Új privát üzeneted érkezett!

Cas,
Na ez például egy szakmai kérdés. A mi PKU eredményünket vajon miért nem dobták vissza, amikor a leányzó akkor még egyszer se tudott szopizni mert nem volt mit, és egyszerre hárman nyaggatva se tudták felkelteni enni úgy aludt?
myra
 
 


Odex!
Én úgy hallottam, azért nem mindegy mit eszel(cukrok, meg ilyenek), mert nem mindegy, hogy milyen szénhidrát (vagy mi?). Mert ha hirtelen megugrasztja a vércukrot, akkor az hamar le is fog esni. Ez nem túl jó. Viszont ha olyat eszel, ami lassan, fokozatosan viszi fel a cukrot a véredben, akkor az tovább tart, és lassabban is esik vissza. Szerinted? Vagy ennek nincs értelme?

Myra! Otyka!
Nekem nem kértek külön orvos által kiállított papírt az apaságihoz, csak a terhes kiskönyvemet. Abban minden benne van. Viszont igaz, ezt kihagytam!!!! Hülyülök Kép Az időpontról nem mondtak ilyeneket. Hiszen az apaságin is úgy van, hogy várható időpont. Szerintem ott is tudják, hogy az nem mindig stimmel a valós szüléssel, és ha 1 héttel később jön, az nem egy másik gyerek, hanem ugyanaz. Hiszen egy hét kevés, 9 hónap kell neki odabent!!

Szilpa
27


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,
Amit írtam azt személyesen a Margit kórház anyakönyveket intéző hölgye mondta. Õ csak tudja, ő intézi nap mint nap ezeket.
Sőt mondjak még érdekeset. Ikrek esetében annyi papír kell ahányan vannak! Különben csak az első kerül az Apuka nevére, a többi nem.
myra
 
 

 
 

Na asszem már mindent tudok az apaságiról. Kép De én nem fogok még külön papírt kérni az biztos. Így is ezer helyre kell járnom. Arról nem is beszélve, h a párom nem akar elvenni, (mert írtózik a templomtól, viszont azt mondja esküvő, csak templomi lehet, Értitek ezt?? Kép ), így járjon utána Õ, ha a nevére akarja venni. Kép

pussz
25+3

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa, Otyka
Most hívott Radnics Adrienn, hogy az első aquanatal foglalkozás jövő hét csütörtökön (nov.3) 13:45-kor lesz a Lidó Hotelben (Nánási út 67. Szóval, ha érdekel Benneteket és tudtok, akkor gyertek Velem. Én biztosan megyekKép

Zseppy (26+5)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Myra!
Csak azt nem értem, hogy én pl. elfelejtettem előszőr vinni a kismama könyvet, de volt nálam egy igazolás, amit a doki írt, hogy terhes vagyok, mikorra várom, stb, mert az máshoz kellett. Viszont azt nem fogadta el, mert neki kell a terhes kiskönyv (annak a száma, meg több adat belőle), így mehettünk vissza érte. Na de!! Abban nem tudom egy héttel későbbre írni a dátumot!!! Ilyenkor mi van?

Szilpa
27+1


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa!
Én nem akarom felülbírálni a diétás nővérek szavait. Tudományosan biztosan meg van alapozva ez az állítás, de ennyi erővel az ember szinte alig ehetne bármit is. Pont azt a részét hallottam ott a beszélgetésnek, amikor valaki megkérdezte, hogy az édesítőszerekkel mi újság, azt mennyire lehet használni. Erre a válasz is az volt, hogy ez mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy alkalmazza-e őket vagy sem. Na, most akkor se egy normális teát, édességet nem lehetne enni??? Én úgy gondolom, hogy egy kicsit túl van lihegve ez a dolog, de ez az én saját egyéni meglátásom. Persze mindent a babáért, de azért nehogy már csak virslit sajttal lehessen enni. Lehet, hogy csak nekem nem működik túl jól a fantáziám, de én már ott tartok néha, hogy nincs ötletem arra, hogy mit is egyek, változatos is legyen, meg azért finom is. Mert akkor még mellé mondják, hogy se zsírosat, se sósat, se ezt se azt ne egyél.... ????? Akkor meg mit?? Én egész életemben nem ettem meg annyi mackó sajtot, mint az utóbbi 2 hónapban! Mert ha az ember éhes marad, akkor máshoz nem nagyon tud nyúlni...
Na, mindegy, remélem neked könnyebben fog menni, én egy idő után "feladtam", és kicsit többet engedtem meg magamnak. Remélem, azért rendben lesz minden...

Odex
38+1

Aisa és Hajni
odex
 
 


Otyka,
Páromnak hasonló volt a vélekedése. Főleg úgy, hogy Még azt is hozzá tette "meg nem is vagyok hivő ember". Na ezt a helyzetet. És képzeld el, idén tavasszal, amikor a kisebbik hugicám (akit Õ már 4 éves kora óta ismer) férjhez ment közölte, hogy akkor mostmár nekünk is legyen... Szóval 14 év és egy gyerek után kezdtük el szervezni. És valszeg ez tett jót nekünk, mert én már belenyugodtam úgy megyek férjhez, hogy még nincs 2. baba. Erre nem összejött májusban?!
Szóval még fordulhat a kocka. És képzeljétek el, az esküvönk másnapjának reggelén a vállamon sírt, hogy milyen régóta várta már ezt a pilanatot és mennyire sajnálja, hogy túl vagyunk rajta. Na nem az esküvőn, hanem vége van a szertartásnak. Szóval az egészből az egyházi szertartást szerette a legjobban!KépKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Csecsemősnővér
Sajnos sokára tudok végre reagálni (foglalkozok a babámmal és beszélgetek is a férjemmel). Lehet, hogy úgy tűnik a sérelmeimet írom le (az is lehet), de az alábbiakon lehetne változtatni (érzésem szerint nem adtam okot a hozzáálláshoz, hangnemhez).
Az már természetes, hogy „saját” orvosuk van, az is egyre többször fordul elő, hogy „fogadott” szülésznő vezeti le a szülést akik csak azzal az egy szülőnővel foglalkoznak. Választott orvosom volt, de ez már tényleg szinte természetes. Véleményem szerint sokkal jobb, ha egy orvos felügyeli végig terhességünket (főleg a problémásat). Fogadott szülésznőm nem volt, mert róluk CSAK jót hallottam, nekem 2 szülésznőhöz is volt szerencsém, és meg kell mondjam MAXIMÁLISAN elégedett voltam. Sőt több alkalommal is szégyenkeztem (beöntés előtt telehánytam a szobát, nem tudtam pisilni, és katéterezni kellett nem volt pofa vágás, és még egy megjegyzés sem, sőt bíztatást kaptam).

"Higgyék el nálunk a babák vannak első helyen!" Nem ezt tapasztaltam. Kislányom besárgult a 3. napon, számítottam rá, szóval ettől nem estem kétségbe (kiderült a zárójelentésből, hogy az ő és az én vérem összeférhetetlen), 3 napot fényezték. Mint tudjuk, ha sárgák a babák a bilirubin miatt, akkor sokkal fáradékonyabbak, aluszékonyabbak. Ja és ilyenkor nagyon fontos a sok folyadék. Az hogy ki hozták-e a szobámba szoptatni, az teljesen csecsemősnővér függő volt. Kint volt szopizni kislányom, de érzésem szerint nem szopizott sokat, aztán ez be is igazolódott. Szopi után mindig lefejtem magam, szóval kezembe a frissen fejt tejjel mentem az újszülött osztályra. Megnéztem a füzetet és látom, hogy csak 30-at szopizott (míg a 60 volt az átlag, de előfordult 90 is). Megyek az inkubátorhoz, mit látok? Kislányom egyfolytában sír, mellette ült egy lány, aki a kórházas gépi fejővel fejte magát. Kérdeztem mióta van ott, és mióta sír az én kis drágám? Kiderült, hogy azóta sír mióta visszahozták. A szívem szakadt meg, odamentem egy csecsemőshöz és elmondtam a dolgokat (teljesen normálisan, sőt talán félénken is). Erre csecsemős: nem lehet éhes, kivette Korit és a szájába nyomta a boci cumit teával, nem igazán itta. NEM ÉHES EZ A GYEREK, ennyivel letudta és visszarakta. Teljesen kiborultam, ott volt a friss tej, amit még melegíteni sem kellett volna?! Szóval ezt nem nevezném a babák vannak az első helyen.


Bébicsősz
Ha már a példáknál vagyunk (bolti eladó), én is írnék, kérdeznék. Terhességem alatt sok babás könyvet bújtam, volt némi fogalmam a szoptatásról is elméletben. Kíváncsi lennék, ha Önt kiképeznék repülőgép pilótának elméletben, akkor hogy végződne az első felszállás, ill. földet érés. ÉN BIZTOS NEM SZÁLLNÉK FEL ÖNNEL, mert az ilyen dolgokban szerintem nagy szükség van a gyakorlati "oktatásra" is. Arról volt szó, hogy hálásak lehetnénk, mert Önök veszik kezelésbe először gyerekeinket, akkor az nagy elvárás lenne, hogy a legelső szoptatáskor jelen legyen és a gyakorlati oldalát megmutassa? (Természetesen a második gyereknél erre már nincs szükség!) Ha erre nincs egyből lehetőség, akkor esetleg a következőnél? Tőlem egyszer sem kérdezték meg, hogy segítsenek-e. Pl.: az nagyon jó lett volna, ha min. 2 szoptatási formát elsajátítottam volna ott bent (ülve, fekve).

Barby
Talán vannak bent tapasztalt anyukák. Én 3 ágyasba voltam és mindhárman először szülők, szóval csak találgatások voltak.

Szilpa
Én jobban szeretnék inkább a lehetőségekhez mérten "jóban lenni" a csecsemősökkel. Ha már itt írogatsz és sokszor a véleményed, ami negatív lehet, akkor már néhány csecsemősnél óriási fekete pontod van! (Egy szót sem szóltam és egyből elég negatívat tapasztaltam.) Csecsemős nővér írta: A vitákat személyesen helyben kell elintézni! Ha nem vitázni szeretnél, akkor is jelzik előre itt és most tisztázd a dolgokat. Így nem csoda, hogy a parázsra nem víz megy, hanem inkább szél, ami jobban szítja.

Itt szólna még ez a pár sor Bébicsősznek és Csecsemősnővérnek: nekem megjegyezték, hogy mennyire gerinctelenség, hogy itt a neten név nélkül csak nickkel irogatok. De persze tudták ki vagyok, mert volt az a bizonyos táblázat. Szóval hazajöttem és elgondolkoztam, hogy én felvállalom, amiket írok, akkor miért is ne tudják ki is vagyok, tehát a profilomban olvasható a teljes nevem. KÉRDEZEM ÉN ÖNÖKNEK KÖNNYÛ ÍGY EGY NICK MÖGÖTT, NEM?

Kika
PIC-es és sima csecsemősök között egy elég nagy szakadék van sajnos.
Azért az felmerül bennem, hogy ha tényleg többeknek közületek ennyire csak negatívumok maradtak meg a csecsemősökről akkor a második, harmadik x edik szülésre miért ebbe a kórházba mentek vissza és miért ezekre az emberekre bízzátok gyermekeiteket. Személyes véleményem: 1 második, többedik gyereknél nem vagyunk a csecsemősök segítségére szorulva (remélem, ha igen a kedveset fogom megkeresni). 2 az orvosok, szülésznők jók, SÖT. Számomra fontos az, hogy a szülés utáni varrást ne egy összecsapott valami legyen, ami akár a későbbi párommal való együttlétet keserítse meg (ismerek ilyen lányt 1 éve szült és kész horror a szeretkezés, de nem Margitos, hanem János kh-as). 3 nekem ez a kórház közel van, 4 JÓL FELSZERELT.

Zseppy
Na ez az, aki kedves volt, utána is hozzá fordulunk. Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz (vagy hogy is van ez pontosan?). Jó leterheltek lehetnek a kedvesebbek.
nikcsi
 
 


Odex!
Igazad va, én is kiakadtam ezen a se ezt, se azt, viszont a maradék semmit változatosan felálláson. Csak félek, nehogy babának baja legyen. Azokkal lenne jó beszélni, akik már végig csinálták páran, és már megvan a baba is. Hogy mik a tapasztalatok, és mennyire látszik ez a babán, meg ilyenek.

ZSeppy!
Ez olyan szép történet. Én olyan kis (nagy) irigy vagyok!!!!!!!! Kép Kép

Szilpa
27+1


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Nikcsi!
Lehet, h én vagyok kicsit "nehéz", de nem értem, miért nekem írtad ezt. Nem hiszem, h negatívan hozzá tudnék szólni a vitához, mert nekem még nincsenek tapasztalataim a csecsemősökkel. Első babámat várom.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hmmc!
Az jó, ha szülés után már lehet kicsit "normálisabbakat" is enni. Ez jó hír!! Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Otyka, Szilpa!
NÁlunk is hasonló a helyzet: nem vagyunk házasok, és nem is tervezzük. Én mondtam a páromnak, hogy ha mégis úgy hozná a sors, szerintem jó lenne egy szűk családi lagzit csapni (akár templom nélkül), és utána egy fergetes bulit a barátokkal. Õ erre azt mondta, hogy nem, mert az igazi lakodalomban nagyon sokan vannak, és a templom is hozzátartozik! Kép Kíváncsi vagyok, hogy mi eljutunk-e valamikor odáig, hogy összeházasodjunk, de én úgy vagyok vele, hogy teljesen jó így, nem hiányzik semmi a kapcsolatból!

Szilpa!
Én amikor bent voltam az egész napos ellenőrzésen, akkor találkoztam egy lánnyal, aki szintén hasonló okok miatt volt bent, kb. 26 hetes terhesen. A második babáját várta, és már volt egy gyereke, akivel szintén cukorbeteg volt a várandósság alatt. Õ szinte egyáltalán nem tartotta a diétát egyik terhessége során sem, és az első babával minden rendben volt, és nála sem maradt meg a betegség. Annyira lazán vette a dolgot, hogy a gyűjtött vizeletet sem úgy hozta ahogy kellett volna, hanem véletlenszerűen hozott napi két pisiből egy kis adagot és kész.
Na,most ez így azért szerintem egy kicsit felelőtlenség, de ebből okulva úgy gondolom, hogy egy-egy kilengés nem okozhat problémát. Meg neten olvass utána, hogy milyen magzati rendellenességeket okozhat ha nem "fedezik fel" a betegséget a terhesség alatt. ÉN sokmindent nem találtam, attól tartanak sokszor ilyen esetekben, hogy túl nagy lesz a baba!

Odex
38+1

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa!
Megtaláltam azt a papírt, amit a kórházban kaptam az egész napos ellenőrzéskor. Gyorsan bemásolom neked a "Magzati veszély" című fejezetet:
"Mivel a vércukor szabadon átjut a méhlepényen, így a magzatban is kórosan magas vércukor szint alakul ki. A magzat hasnyálmirigye válaszul az átlagosnál több inzulint termel, és segít a magzat vérében a vércukorszintet csökkenteni. Másrészről a hormon úgy is hat, mint a növekedési hormon. Ezért, valamint a túlzott tápanyagkínálat miatt a magzat extrém nagy méreteket érhet el. A nagy születési súly szülési sérülésekhez vezethet, császármetszést tehet szükségessé. Terhesség során a terhességi magas vérnyomás, a terhességi mérgezés, lepényleválás, méhen belüli elhalás előfordulása gyakoribb. Születés után a túlzott termelésre kényszerített hasnyálmirigy nem képes azonnal csökkenteni a működését, így az újszülött túl alacsony vércukor miatt szorul fokozott megfigyelésre, infuziós kezelésre. Nem kezelt esetekben az újszülöttnél sárgaság, alacsony calcium és magnézium szint, légzési rendellenességek is kialakulhatnak. Későbbiekben a gyermek fokozott veszélynek van kitéve túlsúly, cukorbetegség kialakulására. Ellentétben a nem megfelelően kezelt "valódi" cukorbetegekkel, GDM esetén a fejlődési rendellenességek előfordulása nem magasabb, mint más egészséges terhességek esetében. Természetesen megfelelő kezelés mellett a felsorolt következmények nem alakulnak ki."

Hát ennyi, talán egy kicsit ez megnyugtat téged, de félre ne értsd: NEM LEBESZÉLNI AKARLAK ARRÓL, HOGY LELKIISMERETESEN TARTSD A DIÉTÁT!!!! Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
Hát ez a lány tényleg felelőtlen, de azért picit megnyugtattál. Csak hát tudod, hogy van ez. Nekünk vehezen jött össze, biztos ezért féltem jobban. Van olyan, aki meg nem várja, és sorban "potyogtat". De akkor nem fogok sírógörcsöt kapni, ha véletlen beleharapok ritkán valami "finomba" is.
Igen, ilyen papírt én is kaptam. De nekem mostanában minden sz@r összejön, miért pont ebből maradjak ki. Bocs, de mostanában olyan negatív tudok lenni. Majd helyre rázódok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Üdvözlet!


Helyzetgyakorlat anyukáknak, hogyan forduljanak nagyobb megértéssel a túlterhelt csecsemős részleg dolgozóihoz.
1. Reggeli nagyvizit közben azonnali és életmentő mellkiürítést kell végrehajtania. Sajnos a mellszívója bent maradt a babáknál a fertőtlenítőben. Hogyan szerzi vissza a kézikészülékét?
A) Félelmet és engedelmességet parancsoló üvöltéssel jelzi, hogy a tiltás ellenére is be kell mennie, pl. így: - Vilma nővér, engedj beeee!!
B)Meghunyászkodva és félve beoson, de azonnal szembetalálkozik egy nővérrel: - Jaj, elnézést kérek, de nagyon feledékeny vagyok és itt hagytam a mellszívómat. Tényleg bocs, de létfontosságú és annyira feledékeny tudok lenni, hogy legközelebb a fél mellemet hagyom itt maguknak.

2. A nővérek sértődését és megbántását elkerülendő, milyen gyerekdalokat, mondókákat nem illik a babának még súgni sem, ha éppen belép a nővér:
A) Itt a köcsög...
(Mi van benne? Aranyalma, aranykörte... kezdetű népi mondóka)
B)Benn a bárány, kinn a farkas...
C) Tente baba...

3. Az egyik nővért rossz hangulatban, sűrű munkavégzés közben keresi meg egy kéréssel. A nővér érthetően durvább reagálását hogyan kezeli le magában:
A) Visszajövök később, ha a középfüléből már nem eregeti a füstfelhőket.
B) Soha nem kérdezek ettől semmit, még ha mégegyszer gátat varrnak rajtam, akkor sem!
C) Jól van, neki is lehet rosszabb napja, akkor először én segítek neki. A mellkérdésemet később is megvizsgálhatjuk, inkább a maradék köldökcsonkokat rendszerezzük közösen.


Cas,
Miből diplomáztam? Már csak a kavintun utániakra emlékszem, a többi diplomát azt sem tudom, hová tettem:-(
- aerodinamikai tanulmányokból (aminek nagy hasznát veszem, mielőtt elszállni kezdene az agyam)
- idegen nyelvek (nem,a macskanyelv az nem) és elsősorban ősi, kihalt tájszólások
- jogból és hurtból is (dr. Erős Pál mellett gyakornokoskodtam), de hát Kika mellet szerényem meghúzódom a témában.

Mára ennyi, nem szeretném feltartani itt magam:-)

dr. Dee Lee
dilidoki
 
 


Szilpa!
Ismerős a dolog, nekem is elég sokminden jött közbe a terhesség alatt, és marhára nem örültem, hogy még ez is! Kép
De néha kell az embernek egy falat finomság, ami egy kicsit jobb kedvre deríti, és feledteti vele néhány pillanatra, hogy ő tulajdonképpen cukorbeteg.
Most ettem meg az uzsonnámat, de kopog a szemem az éhségtől! Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex, Szilpa
A kockasajtot én is megutáltam! Kép Életemben nem ettem annyit, mint a terhesség alatt.
Én úgy próbáltam meg változatosan enni, hogy a gastroyalnak van cukorbetegeknek való ebédje és onnan rendeltem, mikor már nem tudtam mit kitalálni. A megrendelőlapon fel van tüntetve a szénhidrát értéke is. Nekik szokott lenni alacsony szénhidráttartalmú sütijük is.
Én így vészeltem át, de sikerült!
hmmc
 
 


Sziasztok

Na megvan a cukrom eredménye, s tök jó lett Kép 5,9. Ez jó, ugyi? A vérképek nem tökéletes, most bújom a netet, h mit jelentenek az eltérő értékek. Kép De így elsőre úgy tűnik, h kicsit kevés a vasam, kicsit vérszegény vagyok, meg mégvalami.
De úgy örülök az eredménynek Kép Pedig egész nap csokit zabáltam, meg vedeltem a kólát hátha egy darabig nem ehetem majd. Mondjuk kicsit be is sokalltam az édességtől Kép

Zseppy, Te mikor mész? Klassz a történetek.

Végülis nem mentem be Katicához, mert rohannom kellett haza Kép Pedig még üccsit is vettem neki Kép

na pussz
25+3

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok,

lányok! Csecsemôsnôvér és Bébicsôsz ugyanaz! (Ezt egy röpke szemantikai megfigyelés is megerôsíti.)

Laga
laga
 
 


Hmmc!
Kösz, a Gastroyal-os ötletet!!

Otyka!
Örülök, h neked jó lett a cukrod!! Ez tényleg tökéletes!!! Kép

Szilpa
27+1


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa
Én nagy lemaradásban vagyok állandóan, és korábban ezt írtad: "Én jobban szeretnék inkább a lehetőségekhez mérten "jóban lenni" a csecsemősökkel." Csak az idézőjelet kihagytam. Esetleg nézz vissza archivba. Most már érted?
nikcsi
 
 


Otyka,
Tök jó, hogy jó lett az eredményed...Kép Én nov.3-án megyek reggel terhelésesre...
A tornára meg még fogalmam sincs hogy megyek, mert párom 13:10-ig dolgozik. Így valahol félúton fogunk találkozni. Azt nem tom, hogy kocsival vagy BKV-val megyek-e, mert már nem vagyok oda a vezetésért... De biztosan megyek. Szerdán megírommit sikerült kitalálni.

Szilpa,
Fel a fejjel! Amikor én nagyban fogyóztam (napi 600 kalória) a legfennségesebb kaja a sült alma volt megszórva fahéjjal. Viszont előnye is van a dolognak, mert nem fogsz úgy meghízni a végére mint énKép

Zseppy (26+6)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!
Nekem megint kérdésem lenne: Van köztetek valaki alinek ég a gyomra? Nekem rettentően. Néha annyira, hogy az már fáj. Próbáltam mindent, de eddig csak a Maalox vált be, viszont nem szeretnék minden nap 1-2 evőkanállal bevenni. Nem tudtok valami természetes gyógymódot rá? A háztartási keksz nem vált be! Kép(

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi,
egy népi megfigyelés szerint ha ég a gyomrod, akkor nagy haja lesz a bébinek. Nálam az volt, hogy a fiamnál piszkosul égett a gyomrom, a lányomnál meg nem, de mindkét gyerek kb 2 szál hajjal született...

De most komolyan: ha este ég, akkor próbálkozz nagyon könnyu˝ vacsival. Egy kevés párolt zöldség és kész.
Ha napközben is ég, akkor fogalmam sincs, max annyi hogy inkább többször keveset egyél.

Laga
laga
 
 


Sancsi!
A Maalox-ot nyugodtan szedheted, ha kell 2-3 alkalommal is. Semmi baja nem lesz tőle a babának meg Neked sem.
Tesóm gyomorfekélyes volt régen és ha Õ nem szedhetett volna vaami gyomorsav csökkentőt akkor ki is lyukadt volna a gyomra terhesség idején...
Nem tudom hol tartasz, de majd idővel csökkeni fog és a végén meg újra erősödik az égés.

Nekem viszonylag keveset égett és nagy hajjal született a fiamKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Otyka!
Örülök, hogy jó lett a cukoreredményed! Kép Azért a kólával vigyázz, nemcsak a cukor, hanem koffein tartalma és szénsavassága miatt is!
Sancsi!
Többször egyél keveset, evés után ne feküdj le, hanem kb. 3 órán keresztül maradj nagyjából függőleges helyzetben, így nem tud annyira feljönni a sav, és én úgy tudom, hogy a tej is segíthet.

Szép hétvégét mindenkinek! Kép

Odex
38+3

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok! Köszi mindenkinek a gyors válaszokat!

Laga!
Erről már én is hallottam, de kolleganőm mesélte, hogy mindkét babájánál égett a gyomra, de tök kopasz gyerkőcöket szült! Kép
Amúgy már úgy ébredek hogy ég. A kevés, könnyű, többszöri étkezés nem jött be! Kép
Mucus!
Most lépek a 31. hétbe, úgyhogy sokat nem remélek, főleg hogy kb. a 10. hét óta ég.
Ezek szerint marad a Maalox.(már úgyis megszoktam az ízét)
Odex!
Ezt a tejes dolgot kipróbálom!

A szerdai "viszontlátásig" mindenkinek jó pihenést!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok

Sancsi
A Rennie nem jó erre?

Segítsetek nekem légyszi. A bal oldali csípőm du-ra annyira fáj már, h nem nagyon tudok felállni, s utána is vagy 20 percig sántikálok, mire rendesen ki tudok egyenesedni. Ötlet, javaslat?

25+5

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Először is Bébicsősz és Csecsemős nővér nem ugyanaz,és én is asaját nevemmel vagyok fenn, mindent vállalok csak az elírásaimat nem. Nem vagyok prfi gépíró.A repülésről? Mindenkinek van egy első útja amin mindenki megizzad az csak rajtunk múlik, hogy az utas ne vegye észre.Még lehetne fokozni mint első hajvágás, fürdetés stb. Szerintem egy kicsit az a baj a mai fiatalokkal, hogy nem bíznak sajátmagukban, mert valószínü kicsit burokban vannak nevelve, sokminden van amit megoldunk mi szülők helyettük, és így a nagybetüs élet kicsit rázós. A másik, ha mi mondunk valamit az anya rögtön rávágja, hogy a könyv azt írta... és sokszor oda sem figyel arra amit mondunk. Sokszor tapasztaltam,hogy azt mondta a mama neki senki nem mmondta, és tudom, hogy előző nap én mondtam el neki a dolgokat.Mindennek két oldala van. kicsit az önkritikát is lehet gyakorolni, nem kell leírn, csak gondolkozzon el mindenki. Én úgy érzem nem olyen rossz a helyzet, mert azért elég sok jó dolgot is hallunk. Különben abban maradtun mi akiknek van gépünk, hogy nem visszük az osztályra a véleményeket, mert sszerintem rontana a helyzeten, mert már lassan senki nem tud őszintén örülni a munkájának.
bébicsõsz
 
 


Megint sok hibát sikerűlt elküldenem, de ez volt az utolsó, így nézzék el nekem, ezek a szavak általában spontán jönnek, sajna a szívünk nem elég, van aki mindenben, csak a hibát keresi, és nem a jó szándékot.Remélem az életben, majd ha dolgoznak, jobban megállják a helyüket, és a kritikákat is elfogják fogadni. Higgyék el fognak kapni.
bébicsõsz
 
 


Otyka!
nekem is fájt, én semmit nem szedtem (egyébként sem vagyok hajlandó semmilyen gyógyszert szedni), csak a tornáztatás segített, aztán szülés után helyrejött
felállás előtt próbáld bemozgatni egy kicsit és ne álldogálj sokat
jobbat sajna nem tudok
jobbulást
Szilvi
szilvamag
 
 


Kedves Bébicsősz!
nem szeretnék beleszólni a szakmai és önérzeti dolgokba.
Mindannyian emberek vagyunk, hibázunk, ezért nem is szólná meg Önt senki, de a helyesírási hibákat elég könnyű kijavítani, akkor is, ha csak úgy jönnek a gondolatok, mert itt lehet önkritikát gyakorolni és mielőtt még elküldenénk, átolvasni még egyszer.
Akkor nem csak drukkolni lehet, hogy az "utas" ne vegye észre.
Kívánok sok örömet Önnek és több jobbkedvű, a kritikát tűrő kismamát a kórházba
Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok

Bocsi a késői jelentkezésért, de sajna még nem vagyok teljesen önmagam.

Kicsit visszaolvastam, de részletesen csak holnap írok majd a szülésről. Nem volt egyszerű, de megérte, mert imádom a leányzót, a férjemet pedig mégjobban becsülöm.

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Katica,
De jó, hogy itt vagy!!!!!! Még egyszer ezer gratula...

Otyka,
Nekem az jön be, ha a fekve "mozgás" után csak nagyon lassan komótosan kelek fel... Egyébként már tényleg úgy megyek, mint egy kacsa. Alig várom a tornázást!

Zseppy (27+2)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Kati!

Mégegyszer sok sok Boldogságot Kívánunk Nektek Vikihez!!Gratulálunk és vájuk a beszámolót!!

Eszti
eszti2
 
 


Sziasztok!!

Zkatica!
De jó, h itt vagy! Sok boldogságot!4
És várjuk a beszámolót!!!

Szilpa
27+5


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Bébicsősz
Köszönöm, hogy válaszolt, illetve reagált az írásomra. De szeretnék egy példáknál maradni, ha már az önbizalomról van szó (pl.: szoptatással kapcsolatban). Háziasszony vagyok én is, vagyis tudok főzni, de nagy profinak nem mondanám magam, mint pl.: mesterszakács. Ha mesterszakácsok között kellene akármit is főznöm, azt hiszem nem lenne önbizalmam, mivel úgy érzem hozzájuk képest nulla vagyok. Valahogy így lehet ez a kórházban is. Érti mit is szeretnék szavakba, ill. betűkbe önteni?
Szerintem én nem burokban nőttem fel, vagy legalábbis elég korán meg kellett tanulnom önállónak lennem, ugyanis 17 évesen fiú testvéremmel laktunk egy kertesházba. Nekem kellett főznöm, mosnom, takarítanom, füvet nyírni, rózsát metszeni, stb. Nem jött anyukám és senkim, aki hétvégén megtette volna helyettem. Na evvel nem sajnáltatni akarom magam, mert 17 évesen először nagyon is boldog voltam, aztán kicsit mély víznek tűnt a dolog. Ma meg már túl vagyunk egy tetőtér-beépítésen, ahol én ugyanúgy, mint férjem, és a férfiak gipszkartonoztam, fúrtam, sittet hordtam, parkettáztunk, stb. Büszke is vagyunk a saját kezű munkánkra. Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok

Katica nagyon várjuk a beszámolót. Kép

Örömmel jelentem be, h a mai naptól van fűtésünk :D Jelen pillanatban 23 °C van a lakásban (#)

26

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Kati!
Nagyon kíváncsi vagyok én is a beszámolóra! Remélem, még mielőtt én megyek szülni el tudom olvasni! Kép Remélem jól vagytok! Kép
Otyka!
Na, ez jó hír! Kép végre nem kell fagyoskodnod! Kép

Remélem még tudok majd jönni! Kép

Odex
38+5

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Íme a történet.

Hétfőn reggel hétre kellet jelentkeznem a felvételi részlegen befekvésre. Már 6-tól kezdett fájogatni a pocim, de először úgy gondoltam csak az idegeskedés miatt. A ctg-n kiderült, hogy nem az. Néztek magzatvizet is, először az sem volt túl vészes. Kaptam ágyat, bíztattak, hogy ilyen fájások hamar beindíthatják a szülést. Hát nem így lett. Másnap délután 5-ig tipródtam joslófájogatásokkal, amik nem voltak olyan kemények, mint a végén, de ahhoz elég kellemetlenek, hogy ne tudjak aludni. Szóval elég fáradtan indultam neki a szülésnek.

A dokim sem volt elragadtadtva a gondolattól, hogy miattam vissza kell jönnie.

Nagyon lassan ment a tágulás, közben már egyre kevésbé bírtam a fájásokat. Kértem edát, amit meg is kaptam, egy kicsit tudtam tőle pihenni, de hamar elment a hatása. Kértem újabbat, de nem nagyon akartak adni, mert még mindig nem haladtam a tágulással. Kaptam azért valamicskét, ami már nem volt elég erős. A derékfájdalomtól már nem bírtam a hátamon feküdni, oldalfekvésben viszont a ctg nem működött, szóval nem volt kellemes.

Szerencsére mire kiment teljesen a hatása úgy 11 körül, addigra eltűnt a méhszájam, de a gyerek nem akart elindulni lefelé. Következett egy rémes félóra labdánülés, amit a párom nélkül nem bírtam volna végrehajtani. Folyamatosan masszírozta a derekamat és tartotta a hátamat, amiért rendkívül hálás vagyok neki. Nagyon elfáradt ebben ő is, mert nem tudott közben leülni.
Ezután kezdődött a kitolási fázis, amire már nem igazán voltam magamnál, levágtam egy hisztit, hogy én nem tudok szülni, de szerencsére a dokibácsim nem hatódott meg tőle. Felparancsolt az ágyra, közölte, hogy ez nem kívánságműsor figyeljek rá nagyon, mert gond lehet a gyerekkel. Azt hiszem ez volt nálam a bűvszó, összeszedtem minden erőmet és nyolc fájásra kibújt a tündérke.

A méhlepény olyan gyorsan távozott, hogy csak a mozdulatra ocsúdtam fel, ahogy kinyomták belőlem.
Ezután következett egy hosszú varrótanfolyam. Hát ez sem tartozott a kedvenceim közé. Stoppoltak eleget. Ez részben annak is köszönhető volt, hogy a babám keze a feje mellett volt kijövetelkor és bontotta az utat magának, részben pedig annak, hogy a baba 36-os feje majdnem túllépte azt a határt, amit meg tudtam szülni.

Apuci közben megérkezett a gyerekkel, akit csak pár percre kaptam meg, mert hideg volt és fázott, így elvitte a csecsemős.

További 6 óra következett még a szülőszobában infúziós mannával. Nem tudtam itt sem pihenni, mert a szülőágy nem alvásra való, és a hátam is úgy kikészült, hogy csak oldalt tudtam feküdni.

Fél 6-kor a szülésznőm segítségével sikerült visszajutnom a szobámba, ahol hozták is a babámat szoptatásra. Ahogy néztem őt cicizés közben már úgy éreztem, hogy érte minden megérte.

Végül meg szeretném említeni azokat, akik sokat segítettek nekem a bentlétem alatt. Még a szülés előtt Betti nővér-szülésznő tartotta bennem a lelket, hogy tényleg ki fog jönni a gyerek. Õ parancsolt ágyba egy kis pihenésre, ami nélkül nem hiszem, hogy meg tudtam volna szülni a kicsimet.
A szülés közben Tódor Éva volt a lelki és testi segítségem. Mindig volt türelme bíztatni, amit ezúton is köszönök neki.
A dokibácsimnak is hálás vagyok, mert bár az elején morcos volt, hogy nem haladtunk, de amikor kellett nagy támaszt nyújtott nekem .

A csecsemősökkel sem volt problémám, de erről majd legközelebb mesélek.

Most rohanok, mert hasfájós a baba és mennem kell hozzá.

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Kati,

Még egyszer szeretnék gratulálni nektek. Hát nem volt semmi a szülés, de azért megérte.
Én is ismerem Betti nővért, nagyon aranyos teremtés. Nagyon sokat biztatott engem is, nagyon rendes volt. A párod is gondolom megviselődött, az enyém is kb. hasonló dolgokat élhetett át, de azt hiszem, a gyermekünk születése életünk legszebb pillanata. Felejthetelen. Próbálj sokat piheni, nemsokára minden kialakul.
Szia,
Kriszti ( másik topikból)
kriszti1
 
 


Katica,
Igaz röviden írtad le, de teljesen meghatódtam... Tudod én másnap bementem a kisbabümhoz a csecsemő osztályra és csak néztem és hullottak a könnyeim. Most is ez jutott eszembe!!! Csütörtökön megyek dokibácsihoz, akkor már nem látogatlak meg a kórházbanKép
Ja, és tessék minket látogatni ezután is.

Otyka,
Végre... Én most jöttem rá, hogy attól fázom meg mindig, hogy nem tudom begombolni a kabátjaimat a hasamon.

Képzeljétek,
Hétfőn voltunk meglátogatni Nagymamimat. Sajnos 240 km és egy nap alatt megtettük oda-vissza! Szóval haza fele már teljes hányinger és rosszul lét. Szóval azóta is tart a dolog. Bármit is eszek meg egy pár kanál után már minden bajom van. Még aludni sem nagyon tudok. Mostmár azt sem tudom, hogy csak szimplán rosszul vagyok vagy azért vagyok rosszul, mert másfél napja nem ettem szinte semmit. Segítsetek, mit csináljak?

Odex,
Veletek mi a helyzet? Hogy bírod???

Szilpa,
Veletek mi van?

Zseppy 27+2

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Kati!
Hát valóban nem lehetett könnyű, minden elismerésem a tiétek! Kép Most az a legfontosabb, hogy egészségesek és boldogok legyetek! Van elég tejcid??

Zseppy!
Köszi, én jól vagyok, és még egyben. Egyelőre semmi előjele, hogy készülne valami, de én már nagyon várom hogy történjen valami. MÁr minden cuccom bent van az autóban, hátha nem itthon jön rám a dolog! Kép
Te meg próbálj meg azért valami kaját letolni magadba, mert a koplalás egyikőtöknek sem jó ám. Könnyű ételekkel próbálkozz, vagy egyszerűen csak egy kis háztartási keksz fincsi teával. Nekem az mindig segített, és attól az étvágyad is megjön majd! Kép

Odex
38+6

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!!

Otyka!!
Még csak most lett fűtés?
Eddig mit csináltatok ebben a marha "jó" időben?????? Brrrrrrrrrrrr....

Zkatica!
Hát megszenvedtél babóért, de az a lényeg, hogy itt van veled, és ezért mindenben kárpótól!! Megható volt a történeted!! Köszi, h megosztottad velünk.

Zseppy!
Köszi kérdésed, viszonlag jól. Olyan egyformán. Tartogatom a diétát, de már nagyon elegem van belőle. És még hol a vég....
Apával még mindig se veled-se nélküled huza-vona megy. De még reménykedek, hogy lesz belőlünk egy család.
Szóval semmi új.
Ja, annyi, h hétvégégn jól kibabáztam magam. 3 napig uncsitesómnál voltam, ahol 3 gyerkőc van. Egy 4,5 éves kiscsaj, egy 2,5 éves kiscsaj, meg a fél éves keresztfiam. Jól éreztem magam. Olyan szép és aranyos család. A gyerekek nagyon értelmesek. A két lány két teljesen különböző egyéniség, viszont kinézetre akkora a hasonlóság, hogy ha nem lenne magasság különbség, akkor a kívülálló lehet, h össze keverné őket. A keresztfiam pedig egy tündér. Hihetetlenül kiegyensúlyozott baba. Mindenre vigyorog. Ha felébred, akkor is elvan magában a kiságyban, semmi sírás, sőt nevet a játékainak! Egyszer hallottam talán sírogatni a 3 nap alatt, de az is csak egy 5 perces hüppögés volt inkább, mint sírás. Szóval nagyon irigy vagyok uncsitesómra, h ilyen családja van, de közben nagyon örülök is neki, h ilyen boldog!!
Bocsi, de ez kicsit hosszúra sikerült.
Sajnálom, h te ilyen vacakul vagy. Nekem ilyenkor segíteni szokott egy pár korty hideg tejcsi. Ilyenkor egy darabig azt kortyolgatok, és utána ha kezd rendeződni a gyomrom, akkor lassan megpróbálkozok könnyebb kajákkal. De a tej az helyre tesz. Legalábbis engem. Sajna más ötletem nincs.

Odex!!
Ne aggódj, lassan már a babókád is látni akarja, hogy hogyan néz ki az, aki eddig őt óvta, és ki akar majd bújni. Addig pihenj, hogy "friss" legyél a szülésre. Könnyű, gyors szülést neked és babónak!!

Szilpa
27+6


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zkatica,
Sok boldogságot mégegyszer a kislányotokhoz!
Akkor jól megszenvedtetek egymásért a babával, de tényleg az életben ez az egyetlen szenvedés, amit azonnal kárpótol az az aprócska, pihegő "ajándék".
Bennem is felidéződtek olvasás közben az első hasonlóan vontatott és fájdalmas szülésem emlékei. Nálam 3 napig tartott a szülés, kis megszakításokkal, EDA nélkül (ezt mindig leírom, hogy akkora lúzer gonolkodás a "kibírok mindent" elméletettel, a világon soha nem fordult meg más fejében)
Na, szóval amit írtál az EDA-ról az nekem nem tiszta. 3 szülés után még mindig úgy tudom, hogy EDA-t pont akkor adnak, amikor még a jelek szerint messze a kitolási szakasz és van fájdalom bőven. Hogy pihenjen addig is a szervezet, erőt tudjon gyűjteni az ember az utolsó szakaszhoz és ráadásul méhszáj lazító hatása is van. Nálam utóbbi 2 szülésemnél pont így is vált be. Mikor órákon át hitegettek, hogy mindjárt kitágulok teljesen, de nem történt semmi, akkor bekötötték és 20 perc alatt eltűnt teljesen a méhszáj és 4-5 tolásra, 10 percen belül kiugrottak a babáim. Nem úgy mint az elsőnél EDA nélkül, majdnem 1 órás kitolási szakasszal, jóval több próbálkozás után végül úgy kellett kipréselni a kisfiamat belőlem.
Ezért nem értem, miért nem kaptál még legalább egy adag EDA-t?

Ja, és "jópofa" volt a dokitól a morcoskodás:-) Sietett valahova a Doktorovics vagy a legutolsó magzatvíz vizsgálatnál mást beszélt meg talán Vikivel? :-))) Azt megértem, hogy Te elvesztetted a türelmedet, de a dokitól ilyenért morogni, ez nagyon vad...

Viki
ccviki
 
 


Katica,
tiszta szívből gratulálok és sok boldogságot nektek! Kép
baba76
 
 


Sziasztok

Kriszti, köszi, majd rövidesen jelentkezem a másik topikban is. Hát igen a párokat is rendesen megviseli a szülés. Főleg azért, mert ha már nem bírnak állni, egy elég rozoga szék áll rendelkezésükre, más nem.

Odex, valószínűleg a szülés, és a kevés pihi, sok idegeskedés miatt nehezen indult meg a tejem. Tápszerezni kellett a gyereket, ami pedig nehezítette a szoptatást, mert az üvegből könnyebb. Ördögi kör, leizzadtunk sokszor, de mára már van elég tej, könnyebb rávenni is a szopásra, remélem már így is marad. A hasfájása, viszont állandó műszakot jelent. Keveset alszunk. Én csak 4-5 órát egy nap, több menetben.

Viki. Sajnos én is hasonló ábrándokat szőttem az edáról. Amikor úgy döntöttem, hogy mégis kérem, akkor arra számítottam, hogy onnan már könnyebben megy.
Sajnos az oxitocin ellenére, az eda lassítja valamelyest a fájásokat. Mivel szinte semennyire nem haladt a tágulás az első adagtól/ egy ujjnyiról kettőre másfél óra alatt/, attól tartottak, a szülésznő és az orvosom is, hogy ha továbbra is engedik az edát, akkor a császárban kötök ki.
Nem akarták kockáztatni. Az edának 3 összetevője van, az egyik a lidokain. Úgy tudom másodszor már csak abból kaptam egy kicsit. Egyébként testsúly , kor és sokminden figyelembevételével egyénenkét állapítják meg az edában adandó elixírt.
Nálam is ott szakadt el a fonal, amikor a második gyenge adag után, a kérésem ellenére megtagadták a következő adagot és helyette a kellemes labdázás következett. Pedig akkor már el volt tűnve a méhszájam.
Talán a még pontosabb edás tájékoztatás nem vitt volna tévútra, és könnyebben viselem az elutasítást. No mindegy, utólag úgy gondolom igazuk volt a gyerek egészsége miatt a döntés meghozatalakor, csak nehéz volt akkor elviselni.

Tudomásom szerint szeretett volna otthon megvacsorázni és utána visszajönni, de a Szentendrei úti dugó miatt, még visszafordulnia is órákba telt, ezért volt annyira ideges. Utána pedig éjfélre szeretett volna otthon lenni, de ugye nem haladtam. Végül azt hiszem belenyugodott, hogy bent fog aludni. Biztosan beszélt volna Vikivel, ha meghallgatta volna :o)
Nem haragszom azonban ezekért, mert amikor kellett, végig biztonságban éreztem magam mellette és tudtam, hogy az irányításával Viki ki fog jutni.

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Eszti,
GG most 6280 gr és nemtom hány centi... vasárnap töltötte a 2 hónapot...

Alvás: szerencsére az esti alvással semmi gond nincs, azt megszokta, hogy fürdés, vacsi és alvás, két napja pedig már csak egyszer kel fel éjjel...
A nappali alvást viszont eltoltuk, sokat volt kézben a hasfájása miatt ill. mert ugye első gyerek, első unoka, úgyhogy most a Suttogó alapján zajlik a kézről leszoktatás - remélem összejön... mert ügyesen teregetek inget félkézzel, de nem szeretnék hatalmas bicepszet Kép
baba
baba76
 
 


Kedves Bébicsősz és minden érintett!

Ígérem, többet meg sem szólalok, de most nem tudom megállni...
Sajnálom, ha Önnek/Önöknek az a benyomásuk, hogy minden kismama az életét most kezdő, buta és hisztis liba. Szeretném hinni magamról, hogy én nem vagyok az, mivel nem most léptem ki az ÉLETbe és nem jellemző rám a felesleges hisztéria.

Két dolog érintett meg az utolsó hozzászólásban.
Az egyik, hogy csak a hibát keressük.
Ha az ember olyan munkakörben dolgozik, ahol emberekkel kerül kapcsolatba, akkor előbb-utóbb visszajelzéseket kap. Jómagam értékesítési területen dolgoztam, nem csak egy egy napra, hanem folyamatosan kapcsolatban voltam a partnereimmel. Minden év elején egy ún. ügyfélelégedettségi felmérést végeztek a partnereknél, akik hosszú-hosszú kérdőíveket töltöttek ki (NÉVTELENÜL), amiben nem csak a szakmai kérdéseket, hanem bizony a megjelenést, kedvességet, segítőkészséget is pontozták... Ezeket a kérdőíveket kielemezték és minden érintett ment a főnökéhez elbeszélgetésre a problémás területekről. Meg kellett mondani, hogy akarunk javítani az adott problémán és hogy ez meg is történjen a következő évben ellenőrizték... ÉS EZEN NEM SÉRTÕDHETTÜNK MEG! Azt hiszem, ha Önöknek is lenne ilyen kontroll, nem lennének ezek a fórumok, de Önök is, mi is elégedettebbek lennénk!

A másik, személyes: ezúton tájékoztatom, hogy 18 éves korom óta önellátó vagyok, nem lettem burokban nevelve. Viszont rájöttem, hogy az ami az én érdekem (pl. rendesen egyen a gyerekem), az nem biztos, hogy érdeke annak, akinek ebben segíteni kell (pl. Önnek). Így igyekeztem mindig úgy készülni, hogy már konkrétan tudjak kérdezni, mert tapasztalatom szerint úgy kevésbé lehet lerázni....
baba76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?