Új privát üzeneted érkezett!

Nyanya, akkor ez azért jó hír, nem? Orvosolják s hamarosan azt olvashatjuk, hogy mész szülni! Kép Drukkolunk, hogy hamar rendbe jöjj.
Niácska
niácska
 
 


Köszi Niácska Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Csatolok egy képet a hapsikáimról! Szombaton kiengedtek végre a kórházból, minden nagyon klassz volt, a következőt is itt szüljük KépKép
buborka
 
 

 
 

Buborka!

Gratulálok az új jövevényhez! Igazi szép nagy hajas baba. Jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak.

Mariann
mérienn
 
 


Sziasztok!

Én is a szabolcsban szültem , és Atalay doktornőnél. Vele kapcsolatba vegyes érzéseim vannak, tényleg minden nap bejött hozzám, de ha babócám nem magától dönt arról hogy megszületik,akkor megindította volna a szülést, pedig a nem voltunk túl a kíírt napnál. Úgy éreztem , hogy neki így kényelmesebb :-((
Kórházról is vegyes a tapasztalatom, se nem a legjobb bababarát, de nem is a legrosszabb.
Azért gondolkodom , hogy a doktornőnél szüljem -e a köv.babát.
Üdv, és jó babázást!
cirátka
 
 


Buborka, hadd csatlakozzam magam is a gratulálók és jót kívánók hadához. Édesek így ketten a kis pasik. Remélem, a nagy hamar túlteszi magát az anyátlanság okozta megrázkódtatáson, mert ez a rövid idő kórházazás neki (meg persze anyukájának) valszeg iszonyú hosszú volt. Nőjenek nagyra! :-)
mabinog
 
 


sziasztok,
azt szeretném megkérdezni, hogy itt a kórházban hányadik héttől szokták küldeni az embert CTG-re és milyen gyakran? Én most a 33. hétben vagyok, milyen vizsgálatokra számíthatok a szülésig a Szabolcsban? Nagyon köszi
Üdv
sueda
 
 


Sziasztok,
Bocsi, hogy ismeretlenül írok, elég rég óta olvasom a fórumot és csak annyit szeretnék megosztani Veletek, különösen az először szülőkkel, hogy a csecsemős nővéreket nyaggatni kell!!! Ha nem kérdeztek, maguktól nem igazán segítenek, ha baba-mama szobában vagytok, az részükről a letudott probléma kategória, de ha a nyakukra jártok, akkor van esély az információ kiszedésére. Arra is fel kell sajnos készülni, hogy ahány nővér, annyi féle vélemény van.
Egyébként az orvosok előtt le a kalappal (nekem volt némi problémám de nagyon odafigyeltek rám, gyorsan cselekedtek és utána még napokig éreztem, hogy figyelemmel kísérik a hogylétemet). A nővérek is döntő többségben kedvesek, összehasonlítva más kórházakkal szerintem sokkal jobb az átlag.
Ha bárkinek bármilyen kérdése lenne, szivesen válaszolok (császárral és altatásban szültem, úgyhogy inkább az utánalévőkről tudok írni).
Mindenkinek szép napot!
Judit
gjuti
 
 


Sueda
szia, én már a második babámat készülöm megszülni Szabolcsban. Már betöltöttem a 38.hetet, eddig 2xvoltam CTG-n 34. és 36. betöltött hét után, és most megyek csütörtökön. De szerintem ez teljesen a dokitól függ. Kinél fogsz szülni? Eddig nem a Szabolcs u.-ba jártál?
Vera
verkocsika
 
 


Sziasztok,

Verkocsika: köszi az infókat, én a Kanizsai drnőhöz járok, nekem még nem említette a CTG-t, legközelebb a 36. héten megyek hozzá. addig még a 34. héten 1 UH lesz.

Gjuti: van egy csomó kérdésem:a Picurkádnak vittél be saját ruhát és pelust is? egyedül fürdetted? a szoptatásnál azért segítenek, mit adnak a kicsiknek, ha nem tud az ember szoptatni?
Bocsi, hirtelen elöntöttek a kérdések..
Üdv:Sueda
sueda
 
 


Sueda,
A gyereknek csak a kimenő ruháját kell bevinni, amit ráér behozni a párod, mert ha nem sikerül szekrényt kapnod, akkor nincs hova pakolnod (én az ágy alatt tároltam a táskámban a cuccaimat). De azért nem árt, ha van nálad anyag pelus, mert abból nem igazán adnak sokat, és ha bukik a babád, abból sosem elég. A baba-mama szobában egész nap Te eteted, csak éjjel adnak pótlást (ha úgy ítélik meg), mégpedig tápszert. Teát kaphatsz, ha kérsz. Te pelenkázod, amihez kapsz pelust, popsikrémet, de nincs popsi törlő kendő, azt vinni kell. Fürdetés este a csecsemős nővérek által történik, amit - ha megkéred őket - távozás előtti nap megnézhetsz. Sima szobában 3 óránként hozzák ki a babákat 1 órára, amikor cicire tudod tenni, de amig nincs tejed, kapnak tápszert, de azt nem tudom, hogy milyen sűrüséggel. Szoptatásnál (és egyébként is) ha kéred, segítenek, egyébként nővére válogatja, a többség csak odaadja a gyereket, de van néhány, aki segít cicire tenni. Szóval ahogy írtam, kérni, nyaggatni, nyakukra járni ...!
Ha van még kérdés, csak bátran.
Üdv:
Judit
gjuti
 
 


Szia Gjuti!

Azt szeretném még megkérdezni, hogy szülésnél ill. vajúdásnál a saját hálóingedben voltál vagy adnak kórházit? a férjnek kell papucs vagy valami, vagy neki nem kell semmi "tartozék"?

Meg, hogy szülés után a férj is csak úgy látogathat, ahogyan a többi látogató, csak a folyosón lehetünk együtt? Mondjuk én szeretnék baba-mama szobána kerülni, gondolom azt előre jelezni kell, oda se jöhet be az apuka?
Köszi
Sueda
sueda
 
 


Sueda,
Tudom nem nekem írtad a kérdést, de azért elmondom, hogy a szüléshez adnak hálóinget. De van egy keretszám (azt hiszem 2o) amennyi van. Így pl amikor én szültem, az enyém volt az utolsó. Az utánam jövőknek már nem tudtak adni. Szóval a biztonság kedvéért, azért vigyél!

A férj sajnos ugyanolyan látogató, mint más. Baba mama szobába nem mehet be. A folyosón, s középen a "társalgó helységben" találkozhattok. Kivéve szülés után, ameddig rajta van a "műtős" ruha.

Nyanya, Mérienn, hogy vagytok? Kép

üdv
Niácska
niácska
 
 


Szia Niácska, holnap megyek a Szabolcs u.-ba pajzsmirigy miatt. Addig nem próbálkozhatunk, amíg nem állítják be.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sueda,

A dolgok (sajnos) pontosan úgy vannak, ahogy Ninácska írta, kicsit kegyetlen és elég nehézkes, de a helyiek szerint a baba érdekében ...
Hálóinget én kaptam, de hallottam már olyat, hogy épp nincsen tiszta.

Egyébként mi azt csináltuk, hogy egymásra bíztuk a baba-mama szobában a gyereket, így nem kellett visszatolni, ha látogadód jött. Ha elkezdett sírni a "kölcsön" gyerek, akkor rácsörögtünk egymás mobiljára és bementünk.

A gyereket apukája csak azután foghatja meg, miután hazaadták felöltöztetve őt. De ha meg akarja nézni (és ha a szobatársat/társakat nem zavarja), akkor beállhat az ajtóba és oda lehet őt tolni, vagy amikor visszatolod a csecsemősöknek megőrzésre, láthatja a folyosón.

Judit
gjuti
 
 


SZiasztok:-))))

már régota olvasgatlak titeket mert juniusban én is a Szabolcs utcában fogok szulni most vagyunk 22 hetesek:-))))
Ha nem zavarok csatlakozhatok hozzátok?
Orsi
meara
 
 


SUeda az én orvosom is a Kanizsai doktornő:-)))
meara
 
 


Heló csajok!

Nia! Köszike, megvagyunk. Hétvégén kereszteltük Szonjust. 2 hetente vinni kell a köldökét lekötöztetni, de minden fáradságot megér, ha ezzel elkerülhető a műtéti beavatkozás. Csípőügyben is kontrollra kell mennünk, remélem, hogy a terpeszpelus használata megoldás a problémára. Egyébként minta baba, semmi gond nincs vele. Ti hogy vagytok? Puszás:Mariann
mérienn
 
 


Sziasztok! Már tervezzük a második babánkat, és a Szabolcsba szeretnék szülni. Dr. Spánik Gáborhoz járnék, ismeri innen valaki? Jövő hét csütörtökön fogom először látni, egy ismerős ajánlotta, de nem igazán tudok róla semmit. Ha esetleg valaki ismerné, vagy hallott róla, kérem írjon. Köszönöm: Anita

Kép
ldanita
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Ldanita: jófejKép és olyan szép Kép
buborka
 
 


Sziasztok

Anita a kérdésedre válaszolva Én ismerem Spánik doktortKép Ha még találkoztál szimptikus,kedves odafigyelö orvossal akkor Spánik dokiban sem fogsz csalodni. Végtelen türelmes a betegekkel , udvarias mindenben a segitségedre lesz.
Én sajnos 9 hetet egyfolytába bent voltam a Szabolcsba .....elég sok mindent láttam.Szivböl merem neked ajánlani Spánik dokitKép))
tifics
 
 


Apropo lenne egy kérdésem.....Lányok tudja valaki esetleg a Szabolcsutcai korház koraszülött részlegének az adoszámát? Oda szeretném adni az 1,0%mat.de sajna semmijen infot nem tudok rolaKép Ha valaki esetleg okosabb légyszi jelezze vissza.Elöre is köszönöm sziasztok
tifics
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a szülés előtt a kórházban meg lehet e nézni a szülőszobakat? Ha igen, mikor?

Az apás szüléshez kell valamilyen felkészítő az apának, vagy sem?

Köszi a segítséget. én április 20-27 körül fogok szülni és még semmit nem tudok a kórházról, csak az alagsort ismerem. (vérvétel, UH)

Köszi a segitséget

BJ
babjag
 
 


Babjag!

Meg lehet nézni a szülőszobát, keresd meg a főnővért. A szobája a földszinten van, ha felmész a lépcsőn jobbra fordulsz és pont beleütközől. Apás szülésnél nekünk nem volt kötelező a felkészítő tanfolyam.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valami információval szolgálni dr. Kovács Péterről?
gmano
 
 


Szia Tifics!

Hogy van Niki? Kép Mi jól vagyunk!!!
A magzati élet védelméért alapítványnak tudom a számát, aminek Török prof az elnöke, a www.niok.hu-n vagy az adoegyszazalek.lap.hu talán megtalálod a koraosztály számát!
A LÁNYOM MEG AZ APJAKép:Kép

Kép
Kép
ganami
 
 


Szia Tifics!

Hogy van Niki? Kép Mi jól vagyunk!!!
A magzati élet védelméért alapítványnak tudom a számát, aminek Török prof az elnöke, a www.niok.hu-n vagy az adoegyszazalek.lap.hu talán megtalálod a koraosztály számát!
A LÁNYOM MEG AZ APJAKép:Kép

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, 3. gyerekemet várom, az első kettőt a Margitban szültem, most 3.-ra gondolkodom a Szabolcs utcán.
Kérdezném, milyen a szülőszoba? Konkrétabban, mennyire bízzák rád, mi a jó neked, van-e lehetőség szülőszékre, vagy ilyesmi?
A másik kérdésem a rooming-in-nel kapcsolatban lenne: éjjel-nappal veled lehet a baba? Hogyan folyik a reggeli vizit? Be kell tolni a piciket, vagy körbemennek?
Olvastam az egyik hozzászólásban, hogy tápszert adtak a babának. Ez általános?
Előre is köszi az infókat!

Murr
murr
 
 


Gmano,
Én január végén szültem Kovács Péternél, csak jót tudok róla mondani. Kedves, odafigyel, türelmesen válaszol az összes kérdésre. Én végül császáros voltam, úgyhogy csak ilyen irányú tapasztalataim vannak, de bármilyen konkrét kérdésre szivesen válaszolok. Ha gondolod, írhatsz a gardos.judit@chello.hu címre is.
Judit
gjuti
 
 


Sziasztok! Ma voltam Spánik doktornál, és tényleg nagyon aranyos, szimpatikus. Remélem hamar találkozom vele megint, mert akkor az azt jelenti, hogy babát várunk :-)
Anita

Kép
ldanita
 
 


Sziasztok!

Tud vki véleményt, tapasztalatot cserélni velem dr. Egyedről? Kinek milyen benyomása van róla?
Nekem őt ajánlották, állítólag ő a legnagyobb fej.
kisegér
 
 


Kisgér: mindkét fiamat nála szültem, legutóbb másfél hónapja és csak jót mondhatok. Ha van konkrét kérdéset szivesen válaszolok priviben is. bubborka@axelero.hu
buborka
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, az előbb nem sikerült elküldenem, amit irtam, ezért megpróbálom még egyszer.

Remélem, nem haragszotok meg, ha csatlakozom Hozzátok? A barátnőm ma mutatta meg, hogy létezik ez a fórum, és mivel én is a Szabolcs u-i kórházba járok, minden érdekel, ami az ottani szülészeten történik. Ezért tavaly októbertő idáig elolvastam a hozzászólásokat.Nekem a Zsirai László az orvosom, és június 17-ére vagyok kiírva.

Mérienn! Ha nem probléma, irnál pár sort arról, hogy a Zsirai doktor milyen a szülésnél a kismamával? Első babánkat várjuk, igy minden nagyon érdekel.

Orsi! Lehet, hogy találkozunk? :-)

Köszönöm, üdv Móni
moliza
 
 


Moliza!
Bár nem engem kérdeztél, én is a Zsirainál szültem és nagyon rendes a szülésnél. A következőt is nála fogom szülni, ez már magában is elég vélemény. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Köszönöm, hogy válaszoltál, megnyugtató, amit írtál!
Te megkérdezted tőle, hogy bejön-e hozzád, amikor szülsz, akkor is, ha éppen nem ügyeletes?

Üdv, Móni
moliza
 
 


Tifics! 1%-ügyben:

mi is - nemrégiben érintettek lévén - nekik adtuk. A párom telefonon kérdezte meg a Korán a számot; azonnal megmondták, fél percig sem zavartuk ezzel az ott folyó munkát. De szerintem e-mailen is biztos megküldik. :-)
mabinog
 
 


Moliza!
Körübelül így kérdeztem, hogy ugye biztos, hogy itt lesz mikor szülök? De igazából eszembe sem jutott, hogy nem jön be, ha nem ügyeletes, én inkább azért aggódtam, mert épp vizsgaidőszaka volt és sokszor nem ment be dolgozni. Én szülés előtt 2 hónappal kerültem hozzá terhességi cukor miatt.
Legjobb ha egyenesen rákérdezel mindenre. Amikor én szültem, még jobban ráért a vizsgáit leszámítva, most viszont már van egy kb. 3 hónapos kislánya Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

A koraszülött osztály alapítványának adatai:

Károsodott Újszülöttek és Koraszülöttek Rehabilitációja Alapítvány
Székhely: 1135 Bp. Szabolcs u. 35.
Adószám: 18051214-1-41
Számlaszám: 11713005-20128287
Kapcsolat: Dr.Mészáros József, meszi@hiete.hu, tel: 06-1-3500305/1805,1843
ankah
 
 


Kriszta!

Köszönöm a válaszodat! Én is úgy gondoltam, hogy bejön, de akkor majd rákérdezek, úgy is megyek hozzá pénteken, vagy hétfőn.

Móni
moliza
 
 


Sziasztok !
2002-ben Kecskeméten szültem és most megint szülni fogok, június végére vagyok kiírva. Nem szándékozom még egyszer Kecskeméten szülni az ottani körülmények és költözés miatt sem. A budapesti kórházakról próbáltam információkat beszerezni és a Szabolcs utcai elég szimpatikusnak tűnik. Kérlek, legyetek szívesek megírni, lehetséges-e ebben a kórházban, amit szeretnék: nincsenek nagy igényeim, egyszerűen csak háborítatlanul, nyugodt körülmények között szeretnék szülni. Szeretnék császár után a hüvelyi szüléssel megpróbálkozni, lehetőleg mindenféle orvosi beavatkozás nélkül (beavatkozás természetesen csak a legeslegszükségesebb esetben), szeretnék szülésznőt vagy bábát választani, szeretném a babámat szülés után megkapni, hogy onnantól kezdve mindig velem legyen. Kivéve természetesen, ha bármelyikünknél vészhelyzet fordulna elő. És még lenne rengeteg kérdésem, de most elsőre nem akarok túl hosszú lenni. Köszi előre is a válaszokat.
dormir
 
 


Dormir,
Egy biztos, a babádat éjszakára beviszik a csecsemősök. Ha 24 órás rooming-in-t akarsz, akkor nem ajánlom ezt a kórházat.
A többire remélhetőleg majd mások tudják a választ.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Kedves Niácska!
Köszönöm, hogy válaszoltál! Igaz, nem esne jól, ha elvinnék éjszakára - bár előre nem tudhatom, milyen állapotban leszek szülés/műtét után -, de szoptatni mindenképpen szeretném éjjel is. Szerinted odahozzák, ha kifejezetten kérem, hogy szoptatni akarom éjszaka is, ha felébred? Nem szeretném még egyszer elkövetni ugyanazt a hibát a szoptatással (az első babámat egyáltalán nem tudtam szoptatni az első 4 napon és ez a későbbi szoptatásra is nagyon negatív hatással volt és rengeteg energiámba került, míg egy kicsit is javítottam a helyzeten).
dormir
 
 


Szia!

Én csak a saját példámat tudom mondani. Bálint 11-kor született EDÁval. Azaz én este 7-8-ig nem kelhettem fel. A babát olyan 6 körül hozták ki. Nekem jó volt, hogy egy icipicit pihenhettem addig. Ráadásul az EDA lezsibbasztott, így mozdulni sem nagyon tudtam addig. Aztán 11-kor éjjel bevitték, de már 5-6 körül hozták ki. Első két éjszaka nem hiányzott a felkelés, a tej sem lövelt be, így nem volt baj. Aztán harmadik éjjel mikor már nagyon feszült a mellem, kisétáltam, megkérdeztem őket nincs-e fenn a gyermekem, s mivel fenn volt, kiadták szoptatásra. Ez éjjel kettőkor volt. De láttam olyat is, akinek kivitték éjszaka. S olyat anyukát is (aki harmatgyenge volt), hogy neki nem vitték, mondván pihenjen. Nekem az a véleményem, hogy jól csinálják az ottani csecsemősök. S nekem használt, hogy az első két éjje pihenhettem is egy kicsit.
Meg aztán nem egy hatalmas dolog, ha este 11 és reggel 5-6 között benn van... Bár bevallom én is rettegtem ettől. Nimródot az Istvánba szültem, ahol éjjel is velem volt, jó volt, de nem vészes ha beviszik az sem. Egyébként így pihenten jöttem haza az akkor másfélévesemhez.
Na azóta minden éjjel enyém Bálint, néha Nimród is, s időnként hulla fáradt vagyok. Kép

Amit még írni akartam. Bábát lehet fogadni. Én is fogadtam, Bátor Kati nénivel szültem. Nagyon jó volt! Kép Én is háborítatlanul akartam szülni, de többször megkérdezte, nem akarok-e mégis fájdalomcsillapítást. S mikor már kértem, hogy "most azonnal szúrjon már hátba valaki!" akkor 5 percen belül előkerítette az anesztes doktornőt, s már jött is a megmentés. Kép)
Gátvédelemmel is próbálkozott, többször is. Sajnos nem sikerült, mert Bálint keze elől volt s repesztett volna. Így Kati néni remekül észrevette, s vágott.

Na azt hiszem ennyi. Kép Ha van kérdésed, csak keress meg!
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Szia !
Azt hiszem, igazad van, jó ez így, hogy megadják a lehetőséget a pihenésre, és aki nagyon szoptatni akar, az is megteheti.
Az első szülésemnél sajnos senki nem volt hajlandó segíteni a szoptatásnál a kórházi dolgozók közül, és utána pedig már nem tudtam éjszaka aludni, mert kőkemény lett mindkét mellem, és reggelre be is gyulladt. A babának persze hiányzott a tej, de hát azzal senki nem törődött.
Megkérdezhetem, hogy miért bábát választottál és miért nem szülésznőt? Gondolom mindkettőt felesleges, viszont a kórházi szülésznő mindenképpen ott van. Nem célszerűbb szülésznőt választani? Vagy nincs abból semmi gond, ha mindketten ott vannak? A bába gondolom nem a kórház alkalmazottja. Azért az nagyon bíztató, hogy azt írod a szülésről, hogy nagyon jó volt. Nekem sajnos a szülés előtt, közben és utána is nagyon rossz élményeim voltak, ezért félek annyira a következőtől.
dormir
 
 


Szia!

Nem tudom miért, de a Szabolcsban jobban szeretik a bába kifejezést a szülésznők, mint a szülésznőt. Na ezt jól megmondtam. Kép Szóval én egy ott dolgozó szülésznővel szültem.

Panaszaidat meg teljesen megértem, hisz az első babám születéséről hasonló rossz élményeim vannak. De mostmár tudom, hogy lehet azt másképp is.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Sziasztok Dormir és Niácska!

Bocsi, hogy belekotyogok, de én nemrég ( febr.12-én ) szültem már másodszor a Szabolcsban. Előtte 4,5 éve és mondhatom az állapotok egyáltalán nem változtak. Az éjszakai szopiról csak annyit, hogy én baba-mama szobába voltam ( csaszi ellenére oda kértem magam ) és nekem ugyan nem volt olyan nagy gond, hogy elvitték a gyerkőcöt, de az egyik szobatársamnak szó szerint ömlött a teje és megkérdezte az igen kedves csecsemőst, hogy éjjel kihozzák-e neki, vagy bemehet-e , hogy megszoptassa, mire az közölte, hogy itt nincs 24 órás rooming és pont. Akárhogy erősködött nem engedték neki. Megmondom őszintén nem lepődtem meg, mert az egész csecsemős brigádra jellemző ez a merevség, a szabályok mindenáron való betartása és betartatása. Rengeteget tudnék erről írni, csak nem akarok panaszkodni és senki sem elkeseríteni. Lényeg, hogy egy megváltás volt onnan hazajönni.
NA bocsi mégegyszer, de muszály volt, mert szerintem jobb ha az ember fel van készülve és akkor nem is érik olyan nagy csalódások. Az első gyerekkel nagyon kikészültem, mert váratlanul értek a dolgok, most már fel voltam készülve, és úgy mentem be, hogy tudtam mit hogyan akarok és mit nem akarok. Így sokkal könnyebb volt, de erről csak én tehettem ők nem könnyítették meg a dolgomat.
Na jó ennyi, befejezem a panasznapot. Minden jót kívánok neked Dormir, az a lényeg, hogy tudd, hogy mit akarsz és ahhoz ragaszkodjál és bízz magadban! A legfontosabb az önbizalom!!
KIcsit hosszúra sikerült, bocsi.

Üdv
Vera
verkocsika
 
 


Dormir,
Egyet értek Verával, nekem sincs jó tapasztalatom a csecsemősökkel, lásd a korábbi hozzászólásomat. Minden esetre próbálkozni kell, és erőszakoskodni, hátha történik valami. Egyébként vannak köztük jobbak és rosszabbak (vagy rosszabbak és még rosszabbak?), úgyhogy ha valakinél elérsz valamit, utána tényként állítsd be a következő műszaknak, esetleg érd el, hogy ráírják a gyerek kórlapjára.
Könnyű szülést és szép napokat kívánok!
Judit
gjuti
 
 


sziasztok!
Verkocsika: Tényleg és ha nem szólnak az éjszaka felsíró baba anyukájának, akkor mit adnak neki, hogy megnyugodjon? Tényleg és ha fej az ember tejet, odadják neki? Kifertőtlenítik a saját otthonról hozott tejszívó gépet, ha az ember megkéri őket? Én is nemsokára megyek szülni, aggódom egy kicsit, első babánkat várjuk.
Sueda
sueda
 
 


Sueda
ha éjszaka sírnak, vagy bármikor amikor beviszik őket, mert napközben is tök sokat vannak egrecíroztatva pl.: nagyvizit, fürdés, látogatás stb., szóval ilyenkor első nap csak teát utána pedig teát v. tápszert kapnak. Tapasztalatom szerint jól megtömik őket, ami néha nagyon bosszantó, amikor etetnéd mert már van valami kis tejecske és hogy még jobban beinduljon, de ő csak alszik és alszik. Mondjuk ezért jobb a baba-mama, mert ott csak kifogsz olyan időt amikor meg tudod etetni. Csecsemőstől függ az is hogy odaadja e a lefejt tejet, légy egy kicsit határozott és akkor megteszik, nekem csak az utolsó este volt annyi, hogy le is tudtam fejni és azt odaadtam és a szemem előtt öntötték az üvegébe. Igen ha viszel valamit azt kifertőtlenítik. Ne aggódj ( tudom könnyű mondani ) szerintem a babával akkor teszel jót, ha baba-mama szobába kéred magad, kicsit fárasztó, de mire hazamentek már lesz egy kis rutinod és a bébi is veled lesz túlnyomó részt és nem bent a csecsemőosztályon, ahol nem túl kedvesek az emberkék. Szegényeknek épp elég éjszaka elviselni a sok csesztetést, mert ugye éjszaka megetetik őket, méregetik őket meztelenül, oltásokat kapnak, vért vesznek stb. gondold el mi lehet ott!!! Én be voltam szarva, hogy amikor hazajövünk azt fogja hinni, hogy az éjszaka a nappal!
Nem tudom a szoptatással hogy állsz, mármint info terén, de mindenképpen kérj segítséget, ha nem megy v.mi, vagy nem tudsz v.mit, mert akkor segítenek, de maguktól nem jut eszükbe ( tisztelet a kivételnek ).
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, remélem tudok segíteni. MIkorra vagy kiírva?

Vera
verkocsika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: