Új privát üzeneted érkezett!

Babett: Jó szórakozást a motoros találkozóhoz! Reméljük Botinak tetszik majd! :D

Szilvi: Nagyon édes Blanka!

Kutyfül: Barnának utólag is boldog névnapot! Ha jól tudom most volt a héten...

Ide értem a képekkel is. Egy kicsit sok lesz, remélem nem baj. :oops:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kép Eszti 9 hónapos Kép
Kép Eszti névnapján
Kép Zsófi pónilovon Kép Zsófi nagy lovon

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Nagyon szépek a lányok, Zsófi milyen nagy már :shock:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Szilvi: Üdv. itt köztünk! :D Nagyon szép kislány Blanka! :wink:

Panndi: Lányok csodaszépek! :wink:

Eperke: Eszti és Zsófi is tündériek! :wink: Zsófi lóra termett! :lol: Képzeld, hétfőn voltunk Nikivel is a szemész dokinőnél. Őt értelemszerűen rövidebb ideig vizsgálta, mint a Vivit, hiszen Vivi már tud beszélni, és olyan feladatokat is el tudott végezni, de így is bent voltunk kb. 25-30 percet, ami alatt több vizsgálatot is elvégzett. Szerencsére minden rendben, a korának megfelelő a helyzet :D Kaptunk tőle egy vizsgáló csomagot vagy hogy hívják, amiben benne van az a házikó, aminek az egyik ablaka ki van vágva és ott tud kinézni a gyerkőc, meg vannak benne jelek, és így otthon is el lehet végezni ezt az alapvizsgálatot. Nagyon aranyosak voltak megint, az egyik asszisztensnő még énekelt is Nikinek, hogy jó irányba nézzen (bevált :D ). Sokat segített Nikinek a feloldódásban a váróban elhelyezett ládikó is, ill. a benne rejlő "kincsek", főleg egy műanyag kígyó :D

Mi holnap elutazunk Szilvásváradra öt napra. Ha hazaértünk, akkor megpróbálok mielőbb visszaolvasni, különösen kiváncsi vagyok Vicsokra :D
lamme
 
 


Hú Zsófinak milyen jó kis copfja van már :lol: Lillu haja sokkal lightosabb :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Lányok köszönik a dicséreteket! :D

Lamme: A héten kérek én is időpontot hozzá Esztinek, mert szerintem nem igazán találták el nála ezt a szemüveg dolgot. Én nem veszem észre rajta, hogy ne látna jól, a legkisebb morzsát is megtalálja, és felcsipegeti szemüveg nélkül. Meg a szemüvegtől nagyon nyűgös is volt, úgyhogy egy ideje nem is hordjuk már. :? Aztán meglátjuk mi lesz... Amúgy megkérdezhetem, hogy Nikinél milyen vizsgálatokat végzett?

Ildi: Szerencsére a vágásokkal egyre több haja lett. Most már egyre szebben be lehet kötni. :D Biztos Lillunak is alakul majd! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Igen, mi is ennek reményében vágjuk :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ha már a hajakról van szó... :lol:

Kép

Kép
Vendég
 


panndi: na nem semmi hajak :lol: !
Eperke: Zsófinak már látom jól megy ez a lovon ülés.

A hétvégén megvolt a motornézés, na mondanom sem kell, bejött. Sajnos a fesztiválra nem mentünk be, mivel "csupán" 6000 ft lett volna a belépő fejenkét. Na ennyit azért nem ért a motornézegetés. Olyan jegy nem volt, amivel csak egy fél órára benézhettünk volna, így maradt a felvonulás.
A Balcsi sajnos még hideg volt - 18fok, így még a fürdés várat magára....

Mi a hétvégén megyünk a szlovén tengerpartra 5 napra....végre egy kis nyaralás :lol: :lol:

Vicsok?????? mi a helyzet?
Vendég
 


Sziasztok!

CSak gyorsan bejelentkezem:) Mi most 4 napot voltunk a Fertő-tónál. Nagyon szuper volt, jövök majd beszámolóval és képekkel!

Nagyon jók a fotók, szépek ezek a lányok!! :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Mi is készülünk majd a Fertő-tóhoz júliusban :wink:

Vicsok???

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek a lányok, a két Zsófi, Eszti, na és Fruzsi. Nem is láttam még pici babánál hosszú szőke hajat! Általában a sötét hajúaknak szokott sűrűbb és hosszabb lenni. Nagyon cuki.

Láttam szemészetről volt szó. Blankát is el kellett vinnünk úgy 2 hónapja, doktornő szerint kancsalnak látszott. Hát kiderült, hogy csak látszólagos a kancsalság, szép párhuzamosan néz. Viszont enyhén távollátó (+0,75, +1,25), de erre nem kapott szemüveget, állítólag a korosztályának megfelelő, 1 év múlva kontroll, hogy kinőtte-e a dioptriát. Ha érdekel valakit nagyon tudom ajánlani a doktornőt, a Tömő utcai szemklinikán főorvos, de a magánrendelésére mentünk, alapos, kedves és kifejezetten gyerekszemészetként működik a rendelő. Itt a neten mindenki csak jót írt róla, egyértelműen őt ajánlották legtöbben. Ja és olcsóbb, mint a reklámozott babaszemész...

A nyaralóknak jó pihenést.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok :lol: itt vagyok, illetve vagyunk
Ma 1 hete, jun 10-én 19.25kor 3600 g és 57 cm-rel megszületett Lara baba. Ismét hoztam a formámat a gyors szülések között, 3kor 7 perces fájásaim voltak, felhivtam a dokit, mondta, h várjunk még, na, én 4ig vártam, onnantól már 6 percesek voltak, bementünk a kórházba. Odaértünk fél6ra, szülőszoba, mivel akkor már bő 2 ujjnyi volt a méhszáj. A dokim mondta, h legkésőbb fél7re ott van, mivel nem fordult be, így abban maradtunk, h irány a műtő.
Csak ismét nem számoltunk az én "gyorsaságommal", a doki megjelent 6kor, akkor már 4 perces és erős fájásaim voltak, de az anesztesnek dolga volt, vagy nem tudom, h hol volt, de a lényeg, h kb 7kor toltak be a műtőbe, és akkorra már baromi erős fájásaim voltak, konkrétan 2 percesek, én feküdtem az asztalon, és mondták, h ne mozogjak... :roll: Aki már átélt 2 perces fájásokat, tudja, h ez eléggé lehetetlen kérés, de muszáj volt, mivel akkor érzéstelenitett... :?
Lara baba belekakilt a vizbe még pluszban..de a lényeg, h teljesen egészséges és gyönyörű, kisimult pofival, kis kerek fejjel, és tündér természettel van megáldva...(ami valljuk be, Banduc után áldás, aki az első itthon töltött éjszaka 1,5 óránként ébredt fel...)
Tegnap este is fél9kor szopiztunk, éjjel 1kor ébredt, de sosem sirva, csak hallom, h szuszmákol, forgatja a fejecskéjét :wink: majd fél5kor és fél8kor. Napközben is van, h 4 órákat meghagyja, szóval összetehetem a két kezem :lol:
A sebem is szépen gyógyul, bár nekem elég szörnyű élmény volt ez a császár, nagyon húzodik / dott a sebem, a kórházi ágyon lehetetlen volt megtámasztani magam, onnan felkelni és leszállni iszonyat...de hát majd idővel biztosan ez is megszépül :roll:
Kép

köszönöm mindenkinek az aggódást, majd próbálok jelentkezni időnként...[/img]

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok: Sok szeretettel gratulálunk Larához! :D Jó egészséget és minden elképzelhető jót kívánunk Nektek!
Szép nagy baba! Milyen édes, ahogy álmában mosolyog! Banduc hogy fogadta? Ha időd engedi, gyere és mesélj, milyen az élet a két gyerkőccel.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Vicsok, mi is sok szeretettel gratulálunk Lara babához :lol: [/b]

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


vicsok: gratulálunk, Te is gyors voltál :) Gyönyörű kiscsaj :)
Vendég
 


Vicsok: Mi is gratulálunk, és nagyon szép baba, tényleg!!! császár 2 hétig rossz, aztán nem lesz már nagy gond, napról napra jobb. Talán a kórházban volt nekem a legnehezebb....akkor további szép napokat otthon a két gyerkőccel!!
Vendég
 


Babett, Boti császárral született? nem is emlékeztem rá :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Vicsok, mi is gratulálunk Lara babához, aki gyönyörű, és tényleg nagy mázlid van, hogy ilyen jól alszik! Maradjon is ez így! Neked meg gyors felépülést a császárból!

Kép
waterlilly
 
 


Köszi csajok a gratulációkat :lol:
Közben egész jól gyógyulok, tegnap már lementm Banduccal a játszótérre, mig sógornőm itt volt :roll: ma meg már porszivóval is megküzdöttem, szóval nem vészes mostmár. De tényleg a kórházas napok voltak a legnehezebbek, a bugyimat is kb 5 perc alatt tudtam magamra húzni... :? :wink:

Banduc jól fogadta, különösebben nem fgolakozik vele, néha beszalad, bekukucskál a kiságyba, de ennyi. Amig szopizunk, addig próbálom őt is lefoglalni, h hozzon egy könyvet vagy vmit, és addig ott ül mellettem, és megnézzük...
szóval eddig nem panaszkodhatom :D
Tejcsim viszont nincs annyi, mint Banduccal volt sztem, bár nem emlékszem, h mikor indult be igazán...mindenesetre még 2 cici minden alkalommal, bár nem fejek, nincs is "maradék". Laktoherbet viszont iszom literszámra..hrrh

Panndi, a doki úgy elhadarta, észen se voltam, hogy a konakiont hogy kell adni? mikortól? arra emlékszem, h az első 2-t hetente, utána 3at havonta..de mikor kezdjem? köszi :oops:

na elrakom magam én is, mindkét gyermek szunyókál éppen :D

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Milyen jó hiirre jövök!

Anikó! Gratulálok ehhez az édes, kis mosolygós tündérkéhez, Lara babához! Nagyon sok boldogságot kiivánok nektek és minél hamarabbi felépülést neked!!!!!
Milyen szerencsés vagy, hogy pihenni is tudsz. Maradjon is iigy! :)

Fruzsi baba is milyen nagy már! És az a hajzat..... nem mindennapi! :D

Eperke! Ti is nagyon szépek vagytok, a lányok eszméletlen iramban növögetnek. Az epres tortát megpillantva már azt hittem, hogy kipróbáltad az epres-kókuszos torta receptjét, de aztán kapcsoltam, hogy az még nem Esztikének való.
És ha már itt tartunk, (nem is kicsit megkésve) szeretnék gratulálni a névnaposoknak, szülinaposoknak. Milyen gyorsan szalad az idő. Én is csak kapkodom a fejemet. Szerencsére már vége van az iskolának, az óvodai programok (bemutatók, évzáró, kirándulások) is lefutottak. Kicsit lazábbak a napjaink. Gábor még mindig nem viszi túlzásba a társalgást. Mindent megért, de beszélni nem akar. Néha elég sok dolgot mond utánam, vagy éppen önszántából, de ez tényleg nem sűrűn fordul elő. Mindenhova felmászik, székeket is ide-oda tologat hozzá, állandóan futna, menne. Iszonyú energia van benne. Ma már végre tudtunk úgy sétálni menni, hogy kb. 20 méteren át fogta a kezemet. Az étvágya változatlanul jó, szépen gyarapszik. Egyedül a nyers zöldségekkel nem sikerült megbarátkoznia, de a főzelékeket szerencsére nagyon szereti. A savanyú káposztán és a csalamádén kiivül nem eszik semmilyen nyers zöldséget. A múltkorában a nyers sárgarépát lereszelve, cukros-citromos-oliivás öntettel meglocsolva kiináltam. Nekünk nagyon iizlett, Gábor köszönte szépen. Iigy maradt a naponta többszöri gyümölccsel való kiinálgatás. Gyümölcs jöhet minden mennyiségben! Egyedül a málnát kell kisebb előmunkálatokkal kiinálni. Az apró szőrök miatt kicsit össze kell törnöm, különben kiköpi és annyi volt a kóstolgatás.
Bocsánat, ha egy kicsit hosszú voltam.

És majd elfelejtettem Szilvit üdvözölni. Szilvi! Üdv itt az oldalon! Blanka nagyon szép kislány, büszke lehetsz rá! Ezt, mint fiús anyuka mondom.... :wink: :D Ha időd engedi, kérlek mesélj magatokról!

Mindenkinek szép napot kiivánok!
Puszi

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


vicsok: nekünk havi egyet kell adni, és összesen egy dobozzal :shock: Zsófinak még hrtente kellett :roll:

Képzeljétek, este 10-kor megetettem Fruzsit, és reggel 3/4 7-ig aludt tök csöndben :lol:

tücsi, jó, hogy előkerültél :)
Vendég
 


Sziasztok!

Vicsok: Gratulálok Lara babához! :D Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek! Nagyon szép kislány! :wink:

Mi tegnap délután jöttünk haza, majd ha lesz több időm, akkor írok röviden, hogy milyen volt, és remélem vissza is tudok olvasni.
lamme
 
 


Vicsok: gratulálok gyönyörű Lara babához!!

Fertőd: Szóval itt a beszámolónk: Egy szuper apartmannban laktunk. A tulaj a mellettünk levő házbna lakott, és van neki lámája, lova, törpetyúkok, birkák, kutyák. Barna teljesen odavolt az állatokért, állandóan a lámát kereste:) CSütörtökön Ausztiában voltunk egy fürdőben, ahol rengeteg gyerekmedence, csúszda van. Nagyon szuper volt, Ausztria még mindig Ausztria....Pénteken és szombaton a tó körül bringáztunk. Nagyon szuper, mindenhol van biciklisút, gyönyörű helyeken jártunk. A két nap alatt letekertünk 90 km-t. Barna szegény, volt hogy elaludt a biciklin, úgy kifáradt, de azért nagyon élvezte. Vasárnap Fertődőn volt családi lovasnap (ahol a láma is ott volt :wink: ) és a kastélyt néztük meg. Szeretnék majd még visszamenni, mert minden nagyon szép, az emberek kedvesek és még sokmindent nem láttunk.

Kép

Kép

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Kutyfül: Fú, de klassz helyeken voltatok!! :lol: Szuper lehetett maga a bringázás is! Igazán tartalmas volt ez a kirándulásotok :wink:

Mi jól vagyunk, bár nagyon valószínű, hogy bárányhimlősek lesznek a lányok. A nyaralás utolsó napján piros pöttyök jöttek ki a barátaink kislányán, másnap otthon rögtön levitték dokihoz, és megállapította, hogy b.h. Ő már túl is van rajta, és nagyon könnyen vette, remélem, hogy a Csajszibarackjaim is így fogják...
Amúgy a nyaralásról írtam pár sort, és tettem fel néhány képet a blogra. Egyet meg teszek ide is:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lamme 2011.02.11 21:39-kor.
lamme
 
 


Látom, kitört a nyár, mindenki nyaral. :D az én legénykéim is ezt teszik a héten. Anyukámékkal lesznek felváltva a Balatonnál.

Kutyfül! Nagyon szép helyen jártatok! És Barnus nagyon helyes kis legényke. Már nem annyira babás, mint a vonalzódon látni. Babakocsi nélkül mentetek múzeumot látogatni? Mi Gödöllőn nem tudtunk bemenni a Kastélyba, mivel babakocsival nem engednek fel senkit. Attól tartanak, hogy a parketta sérül. Gábort pedig képetelenség volt tavasszal kézen fogva magunkkal vinni. Most már kicsivel jobb a helyzet, de még mindig nem vállalkoznék múzeumba menni babakocsi nélkül.

Lamme! Ha csak kint a szabadban találkoztak a gyerekekkel, akkor nem biztos, hogy a lányok is elkapták a bárányhimlőt. Viszont ezen sokkal jobb kisgyerekkorban túlesni. A pöttyök megjelenéséig még van pár napotok. Remélhetőleg hamar, gyorsan lemegy, és nem viseli meg a lányokat, ha mégis csak elkapták.

Mindenkinek jó nyaralást kívánok!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lamme, szépek a lányok!

Tücsi, nálunk az óvodába sem lehet bemenni babakocsival :twisted: :twisted: :twisted: mert túl nagy koszt csinál, jó mi???

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi! És akiért babakocsis kistestvérrel kénytelen menni az anyukája, akkor az nem is járhat a ti óvodátokba?! Ilyet még nem is hallottam! :shock:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok,

Na nekünk kevésbé sikerült jól a nyaralás, haza kellett jönni Szlovéniából az esőzés miatt. Nem lehetett így csinálni ott 2 nap után semmit. Így - vigasztalódásképp :wink: - Sümegen kötöttünk ki a Kapitány Hotelben, ami nagyon szuper választás volt, lovarda, állatsimgató, vár, játszóház, wellness stb...szóval csak ajánlani tudom mindenkinek. És még viszonlyag normális áron volt a többi ilyenhez képest. És még lovagi torna és középkori lakoma is volt az árban.

Amúgy Szlovéniát is csak ajánlani tudom, nagyon szép hely, és jó appartmant találtunk - gyönyörű panoráma, tiszta szép lakás, ha vminek kell ott esetleg egy cím, szóljon.

Szép napot
Vendég
 


Tücsi! ilyet én se láttam még sehol... igen felháborítónak is tartom. Bár ugye én nem saját gyerekemért járok, csak kerilányomért, meg amikor kiírták Lillu már tudott járni, így meg tudjuk oldani, hogy kint hagyom a kocsit... de ha lesz Kistesó én se tudom mit csinálok. Gondoltam, hogy írok egy levelet, mert ez min. diszkrimináció, elég durva sértés egy gyerekintézményben, de aztán úgy döntöttem csendben maradok, nem akarok a körzetes oviban előre ellenségeket szerezni. Kíváncsi vagyok, szeptemberben is ott merik-e hagyni ezt az undorító kiírást :twisted: Majd elmesélem.

Babett, jó lett Boti új vonalzója. Örülök, hogy ha nem is a tervezett módon, de legalább jól sikerült a pihenés.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Tücsi: Egész nap együtt voltak a bárányhimlős kislánnyal a csajok, szomszéd szobában laktunk, esténként az egyik szobában játszottak, szaladgáltak, rötyögtek, egy üvegből, egy pohárból ittak, egy tányérból ettek, szóval csoda lenne, ha nem kapnák el :D De nem baj, hogy így alakult, mert én nem hiszek a bárányhimlő elleni oltásban (+ a védőnő és a régebbi meg a mostani gyerekorvosunk sem ajánlotta), így pedig ez az egyetlen "jó" megoldás :)

Ildi: Ez nagyon durva, hogy az oviba nem lehet babakocsival bemenni :shock: :evil: Tényleg nagy koszt csinál esőben, hóban, de a sok cipő, csizma is! Azok után is kell soron kívül söpörni, esetleg felmosni! Nálunk úgy van megcsinálva az ovi, hogy az épület földszintjén van a bölcsi, ill. az ovi irodái, és az emeleten vannak a csoportok, öltözők, mosdók és a konyha. Egy csomóan a lépcső alján hagyták a babakocsit és kézben vitték fel a gyerkőcöt, de én inkább cipeltem Nikit babakocsistól. Engem totál ledöbbentett, hogy a szomszéd csoportból egy anyuka az újszülött kislányát hagyta lent mindig ott a lépcsőnél :shock: És ha ellopta volna valaki??!! Megkérhetett volna bárkit, hogy segítsen felcipelni a babakocsit, a gondnok bácsi minden reggel ott van, nagyon udvarias emberke, ő is biztos szívesen segített volna neki. Nálunk elég kicsi az öltöző, és két csoport öltözik ott, de soha senki, még szülő sem húzta a száját amiatt, hogy bevittem a babakocsit. Próbált is volna!! :D

Babett: Örülök, hogy végül azért jól sikerült a pihenésetek! Jól hangzik ez a sümegi hotel :wink:
lamme
 
 


Babett! Örülök, hogy sikerült a nyaralásotok annak ellenére, hogy az időjárás valóban nem kényeztet bennünket. Sümeget már mi is kinéztük magunknak korábban, főleg a lovagi torna miatt. A nagyok pár évvel ezelőtt nagyon meg szerették volna nézni, de mindig közbe jött valami, és lemaradtak róla. Talán az idén sikerül.

Ildi! Sztem egy telefont megér az önkormányzat felé a dolog. Lehet, hogy ott semmit sem tudnak az egészről, és ők sem tartják ezt korrekt eljárásnak.

Lamme! Akkor mindent megtettek a lányok az ügy érdekében. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Vicsok, gratulálok Lara babához, gyönyörű. Én is úgy babáznék már újra.

Ha minden összejönne, jövőre az év második felében szülni szeretnék, de most nagyon elbizonytalanodtam a kórházválasztással. Annak idején mindenáron a Máv-ban akartam szülni, volt jó dokim, akit fléidőben kirúgtak a kórházból, a szülőszobákat elkezdték átalakítani, de ugye ezt nem kell nektek ecsetelni. A Szabolcsban végül nem a szüléssel volt gáz, bár nagyon drukkoltam, hogy elkészüljenek az új szülőszobák, de Blanka nem tudott még 2 hetet várni. :) A gyermekágyas napokat megszenvedtük, első nap helyhiány miatt a terhespatológián helyeztek el, alig láttam a picit, és még sok minden nem tetszett, valószínűleg tápszert is kapott Blanka. Ezt nem akarom újra.

Panndi, írnál erről picit bővebben, akár priviben, hogy megy ez most az ÁEK-ban? A születés után mellre teszik-e a picit azonnal, adnak-e tápszert a benntartózkodás alatt, tényleg hagyják-e 24 órában a babát a mama mellett? Nagyon köszönöm.

Tücsi írok dióhéjban egy részletesebb bemutatkozást:
Blanka nehezen kezelhető, sokat síró, állandóan kézben lenni vágyó baba volt, de sok türelemmel, ringatással és szopizással túléltük ezt a nehéz időszakot. A kezdeti nehézségek után úgy belejöttünk a szopizásba is, hogy a mai napig van napi kettő reggel és este, esetleg éjjel is, ha másképp nem megy a visszaalvás. Tesó miatt lassan el akarom választani, de nagyon ragaszkodik. Lassabban fejlődött a mozgása, bár nem hagyott ki semmit és nagyon sokat mászott, végül 16 és fél hónaposan tette meg az első lépéseket (gyógytornász közben felvilágosított, hogy picit lazák az ízületei). Most már szalad, egyébként hamarabb motorozott, mint járt :D Nagyon hamar elkezdett beszélni, most már szinte mindent mond, de kétszavas kapcsolatokat még nem nagyon. A Hinta palinta és a bucci, bucci taaka viszont nagyon megy. Sok dalt és mondókát tud folytatni, imádnivaló kis tündér. Alvásban sosem volt jó, megszenvedte a fogacskákat (már 16 van), ritkán alussza át az éjszakát.
A legnagyobb gondunk manapság az evése: jól indult a kóstolgatás, mindent elfogadott, de 10 hónapos kora körül egyszerűen nem akart átállni a pépesről és a mai napig a pépes főzelékeket eszi (igaz mindenfélét), emellett natúr főtt rizst minden mennyiségben. Joghurtot eszik még, zsemlét és gyümölcspépet (na meg kölesgolyó és keksz, zabfalatok, de ezt nem nagyon erőltetem) A gond az, hogy nem akar semmit megkóstolni, soha nem kért a mi kajánkból, pedig együtt eszünk, kajával ki lehet üldözni a világból, pedig mennyit próbáltam a banánt, almát stb. Próbálom lazán venni, ne érezze kényszernek, de elég nehéz. Van valami ötletetek? Vagy tapasztalat? Ugye változik majd ez? Van a családban válogatós gyerek és nagyon tartottam ettől...

Bocsi, ha kicsit sok voltam.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szilvi! Teljesen meg tudlak érteni Blanka válogatásával kapcsolatban is. Gondolom, már mástól is hallottad, hogy a bölcsődei vagy óvodai közösség a válogatós gyerekekre is jó hatással van. Általában javul ilyenkor a helyzet, hiszen ltáják a kicsik, hogy a társaik megeszik az ételt, hogyan esznek, mit isznak, stb. Bár az én gyerekeim jó evők voltak kicsi koruktól kezdve, de mégis voltak olyan ételek, amiket még csak megkóstolni sem voltak hajlandóak. A bölcsődétől kezdve szerencsére szépen lassan változni kezdett ez is, s az óvoda végére gyakorlatilag mindenből ettek, s néhány étel még kevencükké is vált. Pl. a brokkoli krémlevest Petikém a világért sem akarta még csak megkóstolni sem, ma meg már az egyik kedvence. Úgyhogy fel a fejjel, ez idővel biztos, hogy javulni fog! A mondókázás pedig szuper, nagyon kis okoska Blanka! Gábor nemsokára 2 éves, és még mindig csak velem mondatja a mondókákat. Nem egy beszédes típus. :lol:
2 évvel ezelőtt sajnos pont az átszervezés miatt én sem a MÁV Kh-ban szültem, de a gyors, zökkenőmentes szülés és az ott töltöt 3 nap nagyon szép emlékekként él bennem. Sajnálom, hogy nálatok ez másként alakult. Remélhetőleg a kistesónál már kárpótolva leszel a korábbi csalódásért. A pocakossághoz a legjobbakat kívánom Neked! :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, Lamme... hát én is ezeket gondolom. :twisted:

Szilvi, Blanka tényleg nagyon ügyes, Lillu sem tudja a mondókákat mondani, csak mutogatja, ahogy szoktuk :wink: Kivétel, a Sétálunk, sétálunk... ami Lillu előadásban így hangzik:
sésésésé (megy közben)...csücs (és leguggol) :lol: de ezt azért nagyképűség lenne mondókázásnak nevezni :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok,

Na hát mostanában én is szenvedek a kajálással. Egyre válogatósabb lesz Boti, sokszor bele sem kóstol, vagy nem tetszik neki az állaga. Egyik nap megeszi a húst/főzeléket/stb., másnap nem. Hát így elég nehéz főzni neki. És az utóbbi napokban kevesebbet is eszik. Szóval én is küzdök. Az ebéddel van csak a gond... na mindegy, gondolom ez is változik majd, mint minden.... :wink:

A beszéddel mi töretlenül haladunk előre :lol: Már egész 3-4 szavas mondatokat mond Boti, és a dalokkal-mondókákkal is jól elvagyunk. Főleg a Gryllus dalokat énekelgeti.. :lol: A másik kedvenc a Mókuska, mókuska, azt már szitne végigmondja. Sajnos már az sem mindegy milyen CD-t rakok be a kocsiban, vagy van hogy 10x kell ugyanazt meghallgatni... :shock: Szóval a kommunikáció minden téren fejlődik.

Mi még 2 hétig vagyunk itt, aztán irány a Balaton. Remélem nem ilyen lesz egész nyáron az idő. Fura, hogy június vége van, de kicsit úgy érzem, hogy mindjárt vége a nyárnak... :(

Az ÁÉK-ról én is olvasnék pár dolgot, szóval Panndi ne priviben írd!

Kutyfül: Barna még hordja a mamuszt? veszel neki még? most dilemmázok, hogy vegyek-e még egy méretet....de nincs jobb ötletem. Szandálban nem szeretném, ha itthon lenne. Vmi kényelmesebb kéne őszre is. Most többnyire mezítláb szaladgál vagy zokniban.
Vendég
 


Hol lehet olcsó gumicsizmát venni?
Vendég
 


Sziasztok!

Látom sokan voltatok nyaralni, pihenni. Mi majd 11én megyünk Erdélybe 2 hétre. Kíváncsi vagyok Esztike hogy fogja bírni a hosszú utat. Remélem nem viseli meg nagyon, az autóban mindig alszik. Meg éjszaka is megyünk, hogy ne legyen gond az alvással.

Babett: Sajnálom hogy ilyen rossz időt fogtatok ki nyaralásra, de legalább Sümeg kárpótolt egy kicsit. :D
Tényleg nincs valami jó idő mostanság. Szegény Zsófi mikor Balatonra jövünk, mindig kifogja a rossz időt. Múlt héten is végig zuhogott, most sincs nagyon strandidő. Gumicsizmára nincs ötletem, de ha ilyen marad az idő én is be kell szerezzek egyet Zsófinak. Nagyobb cipőboltokban bizti lehet kapni (Deichmann, Humanic), de az ára nem tudom mennyi.

Lamme: Sajnálom a bárányhimlőt, de legalább túl lesznek rajta ilyen picin a lányok. Minél nagyobbak, annál jobban megviseli őket úgy hallottam. Amúgy mi is voltunk még az ősszel ilyen cipőben, de szerencsére nem kaptuk el. Én utána gyorsan be is adattam Zsófinak ellene az oltást. Július 7én megyünk a szemész dokinénihez Esztivel. Kíváncsi vagyok mit mond. Amúgy Nikit hogy vizsgálta, tágította a pupilláját?

Ildi: Ez az ovis dolog tényleg nem normális... :evil: Ha kisbabával viszed a nagyot, akkor addig mit csinálsz? Kinn hagyod a kocsit, és a kicsit ölben fogva rendezed a nagyobbat?? :evil:

Vicsok: jó, hogy gyorsan felépültél a császár után is és Lara baba ilyen békés, nyugodt baba. :D

Tücsi: Az a torta epres mascarponés túrótorta volt. Ezt sem eheti még Esztike, de hát neki elég nehéz lett volna olyan tortát csinálni, amit meg is eszik, mert nem nagyon eszik mást, csak pár fajta üveges bébiételt (sütőtök, alma, barack, finomfőzelék). Én hiába csinálok neki otthon bármit, nem nagyon kell neki, pedig próbálkozom. De már kezdek beletörődni, hogy az én főztömet nem eszi, majd idővel megoldódik a dolog.

Szilvi: Megkérdezhetem ki volt a Máv-ban az orvosod, akit elküldtek? Okos ötletem nincs a darabos ételre való átszoktatáshoz, minthogy próbálkozz a kezébe adni zöldséget, gyümölcsöt, reggelire-vacsira kenyér/kiflikatonákat. Van egy olyan könyv, hogy a Kismama babakonyhája, abban is vannak ilyen darabos ételre jó ötletek, mit adjunk nekik, hogy felkeltsük az érdeklődésüket. Mi Zsófival pont fordítva voltunk, egy ideig nem akart enni, mire rájöttem, hogy azért nem, mert a pépes babakaja nem kell már neki, ugyanazt szeretné enni, amit mi.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Magunkról: Most épp Balcsin vagyunk a lányokkal a héten, aztán jövő héten Zsófi marad, mi viszont Esztivel megyünk vissza, hogy tudjak készülődni az erdélyi útra.
Esztike is már elég mozgékony lett az elmúlt hetekben, ahhoz képest, hogy milyen lusti volt eddig. Forgolódik, kúszik, egyedül már szépen ül közben egyfolytában babrál valami játékkal, ha fogjuk akkor lépeget is. Folyamatosan halandzsázik, mondikál, sőt néha már mintha szótagokat kezdene utánozni. Tegnap is labdáztunk és ahogy mondogattam neki a labda szót, utánam Ő is többször próbálta utánozni, hogy "ab-da", ma pedig már magától mondta mikor elővettem a labdát, hogy "da". :D Persze ez még azért szerintem nem mindig tudatos, de azért édes, ahogy próbálkozik.
Zsófinak pedig be nem áll a szája, egész nap csicsereg, énekel, mondókázik. Már ügyesen játszik egyedül babákkal, autóval, bármivel és velük is folyamatosan beszélget. :D Zsófi is ilyen volt, hogy ha elkezdtem a versikéket, mondókákat mindig befejezte. Sőt voltak könyvei is, amiket kívülről tudott. Például a Kippkoppokat egy időben magának is "olvasta": lapozta és a képek alapján gondolom megismerte, hogy melyik mese, és mondta a hozzá tartozó szöveget. :D Mostanság is vannak olyan meséi, amiket a mindennapi játékaiba is beépít. Ma például bújócskásat játszott, és az egyik Anna, Peti és Gergőben van egy ilyen történet, és játék közben azt mesélte. :D
Hétvégén esküvőn voltunk. Ez volt az első esküvője a lányoknak. Egész jól bírták, nem volt gond velük. Esztike is csak vigyorgott a vacsora alatt, tetszett neki a nagy forgatag. Zsófival gyakran ki kellett menni, és olyankor panaszkodott, hogy benn hangos a zene, nem tud beszélgetni. :D Aztán fél9 felé elvitték őket Anyáék lefektetni, így mi is szórakozhattunk picit. Zsófival nem is volt gond, előtte elmondtam neki, hogy most Mamáékkal elmennek haza, lefekszenek pihenni és reggel mire felébrednek, már mi is ott leszünk. Ő el is aludt probléma nélkül. Esztit viszont mielőtt elindultak haza megszoptattam, amúgyis olyankor szokott alvás előtt szopizni. Csak az volt a baj, hogy az autóban hazafelé elaludt, mikor hazaértek megébredt és akkor már nem akart elaludni. Fél1 felé sikerült elaltatni csak Anyának. Mikor mesélte Anya, hogy hogy volt, már kicsit megbántam, hogy nem jöttem el én is velük. De utólag, már nem tudok mit csinálni, remélem Eszti nem vette nagyon zokon a dolgot.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett, mi noname gumicsizmában nyomulunk, piacon vettem 1000 Ft-ért... Én pocsolyázáshoz nem veszek Siesta gumicsizmát 3-4x annyiért :oops: :lol: :lol: Lillu imádja nekünk már ez a 2. darab :lol:
Én szeretem a márkás babacipőket, de ilyenből sose lesz olyanunk ez tuti :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Azt, hogy ők mit képzelnek el hol hagyod a gyereket azt nem tudom, én ha lesz kisbabánk nem fogom kinthagyni a kocsit az tuti :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


én sem akarok ebből drágát...állítólag a Tescoban most van, meg is nézem holnap....2 eftnál többet nem szánok rá, már egy vagyont költöttem tavasz óta cipőkre... :shock:
Vendég
 


Ildi: nem is írtad, hogy a Szabó doki lehet csak a Nyírőben lesz egyszer ... az milyen kórház? tudsz róla vmit?
Vendég
 


Babett,
remélem a hír nem igaz és marad az Áek-ban is.
Gondoltam rá, hogy rákérdezek, de múltkor egyszerűen kiment a fejemből.
A volt Nyírő Gyula kórház most Róbert Klinika néven magánkórházként működik. Régen borzalmas kórháznak számított, bár sok ember köszönhet nekik lombik/inszemes babát, mert a humán reprodukciós részlegük igen jól működött. Most gondolom, hogy többszázezret kérnek egy szülésért kicsit összeszedték magukat színvonalban is.
Nekem az elveimmel ellenkezik a méregdrága magánkórház, mi a SchöpfMéreiből is ezért jöttünk el 30. héten Lilluval. Szóval ha a doki ott fog dolgozni, én bizti nem nála szülök. Addig míg van az Áek-ben nem idegeskedem, remélem még 2. babával is beleférünk ebbe az időbe, ha nem majd akkor gondolkozom mi legyen. Igazából nem szeretnék orvost váltani, mert nagyon elégedettek vagyunk és a rendelője nekem nagyon útba is esik és ez Lillu mellett már nem utolsó szempont.
Ha megtudok valamit megírom.
Ti mikor tevezitek a második babát?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Eperke! Ez egy rendkiivüli alkalom volt- mármint az esküvő- és sztem a kicsik is érzik ezt. Ne legyen lelkiismereti problémád emiatt! Biztosan lesz még (legyen is! :D ) olyan programotok, ami szintén nem kicsiknek való, és addig, miigtávol vagytok, a mama fog rájuk vigyázni. Zsófi már okoska, ő megértette.
Epres mascarponés túrós tortácska nagyon fincsi lehetett. Nekem mindössze csak epermisura futotta. 8) Egyébként senki sem tudott ellenállni a csábiitó eprecskéknek, iigy nagyon hamar el is fogytak. Jövőre sokkal többet fogok venni, hogy ne érezzem azt, én nem ettem eleget az eperből. A málnával sem szeretnék iigy járni. De egyáltalán lehet belőlük eleget enni? :lol:
Jóidőt kiivánok Nektek is a balcsizáshoz, utazáshoz egyaránt!

Babett! Gumicsizmáért én sem adnék ki sok pénzt. Anno a Tesco-ban vettünk mi is jó áron gumicsizmákat. Ádikám megörökölte Petitől, Ádi gumicsizmáját Gábor kapja. Peti már viizhatlan túrabakancsot hord a kirándulások, túrázások miatt. A gumicsizma ilyen célra már nem alkalmas.

Még iirni szerettem volna vmiről, de kiment a fejemből. Lehet, hogy öregszem? :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Köszi az öteleteket az evéssel kapcsolatban. Igen a közösségben bízom, csak még sokára kerül közösségbe a csajszi. Bölcsis nem lesz, ha összejön a tesó, oviba adnám, de hely nincs Dunakeszin,, főleg ha otthon van az anyuka egy mások picivel, esély sincs rá, hogy felvegyék. Pedig kellene a közösség, de csak ezért súlyos tízezreket kifizetni magán bölcsire, ovira nem nagyon engedhetjük meg magunknak. A kézbe adás sajnos nem működik, nem akarja megfogni sem az ételt (kivéve keksz, kenyér, roletti), a kenyérhájat anno hetekig tartott míg megfogta, aztán még két hét, míg megkóstolta. Nem kíváncsi az ízekre, pedig enni nagyon szeret. Mostanában pedig képes kihányni ha belecsempészek egy pici kukoricaszemet az imádott rizsbe. Ne mindegy, vannak ennél nagyobb gondok is a világon, szép apránként próbálkozom.

Epereke, Kardos Zoltánhoz jártam a 30. hétig terhesgondozásra, áldott jó ember és nagyon megnyugtató, alapos orvos. Aztán egy kollégájához, Tidrenczel Zsolthoz ajánlott be a végére, ő már fiatalabb generáció. Nem volt vele gondom, de nem is ragaszkodom hozzá, a kórház jobban számítana.

Eperke, ügyesek voltatok a lagzival, nem hiszem, hogy nagyon megviselte Esztikét, lehet, hogy picit csak zokon vette, hogy távol voltál, de biztosan jobb így hamarabb hozzászoktatni. Én nem tudok sehová elmenni, volt egy este, amikor csak fektetésre értem haza (10.00-re) hát órákig nem aludt el, igaz már 15 hónapos volt, jobban megjegyzi az ilyen sérelmeket.

Bárányhimlő: nagyon tanácstalan vagyok. Alap esetben én is jobbnak tartanám, ha Blanka átesne rajta, de olvastam és bőrgyógyász is mondta, hogy az ekcéma miatt feltétlenül oltassuk be. Na most az oltásokra is rosszul reagál az ekcémája, szóval tanácstalan vagyok. A környzetünkben mostanában sok gyerek elkapta, de remélem mi ezúttal megússzuk és még eldöntöm mi legyen.

Nagyon kis okosak a mondókázós csöppségek akárhogy is mondják :D Boti meg nem semmi, nagyon ügyes.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Tücsi: Eperből, málnából szerintem sem lehet eleget enni. :D Bár idén nem ,mertem túlzásba vinni Eszti miatt, de majd jövőre bepótolom. :D A mascarpone-s torta receptet megírom ha érdekel, mert csak a tetején volt eper, akármilyen másik gyümölccsel lehet helyettesíteni. Szerintem nagyon fincsi és egy kis citrommal ilyenkor nyáron még frissítő is.

Szilvi: Én Zsófit még a régi Máv-ban szültem az átalakítások előtt márciusban. Aztán az orvosom is elkerült onnan az átalakítások miatt, így én inkább őt követtem. Remélem sikerül egy megbízható orvost találnod a második babóhoz, ott ahol szeretnéd. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok :)

Bocsánat, reagálok majd mindenre, de valamin megakadt a szemem: szisz: merre laktok? Mi is Dunakeszin lakunk :wink:
Vendég
 


Eperke! Naná, hogy jöhet a recept! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ildi: én sem akarok fizetősbe menni. De egyenlőre maradok a Szabónál. Igazából kórházhoz nem tudok ragaszkodni, mert a Szabolcs ugye már nincsen. Tehát nekem végülis tök mindegy, hogy MÁV lesz vagy sem. Szülésznőválasztás már nincsen. Épp tegnap volt egy barátnőm a Szabónál, és azt mondta neki, hogy az ÁEK-ban van, azaz egyenlőre nincsen változás. Mi egyébként jövőre tervezzük a 2 baba érkezését, persze ha "Ő" is úgy gondolja....remélem :wink: Én vissza nem megy egyenlőre dolgozni, a saját munkámat sem akarom nagyon "felvirágoztatni" még (persze ha menne egyáltalán), szóval jó lenne ha a két gyerek egy szusszal megvolna.

Eperke: már jó az idő a Balcsin, ugye??? nálunk már nagyon meleg a lakás, sajnos nyáron nem előnyös a napos fekvés.

Alvás kérdés: Boti 3 órát alszik délután - ennek mondjuk örülünk - , vagy néha többet is. Fél9-9kor fekszik le, viszont fél6-6kor kel. Szerintetek felkeltsem délután korábban, hogy éjszaka aludjon többet??? vagy semmi értelme? Annyira nincsen szivem hozzá, és nekem is jó a nagy alvásidő. Csak reggel már egyre kevésbé bírjuk a korai kelést, főleg hogy 11-12kor fekszünk le....dilemmázunk mit is kéne tenni, vagy majd magától megoldódik...??? :?

Jó pancsolást :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: