Új privát üzeneted érkezett!

megcsináltad,és elküldted az emailcímedre??
Utána jelöld ki a PHPBB kódot,majd a babaneten illeszd be a profilodba,az aláíráshoz,végül az egészet mentsd el-vagy küldés van??
áfonyaaa-tól tudom ám ilyen jól :lol:
Vendég
 


lányok,fél kettőre megyek uh-ra,valamiért most nagyon izgulok :?
Ha az egyik kezetek szabad,akkor azzal légyszi szorítsatok...
Vendég
 


Cserini!
Egyik kezemben Klári baba, de a másikkal szorítok! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

Cserani,
még a lábujjaim is keresztben vannak értetek! :wink:
Nyugi! Mi baj lehetne már? :)
Vendég
 


Szasztok!
Cseriani, mi csak most fél 3kor ültün k ide Árminnal, mert most értünk haza az inkvizícióról (másodszorra találtak neki vénát, azt is csak baromi nehezen, már én is vele sírtam majdnem... Csak vérvételre ne kelljen mennetek... Ja, és máshova se persze, ahol dokik vannak.)
LÉnyeg: még most is szorítok neked, cseriani, de tuti, h. már túl vagy rajta és az égvilágon semmi probléma. Hogy is lehetne? :D Egyetértek földimmel. :wink:
Vendég
 


Cseriani!
Szurkolunk neked, de ha hazaértél légyszi írd meg mi volt!!!
edied
 
 


cseriani!

Hajrá, mindent bele, rendben lesz minden.

Kép
timesz
 
 


köszi lányok,teljesen elérzékenyültem...
Tehát,a lényeg,még mindig faros,de egyébként minden okés,szinte napra pontosan akkora,mint amekkorának lennie kell :lol:
Ha így marad faros,hogy a popsija van alul-tehát nem a lába,és a popsija mellett nem lesz keze,vagy bármi más,és mivel nem lesz nagy baba,ezért megszülethet természetes úton is :D
Remélem tényleg így lesz :shock:
Egyébként minden eredményem jó,zárt a méhszáj,stb...
Hétfőn 7-kor ismét NST,két hét múlva megint Uh,meg flowmetria-ja,ez is teljesen rendben volt most :D
Most úszkálok a boldogságban,remélem nem üt vissza ez majd valamikor :?
Tudjátok,ez a hülye cukor annyira elrontotta nekem az egész terhességet,hogy eddig nem igazán mertem semminek sem örülni..mindig féltem,nehogy visszaüssön a nagy örömöm. Gondolom voltatok már így ti is...
Vendég
 


lányok,azt nem is mondtam,annyira rendes és aranyos volt a Kun :D :lol:
A múltkor szerintem nagyon rossz napja volt. :?
Most elő sem hozta a befektetéses témát...
Vendég
 


Cseriani,
örülök hogy minden rendben!!! :D
Vendég
 


Naugye, Cseriani, nem volt semmmi gáz! :lol: Amúgymeg sztem ez a kismamapara tök normális. Emlékszem, én Árminnál már attól is paráztam, hogy épp nem paráztam... Váááá. Szal, csak nyugi! Tök jó, bíztató dolgokat mondott a dokid, még a farfekvésről is. Már, ha így marad Elizababa. Dehát épp ti írtátok, hogy volt, akinél a 38. héten fordult meg... ha így vesszük, van ideje még! :wink:
Olvastam a "rémtörténeteket" a felszívódókról meg nem felszívódókról... Nekem Hannánál, mikor vette ki őket a Varga azt mondta, hogy csak egyet kell kivenni, mert a többi felszívódó... De jó, hogy mindegyik mást mond! :roll:
A Kun nekem se volt szimpi elsőre. Aztán másodikra sem, de harmadikra már "bejött" :lol: Egyik barátnőm nála szült egyébként, és dicsérte.
Vendég
 


Sziasztok!

Én , most szültem júni 23.-án és gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat!
Az én orvosom az Imre Józsi volt, aki pont a szülésem napján Szegeden volt lakodalomba és hát nem adott át senkinek ezért maradtak az ügyeletes orvosok a Houán(a fene se tudja hogy írják) és Tóth doki. Az utóbbi vezette le a szülést (Tóth).Elkel mondjam ahhoz képest, hogy nem volt megfogadva végig ott volt a szülőszobában ,ő vezette le a szülést(rendes szülés volt) a párommal is komunikált, aki kinn várakozott a szülőszoba előtt. Utánna meg minden nap benézett délelőtt és délután is , és még érdeklődött a kora osztályon is, mert a babám 2290-nel született. Az igaz, hogy hallttam olyan pletykákat, hogy a csigát felhajtaná két forintért Pestre, de azért mégis csak jól esett ,hogy valaki legalább rám nyitja az ajtót. Fizetni utólag se fizettem, hiszen nem volt megfogadva, hálából Kapott egy ajándék csomagot és ennyi.
Imre doktort megpróbáltam felhívni vagy ötször , nem értem el, azóta nem beszéltem vele , de valószínű, hogy hozzá megyek vissza kontrollra ,majd még eldöntöm.
Vendég
 


Devcsa,
csigahajtás :lol: :lol: :lol:
Nem is hallottam még Tóth nevű dokiról :o
De köszi hogy leírtad a tapasztalataidat! :)
Vendég
 


Cseriani, én csak most tudtam ideérni a géphez de úgy látom hogy jó volt minden az uh-n :) Most gondolom hogy fel vagy dobva! Rendes az orvostól hogy még így is bíztat hogy megtudod szülni nem kell császár.Devcsa,üdvözöllek! Én is az Imre dokihoz járok ha vele kapcsolatba vannak még tapasztalataid (jó vagy rossz) Írd már le légyszi!
josi
 
 


Ja és persze a babátokról is írj,fiú-e vagy lány, hogy hívják,mekkora,mennyivel született,kórházi élmények.......???
josi
 
 


Üdv, Devcsa!
A Tóthról én se hallottam... De asszem már láttam. Nem egy magas, őszes-kopaszos, elég idős emberke?
Áfonyaaa, holnap mész felkészítőre? Mesélj ám! :)
Ja, az gáz, ha a dokik közt rossz hangulatot csinál ez az új fődoki... Nehogy aztán fejétől legyen büdös... Mé' nem tudtak ezek maguk közül választani valakit???!!! :mrgreen:
Vendég
 


Imre Józsiról nincsenek rossz tapasztalataim, kamaszkorom óta hozzá járok, már volt egy művi vetélésem is amit ő végzett és lássatok csodát rendben volt minden a terhességemmel és a babámmal is, úgyhogy rossz műtétet nem végzett. A kórházi berkekből tudom, hogy ő a legjobb operátor, de hát nem félisten ,hanem ember, tehát ő se tévedhetetlen.
Tóth doktor onkológus az ő neve inkább onnan ismert. Én személyszerint csak azért hallottam róla , mert egy utcába lakunk, de nem ismertem az előtt.
Kórházi élményeim na azok vannak.Potitív és negatív is.
Júniusba szültem, oda kinn ezerfok meleg. A szobánkon meg egy száll függöny se (3. napra azért sikerült keríteni eggyet). Első szülésem, tehát azt se tudom mi merre hány méter, segíteni mindenki csak tizedik megkérdezés után, hogy nem lehetne -e megmutatni, hogy is használhatom a központi fejőt vagy mit csináljak a lefejt tejjel (mert az én babám a korán volt), meg ilyen apróságok.
De mindent összefoglalva kibírtam azt a 4 napot.
A szülőszoba szép volt (hál istennek nem kellett a hagyományosba mennem, mert csak én voltam egyedül. És a szülésznők is nagyon kedvesek voltak.
A legfontosabb, ha valamit akarsz akkor kérdezd meg többször, mert hajlamosak a nővérek minden apróságot (számodra fontos) dolgot elfelejteni, tehát nem kell készpénznek venni mikor azt mondja, hogy persze mindjárt jövök.
Vendég
 


Tóth János doki magas , szemüveges olyan 45-50 körüli.
Vendég
 


Üdvözöllek közöttünk Devcsa! és várjuk a beszánolódat a szülésről!!

Jaj lányok, képzeljétek! - Elég érzékeny ez a téma: 4 napja kijött az aranyerem és szenvedek tőle mint "állat", se ülni nem tudok normálisan, de állni és feküdni sem kényelmes. Szerintem a vastabletta a bűnös, mert mióta szedem annyira bekeményedett és befeketedett a székletem, párszor meg is kínzott a wc-n, tuti az erőlködéstől jött ki. Meg azt is olvastam, hogy ilyenkor már lennt van a baba feje és nyomja a végbél körüli vénákat is. Már sejtem milyen lesz a gátsebnél is ha fájni fog szülés után, legalább edződöm a dologhoz.
még soha életemben nem volt aranyerem, de most akkora mint a kisujjam fele, még szerencse hogy nem vérzik. Mi lesz még ha szülésnél nyomnom kell??? Belehalok! Most kenem ezerrel kenőccsel meg kamillás ülőfürdőt veszek, hátha segít és szülésig visszahúzódik, mert akkor tuti megint kijön.

Nincs valami csodaszeretek rá? Volt már valakinek??? HELP ME!!

Kép
timesz
 
 


Kis fiam született Zsombor. 50cm 2,29kg.
Teljesen egészséges, csak mert nem érte el a 2500 ezért autómatikusan ment a kora osztályra :(( Az APGAR is 10/10 volt)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.12.14 09:28-kor.
Vendég
 


Devcsa! Nagyon édes a kisfiad, gratulálok hozzá! Mindíg ilyen pozícióban alszik? Egy tünemény!!! 40 hétre született?

Kép
timesz
 
 


Nagggggggyyyyyyyon édes :D Gratulálok hozzá!!Timesz,neked nem nagyon tudok segíteni szerencsére nem tudom mi az hogy aranyér,de biztos nagyon kellemetlen.
josi
 
 


Ja képen éppen bűnözünk. Mert ugyebár most nem divat hason fektetni a babát, de így szeret a legjobban.
A szülés nekem gyorsan ment. Délután 6 kor mentem be úgy hogy már elfojt a magzat vizem.Volt már olyan fél nyolc mire felkerültem a szülőágyra (beöntés, fürdés, vizsgálat...stb).És fél tízre meg is volt a baba. Annyi gigszer volt csak az egészben, hogy nem jöttek sűrűn a tolófájások ezért vákummal rá kellett segíteni, de azzal azzonnal kinn volt már.
Megjegyzem a szülésem két doktorral és két szülésznővel zajlott már a végén( a Houán is bejött , mert két óránként váltanak az ügyeletesek és ő is segédkezett)
Az viszont poén volt, hogy zenés szobában voltam és a zenét csak akkor kapcsolták be mikor a doki neki állt hímezni :)
Vendég
 


Nem 37. hétre szültem.
A varratokról annyit, hogy nekem bellül felszívódóval, kivűl pedig rendessel vartak amit 4. napra kiszedtek, de nem vészes a szedés.
Megkérdeztem a dokit, hogy mért nem felszívódóval, egyszer azért mert szarba van a kórház ezért spórolnak a másik meg hogy ez stabilabb tehát jobban fog(értsd nem bomlik el idő elött)
Vendég
 


Na most vagyok ideges,kiemelt kórház és spórolni kell :twisted:
josi
 
 


Attól, hogy súlyponti kórház tőle is meg van vonva a pénz.
Vendég
 


Ne értsd félre nem a kórházat pláne nem az orvost hibáztatom!

Kép
Kép
josi
 
 


Josi,
most hallottam a híradóban: egyes helyeken a kórházban a vizitdíj automaták mellé kitettek fényképeket is (Gy. F. ; H. Á. ; M. L. kiírom én csak lusta vagyok :D ) legközelebb a cérnásszekrényen is kinn lesznek a képek, sőt én a gátamra is tetováltatnám... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


áfonyaaa :D ez tetszik bár szerintem akkora fájdalmat nem érdemel hogy a gátamra tetováltassam :wink: De tudom hogy ez csak vicc

Kép
Kép
josi
 
 


Na mit szóltok végre sikerült vonalzót csinálni :D

Kép
Kép
josi
 
 


hú,de sok minden történt,mióta nem voltam....
Josi,gratula a vonalzóhoz :D
Hali devcsa,üdv tőlem is...írj ám le mindent,ami eszedbe jut,ne hagyj ki semmit :D És nagyon aranyos a kicsi fiad..Átvitték a korára,és mégis csak 4 napot voltatok bennt? Ez tetszik,jó dolog :)
Én most tényleg röpködök,úgy döntöttem,mostmár nem parázok-na,ez nekem úgysem fog menni :oops:
timesz,együtt érzek veled.Nekem a mikor a Kristóffal voltam terhes,akkor jött elő,most szerencsére még nem. Nem egy kellemes dolog,az biztos,de hogy bíztassalak kicsit,nekem a szülés érdekes módon nem rontott a helyzeten,reméljük nálad is így lesz. :shock:
Vendég
 


timesz,én valami zöld tubusos enyhén mentolos krémet kaptam rá annak idején,a nevére már sajnos-vagy szerencsére??-nem emlékszem,de jó volt. Kicsit csipett,mikor bekentem,kijött a könnyem is,de használt.De tényleg nem tudom a nevét. De recept nélkül lehetett venni,az tuti. Gyógyszertárban próbálkoztál már? Mit ajánlottak? Te mit használsz?
Nekem azt mondták még,hogy egyek sok rostot a vastabletta mellett,na,nekem ez sem jött be.
Most a Béres Vasvitált szedem,eddig,mint mondtam is,minden ok...
Vendég
 


cseriani!

Én is zöld tubusos kenőcsöt használok, a neve Doxiproct - és van hozzá hosszú vékony "bekenőcső" amivel könnyedén aár a végbélnyíláson belül is bekrémezhető. Ez volt neked is ? ez nem csíp.

Kép
timesz
 
 


4 nap múlva csak a szülészetről szabadultam + még 5 napot töltöttem a koraosztályon. Azért az elég bosszantó volt,hogy nem a szülészeten van a kora , hanem a gyerek osztályon. Így csak egy nappal később mehettem csak be hozzá és csak egy órátt állhattam az inkubátor mellett( nem kívánom senkinek)
Vendég
 


nem,valami más neve volt. Ha minden igaz,holnap vagy holnapután megyek a védőnénihez,megkérdezem majd tőle...
Vendég
 


devcsa egy barátnőm is így járt :cry:
meg sem foghatta a babáját. Aztán,mikor végre kézbevehette,elsírta magát,erre az egyik nővérke:nem kell érzékenykedni anyuka,annyit foghatja még,amennyit csak akarja..
Azt hitte szegény,lekever egyet a csajnak :cry:
Vendég
 


Én a Flavin hetet szedem(vas) c vitamminnal és az eredményem is tökéletes volt, meg a székletemmel se volt gond.
Vendég
 


Én is sírva fakadtam mikor megláttam, hogy infúzióra kötötték, meg valami szívritmus figyelőre. Erre mondták nekem is , hogy itt csak öröm könnyeket lehet hullatni. Hát bennem is felment a pumpa.
Vendég
 


oké Cseriani, köszi hogy megkérdezed. Holnap megyek megint vérvételre éhgyomri+kaja utánira. majd leírom mi volt

Kép
timesz
 
 


timesz szorítok...most nem találkozunk,nekem aug.22-én kell mennem legközelebb-ha jól emlékszem.
Vendég
 


Hogy mekkora bunkók dolgoznak a koraosztályon! :evil: :evil: :evil:
Minek megy ilyen pályára aki érzéketlen???
Én is félek rendesen a csípős beszólásoktól ami az ott dolgozókat illeti.
Vendég
 


devcsa!
Olvastam, hogy neked is volt művi vetélésed, ami nekem is és az lenne a kérdésem, hogy a műtét után mikor jött meg először?
Nekem a műtét 4 hete volt és 2 napja nagyon fáj olyan érzésem van mintha egy kést forgatnának bennem. nem tudom ez ilyenkor elfogadható-e? Neked volt-e ilyen? Még egy kérdés neked mint mondtak mikor lehet ujra próbálkozni. Gratulálok a babátokhoz!!!! Mennyi időre lettél újra terhes?
Remélem nem voltak tolakodóak a kérdéseim! De nagyon foglalkoztat ez a téma mivel benne vagyok .
edied
 
 


áfonyaaa ahogy én"ismerlek",nem hagyod magad,visszaszólsz te kapásból,ha valami nem tetszik :lol:
Ne is hagyd magad,rólad és a te gyermekedről van-lesz szó...
Sajnos én sem tudom befogni a szám,ha valami nem tetszik,és ez ugye nem mindig jó :?
Vendég
 


Cseriani,
császársebbel, idegen pályán én se vagyok ám nagylegény... főleg ugye hogy a gyerekemen állhatnak bosszút ha egy olyannak nyúlok a lelkébe. Meghúzom én magam szépen csak a gyereket ne akarják elvinni, addig senkinek nem lesz semmi gondja. De erről meg előre akarok gondoskodni, említettem hogy beszélni akarok azzal aki felelős a babák elhelyezéséért, még a műtét előtt mert utána nem túl tárgyalóképes az ember. :(
Vendég
 


ok,de mégis mit? hogy hogyan szokott lenni általában? Vagy hogy hogyan lehetne még? Vagy hogy lehet-e úgy,ahogy te szeretnéd?
Vendég
 


Cseriani,
mindenképpen szeretném előre tisztázni (és nem ott és akkor vitázni az épp ügyeletes csecsemőssel) hogy én császár ide vagy oda, amint lábra tudok állni azonnal szeretném megkapni a babát. Jogom van hozzá. És addig sem szeretném ha a babám bármit is kapna a tudtom nélkül. Szépen megkérem hogy amint azt a kórház lehetőségei engedik, segítsenek addig is kizárólag szoptatni amíg az akutban muszály lennem. Nyilván nem azt akarom hogy mindenki nekem ugráljon, csak némi segítséget kérek míg nem tudok egyedül gondoskodni a babáról (ez pár óra) és ha már tudok akkor ne akarjanak "hagyni pihenni" és elvinni a gyerekem. Én úgy pihenek ha mellettem van.
Hát ennyit szeretnék elérni. Azt nem tudom hogy sikerül-e.
Vendég
 


Nézzétek mit találtam!
http://www.tolnainepujsag.hu/index.php? ... 7&c=546604
Hogy a szekszárdi kórház a bababarát címre pályázik? Nna ezt se hallottam még.
Vendég
 


Újabb érdekes adat:
2006-ban a szekszárdi szülészeten 988 baba született, ebből 326 császármetszéssel. Ez kerek 33%.
Akit érdekel más kórház adata is:
http://www.ebf.hu/pdf/csaszarmetszes2006.pdf
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek...akinek jár a népújság,nézze meg,van benne egy cikk a császárokról...
Vagy ez ugyanaz a cikk,amit áfonyaaa is írt este??
Vendég
 


Sziasztok!
Nahááát! Este nem jöttek be a hozzászólásaitok. Ez a babanet, ejnyebejnye :evil: Úhogy most sokat olvastam... :o
Japersze, tudom már, ki a Tóth! Valakivel nagyon összekevertem... :lol:
Áfonyaaa, ne hagyd magad. De szerintem ezek a dolgok menni fognak. Úgy legyen... Én egyébként most is, meg a lányom születése után is a csecsemősökkel voltam leginkább nem kibékülve... na, ezt jól megmondtam. De szerintem amiket leírtál, hogy kérni fogsz, meg fogják oldani neked. Mondjuk, volt közöttük nagyon normális is, meg olyan is, aki csak odavágta a kezembe a lányomat, aztán csináljak vele, amit akarok... Szerencsémre Hanna ügyesen szopizott már az elején is. Ármin annyira nem... De akkor már tudtam vele mit kezdeni. Az ő esetében meg az egyik nővér odaült velem szembe, hogy nézze, mit csinálok... Piszokul zavart. Mondtam is neki, ez a 2. gyerekem és megy az etetés. Így egyedül hagyott szerencsére. És volt köztük pár, akinek az arcára volt írva, hogy mennyire nem szeret éppen ott lenni, ahol van... De nem csak múló munkaundor lehetett, mert másnap ugyanolyan ábrázattal jött be a szobába.
Nade mindegy, áfi, téged nem féltelek, császárseb ide vagy oda...
:wink:
A koraosztály ennyire gáz? Biztos annak a 2 nővérnek, aki ilyeneket mondott, nincs még gyereke... A felvételüknél lehetne ez alapfeltétel esetleg.... hogy ne gázoljanak a mamák lelkébe, van nekik enélkül is elég bajuk. Barátnőm babája is oda került mert 37. hétre született és nem volt 2,5 kiló. Ő is teljesen kikészült, hogy nem láthatja. Naná, ez a természetes. naon hülye megoldás a 2 külön épület...
Áfonyaaaa, jajdejó! :lol: :lol: (a képeken röhögök. De ne is a gátadra tetováltasd őket, hanem feljebb...)
Ja, a zenéről jut eszembe: tök jó, mikor bekerül az ember a szülőszobára, akárhányperces fájásokkal (nekem 5 volt) kitöltenek az adataival egy lexikonnyi papírt. Na, és akkor kérdik, mire lenne igényed. Még azt is megkérdik, akarsz-e zenét hallgatni... Nem tudom, ha valaki azzal jelentkezne, hogy kádban akar vajúdni, mit szólnának hozzá... :shock: Szerintem az a kád csak repinek van ott.
A hímzés meg: Áfi, ha mégis természetes úton szülnél, állítólag jó kezekben vagy... Vargadoki, mikor engem varrt össze, közölte, hogy őt doktorMatyónak is hívják, mert állítólag olyan szépen varrja össze a sebet. Hehe. Mondjuk, akkor nem volt kedvem nevetni... De az tény, hogy a 2 "utolsó" gyerekemnél egyáltalán nem volt gondom a gátsebemmel, már a szülés után 3 órával rajta ücsörögtem... :P
Na, már megint rám jött a szóf...ás. Tényleg le kell lőni engem időnként... Devcsa: nagyon szép Zsombor baba!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: