Új privát üzeneted érkezett!

Zsizsa!

Köszi az infókat a szoptatáshoz. Megnéztem a honlapot, így átfutva tényleg sok hasznos dolog van rajta.

Tünde
rtünde
 
 


Zsizsa!

Köszi szépen,át fogom böngészni!

Pindur,gratula Kép!

kisbuksi
kisbuksi
 
 


Pindur, gratula!

Nagyon szépek a "kis"baba méretei!
Egyébként meg tudtam, hogy szülsz, amikor nem jelentkeztél. Jó egészséget és várunk vissza!!

Renáta
Renáta
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Én is gratulálok Pindurnak, aki közben "kikottyantotta" Bori megszületését. És köszönöm a gratulációkat.
Visszaolvastam, mik történtek itt, míg távol voltam és úgy döntöttem, leírom, velünk hogy volt, ugyanis a Schöpfiben töltött 5 nap után csak superlativusokban tudok a személyzetről beszélni. Pedig hozzá kell tennem, hogy nem osztogattunk pénzt boldog-boldogtalannak, mégis rendkívül segítőkészek voltak. A szülés utáni nap a csecsemős, aki hozta a babát, önként ajánlotta, hogy megmutatja a tisztába tevést és segít, hogy hogyan kell helyesen mellre tenni a babát. Később voltak azért problémáim (illetve hát Bori volt kis ügyetlenKép, de amikor lementem a csecsemősökhöz és segítséget kértem, soron kívül feljött a nővérke és ott állt mellettünk vagy 20 percet, míg a szoptatással próbálkoztunk.
Szóval én az összes többi gyerekemet ott akarom szülni, szerintem az a kórház fantasztikus, nagyon családias a hangulata is. Igaz, még a fizetős szoba sem egy luxus lakosztály, de elfogadható és a többinek nincs annyira nagy jelentősége. Bár én is melegen ajánlom a fizetősöket, mert az első emeleti szobák eléggé rémálomba illőek.

És akkor a szülésről.
A férjem - ugyebár - megpróbálta megbeszélni Borival, hogy 10-én, pénteken szülessen meg, mert már úgyis olyan óriási. Én ezen csak mosolyogtam.
Viszont csütörtök éjjel úgy aludtam, mint a bunda, ami meglehetősen furcsa volt, ugyanis már hónapok óta nem tudtam rendesen aludni a pocaktól. Ráadásul a péntek délelőtt is álomkórban telt, egyszerűen képtelen voltam összeszedni magam. Át is villant az agyamon a gondolat, hogy olyan, mintha a szervezetem már sejtene valamit és készülne erre a nagy erőfeszítésre. Aztán péntek este a pisilésnél valami kocsonyás dologra figyeltem fel. Azt gyanítottam, hogy ez a nyákdugó, de biztos nem voltam benne, mert a könyvek azt írták, ez olyan rózsaszínes dolog, holott az enyém átlátszó volt, kis fehér pöttyökkel. Olyan, mint ami peteéréskor szokott folyni. Igaz, Kósa doki azt mondta, a nyákdugó olyan mint a takony (most szó szerint idéztemKép) és nem feltétlen rózsaszínű.
Mindenesetre bepakoltam a még hiányzó cuccokat a táskámba (biztos ami biztos alapon) és úgy feküdtem le. Elég zaklatott éjszakám volt, mert állandóan ott motoszkált a fejemben, hogy lehet, hogy hamarosan szülünk. Aztán hajnal felé arra gondoltam, hogy talán mégis megússzuk a ma éjszakát és majd elmesélem Marikának a másnapi CTG-n, hogy mi volt.
Aztán úgy elaludtam, mintha agyonütöttek volna. Egyszer csak arra ébredtem, hogy valami meleg kifolyt belőlem. Nem volt pukkanás, pattanás, semmi. Rögtön tudtam, hogy ez a magzatvíz. Elkezdtem ébresztgetni a férjemet, hogy elfolyt a magzatvíz, mire ő azt kérdezte, hogy "hol van". De aztán hamar magához tért, bár szemrehányóan megjegyezte, hogy "még csak hajnali négy van". Én lezuhanyoztam, csináltam neki uzsit, aztán bementünk a kórházba. 5-re már ott is voltunk. Nagyon meglepődtem, mert a kapu zárva volt és teljesen sötét volt minden, de szerencsére a portás fölébredt és beengedett minket, közben fölszólt a szülőszobára, hogy megjöttünk. Egy kedves szülésznő fogadott, felvette az adataimat, az ügyeletes orvos pedig megvizsgált. Akkor még csak egy ujjbegynyire voltam kitágulva, igazi fájásaim még nem voltak, csak kezdtem érezni valami feszülgetést. Fölküldtek a szobámba (akkor még az egyágyas foglalt volt, úgyhogy a háromágyasba kerültem, de csak én voltam egyedül). Fél nyolcra vissza kellett mennem a szülőszobára, addigra már Marika is ott volt. Nem hívtuk föl, mert nem voltunk biztosak abban, hogy tényleg elkezdődött-e. Viszont úgyis dolgozott aznap. Megvizsgált, ami elég fájdalmas volt, mert közben megpróbálta leereszteni a magzatvizet, ami folyamatosan folyt, minden egyes fájásnál ömleni kezdett. Ez elég kellemetlen volt, mert olyan érzés, mintha bepisilne az ember, ráadásul idővel már vér és valami nyák is kezdett folyni, szóval hamar megtelt a betét.
Akkor még mindig csak egyujjnyi voltam, úgyhogy Marika elküldött lépcsőzni. A férjem lentről figyelt, mondván, neki nincs erre szüksége, én pedig fáradhatatlanul róttam a lépcsőket. Aztán vissza CTG-re és a szülőszobában várakoztunk. Szerencsére akkor csak mi szültünk, úgyhogy az egyágyasba kerültem. Közben már kezdtek erősödni a fájások. Mivel Marikával addig nem sikerült megbeszélni a kórházba behozandó dolgok listáját, ezt megejtettük a szülőágyon, aztán a férjem elment megvenni a hiányzó dolgokat. Itt jegyzem meg, hogy a "szemes citrom" nem citrompótló, hanem a gyümölcs maga. A malátakávé pedig a "Maci kávé" névre hallgató gyerekkávé, ami fokozza a tejmennyiséget. (Jobb későn, mint sohaKép
Közben összetalálkoztam egy terhestornás ismerőssel, aki jött CTG-re és teljesen elájult, hogy én máris szülőszobán. Vele beszélgettem egy kicsit, de aztán erősödni kezdtek a fájások, és már nem volt annyira kedvem beszélgetni. Marika azt mondta, hogy még odébb van a baba megérkezése, talán majd délután vagy este. Ha pedig nem indulnak be a fájások, akkor másnap reggel bekötik az oxitocint.
De aztán beindultak a fájások. Marika előkészített, megkaptam a beöntést, ami akkor már egyáltalán nem tűnt cikinek, mert elég szarul éreztem magam. Kellemetlen volt, mert akkor már elég erősek voltak a fájásaim és a beöntés hatására valahogy jobban görcsöltem. Ezután "délcegen" bevonultam a WC-re, aztán zuhanyozni, de ekkor már csak alig voltam magamnál, annyira kitöltötte a fájdalom a tudatomat. Közben időnként zuhanyzás közben még rámjött a hasmenés, úgyhogy átkászálódtam a WC-re, aztán vissza. Marika adott valami injekciót, de fogalmam sincs már, hogy mit, pedig mondta és előkészítette az ágyat a szüléshez, férjemnek adott valami zöld hacukát.
Aztán előjöttem, valahgy felmásztam az ágyra. Marika még kérdezte, hogy fel akarom-e venni a hálóingemet, de egyszerűen képtelen voltam válaszolni, csak gondolni bírtam, hogy "nem, jobb így, meztelenül" és csak remélni tudtam, hogy gondolatolvasó. Szerencsére a férjem az, úgyhogy ő mondta, hogy nem akarom fölvenni a hálóingemet. Annyira hálás voltam neki ezért, meg azért,hogy ott van velem.
Aztán ezek a szörnyű fájások egyszer csak átcsaptak tolófájásokba. A tágulási szak vége se volt kutya, de a tolófájásoktól egyszerűen elállt a lélegzetem. Olyan érzés volt, mintha valami hihetetlen, elemi erő beindult volna a belsőmben: a méhem teljes erőből, tőlem függetlenül elkezdte kipréselni a magzatot. Persze bejött az, amit terhestornán magyarázott a gyógytornász: Marika mondta, hogy még nem nyomhatok, de én alig bírtam magam visszafogni. Ekkor már kiabáltam, ciki, nem ciki, hogy én ezt már nem bírom ki és nekem nyomnom kell!!! Marika emlékeztetett, hogy a lihegéssel vissza tudom tartani, és ez tényleg bejött. Aztán néhány fájás után elkezdhettem nyomni, megjött Kósa doki is. Az első 1-2 fájás nem sikerült jól, mert teljes erőből megpróbáltam ellenállni a fájdalomnak, de aztán valahogy ráéreztem az ízére, átadtam magam az érzésnek és nyomtam, ahogy csak bírtam. Egy fájásra három nyomás jutott. Elég nehezen bírtam hang nélkül csinálni, többször rám szóltak, hogy spóroljak az energiámmal. Aztán amikor a baba feje már a kijáratban volt, úgy éreztem, ezt már tényleg nem tudom elviselni, annyira feszített. Ennek az érzésemnek hangot is adtam, Kósa doki próbált magamhoz téríteni. Mondta, hogy "maradjon velünk, ezt a babát magának kell kinyomnia, most minden azon múlik, mennyire ügyesen tud nyomni". Úgyhogy összeszedtem minden energiámat és nyomtam, ahogy csak bírtam. Már úgy voltam vele, hogy semmi sem számít, csak jöjjön már ki végre, ha törik, ha szakad. És csinálják már meg azt a nyomorult gátmetszést, hát mindjárt szétrepedek! Aztán kb. az ötödik vagy hatodik nyomásra megszületett Bori. Olyan nagy megkönnyebbülést éreztem! Úgyhogy nem is tudtam igazán kiélvezni, amikor a hasamra tették, mert alig voltam magamnál. Arra emlékszem, hogy a csatakos kis fejét simogatom, aztán már vitték is el, engem pedig elkezdtek rendbe rakni.
Mint kiderült, tényleg repedtem: Bori rossz irányba forgott a szülőcsatornában és túl nagy is volt hozzám képest, úgyhogy a gátmetszés után még 2 centit repedt a gátam, sajnos a végbél irányába, de szerencsére nem szakadt át, egy hajszál híjján megúsztam.
Kósa doki összefércelt, aztán visszahozták Borit, bejött a férjem és a szüleim is. Mellre tettem Borit, illetve hát inkább Marika és a csecsemős, mintha szopott is volna egy kicsit. Aztán Borit elvitték, engem pedig fölvitt a beteghordó. Tök furcsa volt, hogy úgy emelt át az ágyra, de tényleg jártányi erőm sem volt. Erősen véreztem, sok vért is veszítettem. HIába kötötte Marika a lelkemre, hogy most aztán egyek-igyak, ami csak belefér, egyszerűen semmit sem kívántam. Alig ettem valamit, aztán azt is sugárban kihánytam, úgyhogy mindenki velem foglalkozott. Megvizsgált az ügyeletes orvos (szegény elnyűtt "járataimat"Kép, a nővérek nézegettek, én pedig legszívesebben beleolvadtam volna az ágyba a fáradtságtól, de nem mertem elaludni, mert attól féltem,hogy még a végén átalszom magam a másvilágra, úgy legyengültem. Szerencsére a férjem ott maradt velem éjszakára is, kikísért a mosdóba, szólt a nővérnek, ha kellett valami. Nagyon sokat segített.
A szülés elég alaposan lestrapálja az ember szervezetét, én még másnap sem tudtam orrot fújni, annyira kipurcantak az izmaim (az orrfújásban az ember rekeszizma vesz részt, nem?)
Aztán másnaptól kezdtem visszanyerni az erőmet. A sebem még nagyon fájt és nehezen tudtam járni, de már kezdett érdekelni a külvilág. Az elég kényelmetlen volt, hogy minden pisilés-kakilás után zuhanyoznom kellett, hogy nehogy elfertőződjön a sebem (még most is kell), állandóan jegelnem kellett a sebet és közben folyton összevéreztem az ágyneműt.
Aztán hétfőn belövellt a tejem. Addig mindig csak megszeretgettem Borit, kicsit próbáltam mellre tenni, de szoptatni még nem tudtam. Hétfőn éreztem valami furcsát a mellemben, de azt hittem, csak Bori rágta meg, azért feszül így (pedig mennyit olvastam a tej belövellésről!). A nővérke vette észre este, hogy van tejem és kezd begyulladni a mellem és kifejte a tejet, ami kurvára fájt (már bocsánat a kifejezésért), még mindig zöld egy kicsit a jobb mellem, de nagyon hálás vagyok neki, hogy odafigyelt rám és megúsztam a gyulladást. Aztán másnaptól jártam az anyatejgyűjtőbe, ahol szintén tüneményes volt a személyzet: kedvesek, segítőkészek, rengeteg tudnivalót meséltek. Igen, elvileg ezért kapják azt a nyomorult kis fizetésüket, de nekem ott és akkor felbecsülhetetlen érték volt az az információ halmaz. Borit próbáltam szoptatni, de valahogy nem bírta bevenni a bimbót, részben azért, mert nagyon duzzadt a mellem a sok tejtől. Aztán vettem mellszívót (elektromos Medelát, ami elég drága, de szerintem ha megteheti az ember, olyat érdemes venni, mert a kézi elég macerás, pláne, amikor már sok teje van az embernek) és aztán Borinak is jobban ment a szopás. Igaz, akkor bimbóvédővel szoptattam, ami állítólag nehezebb a babának, de hát az a lényeg, hogy hozzájusson a tejhez. Most már tud bimbóvédő nélkül is szopni, de rendszeresen fejem a tejem, mert rengeteg van. Bejött a Marika-féle Maci kávé, úgy tejelek mint egy Holstein fríz, de nem bánomKép
Hát így volt. Minden gátszakadás és fájdalom ellenére életem legszebb élménye és már alig várom a következő kis pocát (bár Marika szerint azért egy évet kéne várni). És persze nem is kétséges, hogy a Schöpf-Méreiben fog születniKép)
Amint letelik a hat hét, megyünk baba-mama tornára is.

Mindezzel persze nem akarom kétségbevonni mások rossz élményeit. De az öt nap alatt egyetlen nővér volt, aki rossz benyomást tett rám. Először is szóvá tette, hogy összevérezem az ágyneműt, amiből bizony kevés van. Azt mondta, lehet ám a jeget a bugyira is tenni. Hát persze, hogy lehet, csak éppen nem sokat ér, hiszen a bugyi alatt még ott van a marha vastag betét is. Nekem pedig Marika azt mondta, a jeget közvetlenül a sebre tegyem, mert még egy vérömlenyem is keletkezett a változatosság kedvéért.
Ráadásul a szülés másnapján reggel, amikor jött az a nővér ágyat húzni, kezembe adta a koszos ágyneműhuzatot, mondván: "szaladjon már el vele a kukához". Na most, akkor én még menni se nagyon tudtam. Azért reszkető inakkal tettem egy kísérletet a "szaladásra": jobb lábamat nagy keservesen a bal elé helyeztem, de aztán a férjem mondta, hogy ő majd kidobja, ne "szaladjak" sehova.
De mindenki más nagyon kedves volt.
Szóval éljen a Schöpf-Mérei! Mindenkinek csak ajánlani tudom, na.

Csütörök óta itthon vagyunk. Nincs okom panaszra, Bori nagyon jó kislány, akár 4-5 órát is végigalszik, csak enni ébred fel. Éjszaka azért vannak problémák, mert eleve háromóránként ébred, ráadásul ő úgy hiszi, akkor van nappal és teljesen éberen nyitogatja a szemecskéit, de mivel mi holt fáradtak vagyunk és aludnánk, némi szeretgetés és ölelgetés után visszatesszük az ágyába, amit ő eléggé zokon vesz.
Most megyek, lepihenek egy kicsit. Ha valakinek van valami kérdése, szívesen válaszolok.

És bocsánat a hosszúra nyúlt beszámolóért.
Mackoo
Névtelen
 


Mackoo!

Köszi szépen a részletes beszámolót! Olyan jó volt olvasni. Örülök, hogy elégedett voltál a kórházzal és szép emlék maradt a szülés.

Neked és Borinak is a lehető legjobbakat kívánom!

Tünde
rtünde
 
 


Szia Mackoo!
Ari volt a történet,csak úgy benéztem,és elolvastamKép
Gratula a babához,sajna nekem mind2 csaszi volt,de olyan élethűen írtad le,hogy kicsit átéreztemKép
(kép róluk a profilomban)
(na fájásaim nekem is voltak,de nekem nem azon a likon jött kiKép)

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a dologhoz,hogy a lépcsőztetés nem tesz jót a babának,úgyhogy ilyet senki ne csináljon,főleg ne otthon!!!

A másik meg hogy ha alkalmad van kipróbálni egy kézi avent mellszívót,feltétlen tedd meg,mert annál jobb találmány nincs a világon!Én 18hóig szoptattam az elsőt,a második 7hónapos,én az összes létező mellszívót kipróbáltam,és egyik sem váltotta ki nálam azt a reflexet amit a baba is ha szopikKép
Persze attól másnak még lehet jó,de eddig akárkinek ajánlottam,mind kipróbálta,lecserélte a másfajta mellszívóját,és a mai napig jön visszajelzés hogy "Istenem" de jó hogy halgattam rádKép
Ha egyébként szopi ügyben elakadsz,nyugodtan felhívhatsz,nagyon szívesen segítek Neked is,meg bárkinek aki bajban van vagy tanácstalanKép
(emilben küldöm a számomKép)

Na pussz,megyek fejniKépmert szétdurranok.
zmariann
 
 


Sziasztok!
Mackoo!
Köszönjük a történetet!! Kép Sok boldogságot nektek!Kép

Mariann!
Neked meg a jótanácsot, nekem is Aventem van, és remélem lesz tejem is hozzáKép Szeretnék sokáig szoptatni majd.

Mi ma megyünk a Schöpfbe UH, CTG, flowmetria stb.. Már nagyon izgulok, hiszen egy hét múlva műtétKép Azért jobb lenne a hétvégén kikívánkozna a lányomKép Már nagyon várjuk, és szeretném ha magától indulna beKép

Millió puszi nektek!
Szorítsatok!
EMŐKE+ÉDUA

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

MAckoo!
Nagy gratula, és sok boldogságot nektek!!KépKép
Annyira jó volt olvasni a történeted, teljesen átéltem én is újra!
A friss babások fórumán szoktam írogatni, ott rengeteg tanácsot kaphatsz a picivel kapcsolatban, nekem már rengeteget segítettek.
Nekem is elektromos Medela-m van és én sok mellszívót kipróbáltam (köztük a kézi Aventet is), de nekem csak a Medela jött be. Gondolom ez alkat függő is.

Emőke!
Szorítunk nagyon, hogy a baba döntse le mikor akar kijönni, és hog yminden a legnagyobb rendben legyen veletek. Az én babóm is négy napos ünnep első napján indult el, tehát HAJRÁ ÉDUA!!!!KépKépKép

Réka
muki
 
 


Sziasztok!!!
Mackoo, komolyan mondom, elsírtam magam az írásod végén, annyira meghatóan, csodálatosan írtad le a szülésedet és a nagy találkát!!!
Őszintén gratulálunk és jó egészséget, sok örömet kívánunk Nektek és köszönjük, hogy szinte részletről részletre leírtad a Te nagy napodat!

Már nem is félek annyira a szüléstől, pedig elmondhatom, hogy nagyon rettegtem tőle eddig (na jó, azért még egy kicsit mindig tartok a dologtól...).
Már annyi jót - és sajnos rosszat is- hallottam a Schöpfiről, hogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy velem és a kis pocilakóval vajon hogy fognak bánni a dokik és a nővérek. Már csak 10 hét, és én is megtudom....:-))

Üdv: Vic
Victoria
 


Szia Victoria!
Te is a Schöpf-Mereiben szülsz?Hanyadikára vagy kiirva?Én is a Scöpfiben szülök és a Garamvölgyi az orvosom.Te kinél szülsz?
ani24
 
 


Hicu!

Nagyon szorítok! Remélem, hogy minden rendben lesz! Drukk-drukk!!!! Kép Kép Kép

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni Dr Vajda Róbertről aki ha minden igaz már ebbe a kórházba dolgozik.
Tud valaki valamit róla?
Névtelen
 


Ani,
Én jan.6- ra vagyok kiírva és a Dr.Ferenczinél fogok "remélhetőleg" szülni (mert mindenki szerény meggyőződése, hogy majd szilveszter éjszakáján fogok szülni, és a szilveszteri mulatozások kellős közepettéről kell majd behívatni a dokit és az asszisztenciáját...:-))
És Te??? Mikorra várható a nagy találkozásod?

Vic
Victoria
 


Réka,
most visszaolvasgatva vettem csak észre, hogy Gabim nevében elfelejtettem megköszönni a dicséretet. Szóval köszi!Kép

Dani is roppant cukifalat, ahogy vigyorog!KépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Mi is köszönjük!KépKépKép
Gyere gyakrabban a frissbabásokhozKép

Réka
muki
 
 


Szia Victoria!
Én dec.11.-re vagyok kiirva,de koraszülött veszélyeztetett vagyok és a dokim szerint meglesz november közepe tájékán.De jó lenne kihúzni a kiírt idöig.Már nagyon várom,de a baj az,hogy már akkora vagyok mint egy bálna és elég nehezen mozgok a hasam miatt.Dr Garamvölgyi Györgyöt te sem ismered?Ő a Schöpfi igazgatója és nyomozok utána mert nem tudom milyen nála szülni.Neked első baba?
ani24
 
 


Szia Ani,
Mitől függ az, hogy koraszülött veszélyeztetett valaki?
Első kisbabánk, szóval még én is csak reménykedem, hogy a dokink nagyon jó- e, mert ahogy nézegettem itt a Schöpfis topicban, nem nagyon láttam, hogy valaki a Ferenczinél szült volna. Szóval sajna Garamvölgyi dokit sem ismerem :-(
Nekem pedig épp az van, hogy csak most kezdett el nőni a pocakom, s eddig a baba annyira nyomta főleg a gyomromat, hogy visszanyomkodta a kaját...:-) Persze most meg már nő a pocim, de a babának előbb- utóbb úgyis kevés helye lesz...szóval nekem előbb kezdődött a gyomor"bajom"...Amúgy velünk eddig szerencsére minden rendben, kis pocilakóm szépen fejlődik, már úgy 40- 42 cm- es:-)))
Ti készíttetetek 3D- s UH- t? Mi jövő héten jelentkezünk be; már annyira kíváncsi vagyok, hogy tényleg ki lehet- e venni a baba néhány arcvonását?!

Esik a hó!!! Milyen furi, mindjárt karácsony!!! Nem tudnátok nekem ajánlani olyan oldalt, ahol babaszoba falfestéséhez ötleteket, mintákat/sablonokat kaphatnék?

Ja, és még Télapós/Karácsonyi gifeket is keresek:-))

Üdv: Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Mackoo!! Gratulálok!!! Nagyon ügyesek voltatok!!! Majdnem teljesen olyan volt az írásod mint ahogy én is átéltem!! :-))

Victoria,
Az Archivban szerintem találsz infot a dokidról, én nem nála szültem de az én orvosom dicsérte őt.

Amcsi
Amcsi
 


Victoria!
Azért vagyok koraszülött veszélyeztetett,mert az én babókám feje 2 hónapja a szülöcsatornába van beékelödve.Ha nem váltok akkor orvost,már rég megszültem volna.Folyamatosan szedek gyogyszert mert állandóan keményedek.A Ferenczit ismerem,mert hozzá járok UH-ra.A dokim nagyon istenítette,azt mondta,hogy Magyarországon ő a legjobb UH-os orvos.Tényleg nagyon jó,mert megmondta,hogy fiam lesz.Nem voltam 3D-s UH-n mert tudjuk,hogy fiúnk lesz.Ezmiatt mentünk volna csak el.
ani24
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok gratulációt.
Azt hiszem, időnként Garamvölgyi jött be vizitelni, mindig nagyon kedvesnek tűnt. Ennyit tudok róla összesen.
A fodrászom szült nála pár évvel ezelőtt és ő ódákat zengett Garamvölgyi dr.-ról

Köszönöm a felajánlott segítséget szoptatás ügyileg is. Lehet, hogy majd megkereslek. Egyelőre megy a dolog, csak az a gond, hogy evés közben Bori beájul, néhányszor még föl tudom ébreszteni, de aztán föladom. Viszont mire leteszem a bölcsőbe, újból teljesen éber és sírni kezd, mert éhes (keresi a cicit).
Lehet, hogy ilyenkor hagynom kéne sírni, hogy megtanulja végre, hogy szoptatás közben nem alszunk? De valahogy nincs szívem...
Bocsánat, hogy off voltam.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok,
Kerestem Ferenczi dokiról infokat az archívban, de nem igazán találtam...:-( Nektek milyen tapasztalataitok van Vele kapcsolatban?! Azt hallottam több embertől, hogy nagyon jó UH- s, de vajon majd a nagy pillanatinkban is ilyen jó lesz?! Mindenre kíváncsi vagyok, amit tudtok Róla!!!

Mackoo, már 3- szor elolvastam az írásodat a szülésedről, annyira tetszik; erőt merítek belőle, hogy ne féljek már annyira ettől a dologtól. S kicsit irigyellek is, amiért Te már a kezedben tarthatod a kisbabátokat! Én is néha azt gondolom, hogy úgy megnézném, hogy néz ki, kire hasonlít stb...:-) De persze maradjon csak addig, ameddig bent kell maradnia!

Ani, nem irigyellek ezért az állandó keményedésért. Ilyenkor nem Magne B6- ot szoktak javasolni? Emlékszem, hogy nekem a terhesség elején (mivel nagyon hányós voltam) ezt javasolta a doki az Elevit mellett, de mihelyt bevettem, már jött is ki, szóval abbahagytam akkor a szedését, és most kezdtem el "szedni" ismét.

Vic
Victoria
 


Mackoo!
Köszönjük a történeted! Tényleg nagyon szép volt!Kép
Mi egyágyas fizetősbe megyünk majd, ha lesz hely.. Tegnap is olyan teltház volt a szülőszobán, hogy csak na! Tehát remélem, ha Édua beindul (legkésőbb jövő szerda) akkor már nem lesznek ennyien!!Kép

Az én orvosomtől egyszerűen el vagyunk ájulva! Őt is csak ajánlani tudom, ha valaki Schöpfis és még nincs orvosa, Dr. Szőnyi György. Fiatal, kedves, remek szakember és jóképű isKépKép Az asszisztense - ő lesz a szülésznőm - egy tündérKép és Tündinek hívják.

Tegnap volt UH nekünk is, a baba méreteinél hátast dobtunk, ugyanis 4336 gr-ra hozta ki a gép, de a dokim megnyugtatott, hogy nem pontos és 3000 gr. fölött van a baba, de nem óriásKép
Szerdán fekszünk be ha nemindul előbb a szülés, bár ez a havazás nem sok jót ígérKép Ugye nem lesz front szerda környékén??? Nem szeretnék az első emeleti gettóba kerülniKépKépKép
PUSZI MINDENKINEK!
Emőke+Édua

hicudzsi
 
 


Victoria!
Magnerotot kell szednem amióta dokit váltottam.Elég húzos,mert szét kell rágni és napi 3x2 veszek be.Állítólag ez nyugtató hatású,de én ezt nem nagyon érzem.A Ferencziröl mást nem nagyon hallottam,de ha már a fönöke dicséri akkor bizti nincs vele gond.


Szia Mackoo!
Te itt?Huanita24 vagyok a szülés-terhesség forumból.Jól vagytok?Az idő miatt megint keményedek,valszeg ma vagy holnap írok magánba.Oké?
ani24
 
 


Sziasztok,

Emőke, épp most néztem meg pár helyen, és elvileg enyhe melegedés várható időjárásügyileg.
Én is ezt remélem, mert még csomó mindent meg kell vennünk, és nem nagyon szeretnénk nagy hóban vásárolgatni.
Én inkább úgy képzelem el, hogy már mindennnel megvagyunk, aztán leesik a hó, jön a karácsony, gyertyagyújtás, fincsi vacsora, ajándékozás és az ünnepekk után jön a már nagyon várt nagy találkozás a babával!!!


Ani, nekem a baba visszanyomkodja a kaját, mert ugye arról meséltem, hogy pocakom kicsi, de a babó meg nő, mint a gomba, és "kevés a helye", s ezért megnyomkodja a gyomromat, ha épp ott szeretne tartózkodni. Szóval erre a nyavajámra kaptam egy szétrághatós gyógyszert, aminek ánizsos Quarelin íze van...szóval nem túl fincsi. Úgyhogy nem irigyellek a Te szétrágós gyógyszereddel sem!

Vic
Kép
Victoria
 


Sziasztok!


Victoria! A Ferenczi tuti jó orvos, ne aggódj. Amikor az én dokim anno elment egy fél évre, én is őt választottam. A nagylányom születésénél ő is ott volt ( császár), és mindig nagyon kedves mindenkihez. Szóval szerintem jól választottál, a tudásáról nem is beszélve.

Ani!

A Garamvölgyiről csak hallomásból vannak infóim, de azok mind pozitívak voltak.

Hicu!


Ezek szerint a babád pont " optimális " méretű? Képzeld, nekem az UH-n a vizsgáló hölgy azt mondta, hogy kicsi a babám. ( 35,5 hét 2340 gr. ). Ezek szerint akkor ez csak tipp? Légyszi, írd le, miért mondta a dokid, hogy az UH nem pontos!

Köszi!


Renáta
Renáta
 


Renáta!
A haskörfogat méreteinél kiírt egy kérdőjelet a gép, és kérdőjelesen adta ki emiatt a 4336 gr-otKép
A fej és a többi alapján 3500 gr. fölött van a baba, de a dokim mindig elmondja, hogy ezek nem pontos, csak megközelítő mérésekKép

Az, hogy kicsi a babád sok adattól függ, fejkörfogat, combcsonthossz, haskörfogat. Nem a becsült súly számít!Kép
A barátnőmnek 3300 gr-os babát mondtak, erre a 38.héten 2700 gr-os babát szültKép
Ne aggódj emiatt, gyönyörű és egészséges babátok lesz!Kép

Puszi!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Kettő hét múlva mennünk kell CTG-re,35hetesek leszünk.A dokim szerint 20 percig leszek gépre rakva,de én azt hallottam,hogy 1 órát kell bent lenni.Most melyik az igaz?Vagy ez mindenkinél változó?
ani24
 
 


Ani!
20 perc a normális, ha galiba van, rajtahagynak (mármint sürgős szülés, vagy a ti CTG-tek nem túl jó) engem egy szülés miatt először 40 percig hagytak rajtaKép

Másrészt sokat kell várni mindig a CTG-re sajnos. Elárulom, hogy a szülőszobán pl. a vérnyomásmérőből is csak egy van:/
Puszi!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Az ultra hanghoz szólnék hozzá,tényleg csak kb értéket tudnak mondani!
Vagy mint az én esetemben még azt se nekem azt mondogatták,hogy nagyon kicsi lesz a babám 2kiló körüli de nem baj mert én se vagyok valami nagy/150cm 50kg/Úgy hogy könnyű lesz megszülni.
A végeredmény 17 órás vajúdás útán császárral megszületett az a nagyon kicsi 4000 gr 60 cm es kisfiam!
Névtelen
 


Sziasztoooook! Kép

Köszi a gratulációkat! Kép
Végre itthon! Kép
Ma jöttünk haza (keddi császár után, szóval nem húzzák sokáig az időt Kép ), kismanó most alszik. Kép
Szia Mariann, köszi, hogy beírtad! Kép
Átfutottam az előző napok termését, igyekszem majd reagálni mindenre, és jön a szülésbeszámoló is. Mert hogy rendesen beindult a dolog, Kósa alig ért be a műtétre. Kép
A Schöpfiről nekem is csupa pozitív élményem van, Mackoohoz hasonlóan! (Akinek még egyszer gratulálok, főleg ezt a nehéz szülést olvasva... )
Szóval sok mesélnivalóm van! Kép
Majd jövök! Kép
Hicudzsi, hajrá!!!! Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!!
Végre itt!Kép

Engem csütörtökön császároznak ha előbb nem indul be..
Mesélj kérlek, hadd tudjak felkészülniKép

PUSZI!!!KépKépKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Pindur, gratulálunk, sok tejcit , jó egészséget kívánunk!!!
Kép


Emőke, Nektek nagy- nagy drukk!!!

Ti hol voltatok 3D- s uH- n, és mennyibe került? Ja, és kedvesek voltak Veletek?!



Üdv: Vic
Victoria
 


Vic!
Mi a Praxisban voltunk. Ha itt a babaneten regisztrálsz 1000 Ft kedvezményt kapsz. A képeket CD-re irassátok, mert sokkal olcsóbb, és ha lehet Győrfy dokihoz menjetek, mert szuperaranyos és jó fejKép
Puszi!
Emőke+Édua

KÖSZI A DRUKKOT!Kép

hicudzsi
 
 


Szia Emőke,

Nagyon köszönöm a tippet!!! Már csak 3 kérdésem lenne: hol van ez a Praxis, végösszesen mennyibe kerül akkor az UH (10 e alatt vagy felett van?), és hol lehet regisztrálni itt a babaneten?

Köszi: Vic
Victoria
 


A Bartók Béla úton van, könnyen megközelíthető, 10000 alatt van, mi 7000-et fizettünk+1000 Ft a fotók darabjáért, mert nem cd-n kértük, az jóval olcsóbb!!!
http://www.babanet.hu/ultrahang.php
itt tudod igényelni a kedvezményt, a baloldalon van egy link! Bejelentkezni telefonon kell.
Pussz!

hicudzsi
 
 


Emőke,
Köszönöm szépen, még egyszer!!!
Már regisztráltuk is magunkat!!!

(Mókás, ahogy "kergetjük egymást" a Schöpfis topic és a friss kismamák között:-))

Vic
Victoria
 


Sziasztok!


Köszi a megnyugtató szavakat!! Sokat segítettetek.
Pindur! Nagyon várjuk a beszámolót!!
Hicu! Szerdán kell befeküdnöd ?
Ani! Ha a földszinti CTG-re mész, oda be kell jelentkezni, soha nem kell várni és 20 perc a vizsgálat.


Puszi!


Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!
Nem tudom hová kell mennem,de köszi a segítséget!Csak a földszinten van CTG?Állítólag a dokim aszisztense irányit minket valamere.Ismeri őt valaki?Sztefkának hivják.
ani24
 
 


Sziasztok!

Pindur, de jó, hogy máris otthon lehettek! Örülök, hogy neked is jó tapasztalataid voltak, és majd várjuk a beszámolót!

Vic, én jövő héten megyek a Praxisba. Remélem, hogy minden rendben lesz. Még annyit az infókhoz, hogy kb. két hétre előre kell bejelenkezni. Legalábbis nekem így sikerült.

Hicu, azt nem tudod véletlenül, hogy a CD mennyibe kerül? Mit jelent az, hogy jóval olcsóbb?

Tünde
rtünde
 
 


Pindur!
Azt hiszem még nem is gratuláltam Nektek! (Kicsit el vagyok havazva munkailag, ráadásul Dani elindult négykézláb a hétvégén és nincs előtte akadályKép

Sok boldogságot, egészséget, tejcit és minden jót kívánok!!!!

Remélem képen is hamarosam megcsodálhatom DanibabádKépKépKép

Puszi,
Réka
muki
 
 


Tünde!

Mi most 4-én megyünk a Praxisba,és 1000 Ft a CD.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!

Tényleg, hát ti előbb mentek. El is felejtettem. Kép
Köszi az infót!

Tünde
rtünde
 
 


<!--attachment: n_vtelen-41283.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*6.8**n%e9vtelen%2ebmp --><center><pre>
Kép
névtelen.bmp (6.8 k)</pre></center><!--/attachment-->
Névtelen
 


Névtelen!
ez mi?
Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Mostanában jól eltűntem,kicsit beteg is voltam,ebböl adódóan nem akartam senkit a levertségemmel terhelni. Olyan jó hallani,hogy kellemes élményekkel térnek haza a kismamik a Schöpf-Méreiből!

Hicu!

A Te beszámolódra,véleményedre külön kiváncsi vagyok!

Tünde!

Hicunak és az infónak hála én is gyorsan regisztráltattam magam, remélem jár ez a kedvezmény a Praxisban! Már annyira várom! Mostanában nagyon mocorgósak a fiúk, és pont akkor megyünk,amikor főleg elemükben szoktak lenni. Nem tudom,hogy az Uh szempontjából ez előny lesz-e,de mindegy,csak már lássam őket!


Üdv mindenkinek:

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!
Igen, jár a kedvezmény a Praxisban. Én is regisztráltattam magam, és már így is jelentkeztem be. Kérték a számot és mondták, hogy persze, akkor olcsóbb lesz.

Hicu!
Nagyon drukkolok nektek!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!


Hicu!

Ugyen nem írtad, de gondolom, holnap fekszel be. Gondolok rád és nagyon szorítok!!! ( Ha megtalállak, bekukkantok majd.)


Pusz


Renáta
Renáta
 


Sziasztok,

Bejelentkeztem ma a Hattyúházas 3D UH- ra, jövő hétfőn megyünk! Már annyira várom! Úgy szeretném már látni a kis pocilakónk pofikáját, meg úgy mindenét!!!

Réka, annyira édes kis mosolygós kisfiad van!!!

Ha esetleg tudtok valami kis infot dr.Ferencziről (azt már tudom, hogy jó UH- s, de ugye jó szülészorvos is??!!), akkor mondjátok el nekem!!! Eddig jókat hallottam Róla, de tényleg érdekel, hogy kinek milyen volt a tapasztalata Vele kapcsolatosan.

Hicu,
majd meséld el, hogy mindenki kedves és rendes volt- e Veled a Schöpfiben, jó?! És úgy egyébként mindent, ami történt Veled odabent!!!
Izgulok helyetted is! Addig is pihenj sokat, ne gondolkozz túl sokat! (habár tudom, hogy könnyű ezt mondani...)

Köszi és üdv,
Vic
Victoria
 


Vic!
Köszönöm a kiskrapekom nevében is!Kép
dr. Ferenciről annyit tudok még mondani, hogy az anyukámat ő vette kezelésbe, miután elrontották a műtétjét, és talán neki köszönheti az életét. Szóval szerintem jó kezekben vagyKép

Hicu!
Én annyira izgulok érted! Sok erőt, kitartást és egészséget mindhármótoknak. Remélem még olvasod a soraimat, aludni biztos nem bírsz.
Várunk vissza az élménybeszámolóddalKép

Puszi Mindenkinek!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Mona vagyok. Első babánkat várjuk, jelenleg a 21. héten járunk. Dr. Szőnyi Györgyhöz járunk, és ezuton szeretnénk infókat gyűjteni róla, ill. a kórházról (bár ez utóbbiról elég sokat megtudtam már eddig is rajtatok keresztül). Kérlek benneteket, aki Szőnyi doktorról tud infót, segítsen...
A dr.úr magánrendelőjébe járok leginkább, így sajnos még nem volt alkalmam se a kórházat, se a közvetlen "kismamáit" megismerni. Örömmel venném, ha segítenétek!
Köszi, puszi mindenkinek:
Mona
marcipán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: