Új privát üzeneted érkezett!

AnnusKép

Ne tűnj el! Szeretünk!!!
enigma
 
 


Lányok, miért olyan jó ez a MagneB6? Nem elég az Elevit? Én most mindent meg szeretnék adni az eszkiknek amit csak lehet, de félek, hogy túl sok lesz a jóból...Szóval lécci okosítsatok ki a Magnebéről!Kép

EnigmaKép
Ne aggódj, nem csak te lassultál le, engem éppen a takonykór és torokgyuszkó nyomorgat, de igazán emberesen, talán jó is, hogy most van és talán túl leszek rajta jövő hétig, felvértezve mindenféle ellenanyaggal! Elolvastam a leveled, kicsit összeszedem magam és írok majd, ok?
Nem hinném, hogy valaha is elegünk lenne belőled és nyafizz nyugodtan; hogy is tudnánk segíteni egymáson, ha nem mondanánk el, mi bánt? Te, akinek mindenkihez mindig van egy-két jó szava, hát végképp jogosult vagy a nyafira!!!Kép
Most eszembe jutott, mit mondott Shrek- igaz, nem éppen arra, hogy ami bánt, de mindenképpen megszívlelendő - "Mindig azt mondom, jobb kint, mint bent!" Szóval ne tartsd magadban, gyere és szomizd ki magad, mi mindig meghallgatunk!!! Aztán egyszercsak azon kapjuk magunkat, hogy egyikünk sem lógatja már az orrát, csak nosztalgiázunk, hogy milyen csöndes és nyugodt is volt anno gyerekzsivaj nélkül!Kép
Amúgy ez a nyugdíjas feeling néha nálunk is bejátszik...olyan jókat rötyögünk rajta!!!

AnnaKép tényleg ne tűnj el! Nem engedjük!

Hajni
hajnesz
 
 


Most megint görcsölök, nem is kicsit. Nem hiszem, hogy ebből még bármi lehetKépKépKépKépKépKép

HajneszKép Jobbulást! C vitamin, sok tea és esetleg szabi. Hajrá!
enigma
 
 

 
 

Sziasztok, LánykákKép!

Csak jelzem, hogy sutyiban olvaslak benneteket és - ha csak alig is - de élek. Ma valahogy holt fáradt vagyok, és csodállak benneteket, hogy ilyen figyelmesek és bátorítóak vagytok mindenkihez. Mindenkiről tudjátok, ki holt tart, kinek miért kell drukkolni. Én most egy ködös álomvilágban járok, eszem-alszom-utazom-dolgozom és őrzöm az embrióimat. Jelzik, hogy valami történik, mert napok óta szúrogat, főleg, ha fáradt vagyok. Estére már ágyba-vacsora van, mert összeesem. A mellem feszesebb, érzékeny. De ilyen múltkor is volt, úgyhogy ez még nem tesz elbizakodottá. Valaki kérdezte, én most hol tartok: ott, ahol Enigma, kövesd az ő leírásait, csak 1 nappal később. Bocsi, hogy nem tudom, ki is kérdezte, de örvendetes módon egyre többen kukkantatok be hozzánk, én viszont a főnöki kontroll miatt alig jutok be, így kezdek nem képben lenni.
A HÉV nem ráz annyira, mint az autó, úgyhogy napi 3 órát tömegközlekedek.
És ha most tévedek az üzenetekkel, bocsi!
HajninakKép drukk a fagyibabákhozKép!!!
EnigmánakKép puszi a kis fejecskéjére meg a jó szívére, meg a kis angyalkáinak!!!
AnnuskánakKép hitet és erőt kívánok, és hogy jöjjön ide közénk, várjuk szeretettel!!!
PngKép-nek bátorságot és bizalmat Dévainkhoz!!!
ZsebiKép, StellaKép és KakukkKép, örülök nektek, színesedik a topikunk általatok!!!
GigiKépés DiaKép, kedves mamák, küldjetek még képet és néha jelentkezzetek, motiváljatok minket!!!

Jaj, kit hagytam ki????

Mennem kell.

Puszi nektekKép!

Szani
szani
 
 


LányokKép, jelentem, felnőttkorba léptem, nagyon csúnyán hangzik, el se hiszem, ma 35 éves vagyok. Eddig sosem volt ezzel gondom, de ez a 35 most olyan komolyan hangzik, a francba!
Hétvégére kértem istenkét, hogy ajándékként eggyel több csíkot varázsoljon a tesztre, mint amennyi eddig rajta voltKép.

Hol vagytok??

PusziKép

Szani
szani
 
 


SzaniKép
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!

Szerintem meglesz az az ajándék!!!! A tüneteid legalábbis nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóók!
Vigyázz magadra!!

Kép
stella9
 
 


Szanikám!Kép Isten éltessen gazdagon,és Bébiáldással szaporítson ebben a most kezdődő esztendődben!! KépKép
Gyerekek aranyosak vagytok, de én már régen feladtam, nem áltatom magam. ez van. nem hasasodom mostanában Veletek. Annyira el vagyok keseredve, hogy még csak nem is sírok. Sokkal mélyebben fáj a sikertelenség.

Jövögetek ám, figyelek és drukkolok, hogy legalább Nektek másképpen kezdődjön az év, mint nekem. Csak rengeteg a meló, otthon meg már hulla vagyok.
és nagyon szomorú.........

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT SZANIKAKép!!!
Csak annyi vagy, amennyinek érzed magad, ne is törődj a számokkal!!! Én '97 óta minden évben a 21-diket ünneplem!KépKépKép
Szívből kívánom, hogy teljesüljön a kívánságod!!!
Szia AnnaKép
Úgy örülök, hogy írtál, látom, van elfoglaltság bőven. Ígérd meg lécci, hogy nem hagyod a keserűséget felülkerekedni a reményen, még nem szabad!!! Sajnos itt majdnem mindenki kipróbálta már egyszer ezt a hullámvasutat, van hogy hosszúra nyúlik a "mély" szakasz, de tudod, hogy utána megint jön az izgi rész, addig nem szabad kiszállni!!!Kép
hajnesz
 
 


Fontos nekem amiket írtál, nem is tudod, hogy mennyire találó! Hajnesz, köszönöm!KépKép
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


EnigmaKép SzaniKép
Mi van veletek? Mikor kell tesztelnetek?
Izgulok nagyon!

HajneszKép
A szerda lesz a nagy nap?
Törd a jeget!

AnnaKép
Hogy vagy? Beszéltél már a dokiddal, vagy nem is kell visszamenned?
Nagyon jó, hogy el tudod magad foglalni! Nagyon jó, ha az ember ki tud kapcsolni, akármilyen kis időre is!
Stella

Kép
stella9
 
 


Köszönöm a szülinapi jókívánságokat, annyira aranyosak vagytokKépKépKép!!!!
A férjemmel elmentünk moziba, megnéztük az Alfie-t, így ünnepeltünk. Jópofa film, a végére kicsit lelassul.
StellaKép, ha igazán türelmes lennék, csak jövő kedden kellene először tesztelnem, mert akkor lesz 2 hete, hogy a transzfer volt. Vagy tesztelhetek már hétvégén is? Nem merek. A tudatlan reménykedés időszaka sokkal jobb, mint mikor az ember ránéz az egycsíkosra. Az borzasztó! Akkor úgy érzed, nem vagy nő, mert nem tudsz végre már anya lenni, mint más normális nők. Annám, nagyon meg tudom érteni, min mész most keresztül. Miért csinálja ezt veled a sors, amikor pedig olyan gyönyörű embriókkal áld meg? Ez túl nagy pofon. De Hajnesz szavai tényleg nagyon jók, hamarosan újra kezdődik minden, és izgatottan várod az eredményt, pont akkora reménnyel, mint eddig, sőt, ha lehet, még nagyobb reménnyel és eséllyel, hisz a statisztikák is ezt mutatják. Az a biztos, hogy a végén lesz kisbaba, "csak" valamiért minket megdolgoztat érte a sors.
Annám, pihenj a hétvégén, menjetek túrázni megint, csináljatok valami szokatlant, rúgjatok ki a hámból!! PuszillakKép!

HajniKép, tényleg szerda? Nagyon szurkolunk! Milyen gyorsan eljött az idő!!

PngKép, továbbra is bátorság, jó kezekben leszelKép!!

EnigmaKép, mikor teszteljünk? Te bírod még idegekkel?

Jó hétvégét mindenkinek!

PusziKép!

Szani
szani
 
 


SZiasztok!
Hát, nem mondom, hogy sokkal jobban vagyok, de itt voltak a nővéremék, egész nap játszottunk (társas), meg beszélgettünk, kicsit jó volt megosztani egy nővérrel az összes bajos hülyeségem.-Ő is szeretne babát, de már három van Nekik, csak a sógorom nem szeretne.
Egyébként tök üresnek érzem magam belül, "nem jön az álom, az enyhet adó..."

Mostanában arra ébredek reggelenként -nem mindig, de úgy minden más- harmadnap, hogy annyira ökölbe szorítom a kezem, hogy rendesen belevájódik a körmöm... Ja, meg néha az állkapcsomon, fogaimon érzem, hogy fáj, mert annyira összeszorítottam. EZ új.
Mit gondoltok? épp ideje a homeonak, vagy keressek egy pszichológust -az utóbbit nem igazán szeretném -nem bízom bennük. Egyre inkább bizonyossá válik számomra, hogy a homeosnak lesz igaza, és lelki eredetű, szorongós problémáim vannak....


Remélem szép, csíkos hetünk lesz!!!!!!!Gyerünk bébikék!!! KépKépKépKépKép Tessék kapaszkodni!!!KépKépKép

anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!
AnnaKép Hajnali 3/4 2-kor netezünk? Azért érezni a szavaidból, hogy kicsit jobban vagy és ez jó! Érdekes, amit írsz a homeo-pszichológus érzéseidről, nálam ez pont fordítva lenne, én a homeo dolgot nem tudom hová tenni, de ez biztos csak azért van, mert még nem próbáltam és nem is hallottam igazán részletesen senki tapasztalatait. Pszichológussal volt már rossz tapasztalatod vagy miért nem bízol bennük? A lényeg, hogy olyan embert találj, akiben teljesen meg tudsz bízni; a homeos ismerősötök jó volt, nem? Akkor talán nem is kell ezt a pszichológus dolgot erőltetni.Kép Remélem, nemsokára már el is felejtheted, hogy valaha ilyen gondolatok foglalkoztattak, én nagyon bízom bennetek!!!

Ma voltam UH-n, az Estrofem 2mm-rel vastagította a mnyh-t, most emeltük az adagot 2 szemre (nem tudtam mi hiányzik, hogy teljes legyen a kábultság...Bromó, Estrofem, náthától bedugult fülek...a fejemet már csak a hajpánt tartja egybenKép) Asszem rásegítek még egy kis kefírdiétával, így talán meglesz a 10mm
szerdáig. Kedden megint nézünk egy mnyh-t, megint csak akkor tud többet majd a doki; ha jó az amit lát, szerda, ha nem, akár péntek is lehet belőle. Na itt tartunk mi most.

EnigmaKép SzaniKép
Veletek mi újság? Már izgulok nagyon!

StellaKép
Valami változás? Szerdán tudsz már te is dokibácsihoz menni?

PngKép
Holnap gondolok rád! Megy a drukk!!!
Hajni
hajnesz
 
 


AnnaKép
annyira értem és érzem, amit Te. Legalábbis abból, ahogy leírtad.
Ilyenkor azt szokták mondani, hogy próbálj meg kikapcsolni és másra koncentrálni. De azért azt is tudjuk, hogy ez nem megy.
A lombik és a baba elvesztése után én is gyakran ébredtem rémálomból és ilyenkor úgy kalimpált a szíven, hogy azt hittem meg sem maradok.
Talán annyiban vagyunk mások, hogy én nem szorongok, hanem dühöngök. szegény párom! Csodálom az irántam való türelmét.
Próbáld ki a homeot és keress magadnak valami hobbit, olyant, ami leköti minden idegszáladat.
Most én is valami ilyesmimt próbálok.
Erős vagy, ezt mindannyian tudjuk! Idővel újra tudsz majd bízni magadban és abban, hogy lesz babótok!
Tégy meg mindent a sikerért, de ne ess túlzásba, mert nem szabad, hogy csak erről szóljon az életed!
Nem akarok okoskodni, hiszen ezeket Te is mind tudod. Amiket írok azokat magamnak is írom, mert - bár nem tudom hányas a lábad - azt hiszem egy cipőben járunk!

EnigmaKép SzaniKép
Rajtatok a világ szeme!!! Elő a zebrákkal!!!

HajneszKép
Remélem megnő az a méhnyálka és indulhat az eszki-móka!!
Nálunk nincs változás, illetve most nem hagyon, hogy legyen. Kicsit bele kell avatkoznom a természetbe, ha nem akarok elveeszíteni egy hónapot. A dokim ugyanis ezen a héten nem jön Pécsre.
Vasárnap esett a hőm, ahogy vártam. Nekem viszont most az lenne a jó, ha nem jönne meg szerdáig.
Ugyhogy utroval kicsit "visszatartom". Ma és holnap még utrozok, aztán szerdától jöjjön, aminek jönnie kell.
Stella

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép

Őszintén, nem vagyok biztos a dolgokban. Kábé kedd óta fájdogál a hasam, mint írtam is. Görcsölt, aztán az elmúlt és inkább a p.fészkek fájtak. Néha azt hittem, hogy most jön meg, aztán kis reménysugár, hogy mégse. Na, vasárnapig bírtam és reggel csináltam egy tesztet, ami ugyan vékonyabb és halványabb volt mint a kontroll csík, de határozottan pozitívKép. Gondoltam ma is csinálok egyet, biztos ami biztos. A szuper tuti Clearblue-t vetettem be. Na, hát a 2. csíkot ha akarom látom, ha nem akarom nem látom, abszolút halvány, pedig ennek a 14. napon már atom pozitívnak kellene, hogy legyen, nem? Gőzöm nincs, már arra is gondoltam, hogy volt bent valaki, de már nincs és ürül a hCG. Bár ilyen gyorsan? Vélemény?
Persze a parához hozzátartozik az is, hogy a hétvégén hosszabban elhagytam végre a börtönöm és 2x elmentünk egy kis időre barátokkal találkozni. Persze kocsival és hát akármennyire is óvatosan, azért az rohadtul ráz és persze végig paráztam és a Dévai mondatait hallottam, hogy kocsiba ne!!! Nem is volt lelkiismeretfurdalásom, gondolhatjátok. A hab a tortán, hogy szombaton - azt, hogy miért és hogy, most nem írom le, mert már szanaszét idegeltem emiatt is magam - szóval felemeltem egy 11 kilós gyereket. Elkerülhetetlen voltKép. Na mindegy, remélem nem ezen múlik, ilyen peches nem lehetkKép Hát ez van csajok. Holnap csinálok mégegyet.
Pusza

Szanika!!!Kép Veled mi a helyzet????
enigma
 
 


Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de ez az utóbbi pár nap elég fura volt, nem tudtam mi történik. Valahogy látva ezt a 2 csíkot... nem is tudom elhinni. Már teljesen beleéltem magam és aztán ma koppantam is. Mindegy mi lesz holnap, a tuti biztos úgyis az lesz, amit ő mond 1 hét múlva, mert hát ismerve a defektjeimet, sajna bármi lehet. Ugyanakkor mit nem adnék most egy vérvételért!!!Kép Mindenesetre ez már felülmúl minden eddigi várakozástKép

HajnikámKép Eltűntél. Gyógyulj meg! Nagyon drukkolok neked szerdán!

PngKép Te ma mész! Szurkolok! Majd jelentkezz!

StellaKép Remélem minden úgy alakul, ahogy szeretnéd. Írtad, hogy neked is piszkosul fájnak a p.fészkeid. Teszt? Ki tudja?

AnnusKép Hányra mész ma?
Nagyon sokat gondolok rád és csak ismételni tudom a lányokat, meg magamat...
Nagy nagy ölelés nekedKépKép

Puszi nektek
Enigma
enigma
 
 


EnigmaKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Ez szuper jóóóóóó!!!!!!!!!!!!
Szerintem tutira erősödni fog az a csík, mert muszáj neki!!!!
Jaj, de jóóóó!!
Mikor lesz vérvétel? Vagy nem is lesz?

Igen, nekem is fájtak a petefészkeim, meg a pocim lent, középen, de vasárnap reggelre már esett a hőm, úgyhogy nyomtam nyorsan egy utrot, mert ugye most még pár napig nem kéne megjönnie, hogy nehogy lecsússzunk erről a hónapról!
Én is gondoltam már tesztre, de ez annyira lehetetlen.... sajnos!
De neked most nagyon örülök!!!!

SzaniKép
Hasonló hírek?
Nekem úgy is jó, ha csak holnap hozod a zebrád és akkor minden napra jut a jóból Kép!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


EnigmaKép
Majdnem elfelejtettem.
A hcg annál sokkal lassabban ürül ki, semhogy egyik napról a másikra halványodjon a csík!
Azt a porontyot pedig bíztatsd, hogy kapaszkodjon!!!
Csak-csak előbújt belőled az "Ősanya"!
Annyira örülök, és remélem minden rendben lesz!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Bocs, megint csak a külső szemlélő-drukkoló (valahogy itt ragadtam olvasó üzemmódbanKép)

Enigma ! Ne izgulj, a halvány csík is csík. Ha ez egy ici-picit megnyugtat, én 5 különböző tesztet csináltam két nap alatt az első terhességemnél. Egyetlen egy volt, ami nem mutatott semmit, az a Clearblue volt ! Szóval szerintem csinálj másikat nyugodta, a Hcg szinted percről percre emelkedni fog és egyre gyorsabban látszanak majd a csíkok ! Hajrá !

Sziszuka
sziszuka
 
 


EnigmaKépKép!!
Annyira szuper a híred!!! Figyi, nekem is volt múltkor pozitív, de tudod, hogy azt a Choragon csinálta csak. Neked viszont nincs Choragon, akkor mitől lehetne mástól pozitív, mint a várandósságtól?KépKép!!! Annyira örülnék neki, annyira megérdemelnéd, téged aztán iszonyúan megkínzott már a sors! Cserébe megadja neked, hogy elsőre sikerüljön a lombik!! Istenem, de jó lenne!!! Tudnod kell, hogy minden este 2-szer végeztem el a pránanadi szertartást, először neked, aztán magamnak. 2 hete minden este. Nem tudom, miért lett olyan halvány a 2. teszted, talán, mert minden teszt más érzékenységű. Lehet, hogy jobb, ha mindig ugyanazt a fajtát használjuk.
Szerintem az, hogy zötyögtél, már nem okozhat bajt, azt csak az elején nem javasolja Dévai. És hogy felemeltél egy babát, az is biztos csak jót okozhatott a hormonjaidnak!! Ezeket most mindkettőnk biztatására írom, mivel tudod, hogy én már 2. hete zötyögök, és amikor a főnökasszonyom 2 éves kislányára kell vigyáznom, az is komoly torna. Nekem is emelgetnem kellett őt, meg minden, ami azzal jár, hogy 4 órán át egy babával vagy.
Nekem már 3-4 napja semmilyen alhasi fájdalmam nincs, semmit nem érzek az égvilágon, a mellem sem feszül. Kb. ezen tünetek megszűntekor volt bennem valami ürességérzet, amit nem tudok megmagyarázni, de azóta úgy érzem, elvesztek. Nagyon félek. Szombaton este nem bírtam tovább, csináltam egy tesztet, aztán lekapcsoltam a villanyt, hogy ne lássam az eredményt. Ha nagyon fény felé fordítom, nagyítót teszek fölé és iszonyú optimista vagyok, akkor esetleg azt mondom, hogy van ott valami, de igazából nincsen. Ez nem pozitív teszt, csak odaképzelem a 2. csík átsejlését. Már csak abban bízom, hogy túl korán néztem meg, a transzfert követő 11. napon. Lányok, ugye ez még korai?????? Istenem, a hányinger környékez, utálom az egészet, utálom, hogy ilyen defektes vagyok!! A 3. hét mindig így kiborít, pedig most dolgozom is. Ne haragudjatok!!!!!

Mindenkinek puszi és drukkKép!

Szani
szani
 
 


Sziasztok!

Végiggyűrtem az egész archív anyagot és végizgultam Veletek mindent.
A társaság egy részét már ismerem a "megint megjöttből" Kép
Úgy néz ki mi is "Dévaisok" leszünk. Nálunk a páromnak nagyon rossz a spermaképe és kevés is.
Ma felhívtam a Dévai Klinikát és február 23-ra kaptam időpontot. Azóta azon rágom magam, hogy mikor lesz már 23-a és mit fog mondani az egészre, mikor kerülhet majd sor az első lombikra, mi van ha közben javultak a párom eredményei a sok vitamintól egyéb cucctól, amit szedett és inszemre küldenek minket lombik elött. Szóval parázom rendesen. Már több mint másfél éve próbálkoztunk hiába, mire kiderült mi a baj, és bár tudom, hogy egy-két hónap már nem a világ, nem akarok várni.
De legalább jó volt elolvasni benneteket, mert kicsit felrázott Kép
Elvileg az én dokim megcsinált(atott) minden vizsgálatot velünk, ami a lombikhoz kellhet. Amik a Dévai intézet honlapján fenn vannak az mind megvan már.
De azért nagyon izgulok, pedig ez a 23-i biztos még semmi sem lesz, csak bemutatkozó, de azért kíváncsi vagyok mit fog mondani.

Egyébként a keresztlányom és a nővére is Dévai doktor segítségével fogant meg, ők is lombik babák (azaz mostmár nagylányokKép). Szóval nálunk rögtön a családban van poztív minta Kép

Pusza mindenkinek, drukkolok Nektek.
Wish

wish
 
 


SzaniKép
NE keseredj el!!! A 11. napon én is negatívat teszteltem anno, de a 13.-on már pozitívat!!!
Csinálj újra egy tesztet! Még semmi sincs veszve és nagyon drukkolok!!!

EnigmaKép
Hogy vagy? Újabb teszt volt?

HajneszKép
Mi a helyzet? Kedzhetünk izgulni értetek is???
Stella

Kép
stella9
 
 


SzaniKép
NE keseredj el!!! A 11. napon én is negatívat teszteltem anno, de a 13.-on már pozitívat!!!
Csinálj újra egy tesztet! Még semmi sincs veszve és nagyon drukkolok!!!

EnigmaKép
Hogy vagy? Újabb teszt volt?

HajneszKép
Mi a helyzet? Kedzhetünk izgulni értetek is???
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép, köszönöm a biztatást! Ez most reményt adott. Ma 2 hete, hogy Dévai beültette a 3 embriót. Nem mertem reggel tesztelni. Rosszul vagyok a gondolattól, hogy 1 csíkot fogok látni. Attól félek, hogy iszonyúan kiborulok. Holnap jövök hírekkel, ígérem.
Te hol is tartasz? Mikor jön meg?

De hogy igazi jó hírt is írjak, Enigma ma megint tuti pozitívat teszteltKépKép, csak baj van a gépével, nem tud írni! EnigmaKép, drágám, remélem nem haragszol, hogy megírtam helyetted a nagy hírt, de mindenki annyira örül neked, nem akartam kínozni a csapatot!

Szia WishKép, akkor te most ismersz mindannyiunkat! Köszöntünk köreinkben. Szabad érdeklődni az eredményeid iránt? Vagyis te rendben vagy? Lehetséges, hogy ha a párod eredményei feljavulnak, akkor természetes úton is próbálkozhattok? Drukkolok neked, hogy 23-án kellemes beszélgetésetek legyen DévaivalKép!

PngKép, írjál! Mi 'zujs????? Jól vagy?

HajneszKép, mikor????

AnnusKép, Dévainál voltál már? Mit mondott? Hogy van a lelkecskéd?

Holnap jelentkezem, reggeli vizelettel csinálok tesztet, de előre elnézést kérek, ha rossz hírt közölnék. Tényleg nem érzek semmit, az alhasi érzéseim teljesen megszűntek. Hm.

Segítség, megőrülök!!!!!!!!!

Pusz, Szani
szani
 
 


SzaniKép
Nem szabad feladni! Drukkolok a holnapi teszthez! Szabadítsd ki a zebráidat!!! MEgőrülés elnapolva azokra a napokra, mikor majd alig bírsz a kis Gézengúzaiddal, mert folyton anyát fogják nyúzni Kép!

Én ma abbahagyom az utrot. Valszeg holnap, vagy holnapután megjön és akkor jövő szerdán mehetek a dokihoz!!!
Aztán ha nem jön közbe semmi, akkor talán két hét múlva újra transzfer!

AnnaKép
hogy vagy?
Képzeld, tegnap voltunk egy kineziológusnál és utána rögtön Te jutottál az eszembe. Nálatok ugyebár nincs "oka" a sikertelenségnek. Szerintem tudna segíteni rajtatok.
Ha érdekelnek a részletek és a módszer mikéntje, Wish biztosan elmeséli, ő ért hozzá!
Csak egy ötlet volt! Hiszen mindent meg kell tenni!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok Csajok!Kép
EnigmátólKép én is hallottam a szupi híreket, SzaniKép rengeteget gondolok rátok, lányok, sikerülnie kell, indítsátok útjára a sikerszériát!!!
Szia WishKép Drukk 23-ára, kitartás! Lehet, hogy nem is kell Dévait meglátogassátok? A csodákban hinni kell!

StellaKép SzaniKép, LányokKép
Na kezdhettek értem is izgulniKép, mára meglett az áhított 10mm-es endo, holnap köntös, papucs és irány a Nyírő! Kaptam 2 amp Choragont, ez kissé váratlanul ért, nem tudtam, hogy ilyenkor is kell Kép + fogok kapni később is. Előre az ikrekért!
puszi mindenkinek
Hajni
hajnesz
 
 


HajneszKép
Akkor most rákapcsolok a drukkra!
Mikor kezdik olvasztani a Piciket?
Előtte oda kell telóznotok, hogy minden oké-e velük?
Szerintem a hcg most pont azért kellett, mert nem volt stimu és ezzel segítik a sárgatestet.
Húú, nagyon izgi!!!
Ügyesen a jégtörővel!!! Előre az ikrekért!
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép
Köszi a rengeteg drukkot! Jól fog jönni holnap! Hát hogy mikor kezdik, azt nem mondták, először fél hetet mondott a biológus, hogy menjünk oda, aztán kijavította magát, hogy negyed 8 legyen. Most vagy számolgatott olvasztási időket, vagy összekevert minket valakikkel...ki tudja, a lényeg, hogy negyed 8-ra legyünk ott. Nem kell telefonálnunk, ez egy optimista team!Kép
Hajni
hajnesz
 
 


PngKép
Itt vagy? Na mi van???

AnnaKép
Gyere te is!!!
hajnesz
 
 


Sziasztok!
Enigma, annyira örülnék, ha ez most neked tényleg sikerülne! Ezerrel megy neked továbbra is a drukk!!! Szani, te se maradj le, ha már ennyire jól összehangoltatok mindent! Kívánok neked iszonyú erős második csíkot!!!!
Tegnap is próbáltam írni, de persz nem működött a rendszer... A HSG-t szerencsésen túléltem, és a doki mindent rendben talált. Azért, amikor a katéteren lévő lufit felfújta, azt baromira utáltam, de azért elviselhető volt. A lombikos meg inszemes katéter ugyanilyen vacak? Kicsit meglepődtem, mert azt vártam, hogy csak akkor fáj, ha már a folyadékot is beleengedte, és valami baj van, nem pedig az elején... Mindegy, a lényeg, hogy rendben vagyok Kép Köv hónapban kezdjük az irányítottat. Dévai azt mondta, hogy 3-12 hónap. Ki dönti el, hogy mikor válthatunk inszemre? Ja, meg még megkérdeztem tőle, hogy nem csinál-e összeférhetetlenségi vizsgálatot, de arra azt mondta, hogy az már egy elavult vizsgálat, de ha nagyon szeretném, akkor megnézi, döntsem el. Én valszeg kérni fogom. Irányítottnál is szurik vannak, vagy az csak tablettás? És hanyadik napot szokta kezdeni, nem tudjátok?
Egyelőre úgy tűnik, hogy mi is azok táborát gyarapítjuk, akiknél semmilyen okra sem vezethető vissza a baba elmaradása. Nagyon remélem, hogy csak azon stresszeltem eddig, hogy úristen, biztos valami baj van velem, és azért nem sikerült, és most majd minden rendben lesz!Enigma, még egyszer nagy-nagy hajrá neked!!!!
Szani, remélem, holnap te is jó hírekkel jelentkezel!
Wish, igen, így az elején a várakozás a legnehezebb. Mi november végén voltunk először a dokinál. Most, hogy megcsinálta az átjárhatóságit, kicsit lenyugodtam, végre kaptunk valami kézzelfogható eredményt, de eddig én is mindig úgy éreztem, hogy az egész életem csak abból áll, hogy mikor jön már el az a nap, amikorra éppen aktuálisan berendelt. Nektek biztos gyorsan fog menni minden, mert már egy csomó leleted megvan. Ne izgulj, bírd ki ezt a kicsi időt!
png
 
 


Enigma,Szani!!

Nagyon szorítok Nektek! Küldök két fényképet Domiról, ez adjon erőt az izgatott napokban.
Puszi Dia.
Kép
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Enigma,Szani!!

Nagyon szorítok Nektek! Küldök két fényképet Domiról, ez adjon erőt az izgatott napokban.
Puszi Dia.

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok lányok!!
Új vagyok a topikon, mert nehezen találtam ide, eddig a "indexen" dumáltunk,de 100%-os Dévai dokis
Olyan jó lenne ismerös arcal beszélgetni!!
Kicsit rolam:
Elsö IVF, már 15 napja volt a ET, és eddik minden
rendben. Nagy lett a hasam, és fajnak a melleim
de jól birom. Nem csináltam tesztet mert a doki
azt mondta hogy felesleges. Szerintetek?
Remélem hogy befogattak a csapatban!!!
Valamit irok nektek lehet hogy ez altal valaki
emlékszik rám:
HANYTAM A PUNKCIÓ UTÁN ÉS ELVITTEK MENTÖVEL A
JÁNOS KORHÁZBAN.
Sok pusszi minden Dévaisnak
lavy
 
 


LavyKép
Üdv itt!
Nem felesleges a teszt! Csinálj nyugostan egyet a saját megnyugtatásodra!!

SzaniKép
Már görcsöl a kezem a szorítástól!
Várom a zebrádat, remélem jön is!

EnigmaKép
Pihizel és örülsz ugye!
Remélem minden rendben lesz!
Most rohannom kell!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Lányok, negatív.

Megyek, hányok egyet.

Szani
szani
 
 


Drága lányokKépKép

Nagyon nagyon nagyon köszönöm nektek a sok sok drukkot. Bár igazából, amíg hétfőn nem mond biztosat, addig nem merem beleélni magam. Őszintén, azért rendesen be vagyok tojva, hogy mi lesz, ki tudom-e hordani, stb. Pici drukkot még, jó, csajszik??? Köszi, köszi. Szívem szerint teszteltem volna ma reggel is, de nem tettem. Íííííí.... hihetetlen ez az egész!! A sok drukkot remélem meghálálom 7-8 hónap múlva....

Sziszuka!Kép. Köszi, megnyugtattál, így utólag. Meg az is külön öröm, hogy nem én vagyok az egyetlen aki 4 tesztet is nyomKép! Sőt! Még van egy Clearblue-m, de most már nem is tudom használjam-e. Asszem hétfőn még mindenképp tesztelek egyet. Ti jól vagytok?

StellusKép Még egyszer nagyon köszönöm a sok kedves szót és bíztatást amit mindig kapok tőledKép Ez sokat jelent. 100szorosan kívánom neked is, hogy teljesüljön végre az álmotok. Itt mindenki nagyon megérdemli már!!!!!

PngKép Hú, túl vagy rajta és milyen jól bírtad. Tudtam én, hogy semmi baj nem lesz. Az inszemen, meg lombikon még most ne is gondolkozz!! Az a katéter korántsem fog így fájni. Kábé olyan stimud lesz mint egy inszemnél. Talán clostilbegytet meg talán Puregont fogsz kapni. A mensest követő 5. naptól. Aztán egy idő után 2 naponta UH-ra kell járni és ha itt az idő, meg mondja mikor kell, hogy az ő szavaival éljek: "házas életet élni"Kép Ha minden rendben van a pároddal, neked érnek a tüszőid, akkor egy darabig biztos ezt szorgalmazza majd. Bár ez a 12 hónap kicsit soknak tűnik. Mikor is kezdtek??? Köszi a drukkot neked is!!!

Szia WishKép! Remélem neked is jó tapasztalataid lesznek a dokival! 23-a mindjárt itt van ám. Nem fog sokat teketóriázni, szerintem nagyon hamar eljuttok a lombikig. Hacsak a párod eredményei nem javulnak. Ha így érzed, kérjetek ott is egy vizsgálatot. Veled minden OK?

HajnikámKép Megy a drukk ezerrel!!Kép

AnnácskaKép Gyere vissza hozzánk!!!! Hogy vagy? Mi volt a dokinál?

DiámKép Köszi neked is a bíztatást. Hát rámfér. Milyen nagy már a Domi! És milyen gyönyörű!!!! Jól vagytok?

Szia LavyKép Nekem 21-én volt a punkció, akkor senkit nem vittek el. Te szegény! Mi volt a baj? Én 24-én kaptam vissza 3 babót. És bizony én teszteltem! Miért mondta, hogy felesleges a teszt? Kaptál Choragont? Hány babót kaptál???? Izgi!!! Drukkolok!
enigma
 
 


SZANIKA,

Szívből sajnálom, őszintén. Komolyan, a könnyeimmel küszködöm!!! Írok neked, jó?? Sokszor ölellek. Most nem is tudok mást írni.
Puszillak.
enigma
 
 


Szani
Kép
Nagyon sajnálom! Ilyenkor nem lehet mit mondani, ez borzasztóan szomorú, de azért tarts ki és próbálj meg minél hamarabb kimászni ebből a fránya gödörből!

EnigmaKép
Naná, hogy kitartunk hétfőig és utána még hónapokig a folyamatos drukkokkal!

HajneszKép
Előre az ikrekért!!!!!!

Kép
stella9
 
 


Képzeld Stella!
Most beleolvastam (én hülye) a kaális topikba és elolvastam a Nóri történetét. Simán tesztelt vagy 4-5 pozitívat, ami a méhenkívüli miatt volt. A punkción is volt egy lány, aki a múltkori lombikja után csinált 3 abszolút pozitív tesztet és neki is méhenkívülije volt. És ő nem is vérzett, hatalmas lelkesedéssel ment UH-ra, aztán kopp. Most teljesen beparáztam. Néha úgy fáj a hasam, szúrkál a petefészkem, meg erős görcseim vannakKép Semmi más tünetem nincs (gyakori pisilés, mellfeszülés, stb)
Valszeg ezért is mondja a Dévai, hogy tök felesleges a teszt. És még milyen messze van a hétfő....
Ú csajok! Ugye minden rendben lesz?
enigma
 
 


EnigmaKép
Ami Nórival történt, az nagyon szomorú és szerintem szinte egyedi eset.
Neki nagyon sokáig (majdnem egy hónapig) nem is vették észre a méhenkívülit. Szegénynek nagyon rosszul sült el ez az egész!
Neked viszont most nem szabad ilyeneket olvasnod!
Várj türelemmel és beszéld meg a bentlakóval /lakókkal, hogy jó helyen legyenek és kapaszkodjanak!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Szani, annyira sajnálomKép Olyan igazságtalanságok ezek. Nem is tudok mit mondani, tudom, hogy nem nagyon lehet vigasztalni ilyenkor az embert. Együtt érzek nagyon veled.

Enigma Kép Ne izgulj, az biztos nem tesz jót. Hétfőn minden kiderül, leginkább reméljük az, hogy két baba kapaszkodik benn Kép. Az, hogy nincs más tüneted nem jelent semmit. Mindenki másképp reagál a terhességre. Tudod, vannak olyan történetek is, hogy csak akkor jön rá az anyuka, hogy terhes, amikor megmozdul a baba, mert addig minden olyan mint máskor, még mensije is van. Más meg végig görcsöl, keményedik, hány, minden baja van. Szóval nyugi. Szorítunk Kép

Nekem az eredményeim szerint nincs bajom. A hormonjaim picit összevisszák, arra kaptam eddig bromo-t, hátha mégis összejön spontán. A többivel azt mondta a dokim, hogy nem érdemes foglalkozni, mert úgyis a lombik miatt más gyógyszereket kapok majd. Átjárhatóságira már nem jutottam el, mert addigra kiderült, hogy nem jók a párom eredményei.
Nála 2-3 millió spermium van, de 90% egyáltalán nem mozog, 10% normálisan mozog. Erre azt írta az andrológus, hogy kizárólag ICSI-re alkalmas.
Jövő héten elvileg lesz kontroll, mert a vizsgálat előtt egy hónappal magas láza is volt, de azt mondta a doki, hogy sokat nem fog javulni.
Közben persze eszik maca-t, meg vitaminokat, és tejtermékeket. Úgyhogy nagyon izgulok, hogy milyen eredménye lesz. Mert egyfelől szeretném, ha egészségesebb lenne, én nőnének a spontán esélyeink. Másfelől viszont, ha annyira feljavul, hogy inszemre küldenek minket, vagy ilyesmi, akkor beleőrülök a további várakozásba. Tudom, hogy a lombik sem 100%, meg rengeteg kockázata van, de gyereket akarok minél előbb. Gondolom ezt ti megértitek. Szóval most két hétig nagyon tipródom magamban.
Az a rossz, hogy még Anyu is azt mondja, hogy egy-két hónapot már tudhatok várni, ha 33 évet vártam. A barátaim szerint örüljek, hogy kiderült mi a baj, legalább tudnak segíteni. De ez mindkettő annyira nem igaz. Én nem így működöm. A párom sem egy vigasztalós fajta, szóval most olyan egyedül érzem magam néha. És közben csak telik az idő. Nagyon lassan, amikor a következő lépcsőfokra várok, és száguld, ha a baba nélküli hónapokat nézem.

wish
 
 


WishKép
Itt megértjük, min mész keresztül és mik játhatnak a fejedben.
Sajna ilyen szempontból most a szülők és a barátok nem igazán tudnak segíteni!
Illetve lehet, hogy azt hiszik, hogy segítenek, de néha eza segítség igazi pofonként ér minket!
Én is ugyanígy parázta, hogy nem akarok hónapokat várni!!!!
Teljesen normális, hogy így érzed!
Rendben lesz minden, csak "jó" papírokat adjon az andrológus!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Enigma! Ha elfogadsz egy tanácsot: ezen a topikon kívül hétfőig ne nézegess mást! Annak semmi értelme, hogy elolvasol ilyen "rémtörténeteket", amik egyszer valahol valakivel megtörténtek, és azon stresszelsz, hogy mi van, ha veled is az van. Én a helyedben csak pozitív dolgokra koncentrálnék!!! Hétfő már nagyon közel van, várd meg, mit mond a doki!
Szia Lavy! Remélem, hogy te is csupa jó híreket kapsz majd, ha visszamész! Az mikor is lesz?
Wish! Tényleg teljesen normális az a hozzáállás, hogy minen hónap számít, és most már azonnal ide nekem egy babát Kép Ezzel eddig én is így voltam, most lassítottam le egy picit az átjárhatósági után. Mondjuk én még "csak" 26 és fél éves vagyok, tehát elvileg bőven van még időnk! Eddig én is úgy gondoltam, hogy a legjobb lenne, ha egyből lombikkal lehetne kezdeni, de most a HSG után még inkább híve vagyok a hozzuk össze természetes módon, vagy esetleg egy kicsit rásegítve szemléletnek Kép Most kezdek megnyugodni, hogy tényleg minden rendben van velünk, remélem, számítani fog, hogy legalább ezért már nem görcsölök. A HSG után azért eléggé megijedtem, mert sokkal jobban fájt, mint arra számítottam, így biztos, hogy egy jó ideig nem kezdenék semmilyen durvább beavatkozásba. Az irányított még kb. rendben van... Tényleg, Enigma, köszi, hogy írtál erről egy kicsit Kép
Szani, én is nagyon sajnálom, hogy így alakult. Próbáld meg nagyon-nagyon gyorsan túltenni magad rajta, hogy újra teljes hittel kezdhess neki az új lehetőségnek!

Végül nem megyünk a héten Egyiptomba, eltoltuk egy hónappal Kép remélem, az irányított nem kavar majd nagyon be, elvileg a 14-15. napomon indulnánk...
png
 
 


EnigmaKép VÉgre!!!!!!!!KépKép Annak ellenére, hogy nem jöttem, rengeteget gondoltam ám Rátok!!! Húúúú, most nagyon irigykedem is!!! Még soha nem láttam zebrásatKép Vigyázz rájuk!! De izgi!!!
SzanikámKép Hányingered van???KépKép akkor nem lehet,hogy.... rossz a teszt???HMmmm??Kép még szorítok, ne hagyd abba a gyógyszert, amíg a doki nem mondja, jó?

Nem jöttem, mert nem vagyok a legjobb passzban. Hétfő este voltunk a dokinál, megnézett uh-n. Azt mondta, semmi, de még annyira sem, hgoy nincs heg, azaz semmi reakció nem történt, nem szívódott fel, nem is próbálkozott -annak nyoma lenne az uh-n!!! Úgy fogalmazott, hogy "nagyon gyanús" neki, mert mindkétszer blaszto volt, és sem a múltkor, sem most nem volt nyoma. A gyanús a kromoszóma-problémára vonatkozik. Akkor pedig csak donorral lehet gyerekünk... ez teljesen kiborított!!!
Márc. elején megyünk vissza, megnéz hiszteroval, aztán harmadik lombik olyan varival, hgoy már másnap visszaad négy embrikét..... Ha nem sikerül, akkor kromoszóma-vizsgálat. Rendesen be vagyok sz.rva, és állandóan az jár a fejembe, amit mondott -hogy nagyon gyanús neki!!!!!
Komolyan elkezdtem gondolkodni az örökbefogadáson, de a párom egyáltalán nem akarja. Szerinte akkor kettesben kellene maradnunk, nem tudja elképzelni, hogy másnak a gyerekét nevelné fel. Ez van.
Utálom az egészet, még jó, hogy lehet jönni Hozzátok panaszkodni. AZ uram -tök jól csinálja, igaza van- sosem enged sírni.
A homeot megkérdeztük a Dévaitól is, nincs ellene, úgyhogy elkezdjük azt is.

GigiKép Nektek volt már genetikai vizsgálat! Csupán egy vérvétel???? Avass be a részletekbe lécci, ebben a két napban már minden fellelhető irodalmat elolvastam erről a témáról. Teljesen kilátástalan ügy.

DiaKép édes a Domika! és nagyon nagy márKép Rendesen virgonckodik????? Tejcsit hogyan oldod meg???

WishKépKép Isten hozott köztük!!!! Remélem hamarabb sikerül Neked, mint nekünk. Szerintem -annak ellenére, h. nekem nem sikerült- a legjobb kezekben vagy!!!

LavyKép remélem jól vagy!! Mi volt Veled??? Hiperstimu??? én is rosszul voltam, hánytam most a második punkció után, de aztán jobban lettem -még hazafelé a kocsiban is r.káztam. Val.szeg a kolléganőmmel egy napon voltál bent, mert Ő mesélt nekem egy lányról, akit mentővel vittek el!!! Neki aznap volt a transzfer.

PngKép látod, most nekem is lesz hisztero..Kép jaj! Vigyél engem is Egyiptomba!! Messze ebből a zord, rossz télből a nyárba!!!KépKép

majd jövök
EnigmaKépKépKépKép folyamatosan örülök Neked!!Kép Gondolom egyfolytában ezen törpölszKépés ez nem baj egyáltalán!

puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran! Szegény, nálad is zajlik az élet... Az ember azt hinné, hogy ennél rosszabb már nem lehet, de még mindig rá lehet tenni egy lapáttal. Reméljük, hogy a harmadik lombikbabák már rendben megmaradnak, és akkor semmi szükség nem lesz ilyen vizsgálatokra, meg egyéb lehetőségek számbavételére! A doki is csak felvetette, mint lehetőséget, nem biztosra mondta! Hátha most együtt ügyesebbek lesztek, mint eddig! Amíg nincs minden veszve, ne add fel! A párodnak is lehet, hogy idővel változik majd a véleménye!
png
 
 


Köszi Png, de most megint bőghetnékem van...pedig hát itt van Gigi példája, no meg Enigmáé frissiben.
de most mégis az az érzésem, hogy baba nélkül maradunk... nem tudom elképzelni, hogy ne lehessen közös, a mi vonásainkat őrző bébink...
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!Kép
Elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésbe de szoktalak olvasni Benneteket és hát magam is hasonló cipőben járok mint Ti.

Anna!Kép
Tulajdonképpen most a Te hozzászólásod késztetett az írásra. Őszintén sajnálom a Veled történteket de tényleg nem szabad feladni!
Én a Te helyedben nem várnék ezzel a kromoszóma vizsgálattal a következő beültetésig. Ne tudom, hogy jól gondolom-e de van egy úgynevezett citogenetikai vizsgálat, ami kromoszóma rendellenességet vizsgál.Talán ez pont az a vizsgálat, amire a dokid gondol. Szóval én elvégeztettem ezt, méghozzá az Istenhegyi úti klinikán.Nem olcsó az igaz de én úgy voltam vele, hogy ez a kiadás már szinte semmiség és lehetőség szerint minden hátráltató tényezőt szeretnék kizárni, mielőtt belevágnánk a következő beültetésbe.Ezen az oldalon olvashatsz róluk. www.gendiagnosztika.hu
Mi éppen tegnap kaptuk meg az eredményt és szerencsére ezen a téren minden rendben van.

Egyébként én a Kaáliba járok és túl vagyok egy beültetésen, sikertelenül.Részletekbe nem mennék bele mert szegény Enigma Kép csak feleslegesen izgatná magát és hát az nem tenne neki jót! Kép
Enigma!Kép
Vigyázz magadra és ne olvasgass másik topikokat mert semmi értelme! Veled minden rendben lesz, hidd el! Kép

Mindenkinek erőt és kitartást kívánok és remélem hamarosan megnyitjátok a Dévaisok babás topikját! Kép

Terka
terka
 
 


Köszi Terka, megbeszélem a férjecskémmel...Kép Nagyon kiváncsivá tett. Mennyibe kerül konkrétan?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna!Kép
Ahogy írtam is, nem olcsó,10 000 Ft. Nekünk 9 nap alatt lett meg az eredmény.
Tényleg meggondolandó, mi sem döntöttünk gyorsan. Aztán mivel nagyon türelmetlen is vagyok és rájöttem, hogy nem szeretnék még egy sikertelen beültetést, szóval amit tudok megteszem. Ide elvileg nem kell beutaló a dokitól, nekünk nem volt. Most még majd elmegyek egy pajzsmirigy vizsgálatra mert az olvastam, hogy ha nem jól működik, akkor az is befolyásolhatja a megtapadást, illetve ha meg is tapad a baba,vetélés is lehet a vége.
Lényeg a lényeg, hogy ezeket a vizsgálatokat állítólag csak a 2. vagy 3. sikertelen beültetés után csinálják. Nekem meg ennyi időm nem nagyon van mert már igencsak benne vagyok a korban.
terka
 
 


Anna! Ha tényleg ilyen génvizsgálatra gondolt a doki, akkor az tényleg nem tűnik olyan vészesnek. Pont most indult egy sorozat a Spectrumon a mesterséges megtermékenyítésről (most pénteken ismétlik, egyszerre két részt adnak, a másodikban volt erről szó). Ott mutatták, hogy a megtermékenyített petesejtből a visszaültetés előtt kilopnak két őssejtet (ez nem károsítja a magzatot, mert még nem differenciálódótt sejt, és simán pótolható), és valami foszforeszkáló anyaggal megnézik, hogy rendben van-e a génállománya. A vizsgálat után csak olyat ültetnek vissza, ami biztos, hogy rendben van. Lehet, hogy télleg érdemes lenne a mostani lombik előtt megnézetni, nehogy a végén ezért csússzatok ki az "állami támogatásból"
png
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: