Új privát üzeneted érkezett!

Hozzátáplálás: engem épp eleget riogattak ezzel a súly dologgal! :twisted: :oops:
Azért azt el kell fogadni, hogy nem minden baba úgy hasznosít - nem tételek, bizonyítékok, márpedig úgy van, és kész!-. Ráadásul nem szabad tőlük ugyanzat a hirtelen súlygyarapodást várni, mint amikor 1-2-3 hónaposak, ilyenkor már lassul a gyarapodási ütem. Nálam pl zsombor már nem is duplázott, és azt mondták ne fogalkozzak vele, jó kedélyű, mozgékony! :D Az a lényeg!Összehasonlítva zsiguval, aki duplázott, de nem triplázott, és jobban ránk szálltak. :oops: :roll: :wink:
Fontos még, hogy mennyit mozog, mit csinál a baba, hiszen, ha egész nap csak alszik, persze, hogy több marad rajta, mintha állandóan mozog, mászik, megy...
Különben tudom ajánlani a Sinlacot - sok, sok vassal- nálunk bejött, fent már írtam! De van rengeteg más pép is, Milupa, Humana...
Különben meg azt mondják, hogy a fiúk sokkal jobban szeretnek cicizni, é ragszkodnak hozzá! :!: Nem is tudom, miért, honnan jön? :?: :idea: (Persze itt sem szabad általánosítanunk!) Mások a gyerekek, van, aki szereti a kanalat, van, aki nem. Aki ez utóbbiba tartozik, kitartás, tudom, rossz érzés, és rengeteg erő kell hozzá! :cry: :)
mazsolák
 
 


ja igen, valaki írta, hogy mindig volt elég pisi, kaki.., én azt olvastam, amikor mindig azt mondták nem elég a tejem, hogy ha van elég pisis, kakis pelus, akkor igenis van, és jó a tej!!!!!!!! Ha egy nap 2, ill. 3 etetés után sincs pisi, akkor kell elgondolkodni! A széklet úgye más téma...
És amit Zsófinak írtam, lehet, hogy a gyomrocskájuk befogadóképessége is más. Pl. én ritkán eszek, és többet, a párom többször és kevesebbet, ő az a nassoló tipus, zsombor rám hasonlít ebben, zsiga meg ebben is tiszta apja.
Mennem kell, felébredt zsombeszom, elküldöm, nehogy elszáljon!
mazsolák
 
 


bocsi az esetleges hibákért, látszik, hogy át se olvastam, úgy küldtem el! :shock:
mazsolák
 
 

 
 

Edus, nekem is teljesen más volt a két terhességem. Borival egyáltalán nem voltam rosszul, nagyon jól viseltem, Marcival meg akartam halni, iszonyú rosszul voltam, nem bírtam sem enni, sem inni, állandóan szédelegtem, fogytam egy csomót. Érdekes, mert általában a lányokkal szoktak rosszabbul lenni (legalábbis azt mondják), hát nálam ez is fordítva történt. Meg sokan riogattak azzal, hogy mennyivel több gond lesz a fiúval, többet fog sírni, betegesebb lesz mint Bori volt. Na hát ez sem jött be Hál'Istennek. Mindkettő aránylag nyugodt kisbaba (volt), azt hiszem mázlim van. De Marci talán még nyugisabb gyerek, mint Bori volt. Jó, a kajáért =cici nagyon tud balhézni,de ez még belefér szertintem.Aztán hogy később milyenek lesznek.. :?:

Judy, egyévesen kb 80 cm hosszúak a babák. Súlyban nagyobb a szóródás :) . Egyébként hogy vagytok, Zsombiról friss kép???
Panni, Márkot is régen láttuk :shock: !

Mi lehet Reniékkel????

KépKép
logi
 
 


Egyébként hány hósan "kell" duplázni a súlyukat?? :roll:

KépKép
logi
 
 


Zsóka- "Szintén zenész", zsigával olyan klassz volt minden, a pocimat leszámítva, nem volt semmi jele, hogy várandós vagyok, ott utána jött a hidegzuhany (hasfájás, hozzátáplálás, vas, nohízás, stb). Zsomborral, meg én is: se enni, se inni, ha ettem az volt a baj, ha nem ettem, akkor meg amaz..., szóval, amiket leírtál!Viszont utána sokkal nyugisabb volt! Most nehezebb, hogy fogzik, most éjszakázok sokat, de zsiguval már a kezdetektől! :(
Ja igen, és néha megdöbbenek leendő anyukákon, amikor azt mondják, hogy azért szeretnének, kislányt, mert azzal kevesebb a gond :?: :!: :idea: :roll: :shock:
mazsolák
 
 


Mégsem szeretne uzsizni még zsombesz, így gyorsan válaszolok. Én úgy tudom: félévesen duplázni, évesen triplázni kell(ene), amihez már nem ragaszkodnak annyira! innen is jön a súlybeli szóródás, ha valamelyik baba 3000g-mal, másik 3800g-mal, 4150g-mal látja meg a napvilágot...ezért sem szabad őket összehasonlítani! :D
Vera! mi van veled, :roll: azért néha benézhetsz, ha van egy kis időd a család, háztartás, munka mellett. Üdv neked, és köszi a segítségeket! :D
mazsolák
 
 


Mircike - tesz :?: :roll:
mazsolák
 
 


hú ez gyors lett, akarom írni TESZT!!! Mircike!
Zsóka-egyik bnőm is rengeteget fogyott szoptatás alatt, így én már hallottam ilyenről. Én utána fogytam, amikor már nem szoptattam, mert a szervezetem rengeteg vizet megkötött, amikor szoptattam, illetve ettem is rendesen, hogy legyen energy a tejcihez. Látod, én az a tipus vagyok, aki a várandósság alatt kevesebb súlyt rak magára, aztán megszülök, lemegyek súlyilag mínuszba, amit meg felszedek, ha már nagyon beindul a tejci. na most már tényleg elteszem magam, mert ma én töltöttem ki az egész topikot :( :oops: :roll:
mazsolák
 
 


ha már mindenki fotókat tölt föl, akkor íme néhány új: samu anya és apa ágyában hancúrozik:

Kép Kép
kerekpocak
 
 


Tegnap nagyon hisztis napunk volt, pedig samu nem szokott mindig a szülei karjába kívánkozni, na tegnap le se tudtuk rakni. kb 1-től nem alust semmit csak max 20 perceket, és folyton sírt ha nem foglalkoztunk vele. még a babakocsiban is kiborult, pedig ott mindig bealszik, így apája kenguruban cipelte magán-akkor aludt. éjjel 11-kor még mindig bírta, pedig már duzzadt volt a kis szeme az álmosságtól, méis ha letettük sírt. végül adtunk neki forralt vizet (lázmérés után, szerencsére nem volt láza) ivott 50 ml-t és reggelig aludt. ma már rendesen alszik-eszik, de RENGETEGET bukik. ennyit még sose. mit gondoltok minderről?
tegnap az egyik mellem előtt után lemértük (az első előtt elfelejtettük) és akkor 40 grammal volt több, tehát gondolom 60-80-at biztos evett. akkor miért volt szomjas? vagy nem volt csak nyügi?
várom a tapasztalatokat!

Edus Timi a gyermekek gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


az egy óra du értendő!
bocsi az elütések miatt!
kerekpocak
 
 


edus privi ment!!
kerekpocak
 
 


Zsófi, épp meg akartam lesni a www-det amikor látom hogy a fele konvertálás alatt... :lol:

Edus, apátok szemei elképesztőek !!! :lol: :lol: Fiúk változatlanul ... most nem is jut eszembe frappáns szó rá :)

Anyukák, Mircike,
nekem tetszik így ez a két topik, és nincs is kavar a témákban max. ha 0,5%-ban ami meg abszolute belefér.. szerintem bár nem én vagyok a topikok anyja ! :lol:

Nagyon jó olvasni a tapasztalataitokat, még ha néha nagy fáradságokról, küzdelmekről szólnak is... mint most Panniéknál zajlik. Vagy Eduséknál pár napja... vagy Zsóka a kajcsival... vagy az "újdonsült" anyuka Zsófi tegnapja, vagy ahol épp történés van...
De szerintem ez is szépsége a dolognak, még ha épp akkor baromi nehéz is... de persze majd akkor bővebben ha átéltem, bár biztos vagyok benne hogy azután is így fogom gondolni :lol:

Üdv Mindenkinek :)
lmkata
 
 


sziasztok,

húúúúú nagyon szépek a "János"-os babák, le a kalpaggal, egytől-egyig !
ha jól látom, akkor a kispasik vannak nem is kis többségben, ugye? mi a véleményetek, nem kéne csinálni ilyen táblázatot, mint más fórumokon is van, h. kinek mennyi idős a babája, meg a pocakosoknak, h. mikorra vannak kiírva. bár nem akarom osztani az észt, meg a feladatokat, én csak ritkán jövök.

Mircike, mi lett a teszt eredményed? amúgy egy váratlan, túl gyors, újabb terhességtől én is félek. remélem ez a Cerazette atombiztos...

Zsófi, mivel Laura is mintababa, és ő sem állandóan szülői kézben lógó típus, az első komolyabb Samuéhoz hasonló nyüglődésnek mi is nagyobb jelentőséget tulajdonítottunk. szerintem kb.2-3 hetes lehetett ő is akkor. mivel a komfortérzete megítélésünk szerint teljesen ki volt elégítve (éhség, böfi, pelenka, hőérzet stb.) betudtuk annak, h. neki is lehetnek rosszabb ill. jobb napjai, és ez épp az előbbi volt. :lol:
szerencsére (kopp-kopp-kopp) hasonló vigasztalhatatlan sírásra nem volt azóta sem példa. bár az is hozzá tartozik a történethez, h. az első pár hétben MINDEN sírást a saját kudarcomnak éltem meg, de ez már a thx to god a múlté. :D nnnna, ez viccesen hangzik, 3 hónap kemmmmény tapasztalattal a hátam mögött.

vettünk Laurának egy játszószőnyeget, nagyon bejön neki egyelőre. a nagy, mosolygó fejű állatfigurákat imádja, és nagyokat beszélget velük. illetve egy másik nagy szerelem nála is a tükör. Ha lerakjuk a tükrös szekrény elé, 15-20 perceket képes magát nézegetni mosolyogva... mi lesz itt később?? :oops:

Panni, nem irigyellek ezért az etetési kálváriáért. nekem tejfakasztónak nagyon bejött az Urtica Urens homeopátiás bogyó, napi 2x5 golyó, mai napig szedem. nem próbáltad még?

Üdv.
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


sikerült a tickerem !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Alon-aranyos a vonalzód! :D
Zsófi-privi megjött, írtam is rá...
A bukás lehet a móhoságtól is :roll: , nézd meg, hogyan szopizik. Sajnos zsombor nálam is sokat bukott (csak azért, mert ez egy újabb kihívás volt, amivel zsigánál nem kellett megküzdeni). :twisted: Próbáld meg úgy irányítani, hogy szopizzon lassabban, tartsatok szünetet. :? Tudom, nem könnyű, én is kínlódtam vele jó pár sort..., és ha szopizott, akkor a lehető legkevesebb mozgatás, tudom, nagyon nehéz! Viszont volt egy hónap, amikor nem hízott semmit, akkor én kértem a dokinénit, megelőzve a zsigu mizériát, hogy írjon fel vmit, így ajánlotta a Sinlacot. De ehhez még Samubaba kicsike, nézd meg, hogyan szopizik, sok levegőt nyel-e, stb..., de ha van kérdés, írj, regálok rá!!!! :)
mazsolák
 
 


Olyan gyopi voltam a nagy kapkodásban: ide írok, oda írok, és lemaradt a lényeg!!!!!!!! Zsófi Samubaba nagyon édi baba, nagyon klasszak a képek, és ezek a legjobb pilanatok, amikor egy ilyen kisember, egy ilyen nagy ágyban! Szóval változatlanul, továbbra is nagyon csinos fiatalembert gyártottatok! :D :D
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Nem győzlek olvasni benneteket!!!!!

Elvesztem én is rendesen, annyi tennivalóm volt mostanában :oops:

De jól vagyunk! Holnap írok is rendesen, ha Niki megengedi :lol:

Üdv mindenkinek addig is!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Mircike - vasat Márknak írta fel napi 1x8 csepp Maltoferrt.

Judy - Milupa vaniliás gabonapépet kaptunk. Azt mondta a dokinéni, hogy a "nagy" súlya és a kora miatt, mert már jobb, ha elkezdjük a kanalazást. Meg lehet, hogy jobban laktat.

Az éjszakánk egyenlőre nem változott, de nappal már sokkal jobb kedve volt. Igazából nem is a súlya miatt aggódtam, csak annyira nyöszörgött egész nap, nem tudta elfoglalni magát, állandóan kézbe kívánkozott és sápika is kezdett lenni.

Most mennem kell, de még jövök, ha lepihen Márk...

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kicsit megborultunkszopizásilag- eddig egyik mell-másik mell volt 15-15 perc, most tegnap óta néha egyik mell aztán bealszik 3 órára aztán másik mell- néha mindkettő..
ez nem zavarja meg a melleimet? -mármint a tejtermelést
mikor kell fejni? én azért nem fejek, hogy samu igényeire álljon rá a tej mennyisége. van valami amit tudnom kellene??
kerekpocak
 
 


Jó reggelt!

Egy csík lett. Negatív! :)
Most nagyon örülök neki, mert persze egész éjszaka agyaltam alvás helyett, már elképzeltem, hogy mit kell átalakítani, hogyan járok majd dokihoz a nagykisfiúval satöbbi hülyeségeket. Reggel a férjem elrohant dolgozni, nem is várta meg amíg megcsinálom :)
Az a fura, hogy ezt a kávéundort nem lehet összetéveszteni. Én is nagy kávés vagyok, és amilyen szintű undort éreztem annó már pár hetesen, az fejbe vágott. És most ugyanez. A kávét a szoptatás miatt ricoréval helyettesítem még, de rendes nescafét azért néha iszom. Mindegy. Huhh de izgultam :)

Edus: A kisfiam 16 hónapos, nincs tickerem, az igaz :) De ilyenekben aztán végképp nem vagyok aktív. Képet is szökőévente tettem fel :) Jó kisfiú egyébként, 89 cm és 13 kg.
Én jogász vagyok, és igaz, hogy max. gyedem van a nem kis fizetésem miatt, de saját kertes ház, hitelek, anyum nem él, többi nagyszülő segít, de nem tudnak sokat, ja, a férjem nyomozó, ami ugye anyagilag enyhén szólva alábecsült. Szóval ezek miatt sajnos rám marad a pénzkeresés. Hivatalosan nem tudok dolgozni gyed mellett, még gyes mellett se, csak munkaviszonyban. Még le kell szakvizsgáznom, hogy egyéni ügyvéd lehessek. Az is idő (konkrétan 9 hónap), szóval nem hiányzott volna egy kismanó, illetve hiányozni fog persze idővel, de ezért adtunk magunknak még néhány évet :)

Judy: Szerintem jó a Milupa, amit Panninak írtak. A tejpép és a tápi között semmi különbség nincs, annó megnéztem az összetevőket. Annyi, hogy a pépeknek jobb ízük van. Ilyen nagykisfiúknál ez már számít!!! :)

Panni: jól megdolgoztat téged Márk, a kengyellel, a vassal és a nemalvással. Biztos a pocakja rosszalkodik. Úgy sajnálom. Én szerencsére kimaradtam ebből.

Logi: azt mondják erre a duplázásra, hogy fél évesen megduplázza, egy évesen megtriplázza a születési súlyát a baba. Na most nálunk ez így nézett ki: 3750 születési, 10.000 a féléves. Kicsit több, mint dupla :) Bár a tripla az majdnem bejött, mert egy évesen 12 kg volt.

Na jó sokat írtam itt idegeskedésemben. Keresek egy képet is :)

M.

[/img]
mircike
 
 


Kép
mircike
 
 


Zsófi!

Ha elég neki a tej, akkor nem fogja zavarni. Én spec. azért fejtem éjjel, mert annyi volt mindig, hogy magától folyt, szét akart robbanni, és inkább leürítettem. Három hétig minden éjjel fejtem, három hónapos koráig meg akkor, amikor már feszített. Beállt így is, a mai napig van tej, amikor kéri.
Mondjuk hónapokig több mint fél órákat szopott, már én aludtam be, ő meg csak tömte magába a kaját :)
Elvileg aközben termelődik a legtöbb, amikor szopizik. Arra kell csak odafigyelni, hogy egyenlő arányban add neki egyiket és másikat is. A szünetek csak neked kényelmetlenek szerintem, mert akkor az egyik telítettebb lehet, mint a másik.
Én azért adtam mindig csak egyből, mert azt olvastam, hogy a tartalmasabb, zsírosabb utótej a végén jön.

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Frissítettem az albumot Márkról, most megyünk kanalazni....

www.babanet.hu/album/main.php?album=9780&p=1413388

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Hát a gyerkőccök gyönyörűek!!!!!

Képzeljétek, minden nap van kakink már egy hete!!!! 8)
Gondolom a kajcsiktól. Szerencsére Niki minden megeszik, két kézzel tömi magába a kaját :lol: Szószoros értelemben! Már kétszer eszik egy nap. Egyszer főzeléket kb. 160ml+utánna még szopik, és egyszer gyümölcsöt. Nagyon imád enni!
Volt egy kis csalánkiütése 3napig, valószínű a sárgabaracktól... De már az is elmúlt.

És végre megtalálta a lábát :lol: De olyan szinten húzza meg csavargatja, hogy néha félek, hogy kitöri.... :oops:

Mostanában csak olvasgatni tudtalak benneteket... Este mikor lett volna időm írni, meg már hulla voltam...
Szerencsére Niki ma nagyot alszik, így van egy kis időm! Voltunk a Prince Oliver-ban és bevásároltunk a szomszéd lányokkal body-kat egész tavaszig! Szerencsére nagyker áron tudok vásárolni, így tök olcsó volt, és nagyon jó minőségűek!Niki drágám meg kifáradt a nagy vásárlásban, és elaludt már útközben hazafelé, és még most is alszik :lol:

Fejéssel kapcsolatban: én az első 1-2hónapban fejtem, nekem is azért kellett mert nagyon feszült a mellem és fájt. De akkor éjjel-nappal. Inkább lefejtem, mint begyulladjon.. Most meg nagyon jól jön a lefagyasztott tejcsi a kajcsijába! A szopik nálunk már csak 5-10 percesek.

Megyek pakolászok kicsit! Este megpróbálok rakni fel képeket!

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok Anyukák!
Akkor gyorsan ide is firkantok pár dolgot: :D
Panni- ha a maltofer bezavarná Márk széklet milyenségét, és mennyiségét, ne lepődj meg, én rengeteget szenvedtem, ill. zsigusz, de tudod, ez is gyerekfüggő....azért majd írd meg, 1-2 hét múlva, hogy mi lett a változás. :?: :?:
Én kérdeztem, ha én szedek vasat az nem lenne jobb, hiszen én jobban el tudom viselni, ill. Jobban tudok tenni az esetleges székrekedés ellen, mint egy pici baba. Ááááá nem megy át úgy az anyatejben..., bezzeg az össze többi dolog jól átmegy mi???!!! :twisted: :lol:
Zsófi-szopizás nálunk is hasonló volt Mircikéjékhez, megfejelve a hasfájással, így napközben csak akkor fejtem, ha szét akart durrani, este volt, hogy arra ébredtem, hogy úszok a saját tejemben, sajnos én néha annyira fáradt voltam már a fejéshez, de 3 hónapos korára beállt a kereslet kínálat törvénye szerinti szopiadag..
Zsombornál már nagyon belustultam, de ő többet is szopizik, nagyobb a nyomrocskája, ő a kismohó!, de a kezdetektől beállt, ritkán feszített annyira, akkor meg gyorsan mellre tettem, szopizzon annyit, hogy ne kelljen fejnem, de az a tejben való tocsogás, 5 ágynemű, hálóing dolog nem(elázás, mosás., amiről Timi írt) volt, mint zsigánál. De lesznek időszakok-mint Zsókával írogattuk-, amikor előnyben részesítik vmelyik mellett, de hogy miért teszik, nem tudom? :?: :roll:
Mircike-köszönöm az „útbaigazítást”. Igen anyagilag mi se vagyunk eleresztve hátulról, és segítségben is inkább csak az én rokonaim vannak... :cry: :? Nagyon sajnálom, hogy most tényleg az van, hogy pénz nélkül nem merik bevállalni a gyereket a fiatalok, nem hiába szülünk inkább a 30-hoz közelebb, ami meg nem éppen a legjobb. :?: :idea:
Amiket leírtál, teljesen egyetértek vele. Nálunk párom nem keresett annyira rosszul, cserébe meg nem volt apa, mert éjjel nappal dolgozott! Amikor megszületett zsombor, akkor volt, hogy mire hazaért, mi már aludtunk a tökikkel, mikor ment, akkor még aludtunk, nagyon rossz volt!!! :cry: Itt jó, ritkán kell túlóráznia, ha kell, szólnak előre, és fizetik, nem mint otthon, ahol még a saját kocsi, bejárás, benzin pénz is ment el a közösből (3x bőr letépése a munkavállalóról...), nemcsak az idő. :!: :evil:
Ráadásul a te szakmád, meg egy külön tészta, ahol mindent jól át kell gondolni!Van egy bnőm, aki otthagyta a gyerekorvos rezidensi képzést, mert nem kivitelezhető gyerek mellett, inkább „átpártolt” a háziorvosira...na szóval vannak döntési helyzetek/kényszerek. :? :shock: Ja igen, és nagyon aranyos a kép a nagyfiúról! :D :D Édi nagyon!Neki is szép barna szemei vannak! Meg az a dögönyözhető tipus!(én még egy darabig nem is merek kertesházról álmodni, pedig nagyon szeretnék :!: :!: )
Na talán itt is utolértem egy picit magam a mai rohangálós nap után!
mazsolák
 
 


Szóval holnap vár ránk a nagy út, amitől egy picit tartok, ma meg holnap még egy két logisztikai dolog vár rám, illetve el kell vinni reggel a tökiket bejelenteni a dokihoz, mert még nem tettük meg, és naaaaaaaaagyon ciki, már rég meg kellett volna tenni :!: :oops: :roll:
Aztán szétkapjuk a gépet, mert visszük haza, meg rendrakás és társai, így nem tudom, lesz-e időm bekukkantani hozzátok?! :?: :cry:
Legyetek nagyon jók! :D Orsi neked mennek a hajrák :mrgreen: , talán, mire visszajövünk, addigra megszületik a kislányod?! :D :D Gondolok rátok odahaz is!
Pocakosok! És Anyukák! Mindenki nagyon vigyázzon magára, a Pocijára, ill. a gyerkőcé/eire! Ha lesz időm, benézek, és olvaslak titeket, aztán, ha még engedik is :?: :lol: , akkor reagálok is a felmerült kérdésekre, problámákra.
Meglepi-Ha rámentek a www-re, láttok egy új videot Zsomborról, aki elszik, alszik..., egyik du lázadt, nem akart aludni, így estére így elfáradt, én meg mondtam kaja nélkül nincs alvás, különben szétszedi a mellemet, de éhes is volt, meg fáradt is, így ilyenre sikerült a vacsi... :? :)
Na jó pihenést, szép álmokat mindenkinek!
Edus és a TökiManók
mazsolák
 
 


Hello,

Zsóka, köszönjük szépen jól vagyunk Zsombival. Asszem mostmár beállt neki a napi ritmusa, mert 3 hete ezt produkálja: hajnal 4-kor kel és szopi, utána visszafekszik és 7-kor kel, utána már nem alukál 8-kor becuppant egy barackot, 9-kor megint tejci, aztán lefekszik alukálni. 12-kor kel kajcsizik+játék, du szuny még egyet 3-4 körül, de csak rövidet, aztán ha felkel megijnt kajcsi+játék, uzsi (1 doboz HIpp bébi gyümölcs), 7-kor pancsi fél nyolckor vacsi, 8-kor tente :D Kaki is van minden nap 3x is! :P
1 hete felfedezte a lábát, tegnap sikerült neki megfogni :P Tegnap a hangját is felfedezte, vigyorgás közben sikongat, azt hittem megzabálom :mrgreen: Szóval jól elvagyunk :P :P :P

Samu nagyon édes ebben a szerkóban :D És milyen édes pici lábacskái vannak ,zabálni való :P Zsófi, sajnos a bukáshoz nem tudok hozzászólni, mert Zsombi egyáltalán nem csinálta, talán csak 1x.
Szopi: én csak az 1 hónapban fejtem, mert Zsombi koraszülött volt és nem evett az elején annyit amennyi tejem volt, és én meg nem akartam szétdurranni, aztán szépen beállt a megfelelő mennyiségre. eGyébként én is egyszer az egyik, a köv. etetésnél a másik mellből szoptattam. Nem izgulj, szépen be fogja állítani magát a picur, szerintem ha szopizni szeretne akkor had szopizzon, ő tudja mennyi kell neki. Nyűgi meg simán lehet, a hülye frontok miatt, ahogy olvastam a nagyobb babák is egy csomószor nyűgik, nemhogy ez a kis mazsola. Szóval ne izgulj, minden rendben lesz nálunk is 2 hónap kellett mire "összeszoktunk".

Mircike gyönyörű kisfiad van! Büszke lehetsz rá :D :D

Panni, Márk is édi-bébi, a kacsás képért változatlanul odavagyok :mrgreen:

Reni, gratula a kakihoz :D Milyen főzeléket adsz Nikinek?

Panni, Zsobi is maltofert szed , de semmi gondot nem okozott neki a székletében. VAlszeg az is segített ebben, hogy akkor már rendszeresen evett legalább 1x gyümölcsöt 1 nap.

Na megyek mert felébredt Zsombi és követel!

KépKép
judy1
 
 


Bekakilt :lol:

KépKép
judy1
 
 



KépKép
judy1
 
 


bocsánat h tegnap úgy eltüntem de 12 órán át egyfolytában üvöltött össz 4 órát aludt egész nap samu. tényleg mennyit kellene aludnia egy 3 hetes babának 16-18 órát azért minimum nem? persze apája 8-kor befutott berakta a gyermeket az ágyába és az elaludt helyben :) máris az apját szereti jobban...
most szuszókál, kíváncsi leszek meddig. remélem tegnap kifáradt. sajna én valahogy nem tudom megbüfiztetni, hiába sétálgatunk 20 percet-ütögetem a hátát, popsiját, felveszem lerakom vállamra teszem csak a a mellkasomra stb. aztán persze leteszem és bukik erre felébred sír, vagy leteszem csuklik és sír stb. most hasra tettem hátha így nem fog felébredni fél órával később.
iyenkor az a legnehezebb h mit találjak ki h ne sírjon de még mondjuk másfél óra van az evésig mert nem szeretném óránként etetni. kb 2.5 - 3 óránként eszik és ezt ő állította be magának. így ha korábban kel föl és sír nagyon akkor szenvedünk. altassam vissza? vagy ringassam?
judy Zzsombinak nagyon szép a szeme! és huncut tekintete van!
Edus írok, csak a fent említett okokból kifolyólag még nem volt időm! kerestem a videot de még nem találtam meg. de keresem! Boldog 9. hófordulót a kisfiadnak (1 nap késéssel, khm bocsi)

Panni: Márk nagyon édes!
Mircike: a kisfiad milyen elgondolkodó képet vág!!

puszi
kerekpocak
 
 


Zsófi!

A büfi nem egyszerű tétel. Én fel is írtam a naptáramba, hogy két hetesen büfizett először egy jót! Simogasd sokat a hátát, a meleg is segít.
Az is jó, ha kicsit megdülöngeted oldalra, jobbra-balra. Annó dokinénink mondta, hogy a kisbabák egyszerű szerkezetek, olyanok, mint a közlekedőedény. Ezért, ha megfelelően forgatod, akkor felfelé száll a büfi, lefelé a puki :)
Jó, mondjuk nem ilyen egyszerű az élet, de alapvetően igaz. Emeld fel szemben magaddal, fogd meg a két hóna alatt, és oldal irányba lassan 2-3x döntsd meg, csak épphogy. Hátha.
Bár, ha bukik, akkor lehet, hogy nem jó ötlet.

És szerintem időtől függetlenül mindig cicire teheted. Én legalábbis mindig cicire tettem (oké meg is van az eredménye, még mindig nem tud rólam lecuppanni :) ) De az biztos, hogy bármikor felkelt alvásból, és sírt, hamar cicire tettem. Vagy evett, vagy cicizett csak, de nem nyügizett.
Ez a check list nálam max. egy percet vett igénybe:
Először ugye peluschecking, hogy van-e valami. Utána büfipróba, hogy hátha beragadt. Utána cumipróba, hogy visszaalszik-e rá.
Ha egyik se nyert, akkor azonnal cici jött mindig. Az mindig nyerő volt :)
Ma is az. Éjjel, ha felsír, most is ugyanez a műsor, csak ált. a pelus meg a büfi már biztosan nem gond.
M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Judy!
Olyan édes Zsombi :-)
Niki már elég sokmindent eszik! Főzeléknek adtam már neki krumpli-répával, krrumpli-sütőtökkel (ez csak konzervben tudtam felszolgálni), Krumpli-répa-fehérrépa, krumpli-spenóttal (lásd képen!), krumpli-zöldborsóval és ma krumpli-paradicsommal. És ilyen sorrendben is kezdtem adni neki. Mindent megeszik válogatás nélkül!

Zsófi!
Niki is elég bukós volt az elején és ő is sokat csuklott.... A bukás ellen az ágyban, nálunk az vált be, hogy megemeltük a fej felőli oldalon a kiságyat kb 10cm-re. Így kevesebbet bukott.
Hát ilyen korban még illene aludnia 14-16 órát szerintem....
Nem lehet, hogy fáj a pocija és azért sír? Próbáltál adni neki valamit hasfájás ellen? Állítólag az Infacol hatásos. De valószínű a front is közrejátszik... Nikivel mai napig alig bírok mikor változik az időjárás. Mostanában is nyűglődik...

A vasárnapi vihar kettétörte az udvarunkban álló 25m-es fenyőfánkat (ott tört el ahol 30cm vastag volt a törzse :shock: ) és most kivágták :cry: Olyan szép, egészséges fa volt pedig, úgy sajnálom... De még így is jól megusztuk...

Megyek mert melóznom kell. Kész az új kollekció és meg kell csinálnom a katalógust stb. Hosszú éjszakáim lesznek mostanában :oops:

Üdv! Mindenkinek!

Kép
Niki és a spenót találkozása :-)

Kép
Ritka pillanatok eggyike. Niki hasonfekve!

Kép
Megyek megsétátatom a kutyusom :-)

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Köszönjük szépen a dícséreteket Zsombi nagyon örült neki :D

Zsófi, a büfi nálunk sem ment rögtön az elején, pedig én is legalább 20 percig sétálgattam vele. Ami segített az az volt, hogy letettem az ágyra és felvettem ,vagy 3x megcsináltam, meg picit megütögettem a hátát, de csak nagyon kicsit.

Tényleg nem lehet, hogy fáj a kis Samu pocija azért sír? Zsombikám is volt hogy fél napokat átüvöltött mert úgy csikarta a hasa. Nagyon sokat pukizott, attól fájt. Ilyenkor apa feltette a vállára az jó volt, meg hasra fektettük, vagy én hurcolásztam az ölemben hason, közben a hátát simiztük. Egyébként én "tartottam" ilyenkor is a 3 óránkénti etetést, ha előbb felébredt akkor pedig ringatás volt.

Reni, Niki eszméletlen cuki:D Pont az jutott eszembe, amikor az egyik ismerősöm mesélte az első spenót evési kísérletet, hogy még a fal is spenótos volt :P Nembaj, az a lényeg, hogy izlik neki. Én is ki fogom próbálni ezeket a főzelékeket, ma fog 2x kapni krumplit-répával. A borsót valami szűrőn átnyomod neki? Nem puffasztja fel Nikit? Nekem a dokinő azt mondta, hgoy lehet brokkoli-krumplit is adni neki, de ezzel még lehet hogy várok, bár már nem hasfájós. Na ezt jól elragoztam... :roll: Reni mekkora adagot eszik meg Niki a főzelékből?
Nem semmi a fátok, tényleg jó, hogy nem lett nagyobb baj!

na megyek rágcsálok valamit, mert még ma nem ebédeltem.

j

KépKép
judy1
 
 


A borsót paszírozóval szoktam átpaszírozni, és a héjja nem megy át rajta. Egyébként mindent azzal csinálok neki. Jövőhéten érkezik a hiper-szuper spéci baba gépezet ami mindent csinál, aprít, présel,turmixol stb.! Egyébként nem vettem észre, hogy felfujta volna.. A brokkolit jövőhétre beütemetzem már én is!
Főzelékből kb 150ml szokott megenni és utánna még szopizik. Gyümiből pedig csak 60-70ml délutánonként.

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


köszönöm mindenkinek a segítséget! a büfivel küzdünk..


sztem nem fáj a hasa, semmi jele. nem szenved, nem húzogatja a lábát. most alszik yesssssssssssss!!!
ma egyébként lekopogom, egész jó kisfiú volt.

valaki megírja nekem mennyit kellene aludnia egy 3 hetes manónak??

Reni: Ninki észbontó!!
kerekpocak
 
 


mennyi kb egy egy hónapos baba súlya? 3450-nel született samu mennyit kellene híznia?
kerekpocak
 
 


na hát még mindig sír most apája csitítgatja. a mai mérleg: mondjátok meg ez reális-e

reggel 7 óta aludt 1.5 órát majd babakocsiban 2 órát, du 1 után 1.5 azóta semmit most van fél kilenc. csak sír. sír.sír.sír.

3 hetes

büfizett, pellus ok, nem fája hasa- legalábbis semmi jele- most etettem 110-et evett. nem értem, mitévő legyek???-legyünk??

ez normális???
kerekpocak
 
 


na hát még mindig sír most apája csitítgatja. a mai mérleg: mondjátok meg ez reális-e

reggel 7 óta aludt 1.5 órát majd babakocsiban 2 órát, du 1 után 1.5 azóta semmit most van fél kilenc. csak sír. sír.sír.sír.

3 hetes

büfizett, pellus ok, nem fája hasa- legalábbis semmi jele- most etettem 110-et evett. nem értem, mitévő legyek???-legyünk??

ez normális???
kerekpocak
 
 


és még mindig....

21:30
kerekpocak
 
 


jaaajj szegény Samubaba :( meg szülei.. épp belegondoltam milyen rossz érzés lehet hogy nem tudsz mit tenni... meg persze ránk még vár ez...remélem mostanra elaludtatok!
sok pusssz
lmkata
 
 


Szia Zsófi!
Ha jól emlékszem 100-250grammot kell hetente híznia, ezt mondta a drnéni. Ennie pedig 150ml-t kilónként.
Alvás: Mivel Zsombi hasfájós volt nem tudom :( De asszem ő a délelőttöt nagyjából átaludta, mert 12-ig aludtam vele együtt.

Nem lehet, hogy szomjas, vagy éhes? Cicit próbáltad? Ringatásra hogy reagál?

Reni, tudnál bővebben írni a szuper bébi gépezetről, hátha engem is érdekelne? A passzírozó, az milyen, hol vetted? Én egyenlőre kumplinyomót használok.

j

KépKép
judy1
 
 


adtunk neki 70 ml forralt vizet. mintha elaludna, bővebben majd reggel. elképzelhető, hgy szomjas, a melegben való 2 órás séta miatt? a tejem nem elég szojoldó??
kerekpocak
 
 


Szegény Samu baba...és persze ti... Áttudom érezni a hejzeteteket... Nincs rosszabb mint halgatni ahogy sír és nem tudod hogy segíts rajta :cry:
Cumit próbáltátok a szájába dugni? Mi 4 hetes korában kezdtük, egy pár átsírt nap után. Csodákra képes :lol: Pedig cumiellenes voltam :oops:
Én édesköményes forralt (ásvány)vizet szoktam adni a mai napig, az a szomját is oltja és az esetleges szelekre is jó hatással van. 2decihez 10-12 szemet rakok bele és hagyom álni 5percig, majd leszűrőm. Ha gondolod próbáld ki, hátha... Én a tejci mellé két szopi között is megkínátam, ha kért ivott, ha nem meg nem erőltettük. Nikinél sem volt klasszikus hasfájós jel, de valószínű az gyötörte őt is annó... Kitartás!
Niki az első két hónapban 1-1 kilót hízott, azóta fél kilókat szedeget fel havonta. Már mindjárt 7 kg!!!!

Judy
Jövőhét elején kapom meg a gépezetet, akkor majd bővebben fogok tudni irni róla. 11e-ért vettem, használtan (de teljesen új, 1X hasznát, garis) az eredeti ára 18e. A paszírozó 2ezer körül volt (párom vette azt hiszem a Kátay-ban vagy a Vasedényben). A paradicsomot paszírozták nagyanyáink vele.. Egyszerű kis szerkezet, de praktikus. A paradicsom magját sem engedi át és benne marad a baba számára emészthetetlen rost is a gyümikből, ellenben a turmixal. Holnap ha akarod lefényképezem.

Most melózok reggelig :roll: Csak benéztem kikapcsolódni :lol:

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!
Megérkeztünk, minden ok! :D :D Bár nem volt könnyű.... :?
Majd írok, most rohanok, de itt írom neked zsófi, mert írtad, hogy nem veszed észre a priviket, hogy írtam neked Samu babával kapcsolatosan!!! Talán ezt te is gyorsan átfutod, mint én! :)
Üdv mindenkinek: Edus és a TökiManók!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Zsófi, pont a múltkori előkészítőn mesélte Judit, hogy a tejcsi sajnos nem szomjoltó, és hogy a víz sokat tud segíteni ilyenkor, pont egy hasonló esetet mesélt el, hogy már semmit sem tudtak, minden ok volt a baba körül, de csak sírt és ő tanácsolta, hogy kinálják meg egy kis vízzel, és allítólag a baba megnyugodott és elaludt.

hátha.....

mangó
mangó
 
 


igen nekünk is ez segített! felhívtam am a védőnőt és mondta h két étkezés között itassam meg forraltvízzel.

Reni bevált az ágyas trükk is! nem bukott! egyébként ezt is mondta a védőnő!

és most már 2.5 órája alszik! olyan jó!
kerekpocak
 
 


na jól van akkor...... :roll: :D :!:
amúgy mindig háton kell altatni a piciket így az elején, ugye?
lmkata
 
 


Reni, sejtem a "nagyanyáink" passzírozóját. A spenót az mélyhűtött? A paradicsomot, azt hogy készíted el? Azért fotózd már le azt a passzírozót, köszi :P

Zsófi, úgy látszik, hogy szomjas volt a kis manó, örülök, hogy ezt így megtaláltátok meg a büfi is megoldódott :D

Hát mi nagyon küzdünk ezzel a főzelékkel, olyan nehezen akarja megenni :cry:

KépKép
judy1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: