Új privát üzeneted érkezett!

Daniki! Igen remélem gyereknapon már babázunk! :D

Panni, akkor asszem megnézem a patikában a búzacsírát, nem akarok már sokat költeni még erre is... különben is azt mondta Zsuzsi, nem kell masszírozni, csak bekenegetni, hogy puhuljon...

Andi??? Hogy vagy? Rakhatnál Te is egy uccsó pociképet :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Most olvastam Szőlő blogját, ma mennek haza!
Szőlő várunk vissza mihamarabb!!!
Édes a kiscsaj! :D :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Itt vagyok!! Jól vagyok!!

Gabi, szép a poci! Nagy, feszes, kerek. Neked se olyan óriási! Méretben kb én is így nézek ki.
Igyekszem ma felrakni pocakos fotót!!


Szőlő!
Gratulálok a bébihez!!! Édes a baba :lol:
Sok boldolgságot kívánok hozzá!!



Én is néztem a DM-s gátmasszázsolajat, valóban több mint 2e ft :?
Szerintetek nincs még késő elkezdeni a gát kenegetését?

Kép
p.andi
 
 

 
 

Andi!

Egyátalán nem késő...minden alkalom csakis jót esz neki...és nekem pl.van egy ismerősöm aki az elsőt is gátvédelemmel szülte :wink: Hajrá Andi! :wink:

Gabci!

Szép a pocid nagyon!

És úgy látom neked sem csíkos egyátalán!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nem, szerencsére nem ccsíkosodtam, remélem már nem is fogok.
Panni, Rita, Ti hogy álltok poci kérdéssel? Van még valami, vagy már teljesen visszahúzódott? És a kilók? Bocs, hogy ilyen kényes kérdést feszegetek... :roll: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Szerencsére nekem ez nem kínos kéréds, elég jó alkaltot örököltem. Szóval én Marci előtt 50 kg voltam, szülni kb. 66 kg-val mentem (az utolsó hetekben már nem követtem) most 56 vagyok. Ez nagyrészt a fenekemen meg a combomon maradt, a hasam már teljesen visszahúzódott, csak még nem olyan feszes a bőr mint régen! :-( Még kb. 3 kg-tól szeretnék megszabadulni, a többi maradhat is! :-)

Szőlő,

Nagy-nagy gratula neked, nagyon aranyos a kislányod! Várunk itt a fórumon is a beszámolóval, de csak akkor ha már jól kipihentétek magatokat! :-)

Andi,

Régebben kérdezted a pelust. Gondoltam megírom neked, hogy a Liberóról átálltunk a Pampers-re és ez sokkal jobb. A Liberóból állandóan kifolyt a kaki a Pampers-ből viszont csak nagyon ritkán. Mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy Marci naponta csak egyszer kakil, de akkor elég rendes adagot! :-) A Liberóval ez napi plusz egy átöltöztetést is jelentett! :x (Már át is szoktam arra hogy mindig csak kakilás után öltözünk, nem reggel!) De persze lehet hogy másnak más válik be, csak gondoltam hátha érdekel!

Daniki,

Te írtad, hogy kúpot már érdemes adni az oltás előtt. Most azért nem adtam be mert a védőnő azt mondta hogy már valami új fajta oltóanyag van, és ettől nem lázasodnak be a kicsik! Este is csak azért adtuk, mert épp 38 volt és gondoltam hogy inkább ne menjen feljebb, nem akarom egész éjszaka méregetni így nyugodtabban alszunk. Lehet hogy napközben még vártam volna, hogy sokkal feljebb megy-e. De azért köszi a tanácsot, következő hónapig még gondolokdom rajta! :-)

Sorry, hogy megint ilyen soká jelentkeztem, de a hétvége megint elég jövős-menős volt! Mi már csak ilyenek vagyunk! De én élvezem, nem vagyok az az otthonülős típus és örülök, hogy Marcival is tudjuk ezt folytatni! :D Egyébként azért olvasgatni szoktam csak nem mindig jut időm írni is... :(

Rita

mpuma
 
 


oltás:igen,nekünk is mondta a doki bácsink még anno a Krizsinél,hogy manapság már nem igan lázasodnak be a babók mert más az oltóanyag,jobb...

Gabci!

Nekem nem kínos a kérdés én sajna bevallom őszintén hogy most a harmadikkal nehezebben mennek le a kilók...Az elsővel én anno már 2 héttel a szülés után kevesebb voltam mint a terhesség előtt(lehet hogy ebbe belejátszott a durva mellgyulladásom is :? )a másodikkal kellett kb.3-4 hónap mire vissazfogytam(bár nem igazán fogyóztam és csak 3 hós korától kezdtem el az aerobicot),most nagyon lassan de mennek le a kilók...most sem fogyózok és a tornát is csak a jövő héten kezdem.A hasam meg a méhem visszament, de a bőr az nem igazán még :shock: Engem zavar mert ugyan nem vok egy vékony alkat de mindig izmos hasam szokott lenni...Szal az tuti hogy dolgozm majd rajta :wink: már csak azért is mert így gáz lenne nyaralni menni...Nem vok hiú tipus félre ne értsetek, de azért a minimumból nem engedek,de sztem ez így normális,nem?!

Rita!

Nálunk is Olika egy nap 1x kakil,de akkor kiadósat :shock: Nekünk éjszaka szokott a fiatalúr átázni a pisi miatt :( ...akármilyen pelust adok rá.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita!

Igen,tudom,hogy ezek új fajta oltások.Már Niki is ezt kapta. De a dokinéni azt mondta ártani nem árt,és van olyan gyerek,aki attól függetlenül mégis belázasodik, meg nyűgi lesz.Azért mertem ajánlani.
Szerintem mindenkinek jobb,ha oltás után nem sír órákig. A nagyfiammal bizony még így is előfordult néha.Nem voltak vidám órák.

De jó Szőlőnek. Már otthon van.Sok sikert!

Lányok. Nekem a fiúnál a Liberó, a kislánynál a Pampers vált be.De én kipróbáltam a lila tescost is,és szerintem az is tök jó.Ki kellett kísérleteznem, melyiknél mi a jó, mert nem egyformák a gyerekek.

Jó éjt mindenkinek!
Kriszta
daniki
 
 


Panny,

Milyen tornát csinálsz? Én is gondoltam rá hogy tornáznék lassan, mert jön a nyár és hát azért fürdőruhában is szeretnék járni! :-) Van valami jó DVD-d, vagy csak úgy magadtól? Azért az szép hogy az eddigi gyerkőcöknél ilyen gyorsan lementek a kilók! :-)

Daniki köszi a tanácsot. Szerencsére Marci nem sírt sokat utána, inkább csak nyűgös volt délután. De mivel ő most ettől belázasodott, valószínűleg legközelebb már hamarabb adni fogok neki!

Igen a pelus ilyen ki kell tapasztalni minden gyereknél!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Van itthon többféle aerobic DVD-m de igazából én itthon egyedül nem csinláom mert vagy uncsi vagy elbliccelem...mindig más dolgom akad.....stb...jobban szeretek eljárni aerobic órára...legalább kimozdulok,meg együtt jobb csinálni a csajokkal...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


És az aerobic órára viszed Olikát is? Mert én is gondolkodtam rajta, van is itt a közelben baba-mama torna de nem tudom Marci mit szólna hozzá. Meg azért két etetés között még sokat alszik, szóval az lehet hogy még korai neki...

Persze itthon meg én is nehezen veszem rá magam... :(

mpuma
 
 


Rita!

Anyunál lesz Olika amíg én a tornára megyek :wink:
Baba-mama jógára majd én is akarok járni mert Krizsivel is jártunk és nagyon élveztük mindketten :wink:

Baba-mama torna is jó lehet,de én ettől egy kicsit intenzívebbre gondoltam...nekem több a ledolgozni való :? de sztem neked untig elég az is. :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Egy-két kép a kis Hercegemről :wink: :
Kép
Kép
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Mindenkinek!

Rita, köszi az infót pelussal kapcsolatban. Nekem is mondta már több szülő, hogy neki nem vált be Libero, ugyanolyan ok miatt mint nektek. Hát, majd kisérletezünk mi is. :?

Panni, nagyon szép Olika. Irigyellek, hogy ilyen jó alvó baba. Hol kell sorban állni ilyen nyugodt babáért? :wink:

Képzeljétek, hogy jártam tegnap. Nagyon vegyes érzésekkel jöttem el a klinikáról :?
Mentem 13 h-ra ctg-re, kb 15 perc csúszással be is hívtak. Itt még nincs gond. Menet közben Marcikám elköltözött a műszer alól, ugyhogy ott "kimaradt" a szívverése kb 5percre. A végén a profi műszer behúzta a papírt, ettől elcsúszott minden érték a beskálázott papíron :? Kb 2-re sikerült hozzájutnom e csodás lelethez, amivel átsétáltam a Margithoz. Ő pont szülésben volt, vártam rá néhány percet, kijött megnézte és azt kérte, hogy menjek már és csináltassak egy áramlásvizsgálatot, mert "technikailag értékelhetetlen" a ctg. Le az uh laborba. Sehol senki! :) 10 perc múlva kiderül, hogy orvos sincs, mütőben van, nem tudni mikor jön. Vissza Margithoz, hogy most mi legyen? :evil:
Ő bevitt a vajudóba, rámkötötte a ctg-t és ment szülni! A megkért kolleganői elfelejtették levenni rólam, ugyhogy 4 órakor jöttem ki a kórházból. :twisted: :twisted:
Mit is mondhatnék. Pénteken is megyek ctg-re!! :shock:

UI: egyébként Marci szívverésével minden ok, és a Margit is tök rendes és alapos

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Panni, annyira édi Olika! Drága, ahogy mosolyog! :wink:

Andi! :shock: :shock: :shock: Hát nem semmi a sztorid! Ez azért elég durva... :evil: Egyébként a ctg laborba időpontot kell kérni???? Nekem ez kimaradt. Én is holnap megyek, de akkor oda kéne telefonálnom?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi, ha a ctg laborba mész ctg-re (és nem a szülésznőhöz) akkor oda elméletileg időpontot kell előre egyeztetni :? Bár láttam olyat, hogy valakit "benyomott" a szülésznő soron kívül :wink:
Mellesleg szerintem már nem sok esélyed van holnapra időpontot kérned a laborba. Hátha megoldja a Zsuzsi :wink:

Kép
p.andi
 
 


Köszi az infot Andi! Sikerült is beszélnem velük, fél 2-re még tudott adni időpontot, de persze kicsit akadékoskodott, hogy miért nem jó nekem a jövő héten... Hát erről majdnem lecsúsztam... :roll: Nem emlékszem rá, hogy mondta volna a Zsuzsi, hog be kell jelentkezni, bár gondolhattam volna, mert a telszámot felírta. Na mindegy.
Ja és még azt mondta a csaj, hogy előbb menjek az ambulanciára bejelentkezni. Ez minek kell???
Te hányra mész holnap?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Most beszéltem dokibával a strepto eredmény miatt, ami hál'istennek negatív, de viszont találtak egy ún. proteus baktériumot, ami miatt antibiotikumot kell szednem.. :( Tud erről esetleg valaki valamit? Kisfalvi annyit mondott így telefonon keresztül, hogy a babára nézve nem veszélyes, és ez a baci nem a hüvelyben szokott tenyészni...akkor hogy került oda??? Jajj, miért is menne minden simán.
És ami a legrosszabb az egészben, hogy emiatt be kell bumliznom megint Pestre hétfőn, persze párom melózik, szóval nem tud bevinni... jó lenne addigra megszülni.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Ne akarj addig megszülni mert akkor a baci miatt a babádnak is egyből antibiotikumot kell adniuk...na az meg egy újszülöttnek azért nem a legjobb...
Szedd csak be azt az antibiotikumot és csak utána szülj,OK?! :wink:
Na aggódj,tudod,nekem is volt 2x is baci és nekem is olyan ami nem ott szokott lenni...valszeg átvándorol vagy akármi...ilyenkor nincs a topon az immunrendszer... :?
Én 2x is szedtem antibiotikumot és hál'istennek a szülésre kiírtódott a baci és a babucinak nem kellett adni. :wink:

Andi!

Nem semmi sztori :?
Hasonló volt nekünk a szülés előtti nap(Húsvét szombat)..mentünk be CTG-re és össze-vissza küldtek(szülőszobáról fel-onnan vissza a szülőszobára)sajna a Zsuszi nem volt ott...
Aztán immel -ámmal megcsinálták fennt de kb egy órát kellett várni a nőpre aki kávézgatott az orrunk előtt :shock: Ja és ráadásul nem lett jó a CTG és végül újra kellett a szülőszobán csináltatni egyet...Persze az jó lett...Na szal mi is ki voltunk kicsit akadva... :?


Nektek nem lehet a Csillához járni szerdánként CTG -re a Máv rendelőbe???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, biztos lehetne menni a Csillához is, de nekem a MÁV +30-40percnyi távolságra van, mint a SOTE. Ugyhogy oda nem szívesen mennék! :?
Egyébként, jó hogy írtad a te történetedet. Már azt hittem csak én lehetek ilyen szerencsétlen :cry: De nem, mással is történnek ilyen esetek.

Gabi, az ambulancián beírják a rendszerbe, hogy ott vagy. A főbejárattól jobbra lent a büfével közös (:shock: ) helységben van. Előszőr azt hittem rossz helyen járok, de mondta a portás, hogy NEM!
A büfében.......... Hát, vannak meglepő dolgok itt??? :o
De örülök, hogy sikerült bejelentkezned holnapra. Én holnap 10-re megyek. Remélem NEM leszek ott mire Te odaérsz :shock:

Ja, hab a tortán!!! Annak a kenettenyésztésnek amit ápr. 28-án vettek le, a mai napig nincs még eredménye :shock: :shock:
Az milyen???? A Gabi később volt a dokinál, mint én.
Szóval ehhez már nem tennék hozzá semmit................ :shock:
Attól szép az egész, amit Panni írt, ha bármi fertőzés van (amire van esélyem) és a jövő héten megszületik Marci (amire minden esélyünk megvan) akkor ő kezdheti az életét rögtön antibiotikummal csak azért mert a MÁV-ban ennyi ideig tart egy tenyésztést megcsinálni
:twisted: :twisted: :twisted:
Ez a magyar egészségügy

Kép
p.andi
 
 


Andi!

NO COMMENT.....ehhez már nem tudok mit szólni :evil:

Én is azon paráztam a végén hogy nem lesz meg időben a lelet(nekem is rohad sok idő volt....állítólag el is keveredett egyszer)hál'istennek az utcsó teljesen jó lett,pedig én is azt hitem hogy tuti lesz megint valami baci...Reméljük neked se lesz benne semmi!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kisfalvi azt mondta, a babára nézve nem veszélyes a baci... akkor mégis??? na akkor még nem szülök! (mintha én dönteném el.. :lol: )
És meddig kell szedni azt az antibiotikumot?

Nekem nem ajánlotta fel, hogy mehetnék a Mávba ctg-re, de nekem végül is tökmindegy, bkv-val kb ugyanannyi idő eljutni oda is. Így meg legalább találkozom a Zsuzsival és el tudom halmozni őt a kérdéseimmel! :D

Hát lányok, nem semmi ez a hozzáállás... még szerencse, hogy van fogadott szülésznőnk..már most bebizonyosodik, hogy mennyire szükséges, mert egyébként le sem szarják az embert a kórházban.

Andi, érdekes, hogy még nincs meg az eredményed :shock: én valóban egy héttel később voltam levetetni, és már megvan. Ki érti ezt??? Mindenesetre tényleg nagyon bosszantó, mert mi van, ha az ember előbb megszül??? :evil:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Csajok! Úgy megszívtam!!!! :twisted: AKkkora hülye vagyok!
Kisfalvi amit kiállított papírt, hogy szül.szabimat megkezdtem, fogtam és beküldtem a melóhelyemre :shock: Már egy hete...Nagy nyugiban örülök magamnak, hogy jövő hó elején már kapom is a jó kis lóvét, erre...... ma hív a melóhelyemről a csaj, hogy ez nem jó, evvel a papírral a háziorvoshoz kellett volna mennem, ő kiállított volna egy másikat, amit küldhettem volna tovább a munkahelyre :roll: :roll: :evil:
Persze mivel ez a papír már kb 3 hetes, táppénzre már nem tud vele felvenni a házidoki, így mehetek külön kérvényt benyújtani a nemistudomhogyhova, hogy visszamenőleg megkapjam a táppénzt...
Most ne őrüljek meg????? Áááááááááááá...ez annyira nem az én napom, meg a tegnapi sem.... és mi lesz holnap???

Bocsi, hogy itt panaszkodok, de tök kiborultam, hogy semmi nem akar összejönni :( :twisted:

Na lassan készülődök, indulok a ctg-re, remélem legalább ott minden rendben lesz.

Szebb napot mindenkinek!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek el, ma minden rendben volt. 11-kor már indultam haza.
Hurrá!!!
És még a Margittal is beszélgettem, aki tökre megnyugtatott. Azt mondta, hogy streptococcus-ra nem szürik minden kórház kismamáit (3-4 bp-i közül az egyik a MÁV), éppen ezért az újszülötteket alapból szűrik rá, és ha fertőzött akkor kapja az antibiotikumot.
Ugyhogy mi azon kevesek közé tartozunk, akik aggodhatnak még emiatt a leletük miatt is :roll:
És igazából az mindegy is, hogy születés előtt rajtam keresztül kap antibitikumot a bébi, vagy miután megszületett, neki adagolják :roll: Vagy nem?

Örülök a Margitnak! Mindig meggyőz hogy ne aggodjam túl a dolgokat!!!

Gabcika, nem te vagy az egyetlen szerintem aki elveszett ebben az útvesztőben!!!! Nekem is van ám bajom a papírokkal
:? Peched van, hogy így alakult, de hátha még utólag rendbehozható!!
Én egyszerűen képtelen vagyok elérni bárkit is a munkaügyön, hogy megtudjam hogyan tovább a tgyás, anyasági támogatás és a még ki tudja mik igénylése terén. Nem lehet kikerülni valahogy a melóhelyet, nem tudjátok véletlenül?
Meg hátha ti tudjátok: ha volt egy olyan hónapom, amibe volt szabadság, betegállomány és a végén táppénz, akkor ezekből mit fizet a melóhely és mit az OEP?

Kép
p.andi
 
 


Andi! Ha a melóhelyed kifizetőhely, akkor nem hiszem, hogy ki lehet kerülni. A tgyást és a gyedet ők folyósítják, az egyszeri anyasági támogatást, a csp-t és a gyest pedig a MÁK.
A szabit biztos, hogy a munkahely fizeti, a betegácsit is sztem, a táppénzt meg az OEP!? De azért kérdezz meg mást is!

Örülök, hogy "bevált" a Margit :wink:

Én is hamar végeztem tegnap, beszéltem a Zsuzsival is, minden ok, nagyon jó lett a ctg eredménye.

Csajok, méhszájat mikor néznek? Már csak túlhordás esetén?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Én kaptam a védőnénimtől egy kis tájékoztatást, hogyan és hol kell intézni ezeket. Egy 2 oldalas lapocsaka telefonszámokkal meg címekkel.
Majd ha kell hétfőn megkeresem, mert most mindjárt kezdődik a kiscsajszi szülinapi bulija.
Jó hétvégét.
Sziasztok!
daniki
 
 


Daniki, azt nagyon megköszönném ha hétfőn valahogy fel tudnád tenni. Biztos segítene. Egyébként nem kifizetőhely a melóhelyem. Közben beszéltem egy könyvelővel, ugyanazt mondta amit Gabcika.

Pont kérdeztem Margitot abban a témában amit Gabcika említett (méhszáj).
Én egész pontosan azt kérdeztem, hogy nem gáz hogy a 36. hét óta nem vizsgált meg a Kisfalvi?
Erre az volt a válasz: minek, csak hogy melegítse a kezét? :) :oops:
(úgy röhögtem) Azt mondja a Margit: nincs jelentősége hogy vizsgálja-e . Annak se ha zárt (1 óra múlva már lehet nyitva), annak se ha nyitott 1 ujjnyira (napokig lehet úgy). Szóval szerintem már csak akkor ha megyünk szülni, tudod, túlhordani nem fogjuk a bébiket Gabcika :wink: :wink:

Daniki, most van a kislányod szülinapja? Boldog szülinapot és jó bulizást neki!! :P

Kép
p.andi
 
 


Daniki!

Milyen volt a buli? :wink: :wink:

Andi!

Úgy van ahogy Gabci írta az igényléseket illetően...
De ha nem kifizetőhely a melóhelyed akkor neked kell igényelni az OEP-től??!!Sajna ebben nem vok biztos mert nekem kifizetőhely a melóhelyem...nekem most csak az anyaságit meg a CSP-t kellett saját magam igényelni az Államkicstártól vagy OEP-től a többit a munkahelyhre kellett beadni igénylésre(szülési szabi,gyed)és majd a GYES-t is az Államkincstárhoz kell majd beadni.

Nekem a Kisfalvi mindig szerdánként nézett méhszájat a CTG után a MÁV -os rendelőben...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Csak röviden.
A buli tök jól sikerült. A lakás is meg a gyerekek is egyben maradtak. :D
Majd holnap megkeresem nektek a papírt.
További szép napot.
Kriszta
daniki
 
 


Helló!
Úgy látom mindenki hétvégi pihenőn van.
Nekem is most van időm feltenni az utolsó pocakos fotókat: Kép Kép

Nem tudom ti (legfőképpen Gabcika) hogy vagytok, de nálunk a Marci tegnap este óta örült jövés-menésben van. Lehet, hogy a frontok :?
Mindenesetre nem mindig fájdalommentes a megmozdulása :?

Gabcika, te hogy vagy? Mikor mentek szülni? Érzel valami extrát?

Nálunk most jön a vihar. Kiváncs vagyok mit szól hozzá Marci fiam :D

Kép
p.andi
 
 


Andi! Nagyon csini vagy! Nem úgy nézel ki mint aki bármelyik percben szülhet, nem is olyan nagy a pocid! :wink:

Én jól vagyok, köszi, nem érzek semmi különöset. Én babóm is néha majd kirúgja a "ház" oldalát, nekem is néha elég kellemetlen, de hát már nagyon pici lehet nekik a hely... :roll:

A frontokban én is bízok, hátha... :wink:

Ja, köszi a méhszájas infot, akkor nem aggódom.

Daniki! Utólag boldog szülinapot a lánykádnak!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja, az áprilisi-májusi topikban láthattok képet Szőlő Mazsijáról!
Szerintem gyönyörű! :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

Hát nagyon írígy vok :wink: mert nagyon csini vagy :wink: Tuti nem lesz gond utána hogy mikor nyered vissza az alakod,sőt...a kórházból hazafele sztem már nem lesz semmi plusz rajtad :wink:
És neked sincs csík :wink: ez is klassz.Azt én is megúsztam... :wink:

Hát csajok(Gabci és Andi)!

Tényleg nagyon a finisben vagytok!!Nagyon izgi kezd lenni!! :wink:
Azért remélem sms-t dobtok ha megszültök?! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, dobok én sms-t bárhová ha érdekel! De hova????
Azt mondja a párom, hogy ír majd részleteket míg mi a kórházban punnyadunk !! De ha küldesz számot, tényleg írok! :)

Köszönöm a dícséretet!! Jót tett a lelkemnek ! Bár....., jó a fotó, a kényesebb terület (comb) nem látszik! :lol:

Megyek, megnézem Szőlő Mazsiját!
Aztán remélem lassan már a sajátunkban gyönyörködhetek.. :lol:

Kép
p.andi
 
 


panny írta:

Hát csajok(Gabci és Andi)!

Tényleg nagyon a finisben vagytok!!Nagyon izgi kezd lenni!! :wink:
Azért remélem sms-t dobtok ha megszültök?! :wink:

Panni


Persze! Megvan a számod! :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Jó reggelt!

TAJ kártya intézése:Mindenkinek postázza a MEP (megyei egészségbiztosítási pénztár)1134 Bp.Váci út 73/b 288-51-00
Itt intézhető a TES-GYÁS, GYED, TAJ KÁRTYA


MAGYAR ÁLLAMKINCSTÁR KÖZÉP-MAGYARORSZÁGI REGIONÁLIS IGAZGATÓSÁG SZOCIÁLIS ÉS CSALÁDTÁMOGATÁSI IRODA BP.VÁCI ÚT 71. TEL:349-93-84
Itt intézhető:Anyasági támogatás,Családi pótlék ,GYES



ANYASÁGI TÁMOGATÁS
-MUNKÁLTATÓ
-MÁK PEST MEGYEI TER. IG. CSALÁDTÁMOGATÁSI OSZTÁLY
TEVE U 1. 350-24-81 H,K:8-15,30 SZ:8-17,30 CS12-15,30
P:8-12 EBÉDIDŐ 12-13 KIVÉVE :CS,P

SZÜKSÉGES IRATOK:Gyermek születési anyakönyvije
Hatósági igazolása,TAJ kártya
Kismama szem ig,Taj kártyája,Lakcím,és adó kártyája
Orvosi igazolás a 4 alkalomról
Meghatalmazás(ha apa vagy más intézi) két tanu aláírásával
180 napon belül kell igényelni,formanyomtatványon(Igénybjelentés Anyasági támogatásra)
Idén 64.125,-

Terhességi gyermekágyi segély
-munkáltató
-Területi Államháztartási Hivatal
-Megyei egészsébiztosítási Pénztár
a fizetés 70% 168 napig
formanyomtatvány:igénybejelentés Táppénz, terhességi-gyermekágyi segély,gyermekgondozási díj...igényléséhez

Családi pótlék
-munkáltató
-Területi kincstári igazgatóság
szükséges iratok:-Formanyomtatvány(Igénybejelentés nevelési ellátásra)
- A gyermek eredeti szül.anyak. kiv. ,TAJ kártya
A szülők együttes nyilatkozata alapján bármelyikőjük igényelheti


GYED:
-munkáltató
-Megyei Egészsébiztosítási Pénztár
2 éves korig folyósítják,átlagkereset 70%

Iratok:
-Formanyomtatvány
Szülő adókártyája
Szem ig, lakcímkártya
Eredeti szül anyakönyvi kiv.
Gyermek Taj kártyája



Most ennyi, de ha valami nem tiszta kérdezzetek, bár azt írtam le ami ide van nekem írva a puskára.
Kriszta
daniki
 
 


Daniki! Köszi, hogy feltetted, hasznos lesz!

Na megjártam Kisfalvit, megvan a gyógyszerem, 5 napig kell szedni, szóval hétvégéig nem kéne szülnöm, de utána már jó lenne, mert hétfőtől naponta bejárni ctg-re... :roll: :roll: :roll:

A napokban azt vettem észre, hogy egyre kevesebbet mocorog a babóm, lehet ez a vihar előtti csend?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Daniki! Köszi a leírást!
Azt kérdezném még ezzel kapcsolatban, hogy a szül anyakönyvi kiv-ot a kórház adja ki a zárójelentéssel együtt? és hogy a TAJ kártyára mennyit kell várni? illetve lehet -e ezt gyorsítani személyes ügyintézéssel?
Nem tudja valaki véletlenül? :roll:

Gabcika, kapkodd a bogyókat :D Meglátjuk mikor jön Babóca!!
Mondjuk, a jövő heti minden napi ctg-t én sem kívánom a hátam közepére sem :cry:
A vihar előtti csendhez nem értek...........
Nálam a fejemben van vihar előtti csend :roll: :roll:

Ja, még valami! Panni, Rita a 6 hetes kontrollra hová kellett vinni a fiucskákat a Sote-ra vagy a kerületileg illetékes sztk-ba? Vagy hová?

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Én úgy tudom, hogy abban a kerületben adják ki a születésit,ahol szültél,kb.1 hét után, a polgármesteri hivatalban.
A TAJ kártya kb.30 nap, de mi mind a kettőnél bementünk személyesen amikor meglett a születési,és egy kis várakozás után megkaptuk azonnal.
Rá kellett telefonon kérdezni,mikor mehetünk érte.
Kriszta
daniki
 
 


Andi!

A szül.anyakönyvi kivonatot a kórház alagsorában a Felvételi Irodában kell megingényelni(mindenféle papírokat ki kell tölteni)a TAJ kártyához is ott kell kitölteni a papírt.
Ott megmondják mikor lehet menni az Anyakönyvi kivonatért(nálunk úgy volt hogy amikor mehettünk haza aznap mehettünk érte) a VIII.kerületi Önkormányzathoz.Itt kell intézni a lakcímkártyát is,azt is azonnal megcsinálték és odaadták.A TAJ kártyát kiküldik(kb.30 nap)de el lehet menni érte személyesen a Teve utcai TB-be a szül.anyakönyvi kivonattal és a lakcímkártyával és ott egyből odaadják.Nekem apa intézte,vitte az én papírjaimat is,hátha kellenek)nem kellett meghatalmazás semmihez)
De egyébként a kórházban a Felvételi Irodán adnak ezekről egy papírt címekel együtt.

A 6 hetes kontroll a SOTE -n sajna nem divat :( szal nincs is.
Így én Gödöllőre vittem koponya,hasi,csípő UH-ra és ortopédiára.A MÁV-ban anno visszarendeltek mindenkit aki ott született,ezért gondoltam Olikának is jár a vizsgálat :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A gyerekorvos adhat ezekhez beutalókat ha kérsz.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Panni az infokat. Mostmár néha azt érzem,hogy kezdem átlátni a papírok ügyintézését! Bár , ez csak többnyire múló pillanat :cry:

A 6hetes kontrollal kapcsolatban a Tóth Kriszta is azt mondta a MÁVról amit te, de ez úgy látszik nem igaz a SOTEra. Na mindegy. Viszont a védőnőm minket is a kerületi sztk-ba irányított! De hol van az még.....

Gabcika, el vagy tünve!! Merre?????? :shock:

Nálunk nincs változás, jöhet melegfront, lehet kettős fronthatás, Marci nem mozdul bentről :? Pedig már jöhetne :oops:

Kép
p.andi
 
 


Itt vagyok, nem szülök még! :D

Az én gyerekemet sem hatja meg holmi front... :roll:

Pedig fél éjszaka nem aludtam úgy dörgött, villámlott, szakadt az eső...

Holnap megyek még kozmetikushoz egy uccsó gyantázásra, péntek ctg, aztán hétfőtől meg minden nap... :roll:

Andi, Te mikor mész megint ctg-re?

Ma reggel elvittem Lilit fodrászhoz, még sosem volt, párszor én vágtam a hajából, de már annyira rendezetlen volt, muszály volt elvinnem. Hát végigüvöltötte! Tele volt a szája hajjal és az arcára is jól rátapadt a könnyei miatt... :roll: De nagyon csini lett. :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szegény Lili!! Mekkora trauma egy hajvágás :cry:
Később meg hogy fogja szeretni ha szépen megcsinálják a haját :)

Holnap de. megyek ctg-re, utánna meg megbeszéltem a Kisfalvival egy talit a Sote-n.
Megjött a tenyésztés eredménye is. Strepto nincs, van helyette más, arra ad receptet holnap.

Előkerültek a munkaügyes kolleganők is a munkahelyemen, ugyhogy velük is sikerült egyeztetni.

Ma valahogy történnek azok a dolgok, amik eddig nem haladtak sehogy :lol: :lol: :lol: Hurrá!!!!!!!!!!!!!!

Kép
p.andi
 
 


Andi, akkor megint nem tudunk összefutni a kórházban, szóval már tényleg egyszerre kell szülnünk, hogy találkozhassunk :D :wink:

Akkor baci ügyben ugyanaz a helyzet, mint nálam :( Jó neked, hogy a kórházban össze tudtok futni és nem kell emiatt külön bemenni a rendelőjébe.

Te észrevetted, hogy lejjebb ment a hasad? Nekem mindenki azt mondja, hogy mennyire fent van még, ebből nem lesz egyhamar szülés... :roll:

Örülök, hogy alakulnak a dolgaid, időben még!

Ja, el is felejtettem írni, hogy úgy néz ki megoldódott a szülési szabimmal kapcsolatos kérdés, a háziorvosom rosszul tudta a dolgokat, szóval nem kell utánajárkálnom és utólag kuncsorogni, hanem elvileg, ha minden jól megy, jövő hó elején már kapom is a pénzt! Úgy megkönnyebbültem! :D

Panni! A gyerek TAJ kártyája szükséges valamelyik ellátmány igényléséhez, vagyis fontos, hogy minél előbb meglegyen?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Ha jól tudom minden ellátmányhoz a gyerek TAJ kártyája kell, úgyhogy előtte azt intézzétek, utána lesz majd csak lóvé. Én is futottam anno pár kört mire sikerült mindent kiderítenem! Borzasztó ez a bürokrácia, sok türelmet hozzá!

Rita

mpuma
 
 


Gabica!
Fenn leírtam mihez mi kell, de úgy látom a TAJ mindegyikben szerepel a szülési szabi kivételével.
daniki
 
 


Gabci!

Igen kell a gyerek TAJ száma a szülési szabi kívételével, ahogy Daniki is írta,úgyhogy célszerű bemenni érte ,hogy hamarabb tudjátok igényleni a lóvékat :wink:

Krizsike is utálja a fodrászt :? néha mondom is neki hogy fiú létedre lassan befonjuik a séród :wink: Márk meg kifejezetten szereti, mert ha rövid a haja nem kell annyit pepecselni az úszás után a hajával míg megszárad :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


daniki írta:Gabica!
Fenn leírtam mihez mi kell, de úgy látom a TAJ mindegyikben szerepel a szülési szabi kivételével.



:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Na most lebuktam, hogy nem olvastam el.... :oops: :lol: :lol: (gondoltam ráérek még vele)

Köszi csajok!!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika! Örülök, hogy a te papír- és pénzügyeid is kezdenek rendbe jönni :D

Pont ma kaptam meg én is "nincs még leszállva a hasad" , "nem lesz ebből baba a héten" címü szöveget.
Miért gondolja bárki is, hogy ennek feltétlenül be kell következnie napokkal szülés előtt :roll: :?
Én igen is remélem, hogy a héten meglesz Marci :!: :!: :!:
És ugyanezt kívánom neked is Gabcika!
Az jutott eszembe, hogy holnap beszélek meg időpontot hétfőre ctg-re, megírom ide és ha jó neked is és van rá mód, akkor esetleg te is megpróbálhatnál hasonló időpontot kérni hétfőre :wink: Na mit szólsz?

Kép
p.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: