Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem tuti hasznos lesz a suli Kutyfül! Majd Te szakérted mg a táppénz-gyed-gyes problémáinkat a suli után, jó? :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: nagyon tetszett a szüléstörénteted, viccesen sikerült az a napod, és Eperke mellett nekem is megjött a kedvem egy kis "kiruccanásra" az ÁEK-ban :wink: ...de ez még azért odébb lesz, mondjuk 2010-ben... :lol:
A képek szuperek!! A Lányok egyszerűebb tündérek! KInél is szültél?

Kuytfül: Barnus is édes, és jól megnőtt, rég láttuk...
Vendég
 


Köszi, aranyosak vagytok :)

Zilahi Gábornál szültem most is. Én nagyon szeretem őt, kis szelid embernek tűnik, sosem ráz le a hülye kérdéseimmel, de szülésnél nagyon határozott, és nekem ez kell. Remélem még pár évig marad kórházban, amíg befejezzük a családalapítást :)
Vendég
 

 
 

Panndi, jók lettek a vonalzók :lol:

Babett, 2010 nincs már olyan messze :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: tudom :wink:
Vendég
 


Babett: 2010 tényleg nincs már annyira messze :wink:

Én abban bízom, hogy az orvosom dolgozik még amíg babát szeretnénk, és nem megy el addig nyugdíjba. Nem szeretnék mással szülni. Bár az ÁEK nekem szerintem már nem valószínű, hogy összejön még egyszer. De annyira "hozzámnőtt" az a kórház az első szülés miatt. Érdekes a SOTE II-höz nem ragaszkodom ennyire, pedig a szülés maga ott is hasonló volt, mint Zsófinál, de a kórházi napok hagytak kívánnivalót maguk után.

Panndi: Tényleg, Zsófi mennyit vett észre a vajúdásból? Érdekes lehetett vele vajúdni. :D

Kutyfül: Ez tényleg hasznosnak tűnik, így legalább a gyed-gyes stb. kérdésekkel tisztában leszel.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


eperke: Neked miért nem lehet többet ÁEK? Na jó a 2010 azért csak egy optimális elképzelés ám..
Vendég
 


ja, eperke: a füredi játszótér nem nyűgözött le, na és Botinak még túl nagy is, rengetegen voltak, és nem tudott szinte semmit használni...na de azért jó, hogy van...
Vendég
 


Zsófi nagyon sajnált vajúdás közben, mondtam neki, hogy fáj a hasam, és amikor látta, hogy nem jól vagyok, jött, simogatta a hasam, és egyszer majdnem sírt, annyira együtt érzett :oops:
Vendég
 


hú Zsófi nagyon aranyos lehetett :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett: Az orvosom jelenleg a Kútvölgyiben van, szerintem marad is. De majd még meglátjuk. A MÁV után gyorsan váltotta a kórházakat, kereste a megfelelőt, de már 1 éve Kútvölgyi. Úgyhogy ebből gondolom, hogy nincs szándéka váltani. Közel van a rendelőjéhez is, úgyhogy optimális. Ami a játszóteret illeti, eddig csak szezonon kívül használtuk, így nem voltak sokan. Gondoltam, hogy nyáron ez lesz. :? Még kibővíthették volna a mellette lévő füves területen, mert így elég zsufi lesz. Ami a játékokat illeti, tényleg nem épp piciknek való. Bár Zsófi már egész jól eljátszik rajta, mászik mindenhol fel-le.

Panndi: De édes lehetett Zsófi...

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hozzátápi: Hogy Esztivel mennyit küzdök a hozzátápival,hihetetlen. Zsófival amilyen simán ment minden, Eszti annyira komplikát. Az elején szépen kóstolgatott. Majd jött egy betegség és nem evett meg semmit. Aztán a boltit elkezdte eszegetni, de a házi készítésűt a mai napig nem eszi. Most is úgy trükköztem bele egy kis reszelt almát, hogy meghagytam egy cikket az almából egyben. Odaadtam a kezébe, hogy kóstolgassa, majd miután hozzászokott az ízéhez szépen lassan azzal a cikk almával adtam a reszeltet is. Ha kanálból adtam a reszeltet, rá sem nézett, becsukta a száját, de a cikkről szépen megeszegette. :?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Már régen mutattam Lillut:

Kép

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lillu nagyon szép! És mindjárt két éves lesz :shock: Hihetetlen... :)
Vendég
 


Ildi: Kis tünemény Lillu a képeken! Kész kis hölgy már. :D Tényleg régen láttuk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Nekem is megjött ám a kedvem a babázáshoz :wink: :lol: Bár nekem pont most mondta a dokim, hogy nem biztos, hogy marad az ÁEK-ban...

Ildi: Lillu milyen nagylány már!

Hát remélem, hogy tényleg hasznos lesz a suli!!

KépKép
kutyfül
 
 


Lilla köszöni a bókokat, nekem is hihetetlen, hogy ilyen nagy már.

Kutyfül Te kinél is szültél, mert én már elfelejtettem :?:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kutyfül: Ti mikor terveztek kistesót?

Panndi: Már eltelt egy hét mióta Fruzsi született... :shock: Hihetetlen hogy repül az idő. Amúgy milyenek a napjaitok? Fruzsi jó baba? Hogy bírod kettővel?

Kérdés: Akinek nagyobb gyerkőce van (Lamme, Tücsi), Ti mikortól használtok nagyobb autósülést a nagyobbaknál? Eszti lassan kinövi a hordozót, gondoltuk Zsófinak vennénk eggyel nagyobb kategóriát Eszti pedig átülne a Zsófiéba. De Zsófinak a következő kategóriát, ami jó lesz már végig 3 éves kortól vagy 15kg-tól ajánlják. Zsófi 14 kg felett van, de nincs még 15, a 3 évig pedig még van 10 hónap. Szerintetek?? :?:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, én simán megvenném így az ülést, kerilányom is 3 éves kora előtt ült át másik ülésbe, igaz ő volt 15 kg.
Zsófival szépen elhúztatok mellőlünk, Lillu csak 12 kg...

Vagy, ami még van ötletem, keresztlányom ülése is ilyen, hogy 9-36 kg-jó, 18 ig belső övvel, utána az autó övével használható. 9-18kg-os ülést én már nem vennék a helyetekben.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Köszi! Hát mi sem vennénk 9-18-ast még egyet. Nem tudod véletlenül, hogy a keresztlányod 9-36 kg-os ülése milyen fajtájú?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: Mi is úgy terveztük, hogy Vivi ülésébe kerül Niki, és Vivi kap egy következő kategóriásat, de Vivi nem volt hozzá elég nagy :? Pont pár napja beszéltük a párommal, hogy meg kéne nézni, hogy nőtt-e már annyit, ami még hiányzott :D Amúgy a súlynál és a kornál sokkal fontosabb a magasság, a biztonsági öv miatt (nyilván a 9-18-asnál feltétel még, hogy tudjon ülni a baba, de ez már nálatok nem gond). Tehát, ha Zsófi már elég magas ahhoz az üléshez, ami már az autó saját biztonsági övét használja, akkor simán beleültetheted. Ez kb. 90 cm. Meg annyit mondott még az eladó, hogy 150 cm-es magasságig kell háttámla is, tehát addig a sima ülésmagasító nem jó. Én ILYESMIT gondoltam Vivinek.

Ildi: Mi is nézegettünk 9-36 kg-os üléseket, de többen is lebeszéltek róla, mert végülis két korcsoportot, két méretet fog át, így a minősége, biztonsága nem olyan, mint egy-egy adott kategóriásnak. Szerintem ebben lehet valami. Persze azért néztünk ilyeneket is, de nekem nem voltak meggyőzőek.

Kicsit "irigykedve" olvasom, hogy lassan mindenki készül a következő babára :oops: Remélem, hogy egy-két év múlva csatlakozhatok hozzátok...

PROGRAMAJÁNLAT Mi bejelentkeztünk már az egyik helyre, szerintem tök jó program gyereknek és felnőttnek is :)
lamme
 
 


Ildi: Elfelejtettem írni, hogy nagyon szép kislány Lillu :wink: A szemei és a haja miatt nagyon emlékeztet egy nagyon jó barátnőm kislányára :D
lamme
 
 


Panndi, nagyon jó kis szülés volt :) én Banduccal nagyon gyors voltam (16,35kor értem be a Szabolcsba a szülőszobára, és 17.08kor már a kezemben volt..), most nem tudom, mi lesz.. :roll: holnap megyek uh-ra, és kiderül, h egyáltalán befordult el, vagy farral van-e még. Egyébként kislány lesz :wink:

Panndi, voltál benn szülésfelkészitőn? Érdemes bemenni? illetve én csak a szülőszoba látogatásra szeretnék bemenni, csak hát szerdánként 1kor van, és ez olyan hülye időpont, egyrészt Banduc akkor alszik, másrészt nem tudom kire hagyni, férjem dolgozik...Remélem, még nem kések le, ha jövő héten megyek, ezek a frontok megviselnek eléggé, meg remélem, a férjem is el tud majd jönni a melóhelyről...
Ha van egy kis diőd pár lényegi dolgot le tudnál irni, pl. mit érdemes / kell vinni (ruha,pelus?), egyáltalán hol kell bejelentkezni (én csak a főbejáratot ismerem...), meddig kell normál esetben bennmaradni, szobák milyenek, baba ott van-e veled, ha nem, akkor mi a menetrend,és hasonlók, vagy ha megtalálom ezeket az infokat vhol, az is jó lenne :roll:

hűű, mekkora már Lillu is!!!
egyébként nekünk is 9-36os ülésünk van, és ugyanúgy saját öv, majd utána az autó öve, teljesen jó.
Eperke, nálunk mai napig jobban mennek az üveges ételek, legtöbbször csak az íze kedvéért bontok egyet, és keverem a házi kajához. Pl főzök gulyáslevest (alapban nem csipősen és sósan) abból kiszedem a husit, krumplit,zöldséget, pici levét és vmi zöldéges bébikajával elkeverem...bár mostanában már tényleg nem sok kell, régebben ennyit sem evett a főztömből...
Nálunk a kanál használat nem megy vmi fényesen, inkább kézzel .. :?

szép estét mindenkinek 8)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Lamme:Köszi az észrevételeket! Ez a lovas honlap is nagyon jó, Zsófi imád lovagolni, úgyhogy biztos megnézem még alaposabban. :D Ti hova-mikorra jelentkeztetek be?

Vicsok: Akkor Neked is villám szülés volt az első is. Drukkolunk, hogy a második is ilyen simán menjen. :D Mi lesz a pici neve?
Van egy olyan honlap, hogy www.mavszuleszet.hu
Ezen van néhány info, de Panndi biztos frissebb hírekkel tud szolgálni. :D
Amúgy régen nem kellet sehol bejelentkezni ha szülni mentél. A szülőszobánál kellett csengetni és ott intéztek mindent.
Ami a kaját illeti, én is így csinálom Esztinek. De valahogy mindig megérzi, hogy más is van benne, mert a keverékből nem csúszik annyi, mint a sima üvegesből.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ildi: Balog Lászlónál szültem, és a következőt is nála szeretném :lol: Ő régen az Újpesti Szülőotthonban volt, de ugye azt (is) bezárták...

Eperke: 2010-re tervezzük a kistesót :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Eperke, ismerem ezt az oldalt, de ez még a régi... :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok: nem voltam szülésfelkészítőn, a szülőszobát láttam, mert a dokim ott vizsgált meg a CTG-k után. A szobák három ágyasak, baba első éjjel a csecsemősöknél van, utána Veled lehet éjjel-nappal, de be is adhatod. Pelenkát adnak, de Libero2-est, kicsit nagy volt még Fruzsira is. Popsitörlőt kell vinni, ruhát nem, azt is adnak. Mindenki nagyon kedves volt, egy rossz élmény nem ért, sem a terhesgondozás alatt, sem a szülésnél. A szülőszobán kell csengetni, nem kell bejelentkezni sehol. Szülésznőt választani nem lehet, de akikkel találkoztam, mindenki nagyon kedves. A csecsemősök maguktól jöttek, segíteni akartak, csak hát nem volt miben :)

Kérdezz még nyugodtan, ha van valami :)

Amúgy kezdünk belerázódni a kétgyerekes létbe, délelőtt játszóterezünk, aztán ebéd után egyszerre alszik a két gyerek, éjszakák alakulnak, eddig nem panaszkodhatok. Zsófi simogatja, puszilgatja Fruzsit, bár kicsit szerintem anyásabb lett, meg hamarabb borul a bili. De még bírjuk :) Igyekszem vele ketten lenni, meg este én altatom el, meg segíthet mindenben, szóval igyekszünk :)
Vendég
 


Kutyfül, én látásból ismerem a dokit, régen ugye Újpesten laktam és akkor ott az sztk-ban rendeltek a szülőotthonos dokik. Most februárban pont meg is lepődtem, hogy az egyik ilyen lánykori dokim is (ő is szülőotthonos volt) az ÁEK-ben dolgozik.

Én nagyon remélem, hogy az én dokim nem akar váltani mostanában kórházat, mert nekünk ez a felállás nagyon ideális.
Nekem tetszik a kórház, a doki szuper, magánrendelő a nyugatinál - csak le kell szállnom a vonatról és nem mellesleg a kórházban az állandó lakcímemmel körzetesnek számítok (ami ha nekiállnak a nagy reformoknak esetleg könnyebbség lehet)... szóval remélem minden marad a régiben...

Vicsok drukkolunk Nektek is ám nagyon!

Panndi, Zsófi akkor nagyon ügyes kislány, ha így segít, büszke lehetsz rá :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Az is vagyok :) Nagyon kis ügyes. Remélem így marad ;)
Vendég
 


Ildi: A Szabóhoz jársz? Ő is a nyugatinál van...

Panndi: úgy látom jó segíséged van otthon, másképp nem is tudnál így netezni... :wink:

Senki nem tervez bölcsibeadást? Én ősztől valszeg. beadom Botit, de csak heti 3 napra, egy napközibe. Hogy legyen közösségben is, és én is tudjak vmit dolgozni végre, lehetőleg ne éjszaka. Most egy kicsit már besokaltam, minden este éjfélig szgépezek kb már 2 -3 hónapja, nincs semmi segítségünk sajnos, így csak így megy a munka.... :?
Vendég
 


Igen :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


én is :lol:
Vendég
 


erre emlékeztem :lol: csak félszita az agyam

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Vicsok: Tudom, hogy ez a régi, de a szülőszoba meg az osztály is helyileg ugyanott maradt, ha jól tudom, tehát pl az a része, hogy mit hol találsz még ma is aktuális. Meg a képek is a szülőszobáról, osztályról, gondolom többé-kevésbé használhatók.

Panndi: Nagyon ügyesek vagytok! :D Játszóterezni egy héttel szülés uán, nem akármi...Jól bírod! :D Mi cipőt venni mentünk el Zsófinak 2 órára mikor Eszti 1 hetes volt, de mikor hazaértünk olyan rosszul lettem, alig éltem. Pedig úgy egyébként én is sokkal jobban viseltem a szülés utáni napokat most másodszorra, sokkal gyorsabban regenerálódtam.

Az együtt alvásért meg irigykedem...Eszti mostanában alig alszik nap közben, arról nem is álmodok, hogy mostanában fognak egyszerre aludni 10 percnél többet. Ja és otthagyni sem tudom sehol, mert egyből sír, nyűglődik. Már azon gondolkodom vajon mit rontottam el. :roll: De nem jövök rá. Zsófi ekkora korában már tök jól eljátszott, le lehetett tenni, ott lehetett hagyni és tudtam mellette csinálni a dolgomat. Aludt kiszámíthatóan délelőtt-délután 2-2 órát. Eszti mellett ezekről csak álmodom... :roll:
Bocsánat a panaszkodásért, de jól esett kiírni magamból. Azt hiszem mostanra sokalltam be egy kicsit.

Hogy egy kicsit vidámabban zárjam: Tegnap óta Zsófi engedi, hogy csatot tegyek a hajába és copfot kössek neki. Hoztam is róla képet. Meg Esztiről is egyet. :D
Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Ha addig már nem jönnék: Zsófidnak nagyon boldog névnapot holnapra! :D :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, megértem, hogy fáradt vagy, néha panaszkodni is ér :wink: a csatért csak irigykedem - Lillu nem is hagyja, nem is van nagyon mibe :oops: na de sebaj, marad a csajos ruha, Apának úgyis a rövid haj tetszik :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Eperke: Zsófinak nagyon jól áll a csat! tök aranyos!
Egyik barátnőm is panaszkodik, hogy a 2. gyerekkel teljesen kiszámíthatatlan minden, nincs olyan napirend, mint az elsővel volt...hát ez van.
Vendég
 


Ildi: Igen a dokim az Újpesti Sztk-ban van még mindig. Remélem, most majd nem lesz kórházváltás, mert mikor Barna születetett a végén a védőnő már csak nevetett, mert volt 4 féle opció, hogy hol fogok szülni. Én is variáltam, dokit váltottam, meg aztán Balog doktornak is akkor alakult, hogy melyik kórházban lesz. De a végén minden jól alakult!

Babett: Hát ha esetleg összejön nálunk a kistesó, akkor nem megy Barna bölcsibe. Elvileg itt van a bölcsiben arra lehetőség, hogy heti 1-2 napra fizetősbe beadni, azt szeretném majd csak.

Panndi: nagyon ügyesek vagytok! Már Fruzsit is kivitted a játszótérre?

KépKép
kutyfül
 
 


Köszönjük a dicséreteket! Hát, Ildi mi is hosszú utat jártunk be, míg megengedte Zsófi, hogy a csatot a hajába tegyük. Úgyhogy én is örülök, hogy idáig eljutottunk. Tegnap délelőtt már annyi ideig benne is hagyta, míg elmentünk ringatóra meg haza. :D

Amúgy a tegnapi panaszáradatnak megvan az oka: mára lebetegedtem, lázam van, fáj a torkom, alig élek. Biztos ezért is voltam türewlmetlenebb Esztivel is. Na, meg szegény Zsófikám is ugyanígy van. Szegény egész éjszaka hányt, lázas volt. :( :( Ma Esztire egy szavam sem lehet, aludni nem aludt sokat, de olyan türelmesen viselte a mai napot, mintha tudta volna, hogy Anyának nagyon rossz napja van, alig áll a lábán.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett: Botinak nagyon boldog névnapot kívánunk!! :D :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


köszi
Vendég
 


Zsófiank és Botinak nagyon boldog névnapot kívánunk! :)

A csat nagyon édes :lol:

Banducon is "keresztülszaladt" vmi vírus, szombat délután meg egész vasárnap hőemelkedés-láz, de semmi egyéb, eszik-iszik és jókedvű, tegnap már nem volt semmi. Rajtam szerencsére még semmi, apának kapar a torka, remélem, megússzuk ennyivel. Eperke, sok vitamin, gyűmölcs, mézes-citromos tea kúra kiegészitőnek! Jobbulást nektek!!
Hűű, én Banduccal "szenvedtem" meg így, ő napközben is csak félórákat aludt, és sosem volt el egyedül, most is jön utánam mindenhová, nem tágit 2 m körzetből...Csak reménykedem, hogy a kicsi majd megajándékoz napközben is egy-egy hosszabb alvással, és azt is Banduccal együtt teszi majd :lol: Én kis naiv... :wink:

Hát most sem jutok el a szülőszobalátogatásra. :? Szóval ha menni kell, akkor Rippl R. felőli bejáratot kell használni?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Dózsa György útról kell bemenni, én is szülés előtti csütörtökön tudtam meg :)
Vendég
 


Hmmm, köszi Panndi, még 1 értékes info :lol:
Csüt megyek ctg-re a doki rendelőjébe, az asszisztense szülésznő, majd közben remélem lesz időm egy kicsit faggatni... :roll: de hát egyszerűen nem tudom összehozni ezt a szerda 1 órát...
Hogy vagytok egyébként?

Eperke, jobban vagy/tok?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok: Köszi a kérdést, már jobban vagyunk. Az a pénteki nap elég gáz volt, alig vártam, hogy Apa hazaérjen, déltől az ágyat nyomtam, felállni alig volt erőm. Estére 38,8 volt a lázam. Aztán szombatra rendbe jöttem, azóta már csak kicsit rekedt vagyok és az orrom folyik. Zsófi is rendbe jött. Pénteken már nem hányt, estére láza sem volt. Vasárnapra Eszti lázasodott be, de kis hőemelkedésnél nem volt több. Úgyhogy Apát leszámítva mindenkin végigment ez a nyavalya. :?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi, Vicsok: Esztikétől maradt még négy ampulla K-vitaminunk. 2010. szeptemberig jó. Eszti már nem eszi, mert kap főzeléket, gyümit, ha szükségetek van rá szóljatok és szívesen elküldöm, mert mi max csak kidobnánk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hát, én szívesen elfogadom, ha nem gond :oops: Vagy felesben vicsokkal :)
Vendég
 


Panndi: Ha priviben írsz egy címet, küldöm. :) Nem gond, mondom én úgyis kidobnám. Mostanában nem lesz rá szükségünk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi, Fruzsi baba gyönyörű, te pedig igazi szuper-anyu vagy, hogy így játszóterezel már!

Hú, úgy szülnék én is megint... :roll: Másfél éve még szent meggyőződésem volt, hogy ezt a gyerek-dolgot nem nekem találták ki (mármint a 24 órából 23-ban oázós részét...), erre tessék...

Eperke, meggyógyultatok már teljesen? Az én Esztikémnek is az egészségügyi határértéknél nyüglődősebb volt a tavalyi nyár, 1. meleg szobában nem tudott elaludni (be is szereltettük a légkondit), 2. jöttek a fogak folyamatosan 3. megtanult kúszni-mászni-állni, és ezeket bőszen gyakorolta az ágyban is :? Hű, úgy tűnik 1000 éve volt! Ja, és a házi készítésű kaja még mindig nem igazán csúszik neki, csak a bóti üveges, hiába próbálkozom bőszen!!! (Mondjuk ma pont megette a spenótos-tejszínes-sonkás-sajtos francia lepényemet, meg a sárgarépás-diós muffinomat... )

Ildi, Lillu milyen nagyot nőtt! Fogyni nekem is kéne, bakker, több vagyok, mint szülés után, ááá!!!! :shock: Mondjuk holmi francia lepényekkel meg muffinokkal nehéz lesz kockahasat növeszteni!... Szent elhatározásom, hogy amint a félévnek vége a suliban (június 6) indul a fogyókúra!

Hidaljatok le, de Esztikém 13 kiló és 90 centi 19 hónaposan... :shock:

Mi is ilyen 9-36 kg-os autósülést használunk (volt valami gyanda sanúm, hogy a 15 kg nincs olyan messze....), Concord Trimax, nekünk nagyon bejön, és nem kellett vagyonokat költeni autósülésekre. Igaz, mi nem utazunk olyan hű de sokat.

Sajna most megint nem leszek sűrűn, június 6-án vizsgázom mikroökonómiából, jajj de csúnya egy tantárgy ez! :cry:

Kép
waterlilly
 
 


Panndi, nem gond, nekem még maradt Banductól... :roll: köszi h gondoltál ránk eperke :)
szia waterlilly! Hmm, Banduc most kb 87-88 centi és 12,5 kiló, de azért ő fiú...szóval le a kalappal :roll:
kilóban én meg lemaradok, múltkor 75-el mentem szülni, most 71 vagyok...de hát szopi alatt majd visszajön...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: