Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nika! Gege nagyon helyes, igazi kisfiú, szerintem fognak "pisilni a lányok utána" :lol: :lol:

Icus! Annyira szívetmelengetőek ezek a képek! Nagyon szépek és boldogok vagytok :lol: :lol: :lol:
Emesének kiraktam a bilit, rá is ül, mondja, hogy oda pisilni, de nem lesz benne semmi. Gondolom korai még. Igaz, ha bekakil akkor mondja amikor teszem tisztába, hogy bijibe kéne... :lol: Boldog szülinapot Annának, így utólag! Levente szépen fejlődik.

Melinda! Gratulálok a házzassági évfordulhoz!! Nagyon finomakat főztél, sütöttél :lol: :lol:

Na, megyek hisztérika van :lol: :? .

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!
Lányok, köszönöm szépen mindenkinek a véleményt, pro és kontra is, mindent elolvastam, kedvesek vagytok, hogy válaszoltatok :)

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Melinda
Harcsapaprikás... imádom, ügyi vagy! A rétest kész réteslapból sütötted? Mi az oviban szoktunk rétest nyújtani a gyerekekkel, képzelheted... luk hátán luk... de nagy élmény :D
Gratulálok az évfordulóhoz!
Küldöd a szakdolit?

Nika
Nagyon jó ez a kép Gegéről
Még a végén ő is focista lesz :lol: ha kedvet kap apától

Mandula
Majd lesz produktum is, szerintem jó az ha legalább ráülni hajlandó, én is ezért kezdtem másfél évesen, pár hete van csak rendszeresen produktum

Sajnos most nem volt időm olyan „Annás” tortát sütni, mint tavaly ilyenkor, kész tortát vettünk. Délelőtt átjött anyám, segített megfőzni a szülinapi menüt, aztán lufikkal feldíszítettük az étkezőt. A Boldog szülinapot c. Halász Judit dallal köszöntöttük és persze a tortával. Olyan gyorsan elfújta a gyertyákat, hogy még egyszer meg kellett gyújtani, a fénykép meg a video kedvéért...
Többek között kapott egy csajos, rózsaszín cipőt, Duplo kockákat és hozzá állatokat, embereket, meg egy fajátékot amiből a 3 kismalac c. mesét lehet megépíteni, eljátszani. Mindkét játék telitalálat volt, leszámítva hogy a meséhez adott szöveg az „ékes” magyar fordítás szerint annyira blőd volt, hogy a második mondatban bekapja a farkas a malacokat, akik azután elindulnak házat építeni... :shock: de nem baj, elmeséltem a normál változatot, Annának nagyon tetszett, naponta többször kéri. Olyan édes, ahogy látszik rajta az aggodalom amint a gonosz farkas szétrontja a házakat, aztán a megkönnyebbülés amikor pórul jár, a végén már fülig ér a szája mikor a malacok kinevetik... Már egyedül is építgeti a szalma-, fa- és téglaházikót, és mondja a párbeszédet. A duploban tetszik neki hogy nem dől le mint a sima fakockák, elég jól össze tudja nyomni vagy kér hogy segítsek.


Kép

Kép

Kép

Kép

Annát ma újabb „atrocitás” érte Levi részéről: Anna puszilgatta a lábát, a kicsi meg rúgkapált, persze megrúgta a nővérét, aki némileg sértődötten mutatta hogy „Levi rúgta hasamat”... de aztán hamar megbékélt :lol:


Kép

Kép
:lol:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 

 
 

Köszönjük a gratulációkat.

Nika!
Gegének is gratulálok a fél éves fordulóhoz.

Icus!
Nagyon jó ajándékokat vettetek. Engem érdekelne a három kismalacos építőjáték. Ezt hol vetted? Szerinted Benjinek is érdemes lenne még megvenni? A múltkor a Metroban vettem Benjinek egy bábparavánt, hozzá tartozott még négy báb is, a Kemény Henrik féle Vitéz Jánosból. Meg egyébként is van már néhány báb már az Ikeából, legutóbb meg a Tescoban féláron kaptam meg Frakkot és Lukréciát. Úgy tudom, hogy a bábozás nagyon jó arra, hogy a gyerekek kifejezőkészsége fejlődjön. Szokott is Benji időnként előadást tartani a családnak.
A szülinapos képek remekek. Látszik, hogy Anna élvezte. Szerintem ez a gyerekek szempontjából az első izgalmas szülinap. Az 1.születésnap igazán a rokonoknak érdekes, a gyerekek még nem nagyon értékelik.
A szakdolgozatot még kedden délután elküldtem neked, a megadott email címre. Ezek szerint nem ment át? Megpróbáljam újra? (a mérete 3 MB)

Melinda
fermel
 
 


Melinda
Nem jött át a szakdolid, próbáld meg légyszi mégegyszer.
A kismalacos játék egy gyöngyösi játékboltból való de nyilván sokfelé lehet kapni. Ebben a sorozatban ( Fairy tale) van több mese is, nézd meg ezt:
http://www.tomik.ru/en/catalog/tales/in ... TION_ID=42
majd a Répamesét szeretném ilyen fa figurákból megszerezni ( ha az enyámek kinövik, jó lesz az oviban :D )
itt egy kép a kismalacos játékról, ennél több darabból áll a házuk és szebben fel lehet építeni de Annával csak így szoktuk, neki még ez is nehéz de szereti. Szerintem Benji is szeretné mert építés is, mese is.

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


A bábozás elsődleges funkciója egyébként ebben a korban még nem az előadás, hanem az élmények feldolgozása, többszöri kijátszása, a gyerek a saját örömére bábozik, ezzel a feszültségoldás és vágyteljesítés ( pl. a kismalac megmenekül - ezt öntudatlanul is saját magára vetíti a gyerek - vagyis a veszélyekkel tele világban is biztonságban van).
Épp ezért nem kell elvárni hogy az eredeti mesét bábozza, had játssza úgy ahogy neki jól esik.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus:annyira jók a képek:):):) megnéztem a honlapot nagyon jó kis játékok vannak majd jövőre már mi is kipróbáljuk most még csak a felépítek le is rombolom fázisban vagyunk de már nagyon szépen egymásra tud tenni három négy kockát is :):):) mese még nem igazán köti le két mondat után elmegy mást csinál de tudom ez még normális :):):) beszédben már tudja a nem az igen=gen és az autó= at egyenlőre ennyi :):):)):lassan de biztosan nekünk is lesz majd olyan kis szösszeneteink mint a többieknmek :):) én már alig várom hogy csacsogjon a kis drágám :)

nika70
Salgótarján
 
 


Icus!
Elküldtem újra a szakdolgozatot.
Köszönöm a felvilágosítást a bábozással kapcsolatban.

Melinda
fermel
 
 


Na, most már van több időm írni. Jövő héten lomtalanítás lesz itt nálunk, ezért ma nekiálltunk összeszedni a fölösleges dolgokat. Rámolás közben megtaláltuk Bencének egy nagyon kedves régi játékát, egy műanyag állatfarmot. Kb. öt éves lehetett, amikor kapta és még iskoláskorában is bőven játszott vele. Még a barátja is emlékezett rá, hogy milyen jókat játszottak vele, pedig őt csak másodikos korától ismeri Bence. Rajta van a felirat, amit még anno nekem kellett ráírnom Bence utasítása alapján, miszerint „Bence remek állatfarmja”. Ezt most felállítottuk Benjinek a pincében (máshol már nincs igazán hely). Úgy tűnik, hogy nagyon tetszik neki, szerintem ő is imádni fogja.

Tegnap voltunk a Babanet találkozón a Millenárison. Du. 2 után érkeztünk és 7 körül jöttünk el. Bár ismerőssel nem találkoztunk, de remekül éreztük magunkat. Eleve egy klassz játszótéren voltunk, de ezen kívül voltak még más játékok is és főképpen volt sok gyerek. Benji egyfolytában pörgött. Egy rövid időre leült velünk Gazdálkodj okosan!-t játszani (meglátta a dobozt a játékok között, és persze neki ki kellett próbálnia), de teljesen érthető módon aztán ment vissza a játszótérre. Közben két kislány odajött (6-7 évesek) és aztán velük én folytattam a játékot. Nagyon aranyosak voltak. Különösen az egyik nagyon kis talpraesett, életrevaló kis teremtés. Elmesélte, hogy az anyukája most 24 éves (a kislány most lesz 7) és a nagypapájával jött a játszótérre. Hát, ahogy elnéztem, nem kizárt, hogy a nagypapa fiatalabb a férjemnél.
Szerettünk volna még utána elmenni a Dunapartra, de természetesen Benji elaludt az autóban. Így aztán hazahoztuk őt, bevittük a Mamáékhoz és kettesben mentünk a férjemmel sétálni. Nagyon kellemes volt, az idő tökéletes, Budapest meg gyönyörű. A Lánchídon még éjfél felé is nagy élet volt. Bizony hajnali 1 felé értünk haza. Már nagyon ránk fért egy ilyen kettesben való kikapcsolódás. Azt hiszem sűrűbben meg kellene ismételnünk.

Icus!
Jött visszaigazolás az emailemre. Ezek szerint most rendben megérkezett?

Jó éjszakát mindenkinek!
Melinda
fermel
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép
fermel
 
 


Sziasztok Lányok!
Megjöttünk Bogácsról, nagyon jól éreztük magunkat, pancsoltunk sokat, jártunk pár helyen is (pancsolással egybekötve). Két napot hosszabbitottunk, ennek külön örülök. Nyugis, de élményekkel teli nyaralás volt, központban a gyerekekkel, akik most aztán már szórják az ötleteket, ugyhogy nem unatkoztunk. Képzeljétek, Bogács fölött az égen még vannak csillagok, a faluban csönd van és az éjszakák kifejezetten hüvösek, hála a hegyeknek. Olyan békés kis pihenés jutott nekünk :D
Luku megtanult járni, mint akit felhuztak, megy egész nap, és már elengedett kézzel táncolni is tud, forog, rázza a fenekét, tapsol közben, meg lehet zabálni olyan édes. Emese segit Neki a járásban, ha bizonytalan lenne, ugyhogy garantált hogy mind a kettő elesik :lol: Kezd igazi dacszövetség alakulni, ha Emese valamit nem akar, Luku gyorsan melléáll és ugyanolyan hanglejtéssel kiabál, mint Pöri. Egyébként is, mindent ugy akar csinálni és épp akkor, mint a nagyobbik, és lehetőleg épp az a játék kell :x Tudunk már motorozni is, és lett pár félreérthetetlen szavunk, mint pl. pá-pá, labba (labda) ápa (lámpa), és persze nem és de. Emese pedig a kérdezőhullám második periódusában van, egész nap kérdezett, és megisdmerkedett olyan dolgokkal, mint a pajta, fészer, pince, és megtudta, hol is terem a paradicsom és a hagyma meg a répa. Ezek igy aztán folyamatos veszélyben voltak.
Majd képek is lesznek, és visszaolvasok (idővel), de most megint van mit csinálnom...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kép
Na ugy tünik megint csak egyet enged, majd átmegyek a másikra és onnan fel tudom tölteni...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Tehát, remélem sikerül igy:
Kép
Kép
Kép
Kép
Na Mandulácska, mostmár Te sem panaszkodhatsz rám :D Egyébként jártunk Felétek, Miskolc-Tapolcán is voltunk a Barlangfürdőben, Emesének rendkivül tetszett, bár a Csillagterembe kétszer kellett menni mire 1x sikerült, megijedt ugyanis, aztán én is huhogni kezdtem mint mások, akkortól Ő is meg Luku is rikoltoztak mint a baglyok :lol:
A legelső kép pedig Egerszalókon készült, nem tudom ki járt ott régebben közületek, azt a csodálatos jelenséget sikerült elcsufitani, jelentéktelenné tenni egy mosntrum wellness központ épitésével. Felháboritó. A jegy pedig, 1 napra 4000 Ft, nem tévedés Hölgyeim... Ám meghagytak egy esti fürdőt 3 medencével, 1000 Ft-ért 18-01-ig nyitva van, teljesen külön és messze a monstrumtól. Ott voltunk tegnap este záróakkordként :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melcsi!

Mi is többször voltunk Egerszakókon, gyönyörű volt , igaz a medence meg kritikán aluli, de azért egyszer-egyszer nagy élmény volt. Azóta mióta építik azt a nagy szállót mi is csak egyszer voltunk és be se mentünk fürödni olyan illúzió romboló volt ott az építkezés közepén fürödni.

Gratulálok Luku önállósodásához! Az a sárga csónak micsoda amiben az első képen ülnek?

Icus!

Megkésve bár, de boldog szülinapot Annának!


Ma dolgozom utoljára, holnaptól szabin vagyok, vasárnap elmegyünk egy hétr Pécsre nyaralni.
Mindenkinek további jó nyaralást, babázást!
Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Icus! Nagyon jónak tűnik ez az építős mesés játék! Hol szereztétek azt a szép (matyó?) mintás csomagolópapírt? Nagyon jók a képek. Levi hosszú babának számít, vagy csak a képeken látszik úgy?

Melinda! Irigyellek a esti séta miatt, szerintem Emese is legalább 3 éves lesz, mire mi kettesben eljutunk valahova Gáborral :lol: :lol: (pedig ránk férne...)
Nagyon jó az állatfarm, ilyet én is szeretnék majd Mesének.

Melcsi! Kezdenek ismerősek lenni a történeteid :lol: :lol: (Alex és Kitti) De Te szerencsésebb vagy, mert Emese a nagyobb. Szegény Alex mennyit hallgatta, hogy inkább add oda kisfiam, mert különben órákig hisztizni fog Kitti :oops: :? (lehet azért lett ilyen kezelhetetlen Kitti) Igaz, Emeséd nem hisztis. Nagyon szépek a gyerekek! Emese micsoda csinos hölgy lett :lol: :lol: ! Az alvós kép tündéri! Ja, és gyors voltál :lol: :lol: !

Fanny! Jó pihenést!

Na, magunkról nem tudok írni, mennem kell mesét olvasni....

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Melcsi!
Rengeteget nőttek a gyerekeid május óta, mikor személyesen láttam őket. Különösen Lukun látszik a hatalmas fejlődés. Akkor még ült a fűben, most meg nagyfiú módjára már jár. A képek, mint mindig, most is nagyon jók. Az alvós kép szerintem is szenzációs.
Egerszalókon jártunk akkor is, amikor még érintetlen volt ez a szép természeti jelenség, meg jártunk később is, amikor már építkeztek. Teljesen egyetértek veled, hogy elcsúfították ezt a szép képződményt. A napi belépő ára meg iszonyatosan túlzott.

Mandula!
Több napra még nem merészkedtünk el kettesben mióta Benji megvan, de remélem most már ezt is megtehetjük nemsokára. Egy-egy ilyen rövidebb kiruccanást azért talán már ti megpróbálhatnátok, szerintem nagyon jót tesz a kapcsolatnak.

Éva!
Kellemes nyaralást kívánok nektek!

Holnap diplomaosztóra megyek. Nem akartam nagy felhajtást, de végül nyolcan megyünk. Mivel Péter dolgozni megy éjszakára, így mi csak négyen, illetve a nagyszülők. Úgy gondoltam, hogy meghívom őket is, elvégre nekik is nagy részük van a diploma megszerzésében. Rengeteget segítettek azzal, hogy Benjire vigyáztak, amikor szükség volt rá.

Melinda
fermel
 
 


Kép

Szejíntemm tutujica :lol:

Kép


Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Fanny!
(ha még olvasol) amiben ülnek, az egy kis malomkerékféle kélzi hajtásu csónak, a gyerekmedencében van Egerszalókon, ez az egyetlen pozitivum ott szerintem. Azt hiszem veszélytelen, és nagyon jópofa elfoglaltság kecmeregni vele, Emesének nagyon gyorsan sikerült megtanulni a kezelését. Luku ült elől, időnként kirikkantott egyet, gondolom az irányt tisztázta olyankor.
Egyébként ugy van ahogy mondjátok, illuzióromboló és egyáltalán, felháboritó amit ott csináltak, arról nem beszélve, hogy folyik az épitkezés, pl nincs kifugázva a csempe, de használatba adták máris (gondolom a 4000 /fő nagyonis kell a monstrum épitéséhez)

Az összes gyerkőc nagyon-nagyon aranyos. Levente-Anna kettős :D Lehet hogy Annácska máshogy veszi a trónfosztást, mint Emese? Nálunk az a helyzet, hogy nagyon jókat játszanak, a csinyekben persze mindkettő résztvesz egyre jobban, de van egy pont, amikor Pörinek hirtelen elege lesz, onnantól kezdve vigyázni kell, mert akármi történhet... Ez egyik pillanatról a másikra történik, ezért szinte kontrollálhatatlan, és már lendül is a hajhuzás, fellökés, csipés vagy ilyesmi. Na aztán a kicsit se kell félteni, van mikor kifejezetten hajhuzó szándékkal közeledik Emese felé. Most még könnyü Pöri dolga, mert erősebb, de már látom hogy egy szép napon Luku meg fogja lepni a Kisasszonyt. Már egyáltalán nem az a kis szelid fiucska, aki volt, nagyon betyár, még a mosolya is... És olyan ötletei vannak... Tegnap pl. kiraktam Máté szobájából. Ő erre odaküzdötte a kis babakocsit, beleállt, és már a kilincsen volt a keze, mikor elkaptam, élénken magyarázta, hogy be, be, mutatva az ajtóra. A földre fektetett széket próbálja felállitani (szerencsére semmi siker), ha valamit ledöntünk, küzdi vissza, és fel fel fel mindenre. A polcok alatti kosarakat kicsit kihuzza, és már ugrik is rá, hogy másszon a polcra amit nem ér el különben. Hát szóval ötletekben bőven felülmulja Emesét, aki meg résen van és kommentál azonnal: "odanézz, felállt, odanézz, megfogta, odanézz, odanézz, Luku nem szabad, leesel, eltörik, stb" ma meg azt mondta hogy Ő jó kislány, mert nem állt fel a kanapéra (abban a pillanatban) a Luku meg rossz, mert felállt rá. Na szóval regényt lehetne itt irni, amit majd ha visszarázódunk itt az utazások végeztével, engedelmetekkel ujra meg fogok tenni.
Melinda!
Gratulálok a diplomádhoz, jól is tetted hogy a nagyszülőket is elhivtad az ünnepségre, érezzék csak, hogy ez nélkülük azért nehéz lett volna a kicsi mellett.
És az esti sétátokat irigylem kicsit. Nekünk se ártana néha teljesen kettesben lenni, de most nem erről szól az életünk. Igaz, Bogácson jutott azért némi csillagnézés a hintaágyban, mig a babák odabent aludtak, és mindig emlékezetetm magam arra, hogy mi akartuk a cseppeket. Évekig bőven volt lehetőségünk, most egy darabig nincs. Kortársaimat elnéztem a meleg vizben, mindenki olyan békésen ejtőzött meg beszélgetett :D Ejtőzés az kettesben nem volt beszélgetni szoktunk ugyan arról, hogy melyik gyerek nem ette meg az ebédet és ki kakilt nagyobbat :lol: Tényleg, az utóbbi hónapokban kettőnk lelkét azért nem volt időnk ápolni, erre viszont érdemes lesz a jövőben gondot forditanunk...
A szép hosszu házasságodhoz, és az évfordulójához külön is gratulálok! Nagyon finomakat főztél! Segitett valaki, vagy a szakácskönyv?
Mandulácska!
Azért Emese is eléggé hisztis, sőt az utóbbi időben ugy kiabál hogy még, vörös a feje mint a pulyka és a szeme szikrát szór.
Tutujica :lol:
Icus!
Az a kirakós játék engem is érdekel azt hiszem. A kis csipet-csapatod nagyon édes :D
Annácskának utólag is boldog születésnapot!
Nika!
Sorstársak vagyunk :( Az enyém sem akart áprilisi lenni, pedig én már kiszámoltam neki :( Azt hiszem be kell vetnünk a labdát, de csak 1x, tényleg...
Regina!
Én Veled tökéletesen egyetértek az amnióval kapcsolatban!
Örülök hogy jól vagy!
Andi!
Én még nem is üdvözöltelek (közben uton voltunk). Ezek szerint a döntésen már tulvagy, én is az ellentábort képviselem (lehet hogy olvastad régebbi irásaimat ezzel kapcs.)
Na most mennem kell, de igyekszem visszarázódni, most pár hétig talán nem megyünk sehova...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

1 hétig vacakolt a netünk, majd a gép "megadta magát" és teljesen bekrepált. Nyilván beszedtünk valamilyen vírust. Nagyon rég nem történt már ilyen....

Melinda
Nagyon finomakat főztél! Már akartam is kérdezni korábban, hogy nálad hogy-is-van-ez? Nem tudsz főzni, vagy csak nem szeretsz, mert többször írtad, hogy rendelitek az ebédet. De közben egy 5 fős családnál gazdaságosabb a főzés. :?: De láttuk most, hogy megy ez neked! Szóval akkor inkább nem szívesen bíbelődsz vele a hétköznapokon... :?:
Képzeld, a házassági évfordulónk nekünk is július végén van, de egyelőre csak a 16. volt. Általában ilyenkor egy szabad este "jár" nekünk, úgyhogy étterembe és esetleg moziba vagy sétálni szoktunk menni. Idén azonban itthon köszöntöttük egymást. Most így is jó volt.
A nyaralásotok biztos nagyon kellemes lehetett, eszembe jutott, hogy azt a szállást mi is néztük tavaly, amikor Szoboszlóról kirándultunk Hortobágyra és nagyon tetszett a környéke és a hangulata!

Melcsi
Irigylésre méltó, hogy Te idén háromszor is kiruccantál!!! De két kicsi mellett kell is a feltöltődés!

Mandula
A kócos fotó nagyon tuti!!!
Viszont látom, hogy a mikro nagyon közel van a kiscsajhoz! Bocsi az okvetetlenkedésért, de ha üzemel, akkor a lányka legyen minél távolabb tőle (min. 2 méter), mert nagyon egészségtelen. Mi nem is használunk már mikrot, mert teljesen tönkre teszi az ételt, úgyhogy visszatérünk a hagyományos módozatokhoz.
Az új szomszédokkal mi újság. Nem írtál erről mostanában!
És sikerül valahova kimozdulnotok? Nyaralás, kirándulás?

Icus
Azért a mostani torta is nagyon jól néz ki!
Az építőjáték nekem is nagyon tetszik, 2 év múlva minket is érdekelni fog. :lol:

Mi jövő szombaton utazunk pár napra Kiskunmajsára. Nagyon dicsérik az élményfürdőt és a hely is csendes, nyugodt. Bízom benne, hogy elég meleg lesz ahhoz, hogy strandolni tudjunk.
Utána egy kis pakolás itthon. Most még nem a pici miatt, hanem "csak" egy-két bútort lecserélünk. Lesz egy hatalmas gardróbszekrényem, ami már létszükség, mert a meglévő szekrénysor nagyon vacak és a ruháink szó szerint kilógnak belőle :oops: A pakoláshoz persze semmi kedvem, de a végcél lebeg a szemem előtt. És most még nagyon jól érzem magam, bírni fogom.

Teszek fel képet Ádiról és az új családtagunkról, Cila cicáról. A cica 5 hete érkezett, Évi akarta nagyon, de mivel a nyúl tavasszal rejtélyes módon eltünt a kertből (4 év után) így bevállaltuk a három nagy cica mellé. 30 éve szinte mindig van macska körülöttem, de ennyire aranyos, kedves, bájos még egy se volt, mint ez. Az egész családnak nagy élmény!!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
regina3
 
 


Melcsi

Az enyém sem akart áprilisi lenni, pedig én már kiszámoltam neki Azt hiszem be kell vetnünk a labdát, de csak 1x, tényleg...
Ha siettek és gyorsan összehozzátok, akkor még lehet április végi... kis szerencsével. De a május is nagyon szép hónap! Sőt, szebb! :D
És mit jelent a másik mondat? Csak egyszer próbálkoztok és utána lombik? :?:

Két újabb baba született a "listámról". Érdekes, hogy első babák és 2 héttel korábban érkeztek... Engem alapból azzal riogatnak, hogy a harmadik gyerkőc hamarabb szokott jönni, de ha az első babák is ennyire sietnek, akkor mire számítsak??? :shock:

Kép
regina3
 
 


Regina!
Nagyon baba a robogó :D És a cicus látom máris kedveli az egereket :D
Nem emlékszel a lila labdánk történetére :?: :D :oops: Hát csak 1x használtuk és volt is eredménye, ezért etalon tehát! Kétnaponta nem vehetjük elő, akkor az egész mitosza odalesz!
Igazából nem tudom hogy meddig próbálkozunk spontán, bár adva van valszeg fél év, mivel a Kaáliban ott mozog a lombik előjegyzés. Mivel van még 1 lehetőségünk, ha nem akar magától, akkor élünk vele mindenképp, de most kicsit félnék belevágni. Nem is a punkció körüli dolgok, hiszen tuléli mindenki, inkább az az utáni 2 hét pihi ami most szinte kivihetetlen lenne. Na jobb volna ha magától jönne. De ha nem jön, akkor mi az oka? A petevezetékem már nincs elzáródva a jelek szerint. vagy ujból elzáródott? Vagy a miómám nőtt esetleg? Vagy öregszem? Ujból vizsgálódni kellene, idő, kellemetlenség, fájdalom is, közben itt van a 2 kicsi. Ugyhogy bizom a természetben.
Még készülünk menni ujból, van 1 meghivásunk a Balcsira is, igaz már csak szeptemberben, de valójában szét akarunk nézni (költözési szempontból is), nem baj ha nincs strandszezon. Egy székely barátja Dezsőnek meg az erdélyi házát ajánlotta fel, bármikor, bármennyi időre... De oda azt hiszem nem az idén megyünk már sajnos.
Kis profilomból ezeket a lila betüket hogy lehetne eltüntetni?

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: én azért az áprilisra még befizetek :):) ebben a hónapban baromi jól elkaptuk a pét majd meglátjuk kb két hét múlva de inkább nem is mondok semmit hátha azért nem sikerül mert mindig annyira bízom benne :):):):)a labdás megoldást nem ismerem :)

Regina: nagyon büszke a fiad a motaorral :):)
cica egyenesen bájos:) nekünk is volt csak annak idején anyu allergiás lett rá így és mivel már 10 éves volt nem akartuk kitenni új család stb elaltattuk :(:(:( utána kutyánk lett egy törpe uszkár arra nem allergizálnak az emberek meg a nagyim kutyájának volt kiskutyája és az alomból kaptunk egyet most kellett elaltatni mert rákos lett szegényke de már 12 éves volt ő is .

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
A kedvedért leirom, hogy egy ilyen nagy, gerinctornás labdáról van szó, amelyen mi 1x páros gyakorlatot végeztünk :oops: :D és annak az eredménye lett Luku :D Nagyon kényelmes, érdemes kipróbálni, már csak paletta-szinesitésként is :oops: :D :oops:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi
Pontosan emlékeztem a labdás történetre. :!: Sőt, mi is kipróbáltuk :oops: pont abban a hónapban, amikor a pici fogant, de nem esküszöm meg rá, hogy pont akkor sikeredett.... De én is ajánlanám mindenkinek, akinek van ilyen labdája. Legalább egyszer azért érdemes ilyen szempontból is felavatni. :oops:
Amúgy teljesen megértem a leírtakat a próbálkozással kapcsolatban. A negatív gondolatokat azért hessegesd el (mióma, elzáródás) és talán fél évnél több időt is adhatsz magadnak, de remélhetőleg nem lesz rá szükség.
Költözés????? Ilyen komoly, nagyszabású terveitek vannak???

Nika
Szerintem az állatkák is betegesebbek, mint régen (úgy mint mi emberek is). Annyi furcsaságot hallani pl. macska AIDS, daganatos betegség, mióma stb. Őket is érintik a környezeti hatások, mérgek, vegyszerek. Szóval logikus, mégis olyan furcsa .....

Icus
A kórházas topicban olvasgattam, hogy mire számítsak a szülésnél, és látom, hogy állítólag kell egy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, amivel igazolom, hogy a házasságom továbbra is fennáll??? Ez mindenhol így van, vagy csak abban a kórházban, ahova én megyek???

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Regi! Húú, Ádám már szinte felnőtt :shock: ! Nagyon szuper a motor :lol: ! Köszi az észrevételt, igyekszem én is keveset használni a mikrót, de mostantól jobban odafigyelek ha Emese ott ül. (egyébként nem tudom már kinek higgyek, van aki szerint teljesen ártalmatlan, van aki szerint meg káros)
Édes a kiscica is :lol: . Náunk csak akkor kellett anyakönyvi ha nem Miskolcon kötött házasságot.


A szomszédokról akartam már írni, csak mire oda jutnék mennem is kell.
Szóval: a srác az teljesen normális, én nem igazán beszéltem még vele, de Gábor már többször, azt mondja rendes. Az asszonnyal is kétszer találkoztam, nem is foglalkoztam vele először, de a másodiknál jobban megnéztem. Nem akarok előítéletes lenni (van ilyen szó?), de szerintem az az igazi sunyi cigányasszony, csak a fiatalabbik fajtából. Nem tudom kifejezni szavakban, hogy milyennek gondolom, de nagyon "félelmetes" nekem :? :? . Szóval én mindenképpen megtartom az 5m (inkább 500 lenne...) távolságot. (tulajdonképpen azt hiszem attól félek, hogy majd esetleg rámerölteti a "barátságát", és én nem akarok vele barátkozni)
Na, ha ez érthető volt.....

Sajnos a nyaralásról le kell mondanunk (megint), egyszerűen nem tudjuk kigazdálkodni. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy kaptam új (használt) autót, és bár nem drága darab, de megviselte a családi kasszát. Azért hétvégeken próbálunk elmenni kikapcsolódni, nem mindíg sikerül.
Erről jut eszembe: kb. 2 hete voltunk Szilvásváradon. Beültünk egy vendéglőbe, a pincérek jöttek-mentek, egy-kettő a bejáratnál álldogált, de sehogy sem akartak odajönni. Mivel Emese már éhes volt, kb. 15 perc elteltével mondtam, hogy menjünk másik helyre. Átmentünk egy másik étterembe, de Apósom nem állta meg, hogy ne tegye szóvá, sőt a panaszkönyvbe is beírt. A következő héten kaptunk egy nagyon kedves levelet az étterem tulajdonosától, hogy elnézést kér, és kéri, hogy ha arra járunk legyünk a vendégei, természetesen ő állja a számlát. Őszintén szólva meglepődtem, nem gondoltam, hogy ilyen is van.......

Melcsi! Én is emlékeztem a labdára :lol: :lol: . Milyen lila betűket?

Nika! Hajrá!!! Drukkolok :lol: :lol: !

Képzeljétek, a ház régi tulaja felhívta Gábort, hogy elajándékozta a konyhaszekrényt, elvinnék.... Mert amikor megvettük a házat, akkor már az ügyvédnél mondta, hogy ez nem tartozéka a háznak :shock: :shock: (beépített konyhaszekrény). Mondta neki az ügyvéd, hogy ilyen nincs, de mi mondtuk ,hogy majd úgyis akarunk másikat csinálni, szólunk ha van és vihetik. Ja, meg hogy itt maradt két raklap :shock: :shock: , meg egy vaslétra (amit akkor hangsúlyozta, hogy nekünk ad) azt elvinné... Őrület, hgoy minket mindenki hülyének néz.... Néha elkeserítő, de ez már nevetséges. Úgyhogy most kezdődik a konyhaszekrény projekt is.

Na, nem panaszkodom tovább...

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a gratulációkat a házassági évfordulóhoz és a diplomához. A diplomaosztó nagyon kellemes hangulatú volt. Bence is velünk volt. Mondtam is neki, amikor gratulált, hogy a legnagyobb öröm számomra az lesz, ha majd a fiaim diplomaosztójára mehetek.
Most már kezdek egy kissé aggódni állásügyben. Itt Csepelen szinte az összes középiskolába beadtam az önéletrajzomat (kivéve, ahová Péter járt), hátha lesz üresedés. Egyik helyre hívtak beszélgetésre 4 hete, de még nem kaptam semmiféle jelzést. Az az igazság, hogy már nagyon be vagyok sózva, hosszú volt ez a 7 év kihagyás.

Mandula!
A második kép szerintem is szuper (nem mintha az első nem tetszene). Ilyenkor mekkora küzdelem a fésülködés, hogy viseli Emese?
Sajnálom, hogy nem tudtok nyaralni menni, de a saját autó biztosan kárpótol. Mióta én is rendelkezem megint autóval (Benji születésétől idén februárig nem volt használható saját autóm), azóta sokkal egyszerűbb mindent elintézni és sokkal szabadabb is vagyok.
Hihetetlen, hogy némelyik ember mennyire kicsinyes és szavahihetetlen (gondolok itt a házatok előző tulajdonosára).

Melcsi!
Most szombaton is voltunk a Lánchídon, de most nem kettesben. Benji, Bence és a barátja is velünk jött. A két nagyfiú viszont látványosan unatkozott, így hazajöttek BKV- val. Maradtunk hármasban Benjivel. Hát a múlt heti nyugodt séta és nézelődés már csak egy szép emlék volt! Benji mindent meg akart fogni, nézni, vegyünk ezt, vegyünk azt, 2 percre még el is veszett. Mindennek ellenére semmi áron nem cserélnénk ezzel az állapottal, hogy van nekünk egy ilyen kis rosszcsontunk.
Mindent bele! Már miért ne sikerülne megint spontán egy újabb baba?

Regina!
Ádi tényleg nagyon megférfiasodott mióta nem láttam. Látom nagyon büszke a robogójára. Egyébként továbbra is óvatos, figyelmes, amikor közlekedik vele?
Gratulálok a házassági évfordulótokhoz! Ez is nagyon szép idő már. ( hiszen te fiatalabb is vagy nálam jó néhány évvel)
Azért nem vagyok egy főzőbajnok, de főztem már életemben, sőt sütöttem is. Csak valahogy nem a legkedvesebb elfoglaltságom. Az ezüstlakodalmas menü elkészítése előtt az anyósomtól kértem néhány instrukciót, de őszintén szólva igazán nem egy bonyolult ételsor volt.

Melinda
fermel
 
 


Regina!
Igen, szeretnénk záros határidőn belül élhetőbb környezetbe, szabadabb területre költözni, de mostmár nagyon meg fogjuk nézni, hogy hová. Bp. környékéről mindenképpen el, ez az anyagi-erkölcsi-egészségi fertő nem hiányzik ami itt van. Az elképzelésünk egy olyan kis birtokféle, ahol tarthatnánk lovat, tehenet, kapirgálna a tyuk, és lenne kis konyhakertünk is. A gyerkőcöknek nagy szabad terület ahol tudnak még focizni is. Mindehhez szép természeti környezet, hegyek, viz. Utopikus? Talán még találunk ilyen lehetőséget ebben a hazában. Na nem elzárkózva a külvilágtól, mert fontos pl. hogy közelben legyen olyan iskola, ahol szinvonalas ének-zenei nevelés folyik, müködik néptánccsoport , sportolási lehetőség van... No mindezek megtalálásához idő kell, a környék nagyjából megvan, hogy merrefelé is induljunk de nagyon szét akarunk nézni.
Komolyan mondod, hogy épp abban a hónapban próbáltátok ki a labdát? :D Nika, gyorsan Ti is vegyetek, mi is rástartolunk, aztán ha mindenkinek bejön, levédetjük hamar, az már nem lenne véletlen :D :lol:
Házasságlevélről én azt mondhatom Neked, hogy a Tétényiben 30 napnál nem régebbit kérnek!
Melinda!
Nagyon jellemző, amit a Benjivel átélt lánchidi sétáról irtál, ez nálunk is igy megy x2 :D Igaz, Emese még legfeljebb a fagyinál tart.
Az álláskeresés lehet hogy nem is lesz olyan egyszerü? Vajon a kor az oka, vagy mi? Mondjuk állandóan pedagógus leépitésekről lehet hallani (ezen sajnos a gyerekszámot ismerve nem is lehet csodálkozni). Ha meg a kor, hát ez külön felháboritó, hogy a 40-esek jószerével nem kellenek sehová, pedig még 20 év (ha csak annyi) a nyugdij (ha lesz olyan még akkor), kisgyerek azért általában már nincs a láthatáron, minden adott lenne egy igazán jó munkaerő nyerésére, és mégis mindenhová a fiatalok kellenének!
Mandulácska!
Én azt tartom, hogy ahová a Te szomszédaid tartoznak, ott alapvetően nincs rendes ember, az más kategória, amit e lapok nyomdafestéke nem türne meg :oops: Tartsál inkább 500 métert!
Ennyi idő után miért nem mondtátok a régi tulajnak, hogy á, sajnos ezek a dolgok már nincsenek meg, kilomtalanitottuk őket!
A lila betüket már sikerült kiraknom :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melinda! Én is pont azon agyalok már hónapok óta, hogy hova-hogy fogok elhelyezkedni (megint) kicsi gyerek mellett. Sajnos a szakmámban csak éhbérért lehetne (kereskedelmi), és csak 2 műszakban vagy este 6-ig. De ezt már nem bírná el a család. Most voltam a Miskolci Egyetemen pótfelvételi lapért, megpróbálom, max vesztek egy fél évet (és vagy 80 e Ft-ot), de legalább megpróbáltam. (már, ha felvesznek :roll: ).
Autóm eddig is volt, de Gábor mindíg jobbat akar. (szakmai ártalom: autószerelő :lol: :lol: ) Pedig tényleg csak a városban járok vele, de az előző nagyon sokat fogyasztott.
Budapesten legalább van hova menni kisgyerekkel, itt Tapolca az egyetlen lehetőség, de már úgy unom :? . A városban Emese nem szeret sétálni, mert nem mehet amerre akar a villamos miatt, a jobb játszóterek meg tele vannak cigánnyal....

Melcsi! Micsoda idilli tervek :lol: :lol: . Remélem hamar megtaláljátok!! Kisgyerekkel (gyerekekkel ) tényleg ez lenne az ideális.
Van valahol egy olyan labdánk :lol: :lol: .
A szomszédaink hovatartozását illetően egyet értek!!!
Én mondtam Gábornak, hogy ha engem hív az előző tulaj, biztos elküldöm a fenébe.... De ez a drága ember nem tesz ilyet.

Lehet, hogy kezdek depressziós lenni már az itthonléttől, olyan rossz hangulatom van mostanában.

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


melcsi: azért ez már nem olyan egyértelmű hogy a mai 40-eseknél már nem lehet a gyerek kizáró ok munkába állásnál hiszen a mai világban mindeki de az esetek nagy százalékában 30 fölött kezdik el a családalapítást így 40 évesen kicsi gyerekek vannak pont mint a 20-on éveseknél :)

mandula nem vagy egyedűl :):):) néha én is kiruccanék valamerre de ne kövezzetek meg gyerek nélkül :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Szerintem sem egyértelmü, mégis, lehet hogy elkezdik olvasni az önéletrajzot és még csak a születési dátumnál tartanak, tovább sem olvassák hanem azt mondják, köszi, ez nem a mi emberünk :? Bea is meddig próbálkozott pedig minden adottsága meglett volna a pályázott munkákra, + még dekorativ is, aztán hónapokig semmi.
Gondolom a magunkfajta szép kövér nőkért sem kapkodnának ott meg az lenne a kifogás, hiába vagy életvidám, sajnos nem dekorativ a külsőd... szóval mindig lehet kifogás, bár nem tudom hogy pedagóguséknál vajon mennyire fontos hogy 30 alatti bombázó legyen valaki, de manapság már semmi sem lehetetlen :?
Gyerek nélküli kiruccanás néha jól jön, én a görög utat ebből a szempontból is élveztem (ne kövezzetek meg), bár nagyon-nagyon hiányoztak a gyerkőcök de jól éreztem magam, nem volt a kezem állandóan tele gyerekkel vagy pelenkával.
Mandulácska!
Tapolca milyen szépen rendben van! Kár hogy a város szélén áthaladó bekötőut lehangoló, de ha már ott vagy gyönyörü! Tőletek messze esik? Nagyon szép az a játszótér amit odarettyintettek.
És a Diósgyőri Várba nem szoktatok elmenni néha? Emlékeim szerint annak a környéke a kis utcákkal szintén olyan hangulatos.
És mi a helyzet az állatkerttel, és a Lillafüredre vivő kisvasuttal? Voltatok már Emesével? Lassan abba a korba ér, hogy élvezni fogja. Ha van kocsid, használd is, 10-20 km-re kimenni a városból néha nem biztos hogy sokkal több benzin mint amit a piros lámpáknál meg a dugóban elpöfög az ember.
Asszony, mi csak 1x voltunk ott vagy 8 éve 1 hétig, de most csak ugy eszembe jutnak a dolgok hogy mennyi mindent lehet azon a környéken is csinálni! Tessék kimoccanni, nem a szomszédot nézve busongani! Nyáron depresszió! :shock:
Én is depressziós lettem ma éjjel, a gyermekek 1/2 4-ig felváltva szórták a müsort, Lukunak foga jöhet, Emese meg kihasználta a zürös helyzetet :evil: :shock: Most meg alszik mindenki a hepaj után csak én főzök... :twisted:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
Igazából az a fő probléma, hogy nagyon helyhez vagyok kötve. Napi több órás utazást nem tudok vállalni. Ha itt a közelben helyezkedem el, akkor bármi esti program adódik (szülői, fogadóóra), akkor el tudok szaladni Benjiért az oviba és hazahozom, valaki csak tud rá vigyázni, extrém esetben meg akár magammal viszem. A kerületben egyetlen középiskolai matematika tanári állást hirdettek (ma már muszáj minden közalkalmazotti állást pályáztatni), oda be is hívtak beszélgetésre, miután elolvasták az önéletrajzomat. Ez már 5 hete volt és azóta semmiféle jelzést nem kaptam. A többi iskolába egyszerűen az utcáról bevittem az önéletrajzomat, hátha adódik valami lehetőség.
A másik oldala a dolognak (ne érezzétek ezt nagyképűségnek), hogy akad jó néhány kiégett, már nem igazán a helyzet magaslatán álló pedagógus (magántanítványoktól, ismerősöktől hallom), akik be vannak betonozódva a helyükre, s azon igyekeznek, hogy valahogy kihúzzák nyugdíjig. Hiába tudom, hogy sokkal jobban ellátnám a feladatát, nem lehet tenni semmit, mondjuk nem is szeretnék senkit kitúrni az állásából.
Az életkornak és a külsőnek, a kiválasztásnál, pedagógusok esetén nem hiszem, hogy jelentősége van, hacsak nem annyiban, hogy az idősebbeknek több fizetést kell adni. Igaz, hogy most emelik fel a pályakezdők bérét, így már nem lesz olyan hatalmas a különbség.

Mandula!
Mit szeretnél tanulni? Mire jelentkeztél? A tanulás nagyon jót tesz a lelkiállapotnak és hidd el, hogy elhatározás kérdése és biztosan végig csinálod.

Nika!
Senki nem kövez meg azért, hogy gyerek nélkül akarsz kikapcsolódni, ez teljesen természetes és érthető igény.

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok!

Nektek is ilyen lassú a babanet?

Nika! Dehogy kövezünk meg! Szerintem mindenki vágyik néha egy kis kikapcsolódásra gyerek nélkül!

Melcsi! Nincs messze Tapolca, azért is járunk oda sűrűn. És nem arról van szó, hogy Emese igényét nem elégíti ki, inkább én unom már.
Voltunk már kisvasúttal is, és a Vadasparkban, ezek inkább hétvégi programok Apával. De jó, hogy eszembe juttattad, mert a Vadasban régen voltunk.

Melinda! Esetleg ha te felhívnád az iskolát? Mármint ahova már behívtak egyszer. Én ezt utáltam a legjobban amikor munkát kerestem, hogy fel sem hívtak ha nem én voltam a kiválasztott :evil: !
Társadalombizosítási, munkaügyi; illetve Igazgatási szakra jelentkezem, pótfelvételire adom be a jelentkezést. 3 éves, felsőfokú végzettséget ad, költségtérítéses (111 e Ft/félév, de amíg gyesen vagyok addig 33% kedvezmény).

Voltam ma gégészeten, már kb. egy éve mindíg krákogok, valami iritálja a torkom. Most pár hete már "gombócot" is érzek benne. Na, gondolhatjátok, már temettem magam.... :oops: . De ma kiderült, hogy "csak" a gyomorsav felmarta a nyelőcsövemet. Ecsetelésre kell járni, kb. 3 hétig.

Tegnap a Rossmannban tolt az anyukája egy kisbabát babakocsiban. Emese mondja: baba
Én: igen, baba
Emese: jába
Én: igen, csupasz a lába
Emese (jó hangosan): fúúúúj, budosz jába :lol: :lol: :oops: :oops:

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Melcsi
Igazán szép terveitek vannak!!! De valóban alig akad már ilyen hely. A költözési terv nem lep meg, egyre többen igyekeznek nyugodtabb, élhetőbb környezetbe menekülni. Nálunk is téma. És egy "néhány-tíz-milliós-lottónyeremény" meg is oldaná a helyzetet, egyébként pedig csak ábránd, de be kell vallanom, hogy szinte naponta eszembe jut. Különösen amióta (1,5 éve) ideköltöztek a hátsó szomszédba a korábban üres telekre. Így most zártabbak vagyunk és zajosabb is a kert, tehát a komfortérzetem romlott, pedig nincs okom panaszkodni rájuk, csak hát hangosak.... Nálunk a gyerekek iskolája elég nagy kötöttség. Mindkettő nagyon jó helyre jár és még minimum 5 év, Ádi akkor fog érettségizni, Évi pedig akkor lesz hatodikos és annál hamarabb nem akarnám átmozdítani másik környezetbe. Tehát 5 év alatt kell nyernünk vagy bankot rabolnunk és akkor mi költözünk is egyből!!!
A nyugdíjról csak annyit, hogy nekünk már nem lesz. Állítólag addigra tényleg összeomlik, sőt hamarabb is a nyugdíjrendszer. Pont a közelmúltban volt téma egy baráti összejövetelen. Férjem egyik barátja láthatóan ki is borult a gondolattól, mert ő 20 éve jól fizető cégeknél dolgozik vezető beosztásban, jócskán vontak tőle mindig, de közben mire nyugdíjas lesz, nem kap semmit. És ez, érthetően, nagyon megérintette!!!

Mandula
Ezek a gyermeki beszólások olyan aranyosak..... :lol:
Sok sikert a felvételihez!!! És kívánok jobb hangulatot!!! :!:
Ma egy kicsit engem is elkapott a kedélytelenség. Megint tele vagyunk akadályoztató tényezőkkel, egész apró dolgokat nem tudunk elintézni, le se írom, mert csak felidegesít!

Teszek fel néhány képet.

Kép
Készülünk a nyaralásra......
Kép
A macska állandó sláger hetek óta
Kép
Így kell lazítani!!!!
Kép

Kép
regina3
 
 


Regina!
Lassan rejtegetheted Évikét, olyan szép kislány, és nagyon csinos!
Mikor irod, hogy milyen furcsa étkezési szokásai vannak, hát, ez nem látszik meg Rajta!
Mi nem tudunk olyan sokat várni a költözéssel, hogy beüssön a lottó 5-ös :lol: kénytelenek vagyunk cselekedni. Valamit át kell csoportositanunk... Már megvannak az erre vonatkozó tervek, persze ahhoz előbb be kell fektetni a férjem szerint, aztán majd arathatunk (remélem), és mindezt nagyon gyorsan, hiszen a legjobb lenne, ha a közösség már az uj helyen érné Emesét. Ő -már most látszik- nagyon ragaszkodik a megszokott dolgokhoz, minél nagyobb lesz, annál nehezebb elszakadni.
Szerintem sok ilyen hely van ám az országban, önmagában gyönyörü tiszta helyek, sajnos a lakosság összetétele szempontjából már nem mondható el ugyanez. A bogácsi barátnőm falujában pl. rémes a helyzet, és vannak sokkal rosszabbak is... Mindeközben hatalmas adottságok, amiket sajnos egyszerüen nem érdemes kihasználni, mert minden nehezen megszerzett forint a "hátrányosokhoz" vándorol! Szörnyü, hogy egyszerüen nem érdemes szinvonalat javitanipl. fedett medencét épiteni, mert az abból befolyó nagyobb hasznot nem visszaforgatja az önkormányzat, hanem osztja szét egyenesen... :evil: És vajon hány ilyen hely van az országban?
Mandulácska!
Tanulásra adtad a fejedet? Sok sikert hozzá! Biztos kimozdit a csüggedésből (bár szerintem- halkan mondom- a legjobb kimozditás még 1 gyerek lenne, hidd el hogy nem lenne sokkal több anygai ráforditás, Emesének pedig nagy boldogságot adhatnál)
Szoktál éjjel arra ébredni, hogy feljön a gyomorsavad? Nekem van néha ilyen, nagyon rossz utána. De én nem krákogok...
A gyerekek olyan őszinték :lol: Meg amit hallanak otthon :lol: :lol: A legaranyosabb korban van, mikor még keresgéli a szavakat olyan jókat tud mondani. Mi már kifelé növünk az aranyköpésekből, lévén Pöri szókincse kifejlődött (teljesen, vég nélkül, reggeltől késő estig :shock: )
Mi most méregtelenitünk :shock: :D Kölcsönkértem az anyuék berendezését, és lábat lógatunk kétnaponta fél órát. Rémes szinei lesznek a viznek utána, rettenetes mérgesek lehetünk, pedig észre sem vesszük... De egyik este kipróbálom láb nélkül, hátha ugy is elszinezi a vizet, akkor humbug az egész.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok itt sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja! :)

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Regina: én is azt mondom hogy lassan vigyázhatsz a lányod erkölcseire:) nagyon szép kislány :) és a cica nagyon édes :) nekünk is volt egy cirmos házicicánk még nagyon régen annyira édes bújos volt :)

nika70
Salgótarján
 
 


Na mi a helyzet, mindenki nyaral?
Mi is voltunk a szokásos körön: anyósomék :? de mostanában szerencsére nem célirányosan megyünk, valami jó mindig történik utközben, most is a Balcsi parton mentünk, megállva itt-ott (nyitott szemmel igyekszünk járni, a Balaton környéke az egyik lehetséges befutó). Emese lelkendezett, bár fürdés most nem volt, kicsit köhögnek és az idő sem volt igazán alkalmas. Viszont a füredi mólón rengeteg hattyu és kacsa gyülik, ezeket sokáig elnézegettük, mindkét fronton sikert arattak. Olyan élet volt, rengetegen "korzóztak" vasárnap kora délután, mintha 1 századdal korábbra léptünk volna vissza :) Rendezett a város, bár nekem nem célom éppen Füred, de nagyon kellemes benyomást keltett. Tihanyba is felmentünk, az azért bazáribbnak tünik nekem... De hasonlóan rendezett. Nem is igaz, hogy bazári, hiszen minden van ott, ami magyar, de töményen, szinte erőszakosan ömlesztve. Badacsony a régi, folyik a bor meg a sok étel, igaz, kiváló kis játszótérrel gazdagodott, amit birtokba is vettünk mig Apa kiválasztotta a megfelelő bort estére...
Szóval szép a Balaton, de a közvetlen parti települések nem biztos hogy alkalmasak letelepedésre. Mentünk viszont egy kis kerülőuton, Lovas-Paloznak- Balatonarács felé, ezek gyönyörü és szintén rendezett falvak, alig 1 km-re a parttól, csodálatos kilátással. Na valami ilyesmi már jó lehetne. Emese közölte, hogy szamarat akar.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a nyaralásból. Pécs gyönyörű.
A szálloda sem volt rossz, de mostmár menetrend szerűen cirkuszolnom kellett!
Superior ( ez magasabb minőséget jelent, mint a standard szoba, fantasztikus képek a neten, rálátás a városra, légkondi stb) szobát foglaltam le még áprilisban. Megérkeztünk és mikor a recepcós csaj mondta, hogy mienk a 101+es szoba, már kezdtem gyanakodni ( rutinosan tudtam, hogy az a földszinten a legelső szoba) nem is tévedtem, szemben a szobával női, férfi mosdó, lift, minden vendég és alkalmazott elmegy elöttünk, beléptünk, 50 fok a szobában, kerestük a légkondit, sehol..., kinéztünk az erkélyajtón, na, nem hogy kilátás a városra, hanem 1 m-re az erkélyajtótól a medence, ahol persze egész nap megy a vircsaft, a teraszra nem lehet kiülni, mert mindenki a se...-be lát, de még este se nagyon lehet ablakot nyitni, mert ugye a víz viszi a hangot, az ülő garnitúra olyan foltos, hogy undorító ráülni ( persze, tudom, hogy a paraszt vendég ült rá vizes fürdőgatyával, de akkor is...). Na, nekem több se kellett mentem a recepcióra, előadtam a kifogásaimat, és mondtam, hogy itt egy percig se maradok.( közben odajött még egy házaspár kiderült, hogy ők ezek miatt reklamálnak)na, nagyon rendes volt a kislány, mert addig variált, hogy kaptunk az emeleten ( a folyosón az utolsó) szobát, tényleg gyönyörű kilátással, légkondival. ( de felhívtam telefonon kb. egy óra múlva és úgy sírt szegény, gondolom a főnök lebasz.. rendesen,hogy mit cserélgeti a szobákat)na, mindegy, ezek után már minden szuper volt, rengeteget kirándultunk, kiállításokon voltunk. Svédasztalos reggeli és vacsora volt. Nagyon finom kaják voltak, de elképesztő, hogy milyenek a magyar emberek. Rossz volt nézni, hogy nemhogy habzsolnak, zabálnak, de szinte egymást túllicitálva tömték degeszre magukat. ( el is gondolkodtam, hogy biztos, hogy szállodát akarok nyitni? némelyik pasinak már úgy lekevertem volna egy tockost)

Kicsinyítek le képeket és teszek fel egy párat. Aztán majd holnap egy kicsit visszaolvasok.
Éva
fanny01
 
 


Ott fent a hegy tetején van a szálloda, ez kb. a félúton van felfelé fényképezve, mert itt is volt egy emlékmű, ahol megálltunk:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:19-kor.
fanny01
 
 


Azt hiszem Zengővárkonyban voltunk Tojásmúzeumban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:20-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!
Tudtok valamit Icusról? Esetleg elutaztak? Nagyon régen nem írt.

Vasárnap voltunk az Aréna Plázában egy 3D-s természetfilm vetítésén. Szenzációs volt, Benji nagyon élvezte, mondogatta, hogy a halak között van. Tényleg olyan érzés volt, minden az orrunk előtt volt.
Tegnap nagy kő esett le a szívemről. Júniusban voltunk a Heim Pálban Benjivel, mert fitymaszűkülete volt. Úgy nézett ki, hogy meg kell műteni. E hét csütörtökre elő is jegyezték kérdőjellel műtétre. Három hétig kentük Elocommal és tegnap mentünk vissza utolsó kontrollra. Szerencsére annyit javult a kenegetéstől, hogy ott helyben érzéstelenítéssel rendbe tette a doki. Egy hónap múlva újra kontroll és remélhetőleg nem lesz műtét. Benji nagyon hősiesen viselte, pisilni is tud, de persze még érzékeny neki. Fiús anyukák, nálatok is volt ilyen probléma? Nálunk mind a háromnál.

Éva!
Na ez az! Én is nagyon ki szoktam akadni, hogy nem azt nyújtják, mint amit ígértek. Ezért legtöbbször olyan helyre megyünk, amit már láttunk, sokszor már a szobát is kiválasztjuk előre. Most Hortobágyon is konkrétan tudtuk, hogy melyik házban leszünk. Persze ezt nem mindig tudja megtenni az ember. Főképpen akkor nem, ha külföld az úti cél. Nagyon jól tetted, hogy nem elégedtél meg az első szobával. Egyébként én 3 hónapja nem kaptam választ az emailemre a hajdúszoboszlói szálloda igazgatójától. Próbáltam telefonon is elérni, de eddig nem sikerült (állítólag egyik alkalommal sem volt éppen a szállodában) és határozott kérésemre se hívott vissza. Egy ideje már feladtam, nem foglalkozom vele, de azért piszkosul dühít, hogy ennyit ér a vendég.
Amit a magyar vendégekről írtál, sajnos igaz. Mi például mindig ügyelünk arra, hogy csak annyi ételt vigyünk az asztalhoz, amennyit elfogyasztunk. Persze (főképp a kisgyerek miatt) így is előfordul néha, hogy nem minden fogy el, ilyenkor elnézést szoktam kérni a pincérektől, akik ezt nagyon jó néven veszik és mindig mondják, hogy semmi probléma. A húgom nagylánya 2 éve az egyik balatoni szállodában volt szakmai gyakorlaton (konkrétan pincérkedett), ott all inclusive ellátás van. Ő is mesélt cifra dolgokat, hogy mennyire pazarolnak az emberek és milyen trehányak, rendetlenek.
Nekem viszont most volt egy pozitív élményem az egyik bútoráruházban. Az mondjuk negatív, hogy a két éves műbőr kanapénk elkezdett kitöredezni a karfáján. A jótállás persze csak 1 év. Viszont létezik a szavatosság is. Csak ekkor a vevőnek kell igazolni, hogy a hiba a rossz minőségből ered. Felhívtam a fogyasztóvédelmet és ott azt tanácsolták, hogy kérjek egy kárpitostól szakmai véleményt és ezzel menjek a kereskedőhöz. Ezt meg is tettem és felajánlottak 50%-os utólagos visszatérítést. A legjobb persze a csere lett volna, de az áruház átalakul, így már nem tudnak ilyen kanapét rendelni. A kárpitossal már kitaláltuk, hogy hogyan lehet majd eltüntetni a repedéseket. (remélem újak nem keletkeznek)
A képek nagyon jók, amiket készítettetek. Pécs szerintem is nagyon szép város, rengeteg látnivalóval a környéken. Abaligetet ismerem, már gyerekkoromban is voltunk ott. Legutoljára négy éve jártunk arra, de én nem mentem be a többiekkel a barlangba, mert nem volt nálam meleg pulóver és éppen akkor voltam várandós Benjivel.

Melcsi!
Nagyon bátrak vagytok, hogy ilyen nagy változást mertek vállalni. Tiszta szívemből kívánom, hogy sikerüljön és nagyon jól érezzétek majd magatokat az új helyen. A vállalkozásotokat oda vinnétek?

Regina!
Csak megerősíteni tudom a többiek véleményét, Évike nagyon szép kislány,
igazi hölgy. Tényleg nem látszik rajta, hogy ilyen érdekesen étkezik.

Mandula!
Emese szövege nem semmi! Imádom a gyerekszájat!
A felvételihez drukkolok!!

Melinda
fermel
 
 


Fanny!
Olyan jó volt nézegetni a (számomra ismerős) képeket. 4 éve jártunk Pécsett ill. környékén (Magyarhertelenden pontosan) és az Általad irtakat kb mi is végignéztük. Viszont nem néztél jól körül, Ibafán van egy nagyon hires pipamuzeum, ez Szigetvár és Kaposvár közötti utról letérve egy zsákfalu. Igazán érdemes lett volna ezt a kissé kietlen utat megtenni, az uton lett volna Zrinyi Miklós és Szulejmán szultán közös emlékszobra is.
A szállodáról irtak nem tul biztatóak. Az emberek habzsolómániáját viszont már én is megfigyeltem, mintha attól, hogy félpanzió meg svédasztal, rögtön pazarolni kellene... hiszen akár 5x is visszamehetsz a tálalóasztalokhoz...
Melinda!
Hát itt a rákfene, a vállalkozást meg kell hagyjuk, hiszen ebből élünk, +Máté is, ráadásul Ő itt is fog maradni (még jó hogy itt a tetőtéri lakás). A velünk szemben levő romos épületünkkel kell valamit csinálnunk és az abból összejövő pénz lesz amiből el tudunk költözni. Nagyon erős a késztetésünk, ezt biztos hogy meg fogjuk lépni, csak az időtényező kérdéses még.
Fütyiprobléma nekünk is volt Mátéval, de csak le volt tapadva, gyereksebészeten megcsinálták, de bizony fájt egy kis ideig. Lukuét másfél éves korig most nem huzkodjuk.
Ma Agárdon voltunk pancsolni,a gyerkőcök legnagyobb élvezetére. Mi pedig olvadoztunk az örömük láttán :D Luku gyalogolt a homokba-vizbe ki-be, Emesétől iszappakolást kaptunk, bementünk jó messzire, a bólyáig, ott Pöri behuzta a Luku hajóját hogy megfoghassa a bólyát, közben magyarázta Neki, hogy ez micsoda, kis idő mulva pedig közölte, hogy "mostmár nem fogdossuk a bólyát, elmegyünk" :lol: Luku, ha indulás néz ki, szorgalmasan integet, mondja, pá-pá, meg lehet zabálni. Most is integetett a bólyának, a hajóknak, a hattyuknak meg minden vizi csodának külön. :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Eltűnésem egyik oka hogy vidéken voltunk anyósoméknál, nagyon jól éreztük magunkat. Én azért mert nem kellett főznöm :P , Anna azért mert egész nap a kertben játszott, vagy pancsolt, Levi nagyokat aludt a jó levegőn. Olyan jó volt hogy kint hagyhattam az udvaron a babakocsiban mikor Annát bevittem ebédelni, aludni, Levit nem kellett bolygatni mint itthon. Mert egyébként a dél a nap egyik sarkalatos pontja, mikor jövünk haza a játszótérről, és imádkozom hogy ne ébredjen fel és ne éhezzen meg addig míg hazaérünk és kiveszem a kocsiból, felmegyünk a harmadikra, közben Anna sikongat a visszhangos lépcsőházban, megfürdetem, megebédel, lefekszik, jó esetben Levike mindezt átaludja. Ha nem, akkor elkezd nyűglődni, és akkor ez az időszak elég zűrös...
Annának nagyon tetszettek a tyúkok, folyton ment etetni őket, szedte nekik a füvet, a sóskát. A kacsáknak meg azt mondta: gyeje kacsa pancsizni a medencébe :D A nagyszülők csodálkoztak milyen szépen beszél már Anna, sokat fejlődött pár hét alatt, mindent mond de az igeragozás még nem az igazi. Rengeteget csacsog, énekel, most az egyik kedvenc ( Melcsi, jutottál eszembe) : Kiültek a vénasszonyok a padra, a másik: A házunk tetején zsupp fedél van... :lol: mama tanította neki. Én főleg hagyományos gyerekdalokat szoktam énekelni, és érdekes hogy azokat is tudja amiket még akkor énekeltem amikor még nem beszélt, de nagyon jól elraktározta és visszaemlékszik.Tud sok udvariassági formulát, a teljes nevét, a lakcímét, és most már szívesen köszönget mindenkinek, utcán is, főleg a gyerekeknek, de rossz néven veszi ha nem köszönnek vissza :wink:
Levi egyre érdeklődőbb, már szopi közben is nézelődik, a játszóállvány egyre tovább leköti a figyelmét. Hason fekve kezdi kitámasztani magát, ebben egy hónappal megelőzi a nővérét. Igaz, már pár napos korában átfordult oldalra. Hason addig izeg mozog, szinte előremászik, folyton a fejvédőről kell visszahúzni :lol: Kíváncsi leszek, hogy a mozgásfejlődése milyen lesz, most elég mozgékonynak tűnik.

Fütyiprobléma: Akartam is kérdezni a fiús anyukáktól, mikor kell húzogatni, nehogy letapadás legyen a vége. Az oviban mindig van több gyerek akinél az ovoda orvosa veszi észre hogy nincs rendben, és szidja az anyukákat hogy miért nem húzogatják. Levinek még nem lehet. Ez magától változni fog?

Költözés: engem is nagyon foglalkoztat. Mindenképp nagyobb kéne, és akkor már legyen kertes ház. Ez elérhetetlennek tűnt, de ma előkerült az évek óta "elveszett" bátyám aki talán csepeli lakos lesz, hihetetlen jó áron vesz itt, ha sikerül, egy 100 nm-es kertes házat, jó állapotút, frissen kifestve. Ennyit még mi is tudnánk adni érte. Kíváncsi leszek, ha ideköltözik, gyakrabban fogunk-e találkozni :roll:

Melcsi
Nálunk is volt már ilyen, hogy a 2 gyerek felváltva műsorozott éjjel, óránként keltem hol az egyikhez, hol a másikhoz :roll: szerencsére ez igen ritka
Úgy irigylem hogy ilyen sokat jártok fürdeni a szabad vizekbe, én is imádom, de a férjem nem, úgyhogy mi nem szoktunk, még strandra is ritkán jutunk el. Most meg nem is merek, hátha a hideg víz árt a tejtermelésnek :roll: És persze Levi is picur még ehhez.

Mandula
Mit szeretnél tanulni? Sok sikert hozzá!
Klassz Emese frizurája :D És nagyon jó a beszólás :D

Fanny
gyönyörű képeket tettél fel.
Zalakaroson és is láttam mit hoz ki az emberekből a svédasztal :shock: Bár be kell valljam, néha nekem is nagyobb a szemem mint a szám :oops:

Regina
Az anyakönyvi kivonat akkor kell amikor anyakönyvezik a gyereket. Én most vittem ugyan a kórházba, de nem kellett, mert az anyakönyvi hivatalban anyakönyvezték Levit amikor hazajöttünk, ott kérték. Anna születésekor viszont kellett, akkor a kórház intézte.
Évike tényleg nagyon csini, az első képen olyan mint egy kis manöken :D


Melinda
Köszi a szakdolit, nagyon érdekes volt. Igazán alapos munka, és látszik az is hogy matematikatanár készítette :lol: nagyon tetszik a kérdőív is.
Az álláskereséshez: Csepelen szerintem elég kevés középiskola van, nem? Általánosba nem akarsz menni? Az presztizsveszteség lenne, vagy anyagilag kedvezőtlenebb?
Épp meséli egy régi ismerősöm, hogy a gyereke matektanárja egy olyan nő, aki egyszerűen nem tud tanítani és ezt mindenki tudja is róla, az egész osztály 1-2-es, mert nem tudja normálisan átadni az anyagot. Az igazgató a szülőknek ( négyszemközt) azzal védekezik hogy a tanító néninek is élni kell valamiből, tehát nem teheti ki...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


teszek fel pár képet

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Melcsi: szerintem Gegnének is le van tapadva de azt mondta a dokinénink hogy most az a legújjabb hogy addig nem nyúlnak hozzá amig pelenkás :)

Icus : nagyon jók a képek és milyen ügyes már Levi baba jó is az ha megismerhetik a falusi életet is később nem fogják lenézni mert nekem nagyon sok ismerősöm volt pesten akik lenézték a vidéken élőket mintha itt nem is lenne élet vagy mi. Én is preferálom a kertes házat de egyenlőre nem lesz rá lehetőségünk de azon vagyunk mi is hogy előbb utóbb egy ilyenbee költözzünk itt tarján környékén elég jó áron lehet hozzá jutni egy kertes házhoz

nika70
Salgótarján
 
 


Icus!
Egyik kép jobb, mint a másik, de azért nálam az első helyen az áll, ahol hárman vagytok. Mindent kifejez ez a kép!!! Levi, látom, már nagyon kis érdeklődő. Hihetetlen, hogy már két hónapos. Anna nagyon ügyes, hogy már el tudja mondani a nevét, címét. Ebből is látszik, hogy mennyit foglalkozol vele.
Csepelen azért van néhány középiskola. Anyagilag nem lenne rosszabb általános iskolában tanítani, mert a bér a végzettségtől és a kortól függ.(szerintem éppen ezért nem is alkalmaznak szívesen egyetemet végzett tanárt, mert nagyobb fizetést kell adni, de az ált. isk.-ban a főiskolai végzettség is elég lenne) Egyszerűen jobban lenne kedvem a középiskolás korosztályt tanítani, sikeresen eljuttatni őket az érettségiig. Egyelőre még mindig semmi előrelépés. Csalódott vagyok, mert biztos voltam benne, hogy matematika szakkal itt helyben is találok állást. Hasonló történetet, mint amit a matek tanárnőről írtál, én is hallottam már jó néhányat, de egyszerűen nem lehet (illetve a vezetők nem is akarnak) tenni semmit.
Valóban az az álláspont most, amit Nika írt a fütyiproblémáról. Amíg pelenkás, nem foglalkoznak vele. Benjinek is először tavaly ősszel a gyerekorvos írt fel kenőcsöt, amivel kenegettük. Aztán idén tavasszal megállapította, hogy még mindig nem tökéletes és javasolta a szakorvost. Viszont én feltétlenül meg akartam várni a nyári szünetet, ezért mentünk júniusban. Az urológus előjegyezte kérdőjellel augusztusra műtétre, úgy, hogy felírt egy másik kenőcsöt, amivel 3 hétig kellett kenni. Ez már hatásosabbnak bizonyult, ezért úsztuk meg (remélhetőleg végleg) a műtétet.

Melinda
fermel
 
 


Icus!
Gyönyörü nézegetni Benneteket! Nálam is a közös kép a befutó, de meglepődtem, hogy Levi az utolsó képen milyen magabiztosan hasal és figyel! Annácskád pedig nagyon ügyes!
Eszedbe jut még az aggodalmad a 3 emelettel kapcsolatban, amit Annácska nehezen mászik meg? Ez ugy látom már a multé.
Kérdeznék Tőled. Hogy állsz a napod beosztásával? Csak én vagyok lusta, vagy más is uszik, ez érdekelne engem :oops: Nekem ez a nyár a teljes eluszás jegyében telik :oops: Ahhoz, hogy napi több órát kint tudjunk lenni, 2x egy nap, nekem valamit mindig félre kell tennem, és ez általában a nappali rendbetétele. Bokáig járunk a játékokban, egyszerüen versenyeznek a szsétpakolásban. Luku is már nagy szakértője ennek, amit elpakolok, tuti hogy azonnal ráugrik. És sajnos mikor végre ágyba tuszkoltuk Őket (ez Emesénél akár a fél 10-et is jelentheti), hát már egyszerüen nincs lelkierőm sokszor... Mert ugye főzni azt muszáj, ennélfogva mosogatni is, a mosógép kimos, de ki kell teregetni, ehhez le kell szedni a száraz ruhákat, hajtogatás-elpakolás, reggel az ágyak rendbetétele, de olyan gyorsan mulik az idő, hogy már 1/2 11, én meg háklis vagyok a levegőzésre, játékra. És sajnos nem tudom rávenni magam arra sem, hogy mondjuk reggel 6-kor felkeljek :oops: Ha meg nem alszik Emese délután (ami szintén gyakori), akkor gyakorlatilag nincs 1 percem sem, amit gyerek nélkül töltenék... Ezért én már nagyon halkan, de nagyon várom a jó hideget, hogy kicsit bent is lehessünk, arról nem is beszélve, hogy Emese mivel mindig kint játszunk, a benti szép rajzolgatást, gyurmázást, konyházgatást mintha el is felejtette volna. Mindig csak az ugrálás, hintázás, homokozás megy, pedig van a babakocsiban rajzeszközünk, de nem igazán használjuk. Még jó hogy folyton énekelünk, az aztán megy, meg a táncolás. :D Azt hittem, ahogy Luku nő, kicsit egyszerübb lesz, de most épp forditva van, Ő is mindenben benne akar lenni, és már könnyedén eléri amit akar, mióta gyalogol.
Nálatok hogy zajlik a nap?
Én azért reménykedem, ha igazi kertes házba költözünk, akkor nagyon leegyszerüsödik a helyzet, hiszen nem kell mindent készre csinálni ahhoz, hogy levegőre menjünk.
Mandulácska, Neked mik a zemlékeid ezzel kapcsolatban?
Melinda!
Hadd kotyogjak bele, a foglalkozás az sajnos nem minden, mert az én lányom, ha rájön a makacskodás, képes meg se szólalni, mint akinek elvitte a cica a nyelvét :evil: :oops: Pedig ez a perszóna a világon mindent tud, amit csak akar, olyan kotnyeles.

Hadd dicsekedjek kicsit, Fannyéknál voltunk pénteken bizonyos üzleti ügyek ürügyén, és ezuton is szeretném kifejezni, hogy nagyon jól éreztük magunkat mindannyian, kedves Fanny! Emese kb óránként megkérdezi: "Emlékszel, mikor sötétben voltunk vendégségben?"
Szombaton viszont lehidaltam, Szbattán tart a Summerfest néptáncfesztivál, akit érdekel remek program, különösen 20-án egész napos szabadtéri müsorral, tánccal, gyerekprogramokkal. Nos, szombat délután elmentünk tücsökzenére, hát tavasszal voltunk utoljára, ám szinte minden dalt ismert Emese. Nos ez a kislány leült a szőnyeg közepére, és csukott szájjal és teljesen inaktivan végigülte a foglalkozást. Nem menetelt, nem mozdult, nem énekelt, még a kis csörgődobot is ugy vitte oda neki a nőcike. Mint aki életében nem látott ilyesmit! Luku bezzeg... Tapsolt, gyalogolt, integetett, csörgött-zörgött, mondjuk szervezett mozgásra Ő sem volt hajlandó, de ezt betudtam frissen kibontakozott gyaloglóképességének. Ám a 2 és 3/4 évesem ugy viselkedett mint aki megkukult! És ezt már nemrég tapasztaltam 1x, de nem tulajdonitottam nagy jelentőséget neki. Most viszont kezdek félni, hogy talán tulságosan magamhoz kötöttem a nyáron, de az az igazság, hogy a játszótér forróságban alkalmatlan a használatra, ezért igen ritkán voltunk még ott is a nyáron. Mondjuk a nyaralások, mászkálások napirenden voltak, de akkor meg velünk volt. Oviba nem fog járni, szóval marad a játszótér közösség gyanánt, nem tudom elég lesz-e. Icus, szerinted mi történhetett itt?

Pénteken a nagyobbik kisfiam Horvátországba megy barátokkal-barátnővel nyaralni, és odaadtam Neki a kocsimat! :shock: :shock: :shock: Hát bizom benne hogy épségben hazaér minden és mindenki .

Melinda!
Nagytétényben nem nézted a borászati szakközepet? Az nem lenne messze Csepelről, hátha keresnek matektanárt. Szerintem jó kis suli.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Kicsit lusta voltam mostanában.....

Regi! Jobb ha odafigyeltek Évire, nagyon bájos nagylány lett belőle és igazán csinos :lol: :lol: !
Nálunk is az a baj, hogy gyakorlatilag 2 évig nem volt szomszédunk. Az idén meg kettő is lett, igaz, az egyik távol van, de bolond :evil: . De csak hozzászokunk :? .

Melcsi! Még nem tudom felvettek-e, de ha igen,akkor elkezdem. Nagyon izgulok, mert elég drága, de azt mondtam, hogy egy fél év alatt kiderül tudom-e csinálni, ha nem, akkor csak annyit buktam.....
Én nem szoktam érezni a gyomorsavat, de most a 3. kezelés után határozottabban jobb.
Amikor a nagyok kicsik voltak, nem volt nagy a káosz, emlékeim szerint. A napjaink kb. így teltek: reggeli, játszótér-vásárlás, ebéd, alvás, közben főzés, játszótér, rendrakás, fürdés, vacsi alvás. Később, mivel iskolába jártam, jártak bölcsibe fél napra. Nem volt nagy a lakásunk, így a takarítás az rövidebb idő volt.
Kipróbáltad a méregtelenítőt láb nélkül ? :wink: :lol: :lol:
A vállalkozást én is akartam kérdezni, hogy mi lesz vele ha elköltöztök.
Én halálra izgulnám magam Máté miatt a helyedben....


Fanny! Tényleg nagyon szép Pécs. Hogy merik megtenni egy szállodában, hogy nem azt adják amit ígérnek?? :shock: :evil: . Ennyire nem fontos a vendég...? Sajnos a magyar ember már csak ilyen: amit lehet azt elveszi, megeszi stb....
Hogy van Hanna?

Melinda! Örülök, hogy Benjit mésem kellett műteni! Azért remélem hamarosan megtalálod a megfelelő munkahelyet.

Icus! Nagyon szépek vagytok, és látszik a boldogság :lol: :lol: ! Anna nagyon ügyes, hogy már a nevét címét is tudja. Ugye milyen sokat fejlődnek egy pár nap-hét alatt is :shock: . Levente is milyen nagy már, pedig Ő tényleg most született....

Megrendeltük a konyheszekrényt, de ha a nő kitalálja, hogy neki mégsem kell a régi, én elviszem a háza elé és lerakom. Most inkább én hívom fel majd.
Azt mondták, hogy a héten már meglessz a pótfelvételi eredménye is. Rájöttem, hogy ha nem vesznek fel, azért leszek ideges, ha igen, akkor meg azért :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula!
Ismerem ezt az érzést, én is így voltam vele, amikor elkezdtem a legutóbbi tanulmányaimat. Kell-e ez nekem egyáltalán és fogom-e bírni. Aztán valami mégis hajtott, hogy igen jelentkezem és végig csinálom. Még így, hogy nem biztos, hogy hasznát veszem- e egyáltalán, (állás szempontjából) sem bántam meg. Kifejezetten jól éreztem magam, nem véletlenül voltam ott szinte minden előadáson. A tudás pedig, akárhogy is alakulnak a dolgok, az már mindenféleképpen az enyém. Én drukkolok, hogy sikerüljön neked (amiben biztos vagyok) !!

Melcsi!
Nagytétény nekem már távolinak számít, elsősorban az M0-ás kiszámíthatatlansága miatt. Van a túloldalon két gimnázium is, de azokat meg se néztem, mert az M0-ásra egyszerűen nem lehet számítani, körben meg már nagyon hosszú lenne az út. Ma találtam egy matek tanári állást, de a második kerületben, a távolság miatt ez sem jöhet szóba.
Máténak jó utat kívánok! Rendben haza fognak érni. Én is izgultam persze, amikor Péter hasonlóan, mint a fiad Horvátországba ment a barátaival. Mivel akkor csak egy használható autónk volt, így ők béreltek egy autót és persze Péterem is vezetett. Izgulás ide, féltés oda, el kell engednünk őket. Persze a mobiltelefon az egy nagyon jó dolog!!

Melinda
fermel
 
 


Melcsi
Nekem sincs időm semmire... Anna 6 körül megébred, megissza a tejcsit, ez gyakran beindítja nála a kakilást, ilyenkor hajnali bilizéssel indul a nap, de utána rendszerint visszaalszunk még. Reggel 8 körül kelek és keltem Annát ( ha nem ébresztem, nem jutunk ki időben a játszótérre, és nagyon elcsúszik a déutáni ill. esti alvás ideje is). Amint felébred kitessékelem a gyerekszobából hogy Levi aludjon míg mi mosdunk, öltözünk, reggelizünk, összepakoljuk a cuccot a játszóra ( gyümölcs, víz, csereruha, pelusok stb), eddigre 9 óra, ezután Levi ébred, megszopizik, büfizik és indulunk. Így is 10 óra mire kinn vagyunk, dél körül jövünk haza. Mire hazaérünk fél 1, fürdés Annának (ha meleg van), ebéd, alvás, kb fél 2-2-re. Jó esetben Levi elalszik a játszótéren és alszik a déli procedúra alatt. Ahogy Anna ágyba kerül gyorsan nekikezdek a főzésnek mert nem tudni Levi mikor ébred. Ha szerencsém van ilyenkor van 1 óra míg mindketten alszanak és haladok a dolgommal. Ha nincs, és Levi nyűgös, akkor a főzés nem halad... akkor csúszik az egész, és majd valamikor délután amikor béke van, megcsinálom. Annát legkésőbb 4kor ébresztem, de délután már ritkán megyünk le, mert Levi ilyentájt megint szopizik, mire elindulnánk 5 óra és szinte jöhetnénk is haza, mert fél 7 körül fürdik. Ha béke van, délután tudok játszani Annával, teregetünk, elpakolom a főzés romjait stb. Fél 7 körül Levi fürdik, szopik. Aztán Anna eszik és mi is vacsorázunk, 8kor Anna megy fürödni, pizsama, halkan megyünk be a gyerekszobába mert Levi általában már alszik. Mese, ének, többszöri bilizés-kakilás után fél 10 felé Anna is elalszik. Ezután nekiesek az esti mosogatásnak-elpakolásnak, felmosok, 10 körül eszik még Levi, zuhanyozok és 11 körül bedőlök az ágyba, és reménykedek hogy Levi egyszer majd csak átalussza az éjszakát. Általában átalszik egy evést, de sajnos nem a hajnalit, hanem az éjfélit. Az éjszakák változóak, van mikor csak szoptatni kelek 2x és alszunk, de heti 1-2 alkalommal Anna is fel-felsír éjjel, egymást ébresztik Levivel. Tény, hogy nyugtalanabbul alszik mióta Levi megszületett, néha a Kicsi szokásos nyöszörgésére is felébred. És ilyenkor, ha éjjel 2 óra van is, tejcsit meg mesét kér :shock: , mondom aludj, éjszaka van, igyál vizet, most nincs más, erre sír hogy pillangós vagy cicás mesét szeretne, persze éjjel mese sincs, erre sír még egy kicsit, nem sokat, épp csak annyit hogy Levi is felébred... :evil: de majd lesz ez jobb is :wink:

Pöri miatt ne aggódj, nagyon talpraesett kis nőci, lehet hogy csak nem volt szimpatikus neki a nő aki tartotta. Kérdezted Tőle, miért nem vett részt az éneklésben?

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?