Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem is azt mondták az elején, hogy 7000,-Ft, és a végén 4000,-Ft-ot számláztak. Viszont tavaly nyáron még nem volt mikro. De a babák miatt kételkedim is, hiszen annak a sugárzása, amit mi nem is érzékelünk már, a babáknak még nagyon káros. Ezért nem is szabad 1 éves korukig mikroban melegiteni a hamit nekik.
Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Normál , semmi gond szülésnél, hány napot kell benntölteni? És előre jelezni kell az igényt a fizetős szobára, vagy ráérek a szülésnél szólni?

Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Dikó,
ha délig szülsz, akkor 4 éjszaka, ha 12 után, akkor 5 éjszaka (ha jól emlékszem).

Ivett,
jövőre? Még az idén is beleférKép.

Szila
szila
 
 

 
 

Szia Dikó!

Ha jól tudom, és nálam is igy volt, normál szülésnél 3-4 éjszakát kell benn tölteni.
Viszont szoba ügyben csak amikor bevonulsz szülni, akkor tudsz szólni, és csak akkor kapsz, ha van üres. Sajnos itt értelemszerüen nincs elő-foglalás..... Nem is tudom miért Kép
Ivett
staff
 
 


Szila!

Beleférne, de fizikálisan nem biztos, hogy merném vállalni. Még szoptatok (bár 8 hónaposak leszünk holnap), és mivel nem vagyok már fiatal (idén leszek 37), azt javasolják a "nagyok", hogy minimum 1 év legyen a szülés és ujabb terhesség megkezdése előtt, hogy a szervezet fel tudjon töltödni kellő képpen és ne legyen gond.
Egyébként már soványabb vagyok mint terhesség előtt... Szóval én is úgy érzem, hogy tényleg igaz lesz ez a min. 1 év....

Ivett
staff
 
 


Ivett,
oké, értem.Kép "még szoptatok (bár nyolc hónaposak leszünk holnap)": az én kislányom kétéves kora után hagyta abba a cicizést (most januárban...)Kép, úgyhogy nálad is bármi lehet mégKép.

A szülés után annak idején én is annyi voltam, mint a terhesség előtt, aztán a szoptatás alatt szépen felugrott rám 8 kiló....

Szila
szila
 
 


Szila,

Nem azért irtam a szopizást, mert bánom, csak tudom, hogy sokan alig tudnak 1-2 hónapig szoptatni. Én örülök, hogy még reggel és este tudok adni tejcsit neki.
Hát, a hizás-fogyás is gondolom alkati dolog. Én mióta szoptatok, kb. 3x annyit eszem, mint korábban és mégis mennek a kilók. A doki már ki is vizsáltatott emiatt, de minden OK, azt mondta örüljek, mert mások szenvednek a plusszoktól.
Szóval, most örülök....Kép
staff
 
 


Ivett,
én sem azért írtam a szopizástKép. Csak olyan aranyosan írtadKép. Tényleg.

Irigyellek ezért a fogyás miatt....mikor leszek én megint 55 kiló....

Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Barátnőm a múlt héten szült a Péterfyben, császárral. Rendkívül elégedett volt az orvosával, a többi orvossal, akikkel találkozott, a szülésznőkkel, nővérekkel, az ellátással (egyágyas szobában volt, szállodai körülmények között, éjszakánként 6.500.- Ft-ért). Makkegészséges, gyönyörű kisfia lett. Szóval, minden ideálisan alakult.

Kivéve a csecsemős nővéreket.
Ők aztán úgy elrontották a lány utolsó 2 napját, hogy egyik éjjel kínjában már azon tanakodott, hogy taxit hív, és átmennek egy másik kórházba.

A Péterfyben az a pokoli helyzet van, hogy a szülészet és a csecsemőosztály szervezetileg külön vannak (utóbbi a gyerekosztályhoz tartozik). A szülészorvosok a gyerek megszületése után már csak az anya állapotával foglalkoznak (érthető). A csecsemős nővérek felügyeletére van bízva a gyerek, mármint hogy ha a mama mellett is van a pici, akkor is a csecsemősök figyelnek rá. Elvileg. Ők szólnak a gyerekorvosnak, ha valami nem stimmel. Amúgy gyerekorvosi vizit nincs, csak a születéskor és a távozáskor.

A barátnőmnek a kórházban nem indult be a teje. A 3. naptól kezdve próbálta jelezni mindenkinek, hogy itt baj van, hiába teszi mellre a picit sok órán keresztül, az csak éhesen tátog, keservesen sír, a kutacsa beesett, 24 órája nem pisilt. Ez a szülészorvosoknak kívül esett a hatáskörén, a csecsemősök pedig csak gúnyosan körberöhögték a barátnőmet, hogy ugggyanmár, szoptatni mindenki tud! Az egyik csecsemős kegyetlen durván belemart a lány mellébe, kisajtolt egy csepp valamit, és diadallal körberöhögött a kolléganőire, hogy "ugye megmondtam, hogy csak hisztis!!!"

A lány közben folyton a mellén hordta a babát, vagy ha éppen nem, akkor folyamatosan fejt az Avent mellszívóval, de semmi érdemi eredménye nem lett (óránként 4-5 csepp, nem szaporodott).

Amikor a barátnőm már nagyon követelte, akkor végre szóltak az ügyeletes gyerekorvosnak, aki átvizsgálta a babát, és megállapította, hogy egészséges, de valóban elég alacsony már a vércukra, és a kutacsa is beesett, szoptatni kellene. Mondta a barátnőm, hogy köszöni, ő is pont itt tart, de nincs teje. Hja, az nem a gyerekorvosra tartozik, így a doki.

Hozzá kell tennem, hogy ez éppen a hétvége kezdetére esett, amikor amúgy is félgőzzel üzemel a kórház, legalábbis senkivel nem sikerült érdemben beszélni. Vasárnapra a barátnőm már zokogva követelte a csecsemősöktől legalább a cukros vizet. Az elsőtől kapott is, de a második azt mondta, hogy NEM AD, mert attól felpuffad a baba!!! A barátnőm kénytelen lett már fenyegetőzni, hogy egyáltalán cukros vizet kaphasson, hogy megitathassa az ekkor 4. napos babáját végre!

Másnap végre hétfő lett, amikor amúgy is jöttek volna haza, és ismét teljes személyzet lett a kórházban. A szülészek megállapították, hogy a barátnőmnek valóban nincs teje, kerítettek tápszert is, és a baba az 5. napon végre kaphatott enni! Még annyi tápszer is került, hogy az első otthoni napra is elég legyen, plusz tápszer-receptet is kaptak.

A slusszpoén, hogy ahogy végre megnyugodva hazaértek, rá pár órára a lánynak megindult a teje. Egyértelmű, hogy a kórházban a csecsemősök gúnyolódásai miatt stresszelte magát halálra a gyerekéért aggódó anya. Sajnos, a baba az anyatej mellett azóta is kell kapjon kiegészítő tápszert, mert anyatej már van, de kevés. A barátnőm gyakran emlegeti ezzel kapcsolatban azt a pokoli kezdeti néhány napot, amit a csecsemős nővéreknek "köszönhetett".
cheyenne
 
 


Afonya!
Megpróbálok regisztrálni újra más néven, remélem sikerül. Elnézést, nem vettem észre hogy hasonló névvel már regisztráltak.
Vendég
 


Cheyenne!
Megrázott a történeted, ill. a barátnőd története. Sajnos a csecsemősökről egyre több rosszat hallunk.
A császárosoknak egyébként mindig nehezebben indul be a tejük, most függetlenül a stresszhelyzettől.Habár ez nem lehet vigasz.
Amit a barátnődnek tanácsolok, hogy gyorsan felejtse ezt el, mert amig ideges, addig biztos nem jön a tej. Viszont van szoptatós tea, ami egy kicsit segit a tejtermelésben, ill, nekem pl. az alkoholmentes sör, ill. rengeteg kefir joghurt is segitett.
Kitartás, biztos lassan beindul!
Jó babázást neki!
Ivett
Hátha neki is!
staff
 
 


Hát ez roppant kedves:-( Kedves Bentlakó! Nem Cheyenne az első, aki a csecsemős nővérekre panaszkodik, mindenki azt mondja, hogy az orvosok tündérek, a nővérek is, de a csecsemősök utálatosak! Nem tudsz ez ellen valamit tenni? Nem lehet ezt jelezni valakinek, akinek hatásköre szétcsapni köztük? Talán, ha kedvesek és segítőkészek lennének ők is jobban éreznék magukat a mosolygó és barátságos anyukák közt, nem?
Csak azt nem értem, hol vannak ilyenkor az apukák! Én sem vagyok egy nagyszájú valaki, szülés után pláne nem leszek az, bár a gyermekem védelmében biztos ordítani is képes leszek bárkivel... De OK, elfogadom, anyuka nem mer. És apuka? Az én párom biztos kitekerte volna a nővérek nyakát, ha belemarnak a mellembe, vagy nem viselnek kellőképpen gondot a gyermekünknek! Ezek szerint soha senki nem tette még őket helyre úgy igazán látványosan?! Ne haragudjatok, alapvetően nyugodt és békés természet vagyok, de ha ilyet hallok/látok/olvasok, teljesen ki tudok készülni - főleg a tehetetlenség miatt! :-(((

(Valaki mondja már meg, hogyan kell ilyen kis fejecskéket beszúrni!!)
bubcsi
 
 


Hát ez a történet tényleg elég vad. Nem szeretnék így járni és azt nem bírom elviselni, ha valaki kihasználja egy másik ember tehetetlenségét és főleg egy segítséget kérő emberrel fölényeskedni, megalázni!!! Az ilyen ne menjen kórházi dolgozónak de még emberek közé sem.
Sajnálom a barátnődet Cheyenne! De most már otthon van és minden rendbe jön Kép kívánom neki és gratula az egészséges babához!!!

Én szerencsére jobban vagyok már, nincs lázam. A torkom fáj, de az már semmi.Kép Tegnap voltunk a dokinál, minden a legnagyobb rendben van a Picúrral és velem is. Jó volt megint látni, bár így, hogy már mozog, sokkal jobban kibírom az UH-k közötti időt.
tmami
 
 


Cheyenne!

Mindenképpen jó lenne, ha a barátnőd beszélgetne telefonon egy lll-s tanácsadónővel.
A telefonelérhetőségüket megtalálod vagy a Kismamában, vagy a www.lll.hu -n.
Fontos lenne, hogy a kismama most már tényleg amennyire csak lehet megnyugodjon, pihenjen sokat a babával.
Amikor csak elfogadja a kicsi, tegye mellre, de nagyon fontos, hogy jól tegye mellre. Erre vonatkozóan itt egy link:
http://www.lll.hu/leche/107h.shtml

Jó lenne, ha a pótlást nem cumisüvegből adná, mert az főleg az első hetekben nagyon meg tudja zavarni a babát és nem lesz tökéletes a szopástechnikája, növelve így is az esélyét annak, hogy nem lesz elég teje az anyukának. Helyette használhat akár kiskanalat, poharat, szemcseppentőt, fecskendőt stb.
És törekedjen arra, hogy egyre kevesebb pótlást adjon neki, amit természetesen mindig szopi után ad.
Röviden ennyi. De ez eléggé komplex lehet ehhez, ezért is írtam az elején, hogy jó lenne szóban beszélnie erről egy szakmeberrel!

tmami! De jó, hogy már mocorog! Kép

Bubcsi! egy ilyen jel: és egy ilyen )
közvetlenül egymás után. Ez a mosolygós. Ha fordított zárójelet használsz, az lesz a szomorú.
KépKép
Ha pedig a kettőspont után egy nagy O-t raksz, akkor ilyen lesz: Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


Aha, akkor az volt a baj, hogy én raktam kötőjelet is! Mert nekem a smiley az ilyen:-)
De mostantól ilyen lesz ! Kép
bubcsi
 
 


Afonya,
koszi szepen. De egy email cimre csak egyet lehet regisztralni, ugyhogy elobb torolnod kell ezt, ha ugyanarra a cimre akarod.
Koszi megegyszer:
-Afonya
afonya
 
 


Cheyenne:nem öröm olvasni a mit írsz, a konkrétumokhoz most nem is szeretnék hozzászólni, de remélem, hogy azért az indulatok (amik persze biztosan jogosak) fogalmazták meg ennyire szélsőségesen az eseményeket. Lehet hogy nem sikerült a legjobban a kapcsolatteremtés, de hogy a "csecsemősök pedig csak gúnyosan körberöhögték a barátnőmet, hogy ugggyanmár, szoptatni mindenki tud! Az egyik csecsemős kegyetlen durván belemart a lány mellébe, kisajtolt egy csepp valamit, és diadallal körberöhögött a kolléganőire, hogy "ugye megmondtam, hogy csak hisztis!!!" azt azért nem szeretném hinni, hogy szó szerint így történt. Mondom, nem voltam ott nem tudok véleményt mondani. Egy biztos, az osztályon úgy szeretnénk dolgozni, hogy mindenki elégedetten búcsúzzon el. Ez soha nem fog sikerülni teljes egészében két okból. Egyrészt mi is emberből vagyunk, követünk el hibákat, előfordul, hogy nem a kellő pillanatban és nem az hangzik el aminek kellene. Igyekszünk ezen javítani, hiszen nekünk is elemi érdekünk az osztály jó híre. A másik ok, hogy a pacienseink is emberből vannak, ők is elkövetik ugyanezeket a hibákat. Persze alkalmazkodni nekünk kell, mert egyrészt ez nekünk a szakmai munkánk része, másrészt mi vagyunk a "szolgáltatók". Azt tudom javasolni mindenkinek, hogy ha hasonló gondja támad kérjen segítséget az ügyeletes orvostól, a saját kezelő orvosától, vagy az osztály (a csecsemő vagy a szülészet, attól függően ki az illetékes) vezetőjétől. Igyekszünk mindenkinek segíteni, ezt bízvást megigérhetem.
Bubcsi: azt hiszem az erőszak még százszorosan indokoltnak tűnő esetben sem a legjobb megoldás.... és ez az élet minden területére igaz, a kórház ebből csak egy nagyon kis szelet :-)))
bentlakó
 
 


Bentlakó!

Mint mindig most is nagyon diplomatikus, de igazságos voltál. A stilusod nagyon tetszik, és emlékeztett valakire.....
Viszont tényleg igaz, emberből vagyunk és hibázhatunk.
Én még mindig a saját példámból indulok ki, hogy jó szóért cserébe én is is jót kaptam....(ezt a csecsemősökre mondom), de sajnos mióta ezt a topikot látogatom, még mindig egyedül vagyok ezzel a véleményemmel.

Lányok, én is azt tanácsolom, ha gondotok van, keressétek a vezetőt. Abból baj nem lehet.
Egyébként egy emelettel lentebb van a koraszülött részlet, szerintem oda is lehet menni, biztos segitenek....

Ivett
staff
 
 


Cheyenne,

Sajnos nekem is a hazaindulás napján lett pár csepp előtejem. Az én babámnak is cserepes volt a szája és akkor kitoltam (szombaton szültem) hétfőn, hogy adjanak neki valamit, kapott is cukros vizet és délután tápszert. Kis súllyal született. Mire hazaengedtek minket a felső határérték feletti billirubinnal, megutálta az üres cicimet. Szerda reggelre lett csak pár csepp, de itthon már nem volt hajlandó szopizni. A baba zárójelentésére ráírták, hogy táplálás igény szerinti szoptatással. Ja aluszékony sárga babát, üres ciciből igény szerint... Kép Szóval hazaengedtek minket recept nélkül, estére már teljesen ki volt borulva a pici, így apuka visszament éjjel 1-kor, hogy azonnal adjanak neki tápszert Kép. Segítőkészek voltak, kaptunk. (Azóta felesbe megy a táplálás.)

Engem még az is zavart, hogy pihenni akkor sem lehet, ha a baba alszik melletted, mert állandóan jött valaki a szobába (nem látogató). És ami nagyon zavart, hogy a folyosó volt, hogy fél tíztől visszhangzott 11-ig a röhögéstől... nem a kismamák voltak... Te meg bent az üres pocakú, síró babával.

Mindezek ellenére én a következő babámat is itt szeretném szülni, mert mindent összevetve és hallva más kórházakról sztem jó a Péterfy! A szülészet része 100%-osan. Nekem csudaszép élmény volt ebben a kórházban a szülés.

Jártam a barátnőmnél más kórházban és pusztán a körülményeket, felszereltséget tekintve ég és föld. A Péterfy javára.

Üdv
Noémi
noémi
 
 


Okéoké, én csak a barátnőm elbeszéléséből tudom a történetet, de az tény, hogy az első napok eufóriája után (szuper orvos, szuper szülés, szuper kórház, szuper bébi) rettenetesen kiakadt a csecsemősök pikírt közönyén.

Én az első babámat Telkiben szültem, a következőt a Péterfyben szeretném, éppen azért, mert a szülészet lenyűgöző. Próbálok bízni abban, hogy nem lesz majd olyan gondom, amivel a csecsemősökhöz kellene fordulnom. Vagy addigra megváltozik a csecsemősök hozzáállása. Vagy megváltozik a szervezet, és az anyukák mégse lesznek kiszolgáltatva a csecsemősöknek.
cheyenne
 
 


Cheyenne!

Hidd el, mindenhol vannak kirivó esetek. Szegény barátnód, szerintem pont egy rossz periódusba eshetett bele. Egyébként a Telkiben is van Péterfys szülész-nőgyógyász. Nem iros le a nevét, mert nam csinálnék senkinek reklámot, arról nem beszélve, hogy Telkiben mennyit fizet az ember.
Nekem a baártnőm szült ott tavaly márciusban, és nagyon ajánlotta nekem. Én akkor voltam 6. hónapos terhes. Ki is mentem megnézni, de úgy döntöttem, hogy nekem nem ér meg .......e.Ft-ot, hogy az ebédemet étlapról rendelhessem. Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy egy vajúdó kismamának, hogy mennyi idő alatt ér be a kórházba, és érzi magát máris biztonságos kezek között.
És persze nem utolsó sorban, az orvosomat nem adnám semmi pénzért, nem cserélném le egy étlapért....

Tmami! Küldök megint képet Neked!
Remélem sokat mocorog már a Picur! Jól fekszik? Mit mondott a Doki?
Képzelt nekem a 8. hónap végén fordult be, és a befordulás egy irtózatosan jópofa dolog volt. Az egészet végigélni, egyben furcsa és csodálatos.
Hiszen akkor mozdulatot, mint egy fordulás, nem igazán csinálnak a babák. Nekem kb. fél óra alatt fordult be, először a buksiját lenyomta oldalra, és igy kersztben fekükdt, és kb. 10-15 perc mulva felnyomta a popsiját, és igy lekerült a fejecskéje. Nagyon érdekes volt.
Én nem is tudom elképzelni, hogy az ikrek hogy tudnak mocorogni. Igy is szükős hely, hát még úgy....

Na rohanok, ébredezik a Trónörökös!
Üdv.
Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, hogy maga szülés hagyján, de a szoptatás..
Szerintem nem minden újdonsült anyuka tudja diplomatikusan kezelni a helyzetet (Cheyenne barátnőjére visszatérve) és ez nem is várható el, mert ilyenkor biztos minden - esetleg nem is bántó szándékot - ezerszeresen felnagyítva élnek meg.
Én is a jó szóért cserébe jó szót elvét vallom, de ha először rossz szót kapok, nagyon türelmes kedvemben kell lennem ahhoz, hogy jóval viszonozzam. (És ez nem biztos, hogy szülés után lesz Kép) Szerintem még akkor is ha az anyuka esetleg "hisztis" akkor is a csecsemősöknek kell türelmesnek lenniük.
Mindenesetre megpróbálok felkészülni a bent töltendő napokra és veszek egy könyvet a szoptatásról Kép

A Kisbabó haránt fekszik egyenlőre és valószínűleg jól érzi magát, mert állandóan "örömködik" a pocimban. Ivett, megnézem majd a képet köszi!
Nemsokára költözködünk KépKépKép, most csempézik a fürdőt. Már úgy várom, ez a fészekrakó ösztön most a Pici miatt duplán érezhető. Puszi mindenkinek Tmami
tmami
 
 


Tmami!

Átmentek a képek? U.is visszajött két hibajelzés...
staff
 
 


Sziasztok!

Mikor lehiggadtam már nm akartam megírni... Most Cheyenne írása megerősített abban,h le kell írnom,hátha Ti majd bátrabbak lesztek meg felvilágosultabbak. Hiába 2x voltam ott még mindig nem mertem kinyitni a szám,féltetem a babáinkat,mert azért mégiscsak ki vagyunk szolgáltatva valahol a csecsemősöknek. Előrevetítem: NEM bírálni akarok,NEM elítélni,csak segíteni,h mások merjenek szólni és felkészültebben menjenek!!

Szóval,holnap lesz 2 hete,h megszületett a gyönyörű pici lányunk.A szülés szuper volt,fantasztikus csapat volt a szülészeten.(Farkas Adrienn és Badacsonyi Angelika na meg persze a legfontosabb számomra Tarnóczi fődoki Kép ).
A szobában (alapítványi) már ott volt a szobtársam,aki pár napja már bent feküdt. Aznap éjjel indult meg a szülése.Hétfőn meg is született az ő babája is.Aznap éjjel az én lányom már velünk volt és próbált enni egész éjjel próbálkoztam,több kevesebb sikerrel,mert még csak előtejem volt.Hajnalban a kimerültség határán bementem a csecsemősökhöz,h fél órára hagyhassam ott Dorkát,mert muszáj lenne aludnom.Hangsúlyozom,h fél órát kértem és össz. 3 baba volt benn éjszakára és aludtak!!Erre ő: anyuka mi sem tudunk mit csinálni. De itt hagyhatja ,de itt is csak sírni fog,de majd elalszik. Na,erre paff lettem és azt mondtam,akkor inkább kézben tartom egész éjjel csak ne hagyják feleslegesen sírni.(Megjegyzem azóta sem hagytam sírni és rengeteget mosolyog)
Másnapra már a szobtársam babája is velünk volt ő is próbált szoptatni, ő is egész éjjel szenvedett (akkor már Dorka tejhez jutván többnyire aludt Kép ).Ő is megjárta a csecsemősöket és őt is azzal küldték vissza,h mi sem tudunk mit csinálni.Senki meg nem mutatta neki,h kell helyesen mellre tenni.Nekem szerencsém volt mert még annak idején Barnikánál segítettek.Sőt akkor az volt a hozzáálás,ha valahol sírt egy baba, a csecsemős hívás nélkül!! is ment és segített.Most volt olyan éjszaka,h szinte már ereje nem volt a babának sírni.Na, a lényeg,h én szerdán 3. nap saját felelősségre eljöttem,persze ez sem ment könnyen és ezek után már hiába volt csupa pisi a baba ruhája nem kaptunk újat,hiába mondtam,h sajátot csak 2 kor tudok rá adni.Pelust és rugit is a szobtársam kölcsönzött.Ja, az ő babája a szerdai napot szinte teljesen átaludta és NEM TŰNT FÖL senkinek az aluszékonyság.
Ugrok!
Pénteken mentem vissza varratszedésre és meglátogatam őket. A baba 500gr-ot fogyott már,olyan sárga volt,mint egy kis citrom és csak ekkor, a 4. nap!!!! volt nála egy hölgy segíteni és megmutatni a helyes szoptatást.Ja kedd délután megkértük a csecsemőst,h segítsen mellre tenni a babát.Jött is megigazította és otthagyta!Semmi magyarázat.
Pénteken meg is kérdezte a szobtársam,h én szóltam-e,mert kicsit összekapták magukat.De nem én voltam,mert nem tudtam,h nem az ellenkezőjét érem-e el vele.Most is csak azért írtam le,mert remélem,h azóta hazajutotak.
Én azért jöttem haza,mert ott ültem 2 napja az ágy szélén,arra várva,h péntek legyen és levehesék a PKU-t.Ezt állítólag akkor lehet,ill. akkor lesz értékelhető,ha legaláb 2 napja anyatejes a baba.Kérdem,akinek nem indul be a teje? 5. nap őt is hazaengedik!!Dorkának már a csecsemős szerint is anyatejes széklete volt én is éreztem,h a hétfő esti maratoni szoptatásnak meg volt az eredménye Kép.Szóval nyugodtan elég lett volna ott levenni,nem kellett volna a gyerekorvossal is levetetni,de mindegy. Túl vagyunk rajta.
Na,befejezem. Tényleg senki ne vegye sértésnek csak kérjetek segítséget.Nem elég kedvesnek lenni,rámenősnek is kell.Aki először szül annak elengedhetetlen,h néhány alapvető dolgot megmutassanak és ehhez joga is van, a csecsemősnek meg ez a kötelessége!
Ne ijedjetek meg,van aki nagyon jó élménnyel távozik,én kifogtam.
Mégegyszer mondom,kérjétek sokszor a segítséget,legyetek határozottak és készüljetek föl Kép
Ne aggódjatok a szülészet mindenért kárpótol,az nagyon jó.Ja, a Sláger rádió zenéjére születet meg Dormika,fantasztikus volt!!
Sziasztok Berni
barnimami
 
 


Szia Berni!

Nagyon sajnálom, a történteket! Nem irigyellek.
Viszont már Te is tudod, milyen a Tarnócsy fődokival szülni. Az Adrienn nálam csak a köldökvér miatt volt benn segiteni, én a Keserü Ágival szültem, de ez is nagy élmény volt. Én esköszöm az Ágira. De egyetértek a szülészet tényleg csodás gárda. Nekem az volt a szerencsém, hogy az Ági minden nap, sőt többször is bejött hozzám, és ő tanitott szoptatni, ő nézte meg a cicim, hogy beindult-e már a tej stb.
Igy abszólut nem voltam a csecsemősökre utalva. Ezek szerint, szerencsére..... Valószinüleg ezért nem is voltak, ilyen megrázó élményeim, hiszen nem volt velük dölgom. Az ő feladatukat is a szülésznőm látta el.
Hát... nem is tudom mit lehetne tenni.... Nem könnyű a helyzet, éa s Bentlakó sem hiszem, hogy túl sokat tudna segiteni, hiszen egrészt nem is az ő hatásköre, másrészt neki nem a feladata, és ő velük dolgozik, nem rughatja össze velük a port. Ezt úgy rézem, inkább felsőbb vezetés dolga lenne. Kár, hpgy onnan nem olvassák ezt a topikot.

És Berni, milyen a Picur? Godnolom élvezed!!!!!
Már nagyon kiványcsiak vagyunk a fényképére!
Millió puszi, a kis pocijára!

Sziasztok!

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Berni, köszi, hogy mindezt leírtad, tényleg okulhatunk belőle. Várjuk a beszámolót a babáról is!!!

Ivett, azért nem jött át a mail, mert tele volt a postaládám. Most már küldheted újra!

Sajnos még mindig nagyon náthás vagyok, elég gáz így aludni (is), tök fáradt vagyok, ráadásul úúútálom a telet. Nem emlékszem mikor volt ilyen idő márciusban.

Puszi Mindenkinek!
tmami
 
 


Sziasztok!

Bentlakó, igazad van, a tettlegesség nem old meg semmit, a "kitekerte volna a nyakát" csak átvitt értelemben gondoltam. Mindenesetre valószínűleg nem ment volna el szó nélkül az eset mellett. Egyébként én is próbálok minél kedvesebb lenni mindenkivel, hogy ne érezze úgy, hogy kötelessége segíteni, hanem inkább úgy, hogy szívességet tesz, amiért hálás vagyok neki, de valahogy én is úgy vagyok vele, hogy ha egyből utálatosak velem, már nehéz őszintén mosolyogni...
Egyébként beszéltem erről a most szült barátnőmmel, és ámulva hallgatta, ugyanis vele ugyanezt csinálták a csecsemősök, csak az Istvánban... Őt annyira megnyomorgatták, hogy el is sírta magát, mire kapott egy kedves megjegyzést...
bubcsi
 
 


Úgy látom a csecsemősök sehol sem állnak a helyzet magaslatán. Az én barátnőm a Margitról mesélt horrorisztikus történetet.

Úgy gondolom, ezen sajnos mi, innen nem tudunk változtatni.... Sajnos!!!!!!!!!!

IVett
staff
 
 


Mindenütt ugyanaz a rendszer, mint a Péterfyben, vagyis hogy a csecsemősök nem a szülészethez tartoznak, így egyfajta "állam az államban", és ezért nyugodtan gizdázhatnak a kismamákkal?
Akárhogy is, mégiscsak figyelembe kellene venni azt, hogy az anyukának (főleg, ha első gyerekes) a szülést követő napokban pont elég fáradtsága, fájdalma, bizonytalansága van ahhoz, hogy egy magas lóról beszélő csecsemős a maradék önbizalmát is rögtön porrá tudja zúzni.
cheyenne
 
 


Kedves Menta!

Ha jól emlékszem, Te is Boros doktornőhöz jársz a magánrendelőjébe, ugye? Meg tudnád írni nekem, hogy mennyi pénzt szokás adni a doktornőnek? A Boros Judit topikban írták, hogy 10000 volt egy vizsgálatért a borítékban, de nekem ez megfizethetetlenKép Nyugtass meg, hogy kevesebb is elég!

Köszönöm szépen előre is!
bubcsi
 
 


Bubcsi!
Írok mailt.
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Kivel, mi újság? Hogy birjátok ezt a cudar időjárást?
Nekem már nagyon elegem van a hólapátolásból.
Jöhetne a jó idő, hogy egy kicsit kimozdulhassunk, mert ebben az időben kimenni sem merek a Picurral.
Tmami! Hogy vagy?

Ivett
staff
 
 


Jó reggelt!

Látom Ivett, Te is korán keltél Kép
Megkaptam a képet, nagyon aranyosak! Mi még harcolunk a párommal, mert ő nem nagyon akarja majd a házba beengedni a kutyusokat. Végül is én is csak néha szeretném és csak a télikertbe, ott nem nagyon tudnak koszolni.
Ma terveztem, hogy csinálok magamról egy képet (pocisat), majd elküldöm, jó?

Kicsit jobban vagyok. Tegnap muszáj volt elmennem a körzetihez, mert annyira be van dugulva az orrom, hogy kb. félpercenként fújnom kell. Őrület. Nekem, aki kb. 3 évente náthás. Erre a doki kitalálta, hogy vírus. Ezt mindenféle vizsgálat nélkül, csak belenézett a torkomba, ami nem is fáj (és lázam sincs) Kép
Na, mindegy, mára már jobb valamivel.

Én is úgy érzem, hogy már csak a jóidő segítene...
A Babó szerencsére jól van (már amennyire én érzem), mocorog rendesen Kép
tmami
 
 


Tmami, vigyázz magadra, ebben az időjárásban csak úgy virgonckodik az influenza vírus...Kép

Menta, nem kaptam meg a mail-t, megírtad már? Mindenesetre előre is köszönöm!
bubcsi
 
 


Sziasztok!

Tmami!

Nálunk is csak minden "szököévben" van benn a Bendy. Ez is egy kivételes alkalom volt. Azért is készültek a képek.

Az orrdugulásról pedig annyit, hogy nekem az egész terhesség alatt problémát jelentett, ahogy megszültem, mintha elvágták volna. Állitólag ez előfordulhat, mivel megváltozik a nyálkahártya összetétele ilyenkor, és okozhat ilyen tünetet.
Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nátha...
Nekem a Novorin és a Nasivin orrcsepp volt hatásos.
Várom a képet!

üdv.Ivett
staff
 
 


Bubcsi!
Tegnap este küldtem a profilodban megadott címedre, de ma kaptam egy visszajelzést, hogy nem ment el. Nincs egy másik címed? De megpróbálhatom újra elküldeni.
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Menta,
természetesen ittKép. Pontos időpont nincs még, de kb. október vége-november elejeKép.

Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Jó hír minden jobb időt várónak Kép ! Aigner Szilárd bácsi azt mondta hétvégén akár 10 fok is lehet.Hurrá hurrá!
tmami!
A szobtársamnak is be volt dugulva az orra és szülés után elmúlt!Kitartás Kép
Menta!
Lehet, h pénteken már én is hordozókendős leszek.Úgy várom már Kép
Hamarosan teszek föl képet a prof.ba,ha sikerül a világ két legaranyosabb gyerekéről Kép
Sziasztok Berni
barnimami
 
 


Berni!

Ez szuper!
Először kicsit macerás, mert bele kell jönni ebbe is, fel ne add! Ha bármi kérdésed van, akkor írj vagy hívj. Most töltöttem be a 34. hetet. A 37. héttől ismét a Péterfy felé fogok járni, akkor személyesen is tudok majd segíteni, ha kell.
A legfontosabb, hogy jó szoros legyen a kendő a gyerkőcön, mert úgy tartja igazán.

Szila! Kép

Menta

Láttátok a tegnapi Péterfys szülést? Hogy tetszett?
menta
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint idejovok, de kerdezni szeretnek /remelem, nem keverem a neveket/:

Menta, ugye Te tervezed a szulest a Dr. Boros Juditnal? A tegnapi Szuloszoba vegen /amit csak fel szemmel lattam sajna/ mintha azt mondta volna, hogy nem tamogatja a gyors hazamenetelt. Nem tudod, miert nem? Anyai vagy gyermeki okokbol? Ugy remlik, Te is hasonlot terveztel regebben, ezert Teged faggatlakKép.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Pontosan! Már beszéltünk is róla, de csak röviden és ezért nem fejtette ki, hogy miért nem támogatja ő személyesen, mint orvos.
Én is legfeljebb 24 órát maradnék.
Az az igazság, hogy engem úgy igazából nem is érdekel, hogy miért nem támogatja. Én így látom jónak és kész. Majd ha olyan dolog van, ami miatt benn kellene tovább maradnunk, akkor szól és megbeszéljük. Ilyen egyszerű az egész.
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Lemaradtam a tegnapi szülőszobáról.
Ki volt a P-s ovos, és szülésznő?
Tudható?

Ivett
staff
 
 


Áfonya! Visszavonom, amit az előbb írtam. Nem igaz, hogy nem érdekel a véleménye, dehogynem. Inkább azt mondanám, hogy nem biztos, hogy megegyezik a véleményünk és nem biztos, hogy az ő vélemyénye hatására megváltozik az enyém.

Ivett!
Boros doktornő volt és egy Angelika nevű fiatal szülésznő. Azonkívül volt egy dúla is, meg persze az apuka, aki mellesleg belgyógyász főorvos volt. És a végén állva szült az anyuka. Nekem nagyon tetszett a szülés! Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Nekem is tetszett a tegnapi Szülőszoba. Ja és én is pont azon az ágyon szültem, minta Péterfis anyukaKép; csak én hajnalbanKép.

A dúla viszont nem volt szimpatikus, az kifejezetten idegesítő volt, hogy az a masszírozó "vacak" úgy nyikorgott.

Szila
szila
 
 


Menta,
mar kezdtem csodalkozniKép
Engem is foglalkoztat a dolog es szeretnek tobb velemenyt hallani rola/ellene, tobbek kozt szakemberektol is. Es mivel O szules teren szimpatikusan "szabadelvu", ezert erdekelt volna, ebben mi negativat lat. Ha beszelsz rola vele, megirnad? Ezt a topicot nem olvasom, de van egy "sajatom" az ismerjuk meg egymast... alatt, oda jeleznel majd? Koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Áfonya, oké!
Kép

Szila!
Tudom és gondoltam is rád, hogy te ott szültél. Kép

Nekem is voltak benne olyan részek, amik ENGEM idegesítettek volna. Nekem pl. a duma volt sok. De az volt a jó, hogy Emesét, aki szült, úgy tűnt nem idegesíti. És ott, akkor épp ez volt a lényeg. Meg úgy tűnt, hogy neki nagyon nagy szüksége volt a dúlára is. Én nem láttam pl. fölöslegesnek sem a dúlát, sem a férjet, sem a doktornőt. Sőt még a fiatal szülésznőt sem, pedig tényleg neki nem sok mindent hagytak. Mégis olyan jól meg volt mindenki feladata. Összeségében nekem nagyon tetszett.
A doktornő nagyon rugalmas volt, a szülők pedig rendkívül felkészültek, tudatosak. Megvolt a bizalom, így aztán minden úgy is ment, ahogy szerették volna. Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Nálunk Angelika volt bent,mert a másik szülésznőt (Adriennt) elhívták.Először megijedtem,mert A.-t már ismertem, Barni születésénél Ő volt bent és én mindig kicsit bepánikolok az ismeretlen dolgoktól.De szuper volt.Annyira kedves és nagyon megnyugtató a hangja,a jelenléte. A végén nálam nagyon felgyorsultak a dolgok és annyira jó volt,h bá siettek nem éreztem azt,h hűha de sietünk meg kapkodunk. Szóval fantasztikus volt Angelika és ugyanolyan jó volt vele szülni,mint 1,5 éve Adriennel.
Szerintem B. dokinőnek,mint orvosnak ezt elleneznie kell,nem feltétlenül egyezik meg ez a dolog neki,mint nőnek(ide embert is írhatnék,de hol vannak ehhez a hapsik Kép),mint anyának a véleményével.Bár a személyes véleményem,h 24 órát lehet,h én sem mernék bevállalni, de legközelebb sem maradok 3 napnál tovább Kép ,mert ültem az ágy szélén és a kutya ránk nem nézett és akkor már inkább itthon lógatom...
A 24 órát azért nem merném,mert nekem Dormika másnap magzatvizet meg némi magzatszuroknak tűnő dolgot bukott vissza és közben úgy tűnt,mintha meg akarna fulladni.Ijesztő volt.
A tegnapi szülőszoba Péterfys része tetszett,de a másik annyira rossz volt.Annyira féltem,h baja lesz a babának én sem tudtam levegőt venni,amíg fel nem sírt.Azért én nem tudnék állva szülni,legelőször a lábamból szokott kimenni az erő,ja és irtóra félnék,h nem kapják el a babát Kép .
Na legyetek jók és ha süt a nap sétáltassátok a pocaklakókat Kép
Berni
barnimami
 
 


Menta!
Ha errefelé jársz mindenképp gyere!! Akkor is ha profi hordkendős leszek és nem lesz kérdésem Kép ,bár ez magam ismerve kizárt.Remélem tényleg megkapom holnap,már nagyon beleéltem magam.Ma már előkaptam a kengurut kínomban,szegény Dorka írtóra sírt és csak így nyugodott meg.
Bni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Végülis meg tudtam nézni a szülőszobát a TV2 lapján a neten. Nagyon tetszett, bár én biztos nem tudtam volna állva szülni. Ahogy Berni irta, nekem is a lábamból megy ki az erő először. Na és én is féltem volna, hogy a baba le ne essen stb. Dehát nem vagyunk egyformák. A lényeg, hogy aki igy akarja, annak erre is van módja.
Nem vagyunk egyformák, és nem is lenne jó.

Hogy vannak a babák és a pocaklakók?
Képzeljétek Lacika febr. 29-én felállt a kiságyában. Még nem volt 8 hónapos akkor. Kúszni, mászni lusta, csak ha valami egetverő fontos dolgot talál magának, és úgy gondolja, azért érdemes nekiindulni, akkor nagy keservesen elmászik, de egyébként ere lusta. Ja és tegnap este 9,7 kg-t nyomott. Kis vasgyuró. Enni azt imád. Dehát a magassága is magvan hozzá. Már 74 és 80-as ruhákat hordunk.

Szép napot Nektek

Ivett
staff
 
 


Sziasztók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki tud nekem valamilyen információval szolgálni Rappai doktornőről, az legyen kedves, írja le. Annyit tudok róla, hogy Boros doktornő nála szült, és egy frissen szült kismamával már leveleztem, aki sok értékes információval szolgált. Ő császárral szült, és ugye így sok felmerülő kérdésemre nem tudott válaszolni, bár így is nagyon hálás vagyok neki. Az első gyerekemnél mindenki más jobban tudta, hogy mi jó nekem, különösen az orvosom, és engem az sokkolt a legjobban, hogy a kitolás végén, amikor már kint volt a fej, egy erőteljes belém- könyökléssel "segített" Lacusnak kijönni. Csak felmerült bennem, hogy Kértem én? Persze hihetetlen nagy gátmetszés, rosszul összevarrt gát, ami még a mai napig is problémát okoz, pedig a fiam már 16 hónapos. Rappai doktornő korrekciós műtétet javasolt, ahol azonban nem garantált a tökéletes javulás. Szóval másodszor senki nem fogja belőlem kinyomni a gyereket! A gátseb még nem is érdekelt volna, de a fiam kis lelke...Hát sokat bőgtem Leboyer könyvén a szülés után...El is határoztam, hogy férfinél többet nem szülök, és elnézést kérek az emberséges és bababarát férfi szülészektől, mert tudom, hogy ilyenek is sokan vannak. Mégis úgy érzem, egy nő jobban átérzi a problémákak, mert már ő is átélte ezt.
Mégegyszer köszönöm, ha valaki tud segíteni.
cscsanita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: