Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

lamme: Nikinek gratula a járáshoz!

Lilly: ez durva :( Kitartást kívánunk Nektek!

eperke: Zsófi is sokszor apásabb lesz, meg tegnap átkéretőzött a szomszédba, és mikor érte mentem, nem foghattam meg a kezét, hanem csak a szomszéd srác hozhatta haza :lol: Kitartás Neked is!
Vendég
 


Lily!
Fel a fejjel, drukkolunk Nektek. Gyere és panaszkodj ám nyugodtan, nem csak happy állapotban lehet jönni. Én fogyasztóvédelmi területen is dolgoztam egy darabig, ha még nem próbáltátok, a Békéltető Testületek is egyfajta fórumok lehetnek az ilyen jellegű panaszokra. Ha gondolod szívesen leírom priviben - mit nyerhettek vele, még ha nem is száz százalékos megoldás, de én nagyon tudom utálni, amikor ártatlan családok életét teszik ilyen emberek tönkre.

Eperke, Lilla is előbb ad Apának puszit, hála az égnek kaját tőlem is elfogad és mivel nálunk apa nem pelenkáz ilyen területen nincs választása :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


lilly: hát már az előzőekhez csak csatlakozni tudok...mit is mondhatnék erre, sz*r helyzet... :evil: remélem mielőbb tudtok vmire jutni lakásügyileg...

eperke: nálunk is Apa a toppszülő, de mondjuk ilyen jellgű tapasztalatom még nem volt szerencsére, mint Neked. Biztos azért van ez a nagy apaszeretet, mert ők engedékenyebbek, mint mi. Azért ők nincsenek napi24 órát a gyerekkel - nem kell annyit tiltaniuk, stb., persze, hogy a játék és a hancúrozás a fő program, azt meg hogyne szeretnék....MOndjuk azért érdekes, hogy karácsony óta nem állt vissza Zsófi a rendes kerékvágásba... :?

kérdés: hogy szoktassam le Botit arról, hogy ne vegyen mindent a szájába...???? azt hittem, hogy majd kinövi ezt a szokást, hiszen egy időben ez ugye kori sajátosság is volt, na de ennek már réges réééég lejárt szerintem az ideje...és nem bírok vele. Persze szólok neki 1000x is egy nap, de mindig nem tudok, mivel szinte folyton szólnom kellene neki, annyira durva a helyzet....MOst mondjuk fogzik is, de ez nem lehet ok, más gyereknek is jönnek a fogai, mégsem rágcsál ennyit. Segítsetek!!

Kutyfül: bocs, hogy néha előjövök ezzel a témával, de Te vagy fiús anyuka :lol: Szóval Ti hol tartotok most fütyi-ügyben?
Vendég
 

 
 

Babett,
szájbaveszek leszoktatásra ötletem sincs :shock: , nálunk is van, de nem extra gáz a helyzet...

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


ildi: még mindig van Nálatok??? óóó akkor várhatom, hogy magától elmúljon... :(
Vendég
 


hát van, de azért nem olyan elkeserítő a helyzet :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi a biztatást Lányok! :D

Babett: Szerintem az idő segít a dolgon. Emlékszem nyáron még Zsófi is megevett mindent (kő, homok stb.) Most már csak nagyon ritkán fordul elő.
Most már az Eszti szájába tesz mindent... :shock: Ma pl megetette egy kis csokis gabonapehellyel. Ott voltak mellettem a konyhában, Eszti a pihenőszékben, Zsófi pedig mellette majszolta a chocapicot tízóraira. Mire odaértem, már Esztinek is a szájában volt egy. Még szerencse, hogy ott voltam, és időben kiszedtem...

Panndi: Hogy vagytok?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Köszönjük, jól, csak Apa két hete beteg, őt is ápolni kell, hétfőn voltunk terheléses cukron, remélem minden oké lesz.
Vendég
 


Hú Panndi, már csak 100 nap és itt van Fruzsi :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Tyűű, tényleg :lol:
Vendég
 


Panndi: ényleg gyorsan halad Fruzsi vonalzója! :D

Szopisztrájkkal volt valakinek tapasztalata? Egyszerűen nem tudom, miért, de Eszti néhány napja nem eszik rendesen. Pár percet szopizik, aztán kiköpi és az ujját szopizza inkább tovább. Mivel az eddigi átaludt éjszakák helyett most többször is ébred éjjel, ezért megmértem 1-2 evését napközben. Ezzel a pár perc szopival 80-100 gr-ot eszik csak egyszerre, az meg nem sok a 6 kg-jához. Már mindent mepróbáltam, ötletem sincs mivel próbálkozhatnék. Zsófinál nem volt ilyen problémám. :?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


ényleg=tényleg akart lenni

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lamme: gratulálunk Nikinek! Nagyon ügyes, hogy így hipp-hopp felállt, elindult :lol:

Eperke: karácsonykor, mikor Apa itthon volt, Barna is rajta lógott, hozzám oda sem jött. Mindent Apával akart csinálni. De nálunk ez megoldódott, hogy visszajöttek a hézköznapok. Zsófi már nagyobb, talán ezért is ilyen kitartó. Szopisztrájk nálunk nem volt (vagy már csak nem emlékszem :oops: ) szóval ebben nincs öteletm.

Lilly: Nagyon sajnálom, ami veletek történt!! Sajnos ilyen a magyar építőiap :twisted: :twisted: :twisted:

Babett: Mi nem piszkáljuk Barna fütyijét, de majd vinnünk kell őt később műtetni, mert nagyon nagy fitymaszűkülete van :cry: De azt modta a dokinéni, hogy amig a pisiléssel nincs gond, addig ne bántsuk, várjuk meg amig Barna nagyobb lesz. Ja, Barna is mindent a szájába vesz, mindig van benne valami, én sem győzök egész nap rászólni.

KépKép
kutyfül
 
 


Hoztam egy képet Barnáról, most ez a kedvencem:))
Kép

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül: na kicsit megnyugodtam, hogy nem Boti maradt le ennyire a fejlődésben, hogy nem nőtte ki még ezt a hülye szokást...bár tudom ez Téged nem vigasztal :wink: Na és Barna persze nagyon ÉDES!!!!

eperke: nekem sincs ötletem...nem lehet, hogy a tej íze más lett vmitől? nem tudom, igazából ilyenre én sem emlékszem. Keress rá a neten, mindig mindenre van vmi...
Vendég
 


Barna nagyon helyes fiú lett!

Eperke - Lillu pl. alapból ennyit evett egyszerre csak... szopisztrájknál nálunk az jött be, ha már vagy még álmos volt, akkor jobban evett :lol: Én amúgy sose erőltettem a szopit, megpróbáltuk ha volt kedve evett, ha nem nem... mondjuk ez így kicsit idegörlőbb lehet két gyerek mellett :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Kutyfül: De jó ez a kép!! Néha én is szoktam készíteni a lányokról fekete-fehér és szépia képeket, mert azok valahogy másképp adják vissza az embert.

Eperke: Nálunk ugyanezt csinálta Niki. Néhány perc szopi, aztán kiköpte, és helyette az ujját szopizta :? Egyértelmű választ sajnos nem tudok adni :? Egyébként ezelőtt is mérted, hogy mennyit szopizott? Lehet, hogy akkor is ugyanennyit, csak nem tudtál róla. Nálam mindkét lány ilyen volt, hogy - nem hazudok - 3-4 percig szopiztak :shock: (Persze az első néhány hetet leszámítva.) Mégis híztak rendesen. Főleg Vivi. A dokinőnk meg a védőnő szerint valószínűleg egy nagyon jó szopitechnikával szopiztak, ezért volt elég nekik ez a nagyon kevés idő is. Lehet, hogy Esztinél is ez van. Vagy lehet, hogy fogzik, ezért kel többször éjszaka, és nincs köze ennek a megváltozott szopiszokásaihoz. Vagy lehet még az is, hogy néhány perc alatt jóllakott, és még csak simán cumizna, de nem tud, mert a melledből még jön a tej. Így inkább lecsatlakozik, és az ujját szopizza. Esetleg írj egy szopis tanácsadónak. Én az nlc-snek is írtam már, meg a Családi netesnek is, és mindkettő hamar válaszolt, és mindkettő adott hasznos ötleteket. Amúgy szerintem ez nem szopisztrájk. Mert akkor egyáltalán nem szopizna, vagy keveset, és azt is "üvöltve", ficeregve. Bekapná, kiköpné a cicit, stb.
lamme
 
 


Zsófi így hagyta abba a szopit. Már csak este szoptattam, és egy hete ezt csinálta, utána 8. napon nem kínáltam, hát kicsit sem hiányolta :roll:
Vendég
 


Hát igen, Nikinél már lehet ez is benne van a pakliban, hogy szokik lefele :wink: Lamme Neked Vivi meddig szopizott?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Niki is így kb. 4 hónaposan kezdte ezt a viselkedést, mint Eperke Esztije, és még szopizik :wink: Igaz már csak éjszaka, de szerintem nappal sem mondana nemet neki, csak már én szerettem volna valamilyen szinten minimalizálni a szopik számát. Vivi "csak" 13 hós koráig szopizott, nagyon aranyosan elválasztotta magát :D Sose felejtem el az utolsó napokat :D Annyira édes volt, ahogy odafeküdt mellém a lefekvés előtti szopira, de csak nézett rám és vigyorgott :D Vagy bekapta a cicit, de azt is így vigyorogva, de már nem szopizott :D Olyan kis huncut volt :D
lamme
 
 


Hát akkor mégsem az elválasztás - jó kis huncut babáid vannak Lamme :lol: Lilla is 14 hósan hagyta abba, hátha Nikivel tovább tudtok szopizni :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jól eltűnt mindenki :cry:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat az eltűnésér és köszi szépen a tanácsokat!

A múlt hetünk erre a szopi témára ment rá Esztivel. Egyik este már együtt bőgtünk, ő annyira sírt, nem szopizott, én meg amiatt, hogy miért csinálja ezt. :( De mostmár úgy tűnik kezd megoldódni a dolog. Igaz ehhez az kellett, hogy múlt hét óta szinte 2 óránként szopizunk, mint újszülött korában, mert mivel egyes alkalmakkor gyorsan befejezi, utána elég hamar meg is éhezik ismét. Biztos a foga is közre játszott a dologban és azt is megfigyeltem, hogyha Zsófi nyüzsög körülöttünk, akkor sem szopizik rendesen. Már megnyugodtam kicsit mert 1 hét alatt 200 gr-os hízást produkált, úgyhogy a tejci elég neki. :D

Most mennem kell!

Ha lesz egy kis időm hozok pár új képet!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, a hízásnak :lol: nem semmi türelmed van :wink:
A képeket meg várjuk :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Eperke: Örülök, hogy megoldódott Esztivel a szopi :wink: Várjuk a képeket :wink:

Voltunk Vivivel homeopátiás gyerekorvosnál. Nagyon tetszett. Több, mint egy óráig beszéltünk a Viviről, a vele való terhességemtől kezdve napjainkig, testi-lelki dolgokról, mindenről. Kapott egy alkati szert, meg Schüssler sókat. Nem akarom elkiabálni, de kezd javulni az állapota. Remélem most már rendbe fog jönni teljesen.
Niki szerencsére jól van, bár éjszakánként még felébred egyszer-kétszer a köhögésre :? (a szopin kívül). Éjszakáink amúgy hullámzóak, hol katasztrófa, hol elviselhető :roll: :? :D Tök fura, hogy az első gyerekkel simán ment az altatás, a másodikkal meg küzdeni kell :shock: :D :P :oops:
lamme
 
 


Lamme, Vivi azért jár oviba most?
tök jó, hogy ilyen rendes dokira akadtatok :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Igen, jár oviba Vivi. Igazából már "csak" a makacs köhögése van, de nem fertőző a házi gyerekorvosunk szerint, meg a mindennapok is ezt mutatják, mert mondanom sem kell, hogy úton útfélen leköhögi valamelyikünket :D Persze ügyes kislány, és azért sokszor a szája elé teszi a kezét, de hát még néha elfelejti :D A dokinéninél az is tetszett, hogy leterített két pokrócot a földre játszani, meg két ülőpárnát, egy vödörnyi színesceruzát és kifestőkönyvet is adott Vivinek, meg egy kisebb ládányi játékot. Szóval fel van készülve a gyerekekre :lol: Játék közben meg is figyelte őt, az alapján is tett fel kérdésket, tett megállapításokat. Maga a dokinéni nem egy mézesmázas, de kedves és szimpatikus. Én speciel nem is szeretem, ha valaki már az első pillanattól kezdve bűbájoskodik...
lamme
 
 


Azért az jó, ha nem marad ki az ovi :lol: én se szeretem mézesmázas dokikat, nem attól ért valaki a gyerekhez :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Szükség volt/van a türelemre, mert ha nem lett volna, lehet már tejci sem lenne elég. Szerencsére még időben reagáltam.

Lamme: Örülünk, hogy Vivi jól van.


itt vannak a képek, bár úgy hallom mindet nem tudom megmutatni, mert Eszti hív. Legközelebb befejezem.

Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, Eszti nagyon sokat nőtt :lol: nekem egyre inkább hasonlít Zsófihoz :lol:

na megyek, mert tanulás címszó alatt ma jó sokat neteztem :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Tényleg jó nagyot nőtt Eszti, ha így folytatja kosárlabdázó lesz. :lol: Azokat a rugikat növi ki, amiket Zsófi 6-7 hónaposan hordott.
Jó tanulást! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


nem semmi :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Most van egy kis időm, még gyorsan teszek fel 1-2 képet! Ezek elég frissek, a hétvégén készítettük őket.

Kép Esztike és a csörgő


Kép Zsófi és a hóember Kép Zsófi épít

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hello Lányok,

Én is itt újra… Múlt héten lett két pozitív tesztem, aztán kis vérzés miatt az Áek nőgyógyászati osztályának „vendégszeretetét” élveztem 5 napig, míg tegnap kiderült, nem méhen kívüli a babó, hanem jó helyen figyel a pocakban :lol:
Szívhangunk persze még nincs, s mivel a kórházban nagyon sok rossz dologgal is szembesültem, mik történhetnek még velünk, így gratulációkat még nem is kérnék, csak sok-sok drukkot, hogy októberben tényleg jöhessen Kistesó :lol:

Most pihennem kell ezerrel, meg nem emelni, na ez mondjuk Lillu mellett elég nehéz, de igyekszem nagyon, mert akarjuk nagyon a picit is…
:lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Eperke, nagyon helyesek a lányok a képen :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: :lol: :lol: :lol:
Akkor én csak csöndben drukkolok, minden rendben lesz, kitartás, és tényleg pihenj! Mikor mész megint dokihoz?
Vendég
 


Ildi: :lol: :lol: Nagyon-nagyon drukkolunk Nektek!!!!!!!!!! Tényleg pihenj sokat-sokat!

Panndi: Most nézem, már az utolsó harmadban vagytok! Mindjárt itt van Fruzsi! :lol: Rohan az idő! :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Rohan bizony, nagyon durva :shock: Ez a terhesség olyan gyors, hogy csak lesek, de gondolom Te is így voltál Esztivel :)
Vendég
 


Jövő hét kedden :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Igen, Panndi, én is így voltam Esztivel. :D Bár papíron én ugye Őt túlhordtam 1 héttel, na az az utolsó hét nagyon lassan telt, egy örökkévalóságnak tűnt. De addig rohantak a napok. Azóta is rohannak, ma már Eszti is 5 hónapos. :shock:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem az utóbbi időben. Zajlott az élet nálunk is rendesen, túl vagyunk az influenzán, egy kis orrfolyást leszámiitva mindannyian jól vagyunk. Az utolsó oldalt futottam végig.

Nagyon nagy lány lett már Eszti is és Barnus is komoly fiatalemberke. :D

Kutyfül! Nem biztos, hogy műteni kell. egy év alatt nagyon sokat változik ez a dolog is. Egyébként aránylag új dolog, de egy szteroid tartalmú krémet szoktak ajánlani a letapadások oldására. Több ismerősöm is nagyon pozitiivan számolt be az eredményről. Egyik kicsit sem kellett műteni. Esetleg érdemes lenne erre rákérdezni a háziorvosnál vagy a sebésznél.

Lilly! Én is sajnálom, hogy iigy alakult a házzal. Ne is hagyjátok magatokat! A csudába az ilyen kóklerrel!

Ildi! Hatalmas csendben nagyon drukkolok! :wink: Ádámkámmal voltam én is iigy az első 5-6 hétben, de utána végig minden rendben volt.

Magunkról: Közeledik a farsang, star warsos jelmezeket kell gyártanom. Darth Waderem és Yoda mesterem lesz. Meg persze farsangi fánkokat kell majd a napos napján sütnöm. :lol:
Gábor már csak este és olykor reggel cicizik. A reggeli cicizésről kakaóval kiinálással már le lehet beszélni. Egyébként, ha nem enged a csábiitásnak, akkor 10-15 percig tartó szopival tér magához a reggeli ágyból kikelés után. Ha már kellő képpen felébredt, akkor integet, mondja, hogy pá-pá, és ezzel a lendülettel már megy is lefelé az ágyról. Röviden ennyit rólunk.
Mindenkinek szép napot és jó egészséget kiivánunk!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ildi: Drukk-drukk!!! :lol: Ez szuper!! :D
lamme
 
 


Ildi, megy a drukk! Nálunk is hasonló forgatókönyvvel indult a dolog, aztán végül a 42. héten úgy kellett Esztit "kidobni" a pocakból!

Tücsi, hát nem irigyellek, Darth Wader meg Yoda, hát az erő legyen veled! :lol:

Eperke, Esztike olyan édes, hát tényleg nem úgy néz ki, mint aki éhezik!

Nálunk a helyzet változatlan, minden nap egy agybaj. :cry:

Kép
waterlilly
 
 


Köszi lányok a drukkot, sajnos az Istennek más tervei voltak evvel a babával... most nem jött össze nekünk. Próbálok erőt meríteni, gyógyulni és előre nézni, majd meglátjuk, hogyan sikerül. Egy kicsit össze kell szednem magam, aztán bizti megint jövök...
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: :cry: :cry: :cry: Szorítok, hogy mielőbb fel tudd ezt dolgozni!!
lamme
 
 


Ildi: :( :( Nagyon sajnálom ami veletek történt! Kívánom, hogy minél előbb felépülj testileg, lelkileg!!! Sok erőt, kitartást hozzá! Meríts erőt a gyönyörű Lilluból!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Mi is itt.

Ildi: nagyon sajnálom, hogy így alakult :cry: Sok-sok erőt!

Lilly: Tal'ltatok alberletet? (Barna valamit megnyomott a gepen, eltuntek ay ekezetes betuk...)


Mi jol vagyunk. Tegnap voltunk szemeszeten, minden rendben Barna szemevel. Ortopedian is voltunk, a laba csipoje ok, de van egy kis ulopupja. Majd fel ev mulva kell visszamenni, aztan lehet gyogytorna lesz. :cry:
Bosszankodas itt is van. A munkahelyemen kozoltek, hogy nem tudnak visszavenni....Bolcsiben 20 helyre eddig 35 gyereket irattak be, szoval nem valami rozsas a helyzet. Fogalmam sincs mihez kezdek majd. Gyesen tuti nem tudok itthon maradni, mert akkor vagy ehenhalunk vagy kilakoltatnak...

KépKép
kutyfül
 
 


Köszi lányok mindenkinek, igyekszem nagyon... Hétfő és szerda között dől el, hogy sikerül-e beavatkozás nélkül lezárni a dolgot, ha igen, 2 hónap pihenő alatt majd kicsit összeszedem magam :?

Kutyfül, nem irigyellek a munkahelyi gondok miatt, sajna szerintem egyikünk se vehet mérget rá, hogy x év múlva pikk-pakk visszaveszik... drukkolok, hogy jó megoldást találjatok :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Ildi: :( Nagyon remélem, hogy nem lesz szükség beavatkozásra! Szorítunk!

Kutyfül: Rohadt dolog ez a melóügy :( Én is hasonló helyzetben vagyok :? A Start kártyáról hallottál már? Adó- és (vagy?) járulékkedvezményt kapna utánad a munkáltató x évig. Hátha így maradhatnál. Szuper, hogy Barnus szeme tökéletes! Mi az az ülőpúp?

Waterlilly: Sajnálom, hogy semmit sem javult a helyzet :( Van már valami konkrétum az építtetővel kapcsolatban?

Velünk minden rendben, bár Niki kicsit meg van fázva. Emiatt volt egy-két brutál éjszakánk, de a mai az várakozáson felüli volt :D Vivinek teljesen bevált a homeopátiás bogyó, amiket kapott, lekopogom, teljesen jól van :) Készül a farsangra, tűzoltó lesz :D Ő választotta, semmi nyomás nem volt rá a részünkről! :)

Már régen tettem fel képet a lányokról, úgyhogy most megteszem :) Vivi már jó ideje hülye pofát vág, ha fényképezzük, itt is békaszájat csinált magának :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lamme 2011.02.11 21:22-kor.
lamme
 
 


sziasztok!

Segitsegeteket kerem ha valaki ismeri Dr. Zsirai Laszlot irjon nekem.

Surgosen orvost szeretnek valtani es azt hallottam a Dr. Zsirairol hogy megbizhato orvos, idot szentel a betegeire, nem futoszalagon megy a rendeles nala.

Kerlek irjatok nekem ha tudtok infot.
Koszonom szepen !

Sunciboglya :)

sünciboglya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: