Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Akkor jönnek a kérdések és a többi. :)

Az élveszületési lapot mindegyikőtök lepecsételtette valakivel? Ezt ált. a gyerekorvos teszi meg? Mi van, ha nincsen pecsét (nem ad a doki)?

Én a X. kerületben fogok szülni, most kissé megijedtem, hogy pont ott is kekeckednek. (Max. megyünk a Fókuszba szerepelni...)
Szerintetek sem korrekt dolog más kerületben anyakönyveztetni egy babát, mint ahol született, csak azért, mert ott nem szívatnak? Én valahogy furán érezném magam miatta... :roll:

Mi sem otthon szülünk amúgy, mert vidéken lakunk (Bp-hez közel), de haza szeretnék jönni elég hamar (24 órán belül, de inkább 12). Ilyenkor elég, ha ide jön a saját dokink (persze ha beleegyezik egyáltalán, hogy jön)? Vagy érdemes korábban hívni valakit? A magándokik hétvégén is kijönnek?

Szilvi,
megszűnt az a nyomtatványbolt, amit írtál, vagy legalábbis a férjem nem találta meg... Most keresek majd a neten még címeket, hogy holnap tudjunk beszerezni élveszületési lapot. Elolvastam a blogbejegyzéseket, hát meg kell mondanom, a hivatalokról a negatív véleményem mit sem változott. :? Ti végül hogyan oldottátok meg ezt a papirost, amit kértek? Mégis írt egy ilyet a gyerekdoki?
Hú, azért tényleg sok ez a 15-20e Ft a gyerekeorvosnak alkalmanként, főleg, hogy többször ki kell jönniük... :roll: Holnap megpróbálok beszélni a gyerekdokinkkal, csak az a nehézség, hogy nemrég költöztünk, és összesen kétszer találkoztam vele eddig, szerintem fogalma sincsen, hogy ki vagyok... Nem hiszem, hogy szívesen pecsételne élveszületésit, ezért lehet, hogy legalább egy alkalommal kihívok valakit az általad ajánlottak közül.

Indi,
erre a mondatra nem is figyeltem fel a riport végén, hát eléggé el vannak tévedve, és jól megtévesztik a népet is vele! :evil:

Kata,
de jó, hogy neked ilyen jól mentek a dolgok a dokival és az anyakönyvezéssel is! :) Pecsételni is a saját gyerekdoki pecsételte az élveszületésit?

Dodó,
ti dokinénitek is nagyon tetszik! :) A mi réginket én is nagyon szerettem, de nem tudom, vállalta volna-e, hogy kijön.

Streptococcus szűrés elméletileg pénteken lesz, de még nem tudom, elmegyek-e. Remélem, sikerül Ágival találkoznom előtte, és majd megbeszélem vele is. Az Ina May könyvben elolvastam az idevágó passzust (köszi, Szilvi, az ötletet :wink: ), ráadásul a Streptos topikban most írt valaki, akinek negatív lett a szűrése, és mégis megfertőződött a babája...

Borsocska,
igen, van olyan, hogy túl sokan szülnek egyszerre (úgy értem az elérhető bábaszámhoz képest), ilyenkor Ágiék elmondják, hogy mi a helyzet, és mi eldöntjük, hogy mit teszünk.

Memme,
a lányom már végignézte többször az Ina May könyvet, ahol vannak képek a baba kibújásáról. Nem vettem észre, hogy bármi gondja lenne vele. :D (A ragadozókkal meg a húsevéssel és a zsákmányejtéssel annál inkább. Legújabban az foglalkoztatja, hogy az ember miért nem eszik embert, ha az állat eszik állatot... :shock: ) Inkább nekem lenne gond az, hogy szerintem megzavarnának, ráadásul anyum fog rájuk vigyázni, ő meg aztán tényleg megzavarna, mert eléggé aggodalmaskodó típus, szóval nem szeretném, ha riadt arccal állna felettem... De majd kialakul.

Tényleg, bennetek sosem volt egy cseppnyi bizonytalanság sem? Én most pl. annyira nem akarok szülni sem, inkább csak aludni három napig, és utána újra szóba kerülhetne a szülés... :oops: Fáradt vagyok, szerintem főleg idegileg ettől a sok stressztől, hogy maradjon bent a baba. És felkészületlen is lelkileg, valahogy muszáj ráhangolódnom a dologra (még mindig nem pakoltam össze :oops: ). El kéne újra olvasnom az Ina May könyvet... (Kicsit sajnálom, hogy áprilisban nem volt Várótermi beszélgetések az összejövetel miatt, úgy érzem, szükségem lett volna rá.)

Hű, most nézem, milyen sokat írtam!

Akkor megyek is inkább aludni, jó éjt! :)

F.
fringilla
 
 


Fringilla,

nekünk nem volt gyerekdoki pecsét az élveszületésin. Most vagy félreértettem, hogy az kellene rá, vagy ez is új dolog nekem. :shock: Viszont minden további nélkül írt egy pecsétes lapot, hogy látott újszülöttet nálunk. :wink: Node az én dokinénim ugye egy angyal. :D

Anyakönyvezés: a középső Érden született, de 150 km-rel arrébb, a lakhelyünkön lett anyakönyvezve. Mindenkinek így volt könnyebb. Amúgy meg kit érdekel a valóság? Csak egy papír.

Streptococcus szűrés: na, erről se hallottam még. :shock:

Hazudozás: megértem, én is rettenetesen utáltam, de a cél szentesítette az eszközt. :wink: A családnak semmi értelme nem lett volna hazudozni, lévén kisváros, s orvos família, elég gyorsan kiderült volna, hogy senkihez se járok. A dokiknak viszont annál többet kellett a vacak pecséthajkurászási akcióink során. (Akkoriban a védőnő még nem adhatott sehova beutalót, mindenhez pecsét kellett. Azóta ez szerencsére már nem így van, a 3. babónál így már hazudozni se kellett.)
Voltunk mi gyerekgyilkosoktól kezdve minden. Fenyegettek mindennel, amivel csak tudtak, de annyira eltökélt voltam, hogy a világon semmi se tudott eltéríteni a szándékomtól. Nem is bántam meg! :D
Én bíztam, de bizonytalanság azért volt bennem is. Pl. én se akartam szülni. Tovább is húztam 3 héttel is akár! :D Rájöttem, amíg testileg-lelkileg fel nem készül egy nő, addig el se indul a szülés. Aztán egyszer majd úgyis megérzed, hogy na, akkor most jöhet. :wink: Nálam is akkor indult be otthon mindkétszer, mikor teljesen sikerült lenyugodnom, minden a helyén volt (költözés után), s este 8-kor "véletlenül" elaludtam.... Előtte napokban-hetekben viszont ugyanazt éreztem, mint amit te írsz!

Gyerekek: nagyon igaz, ők még teljesen természetesen állnak a szüléshez is, mint minden máshoz. A legkisebbiknél ott volt a két tesó (a mázlisták, korábban találkoztak a prücsökkel, mint én magam!), nagyon jól sült el, s bár nem volt a legkönnyebb szülés, egyáltalán nem viselte meg őket, sőt, nagyon jót tett nekik, hogy jelen lehettek. Persze voltak dolgok, amiket fel kellett dolgozni velük utólag, vagy épp menet közben, de ez se volt zavaró egy cseppet sem. Igaz, én eleve nagyon szerettem volna, ha ott lesznek, mert 9 hónapon át készülődtünk, s úgy éreztem, nem lenne fer, ha pont a célnál mellőzöm őket. Közösben meg nagyon jó volt. Engem cseppet se zavartak, bár a hiperaktív fiam bekattant rendesen, node ismerem, fel se vettem... Az meg külön szupi emlék, hogy mennyire tudtunk együtt nevetni! Ők vihogtak a furcsa hangjaimon, én meg rajtuk, olyan aranyosak voltak. Nekem mindenképp jót tett a jelenlétük, a többiek véleménye meg nem érdekelt. (Egy darabig az zavart meg, mikor láttam, hogy a páromat meg Ágit idegesítik, aztán jött a felismerés, hogy miért is foglalkozok én ezzel? Engem nem zavarnak, s végül is ez a lényeg! Amikor idáig eljutottam, akkor indult be véglegesen a visszafordíthatatlan folyamat. Utólag a szülés utáni elbeszélgetésen ezt is megbeszéltük, de a lényeg, hogy összességében nagyon jó volt így, s mindenkinek szép az emléke!)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Helló!

Dodó,
elméletileg kell pecsét az élveszületésire, de Ági azt mondta, hogy ehhez egy nagyon rendes és bevállalós dokit kell ismerni, mert többféleképpen lehet értelmezni a papírt, nem is csodálkozom, hogy nem pecsételik le. Általában inkább igazolást írnak.
Engem valahogy érdekel az anyakönyvezésben, hogy a gyerekemnek majd egész életében azt kell mondania, hogy x-ben született, közben meg nem is, de valószínűleg csak én vagyok ilyen téren kukacos... :P
Streptococcus: elvileg minden 5. nő hordozó, és ilyenkor antibiot adnak szüléskor, meg vesznek a babától tenyésztésre fülváladékot, hogy kiderítsék, fertőződött-e. Ilyenkor ugyanis néha nagyon komoly tüdőgyulladást, vagy agyproblémát is okozhat... De csak kevés gyerek kapja el a hordozó anyukától, és azok közül is csak kevés lesz beteg tőle (csak ugye az aggódós anyában felmerül, hogy mi van, ha pont az övé az).
Közben félkezű lettem, így csak röviden folytatom.
Jó tudni, hogy nem csak én érzek olyasmit, hogy nem akarok szülni. :)
Nekem az a bajom a gyerekek ottlétével, hogy még elég kicsik (oké, a lány már nem, de a fiam 1,5). És szerintem kifejezetten zavarna, hogy rám akar mászni összehúzódás közben, hogy megvigasztaljon.

Jaj, muszáj mennem... Még annyit, hogy voltam végre tegnap Áginál, és azt mondta, bármikor beindulhat a dolog, mert teljesen felkészült a szervezetem. :)

F.
fringilla
 
 

 
 

Fringilla, az én gyerekeim születési helye Kistarcsa, pedig sosem laktunk ott, csak ott van a kórház. Hát azért nem választottam volna másik orvost és kórházat, hogy Budapest legyen a születési hely :)

Dodó, első gyerek után még én is azt gondoltam, hogy a baba akkor jön, amikor anyuka már felkészült, mígnem a második meg nem született egy héttel korábban minden előjelzés nélkül, amikor épp az utolsó órámat indultam megtartani... Szóval időben rá kell hangolódni :)

Fringilla, én is sokat gondolok rád, főleg mióta rájöttem, hogy te is két (kórházban született) gyerek után a harmadikat szülöd otthon, ahogy esetleg velem is előfordulhat :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Jó reggelt,

Fringilla, örülök, h sikerült a célegyenesbe érni, szép nyugodtan besétáltok majd a finisba. Úgy irigyellek. :)
Bár, tképpen én is beléptem újra a pocakosok táborába. Készültem rá, most mégis ízlelgetem az érzést, hogy két gyerekem lesz. Ahogy azt nehezen tudtam elképzelni egy ideig, hogy Melinda lesz, most ez is furcsa kicsit.

További szép napot!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Gyezsu,
azt hiszem, félreértettél, nekem pont az a bajom, hogy a gyerek Pesten születik, és csak azért mert esetleg a mi városunkban könnyebb lenne anyakönyveztetni, mondjam-e azt, hogy itt született... Nem szívesen, mert nem itt fog születni. :? Tehát én az igazság híve vagyok, még akkor is, ha az nehézségekkel jár. :P
Szerintem, ha már most úgy véled, hogy van esély az otthonszülésre a harmadiknál, akkor tuti, hogy otthon születik majd. :D Az ember a terhesség alatt egyre jobbnak tartja a dolgot. :D

Igaziból nekem is mindkét gyerek tök váratlanul indult. :P Megyek is, összepakolom a csomagomat. :wink:

Memme,
akkor gratulálhatok, ugye? :) Éljen! :)

F.
fringilla
 
 


Most telefonáltam az önkormányzatokhoz (mi városunk és az a kerület, ahol szülünk), a pesti csak a lepecsételt élveszületési lapot fogadja el, semmi mást, a miénk meg csak olyan nyilatkozatot, hogy a doki jelen volt a szülésnél nálunk, és igazolja, hogy itt született a baba. :? Mondtam a dilemmámat, hogy a dokinak ezt nem lehet, ők meg széttárták a kezüket (virtuálisan). :evil: Szóval mégse lesz olyan könnyű menet...
F.
fringilla
 
 


Szilviiiiii!
Ti ezt hogyan intéztétek el???
F.
fringilla
 
 


Memme!
Nagy gratula!

Fringilla!
Előre szorítok, hogy simán sikerüljön anyakönyvezni!
Igazság? :D Hát engem nemigen érdekelt, fontosabb volt, hogy sikerüljön a lehető legegyszerűbben anyakönyvezni, Érd meg tőlünk nagyon messze van. Meg amúgy se kórházban született, így úgy vettük, hogy ténylegesen "otthon". :) Hiszen már aznap a saját ágyikónkban voltunk, egy-két óra meg ide-oda mit számít? :wink:

Különben se értek egyet azzal, hogy mindenki ott legyen anyakönyvezve, ahol a kórház. Az ugyanis falvakban nincs, de a gyerek viszont mégse abban a városban fog élni, ahol anykönyvezik. A városok fel tudják mutatni a szuper születési statisztikát, szemben a falvakkal, de erről nem az utóbbiak tehetnek. Nekem szimpibb az az elgondolás, hogy pl. állandó lakcím szerint anyakönyvezzenek. Mindjárt igazságosabb képet kapnánk.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Memme, de jó! :)

Fringilla, na de a párom... és az aggódó nagyszülők, dédszülők... Hát ők még nem éppen így gondolják...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Jól lemaradtam a témákkal....

A férjem meggyőzése nulla erőfeszítésbe került, ő ugyanis ott volt az első szülésemnél és mindent látott. Főleg a szülésznő arckifejezését. Nem volt semmi drasztikusnak titulált esemény, mégis a párom, aki jól ismer, teljesen átérezte a helyzetemet. Ennyi elég volt. Info esten volt, aztán kész. Bár jót tett volna neki egy kis továbbképzés, mert Peti fiam Ági előtt érkezett. (Annyira szültem, hogy szabályosan elfelejtettem, hogy ő is kelleni fog valamikor) . Vicces volt, amikor látta a párom, hogy kandikál ki a kisfiunk a lábam közül és erre azt kérdezte :shock: ilyesmi arckifejezéssel, hogy most miit csiiináljak?

Erre én: emeld ki a fejét a vízből! :idea: nagy ötlet, mi? :lol:

Petike 2,5 óra alatt jött. Ha lesz következő akkor férjemnek már képzett bábának kell lennie mert én még egyszer nem szeretnék kocsiban vajúdni. Bár még így is klasszabb volt, mint kórházban lett volna. Csak figyeltem az egyre inkább suhanó tájat, szorongattam a kapaszkodót az ajtó felett, szagolgattam a vajúdóolajat - ami egyébként nekem nagyon sokat használt - és izgultam, hogy minden lámpa zölden világítson.

Lehet, ha otthon maradok, akkor még hamarabb meglett volna kicsi fiam. De így izgalmasabb volt. :lol:

Én sem árultam el mindenkinek az otthonszülést előre, csak annak, aki közeli és tuti támogatólag viszonyult hozzám.
Anyóskámnak is csak azért nem mondtam, mert őt féltettem, hogy agyonizgulja magát. Nem csoda: a párom 5,10-zel jött világra és 'szoros nyakkendővel"...

Végül minden rendeződött. Papírok, illetékeskék mind tudták. Valahogy annyira átsugárzott rajtam az a fantasztikus élmény, öröm, boldogság, hogy ez önmagában elnémította a károgókat.
A legrosszabb, amit kaptam - persze csak azt tudom, ami szemből érkezett - hogy :shock: :? .... ezt pedig nem nehéz kibírni. Tudtam, amit tudtam. És tudom ma is amit tudok. Ilyen egyszerű.

JÓ éjt mindenkinek!!!!


Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak benneteket hűségesen, ámbár ritkán írok csak!

Dodó!!! Annyira reménykedem ebben a hónapban, bizonyíthatóan volt végre peteérésem, és apácska is nagyon komolyan vette, hogy én már csak ebben az évben vagyok képes elviselni a sikertelenséget, és utána feladtam. 3 éve kínzom magam, nem megy tovább. Ezért mindent megtesz, hogy nyugodt legyek, nem hagyja, hogy bármi idegesítsen, annyi mindent magára vállal mostanában...... Pedig nagyon akarok nem görcsölni rajta, és igyekszem más dolgokkal is foglalkozni, hogy ne mindig azon járjon az eszem, hogy miért nem adatik meg nekünk az, hogy gyerekünk születhessen...... :(

Fringilla! Rettenetesen szurkolok Neked! Hazugság: Apósom és anyósom nem fogja tudni, hogy itthon szülünk, bár az is lehet, hogy nem itthon lesz, hanem az Ágiék által bérbeadott lakásban Pesten, ha meg van még. Páromat nem kellett győzködni. Először kikerekedett a szeme, aztán a kezébe nyomtam a fiam születésének a történetét, majd egy Ágiékkal, otthon kísért szülés történetét, pont Ági lányáét. Aztán csak meséltem, meséltem, hogy mennyire nincsen szükségem arra, hogy más mondja meg mit érezzek, mit csináljak, hogy forduljak, stb.... Azt mondta, hogy igazam van. Aztán elmentünk Ágihoz is, egészen más okból ugyan, de megismerte őt is, és a bábatársait is, és innentől meg volt győzve! Bár nem egy spirituális alkat ugyan, és mondta is, hogy ezekkel ne is próbálkozzak nála, de hiszi, hogy én fogom tudni, mi a jó nekem/nekünk, és támogat benne.

Memme!!! Gratulálok Neked!!!!!!!! :) Csodálatos kincs a termékenység, szívből drukkolok, hogy rendben legyen minden a terhességed alatt, és végül otthon, békében tudd világra hozni a kicsidet! Valamiért, ahogy elolvastam, hogy gyermeket vársz, egy kislány képe ugrott be! :)

Fúúúú jó sokat írtam, le is lőhettek bátran.... :):):):)
Vendég
 


Csak gyors helyzetjelentés: még egyben, de egyre többet és erősebben jóslok... :P
Most megyek altatni.
F.
fringilla
 
 


Fringilla,
Abigél lányom május harmadikán született. Az egy isteni jó dátum. :wink:
(De a többi is! :))

Nagyon izgi...
h_szilvi
 
 


Szilvi,
a május 3 jó lenne (a május szerintem a tökéletes hónap a szülésre, de persze a többi is fantasztikus :wink: ). :) Bár anyukám 2-án megy izotópos vizsgálatra, és így ő nem vigyázhatna a gyerekekre, ezért jobb lenne kihúzni 5-éig. :) Írtam neked e-mailt a g-mailes címedre, megérkezett?

Lányok,
én egy lüke paramami vagyok, egyre jobban behergelem magam a streptococcussal... :roll: :oops: :? Buta módon elolvastam az erről szóló topikot, és jól beidegeltem magam az esetleges következményeken. Hülye vagyok, mi? :oops: Mindenesetre csak elmegyek szűrésre, ha húzom még addig, amíg a háttérdokim bent lesz a kórházban, és megcsinálja (ez vsz. péntek, múlt pénteken nem voltam valami jól, így nem mentem, most már bánom).

Dodó,
érdekes ötlet az anyakönyvezéssel kapcsolatban. :)

Gyezsu,
a tanfolyamra el lehet vinni a nagyszülőket is, bármelyik családtagot, és kérdezhetnek nyugodtan! :) Sőt, van a nagymamáknak külön óra is, Ági javasolja a nagyszülők elhozatalát. :wink:

Zsuzsi,
ez gyors szülés volt akkor. :D És ezek szerint minden rendben ment. :) Bevallom, hogy én azért inkább megvárnám Ágit... :D Remélem, nekem is ilyen szép élmény lesz, hogy sugárzik majd rólam. :)

Monácska,
drukkok mennek a babához! Nekem ilyen szempontból szerencsém volt eddig, hálás is vagyok érte a sorsnak! Örülök, hogy a párod támogat! :) Nálunk a párom még nálam is lelkesebb, és most attól fél, hogy a streptos aggodalmaim miatt nem leszek képes elengedni a babát, és csak be kell majd mennünk kórházba. Morog is rendesen, hogy minek hergelem magam hülyeségeken... :roll: És írjál máskor is sokat! :)

Képzeljétek, rájöttem, hogy tegnap valószínűleg azért jósoltam annyit, mert olasz tésztát ettem, abban meg van oregáno meg bazsalikom, amik fájáskeltők. :oops: És én ezt tudom, és mégsem ugrott be. Most már jobban odafigyelek majd, hátha összejön az 5-e utáni dátum. :)

Szép napot! :)

F.
fringilla
 
 


Május 3?????????? Az a névnapom! Tuti jó nap! :lol:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Akkor drukkolunk az 5.-éhez! :)
És végeztetsd el a strep-tesztet, hogy megnyugodj! :D

(Válaszoltam.)
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Fringilla,
remélem nemsokára kisebb gondod is nagyobb lesz, minthogy nekünk írkálj ide. :) Vagyis hát ez nem igaz, mert tképpen jó lenne tudnunk, hogy hányadán álltok. Rajtad a fórum szeme.

Monácska,
nem tudtam, hogy így vagy. Gondolom minden olyasmi a könyöködön jön már ki, amit én még mondani tudnék. De nagyon drukkolok, hogy összejöjjön. :)
Köszönöm a jókívánságaidat. Hogy kislány? Nem tudom. Most nem érzem. Melindánál tudtam. És hogy otthon? Akár, de nekünk az a lényeg, hogy a bábánk és az orvosunk mellettünk legyen.

További szép napot!

Dodó,
ha holnap nem jönnék - boldog névnapot!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok,

Fringilla, nálunk is úgy indított az okmányiroda, hogy vigyünk papírt, amin orvos igazolja, hogy látta, hogy ez a baba belőlem bújt ki. Hiába mondtuk, hogy nem látta. Aztán másnapra kitalálták, hogy az is jó, ha nem orvos az illető. Így aztán egy barátnőm írta alá, hogy "büntetőjogi felelősségének tudatában kijelenti, hogy...". A gyerekorvos meg simán aláírta, hogy megvizsgált nálunk egy újszülöttet, mivel ez volt az igazság.

Én is nagyon szorítok nektek!

Egyébként engem szülés előtt az anyakönyvezés-téma egyáltalán nem foglalkoztatott. Mikor Ágiék már elmenőben voltak, megkérdeztem tőle, hogy mostanában mi a módi, ő elmondta, hogy miket vigyünk magunkkal, ami persze a hivatalnak nem volt jó. Szegény férjem ment vissza még kétszer.

Kati
katicabogár
 
 


Strepto teszttel kapcsolatban Ági tök jól megnyugtatott. :) Azért, ha péntekig nem szülök, elmegyek, ártani biztosan nem árt... :)

Kati,
bíztató, amit írsz, te hol szültél?

Ma semmi jele a szülésnek, éljenek a frontmentes napok! :D

F.
fringilla
 
 


Fringilla, Szegeden :).
katicabogár
 
 


Sms Fringillától:


Megszületett Berci fél 2-kor, villámgyorsan. Részletek később.

Annyira örülök, nem térek magamhoz. Timi névnapja, Abigél és Berci szülinapja, és Fringilla háborítatlan otthonszülésének a napja. Csodálatos, fényességes tavaszi nap!
h_szilvi
 
 


Fringilla!!!!
Sok boldogságot Nektek! És gratulálok!!!! Várjuk a részleteket!!!
Vendég
 


Fringilla,
veletek örülök én is!
katicabogár
 
 


Fringalla, gratulalok, nagyon sok boldogsagot kivanok!!!
saara
 
 


Azt a mindenit!
Gratulálunk, és sok tejcit kívánunk! Ó de jó.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Fringilla!

Én is úúúúúúúúúúgy örülök!

klári
pumama
 
 


Vasárnap kezdődik a Születés Het( www.szuleteshete.hu ), amit jól tudom, Ágiék kezdtek el, csak aztán személyi összetűzések miatt Haas Gyuri folytatta. Szóval Ági tavaly pl. már nem is volt ott. Mindezek ellenére nekem nagyon tetszett tavaly, vannak jó témák jól feldolgozva.
Mi megyünk. S ti? (Esetleg várom az ellenvéleményeket is::)

klári
pumama
 
 


Fringilla drága, részemről is nagy gratula!!!!!!!!!

Ugye mobdtam-mondtuk, hogy tök jó az a nap? :wink: :lol:

Sok boldogságot nektek!!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Fringillának sok gratula a gyors szüléshez!

Nagyon várom a születéstörténetet, remélem megosztod velünk!

Tesókám végre elment ma az info-estre Ágiékhoz.

Azt mondta, bár kórházban szül, azért nagyon boldog, hogy ott lehetett, és el fog menni a tanfolyamra is valószínűleg. Merthogy joga van tudni, mi hogy van és ezt csak Ági mondja meg őszintén.

HÁt igen, ez így igaz.... magam is ezt gondolom. Remélem jó döntést fog hozni a szüléskor, amikor majd el kell döntenie, mi is lesz jó neki. Már csak 6 hét... nagyon várom!

Jó dolog pártatlannak maradni. Ha erőltettem volna, hogy menjen el és pl. szajkóztam volna, hogy csakis otthon jó szülni - mert nekem ez jött be - akkor biztosan elriasztottam volna.

MIndenkinek jó éjt!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Szia Zsu,
nagyon igaz, amit leirtal, jol csinalod! Mikor Vincust vartam talalkoztunk egy anyukaval, aki mindkét gyermekét otthon szülte és teljesen letamadott, hogy nem vagyok normalis, ha korhazba megyek szülni aztan sorolta a horror történeteket. Akkor a 35. hétben voltam kb, elsö gyerek, nem hatott tul jol a kis lelkivilagomra... Az otthonszülés gondolata viszonylag uj volt nekem, de tetszett.
Ezzel a tamadassal csak azt érte el, hogy jol megijedtem a szüléstöl, inkabb artott mint hasznalt. és nem adott kedvet az otthonszüléshez (sem) :roll:
saara
 
 


Fringilla!

Gratulálok!!!
Remélem leírod a részleteket! :)

Klári!
Születéshetén nem voltam még, de megnézem majd a honlapot.

Orsi
osoa75
 
 


Fringilla,

Nagyon Gratulálok a kis Bencéhez!!! Remélem, olyan szülésed volt, amilyenre vágytál!


Születés hete: én tavaly voltam, nagyon tetszett. mondjuk, akkor jobban foglalkoztatott a téma :wink: főleg a szoptatással kacsolatos előadások érdekeltek. Most is elmennék pár előadásra de sajnos most jöttünk haza a kórházból és Peti még elég gyenge. (kisfiam elkapta a ronda hányós-fosós rota vírust, elég rossz állapotban került kórházba :( )
sz_kata
 
 


Berci :wink: .
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! :)

Majd írok szüléstörténetet, ha kissé regenerálódtam. Elöljáróban annyit, hogy nem lesz hosszú :D , az első kontrakciótól a kibújásig 1 óra 45 perc telt el, majdnem a kocsiban szültem (ugye anyuéknál történt a dolog).

Most megyek vízszintesbe, rám vagyon parancsolva. :)

F.
fringilla
 
 


Én majd a nagycsalád reakcióira is nagyon kíváncsi leszek!!!!!
h_szilvi
 
 


Kép

ANYÁK NAPJA ALKALMÁBÓL ÉLJEN HOGY VAGYTOK!

M.[/img]

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Voltunk Születéshete vasárnapján, de egyáltalán nem tetszett... Kivéve a személyes szüléssel kapcsolatos beszélgetőkört. Mintha a TAVAM a maga malmára hajtaná a vizet...

Mindegy. Megpróbáltuk...

Fringilla!

Ez a kurta 2 óra elképesztő! (Nekem 3 volt a második, de az is úgy elröppent!)

klári
pumama
 
 


Sziasztok!

Volt valaki közületek már dúlatanfolyamon az Ágiéknál?

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu,
a lányod még tényleg szopizik? Nekem nem lenne erőm egy egyévest meg egy 3 és 1/2 évest... (Kétévesen szeretem, ha visszanyerem azt a viszonylegos szabadságot, hogy akár estére is nagyira lehessen hagyni őket.)

Dúlatanfo.-on nem voltam.



Klári,
ez szomorú. :( De nem lep meg, sajnos. Azért remélem, hogy az egyes programok (szoptatásról, pl.) jobbak voltak, és segítettek azoknak, akik elmentek rá.
(Én azóta nem járok, amióta nem Ágiék csinálják.)



Röpke pletyka Fringilláékról:
Naggggyon nehezen, de lett születési anyakönyvi kivonatuk is. Amúgy teljesen jól vannak, boldogok, csak az a hercehurca ne lett volna az önkormányzattal...
h_szilvi
 
 


Ezen meg én nem vagyok meglepődve. Mármint Frigilláék és az önkormányzat harcán...... Istenem, előre félek, hogy ezt itt vidéken én hogyan fogom majd lezongorázni. Amennyiben egyáltalán majd végre terhes lehetek. Majd..... Talán...... :cry:
Addig is mérgelődök a bürokrata átkos szívtelen korlátolt embereken..... :twisted: :twisted: :twisted:

Szegények!!!
Sok, rengeteg, millió puszit küldünk nekik!!!!
Vendég
 


Mona!

Nyugi! Vidéken nem szőröznek annyit! Bp.-n sokkal rosszabb.
Ne mérgelődj!

Puszi! (A többieknek is.)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Én egyszer már megfutottam a dúlakérdést Ágival. Minden vágyam azzá lenni, de egyelőre csücsülnöm kell a popsimon (egyrészt kétóránként szopós kisgyermekem miatt), másrészt Ági mondta, hogy annyian vannak már a dúlák, hogy bőven elég. És ők is kialakítottak egy kört belőlük. Szomorúság, de ez van...

Kórházban nem szívesen lennék ott szülésnél, mert felkavarna csak a meghittelenség. Pedig volt idő, mikor elhatároztam, hogy namajdénmegreformálomakórháziszemléletet, és futhatnak hozzám a kismamák. De tényleg nem bírnám elviselni, hogy az orvosok visszaélnek a hatalmukkal...

klári
pumama
 
 


Bocs!

Csak Petike stille ich, Zsuzskát már nem, pedig néha kéri. De már annnyi foga van!!!!!


Nem tudom mit zabálnak rajtam!
Jó ha van 1 dl/nap... :lol:

Na megyek megpróbálok csinálni egy értelmes vonalzót Zsuzsinak.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kórházban nem szívesen lennék ott szülésnél, mert felkavarna csak a meghittelenség. Pedig volt idő, mikor elhatároztam, hogy namajdénmegreformálomakórháziszemléletet, és futhatnak hozzám a kismamák. De tényleg nem bírnám elviselni, hogy az orvosok visszaélnek a hatalmukkal...

Klári: azt hittem, hogy a dúlaság a szülő anyáról és a neki segítésről szól. És azt gondolom, hogy vannak még nem kiégett kórháziak is, és mi sem mondtunk le a meghitt szülésről és annak kiséréséről, bár ez az "elvhű" otthonszülős csapatnak bizonyára képtelenségnek tűnhet.
Hát csak ennyit akartam mondani. kiváncsi vagyok, mikor lesz az az idő, amikor az otthonszülő társaság elfdogadó lesz a kórháziakkal. Szinte hallom, hogy kattognak a klaviatúrák és mindenki bizonygatja, hogy nincsen semmi baj "velünk", és nem feltétlen a kórházi személyzet, hanem mi, akik kórházban jól éreztük magunkat a szülésünkkor, csak valahogy mégis mindig van valami mellékíze ezeknek a közléseknek.
Gondolom jól bekavartam, mint a Sanyi manó a kis seprűjével a Méhe néne odújába.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Rita!
Nem tűnik képtelenségnek! Csak annyira kevesen vagytok ilyenek, és emiatt olyan leterheltek is vagytok, hogy egy mezei nő, az utcáról beesve kb. 0,0001% eséllyel tud rátok találni. Holott, pont ez lenne a cél, hogy BÁRKI megkaphassa ezt az emberi segítséget, amit Ti tudtok nyújtani!

"elvhű"!!! Hidd el, hogy a gúny nem megoldás, mármint ha volt benne, és nem én értettem félre...... Ha több hozzád hasonlóan gondolkodó kórházi dolgozó lenne, kevesebben szülnénk otthon. Én már megjártam a kálváriámat a kórházban, és elkezdtem keresni egy másfajta megoldást! Jelenleg az otthonszülésben érzem a meghittség biztosításának 100%-os esélyét!

Ettől függetlenül továbbra is azt vallom, mait Geréb Ágiék fennen hangoztatnak, hogy mindenki ott szüljön, ahol biztonságban érzi magát!

Szeretettel
Mona
Vendég
 


nováky_rita írta:Szinte hallom, hogy kattognak a klaviatúrák és mindenki bizonygatja, hogy nincsen semmi baj "velünk", és nem feltétlen a kórházi személyzet, hanem mi, akik kórházban jól éreztük magunkat a szülésünkkor, csak valahogy mégis mindig van valami mellékíze ezeknek a közléseknek.


Ja, ha előre tudod, mit fogunk rni, akkor inkább nem ragadunk klaviatúrát. :(

Tudod, Rita, akár rosszul esik ez neked, akár nem, például én sem tudnék elmenni kórházi dúlának, soha. Négy otthonszülés után nekem nem alternatíva a kórház. Tudom, hogy szükség van kórházra, hogy a legtöbb nőnek az jelenti a biztonságot, hogy lehetne olyan eset, hogy nekem is ott lenne jobb (pl. komplikáció esetén), hogy ott is rengeteg-sok nagyon jó és emberséges szakember van, de attól még ÉN nem tudnám csinálni.
Úgyhogy én teljesen megértem Klárit, és ez nem KÓRHÁZELLENES, nem "Mi" kontra "Azok", hanem valamiféle önismeret: tudja, hogy ez nem neki való.
Ezen megsértődni fölösleges.
h_szilvi
 
 


Azt gondolom egyébként, hogy dúlaként lenni egy szülésnél mást jelent, mint a saját szülésünk. Énnekem azzal a véleménnyel volt klaviatúra-ragadó kedvem, hogy:[mert felkavarna csak a meghittelenség]
És én már sokszáz kórházi szülésben vettem részt az én négy sajátomon kívül és volt abban is mindenféle. nagyon meghitt is. Az elmúlt héten dúlával szültünk nagyon jó élménnyel. És nemcsak a kismamának volt nagy élménye ez, hanem a dúlának, az orvosnak is és nekem is.
Szerintem csak jó munka van, és lehet jó munkát végezni itt is, ott is. És nem kell mindennel egyetérteni, de a segítségre várónak adni kell. Szeretetet, szaktudást, odafordulást. Akár szülésznőként, akár dúlaként várják el az embertől. Akár kórházban, akár bárhol másutt.
Ettől függetlenül ezentúl majd megint csak olvaslak benneteket, ígérem.
Szeretettel: rita
nováky_rita
 
 


Nézd Rita!

Szívem szerint örülök, hogy egy gondolatait összeszedetten és logikusan megfoglamazni tudó szülésznő (feltételezem abból amit leírtál az vagy, ha tévedtem kérek lenézést) is itt van, még ha olvasgatós üzemmódban is a topikon!
És annak is örülök, hogy nemtetszésednek hangot adtál, talán pont azért, hogy az általánosításokat pro és kontra sikerüljön elkerülni! Ebben Te is rengeteget segíthetsz, feltéve, ha Te sem általánosítasz!!!
Minden élményt szívesen fogadunk!!!
Bár én is csak új tagja vagyok ennek a topkinak, viszont hiszem, hogy az otthonszülésnek a mai helyzetben helye van, csak lehetőséget és támogatást kellene adni mellé!
Mona
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: