Új privát üzeneted érkezett!

Beneildi: Lillunak nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk!! :D
lamme
 
 


Lillut Isten éltesse sokáig 2. születésnapján! :D :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilla nevében nagyon köszönjük a köszöntéseket, megható, hogy mennyien emlékeztek rá, barátnőim többsége meg totál elfelejtette :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Lányok, lenne egy nem topikba vágó, de számomra nagyon fontos kérdés. Ha van köztetek olyan könyvelő (esetleg Babett :wink: :?: ), aki tudna nekem pár infót adni gyes melletti vállalkozás kérdésében örömmel venném, ha egy privát levélben néhány kérdést feltehetnék Neki. Már felhajtottam magamnak egy könyvelőt, este tudok vele beszélni, de nagyon szeretném több megvilágításból is átlátni a helyzetem. SZóval esetleg tud valaki segíteni? a munkára, amit felajánlottak keddig kell választ adnom, addig képbe kellene kerülnöm, hogy mit vállalok :wink: Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


ildi: nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is Botival! Én sem felejtettem el Lillut, mivel idén is együtt ünnaplek vele... :wink:

küldök privit Ildi, de nem vagyok bérszámfejtő...
Vendég
 


Babett: Neked is boldod szülinapot! :D :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: Esztinek így utólag is boldog névnapot kívánunk!

Lilly: Te Esztidnek is boldog névnapot!

Ildi: Lillunak boldog születésnapot! Lesz bulija? :D

A találka nekünk is jó! Bár a délelőtt nálunk lassan indul, Barna 9 körül szokott kelni :roll: :roll: De alkalmazkodunk a többséghez! :D

KépKép
kutyfül
 
 


Babett, mi is boldog szülinapot kívánunk :lol: köszönöm a privit is:wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kutyfül: hát nem panaszkodhatsz kelést illetően, az biztos...nálunk a régebbi hajnali ivásból - ami Nálatok is volt anno - egy korai felkelés lett kb 3 hónapja 5-6 között. És nincs utána visszaalvás. Igaz nem kelünk 4-5 között már inni, - alvás van este fél9től reggel fél6ig, de hát ez iszonyat fárasztó....főleg a 9 órához képest :shock:

Panndi, Zsófi még mindig olyan korán kel? Ti keltetek hajnalban régebben, nem? vagy lehet keverem vkivel... :?
Vendég
 


Mi voltunk/vagyunk... Általában hatkor kel :( Ritkábban hétkor...
Vendég
 


Mi is általában hatkor kelünk, a hét csak nagyon kivételes :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Fruzsi a nővére nyomdokaiba lép.. ma négykor kelt :shock:
Vendég
 


hűűűűha :shock: akkor én befogom a számat..B fél7kor felébred, kap egy üveg juniort meg egy tiszta pelust, és 8kor ébred legközelebb :roll: de hát már nem sokáig tart az arany élet :wink:
Mondjuk az első 8 hónap nagyon durva volt nekem, 2-5x ébredt reggel 6ig, én nagyon kikészültem, nem tudtam 2, max 3 óránál többet aludni egyhuzamban.. :cry:
Aztán mindenfélét kipróbáltunk, de 2-3 éjjel végigsirt, aztán pedig egyre későbbre tolódtak az ébredések, fél5-5, majd 6-fél7, de persze nyilván függ attól is, h milyen fejlődési fázisban van a gyerek :arrow: elkezdett kúszni-mászni, majd járni, jobban kifáradt, így éjjel is mélyebben aludt

voltam dokinál tegnap, még mindig farfekvés, felajánlotta a prog.császárt, nem éltem vele...abban maradtunk, h megvárjuk, mig beindul a szülés, és annak függvényében döntünk. Ha befordul, nyilván mehet természetes folyamatában, de ha nem, akkor nyilván én sem kockáztatok és irány a műtő..hát ennyi. most 2950 g körül járunk elviekben :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Ébredés: Nálunk Zsófi általában f8-8ig alszik. Ha nem nyűglődik a fogakkal, mint mostanában, akkor Eszti is ki szokta húzni 7ig. Úgyhogy erre egy szavam sem lehet. Persze kivételek időnként vannak, mint most a héten is kb 3-4x kelt éjszakánként, de most jönnek a fogai, úgyhogy ez természetes.

Vicsok: Tekintélyes méretekkel rendelkezik a Kisasszony. :D Drukkolunk, hogy beforduljon! :D Banduc természetes úton született, nem? Nem volt még ilyen tapasztalatom, de úgy hallottam, hogy elsőre nyilván nem engednek farfekvéssel természetes szülést, de ha az első simán ment, és másodszorra ez a helyzet, akkor amíg nincs semmi probléma, engedik. Drukkolunk hogy minden rendben menjen! :D Mi lesz amúgy a Pici neve? Döntöttetek már erről?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


na úgy látom nem vagyunk egyedül, bár én néha már a 6 órát is díjjaznám... :?

panndi: Fruzsi azért még kicsi..reménykedhetsz még :wink:
Vendég
 


vicsok: nekem 35 hetesen saccolták 3 kg-ra, végül 3730 gramm lett :)
Vendég
 


babett: a remény hal meg utoljára, tudom én... :)
Vendég
 


Banducot (38.héten) 1 héttel szülés előtt 3100ra, és 3700al született, és igen, természetes úton. A neten 3500 súly fölött már 2.szülésre is inkább császárt irnak, de hát én odabizom a dokinak, tudom, h ő sem kockáztat..hát majd látjuk :roll: nem fogo fel tragédiaként, ha a műtőben kötök ki.. :wink:
ma este kettesben B-cal, apa későn jön, szóval lasssan nekikészülünk a fürdésnek..

eperke, azért jó, h már a kicsi is így alszik (normál esetben) :lol:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


ja, és Lara lesz a neve a picurnak :lol:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Esztike is fél8-8-ig szokott aludni, örök hála neki érte! Fogzás esetén természetesen nálunk is bevadulnak az éjszakák, olyankor viszont tovább alszik reggel. Ritka rendes egy gyerek ez.

Vicsok, léteznek alternatív technikák is a baba megfordítására, azokat nem akarod kipróbálni?

Esztit nekem anno sokkal nagyobbra saccolták, mint amennyivel aztán megszületett. Bizonyára a kismama alkatától is függ, hány kilós gyereket tud megszülni császár nélkül.

Csináltok valamit a hétvégén? Én mikroökonómiát tanulok, jaj, már annyira utálom!!! :cry: Jövő héten vizsga, utána 3 hónap Hawaii...már ha minden jól megy, és nem tapsolnak vissza! :shock: Ez az első tárgy, ami nekem kicsit magas. Még a függvényekkel csak-csak elboldogulok, de aztán a függvényekből pikk-pakk görbéket rajzolni, na az már nem megy... :cry:

Kép
waterlilly
 
 


Anett, kitartás, én a makroökonómiát utáltam... na meg a számvitelt, el sem mondom, hányszor voltam belőle vizsgázni :roll:
Vendég
 


Hozzánk vendégek jönnek, meg megyünk holnap gyereknapozni, meg mosok, mióta Fruzsi is velünk van, állandóan mosok :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi ma tartottuk a gyereknapot, mert holnap a párom szolgálatban lesz :( Elmentünk a lovardai nyitott napra, amiről már írtam. Fantasztikusan éreztük magunkat!! Úgy éltek a csajok, hogy hihetetlen :) Nikin nevettünk egy jó nagyot, pontosabban kettőt, mert először simogatta az egyik macskát, majd hirtelen felkapta és elkezdte cipelni, majd eltelt kb. fél-egy óra, amikor előkerültek a nyuszik, és hirtelen az egyiküket is felkapta és elkezdett vele szaladni :) Így leírva nem annyira érdekes, de ott annyira édes és vicces volt :) Talán az egyik lánynak sikerült lekameráznia, majd írok neki e-mailt. Vivi is simogatott mindent, de neki a pónilovaglás volt a sláger :) Nagyon ügyesen ment szerintem :) Még az sem zavarta, hogy elázott az utolsó körnél :)

Tegnap meg ovis csoportkirándulás volt. Nagyon jól sikerült az is! Vivi ott is kipróbált olyan dolgokat, hogy csak lestem :) Volt agyagozás is, egy malacot csináltak, nagyon jó volt :) Meg magunk sütöttünk kürtős kalácsot :) Egy csomó játék és program volt :) Én az egyik apukával már a buszon szakadtam a röhögéstől, mert az ő lánya és Vivi előttünk ültek egymás mellett, és ami dumát levágtak, az tök vicces volt :) Annyira édes, ahogy a maguk 3,5-4 évével beszélgetnek :)

Szerdán meg évzáró ünnepség volt az oviban. Vivi egy hangot nem adott ki, de ezt szó szerint értsétek :) Annyira szégyenlős, hogy csak állt, ült (ahogy a műsor kívánta) és nézett, szendén vigyorgott :) Nem baj, végülis ő a legfiatalabb, még csak alig múlt 3,5 éves, lesz majd bátrabb is :)

A blogon vannak fent képek, videók, ha érdekel valakit :)

Bocsi, hogy csak magunkról írtam, még nem volt időm visszaolvasni :oops:
lamme
 
 


Lilly: A makro szerintem is rosszabb, mint a mikro, azt én is nagyon utáltam. De kitartás, biztos menni fog az a mikro!

Panndi: A mosással én is így vagyok, állandóan megy a gép mióta négyen vagyunk. A vasalásról nem is beszélve. :?

Lamme: Jó, hogy ilyen remekül sikerült a lovardás kirándulás és az ovis is. Édesek lehettek a lányok. :D

Mi múlt hétvégén gyereknapoztunk a Várban. Zsófit alig lehetett leszedni a pónilovakról. A Kolompos koncert nem is érdekelte csak lovagolt-lovagolt egyfolytában. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Biztassatok csak lányok, én már ezzel a mikro-val se boldogulok, következő félévben jön a makro, mi lesz akkor velem??? :shock: Ma egész nap tanultam, Eszti lenn van az apjával a nagyszülőknél, Szombathelyen. A húsvét is így telt, szerintem amíg le nem diplomázom, minden hosszú hétvégénk így fog telni... :cry:

Lamme, nagyon édes lehetett niki, ahogy cipelgette az állatkákat! :) Vivi mióta ovis?

Mosás-vasalás nálam is állandó program, pedig csak 3-an vagyunk... :?

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok,

Mi a hétvégén kipróbáltuk a kisvasutat Hűvösvölgyben, szuper, ajánlom Mindenkinek...nem olcsó, de megéri!
és a budaleszi vadasparkban is voltunk, az is nagyon jó program, nem voltak túl sokan és nagyon szép volt, sok állatal, Botinak épp elég volt...

Én holnap utaznék el egy barátnőmhöz a hétvégére Bécsbe - egyedül, de Boti ma elkezdett taknyos lenni....lehet sztornóznom kell... :cry:

Nálam vége a nagy hajtásnak, de azért még van mit csinálnom, de szerencsére már nem kell minden este :lol:
Vendég
 


A kisvasutat mi is szeretnék majd kipróbálni, még Lillu sem volt és amúgy is imádja a vonatokat :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: Fruzsinak boldog hófordulót!! :lol:

Hát nálunk ez a reggeli kelés annyira kicsúszott, hogy ha valami dolgunk van, akkor órát kell beállítanunk, hogy odaérjünk. :oops: :roll: Pedig Barna 1/2 9-kor fekszik, és átalussza az éjszakát. És napközben is alszik 1 1/2-2 órát. Asszem ezt tőlem örökölte :lol: :roll:

Hétvégén voltunk az ikres barátainknál, és a 3 gyerek együtt aludt. Összetoltuk nekik a két ágyat és ott aludtak. Nem volt semmi zűr, Barna simán aludt. Ja, reggel ott is úgy kellett őket kelteni. :wink: Ez a kép éjjel készült róluk (vakuval):
Kép


Múlt pénteken a bölcsiben volt gyereknap. Nagyon jópofa volt. Volt ugrálóvár, egy csomó játék, lángos, palacsinta. Nagyon tetszett mind a kettőnknek!

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül, köszi :)
Ez a kép nagyon jóóóó :lol:
Vendég
 


Fruzsinak boldog hófordulót kivánunk :D
ez a kép tényleg csúcs :lol:

csak bejelentkeztem: még egyben .. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok: ezek már olyan izgalmas napok. :lol: Banduc apával lesz, amíg Te a kórházban?

KépKép
kutyfül
 
 


Panndi, mi is boldog hófurdulót kívánunk Fruzsinak, hihetetlen, hogy már egy hónapos :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi lányok :)

Nekem is hihetetlen, olyan gyorsan megy az idő...
Vendég
 


panndi: Fruszi milyen kis mosolygós!!! aranyosak!
kutyfül: jó volt a kép...
Vendég
 


Panndi: Hűűűű, már Fruzsi is 1 hónapos! :shock: Gratula a hófordulóhoz utólag is! Nagyon édes a vonalzós képen! :D

Vicsok: Már neked sincs sok hátra... :D Drukkolunk Nektek és várjuk a híreket!

Kutyfül: Édes a 3 gyerkőc egy ágyban. :D

Mi múlt héten Anyuéknál voltunk, azért nem voltam. A pünkösdi hosszú hétvégét meghosszabbítottuk egy kicsit a lányokkal. :D Jó volt, csak Zsófinak megint előjöttek a kiütései, úgyhogy vihettük bőrgyógyászhoz. A doki szerint a homoktól van neki, és ügyeljünk rá, hogy ne homokozzon. :? Egy 2 évesnek próbáljuk megtiltani a homokozást, mikor az a mindene... :? Helyett lovagolni vittük, mert azt is nagyon imádja. Egyik nap csak nagy ló volt befogható az iskolában, ahova szoktuk vinni Zánkán, és azon sem félt. :D Pedig én izgultam, hogy meg fog ijedni, és elvesszük a kedvét a lovaglástól vele, de nem. Olyan kis ügyesen kapaszkodott. :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, Lillunak is vannak kiütései (már múlóban ugyan) egyes dokik szerint ekcéma, mások szerint dermatitis papulosa... 3 dokinál voltunk... Nálunk is felvetették az uszoda és homokozó megvonás kérdését. Szerintem homokozótól egy ekkora gyereket, mint Zsófi vagy Lillu soha nem tudsz sikeresen eltiltani. Nekünk se sikerült, attól független múlik a kiütés. Remélem Zsófi is hamar megszabadul tőle :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kiütés: nekem sikerült Boti kezeit kigyógyítanom, miután a bőrgyógyász eredménytelenül kezelte egy szteriodos krémmel, pár hónap után rájöttam, hogy azóta kiütéses a keze, mióta kezet mosunk rendszeresen evés előtt, mégpedig folyékony szappannal. Na, a normál szappannal meg még durvább lett 2 nap használat után, ekkor jöttem erre az egészre rá. AZóta vettem a patikában vmi fertőtlenítő foly.szappant (a bölcsikben is ez van állítólag), és pár nap! alatt teljesen rendbe jött. Szóval ha valóban a homok, az gáz, de esetleg ezen is érdemes elgondolkodnotok. Nálunk azóta semmi baj a kezével, semmi ekcéma. Persze a doki annyit mondott, hogy sok gyereknél van ekcéma, ez van - ennyi, de az okáról semmit nem mondott, és nem is kérdezett...

Eperke, Füred környékén van vhol póni?
Vendég
 


Nálunk az alkaron volt a kiütés, szteroidos kenőcs nekünk se igen használt, bár Lillunak kértem utána nem szteroidosat is :shock: a baj csak az, hogy igazából a gyerek és felnőtt bőrgyógyász is teljesen mást állapított meg ugyanarra a kiütésre :shock: na nem baj, most már szinte alig látszik.

Nálunk én vagyok pl. a folyékony szappanok egy részére allergiás :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így rátok török és kéretlenül beleszólok a beszélgetésbe...
Kisebb-nagyobb kihagyásokkal már jó ideje be-benézek ide, a kislányom is a Szabolcsban született 2007. decemberében.

Most a pöttyök-ekcéma téma miatt ragadtam klaviatúrát, hátha a tapasztalataim segítenek.
Blankának tavaly nyáron jöttek elő száraz foltok, főleg a hajlatokban, egy az arcán és volt még a combján. Ekcéma volt, de nyár végére eltűnt és idén márciusig semmi nem volt rajta.
Aztán megkapta a 15 hós oltást és egy hétre rá ronda kiütései lettek, az egész testét elborították. Persze aztán az ekcéma is előjött, de a törzse apró pöttyökkel volt tele. Egy helyi bőrgyógyász azt mondta, az is ekcéma, írt rá szteroidos kencét. Azért én nem nyugodtam, elmentünk a Heim Pálba, ahol azonnal rávágta a doktornő, hogy ez dermatitis papulosa. Nem szteroid kell rá, hanem inkább cinkes kevert krém, de magától is múlik, csak kb 6 hét, vagy ekcémásnál még hosszabb idő a gyógyulás.
Szóval nem lehet az ember elég körültekintő, de bosszantó, hogy orvostól orvosig kell hurcolni a gyereket.

Babett, valóban a szappan is lehet a ludas, de ki kell tapasztalni. Én mindent elolvastam amit lehet, nincs más megoldás, csak rá kell jönni az okára, lehetőség szerint csökkenteni a szteroidot, de azért az sem ördögtől való, csak körültekintően kell használni. Mi használunk egy Culevit nevű kenőcsöt, Halicart és persze sok testápolót.
Még egyszer bocsi, csak gondoltam megosztom veletek ezeket.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szia Szisz,
betörhetsz ám máskor is, szívesen látunk :wink:
A Heim Pál bőrgyógyásza nálunk is a dermatitis papulosát állapította meg, végül mi is ezzel a Heim Pálos krémekkel hoztuk rendbe Lillu karját, de nekünk pluszba van ekcémánk is :oops: :oops: :oops: csak hogy ne örüljünk annyira :shock: bár ezek a heim pálos kencék azt is jelentősen javították :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Szia szisz, gyere nyugodtan máskor is :)

Igaziból vicsok miatt néztem be, hogy mi újság :roll:

Na de ha már itt vagyok, mutatok fotókat, most épp nyugi van :wink:
Sok lesz, bocsi :)


Kép

Kép

Kép

Kép

[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1244614932.9063.jpg[/img

Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Nagyon szépek a Lányaid Panndi, Fruzsi igazi kis hajas baba :lol: Zsófi ernyős képe verhetetlenül aranyos :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


panndi: nagyon jók a képek, és Fruzsi már olyan nagynak tűnik ezeken a képeken...én még eddig nem próbáltam Botit pónira ültetni, de most felbuzdultam :lol:

szisz: nekem alapvetően nincs bajom a szteroidos krémekkel, én magam is használok ilyeneket egy másfajta bőrbajomra 15 éve és semmi mellékhatása nem volt sosem...Botinál egyszerűen nem használtak, de szerencsére kiderült az oka. Igazából én csak azt hiányoltam - így utólag, hogy nem adott tippeket a probléma megkeresésére a dokinő.
Amúgy szívesen látunk itt a egykori szabolcsosok között...

B.
Vendég
 


Lányok: koszi a kiütéssel kapcsolatos reagálásokat. A Heim Pál-ba én is el akarom vinni Zsófit, ajánlott ott egy ismerős egy doktor nőt. Egyelőre vidéken voltunk vele bőrgyógyásznál, mert eléző alkalommal és most is nagyiéknál jöttek ki rajta a kiütések. De a doki azt mondta, hogy a múltkori és a mostani teljesen különböző, más jellegű volt. Akkor a keze és a tenyere volt nagyon csúnya, most pedig a végtagjain voltak piros kiütések, amik még viszkettek is. Egy hűtő kencét kapott rá, amit úgy kevertek gyógyszertárban és úgy tűnik rendbe hozta. Most már nem is nagyon látszik és nem viszket. Amúgy mikor a keze volt csúnya először, én is a szappanra gyanakodtam, de mégse az volt a gond.

Szisz: Neked külön köszi a hozzászólást. Gyere máskor is!

Panndi: Tündériek a Lánykáid! :lol: Látom Zsófid is szeret lovagolni. :D Az az ernyős kép pedig tényleg verhetetlen! :D Fruzsi is milyen kis mosolygós, figyelmes már! :D Nagyot nőtt Ő is! :lol:

Babett: Mi Zánkán szoktunk pónigolni, ha otthon vagyunk. Füredhez közelebb nem találtunk még lehetőséget. Zánkán ahogy Nagyvázsony irányába elhagyod a falut jobb oldalon van egy lovasudvar. Ki is van táblázva, ott voltunk párszor. De állítólag a veszprémi állatkertben is lehet, bár mikor mi voltunk, akkor épp nem működött a dolog az átalakítások, építkezések miatt. Azokat elvileg már befejezték, úgyhogy lehet már üzemel, utána kell kérdezni. Ja, és júni 21-én lesz a zánkai Gyermekvárosban lovas gyereknap, ott is biztos lesz rá lehetőség.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Esztikének ma reggelre kibújt alul a 2. fogacskája is. De szerintem a felsők is jönnek, mert nyűgös és folyamatosan piszkálja. Zsófi pedig épp a miért korszakban van. Akármit mondunk neki kérdezi, hogy miért? miért? :D Azt hitem ez egy kicsit később kezdődik, de ezek szeiunt nem. :D Alig győzünk válaszolni a kérdéseire. :lol:

Lilly: Hogy sikerült a vizsgád?

Ha lesz kis időm én is hozok képeket, de most mennem kell Esztihez.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


köszi Eperke, megnézzük, ha lent leszünk! most a hétvégén az alsóőrsi motoros találkozóra készülünk átmenni, Botinak tuti nagyon fog tetszeni a felvonulás szombaton, mert meg van őrülve a motorokért :lol:
Vendég
 


Lilla is miértkés lett, igaz csak így tudja mondani méér :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatás, ha időm engedi, fogok jönni néha.

Heim Pálhoz még annyi, akit érint, hogy július 1-től megváltozott a rendszer, már mi sem tudtunk időpontra menni, bár még nem vonatkozott ránk az új. Most úgy van, hogy összesen 60 sorszámot osztanak ki, ha az elfogy, aznap nem fogadnak mást. Nem tudom, ez valójában hogy működik, mi 2 és fél órát vártunk, bár nagyon siettek, tényleg gyorsan láttak el mindenkit. Kicsit futószalag. Az engem is zavar, de úgy látszik minden bőrgyógyász ilyen, nem igazán kutatják az okokat, csak tünetet kezelnek.

Panddi, nagyon szépek a leányzók!! Na rakok pár képet az én kis tündérkémről.
Kép

Kép

Kép

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szilvi Blanka is nagyon szép :lol:

Már június 1-től nincs időpont a Heim Pálban, mi pont aznap voltunk már így. A 60 sorszám tényleg igaz, aznap 8-kor már 23 elfogyott! és elvileg 2-ig rendelnek. :shock: Mi 4-ek voltunk, így nem volt vészes a várakozás, igaz korán mentünk :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: