Új privát üzeneted érkezett!

Az újakat én is üdvözlöm, gyertek sűrűbben, hogy többet megtudjunk rólatok!!!

Icus
Kérdezted a teszveszt. Igen, még foglalkozom vele, vannak eladásaim, de rájöttem, hogy az apróbb tételeket (pár száz forintos termékek) nem olyan "buli" eladni, mert a postázás azért macera. És van, amit nem is lehet eladni. Pl. a plüss nyulakat próbáltam hónapokig, de semmi érdeklődés nem volt, persze érthető,mert több mint 4000 aukció van fent plüss figurákból. Ígyhát fogtam és bezsákoltam, majd a helyi szociális osztályon leadtam őket. Én nem akarom rakosgatni, valaki viszont jól jár vele, mert szépek voltak. Persze a legszebbeket megtartottuk a kistesónak.
Néha viszont megvesznek olyat, amiben nem is igazán bíztam, hogy elkel.
És most volt egy kis kudarcom is. Eladtam Évi "kinőtt" furulyáját, a vevő ki is fizette, de nem akart sokat költeni a postára, személyesen sem tudott eljönni, így sima levélként adtam fel a kérésére, de nem ért oda. Én nem buktam rajta, de azért nem esik jól....főleg, hogy nem tudom bizonyítani a feladás tényét.
Neked a babaholmik eladása hogy megy? Mert abból is rengeteg van fenn.

Mandula
Gratulálok a sikeres felvételidhez és jó tanulást, sok energiát, kitartást kívánok hozzá! Elég nehéznek tűnnek a tantárgyak, de azért bele lehet rázódni, ha az ember nagyon elszánt és komolyan veszi. Úgyhogy hajrá!!!
Én viszont épp abbahagytam az egyetemet 2 év után. Igaz magánegyetem volt, amolyan szabadegyetem, ahol magyarságtudományt próbáltunk tanulni a barátnőmmel, de hamar kiderült, hogy nem olyan, mint vártuk. Lehet, hogy régimódi vagyok, vagy az iskola volt túl liberális, de havi 1 alkalommal 2 nap oktatás szerintem kevés, ráadásul néha még órák is maradtak el abból a kevésből és a számonkérés is csupán félévenként egy dolgozat volt, szabadon választott témából, 2 év után pedig szóbeli, amire már nem is mentünk el. Egy darabig úgy fogtuk fel, mintha tanfolyam lenne, vagy előadás sorozat, de most már nincs értelme folytatni. Főleg, hogy a pici miatt úgyis kimaradna néhány alkalom. Azért sok nagyszerű oktatóval találkoztunk, néhány témakörben komoly támpontokat kaptunk, tehát volt értelme, nem bánom különösebben, hogy jártam.
A fogyásodhoz is gratula! Bár a tavalyi talin is nagyon csini voltál az én mércém szerint, de tudom, hogy mindenki saját magához viszonyít, ha fogyásról van szó.

Kép
regina3
 
 


eve : szia itt :):):)
én 36 évesen szültem az első és eddig egyetlen gyerkőcömet de rajta vagyuink a tesó projekten és nekem nem volt semmi gondom a terhesség alatt :) én genetikai uh-n voltam pesten de nem szúrattam megmagam tudtam hogy egészséges lesz :) császárral szültem de hamarabb talpon voltam másnap mint a fiatalabbak :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most reagálok, elkapott valami influenzaszerü nyavaja 39 fokos lázzal, meg hasonlók :evil:

Nagyon köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat!!! Úgy tünik abszolút feleslegesen aggódtam, hiszen mindannyian olyan jókat mondtatok, pedig a neten mindenhol azt olvastam, hogy mennyi veszéllyel jár 35 fölött szülni...

Éva, arra gondoltam a nehéz regenerálódással kapcsolatban, hogy az első két csemetém után pár hónap elteltével visszafogytam, a hasam is pici domborulat maradt csak :lol: Most viszont (bár a legkisebb is majd' két éves) akkora hasam maradt, mintha félidős terhes lennék :roll:
Persze lehet, hogy a többedik szülés és a renyhe hasizomzat miatt van ez így, nem is a kor, de azt olvastam szintén a neten, hogy 35 felett már nehezebben regenerálódik a női szervezet.

Jönnék én szivesen sürün, és írnék sokat, de a 4 csemete mellett nem sok időm marad. 8)

Mindenkinek szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 

 
 

Evamama: ebből a szepontból nekem is elég nagy maradt a hasam de én alapból is dundi vagyok :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak
Evamama, gratula az 5. gyerkőchöz!! Aki ilyen bevállalós, annak nem hiszem hogy aggódnia kéne
Én 40 évesen szültem az első és 42 évesen a második gyerkőcöt, mindkettőnél hamar regenerálódtam és 1-2 hét múlva már a versenysúlyomnál voltam... a második szülésnél még gátmetszés sem volt, szóval hamar topon voltam, biztos te is így leszel, 5 gyerek mellett muszáj is. Mesélj kicsit a gyerekeidről.


Móni
Köszi, szerencsére nem tartott sokáig, csak 2 napig. Túljártam a kis eszén: ahogy feszített hátra és lökte el magát sírva, belespricceltem a szájába egy kis tejcsit, erre keresni kezdte hogy honnan jön a tej... de ez sem ilyen egyszerű, mert amíg nem kezdi el szívni, néha nem indul meg a tej, ilyenkor elő a fejőkét, pár pumpálásra beindul a tejleadó reflex, akkor fejőke félre, spriccelés, célzás a kis kapálózó szájába, aztán szopi...

Melcsi
Nem értek egyet a logopédus ismerősöddel. Nem azért maszturbál egy gyerek mert el kell altatnia magát, sőt ettől nem elaludni hanem felpörögni fog. Aki erre hajlamos, az napközben is megtalálja a módját, legjobb módszer ellene a figyelemelterelés ami játékidőben még könnyű, de alváskor nincs semmi ami lekötné a gyerek figyelmét, ezért ilyenkor ez felnagyítódik és nagyon szembetűnő ... A pszichológia azt mondja erről hogy érzelmi kielégítetlenség idézi elő, a gyerek ezzel próbál kompenzálni, örömet szerezni magának, pl. ha érzelmileg elhanyagoló családban él. Minden gyerek ismerkedik a saját testével és ebbe a nemi szervek is beletartoznak, egy kis „matatás” teljesen normális, de ha gyakori és intenzív, akkor mindenképpen egy jelzés arra hogy valami nincs rendben a gyerek érzelmi életében. Nem túl gyakori jelenség, utóbbi években alig találkoztam ilyennel de egyszer rég volt egy kisfiú, lefekvéskor rögtön hasravágta magát, ráfeküdt a kezére és úgy ugrált az ágyon, izzadt, lihegett, vörösödött, szörnyű volt még nézni is... de ez nagyon extrém eset, nem jellemző. Szóval nem azért csinálja mert nem tud aludni, hanem azért nem alszik mert onanizál és ezzel ébren tartja magát – már aki rákapott erre. Bár valóban vannak gyerekek akik nem igénylik az alvást, ez egyáltalán nem jelenti azt hogy aki nem alszik az maszturbál. Az alvást egyébként én nem szoktam eröltetni, de azt kérem hogy egy kicsit pihentessék a végtagjaikat és a szemeiket (vagyis nyugodtan, csukott szemmel feküdjenek), és ilyenkor nagyon gyorsan el is alszanak.

Fanny
Nem is mesélted még hogy ilyen ügyes férjed van. Honnan tud varrni? Te is nagyon ügyes vagy, hogy megcsináltad, másnak varrni mindig nehezebb, mert az ember a sajátját ha elrontja egye a fene, de ha másét, az nagyon ciki... Emlékszem Hanna takaróját is milyen szépen megcsináltad
Nagyon ügyes a pici lány, hogy már így álldogál, nemsokára lépegetni fog, pedig csak most született. Kigondoltad már mit veszel a szülinapjára?


Regi
Jól kivehető a kép, nagyon aranyos, ha ilyen szégyenlős biztos lány – vagy nem... A nagyok mit szóltak a fotóhoz?
A Teszvesz hol megy, hol nem. Nincs túl nagy forgalom az tény, de szép lassan fogyogatnak a dolgok. Pár száz forintos tételek ezek többnyire, drágán nem lehet használt ruhát eladni, még akkor sem ha egészen újszerű az állapota (kivéve a márkás cuccokat mert arra sokan buknak de nekünk nem nagyon van ilyen, illetve engem nem a márkajelzés érdekel hanem az anyag és a fazon, ha noname nekem úgy is jó). A postázás tényleg macera de én hetente 1x megyek csak postára amikor mondókásklubba megyünk Annával, ott van épp a Művház mellett. Néha előbb feladom mint ahogy a pénzt küldik, bízom az emberekben és nem is volt még baj ezzel. Összességében már több tízezer ft összejött a kinőtt ruhákból, azért ez jó. Persze sokat költök is, mert folyton találok valamit ami megtetszik, sokszor 1-2 évre előre megveszek dolgokat ha nagyon tetszik, főleg Levinek van már sok 86-92-es mert fiúruhát sokkal nehezebb szépet találni és ha látok 1-2 évesre valót ami szép, vagány,, egyedi, megveszem már most aztán majd belenő. Annának is van már 3 gyönyörű dzsekije amibe még 2-3 év míg belenő, de olyan szépek voltak és jó áron hogy sajnáltam otthagyni, és pontosan tudom hogy amikor épp kellene akkor úgysem találok olyat ami tetszik.
A postázással sajna nekem is volt már kudarcom, két csomag is elveszett amit vásároltam, és szintén kettő amit én adtam fel... igen nagyon rossz érzés, de én mindenkit figyelmeztetek előre hogy a sima levél az ő felelőssége, mint ahogy senkit nem hibáztattam akkor sem amikor a nekem küldött nem érkezett meg. Eleinte vakon bíztam a postában és vaklármának tartottam hogy elvesznek csomagok, ugyan miért veszne el, gondoltam, aztán mégis... benne van a pakliban.

Mandula
Jó kis felvételi kálvária... hát én már a tantárgyaid nevétől is megfutamodnék... mit is fogsz tanulni tulajdonképpen?
Szerintem nagyon jó képeket raktál fel, mi nem tetszik neked benne? Emese mindig ilyen mosolygós mint a képeken?
Majd teszek fel képeket de most nem működik az a progim amivel egyszerre sok képet lehet kicsinyíteni, egyesével meg most nem érek rá, mire ezt elküldöm megint késő lesz inkább megyek aludni.


Nem tudok emotikumot beszúrni...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Mandula!

Nekem nagyon tetszenek a tantárgyak! meglátod majd belejössz. Egyébként én sem emlékszem, hogy mi leszel, ha nagy leszel.

Icus!

A férjemnek varrónő az anyukája, de ez nem jelent semmit (illetve csak annyit, hogy mindig kéznél volt a varrógép), mert a nővére teljesen béna a varráshoz. A férjem már kamasz korában odaült a géphez, ha az anyja nem engedte meg, hogy leszűkítse a farmer gatyáit, odaült és megcsinálta magának. De egyébként is ügyes kezű, nálunk például mindig ő csinálta a farsangi jelmezeket!

Évi!

Négy csemete mellett biztos nehéz időt szakítani a netezésre, de azért várunk és képeket is tehetnél fel!

Regi!


Nem tudom miért írtad, hogy nem lett jó a kép, szerintem nagyon jól látszik a pofija, nagyon édes kis dundi arca van.


Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, de mennem kell, még gyorsan egy pár kép.
Éva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:13-kor.
fanny01
 
 


Icus: postáról tudnék mesélni egy két történetet de a lényeg minél jobban biztosítsd be a csomagot mert akkor kapsz kártérítést.Ha már van értéknyilvánítás már az is elég akkor ha elvész akkor az értékét visszakapod csomagnál ugye alapból küönyvelt küldemény.sajnos sokan megtévednek a postán nem tart semeddig egy két csomagot a sokból eltulajdonítani:(:(

nagyon jók a képek nekem most ez tettszik a legjobban gegéről:):)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Csak egy képet akarok mutatni!!!
1 éves a lánykám! :wink:
Kép
(Olvaslak ám benneteket és ha kicsit csendesednek az események, akkor jövök! Addig is puszi mindenkinek!)

Kép
ermoni
 
 


Szia Móni!


Graulálok a kishölgynek! Mit kapott ajándékba?

Én is annyit gondolkodom azon, hogy mit vegyek majd Hanna szülinapjára, (novemberben lesz).

Vasárnap voltunk játszótéren, volt kirakodóvásár, zene-bona, lufi, kürtöskalács, olyan kisvonat amin fiatal srácok gitároztak és ovodás dalokat énekeltek. Arra még nem ültünk fel, mert ahhoz Hanna még kicsi, de egyébként a "kimenőt" nagyon élvezte, olyan áhitattal nézi a nagyobb gyerekeket.

Mandula!

Sok-sok örömöt kívánok a tanuláshoz!

Melinda!

Remélem bírod még "szuflával" a kamaszok okítását.

Icus!

Lassan már járni fog Levente, kérünk képeket! ( én is egyesével kicsinyítek, szégyenlem újra megkérdezni, hogy melyik az a kcsinyítős program)

Regi!


Ha már most ilyen elfoglalt vagy, hogy alig érsz rá jönni, mi lesz ha mag lesz a baba? Hogy vagy? Mi újság?

Nika!

TÉnyleg nagyon jó ez a kép! Kis szőke herceg!


Melcsike!

Eddig benned volt minden bizodalmam, de látomTe is "leszoksz" a netezésről.

Újak!

Nem írok többet magatokról, Vagy csak bekukkantottatok?


Üdv mindenkinek!
Éva


Ja, csütörtökön megyünk az urammal Porecbe, az új cég fizeti, ahol "bizniszelünk", remélem szép őszi idő lesz, majd csinálok képeket és jövő héten jövök.
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:14-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!
Gyors életjelet adok magunkról.
Holnapután új munkahelyem lesz. Teljesen váratlanul, néhány napja adódott a lehetőség. Felszabadult egy állás egy csepeli szakközépiskolában, tőlünk 5 percre. Nem kell este se tanítanom. Így nagyon gyors döntéssel váltottam. Mérlegeltem és most Benjit előtérbe helyeztem. Pedig nagyon megkedveltem a tanítványaimat (szerintem nagyon jó fiúkat tanítani) és úgy tűnik, hogy ők is megkedveltek engem. Holnap még a "régi" helyre megyek, aztán szerdán már az újra.

Minden baba és pocaklakó gyönyörű. Jankának boldog születésnapot kívánok!

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok,


csak gyorsan pár szó

Fanny
kicsinyítés: www.multipleimageresizer.net :D
Nálunk a bébi taxi nagyon bejött az 1. szülinapra, és a hintaló is.
Jövő ilyenkorra pedig ajánlom a duplót, megunhatatlan, Anna imádja
Majd jövök képekkel igérem.
Nagyon helyes Hanna a nagy komolyságával :D


Móni
Boldog szülinapot Jankának. Látom a gyönyörű szemén, tetszett neki a tüzijáték :D Engem is érdekel mit kapott.

Melinda
Ez aztán a gyors váltás! Mit szóltak a "régi" munkahelyeden? Melyik iskolába mész most? Priviben is írhatod ha úgy érzed

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Fermelinda
Ez egy kihagyhatatlan ajánlat! Nagyon jól hangzik, hogy annyira közel van hozzátok és természetes, hogy azt választja az ember, ami neki és a családjának a legjobb! Sok sikert az új munkahelyedhez!!!

Fanny
Jó kikapcsolódást Nektek!!! Egyébként nem vagyok annyira elfoglalt, csak kissé lusta és hát írnivalóm is kevés akad, ráadásul nagyon hamar elalszom esténként, így az a nyugis időszak kiesik mostanában.

Egy-két bosszantó dolog azért történt velünk. Pl. Évinek elromlott az iskolatáskája, pontosabban csak a csatja, de az épp elég. Igyekeztem tavaly normális táskát venni, hogy legalább 3-4 évig ne legyen rá gondom. Találtunk is egy Herlitz márkájú szép, kényelmes táskát, ami nagyon megtetszett, bár elég drága volt, de a jó minőségben bízva nem bántam. És most, hogy már 1,5 hónapja lejárt a garancia és pont 2 hete a blokkot is kidobtam, elromlik a táska. Tavaly ugyan már sejtettünk valamit, mert az osztályban 4 kislány ugyanígy járt, de ők vásárlás után pár hónappal, ezért ki tudták cserélni.
Az ilyen dolgok azért bosszantanak, bár nincs értelme. Végül a férjem tett rá egy hasonló színű csatot, így a táska még használható, bár kevésbé szép, mint volt.
Aztán elromlott az autónk :( , ami azért gond, mert csak egy van és Évi délutáni programjait nem tudom buszozással megoldani, kocsihoz vagyunk berendezkedve. És persze az autókkal előfordul az ilyesmi, de a mi esetünkben egy 4 éves Citroenről van szó, amit újonnan vettünk anno és nagyrészt csak helyben használjuk, megkímélve, de ettől függetlenül a kuplung kinyomó csapágya tönkre ment . Egy fiatal autónál ez elég durva. A javítási díj úgyszintén. Hát nem esett jól…. A férjem mondta is egyből, hogy többet nem vesz francia autót. De nekem is eszembe jutott, hogy fiatalemberként a Ladáját mennyit tépte, de csak sok-sok év után jelentkeztek komolyabb gondok. Már tényleg azt gondolom, hogy mindent úgy gyártanak, hogy rövid időn belül az ember komoly összegeket költsön javításra, vagy dobja el és vegyen újat. :shock:

Fentieket leszámítva minden rendben körülöttünk. Jól vagyok, jól is érzem magam :D , bár a fekvés most már kezd kényelmetlenné válni. A két legutóbbi UH-n kislánynak nézték a babát és én már nagyon beleéltem magam ebbe. Fiú neveken ezért nem is gondolkodunk. De a lány nevet sem döntöttük még el. Várjuk, hogy hátha „megsúgja” a pici.
Mostanában egyre többen ajánlkoznak, hogy vigyáznak majd a kisbabára, mert szeretnének babázni. :shock: (még meg sem született....) Mondtam is a férjemnek, hogy ez nagyon jó, de igazából én is babázni szeretnék :lol: és nem jár azon az eszem, hogy elmászkáljak itthonról. Örülni fogok, hogy babusgathatom, szoptathatom, öltöztethetem, még a pelenkázáshoz is van kedvem, vagy egyszerűen csak nézni, amint békésen alszik, vagy vigasztalni, ha éppen sírdogál. Persze azért nagyon jó, hogy sok segítségre számíthatok.... és azt is tudom, hogy a legtöbb nőnek vonzó egy kisbaba. Nálunk pedig a rokonságban a legkisebb csemete is már iskolás!

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a csend itt mostanában. Megpróbálom egy kicsit fellendíteni a forgalmat.
Eddig négy napot voltam az új munkahelyemen. Ma ugyanis itthon voltunk. Kéthetente kedden nincs egyáltalán órám és szerencsére helyettesíteni sem kellett ma. Az eddigi tapasztalataim alapján azt látom, hogy az előző iskola sokkal modernebb szellemiségű , az nekem jobban tetszett. Itt, az új helyemen pld. megkérdezték a gyerekek (miután mondtam nekik, hogy nyugodtan szólítsanak Melinda néninek, nem ragaszkodom a személytelen tanárnő megszólításhoz), hogy akkor köszönhetnek úgy is, hogy csókolom, mert sok tanár csak a napszaknak megfelelő köszönést fogadja el. Mit mondjak, ezen nagyon meglepődtem.
A kollégák elég távolságtartóak egyelőre, a másik iskolában első naptól kezdve úgy éreztem, mintha ott dolgoznék már évek óta. Valahogy ott sokkal nagyobb lelkesedést éreztem a tanárok részéről. Igaz, hogy igen sok fiatal tanár volt, az igazgató is a negyvenes évei elején jár, itt pedig az igazgató két év múlva már nem pályázik újra, nyugdíjba megy.
A gyerekekkel úgy tűnik, hogy itt is jól ki fogok jönni. Egyedül az egyik kilencedik osztállyal kell még megküzdenem, ott néhányan félreértették a stílusomat. Szerintem úgy gondolják, hogy az emberi hang egyenlő azzal, hogy nem kell teljesíteni. Nem baj, biztos vagyok benne, hogy hosszú távon akkor is eredményes lesz a módszerem.
Múlt héten kedden nagyon fájó szívvel jöttem el a „régi” helyemről. Mind a kollégák, mind a gyerekek részéről nagyon pozitív visszajelzést kaptam és őszintén sajnálták, hogy otthagyom őket. Mindegyik osztályban, miután elmondtam, hogy másnap már nem jövök (megmondtam persze azt is, hogy mi az oka) elhangzott, hogy végre volt egy tanáruk, akinél értették a matematikát. Volt, aki megkérdezte, hogy nem tudok-e magam helyett olyan tanárt, aki úgy tanít, mint én. Nagyon jólestek ezek a vélemények, de ugyanakkor sajnáltam is a gyerekeket. Anyai szívem erősebbnek bizonyult, mint a tanári, a saját gyerekem érdekét helyeztem előtérbe, gondolom, hogy teljesen érthető módon.
Most már minden nap én tudok menni Benjiért az oviba, nem kell szervezkedni, hogy ki hozza el. Benjikém még mindig tiltakozik az ovi ellen. Az utóbbi néhány napban már nem sírt, amikor bement, de minden este megkérdezi, hogy ugye másnap nem kell menni oviba. Nem tudom, hogy mi az oka ennek, az óvónőkkel is rendeződött a viszonyunk. Napközben is jól érzi magár Benji, de mégis reggelente tiltakozik, illetve próbálkozik.
Bence vegyes eredményeket produkál az iskolában. Van már ötöse is, és egyese is. Sajnos továbbra sem látom, hogy tanulna. Muszáj lesz drasztikus intézkedéseket bevezetnünk, mert a gimnáziumban már tényleg nem lehet tanulás nélkül meglenni.
A hétvégénk most is mozgalmas volt. Szombaton a Müpában voltunk Benjivel, aztán délután a Syma csarnokba mentünk a cipővásárra, illetve ugyanott volt egy nagy hangszerkiállítás. Vasárnap visszamentünk, mert nem sikerült mindenkinek cipőt venni. Ismét be kellett mennünk a hangszerkiállításra, mert Benji nagyon élvezte. Délután pedig az Operában voltunk. Benjivel járunk oda egy sorozatra. Minden alkalommal más-más hangszert mutatnak be játékosan kisgyerekeknek. Ez már a negyedik előadás volt, most éppen a gitár volt a soron. Teszek fel néhány képet.

Regina!
Teljesen egyetértek veled, hogy te szeretnél babázni. Én is nagyon élveztem, nem is nagyon hagytam másra Benjit.
Sajnálom, hogy most így rátok jár a rúd, nagyon bosszantó és kellemetlen, ha sorban romlanak el a dolgok. Egyébként nekünk is mindkét autónk francia (a másik nagy márka), de szerencsére elég megbízhatóak.

Melcsi!
Mi van veletek? Nagyon régen írtál. Többiek is, írjatok!

Melinda
fermel
 
 


Kép Kép Kép Kép
fermel
 
 


Sziasztok!


De, jó, hogy jöttél, Melinda! Tényleg kihalóban van a topik, én sem nagyon jövök, mert hát ugye, ha nincs itt senki...
De, azért jelentem megjöttünk Porec-ből. Mit, mondjak, Horvátország ősszel is gyönyörű!!! Elképesztő az erdő színei, én ilyen színavalkádot Magyarországon nem is látok, biztos azért, mert itt hirtelen jön a hideg és piccs-paccs lekopaszodnak a fák, meg nem is látjuk "fentről" az erdőket, mert nincsenek olyan magas hegyek. ( ahol meg vannak hegyek, ott nincs autópálya) Nagyon kellemes idő volt, napközben 20 fok este felé azért már ott is lehűl a levegő, de azért még kellemes. Minden képzeletet felülmuló rend, tisztaság mindenhol, a legutolsó út melletti WC-ben is WC papír, szappan, tisztaság! A szállodáról nem is beszélve, és hát az all inclusive ellátás,... hát most sem fogytam.
Oda felé nem volt vészes az út, mert éjjel mentünk és mindenki szunyókélt a buszon, de visszafelé napközben jöttünk és hát nagyon lassal mentek a kilométerek. Mondta is a férjem, hogy 20 éve nem ült buszon és a következő 20 évben nem is áll szándékában újra buszozni.

Melinda, sajnálom, hogy ebben a suliban nem érzed annyira jól magad, de igazad van, első a család. Érdekes, hogy Benji még mindig sirdogál az ovi miatt, azért szerintem ennek van valami rejtett oka.
Ti aztán tényleg tartalmasan töltitek a hétvégéket.

Akartam már tőletek kérdezni, hogy emlékszem mikor a tieitek ilyen kicsik voltak,mint Hanna, hordtátok őket heti 1 alkalommal valami "zenebölcsibe" vagy nem tudom mibe, talán Melcsi mesélte, nem emlékszem, ahol énekelgetnek, tapsikolnak, már ilyen kicsiket is lehet vinni. Nem tudtok valami ilyet ajánlani?

Melcsike, tőled szokatlan,hogy ennyire ritkán jössz! Gyere már mesélj, úgy hiányoznak az írásaid.( különben is, így nem lesz folyamatos a naplód, amit a gyerekekről csinálsz!!!)

Mindenki más is jelentkezzen!

Éva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:14-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!

Kértétek, hogy írjam meg az amniocentézis eredményét.. ma végre megjött :lol:

Az alkalmazott citogenetikai módszerekkel-a vizsgált sejtekben-az életkorral kapcsolatos kromoszóma rendellenességet nem találtunk.
A vizsgálat alapján a magzat neme. fiú

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Szia Andi!


Gratulálok, és boldog babavárást az egész családnak!


Éva
fanny01
 
 


Andi!
Én is nagy örömmel gratulálok neked! Most már teljes mértékben átadhatod magad a boldog, felhőtlen babavárásnak.

Éva!
Gyönyörű helyen jártatok. Én még nem voltam Horvátországban, de a képek tanúsága szerint valóban érdemes ősszel is elmenni. Gondolom, hogy nagyobb a nyugalom, nincs akkora tömeg.
Zenebölcsit csak itt Csepelen tudok ajánlani, de szerintem a közeletekben is biztosan van. Művelődési házakban szoktak ilyet szervezni.
Az iskolában egyre jobban érzem magam. Bár már most tapasztalok néminemű irigységet, de ezzel egyszerűen nem foglalkozom, az erre utaló jelekről megpróbálok nem tudomást venni és igyekszem mindenkivel nagyon kedves lenni. Az pedig egyszerűen felülmúlhatatlan, hogy ilyen közel vagyok, minden sokkal egyszerűbb.


Ma Veresegyházán voltunk a medvefarmon. Éppen ezen a hétvégén ünnepelték a 10 éves fennállásukat. Így teljesen váratlanul a szokásosnál is gazdagabb programba csöppentünk.
Teszek fel néhány képet.

Melinda
fermel
 
 


Kép Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kép
Kép Kép Kép
fermel
 
 


Éva, Melinda, köszönöm szépen!!!! Sokkal nyugodtabb vagyok, ez tény :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!
18. hetes terhes vagyok és egész nagy gondolkozásban vagyok.
A 12. héten a Kombinált teszt 1:1600 Down arányt írt, a 16. héten az integrált teszt 1:2300, 17. héten genetikai UH SOTEII-n norm., de tekintettel a 37 évemre, ill. hogy előző terhesség Down volt, az Istenhegyi Klin-n ugyan nem javasolták, de a nőgyógyászom is éss és az UH-s Dr is javasolta a kromoszómavizsgálatot.
Tekintettel myomáim tömkelegére, ill. a lombikra is igencsak óckodom tőle.
Hát nem könnyű helyzet!!!!
Mit hallottatok a témában?
nuszo
 
 


Szia nuszo!
Én egy hónapja estem túl az amnión.
Szerintem nagyon jók a véreredményeid, az enyém csak 1:590 lett.
Én vállaltam az amniót, mert biztosra akartam menni, azóta kiderült, hogy minden rendben a babóval szerencsére.
Sajnos ez olyan dolog, hogy neked kell eldönteni. Az én orvosom is javasolta, mert azt mondta, hogy nekik orvosilag kötelességük 35 felett elküldeni. Te döntesz, hogy vállalod-e vagy sem.
Szerintem, meg az általam gyűjtött infók alapján nagyon kicsi az amnió kockázata , azzal a mondott 1%-al inkább bebiztosítják magukat, hogy ha mégis baj lenne... Nekem azt mondta a doktornő, aki csinálta, hogy azzal lehet elszúrni a legjobban, ha bevisznek valami fertőzést, ezért jól lefertőtlenítik a pocakot, és steril kendőket tesznek rád.
Nekem a beavatkozás kellemetlen volt, fájt is, de utána nem éreztem semmit, nem fájt, nem görcsölt a hasam egy cseppet sem.
Fontos, hogy előtte már szedjen az ember magnéziumot, és utána is 2 hétig legalább, és jó ha 2-3 napig csak fekszel, semmit nem csinálsz.
Én azt mérlegeltem ,hogy mitől félnék jobban, egy vetéléstől vagy egy downos babától.
A barátnőmnek 1:360 lett az integrált eredménye, 37 éves volt, ő pl. nem vállalta be az amniót, mert miómák miatt már volt egy komoly műtéte, 11-et vettek ki neki, és féltek, hogy valamelyik sebbe szúrnak.
Ilyen eredmények mellett nem hiszem, hogy beteg lenne a babád, ha pedig bevállalod az amniót, ne félj attól sem, nem lesz baj.
De ezt tényleg csak te döntheted el egyedül. Én is hetekig szenvedtem rajta, hogy mit tegyek, rettenetesen féltem.
A várandósság fórumban az amniocentézis kronionbiopszia topicban alaposan ki van tárgyalva ez a téma, nézz körül.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Szia nuszo!
Én is 37 éves vagyok, terhességem elejétől kezdve ez foglalkoztatott, sőt már akkor is amikor csak terveztük a babót.
Én is az Istenhegyi klinikán csináltattam kombinált tesztet, nekem 1: 4150-hez lett. Az AFP, az nyaki redő, az uh. nem idokolta. Elmentem a genetikai tanácsadásra a baross utcába. Ott a doki azt mondta, hogy csak a korom indokolja, ill. amiatt ajánlják fel. Ha 34 éves lennék fel sem merülne. Döntsem el. Én nem csináltattam meg, de tanácsot adni nem tudok. Ezt csak Te döntheted el.

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

Melinda!


Mire irigyek a kollegák?

Felhívtam Melcsit, mert már nagyon régen nem jelentkezett, nincs semmi baj, csak rossz a net, de már rajta van az ügyön.

Nuszo!

Üdv, én már sokszor elmondtam, hogy - sajnos + ehhez a problémakörhöz nem tudok hozzászólni, de sok sikert!


Éva
fanny01
 
 


Nuszo
Én integrált tesztet csináltattam, ami nagyon jó lett: 1:8900-hoz. A tarkóredő 1,8. De kevésbé jó eredmény mellett sem izgulnék emiatt. Persze én nem vagyok egy izgulós típus. Azért én is úgy gondolom, hogy mindenki maga érzi, hogy mit bírna el a lelke: 9 havi idegeskedést, egy vetélést vagy egy beteg gyermeket.... Tényleg neked kell eldöntened, hogy az érzéseid alapján mire, melyik vizsgálatra van belső késztetésed.

Fanny
Akkor Melcsiről már tudunk valamit. Én azt gondoltam, hogy esetleg találtak házat és már az eladás-költözés foglalkoztatja őket.....

Icus, Mandula??????????

Jómagam most sokat teszveszezek, elég sok idő elvisz!
Közben sorban születnek a listámról a babák. Most októberben két fiúcska született, mindeketten sokat késtek.
Mi pedig holnap megyünk egy kislányt meglátogatni, ő még nyári baba, de előbb nem tudtuk összehozni a dolgot.
Velem meg olyan dolog történt, amit tényleg álmomban sem gondoltam volna. A dokim szabin lesz a szülés idején :shock: :shock: :shock: Persze időben szólt, bár aug. végén még azt mondta, hogy csak nov. elején lesz szabin, ezért nem is izgatott a dolog, de legutóbb helyesbített, hogy egész hónapban szabin lesz, mert ki kell vennie a felgyülemlett szabadnapjait. És 6-án elutazik, de ha már itthon lesz, bejön szabiról is levezetni a szülést. És persze szabadság előtt átad egy kollégának. Hát először nagyon lehervadtam, de most úgy gondolom, hogy minden rendben lesz. Lehet, hogy még akár jobban is járok (bár semmi gond az orvosommal). A kórház szülészetéről mindenkitől csupa jót hallok, sokan nem is fogadnak orvost-szülésznőt, mégis jó élményekről számolnak be. Nekem viszont elég, ha valakihez tartozom, valakinek a betege vagyok, akit behívnak a szülésre és aki felel értem.
Hétfőn este meg is nézzük a szülészetet, mert Évi születése óta teljesen felújították, átalakították.

Kép
regina3
 
 


Regina, Kistarcsán fogsz esetleg szülni?
Ha igen, ott nagyon szuper lett a felújított szülészet, a szülőszoba egyszerűen szuper, nekem nagyon tetszett, 2 hete megnéztem.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem jártam itt :oops: ,azóta mennyi új fórumozó csatlakozott.
Üdvözlök mindenkit akit még nem ismerek! Rólam annyit ,hogy 3 gyerkőcöm van: Dani 18 éves, a 2 kicsi pedig itt látható a vonalzókon.

Annyi minden történt velem, velünk azt sem tudom hol kezdjem :oops:
Nem tudom említettem-e Nektek,hogy állás változtatáson gondolkodtam. A váltás már meg is történt, szeptembertől a Müller Drogériában dolgozom parfüméria vezetőként. Nagyon nagy kihívás ez számomra,nagyon élvezem, szeretem a munkámat. November 6-án fogjuk nyitni a győri üzletet,de addig még nagyon sok munkánk van.
A napjaim változatlanul zsúfoltak,sőt a mostani hetem volt a mélypont /6 napot dolgoztam napi 12 órában :roll: /
Kevés időm jut a kicsikre,akik ezt a héten nagyon sérelmezték,de jövő héttől 2 hetet szabin leszek,csak pár napot kell mennem,így majd igyekszem bepótolni az elmúlt időszakot.

Kyra szalmonella fertőzésen esett át, 2 hetet töltött itthon anyukámmal. Nagyon unta már a dolgot,alig várja,hogy mehessen óviba.
Változatlanul jár jazz balettre, de közben másik tánc klubbot választottunk neki,ami közelebb van anyuékhoz,mert úgye most csak ő tudja elvinni,nem pedig én.....sajnos :(
De azért bízom benne,hogy nyitás után beáll majd a normális munkaidőm és akkor talán lesz alkalmam vele menni.
A lovaglás megint tolódott,de megígértem neki,hogy jövő tavasszal elkezdheti.
Úszásra fog járni heti 1x,holnap kezdjük,remélem tetszeni fog neki.
Marcellel semmi különösebb nincs /szerencsére!!/, már nem olyan ördögfióka, egyre okosabb,szófogadóbb, imádnivalóan hízelgő lett :D
Nagyon várja már az óvit, pedig a bölcsiben is imád. Nagyon szépen beszél, összetett mondatokat mond már, be nem áll a szája :wink: csacsog egész nap. Ja és énekel,mondókázik. Ez nála később kezdődött,mint Melcsi Emeséjénél, régebben aggódtam is emiatt....
Nagy dilemma most nálunk az,hogy menjen-e Kyra jövőre iskolába vagy sem. Januárban lesz 6 éves, elvileg mennie kellene,de kérhetem,hogy maradjon még 1 évet. Most abban maradtunk az óvónőkkel,hogy megcsinálják az iskola érettségi tesztet,de az eredménytől függetlenül még dönthetünk. Én a maradás mellett vagyok,a férjem viszont inkább elengedné,mert szerinte Kyra már elég érett az iskolára,már nem kötnék le jövőre az óvis dolgok. Én viszont úgy gondolom,hogy nem ártana neki még 1 év az óviban,magabiztosabbá válna, játszhatna még,úgyis olyan nagy a követelmény az iskolában. Ja és persze nagyon kicsi, a korosztályánál alacsonyabb, törékenyebb, attól félek az iskolatáskát sem bírná el. 1 év alatt erősödne, nőne is.
Mi a véleményetek erről?

Icus!
A Te véleményed is nagyon érdekelne!!!!
Látom Te sem jártál itt mostanában. Remélem jól vagytok, és csak a kicsik foglalnak le.

Regina!
Most néztem, már csak pár heted van hátra. Hogy telik az idő......
Mi lesz a baba neve, eldöntöttétek már?

Melinda!
Nagyon jók a képeitek!!!
Mindig irigyellek a sok programm miatt. Itt Győrben sajna nincs ennyi lehetőség. :(

Éva!
Milyen nagy már az unokád,csak ámulok bámulok,hogy milyen kishölgy lett belőle. Nagyon szép kislány!!!!!!

Most mennem kell,még nem alszanak a kicsik,nagy a hangoskodás odafent :roll: , pedig holnap korán kelünk.

Bea
beátab
 
 


Szia Bea!
Egy dologban szeretném elmondani a véleményemet, ez pedig a suli, mert minket is érintett.
Nekem most elsős a kislányom , Száva. Ő egy évvel később kezdte a sulit, 2001. március 8.-án született.
Mi is óriási dilemmában voltunk, mert az óvónő hallani sem akart róla, hogy maradjon, mert szerinte iskolaérett volt a gyerek.Azt mondta, hogy ő már nem fogja tudni tovább fejleszteni, meg fogom bánni, ha visszatartom.. stb.
Okos, ügyes kislány, de azt láttam rájta, hogy érzelmileg nem elég érett a sulihoz. Gyakran pityergett, ha megbántották, megsértődött, kissé hisztis volt.. stb. És igazából ő sem akart menni, nem érdekelte a suli, nem foglalkozott betűkkel, úgy értve, hogy nem kérdezősködött róluk, a nevén kívül nem akart mást leírni.. stb.
Én nevelési tanácsadó segítségét kértem a döntésben, mert az oviban nem akarták sehogy sem tovább tartani őt. A nevelés tanácsadó rendes volt, azzal indított, hogy anyuka mit szeretne? Mondtam ,hogy én szeretném, ha maradna egy évet. Kérte az indokaimat erre... elmondtam, aztán kiküldtek, megnézték a gyereket, és a végén mikor behívtak beszélgetésre azt mondták, hogy támogatnak, és ezt írják a papírra. Ott egyébként mindenben megfelelt a gyerek.
Így maradtunk, és egyáltalán nem bántam meg, mert most érzem csak igazán rajta, hogy tényleg megérett a sulira.
A nyáron magától megtanulta a betűket, nem erőltettük, mindig jött és kérdezett, mert elkezdte őt érdekelni. Sokkal komolyabb és érettebb lett, önállóbb, a kudarcokat is talán könnyebben elviseli.
Az iskolában nagyon magasak a követelmények, nagyon leterhelik a gyerekeket. Száva örömmel ment, sosem sírt, ellenben a kisebb osztálytársai közül voltak olyanok, akik még 3 hét után is bömböltek az anyukájuk után.
Igaz, hogy most ő az egyik legidősebb gyerek a 7 és fél évével, 4-en vannak ennyi idősek. Átlagban 6 és fél, 7 év az életkoruk.
Egyébként nem lóg ki egyáltalán, nem magasabb a többieknél, semmiben nem látszik, hogy idősebb, talán abban, hogy az érettebb gyerekek közé tartozik. És szívesen jár suliba, a tanulással kapcsolatban nem érik kudarcok, és nagyon könnyen tanul. Meg vagyok róla győződve, hogy az annak is köszönhető, hogy idősebb, hiszek abban, hogy egy 7 és fél éves gyerek sokkal könnyebben tanul és jegyez meg dolgokat mint egy 6 és fél éves. Rengeteget számít az az egy év.
És az iskolatáska is roppant nehéz. Ráadásul viszik őket ide-oda, szakkörök, jégkori, elég nehéz feladat nekik, hogy gyorsan pakoljanak össze, szedjék össze a ruhájukat, mindenüket.

Én úgy érzem jól döntöttem, hogy maradt, és így tennék bármikor. Hátránya egészen biztos, hogy nem származik ebből, úgy gondolom.

Bár most nagyon egyoldalról világítottam meg a dolgokat, bocsánat. De ez a tapasztalatom a saját gyerekemmel.
Szerintem azt vedd figyelembe a kislányodnál, hogy mennyire érett, felkészült. Az önállósággal nekünk sem volt gondunk, de Száva imádott játszani, és nehezen ült le órákra egyhelyben.
Vannak koraérett gyerekek, akiknek jót tez a korai suli, ez is igaz, ő nem ilyen volt.
Szerintem figyeld meg a lányodat, hogy mennyire érdeklik a sulis dolgok, a racionális dologk, van mennyire inkább a fantázia világ, hogy meséket játszik el, talál ki magának.
Nézd meg, hogy mennyire fogja ügyesen a ceruzát, vagy inkább görcsösen (nálunk az írás megy a legnehezebben, a gondolkodós tárgyakat meg a matekot imádja)
És szerintem nyugodtan nézesd meg szakemberrel, hogy segítsen dönteni, emrt ez tényleg egy életre szóló döntés, és a tiétek a felelősség, hogy jól döntsetek.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Én is rég jártam már itt, illetve ha van időm olvasok. Igazából nem is nagyon van mit írnom.

Nálunk minden a régi, a nagyok megőrjítenek.... :lol: :lol: .

Emese egy kis tündér, nagyon szépen, választékosan beszél (ezt sokan mondják), és igazi kis rosszcsont :lol: :lol: .

Nekem rengeteg a dolgom: háztartás, gyerekek, lehullott a dió (annyi van, hogy sose fogjuk megtörni), tanulok is ha alszik Emese, és a hétvégéimet elveszi az iskola.
Az iskolát egyenlőre élvezem, nagyon érdekes dolgokat tanulok, de nagyon félek a vizsgáktól, nem hiszem, hogy sikerülni fog :? :? :roll: .

A képek mindenkinek nagyon jók!

Bea! Alex és Kitti osztályában is kb. 4 gyerek volt aki nem 7 évesen ment. Te ismered Kyrát, szerintem biztos jobban tudod mint bármilyen szakember, hogy iskolaérett-e.

Regi! Tényleg mindjárt megérkezik a kisbabátok :lol: :lol: ! Biztos, hogy minden rendben lesz, főleg ha csak jót hallasz a szülészetről.

Fanny! Olyan hihetetlen, hogy már Hanna is lassan egy éves :shock: . És tényleg nagyon szép kis hölgy lett belőle :lol: !

Melinda! Örülök, hogy tetszik az új iskola! Benji továbbra is favorit :lol: :lol: !

Andus! Nagyon örülök, hogy minden rendben van!! Most már csak élvezd ki ezt az időszakot!

Most mennem kell!

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok Lányok!
Megjavult a gépünk! Már elvonási tüneteim voltak :lol:
Rengeteg, rengeteg dolog történt nálunk mig nem voltam, persze csak apróságok, de számunkra ezek jelentik életünk fénypontjait. Luku már fut, a kergetőzős játék most a legjobb szórakozás. Szombat óta bukfencezik, teljesen mértani szabályossággal, ez az esti meztelenkedős ágyon ugrálás közben sikerült, és Emese azt mondta Neki: " Gratulálok Luku, hogy tudsz már bukfencezni is!" Aztán ünnepélyes arccal trónol a bilin, és egyszer véletlenül sikerült is pisilni bele. Ezért már 2 bilink van, mert Neki mindig épp akkor kell ráülni, mikor Emesének. Mutogatja a testrészeket. Emese mostmár teljesen ért Lukuul, annyira, hogyha pl. Ő hintázni akar, akkor vált 2-3 mondatot Lukuval, majd közli: "Luku azt mondta hogy hintázni akar" :wink: Vagy esetleg turórudit :lol: :lol: :lol: A Kicsi nagyon figyeli Pöri szavait, hatalmasakat bólint a célzott kérdésekre, és persze Emese van annyira fifikás, hogy megfelelően kérdez. Fantasztikus párost alkotnak. Nézik egymást evés közben, vagy hintázás közben, és ha valamelyik mozdul, azonnal reagál a másik. Mint az ikrek. Mindig ugyanaz kell, ha csikizem az egyiket, bujik a másik is, ugyanazt kell enni-inni, ha farmert adok valakire, a másikra is az kell (na ezt még csak Emese figyeli árgus szemekkkel).
Szóltak az oviból, hogy mégiscsak lenne hely Emesének, és ugy döntöttünk, hogy megpróbáljuk, gondolom január körül, és persze csak délig. Talán jót csinálunk: Emesének nagy szüksége lenne az életkorának és érdeklődésének megfelelő foglalkozásokra, amiket Luku mellett nehezen tudok megfelleően nyujtani. Lukunak pedig szüksége lenne arra, hogy pl. a könyvben megnézzük a boci szarvát, és ne kelljen csak olvasni. Bár nagyon együtt vannak, talán rossz is lesz főleg Lukunak Pöri nélkül de Emesének azt hiszem jót fog tenni. Őt most pl. az foglalkoztatja leginkább este lefekvés után, hogy a jobb lába lóg-e ki a takaró alól :D :shock: Persze pontosan tudja már melyik a bal meg a jobb, de imád rákérdezni. Az ujjakat is felsorolja tökéletesen, és a rajzolás ne tudjátok meg, hol tart. Tegnap kajmánt rajzolt nekem a betonraaz udvaron, és valóban teljesen felismerhető forma volt. A csiga, a lufi madzaggal, a kocka, a hőlégballon :!: és a "pont pont vesszőcske" nagyon megy. Vettem formarajzoló vonalzót, tökéletesen leszoritja és megrajzolja a körvonalat.
Azt mondta, Ő szeretne egy Malackát a Micimackóból, és a legjobban szeretiMalackát, mert az llózsaszin :shock: Sajnos épp Malackánk nincs még, az egész bagázs tényleg itthon áll, dehát majd a szülinapjára veszek Neki. és persze llózsaszin tortát szeretne.
Van szinházbérletünk, Frakkot láttuk elsőnek, azóta Ő Lukrécia, Luku pedig Frakk szerepét kapta. Hivogatja: "Gyere kutya..." és Luku megy :D :D :D Olyankor felvesz egy sötét kendőt és akkor Ő Lukrécia. Pedig Neki a fehéll cica tetszett, mert annak pöllgős szoknyája volt.
Ma épp májgombóclevest főztem, amit turmixgéppel szoktam megcsinálni. Mikor emlitettem, mit főzök, kapásból azt mondta :"Vigyázz nehogy megint elvágd a kezed" (Emlékeztek, kb márciusban vágtam le a fél ujjamat vele) Luku névnapjára csomagoltuk az ajándékát, mire megjegyezte: "Az Annababának is ilyen csomagoló papirja volt" (tavaly kapta Karácsonyra :shock: )
Tegnap az ugrálóban ráugrott Lukura, és rettenetesen elharapta a nyelvét. Máténak előadta: "Beütöttem a nyelvemet a Lukuba"
Hát ezek mennek dióhéjban, hátha valakinek már hiányzott a monológom :D
Majd vissza is olvasok, bár ugy látom, nem voltatok tul aktivak... Na majd ezután!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


húúú én is mindig csak olvasok :):):)

Melcsi Pöri beszéde nagyon édes és milyen aranyosan együtt van Lukuval :)

Nálunk egyenlőre semmi tesó ügyben mindennapok eltelnek lassan itt az ideje a költözésnek is de még arrébb van :) jnauár február környékén lesz ez :)Én már nagyon várom

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Én épp a mult héten voltam rákszürésen, sajnos még nálunk sem kopogtat az ujabb baba, a dokim azt mondta, még fél évet adjunk neki, hogy magától összejöjjön, aztán ha nem, akkor vizsgálódhatunk ujból.
Minden gyerkőc nagyon aranyos a képeken! :D
Jankának pedig boldog születésnapot!
Fanny!
Menj fel a netre, pl. a ringato.hu-ra, találsz biztos a környéketeken, de müv.házakban is vannak különböző zenei foglalkozások piciknek. Én többet próbálgattam már, szerintem a ringató a legjobb, legalábbis ott nem bugyuta gyerekdalok hangzanak el, hanem értékes népdalok, népi játékok, kiszámolók, ölelgetők.
Bea!
Mások a fiuk és a lányok, de én azt érzem, hogy nekünk talán más lett volna Mátéval ez az egész suliügy, ha én is tartom még 1 évet (bár Ő alapból "évnyertes" volt). Vannak gyerekek, akik csak 7-8 éves korukban lesznek valóban "iskolaérettek". De a lányok általában ebben a kérdésben is érettebbek a korukbeli fiuknál.
Örülök hogy Marcellod már szépne szót fogad, most én vagyok Lukuval hasonló gondban. Állandóan utánozná Emesét, persze Ő még nem olyan talpraesett, igy igyekszem akadályozni. Nagyon utálja... Megy a hiszti teeljes erőbedobással, és ugy megfesziti a testét, hogy alig tudom megfogni.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy lassan mindenki visszatér!!!

Most csak Beának írok, de majd jövök máskor is.
Nálunk mind a két gyerkőc évhalasztó lett. Ádám márciusi, és eleinte nem gondoltam, hogy így lesz, mert nagyon értelmes ovis volt, annyira dicsérték az ovónők. Aztán utána olvasgattam és rájöttem, hogy különösen fiúknál érdemes halasztani. És mivel nem mutatott érdeklődést az iskola iránt, így vártunk még egy évet, amihez az is hozzátartozik, hogy nagyon jó oviba járt. Máig nem bántam meg.
Évinél viszont fel sem merült, hogy halasztani kéne, mert ugye második gyerek és egyébként is lány, tehát egészen más kategória. Aztán februárban az ovónő rákérdezett, hogy miért akarom annyira iskolába adni a gyereket, amikor szinte sosem ül le a foglalkozásoknál önszántából, csak ha nógatják! Ezen nagyon meglepődtem, mert amúgy nagyon ügyes volt minden téren, de tény, hogy az iskoláról nem beszélt, a betűk és egyéb iskolás dolgok nem érdekelték. Úgyhogy elmentünk a nev.tan-ba, ahol pont úgy jártunk, ahogy Andi írta. Végül arra is ráébresztett valaki, hogy az iskolában a következő ősszel egy szenzációs tanító néni kezd elsősökkel, és higgyem el, érdemes rá várni. Úgyhogy annak ellenére, hogy a lányom januári (!!!) és már beadtuk a jelentkezési lapot is az iskolába arra a tanévre és persze nyílt napra is elmentük, viszakoztunk és vártunk egy évet. És megint csak nem bántam meg. Egészen áprilisig még ott is aludt az oviban és igazából csak az utolsó 2 hónapban (május, június) mondogatta, hogy már unalmas.
Nekem olyan aggályaim voltak, hogy ő lesz a legidősebb, a legmagasabb és majd nagyon kilóg a többi közül, de ez is megdőlt. Bár valóban a legidősebb, de rajta kívül vannak még 5-en évhalasztók, a többiek nagy része pedig évvesztes. És van nála magasabb kislány is, úgyhogy teljesen belepasszol a csoportba.

Kép
regina3
 
 


Regina!
Feletted hogy mulik az idő! Továbbra is jól vagytok? Pocakot birod szépen? Hüvelyi szülésre készülődtök? És a párod ott lesz?
Melinda!
Te nagyon gyorsan munkahelyet változtattál, remélem ott is jól érzed majd Magad!
Mi lehet az oka, hogy Benji még mindig nem dijazza az ovit?

Mi még mindig a piros menyasszonyi fátyolnál tartunk. Pont van piros takarónk, amit mostanában Emese magára teker nagyon szakszerüen, ruha is, fátyol is telik belőle. Van egy piros müvirágja, azzal járkál madonnai képpel, és Lukut egyik nap valahogy rábeszélte, hogy megfogja a fátylat és vonuljon vele utána. Sétált a két gyerek angyali arccal ide-oda a nappaliban. Azt hittem bepisilek ugy kellett nevetni, de én is igyekeztem megfelelően ünnepélyes arcot vágni a jelenethez. :lol:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, bocs, de azért olvasgattam

Bea
Gratulálok az új munkádhoz!
Andus nagyon jól összefoglalta a lényeget és Regi is, én csak annyit tennék hozzá hogy én általában azon az állásponton vagyok hogy a legokosabb gyereknek is csak jót tesz ha még érettebben megy iskolába. A nagyon ritka kivétel az, ha egy gyereket már nem érdekelnek a játékok és túlságosan intellektuális beállítottságú, aki már csak unatkozna az oviban ( és persze egyéb téren is rendben van – önállóság, feladattudat, kitartás, monotóniatűrés, kudarctűrés stb) de ez igen ritka.

Andus
Meglepődve olvastam hogy nálatok az óvónéni akarta küldeni a gyereket és Te nem akartad, ez általában fordítva szokott lenni, sok szülőt alig lehet meggyőzni az évhalaasztásról, a legtöbben kudarcként élik meg hogy nem mehet a gyerek a többiekkel együtt iskolába, mert mit szólnak a barátok, a szomszédok, hogy a gyerek talán nem elég okos... nem is gondolják hogy az „okosságon” kívül sok egyéb érzelmi-akarati tulajdonság is kell a sikeres iskolakezdéshez, ahogy írtad is. Nagyon jól látod a dolgot!

( Nem is láttam még olyan szülőt aki megbánta volna hogy halasztott, olyat viszont már sokat láttam aki megnánta hogy NEM halasztott)
Anna és Levi is nyári, én biztosan csak a 7. év betöltése után fogom őket beíratni, pedig a nyáriak elvileg előbb is mehetnének.

Fanny
A Ringatón kívül jó pl. a Csiribiri is, és a www.mondoka.lap.hu – n vannak egyéb ajánlások is.

Melcsi
Igen, hiányzott a monológod :lol: :lol: :lol:

Mandula
Áruld már el léééégyszi mit is tanulsz tulajdonképpen???

Melinda
Gondolom nagyon jól esett a diákjaid megnyilvánulása, akik sajnálták hogy elmégy. Ez nem mindennapi megnyilvánulás a kamaszoktól, büszke lehetsz rá :!:
Megszoktad már az új helyet? Jobban érzed már ott magad?

Regi
Az én dokim is külföldön volt Anna születésekor, de azért minden rendben volt.
Minden készen van a kis jövevénynek? Veletek fog egy szobában aludni? Teszel fel képet a kuckójáról?
Át kéne adnod lassan a stafétabotot valakinek...

Nálunk minden rendben, Levi egyre érdeklődőbb, Anna pedig egyre cserfesebb. Imád szerepelni ha jön valaki, de sokszor elbohóckodja. A minap énekel valamit, egyszer csak ránéz a tesójára és odaszól neki: Te is mondd, Levi! Vagy meséli az öccsének a 3 kismalacot: „... találkozott egy emberrel aki szalmát vitt a kocsiján. Mondta neki: deszkás bácsi...” :lol:
Ha elmegy valahová, odaszól: Jó legyél Levike, fogadj szót anyának... ha hazajön, az első szava mindig: hol van Levike? Alszik? Szalad megnézni, megpuszilgatni. Mondom neki: hagyd most, ne ébreszd fel. Jó anya, csak egy kicsit... :lol:
Befekszik Levi mellé a játszóállvány alá és nagy átéléssel lökdösik együtt a csörgőket
Egyik nap nézik a felhőket apával: Siessünk mert esni fog az eső. Erre apa: nem fog, ez csak bárányfelhő. De, de fog-mondja Anna. Mi vagy te, béka? -kérdi apja. Nem, én csak egy kislány vagyok...válaszol teljes öntudattal :lol:
Levike nagyon gyorsan nő, egy hónap alatt 5 cm-t nőtt. Nagyon hosszú baba, teszek majd fel erről egy pucér képet. Szopik, de valószínűleg nem lakik teljesen jól, evés után néha nyűgösködik aztán beletörődik... még mindig csak 80-100-at eszik és nincs több :cry: Max. 10 ml-t tudok fejni szopi után nagy nehezen, cseppenként, de erre sokszor nincs is időm. Jó esetben ebből estére összejön még fél deci, azt megkapja még és ennek nagyon örül... De azért gyarapszik és napközben általában nyugodt, békés baba.
Vasárnap keresztelő volt, 14-en voltunk, alig fértünk el a nappaliban ebédhez :roll: Hajnalban feltettem főni egy 20 l-es fazékba húslevest, a bőségtálakat pedig étteremből rendeltük. Mind a két gyerkőc nagyon jól bírta a nyüzsgést és roppant rendesen viselkedtek, Levike bealudt és még arra sem ébredt fel hogy ráöntötték a keresztvizet. Varrtam neki egy kis fiús, mellényes réklit keresztelőre, ezt kellett ráteríteni a lélek megtisztulásának jelképeként.
Annával vasárnap délelőttönként járunk a misére, tetszik neki, főleg mikor énekelnek, alig lehet lebeszélni róla hogy ne tapsolja meg... :lol: Imádkozni is tud már, esténként szoktuk mondani hogy „én Istenem jó istenem, lecsukódik már a szemem...”
Hát ennyi dióhéjban, majd jövök még képekkel.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Melcsi
Nem csináltál képet a fátylas menetről?? :D

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Akkor pár kép, már rég ígértem...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


még a keresztelőről néhány...

ezt varrtam Levinek, meg a fehér polár kezeslábast mert egy szál rugi már nem volt elég

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Gyönyörüek a kicsinyeid! Annyira belémnyilallt, hogy milyen nagyok már az enyémek, sürgősen kellene nekem még 1 baba! Nem is tudom melyik kép a legkedvesebb, mert mind az! Annácskáról leri, mennyire odavan Leviért. (na ez nálunk nem mondható el teljes mértékben, mert megy az ide-oda adogatás, és mostmár mindkét részről).
Te irod a kedves mondásokat? Én nagyon örülök hogy van ez a napló nekem, belemásolom mindig az irományaimat, már majdnem 100 oldalnál tartok!
Gyönyörü a ruhácska, amit varrtál, Te aztán profi vagy!
Semmiképp nem akarsz pótlást adni Levinek? Csak mert irod, hogy "beletörődik" hogy nincs elég. Lehet nálunk az volt a baj mindig, hogy szörnyünek éreztem, hogy nem elég Nekik ami van, jött a pótlás és persze elapadt a saját.

Mi ma Halász Judit koncerten voltunk. Az ugy kezdődött, hogy mesebérletet vettem, és az első előadás a Frakk... volt. Hatalmas sikert aratott, Emese ugyebár azóta már szinésznő is lett :lol: Nos, mondogattam, hová megyünk, Ő meg modogatta, hogy akkor most megint megnézzük a Frakkot. Mondom, nem, ez most koncert lesz. H.J. nagyon tetszett, sok általunk ismert dalt is énekelt, nem is volt probléma. Vége lett, kijöttünk, le a lépcsőn, majd Emese: "Akkor most megnézzük a Frakkot?" Ugy látom meg kell keresnem, hol játszanak, ezt nem uszom meg...
Luku öntudata pedig erősödni látszik. Csipőből vissza, sőt előre püföli Emesét, szándékosan odafurakszik, ahol Ő van, és egyik reggel, mondom Neki, gyere Lukukém, kérek egy puszit. Hátrálni kezdett, fejét rázza, és mondja, hogy nem! Látványosan sirni kezdtem, hogy jaj, nem ad nekem a Luku puszit. Na erre Pörikém rögtön ölel, ne sirj mama, majd én adok. Erre a kicsi rohanva furakszik hozzám és dugja a kis arcát. :D
De máskor: "szeretsz Luku?" kérdezi Emese. Ő pedig bólint hatalmasat, hogy majd leesik a feje, és összebujnak. :D És együtt ülnek a takaró alatt, mig én sirva keresgélem Őket, kuncognak gurgulázva, egyik se akar előkerülni, a kupac mocorog, aztán kimelegedve előmászik valamelyik. Emesém fél lábon tud ugrálni már, na mikor Luku ezt látja, Ő is próbálkozik persze, megkapaszkodik valamiben, és emelgeti jó magasra a lábát. És egyáltalán, minden rezdülést utánoz, és ebből hatalmas nevetések kerekednek. Olyan jó ha van 2 kisgyerek a háznál.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Icus: anniyra szépek a gyerkőcök és annyira jó hogy ilyen jól fogadja Anna az öcsit édesek nagyon :):):)

Regi neked már nincs sok hátra remélem jól viseled igy a vége felé :)

Bea gratula az új munkához :)


mi jól vagyunk Gergő még nem beszél egyenlőre a púj= fúj ez nagyon tettszik neki és a helyén is kezeli néha anya kezdeményezések vannak de még lusta beszélni :)Két lábon már úgy szökdécsel mint egy kismadár:) hétvégén itt volt pesti papa nagyon jól kijöttek egymással :)nem láttam már én is tavaly áptilis óta jó volt hogy itt volt kicsit de látszik rajta hogy nem tesz neki jót hogy anyu nincs már és a kutyust is el kellett altatni mert beteg volt nehezen bírja az egyedűllétet :(:(:(:(

mi meg most a leendő költözés miatt nem tudjuk hogy legyen vele majd ha már ott leszünk lehet mondom a páromnak hogy vegyük magunk mellé aput tud segíteni mindenben és nem lenne láb alatt sem nem lenne egyedűl sem mégiscsak társaságban lenne otthonba meg nem szeretném ha menne hiszen még el tudja látni magát hát nálunk ez most a nagy dilemma

tesó még nincs úton de dolgozunk rajta :)remélem a karácsonyfa alá tehetek majd egy + tesztet

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Hacsak tudtok apukádnak valami külön kis lakrészt, szerintem nagyon jó megoldás lehetne, ha Veletek tudna költözni, hiszen uj, ismeretlen környezetbe mentek. Gergőnek meg egy igazi nagypapa az főnyeremény lenne, aki mindig a térdére venné, épitene Vele, stb. És Ő sem lenne egyedül.
Én is vágyom ilyen nagyszülőre, csak sajnos a nagyszülők nem vágyódnak annyira miránk :? Pedig a gyerekeknek olyan nagy szüksége van az öregekre. Máténak olyan jó volt, a Nagymamám sokat volt nálunk és mindig ráért játszani Vele, ugy szerették egymást. A kicsinyeim pedig... Luku pánikba esik, ha meglátja az anyukámat, mert azt hiszi, hogy esetleg én elmegyek... De semmi baja Apával vagy Mátéval pl. Most mit higgyek? Emese szeretne velük lenni, de ugy érzem, ez a vágy sokszor egyoldalu... Mesélgetik pl, hogy "a jövő héten elmennénk Agárdra fürdeni, szünet van ugyebár..." de nem mondanák, hogy elviszik Emesét, vagy hogy menjünk velük. A hugom gyerekeivel számtalan programjuk van persze, dehát biztos az enyémek kicsik még... Na lehetne ezt ragozni, de már sokszor irtam erről.
Tegnap nagy égetést rendeztünk, a gyerekek igen aktiv közremüködésével. Emesém hoz egy kis kertész lapátot, és igy invitál: "Gyere ülj a lapátra ide! Kucorodj jól össze! Megsütlek, Megeszlek vacsorára!" :lol: Lukut is csalogatja néha: "Gyere adok neked mézeskalács szivecskét" és Luku megy. :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi
Köszi :D
Pótlást csak ha muszáj lesz akkor adok. Anna rettenetesen hízott a minimális tápitól is, nem tudom Levivel hogy lenne, de talán megússzuk. Végül is 4 hós elmúlt, lassan jön majd a gyümi, a főzelék. Főleg este kevés már a tej. Még van a fagyasztóban aranytartalék lefejve, tegnap óta abból kap esténként 100-at plusz szopik hozzá, és le is szívja utána amennyi még van. Napközben jókedvű, nyugodt, a szopik utáni pár perc nyűglődéstől eltekintve, tehát annyira nem vész, eltekintve attól hogy mostanában megint sűrűn kér cicit, nyilván azért mert nem lakik teljesen jól. A lefejt tejcsivel talán még kihúzzuk egy hónapig, és közben reménykedek hátha még visszaáll a tejtermelés, Annával is több hullámban zajlott ez, hol elég volt hol nem. És fejegetek szorgalmasan amikor belefér az időmbe, cseppenként gyűjtöm, és most meg fogom próbálni a More Milk kapszulát, sokan dícsérik.
Nálunk a mama heti 2 délelőtt átjön és vigyáz Levire, ilyenkor Annával mondókásklubba és játszóházba megyünk, utána pedig Annát többnyire elviszi délutánra magukhoz.
A Jancsi és Juliskát szoktad mesélni? Nekem az olyan horroros... :wink:
Már akartam írni, olyan nagyfiús Luku az új vonalzóján :lol:

Nika
Tényleg jó ötlet apukádat odavenni ha elfértek, tudod már mekkora lesz a ház ahol lakni fogtok? Főleg hogy messze költöztök, másképp biztos ritkán látná az unokáját, így meg naponta.
Kívánom hogy meglegyen a vágyott karácsonyi ajándék... :lol:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Melcsi
komolyan volna erőd 2 kicsi mellett még egy babára?
Nem akarlak lebeszélni de 3 gyerek közül 1 mindig kilóg, valamelyik kettő rendszerint kizárja a harmadikat: a nagyobbak a kicsit, vagy az azonos neműek a másikat stb.
A naplót én is írogatom de mostanában van vagy másfél hós lemaradásom sajnos... :cry:
Örülök hogy Te lelkesen vezeted, én sokszor elhatározom hogy gyorsan beleírom ami történt, amit mondott, de ha akkor elmarad pár nap múlva már nem emlékszem mit is akartam leírni... :cry: :oops:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Igen, érzek magamban elég erőt, illetve tudom hogy tul kell élni az első 8-10 hónapot valahogy :) :wink: De mióta ez eltelt, én minden nap ugy érzem, hogy ez itt a Paradicsom! Az a játék, a nevetések, az összenézések, hogy minden csinyben rögtön társak, ezek arra ösztönöznek, hogy meg kell ismételnünk! Csak hasznukra fog válni, ha sikerül az álmunk, a több testvér az annyira jó! Na és Emese rendszeresen figyelmeztet, hogy "van itt még 1 hely" az asztalnál, a kocsiban, sőt még az ablakban ücsörgéskor is. És persze kislány legyen! Meg is szokta kérdezni, ha megvan: "fáj a nunid? (én igy hivom) nincs kisbaba a pocakodban?"
Igen, mesélem a Jancsi és Juliskát, szépen hangsulyozva, különösen a "nem fogadtak szót" meg az "adok nektek mézeskalács szivecskét" mondatrészeket. Most ez a kedvence, na meg az összes többi is. A mai vetitésnél már azt hittem vége a Csipkerózsikának, mert a Frakkot kérte, ám a második megint a Cs. lett, ez tegnap még forditva volt. Dehát mindegyik mesében van valami horror, hacsak az ember nem ferditi el őket, mint pl. én a Hófehérkét, amiben a mostoha csak elviteti jó messzire, és az almától is csak elalszik és nem meghal. De minden mese jól végződik, és remélem ezzel erősitem a pozitiv gondolkodását.
Bár, egyik nap nagy meglepetésemre megkérdezte, hogy a Viola nem fog meghalni? (A kislány, aki szánkóbalesetet szenvedett- a kómából kijött de kb csecsemő szinten áll, gáz a helyzet). Igaz, Apával nézegetik este a csillagokat és Dezső mondja Neki, hogy az ott a Dédi, meg a másik dédi...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
Annyira röstellem, de tényleg csak néha járok erre... Olvasgatom kampány-jelleggel, hogy mi történik veletek, de az írásig már nem jutok vagy nincs kedvem.
Fotókon nagyon aranyosak a gyerekek. Kicsik, nagyok mind.
Nem is írok személy szerint senkinek, mert biztos valakit kihagynék!
Rólunk annyit, h telik az idő. Janka már egy hónapja volt egy éves! A szülinap jól sikerült, úgy ahogy terveztem. (Ezt személyes sikernek könyvelem el! :wink: ) Az ajándékok beváltak (igaz, azt is jól megterveztem!). Kapott egy nagy, finom, puha macit, egy készségfejlesztő asztalt (zenél, beszél ilyesmi), legot (egyelőre csak szétszedi, de azt nagy örömmel!), cirkuszos sátrat alagúttal. Mielőtt azt hinnétek elment az eszem... ezt az egész család nevében vásároltam, mindenki odaadta neki, amit megbeszéltünk. Nagy volt az öröm, mindenki örült! Janka is és az ajándékozó is!
Hát, Janka jár ugye már vagy 2 hónapja. Egyre ügyesebben, már a babakocsi nem nagyon érdekli. Mondani még nem mond semmit, bár én határozattan hallom az "anya"-t! Vagy nyanya??? :lol:
És annak is oka van, h ritkán jövök! Azonkívül, h próbálom minimalizálni az időt, amit a neten töltök van még egy! Úgy néz ki költözünk!
Röviden ennyi!
Ez most egy kicsit ego hozzászólás volt, nem reagáltam sem a munkahelyváltásokra, költözésre, gyerekszövegre, csappanó-növekvő tejcsire, Porecre... Ugye elnézitek nekem? Remélem... :wink:
Azért majd időnként jövök!!!

Kép
ermoni
 
 


sanos most sem látja naponta mert apukám budapesten él tavaly áprilisban látta előszőr és azóta most megint a párom apukáját gyakrabban látja :)
Még nem tudom mekkora ház lesz még nem keresgélünk majd november vége felé kezdjük el nézegetni de van egy ismerős aki ezzel foglalkozik és azt mondta hogy olyan albi lesz amilyet szeretnénk remélem ez igy is lesz :):):) mi úgy gondolkodunk hogy legalább három szoba legyen ha költözünk szeretném kiszoktatni saját szobába Gergőt

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, hogy ilyen sokan "előkerültek". Imádom olvasni a hozzászólásaitokat!

Regi!

Huha, neked már csak egy pár hét van hátra! Olyan sokat gondolok rád, hogy milyen hamar eltelt ez az időszak, lassan már teheted fel az új családtag képét.

Melcsi!

Épp tegnap emlegettelek a férjemnek, hogy: én nem is értem a Melcsi,hogy bírja energiával a két kicsit. Én tegnap este csak 2 órát voltam Hannával, de teljesen leamortizálódtam, már fizikailag. Rettenetesen fájtak a lábaim estére. Egy percre nincs megállása, megy mint a motolla. Már nagyon ügyesen megy önállóan, igaz néha-néha még meginog, de azért már el lehet engedni, ennek megfelelően jön-megy a lakásban és mi a kedvence?... a lépcsőzés. Na, nálunk van is jó magas lépcső, azt tegnap 5-6-szor biztos megmásztuk.

Móni!

Hanna sem beszél még ( csak ennyit: ka, pá, ma, de ezeket sem tudatosan használja, csak próbálgatja a hangját), de ha énekelek neki, szinte hipnózisban figyeli a számat, annyira látszik rajta, hogy koncentrál, formálgatja a kis száját, de hang nem jön ki. Viszont nagyon édesen tapsol, integet, tudja, hogy hol a füle, szája, orra, cipője stb. és számomra olyan érdekes, hogy különbséget tud tenni, hogy hol a maci orra, a te orrod, a mama orra, tehát mindig a helyes irányba mutat.
Vettem neki egy kacsát, amire nagyság szerint lehet a karikákat rátenni ( közben zenél, villog stb) de még nem tudja a karikát ráhúzni az "oszlopra", ahhoz még ügyetlen, de majd megtanulja.
Arról a sátorról tehetnél fel képet, nagyon érdekel, hogy milyen.


Icus!

A Te babáidat is mutattam a férjemnek, hogy - leszámítva a kisfiússágot, meg kislányosságot - mannyire hasonlítanak egymásra a gyerekek. Azért az nagyon jó, hogy a nagymama így besegít.

Nika!

A nagypapával való összeköltözés, szerintem nagyon jó ötlet, csak az albérlet kiválasztásánál, azért akkor ez egy plussz szempont kell hogy legyen, hogy pl. az ő szobája egy kicsit szeparáltabb részen legyen a lakásban, hogy ha ő vissza akar vonulni egy kicsit , akkor legyen rá módja. (mert ha nem éltetek még együtt, sőt ilyen ritkán vagytok együtt, akkor azért érhetik "meglepetések" őt is meg titeket is az együttélésből adódóan, erre azért számítani kell.)

Pusz, mindenkinek Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, h csak Évának... de most ennyi időm van, és gondoltam időben megmutatom, hátha Hanna szülinapjára adok vele ötletet!
(A toronyrakás hamarosan menni fog, nálunk már a sorrend is alakul!!! :wink: :lol: )
Itt a sátor (sztem baráti az ár is!), de nagy a helyigénye! (Janka imád az alagútban jönni-menni. Még meg is tud fordulni benne!)
http://vega-impex.addel.hu/products.php ... gory=21172
Szép napot!

Kép
ermoni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?