Új privát üzeneted érkezett!

Tina én gátvédelemmel szültem a Sipos Erzsinél, de én úgy tudom és pont tőle hogy a Bajcsyban nem lehet úgy szülésznőt fogadni ha nincs fogadott orvosod.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Petra, a gyerek popsijába nem dugnak semmiféle csövet. Apuka ott van vele, miközben ellátják, nem viszik el a szemetek elől. Én bizony beadtam mindhárom éjszaka a babát, igaz, csak pár órára, napközben viszont mindig velem volt. Cukros vizet is kapott, tápszert is, de ehhez hozzá kell járulnod írásban, úgyhogy ha nem akarod, egyik sem lesz. Végig veled is maradhat, ennek jobban is örülnek különben, de nekem szükségem volt egy kis éjszakai pihenésre. Otthon tudtam napközben is aludni, férjem is ott volt éjszaka.
Tina, szülésznőt tényleg csak akkor tudsz választani, ha van fogadott dokid is.
kamilka
 
 


Gabi: de szerinted nem késő a szülésnél megbeszélni ezt és meglátni, hogy hogyan reagálnak? és ha nem úgy, ahogy én azt szeretném, akkor már mit tehetek?

kamilka: ezt nekem a dokim mondta, nem én találtam ki (hogy leszívják az orrát, és ellenőrzik a végbél átjárhatóságát minden esetben)

Hát nem tudom mi tévő legyek... :?
t.petra
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Szép napot és kellemes hosszúhétvégét kívánok minden mamának és babának! :wink:
Teljesen összepakoltam a kórházi csomagot, Bogi baba ruhái kimosva, kivasalva. Most várunk. :)
Jövő hét utáni héten orvosom szabin lesz, ha Bogi akkor szeretne kibujni, Kardos doktornál fogok szülni! Szerencsére Gabi sok jót mondott róla, de azért jobb lenne a saját orvosommal szülni.
petra!
Szerintem minél előbb beszéld meg az orvosoddal, szülésznőddel az elképzelésedet, aggályaidat!
Tina
Szülésznőt csak orvos választás után fogadhatsz!
További probléma mentes szép babavárást és babázást kívánok mindenkinek!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Köszi gabi1. Biztosan így van, de mi a helyzet, ha az ember nem tud ennyi pénzt kifizetni és akkor már két ember felé? Ti mennyit fizettek, fizettetek? (tina_69@citromail.hu)
tina_69
 
 


Petra, én a férjemet kérdeztem meg erről, aki végig a baba mellett volt, miközben ellátták.
kamilka
 
 


Sziasztok!

Április 20-án én is megtekintettem a szülőszobákat, sok újat persze nem láttam, de mégis jobb nem az ismeretlenbe menni. A mi csapatunknak is mondták a cumit és a cukros vizet (amin én is meglepődtem), de szerintem bízzunk benne, hogy tényleg csak azoknak adnak, akik nem írtak alá semmiféle nyilatkozatot.
Még van 19 napom és hétfőn megyek UH-ra a Bajcsyba, de valamiért sokkal jobban izgulok, mint az elsőnél!!!!! Minden teljesen más - főleg a babavárás.
Egyébként érdeklődnék pénzügyileg egy kicsit: ha nem mondja a doki, mennyit illik manapság adni a borítékban? Én az Egészségházba járok a rendelésre a doktornőhöz (Tóth Ágnes), nem magán rendelésre és szülésznőt sem kerestem.
(Szülés után szívesen beszámolok a doktornőröl is, addig úgy gondolom nem lehet teljes a kép).

Szép napot mindenkinek!!!

??Itt mindenki X., XVII. kerületi illetve környékbeli?
csaucsau
 
 


Jó reggelt!
Szia csaucsau!
Nekem "hivatalosan" még 18 napom van! :roll:
De mint már írtam fentebb, az orvosom szerint előbb túl leszünk rajta! (persze csak ha Bogi is úgy gondolja) :wink:
Kiváncsi vagyok neked mit mondanak uh-n?!? Ha publikus majd meséld el hétfőn, hogy mi volt!
Szerintem annyit "illik" adni amennyit tudsz, megengedhetsz magadnak! Az én orvosom magánrendelőjében ki van írva a szüléslevezetés ára.(80e Ft) De mikor rákérdeztem azt mondta, ránk bízza, és hogy biztos nem fogunk ezen összeveszni! Majd szülés után meglátjuk!
Én szeretnék 2ágyas vagy1 ágyas szobába kerülni. Remélem nem lesz telt ház!
(én XVII.kerületi vagyok)
További szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Tina hátha sajnos nincs pénz akkor nincs pénz, akkor marad az ügyeletes doki és az ügyeletes szülésznő. Amúgy én úgy általánosságban minden szülésznőről jót hallottam.

Petra én a franciaágyasban szültem és akkor tőlem nem vitték el a gyereket, ott előttem az ágyon tették rendbe sem a szájába sem az orrába, sem a végbelébe nem dugtak csövet. Az előzőnél ott is láttam, ott az orrából leszívtk a váladékot, de mshova nem dugtak semmit.

Készen vagyunk a szobával, berendezve. Most holnap neki állok kimosni a gyerekruhákat, utána pedig kivasalom. Jövőhéten pedig bepakolom a kórházi cuccomat is.

Teszek nektek egy pár képet, ha nem baj. A szobába még a dekor függöny varrás előtt van, meg még a falra kerül kép is. A szobáról, meg Norbi szülinapos volt.

Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Hát akkor most már végképp össze vagyok zavarodva, ha veletek nem így történt, akkor a doki miért ijesztget???

Úgy láttam a neten lesz most 2 csecsemő ellátásos előadás, megpróbálok elmenni és informálódni... de akkor is tök fura, hogy mást mond a doki és más a valóság...

Marcsi! Kitartás, már nincs sok hátra :wink: az én kislányom a 38. héten bújt ki...

Gabi! Nagyon szép a szoba, tetszenek a színek! ÉS gratula Norbinak a szülinaphoz, guszták a torták :wink:
t.petra
 
 


Jó reggelt minden Anyukának!

Gabi!
Igazán szép és világos Nórika szobája! Gratulálok Norbinak (és neked is) a szülinaphoz!

jimbone!
Üdv közöttünk! Mindíg örülök, ha valaki ránk talál és csatlakozik hozzánk! Minél többen vagyunk annál több információt, jó tanácsot tudunk megosztani egymással!
Én már valóban a célegyenesben! Nagyon várjuk már Boglárkát, szeretnénk már a kezünkben tartani! De ő majd tudja mikor induljon neki a nagy "kalandnak"! :) Addig türelmesen várunk!

Évi! Boris! Andy! Törpiri! és a többi "elveszett"!!!
Mi van veletek? Remélem mindenki jól van, csak jobb dolgotok is van mint a net előtt ülni!!??!
Azért néha adjatok hírt magatokról és a gyerkőcökről, hogy tudjuk minden ok!
pusszancs mindenkinek

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Petra
Szerintem mindenképpen menj el az előadásokra és tisztázd ezeket a dolgokat! Én bármikor voltam mindíg kedvesen és kielégítően válaszoltak a feltett kérdésekre!

Este még benézek. Addig jók legyetek! :wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Petra szerintem is menj el az előadásokra és akkor ott tudsz informálódni.
A torta tejszínes csokitorta a szamosból szoktuk venni.

Jimbone igen lecseréltük a kiságyat mert apa azt mondta hogy neki jobban tetszik úgy ha egységes a bútorral. Így azt eladtam, és helyette megvettük azt ami az a bútorhoz van. De így hogy összeállítottuk most már én sem bántam meg.

Ma elkezdtem a mosást, holnap ki is vasalom a rucikat.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nagyon szép vlágos a szoba, igazi kislányszoba!

Máté ma 2 éves! Mi hétvégén tartjuk a szülinapját, akkor tudjuk a családot összehívni.

Mivel ez égiscsak szüléses topik, gondolom törvényszerű, hogy idővel eltünedeznek azok a kismamák, akik már megszültek, hiszen sok idejük nincs a net előtt ülni, mikor van, akkor meg gondolom a hasonló korú kisbabák anyukáival leveleznek, fórumoznak...hiszen el lehetne itt tölteni annyi időt!!!!!

Mindenkinek szép napot! Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


sziasztok!

hát igen csak olvasni van időm néha feljönni,most is hanna el van terülve a kezemben,
így meg elég nehéz írni.

szerdán már a 4. hetet töltjük,hogy megy az idő.
már többször voltam kinnt vele sétálni.

tejem van bőven,és elég erős is lehet,mert a tejfoltok kijöttek hannán.tiszta ragya,szegénykém.mikor múlnak el ezek a foltok?

3 óránként eszünk,doki mondta próbáljam meg néha 4 órára húzni,hát örülök,ha a 3 megy.infacolt már használunk,mert kínlódik a pocakfájással.

én már teljesen jól vagyok,indulási súlyomat us vissznyertem.

ajánlom a fizetős szobát minenkinek,de a kétágyasat,mert sűrűn kell wc re menni eleinte és hát ha egyedül vagy akkor minid vissza kell vinni a babát,mert hát ne legyen egyedül.
én az A kórteremben voltam.

képet is teszek majd fel,csak át kell méreteznem.

jó babavárást vagy babázást mindenkinek

pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Akkor akartam veszettül írni nektek, amikor elszállt a babanet...
Petra! nekem sem tetszett amit írtál, és ehhez akartam hozzászólni, de már a többiek írták a nyugtató válaszokat, úh én is megnyugodtam. Ha elmész arra az előadásra azért meséld el, mit mondtak neked!
Toldi dokit kérdeztem, hogy érdemes-e szülésznőt fogadni, és azt mondta rám van bízva a dolog. Végül is úgysem ismerek még ott senkit, majd ahogy alakul... Viszont megnéztük vele is Babót ultrahangon és mondtam neki, hogy milyen gyors és monitortalan volt Sulyok doki, de erre csak mosolygott, hogy hát igen... :D Láttuk a lába közt a homályt, ami Toldi szerint a kukaca, úgyhogy most már nagyon készülünk Hunorra! :D

Akartok hallani egy kis bürokráciáról?
Ha nem, el se olvassátok! 1 hete gyomoridegem van, Hunornak ez biztos nem tesz jót... ilyen korán megtapasztalja a hazai viszonyokat... :cry:
Még az sztk-s nőgyógyászom nem akart kiírni táppénzre arra hivatkozva, hogy nem vittem neki a védőnőtől a terhesgondozó füzetét (már nem tudom hogy hívják). Erre elmentem a főorvoshoz, aki kiírt, mert elmondtam, hogy nem velük fogok szülni, így ő már nem ragaszkodott ehhez a füzethez. Amit egyébként a védőnőm nem akart kiadni, mert ez hivatalos okirat... Akkor visszamentem a dokimhoz, kiírt ápr 6-ig táppénzre és elküldött, hogy az új dokim intézze a táppénz kiírást.
Toldival előtte megbeszéltem, hogy ő nem tud táppénzre írni, max egy javallatot ad, amivel a körzeti dokim ír ki. A körzeti dokimat felhívtam, mikor "elküldtek" az sztk-ból, hogy bejelentkezzek hozzá. Elmondtam neki, hogy mi a helyzet, mire ő azt válaszolta, hogy minden oké, majd menjek a javallattal és megkapom a táppénzről az igazolást. Múlt héten elmentem hozzá és közölte, hogy mivel nem mentem hozzá április 6-án, ezért ő nem regisztrált táppénzre! Mondtam egy gyors anyádat, de akkor mégis miről beszéltünk telefonon??? És természetesen én voltam a hülye, aki nem tudta, hogy azzal az utolsó táppénzes cetlikével el kellett volna mennem hozzá, mert csak azzal tud regisztrálni a táppénzre. Mondom ok, de akkor ezt miért nem mondta a telefonba?? Akkor úgy nézett ki, hogy se fizu, se táppénzt nem kapok április hónapra, szerintetek mennyire voltam kiakadva???
:evil:
Ma végre eljutottam az OEP igazgatóságára, ahol közölték, hogy van ilyen.
A körzetinek egy 4oldalas beutalót kell kitöltenie, amivel elcammogok a Főorvosi Bizottsághoz, akik majd engedélyezik, hogy a körzetim kiírjon visszamenőleg 1 hónapra táppénzre. Ezután már "csak" az oep és várhatok még 1 hónapot míg utalják a táppénzt. Ha a körzetim, aki magától ezt nem mondta volna, hajlandó kitölteni azt a 4oldalas beutalót...
Ez Magyarország, ha te nem vagy tájékozott, akkor mindenki szar le magasról. Már előre félek mi lesz Babó papírjaival... pedig elméletileg tudom, hogy kell intézni...

azért osztottam meg veletek, hogy legyetek ezerszer körültekintőbbek, mint én voltam.

gabi! szép a szoba, nekem a virágos szőnyegek nagyon tetszettek :)

Marcsi! kitartást még!

Andy! a sok tejciddel mit csinálsz? mármint a felesleggel, hogy fagyasztod le?

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok..bocs,hogy eltüntem..egy másik topicban is szoktam jelentkezni :oops:

Mi nagyon jól vagyunk Lilikén 4400 gramm volt múlthéten.holnap 5 hetes.egy kis angyal még mindig,eszik,alszik..éjjel meg lassan már fel sem ébred.
eddig 2-kor kelt szopizni,most úgy néz ki átállunk a 1/2 5-3/4 5-re..este 10-től. :lol:

Már nem emlékszem ki irta a "csöves" témát..apát kérdeztem,csak az orrába dugtak csövet...(engem ugye császároztak,nem láttam mit csinálnak vele)
A cukros vizet odaadják a cumisüvegbe és ha akarod megitatod,ha nem akarod nem itatod.Ezt te döntöd el.Lilinek egy két kortyot adtam a 3 nap alatt,elég volt amit kikinlódott belőlem :lol:
De a mellettem fekvő lányzó állandóan azzal itatta szegény gyerekét.. :?
Ez mindenkinek a saját döntése.

Gabi nagyon szép a babaszoba,szuper a virágos szőnyeg.

Marcsi kitartás,nemsokára meglesz Bogikád :wink:

Ime a drágám :lol:

Kép

Kép

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Andy!Törpiri!

Nagyon örülök, hogy hírt adtatok magatokról, és hogy minden rendben! :)
Gratulálok Hanna és Lili baba fejlődéséhez!
Elnézést kérek, ha tolakodónak tűnnék az érdeklődésemmel, de igazán kiváncsi vagyok mi van veletek! Tudom én, hogy sok a dolgotok, ha Bogi kibújik vszinűleg én sem tudok majd ennyit jönni!
Törpiri
Nagyon jók a képek! Köszönjük! Lili igazi kishölgy! :)
Melyik topicba szoktál még írogatni?
Andy
Végül is vajúdás közben használtad a homeos bogyókat? És szülés után?

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Jaj dehogy vagy tolakodó...jól esett,hogy érdeklődsz felőlünk :lol:

Időm van irogatni,mert Lilikém tényleg hagy mindenre időt..
Már egész jól beálltunk,hogy mikor eszünk,alszunk igy még olyan is van,hogy délután én is alszom vele.
Simán tudok főzni,mosni takaritani mellette,délutánonként pedig jókat sétálunk :wink: Mindenkinek ilyen gyereket kivánok :lol:

A hasam(császár)természetesen kinyilt..amitől féltem,mert a fiamnál is igy volt,de már az is begyógyult,ugyhogy minden oké.

Kolléganőm érdeklődik,nem tudjátok véletlenül,hogy a Szécsényi dr.hol rendel magánba,mert az sztk-ba már állitólag nem :?
Aki tudja leirná nekem??Előre is köszi

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Marcsi:
igen használtam a homeókat és én szerintem sokat segítettek,bűár tényleg nem tudom mi lett volna nélkülük.
gátsebre is szedtem és egy héte alatt semmi bajom nem volt,
tejszaportót is szedtem és rengeteg tejem van.

szóval én ajánlom mindneképp.ártani nem árt.

hát igen,megszületik Bogi is meglátod kész káosz lesz minden nap.mi még most próbálunk napirendet kialakítani,de hanna mindig másképp gondolja.ma is 13 ig talán 2*15 percet aludt,végig fennt volt.szóval nem tudtam sok mindent csinálni,mert persze egyedül nem nagyon szeret lenni.de remélem hamar beáll a rend.

nagyon drukkolok neked és minden babavárónak.
nemsokára már mind babázunk ,de jó is.

próbálok minnél többet jönni,de hát nem rajtam múlik

pusz mindenkinek

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Törpiri!
Nekem Szécsényi dr. az orvosom. A Ferihegyi út 76.-ban a Medikard-ban van rendelése szerdánként! (X emeletes toronyház földszintjén) Sajnos mindíg nagyon sokan vannak, így kb.3 héttel előbb kell bejelentkezni!! Tel:256-2557 (14óra után hívható)
A kórházban is szokott fogadni és vizsgálni, de ott mindíg rohan!
Lili valóban nagyon rendes kislány! :) Jó, hogy ennyi mindent tudsz mellette csinálni!
Örülök, hogy már a sebed is begyógyult!
Andy
Hanna is nagyon helyes kiscsaj! Gratulálok!
5 napja elkezdtem a málnalevél teát és a homeos bogyókat. Gátmasszázst pedig már 2hete. Szülés utánra is beszereztem az ajánlott szereket. Bízom benne, hogy segíteni fognak! :wink:
Jó éjszakát minden mamának és babának!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Minden picurost nagyon irigylek, már én is nagyon várom az enyémet - akiről mi még nem tudjuk, hogy kicsoda.
Hétfőn én is voltam UH-on a Bajcsyban, ezren voltak, még szerencse, hogy jimbone-val jól eldumáltunk!!! Itthon pedig rájöttem, hogy ő az!!!
Írtak egy értéket a leletre, amit pontosan még nem sikerült kiderítenem, hogy mi, aki tud, segítsen. RI: 0,62 (art. cer. media-ban). De ma délelőtt megyek NST-re és feltétlenül megkérdezem a dokit.

Második gyerekes, de szülés terén teljesen tapasztalatlan anyukaként érdeklődnék a homeós dolgokról: mit, mikor, mire szoktak szedni? esetleg én is elgondolkodnék rajta. Egyedül a málnalevél teát ismerem, úgyhogy szívesen veszek minden információt.
Mindenkinek szép napot, jó babázást!!!!

cs
csaucsau
 
 


Marcsi köszi az infót már hivtam is a kolléganőmet..nagyon köszöni ő is :wink:

Szép napot nektek

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó reggelt mindenkinek. Mostanában csak olvasgatni volt időm Titeket. Remélem mindenki jól van:)
Mi ma megyünk 4d-re remélem minden oké lesz, mert mostanában mindenkitől azt hallom "Úristen mekkora hasad van biztos egyedül van a baba?"
Ugyhogy kicsit parázok a súlya miatt? Nektek mekkora volt a baba súlya 32 hetesen?
Megjegyzem sok miómám van a méhemben lehet ezért is látszik nagyobbnak a hasam, na mindegy délután okosabb leszek.

A megszületett babákhoz gratulálok nagyon édesek.
Valaki megírná, hogy milyen homeós bogyókat kell szedni és mikortól?

Szép napot mindekinek :)

Niki
nikike75
 
 


Sziasztok!

Nekem ez a listám van, így szedem a betöltött 37. héttől. A homeopatia.info.hu-n egy doktornővel átnézettem és ő jóváhagyta. (nagyon sok érdekes infóhoz juthattok ezen az oldalon és kérdezni is tudtok az orvosoktól!)

Málnalevélteát iszom napi 2*2dl(nincs rossz íze,kis citromlével) 36,héttől javasolt. Egy púpozott teáskanálnyit leforrázunk, 20 percig áztatjuk!

36-37 héttől
1.nap reggel:Caulophyllum 5CH 1*5golyó
este:Caulophyllum 5Ch 1*5 golyó
2.nap reggel: Caulophyllum 5CH 1*5 golyó
este: Arnica Montana 9Ch 1*5 golyó
3.nap reggel: Caulophyllum 5Ch 1*5 golyó
este: Cimicifuga 5Ch 1*5 golyó
4.nap reggel: Caulophyllum 5CH 1*5 golyó
este: Pulsatilla 5 CH 1*5 golyó
utána ismételni!

Vajúdás kezdetén:Arnica Montana 15CH 1*5 golyó(vérzékenység csökkentésére)

VAjúdás alatt: Caulophyllum 5Ch,Cimicifuga 5CH,( 15-30 percenként felváltava 1*5 golyó.Méhnyak megérését ,felpuhítását segíti,fájások rendszerezését)
Pulsatilla 5 CH 30 percenként 5golyó (fájdalom csillapító)

Kitolási szak elején: Arnica MOntana 15Ch
(csökkenti a vérzést,gyógyítja a sebet)

Szülés után 2 órával:
Arnica Montana 15CH - sebgyógyító 1*5 golyó(utána naponta 2*5 golyó)
Staphysagria 30CH 1*5 golyó fájdalom csillapító, metszett, vágott sebek gyógyulását segíti elő

Már a kórházban lehet elkezdeni az Urtica Urens 5 Ch napi 2*5 golyó (1 hétig) tejserkentő ,utána csak akkor ha kevés a tej ismét egy hetes kúra! Csak alacsony potenciában tejserkentő!!
Két különböző szer bevétele között legalább 10perc, negyed óra teljen el! Evés/ivás előtt legalább negyed órával vegyük be a szereket! (szopogatni kell!)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szia Petra!

Voltál hétfőn előkészítőn? Remélem sikerült tisztázni a kérdéseidet?
Sajnos én már nem tudtam elmenni, ekkora utat már nem vállalok be BKV-val! Meg végig sem bírnám ülni az előadást! :roll: Pedig a téma nagyon érdekelt.
Esetleg a fontosabb dolgokat amit megtudtál, megosztanád velünk? Köszönöm!
Ma délután megyek nst-re és az orvosom is megvizsgál, kiváncsi vagyok hogy állunk!
Szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


sziasztok!

Tegnap voltam orvosnál és nst-n. A gép 3X140-es fájást mért! Én ezt csak keményedésnek éreztem.(40 alá nem is ment a görbe) Picur szívverése rendben! :)
Méhszáj még mindíg 1ujjnyi-ra vannyitva. Tehát továbbra is várunk! :roll:
Hétfő óta elég sokat szédelgek, de mivel vérnyomás, vizelet és legfőképpen babóca rendben, talán az időjárás a hibás!?!
Kezdek teljesen más tudatállapotba kerülni, mintha nem is a földön járnék!
:wink:
Jövő héten orvosom szabin lesz! Ezért kértem Bogit, hogy vagy a héten vagy jöv.hét után jöjjön, ha lehet! (de ő biztos tudja mi a legjobb)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Marcsi örülök hogy minden rendben van. És nyugi ha a baba akkor lesz amikor a Szécsényi szabin lesz akkor is nagyon jó kezekben lesz, ez egészen biztos.

Nekem is sok keményedéseim vannak mostanában, és pár napja fáj is. Már azon gondolkozom hogy felhívom a dokimat hogy elmondjam neki.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Andy, gyönyörű a kisasszony! Gratulálok!

Marcsi, én is köszönöm a listát, már be is vásároltam belőle. Bízom benne, hogy segíteni fog. Drukkolok, hogy Bogi úgy érkezzen, ahogy ti szeretnétek!!

Gabi, nagyon szép a szoba, nekem is tetszik!

A héten voltunk a Praxisba 4D uh-n. Mindene rendben a pici lánynak, napra pontosan akkora amekkorának kell lennie. 2360 g!
Szépen végigaludta az egészet, még egyszer ásított is nekünk egyet! Olyan éééédes volt!!!!! :lol:

Mindenkinek szép napot, pussz

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!

Marcsi: nem jutottam el hétfőn ,mert az értékbecslőnek sikerült, úgy időzíteni, hogy lemaradtam a dologról :(
de van,aki eljutott és beszámolt!

- az orrjárat és nyelőcső átjárhatóságát azért nézik (szondával), mert életveszélyes állapotot lehet elkerülni vele, végbélnyílás átjárhatóságának vizsgálatával fejlődési rendellenességeket lehet kiszűrni

- a doktornő elmondása szerint NEM támogatják a cukros vizet és a tápszert, de az anya kérheti. Ez a dokinő nagyon mondta, h szoptatás pártiak és hisznek benne, h mindenkinek menni fog, csak lehet, h picit erőltetni kell. Azt is elmondta, h a 2-3. napon indul meg általában rendesen a tej, de az előtej már kitölti a gyomrot és az a pár csepp igazi kalória- és immunbomba, amit semmivel sem lehet pótolni a piciknél!

- elmondta, hogy 5-6 éve nem fordult elő olyan, hogy egy babát infúzióra kellett volna kötni kiszáradás miatt. Láz vagy hasmenés esetén lehet szükség plusz folyadékbevitelre.

- K vitamint minden baba kap, ez a véralvadáshoz elengedhetetlenül szükséges, enélkül belső vérzés alakulhat ki.

- most már 24 órás gyermekorvosi ügyelet van a kórházban, így az első gyermekorvosi vizsgálatra 24 órán belül sor kerül.

Szóval van,akinek ez megfelel, és el tudja fogadni, megértem, én nem lettem meggyőzve!
Ez a szondázás rémes lehet, és nagyon minimális ezeknek a rendellenességenek az előfordulása...szóval utánajártam máshol ezt nem szondával, hanem kíméletesebben nézik: a baba bőrszínéből, reakcióiból, légzéséből, pelusából, ami nem "sokkolja" őt (meg engem!)
És még jó, hogy a drnő nem támogatja a cukros vizet, csak akkor lehet, hogy a szülésznőkkel kéne egyeztetni, hogy mit mondanak a kismamáknak a felkészítőn, hisz kötelezően kértek a babának saját cumisüveget bevinni,amiben a cukrosvizet adhatják, mert ugye szerintük kell a plusz folyadék nyáron, és a nagyobb babák "éhenhalnak", ha csak ciciznek...

találtam jó kis cikkeket, ha valakit érdekel:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... nt&sid=746
http://www.grilla.hu/szules/varazslatos ... zules.html
t.petra
 
 


Sziasztok

Petra lehet hogy ezt mondják az előadáson mert ezt kell mondani, amit a doktornő elmondott neked ez valóban így van, szakmai szemmel, és mint egészségügyis a főiskolán is ezt tanítják és pont így, de hogy a gyakorlatban nem így zajlik az tuti biztos. A szondázást azt csinálják, de kb 1 perces művelet az egész, és mondom az én kislányomnál az sem volt. De mindegy én nem ettől teszem függővé hogy ott szüljek e vagy sem, hanem hogy az orvosomban megbízom e vagy sem.
Persze nem kellemes dolog ez, de ha meg nem csinálják és valami gond van akkor meg jöhet a feljelentgetés stb.....

Abban biztos vagyok hogy szoptatás pártiak mert ezt megtapasztaltam 3x is. Tény hogy nem jönnek két percenként de ha kell és kérsz segítséget akkor elmondanak mindent és segítenek. Az meg hogy odakészítik a cukros vizet az egy dolog. Minden anyukénak magánügye hogy odaadja e vagy sem. Ha te nem akarod akkor úgy sem fogod odaadni hiába van előtted. Nekem is ott volt előttem még sem adtam belőle egy kortyot sem. Nem hinném hogy emiatt rossz kórház lenne, miközben az ország kórházának 80 %-ban még csak meg sem kérdezik csak automatice adják a gyereknek, aztán az anyuka meg nem tudja miért nem szopik a gyerek. Na itt ilyen nincs.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Petra
Köszönöm az információkat, igazán hasznosak és a két cikk is tetszett!
Engem nem ijesztett el a kórháztól! Megbízom az orvosomban és a szülésznőben is! Velük mindent megbeszéltem és nekem így megfelel! Hidd el régebben sokkal rosszabb volt a helyzet!
(Én 86.-ban szültem első gyermekemet. Na akkor még nem volt szülőszoba látogatás, apás szülés, választható vajúdási pozíciók, stb!) Cumisüveget nem viszek be, inkább egy poharat, ha folyadékra lenne szüksége a picurnak!
:wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szerintem a cukros víz, tápszer dolgot sem kell annyira túlértékelni, nekem 72 óra múlva lett csak tejem, adtam cukros vizet is a babámnak, a 3. napon tápszert is (persze közben minden nap többször mellre tettem), másnaptól mégis gyönyörűen szopizott, és teszi ezt azóta is, lassan 4 hónapja.
Viszont van olyan csecsemős, aki szerint minden szopizás után itatni kellene a babát vízzel. :?: De van cukrosvíz és tápszer ellenes is. Én a szoptatáshoz nem kértem segítséget, nekem anyukám segített, de a szobatársnőmhöz jöttek segíteni. A gyerekorvos sem írt fel tápszert egy kismamának, akivel együtt mentem haza, gyakoribb szoptatásra, két mellből szoptatásra biztatta.
Erről a végbélnyílás átjárhatóságról pedig amint látod rajtad kívül más még csak nem is hallott. Orrjáratot és nyelőcsövet pedig a külföldi természetfilmcsatornák szülős műsoraiban is leszívják.
kamilka
 
 


Sziasztok

Jimbone itt mindent megtalálsz...

http://www.allamkincstar.gov.hu/

Megyek is mert fő az ebéd,délután meg megyünk csavarogni.

Mindenkinek szép napot!!! :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Azért ugrottam be,hogy nem tudtok e véletlenül ajánlani itt a kerületben jó házi orvost,az enyém még budán van és hát Hannával már elég nehézkes átmenni.
előre is köszi

Amúgy jól vagyunk,csak hát szabadidőm nincs ,de élvezem nagyon.

szép napot mindenkinek

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy én a férjemmel, meg anyu is a pongrácz 19-be járunk a Lukácsy Anna doktornőhöz. Szerintem rendes, és jó doki.
14 éves korom óta járok hozzá, anyu meg nem is tudom, már nagyon régóta.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok

Én is hozzá járok,sőt az egész család :wink:

2600-236 a tel száma a rendelőnek.

Marcsi...baby??????? :shock:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

igen nekem a X kerületben lenne jó a doki,de azért köszi

tgyáshoz én a munkálltatótól kaptam papírt.

az már meg is jött,de a családi még nem 04,15 én igényeltem.

07,13 ra kaptam időpontot hasi ,koponya uh-ra a bethesdába,hát nem kapkodják el.jövő héten meg ortopédiára viszem.meg a hallásvizsgálatra kell időpontot kérnem a bajcsyba,mert ingyenes és ajánják elvégezni.

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Bízom benne, hogy valaki választ tud adni a kérdéseimre! Három éve született a kisfiam dr. Kálmán Sándornál. Ha minden igaz, újra babát várok. A napokban tudtam meg, hogy a főorvos urat kinevezték a kórház orvos igazgatójának. Az érdekelne, hogy ennek ellenére továbbra is vállal-e szüléslevezetést? Mennyiért? Korábban nem a magánrendelőjébe jártam, mennyibe kerül nála a terhesgondozás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

Tegnapi UH eredmény: 90% hogy kisfiú!! :D

Lili

Kép
édi16
 
 


Minden Kismamit üdvözlök! :D

Sajnos, még mindig nincs netem, de "örökké nem eshet". :cry: Bizakodom!

Csak azért ugrottam be, hogy a Marcsinak elmondhassam, sokat gondolok rá! Mindjárt megérkezik a Picurka, kívánom, hogy gyönyörű, bensőséges szülésed legyen. Minden úgy alakuljon, ahogyan szeretnétek, és, persze a legfontosabb, hogy mindketten egészségesen gyertek haza a kórházból!
"Kéz és láb törést"!

Nikilány!
Remélem, nagy már a pocakod!



Millió puszi Nektek!

Boris

Kép
boris13
 
 


Jimbone,ird meg priviben a mail cimed és küldök olyan papirt...
Ide nem tudom becsatolni :cry:

Jól vagyunk köszönjük,mi ma voltunk hallásvizsgálaton,minden ok. :lol:

Andy ,mi május 27-én megyünk uh-ra...de ott koponya,mellkas és csipőt néznek és a Budai Egészségcentrumba kell vinnem Lilit.
Pont ezért nem kell csipőre külön vinnem...nektek nem igy van???
A hallsávizsgálatra meg nem kell bejelentkezni,csak aznap amikor mész(mindig csak kedden van)reggel telefonálj be,hogy van-e dr.néni.Nagyon sokan vannak,de gyorsan megy :wink:
10-11-ig van rendelés.

Édi gratulálok a kisfiúhoz :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok,

eddig a másik Bajcsys topicra írtam néhányszor, de látom inkább ezt használjátok.
Mivel nem találok védőnőkről szóló fórumot, főleg nem a 17. kerületi védőnőkről, a következőkről érdeklődöm:
Az Akadémia telepen lakom, így a területileg illetékes védőnőm Szémann Györgyi. Van esetleg anyuka, vagy várandós kismama, aki szintén hozzá tartozik?
Ha igen, privát mailt szívesen fogadok, érdekelne néhány dolog: rita.szolnoki@gmail.com.

Egyébként a Bajcsyban szülök, júni 23-ra vagyok kiírva.

Köszi, üdv:
SzRita
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!

Törpiri: nekem a dokinő mondta,hogy próbáljak időpontot kérni vagy a heim pálva vagy a bethesdába,hát egyik itt másik ott sikerült.de ezek nem fízetősek szerintem.

a budai az mennyibe kerül és hamar adnak időpontot? mert inkább át kérem magam,ha egybe megvan minden.

mert elég gáz,hogy a heim pálba pl,nem is adtak időpontot,menjek rendelési időbe.ilyen pici babával.


szóval lehet váltok és lemondom..

na megyek mert nyügi a kiscsaj

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Nekünk a dr néni ajánlotta,mondván ez ingyen van és nagyn jó hely.
Egy másik topicban volt már az egyik lány a lányával és nagyon dicsérte.Azt mondja pontosak,egyből hivnak amikorra be vagy rendelve és nem kell várni.Kultúrált pelenkázó helyiség és minden van.
Ha érdekel leirom a cimet meg a telcsiszámot :wink:

Akkor kértünk időpontot amikor hazajöttünk ápr.3..és máj.27-re kaptunk,de legalább minden egyben lesz,nem kell 6 felé menni a gyerköccel. :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Jimbone
Köszönjük a gratulációt! Igen, Kende Zsombor lesz, de szerintem a Kendét fogjuk használni.
Viszonylag régen kitaláltuk már a neveket, és tök jó, hogy most derül ki, hogy igazán páromnak sem tetszik, anyóst meg a hideg rázza tőle... Dehát ez van, nem érdekelnek!! :D

Lili

Kép
édi16
 
 


Törpiri:
Privibe elküldhetnéd az elérhetőségeket,felhívom őket.
nagyon köszönöm előre is.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Ment a privi :lol:

Sziasztok...

Ma nem nagyon leszek,kisfiam ma 14 éves...buli van :lol: :wink:

Szép (szebb)napot nektek..

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: