Új privát üzeneted érkezett!

Ma, 2009.04.16-án 17.00-kor betöltöttem az 1. életévemet. A babakorszaknak búcsút intek, s innentől kezdve élem a huncut kisgyermekkort. Ezen egy év alatt 7130g-ra híztam és 73 cm-re nőttem meg. A fogaim száma 6-ra gyarapodott. Születésemkori hajtincsem, mely már akkor is a tarkómig ért most 17cm hosszú (ezt anya nem engedte levágni).
Születésem évfordulóján "elfújtam" (inkább ppprrrr) a kistortámon a gyertyát, majd rögvest meg is kóstoltam. Két kézzel habzsoltam a habot róla. Most még lehet, jövőre már jónevelt kislány módjára szabad csak. Majd az ajándékok egy részének felavatása után kidőltem aludni. Hiába még elfáradok, szükségem van a pihenésre.
Az igazi nagy napot vasárnap tartjuk majd meg a nem éppen szűk család körében.

Kerekes Bianka

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Nagyon Boldog 1. születésnapot Kívánok a nagylánynak!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hááát, ha szabad a gazda: Dömörkapu, Lajos-forrástól 1 km séta, és utána a gyönyörű patakpart mellett-benne volt a túra. Nagyon élveztük, és az idő is csodás volt. Tekintettel arra, hogy Eszterunoka ilyen túrára még nem alkalmas, lízingeltem két gyerkőcöt az Anyukájukkal együtt. A férjemet nem, Ő jött magától :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerekes Biankának sok-sok puszi! Remélem még mindíg olyan mosolygós, barátságos Csupaszem, mint mikor utoljára láttam (élőben) :D :D :D
bábaildi
 
 

 
 

Boldog szülinapot Biusnak!!!

No, tényleg szép helyen jártatok, Bábaildi! :)
Vendég
 


nagyon hasonlít szilvásváradra a hely...........de gyönyörű az tény....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska: ügyes vagy, és biztosan rendben lesz minden az AFP-n!
UH-ra akkor 2 hét múlva mész? Majd várjuk a híreket! Én már úgy hozzászoktam a csapolásokhoz, hogy meg se kottyan! :lol:

Morca: van valami újabb híred? Reméljük, hogy ez a zörej csak a láz miatt volt (a picúrok szívét eléggé meggyötri). Drukkolok, de biztosan nem lesz semmi komoly. Ezek a baktériumok kezdenek egyre makacsabbak és durvábbak lenni. És már nem minden antibiotikum hatásos ellenük, mert ellenállóak lettek. :cry:
Gyere hírekkel!
Micsoda zsákmány!! Ügyesek voltak a fiúk! És milyen kis gyenguszka! Remélem, már sokkal jobban van!

Zsuzsa: NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT Biankának!!! Hát, ez a nap is eljött, pedig milyen messzinek tűnik az elején! Nagyon jó egészséget továbbra is!

Bábaildi: tényleg hihetetlenül szép hely. Mennyire nehéz a terep? Ha Eszter unokát nem vitted magaddal, gondolom, inkább nagyobbaknak való. :wink:

Képzeljétek, ma megyek Demjén koncertre! :P Eddig sose sikerült eljutnom! Remélem, nem fogok csalódni. Nagyon szeretem a dalait, a hangját, de ki tudja élőben mit tud még ebből visszaadni. meglátjuk!
És képzeljétek: Orsi első babazsúrján fog résztvenni most vasárnap! Apja most döbbent rá, hogy a kislányunknak kezd társadalmi élete lenni, vagyis nő! :lol: Egyre többet foglalkozik vele. Egyből nekiugranak játszani, ahogy hazaér Apa, Orsi lerohanja, aztán nincs menekvés egy darabig. :P Tiszta gyönyör nézni őket!
A hasam simogatásával még mindig úgy van Apa, hogy olyan Alien effektus. Magától sosem simogatná, de ha odateszem a kezét, mikor épp rugdal a manó, odateszi. De nem nagyon élvezi. Olyan furcsa ez neki, nem tud vele mit kezdeni. Nem tudja mögé látni, hogy az ott egy gyerek, majd csak ha kint van. Nem baj, a lényeg az, ami utána következik, vagyis a szülés után. Biztosan több férfi is így van vele, nem mindenki lelkesedik a hastapiért. :)

Hétfőn megyek ultrahangra: megnézik, hogy mekkora a baba, meg a magzatvíz állapotát ellenőrzik, a cukor miatt. És sikerült egy szopispárnát is lebeszélnem hétfőre: egy anyuka eladja 2000-ért, ami tök jó. Nehezen tudok már feküdni és aludni, talán segít. Ti használtatok? Mi a tapasztalatotok? Nekem Orsival nem volt ilyenem.

Puszi mindenkinek és szép hétvégét!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszti már nagyon várom azt az uh-ot........már rég látam.........1 hete.... :) :) :) :)
sajna ugynéz ki hogy sikerűlt megfáznom...... :? :? :? :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket. Hamarosan hozom a képeket is, csak vasárnap lesz a nagy tortával az ünneplés, azokkal a képekkel akaom feltenni ide az összeállítást az első évünkről.

Bábaildi! Téged pedig köszöntelek azon alkalomból, hogy ma 1 éve vagy a fórumunk tagja. Reméljük még sokáig velünk leszel.
Bius továbbra is olyan mosolygós baba. 22.-ére kaptam új időpontot neki kontrollra a koraszülött gondozásra. A múltkor nem tudtunk menni, mert beteg lett.

Eszty! Én használtam terhesség alatt a szopipárnát, nagyon jó volt vele pihenni. Remélem neked is jó lesz, és kényelmesebbé teszi a hátralévő időt.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Kerekes: Én is szeretnék Nagyon Boldog 1. szülinapot kívánni
Biusnak!!


pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ja, amúgy azt elfelejtettem írni, hogy ezek szerint Samum és Bianka közt pont fél év a korkülönbség, mert nagyfiam meg tegnap volt másfél éves. :)
Vendég
 


Eszty: Már sokkal jobban van Matyi, láza sem volt éjszaka :lol: reggel kért enni :P és délelőtt már bicajozott, meg focizott is.. :P még hamar elfárad, de már kezd újra a régi lenni.. :lol: :lol: hétfőn még vissza kell mennünk a doki nénihez, de remélem már csak jó híreket mond nekünk.. :roll: :)
Jó koncertezést, biztos nagyon jól fogod magad érezni.. 8) nagyon szupi, hogy Orsi és apukája így egymásra talált, a "pocisimi" miatt pedig szerintem ne aggódj, majd kint bepótolják.. :wink: :lol: :lol:

Nitacska: gyógyulj meg hamar.. 8)

Bábaildi: Tényleg nagyon szép helyen voltatok.. 8) régen mi is nagy kirándulók voltunk, már alig várom, hogy újra mehessünk.. :wink: :lol:

Kerekes: Várjuk ám a fotókat Bius baba bulijáról.. :wink: :wink: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Örülök, hogy javul a kislegény állapota!

Eszty, tényleg, jó koncertet! És tudtam én, hogy jó apa ez az apa!
Vendég
 


morca igyekszem meggyógyulni......... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nem is vettem észre, hogy rosszul vagy, Nitácska!!! Jobbulást!!!
Vendég
 


rosszul nem vagyok csak megfázva...orrcsepp nélkül meghalnék...... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Dóri: Ki lesz a hírhozód, ha megszületik a babád? :D

Kép

Kép
morca
 
 


Eszty: Milyen volt a koncert?? :)

Kép

Kép
morca
 
 


Öhm, még ezen nem is gondolkoztam... :) :oops: Olyan távolinak tűnik még mindig... :)
Vendég
 


Az tuti, hogy írok, ha elindul vmi, aztán a továbbiakról meg most elgondolkozom. :)
Vendég
 


dori már nem olyan távoli a dolog...hamar elmegy az az 5.hét.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Jelentem kibújt a második foga Ákosnak.. :lol: :lol:
Ja, és ma kapaszkodás nélkül lépett egy lépést.. :shock: :P :P

Jó éjszakát, szép álmokat!! :D :D

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


még annyit, hogy Matyi remekül van, eszik, iszik, játszik és ugyanolyan komiszul ellenkezik mint azelőtt, tehát minden a régi.. :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Jó, hogy meggyógyult a lurkó, Morca! Örülök! Ákos 2. fogához meg gratulálok! Meg a lépéshez is! Azta! :)

Na, szaladok...
Vendég
 


morca gratula a lépéshez és a 2. fogacskához!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ma rettentő napom volt. Majd, ha nem zaklat már fel, mesélek. De most elmeyek lefeküdni lassan, éjjel csak 2 órát aludtam...

Mindenkinek jó éjt!
Vendég
 


dori remélem már minden oké...?? :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a bíztatást, én is nagyon bízom benne, hogy minden jó irányba fog haladni, és ilyen szépen fog folytatódni minden.
Ma voltam UH-n, hogy megnézzék, a cukor miatt nem nő-e gyorsabban a bébi, mint kéne, meg a magzatvizet csekkolták, és minden szuper! A doki mondta, hogy hát továbbra is kisfiú. :lol:
Mostmár nem is változzon! :wink: :wink:
Csinált róla egy olyan képet, amin pont szemből van az arcocskája, de sajna csak 2D-ben sikerült, mert a két keze az arca előtt volt, és 3D-n nem látszott az arca. De nagyon cuki. És csinált a fütykösről is premier plánban egy képet. :wink: :wink:

A koncert szupi volt: azért nem hiába sztráok azok az igazi régi nagyok. Simán lenyomnak playbacknélkül egyhuzamban két és fél órát, énekelve! Hihetetlen! És a hangja is szuper még! Azt hittem, már nem lesz a régi, de le a kalappal! SZuper volt!

A hétvége szalonnasütéssel, babazsúrozással, Overdose-nézéssel telt, és pihizéssel. Jó volt. Mindenki jól érezte magát!

Dóri: mi újság? Mi történt????? ÍRjál!!!

Morca: nagy gratula a fogacskához, és a lépéshez!!! NAGYON ÜGYI!!!!!! És nagyon örülök, hogy Matyi jobban van!
Apa nagyon jól elvan Orsival, egyre jobban, úgyhogy a pocisimivel nem is foglalkozom, el tudom képzelni, hogy nagyon fura lehet ez neki. Utána legyen jó apa, az a lényeg! :)

Zsuzsi: remélem, nekem is beválik majd a párna. Ha csak a szülésig tudna könnyíteni az alváson, az is megérné!

Bábaildi: mi újság veletek? Leánykád még egyben? Ma voltam UH-n az Uzsokiban és ott olyan mizéria volt: sok kismamánál indultak be a dolgok. Megy a drukk ezerrel!!!!

Puszi mindenkinek! Jelentkezzetek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszti ti is kint voltatok a kincsem parkba????
mi is kint voltunk.csak mi az istálloknál voltunk..... :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép a pocak! :)

Na, örülök, hogy jól telt a hétvége nálatok! :)

Már leírtam, mi történt a májusi topikban, ha rákerestek a profilomban a hozzászólásaimra, az egyik utolsó az, amiben le van írva. Ha nem találjátok, majd átmásolom ide, csak most szaladok.

Puszi.,
Vendég
 


Sziasztok! Dóri, remélem már kipihented magad. Nálunk minden rendben, újunoka még nincs kész, úgy látszik. Várom már, nagyon, ahogy egy nagymamához illik! :? :?
Overdose-t én is néztem, igaz csak TV-n. Mi lett volna, ha nem esik le a patkója????? :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


dori másold már be mert én nem találom...... :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Megbeszéltem reggelre (tegnapra) Ildivel, hogy leveszi nekem a vércukrot, meg viszek neki vizeletet. Megvolt, kérdezte, van-e még 20 percem, mondtam van, akkor csináljunk CTG-t. Mondtam, ok. Nem volt egyszerű megtalálni manó szívhangját, az nem derült ki, hogy addig nem, amíg fejjel lefelé volt, vagy csak nem jó helyen keresték, de egy idő után ismét keresztbe fordult, úgy jól hallható lett a gyerek. Csak sajnos megint nem fejjel lefele van... Na, de amíg keresgélték a szívhangját, kérték az ügyeletes orvost, hogy nézzen egy flow-t UH-on, így is lett, bár minden rendben volt a CTG-n. Nem találta a kzs-t, mert háttal volt a gyerek. Mondta, 1 óra séta, aztán menjek vissza. Rendben. Meglett, norm. flow. De eddigre meglett a laborom eredménye: fehérje a vizeletben. Magas a vérnyomás. (Hát persze, nekem a stresszre ugrik, és ha más méri... Most ha magamnak mérem, akkor is parázok, hogy mennyi lesz, és jaj, akkor mi lesz...) Vizesedem. Terhességi diabétesz is van - bár ez teljesen uralva van. Na, az orvos kiakadt, hogy most neki kell felelősen döntenie arról, mi is legyen velem... Bent akart tartani. De megbeszéltük, hogy tegnap úgysem csinálnának velem semmi olyasmit, amit itthon nem tudok, Orvosommal értekezem, és megígértem, hogy bemegyek még tegnap, ha nem normalizálódik a vérnyomás. Gyűjtenem kell 24 órás vizeletet, mérni a vérnyomást, szedni a csökkentőt. Hogy miért voltam ideges? Azért, mert elmesélte, hogy amennyiben a 24 órás vizeletben 5 g-nál több a fehérje, azonnal szülni kell, mert veszélye van a rángógörcsnek, ami mind a kettőnkre nézve végzetes is lehet. Általában anyuka túléli, magzat nem. De ezt egy laborból nem lehet eldönteni, azért tartana bent, mert ha ilyen adódik, kell a kórház... Rögtön kikapni a gyereket. És, mivel keresztben fekszik, ezért a szülésindítás szóba sem jöhet. Egyből császár. Hát, nem szeretnék császárt... Nem is tudom, mit csinálnának, hogyan jutnának el a babáig a nagy zsírrétegtől... Szóval itt paráztam egész délután. Hogy mi lesz így vagy úgy. Mert ha bemegyek a kórházba, akkor meg mi lesz itthon... Szóval holnap délutánig nem tudom, mennyire lebegünk élet-halál között, de az ügyeletes doki eléggé megijesztett, de meg kell állapítanom, hogy egyébként nagyon rendes volt, hogy tényleg gondosan akart eljárni. No, kb. ennyi a történet. Orvosommal tartjuk a kapcsolatot, megyek hozzá holnap reggel a kórházba, vinni kell a vizeletet is, meg ott lesz Ildi is. Azóta viszont egész jó a vérnyomásom, tegnap nagyon csúnyákat produkáltam... De akkor van jól, ha lefoglalom az agyam vmivel - pl. olvaslak benneteket, vagy csinálom a szokásos dolgokat, és nem gondolok erre az egész ügyre, szóval ÍRJATOK SOKAT!

Megyek fürdetni!

Jó éjt mindnekinek!

Köszönöm, Ildi, a kérdést, megint volt éjjel 2 óra, amikor nem bírtam aludni, de azért hosszabban tudtam, mint előző éjjel. :) Meg ma hagyott Samu is aludni egy picit délután. Nagyon rendi volt. :)

Na, tényleg megyek.
Vendég
 


Sziasztok!

Nitacska: szép pocak!!! :-) Alakul a dolog szépen!
Sajnos, élőben nem tudtunk kint lenni: biztos voltam benne, hogy irdatlan tömeg lesz, ezért nem vállalkoztam rá, meg Orsinak előtte babazsúrja is volt, így sűrű lett volna a program. A TV-ben néztük, de teljesen jó volt így is. Persze, nem ugyanaz, mint élőben, de azért jó volt! Reméljük, hogy majd a nemzetközi mezőnyben is megállja a helyét! Szorítunk neki!

Bábaildi: megy a drukk továbbra is!!! Hajrá-hajrá!!!

Dóri: A legfontosabb, hogy megnyugodj!!! Nem lesz semmi baj! Sem veled, sem a babával! csak legyél nyugodt! Pihenj, és jó dolgokra gondolj! Minden rendben lesz!!! Próbálj napközben pihenni, ha éjszaka nem megy! Dokid mit mondott tegnap? Nem írtad aztán!

Ma reggel vittem Orsit Encepur oltásra (harmadik részlet). Olyan hős volt! Picit sírt utána, de aztán együtt nevetgéltünk az oviig! Jó, hogy napokkal előbb mondtam neki, így fel tudta készíteni magát! Úgyhogy holnap délután jutalomból elmegyünk a játszóházba ezért!
Olyan nagylány már az én kis husikám!

Puszi nektek! És jelentkezzetek, ha van valami!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Hát, igen, Orsi nagylány! De az én Samum is olyan nagy már, hogy el sem hiszem...

Na, ma voltam a kórházban, ma még maradtunk egyben, legközelebb pénteken megyek, akkor is lesz mindenféle labor, az eredményektől függően kiderül, hogy hogyan tovább, de akkor már a 37. betöltött hétig már csak másfél hét lesz. Meglátjuk...

Bábaildi! Arról beszéltetek Doktor Úrral, hogy mi a max., amíg egyben maradhatunk?
Köszönöm szépen a reggelt! :)

Na, megyek, nagyfiam programot eszelt ki nekem! :lol:
Vendég
 


dori minden rendben lesz....ha kell szivesen segitek amiben csak tudok...... :wink:
eszti egyszer ha már nagyobbak lesznek a babók kiviszlek titeket az ügetőre.........van ismink ott és tud orsika pacizni,hajtani is...... :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szióka!!

Nitacska: Minket is viszel az ügetőre??????? :P :wink: :P :P

később jövök és írok mindenkinek.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca nagyon szivesen...persze! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi, Nitácska! :)

Én most megyek, mert legénykém már bealudt, de még nem fürdött, mert Apa még nincs itthon... :roll: Kicsit foglalkozom vele, hogy jól érezze magát, aztán gyorsan füdünk-lefekszünk!

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok! Dóri, addig maradhat babóca amíg nem emelkedik tovább a fehérje a vizeletben. Vagyis ha a jelenlegi 2,5 g ürítés emelkedik, azt beszéltük, hogy megcsináljuk a császárt. Pontosan azért, hogy ne legyen baja a kispindurnak és Neked sem. Ez lehet a jövő hét, de lehet a 38. hét is. Mondhatni úgyis: vesefüggő lettél! :cry: :cry: :cry: Reménykedjünk, minden nap nyereség! :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


Bocsánat, hogy bepofátlankodok, de pár dolog nem áll meg bennem. Zdori egyszerűen nem értelek. Miért mész orvoshoz? Hogy áthárítsd a felelősséget? Mert ha félted magad és a babát, akkor tartsd be amit mondanak, de ha nagy ívben sz.rsz az egészre, akkor csak azért, hogy fontos legyél és veled foglalkozzanak ne szórakozz mások állásával és idejével más betegek elől! Másrészt az sem értem hogy van neked ennyi időd a számítógép előtt ülni, de ezt már megállapítottam, hogy csak én vagyok ilyen hülye, hogy reggeltől estig a gyerekkel foglalkozok ha már megszültem. Bár nálunk nap közben 1 egész óra az alvás idő, ami alatt próbálok egy nap egyszer normálisan enni és ami még belefér gombot felvarrni, fürdeni, felmosni stb. Este pedig nem az a legfontosabb, hogy sajnáltatva magam bejelentsem, hogy milyen későn fexem le, hanem leteszem a fejem és készülök az éjszakai ébredésekre. A szegény pedagógus fizetésről tudnod kell, hogy van aki sokkal-sokkal kevesebbet keres (a páromnak 40%-kal csökkentették a fizetését, ami addig sem érte el a pedagógusokét) és havi 65 ezer a lakáshitel törlesztésünk, ami 43 nm-s lakást takar félreértések elkerülése végett. Ami segítséget kapunk, na arról nincs mit beszélni, karácsonyi és névnapi ajándékot csak tőlünk és a bátyámtól kapott a gyerek, ezen kívül azt is a mai napig fel tudom sorolni ki mit hozott babalátogatóba, mert az a sok rokon hirtelen felszívódott. Az egyik nagybátyámék-unokatestvéremék 8 hónaposan tolták ide magukat egy kanál és egy villa kíséretében, de csak mert szívességet akartak kérni. Szerdán délelőtt begyulladt a mellem, belázasodtam és görcsölt az epém. A párom vidékre utazott temetésre, a gyereket nem bírtam felemelni, hogy bepelenkázzam, én nem bírtam kikelni az ágyból, annyi erőm volt, hogy mikor odajött az ágyhogy felvettem és mellre tettem. Délután már egymás ellen sírtunk, ő a szőnyegen ülve, azt hitte nem szeretem én elkeseredésemben az ágyban, hogy ennyire nincs segítségem, a házban egy rosszindulatú idős házaspár van az elsőn, a gonosz gondnok a földszinten és szintén az elsőn egy süket öregcsaj, aki legalább kedves, nagy választék, de még hozzájuk sem tudok lemenni, mert nem hagyhatom itt a gyyereket, szóval csak sírtam és sürgettem apát aki nem gondolta, hogy tényleg ennyire nagy a baj. De ezt is megoldottuk, túléltük. Sőt ismét este 7-re megyek fogászatra, apa ismét nem kapott szabadságot sem húsvét előtt, sem után, sem erre a hétre, amit pedig megígértek neki, úgyhogy továbbra is fulldoklok éjszakánként az allergiám miatt, mert orvoshoz nem jutok el. De a fiam boldog, mert anya egész nap csak vele van, és szeretet veszi körül. Úgyhogy "bízz az Úrban Rólad Ő meg nem feledkezik" mielőtt nagyon magadba zuhansz. Ettől függetlenül életem legcsodálatosabb időszakát élem át, esténként apával együtt játszóterezünk (most még másodállásban sincs munkája), nem vagyunk lekötelezve senkinek, nem kell hálálkodnunk semmiért, azt csinálunk amit akarunk igaz senki meg nem kérdezi holnap lesz-e még hol laknotok, de utána legalább végképp nem zaklatnak "ugye meg tudod oldani" kérésekkel. Ui: kihívtuk az üvegest az erkélyt megcsináltatni és kiakadt, hogy zárhatatlan az erkély ajtónk. Szóval jövő télen sem tudjuk huzatmentesíteni és még a gázártámogatást is megszüntetik. Majd megyünk plázázni. Egyáltalán nem szép az élet, de ha már világra hoztam felelősséggel tartozom érte és 17 év múlva a szemébe kell néznem!
kisvitéz
 
 


sziasztok.....jó reggelt!!!!!!
lányok tudtok valamit torok fájásra amit kismama is használhat?sajna alig birok nyelni.... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kisvitéz!!

Nem ismerek rád!! :shock: :shock: Mi ez a hangnem??? :shock: :shock: És miért támadod Dórit?? :shock: :shock: Az, hogy a hitét is belevonod a dologba, már egyenesen személyeskedés.. Nem hiszem, hogy egy képernyő olvasása alapján, meg tudod ítélni, hogy
ki, hogyan, mennyire felelősségteljesen neveli, vagy éppen nem neveli a gyermekét.. Nem attól lesz tökéletes szülő valaki, mert a gyereken kívűl minden mást kizár az életéből.. Sőt, ha jól látom, Te vagy rendesen kiborulva.. :( amit gyakorlatilag meg is értek, hisz senkinek
sem könnyű a mostani helyzetben.. de ez még nem ad okot az ilyen viselkedésre.. inkább arra kellene koncentrálnod, hogy kimássz ebből a gödörből, mert hosszútávon nem tesz túl jót a kisfiadnak, ha az anyukája megkeseredett, bármennyi időt is töltesz vele.. :(

Remélem minél hamarabb sikerül rendezned magadban a dolgokat magadban..

Ja, és még valami az együtt töltött időről (is) egy nagy igazság:
a mennyiségnél fontosabb a minőség, úgyhogy szedd össze magad hamar!!!

Én szurkolok Neked!!!!

Üdv

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!


Húúú, Nitacska! Nagyon köszönöm a felajánlást, és élni is fogok vele, mert Orsi él-hal a lovakért, ezért minden, ami velük kapcsolatos, hihetetlenül sokat jelent neki! NAGYON KÖSZÖNJÜK!!!!

Lányok: nagyon igaz az a régi mondás, hogy mindenkinek a maga gondja a legnagyobb. Nem szabad így nekiesni a másiknak, előbb nyelni kell párat és végiggondolni, mit is akarunk elérni egy ilyen lelkifröccsel. Ennek sajnos sok értelme nincsen, hiszen ettől nem lesz könnyebb senkinek. A fórumra pont azért jön fel mindenki (legalább is szerintem), hogy egy kis társasága legyen, és megértést kajon, nem megoldásokat. Ennyi lenne kb. a fórum szerepe, amit be is tud tölteni. Nem Nem a licitálás és a másik kritizálása.
Vannak pillanatok, amikor az ember olyan állapotban van, hogy kibuknak ilyen dolgok, de én már a saját bőrömön megtanultam, hogy ilyenkor semmit nem szabad mondani, még otthon sem, csak mikor elmúlik az erős indulat, mert nagyobb károkat okoznék, mint amúgy vannak, és főleg semmit nem érnék el vele, amit elvileg szeretnék.
Kisvitéz: tényleg próbálj valahogy kilábalni a nehézségekből, nagyon nem egyszerű neked! De ne keseredj bele! Sikerülni fog, mert rengeteg erő van benned.
Dóri: neked is sok erőt, és minden rendben lesz! Még pár nap, és vége lesz ennek a hánykolódásnak! Jó kezekben vagy, és ez a lényeg! Ez nyugtasson téged is! Szépen a világra fog jönni a babócád, és elkezdődik a közös életetek. Erre készülj fejben!
Ehhez képest csak egy rövid, átmeneti dolog ez a pár nap. Figyelnek rátok, nem kell aggódnod!

Puszi mindenkinek, és vigyázzatok magatokra!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Nitacska: azt mondták a Patikában, hogy a Tantum Verde az használható kismamáknak is, és az nagyon hatásos! Sokkal jobb, mint a többi szopogatós bigyó. Próbáld meg! És jobbulást!
Nálunk szinte az egész család dögrováson van azzal a baktériummal, ami egyből a tüdőhörgőkre megy rá, nagyon randa köhögéssel, és 3 napig lázzal. És már antibiotikumot is kellett náluk váltani, mert immunis rá. Én nem tudom, hogy úsztam meg, remélem, nem kiabáltam most el!

Úgyhogy vigyázz magadra! És a többiek is!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Kisvitáz! Én már napok óta azon gondolkkozom, hogy írok neked, hogy mi van veletek, mert nagyon régen nem hallottam felőletek. Aggódtam, mi lehet.

Kicsi fiammal sokat foglalkozom, csak kénytelen vagyok azt is szigorúan megtenni, bár legszívesebben csak vele lennék, hogy legyen, amikor magában kell elfoglalnia magát, szerinted hogyan viselné, hogy jön egy kicsi másik emberke, akivel anya elkezd foglalkozni, én meg kiesek a pixisből? Így Samuval fogok tudni annyit foglalkozni, mint eddig, és remélem, hogy boldog baba lesz.

Nem mentem én eredetileg orvoshoz vasárnap... Csak így alakult... Nem akartam senkire hárítani semmilyen felelősséget. Nem kértem tanácsot. Csak a kórházban így alakultak az események. Ildihez mentem 1 cukros vérvételre... És, igenis, igyekszem mindent úgy csinálni, ahogyan mondják. Ha az orvos nem önmaga mondja ki, hogy menjek haza, úgysem tudnak mást csinálni éppen velem, amit otthon is tehetek, akkor természetesen ott maradok. Mert felhívtuk Doktor Urat, ő azt mondta, csináljam, amit mondanak. És azt tettem.

Senki nem állítja, hogy nekünk van a legrosszabb dolgunk. Sőt. Általában nem is szoktam panaszkodni. Csak mindenki a májusiaknál írogatta, hogy milyen az anyagi helyzete, hát, én is leírtam, és csak azért, mert úgy gondolom, hogy tényleg kell vmi megoldás a válsághelyzetre, hogy mindannyiunknak jobb legyen pár év múlva, és ne most, heteken belül menjen annyira tönkre minden, hogy ne is legyen már esély az átlagemberek megélhetésére. Nem azt mondtam, az a jó, ami történik jelenleg. Csak annyit, hogy tutira mindenkinek rosszabb kell hogy legyen egy ideig. Jobb lenne, ha azoknak lenne sokkal rosszabb, akiket nem visel meg ennyire, mint benneteket. Jobb lenne, ha azok, akiknek már eleve nehéz, csak forintokkal kéne, hogy kevesebbet kapjanak. De nem én döntök.

És megkönnyeztem, amit írtál. Mert nagyon rossz lehet ilyen egyedül lenni. Nem egyszer írtam már, hogyha van vmi ötleted, hogy lehetek segítségedre, és elfogadod, szivesen megtenném. Ezen kívül pedig, igen, igazad van, hogy hajlamos vagyok a felelőtlenségre. Köszönöm a figyelmeztetést. Igyekszem fejlődni. De talán, ha az ember nem tökéletes, az természetes állapot... :) Nem vagyok tökéletes, és igyekszem jól használni a kritikát.

Az meg, hogy meddig vagyok fent... Nem azért írom, hogy dőlök az ágyba, hogy mindenki nagyot nézzen, hogy eddig voltam fent... Hanem, mert úgy érzem, vannak itt olyanok, akik örülnek, ha jó éjszakát kívánok, hát idejövök még jó éjszakát kívánni, és jelzem, hogy akkor én is kidőlök... Nem sport ez, de ha bárkit zavar, akkor szivesen lemondok erről.

Bocsáss meg, ha bárhogyan megbántottalak. Semmi ilyenfajta szándékom nem volt.

Én azt kívánom teljes szívemből, hogy jobb napok érjenek benneteket, hogy a nehézségek után megéljétek a gazdagon áldott időket is. Most viszont tényleg az lenne a legjobb, ha kicsi fiatok csodálatos életének tudnál örülni. Ő boldog tőle, hogy vagy neki. Ilyen csodát megélni nap mint nap, hogy van, aki úgy néz ránk, hogy a mi szemünkben keresi a boldogulást, a mi kezünkben keresi az oltalmat, és a mi szívünkben keresi a feltétlen, odaadó szeretetet, az egyik legnagyobb csoda az életben.
Vendég
 


Amikor minden jól megy nem lesz hiány majd a társaság
Amit csak hallani kívánsz elhangzik majd
És bár szépek ezek a percek ha éppen minden jól megy
De inkább feddj ha bűnben látsz
Ha a barátom lettél, vigyáznod kell Rám,
MIkor lábam rossz útra tér kell, hogy megvédj
Ha barátom lettél bűnben állj mellém
Óvj meg és szólj ha kell, hogy ne bukjak el!
Dóri elnézésedet kérem, hogy nem priviben és elég indulatosan és köszönöm, hogy te is figyelmeztetsz gyengeségeimre.
Szép napot!
kisvitéz
 
 


Úgy látom nem az jött le az egészből, amit írni akartam, ezért is jobb, ha ezzel a nagy őszinteségemmel befogom a számat, mert sajnos én nem tudok jópofizni.
Az igazság: életemben nem éreztem még ennyire jól magam a bőrömben! A fiam okos, ügyes, szép és nem hiszem, hogy ne lenne boldog, mert más sem veszek észre, hogy mindenki megáll az úton-boltban-jászótéren és beszélgetnek vele, integetnek neki, állítólag mosolyog mindenkire amit én a babakocsi túloldaláról sajnos nem látok. Imádja a gyerekeket, mi vagyunk az egyedüli járni nem tudók a játszón és a hintában. Nagyon örülök, hogy a párom mellettünk áll, minden percét velünk tölti és tényleg örülök annak, hogy nem vagyunk lekötelezve senkinek, nem tartozunk hálával, bármikor mondhatunk nemet. Ami bánt, azok a mindennapi dolgok: hogy egy szomszéd sem szólt, hogy egy hete patkány van a házban, a szövetkezeti elnök telefonom hatására tett ki pár mérget (takarítást nem kért, ő másik lépcsőházban lakik) és tegnap a párom egy másik szomszéddal éjszaka 2 órán keresztül üldözve kézzel megfogva-harapva késsel szúrták agyon. Hogy egyetlen normálisnak tartott szomszédom olyan kijelentést tesz, hogy a másik szomszéd azért meri kitenni a cipősdobozt az ajtaja mellé (a szelektívbe készül levinni, de ugye reggeltől-estig dolgozik és nem esik útba) mert jogász és azt hiszi neki mindent szabad. Hogy a gonosz gondnok egy hónapja olyan nyájas, hogy nem tudom mikor döfi a hátamba a kést, bár tudom, hogy a közgyűlsétől és a szavazás eredményétől fél és most hirtelen azért nem az én rokonomat gyanúsítja meg az utcában történt rablással. Hogy a játszótéren a piciknek való hintába 6-7 éves gyerekeket tuszkolnak be a szülők és fél órás várakozás után sem szedik ki belőle a gyereküket. Hogy tizenévesek fociznak a játszótéren az 1-3 éves gyerekek között, amire a szélen cigiző anyukáknak annyi a megjegyzésük, hogy kisfiam legközelebb ne rúgd fejbe a kislányt. Hogy a postán a nyugdíjas néni beszól, hogy minek viszem oda a gyereket, nem fognak úgy sem előre engedni. És hogy mindenki panaszkodik, de nem néz körbe, hogy nem csak az veszíti el a lakását, aki felelőtlenül vett fel hitelt és sajnos már a mi baráti társaságunkban is van egy család, aki bar listára került, kilakoltatást várják és nem tudják a 2 kicsivel és a férj árva hugával hova mennek a huszonezres gyesből, az árvaellátásból és a náluk szintén jócskán csökkentett fizetésből. Én pedig szétnézek, és azt látom, hogy az autók mennyisége az utakon nem csökkent, hogy az éttermek tele vannak, hogy mindenki a nyaralását tervezi és mindenki nagyon-nagyon okos tanácsokat tud adni a másiknak és nagyon- nagyon meg tudna élni annyi pénzből egész addig míg ő hasonló helyzetbe nem kerül. A közalkalmazottak pedig nyugodtan elmehetnek vállalkozáshoz dolgozni napi 9-10 órát, minimálbéres bejelentéssel és fizetetlen szabadsággal, étkezési, ruhapénz és 13. havi fizetés nélkül. Én is közalkalmazottként próbálok ezután elhelyezkedni.
Az igazság: csak az bukik, akinek van miből, aki eddig is szegény volt nincs veszíteni valója. A legnagyobb vesztesek viszont azok, akik megpróbáltak felemelkedni és most sok év munkáját veszítik el és még mélyebbre csúsznak, mint ahonnan elindultak.
Szóval nekem szép az élet, de befogom fülem, szemem és ezután a szám is, szerencsére van még pár hónapom a biztos gyeden aztán majd ráérek akkor keseregni. Addig míg a párom mellettünk van biztonságban és szeretetben vagyunk és senki és semmi más nem érdekel, ahogy mi sem érdeklünk senkit (a jelen lévők kivételek, akire vonatkozik úgyis tudja).
Mindenkinek szép napot (bár mára más esőt ígértek, itt még süt), jó pihenést!
kisvitéz
 
 


Judit! Szerintem nem kell befognod a szád! Az, ha másként értettük a szavaid, csak azt jelenti, így is lehetett érteni! :) És csak akkor érthetjük meg, ha másképp értetted, ha nem fogod be a szád, hanem elmondod, mit értettél másként! :wink:

Bábaildi! Írok majd 1 privit nemsokára... :roll:
Vendég
 


Kisvitéz!:Miért gondolod, hogy máshol, jobbak az emberek.. miért gondolod, hogy csak körülötted történnek rossz dolgok.. igen sajnos sz@r világban élünk, de ez jutott nekünk, ebben kell boldogulnunk.. nem hiszem, hogy azzal bármit is elérsz vagy esetleg megváltoztatsz, ha neki támadsz embereknek, akiknek csak egy röpke pillanatra látsz bele az életébe..még mindig nem értem a viselkedésed..
nem értem miért ne beszélhetnénk itt csak vidám dolgokról, miért ne biztathatnánk egymást akár.. annyi stressz ér elég mindannyiunkat minden nap.. ettől még senki nem képmutató.. én is azért szoktam ide jönni, hogy egy kicsit kikapcsoljak és cseverésszek egy kicsit.. mert nekem is vannak ám problémáim.. ja, és nekem gyesből kell ezek nagy részét megoldanom.. de tudod mit?? azért is jól érzem magam, mert
ez az egy életem van, még ha ebben a lelketlen világban is..


Dóri: nagyon szorítok értetek.. :wink: remélem minden rendben lesz lesz és kihúzzátok amíg csak lehet..

majd még jövök...

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?