Új privát üzeneted érkezett!

Anna! Csatlakoznél Ildihez: bizti, hogy kevés a tejed? Ne add még fel, tedd minnél gyakrabban mellre a kicsit, hiszen kereslet-kínálat elven működik a tejtermelés! Persze, elhiszem, hogy rosszul esne, ha más tejét kapná.

Igazából én is csak olvasgatok mostanában...
Képzeljétek, nagyfiúnkkal voltunk szombaton Munkácsy kiállításon! Olyan ügyes volt, végig fent volt, de nézelődött, meg se nyikkant. Nem úgy mint most az ölemben. Balázs egyre kevesebbet alszik, fél órát, háromnegyed órát. Éjszaka is hasonló a helyzet, bár néha becsúszik egy kétórás alvás is.

Ajaj, mennem kell.

Mindenkinek jó sétálgatást ebben a szép időben!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Igazából dupla annyit enne mint amennyi van,kipróbáltuk a lefagyasztott tejemmel.
Ma voltunk először kettesben kocsizni:)) És találkoztunk a doktorbácsival akinél születtünk.:))

Swen mizu veletek?

Olga!
Balázs mennyit alszik egy nap? És éjjel ? Egyszerre alszik fél órát? Akkor jó sűrűn keltek! Jól birod! Hogy tudtok így sétálni menni?
Hovalett a vonalzód? Á nem hülye vagyok ennyi kérdéssel...... :roll:

Ildi!
Mégy már szülni? :lol: Féllábbal a kórházban vagy mi? :lol:

Rakjatok nézegetnivalót!!!!!

Üdvi

fanna3
 
 


Fanna!

Igen, igazából már túl szeretnék esni a szülésen, mert már elég hisztis vagyok Ma összepakolom a cuccomat, hogy ne legyen későn, és aztán csak a várakozás marad. Hú de utálok várni. Remélem nem tréfál meg Petike és nem június 2-án fog megszületni, mert hát addig még van egy kis idő.

Na megfejtettem Imike kódolt mondatát! :lol:
Reggel óta azt mondogatja, hogy nézzük a jégkokoját, én balga meg azt hizzem, hogy jégkorcsolyát akar nézni, de hát felfogtam, így 1 óra tájban, hogy a Jégkorszakot akarja nézni.
na megyünk, hátha elaludna rajta.

Most szervírozott nekem a fiam egy csésze kakaót, persze játék pohárban, kanállal, ahogy kell. Olyan ügyi, aranyosan eljátszik a játék konyhával.

Na tényleg csáo.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Hát úgy látom nem csak én vagyok hisztis és nyűgös :D :D :D pedig nekem még van egy kis időm :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!

Olga, te aztán jól bírod!! És annyiszor eszik/iszik is Balázs? Most este Lilcsi is elég nyűgi volt. Volt vagy 1-2 óra, mikor folyamatosan 5-10 percenkért felriadt, felsírt. Anya vissza alfába...oááá...vissza alfába...oááá... és ez így ment 1 óra hosszáig. Én meg hol felpattantam, hol meg csak szóltam, hogyv ott vagyok. Az is elég volt neki. De szerintem melege volt. Míg volt fűtés, már kicsit megnyitott ablaknál aludtunk, volt olyan, hogy reggel 1/2 8-ig húzta, az esti 1x-i ébedéssel. Most már nincsen fűtés, az ablakot nem merem nyitva hagyni, és tessék.

Ildikó! Ha jövő hét hétfő, szerda még jó neked, akkor elmennénk...feltéve, ha nem versz meg minket :shock: Vagy annyira nem vagy hisztis?

Fanna! Nem vagy hülye ennyi kérdéssel, csak szerintem kimerült vagy! Tessék pihenni!! Még gyermekágyas vagy!!

Tessék, nézegetnivaló:
Kép
Kép
Kép
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

Gyertek csak, nem vagyokm verekedős, csak egy kicsit hisztis.

Tegnap olvastam a neten, mert a babanet megdöglött, hogy most a fészekrakó stádiumomban vagyok. Ez igaz is, depis vagyok, ha nem az én elképzeléseim szerint halad a gyerekszoba. tegnap mire Imie hazajött bejeztem a tapétázást. Nem volt nagy dolog, csak kisebb javítások, úgyhogy nem erőltettem meg magam. Aztán még este, kapáltam, az meg olyan jól esett. nem bírom, ha gazos a kert, fóbiám van, hogy mit szólnak a szomszédok. A múlthéten meg füvet nyírtam, igaz a nyagymamám segített. rengeteg energiám van. Már bepakoltam a korházas tásimba is. Szóval lehet, hogy klinikai eset vagyok! :shock:

Fanna, ne parázz, hogy állandóan kérdezel, íg ylegalább el tudod dönteni, hogy jól csinálod-e vagy esetleg változtatnod kell valamin.
Majd a második babánál, már te adsz tanácsokat másoknak.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


swen mizujs veletek?? :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Anna! Balázs egyfolytában alszik fél-egyórát. Röviden egy nap: 6-7 körül felkel. Szopizik. Talán 9 körül alszik egy fél órát. Majd fél 11 körül megetetem és fél 12-kor elindulunk az ebédért és sétálunk. De ő már nagy fiú (szerinte) és egy órát kell vele cirkálnom míg elalszik. Majd kb. alszik egy fél órát. Ha szerencsém van akkor evés után (amit itthon végzek:)) talán újra alszik egy fél-vagy 1 órát. Fél 4 körül evés, aztán várjuk haza apát. Régebben még 5 körül is aludt egy keveset, de mostanában nem. Fél 7kor fürdetés, szopizás, jobb esetben alvás. Aztán innentől kezdve felkel óránként. A sorrend körülbelül a következő: először még elég, ha visszatesszük a szájába a cumit. Aztán a következőnél apa megitatja 50 ml teával. Mielőtt elhűltök ez nem cukros tea!!! A Hipp-es gyerekteát vettem granulátum formában. Tehát fél üveg tea. Újra elalszik. Aztán 11 körül megetetem, persze ő jelzi az időpontot. Általában itt csúszik be egy két-három órás alvás. Aztán 3 körül felébred, akkor újra etetem, hiszen nagyjából letelt a 4 óra és különben sem tudom mással megnyugtatni. És innentől kezdve újra kezdi a fél órákat. Legkésőbb 6kor pedig teljesen felébred. Hát kb.ennyi. Na ezt se dióhéjban írtam le. :D

Ildi! Úgy megsajnáltam Imikét! :cry: Végül is jégkorcsolya vagy Jégkorszak... :wink:

Nóri! :evil: Tegnap már 11kor ottvoltunk az ebédért, aztán cirkáltunk a környáken hátha összefutunk. Kezd ez már gyanús lenni nekem... Lilcsit is jól megkapta a nap! Persze az ő vörös hajával nem csoda. Balázs meg úgy néz ki mint egy kis négerfiú! :oops:

Pocakosok! Ne tessék annyira sürgetni azt a találkozót a bébikkel!

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!
Amióta rájöttem a film címére, nyugodtabb vagyok, mert azt bármikor be tudom tenni a dvd-be, nem úgy mintha jégkorcsolyát kellene vadásznom a tv-ben.
lassan már tudjuk kívülröl. Így volt ez a Repülő osztállyal is. Ez egy ifjúsági film, de annyira tetszett neki, hogy ha vége volt előről kellett indítani.

Ahogy elolvastam a napirendeteket, hát nagyon át kell gondolnom két gyerekkel, mikor mit csinálok!Nekem már tányleg nincsen sok hátra max. 3 hét. Ilyen alkat vagyok. Május 2-án megyek nst-re először, vagy azon a héten, de a következőn bizti megszülök.
Lassan kész a gyerekszoba, úgyhogy kezdek megnyugodni.


Balwin!
El vagy veszve!

Swen!

Hogy birod, írj a mindennapjaitokról, ha van időd. Gyűjtöm az ifókat, hogy csináljam majd én a két gyerekkel. Azért csak kettővel, mert Ancsi már olyan nagy lány, ő inkább majd segíteni fog, mint féltékenkedni. Remélem!!!!!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Teljesen fel vagyok háborodva!!!!!!!!
Délután bekellett mennem a kocsmánkba a konyharuhákkal,és lám-lám ott egy kismama akinek ez lesz a harmadikcsemetéje,és néztem a poharát olyan érdekes szine volt. kérdezem a pultost hogy mit iszik!!Boroskóla :twisted:
Kérdezi tőlem hanyadik hónap mondom 31.hét,erre rágyújt hát csak pislogtam!
Ha nem tud leszokni jó egy két szálra még az orvos is azt mondja hogy ejnye,még a borra is azt mondják egészséges,de mondta a pultounk hogy minden este ott ülnek iszogatni,na ezt felháborítónak tartom!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Akkor azon is nyugodtan felháborodhatsz, hogy a b.nőm 14 éve, mikor terhes volt, a vastablettától iszonyú szorulásos volt (még jó, hogy ő nem olvas minket :oops: , így kibeszélem). És az orvosa Jakab volt, aki azt mondta neki, igyon vörösbort, minden nap 1dl-t. Na, hát neki sem kellett több, itta is boldogan!! :lol:
Én nem mertem, pedig én is szeretem.

Olga! Úgy sajnálom! A DM-ben elshoppingoltam az időt, 1/4 12-kor voltunk az ebédért, utána meg egy trappban haza, mert akkor jutott eszembe, hogy Lilcsi főzijéhez meg nem főztem még krumplit...és ugye 1/2 12-kor elviled ebéb... Nem tudom, olvasod-e, de szerdán Isten küldök sms-t, hogy lent bóklászunk!!

Ja! Lilcsit nem a nap kapta meg, hanem száraz a bőre, azért ilyen pircsi :cry: . Télen is ilyen volt. Akkor meg azt hitték, hogy a szél fújta ki, pedig hát reggelente is ilyen a drágám...Kenem én, de 1x egy nap. mielőtt lemegyünk. A múltkor kicsit intenzívebbre vettem a kenegetést, és még pöttyös is lett neki az orcája :cry: . Pedig ez valami patikai hidratáló krém.

Fanna! Mi van veletek??

A mostani éjszakánk még meredekebb volt, mint azelőtt :evil: éjféltől 2 óráig Lilcsi 5 percenként felsírt...mit sírt: zokogott! Kivettem az ágyból, de mégjobban sírt. Még meg is ráztam kicsit, hátha még alszik. Aztán nagy nehezen megnyugodott, de kegyetlenül hüppögött szegény. Na, akkor most jött el annak az ideje, hogy magam mellé vegym...Lefeküdtünk, odatettem mellém, betakargattam. Már majdnem sikerült elaludnom, mire elkezdett mocorogni, seregni, forogni. Aztán megint felsírt. Aztán még szájba is rúgott-biztosan megérdemeltem :? :?: . Aztán azt mondtam, hogy megy a kiságyába vissza. És onnantól kezdve megint azt csinálta, mint előző este is, hogy 5 percenként felsírt 2x-3x, aztán csend. Reggel meg persze olyanok vagyunk, mint a kifacsart citrom.. Nem tudom, ma este mi lesz?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

Nem a foga jön? Akkor jöttök hétfőn?

Katlina csináltass egy táblát, hogy kismamiknak tilos a bemenet. :!:
Majd a kórházban is lesz olyan, aki alig szül meg de azonnal rágyújt. Ja és nem bizti, hogy lemegy, hanem a wc-n teszi, csak amikor mész utánna, kifordul a beled. :oops:
Szerintem is felháborító, de általában az ilyen nőknek egészséges gyerekük születik. Vagy nagyobb korukban deróü ki, hogy csupa disz.... gondjaik vannak.

Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, de a mi napjaink is erőltetett menetben zajlanak. Enike nagyon jó baba egyébként, még mindig általában eszik meg alszik, dehát itt az én örökmozgó nagyfiam is, úgyhogy amikor nem etetek, akkor állandóan úton vagyunk. Még szerencse, hogy eddig anyósom ellátott kajával, innentől azonban újra el kell kezdenem főzni, na az nem tudom hová fog beférni. Persze éjszaka mi is kelünk még két-három-négy óránként, sőt mostanában Botond is felkel vagy kétszer, úgyhogy ha Enike épp aludna, hát rohanok a nagyobbhoz, mert ilyenkor persze csak anya jó. Délután próbálok aludni velük legalább egy órát, anélkül elég hulla vagyok.

Fanna! Tényleg kevés lenne a tejed? Nem lehet, hogy csak lusta Nimike és egyszerűbb neki az üveges tejet bepuszilni? Csak azért írom ezt, mert Enike is kevesebbet eszik Botondhoz képest -egy szopikor csak egy cicit, s azt sem üríti ki teljesen- ezért aztán többször is kel. Nekem meg szerintem több a tejem, mint kéne, de fejni nem akarok elkezdeni, hogy ne kelljen állandóan. De ez csak egy ötlet....Ha szoptatni akarsz tényleg egyetlen módszer a minél többszöri mellre tétel, na és a NYUGALOM!!!!! Ja és hasfájás: én általában onnan tudom, hogy az a baj, hogy olyankor tekereg, mocorog, nyöszörög, semmi sem jó neki még a cici sem. Nálunk bejön, ha hassal lefelé az alkaromra fektetem, vagy emelgetem a kis lábát a pocakhoz.

Ildi! Gyönyörűek a gyerekeid!!!! De tényleg!

Elin! Lilcsi továbbra is nagyon huncut manó!

Pocakosoknak további boldog babavárást!!!!!

Bocsi, de csak ennyire futotta.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Élek még, csak nincs sok időm a géphez ülni. Pontosabban írni :oops:
Vasárnap egyébként sem volt jó napunk, Lucika alig akart megmozdulni, semmire sem reagált, én meg ettől full depis voltam egész nap. Azóta felállítottam a magam összeesküvés elméletét: valószínűleg már túl sok kólát ittam :oops: , túlpörgethettem a drágámat, és miután nem kapott utánpótlást, vasárnap kómázott. Most már minden oké :D De kólát nem iszok, legalább a szopis időszak végéig :?
Tegnap megvettük, és összeraktuk a kiságyat :D Leengedhető oldalrácsosat választottunk. Megvan már Pöttöm ágyneműje is, magamat meg ma "megleptem" egy mellszívóval (kézi Avent). Ki is próbáltam :mrgreen: Szinte semmit nem éreztem (gondolom, ha sebes lesz a mellbimbóm, ezért még marha hálás leszek), és perpill nem tudom elképzelni, hogy az a szívóerő bármire is elegendő :| Pedig erről a kütyüről csak jókat hallottam.

Dohányzás: bagózó kismamákat én is látok rendszeresen :? Mondanám, hogy szerintem azok dohányoznak, akiknek csak besikerült a gyerek, de ismerek olyan anyukát, aki nagyon szerette volna a harmadik babáját, évekig próbálkoztak, és végigcigizte a terhességét :shock: Én meg 3 éve abbahagytam (fel is szedtem 30 kilót :? ), legfőképpen a jövendő terhességem/kisbabám miatt. Persze így is "szívok", utcán, lépcsőházban(!), liftben(!)... Ez van :(

Most sietnem kell, bocsi, hogy csak magamról hadartam :oops:

Szép napot!
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Swen, örülök, hogy jól vagytok!

Balwin!

Majd ha lesz tejed, egészen más lesz a mellszívóval, az egyszer biztos!

Bocsi most ennyi.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nekem is a kézi Aventes mellszívóm van, és legelső alkalommal majdnem a földhöz vágtam! Nem akart csinálni semmit. De aztán gyakoroltam és nagyon megszerettem! Nagyon kell figyelni, hogy függőlegesen álljon. Szerintem nagyon szupi, csak bele kell jönni.

Na, Balázs már meg is unta.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Ati most is itt mekeg az ölemben, és alig tudok írni, így csak egy sanda igéret: májusban lesz netünk és akkor tudok rendszeresen jönni, így csak beugrok ide-oda, ahol van internet.
Nagyon hiányotok és jó volna tapasztalatokat cswerélni, képeket nézegetni, de így egyelőre sajnos csak kampányszerűen.
Van, hogy elolvaslak Titeket, de írni már nem tudok, mert Ati megunja az aktuális tevékenységét (alvás, nézelődés) :wink:

Most mennem kell, örülök, hogy tetszett a szüléstörténet, jó hogy tudtanm vele segíteni valakinek.

Sok-sok pusza Mindenkinek: Vica+Ati

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Végre Vica!! Azt hittem, teljesen elvesztél már!! Szoktalak keresni a másik topikban is, de nekik is hallgatsz...mint a bárányok!! VÁRUNK NAGYON!!

Ildi! Megyek hétfőn! 2 körül, hacsak úgy nem dönt épp akkor a kisasszonka, hogy alszik egy normálisat.. :?

Én is nagyon utálom a cigifüstöt, és sokan nem foglalkoznak azzal, hogy liftbe esetleg más is száll, és ott is bagóznak. Mi meg úgy érünk haza, mintha putriból jöttünk volna. Pedig csak a 3-ig megyünk. A múltkor a házmesterasszony (!) büdösített be, majd elharaptam a torkát. Én is szívtam 13 évig, most meg az egyik legundorítóbb dolognak tartom :lol: .

Találtam valamit! Nézzétek csak!! Szerintetek hasonlítunk :lol: :lol: ?
Kép Kép
Persze nekem is vörös volt a hajam...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

Van hasonlóság, nem is kicsi!Bár apát nem volt szerencsém ismerni, így csak abban vagyok biztos, hogy rád hasonlít.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Pff, minden 10. próbálkozásra sikerül elcsípni a babanetet :?

Olga, köszi, akkor majd türelmes leszek a gépezettel :)

Vica, májusban lesz mit pótolnod :wink:

Elin, én szinte már gyűlölöm a dohányosokat, pedig én is nyomtam 10 évig :oops: Az utolsó években már napi 2 dobozzal. Akkor azt sem vettem észre, hogy a szobámnak dohánygyár szaga van, most meg egy slukkot is képes vagyok kiszagolni :lol:
Eddig is úgy láttam, hogy Lilcsi egyértelműen anyja lánya, ezzel a képpel csak ráerősítettél :D

Voltunk ma orvosnál, Lucival minden rendben, a kobakja 8,3 cm :) Csak éppen medencevégű :? El fogok beszélgetni a kisasszonnyal, hogy legyenszíves ezen változtatni...meg majd a hasam alját is simizgetem (eddig csak felül tettem, mert az a kényelmesebb :oops:), hátha a babusgatás vonzza :lol:
A méhszájam még mindig teljesen zárt, ennek örülök.

Lányok, két kérdés: hol van a városban herbária (Salvus vizet hajkurászok, meg majd málnalevélteát is), illetve a Diego-n kívül hol lehetne még szőnyeget nézni (babaszobába)?

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok. Most találtam meg ezt a topicot. Van Szolnokon egy super LL ligás szoptatási tanácsadó : Dóri 06-70/6117790. Szerencsére nekem nem volt rá szükségem, a nagylányom 2 évig szopott, de még 3 évesen is rácuppant buliból, mert az istennek nem akart elapadni, a kisfiam most 8 hónaposan is nagy cicibajnok, de több barátnőmnek segitett már a csaj. Az egyiknek az ajtóból megmondta, hogy rosszul van a cicin a baba, és csupán pár mm-el kellett odébb tenni. Ngyon aanyos és ngyen kimegy házhoz. Ja és még egy jó tanács. Az előtej igazi kincs lefagyasztva is! Bár a lányom 1,5 évig nem volt beteg, most hazahozza a kistesónak az ovivirusokat, 3 hetesen már orrot szivtunk! 3 betegségen vagyunk túl gyógyszerek nélkül, minden esetben ( én is egy kismamától hallottam) a lefagyasztott előtejet!!!!!!( még a korán gyűjtögettem) adtam neki, 1 adagtól rendbejött, szinte csoda!!!! Nagy tudós ez a természet, Nobel -dijat neki!!!!Mindenkinek jó babázást.

benianya
ákosbenianya
 
 


Balwin! Drukkolok, hogy Luca baba fejesugrásra készüljön!! Mutass neki zenét is ott lent, hátha odaviszi a kíváncsiság :lol: !

Herbária van a piacon, a Corában, Intersparban, Tescoban. Meg van egy a Szecskán a 10-es Orosz alatt, hátul. Ott mindent megrendel a néni, amit szeretnél. Én a szoptatós tea összetevőiért rohantam körbe a várost, mire odaértem. Akkor mondta, hogy megrendel mindent, amit tud. Csak várni kell rá.

Szőnyegbolt meg van 1 a kórházzal szemben is, a Dr.Padló, meg az Abonyi úton a Domex. Meg most nyílt egy új is, de nem tudom, hol. Csak a hirdetését láttam valamelyik szóróújságban.

Benianya! Reméljük lesz, aki hasznát veszi az infódnak!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!
Tényleg nagy a hasonlóság!!! :D Ha színes lenne a kép, gondolom látszódna, hogy neked is ilyen szép vörös hajad volt, ugye?!
szilbee
 
 


Szervusz Csipkerózsika!! Mármint Szilbee :lol: . Azért néha életjelet adhatnál!! :wink: Furcsa ez nekem, hogy ennyi terhességi tünetet produkálsz, nekem semmi nyűgöm nem volt. Reméljük ennyi alvás és émelygés után csakis lányka lehet a Kiscsibe!!
Nekem is vörös volt a hajam, de nem ilyen szép! Az enyém lángvörös volt :oops: .

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasz:))))

fityisz
Kép

kényelem
Kép

fanna3
 
 


Jajj! Fanna! Hát kemény 1 hónapos a Kismanó?? Ez aztán a szép kor :lol: :lol: !
De atöbbi részét is megmutizhatnád... :cry: !

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


OKÉ :D

itt vagyok 8) Kép

Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek!

fanna3
 
 


Sziasztok!

Örömmel vettem észre, hogy nem csak az én fiam szokása minden lyukon kidugni a büdi patkót! :D Anna! Nagyon szép bébi a Nimi! Még mindig használjátok a pólyát?

Balwin! Hátha fordul még a kicsikéd! Végül is helye is és ideje is van rá, nem?

Nóri! Csatlakozom a többiekhez! Lilcsi nagyon hasonlít rád! Ugyanolyan kis huncutul hajtja oldalra a fejét, mint az anyja!
Képzeld! Mostmeg a konyhások ba*tak ki velem! Szombatra nem kértem ebédet, viszon otthagytam az ételhordót a hétfői ebédjeggyel még pénteken. Peti vitte le szombaton a kicsit sétálni, mondtam neki, hogy forduljon már arra, emelje meg a szatyrunkat, mert van egy bajsejtelmem! Basszus! Kaptunk szombatra kaját! Aminek több okból sem örülök, na de nem részletezem. Én olyan nyomoréééék vagyooook! :?

Mondtam már, hogy gyűlölőm a Pampers pelenkát? Emlékszel Nóri? A múltkor kiütéses lett tőle, meg kipirosodott Balázs popsija. Akkor még volt egy nagy csomagnak a fele. Utánna más fajta pelust használtunk. Na mondom teszek alá megint abból a Pampersből, hátha nem lesz semmi baja, meg csak van még belőle 40 db. Hát baja nem lett viszont: tegnap este 7kor fürdés után tettem tisztába. Éjfélkot már ki volt folyva a pisi, öltöztettem át. 6 órakkor úgyszintén tista pisi a gyerek is, meg az ágy is! Aztán k*kikált a bébi, hát hátul minden kifolyt, mert ennek a szarnak nem gumis a hátulja! De gyűlölőm! (Persze a méret jó, mielőtt valakiben megfogalmazódna a kérdés!) Na mindegy! Apa elment Sparba Huggiesért.

Mindenkinek minden jót!

Üdv!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!
Hát ez sz*r ügy. Én sem szerettem a Pampers pelenkát!Nekünk nagyon bevált a Pennys pelus. Bár Imikével amikor még újszülött volt a Liberót használtam, de most Petikének vettem pennys pelust.
Ancsival meg anno a régi Pampers-t használtam egy darabig, de utánna változtatták meg és az már nem volt olyan jó.
Amikor már nagyobb volt meg bugyipelenkát vettem neki, de azt nem tudom most árulnak-e olyat.

Fanna! Gyönyörű a kisfiad!

Balwin!
Mi a kórházzal szemben szoktunk padlószőnyeget venni.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Elin, köszi a tippeket, teszek majd egy körutat. Babafordulásos ügyben meg megpróbálok mindent... :)

Olga, most még csak kicsit idegesít a dolog :) Állítólag a 36-38. hétig nyugodtan forgolódhat...

Fanna, kis huncut fiacskád van :lol: Nagyon laza a gyermek :wink: :lol:

Húha lányok, a Pampers ilyen sz@r? :| Én azt vettem...nomindegy, azért kipróbáljuk...max. ha nem jön be, Apával vetetek majd másmilyet, amíg a kórházban vagyunk :)

Ildi, még vacilálok, hogy padlószőnyeg, vagy darabszőnyeg legyen. Mindkettő lehetne, mert laminált parkettás a szoba, de a padlószőnyeg felé húz a szívem (meg az eszem)...majd meglátom, melyikből nagyobb a választék :)

Megvettük a függönyt is már, itt a Tófenék úti függönyösben, szerdára beszegik. Kell még egy pelenkázós szekrényke, meg egy fotelágy (meg szőnyeg)...úgy szeretném már fullosra berendezve látni a szobácskát, de mindenre várni kell :roll: Türelmem meg egyre kevesebb :D

Szép estét mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!

Még amikor Balázs kissebb volt semmi gondunk nem volt a Pamperssel. Szerintem viszont a nagyobb méretekben nuku a nedszívó képessége. Mi is sok Pamperst vettünk eleinte, mert rengeteg 500 ft-os kuponunk volt.
Tényleg, ajánlom a mostanában szülteknek, vagy akik még előtte vannak, hogy lépjenek be a DM-es Bababónusz programba, meg a Liberó klubba is. Innen-onnan mindig kapunk valamint, ha mást nem kuponokat.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Balwin!

Tudom mit érzel. Én már kezdek lecsillapodni, pedig a fenti fürdő még mindig atomtámadásos.

A fiúk szobája apa szerint hét végére kész lesz, ami jó is lesz, mert tegnap egész nap vasaltam a babrucikat és most itt díszelegnek a nagyszobában, mert nem tudom őket eltenni.

Szombaton jön a burkoló és kezd valamiféle vakolatot felkenni a a fürdő falára, aminek még száradni kell úgyhogy szerintem már csak akkor lesz kész, ha hazajöttünk a kórházból, sajna.

Most elég nyugodt vagyok, pedig az elmúlt napokban ismét pánikrohamok törtek rám, hogy nemsokára szülök. A szülésznőm azt mondta, ne aggódja, gyors lesz és tömény! Hát ez f*sza :!:

Remélem neked a csajszi befordul időben! Imike még szülés közben is nagyon forgolódott, bár ő már csak spirálba, és nem keresztbe. Meg is lett az eredménye, kétszer rajta volt a nyakán a köldökzsinór :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


néhány kép:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Basszus, úgy volt, hogy végig olvasok mindent, de Ati nem hagyja... :cry:
Itt sír, hogy vele foglelkozzak. De ami késik nem múlik, majd jövök.

Sok sok puszi!!!!!!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Huh...azt hiszem sikerült elaltatni a kocsiban.

Szóval:
Elin!
Lilcsi mint mindig, most is tündéri! Olyan édes pofija van, meg tudnám zabálni. A függönyös kép nagyon tutukó! :P
Hozzánk is megérkezett az "elalszik-de-egy-perc-múlva-ordít" időszak.
2 napig csinálta a szentem, aztán már együtt sírtunk. De aranyos ám, mikor én elkezdek bőgni, ő elhallgat, mikor én abbahagyom, ő elkezdi.

Anna!

Tündér bogár Nimi!!!
Az egész alakos képen, hasonlít egy picit a kisfiamra.

Na eddig tartott. nem lehet ám becsapni őkelmét. Ha nem megy az szekér, eltörik a mécses.
Na majd otthon megpróbálok írni, és majd felhozom pendrájvon.

Pusz!!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Baldwin!

A pampers nekünk se vált be, azóta persze minden rokon azt hoz. Gy most van otthon vagy 150db.
Eladó, ha kell valakinek...

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szerintem azért árulják olyan nagy kiszerelésben, hogy még véletlenül se tudd kipróbálni.

Én nagyon szerettem a huggis-t is, de mindig csak akciósan vettem, mert hát elég drága. Egyszer ráadtam itthon Imikére az úszópelust, azzal, hogy ha a vízben bírja, bírnia kell a szárazon is. Hát egy fenét, úgy átfolyt a pisi, mintha nem is lett volna rajta pelenka. :lol: :lol:
Azóta megtanultam a leckét.

Vica, tündéri a kisfiad.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Na gyorsan felbuzdulok mert mire végigolvasom elfelejtem...


Lányok:)!
:) köszönjük :wink: :)

Olga!
Na én pont így vagyok a Libero pelenkával!!!!!!!!(van még vagy 5! csomag) Totál elegem van már abból hg tisztába teszem és egy óra múlva a derekánál kifolyik minden! meg az ágyba! meg nemtudom hányszor mosok egy nap..Pamperst próbáltam abból eddig még csak egyszer folyt ki..... :roll:
A Huggies jobb? Aztán próbáltam fordítva ráadni hátha....jó is volt ,nem folyt semmi,csak a kis lábát szorította el,úgyhogy storno.
Igen még pólyázunk néha,főleg mikor nem tud elaludni mert abban tudom oldalra fordítani és a rácsnak dönteni,azt szereti. Meg jobb ha az ismerősök abban fogdossák,egyelőre...

Balwin!
Ja türelem.....könnyű mondani.... :roll: Ha kész a fullos szoba várjuk a képeket róla!Fotelágyat magadnak gondoltad mellette pihizni? Hol? mennyiért? én is gondolkodok a későbbiekben rajta....bár egyelőre egy szobázunk majd pár hónap múlva.

Ildikó!
Tömény??? hát na nem irígyellek...:) most per-pillanat nem szülnék megint.... kíváncsi vagyok hogy jön be a jóslatod és mikor indultok!

Vica!
Ja én is azt néztem!.....lehet hogy mi is hasonlítunk??? :roll: bruhaha,tényleg! Csini a Fiúcska!!! Nagyon!!
A ti hordozótok is félig döntött úgy látom. Nem bántja a kis gerincét hogy nem fekszik? Nekünk is van,de még nem mertem beletuszkolni:)

fanna3
 
 


Sziasztok!!

Fanna! Vica! Nagyon édesek a babók! Tényleg hasonlítanak egymásra, és így, hogy Vica is írta, mostmár én is ki merem mondani. Azt hittem, hogy csak nekem "minden gyerek egyforma" esete állt fenn, de akkor nem. Olyan édes mindegyik!! Kép

Vica! Nagy kocsikázósok lesztek ti is?? :lol: Lilcsi is mindig akkor aludt, mikor sétáltunk. Meg akkor vásároltunk be, mert egyébként ordítás volt.

Fanna! Nyugodtan beleteheted te is a babahordóba...már ha mentek valahová kocsival...mert amúgy minek? Lilcsi is sokszor aludt el benne, míg elértünk a pontból b-be.

Pelenka téma: én is a Pamperset szerettem. Nekünk nem folyt ki belőle semmi, talán csak 2x-3x. De az olyan is volt, ami mindenből kijött volna... :lol: Liberot is használtam, mikor olyan kuponom volt, de azt meg mi nem szerettük, mert eleve olyan tömött volt, vagy milyen. Olyan volt, mikor ráadtam Lilcsire, mintha már akkor teli lett volna.
Most egy olcsó noname pelust használunk, 36 Ft/db, és arra nagyon jó, hogy mikor ráadom Lilcsire, 10 perc után belekakil. Ha futná, még mindig a Pamperset venném...igaz, az most akciós valahol, még nézegettem is.

Olga! Én mag magamat szívattam meg az ebéddel! Pénteken, mikor megvettem a jövő heti jygyet, automatikusan beletettem az ételhordóba a hétfői jegyet. Otthon jutott eszembe, hogy akkor a szombati jegy is ott van benne...na, gondoltam, majd a nénik bennehagyják a hétfőit és akkor okés lesz. Szombaton nézem, nincsen benne. De nem is nézték el, mert csak 1 adag kaját kaptunk. Kérdeztem egy konyhalányt, hogy ilyenkor mi van, mondta, majd hétfőn szóljak az irodán. Otthagytam az üres ételhordót. Ma megyek, és volt kaja!! Igaz, nem az A menüt kaptam, hanem a B-t, de nem baj az.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Azta, jó sokat írtatok reggel óta! Látszik delelnek a kicsik! :lol:

Ez az Attila is olyan kis szépség! Úgy látszik itt Szolnokon csak szép bébik születnek! :lol:

Ildi! Elkenődtem ám azon, hogy azt írod, hogy az úszópelenka nem jó... Pedig mi menni akarunk nyáron néhány napra kirándulni, vagy nyaralni, vagy micsoda. Meg hát már anyósomnál is ott figyel a kis medence...

Anna! Az első 3 hónapban nálunk is minden pelussal úgy volt, hogy a "nagy dolog" hátul-oldalt kifolyt. Viszont mostanában ez nem igazán fordul elő. Nem győztem venni a Venisht. Még mindig van majdnem 4 liter itthon belőle. :D Balázs is az oldalán szeret aludni. Mi egy kis takarót tekertünk össze neki, azzal "pockoljuk" ki a hátát.
Erről a fogdosósdiról meg csak annyit, hogy idegrohamot tudnék kapni, mikor a gyerek kezét simogatják idegenek! Olyan hirtelen benyúlnak a kocsiba, hogy még reagálni se tudok időben. És persze a gyerek tömi a kezét a szájába.
Valamint nem akarok okoskodni, de szakkönyvek szerint a bébi másfél órát lehet egyhúzamba a hordozóban a gerince miatt. A későbbiekben majd még autón kívül is használni fogjátok (szerintem). Én legalábbis abba ültetem bele Balázst míg megitatom kávéspohárból, vagy a gyümölcspürét próbálom beletuszkolni.

Na megyek ránézek a bébire.

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!

A vízben nagyon jó, mert szerintem a lényeg a nagydolgon van, amit felfog. Én csak azért írtam, hogy szárazon nem jó mert tényleg nem jó és átereszti a pisit. Egy kis gyenge gyerekpisi senkinek nem árt, csak ne igyon senki tetemes dózist a fürdővízből. :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Hm, ezexerint - mint annyi más babás témában - a pelusban sincs egyetértés :roll: Noh, hát valamelyik majdcsak beválik :D

Vica, nagyon aranyos fiúcskád van, és tényleg mutatnak hasonlatosságot Fanna Nimijével :D

Ildi, mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy a harmadik baba is beáll-e a sorba, és előbb érkezik... :) Lucánk amúgy az éjjel nagy mozgolódásban volt, hátha a Nagy Megfordulást produkálta...

Fanna, bár lesz/van külön szoba, azért én Babucival fogok aludni, ezért kell a fotelágy a szobájába. Duplát szerettem volna, mert az végülis olyan, mint egy kisméretű kanapé, 60.000-be kerül; de egy szimpla fotelágyat már 15.000-től is lehet venni (asszem most éppen akciós a Metro-ban). Mi Salgótarjánban rendeltük meg, Anyukám volt olyan rendes, hogy körbejárta (helyettem) az ottani bútorüzleteket :) Én már csak a textilt választottam ki :oops:
Ok, teszek fel képeket a szobáról :) Május közepén kerülnek majd haza a hiányzó bútorok.
A fogdosást én sem bírnám, úgyhogy a közelebbi rokonsággal már közöltem, hogy ha kíváncsiak a babára, jöjjenek be a kórházba. Az első otthoni 6 hét csak a miénk! Szüleink jöhetnek, más nem :twisted:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szia Balwin!

Szegény már egy pár napja a kutya sem reagál rád!

Most tették le a padlószőnyeget apósom és a férjem!Olyan szép lett! Most már be lehet rendezni. Szerdán megyek nst-re, onnantól kezdve már bármikor szülhetek.

Most a kisbabások háza táján is nagy a csend!
Gondolom mindenki élvezi a szép időt.

Katlina már jó régen járt nálunk!

Betti, nyugodjatok meg, Zoboki tud menni vizsgáztatni titeket, mert nekem is ott lesz a szülésnél. Most szabin van, remélem tényleg nem sérült meg komolyabban.

Jóccakát, az olvasó üzemmódúaknak is.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Elin!

Remélem Lilcsi jobban van. Tegnap elszóltam magam, Imikének ma délelőtt is ki kellett szívatni az orrát. Szegény be is van rekedve.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi! Mi történt Zobokival? Te jó ég! Remélem semmi komoly! Nekem is ő volt és még mindig az orvosom. Nem is találhattam volna jobbat nála.

Sajna nálunk haláleset történt, apósom meghalt szedán, aztán most annyira szerte-szét vagyunk. De azért olvastalak benneteket. Vagyis csak Balwint! :D

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga! Sajnálom, ami veletek, a pároddal történt! Idővel majd kiheveritek...az mindenre gyógyír :cry:

Ildi! Jobban van Lilcsi -kopp-kopp-kopp- de azért még szívatom a piszéjét. Hát igen, üvöltés, birkózás nálunk is van. Köhögni is elkezdett, arra meg Rhinathiolt vettem. Elfelejtettem, te mit mondtál :oops: . Az, hogy jobban van, abban merül ki, hogy este istenit aludtunk mind a ketten, nem úgy, mint előtte. Mindig felébredt szegény, szörcsögött, én meg takargattam. Most meg még délben is 2 órásra sikeredet az alvás...igaz, délelőtt felszerelték a redőnyt, klasszul be lehet mostmár sötétíteni. :lol: Olyan jó, úgy örülök neki! Kíváncsi leszek, reggel meddig húzza?

Katlina tényleg olyan régen írt! Gyanúsan régen, remélem, nioncsen semmi gond! Katlina! jelentkezz!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Olga.

Zoboki állítólag leesett a lóról, ami nem póni volt, és megsérült a válla. A szülésznőm sem tudott róla semmit, így mind a ketten hívogattuk. Aztán tegnap előtt sikerült beszélnem vele, nagyon aranyos volt, megnyugtatott, hogy biztosan ott lesz a szülésnél. Remélem is, mert nem szívesen szülnék másnál. A magánrendelése az bizti, hogy most elmaradt. 2-án megyek először nst-re, jön értem a szülésznő, akkor már többet tudok mondani.


Részvétem a családnak, nam csoda, hogy nem jársz erre mostanában! :cry:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Elin!

Hát nem bepofátlankodtál elém? :P :lol:

Imike ma hétkor kelt, betankolta a kakaóját, aztán visszafeküdt, és negyed tizenegyig aludt. Én is lustiztam vele. Délelőtt még volt egy kínolás, orr porszívás, szegény remegett a végén, anniyra sírt. pedig nem is fáj már én is kipróbáltam. Nálunk is volt bírkózás, meg minden. Most is alszik, mert apával megismételtük a kínolást.

Amroxol-Q a neve a köptetőnek. Arra kell vigyázni, hogy éjszakára már ne adj neki, mert akkot nagyon felzaklatja a torkát, inkább vacsi után az utolsó dózist. Csak akkor adj nek, ha nem tudja felköhögni a trutyit.


Katlina, Katilna itt alfa -ehho- zero jelentkezz! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi! Nem küldted el a képek listáját!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin! Hát nem, de majdcsak lesz rá időm...... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: