Új privát üzeneted érkezett!

Gwini!

Bekukucskáltam a családinetre. Nem semmi pocakméret! Én is hasonlóval rendelkezem, de mostmár nagyon megrepedezett, pedig kenegettem végig. Szintén kislány, Bernadett. A névkérdésben a múlt héten sikerült megegyeznünk!
Éjszaka azt hittem itt az idő, de csak jóslófájások!Kép

Adrienn!

Köszi az infókat! Én is úgy gondolom, hogy nem kérek semmit, persze előre könnyen okoskodok!

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Jó lenne ha egyszerre szülnénk. Én a 2 ágyas fizetős szobába szeretnék menni.És te? Jó nagy kislányaink lesznek. Te hányra mész holnap?
Te tudsz valami jó módszert a csíkok halványítására?

gwini
 
 


Szia Adrienn!

A contramalt azt méhszájlazításra használják szülésnél. Biztos nem adnak nagy adagot belőle. Én utána néztem a google-ban és nagyon jók a tapasztalatok vele. Az én dokim egyébként nagyon gyógyszerellenes. Az EDA-t sem javasolja, csakis ezt.

Helga!

Szerintem nézz utána a google-ban! Az a biztos!

gwini
 
 

 
 

Helga!

Contromal-t írjál be, ne Contramal-t!

gwini
 
 


Gwini!
Õszinte leszek, én nem néztem utána, hogy szülésnél használják-e valamire, csak arra emlékszem, ahogy apukám felesége kapkodta be egymás után, amikor rákos volt Kép Amúgy meg adnak szurit a Bajcsyban méhszájlazításra, ami direkt arra van, én maximum is csak ezt vállalom be ismét Kép és így talán úrja átélhetem a csoda legapróbb részleteit is Kép
Sok-sok örömet neked a babához és könnyű szüléstKép
Adrienn
bodris
 
 


Szia Adrienn!

Köszi a jókívánságokat.
Nekem is azt mondta a doki, hogy méhszájlazításra fogok szurit kapni, de amikor megkérdeztem a szuri nevét, akkor mondta ,hogy contomal. Ezek szerint ez ugyanaz.

gwini
 
 


Sziasztok!

Én is a kétágyas fizetősben voltam. Jó volt, de készüljetek, hogy az ágyak nagyon rosszak! Én simán szültem, azért szenvedtem. A szobatársam császáros volt, ő meg azért:-)) Sem felfeküdni rá, sem leszállni róla nem lehet.
Egyébként én kaptam EDA-t és ugyanúgy nagy élmény maradt a szülés. Nem bántam meg. Persze ez is egyén függő, előtte én is azt mondtam, hogy nem kérek majd semmit, de nem úgy alakult. Ráadásul a tolófájásoktól kezdve már nem volt semmi hatása.

Ildi
p_ildi
 
 


Gwini!

Csak nem??? Hová lettél?

Tegnap voltunk a kórházban, teljes teltház volt a szülészeten, minden szoba foglalt volt, az NST-t is csak a folyosón tudták megcsinálni.
Persze a bébi jól érzi magát odabent, méhszáj zárva. Dokim elutazik holnap,csak vasárnap jön vissza, most négy napig nem akarok szülni!

Helga
39+3

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Április 14-én megszületett Nórika. 3350g és 52cm. Már itthon vagyunk. Azon a pénteki napon amikor te ott voltál az NST-n nekem akkor indult a szülés, és én azt hiszem láttalak is Téged, mert hallottam, hogy a Magdi a neveden szólít.
Veletek mi a helyzet?

gwini
 
 


Szia Gwini!

Gratulálok a lányotokhoz! Nagyon sok egészséget és persze tejcsit!
Április 23-án 3 óra 32-kor megszületett Bernadett!3760 g és 53 cm. Mi szerdán jöhettünk haza, eddig minden ok! Csak a gátsebem ne fájna ennyire!
Azt hiszem mindketten kevesebbet fogunk most netezni, de igyekszem írni. Ne tűnjetek ám el!

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Helga, Gwini!

Fogadjátok a gratulációimat!! Szép fejlett lánybaba mind Nóri, mind Bernadett a paraméterek alapján... Kép Teljen sok örömötök bennük!

Helga, ha jól tudom, László doki vasárnap még nem volt itthon! Végül ki szülesztett meg? Magdi szülésznő hogy vizsgázott? Kaptál valamilyen fájdalomcsillapítást? Ha lesz időd pár sorra, írj...

Én kedden reggel találkozom vele először, azt mondta, vérvétel is lesz.

üdv Norka (33+0)
s_norka
 
 


Szia Helga!

Gratulálok! Szép nagy lány lett Bernadett!
Sok boldogságot és sok tejcsit kívánok nektek.
Milyen volt a szülésed?

Szia Norka!

Köszi a gratulációt.

Az én szüléstörténetem:

<!--attachment: Sz_l_sem_t_rt_nete-420150.doc*mime_msword.gif*application/msword*43.0**Sz%26uuml%3bl%e9sem+t%f6rt%e9nete%2edoc --><center><pre>
Kép
Szülésem története.doc (43.0 k)</pre></center><!--/attachment-->

gwini
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Nektek!!!

Ildi
p_ildi
 
 


Sziasztok!
Köszi a gratulációkat!

Nóri!
Igen jól tudod, doktor nem volt itthon, így a helyettesénél szültem Kálmán főorvosnál. Õ is és Magdi is végtelenül kedvesek és türelmesek voltak.

Megpróbálom röviden összefoglalni:

Szombat délután keri-partira voltunk hivatalosak, de éreztem, hogy valami van készülőben, így csak a párom ment partizni. Délután 4-től este nyolcig össze-vissza jöttek a fájások, hol tíz percesek, hol öt. Fél 7kor hívtam Magdit, hogy szerinem találkozni fogunk ma este.fél 9-kor ismét hívtam, hogy talán elindulnánk a kórházba. Kb. fél tíz körül értünk be, az ügyeletes megvizsgált, de még csak bő egy ujjnyira volt kitágulva a méhszáj. A borotválást elintéztem itthon, így jöhetett a beöntés, ami azért volt gáz, mert pont jött fájás is, a kettő együtt nem volt éppen kellemes. Aztán szépen sorban kádban csücsültem, labdán, elmentem zuhanyozni. Fél kettőkor ért be a doki, ekkor burkot repesztett, innentől aztán kő keményen jöttek a fájások, de tágult is a méhszáj. Mikor kb 3 ujjnyi volt, akkor jól lehánytam mindenkit. Egy darabig nem eszem tojásos nokedlit salátával!
Ekkor már könyörögtem fájdalomcsillapítóért, de nem kaptam semmit.
3-kor már nagyon kellett nyomni, az első pár nyomásnál jó béna voltam, nem jól vettem a levegőt, de segítettek, így 3 óra 32-kor kibújt Bernadett. A méhlepény simán kijött, utána gátvarrás, ami inkább kellemetlen volt.
Szülés után két órával úgy gondoltam, hogy jól felkelek, el is ájultam nyomban, a földről szedtek össze. Ezért de.10ig ágybüntiban voltam, csak ekkor mentünk át a szobába. Végül egy ágyas fizetősben voltam, de egyátalán nem bánom, így a férjem is ott aludhatott velünk. Első éjszaka bevittem a bébit az újszölött osztályra, nagyon kimerültek voltunk mindannyian,de utána végig ott volt velem. Szerdán hazajöhettünk. Azóta szopizik rendesen, remélem elég lesz neki a tejcsi. Mára visszaállt a születési súlya, gondolom, hogy nem éhezik a gyerek!
Íme Õ:
Kép

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Helga!

Nagyon tündéri a kislányod! Kép

Köszi hogy beírtad ide is a szüléstörténetedet. Szerencsére nem húzódott el nagyon, bár látom, nagyon fájhatott és rosszul is voltál közben-utána... azért őszintén szólva, megrettentem egy kicsit!! Kép Kezdtem azzal, hogy beleéltem magam az EDA-ba, ehhez képest NULLA fájdalomcsillapítással kell beérnem? Ez nekem nem fog menni, ahogy ismerem magam... Neked miért nem adtak csillapítást, legalább gyógyszer formájában? Ez kiderült, vagy megindokolták?

Ezek szerint mégis érdemes kérni az egyágyas fizetőst? Vacillálok a két- és egyágyas között.

köszi a választ!

Norka
s_norka
 
 


Szia Helga!

Gratulálok Bernadetthez, szép nagy baba.

Szia Norka!

Ne aggódj a szülés miatt. Te is ki fogod bírni! Olvastad az enyémet? Én is kibírtam. Ha nem lett volna utána komplikáció, akkor azt mondanám nem is volt olyan rossz.

gwini
 
 


Norka!
NO PARA!
Hidd el én is be voltam parázva rendesen!Mikor mentünk remegett a lábam a kocsiban! De ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül is, és uána sokkal jobb a lelkednek, hogy nem kaptál semmit.
Szerintem megéri az egy ágyast kérni, így már rögtön az elején kialakíthattok magatoknak egy teljesen intim szférát, és az hogy apuka is bent alhat, nekem sokot számított!

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Kedves lányok,

még egyszer átolvastam higgadt aggyal mindkét sztorit, és próbálok megnyugodni. Kép Köszi, hogy biztattok. Sajnos anyum azzal kezdte 5 éves koromban, hogy annyira rossz volt velem szülni, hogy ezért nem lesz kistesó... aztán lett, és azzal is iszonyatosan megszenvedett. Tehát gondolhatjátok, mit kaptam útravalónak, és miért ez a félelem.
De erős vagyok, tudom magamról, és bevállaltam hasbatetoválást, orrbaszurkálást kamaszkoromban, beültetéses cérnaakupunktúrát 3-szor, meg mittudomén, akkor ezt is nyilván kibírom... Kép

Találkoztam ma Magdival, meg is állapítottam magamban, hogy ők jól el fognak ökörködni a vajúdásomnál anyámmal Kép (Õ is ott lesz, ragaszkodom hozzá.) Legalább lesz, aki szórakoztasson, mert a párom elég izgulós. NST-t néztünk, dehát Bogi még nyers, simán van 5-6 hete hátra.

Norka (33+5)
s_norka
 
 


Sziasztok!

Norka! Ne aggódj a szülés miatt!!! Én már a szülés után is azt gondoltam, hogy ezt végigcsinálnám még egyszer! Utólag minden más. Ahogy kint van a bébi, minden rossz elmúlik. Nekem szülés közben az járt az agyamban, hogy ez a "rossz" nap egyszer úgyis elmúlik (és úgy lett), illetve az, hogy úgyis meg fog születni, már nincs vissza út :-))) Bent nem maradhat :-))
Én nem féltem a szüléstől, viszont ezt az első pár hetet inkább elcserélném még egy szülésre :-))) Én is inkább a szoptatástól tartottam. Hát nem hiába, az első időkben nem volt semmi. De ha javasolhatok valamit! Nekem az Avent mellbimbóvédő kréme rengeteget segített!!! Azt már szerintem a kórházba vigyél magaddal!

Ildi
p_ildi
 
 


Jaj, bocsi Helga! Tényleg nagyon aranyos a Bernadett!!! Gratulálok hozzá!

Ildi
p_ildi
 
 


Sziasztok, üdvözlök mindenkit.

Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra. Én a harmadik babámat fogom juni, vagy juli hónapban szülni a Bajcsyban. Juli 4-re vagyok kiírva, de ki tudja, ultrahang szerint kicsit hamarabb jön. A Kardos doktorhoz járok,/16 éves korom óta/, ő volt az egészségügyi iskolában a nőgyógyászat tanárom. Az első kettő gyerkőcőt is nálla szültem, nagyon meg voltam elégedve, türelmes és kedves volt. Hozzáteszem, nem vagyok egy könnyű eset :-). Na nem hisztis, csak szókimondó vagyok, nem hagyom magam :-). A lányom 11 a fiam 7 és fél éve született. Akkor még a szülészet nem volt ilyen szép. Függönyök választották el a szülőágyakat egymástól. Én is végighallgattam egy másik kismamát, és engem is végighallgatott egy kismama. Szóval nem volt valami ideális, de akkor még ez volt. Nagyon örülök, hogy ilyen szép lett, biztos sokkal bensőségesebb lesz a mostani szülésem. Leszögezném az első kettő is csak pozitív emlékeket ébreszt bennem.

Tudnátok abban segíteni, hogy a szülésznőknek, ha nem kérem fel egyiket sem, hanem aki bennt lesz annál szülök, szóval mennyit szoktak adni? Rég volt már a fiam születése, és nem vagyok tisztában az árakkal.

Mindenkinek jó pocakosodást, vagy babázást kívánok
Dézsé
dézsé
 
 


Hol vagytok lányok? Helga? Norka? Ildi?
Helga, hogyan telnek az első hetek? Mesélj!

Szia Dézsé!
Nem tudom mennyit kell adni, mert nekem választott szülésznőm volt: Tóth Ferencné Mónika. Csak ajánlani tudom neked is. Nekem nagyon sokat segített szülés előtt, alatt és még utána is. Bármikor hívhattam és még hívhatom is.

gwini
 
 


Sziasztok!

Hát volt néhány "kemény" napom, hetem. Az első 3 hét nagyon jó volt. Evett és aludt a bébi. Utána volt kb. 1 hét, amikor azért sírt szinte mindig, mert fájta hasa. Mikor már az nem kínozta, volt kb. 2 hét, amikor fogalmam sincs, hogy miért, de szintén mindig sírt. Már sosem fog kiderülni, hogy mi lehetett a baj. Egy tuti. Nem éhezett a gyermek. Tegnap voltunk a 2 hónapos szurin, és majdnem 6 kg. A születési súlya 3,26 kg, és ugye azt mondják, hogy fél éves korára duplázza meg a születési súlyát. Hát mi bőven betartjuk :-))) De szerintem nem duci :-)) Na jó, kicsit jó husiban van. De mellette 60 cm hoszzú és 50 cm-rel született, azért nőtt is.
Most már azért sokkal jobb minden. Nálatok mi a helyzet. Beszéltem ma egy másik anyukával, akinek 2 héttel fiatalabb a babája és szinte ugyanazokkal a problémákkal küzd, mint én.

Nálatok mi a helyzet?

Ildi
p_ildi
 
 


Sziasztok!
Nálunk minden a legnagyobb rendben, Bernadett nagyon jó baba, eszik, alszik, néha hisztizik egy kicsit, de hát nőből van! Vasárnap már 3 hetes lesz, minden nap kimegyünk sétálni, nagyon élvezi a helyzetet. Én is egyre jobban, ugyanis végre tudok ülni!
Ildi!Gwini!
Fénykép???
Gwini!
Nálatok mi a helyzet? Kicsi lányotok hogy viselkedik?
Dézsé!
Nekem is választott szülésznőm volt, úgyhogy sajnos ebben nem tudok segíteni!

Norka????

egy kép:
Kép
Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Helga,
milyen tündéri a kismanód. Kép

Én ma vagyok 35 hetes. Nem is olyan nyers már Bogi. Múlt héten Lacidoki Kép 2000-es méhszájat tapintott ki, jövő héten újra NST és kontroll, hogy most mi lesz. A hasam már lejjebb csusszant, enyhe püffedés és jóslófájások is vannak, minden nap egy pár. A doki szerint előbb jön. Én nem tudom, de az biztos, hogy még egy hónapot nem akarok elfájdogálni itt.

Norka
s_norka
 
 


Sziasztok!

Helga! Tényleg nagyon szép a babád. És már menniyt változott! Bár amikor nekem is mondják, és nem látom, de ez érthető :-)) Az első 3 hét nekem is nagyon jó volt, aztán jött (szerencsére csak átmeneti) rosszabb időszak. Most már minden rendben, bár sokat bukik és napközben csak a babakocsiban tudom elaltatni. De én azt csinálom amit ő "óhajt" :-)) Lehet, hogy el lesz kényeztetve, de már azt sem bánom. Előtte kőkemény elképzeléseim voltak a gyereknevelésről, mára már sokat leadtam azokból :-))
Képet még mindig nem tudok feltölteni, de itt láthattok róla képet: kep.tar.hu/h-zoo
p_ildi
 
 


Már biztos volt róla szó, de azért én megkérdezem, hogy ti egyébként merre laktok? Én a XVI.kerületben. Ez csak kiváncsiság :-))

Ildi
p_ildi
 
 


Norka!
Nekem is már 3-4 héttel előtte voltak jóslófájásaim, de Bernadett kivárta a 40 hetet becsülettel. Mikor mész NST-re vagy már voltál a héten?

Ildi!
Mi Budapestől 40 km-re lakunk, Kecskemét irányába. Hála Istennek Bernadett még mindig nagyon jó kislány, pár napja már-már napirendünk is van. Este 10-kor elalszik, felébred 3-kor utána reggel 8-kor. Gyorsan lekopogom!!!

Gwini???
Veletek mi újság? Kicsi lányod?

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Ez nálunk is pont így volt, egészen mostanáig. :cry:
Norci most egyre többet akar enni és nekem nincs annyi tejem, ami neki kell. Tegnap este 3 órán át kínzott és ma is. Már a 130 gr is alig elég neki. Nem tudom mi van vele. Remélem túl leszünk ezen is. Örülök, hogy nálatok minden rendben. :D

Móni
gwini
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam már itt.Én tavaly Augusztusban szültem a Bajcsyba,és a Kardos Gábor volt és jelenleg is ő az orvosom.4000grammal és 53cm.-el hoztuk világra az első gyermekünket Vivient.Azért írtam, hogy hoztuk,mert apás szülés volt,és persze ott volt a dr. Úr is,és a szülésznő is.

Gratulálok a most született kisbabákhoz,és a szülés elött álló kismamáknak pedig sok erőt és kitartást.

Andi
andrew
 
 


Sziasztok!

Megsúgná valaki Mosonyi doktor magánrendelésnek tarifáit?

anda2000@freemail.hu

Segítségeteket köszönöm

Anda
puszanda
 
 


Szia andrew!

Én is a Kardos dokinál fogok szülni. Juli 4-re vagyok kiírva, de mivel a harmadik baba, szerintem nem húzzuk odáig....vagy mégis? :-)
Az első két gyerkőcöt is nálla szültem. A lányom 11 a fiam 7 éve született. Most is ragaszkodtam a Kardoshoz, örültem, hogy még mindíg ott dolgozik. Az csak ráadás, hogy milyen szép lett a szülészet. Valamikor egyébként ott dolgoztam én is a kórházban, csak a sebészeten. És a Kardos akkor még tanított az eü suliban, amikor tanuló voltam. Ő volt a nőgyógyászat tanárom, így lett a dokim, több mint 15 éve :shock: hú de öregszem :D
Nekünk is papás szülés volt mindegyik, és most is erre késülünk. Velem be szokott jönni a férjem a vizsgálatokra is, és nagyon jól megértik egymást. Közösen nevetnek ki, ha hisztis vagyok :lol:

Szép nagy babókád született. Nekem az első 3100, a második 3300, most azt mondta a doki, ha így halad lesz 4 kiló is. :-)
Majd meglátjuk :-)

Ki volt a szülésznőd? Fogadtad, vagy aki bennt volt annál szültél?

Szia Dézsé
dézsé
 
 


Sziasztok!

Nekem csütörtökön és pénteken úgy tűnt, hogy kevés a tejem. Egy etetéskor mindkét oldalról kellett etetnem. Péntek estére meg már semmi sem volt. Teljesen kiborultam. Van itthon tartalékba tápszer (amit nem nagyon akarok adni neki, de ez sem kívánság kérdése), de a cumisüvegből nem akart enni. Inkább aztán elaludt. Nagyon kiborultam, a világ egyik legrosszabb érzése, ha nem tudod etetni a gyerekedet. Annyit bőgtem, hogy a végén én is beájultam az ágyba, nem is gondolva a másnapi első étkezésre, hogy mi lesz. És képzeljétek, másnap reggel megint volt tejem. Annyira megkönnyebültem! :)

Most már van napirendje, én is tudom, hogy mikor van itt az alvás ideje, mikor kell vele játszani vagy éppen el van egyedül. Most mér sokkal könnyebb.

Ildi
p_ildi
 
 


Norka kislánya megszületett 17:20-kor 3800gramm és 52cm!6órás vajúdás után!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Norkának és babájának nagyon-nagyon sok egészséget és sok boldogságot kívánok!!!

Ildi
p_ildi
 
 


Norka!
Gratulálunk a kislányotokhoz, nagyon jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánunk!!

Helga & Bernadett
hel29
 
 


Sziasztok!


Először is gratulálok mindenkinek a szebbnél szebb babához!
Én ma léptem a 36. hétbe, július 7-re vagyok kiírva. /a legutóbbi ultrahang szerint 6-ra/
Van valaki aki szintén ezen időpontok körül várja a babucit?
Én Dán doktor Úrnál fogok szülni. Nem nagyon találkoztam a nevével a társalgóban van valakinek tapasztalata? /rosszat inkább ne írjatok, így is be vagyok zizzenve rendesen/
Előre is köszi!

Katus
katusoksi
 
 


Sziasztok!
Én is gratulálok Norka babájához, jó egészséget kívánok!

katusoksi, sziamia!
Én juli 4-re vagyok kiírva, de szerintem hamarabb jön. Mivel már a harmadik gyerkőc, minden esélyem megvan rá. Azon kívűl a mérete is megvan már, és nagyon vizesedek, jobb is lenne, ha nem húznánk már a végéig.....de azért lehet, hogy találkozunk :-)

A dokidat nem ismerem, nem tudok semmit mondani rolla, én a Kardosnál fogok szülni. De ne izgulj, én ott dolgoztam valamikor a sebészeten, és még mindíg vannak ott sokan a régi tímből, és elmondhatom, hogy a szülésznők, a csecsemősők is nagyon jó fejek, nem lesz semmi baj. Bizti a dokid is rendes. Szerintem ez a szülészet nagyon szupi. :-)

És ne parázz, minden rendben lesz :-)
Szió
Zsu
dézsé
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek gratulálok a gyönyörű babához, a pocakosoknak meg kitartást és erőt kívánok az elöttük álló csodálatos élményhez.

Néhány megjegyzést szeretnék tenni...

Szülés után nincs olyan ágy, ami kényelmes lenne - szerintem. Kétágyas szobában voltam, de nem utáltam annyira az ágyat, aludtam már rosszabbon is.
A kétágyas szoba előnye, hogy a szobatárssal tudtok egymásnak segíteni és higgyétek el, ez nagyon jó. Első babás anyukaként hihetetlenül sokat segített a 2. babócáját szült Magdi higgattsága, segítsége és rengeteg tanácsa. Komolyan hiányzott, amikor hazament.

Szoptatás: Ildi, a természet valami hihetetlenül csodásat alkotott, amikor minket, nőket kitalált. Állandóan féltem, hogy nem lesz elég tejem, ehhez képest a 15. hónapban levő kisfiam még mindig vígan cicizik délután és este. A szoptatás lényege: annyi tejed lesz, amennyit a kicsi szeretne. Ha eszik, igény szerint termelődik újra tejecske. Voltak időszakok, amikor kevésnek tűnt a tejem, a melleim is sokkal kisebbek voltak, csak pár percet evett Dani... és ekkor jött a meglepetés, mivel a mérés után kiderült, hogy volt bőven mit innia a kicsinek. Ne idegeskedj, mert azzal csak rontasz a helyzeten. Cici, cici és cici, a cumisüveget tedd el a szekrény mélyére, nem lesz rá szükség. Hidd el!!!!!
Ügyesen és higgadtan :)

Anda
puszanda
 
 


Szia Anda!

Köszi a biztatást :-))) Azóta minden rendben, van tejem. Már igyekszem nem megijedni, amikor másképp vannak a dolgok, mint eleinte. Pl. eleinte éreztem, hogy jön az etetés, most már csak abból tudom, hogy "visít" a gyerek :-)))

Irigylem egy kicsit azokat, akik még a szülés előtt állnak, az egy csodálatos élmény volt. Sokszor végigjátszom újra az agyamban. De azért annak is örülök, hogy az első néhány heten-hónapon túl vagyok :-)))

Ildi
p_ildi
 
 


Szia Ildi!

Nagyon szívesen :)
Örülök, hogy azóta is minden rendben. Nagyon nem szeretem hallani a kevés a tejem című fejezetet, mert ebben valahogy nem hiszek. Szerintem az igyekezet a kevés, de ez más kérdés...

Én is irigykedve nézem azóta is a pocakokat. Pláne most, hogy már nagyon szeretnék kistestvért Daninak - ez a várakozás még szörnyűbb, mint Daninál volt. No mindegy, majd csak lesz valahogy.

Anda
puszanda
 
 


Szia Norka!

Gratulálok a kislányodhoz! Sok boldogságot és sok tejcsit kívánok!
Hogy telnek az első napjaitok? A szülés milyen volt? Majd mesélj, ha lesz időd!

Móni & Norci
gwini
 
 


Szia Ildi!

Ez a tejcsis dolog sajnos nálunk is így van. Nem mindig elég. Főleg este kell pótólni. Én tápszert még nem adtam, mert van még lefagyasztott tejcsim és azzal pótóltam. Egyik nap elég a tejem, másik nap meg nem. Tudom, mert mérem hogy mennyit eszik. Jól szét is szedte a cicimet amikor kevés volt neki. Úgyhogy most bimbóvédővel szopizik, de így legalább megy.
gwini
 
 


Sziasztok!

Igazából az is lehetett a gond, hogy elég sokat idegeskedem (most már kicsit kevesebbet, mert megijedtem, hogy tejem sem lesz). Szóval már a terhesség alatt kiderült, hogy valami nincs rendben a bal veséjével, de az utolsó uh-n azt mondták, hogy "magától" megoldódott (vesemedencetágulat + 3 ciszta volt benen). Meg is nyugodtunk. A szülés után kértem a gyerekorvost a kórházban, hogy uh-zák meg, mert volt gond és tudni szeretnénk, hogy mi a helyzet. Nem tették meg (még a szülész dokim is szólt). A 6 hetes uh-n derült ki, hogy nagyobb a baj, mint gondoltuk. Azóta kiderült, hogy a bal veséje egyáltalán nem működik. Szeptemberben lesz a műtétje, mert eltávolítják azt a valamit, ami ott van. Hát ez van. De ettől függetlenül nagyon jól van, szépen gyarapszik :-)

Ildi
p_ildi
 
 


Ildi!

Sajnálom, hogy ilyen bajságok vannak nálatok, de hidd el, hogy megoldódik időben észrevettétek és ez a lényeg. Nekünk is, amíg a pocakban volt Bernadett láttak "valamit" a veséjén, persze, hogy én is tiszta ideg voltam. Mi is voltunk a 6 hetes UH-n, de szerencsére nem találtak semmit. Én is ideges voltam, háromszor hányt a drága, de úgy tűnik, hogy nincs szervi baja, remélem csak túlette magát.
Ne idegeskedj, tényleg nem tesz jót a tejcsinek, sem a bébinek! Istenem, 7 hét után milyen bölcs tudok lenni... :D
Helga
hel29
 
 


Köszi Helga :-) Igyekszem. Így már sokkal könnyebb, hogy látom, jól van. A terhesség alatt nehezebb volt.

Egyébként a kórházban voltam genetikai uh-n (nem a saját dokim csinálta). Kb. 3 perc alatt lezavart a doki (ugyanis ebédidő volt már akkor).

Nem volt megnyugtató, hogy nem volt alapos és a lelet sem volt valami részletes, mivel előtte olvastam, hogy mi mindent kéne ilyenkor vizsgálni. Mondtam a férjemnek, hogy menjünk el 4d-s uh-ra, mert akkor leszek nyugodt. Kb. rá egy hétre már mentem is és ott mondták először, hogy gond van.

Ezután a Sotera is jártunk. Ott is volt egy-két "flegma" ember. Azért szívesen visszamennék ezekhez és elmondanám nekik, hogy mi a helyzet. A Sote-ra folyamatosan rendeltek vissza, kb. a 3. alkalommal megkérdezte egy nő (nem semmi stílusban, amikor amúgy is minden vizsgálat előtt tök ideg voltam), hogy én minek vagyok ott, miért jöttem vissza.

Szóval ezeknek nem vagyok hálás, de vannak akiknek igen. Elsősorban a saját dokimnak, mert az egész terhesség alatt nagyon rendes volt, bármikor hívtam, segített (dr. Gyopár Ernő), és a szülésznőmnek, aki végig velem volt a szülés alatt.

Ildi
p_ildi
 
 


Sziasztok!

Mindig benézek, de sehol senki. Mi a helyzet Veletek? Hogy bírjátok a nagy meleget?

Ildi
p_ildi
 
 


Szia Ildi!

Szerintem mindenki elolvadt a nagy hőségben :)

Szomorúan olvastam, hogy mi van a Babáddal. Vannak új hírek, mi a helyzet? Nagyon drukkolok, hogy ez az egész rémálom hamar a múltba tűnhessen.

Hogy bírjátok a meleget? Tavaly ilyenkor kb. fél óránként cicin volt Dani, most negyed óránként vizet iszik és egész nap egy szál pleusban rohangál. Az éjszakákat nehezen viseli, akárcsak én.

Mindenkinek puszi
Anda
puszanda
 
 


Sziasztok,

végre benézek már ide is. A bűvös csupa 6-os dátumon született meg a kislányom (apja néha, éjnak évadján, mikor nem hajlandó elaludni Bogi, emiatt leSátánkázza őt... :lol: ).

Mit mondjak, a szülés is 6 órás volt... :lol:

Szegény Magdi (azaz a szülésznőm)! Lezavarta az éjjeli műszakot, hajnalban volt még egy privát szülése, mikor délelőtt 11-kor beestünk a párommal, hogy szivárog a magzatvizem. Kicsit sajnáltam őt, annyira kutya fáradt volt, de mit mondjak, fantasztikus egy nő, mindent megtett, hogy jó legyen.
Fájásgyengeséggel, felső burokrepedéssel mentem be, ezért az előkészítés után fél 12-től ment az oxitocin a családi vajúdóban, miközben a TV-t néztük a párommal. László doki úgy ment el ebédelni, hogy 1 óra fele jön, akkor már biztos nem leszek jól. :wink: Hát tévedett, mert marha jól voltam, sétálgattam meg sms-eztem... :shock: Megvizsgáltak még egyszer, és kiderült, hogy nincs is rendesen megrepedve a burok, úgyhogy repesztettek alulról, maradék magzatvíz elment, és ezután nagyon hamar erős, 3 majd 2 perces fájásaim lettek. Először labdán rugózás jött, aztán 2-től fél 4-ig a kádban ültem, ott is vizsgált meg a doki 2-szer, mert nem voltam hajlandó kiszállni. Aztán csak rávettek, hogy menjünk át lassan a sárga (?) szülőszobára, mert lassan idő lesz, és később már nem fogok tudni menni. 4 óra fele átvánszorogtam, ekkor ért be anyum is, innentől már 1 perces fájások voltak, nagyon erősek. Az volt a különösen nehéz, hogy bár a fájásokat bírtam is, de már a szülés előtt fel volt szedődve a méhnyakam, tehát a gyerek feje nagyon lent volt, így idő előtt éreztem a kitolási ingert (3 órától!), de vissza kellett tartani csomó ideig, hogy nyomjak, különben a méhszáj repedt volna. Egészen háromnegyed 5-ig, hogy pontos legyek. :shock:
Aztán persze a gátvédelem nem működött, sőt, a dokim kétszer is vágott, mert Bogika elég stramm gyereknek bizonyult, nagy fejecskével. Nyomtam, nyomtam, nyomtam... 5.20-kor csusszant ki.

Egy ágyas szobában voltam, amit nem bántam meg, mert a párom kétszer is bent aludt velünk. 1 nappal tovább maradtunk bent, mert Bogi nagyon besárgult. Én nagyon elégedett voltam a csecsemősökkel, éreztem a figyelmet és hogy nagyon segítőkészek voltak! Tartották bennem a lelket, amikor úgy éreztem, hogy Bogit nem tudom etetni se normálisan... :?

Azóta eltelt 3 hét, Bogival nagy harc volt a szopizás, mert a kórházi előzmények miatt cumizavaros lett, és rettentő hatékonytalanul szopott, ezért le kellett fejni a tejet és úgy adni neki. Aztán volt egy majdnem tragédiába torkolló félrenyelésünk (befulladással) a cumisüvegből :cry: , ezután döntöttünk úgy, hogy kidobjuk a cumisüveget. Ehelyett Haberman etetőt használunk, ami edzésben tartja a lány szopóizmait, biztonságos, és mostmár a szopi terén is javul a helyzet. A súlya is nagyon szépen megindult a lánynak.

Hát ezek történtek.

pusz Norka

Kép
Vendég
 


Szia Norka!

Gratulálok nektek! Gyönyörű a kislányotok!
Ez hihetetlen! Velem is pont így történt minden, kivéve a korai tolófájásokat és az utána történt komplikációkat. Még a szoptatással is ugyanilyen problémáim voltak és vannak is még néha.

Szia

Nóri&Móni
gwini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?