Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Kép
fermel
 
 


Kép
Kép
fermel
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókívánságokat :D

Majd jövök részletesen, most csak annyit hogy tegnap már haza is jöhettünk, nagyon jól vagyunk, a Kisherceg nagyon tündéri, békés kisbaba, sokat alszik és egyenlőre keveset eszik - nappal -, éjjel viszont azt hiszi most kell bepótolni amit egész nap elmulasztott... :shock: :D remélem hamar átáll...
A tejcsi alakulgat, egyenlőre elég.
Anna egyenlőre jól veszi az új helyzetet, nagyon jól viselte a távollétemet is. Igazi nagylány :D

Teszek fel képeket aztán ha lesz időm írok.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 

 
 

ICUS!

Gyönyörűek vagytok!!!!!!!!!!!!!!


Éva
fanny01
 
 


Icus!

Nagyon szép a Kisherceg, igazi fiús kis pofija van :)
Anna is tündéri, szerintem féltékenység szempontjából szerencsésebb a korkülönbség, mint nálunk :wink:

látom, nagyon boldog vagy, de megvan rá minden ok :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Icus!

Annyira szépséges kisfiad van! És nem látszik rajta, hogy most született, olyan szép kisimult arcocskája van!!! Anna milyen szeretettel ér hozzá! Úúúúúúúúúúgy írigyellek :lol: :lol: :lol: !
Mindannyian nagyon szépek vagytok :lol: :lol: :lol: !

Puszi

KépKép
mandula35
 
 


Icus!
Akár én is írhattam volna, Mandula mondatait szóról-szóra osztom.
Még egyszer szívből gratulálok!!!
Melinda
fermel
 
 


Icus: tényleg gyönyörűek vagytok :) és ameliyk képen annával vagytok hárman na ott mennyire édesen simizi levi fejét nagyon édesek :)

nika70
Salgótarján
 
 


Icus!
Csodálatos szépek vagytok! Kis Levente olyan édes, és ahogy Anna simogatja, az meg különösen! Hátha elmarad a féltékenység Nálatok, bár még nem biztos hogy érti, hogy örökre Veletek marad Levi :D
(különös fejlemény, nálunk most tombol :shock: )

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kép
Kép Látvány a teraszról
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép
Kép
Kép Kép
Kép
Hát álljanak itt a képek, aztán majd a beszámoló is...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi nagyon jók a képek irigyke vagyok de csak kicsit hogy mi nem megyünk sehiová az idén nyaralni :):):(

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Melinda! Ne haragudj, annyira csodáltam Leventét, hogy Benji kimaradt. Én mindíg csak bámulok, hogy mennyire fotogén Benji, és milyen természetesen viselkedik minden helyzetben. Csak ne fogd vissza magad, minden kirándulásról jöhetnek a képek :lol: :lol: !

Melcsi! Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás :lol: ! Szép helyen voltatok, látom élvezte mindenki a vizet :lol: :lol: !A kicsik hogy bírták az utat? Aludtak végig?

Nika! Néha egy-két fotót szívesen látnánk Gegéről is :lol: :lol: !

Az én kicsi lányom is olyan huncut már! El sem hiszem, hogy már ennyi mindent tud. Nagyon szépen beszél már, és beszél is egész nap. Este az ágyban gondolom számot vesz, hogy mik történtek vele, és csak mondja: Köszönöm, viszlát, paíjt (a boltból ha jövünk, ki én mondom, a blokkot pedig ő kapja); júúúújj nem szabad, bácsi mérges lesz (ha a boltban le akar pakolni valamit akkor mondom neki); csúúsz, babák jönnek, vigyázz (játszótér) és csak mondja, mondja míg el nem alszik. Néha odakiabál Apának, hogy pészt, huszeszret (Alex tanította neki :? )
És olyan könnyen megjegyzi a mondókákat is, csak nézek, hogy már ezt is tudja.
Most beteg volt, elkapta tőlem a torokgyulladást :cry: :? , pedig úgy vigyáztam. Szerencsére már nem lázas, jobban van, de olyan hisztérika lett. Remélem ez elmúlik.

Teszek fel pár képet a ballagásról
Kép

Kép

Kép

Kép

Alex mellől az unokatesója van kivágva, nem akartam kérdés nélkül feltenni, de csak így tudtam megcsinálni.


Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula!
Ezen aztán biztos nem fogunk összeveszni, egyáltalán nem kell mentegetőznöd. Teljesen természetes, hogy a pici fiúcskának mindenki nagyon örül, én is nagy élvezettel nézegettem a képeket.
Ha valaki, akkor a nagylányod igazán fotogén, de Alex sem panaszkodhat. Ki csinálta Kitty frizuráját? Szerintem nagyon jó.
Emesének jobbulást kívánok!
Olyan édesek ilyenkor, amikor nekilendül a beszédük. Benji is ebben a korban kezdett el igazán beszélni.

Melcsi!
Látom tényleg nagyon jól éreztétek magatokat. Máté és a barátnője biztos segítség is volt nektek, legalábbis a képek alapján nagyon jól elvoltak a kicsikkel. Ha lesz időd, akkor írjál egy kicsit bővebben, nagyon kíváncsi vagyok a részletekre.

Péter fiam ma vett magának részletre egy robogót. Nem vagyok elragadtatva tőle, mert szerintem nagyon veszélyes. Mindenesetre Benji nagyon be van indulva tőle, ő eddig is odavolt a motorokért.

Melinda
fermel
 
 


mandula: büszke lehetsz a nagylányodra hamarosan a pasik fognak kuncsorogni a küszöbötökön :):):)

Gege még nem akaródzik beszélni persze nem aggódok mert a maga kis módján azért beszél meg próbáélkozik de lusta a drágám :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


és akkor a képek kicsit sok lesz :):):):)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

nika70
Salgótarján
 
 


na az egyiket kétszer is sikerült :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Leírom a szüléstörténetet. Kicsit hosszú lesz, bocs, a lényeget rövidebben is össze lehetne foglalni, de nekem így esik jól...

Már napok óta figyeltem a testem minden rezdülését, hisz bármikor indulhatott a szülés. Szerda este végre előkerítettem a digitális órát, és beüzemeltem a hálóban, ha esetleg éjjel kezdődnének a fájások, lássam hány percesek.
Éjfél után kerültünk ágyba, bár gondoltam rá este hogy korábban kéne, hátha mozgalmas éjszakánk lesz. És lett is :D A doki által előírt terápia :oops: után nem sokkal, éjjel 2 óra előtt pár perccel erős görcsre ébredtem. Kb. 10 perc múlva még egy, és még egy. Aztán 7-8 percenként követték egymást, de hamarosan még sűrűbb lett. Elég intenzív volt, de csak kb. 20 mp-ig tartott. Ez már az lenne? Vagy csak jósló fájás? A fészkelődésemre Apa is felébredt, ő is figyelni kezdte az órát, és fél 3 körül megszólalt: nem hívod a szülésznőt? Ezek már 5 percesek. Még vártam kicsit, nem akartam az éjszaka közepén felébreszteni egy idegent, hátha csak vaklárma az egész. De ¾ 3-kor mégiscsak felhívtam, második csengésre fel is vette. ( Szegény szülésznők, mindig úgy alszanak hogy bármikor ugraszthatják őket... ? ) Megbeszéltük hogy a Klinikán találkozunk, megvizsgál, s ha indokolt, hívja az orvosomat. Ezután a következő fájás ki is maradt, én meg gondoltam: na tessék, kár volt felébreszteni szegényt, milyen ciki az egész... de hát végül is fogadott szülésznő volt, a „tarifába” egy vakrisztásnak is bele kell férnie. Hamarosan kiderült hogy kár volt aggódnom, csak azért állt le picit a fájás hogy utána még sűrűbb és még erősebb legyen. Felhívtam anyámat, kicsöngött vagy 20-at mire felvette. Mondtam neki hogy készüljön, Karesz érte megy, áthozza, hogy vigyázzon Annára. Át is jött, mondta hogy ne haragudjak hogy sokára vette fel a telefont, de egy órája vett be altatót... Bementünk a gyerekszobába, akkor láttam hogy Anna ébren van, tágra nyitott szemmel, szinte várakozva feküdt a félhomályban, de nem sírt, egy hangja sem volt. Szerintem érezte hogy valami nagy dolog készül. Örültem is hogy felébredt, mondtam neki, hogy én most elmegyek apával a kórházba, és megszülöm a kistestvérét, és addig a mama fog vigyázni rá. Anyám is beszélt hozzá egy kicsit, így legalább ébredéskor nem fogja váratlanul érni hogy nem vagyunk otthon. ½ 4 körül már 3-4 perces fájások voltak és egyre erősebbek, Annával már csak az intenzív szakaszban voltak ilyen erősek, most meg rögtön azzal indult. Útközben elfolyt a magzatvíz is, na gondoltam most már biztosan szülünk. Negyed órán belül beértünk, teljesült a férjem kívánsága is, miszerint nem kellett a legnagyobb dugóban araszolni, hajnal lévén nem volt semmi forgalom. A szülésznő már várt, csak rámnézett és mondta: látom már intenzíven vajúdunk, ez jó. Megvizsgált, és kiderült hogy már 2 ujjnyira nyitva van a méhszáj és papírvékony :D Hál’ Istennek, legalább halad is a dolog, nem csak fáj. Rám tette a ctg-t, és hívta a dokimat. Ctg után gondoltam kicsit sétálnék ha bírok, bár nem kívántam a mozgást de tudtam hogy az is segíti a tágulást. Erre azt mondja, már ne menjek sétálni, hamarosan szülünk. Milyen hamar? – kérdeztem. 6-ra meglesz a gyerek – vágta rá a férjem, csak úgy poénból. Én magamban azt gondoltam, ha kora délelőtt meglenne, jó lenne. A szülésznő azt mondta, ha 6 ra nem is, de ½ 7-7 körül valószínű. Na ez igazán jó hír volt, onnantól már csak azt figyeltem, hogy haladnak az óramutatók, mennyit kell még kibírnom. A fájásmérő 2-3 percenként egyre nagyobb fájásokat mutatott, a „szünetben” sem múlt el csak mérséklődött, de ezt most sokkal jobban bírtam mint Annával, mert tudtam hogy jól halad és nincs sok hátra, ez erőt adott. És persze rengeteget jelentett, hogy ott volt a férjem, akinek szorongathattam a kezét, itatott, törölgette a homlokomat, és aki bíztatott hogy milyen jól megy minden. Azóta is boldoggá tesz a tudat hogy mindkét gyermekünk születésekor mellettem lehetett és együtt élhettük át ezt a csodát...
5 óra körül megint megvizsgált a szülésznő egy fájás közepén, és bíztatóan mondta hogy nagyon jól lenyomódik a baba feje a fájáskor, ez nagyon jó. Rátelefonált az orvosomra, hogy jöjjön már, nemsokára kinn a baba :D . Ő ¼ 6 körül meg is érkezett, és egy vizsgálat után azt mondta, a következő fájásnál megpróbálja beigazítani a méhszájat, ha sikerül az akár fél órával is lerövidítheti a vajúdást. Sikerült. Hamarosan kérdezgetni kezdték, érzek-e nyomásingert. Már is??? Hát bizony, teljesen nyitva vagyok :D Hamarosan tényleg éreztem. Örültem hogy már is a kitolásnál tartunk, hihetetlen volt számomra hogy ilyen gyorsan és simán megy minden! Az orvos és a szülésznő vezényelt hogyan lélegezzek, hogyan nyomjak. Egyszer csak a szülésznő újságolta hogy már látszik a feje, gyönyörű hajasbaba! Mintha csak Anna születését éltem volna újra, szó szerint ezt mondták akkor is :D . Talán 4-5 tolófájás volt, az utolsó rettenetesen fájt, de rögtön ki is csusszant a kis Drága. Nyakán volt – mint Annának – a köldökzsinór. Hol is lenne máshol – mondja az orvos. Megemelték a fejem hogy lássam őt. Olyan picurka volt, és vastagon magzatmázas, alig látszott ki belőle, de nem volt olyan véres, mint Anna. Vajon miért? Mert nem kellett vágni sem :D :!: A szülésznő profi volt, gátvédelmet alkalmazott. Tulajdonképpen ez volt a fő ok, hogy megfogadtam őt, tudtam róla hogy ebben nagyon ügyes, és szerettem volna gátseb nélkül megúszni, ha lehetséges.
Levente felsírt, vagyis inkább csak nyöszörgött. Én kérdeztem miért nem sír – mármint úgy igazán, nagy hangon. Megnyugtattak hogy nem baj, ez épp elég, a lényeg hogy önállóan lélegzik, nem fontos a nagy bömbölés. A férjem elvágta a köldökzsinórt – immár rutinosan :D aztán odaadták rögtön a kis Maszatot. A mellemre feküdt a kis Csöppség, szopizni próbált. Hamarosan jött a csecsemősnővér, megmérte, felöltöztette. Nem fürdették meg, mint Annát – emlékszem neki körömkefével mosták a haját a csap alatt. Odaadták ismét, készült pár fénykép – nem túl szép rajta, a szeme, a füle tele magzatmázzal, de hát ez legyen a legnagyobb baj :D jó fényképet még csinálhatunk róla milliót.
Megszületett a lepény, aztán jött az orvos hogy ellenőrizze a belső berendezést, hátha van egy kis repedés valahol. Egyszer csak így szól: sajnos, az a rossz hír, hogy nem tudom gyakorolni a varrótudományomat :D sehol egy icipici varrnivaló... :D Ó de jó - szakadt ki belőlem. Mennyi az Aphgarja? – kérdeztem. 10/10 - mondta a doki, csak azért nem 12, mert annyi nincs :D
Kicsit még pihentünk, babáztunk, aztán felsétáltam a kórterembe. Hihetetlenül jól éreztem magam, lelkileg feldobódottan a gyors, problémamentes szüléstől, és fizikailag is olyan fitten - pedig éjjel csak másfél órát aludtam - mintha nem is egy órája szültem volna. Szinte semmim nem fájt már, tökéletesen tudtam ülni, el sem tudtam képzelni hogy ilyen is van... :D Összehasonlíthatatlan volt a két szülés, pedig nem lettem fiatalabb azóta :P
8 körül felhívtam anyámat, mi újság van otthon. Nemrég ébredt Anna, ébredéskor volt egy kis sírás – mondta - de már túl vannak rajta, és éppen biliznek. Abban a percben hallottam hogy nyílik az ajtó, és a gyerek kiabál: Apa, apa!!! A férjem már otthon is volt.
Levente megszületése, csakúgy mint fogantatása és a babavárás időszaka, számomra maga a csoda. Istenem, kérlek segíts, hogy további fejlődése, egészsége, boldogsága – csak úgy mint Annának – zavartalan és békés lehessen!


Majd írok az elmúlt napokról, de most nincs több időm. Jól vagyunk, van tejcsi elég :lol:

Melinda
Nagy élmény lehetett Benjinek, látszik a képeken. Nem minden gyereknek adatik meg hogy egy igazi repülőgép műszerfalához ülhet. Még én is szívesen megnézném :D


Melcsi
Csudajók a képek. Komolyan mondod hogy nem volt hideg a víz :?: Én is várom a beszámolót, és a pontos címet is elkérném, jó ha van talonban egy olyan hely ami 2 kisgyerekkel ideális, előbb utóbb szeretnék megint tengerparton nyaralni, imádom. De én ilyen kicsikkel nem mernék elindulni, még legalább 2 vagy 3 év szerintem.


Mandula
Ó de szépen beszél már Emese :lol: . Anna kb. most kezd itt tartani, pedig sokkal idősebb.
Kitti nagyon fotogén, de ezzel nem mondok újságot. Nem kacsingat a szépségipar felé? Bár ez még kicsit korai...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Nika
Nagyon jók a képek! Nekem az tetszik legjobban ahol a porszívón lovagol :D
A szökőkutat Anna is imádja, egész extázisba jön tőle :D
Anna is másfél éves múlt mire beszélni kezdett, de ez nem ritka, hosszabb távon nincs jelentősége. 3 éves kor körül már nincs különbség a korán vagy későn beszélni kezdők nyelvi fejlettsége között. De azért én aggódtam kicsit, míg semmit nem mondott...

Olvastam, hogy aki minden nap hall mesét ( nem tv-ben, hanem normális mesét, könyvből) annak a beszédfejlettsége iskoláskor kezdetére 1 - 1,5 évvel megelőzi azokét, akik nem.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Nika!
Gege nagyon jó kedélyű, mosolygós kisfiú. Olyan kis huncut minden képen. Tessék sűrűbben feltenni róla képeket!!! A beszéd miatt szerintem se aggódj, úgy van, ahogy Icus írja. A mesélés és a könyvek jelentőségével nagyon-nagyon egyetértek, ezt személyes tapasztalataim is igazolják.

Icus!
Olyan jó volt olvasni a szüléstörténetedet. Gyönyörű élmény lehetett. Ugye, hogy nem számít a kor, nekem hasonlóan könnyű szülésem volt ebben a koromban.
A gyerekeknek nagyon érzékeny radarjuk van. Amikor Bence született, Péter 7 éves volt. Mi is éjszaka mentünk a férjemmel, az apósom vigyázott Péterre. Természetesen már aludt, amikor elmentünk. Apósom mesélte, hogy szinte pontosan akkor, amikor Bence született, Péter felébredt. Pedig még csak hajnali fél négy volt.
Benjinél ez már nem ismétlődött meg. Egyrészt, mert még nem volt éjszaka, másrészt mert mindkét testvére a folyosón toporgott. Ez is egy fantasztikus dolog volt.

Melinda
fermel
 
 


Icus!
Kicsit megirigyeltelek :oops: hogy Te nemrég élted át ujból. Olyan jó volt olvasni :D
Mandulácska!
Kittid nagyon szép ballagó volt. Hogy alakul a nyár? Mik a hölgy tervei, hazamenetelt illetően is? (Sajnos a nyár az nagyon vonzza a késői kimaradást, bulikat, és valljuk be, a felnőtt is engedékenyebb ilyenkor, aztán hozzászoknak és a tanévet is igy képzelik... Nálunk itt romlott el a dolog legalábbis)
Emeséd nagyon édesen beszél, ügyes! Hisezn ezek már kerek mondatok! :D
Melinda!
Benjid látom élvezte a repülőzést! Mi is el szeretnénk már menni nézelődni kicsit a teraszra, Emese szokta mondogatni, hogy Ő is szeretne felülni a repülőre, és kapaszkodik majd, le ne essen :lol:
Gratulálok a vizsgáidhoz!
Nika!
Mekkorát nőtt már megint ez a legény! Hogy ül a porszivón, nagyon dögös kispasi! :D

Na lehet hogy összejön végre a beszámoló.
Tehát, az éjjeli indulás, jelentem, bevált, mindkét gyermek csöndben volt, ugyhogy Zágráb előtt álltunk meg reggelizni 1/2 9-kor, és utána is viszonylag szenderegtek, Luku élénkebb volt, de jól elnézelődött. A határon semmiféle ellenőrzés nem volt, igy nyugodtan utaztak a fagyasztott pörköltek is. Megálltunk Rijekában, persze a parkolás az rémes ott is, de sétáltunk egyet a kikötőben, találtunk magyar feliratokat a kikötőoszlopokon és megtaláltuk a piacot is, ahol isteni zöldségeket vásároltam. Ott még az a régi Lehel fajta piac van, sok kistermelővel, áru felömlesztve, tehát echte termelői. Igaz, minden 30-40 %-kal drágább, mint itthon, de az izek...
Az apartmanunk szerencsére valóban azt tartalmazta, amit irtak róla, nagyon jó elosztással, a fiatalok szobája és a miénk között volt a nappali-konyha, és a lakás teljes szélességében hatalmas teraszunk volt, ami a tengerre és a hegyekre egyaránt nézett. Hatalmas hütőnk volt, mélyhütő rekesszel, igy a lefőzött cuccoknak bőven volt hely. Az egyetlen bibi, amit persze elhallgatott a tulaj, hogy a tengerre vezető legrövidebb ut egy gazos részen vezetett át, melynek végén egy keritésen kellett átmászni, ami ki volt vágva, és a kempinges által rendszeresen visszafoldozva. Aki reggel először használta, annak kellett kibontogatni :? Ettől eltekintve semmi kényelmetlenség nem volt, ez meg már pár nap után ugy tetszett Lukunak, akit mindig először adott át Apa, a tuloldalon leültettük Ő meg vidáman nézegette amig átcuccoltunk élénken magyarázva hogy is csináljuk...
Első napokban hüvösebb volt, ezt az időt nézelődésre használtuk, elmentünk Porecbe, Rovinjba és megnéztük a Limski fjordot, ez egy jégkorszaki maradvány, csodálatos szép. Aztán felderült a Nap és 5 igazi strandoló napunk volt. A viz napról napra érezhetően melegedett, de nem volt tulságosan hideg, a gyerkőcök legalábbis birták, beteg nem lett senki. Gondolom 22-23 fok lehetett? Viszont a Nap nem süt hanem éget, ezért külön örülök hogy nem később mentünk. Ha nem a vizben voltunk, akkor árnyékban, a napsütés számomra kibirhatatlanul erős volt, de többen egész nap kint feküdtek.
A partunk változatos volt, a kemping területén kiépitett, lépcsős bejáratokkal, sok sziklával, ám itt volt a tengertől oszlopokkal elválasztott, de tengervizes bébipancsoló, ami dagályban térdig, apályban bokáig ért, és kellemes meleg volt, a gyerkőcök ezt élvezték leginkább. Volt még gyönyörüen rendezett fa játszótér, sok játékkal, na és a csuszda! Amin még Lukut is levitték egyszer-kétszer, mert annyira magyarázott valamit arról, hogy azt is ki kéne próbálni. És persze Emese is lecsuszott mindenkivel.
A városi strand területén is voltak játszóterek, ez ligetes-füves-fás, nagyon rendezett volt, a strandja nagy kavicsos, persze itt is gyorsan mélyülő. Itt viszont kavicsot lehetett osztályba sorolni, na és elvenni egymásét, mert pont ugyanaz kell mindkettőnek... Igy aztán ide-oda vándoroltunk, főleg, mivel a fagyis ezen a városi területen volt (nyitva). Egyébként nagyon panaszkodnak, hogy a korábbi 5-6 hónapos szezon 2 hónapra szükült az időjárás szélsőségei miatt. Tény, hogy nem volt végig strandidő, dewhát akkor meg egész nap a parton ültünk volna, melegben ki huzgál gyereket várost nézni? Nekünk ez pont jó volt.
Maga a városka egy hegyre épült, kb 1 óra alatt be is járható nagyságu, de nagyon szép, szük sikátoros utcácskák, és rend, tisztaság mindenhol, egységes régi kőből épült házak, teregetés az utcára, mint az olaszoknál :D :D , és egyébként is nagyon olasz az a rész. Mint egy miniatür Velence, főleg Rovinjban volt ilyen érzésem. A fagyik isteniek, és a felszolgálóik! Na az valami szédületes, ahogy hülyéskednek, és persze mindenki ért valamit magyarul is, és nagyon-nagyon kedvesek és barátságosak. Egyáltalán, minden élelmiszerük igazán izes, a kenyereket még helyben sütik a pékek, más világ van arrafelé...
Amiért nagyon örülök, hogy ezt a kisvárost választottam, mert bejárható volt gyalog (babakocsival), és a parkolás igy nem volt probléma, ami a városokban komoly gond és persze fizetni kell érte. Porecben pl. keringtünk egy csomót mire viszonylag jó helyet találtunk :?
A városnak gyönyörü kikötője volt, több nagy jachtot is láttunk, na és ki-behajózást, ezeket sürün meg kellett szemlélni. A fiatalokat befizettük egy komoly hajókirándulásra, ha már mi ilyenre még nem vállalkozhattunk, Ők nagyon jó élményekjkel tértek haza onnan.
Utolsó estén épp halászfesztivál volt, énekkel, tánccal, néptáncegyüttessel és mindenféle halak sütésével (mondjuk én több halat már nem akarok még szagolni sem ezek után), igazán jó volt a hangulat, csak sajnos a várakozással ellentétben a Lukunk egyáltalán nem akart elaludni a babakocsiban, Emesénk pedig eplilledt rövid időn belül. Igy főleg Őt kellett szórakoztatnunk, és persze a hazafelé zötyögésben édesen elszenderült :D
A fiatalokkal nagyon jól kijöttünk, reggelente Ők vásároltak friss kenyeret, zöldséget, elmentek kávézni, addig mi Lukuval elkészitettük a vacsorát, Apa meg alukált Pörivel (ugy 10-ig szokták birni). Mi a teraszról nézegettük a panzió Lajos névre hallgató sirályát és feleségét, ahogy palacsintát szegetnek reggelire. Luku már élethüen tudta utánozni a sirály éneklését. Lelkesen mutogatta, hogy ott van, és rikácsolt hozzá hosszasan. Ezek a házimadarak nem ették meg a kenyeret, de a stranod lévők boldogan fogadták esténként a maradékot. Apa kiült a csipet-csapattal, és dobálták a tengerbe a darabokat, igy rengeteg sirály odagyült. Egész közelről láttuk őket. Na és halacskákat, akik még a bébipancsiba is beuszkáltak, aztán ott voltak a csigák, akiket naponta nagyságrendi sorba állitás után egyenként visszaeresztettünk a vizbe, a kis rákokról nem is beszélve, akiket lesni kellett hogy mikor dugják ki a lábukat a kőhasadékból :shock: A fiuk buvárkodtak, én felvettem egyszer a szemüveget, de ugy döntöttem, nem akarom tudni mi van a lábam alatt :shock: Rengeteg félelmetesnek látszó állat él odalent :shock:
Emesével a hátamon többször beusztunk jó messzire, kis hajók álltak lehorgonyozva az öbölben, és volt egy buvármerülő hajó is, rengetegen buvárkodtak, nem tudom mi lehetett ott annyira érdekes. A hajókat nézegettük közelebbről. Volt egy sziget is egész közel hozzánk, azzal szemezgettem, de a babákkal nem mertünk nekiállni átuszni. Pedig lakatlan volt...
Egy este elmentünk csak Apával a városba bringával, a gyerekek vigyáztak a babákra (vagyis édesdeden aludt mindenki), egyébként természetesen mi voltunk a babákkal, nem pesztrának hivtuk a gyerekeket. Persze egy-egy uszás belefért azért... Luku még 2x alszik szerencsére, az Emese pedig 1x sem :shock: , de igy legalább mindennap volt viszonylag nyugodtan 2-3 óránk, Emesével már lehet uszkálni, megkapaszkodik a hátamban, aztán irányit, hogy merre usszak. Nem félt egyáltalán! De Luku sem, hanem élvezte a nagy vizet, pancsikolta a kis kezével, édes volt. Ugy akart belemenni, ahogy az ágyról mászik le, rákjárásban (hiába, alkalmazkodott a helybéli állatokhoz :lol: )
Az éjszakáink békésen teltek, tekintve hogy napközben mindenki kellőképpen kifáradt. Mintha itthon lettünk volna...
Hazafelé szintén este indultunk utnak, hajnal 5-re értünk haza, Emese szinte végigaludta, de Luku sokat volt fenn. Aztán itthon egy korai reggelit követően sikerült mindenkit alvásra birni. Hazafelé Máté vezetett egyhuzamban, nem adta át a kormányt.
Az utakról azért meg kell emlitsem, hogy mindenki hogy dicséri, szerintem viszont semmiben nem különbözik az itthoniaktól, ugyanugy turnak, épitik, terelik, most juniusban, Rijeka előtt utlezárás van, a városon át kell kerülni, hát alig találtunk ki... A 600 km-t nagyon minimális megállásokkal kb 9 óra alatt teljesitettük.
Melinda, Neked irom, hogy jó szervezéssel el lehet indulni, Benji is már nem olyan kicsi, ha éjjel mentek, szerintem Vele sem lenne gond. Mi odafelé már világosban értünk a határra, és a táj odaát varázslatos, csodálatos hegyek, kedves kis településekkel szabdalva, sok alaguttal, ami a gyereknek nagy élmény, ha ébren van, szóval egy utat érdemes ugy tervezni, hogy világosban menjetek.
Gondolom kiderült a hosszura nyult élménybeszámolómból, hogy nagyon jól éreztük magunkat mind a 6-an, és a fiatalok ugy nyilatkoztak, hogy a következő utazásunkra is együtt mehetünk :D
Emese pedig érdeklődik hogy mikor megyünk már vissza a tengerhez, amibe ha bemegy, "nem látni a végét". De jövőre homokot kell keresnem...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szia!
Ha akarsz pénzt keresni klikk ide!!! Nagyon jó! http://wmpartner.try.hu/?pid=fenya Keress minden e-mailel akár 700 Forintot!!

Ha szeretnél Angolul tanulni, akkor pedig itt a helyed: http://onlineangol.try.hu/ads.htm?pid=fenya
üdv:
Anita

zsebianya
Kép
Kép Kép
zsebianya
 
 


Melcsi!
Nagyon élménydús nyaralásotok volt. Azt én sem tudnám elképzelni, hogy egy hétig csak a strandon süttessük magunkat, mi is mindig rengeteget nézelődünk azon a környéken, ahol éppen vagyunk. Akkor Emese kívánsága szerint jövőre ismét a tenger?
Az a helyzet, hogy nem Benji miatt aggódom, hanem én vagyok nehéz eset. Ő bárhol elalszik, csak mi vele legyünk. (na meg az alvó zsiráfja) Én viszont sajnos elég rosszul viselem, ha a körülmények nem olyanok, mint amire számítottam.

Mandula buzdítását megfogadva, akkor teszek fel a mai napunkról is néhány képet. Délelőtt a Városmajori Színpadon a Kiskakas gyémánt félkrajcárját láttuk. Nem egy szokványos előadás volt (két színész játszotta mindössze), de a gyerekeket nagyon lekötötte. Benji zokszó nélkül végigülte (nagyon is érdeklődve) az egy órás előadást.
Utána hirtelen ötlettől vezérelve a helyszín közelsége miatt (na meg az erős napsütés miatt) a Csodák Palotájába mentünk. Több mint 4 órát voltunk bent és Benjit alig lehetett kihozni.
Két műsort is láttunk közben. Egy 45 perces bemutatót látványos fizikai kísérletekkel és egy félórás bűvészműsort.

Melinda
fermel
 
 


Kép
Kép
Kép
fermel
 
 


Kép
Kép
fermel
 
 


Sziasztok!

Nika! Hát Gege annyira fiús, hogy hihetetlen! Igazi kis vagány emberke :lol: :lol: !

Icus! Köszönjük a szülés történetet, igazán szép élmény lehetett! (már megint irígy :lol: :lol: :lol: ) Külön jó, hogy viszonylag könnyen is ment, a gátvédelmet nagyon sokan dícsérik.

Melcsi! Olyan jó élménybeszámolót írtál, hogy kedvem lenne most elindulni :lol: :lol: ! Én is szeretném elraktározni a pontos helyet, hátha egyszer mi is eljutunk......

Melinda! Az utolsó képen olyan Benji mint egy kis filmsztár :lol: :lol: ! Olyan jó pillanatokat tudsz elkapni!

Emese már jobban van, igaz most meg köhög, alig eszik valamit, de az ki is jön belőle egy egy köhögési rohammal :? :( .
Ma voltunk vissza a doktornénihez. Már itthon elkezdett sírni amikor mondtam, hogy hova megyünk, pedig olyan kedves doktornénink van, nem tudom miért fél tőle... Úgyhogy a vizsgálatnak megint hányás lett a vége, de most ügyesen vittem váltó ruhát mindkettőnknek.
Nem tudom mit csináljak, hogy ne féljen ennyire.

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska!
Jobbulást Emesének! Csak nem ezt a nyári virust kapta el? A hugoméknál is felütötte a fejét, ugyhogy tartzózkodom a családlátogatástól.
Biztos azért fél Emese, mert eleve olyankor találkoznak, ha beteg, és akkor nyuzva van szegény.

Erről jut eszembe, hogy Luku köhécselései sajnos a tenger hatására sem multak el, ugy gondolom, ezt egyfajta állapotnak kell felfognunk, szerencsére semmilyen más következménye nincs, reggel kiköhögi magát és elvan egész nap.

Melinda!
A képeid megint nagyon jók!
Már akartam máskor is kérdezni, nem sok Benjinek egy nap több program?
Én ugy vettem észre, nálunk, ha 1-2 mozgalmas nap van, utána muszáj beiktatnom 1-2 csak itthon töltött napot, ugy érzem fáradtak. Komolyan, a nyaralás alatt már a végefelé nagyon érződött, hogy rettenetesen fáradtak, főleg esténként nyügösebb volt mindkettő. De itthon gyakorlatilag 1 nap alatt rendeződött a dolog.
Mi tegnap a Velencei-tónál voltunk pancsikolni, Emesém fel is ütötte a fejét, hogy ez nem sós viz :D igy el is magyaráztam mi a különbség a tó meg a tenger között. Azért más itt a strandolás, láthatóan jobban érezte Magát itt a vizben, egyszerüen nem akart kijönni. Meg persze a homok a parton, Apával nagy homokvárat épitettek, sarazott is, szóval jól telt a nap. Lukum is kezdi élvezni már a homokozást, bár gondolom, Nála ez is később jön el. Még nem indult el, kapaszkodva állandóan jár, már meg is áll egyedül, de lépni még nem mer. Lassabb mint a többiek.

Megint bucsuzom egy hétre, szedán kora reggel Görögországba indulok a kórussal, hát remélem nyerünk mert nagyon hosszu buszozást vállaltunk be (na és itthonhagyom a gyerekeimet :shock: :cry: )
Puszi mindenkinek

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
Általában jól viseli Benji az ilyen mozgalmas napokat, de azért néhányszor nála is előfordul, hogy nagyon elfárad. Leginkább abban nyilvánul meg, hogy túlpörög. Igyekszem persze én is ilyenkor nyugis napokat beiktatni utána. Persze a nyaralás az más, mert akkor több a program, de azért akkor is lehet váltogatni a pihenősebb és a mozgalmasabb napokat.
Nagyon jó utat kívánok neked! Nagyon bátor vagy, hogy itt mered hagyni a kicsiket. Nálunk most az a helyzet, hogy gyakorlatilag Benji mellől alig lehet elmenni valahova, annyira ragaszkodó lett. Pedig úgy terveztük, hogy néhány napra kettesben elutazunk a férjemmel, mivel jövő hónapban leszünk 25 éves házasok. Ezt most nem merem megkockáztatni.

Mandula!
Köszönöm a dicséretet, de a férjemet illeti. Az említett képet ugyanis ő csinálta. Tényleg jól sikerült.
Nagyon sajnálom, hogy Emese így fél a doktor nénitől. Ehhez nem igazán tudok hozzászólni, mert szerencsére a fiaimnál nem fordult elő. Igaz, hogy mindegyikhez házhoz jött az orvos és talán ez is számít. Kívánom, hogy most már minél hamarabb teljesen rendbe jöjjön Emese!!!

Melinda
fermel
 
 


Melinda!
Az a helyzet, hogy Apa nagyon is a talpán van, és a kicsik imádják, ugyhogy ha hiányozni is fogok, Apa áthidalja majd. Emese már érti miről van szó, Luku meg elfogadja remélem, hogy nem lát 6 napig. Mindenesetre előttük pakolok, hogy lássák az előkészületeket, különösen Emese számára legyen világos, hogy itt bizony elmenésről van most szó, és már azt is megbeszéltük, hogy a naptárban melyik nap is lesz a hazajövetel ideje. Tudja, hogy Apa lesz Vele, és eddig ugy néz ki, el is fogadta. Nálunk nem lehet amugy sem megállapitani, ki a fontosabb, egyformán odavannak mindkettőnkért, Apát Ők szerencsére sokkal többet látják, mint az átlag gyerekek.
Na de mostmár tényleg sziasztok!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


De nagy a csend... mindenki nyaral???


Melcsi
Nagyon klassz lehetett a nyaralás a beszámolód alapján. Kerítésbontogatás... így mennyire volt a tenger, és kerülővel mennyi lett volna?
A sós víz után mindig lezuhanyoztad a kicsiket? Hogy bírták a hideg zuhanyt?
Minden elismerésem a férjednek, hogy 1 hétre vállalta a kicsiket, azért ez nagy dolog! Biztos jól megállja a helyét! Majd mesélj a görögországi útról és a versenyről, drukkolok! Mit énekeltek? Ez valami nemzetközi kórusfesztivál?

Melinda
Tényleg élménydús programokat szervezel Benjinek! Én azt hiszem, érdemes közte pihenőket tartani épp azért hogy ne pörögjön túl, inkább legyen ideje feldolgozni, magában újraélni, kijátszani az élményeit. Nagyon klasszak a képek már megint

Mandula
Anna is fél a doktornénitől, vagyis legutóbb még félt, másfél évesen kapta az utolsó szurit. Azóta nem látta, szerintem lassan el is felejti a régi emlékeit, ő szinte csak akkor látta amikor oltást kapott, így nem csoda ha nem rajong érte. Most nem is adatok be többet, hogy ezeket teljesen elfelejtse – kötelező oltás talán csak 6 évesen lesz legközelebb, és remélem hogy ha sima vizsgálatra megyünk, nem lesz nagy dráma.
Meggyógyult Emese teljesen? Biztos visszatér az étvágya most már.


Mi jól vagyunk, nagyon-nagyon boldogok vagyok, hogy ez a két tündéri gyerkőc velünk van, köszönet érte a Jóistennek! :D :D :D Anna is maga volt az öröm és boldogság, de most ha lehet, még több szeretet és melegség van a szívemben, nem megosztani kell köztük, hanem ez valahogy hatványozódik, a gyerekek számával arányosan. :D Kezdem megérteni azokat, akik 3-4 gyereket vállalnak... :lol:
A Kisherceg szépen gömbölyödik, hazajövetel után első héten hízott 25dkg-ot, és úgy látom most is meg lesz ennyi, talán még több is, este mérjük. A végén még olyan kis Pufi Lufi lesz mint Anna volt :D Egyenlőre van mit behoznia, a súlyához képest nagyon is hosszú, vékony baba volt, most már formásabb. Levente ügyesen leszokott az éjszakai műsorról, tudja hogy éjjel aludni kell, csak szopizni ébred 3 óránként, félálomban eszik és alszunk tovább. Igaz nappal van egy kis nyűglődés, reggel fél 9-11 között és este fürdés után, fél 8-tól fél 10-ig. Ezalatt többször szopik, de a nap többi részében béke van és alvás. Az éjszakákban csak az a rossz hogy Anna rendszerint két szopi között félidőben megébred, felsír. Nincs nagy dráma, de oda kell menni hozzá, pár perc alatt visszaalszik, de ez kettétöri a 2 etetés közötti amúgy is rövid alvásidőmet :cry: Remélem hogy pár hét múlva kimarad egy éjszakai szopi, és könnyebb lesz. Viszont annak örülök, hogy általában nem ébresztik fel egymást. Apa sokat segít, a reggeli készülődést Annával átvállalja, együtt biliznek, mosdanak, öltöznek, készítik a reggelit, ezalatt én tudok a Kicsivel foglalkozni, ilyenkor indul a délelőtti nyűglődés, szinte menetrendszerűen minden nap fél 9-től 11 ig. És bizony ilyenkor kéne lejutni Annával a játszótérre, hát ez még nem igazán fér bele... milyen jól jönne egy kert... :roll:
Anna szerencsére nagyon békésen viseli a testvérsorsot, persze most könnyű mert a férjem még itthon van, valamelyikünk mindig tud rá figyelni. Kicsit anyásabb lett, pl. fürdéshez, evéshez újabban engem ( is ) igényel. Levihez nagy szeretettel és gyengédséggel ér, puhán simogatja a haját, vagy a talpát, és nagyokat nevet ha az öccse belekapaszkodik a kezébe :D Olyan jó rájuk nézni, el sem tudom mondani :lol: De több gyerekes anyuka lévén biztos értitek... Ha néha megelégeli hogy a Kicsi túl sokat van a kezemben, azt mondja: Anya, Kistestvért ágyikóba betesz... :P de ez még csak 2-3x fordult elő.
Anna nagyon sokmindent mond már, olyan jó hallgatni ahogy csacsog. A minap sétálni indult, visszaszólt az itthon maradó tesójának: jó legyél, fogadj szót apának! Ha sír a kicsi, aggodalmaskodva hajol fölé, s mondja: jól van, jól van, mi baj van? Ne sírjáááál. Ha valamit szeretne, mondja: légyszíves, kérem. Evés után: köszönöm a vacsorát.
Az esti mese után – ez újabban a 3 kiscica című Szutyejev mese –jön az altatódal: Este van már alkonyul... ebbe beleénekelem Anna nevét, aztán Leventéét, végül igény szerint a babáit: Zsófit, Katát, Zsuzsit. Egyik nap ő énekelte Levinek ugyanezt... olyan édes volt. Anna még elbeszélget az ágyában magában egy darabig, néha 1 – 1,5 órán át. Tegnap pl. ismételgeti, mutogatja magán: nunus, pupi, nunus, pupi – aztán: kistestvér, kukija van... :lol:

Fanny
Rendeződtek nagyjából a dolgok nálatok? Írhatnál néha pár sort.

Sheila
Olyan ritkán jössz... Mayáról rég láttunk képet, pedig biztosan tündéri...

Mennem kell, mindjárt teszek képet, aztán hagyok mást is érvényesülni... :D ezt a hszt-t is írom már vagy 3 napja, ideje elküldeni...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Bocs akit nem említettem az előbb, ti is írjatok... Móni, Nika, True...

Bea
Hogy sikerült a nyaralás?

Pár kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Icus! Ezt a hsz-t nem lehet megállni szó nélkül :lol: :lol: ! Annyira sugárzik a boldogság minden szavadból :lol: :lol: ! És Anna milyen aranyos lehet ahogy magyaráz.... Emese is kb. itt tart a beszélgetésben, majd me esszük :lol: :lol: ! Levente pedig nagyon szép kisbaba továbbra is! Remélem hamar rendeződnek az éjszakák is (azért annyira most sem vészes, ahogy írod)!
A kert tényleg jó dolog, csak a miénk olyan nagy, hogy alig győzzük rendben tartani. Ma gereblyéztem a füvet ( a fél kert 2 óra volt), Emese addig játszott Marci kutyával. Magyarázott neki és bólogatott hozzá :lol: , hát a Marci meg olyan bután nézett :lol: :lol: .... (egyébként is kicsit esetlen-butuska a lelkem). Két órán keresztül olyan szépen eljátszott Mese magában, ill. Marcival :shock: .

Melcsi! Igazán le a kalappal a férjed előtt, hogy így elvan egy hétig a gyerekekkel. Remélem jól sikerül a szereplésetek, és várom az élménybeszámolót!!

Mennem kell!

szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Megint ittvagyok :lol: !

Emese már jól van, teljesen meggyógyult szerencsére :lol: :lol: .
Holnap viszont ennek örömére megyünk a 18 hós oltásra. Hát neki is csak rossz élménye van a doktornéninél.
Pedig már sokat beszéltünk a legutóbbi óta erről. Mondja, hogy dottornéni és mutatja a pocakját meg a torkát, hogy ott vizsgálta. És akkor mindíg mondjuk neki, hogy szereti őt doktornéni és meggyógyítja. Tudom, hogy ettől még a következő alkalom nem lesz jobb, de hátha egyszer.....

Fanny! Tényleg hiányzol, ha van kedved írhatnál.

Egy pár kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Nagyon aranyosak vagytok, hogy hiányoltok. Az az igazság, hogy az olvasástól nem tudtam elszakadni, de az írástól szándékosan tartom távol magam. Ennek két oka is van, az egyiket nem írom meg, majd esetleg, ha személyesen találkozunk elmesélem, a másik oka, egy tudatos elhatározás szeretnék szép lassan leszokni a babanetezésről, sok időmet is elveszi, meg még mindig sok érzelmet kavar fel.

Mandula!


El sem hiszem, hogy tavaly még egy karonülő baba volt Emese, ezeken a képeken már olyan nagy lányos! Nagyon édes.

Icus!

Csak ámulok és bámulok, hogy milyen kis angyali Levente. Az utolsó kép meg kifejezetten olyan mint egy reklám fotó! Elhiszem, hogy nagyon boldogok vagytok, minden okotok meg is van rá!



Többiek hol vagytok? Én is csodálkoztam, hogy ennyire elhalkult a topik.

Regi!

Rád meg különösen kiváncsi vagyok. Mi újság? Hogy vagy? Mesélj már többet!

Mindenkit üdvüzlök, Éva
fanny01
 
 


Icus: nagyon tündéri Levi baba:):)

Mi jól vagyunk éppen középidőben vagyok igy apával el vagyunk foglalva :):):):) :oops: :oops: 18 hós oltás nekünk majd csúszik mert pont akkor lesz dokinénink szabin igy majd augusztus elején kapjuk meg amúgy Gergő is fél a dokinénitől.

Fanni: örülök hogy te is írtál és biztos nyómos oka van annak hogy le szeretnél szokni a babanetezésről de azért ne tedd teljesen hiszen itt mind kiváncsiak vagyunk rád is hogy mi történik veled a nagyvilágban

Regi tényleg hogy vagy? mi újság?

emese is nagyon szép kislány annyira eltünzt a babaságuk a gyerkőcöknek akik már nagyobbak :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Most csak nagyon röviden, mert holnap indulunk nyaralni.
A gyerekek egytől-egyig gyönyörűek!!!!
Icus! Nagyon jó volt olvasni a soraidat.

Kellemes hetet kívánok mindenkinek! Jövő héten majd jelentkezem.

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok!


Melcsi!

megjöttél a fesztiválról? Hogy sikerült? Nagyon borzalmas volt a busz út?

Többiek, hahóóóóó!

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melcsi! Én is akartam kérdezni, hogy itthon vagy-e már? Hogy telt a hét neked és az itthoniaknak?

Melinda!(gondolom már nem olvasol....) Jó nyaralást, várom a képeket :lol: !

Nika! Hajráááá :lol: :lol: !!!!

Fanny! Azért ne szokj le rólunk :lol: :lol: ! Hanna hogy van?

Kedden voltunk a 18 hós oltáson. Ne tudjátok meg milyen hisztéria volt. Már a váróban kezdődött a hüppögés, szerencsére nem volt senki előttünk. Ahogy beléptünk a doktornénihez, el is kezdődött az ordítás. Megmérni csak úgy tudták, hogy velem együtt, aztán gyorsan Kitti kezébe nyomtam amíg engem külön megmértek :roll: (kellett ez nekem? :lol: )
Tulajdonképpen az oltást nem is érezte, mert addigra már úgy kivolt, mintha kínoznták volna....
9 és fél kiló, ezért egy hónap múlva menni kell megint súlyellenőrzésre, mert egy kilóval kevesebb mint a könyv szerint kéne :roll: . (szerintem azért nem kéne ennyire komolyan venni a statisztikát!) Nem is aggódok, mert szerintem kinézetre nem sovány. Vidám, mozgékony, jól fejlődik, akkor mit számít egy kiló??
Szóval kész katasztrófa egy ilyen orvos látogatás, át is jött az összes védőnő :? .

Icus! Az utolsó kép annyira jó Leventéről, hogy mindíg visszatekerek :lol: :lol: !

Regi! Naaaa, légyszi, csak egy pár sort :lol: :lol: !

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok Lányok!
Megérkeztem Görögországból :D :D :D :D :D
Ezüst diplomát kaptunk, csak 3 ponttal csusztunk le az aranyról, ugy érzem, elégedettek lehetünk, mert nagyon összekaptuk magunkat.
K.....................va meleg volt, ráadásul a verseny helyszinén nem volt légkondi, mivel a pópák valamilyen házában rendezték, és azoknak tiltja a vallásuk :shock: :shock: (bezzeg a biliárdasztalt nem, annak a termét kaptuk átöltözésre)
A busz, az nagyon borzalmas volt, 1500 km-t 22 óra alatt tettünk meg, és hát az éjszaka az rémes volt, de mikor megláttuk a tengerparton álló szálláshelyünket (légkondival persze), azonnal elfelejtettük a kinokat. Amennyit csak lehetett, fürödtünk, és nagyon-nagyon jól éreztük magunkat. Hazafelé megnéztük a Meteórákat, ez számomra felejthetetlen élmény, én még talán sosem éreztem ugy magam mint ott a kolostorban a hegy tetején. Megérte a sokszáz lépcső és a hatalmas forróság ellenére.
Itthon rendben mentek a dolgok, Apa állta a sarat, elmondása szerint semmi probléma nem volt, bár 6 nap alatt Emese irtózatos raplis lett, napi 1 kitörés átlagban, és az ugy, hogy magából kikelve ordit, földhöz vágja ami a kezébe kerül, tegnap pedig rámcsapta ugy a hálóajtót, hogy rengett a fal, és mérgében befeküdt az ágyába és elaludt :lol: :lol: :shock: , 2 óra csöndet kaptam. Lukum az édes, mikor meglátott, ugy érezte, visszamenekül Apához, aztán a délutáni alvás után már természetesnek érezte, hogy én fogadom :D Távollétem alatt drága ajándékkal lepte meg Apját: önállóan lépegetni kezdett, már 5 lépésnél tart, de ezt nagyon megfontoltan teszi csak kivételes alkalmakkor :D
A szüleim most egyáltalán nem segitettek, anyukámnak visszérrel mütötték a lábát éppen az elutazásom napján, igy most valóban teljesen magára maradt Dezső, de készitettem a konyháról és a gyerekszekrényről részletes térképet, valamint használati utasitást is hagytam, + 1 hétre való készételt a mélyhütőben és bébiétel arzenált. Ugyhogy sikerült teljesiteni a távot. Még extra programot is bevállalt, plázázni mentek vasárnap :lol: 2 db gyermekkel. Szóval minden jól sikerült.

Icus!
Gyönyörüek a képek, és a babáidról szóló irásod meg még inkább! Bár átélem én is nap mint nap ezeket, de annyira süt belőle a boldogság, olyan jó olvasni! Örülök hogy már ennyi mindent mond Annácska, édes a felsorolás

Fanny!
Sejtettem én, hogy a téma az egyik zavaró tényező a képben (szerintem Pagánál is ez), azért mégis azt szeretném, ha közöttünk maradnál! Szerintem nemcsak a babák a közös érdeklődési kör, hiszen itt annyi másról is szó esik! Kérlek ne hagyj itt minket!

Mandulácska!
Horror lehetett az oltás! A méreckedés viszont :lol: bocs! Ezen jót nevettem! Szerintem is jól néz ki a lánykád, lehet hogy Ő ilyen alkat, de nem sovány.Nagyon jók a képei! :D

Melinda!
Jó nyaralást!

Mennem kell, Luku nem birja a netezést :shock: Emese épp pisilt, gondolom uszik a fürdő, szóval...
Majd jövök a képekkel, kitartás Hölgyeim :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!


Soha senki nem veszi fel nálatok a telefont! Írjál légyszi priviben olyan számot ahol elérlek.
Puszi Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!
Bejelentkezem Hortobágyról. Köszönöm a jó kívánságokat, nagyon jól érezzük magunkat. A ház, amiben vagyunk nagyon kellemes hűvös, úgyhogy légkondi nélkül is jól elvagyunk. (tegnap és ma már igencsak meleg volt egyébként errefelé) Roppant kényelmesen vagyunk, nagyobb a terület, mint az előző lakásunk volt. (kb. 100 nm) Mindenki nagyon kedves, készséges, tényleg rendkívül nyugis hely. Ennek ellenére a szálloda kihasználtsága nem túl nagy, nem sokan vagyunk. Persze megvan ennek az előnye is. Ma például az uszodában volt olyan időszak, amikor csak mi voltunk bent. Később aztán jöttek többen is, de nem kellett keresgélnie senkinek a szabad székeket. Benji itt is talált magának egy nagyobbacska fiú személyében egy játszótársat, akivel a vízben játszani tudott. Bence fiam ugyanis két hete pirszinget rakatott be a szemöldökébe (természetesen előzetes bejelentés nélkül a saját pénzéből) és nagyon komolyan veszi, hogy nem mehet vízbe vele. Bár mondtam neki, hogy óvatosan azért bemehetne, legfeljebb nem rakja be a fejét, de egyelőre elzárkózott ettől. Megint bebizonyosodott, hogy Bence minden tekintetben néhány évvel előrébb jár Péternél. Péter fiam 17 éves volt, amikor szintén berakatott pirszinget a szemöldökébe, Bence meg még 15 éves sincs. Nála már meg sem lepődtem ezen a dolgon, Péternek sem volt bent egy évnél tovább. Ez legalább visszafordítható, néhány nap alatt beforr a helye.
Tegnap egész nap Nyíregyházán voltunk. Mire elindultunk már volt vagy 11 óra, de este 9-re értünk vissza. (elvileg 9-ig van vacsora, de zokszó nélkül kiszolgáltak bennünket, sőt mint kiderült már kerestek is minket, hogy miért nem jövünk vacsorázni) Nyíregyházán először a Falumúzeumban voltunk (ez tulajdonképpen egy skanzen), ahol sok érdekeset láttunk. (különös tekintettel a népi erotikára, erre a házra ki volt írva, hogy csak 16 éven felülieknek)
Utána az Állatkertbe mentünk. Ott tényleg el lehet tölteni akár egy napot is. Sok különleges állat van. Például a fehér tigris vagy az afrikai elefánt, akinek kicsinye van éppen. Láttunk fókaetetést is, ami tulajdonképpen egy fókashow volt. Láttunk orrszarvúkat verekedni és kölyök jegesmacit a vízben önfeledten játszani. Ahogy sétáltunk többször összetalálkoztunk egy kisebb társasággal (három gyerek és két hölgy). Az egyik hölgy nagyon jópofa volt, viccből mondta az egyik kislánynak (5 éves), hogy milyen klassz vőlegényt talált neki Benji személyében. A gyerekek ezt totál komolyan vették és Benji megfogta a kislány kezét, aztán csatlakozott a másik kislány is (2,5 éves) és így vonultak. Persze ez nekünk nagyon tetszett és jót nevettünk, Benji meg komolyan közölte, hogy nem illik ezen nevetni. Remélem nem haragszanak meg így ismeretlenül, de erről a sétáról feltétlenül teszek fel képet.
Mivel a tegnapi napunk ilyen mozgalmas volt, így ma itt maradtunk. Biliárdoztunk (Benji is), sétáltunk, fürödtünk, pihentünk. A mai képeket még nem töltöttem fel, de a tegnapi napról teszek fel néhányat.

Melcsi!
Gratulálok ehhez a szép eredményhez, nagyon ügyesek voltatok. Tényleg nagyon fárasztó lehetett az utazás, de ezek az élmények valóban kárpótolnak a kellemetlenségekért. Férjednek minden elismerésem, becsülettel helyt állt. A képekről ne feledkezz meg!

Mandula!
Hű, ez tényleg meredek helyzet volt. Nem tudok semmi okosat mondani a probléma megoldásával kapcsolatban. Emese súlya miatt egyáltalán ne aggódj, nagyon jól néz ki. Én is a múlt héten tudtam meg, hogy apósomék méricskélni szokták Benjit, ugyanis szemrehányóan közölték, hogy a gyerek fogyott. Közben pedig nem nálunk, hanem náluk vannak kirakva mindenféle kekszes, csemegés dobozok, amiknek a tartalma remekül telíti a gyereket és a rendes ételt esetleg már nem eszi meg. Én egy percig sem aggódom a súlya miatt, annak örülök éppen, hogy nem egy elhízott gyerek. Az étvágya hullámzó. Van olyan nap, amikor sokat eszik, van, amikor kevesebbet.

Éva!
Megértelek, de tényleg írjál továbbra is nekünk! Ahogy Melcsi is írta, rengeteg témánk van a kicsiken kívül is.

Regina!
Engem is nagyon érdekel, hogy mi van veletek. Ha csak röviden is, de jelentkezz!

Jó éjszakát kívánok mindenkinek!
Melinda
fermel
 
 


Kép
Kép
Kép
fermel
 
 


Kép
Kép
Kép
fermel
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el és minden rendben van, csak nagyon ritkán ülök gép elé. Általában csak elolvasom a postámat és itt az írásaitokat, de írni már lusta vagyok.

Most már félidős vagyok, szerdán voltunk megint genetikai UH-n a Bolgárkerék utcában. Hát képzeljétek! A doki szerint kislány!!! Persze egy fiú és egy lány után tényleg majdnem mindegy, de azért egy picit a lányka felé hajlottunk mindannyian, bár talán Ádám nem, neki mindegy. Így most már a névválasztás is egy fokkal egyszerűbb lesz. Még nincs határozott választás, de már kezd alakulgatni. Mindenesetre ami keresztnév szép és tetszik nekünk, az a vezetéknevünkkel együtt már nem hangzik olyan jól. Erre különösen figyelünk, mert nem szeretnénk, ha a rossz névválasztás miatt állandó gúnyolódás tárgya lenne a gyermekünk. Gondolok itt olyan durvaságokra mint pl. Végh Béla! és egyebek. Azt azért elárulom, hogy a magánhangzós kezdetű nevek hangzásban előnyösebbek, azokból próbálunk válogatni és persze várom, hogy hátha lesz valami sugallat!
A paramétereim rendben vannak, a csemete picit nagyobb a korához képest, de ez inkább csak genetikai okokból, hiszen elég magasak vagyunk. A vértesztem is nagyon jó lett, azt mondták, hogy mesésen szép, jobb mint sok 20 évesé. Az arányszám 1 :8900-hoz!
A közérzetem jó, egy kis fáradékonyság azért még van, de már be tudtam pótolni a tavasszal elmaradt nagytakarítást!
A magzatmozgásokat most elég hamar kezdtem érezni, még a 16. hét betöltése előtt. Pedig a kövér nők a "szigetelés" miatt nagy hátrányban vannak állítólag, féltem is, hogy emiatt majd csak későn érzem.
A súlyom is elég jól alakul egyelőre. 8 kg-ot fogytam az elején, de még csak 3-at híztam vissza, tehát a kezdősúlyomhoz képest még mindig mínuszban vagyok. Próbálok is vigyázni!!!
A pocim egyébként elég nagy, olyan hegyes, előreugró, majd teszek fel róla képet. A férjem a minap meg is dicsérte, hogy milyen csinos kis poci. Hát jobban mutat, mint a háj, az biztos! :oops: :oops:

ICUS
A kisfiad nagyon szép! Igazi fiús vonásai vannak, akárcsak Lukunak korábban. Ez meg is lepett, mert sokszor látni nagyobbacska babákat és az ember nem tudja eltalálni a nemüket. Másoknál pedig annyira egyértelmű....
A kiságy is nagyon szép lett, igazán babás és hangulatos!
A szüléstörténeted pedig csodálatos! Nagyon jó volt, hogy ilyen részletesen leírtad és klassz, hogy ilyen szépen alakult! Sokan irigylünk is érte!

Fanny
Én is teljesen megértelek, de azért jó lenne, ha mégis irogatnál időnként. Sok dologban olyan tájékozott vagy és őszinte, szókimondó, jó lenne, ha továbbra is megosztanád velünk a véleményedet.
Egyébként most olvastam, hogy Jakupcsek Gabriella 45 évesen kisbabát tervez (ha jól értettem még nem kismama). Szerintem még veled is megeshet. Ugye nem baj, hogy ezt leírtam???

Fermel
Nektek további jó nyaralást kívánok! Biztosan nagyon jól érzitek magatokat!
Bence "pirszingje" nagyon meglepett. Úgy látom, hogy mi még sehol sem vagyunk bizonyos dolgokkal (ilyen jellegű meglepetésben még nem volt részünk), csak a stílus kegyetlen és félek, hogy lesz még rosszabb is. Minden más egész elfogadható (talán vihar előtti csend???). Bár lehet, hogy kicsit későn érő a gyermekünk....Ki tudja, mi vár még ránk?

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!
Tényleg ne haragudjatok rám, de írogatok egy másik topikba is és arra sincs időm (és az igazságot bevallva: én is veszítettem a babanetezős lendületemből), azért olvasgatlak benneteket és gyönyörködöm a képekben!
Nem baj, ha a legkisebb dícséretével kezdem?
Icus! Nagyon szép a kisfiad és a nagylányod! És én ugyan kicsit fáradtnak látlak, de azért az jól látszik, h nagy az öröm! (A szüléstörténeted meg szívmelengető volt!)
Melcsi! Nagyon örülök, h szerencsétek volt az idővel Horvátországban! És gratula a díjhoz! (A gyerekek meg édesek a képen!)
Melinda! Benji nagyon szép kisfiú (és már csajozik? :wink: ), jó pihit Hortobágyon (ha még ott vagytok!).
Regi! Kislány? Jaj, komolyan, kezdek irígykedni! (A férjem állandóan kistesót akar :oops: Jankának... Én még egy picit várok, de utána szabad a pálya!) Örülök, h jók az eredmények! Milyen magasak vagytok? (Nekem sztem csak a 30. hét körül kezdett kiderülni, h nem lesz apróság Janka. Mi sem vagyunk kicsik: én pl. 180 cm!) És muti a pocidat!
Mandula! Multkoriban Miskolcon jártam, de túl sok volt a program, mert amúgy gondoltam, h megismerkedhetnénk, úgyis Komlóstetőn jártam! Majd legközelebb! Emeséd nagyon cuki!
Nika! Gege komoly kisfiú! Hajrá babagyártás! :wink:
Éva! Én ugyan nem ismerlek úgy mint a többiek, de az tény, h a netezés sok időt vesz el! A másik indok meg gondolom nem tartozik rám, azért nem írod ide ki. A kemény hangodból már én is kaptam, de a fórumozás erről is szól! :wink: (Azért gyere csak! És a kisunokádról rakhatnál fotót, mert rég láttuk! És engem érdekel is!)
Bea! Téged is ritkán olvaslak! Azért remélem jól vagytok! Lehet, h pont most nyaraltok? :roll:
Gyorsan elküldöm mert itt vihar lesz!

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, de elsősorban nem a baba kérdés miatt nem akarok netezni ( [size=9]bár az is benne van), más oka van, de erről nem írnék.


Melinda!

Ismét nagyon mozgalmas, érdekes nyaralást szerveztél, úgy írtál erről a hortobágyi szállodáról, hogy még a végén kedvet kapok hozzá, bár nekem még így is "túl nyugis" helynek tűnik.
Benji nagyon édes az utolsó képen. És hogy Bence mennyit férfiasodott, el vagyok képedve!

Melcsi!

Gratulálok az énekkar eredményéhez! (jól kitaláltad magadnak a külön nyaralást!!! - persze ezt csak viccnak szántam)

Regi!

A Jakupcsek Gabi nem tervezi a babát, hanem már 5 hónapos terhes!!! Gondolom már ő is teljesen letett róla, mikor "becsúszott", azért ilyen csodák nem sűrűn vannak.

Nyolc kilót fogytál a sok hányástól? Az rengeteg, bár most jól jön ez a kis súlyveszteség.

Teszek fel egy pár képet Hannáról, már "nagy" kislány, áll, a járókán megy körbe-körbe, kúszik-mászik.
Az étvágya szerintem elég kétségbe ejtő, ( szinte csak tápszert akar enni, gyümölcsből csak a körtét szereti - még a banánt sem, ami azért nagyon ritka a babáknál - főzőtt fözelékeket sem nagyon, inkább a darabos kajákat) bár nem nagyon látszik rajta ez a nem evés, a pofija gömbölyű, soványnak sem sovány, csak nem az a fodrosan kövér baba ( ami nem baj, sőt...) csak nekem a fiúk - meg a családban a kislányok is dagik voltak - után furcsa, hogy nem az a kemény, mokány , hanem igazi kishölgy, olyan kis finom.

Éva
fanny01
 
 


Móni!

Amíg vacakoltam a képekkel, addig írtál.
Jankáról is rég láttunk képeket! Nem vagyok én kemény, sőt mostanában azt veszem észre magamon, hogy egyre lojálisabb vagyok... ( talán a kor teszi)
A forumozás tényleg sok időt vesz el, meg is értem a friss mamákat, hogy nem nagyon érnek rá netezni, de nálam nem erről van szó.
Te is gyere gyakrabban, legalább képekkel.
Éva
fanny01
 
 


Most ez a kedvenc képem Hannáról!
Kép
Fagyi szugerálás!
Kép
Áll a baba áll...
Kép
Ilyen nagyosan ül a medence partján ( azért hátulról fogom, mielőtt bárki infarktust kapna) imádja a vizet!
Kép
Ugye milyen csinos ebben a kisruciban? ( én vettem, nagyon könnyen el lehet csábulni a babaruhák láttán, de azért visszafogom magam)
Kép
fanny01
 
 


Na folyt. köv. de itt égszakadás-földindulásnak indult az előbb- szerencsére elkerült minket a vihar!
Sheilának nem írtam (bár Te is ritkán jössz!): igen, járunk usziba. Hmmm, néha olyan érzésem van, h már nem is Janka miatt.
És néhány szó rólunk:
Janka -sztem- szépen cseperedik. Van 2 fogacskája, álldogál, négykézláb kavar, és egyre huncutabb. Iszonyú édes pofa, egyszerűen imádjuk!
Mi eddig házat szépítgettünk, mert augusztustól gőzerővel ráállunk az ingatlan adás-vételre.
Voltunk nyaralni, majdnem ott ahol Melcsiék, így kaptok egy nagy halom képet! Majd még jól ránk is untok!
Éva, cuki unokád van! És fagyizik? Vagy elnéztem valamit?

Kép
ermoni
 
 


Most pedig képek!
Kép
Kicsit sütött a nap, elkelt a napszemü...
Kép
Apja lánya
Kép
Az összes fogam látjátok...
Kép
Kicsit huncut vagyok és nagy zsivány leszek!
Kép
Hát mi...

Kép
ermoni
 
 


Bírjátok még? Folyt. köv.
Kép
Öhmmm, ez van... szamárról lovat, ugyebár!
Kép
Kicsit giccses...
Kép
Rovinj
Kép
És még mindig...
Kép
Még mindig...
Kép
Csak nem Rovinj?!
Kép
És hát a lényeg: a tengerben! Annyira még nem volt nagy a rajongás!
Kép
Búcsúvacsorán...

Kép
ermoni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?