Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Így visszaolvasva a hozzászólásokat egy kicsit meglepődtem a szülőszobán. A beöntést egyáltalán hol adják? Onnan kell a hozzátartozók gyűrűjét átszelve a függönnyel elválasztott wc-ig elbotorkálni és mindenki füle hallatára ereszteni ki a "cuccot"? Már ha elér az ember a függöny mögé 1 liter meleg vizet magában tartva.
Én az első babám a MÁV-ban szültem, ott egy kis helységből nyílik a wc. A kis helységben adják a beöntést, ahonnan rögtön egy lépésnyire van a wc+zuhanyzó, ahol magára zárja az ember az ajtót. Most az Istvánban fogok szülni az orvosom miatt, de még nem jártam ott személyesen. Egy kicsit most megijedtem. A honlapon csak az 1 ágyas szobát mutatják be. Elmondanátok pontosan, hogy hogy is van ez? (A MÁV-ot nem dícsérni akartam, mert ott kizárólag a szülőszoba profi, a többi nem.)
Kimmo
 


Elnézést, valami beragadt...
Kimmo
 


Kimmo

Az Istvánban legjobb tudomásom szerint általában nem adnak beöntést Kép. Én legalább is nem kaptam.
johitimi
 
 

 
 

Kedves Bibi!
Szerintem a fentiekben Piroska Horváth Mihály doktor úrról írt! Én 2002-ben szültem Tamásnál. Amennyiben szeretnéd, E-mail-en elmesélem a történetemet. Hanyadik hétben vagytok?
gyarmatik@freemail.hu
dolhi
 


Sziasztok!

Inesnek gratula Olivérhez!Kép

Kimmo!
Az Istvánban tényleg nincs beöntés, csak ha kéri az ember! Én személy szerint kifejezetten örültem, hogy nincs ilyen, mert egy hasi műtétnél már megismertem szépségeit 2x is. Viszont vannak akik szerint meggyorsítja a folyamatokat.
Egyébként a függönyös WC engem is elborzasztott! Legalább egy harmonikaajtó lenne...
A szülésem után amikor pisilni kellett menni a férjem ott állt őrt a függöny előtt, mert időközben hoztak még egy kismamit és a rokonsága pár méterrel arrébb beszélgetett. Hát "rámnyitni" biztos nem tudtak volna Kép

Üdv!
Tigri
tigribigri
 
 


Sziasztok,

Nincs beöntés, sem borotválás és van egy másik WC is közvetlen a vajúdó mellett ami ha jól tudom harmonikaajtós.

Rita
boksay_rita
 
 


Mekkora kő gördült le a szívemről. Jókor írtatok a másik WC-ről, engem még érint, méghozzá hamarosan. Ezt egyébként el is mondják vagy hagynak kínlódni a lefüggönyözöttben mindenki füle hallatára?

Ines, gratula az óriásbébihez. Nem lehetett könnyű szülés. Véletlenül sikerült az egyágyasba kerülnöd? Mit kell tenni amikor beérünk? Van esély normális helyre kerülni vagy csak a puszta véletlen műve?
gabó
 
 


Szia!
Tényleg van egy wc még, de talán nem mindennapos, hogy látogatók a WC előtt állnak.
De beöntést meg automatikusan nem kapsz. Én kértem volna, hogy ne jöjjön kitolásnál ki semmi, bár valószínűleg mikor már ott tart azt ember, nem erre gondol, hogy milyen ciki.

Gabó!
Császár volt a méretek miatt. De a lányom is nagy volt, így lehetett rá számítani, hogy Olivér is nagy lesz.

Ha szülézetre bementek, mikor elkezdődött a szülés, akkor kérd meg a szülésznőt vagy a dokidat, hogy telefonáljanak le, hogy hol van hely. Azt szerintem akkor már lebeszélik.

Mikor szülsz?

Ines
ini
 
 


Kedves Névtelen!

Köszi az érdeklődést. Jó lenne tudni, hogy ki vagy, örülnék egy levélnek privibe.

Ines
ini
 
 


Ines köszi. Végül is így nyerünk pár órát, meg egy konkrét választ, de tkp. ha foglalt az egyágyas, akkor tökmindegy, hogy mikor derül ki, nem rajtunk múlik. Igazából még a 3 ágyassal is ellennék, de az 5 ágyashoz már nem annyira fűlik a fogam.

Elvileg február 5-ére vagyok kiírva, aztán majd meglátjuk. Szerintem egy picit előbb szülök.
gabó
 
 


Gabo: Hú, február 5! Nyakadon a nagy nap.
Nekem is a szülés napján kora reggel volt egy kis hasmenésem, de ez mindig így van??? Azért én továbbra sem bánnám a beöntést.
Az egyágyas szoba fizetős, nem? Hány egyágyas szoba van? Első babával nem mentem volna egyágyasba, de a másodikkal meg kifejezetten csak oda mennék.
Kimmo
 


Kimmo én úgy tudom, hogy van 2 db olyan egyágyas, amelynek közös a fürdője (gondolom két irányból zárható), ezek 8 ezerbe kerülnek és van 1 db teljesen különálló 10 ezerért naponta. Micsoda mázli kifogni ezeket üresen.
gabó
 
 


Most nézem a honlap adatait:
Ágyszám: 70
Szobaszám: 14
Emelt szintű szobák: 4
gabó
 
 


Most akkor hány darab hány ágyas van? :o Valószínűleg ebben benne van mind a szülészeti, mind a nőgyógyászati rész.
gabó
 
 


Sziasztok!

Szeretném megtudni a doki nevét, aki az e heti "Szülőszoba" c. műsorban volt látható.

Előre is köszi:
Bebé
Bebé
 


Bebé!
Siklós Pál. Tetszett?
Anikó
Névtelen
 


Bebé!
Emlékeztem a nevedre egy másik topikból.
Hogy áll a hőmérsékleti görbéd? Esetleg baba van kilátásban?
Anikó
Névtelen
 


Anikó!
Köszi az információt. Igen, szimpatikusnak tűnt, igaz a mostani orvosom is az. A gólya e hónapban is sz.rt a fejünkre! A jövő hónapban elmegyek a dokimhoz, mert ez az 5. próbálkozós hónap volt. Igaz, ez még nem sok, viszont ez idő alatt 2x a 31. napra jött meg (mindig pontosan 28 napos szokott lenni és szinte meg sem érzem), és úgy görcsölt a hasam és fájt a fejem, hogy csak na! Lehet, hogy a hormonjaimmal nincs valami rendben. Szóval, ha a mostani dokim nem akar majd elküldeni hormontükörre, akkor meglehet, hogy váltok. Az István kórház pedig 2 percre van a lakásunktól, úgyhogy ez is pozitív!
Puszi:
Bebé
Bebé
 


Bebé annak idején én felszívódó cisztákkal kínlódtam hónapokig, ami összezavarta a ciklusomat és terhességi tüneteket produkált. Aztán rögtön utána, amikor nem is számítottam rá, akkor lettem terhes (napokon belül szülök az Istvánban). Úgyhogy türelem!
gabó
 
 


Sziasztok!
Siklós Pállal kapcsolatban még annyit, hogy ha jól tudom, ő az osztályvezető főorvos, és van egy magánrendelője is. A magánrendelőben az asszisztense a vezető szülésznő, akit szintén láttatok a filmben. Én nem Siklósnál, hanem a magánrendelőbeli "partnerénél" dr. Hetényi Gábornál szültem, illetve a már említett szülésznőnél, Erzsikénél. Ezért mindössze ennyi, amit tudok. Ja, és az ár. Hetényinél 6-7e alkalmanként, gondolom, hasonló az ár Siklósnál is.
Üdv, Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta a dokim, hogy van egy 3 ágyas kórterem saját fürdővel, 3db 1 ágyas kórterem fürdővel, ezek fizetősek , 1 db egyágyas, de annak nincs külön fürdője, úgyhogy azért nem kell fizetni, és a többi gondolom a nagyobb kórtermek.

Én azt szeretném megtudni hogy vehetem fel a kapcsolatot B.Beával, őt fogja ajánlani a szülészem, és én zárkózottabb, lassabban oldódó vagyok, gondoltam adok magamnak több időt.

Köszi: Ria/Marcsi
Ria/Marcsi
 


Szia Ria/Marcsi!
Kérd el a dokidtól a számát és hívd fel. Nagyon kedves és segítőkész. Főleg, ha ilyen zárkózottabb vagy, akkor talán jó lenne, ha többször találkoznál vele. Bár gondolom az utolsó hónapban majd hozzá fogsz menni ctg-re.
Körbe fog vezetni a szülőszobán, megmutat mindent. Mikor fogsz szülni?

Ines
ini
 
 


Ines nem tudod milyen a kórtermek és a férőhelyek eloszlása? Egymásnak teljesen ellentmondó információk hangzanak el. Egyáltalán hányan férnek el egyszerre?

Ria/Marcsi nem tudom hány hetes terhes vagy, de úgy a 35. héten választunk szülésznőt. Mondjuk ha neked hosszabb időre van szükséged, hogy megbízzál vkiben, akkor gondolom mehetsz előbb is. Bea egyébként nagyon megnyerő személyiség, automatikusan fel fogsz oldódni mellette. Én a napokban szülök Kodaj dokinál és nála. Ma egyébként éjszaka ügyeletes. Ha 7 óra körül bemész, tudsz vele beszélni és ha nincs nagyüzem, meg is mutat mindent. De persze jobb előtte felhívni azért.
gabó
 
 


Sziasztok!

11 hetesek vagyunk a pocaklakómmal. Az Istvánban szeretnék szülni. Nagyon szimpatikusnak találtam a Szülőszoba c. műsorban lévő dr. Siklós Pált, de jókat hallottam Mészáros Lászlóról is.
Aki tud vmit róluk (mennyi a terhesgondozás vagy bármi infó) legyen szíves megírni a kriszti-76@maffia.hu email címre.

Nagyon köszönöm!

Manyóka
Névtelen
 


Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban és segítségre lenne szükségem.
A történetem: 14 hetes terhes vagyok, és eddig a Jahn Ferenc Kórházba jártam egy orvoshoz, akiben sajnos nagyot csalódtam, már így az elején. De talán még jó, hogy most. A kórház se nyerte meg a tetszésem, sokkal jobban szeretnék az István Kórházba szülni. Több okból kifolyólag is. Azt szeretném tőletek megtudni, hogy melyik orvost ajánljátok? Nem gond ha magánrendelős, mert az előző dokimnak is volt, és oda kellett járnom. És hogyan lehet egy orvoshoz bekerülni? Csak úgy bemegyek hozzá, hogy nála szeretnék szülni? Mosdjuk az előző orvosomnál volt ismerettségem. Vagy pedig kell valakire hivatkoznom, hogy xy ajánlotta? És még egy fontos dolog: nem lesznek mérgesek, hogy nem az elejétől járok hozzá, hanem csak a 15. héttől???

Nagyon várom, hogy tanácsot adjatok, mert lépnem kell, ugyanis 10.-én már AFP-re kell mennem és a mostani dokimhoz nem akarok már menni....
Kérlek benneteket, hogy SEGÍTSETEK!!!!!!!!!

Ramcsi
Ramcsi
 


Szia Ramcsi!
Én szívesen ajánlom az orvosomat, nagyon megértő. Az egyik kolléganőm színtén átment hozzá, kb ennyi idősen.Színtén a Jahnból.
Talán ua. a doki? Szívesen megírom Neked privibe a nevet, címet, magánrendelés vizsgálati díját.
Írd meg nekem mailbe a címed.

Ines
ini
 
 


Ramcsi!

Engem 32 hetesen vett át Fedina doktornő. Szerintem orvosa válogatja, de te még nagyon a terhesség elején vagy, úgyhogy nem lehet gond találni egy másik orvost.
johitimi
 
 


Gabó!
2 egy ágyas alapitványi közös fürdővel az biztos.
1 egy ágyas külön fürdővel.
Szerintem legalább 3 db 3 ágyas van fürdővel. A többit nem tudom. De most akartak szobát újítani, legalábbis azt hallottam, amikor bent feküdtem.
Most úgyis jársz ctg-re, ha megkérdezed, akkor biztos megmondják.

Most már lehet szurkolni Neked is, hogy mikor szülsz.

Ines
ini
 
 


Gabó!
Én úgy tudom, hogy csak a szülőszobán döntik el, hogy melyik szobába kerülsz. Én azt csináltam, hogy rágtam a fülüket (meg a párom), amíg vajúdtam, és sikerült az egyágyasba kerülnöm. Igaz, szerencsém volt, hogy nappal, du. 2-kor szültem, ezért mire kipihegtük magunkat, addigra hazaküldték a 4 naposokat, és csak azt kellett megvárnom, hogy kitakarítsák a szobát. Szóval kérdezősködj, akitől tudsz. Az orvosodnak is mondd, hogy segítsen ebben, meg az ott lévő mamáktól is kérdezősködhetsz.
Üdv, Panu
panu
 
 


Ramcsi,

Én is jó szívvel ajánlom az orvosomat, írj mailt a Holboksay@axelero.hu-ra és megírok neked minden infót. Nem lesz senki mérges szerintem a 15. hét miatt.

szia,

Rita
boksay_rita
 
 


Lányok! Köszi az infokat!

Gabó! Én is náluk fogok szülni.

Mégcsak/már 21 hetes vagyok, holnap után 22. 1 vetéléssel mögöttem 3 év , 3 inszem és 3 lombik kellett ahhoz hogy Levike a pocakomban legyen. Levike még egy chorionboholy mintavételt is át kellett hogy éljen, és akkor úgy éreztem, hogyha ezzel a babával is történik valami az annyira megvisel, hogy lehet hogy többé saját babám nem is lesz/jön össze.

szóval kicsit lelkizős, aggódós vagyok ezek után, és szeretnék vele beszélgetni az aggályaimról, feltenni a kérdéseimet, stb, stb. mindenkinek vannak és mindenki fél a szüléstől, de sajnos tisztában vagyok vele hogy hozzám nagyobb türelem kell az átlagnál. meg eleinte távolságtartó is vagyok.

Ramcsi! Ha már igy alakult hogy váltanod kell, szerencsés hogy még az elején vagy a babavárásnak, bár egy igazán jó orvos - itt inkább emberi szempontokra gondolok - bármikor átvesz egy kismamát. Az Istvánban sok jó orvos van, neked kell őket felkeresned - talán a pároddal, több szem többet lát - és a végén a legszimpatikusabbnál megállapodni.

Ria/Marcsi

Ui: a Riát újabban nem fogadja el mert nagyon hasonlit egy regisztrált felhasználóra. Lassan áttérek a Marcsira
Ria/Marcsi
 


Ines, panu köszi az infokat. CTG-n mindig érdeklődőm és állandó teltházat mondanak. Tényleg a szerencsén múlik az egész. Nagyon díjaznám az egyágyast, mert itthon nem tudok pihenni (2 gyerek + majd az újszülött).

Marcsi, neked pedig drukkolok, hogy minden zökkenőmentesen történjen és élvezhesd a terhességet, szülést. Kodaj doktornál jó kezekben vagy.

Én már nagy drukkban vagyok, mert mostanában elég zűrösen alakul körülöttünk minden, most meg itt a nagy hó, a lányomat sem könnyű elhelyezni, amíg szülök, éjszakánként meg már elég erősek a jóslófájások.
gabó
 
 


Hello,
az Istvánban valóban állandóan teltház van.
Gratulálok, hogy a 3.baba. Mennyi idős a másik kettő?
Mi is be vagyunk itt havazva, sehova nem tudunk menni, persze a kicsivel, amúgy sem mennénk még.
Csak az a baj, hogy a Hannát nem tudom normálisan altatni, mert nem tudunk kimenni a levegőre és nincs rendesen lefáradva.

Ines
ini
 
 


Nekem ő még csak a második. A lányom 7,5 éves és a férjem lánya pedig 15,5 éves. Úgyhogy jól jön az erősítés férfifronton.

Hamarosan kimehettek majd a picivel együtt, addig meg kitartás.
gabó
 
 


Hello,
ma olyan szép idő van, de még nem merem kirakni a picit.
Hannával a teraszon játszottnunk ma, hogy legalább délelőtt is legyen levegőn.
Tegnap este volt szánkózni, nagyon élvezte.
Ines
ini
 
 


Hello,
felraktam a gyerekeket a fotóalbumba.
Mikor szülsz Gabó? Most február elején?
http://babanet.hu/album/main.php?album=1547

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Nagyon szép kislányod van, igazán büszke lehetsz rá. Persze Olivér is nagyon szép Kép.

Timi
johitimi
 
 


Köszi Timi!
nagyon büszke vagyok rájuk.

Ines
ini
 
 


Ines, elvileg febr.5-ére vagyok kiírva, dehát tkp. bármikor most már eljöhet a mi időnk. Mára terveztem, mert a páromnak szülinapja van, de Bálint másként gondolta. Biztos sejtett vmit. Ma voltunk CTG-n és teltházas volt a vajúdó és a szülőszoba.

Észrevétel. Télen nem javaslom senkinek a kádas vajúdást. A kád előtt ültem egy széken, miközben CTG-ztek és iszonyúan húzott az ablak, nagyon fázott a derekam.
gabó
 
 


Hello,
én is ültem ott a ctg-n és én nem éreztem, hogy húzott volna. Pedig akor piszok hideg volt.

Ines
ini
 
 


Akkor lehet, hogy napközben lazábban fűtenek. A múltkor este is voltam egyszer CTG-n, akkor én sem éreztem.
gabó
 
 


Amikor bent feküdtem, kimondottan lehetet érezni, hogy ütemszerűen megy a fűtés. Amikor meg elkezdett havazni, akkor nem lehetet megmaradni a szobában. De akkor már mentünk hazaKép
ini
 
 


hali lányok ! A Fazekas Ferenc dr-nál szült már valaki ? Várom az infót !
Névtelen
 


Bálint 2004. február 4-én 23.10-kor meglátta a napvilágot az István kórházban. HÁLÁVAL TARTOZUNK A SZAKSZERŰ ELLÁTÁSÉRT KODAJ IMRE DOKTOR ÚRNAK ÉS BÖSZÖRMÉNYI BEA SZÜLÉSZNŐNEK.
A baba súlya: 3330 gramm
Hossza: 53 cm.
Bűbájos kislegény. A szülés nem viselte meg sem a babát, sem a mamát, mivel kórházba érkezést követően egy óra múlva már ott szuszogott a vállamon.
A kórházi ellátással, néhány apróságot leszámítva, tökéletesen elégedett vagyok. KÖSZÖNET A KÓRHÁZ DOLGOZÓINAK.

Persze azért itthon a legjobb. Megkezdjük a babás hétköznapokat.
gabó
 
 


Gabó! Nagy gratula Bálinthoz!
Külön jó volt olvasni, hogy az én dokimnál és szülésznőmnél szültedKép
Kicsit részletesebben is leírnád a szülést? Itt vagy a születéstörténeteknél. Nagyon gyorsan ment....
Nagyon boldog babás hétköznapokat nektek és sok tejcit Bálintnak.KépKépKép
linato
 
 


Szia Gabó!
Sokat gondoltam Rátok! Szívből gratulálok!
Én is örömmel olvastam, hogy a Beánál szültél.
Várjuk a képeket és történetet!

Az én gyerekeimről is vannak friss képek!
http://babanet.hu/album/main.php?album=1547

Ines
ini
 
 


Köszi lányok. Valóban nagyon gyors volt minden. Részletesebb beszámolón még dolgoznom kell. Most nem túl sok az időm, persze, ezt ti is tudjátok. Tejem van bőven, még sok is. Fejni is kell egy picit, hogy ne gyulladjon be a mellem. Bea fantasztikus volt. Ő volt ügyeletben, amikor beértünk 8 ujjnyi tágulással. A 8 órán keresztül tartó, abszolút nem túl megerőltető itthoni 8-10 perces fájásokkal tarkított vajúdás után úgy felgyorsult minde, hogy az csak na. Szerintem a málnalevél tea is segített. Gátat épp csak egy kicsit kellett vágni, mert feszes volt, de tudok ülni, szolidan fáj és saját lábon szálltam le a szülőágyról.
A kórházat érintő beszámoló részt majd igyekszem minél előbb megfogalmazni.
gabó
 
 


Gabó!

Nagyon gratulálok, nagyon ügyes vagy! én is várom a részletes beszámolót mert ugyanezekre a kezekre bizom magam és a babámat.

Ria/Marcsi (24)
Ria/Marcsi
 


Ria/Marcsi!

Régen írtál. Minden rendben? Képzeld 8 hetes pocis vagyok és 26.-án megyek én is a dokihoz.
Ha van kedved küldj e-mailt.
linato
 
 


Gabó!
U.azt tudom írni, mint Linato! Gratulálok. Nagyon jó kezekben voltatok Kép
(Május 20-ra várjuk második csemeténket Kép és újfent rájuk bízzuk magunkat)

Apropó a legutóbbi vizsgálaton Kodaj doktor kérdezgetett, hogy a Beával meg voltam-e elégedve. Maximálisan, de nem tudtam mire vélni a kérdést. Csak reméni tudtam, hogy nem keres más "párt" magának. Ezek szerint most is vele szeret "szülni", és tényleg a véleményem érdekelte Kép

Norci
norci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: