Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma voltam a szüléselõkészitõ tanfolyamon. Három alkalomból áll, ma volt az elsõ. Harsányi Lehel tartotta, nagyon szimpatikus volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, érdemes volt elmenni.

Petra
Petra
 


Sokáig gondolkodtam, hogy hozzászóljak-e a Herczegh témához.
Meglepõ, hogy a MÁV-ban tucatnyi szülész dolgozik, mégis a topic 90%-a Herczegh doktorról szól, és ez nyilván nem véletlen. Ismételve az elõttem szólókat, csak a legmelegebb szavakkal tudok róla nyilatkozni. Intuitív, barátságos, nyugalmat és erõt sugárzó személyiség, valóban "nem lihegi túl a dolgokat", ahogy valaki elõttem írta. Minden beavatkozásról elõzetesen tájékoztat, megemlíti az alternatívát, hagyja dönteni a "beteget" ésszerû keretek között. A fájdalmas mûveleteket igyekszik nagyon gyorsan elvégezni, a "beteg" fájdalomküszöbét nem kritizálja. Egyszóval pácienseit emberszámba veszi. Különös élményem volt, hogy a kitolási szakaszban pusztán azzal, hogy kétszer megsimította a karomat olyan erõt adott, hogy néhány tolás után szinte kirepült a babám. Egyszóval élmény volt vele szülni. Ezért örülök, hogy a babám nem elõbb hanem késõbb érkezett egy héttel, így nem kerültük el egymást a kérdéses március végi hetekben. Kár lett volna kihagyni vele ezt a szülést. Fogadott szülésznõm Rádi Irén volt. Róla is csak jókat tudok írni. Finoman a háttérbe húzodva figyelt, és mindíg ott volt, amikor szükség volt rá. A csecsemõs nõvérekkel szintén nagyon elégedett voltam. Jó volt a MÁV-kórházban szülni.


Vajda Eszter
vajdaeszti
 
 


Petra,
a látszat csalhat. Az elsõ 2 gyerekemet nála vártam, de nem volt meggyõzõ. Nem figyelt oda rám, nem éreztem magam jól a jelenlétében. Nem vett emberszámba. Egyébként az elõadásai tényleg megnyerõek. De személyesen nekem nem jött be. Helyette választottam a Kisfalvit, naggggyon jó fej, soha jobbat. Amikor a negyediket vártam, kikötöttem, hogy senki más nem nyúlhat hozzám, mikor szülök, csak õ, az ügyeletes sem, és Fazekasné Zsuzsa, aki a szülésznõnk volt. Szóval a Harsányiról meg van a véleményem. És az nem jó...

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Tud valaki valamit a MÁV-os gyereknapról? (Zsuzsa?)

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Évi!
Ha még mindig az orvos választás idõszakában vagy, akkor a saját tapasztalataim alapján õszinte szívvel tudom ajánlani a MÁV Kórházból dr HARSÁNYI LEHEL-t. Nála szültem a kislányomat ma 7 hónapja, a barátnõm pedig 7 napja , valamint 3 éve a kisfiát és mindketten nagyon meg voltunk elégedve vele. Szakmailag és emberileg profi. A munkájában aprólékos, precíz, mindig van egy kedves szava az emberhez. Õt bármikor lehet zavarni telefonnal, nincs különbség a hétköznap és hétvége között, éjjel is mindig be van kapcsolva. A MÁV Rendelõintézetben rendel 6.emeleten minden héten kedden és csütörtökön 15-19-ig. A vizit ktge 4.000.- A szülés pedig 50.000.-
Az unokasógornõm is most várja a második babáját, õ is hozzá ment és nagyon szimpi neki is. Szóval õszinte szívvel merem ajánlani bárkinek.Üdv. és jó babavárást ?Moncsur
monika
 


Sziasztok!

Gyereknap: Én csak annyit hallottam, hogy most is lesz a várban (mármint a területén), ahogy szokott, dokikkal és szülésznõkkel. Ha megtudok valamii pontosabbat, akkor közzéteszem!

Üdv: Vica

Ui: mi még nem voltunk, de ha valaki volt már elmesélhetné, hogy milyen? Érdemes-e kimenni?
vica
 
 


Vica,
Érdemes, most érdeklõdöm a részletek után. Amint tudok valamit, megírom.

Virág
Fiore
 


Szia Vica!

Május 25-re vagyok kiírva, és most még elkérte a pénzt. Szerdán megyek újra, készülök most is anyagilag (is), de ha naponta kell majd járni, akkkor meg se kérdezzem, hogy mivel tartozom??
Kezd izgalmassá válni az egész, néha elkap a félelem, igyekszem úrrá lenni rajta. Ezzel minden elsô babás így van?
Hogyan kell szülésznôt választani?

Margaréta
margaréta
 
 


Sziasztok!

Én 2 héttel túlhordtam a babám, az utolsó két hétben már heti 2 vizsgálatom volt legalább, esetleg, ha amikor bementem a kórházba ctg-re akkor ott volt a doki akkor több is, különben a magánrendelõbe 1 alkalom volt amikor nem kellett fizetni, de azon túl mindig elkérte a pénzt. De szerintem ha nem magánrendelõs akkor nem kelle fizetni mindig, én legalább is nem adnék. Amikor a kórházba vizsgált akkor nem adtam soha.

Margaréta:
Ha akarsz szülésznõt akkor már épp ideje keresni egyet ha 25-re vagy kiírva. De szerintem a MÁV-ba mindegyoik szülésznõ aranyos, bár nekem volt fogadott. Annak ellenére, hogy itt a topikban sok rosszat is hallottam róla,( bár olyanoktól akik nem nála szültek csak külsõleg ítélték meg ) én a Rádi Irénnel nagyon meg voltam elégedve. Nem egy anyáskodó, de ott van mikor kell, nagyon rugalmas és bíztat, erõt ad amikor kell. Tényleg mindenben segített.
De a szülészeten minden szülésznõrõl csak jót hallottam. Kinek mi a szimpatikus.
Ha akarsz választani olvasd el a fenti írásokat. Sok szülésznõrõl beszámoltak már itt. És lépj az egyikkel kapcsolatba, elõször esetleg telefonon a kórház szülészetén. Szerintem kapnak a lehetõségen. Ebbõl élnek. A fizujuk köztudottan alacsony.

Sok sikert a szüléshez.

Zkati
zkati
 
 


Szia Margaréta!

Hát mostmár kíváncsi vagyok, hogy meddíg kell fizetned! Kép
És amúgy, most mennyi a tarifája?

A szülésznõ kérdésben osztom Zkati válaszát, ideje felvenni valamelyikkel a kapcsolatot, bár amikor én szültem (lassan másfél éve)akkor még azt mondták, hogy nem szokás szülésznõt választami, ezt akkor mondták, amikor az elõadás után meglátogattuk a szülõszobát. De a hozzászólásokból ítélve mára már nem ez a helyzet! Különben nekem Hegedûs Sarolta (Saci) volt a szülésznõm, õ egy barátságos, humosros, mindíg jókedvû (amúgy szerintem profi) szülésznõ. Én is találkoztam Irénnel is, de nekem egy kicsit nyers volt a modora.
A szülõszoba telefonszáma: 06-1-475-26-00/1194 (nekem legalábbis ez a szám van meg) Remélem segítettem egy kicsit!
Kitartás Margaréta! Nagyon drukkolok neked!

Üdv: Vica
vica
 
 


Margaréta!

Vicával egyetértve Sacit én is csak ajánlani tudom! Én ugyan nem vele szültem, hanem a Kõrös Ottíliával, de a gyerekágyas részlegen többször is volt hozzá szerencsém és nagyon segítõkész, nagyon empatikus volt!

Márti
márti
 
 


Margaréta! Nekem is Saci volt a szülésznõm, éppen õ volt ügyeletes az Anival, amikor szültem. Nemcsak a baromira nehéz ( nekem az volt) kitolást tette elviselhetõvé, hanem a gátvédelem is szinte teljesen sikerült! Gondolok majd rád, erõt a szüléshez és egészséges babát! Dóra
Névtelen
 


SZiasztok!

Gyereknap!!!!! KépKépKép
Május 26-án a Várban a Kapisztrán téren 11-15 óráig lesz a MÁV-os gyereknap. Lesznek programok (gondolom, fõként gyerekeknek Kép), ott lesz szinte minden orvos és szülésznõ, akik mind szeretettel várják a már megszületett gyerekeket szüleikkel együtt és a még meg nem születettek szüleit a kérdéseikkel! Gyertek minél többen!!!!

Info: Kõrös Ottíliától (remélem, mindent leírtam, amit üzent Kép )

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Én is a MÁV-ban szültem februárban, de még nem jutottam el ebbe a topic-ba. Ez a gyereknap nagyon tetszik, nem is tudtam, hogy van ilyen a MÁV-osoknak.
Egyébként Szabó Györgynél szültem és tök jó fej volt, mindig mondta, hogy mit csinál. Csak azt nem értettem, hogy miért akarok meghalni, mikor vizsgálja a tágulást. Utólag mondta, hogy közben próbált tágítani vagy ilyesmi. Ezt nem vettem jó néven, enélkül sokkal elviselhetõbb lett volna a vajúdás.(Vagy ez az általános?) Ennek ellenére csak ajánlani tudom, mert meg lehet vele beszélni a dolgokat és odafigyel rád. Én a rendelõbe jártam hozzá , így nem is fizettem a vizsgálatokért és a telefonszámát már az elején megadta, hogyha bármi bajom van, hívjam. Szülésznõt nem választottam, viszont azt hiszem hárman is váltották egymást. Aki nap közben volt, irtó rendes volt és biztatott, viszont sajna nem tudom a nevét, pedig neki adtam volna pénzt(késõbb sem találkoztunk).Az estés szülésznõ nevét sem tudom (a szülésznõk neve volt az utolsó bajom aznapKép ), nála született végülis Peti. Amikor 2 órás pihiben voltunk együtt, akkor próbáltam szoptatni és õ jött be segíteni totál cigiszagú kézzel! Majd lefordultam az ágyról, a baba sem igazán díjazta. Petit nem sikerült akkor megszoptatnom, talán ez is közrejátszott benne.
Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem, szerintem a leírt negatívumokkal együtt is nagyon jó a MÁV és csak ajánlani tudom. A következõ szülésnél választok szülésznõt is.
A gyereknapon tutira kint leszünk.Kép
üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Márti köszi az infot a gyereknapról, ha jó idõ lesz mi biztosan kimegyünk!Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!
Sosem írtam még ide, de most látom csak, hogy van ilyen MÁVos téma... Én már kétszer szültem ott, és igazán nagyon élveztem (bár nem volt problémamentes). Amit most fontosnak tartok, hogy az elõször szülõk tudják: a csecsemõsöket nyaggatni kell!! Láttam "nyuszi" fiatal anyukák szenvedését, mert azt várták, hogy majd segítenek nekik... De olyan sokan voltunk akkoriban, hogy nem igazán tudtak mindenkire figyelni. És igenis, aki nem ment, nem kérdezett, nem hívta be õket a szobába, arról azt gondolták, nincs semmi baja, megoldja majd egyedül is, stb. Ez fõleg a szoptatással (mi mással?) volt így. Megértem õket, mondom, sokan voltunk. De láttam, mennyire idegesek lettek szegény lányok, és mint tudjuk az árt a tejelválasztásnak... Szóval, az üzenetem a következõ: TUDJÁTOK, MIT AKARTOK, ÉS AZT HARCOLJÁTOK KI!!! Igenis mutassák meg, hogy kell mellre tenni a Picurt, igenis mutassák meg, hogy kell fejni! És ne aggódjatok, hajlandóak rá, hiszen azért vannak ott. Csak nem mindig veszik észre, hogy kinek mi a gondja.
Ja igen: és ha nem is mondják, azért tegyétek mellre a Piciteket olyan gyakran, amennyire csak tudjátok, (hadd szokja Kép ), akkor is, amikor még csak elõtej van!
Bocs, a terjengõsségért, legközelebb visszafogom magam!
goanna
goanna
 
 


Kedves Goanna!
Én is februárban szültem, és bizony sajnos nem tudtam, hogy nyaggatni kell a csecsemõsöket. Meg is szenvedtem mindennel: szoptatás, köldökcsonk. Így visszagondolva, sokkal erõszakosabbnak kellett volna lennem: talán megúsztam volna bimbóberepedés nélkül, talán megúszta volna a babám, és nem ömlik a vér a köldökcsonkjából, és talán hazamehetünk idõben. Talán tudnék úgy szoptatni a bal mellembõl is, hogy az ne legyen kényelmetlen, minden nap. Szóval, lányok, hallgassatok Goannára és legyetek nagyon erõszakosak, ne hagyjátok magatokat! Dóri
Névtelen
 


Nekem 2 hónapos a babám és MÁV-os. Tapasztalat: A szülkõszoba, a doki, a szülésznõk aranyosak, segítõkészek, tapasztaltak, nyugodtak, szóval oké. De szülés után teljesen magadra maradsz. Nekem nem volt gond mert nem elõször éltem át ezt az egészet, de az elsõszülõknek bizony igen. Ha kérdezetk kaptak ugyan választ, de azt hiszem egymásnak sokkal többet tudtunk segíteni. A csecsemõsökrõl inkább nem írok. Ha nem bírjátok egyedül, legyetek erõszakosak. Talán 2 órás babasírás után kérdezik meg, hogy mi a baj. Tanácsok vannak ugyan, de a segíteniakarást nem igazán láthatod.

Egyszóval: A kórház nagyon jó, csak a csecsemõsgárdát kellene egy kicsit átformálni. És egy teljesen magánvélemény: Ez a 24 órás roiming egy nagy hülyeség. Igazából egy perc pihenése nincs a mamának (Bocsi: A fürdetés alatt 7-8 között, de negyed 9-kor már szólnak hogy vidd a babát. Miért nem lehet az hogy akkor legyen nálad a pici amikor te akarod és bírod? Persze azt mondják, hogy ez így van de látni kell az arcokat amikor megzavarod a kávézást vagy a csevejt ha éppen mondjuk kipurcantál és egy órát pihenni szeretnél.

Leendõ szülõ anyukák.
Legyetek akaratosak, vagy türjetek, de ezt jó ha tudjátok
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Én is csatlakozom az elõttem szólókhoz. A doki szülésznõ gárda profi, de nagy a kontraszt a gyerekágyas részleggel.2001. októberében szültem és nekem is ugyanazok a véleményeim. Itt nem lehet senki nyuszi, mert arra kell gondolni, hogy a gyerekért mindent. Nem kell azzal törõdni, ha pofákat vágnak, ha valami kell, kérni kell folyamatosan.Pl lepedõért 2 napot vártam 3 kéréssel, nem jött meg, aztán átmentem önkiszolgálóba és cseppet sem ellenezték. Az a jó, hogy a szobatársak/sorstársak segítik egymást. Ha valakit érdekel nyitottam egy új oldalt:GYENGÉD/CSENDES SZÜLÉS címmel. Ha gondoljátok látogassatok el oda is, ha valakinek van kérdése nagyon szívesen válaszolok is rá.Mindenkinek jó babavárást!Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok,

Bocs, de nem értek egyet. Én tök sokszor bevittem a babát a csecsemõosztályra, mert kicsit fáradt voltam, és mindig azt mondták, hogy persze, hozza nyugodtan.
Szerencsére nem zavarnak mindenféle tanáccsal a nõvérek, viszont ha kérdezel, szívesen segítenek. Ideális.
Üdv.
Mia
mia
 
 


Kedves Mia!
Bizony, én is úgy gondolom, hogy jó, ha "nem zavarnak mindenféle tanáccsal", de - nem tudom, Te mennyire voltál/vagy magabiztos - sokakat láttam szenvedni a bizonytalanságtól, a tanácstalanságtól. Talán ha kicsit jobban odafigyeltek volna, hogy kinek mire van szüksége...
Tényleg, Lányok, mit gondoltok: hol kellene meghúzni a határt a "békén hagyni" és a "segítségre sietni" között?
Üdv: Goanna
goanna
 


Bocs, azt azért hozzá kell tennem, hogy TÉNYLEG a legtöbben szívesen segítenek, ha szólsz. Na de hát ez a munkájuk, nem?
ganna
goanna
 


Szerintem a vonalat meghúzni nem lehet egyformán, mert az ember az elsõ babánál elég zöldfülü, nem igazán tudja mikor minek mi a következménye. Én tudom, hogy ha majd a második babával leszek bent nem lesz semmi gondom, mert tudom mit hogyan. Nálam nagy probléma volt a mellgyulladás, baromira fájt, a fejést nem mutatták meg (nem nevezem annak az egyik nõvér úgy dolgozott rajta, hogy potyogott a könnyem, leizzadtam és tiszta lila véraláfutásos lett. Aztán az egyik lány ajánlotta az AVENT ISIS mellszívót amirõl ugye tudjuk nem kis befektetés, de akkor úgy éreztem életmentõ. A kezemet nem tudtam felemelni, annyira fájt mindenem. Most már tudom mi a helyzet, viszem majd be magammal és használom rögtön mielõtt még begyulladna. Persze van aki ügyesen tud fejni kézzel is, vagy egyáltalán nem kell. Én nem így jártam Anna most 7 hónapos, de még két kosár tele a mélyhûtõben tejjel. Szóval az elõször szülõknél nem gond, ha résen vannak. Õk még nem tudják biztosra milyen jelenség mit okoz. A rutinosaknál az efféle gondok már nem is említhetõk gondokként, teszik a dolgukat, ahogy kell. Nem?
Moncsur
moncsur
 


Sziasztok!

Én 2000 áprilisában szültem ott, és nemsokára szintén ott fognak kibujni az ikreim.
Mi a szobatársnõimmel megbeszéltük hogy, minden este fürdetés után megszoptatjuk a piciket és utána egyszerre leadjuk õket a csecsemõsõknek. A csecsmõsök pedig amikor ujból megéheztek akkor hozták ki õket legközelebb. Igy mindannyian tudtunk pihenni, nem zavart minket a másik babája. Aztán szépen fokozatosan visszajöttek hozzánk a babák.
Az egyik szobatársnõmnek komoly gondjai voltak a mellre tétellel. Két napig minden szoptatásnl ott volt egy csecsmõs nála.
Ha fáradt voltam és egy kicsit pihenni akartam napközben akkor is átvették a picit, minden morgás nélkül.
Szerintem mivel nem fix idõnként jönnek a babák szopizni, nem tudhatják hogy esetleg vkinek vmi baja van. KÉRDEZNI ÉS SZÓLNI KELL! Ez a megoldás , de én úgy tapasztaltam ha szóltunk akkor szivesen segitettek. Nem tudhatják maguktól, hogy vmi problémát okoz. A szerelõ sem kérdez rá naponta hogy mûködik-e a mosógéped? (egy kicsit rosz a hasonlat de talán igy érthetõ)

MIndenkinek sok sikert
Üdv Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Sziasztok!

Én úgy tapasztaltam, hogy 2 csecsemõsgárda van, az egyikkel nagyon meg voltunk elégedve, a másikkal kevésbé. Sajnos nevekre már nem emlékszem. Az viszont biztos, hogy ott tanultam meg fejni, pelenkázni, köldököt ellátni, szoptatni. Mikor úgy éreztem, hogy feszül a mellem, a fiam pedig kék fény alatt volt (azaz nem szopizott), bementem a csecsemõsökhöz és kértem, hogy mutassák meg a fejést. Nagyon rendesek voltak, mutatták, segítettek, aztán magamtól csináltam, de végig náluk voltam, amíg be nem fejeztem. Igaz ez már fürdetés után volt, így jobban ráértek. Amúgy éppen ezen az estén én is láttam, hogy elhúzták a szájukat, mikor vki bevitte a babáját. Ez az unszimpi banda volt. A kékfénynél, azaz az intenzíven viszont csak rendes, gyerekszeretõ nõvérekkel találkoztam, bár remélem ezt a részleget a leendõ anyukák elkerülik.

üdv
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!
Szült valaki Koós-Hutás Piroskánál???? Tudtok róla mondani valamit? Én októberben fogok nála szülni, és elég régóta olvasgatlak benneteket, de még az õ nevét nem láttam senkinél.
Egyébként mi a szokás a MÁV-ban? Lehet bugyit felvenni? Borotválnak? Mi a szokás a beöntéssel? Ja és fogadjunk szülésznõt? Mennyi idõt kell benttölteni?
Elõre is köszi a választ

Szilcsike
szilcsike
 
 


Szia, Szilcsike,
szerintem felvehetsz bugyit nyugodtan, de ha labdán fogsz vajúdni, felesleges. A borotválás nem kötelezõ, de ha elsõ baba, ajánlom, mert az elsõ babánál valószínû, hogy lesz gátmetszés, és borotvált bõrt könnyebb varrni, tisztán tartani, így kisebb a fertõzésveszély. Csak a gátrészen borotválnak, engem egyáltalán nem zavart sem akkor, sem utána. Beöntés sem kötelezõ, a vajúdást gyorsíthatja. Kitolásnál zavarhat, ha arra gondolsz, a babán kívül jöhet valami más is. Hacsak nem leszel az nap sokat a wc-n, szerintem inkább kérjél, nem olyan vészes az. Kép Szülésznõt pedig fogadjál, igen! A szülés után, ha elsõ baba, maradj bent, dunsztod sem lesz, mit csinálj egy bébivel (valószínûleg), és hulla fáradt leszel, jobb lesz odabent. Kép Ha többedik baba, 2 óra múlva is hazamehetsz. Én a 3. és 4. baba után a szülést követõ 3-4. órában már otthon voltam. De ez nem megy állandó otthoni segítség nélkül!!! Hány hetes vagy? Ha szeretnéd, tudok szülésznõt ajánlani. Mindegyiket vele szültem, maximálisan megbízok benne. Mélcim a profiban.
Jössz a MÁV-os gyewreknapra?
Pusszancs:

Virág.
Virág (fiore)
 


Szi Szilcsike!
Én a Piroskánál szültem, most is nála fogok valszeg januárban. Szerintem irtó jó fej, mindent megbeszélhetsz vele és persze az se utolsó, hogy õmár szült ezért tudja mit érzel.
Választott szülésznöm nem volt, én vmilyen Ritánál szültem, aki kedves volt,de tul fiatal. Most lehet hogy lesz.
a csecsemösökröl én sem tudok sok jót irni.Most nem fogom magamat lerázni!!!!!!!!!!!
Üdv és könnyü szülést: Tóth Rita
A cseten esténként: TR
Névtelen
 


Sziasztok

Szilcsike:

A borotválás és a beöntés rád van bízva, ha ellenkezel nem kapsz, de én kértem, vagyis kölcsönösen úgy gondoltuk a szülésznõvel, hogy jobb az ha van. Engem nagyon zavart volna ha a gyerekkel együtt más is jön. A borotválás egyáltalán nem vészes, a beöntést meg ki lehet bírni, egy pár perc kellemetlenség. Bugyit végig hordtatsz. Nálam inkább én mondtam már a vajúdásnál, hogy inkább nem kell, amikor már a szülõágyon voltam, nem volt vele macera a vizsgálatoknál, de ameddig sétálgatsz addig jó ha van, mert fõleg a magzatvíz elfolyása után elég érdekes dolgok távoznak. Én epidurállal szültem, ekkor végig ágyhoz vagy kötve. Ja és ha valaki ezt választja , jó ha tudja. 5000,-Ft. Nekem a dokim kifizette az aneszteziológusnak, de azután a szülésznõ mondta, hogy ez így van. Szóval egybõl tartoztam 5000-rel a dokinak. (magán vélemény: szerintem minden pénzt megér) Bugyit a szülés után is végig hordtatsz. Ajánlott a TENA betét, de azt csinálsz amit akarsz. (A betét már a szülõszobán is kell, legyen kéznél) Én szülés után bent a kórházba végig a hálós bugyit hordtam. Borzasztóan néz ki, de nagyon kényelmes, könnyen szárad, mosható. Tudom, hogy van aki szülés után pár órával távozik, nekem azt mondták, hogy lehet így is, de 24 óra múlva bárki hazamehet, csak akkor vissza kell hozni a gyereket a 4. napon. Szülés után pont 4 napra vért vesznek tõle. Ez az utolsó dolog amit meg kell várni a kórházba, ha maradni akarsz utánna bármikor mehetsz. Ha délelõtt szültél akkor délelõtt veszik a vért, ha délután akkor délután veszik, ezután lehet hazamenni. Szülésznõt én fogadtam, szerintem megéri, bár a szülésznõgárda, az orvosokkal együtt jó, csak ha fogadsz az azt jelenti, hogy õt hívod elõször mikor menni kell, õ értesíti a dokit, és végig veled van. (Persze ha nem ügyeletes, mert akkor arra is neki kell figyelni akinek nincs fogadott)Én maximálisan meg voltam elégedve a szülés körülményeivel, utánna már hosszú volt a 4 nap. Volt olyan is aki a 2. napon döntött úgy hogy mégsem maradna. Mehetett, de a babát vissza kellet hoznia. De lehet hogy ez is megoldható a saját gyerekorvossal, ezt nem tudom.A szülõszobán mondjad, hogy hogy szereznél szülni, szóljál mindenért, nagyon rugalmasak. Vajúdás alatt enni, inni lehet.Fénykép, videó, minden meg van engedve, és ha sikerül akár még a gátvédelem is szóba jöhet. (Nekem sikerült) Úgy hallottam volt aki ennek érdekébe vitt magával mandulaolajat, nekem adtak. A benti kaja pocsék, erre jobb felkészülni.

Most már befejezem, ha érdekel még valami szívesen válaszolok (ha tudok)

Szia:
Zkati
zkati
 
 


Szilcsike!
Én 2001 október elején szültem, nyáron már babaneteztem és úgy emlékszem július-auguszt-szeptember környékén a Kós H. Piroskáról elég sokat írtak a lányok. Úgy emlékszem mindenki jó véleménnyel volt róla-nézd meg az archívban.
Én egyszer voltam nála, mert az én orvosom nem volt bent és vele beszélte meg, hogy nézze meg a CTG-m eredményét és akkor nagyon kedves, aranyos volt...meg tényleg csak jókat hallottam róla.
Amit Zkati írt Neked ahhoz csatlakozni tudok én is.
Az én babám is volt fent az intenzíven és ott tényleg mindegyik nõvér rendkívül aranyos és segítõkész, mindenkinek ez volt a véleménye, viszont a lenti gárda nekem sem tetszett. Azért ezt nem kell 1005-ra venni, mert vannak akik nagyon meg vannak velük is elégedve. Errõl egyébként ebben a hónapban már volt szó, olvasd el. A lényeg kérdezni kell, ha kérdésed van, és mondani, ha gondod van!
További jó babavárást! Moncsúr
moncsur
 


Javítok! Kép
Koós
100%
BocsánatKép
moncsur
 


Sziasztok!
Szilcsike: a borotválás-beöntésrõl:
az elsõ fiamnál kérdezték, kérek-e, kértem, minden OK volt. A második csemete túl gyorsan jött, már nem volt rá idõ... és sajnos a Babával együtt más is jött... nagggyon ciki volt! Alig gyõztem szabadkozni, de a szülésznõ (asszem, Ani? - ügyeletes, nem választott) nagyon kedvesen megnyugtatott, h. ez ne feszélyezzen, másokkal is meg szokott történni. Szóval, jobb ha kérsz!!! Kép
ganna
Névtelen
 


Zkati,
mindenképpen vissza kell menni a 4. napon! Kép
Pusz:
Virág
Virág (fiore)
 


Szilcsike!
Én a Koós-Hutás Piroskához járok. Augusztusba fogok szülni, majd akkor bõvebben leírom. Én már elég régóta járok hozzá és teljesen megvagyok elégedve vele, nagyon rendes mindent meg lehet kérdezni tõle.

Petra
Petra
 


Szia Mónika!
Köszönöm a meleg szívvel ajánlott jótanácsokat.Jövõre szeretnénk babát a párommal, de már most tisztában szeretnék lenni a korházakkal. A MÁV kórházról már nagyon sok jót hallottam, azt hiszem fel fogom keresni a Harsányi doktort és közelebbrõl is tapasztalatokat gyûjtök.
Nektek és családodnak sok egészséget a sok-sok babához. :-)
Szia
Évi
Évi
 


Sziasztok,
hogy tetszett nektek a MÁV-os gyereknap?

Virág
Virág (fiore)
 


Virág, Te voltál??? És neked hogy tetszett?? Mi kimentunk, de nem sok mindent tudtunk csinálni, így kb. fél óra múlva eljöttünk. Szóval a kicsi lányomnak (15 hó) még nem igazán tetszettek a probramok, a játszóházban sem találtunk a számára megfelelõ programot. Egy pozitívum: találkoztunk a szülésznõmmel (Sacival) és õ nagyon aranyos volt, jó volt vele egy kicsit dumcsizni.

Sziasztok: Vica
vica
 
 


Vica,
hát a mieinket sem nagyon kötötte le. Voltak nagyon jók is, pl. a Kolompos együttes, de oda az egyébként rendkívül extrovertált gyerekeim nem akartak beállni. Volt nagyon unalmas is. Azt megértem, hogy a 2 és fél hónapos manónkat marhára nem érdekelte ez az egész, és aludt Kép, de sem a 2, sem a 4 és az 5 éveseimet nem hozta lázba semmi. Kivéve a romokon való mászkálást. Hát azért az is valami. Legalább a helyválasztás jó volt Kép Ami még pozitív volt, hogy több kajával tértünk haza, mint amennyivel elindultunk. De azért jól éreztük magunkat. Én összefutottam a Bessenyei Emmával, aki a konferanszié volt, õ tanított engem 10 éve színészstúdióban, jót dumáltunk. Szóval öszességében jó kis családi (nagy családiKép) program volt.

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Én is még csak a tervezés fázisában vagyok. Sok hozzászólást olvastam, és valamiért Tidrenczel doktor volt a legszimpatikusabb. Tud valaki valami közelebbit írni róla?
Névtelen
 


Szia, Névtelen!
E-mailben szívesen válaszolok TZS-s kérdésekre! neth@posta.net

Márti
márti
 
 


Virág!
Mi is kinn voltunk. A programok még hagyján, bár szerintem a néptánc, meg a régi magyar dalok sem kifejezetten a pár éves picurokat köti le, de a hosszú tombolahúzás!
Szép dolog, hogy szerveznek gyereknapot, szereznek szponzorokat egy ilyen találkozásra. A csúcs, hogy mind a két szülésznõnk ott volt, és bûbájosak voltak. Az orvosok közül viszont nem sok mindenkit láttunk, a Mészáros doktornõt igen, de lehet, hogy késõn érkeztünk, úgy egy óra felé. Összességében jó volt, bár a titkos vágyam, hogy a szobatársaimmal összefutok nem teljesült. Dóra
Névtelen
 


Kedves Márti!
kétszer próbáltam Neked Emilt írni, de lehet, hogy nem sikerült. Kérlek írj, ha van idõd.

Eszter
Névtelen
 


Sziasztok!

Három hete szültem a mÁV-ban, dr. Petõ Zsoltnál. Minthogy elég gyors volt az elsõ szülésem, így már mobilon értesítettem, hogy lehetõleg azonnal induljon a kórházba, mert elfolyt a magzatvíz és hamarosan szülünk. Mi fél óra múlva érkeztünk, akkor õ már ott volt. Ez nagy szerencse volt, mert azonnal mentünk a szülõágyra és fél órán belül megszülettek az ikreim.
A szülés alatt mind a doktor, mind pedig a szülésznõ (Irén) nagyon szimpatikusak voltak, folyamatosan mondták, hogy mikor mit csinálnak, vagy csináljak. Volt borotválás (ez késõbb irtózatosan viszketett - ha lehet most már elkerülném) és gátmetszés. Egyéb nyalánkságokra a szûkös idõ miatt nem került sor.
A szülõszoba elég modern volt, bár én csak az ágyat használtam, de ha jól láttam hatalmas labdákon is ugrálhattam volna, ráadásul a sarokkádban is merülhettem volna.
A szülés után a 3. emelet egyik szobájában helyeztek el, ahol egy szülésznõ igen készségesen kísért a WC-tõl a zuhanyzóig mindenhová. Másnap felkerültem a 4. emeletre, mert az intenzíven voltak a babák. Itt már a kutya sem nézett ránk, igen ritka volt, hogy egy szülésznõ feltévedt megkérdezni, hogy vagyunk. Néha meglepetésszerûen megjelent 1-1 szülésznõ (a 2. és 3. héten), hogy mérjünk egy kis lázat - hátha mégis van valami bajunk...

Na de összességében a szülés könnyû volt és jó emlékeket hagyott. Kívánom mindenkinek, hogy hasonló problémamanetes és könnyû szülése legyen!
ZSófi
szzsofia (szzsofia)
 


Kedves Zsófi!
Gratulálok az ikreidhez, és kívánom minden szülõ társunknak, hogy ilyen ütemben történjenek az események!!Kép!!
Jó egészséget Neketek, és gratula még egyszer!
Moncsúr
moncsur
 


Kedves Zsófi!
Gratulálok a gyerkõcökhöz, tényleg, milyen nemûek?
Mennyi ideig voltatok benn? Az intenzíven még mindig nagy csönd van, vagyis csak részlegesen mûködik?
Jó éjszakákat, így az elején!
Dóri
Névtelen
 


Kedves Moncsur és Dóri!

Köszönöm (köszönjük) a jó kívánságokat. Egy fiúnk - Ármin - és egy lányunk - Míra - született. Három hetet voltunk benn, ezt mind az intenzíven töltöttük. Még mindig csak az intenzív mûködik a 4. emeleten, az összes szoba kihasználatlanul áll. Még az ott dolgozók sem tudják, hogy mi lesz velük, az csecsemõsök között nagy a bizonytalanság, sokan félnek a változásoktól. Elég vacakul megy a változtatás (nekem félig-meddig ez a szakmám, ezért is kiábrándító látni, hogy hogyan mennek ott a dolgok).
Na minden jót nektek,
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Szia, Zsófi!

Nagyon gratulálok az ikreidhez!!!KépKépKép Az én Ármin kisfiam is a MÁV-ban született 2001. novemberében Kép

Márti
márti
 
 


Kedves Zsófi!
Nevetséges, hogy már több mint fél év húzzák-halasztják a csecsemõ- és gyerekosztály mûködtetésével kapcsolatos döntést. Mi is voltunk fenn egyszer a kisfiammal az intenzíven a köldökcsonkja miatt, és döbbenetes volt a kihaltság meg az elhagyatottság. Fenn is aludtál, vagy lenn a többi frissenszülttel? Ha fenn voltál, hányan voltak ott rajtatok kívül (babák, anyukák, nõvérek)? Még mindig mindenkit felküldenek a kék fény alá, aki csak egy icipicit is gyanús, hogy besárgul?
Remélem, jól telnek a napjaitok otthon! És még egy kérdés: a három hét ellenére fenn tudtad tartani a tejtermelést, szoptatsz? Minden jót! Dóri
jandora
 


Kedves Dóri!

Igen, akiknek a gyereke huzamosabb ideig az intenzíven volt, azok fent laktunk. Összesen 6 ágy volt a szülõknek, ebbõl 3-5 volt kihasználva. Csecsemõsök talán 7-en voltak (voltak szabadságon is), szülésznõk talán 1-2-en néztek fel a harmadikról. Esténként hoztak 2-3 csecsemõt kékfényezni, de voltak néha hosszabb ideig ott maradó sárga babák (2-4 nap).
Tejem van rengeteg, a kórházban 3 óránként fejtem, ott elláthattam volna a 3. emelet csecsemõit. Itthon leálltam, naponta kétszer fejek, de hamarosan azt is elhagyom, hogy beálljon a kereslet-kínálat. Kb. az elsõ hét után kezdhettem el kísérletezni a szoptatással, kisebb-nagyobb sikerrel. (A cumisüveg egyszerûbb volt a babáknak...). Mikor már külön szobába lehettem az ikrekkel, akkor elkezdtük a kiéheztetést, azaz ha sírtak, csak akkor szoptattam. Bár az elsõ nap ezzel esett a súlyuk, a második naptól már sikeresen vettük az akadályt. Azóta semmilyen pótlást nem adtam nekik és úgy néz ki, hogy megy fel napról-napra a súlyuk.
Szia,

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Kedves Márti!
SAjnos egyszerûen nem tudlak elérni emilen. Továbra is érdekelne a véleményed Tidrenczel doktorúrról. Kérlek írj.
Eszter
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: