Új privát üzeneted érkezett!

Maggie!
Köszi a Bromos választ! Tök jó, hogy minden doki mást mond! Még hezitálok egy kicsit, hogy már ma elkezdjem csökkenteni az adagot, vagy várjam meg, hogy Konc mit mond hétfőn...


Vucuska!
Én már egy héttel a beülti után visszajöttem dolgozni (iroda), és azóta bejárok. Doki azt mondta, ha bírom, dolgozhatok nyugodtan. Egyelőre bírom, bár az ebéd utáni alvás jól jönne.
Nálam egyelőre annyi a tünet, hogy gyakrabban járok pisilni, és éjjel is minimum egyszer felébredek. A mellem csak kicsit feszülget, néha meg is ijedek, hogy nem érzem. (Az első, sikertelen beülti után sokkal jobban feszült, bár az lehet, hogy még a stimu hatása volt. De most valahogy a progiszurik helye is kevésbé fáj.)
És gyakrabban vagyok éhes, volt, hogy hajnalban arra ébredtem, hogy mindjárt éhen halok! Ezért most inkább 2* vacsizok.
Azt olvastam valahol, hogy a hasonalvásból - amíg kényelmes - nem lehet baj, ha majd nagyobb lesz, akkor is védi a magzatvíz a babát, tehát nem lehet összenyomni. Viszont majd később a hátonfekvés sem tanácsos, mert a méh nyomhat valami ereket a gerincnél.
Nekem a Femibion 800-at mondta Konc a 12. hétig (ebben jó sok folsav van, nem hiszem, hogy pluszfolsav kellene még mellé), más étrendkiegészítőt én nem szedek. (Persze, az utro és a progiszuri megy a 12. hétig.)

Lányok!
Ti mennyit mozogtok/mozogtatok? Nekem azt mondta Konc, hogy egyelőre semmi sex és semmi ugrabugra, "hímestojáseffektus". Azért sétálni, óvatosan lépcsőtjárni szoktam, de futni már nem merek a villamos után, és a megszokott Pilatesórákat is kihagyom. Pedig egy kis torna rámférne, kezdek berozsdásodni. Tényleg ennyire kell vigyázni?
vuki124
 
 


Vuki!

Én a helyedben azért még hétfőig szedném a napi adagot, baj nem lehet belőle, ha sok doki a 12. hétig szedeti... Persze, ezt Neked kell eldönteni :)

Witch!

Köszi a választ, hát én is sajnálom, mert képet elfelejtettem kérni a nagy izgalomban :? Persze láttam a hatalmas fejét meg a pinduri testét, ahogy mozgolódott :) Nagyon cuki volt!

Nika!

Akkor lehet, hogy találkoztunk?
Én fél 8 előtt ott voltam, és 3/4 9-kor végeztem, és ma a Schwarczinger Zsoltnál voltam.

Puszi

Maggie
maggie75
 
 


szia vuki124! én az utolsó percig mozogtam,és az utolsó percig szex,stb,és semmi bajom nem lett,erről ennyit.a mozgás nálam lépcsőzésből,biciklizésből állt.
Vendég
 

 
 

Vuki!

Igen, távolléti díj jár annak, aki jogszabályilag előírt kötelező orvosi vizsgálatra megy.
Nekem megvan a Mtv részletes magyarázatokkal és a d., ponthoz azt írja, hogy
akiknél jogszabály írja elő : pl rokkant nyugdíjasok időszakonkénti felülvizsgálata, katonai szolg alkalmassága, terhességgel kapcs (uh stb)

Amíg csak a reprodukciós eljárásról van szó, addig fizetés nélküli szabi van csak sajnos. :(

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Maggie!

Én is ott voltam már korán. Talán még negyed 8 sem volt.
Én mindig a Szőke doktornőhöz megyek.

Sztem találkoztunk....
A benti váróban ültél?

Kép
nika28
 
 


Nika!

Abban a nagy helyiségben ültem, ahol a kartonozó is van, nem a falnál, hanem középen, pont előttem állt a sor. Anyósom elkísért, ő ült mellettem.
Szőke doktornőt nem ismerem, legutóbb Nagynál voltam (szerintem az idősebbiknél), ő is szimpi volt, meg végülis Schwarczinger is :)
maggie75
 
 


Maggie!

Én elég hamar végeztem, már negyed 9-kor mentem kifelé.
Közben összetalálkoztam az egyik ismerősömmel, és visszamentem.
Ott álltam Vele a sorban....lehet, hogy láttál.
Fehér lenvászon naci, és fehér alapon fekete csíkos póló volt rajtam. :) A kezemben meg egy piros felső. :)

Kép
nika28
 
 


Az idősebbik Nagy nem rendel most...az a fiatalabbik volt. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a késői érkezésért, de most értem haza, így csak most volt lehetőségem írni.

Voltam ma a MÁV kórházba genetikai uh-n. Képzeljétek mindent rendbe találtak. Igaz a vesemedence tágulat meg van még a babának, de mára lecsökkent 5,4 mm-re a 8,5-ről. A doktornő, nagyon rendes volt nem értette, hogy miért írtak rá alacsony AFP-t a beutalóra, mert a 0,87-es az teljesen rendben. Más rendellenességet nem talált, a baba szépen nő, így azt mondta, hogy csak annyi teendőm van, hogy három hetente kell járnom genetikai uh-ra és folyamatosan nyomon kell követni a vesemedence tágulatot. Illetve a baba születése után majd kontrollra kell hordani.
Kérdeztem tőle, hogy akkor nekem miért mondták a magzatvízlevételt, azt mondta, hogy azt csak abban az esetben venné le, ha valami mást is látna, illetve minthogy holnap leszek 20 hetes (mármint lépek be), így nem is nagyon engedné ....

Először is köszönöm szépen Nektek a sok biztatást és a megnyugtató szavakat. A másik, hogy sajnos rájöttem, hogy tényleg minden orvos mást mond és nem értem, hogy miért kell a frászt ránk hozni ilyenekkel. Biztos nem én vagyok az egyetlen akivel ezt megcsinálják.....hétfőn megyek a dokimhoz, hát azt hiszem ezt neki is meg fogom mondani.....

köszönöm még egyszer lányok!

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Már nagyon vártalak, aggódtam hogy mi van veled, de örülök hogy minden rendben, látod mondtam én, hogy jó az az eredmény, a babónak pedig nem lesz baja, egészséges kisbaba lesz :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta!

De jóóóóó! :)
Úgy izgultam Érted! Nagyon örülök, hogy minden rendben....:)

Kép
nika28
 
 


Kriszta!

De örülök! :)
Mostmár minden rendben lesz, meglátod! :)

Nika!

Az az ősz hajú öreg volt a fiatalabbik? :)
Én is láttam amúgy a kiírást múltkor is, de amikor bementem, azt hittem, csak kint felejtették. :)
maggie75
 
 


Nika!

Most látom, hogy a válaszom fele lemaradt :oops:

Biztos láttalak, de sajnos nem emlékszem rád :oops:
Majd éjszaka, vagy hajnalban biztos beugrik a kép, nálam úgy szokott lenni :wink:

Én is fehér lenvászon szerű nadrágban voltam, zöldes-barnás kockás ing szerű ujjatlan felsőben, és barna táska volt nálam és barna szandálban voltam :)
maggie75
 
 


Sziasztok!

Tegnap bementem dolgozni, de csodálkoztam a munkatársaim, azt hitték hogy csak pakolni jöttem. :D Mondta hogy attól tettem függővé hogy jövök-e hogy hogy leszek reggel, de a tegnapi nap tünetmentesen kezdődött. Amit tudtam megcsináltam, délutánra már eléggé fáradt voltam. Aztán mától szabin vagyik (elég sok van, mivel idén főleg táppénzen voltam, szabit alig vettem ki) egészen az uh-ig és utána derül ki hogy hogyan tovább.
Szóval most itthon pihizek.
Csak ne lenne ez a fránya allergia.......... :twisted:
Annyira nem vészes napközben de reggel mindig arra ébredek hogy tele az orrom. Valaki küzd hasonló problémával?

Kira!
Köszi a választ.
A vitaminokat szedem, a Meforalt meg lecsökkentettem. A Bromot azt mondta Wiegandt hogy majd Zekével egyeztessem.

TubiKriszta!
Örülök hogy minden rendben van!

Maggie!
A beültetés után egészen az eredményhírdetésig táppénzen voltam, tegnap dolgoztam egy napot és most szabin vagyok 16-ig.

Még azt akartam kérdezni hogy nekem 15-ig elég a progiszuri, 15-re már nincs és 16-án kellene mennem. Szerintem mindenképp bemegyek 15-én szuriértde szerintetek már akkor lehet uh? ki tudnak akkor valamit mutatni?
vucuska
 
 


Tubikriszta!

De jó! Örülök, hogy rendben vagytok! :lol:


Lányok!
Ma éjjel nem csak arra ébredtem, hogy WC-re kell mennem (ez most már rendszeres úgy 1/2 2 tájban), hanem a hasam is görcsölt (hasonlóan, mint menszi előtt/elején) és kissé émelyegtem. Reggelre nagyjából elmúlt, de rendesen megijedtem. Nektek volt ilyen görcsölés? Ez lehet normális tünet? Eddig nem volt ilyen, csak néha szúrkált itt-ott. :?
vuki124
 
 


Vuki!

Ne ijedj meg, ez normális.
Nekem Szűcs doki a Magnerot tablettát javasolta, de a MagneB6 is nagyon jó. :)

Ne izgulj, lesz még később is ilyen. :)

Kép
nika28
 
 


Vuki!

Én is szoktam néha mensiszerűen görcsölni, a hasam és a derekam is, amíg nincs vérzés v. barnázás addig teljesen normális, mástól is hallottam már.
maggie75
 
 


Nika, Maggie!

Köszi a gyors, megnyugtató válaszokat!
Nekem is rémlett, hogy írt már valaki ilyen tüneteket, de nagyon kellett a megerősítés! Mert hát mindig van min parázni...
vuki124
 
 


Vucuska!

Nálad is kijött ez a fránya allergia? Én még gyógyszert szedek rá, de egy ismerősöm ajánlott egy homeopatát azzal a felkiáltással, hogyha lesz baba, akkor nem szedhetek gyógyszert, tehát majd csak ilyen módszert tudok használni. Még nem voltam Nála (sajnos még nem aktuális), ezért nem tudom milyen lehet. De ha gondolod, priviben elküldhetem a nevét meg a számát.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Maggie!

Hát igen, elég gázos volt a döntés pláne az én hipochonder "agyammal" de győzött a józan ész. /azt hiszem..... :wink: /Remélem túlélem, a többi nem érdekel....ha már kint lesz a Babám és láttam, utána úgyis olyan boldog leszek hogy talán eltörpül majd a fájdalom...
Nagyon szép napokat kívánok Nektek, vigyázz Magatokra!!!!!


Tubikriszta!

Nagyon megkönnyebbültem hogy minden rendben!!! Meglátod, majd egyre kisebb lesz az a tágulat aztán egyszer csak eltűnik teljesen. NAgyon szurkolok Nektek!
Csak így tovább!
Én tegnap voltam ugye a doktornál, úgy néz ki hogy szept. 25-én lesz a nagy nap, de ez még nem teljesen 100százalék, intézi, de a 22.-ei héten, ez már biztos. Nagyon lent van a feje, érzem is, hát nem tudom meddig bírja, remélem nagyon hogy addig nem kívánkozik ki mert akkor nem az én dokim fogja csinálni a császárt aminek nem örülnék. Egyébként átlagos a súlya, 2700 g-ra becsülte. Hát rólam ennyit röviden, nagyon vigyázz Magatokra!!Puszi.


Vucuska!

NAgyon- nagyon örülök hogy sikerült!!!!!!!


Mindenkinek szép estét!!!!Puszi.

Kép
krisztamili77
 
 


Krisztamilli!

Mi az hogy nem a dokid csinálja a császárt, ha előbb jön a manó?
Ez eléggé kiakasztott, örülök azonban hog yminden rendben, szorítunk neked :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Rony!
Köszi, de szerencsére annyira nem vészes. Remélem hamarosan végetér a parlagfű szezon. Gyógyszert nem szedek. Ami zavaró, az a reggeli orrdugulás.
Köszi még1*. :D

A Meforallal kapcsolatban meg azt az utaístást kaptam hogy a 10. hétig kell 2*1-et szednem majd után a 12. hétig 2*0,5. Mivel még mindig nem nyugodtan meg teljesen hogy ez tényleg nem okoz semmiféle problémát a babában írtam pár genetikusnak e-mailt hogy nekik mi a véleménye. Remélem hamarosan válaszolnak. A sógornőm, aki gyógyszerész is utánanézett a nagykönyvben és ő azt találta hogy magzati károsodásra utaló jelek nem voltak. Sőt ha nem szedném az IR gyanú miatt kb 40% esélyem lenne a vetélésre. Bocsi hogy ezt leírtam, tulajdonképpen csak a saját magam megnyugtatása érdekében tettem. Remélem nem lesz semmi baj.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!

Én is ilyen okok miatt szedtem a merkformint a 12. hétig... Nekem is sokan (orvosok) azt mondták, hogy szedjem, mert vetélhetek. Sajnos én ezt később tudtam meg, és a hirtelen csökkenés is közre játszhatott abban, hogy az ikrekből csak egy manócskám maradt...
Nyugi, nem lesz semmi gond...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!
Köszi a megnyugtatást.
na most én is csináltam egybutaságot hogy hétfő reggeltől szerda reggeli 2*felet vettem be 2*1 helyett, de tegnap estétől folytattam a 2*1-et. Remélem ez nem fog problémát okozni.
Te mennyiről mennyire csökkentetted az adagodat és milyen időszakra?
Te kérdezted az orvosokat hogy okozhat-e bármilyen károsodás ez a gyógyszer?

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok lányok! Köszi a sok hozzászólást védőnő-látogatás ügyben. :) így azért nyugodtabb vagyok, hogy el kell, hogy engedjenek és távolléti díj is jár. :)
Most megyek hozzá, kíváncsi vagyok, mi lesz nála.

Masut
masut
 
 


Witch!

Ezek a dolgok itt, Szombathelyen úgy működnek hogy a dokid csak akkor tud szülést levezetni hogyha munkaidőben történik a dolog.
Ha a munkaidő lejárta után illetve hétvégén indul el a szülés amikor ő otthon pihizik akkor az ügyeletes doki csinálja végig az egészet. Ez nagyon rossz így de nincs mit tenni ellene sajnos.
Nálatok nem így van?
Köszönöm hogy szorítatok nekem, nagyon jól esik!!!Én is mindenkiért nagyon!!!
Puszillak!!!

Kép
krisztamili77
 
 


Vuki!
Mi újság veled? Hogy vagy?

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok!
Kriszta!
Nagyon örülök, hogy minden rendben nálad! De komolyan mondom nem értem, hogy mi a francért kell ilyesztgetni az amúgy is aggódós kismamákat. :evil: És azt sem értem, miért mond minden doki mást. Hát nem ugyan azt tanulták az iskolába???? Na de mostmár mindegy! Túl vagy rajta! Az a kis tágulat meg javúl és a végére úgyis tökéletes lesz! :)
Vucuska!
Tudod, hogy szeretlek és nem akarlak megbántani, de basszus ne önfejüsködjél!!! Ha gyógyszert kell szedned, Te magadtól ne változtasd meg az adagodat! Tessék elmenni egy szakorvoshoz akibe megbízol és követni az utasításokat. Ne menj az interneten olvasottak után. Ki tudja ki ír ott választ Neked! Valószínű, hogy Te ikres vagy és tudod, hogy az sokkal komolyabb mint egy síma terhesség. Nézd meg Witch-t! Neki sem volt egyszerű!!! Légyszi vigyázz magadra!!!!!!
Krisztamilli!
Jajj! Milyen dúrva ez amit leírtál, hogyha nem munkaidőbe kell csinálni a császit, nem a Te dokid csinálja. Hát gondolom nem lennél túl boldog! De azért egy császi valamilyen szinten szabályozható nem??? Vagy én tudom rosszul?
Rólam annyit, hogy tökre megszívtam!!! Most nagyon sajnálom magam. :) Tegnap voltam a Nőgyogyimnál és meg sem mert vizsgálni. Szigorú pihire itélt Ő is. Ha nem tartom be, nagy bajban leszek!! Még lehet, hogy a korházba kötök ki. Majd a cukorterhelés után meg uh-oznak és kiderül, hogy elmozdult-e a mészájról az a fránya placenta. Addíg még kb 3 hét! :( Kriszta! Neked volt még rajta a placenta, nem?? Neked mit mondanak?? Nézték azóta??
Masut!!!
Te vagy az Origon is, ugye?? Csak ott másutka néven... :) Tök véletlenül láttalak meg. Csak nézelődtem ott a topikok körül! :)

Kép
kira76
 
 


Kira!
Teljesen igazad van már én is nagyon bánom hogy lecsökkentettem az adagot. Tegnap a dokimmal egyeztettem és ő mondta hogy folytassam a 2*1-et. Remélem nem ártottam semmit hogy 2 napig fél adagot szedtem. A betegtájékoztatóban az van hogy folytatni kell rendesen.
Most reggel olvastam fórumokat és honlapokat ezzel kapcsolatban és ez a gyógyszer segít megelőzni a vetélést és a beágyízódásban. És sehol sem olvastam hogy bármilyen problémát okozna.
Szóval beismerem hülye voltam de remélem nem fogok érte megfizetni.......
Remélem megoldódik a problémád és minden rendben lesz veletek!!!!!!!!

Kép
vucuska
 
 


Jó reggelt!

Vucuska, kedves, hogy érdeklődsz! Most teljesen jól vagyok, csak néha érzek egy kis fájdogálást a pocimban. Meg folyton eszem-iszom! És a mellfeszülés is alakul, de komoly rosszullétek szerencsére nincsenek. Tegnap este még táncházban is voltunk, bár csak nagyon óvatosan forgatott meg a párom. Hú, már nagyon várom a hétfőt!
A gyógyszert tényleg szedd rendesen, ahogy a doki mondta! Minden gyógyszercímkére ráírják, hogy terhesség alatt nem vagy csak az orvos kifejezett utasítására szedhető. Főleg azért, hogy ha bármi gond van, a gyógyszergyártók kizárják a saját felelősségüket. Pl. a Progesteronszurim papírján is az áll, hogy terhesség alatt nem alkalmazható!!! Ehhez képest naponta kapok kettőt a fenekembe! Pont azért, hogy megmaradjon!

Kira!
Nagyon vigyázz Magatokra! Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Krisztamilli!
Tyű, Nektek már nagyon közel a nagy nap! Drukkolok, hogy a babád ne akarjon hamarabb kibújni!
Tegnap beleolvastam az "Ügyeletesnél szülni" topikba - elég sok jó tapasztalatot írtak az ügyeletes dokikról is. Tudom, hogy nagyon fontos, hogy ismerős dokinál, biztonságban érezd Magad, főleg császárnál. De ne izgulj, ha véletlenül mégis úgy adódik, hogy másik dokihoz kerülsz, akkor sem lesz semmi baj!
vuki124
 
 


Krisztamilli!

Nem tudom máshol hogy van, de az én dokim úgy működik, ha megindul a szülés, vagy csak kicsit görcsöl a hasim, vagy bármi, felhívom, és vagy én megyek a rendelőjébe, vagy ugye szülésnél a kórházban talizunk, ezért fogadott orvos nem? Nagyon rendi dokim van... Szerencsés vagyok...

Kira!

Látod látod, pihi ezerrel, sajnos a lombik terhességek nagy része veszélyeztetett. Nem szabad játszani, főleg a placenta miatt. Nekem azért kell sokat feküdnöm, és pihiznem, mert gyengusz a méhem, és fenn áll a koraszülés, azért is szedek anyni vitamint, hogy erős baba legyen, ha korán jön is...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vucuska!

Kirának már megígértem, hogy kikap, ha nem fogad szót, de azt hiszem Neked is kijárna egy kis dádá. ;) :)
Hát milyen dolog ez, önkényesen gyógyszert csökkenteni?
Nem szabad ilyenekben másokra hallgatni, csak arra amit a doki mond.
Azért látom, hogy Te is megijedtél, és nem fogsz ilyen butaságokat csinálni többet.

Nagyon vigyázz Magatokra! :) :)

Kép
nika28
 
 


Vucuska!

Vigyázz nagyon magadra, drága. Egy kicsit meghűlt bennem a vér, amikor olvastam, hogy csökkentgetted az adagot. :o Ne dőlj be mindenkinek, aki itt-ott tanácsol ezt-azt. Tudod, van is az a mondás: máséval,a csalánt....

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Sziasztok!

Kira,
Nekem azt írták a lapomra, hogy placenta fundusban, hogy ez mit jelent nem tudom, majd hétfőn megkérdezem a dokim, mert úgyis megyek hozzá!
Vigyázz nagyon magadra és tényleg kötelező pihi, ne tegyél olyan dolgokat, ami megerőletető és inkább pihenj, majd megcsinálod a többi dolgot, ha meglesz a baba....ok?

Vucuska,
Nekem a merkformint rögtön lecsökkentette a dokim, mármint egyáltalán nem szedhettem, de igaz, hogy endroklinológussal kéne ezt megbeszélni. most hogy cukros vagyok, voltam is egynél és ő is azt mondta, hogy helyes volt, hogy a terhesség elején abbahagytam. Csak rögtön diétáznom kellett volna...na de már mindegy kapom az inzulint csak az zavar, hogy minden héten mennem kell cukormérésre, ami kicsit fárasztó főként, hogy kb fél ötkor kell felkelni, meg én mostanában tök fáradt vagyok és legszívesebben hétvégén is aludnék, de muszáj felkelni 6:30-kor majd enni 7-kor és megnézni a cukrom 8-kor és utána enni megint 9:30-10:00-kor - viszont ha kihagyom a tízórait, akkor meg ilyen 3,9 a cukrom ami már majdnem kevés. Majd megszokom remélem...

Krisztamilli,
Szorítok Neked, hogy a saját dokid segítse világra a babát! Bízz benne, hogy megvárja azt a pillanatot. Amúgy akkor hány hetes leszel? gondolom ezt pontra időzítik, ugye?
Izgulok értetetek, de tudom, hogy minden rendben lesz! Vigyázz Te is magatokra! Nagyon jó kis súlya van a babának, de addig még biztos gyarapszik szóval tuti, hogy 3400 g körül lesz :)
Amúgy nálunk is úgy van mint Witch-nél, hogy ha elindul a szülés vagy van valami, akkor rögtön hívni kell a dokim és jön...kár, hogy nálatok nincs így, mert én úgy tudom, hogy ezt csak be akarták szabályozni, de utána elvetették, azért kérdezz rá még egyszer....mert jogszerűen ilyen nem lehet, szerintem.

Witch,
Te milyen vérnyomáscsökkentőt szedsz és mennyit kell belőle?
Neked mondta az orvosod, hogy akkor ha szeded, akkor csak császár lehet?


Rólam,

Képzeljétek el, tegnap a cukordoki megmérte a vérnyomásom és 130/70 volt. Erre azt mondta, hogy lehet két hét múlva magas vérnyomásom lesz és szedjek valami D betűs gyógyszert. Mondtam neki, hogy voltam 24 órás vérnyomásmérésen és ott a kardiológus professzor azt mondta, hogy még nem indokolt gyógyszer. De mondta, hogy kezdjem el 3*0,5-tel. Erre mondta, hogy éjszaka nekem 100/58 körül van a vérnyomásom biztos, hogy éjszakára is kell, erre azt mondta, hogy az nem árt annyira....na gondolhatjátok, hogy nem váltottam ki, felhívtam a kardiológust, azt mondta, hogy ne szedjek és majd megismétli inkább a 24 órást és ha az kimutatja, hogy magas vérnyomásom van akkor majd ő beállítja úgy az adagot, hogy jó legyen...mert tényleg lehet, hogy kialakul...de amíg nem addig minek szedni....a dokim sem mondta ezt múltkor....érdekes számomra ez is!
Amúgy én elég sűrűn fogom látni a babómat, mert három hetente kell járni ultrahangra :)

Nika,
Veletek mizu? minden rendben? A frontokat nem érzitek meg? én tegnap is meg ma is annyira fáradt voltam, hogy alig tudtam bejönni dolgozni ...

Vucuska és Vuki,
Szeretnétek a táblába bekerülni? Ha igen, akkor elkülditek az adatokat?

Nemone, Bessy, Adri,
Jól vagytok? Néha azért adjatok hírt magatokról!

Chesti,
Köszönjük, hogy szóltál a találkozóról, remélem, hogy olyan időpont lesz, hogy többen el tudunk menni.

Maggie,
Akkor neked is bajok vannak a vérvételekkel :( hát az nem olyan jó, nekem tegnap kétszer is nagyon jól megtalálták :) igaz most máshol vették mint múltkor!
Javítom a szülés időpontját 03.18-ra :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


LÁnyok!
Szánom-bánom amit tettem. igazatok van, mardos a bűntudat. Most már betartom a doktornénik és -bácsik utasításait és nem fogom magamnak állítgatni a gyógyszeradagokat. :oops: :oops: :oops:
Az nyugtat hogy:
- 2 napig szedtem fele annyi adagott, ami azért nem olyan hosszú idő, meg a levelezések között íolvastam hogy egy lány nem bírta a Meforalt és kevesebbett szedett az előírtnál és azt írta a doki hogy a kevesebb is több mint a semmi
- mellette tartom a szénhidrát-diétát
- júliusban, az utolsó kontrollkor már rendben voltak gyógyszer mellett az értékeim.

Ugye nem lesz baj???????? :roll: :oops:

Azért már kezdek megnyugodni, hisz az se jó ha stresselek, az is árt.

TubiKriszta!
Én majd csak az uh után szeretnék táblatag lenni, azaz 16 után.

Kép
vucuska
 
 


Kriszta!

Nem semmi ez a doki! Csak azt nem értem, hogy miért beszélnek ezek egymásnak ellentétesen.
Egyébként sem jó gyógyszert szedni, de ha az ember lánya terhes legalább akkor gondolnák át még egyszer. Ha a kardiológus azt mondta, hogy ez még elfogadható akkor más szakterületű ezt miért vonja kétségbe??
A tágulat miatt kell 3 hetente menned uh-ra?

Köszi, mi jól vagyunk!
Hétvégén voltam kicsit rosszabbul, szédültem és hányingerem volt.
Gondolom ezt a meleget éreztem.
Viszont pár napja szurkál a köldököm....nem kellemes. Érzem, hogy jön feljebb a méhem. Ha eszem hamarabb érzem, hogy elég, és lépcsőzésnél fulladok. Tehát igazából semmi komoly. :)

Kép
nika28
 
 


Vucuska!

Persze, hogy nem lesz semmi baj! :)
Ne idegeskedj, mert valóban nem tesz jót!

Kép
nika28
 
 


Kriszta!

Én dopegytet szedek, ez az egyetlen amit kismama is szedhet, sajna nekem elég magas reggel este... A doki nem mondta, hogy akkor csak császár, azért én még bízom :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat az eltűnésért :oops: szét volt szedve a gép, mert festettünk. Megpróbálok kicsit visszaolvasni és visszakapcsolódni :D
bessy76
 
 


Vucuska, Vuki
Tiszta szívemből gratulálok nektek! :D

Witch
Gratulálok a kiscsajszihoz! Nagyon szép neve lesz! :D

Nika
Neked pedig a kissráchoz gratulálok! :D Nevetek van már?
bessy76
 
 


Vucuska,
Semmi gond, ne mardoson a bűntudat, semmi baj nem lesz! Csak kitartás....mint Te és mindenki hall elég sok dolgot és mindig mást....ilyen gyógyszer témában hallgass a dokidra...persze tanácsot kérhetsz...én is szoktam, de végső dolgot úgyis a dokik mondják ki....
Ne legyen ezért rossz kedved! Gondolj a babóidra és legyen jó kedved, hiszen sikerült és kismama lettél!!!:)

Witch,
Nekem is azt akarta adni a doki...még lehet, hogy szükségem lesz rá...
én is rákérdeztem a dokinál azt mondta, hogy attól még lehet normális szülés....csak abban az esetben nem, ha nagyon-nagyon magas a vérnyomás...

Bessy,
Örülök, hogy minden rendben Veletek! majd azért írj, ha már rendben vagytok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kép
tubikriszta
 
 


Vucuska!

Nem lesz semmi baj, ne aggódj. Gondolj arra a szupi HCG számra! :lol: :lol: Na ugye. :lol: :lol:

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Lányok,
a placenta a fundusban azt mit jelenthet? gondolom ha a belső méhszájamon lenne akkor szólnának a dokik nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!
Vucuska, gratulálok itt is! :D
Egy kérdés: A gyógyszer típusától is függhet, hogy kell-e szedni az X. hétig vagy sem???
Azért kérdem, mert én kedden voltam kontroll megbeszélésen az endokrinológusnál. Szerencsére tökéletes lett a véreredményem. Doki azt mondta, hogy szedjem a következő beültetésig, utána hagyjam abba, ha a nőgyógyász nem bólint rá. Ő tiszteletben tartja a meddőségi szakember kérését. Nyilván, ha úgy gondolta volna, foggal-körömmel ragaszkodna ahhoz, hogy szedjem.
Az előzőnél azt mondta, hogy ha sikerül a lombik, azonnal hagyjam abba a gyógyszert (Merkformin 500 XR). Naponta csak 1-et kell belőle szednem. Vajon az IR mértékétől is függ, hogy kell szedni a terhesség 12. hetéig vagy sem???
Ugyan még van pár hét a transzferig, de egy picit elgondolkodtat.

Köszi a választ! További szép babásodást kívánok Nektek!
süni76
 
 


Süni, Vucuska!

Évekkel ezelőtt a merkformint, meforalt, és társait szedették a lombikosokkal. Sok száz baba született a gyógyszer szedése mellett, és egészségesek. Most valami idióta kitalálta, hogy mégse kéne, és büntetik a dokikat ha felírják, van aki erre hivatkozik... Az orvosok sem tudják már hogy ki kivel van. Eddig szedhető volt azóta nem. Egy doki nekem azt mondta, hogy ő ajánlaná, hiszen kell, de nem írja fel... A házirovosom megtette, mert tudja mennyire fontos. Ha ez a dolog érdekel titeket, menjetek fel a www.pcos.hu -ra. Ott a témában elég sokat írnak orvosok és kismamik is...
Remélem segítettem :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta!!!
"A magzatot tápláló méhlepény a legváltozatosabb helyen tapad a méhfalhoz és az esetek túlnyomó többségében ennek az elhelyezkedésnek semmilyen befolyása nincs a terhesség kiviselésére. A leírásokban ilyen a mellső vagy hátsó fal, a fundus vagy valamelyik oldalon való tapadás emlegetése."
Ezt találtam! Úgyhogy nyugi!!! :)

Kép
kira76
 
 


Kriszta!

Nekem is beletelt egy kis időmbe míg megtaláltam....
A fundus jelentése: méhfenék.

Nem kell idegeskedned. :)

Kép
nika28
 
 


Voltam a mensmentisben a receptért és ott megkérdeztem a recepcióst hogy mit tettem, de azt mondta hogy nem lehet probléma de tartsam be a doki utasításait. Szóval megnyugtatott. :)

Bessy!
Ari vagy :D

TubiKriszta!
Már jobban vagyok és heppi! :D
Remélem hamarosan Vuki és az én nevem is ott lesz a táblában.

Rony!
Köszi! Igen, az a HCG éltet az uh-ig!

Süni!
Te kihez jársz a MM-ben?
nekem szerintem azért kell szedni még stabilizálódjon az inzulinszintem. gyógyszerrel ezt sikerült elérni, de a normál értékeken belül is talált valami kisebb eltérést a doki és azért kell szednem.

Witch!
Tegnap este meg reggel elég sokat olvatam a témával kapcsolatban, azt az oldalt is amit írtál és tényleg valóban sok kismami szedte. Valaki végig a terhesség alatt. Azt is olvastam hogy ha valakinek inzulinos problémája van ez a gyogyi megelőzi az ebből adódó vetélést. és remélem ha a diétát sikerül tartanom a cukrom is így végig rendben lesz.
Ja, és én is gratulálok a kislányodhoz! :D

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok kismamik,

TubiKriszta drága,

én a kérdésedre ezt találtam:
"Méh fundusa: a méhtest felso, széles, domború vége, vagyis ott helyezkedik el a méhlepény, vagyis jó helyen van." :) Most már tényleg nyugi, ne legyél para-kismami :wink:

Mindenkinek további boldog pocaknövesztést kívánok!

Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: