Új privát üzeneted érkezett!

Ma egész nap bojkottáltam a tanulást, most meg már késő lenne belekezdeni, úgyhogy inkább visszaolvastam...

Kutyfül, kérdezted, honnan szereztem a bébi-szittert: ismerős ajánlotta. Találkoztunk, szimpatikus volt, aztán egy délutánt végigcsináltunk közösen, azóta "élesben" megy. Kedves, végtelenül türelmes 22 éves lány. levelezőn gyógypedagógiát tanul, és mellette végez egy csecsemő- és kisgyermekgondozás tanfolyamot. Viszont elég drága...
Olvastam, hogy tanulsz, mit és hol?
Barnika édes a képeken, milyen nagyok már a gyerekeink! :)

Babett, te mit is dolgozol? Biztos, ami biztos alapon én is beírattam Esztit a bölcsibe, május végén derül ki, hogy felveszik-e. De én csak jövő tavasztól tervezem beadni.

Nem kellene képeket feltölteni a gyerkőcökről? Végigpörgettem az utolsó pár oldalt, és nem nagyon találtam lépeket.

Meg valamikor egy talit is össze kéne már hozni! (Andi és Anikó felmentést kapnak, természetesen....) Margitsziget? Egyéb ötlet?

Kép
waterlilly
 
 


Közben kiderült, hogy havi egy ampulla kell csak, szóval eperke, ha még nem küldted el, köszi, de ne is küldd. Zsófinak hetente kellett adni, már nem úgy van :roll: Bocsánat a kavarért :oops:

vicsok: én 76-tal mentem szülni Zsófival, most 72-vel, és most 62 vagyok. Még fél kiló hiányzik az induló súlyomhoz :lol:
Vendég
 


Ezennel megkezdem a képfeltöltést...

Kép Ilyen zöld szemem lett végül
Kép Hát nem anyára hasonlítok, az biztos...
Kép Szeretek az ágyneműtartóban fetrengeni...

Kép
waterlilly
 
 

 
 

Andi, ez a 62 kiló fájt... 8)

Kép
waterlilly
 
 


Aztamindenit, de megnőtt :shock: (Mondjuk nem tudom, mit gondoltam, másfél éves múlt :roll: ) Nagyon szép! :)

Mindjárt hozok én is fotókat :wink:
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Kép

Picit sok lett, bocsi :oops:
Vendég
 


Hát Lilly, nem úgy nézel ki, mint akinek súlyproblémája van :)
Vendég
 


na micsoda eseménydús napot hoztatok itt össze :lol:

Lilly: sztem is tök jól nézel ki, nem kell fogyózni....bár ha tervezel terhességet, akkor jobb nem pluszsúllyal nekiindulni. Én emlékszem, amikor még írtad,hogy Te tuti nem akarsz másikat.... :wink: ...Én amúgy könyvvizsgálattal foglalkozom...már csak 2 keményebb hét, aztán jöhetnek az újságok és könyvek (na nem szakirodalom) és a semmittevés!! Persze azt is megunom hamar, de most pillanatnyilag tudnám értékelni... :?

Én ma már nem bírok képekkel küzdeni, de hamarosan hozom én is.

Én még +2 kgban (így 56-57kg) vagyok a szülés előttihez képest, ami nekem így is sok, mivel arányaiban látszódik sajnos...és megint itt a bikiniszezon, őrület... :roll: És Boti mellett nem megy a fogyókúra, folyton vacsiznom "kell" vele...

Panndi: annyira cukik a lányok!!!!

Boti most kb 85cm és a 12 kg-t már elértük április végén, azóta nem mértem...és rengeteget beszél!!! tegnap elkezdte mondani a "pont pont vesszőcskét" a maga módján...szóval szavalunk, ragozunk, meg minden :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


hát normál súlyom 64-65 körül ingadozik, amit mindig szeretnék 60ra levinni...ez rögtön szülés után sikerült is, de aztán szopi alatt nem fgotam vissza magam, és egészen 66ra feltornáztam...a sejtésem, h most is így lesz. :roll:

Waterlilly, hogy már mekkora ez a gyerkőc!!!

Andi, nagyon édesek a lányok!!!
Hogy birod egyébként velük, van segitséged? Én előre rettgek az "őskáosztól" h nem fogom tudni beosztani a napokat..és segitségem is max 1 hétig, utána hármasban múlatjuk a napokat majd...

Egy kép Banducról is, ez húsvétkor készült
Kép [/img]

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Segítség nincs, vagyis Apa rengeteget segít este. Ő szokott Fruzsizni, amíg zuhanyzom, vagy Zsófit altatok. Amikor feküdnöm kellett, teljesen rámaradt a fürdetés, és azóta is ő fürdeti Zsófit. Fruzsi fürdetését meg hárman csináljuk, Zsófi is segít :)

Amúgy bírom, bár szerintem Zsófival türelmetlenebb vagyok :oops: De igyekszem nagyon odafigyelni.

Amúgy nekem is a 60 kg a cél, ahhoz két kilót kéne leadni...
Vendég
 


Hű de szép éás nagy fiú ő is :)
Vendég
 


Sziasztok!

Azt a mindenit! Alig győzök visszaolvasni! :D

Lilly: Nagyon örülök, hogy mostanában gyakrabban jössz! :lol: Találka jó ötlet. :D Nekünk igazából mindegy hogy hol, majd valahogy eljutunk a helyszínre. Akár a Margit-sziget is megfelel, játszótér legyen, Zsófinak csak ez a lényeg. :D
Esztikéd is milyen nagy már! Repül az idő! Nagyon édes! :D

Panndi: Már elküldtem tegnap. Remélem megkapjátok azért. Majd jó lesz a harmadiknak is. :D :wink: 2010 szeptemberig jó amit küldtem, ha jól emlékszem. Amelyik később jár le, azt elteszed a következőnek.
Naggggyon édesek a lánykáid! :D Öröm bennük gyönyörködni! :D Zsófi hogy puszilgatja Fruzsit, ééédes nagyon! :D Nem tűnik féltékenynek a képeken. Ugye nem is az? Babakocsi-baba nálunk is nagy sláger, mindent úgy csinál zsófi a babáival, ahogy én Esztivel. :D De mostanában már Esztit is rendezi, esténként fürdés előtt szoktam engedni, hogy Ő vegye le Esztiről a pelust, tegnap már a popsiját is ő törölte ki, nagyon szakszerűen. :D

Mindjárt hozok én is képet. :wink:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hú, Andi, most aztán irígykedem... Fruzsika csoda édes! Zsófi is jól megnőtt, és látni a képeken, hogy nagyon szereti a kicsit. Az együtt alvós kép a legédesebb! Minden elismerésem, hogy segítség nélkül is ilyen jól boldogulsz.
Jól megy a szopi? Ráérsz még fogyni!

Vicsok, én ugyanígy voltam, szülés után lement a súlyom, aztán mára plusz 8 kiló rám ugrott... Sajnos sokat nassolok tanulás közben, meg valószínűleg a lelassult pajzsmirigy-működés is besegít. Ja, a képen szerencsére csak a fejem látszik, az még vállalható, deréktól lefelé meg nem hagyom, hogy fényképezzenek! :P De azért jól esett, hogy dícsértetek.
Banduc nagyon aranyos! Vagány abban a szerkóban!

Babett, hát én is emlékszem ám, hogy nekem aztán soha többet gyerek... :oops: Továbbra sem állítom, hogy az első két hónap Esztivel könnyű lett volna, de most már tapasztaltabb vagyok, és nem szerencsétlenkednék, hanem kérnék segítséget ha pl. nem megy a szoptatás (nekünk ez tett be), vagy bármi más baj van. Meg hát azért a bébi-szitter is nagy segítség, azóta, hogy heti 2 délután besegít, valahogy sokkal kevesebb a teher rajtam, és sokkal értelmesebben töltöm az időt Esztivel. Mondjuk, nem tudom, mit csinálnék akkor, ha ikreim születnének... :shock:

Jól értelmezem, hogy otthonról dolgozol? várjuk a képet Botiról!

Ildivel, Tücsivel, Kutyfüllel mi lehet?

Kép
waterlilly
 
 


Lilly: Jó nagyot nőtt Eszti. Tényleg régen láttunk róla képet!
TB és bérügyi szakelőadó tanfolyamra fogok járni szombattól. Valamivel el kell ütni az időt:))

Andi: nagyon édesek a lányok így együtt!!! Jaj, irígykedem ám :oops: :oops:

Én most 65 kg vagyok, 68 voltam, mikor Barnával terhes lettem. Nekem a 62 az álmom :?

Képzeljétek, ma hívtak, hogy Barnát felvették a bölcsibe. Beíratom, aztán novemberig majd meglátjuk hogy alakul az életünk. Úgyis csak akkor vinném.
Ja, a barátnőm mondta, hogy nézte a listát, amin a felvett gyerekek vannak és legalább 5-6 Barnabás volt rajta. Teljesen elkeseredtem, hogy ilyen gyakori a neve :cry: :cry: Tudtam, hogy nem ritka név, de nem gondoltam, hogy ennyire tucat.

KépKép
kutyfül
 
 


Kép Kép
Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Jaj, Eperke de jó, hogy írtál te is! Zsófi nagyon aranyos, hogy így segít babázni! Tőled is várjuk a képeket!

Van játszótér a Margitszigeten?

Lammét kihagytam az előbbi felsorolásból, remélem, hamarosan ők is jelentkeznek!

Kép
waterlilly
 
 


Eperke, ezek a képek nagyon jók!!!

Kell nekem még egy kislány és kész! :wink:

Kép
waterlilly
 
 


Most alszanak mindenhol a gyerekek?:)))

Eperke: Zsófinak nagyon jól áll a csatt, meg copf:))

KépKép
kutyfül
 
 


A szigeten van egy csomó játszótér! Mi is benne vagyunk ám a találkozóban!!

KépKép
kutyfül
 
 


Vicsok: Az elején biztos nem lesz egyszerű, de ügyesek vagytok, belerázódtok, meglátod! :D Nekünk is vannak jobb-rosszabb napjaink, van amikor én is nehezen bírom cérnával. De utána jön egy mosoly az egyiktől, egy puszi a másiktól, és mindjárt szebben látom a világot! :D Ma például nagyon jó napom van: már lassan 1,5 órája együtt alszanak mindketten. :D Na, ilyen nálunk ritkán van, úgyhogy most nagyon örülök egy kis szusszanásnak. Délelőtt ringatón voltunk, úgy látszik kidőltek tőle. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilly: Hajrá a hugicával Esztinek! :wink:
Van játszótér, meg ott az a kis vadaspark is, lehet pónigolni. Azt is imádja Zsófi. :D

Ildi tényleg jó régen nem írt már. Pedig Ő nem szokott így eltűnni. Remélem minden rendben velük. Lamme, Tücsi is régen voltak már.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kutyfül, szia! Össze-vissza rakta be a hozzászólásokat az oldal.
Az azért jó, hogy fölvették Barnit a bölcsibe, legalább a biztonságérzet megvan, hogy ha kell, akkor be tudod adni. Nálunk jövő héten teszik ki a felvettek névsorát.

Remélem, az eltűntek is jelentkeznek hamarosan!

Kép
waterlilly
 
 


eperke: megkaptam, köszi szépen :)

Lányok édesek!

Anett: azért azt a két kilót ledologozom ám, már témán vagyok. Szoptatrás megy rendesen, napo nta ötször eszik, négy óránként, éjjel van nyolc óra szünet, 10 nap alatt 250 grammot hízott, szóval minden oké :)

Én Zsófival a szoptatás alatt fogytam le, most is ezt várom :lol

Na majd folytatom, Zsófi hajcsatot akar tenni Fruzsi hajába :roll: :arrow:
Vendég
 


Sziasztok, minden gyerek nagyon édes :lol:

Mi se tűntünk el :wink: köszi a hiányolást :wink: de házassági évfordulónk alkalmából Apával 3 napot csavarogtunk, Lillu addig a Mamánál volt... Tegnap jöttünk haza, még nem értem utól magam :wink:

Szigetes tali nekünk is ok, helyileg is jó lenne :lol: kedvünk is van hozzá :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Waterlilly: Köszi a hiányolást, jól esett :) Örülök, hogy jól vagytok, és mostanában többször is írsz :) Eszti nagyon szép és látszik, hogy kis huncut :wink: Külsőre ő is még inkább babás, mint kisgyerekes :D Niki is ilyen :D Nem csodálom, hogy kezdesz vágyni egy kistesóra :wink: Tényleg tök jól nézel ki a képen! Neked nem hosszú hajad volt? :shock:

Tali: Én is benne vagyok! :lol:

Testsúly: Én inkább nem írok számokat :( Mondjuk engem nem feltétlenül a számok zavarnak, hanem az, hogy a hasam csúnyán lötyög, amin max. egy plasztika segíthet :( A csíkokkal ezek után már nem is foglalkozom :(

Pandi, Eperke, Vicsok: Nagyon jó képeket tettetek fel :wink:

Eperke: Nagyon jó a mei tai :wink: Mi május 30-án megyünk a lovardába a nyílt napra Pécelre. Ti mentek valamikor valamelyikhez?

Amúgy jól vagyunk, lányok egyre ügyesebbek, okosabbak, akaratosabbak :D Jövőhéten évzáró, csoportkirándulás, lovarda :D Múlt hétvégén Káposztásmegyeri napok voltak, páromék kint voltak egy fecskendővel, úgyhogy kimentünk mi is a lányokkal meg anyósékkal. Nagyon jól éreztük magunkat. Niki sajnos semmi különöset nem tudott csinálni, de Vivi sokmindent kipróbált, még dodgemezett is a Papával :D A blogon vannak képek :D

Nikiről egy kép:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lamme 2011.02.11 21:35-kor.
lamme
 
 


Lamme: Szia!!! Jaj, Nikike több, mint gyönyörű!!! Eszti főleg azért olyan babás, mert még mindig nem egy Schauma-reklám a haja... :? Amúgy alkatra már óvodásnak beillene. :roll: Mi a blog fellelhetősége? (priviben is jöhet)

Ildi: ezért a 3 napért most irigyellek ám... Jó, hogy van olyan rokon, akiben megbíztok, és nyugodt szívvel rábízzátok a kicsit.

Andi: ezek szerint Fruzsi úgy eszik, mint a nagykönyvben? Na és mennyit alszik? Zsófi nem volt egy alvóbajnok, ha jól emlékszem...

Akkor tali: mikor? Nekünk bármelyik nap jó délelőtt, vagy délután 4-től. (Fél 1-től 3-ig-fél 4-ig alvás van.)

Már csak Tücsi hiányzik... :roll:

Puszi mindenkinek!

Kép
waterlilly
 
 


Ildi: Ezért a 3 napért én is irigykedem kicsit. :oops: Amúgy merre voltatok? Lillu hogy bírta nélkületek?

Lamme: Hát, még nem jutottam odáig, hogy annyira átböngésszem azt a lovas honlapot, így nem foglaltunk időpontot. Meg jövő hétvégén amúgy is balatoni kiruccanást terveztünk nagyszülőkhöz. De ami késik...
Köszi a mei tai dicsit. :D Szeretem nagyon, bár még gyakorolnom kell a fel-le vételt. Eszti is élvezi. :D Hátra sokkal könnyebb ezt megkötni, mint a kendőt.

Tali: Nekünk is a délelőtt vagy du 4től jó. Csütörtök délelőtt ringatóra járunk, azt leszámítva akármelyik nap megfelel. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Na hát Ti már megint maratoni oldalt hoztatok össze napközben...alig bírom visszaolvasni, és el is felejtem, mire elérek az alájáig... :oops:

Lilly, tényleg nagy fórumos lettél, jó hogy újra gyakrabban jössz :lol: :lol:

Én megint fáradt vagyok már a képfeltöltéshez, talán holnap. Ma egy cégnél voltam délelőtt, este meg megint dolgoznom kellett. De szerencsére egy céggel előrébb jutottam, már csak egy hét, és muszáj befejeznem mindent....Igen Lilly, itthonról csinálom a munka jelentős részét éjszaka és alvásidőben.

A bébiszitter nekem is jól jönne, de vhogy halogatom ezt a dolgot...pedig kellene néha egy-egy szabad este a párommal. De most megint jönnek a balatoni hétvégék, amikor azért lesz időnk, mert Anyósomra hagyhatjuk Botit bármikor. És a római kiruccanás óta nem is aggodalmaskodok annyit...azt hiszem :wink:

Júliutsól elvileg megyünk le 2 hónapra Balcsira, ha minden igaz....

A Margit sziget nekünk is úgy jó, ahogy a nagy átlagnak: Kb. 12-3ig van egy alvás.
Eperke, Eszti Rád hasonlít jobban, nem? Zsófi még mindig cuki a csatokkal. A többi gyerkőc is édes nagyon.

na jó éjt , megyek aludni kicsit...nem is tudom írtam-e, de kb 2-3 hónapja 5-6között kelünk reggelente...... :shock: :shock:
Vendég
 


Íme: Kép Kép Kép
Vendég
 


Hát igen, a súlykérdés nálam is maradjon annyiban, hogy nem írok számokat, sem magam, sem mások sokkolására :oops:

Pécs és környékét jártuk be, kirándultunk, várat néztünk, barlangban voltunk, lejártuk a lábunkat, de jó volt nagyon.
Előre nagyon aggódtam, meg közben is hiányzott nagyon KisLilla, de be kell látnom, hogy neki is és nekünk is jó volt ez a pár nap!

Lilly, hát Lilla se egy hajas baba, de azért bízok, hogy javulni fog :lol:

Nagyon aranyos Niki is a képen!

Babett, Boti iszonyú kis vagány kisfiú, én alapvetően lányos anyukának tartom magam, de Boti képei láttán kedvet kapok fiús anyukának is lenni :lol:

Mi inkább a délelőttökre szavazunk a találkozó tekintetében, nekünk az jobb lenne :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Babett: Szép nagyfiú Boti :wink:

Lilly: Küldtem privit :)

Eperke: Hátra kötni nekem sose sikerült túl jól Nikit, viszont előre szerintem is egyszerű :D Mi már jóideje nem használjuk, mert nagyon menőmanó a csaj :D A babakocsit is csak olyankor vesszük elő, ha várhatóan menetközben fog aludni, ill. relatíve messzebb megyek velük gyalog.

Tali: Én inkább a délelőttre szavaznék :) Margitsziget okés :)

Mennem kell, labdázni hív a kislányom :D
lamme
 
 


Babett:Boti nagyon megnőtt mióta nem láttuk! Aranyos nagyon! :D Mi is júliustól Balcsizunk! :wink: Bár 2 hét kiesik majd (10-20 között), mert akkor megyünk Erdélybe.
Hát, ha Te mondod, akkor biztos hasonlít rám Eszti. :D Egy jó ideig mindenki azt mondta rá, hogy inkább Apa, de mostanában sokat változott.

Ildi: Pécs környéke szép, biztos jó lehetett! :D Kell is a kis kikapcsolódás. Én is emiatt várom már a nyarat, mert hétvégén legalább ki tudunk mozdulni kicsit Apával, míg a nagyszülők vigyáznak a gyerkőcökre.

Lamme: Én direkt a hátra kötés miatt ruháztam be mei tai-ba, mert előre kötve már nem bírtam Esztinek a súlyát, fájt a derekam.

Tali: Úgy tűnik a délelőtt jobb a többségnek, akkor már csak egy napot kell kitűzni. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Én is csak bekukkantottam :shock: hűű, már mekkorák a babák, és Boti is mekkorát nőtt már, nagyon kis vagány.

Voltam ctg-n, de hát majdnem minuszba megy a grafikon, szóval semmi extra. Sztrepto negativ, viszont találtak mást...úgyhogy még egy kúra szülés előtt..

Pécs is nagyon szép, nekünk nagy kedvencünk Sümeg, meg hát tesóm most épp arrafelé van, így van kihez mennünk, idén már kb 3-4x voltunk, nagyon szeretjük. Mindenki a Kapitányba megy, ami elég drága (ok, h 4*-os wellness) de vannak olcsóbb és jó helyek még..

A taliról kérünk majd képeket :wink:

Babett, nem semmi, h birod igy a munkát, le a kalappal.. :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Ildi: örülök, hogy kedvet adott Boti a fiúkhoz is... :lol: Én eddig sem tartottam magam külösebben fiús anyukának, ez adódott, és kész. Nagyon szívesen kipróbálnám igazából mindkettőt, de hát lesz majd ahogy lesz... :wink:

Köszi Vicsok, hát igyekszem. Már nem sok van szerencsére... :)

Jó hétvégét Mindenkinek
Vendég
 


Eperke, Lilly: Esztereiteknek boldog névnapot kívánunk!! :D
lamme
 
 


Lamme: Köszönjük szépen Eszti nevében!

Lilly: Eszterkédnek is nagyon boldog névnapot! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Köszönjük a névnapi köszöntéseket.

Eperke, mi is boldog névnapot kívánunk Esztikédnek. Zsófi névnap is mostanában volt, ugye?

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

http://tv2.hu/Cikkek/2009-05-05-az_ugy
Kérlek benneteket, hogy nézzétek meg a belinkelt oldalt és szavazzatok, mert nagyon megérdemelnék a támogatást. Előre is köszönöm!
Amint lesz időm, jövök.
Szép napot mindenkinek!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Mi is nagyon sok boldog névnapot kívánunk mind a két Esztikének :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Esztereknek boldog névnapot kívánunk!

Taliban mi is benne lennénk ám! Margitsziget jó ötlet, Nyugatitól közel van nekünk :)
Vendég
 


Nálam is ez volt a szempont, hogy a Nyugatihoz közel legyen :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jaj, Andi, de jó!!!

Mikor legyen a tali???

Kép
waterlilly
 
 


Hű, Ildi, Lillunak mindjárt szülinap, jól látom???

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Még egyszer köszönjük a köszöntéseket!

Panndi: De jó , hogy bevállalod a két gyerkőccel a találkát! Örülünk neki nagyon! :D


Mi most jöttünk nemrég a doktor nénitől. Esztike már 7700 gr. :shock: Ahhoz képest, hogy szinte csak szopizik, elég szépen gyarapszik még mindig. :D Ennek örülök, mert Zsófi ekkora korában már csak reggel-este szopizott. De azért már lassan jó lenne Esztivel is kiváltani 1-2 szopit. Ja, és a névnapjára kibújt az első fogacskája is. :D Szinte észre sem vettük! :D A doktor néni szerint a második sincs nagyon messze, de elég nyűgös is ma, ezt azért megérezzük.

Találka: Én a héten egy gyerekes Anyuka leszek, úgyhogy bármikor jó a találka. Nagyiék az előbb elvitték Zsófit,hétvégén megyünk mi is utána a Balcsira. Jövő héten viszont nem leszünk Pesten, mert lenn maradok a hétre velük Anyuéknál.

Ildi: Tényleg, nálatok a héten lesz szülinap! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Nekünk a délelőtt jobb lenne, bár elég meleg van :roll: Lej
het, hogy jobb lenne picit hűvösebb időben.

Eszternek szép súlya van :D
Vendég
 


Igen, holnap lesz Lillu két éves :lol: cserébe jó kis rohangálós napja lesz, mert be kell mennem feltétlen Vele Pestre :lol:

A taliban benne vagyunk, de nekünk a hetünk nagyon sűrű, inkább későbbi időpontra voksolnánk :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lillunak boldog 2. születésnapot!

Kép
waterlilly
 
 


Lillunak boldog szülinapot, Esztereknek kicsit megkésve pedig boldog névnapot kívánunk! :D

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Nagyon boldog Lillu születésnapot kívánok én is :)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: