szunya van két kajával. Szóval lefoglal rendesen.

Vigyázzatok a haslakókra rövidesen belesek újra.

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Zseppy, Cas,

A vércukor és vérnyomás rendben. A háziorvosom elküldött vérvételre, éhgyomor+evés utáni, valamint ideggyógyászatra :-))) és gégészetre. Azt mondta lehet, hogy a nyaki csigolyáknál van valami gond, vagy esetleg valami ideggyulladás, ilyesmi. Ma a védőnő ugyanerre gyanakodott. Szóval holnap az sztk-ban tölthetem a napot a vizsgálatokkal a főnököm nagy örömére.

Petra
21

petra73
 
 


Sziasztok

Szilpa, mi volt a kórházban? Milyenek lettek a zeredmények?Odexnél voltál?

Kati, Ancsi nekem az első 6 hétben szinte nem is aludt nappal, aztán beállt nála hogy kihagyja az éjszakai evést, így mostmár este 11-től reggel 9, 1/2 10-ig alszik..Mostanában néha elszundít délután egy órára, de azonkívül csak bóbiskol kajcsi után, aztán ébren van a következő evésig. Ti esztek még éjjel?

Eszti
eszti2
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

Bocs, h ilyen későn, de nem volt túl jó kedvem ma. Sőt, mondhatni ennél roszabb nem is nagyon lehetett volna. Kép

Köszönök mindenkinek minden pocakdicséretet, meg névnapi köszöntést! Kép

Remélem, most jók lettek az eredményeim, mert itthon is van azóta cukormérőm, és kitapasztaltam vele, hogy miket nem ehetek, mert azok nagyon feldobják a cukromat. Azt azóta nem eszek, és a kórházban párhuzamosan én is mértem a cukrot. Nekem tök jó eredmények jöttek ki. 6 alatt maradt mindig. Általában 5,3-5,5 között, csak ebéd után ment fel 5,9-re!!! Remélem, nincs akkora eltérés a kórházi mérő és az enyém között... Tehát remélem, ez már jó lesz, és nem kell inzulinozni.
Ezügyben teljesen bizakodó vagyok.
Odexet meglátogattam. Jól van, nagyon sok teje van. Nem győzi fejni, és hazaküldeni fagyasztásra!! Kép Aisa gyógyulgat, de mára lett meg állítólag az eredmény, h mit kapott el. Így sajna azt én sem tudom. Hogy mikor jöhet haza, épp ezért nem lehetett tudni még tegnap. Mindenkit üdvözöl odex.

Lelkileg teljesen kész vagyok. Tegnap mire hazajöttem a kórházból, anyámék elvitték az öreg kutyánkat a dokihoz elaltatni. Már 18 éves és 8 hónapos volt, alig látott, alig halott, sokszor nem tudott menni, mert nem volt ereje, vagy begörcsötl a lába, és minden éjjel összecsinálta az előszobát mire felkeltünk. Doki állítólag megvizsgálta altatás előtt, és azt mondta, hogy nagyon szar állapotban van. Kép Olyan erős kiskutya volt. Kép Szóval már neki is, meg anyuéknak is szenvedés volt. Kép Tudom, hogy már neki is voltak fájdalmai. Kép És anyu is mondta, h nem akar úgy megválni tőle, hogy megútáljaa sok takarítás miatt. Kép Meg a jövendő kisbabámnak is higiénikusabb így. De mégis nagyon fáj. Kép Közel 20 évig velünk volt. Mintha majdnem a gyerekem volna....
Szóval most éppen nagyon kivagyok. Kép Az a legszarabb, hogy nem szóltak róla előre, és elbúcsúzni sem tudtam tőle. Ez nagyon nagyon rossz... Kép Kép Kép Egyfolytában csak sírok.... Kép
A másik kutyám ad némi vígasztalást. (Õ csak az enyém. Egy óriás schnauzer. Nagyon ragaszkodó.) Neki is hiányzik a kicsi. KépVégülis Õ nevelte fel. Kép

Petra!
Remélem, nincs komoly baj, csak valami időjárás változás, vagy ilyesmi Kép

Cas!
Nem vidítottál fel azzal, hogy Sebi sem volt kicsi soha. Nem szeretnék óriásbébit. Remélem, nem így értetted Kép

Zseppy!
Örülök, hogy jó irányban mozdítottam ki a férjurad elképzeléseit a 4D-ről!! Képzeld, ha még a dvd-t is látta volna!! Kép Amikor meghallotta a hangom, és mosolygott rá.. Vagy amikor elkezdtük simizni, meg masszírozni, és a sima mosolyból egy akkora vigyor lett, hogy én sem hittem el!!! Kép Kép Óriási élmény volt!!!

Szilpa
29+5</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hajni jól van, és Aisa is egyre jobban eszikKép
Megjött az eredmény is, hogy milyen fertőzése van a picinek, valami megjegyezhetetlen nevű baktériumtól fertőződött meg. Azt mondták, hogy egy hetes antibiotikum kúrával semmi baja nem lesz.
Mivel szerencsére erre a bacira gyanakodtak, már múlt hét pénteken elkezdtek neki ez ellen gyógyszert adni, így ha minden jól megy, pénteken jönnek haza, jobban mondva hozom őketKép

Üdv,

GergőKép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni jól van, és Aisa is egyre jobban eszikKép
Megjött az eredmény is, hogy milyen fertőzése van a picinek, valami megjegyezhetetlen nevű baktériumtól fertőződött meg. Azt mondták, hogy egy hetes antibiotikum kúrával semmi baja nem lesz.
Mivel szerencsére erre a bacira gyanakodtak, már múlt hét pénteken elkezdtek neki ez ellen gyógyszert adni, így ha minden jól megy, pénteken jönnek haza, jobban mondva hozom őketKép

Üdv,

GergőKép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Hajni, Gergő
Kitartás, már csak pár napról van akkor szó...

Szilpa,
Ez lehet kegyetlen módszer volt a szüleid részéről, de szerintem hidd el így volt jobb...Gondolj bele, ha megmondják Neked előre. Végig sírod a kórházat, és teljesen kiborulsz, hogy nem vagy mellette. Õk ott voltak, amíg szépen el nem aludt. Hidd el, ez tényleg nem fájt Neki. Gondolj azokra a szép dolgokra, amiket együtt csináltatok. Szóval igen, sírd ki jól magad és nyugodan sírjál amikor csak eszedbe jut. Azért az eredményt írd ám meg nekünk...

Petra,
Remélem kiderült már valami. Nekem az jutott még eszembe, hogy sógornőmnek úgy feküdt a fia, hogy elnyomott valami fontosabb eret és emiatt szédült, meg ájuldozott.

Katica,
Nagyon ügyik vagytok. már dögönyözni akarok...Ha kezdesz fáradni, szólj és megyünk Kép

Otyka,
Veled mi a helyzet???

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Gergő
Kitartás! Remélhetőleg tényleg rendbejön mihamarabb a picúr, szurkolunk!!! Kép (Streptococcus?)

Szilpa
A kutyust sajnálom, én egy vacak tengerimalacot is nagyon meg tudtam siratni, pedig tized ennyi ideig volt az enyém... Kép
Sebi 55 cm és 4200 g volt, de nem feltétlenül van ilyen összefüggés a pocakméret és a baba között! Láttam én már hatalmas pocakból teljesen átlagos bébit is. Szóval ne izgulj! Kép Amúgy most mekkorának saccolták a lurkót?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilpa, sajnálom a kutyust, de nagyon szép kort megélt.Kép Nekem is volt egy 16 éves spánielem, akit pár éve el kellett altatni, én is nehezen viseltem, hisz velem nőtt fel.

Gergő, Odex, örülök hogy jobban vagytok, és hogy Aisa is gyógyul.A péntek mindjárt itt van, úgyhogy kitartás!

Akkor mi van a talival? Kati?
eszti2
 
 


Sziasztok!

<font color="0000ff">Odex, Gergő!
Dejó, h már pénteken jöhet!! Ez a pár nap már hamar elmegy. Örülök, h mindenki jól van. Kép </font>

<font color="ff0000">Cas!
valamelyik saccolás nagyon nem volt jó. Remélem, hogy a 4D-s. Mert 11.03.-n a sima UH-n 1232g volt kb., ez pont jó a korához (könyv szerinti méretek), 8 nap múlva 11.11.-n a 4D-n már 1788g!! Ez durva lenne. Egyrészt sok is, meg 8 nap alatt nem nőhet 550g-ot! Kép </font>

<font color="119911">Zseppy!
Én úgy vagyok vele, hogy esetleg egy következő napon, amikor itthon vagyok el tudtam volna búcsúzni tőle, mielöt elviszik. Csak ennyi. Igaz, a vége ugyanaz. Kép De a lelkem lehet, nyugodtabb lenne. </font>

<font color="ff6000">Eredmény:
A cukor értékeim jók, bár ők nagyobb értékeket mértek a kórházban, mint én. Van ahol csak 0,3-al, de volt olyan, ahol 1,0-el. De még így is beleférek. Azt mondta a dokim, hogy akkor az én mérőmmel max. 6,0 legyen a határ, és akkor még jó vagyok. Viszont a vizeletben találtak egy kis acetont, ami azt jelenti, hogy éhezik a szervezetem, tehát az uzsit, meg a vacsit megemelték 5 g-al. Most ezek szerint kell majd étkeznem, és vasárnap megint gyűjteni a vizeletet, amiből hétfőn kell majd bevinnem mintát. Remélem, addigra már nem fogok "éhezni". Kép De ez már megnyugtatóbb. Kép

Szilpa
29+6</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,
Az eredmény nagyon jó hír. Kép
Hidd el tapasztalatból mondom, hogy akkor még megrázóbb lett volna...Kép
Az én hasam pontosan olyan, amit Cas írt. Folyamatosan azt hiszik már minden órás vagyok, vagy ikrek. Pedig nagy valószínűséggel egy átlagos méretű lánykám lesz.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szilpa
Gratula a cukoreredményekhez! Ügyes vagy! Kép
Egy kis referencia: Sebi 30+6 korában 2059 g volt az UH szerint. A köv. UH-eredményeteket majd hasonlíthatod ehhez! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


<font color="aa00aa">Cas!
Köszi Kép Szép méret!!!</font>

<font color="ff0000">Zseppy!
Hát nem tudom. De köszi a vígasztalást.</font>

<font color="ff6000">Szilpa
29+6</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa!
Részvétem a kutyulihoz. Az enyém tavaly novemberben halt meg tüdőrákban! Persze a doki nem mondta hogy az a baja, hanem inkább ráfogta hogy elkaptt valami megfázást. Hétfőn du-án megvizsgálta, adott neki gyógyszert, közölte ha ne javul, vigyem vissza szerdán. Már nem kellett visszavinnem szerda reggelre elaludt. Felhívtam a dokit, mondtam hogy mi történt, erre közölte hogy az nem lehet, vigyem el, felboncolja! Több se kellett, paff lettem, és inkább az állatkórházba vittem el, ahol mondták hogy mivel
a doki ismerte a kutyám elöző betegségé(emlőrák) tudnia kellett volna hogy nem mezei megfázás. Mondjuk akkor sem tudtak volna rajta segíteni,
de ha megröngenezi, és elmondja hogy kb. 2 napja van a kutyámnak, nem hagyom szenvedni! Ezt most csak azért írtam le, hogy tudom kegyetlen dolog csak úgy dönteni egy állat sorsáról, de lehet jobb így neki!
"Õ már a kutyamenyországban van!"

Odex, Gergő!
Kitartás a kórházi léthez, és mihamarabbi gyógyulást!

Apropó hasméret!
Tőlem a 6. hónap tájékán megkérdezték hogy minek járok dolgozni, és nem félek hogy útközben szülök meg? Hatalmas volt már akkor is, de most még nagyobb! Haskörfogat: 121 cm

Más! Volt valaki hétfőn a szülésfelkészítő tanfolyamon? Én voltam, és szerintem nagyon jó hogy csinálnak ilyeneket! A szülésznő egy csomó hasznos dolgot elmondott, úgyhogy tuti hogy a következöre is megyünk!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Tök vicces ezt a 'hasméret' kérdést olvasni! Én épp túl vagyok a félidőn, és nekem is azt mondogatja mindenki (kedden a védőnő is), hogy nagy a hasam. Az igaz, hogy az utóbbi két hétben sokat nőtt de azért nem egy hordó! Mindenesetre kicsit idegesítő mikor az okos emberek mondogatják, milyen nagy a hasad, nem ikrek? Néha még pasik is, akiknek még nincs is gyereke úgyhogy gondolhatjátok milyen szakértők! A barátnőm azt mondja neki meg azt mondják milyen kicsi. Szerintem semmi se jó. Kiváncsi vagyok holnap a dokim mit mond. Az igaz, hogy az utóbbi 4 hét alatt híztam sokat (a 21 hét alatt össz 7kg), de gyakorlatilag mind a hasamon van és nem hájnak tűnik! Na mindegy, inkább legyen majd nagy és egészséges kisfiam, mint picike és esetleg kevésbé 'erős'.

Petra
21+2

petra73
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Ruzsvánszki doki magánrendelőjének címére és telefonszámára lenne szükségem.
Mindenkinek köszi
g77
 
 


Sziasztok

Eszti: mikortól aludta át a lányod az éjszakát? Sajna Viki még mindig kétszer eszik éjjel. Sokszor annyira kába, hogy egy órát eszeget. Ha nem kap elég kaját és bealszik, akkor egy óra múlva újra követeli a cicit. A taliba benne vagyok, de sajna hozzánk nem férnénk el, kicsi a lakás :o(

Aisának nagyon örülök, ezek szerint holnap már otthon lesz. Remélem Odex is rövidesen jelentkezik :o)

Szilpa: sajnálom a kutyust, remélem most már csak csupa jó dolog történik veled.
A 4d-s ultrahang nekem is jóval nagyobb értéket mért, mint a kórházi, pedig az is fél kilóval fölé mért. Úgy veszem észre, hogy mindenkinél felfelé tévednek.

Zseppy, folyamatosan fáradt vagyok. Kicsit még növesztem a csajt, aztán belevágunk a közösségi életbe, akkor lehet majd gyurmázni :o) Persze neked csak óvatosan, a hasadra vigyázva Kép

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


G77,
III. ker. Lajos u. 109.
387-2993
Hétfőn és Szerdán: 17.00-19.00
myra
 
 


Zkatica,
Van olyan baba aki sokáig nem hagyja el az evést.
Nézz át a másik topikba, Nikcsi pont most mesélte, hogy az ő lánya még mindig kel éjjel enni, pedig már 9 hónapos.
myra
 
 


Sziasztok!

Most jövök a dokimtól, tök boldog vagyok! Kép Kép Kép Mondta hogy Baby-Face LEFORDULT!!!!! Remélem nem fordul vissza, mert nem szeretnék császárral szülni!

Mindenkinek jó 7végét!!!!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Végre itthon vagyunk, tegnap dékután "szabadultunk". Kép Az első éjszakánk nagyon jól telt, kétszer hamiztunk, és már aludtunk is tovább.
A szülés egy fantasztikus élmény volt, az anyaság a világ egyik legnagyobb ajándéka. Kép A kórházban töltött idő hosszú volt ugyan, de a csecsemősök és a szülésznők nagyon kedvesek voltak velünk. Egy dolog volt ami nem tetszett, hogy a gyerekek többsége vmi fertőzést kap, és antibiotikummal kell kezelni. A gyerekorvosnak is amikor mondtam ezt, rögtön rá is kérdezett, hogy "csak nem a Margitban szültem??"

Szilpa!
Örülök, hogy jók lettek az eredményeid, de én ezek után megfogadtam, hogy nem fogom komolyan venni ezt a dolgot. Meggyőződéem, hogy beolyással volt ez a diéta is arra, hogy ilyen kis picike lett Aisa.

Remélem mindenkivel minden rendben van, most nem nagyon van időm visszaolvasni. Kép

Puszi:
Hajni

(de fura, hogy már nem kell ideírni,h hanyadik hétben járunk...Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex, de jó, hogy újra itt vagy! Remélem már nem lesz több gond Aisával.

A fantasztikus szülés élményre azért kivi vagyok :o) Képeket is szabadna?

Vikim szerencsére nem kapott fertőzést a kórházban. Csak egy kis szemgyuszit hoztunk haza, de azt is hamar kikezeltük.

Sancsi, reméljük, hogy a gravitáció már ott tartja a babókádat!

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Zkatica!
Az unokatesóm is azt mondta, h a 4D-n neki is ekkora súlyt mértek pont ennyi idősen. És mégis egy teljesen átlagos méretű baba jött elő! Kép

Sancsi!
Gratulálok a "lefoduláshoz"!!!! Kép Maradjatok így! Beszéld meg a piciddel!!

Odex!
<font color="ff6000">Örülök, h itthon vagytok, és minden rendben. Azért ez tényleg fura, h már a gyerekorvos is ilyen hírekről ismeri a kórházat!!!!
Én azért komolyan veszem a diétát, mert nem akarom, hogy a babónak valamilyen baja legyen, vagy túl nagyra nőjön a cukor miatt. És ha a köv. ellenőrzésen nem produkálok valami jó eredményt, akkor már a köv. lépés az inzulin úgy tűnik. Na, ezt végképp kihagynám!! Kibírom ezt a 2,5 hónapot inkább! Na, de utánaaaa!!! Hmmmmm. Már elképzeltem előre!! Kép Kép Kép Kép Már megrendeltem a szülés utáni menüt!! Levesképpen madártejet akarok enni, második fogásként rizsfelfújtat, és a desszert 2 Kinder Bueno!! De lehet, h addig még beiktatok pár fogást!4 Kép Kép Kép
Megpróbálok inkább több vitamint bejuttatni a babónak, hogy rendesen fejlődjön a diéta mellett. Nem csak heti 1 Elevitet szedek, hanem 3-t inkább!! Arra úgyis azt tartják, h növeli a babákat. Inkább a magzatvédő vitamin+ásv.anyag bombától hízzon, mint a cukortól nem?? Azért csak heti 1-2-t ajánlott a doki, mert a terhesség előtt túl sok lett tőle a vasam, és ebben van rendesen vas.

Lehet, h picit ritkábban tudok mostanában jönni majd, mert két szoba is felújítás alatt lesz most 2-3 hétig. Persze az egyik az én szobám. Már csak az ágyam, meg a szám.gép van bent, de holnap ezek is ideiglenes helyre költöznek. Még nem tudom, hogy lesz.

Szilpa
30+2</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Mi ujság? Eléggé eltüntetek..
Zseppy, rég írtál, hogy vagytok?
Szilpa, felújítás hogy halad?
eszti2
 
 


Sziasztok!

Eszti2!
<font color="ff6000">Köszi a kérdésed.
Háááááááááááááááááát.
Nem túl gyorsan. Mondhatni csak annyi, h a szobám ki van pakolva, és most kaparja fel apu a szőnyegpadló ragacsait. Utána jön a festés, majd a parkettázás. Ha kész, akkor apu bepakolja magát oda, nagyszobát kipakoljuk, és ott ugyanez jön. Ugyanis sz bacserét hajtunk végre, hogy ha nem békülünk ki a párommal, akkor én a babával itt leszek a nagyszobában, mert a ksiágy már nem fért volna be a pici szobámba. (2,5*3 m) Épphogy az ágyam, 1 asztal, meg 1 szekrény volt bent. Tehát még nagyon az elején vagyunk.

Többiek?
Hogy vagytok? Mi a helyzet?

Szilpa
30+4</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Eszti,
suli, délután pasik letelepednek a géphez. szóval eléggé ritkán jutok ideKép Elkezdtem írni a szakdolgozatomat is, szóval folyamatosan megyek, intézkedem stb.

Szilpa,
tegnap tudatosodott bennem, hogy mi már a két ünnep között ctg-re fogunk járni?KépKépKépKépKép nem rég még azon izgultam, hogy mikor esek már teherbe. Tegnap párom lelkemre kötötte, hogy kérdezzem meg mikor jöhet majd a következőKépKépKép

Odex,
tök jó, hogy otthon vagytok (végre). Képeket akarunk, meg részletes beszámolótKépKépKép

Sancsi,
Beszéld meg Vele, hogy így maradjon.

Katica,
hasamKép) ma közölte az egyik tankörtársam (ő tényleg még idén szülni fog), hogy azért szereti, ha én is bemegyek, mert látja, hogy más is szenved. Nem érzi annyira bálnának magát mellettem. Kép)Kép) Én mondtam, hogy azért a tegnapi kádból való kikászálódásom az tutti beillett egy börleszk filmbe.
Párom közölte, hogy túlságosan elhagyom magam. De mondtam neki, hogy beszerzek egy ráköthető póthasat (kb.10 plusz kiló) és csak egy napig ténykedjen benne.

Na, le kéne feküdni...
Otyka hol vagy???

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Hali!
A beszámolót már egy párszor le akartam írni nektek, csak valamiért nem engedte elküldeni a rendszer! Kép Még jó, hogy elmentettem, így nem kell még1x begépelnem! Kép
Szóval:
Reggel csináltak még egy ctg-t, aztán felhelyezték a zselét. Ennek túlzott hatása nem volt, a folyosón mászkáltam egy darabig, és csak egy picit fájdogáltam tőle. Úgy 11 körül megvizsgált a doki, mondta, hogy nagyon nem tágultam ettől, ezért inkább megrepeszti a burkot. Utána már sajnos nem tudtam mászkálni mert folyamatosan a ctg-re voltam kötve. Ekkor már kezdtek erősebbek lenni a fájások, de még mindig nem éreztem kellemetlennek a dolgot, csak feküdni volt rossz. Újabb vizsgálat után kiderült, hogy beindult ugyan a tágulás,de azért még van hátra bőven. Ekkor bekötötték az oxitocint, és szépen lassan elkezdték adagolni. Na, ez azért már meghozta a kívánt hatást, és rendesen felerősödtek a fájások. Ez kb. 13.00-kor történt. Így még húztam egy jó darabig, amíg jött egy olyan erős fájás, hogy mondtam kérem az EDÁ-t. Lejött a doki és szépen bekötötte (igaz, csak másodjára sikerült neki). Én nem éreztem, hogy ettől kevésbé fájna a dolog, inkább csak felgyorsította az eseményeket. Talán 4-5 fájás volt még, aztán már jött a kitolási szak. A legrosszabb az volt, hogy nem szabadott nyomni, pedig nagyon nagy volt az inger. De egy idő után már a baba leszállt annyira, hogy nyomhattam is. Amikor a feje már érezhető volt a "kijáratban", mondták, hogy fogjam meg nyugodtan: hát ez valami nagyon nagy erőt adott a továbbiakhoz (bár az első kérdésem az volt, hogy van-e haja ), és egy-két nyomás után már ki is csusszant a teste. A pocakomra tették egy kicsit, nekünk meg potyogtak a könnyeink a párommal együtt.
Utána ugye vártuk, hogy megszülessen a lepény is, de sajnos egy darab fájásom nem volt már, amivel kinyomhattam volna. Bár koncentrálni sem igazán tudtam rá, mert annyira boldog voltam, hogy ha ott helyben felvágják a hasam, azt sem éreztem volna.
Vártak kb. 20 percet, addig a doki nyomogatta a hasam hátha az hatással lesz rá, és kijön a lepény. Hát a szülésnek ez volt a legrosszabb része. Ez nagyon fájt.... Aztán mondták, hogy nem lehet tovább várni, és már ott is voltak az altatóorvosok. Pillanatok alatt elaltattak, és "kiszedték" belőlem a lepényt, összevarrtak, kitisztítottak stb., és már ébresztettek is. (így legalább nem éreztem a varrást) Utána még egy kicsit megfoghattam Aisát, aztán elvitték, mert még azért elég kába voltam.
Még a szülőszobán megebédeltem, aztán kaptuk a finom meleg teát, és így tölthettünk el még egy másfél órát.
Hát ennyi volt, de nekem ez egy felejthetetlen élmény marad, és már mondtam is a páromnak, hogy felőlem jöhet a következő!
A párom nagyon hősiesen helytállt, örülök, hogy mellettem volt, nagyon sokat segített, és iszonyú erőt kaptam tőle.Kép

Képeket rakok majd fel még... Kép

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa
Húúú, teljes lakásfelújítás pocakkal?! Õszinte részvétem!!!
Aztán vigyázz ám magatokra, ne akarj mindenben segíteni! (Tudom, hogy nehéz megállni, főleg a disznóól kellős közepén, én sem álltam meg, pedig mi csak átrendeztünk 1-2 bútort, másnap este mentünk is befelé a kórházba korai összehúzódásokkal... Kép)
Ha sikerül a pároddal kibékülnötök, akkor együtt elköltöztök vhová, vagy akkor is maradtok?

Odex
Oxitocin EDA nélkül (majdnem végig)?!?! Te egy amazon vagy!!! Kép
(Te nem akartál EDÁT?)
A képeket várjuk!!!

Zseppy
Te jó ég! Már ctg-re?! Tényleg röpül az idő! Kép
Persze néha azon is ledöbbenek, hogy az én fiam meg mindjárt 8 hónapos, és már az első önálló lépésekkel próbálkozik, pedig csak tegnap született... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok

Szilpa, nem akarlak lehangolni, de nem lehet szülés után madártejet enni. Nagybetűvel van kiírva a kórházban :o(

Zseppy, ez ismerős, én sem fértem be a végén a kádba, felállni pedig maga volt a lehetetlenség :o)
A párod bátor. Az enyém kezd afelé tendálni, hogy nem bizti, hogy akar mégegyet. Nagyon lefárasztja az alváshiány. A kislány üvöltésétől pedig lelkibeteg.

Hajni, még mindig szentimentális vagyok, könnyeztem a történeteden Kép
Ezek szerint számodra sem volt megváltás az eda.
Mennyire fárasztó számodra az éjszakázás. Te tudsz napközben pihenni?

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?