Új privát üzeneted érkezett!

Külön szobában lesznek, aztán ha majd a harmadik baba is kopogtat, akkor költöznek össze :)

De egyelőre doki szerint nem szülök... :)
Vendég
 


Panndi, a végén még túlhordod Fruzsit :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hát én is ettől félek... :?
Vendég
 

 
 

Lamme: Igazából nem a szemüveggel van bajom, csak azzal, hogy ilyen korán ezzel kell szenvedtetni szegényt. Olyan nehezen tűri. De csak ennyi baj legyen, lényeg, hogy így hátha tudjuk még korrigálni a problémát, mert időben észrevették.
Jó, hogy Vivinél látható a javulás. :D Ti speckó gyerekszemészhez vittétek őt? Csak azért kérdezem, mert én a saját dokimhoz vittem őket, bár megbízom benne, de lehet megmutatnám egy olyan orvosnak is, aki gyerkőcökkel foglalkozik.

Panndi: "Hivatalosan" van még 2 hetetek, van még ideje időben jönni. De el tudom képzelni, mit érzel, én Esztivel voltam így. Nagy csalódás volt, mikor egy-egy CTG után a Doktornő azt mondta, hogy még nem szülünk. De aztán csak kibújt. :D Zsófi időre született?
Továbbra is izgulunk értetek!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Zsófi 41+1-nél, indított szülés volt. Nem volt gond vele, de szeretném megtapasztalni, milyen az, ha csak úgy beindul a szülés :)
Vendég
 


Panndi: Akkor Zsófi is ráérős baba volt, mint az én Esztim a 41+0-val. :D Nekem is az volt a szerencsém, hogy a doktornő nem sürgetett, azt mondta, amíg nem indokolt, induljon inkább magától.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Én meg attól féltem, nem tudom majd, mikor kell indulni kórházba, mert Zsófinál elfolyt a víz, így egyértelmű volt. De azért felismertem a jeleket így is. :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: Olyan szemészhez vittük, aki gyerekekkel és felnőttekkel is foglalkozik. Most hétfőn például két kisgyerek volt előttünk. Amikor odaértünk, akkor bent volt egy 8 év körüli kislány, előttünk volt egy 4 éves kisfiú, aztán jöttünk mi, vagyis a Vivi :) A váróban is van egy kis asztal játékokkal a gyerekeknek, meg nagyon tetszett az is, hogy amikor első alkalommal voltunk, akkor az egyik asszisztens már ott a váróban, játékosan elbeszélgetett a Vivivel, megmutatott neki egy két vizsgálati eszközt, odaadta őket a kezébe, hagyta, hogy ő is megvizsgálja a kisállatokat, stb., szóval mire bementünk, addigra egyrészt a gyerekről már volt egy csomó információ a dokinőnek, másrészt a Vivi is kellően felengedett, és teljesen együttműködő is volt. A dokinő is kedves, pl. úgy szól neki, hogy "Idenézz a szemembe, bogárka.", meg ilyenek :D Megdícséri, ha ügyesen végez el egy feladatot, és alaposan vizsgál. Ha kell, még egyszer megcsinál egy vizsgálatot, biztosra akar menni. Szóval eddig kétszer voltunk nála, és meg vagyunk elégedve, ráadásul a mostani kontrollért nem is kellett fizetni sem, szóval nem egy lehúzós doki.
lamme
 
 


Zsófinál már kevés volt a magzatvíz, ezért is indították, de azért remélem, hogy Fruzsit nem kell noszogatni :)
Vendég
 


Panndi, még van két heted, addig még sokminden lehet :lol: :wink: Lilla 39+4 vette kifele az irányt :wink: amúgy én is azt szerettem volna, ha magzatvíz elfolyással indul a szülés, mert az tuti, hogy indulni kell, de persze nem így lett, de azért mi is észrevettük, hogy szülni fogunk :wink:

Nagyon drukkolunk ám Nektek! :wink:

Zsófi kinél-hol lesz, amíg kórházban leszel?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


A szülés alatt a szomszédban lesz (vagy ők itt, ha éjjel indulunk, ők jönnek át), valamelyikük tuti itthon van, ők Zsófiztak, míg nekem feküdnöm kellett, meg most is sokat van náluk. Amíg kórházban vagyok, addig meg Apázni fog :)
Vendég
 


jó, hogy ilyen hadra fogható szomszédaitok vannak :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lamme: Barna szerdán kapja a kullancsos-oltást. Szegény most jó sok oltást kap :cry: Én a bárányhimlőssel kapcsolatban vagyok bizonytalan. A dokinénink nagyon ajánlja, de van egy védőnő barátnőm, ő meg nem. Szóval nem tudom, mi legyen :?

Eperke: mi Barnával a Heim Pál szemészetén voltunk, és egy nagyon alapos és kedves főorvosnőhöz kerültünk. Őt merem neked ajánlani, ha esetleg érdekel.

Panndi: Kicsit irigyellek ám :D :D

Babett: Te Boti liliputis cipőjét hogy szoktad kimosni? Kívől le lehet mosni, de belül hogy lehetne??

Ilid: Nekem is van sajnos egyre több ekcémás folt a lábamon. :cry: Erre valami szelíden gyógymod nincs, mint a szteroidos krém?

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Lamme, Kutyfül: Köszi a szemorvosos válaszokat! Priviben elkérhetem az elérhetőségüket?

Kutyfül: Én Zsófinak beadattam a bárányhimlőt. Illetve 1et már kapott a másodikat pedig május végén kapja majd. Mert, hogy jobb legyen, már ebből is 2 kell. :?

Panndi:

Magunkról:
Múlt héten sikerült Esztit megnézetni kardiológussal is. Hála Istennek semmi baja sincs! :D Úgyhogy reméljük most egy ideig nem kell dokihoz járni.
Esztike elég nyűgös az utóbbi napokban, biztos a fogai kínozzák. Nap közben is csak kb fél órát alszik. Tegnap pl Apa ölében ült, mikor Apa ivott és a hideg poharat az ínyéhez húzta. Úgyhogy biztos a fogak miatt ilyen. Zsófinak ekkora korában már 4 volt, Esztinek még egy sincs.
Hétvégén voltunk Veszprémben állatkertben velük. Nagyon élvezték. :lol: Rögtön a bejártnál volt egy kis simogató, ahol tengerimalacok voltak. Zsófi már ott leragadt, alig tudtuk tovább csalogatni. De aztán mikor rájött, hogy itt más állatok is vannak, már ő maga húzott a következő állathoz minket. :D Majd ha lesz kis időm hozok képet is, de Eszti mellett most nem nagyon van. Most is itt ül az ölemben, és már türelmetlen, úgyhogy megyek is.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Csak kérdezni akartam mi újság veletek? De Eszti miatt kimaradt. Bocsi!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Kutyfül: Mi a bárányhimlő ellenit nem adatjuk be. Ti a Prevenart beadattátok? Melyik kullancsos oltást kapja Barna? Nikinek most az Encepurt írta fel a dokinő, Vivi anno az FSME-t kapta. Nem tudom, hogy mennyi különbség van köztük. Mármint megnéztem a neten, de laikusként nem mond semmit :oops: :D

Eperke: De jó, hogy a kardiológián minden rendben volt Esztivel :D Milyen édes lehetett Zsófi az állatkertben :lol: Jó lenne látni képeket :)

Panndi: Az ÁEK-es topikon meglestem a képeket, nagyon csinik voltatok :wink:

OFF: Szeptember, október körüli kezdéssel nem tudtok normális melóhelyet? Vállalati pénzügy területén elsősorban, vagy belföldi fuvarszervezés. De igazából mindegy, csak normális legyen a fizu és az időbeosztás (ovi, bölcsi miatt). ON
lamme
 
 


Kutyfül,
nekem Lillu nem szteroidos kréme (ez receptes gyógyszertári kutyulmány) hozta rendbe a tél végén, most meg csak testápolózok, hogy ne száradjon ki a bőröm és akkor télig nem lesz újra ilyen gondom... bőrgyógyászok is tudnak ilyen nem szteroidos krémet írni.


Lamme, én sajna nem tudok ilyen állásról, de nagyon drukkolok, hogy minél előbb találj egyet.

Eperke, jó hogy Esztinek semmi baja nincs, fogzáshoz kitartást kívánunk :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kutyfül: bevallom, én nem szoktam pucolgatni. Kívülről le lehet törölni, de mivel mi csak bent használjuk, nem koszos. Csak a bőr kopik rajta, azzal meg nincs mit tenni. Boti csak zokniban hordja, így a belsejét sem nagyon akartam még pucolgatni. Szóval passz...de egy bőrcipőt nem is lehet szerintem.

Ti miért voltatok szemészeten Barnával? Nekem eszembe sem jutott, hogy menjek... :?

Panndi: és ide nem hozol képet?

Én a Prevenalt beadattam, de egyenlőre bárányhimlőt nem tervezem. Van olyan elmélet is, hogy az sem jó, ha nem találkozik a gyerek a betegségekkel, mert felnőtt korban meg rosszabb lesz. Szóval még tologatom az erről való döntésemet. A kullancson gondolkodtam én is, de nem tudom azt sem...

A hétvégén mi is állatkertben voltunk - sajna mi nem a veszprémiben - csak itt a tömegnyomor Pestin, de a lényeg, hogy nagyon tetszett Botinak, szinte minden ismertebb állatnak tudta nevét és fel is ismerte. Olyan cuki volt. :lol:
Vendég
 


Sziasztok :)

Dede, itt vannak a fotók :)

Kép Ott van anya!

Kép Három csaj ;)

Kép Ebédre várva
Vendég
 


Lamme: Köszi a privit! Gyorsan megkukkantottam a honlapot. Szimpi ez a dokinéni, érthet a gyerkőcökhöz. Lehet, hogy kérek egy időpontot én is a lányoknak. Főleg, hogy az enyém most Zsófit meg sem tudta nézni, hiába próbálkoztunk mindennel, Zsófi nem volt hajlandó együttműködni. Pedig ő is türelmes és kedves, aranyos dokinéni...

Babett: Ha szeretnétek veszprémi állatkertbe menni várjátok meg a máj. 7-et. Addigra lesznek kész az átalakításokkal. Most is jó volt, de jópár dolgot nem lehetett megnézni az építkezés miatt. Ha Csopakon lesztek, még ajánlani tudom Botinak a salföldi majort. Nem tudom ismeritek-e, a Nemzeti Park üzemelteti, mindenféle őshonos és egyéb háziállataik vannak. Rengeteg ló, boci, szürkemarha, szamár, bivaly, tyúk, kacsa stb. Most húsvét után voltunk ott is, sok pici állat volt, a pónik, a szamár ott járkáltak fel-alá szabadon. Zsófi nagyon élvezte. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Szépek vagytok! :D Zsófi milyen nagylány már! :D Persze Fruzsi is növekszik, de ő még elbújt a talár alatt. :D

Hoztam én is pár képet.
Kép Eszti szemüvegben Kép
Kép Zsófi az álltkertben Kép
Kép Zsófi hajókázik

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: Eszterről ezek a képek egyszerűen fantasztikusak!! Kicsit érzelmes leszek :oops: , de ahogy megláttam ezt a két képet róla, teljesen elérzékenyültem :oops: Hihetetlenül aranyos, és az a hatalmas vigyor :D Zsófi pedig milyen nagylány már :shock: :D Milyen nőcis a kis retiküljével :lol: A hajós képen is nagyon szép!
Örülök, hogy szimpi a dokinéni. Azért nem egy mézesmázos ő sem, de kedves és türelmes a gyerekekhez. És a két asszisztensnője is az.
lamme
 
 


Lamme: Ez a piros tagyó mostanában lett nagy kedvenc. :D Mikulásos táska, de eddig mindig az én táskám kellett neki. Most hétvége óta jött rá, hogy milyen jó ez is és azóta a "hátizsák" (gy nevezi) nélkül nem mehetünk sehova. :D Mindig bele kell pakolni a kellékeket indulás előtt. :D
Nem baj ha nem mézesmázos a doktor néni, csak értse a dolgát.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


eperke: köszi a salföldi ötletet, még nem is hallottam róla. Tavaly még nem igazán kerestünk ilyen helyeket, még azért elég kicsi volt Boti. Majd idén indul a nagy bicajozás, álaltkertezés, stb.
Most hétvégén mi is hajózni indulunk, máj 1-én át szoktunk menni Siófokra sétálni. Nyáron nem igazán hajókázunk...inkább a strand a program.
Amúgy még a Nosztorinál (Füred-Veszrpém között) van egy vendéglő, ahol vannak állatok, de lehet azt Te is ismered.

A lányok helyesek nagyon, és valóban nagyon megnőttek. Vicces ez a szemüveg Esztin :)

Mi ma voltunk dokinál, mert már 2 hete folyik Boti orra, és néha a szemét is dörzsölgeti - megijedtünk, hogy allergia, de állítólag a foga miatt van, most jön 4 szemfog egyszerre. Eddig sosem volt ilyen tünet...de örülök, ha csak ez a gond.
Vendég
 


Babett: Jó hajókázást a hétvégére! :D Nyáron mi sem nagyon szoktunk a tömeg miatt. Mi Szentendrére megyünk a skanzenbe holnap. Nemrég adtak át ott egy kisvasutat. Zsófi biztos élvezi majd. :D Azt a vendéglőt én is ismerem a Nosztorin. A 71-es mellett is van egy ilyen Fövenyes és Balatonakali között. Mandula csárda a neve, ha jól emlékszem, de lehet, hogy nem. :oops:

Hogy ne csak szemüveges kép legyen Esztiről:
Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Nagyon helyesek a lányok, Zsófik is és Esztike is!

Mi is voltunk Salföldön, bár még gyerek nélkül, én nem voltam annyira elájulva tőle, de Lillunak lehet hogy tetszene :lol:
Nekem Hegyestű sokkal jobban tetszett :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Csak Hegyestű azért ilyen kicsi gyerekkel elég meredek szerintem, Salföld inkább nekik való. Ha Zsófimból indulok ki, biztos valamelyik szakadék felé venni az irányt indulásból Hegyestűn. De amúgy tényleg szép az is. Össze lehet kötni a kettőt, nincs messze egymástól. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


hát igen, Lillu is szakadék párti lenne azt hiszem :lol: majd nő egy kicsit hozzá, aztán elvisszük :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


A lányok nevében köszönjük a dicséreteket! Eddig elfelejtettem megköszönni. :oops: Bocsi!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: A Hiem Pálban a dokinéni, akinél mi voltunk Dr. Gotlieb Erzsébet. Nekem nagyon szimpatikus volt és alapos!

Lamme: A prevenart már megkapta Barna. A kullancsosból ő is az encepurt kapta. Mikor oltotta, mondta a doki, hogy most olvasta, hogy ez jobb mint az FSM. De azt nem tudom, miért.
Állást sajnos nem tudok :cry: Ezek szerint sikerült a munkahelyedről megszerezni a papírjaid?

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de mentségemre legyen, hogy zajlott az álet körülöttünk. Nálunk ismét betegeskedés volt. A két kisebb fiókám betegedett le. Szerencsére nem volt komoly, csupán egy viirus látogatott hozzánk az óvodából és tette emlékezetessé az elmúlt hetet.
Gyorsan végigfutottam a képeket. (Elnézést, hogy nem térek ki egyenként mindenkire.) Nagyon édesek, aranyosak, szépek a babák is és a taláros anyuka pocakkal szintén nagyon csini. :wink: :D Ismét gratula Panndinak és persze nagy-nagy drukk hegyek a következő "megmérettetéshez". (Bár sztem nem is igazán a szülés, hanem inkább az utána következő jó pár hónap az igazi próbatétel.)
Olyan sokan várnak kisbabát az ismerősi körben, hogy nekem már megint nagy kedvem van pocakosodni. Persze, ez nálunk nem iigy megy. Mindent tervezünk, ráadásul előre. Menet közben pedig kiderül, hogy az élet mit tervez velünk.....

Holnapra karamellás sütit sütök. A párom és a fiúk superlativusokban beszéltek róla, én nem kóstoltam még. Jó feleség módjára elkértem a receptjét és még ma elkésziitem, hogy holnapra összeérjenek az iizek. Ha ennyire finom, akkor ezt a receptet is közzé teszem, mivel - arecept szerint- nagyon egyszerű az elkésziitése.

Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést kiivánok!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Kutyfül: Köszi szépen!

Tücsi: Kíváncsian várjuk az újabb fincsi receptet! :D A csokis annyira ízlett Apának és Zsófinak is, hogy a maradék húsvéti nyuszikból megint süthetek. :D

Panndi: A májusi szép idő nem csalogatta ki még Fruzsit? :D

Kinek hogy telt a hosszú hétvége? Nekünk nagyon jól telt. Pénteken Szentendrén voltunk a skanzenben. Zsófi nagyon élvezte. Volt mindenféle program gyerekeknek is. Körhintázott, régi babaszobában játszott, vonatoztunk. :D Szombat-vasárnap pedig Margit-szigeten voltunk, a vadasparkban lovagolt Zsófi. Ezt is nagyon szerette, már azt kérdezgeti mikor megyünk megint lovagolni. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Most olvastam az ÁEK-s topikon, hogy talán elindult Fruzsi?! :D Lehet már este babázol, vagy holnap reggelre?! Olyan izgi, drukkolunk nagyon! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


[bPanndi: Nagyon sok szeretettel gratulálunk a nem is olyan kicsi Fruzsihoz és a gyors szüléshez! Jó egészséget és sok boldog percet a két leányzóval!] :D :D :D
Tegnap este pont úgy 9 felé gondoltam rátok, hogy vajon hol tarthattok. :D
Ha kicsit regenerálódtatok kíváncsian várjuk a beszámolót és persze képeket a pici Fruzsiról. :lol: [/b]

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi, Eperkéhez csatlakozva itt is gratulálunk mi is és várunk Titeket a képes beszámolóval :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Én is gratulálok PANNDI!!!.... bár nem is tudom a többiek honnan tudják, és mit is tudnak pontosan...
Vendég
 


Babett: Az ÁEK-s topicban olvastam: május 5én este 9kor megszületett Fruzsi baba, ha jól emlékszem 3730 gr-mal és 55 cm-rel. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Gratulálok nektek én is Fruzsihoz! Sok boldogságot és jó egészséget kívánunk nektek! Nagyon várom én is a fényképet a babáról, és a szüléstörténeted. Kiváncsi vagyok, hogy mennyiben volt más, mint a Szabolcs u-ban :D
lamme
 
 


Panndi! Gratula Fruzsihoz!!!!! Jó egészséget és sok boldogságot kiivánok!

A karamelles süti receptjét megiirom, ha több időm lesz. Fincsi volt, csak egy ici-picit tovább sütöttem a linzertésztát a kelleténél. De szerencsére bepuhult, mire a fiúkat kiináltam vele. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Panndi, nagyon-nagyon gratulálok nektek, jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!!!
ha van egy kis időd, szivesen veszek minden infot..

Bocsánat, ismét csak futtában..megnéztem a képeket, hát nagyon gyönyörűek a gyermekek!
Tücsi változatlanul gyártja a jobbnál-jobb sütiket :))) kár, h a net nem alkalmas egy kis kóstoló küldésre :)

Nálunk minden oké, Banduc szépen növekszik, és beindult a "nem" korszak...igencsal próbára teszi sokszor a türelmem, nem egyszerű nagy pocival álldogálni minden virágnál, és könyörögni, h gyere, menjünk haza.. :wink: és a válasz mindig ugyanaz "nneemm" Ezt a szót nagyon tudja, a többit hanyagolja. Ahogy egyik ismerős kismama mondta, az ő kisfia is ilyen "tesco-gazdaságos", pár szótaggal lefedi az összes mondanivalót :lol:

Hát nagyon gyorsan elrepült egyébként ez a terhesség...hihetetlen számomra is. Lassan készülődöm, jövőhéten rendberakjuk a lakást, takaritás stb. aztán jöhet a kórházi csomag is, a ruhácskák nagy része már kimosva és vasalva..jövőhéten jön még egy uh, utána labor és társai, és ctg..

megyek, kihasználom a csöndet egy kis takaritásra meg mosogatásra.. :?
puszi mindenkinek

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok

Köszönjük szépen a gratulációkat, amint tudok, jövök rövid születéstörténettel és képekkel is :) Gyors szülés volt, és már rögtön utána tök jól voltam, a doki is odavolt, hogy milyen simán mentek most a szülés utáni napok :) Fruzsi eszik rendesen, van mit :wink:
A lényeg, hogy minden oké, jól vagyunk, Zsófi odavan Fruzsitól :lol:
Vendég
 


Panndi: Mi is nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánunk Nektek! Nagyon édes Fruzsi a vonalzós képen, és már 5 napos :wink: :lol:

Vicsok: Hát tényleg jó gyorsan megy az idő. Nem emlékszem, nálatok kisfiú vagy kislány lesz?

Ma voltunk a Kopaszi-gáton. Nagyon szépen megcsinálták, szuper az egész (bár nem tudtuk végigjárni, mert Barna cikk-cakkban jött, minden kavicsot be akart dobni a Dunába, szóval nem haladtunk:)
Majd hozok képeket.
Jó kis "városi" kirándulóhely!

Barna nagyon beindult a beszédbe, de a nem és az Apuci a leggyakrabban használt szava. Egész nap az apján lóg és naponta ezerszer elmondja, hogy apuci :roll:

KépKép
kutyfül
 
 


Panndi, szívből gratulálunk a gyönyörű Fruzsi-babához! Örülök, hogy jól vagytok!

Vicsoknak meg szurkolok, hogy hasonló gyors és könnyű szülésben lehessen része.

Mi jól vagyunk. Nálunk beszéd még csak amolyan tesco-gazdaságos üzemmódban van... :roll: Ma a Népszigeten sétáltunk, megetettük a kecskéket. Eszti nagyon szereti az állatokat, a legnagyobb kecskebaktól sem félt, tömte a száraz kenyeret a szájába... :) Mivel nekem továbbra is nagyon sok a tanulnivalóm, beszerveztem egy bébi-szittert heti 2 délutánra, holnap kezd, hát kíváncsi leszek...

Én hajhullás miatt nemrégiben kivizsgáltattam magam, erre kiderült, hogy nagyon vashiáynos és emiatt vérszegény vagyok, amin azért könnyen lehetne segíteni, de sajnos kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, és a májfunkcióm sem jó... :shock: :( Úgyhogy most azon töröm a fejem, mint tudnék változtatni az egészségem érdekében... "Sajnos" arra jutottam, hogy el kell hagynom a cukrot, édességeket :cry: , és el kell kezdeni mozogni... :shock:

Kép
waterlilly
 
 


Na ide is eljutottam :)

2009. május 5-én amikor felébredtem gyanús folyást észleltem. Olyan volt, mintha szivárogna a magzatvíz. Nem voltam benne biztos, hogy az, meg délelőtt el is állt. Kitakarítottam, mostam kettőt, kimostam pár konyhaszekrényt, főztem, mert úgy volt, hogy délután megyek Zsófival az IKEA-ba. A magzatvíz dolog azért nem hagyott nyugodni, néha jött pár csepp vízszerű anyag, de feleslegesen nem akartam kórházba menni. Háromkor felhívtam a dokimat, hogy nem tudom, ez magzatvíz-e, mit csináljunk. Mivel nagyon kevés volt, abban maradtunk, másnap reggel megnézi. Meg is nyugodtam :) 50 perc múlva elment egy nagyobb darab nyákdugó, és rá nyolc percre elkezdett fájni a hasam. Még ez sem volt egyértelmű jel, napok (hetek, hónapok…) óta fájdogált a hasam. A fájások 10 percesek lettek, és egyre keményebbek voltak. Hát vicces volt Zsófival kettesben vajúdni :) Közben ő uzsonnázott, Boribont olvastunk, leszedtük a ruhákat, elpakoltuk, bepakoltuk a hiányzó cuccokat a táskába, lezuhanyoztam, hajat mostam. Ötkor indult haza a férjem a dugóban, mi addig itthon vajúdgattunk :) Hazaért, a fájások továbbra is csak 10 percesek voltak, el sem akartam még indulni. Végül hét után elindultunk, a kocsival meg kellett állni a fájásoknál, már nagyon fájt. A kórházban 19:50-kor csengettünk a szülőszobán. CTG-re tettek, ami semmi fájást nem mutatott, megvizsgált az ügyeletes doki, már bő három ujjnyira tágultam. Szóltak a dokimnak, idő már nem volt semmire, se beöntésre, se EDA-ra, csak szülni :)Gyorsan kaptam antibiotikumot a strepto miatt, majd ráültem a labdára, de kb két perc múlva ott volt a dokim :) (Ez volt 20:35-kor.) Labdáról le, megvizsgált, és felgyorsultak a dolgok. Burkot repesztett, fájások folyamatosak lettek, jöttek a tolófájások is, és 21:00-kor kibújt Fruzsi 3730 gramal és 55 centivel :) A doki csak viccelődött, hogy én csak erre jártam kipottyantani egy babát, olyan gyorsan történt minden :) Volt megint belső sérülésem is és gátmetszés is, de rögtön a szülés után tudtam ülni, Fruzsi már szopott a szülőszobán, és minden annyira simán ment, hogy én csak csodálkozom, hogy ezt így is lehet :)

Nagyon szép élmény maradt, megbeszéltük a dokimmal, hogy a többi szülésem is ilyen lesz :)

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Panndi, jó kis gyors szülés :lol:

Zsófi olyan édes, hogy mutatja Fruzsit az ablaknál, egyik barátnőméknek is hasonló képe van a két gyerkőcről (szintén az Áek-ban) :wink: Én is akarok ilyet :wink:

Lilly, jó hogy itt :lol: Én is nagy reformok közepette vagyok, súlyvesztés és vérnyomás optimalizálás a cél :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: Ez tényleg gyorsan ment:) NAgyon szépek vagytok a képen, együtt hárman lányok! Ha lesz pici időd írnál a kórházról is, hogy milyen?

Lilly: Örülök, hogy hallok rólatok is! Honnan találtad a bébiszittert? Hát ezek a rossz laboreredmények szomorúak, de helyes táplálkozás és a mozgás tényleg nagyon fontos!

Ildi: Nemsokára biztos, hogy neked is lesz ilyen fotód! :wink:

Jövő héttől én is suliba fogok járni. Mivel a hétközbeni gyerekfelügyeletet nem tudtuk megoldani, így szombatonként vagyok kénytelen suliba járni. Szóval most kb. 7-8 hónapig minden szombaton suli :?

KépKép
kutyfül
 
 


Képek :wink:
Kép

Kép

Kép

KépKép
kutyfül
 
 


Panndi: Gyönyörűek vagytok! Fruzsi egy kis angyal! :D Zsófi pedig amilyen büszkén áll mellettetek... :D Édes nagyon! :D A szüléstörténetedet olvasva, kedvet kaptam én is a harmadikra. :D Pedig arra még várhatok legalább 3 évet.
Hogy telnek a napjaitok otthon? Milyen a két leányzóval? :D

Vicsok: Örülünk, hogy hallottunk Rólatok! Tényleg mindjárt itt van nálatok is a kistesó! :D Drukkolunk! Kíváncsian várjuk a híreket Rólatok!

Lilly: Jó, hogy Te is jöttél! :lol: Beszéd miatt ne aggódj, majd beindul előbb-utóbb. Aztán alig győzöl válaszolni a kérdéseire. Mi most abban a korban vagyunk, hogy Zsófi mindent megkérdez, hogy ez mi, mire való. Egyszer elmondjuk neki és utána rögtön megkérdezi megint. :D

Kutyfül: Ilyen Apás korszakunk nekünk is volt Zsófival, de aztán alább hagyott a dolog. Persze hétvégén azért sokat lóg Apán ő is, de ennyi kell is szerintem. Kopaszi-gátról én is hallottam, hogy szépen rendbe tették. Majd egy hétvégi programnak szerintem mi is beiktatjuk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kutyfül: Nagyon jók a képek! Milyen suliba fogsz járni?

Ildi: Én is épp akartam írni, hogy hamarosan biztos Neked is lesz ilyen képed! :D

Kis programajánló, hátha érdekel valakit:

*Máj. 16án délután 3kor a Liszt Ferenc téren lesz Tündérmuzsika. Ez ringató szerű zenés-mondókázós foglalkozás kicsiknek. Mi járunk rá rendszeresen, csütörtökönként itt nem messze szokott lenni egy közösségi házban. Ez a szombati egy rendkívüli alkalom így szabad téren, és jöhet bárki, ingyenes.

*Május 24én lesz gyereknap a Várban a Kapisztrán téren Kolompos koncerttel, állatokkal, lovaglási lehetőséggel. Biztos idén is jó lesz, érdemes kinézni. Mi tavaly is itt voltunk gyereknapozni és nagyon jó volt.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke: Nektek közel is van a Kopaszi-gát! TB és bérügyi szakelőadói tanfolyamra fogok járni. Mindenképpen akartam tanulni, de diploma egy elég így valami szakmát akartam, és ez áll még a legközelebb hozzám meg a végzettségemhez. Remélem, valamire majd jó lesz :wink:

KépKép
kutyfül
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: