Új privát üzeneted érkezett!

Még egy valami ami a pozitív élmények mellett szól: az imént szó szerint fizikailag rosszul lettem, úgy kiakadtam. Megfájdult a fejem, a hasim, a méhem, és még hányingerem is lett. A hülyeségeimmel veszélyeztetem szegény bébit is. Tényleg nem fogom ezt csinálni. Szóval most kicsit lefekszem, és tévézek. Csupa szép és jó dolgot nézek meg. Különben meg ajánlom mindenkinek ezt a fórumot ("felkészültem, babát várok" topic):

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=31663&hozzaszoltunk=1&step= 0

Nincsenek szülés történetek, viszont vannak boldog terhesek, és kisgyerekes anyukák. Tele jótanáccsal, és pozitív élményekkel. Szerintem ez most a legjobb fórum az egész sávszélességben. Ajánlom mindenkinek, én egész nap ott lógok (Viki_27), és néha tényleg telepakol pozitív engergiákkal. Nekem bejött, bár ez nem konkrét városhoz, vagy kórházhoz kötődik. Vegyes sali. Más jellegű, mint ez, úgyhogy nem hiszem, hogy konkurencia lehet.
V.
vantal
 
 


Ria: én má' írtam regényt, decemberben adták ki ;o)
V.
vantal
 
 


Most épp ez a kedvencem:

http://www.users.monornet.hu/dpfo/DSCF0154.JPG

(Bocs, hogy nem szúrom be a képet, kissé nagy. Itt viszont több is van.)
isro
 
 

 
 

Lányok, remélem utolsó belekotty, nézzétek el nekem, még ide sem tartozom aztán fenntartalak itt Benneteket Kép....
szóval legelső gyerekem szülése előtt voltak ilyen stresszállapotaim Kép mint itt fennebb olvasható...
És tudjátok mi hozott ki belőle? egyik kolleganőm teljes komolysággal azt mondta, hogy ha egy mód lenne rá, szívesen megszülné helyettem a babámat, akkora buli és olyan szenzációs élmény volt neki!
Körüljártam kérdésekkel, meggyőződtem róla hogy nem kamuzik.. és akkor kicsit megnyugodtam, és a szülésem nagyon is kellemes élményként maradt meg bennem...
a második is (kevésbé azért)
a harmadik is Kép
és szeretnék még és még szép élményeket Kép de a kölköket fel is kell nevelni rendesen, még egyelőre gyűjtjük a lelkierőt Kép

egy szó mint száz, el sem hiszitek mennyire IRIGYELLEK így ismeretlenül is Titeket, hogy szülés előtt álltok!
A babázás is istennői elfoglaltság, de VÁRNI és MEGSZÜLNI.... az egyszerűen nem leírható...


(Ne gondoljátok hogy sétagalopp volt, volt sok komplikáció, toxémia, repedés, kisebb atonia, koraszülés, császár, szívhangproblémák, vállelakadás, PIC... ha akarnám, tudnék rémdrámát is írni belőle, de nem lenne igaz, mert nem így éltem át... a saját "hősiességem kidomborítására" meg nincs szükségemKép )


Szvsz az orvos és szülésznő van azért hogy aggódjon, nem én, én csak magunkra igyekeztem figyelni, talán ezért volt ennyire "egyszerű" Kép

Talán kellene egy külön topik azoknak a szülitöriknek amik szépek, mert sok sok szép történet van Kép
"A szülés szép (is lehet) "

legjobbakat, no para!
csicser
 
 


HÚÚÚÚÚÚ!
csicser!
A véleményeket akkor írják, amikor már semmi sem függ a személyzettől, mert ha valami baj később lesz is akkor sem kell "ide" visszjönni. Kivéve ha úgy gondolja, hogy ide jönne vissza, de akkor talán mégse volt oly borzasztó. Van név nélküli gyűjtés is természetesen.
Morzsival az a baj, hogy óriási ellentmondás van a neten írt szöveg és a "távozóban írt" között. Ha ekkora trauma érte, akkor ez a nagy difi nem érthető. Még valami: ő maga írja le, hogy a fő baja az egész szüléssel az volt, hogy ellentétben egész életvitelével, amikor is ő a főnök, ő a központ, itt kiszolgáltatott helyzetben volt, nem tudta irányítani a dolgokat, ez külön trauma volt számára. És a szülés után megint nem ő volt a középponrtban, hanem a gyerek. Szerintem, és ezt pszihologusok írják is, ezt vetítette ki. A jelenséget a pszihologusok ismerik, és ennek egyik reakciója, hogy azokra haragszanak akik a gyereket őlé helyezik, ezek pedig éppen a csecsemősök. Most tudtam meg, szakembertől, hogy ez ismert jelenség, lényegében a féltékenység egy vállfaja. Most értettem meg, hogy bár nyilván a csecsemősök is ugyanolyan emberek, mint bárki más a szülészeten, mégis mindíg velük van baj. Márpedig ez minden belső tapasztalattal masszívan ellenkezik, semmivel sem rosszabbak a többieknél, sőt biztos van olyan hely ahol még jobbak is. Saját tapasztalatom is az, hogy a mieink is nagyon igykeznek, és borzasztó rosszul viselik a sok, szerintük igazságtalan balítéletet.
mert persze amit olvasok és "hallok" itt azt velük is megosztom!
gyuri
Szeged
 
 


Yndi, Ria!

Nem kell kitenni táblát, csak tényleg egy icipici pozitív felhang is jó lenne!

Szerencsére ezt most már többen is "bevallják".

Ági
aszemenyei
 
 


Szerintem volt az is, nem??? KépKépKép Ráadásul én pont nem meséltem semmi negatívumot, főleg nem a Jahn Ferencről.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Ez így van!!!

Örülök is neki, no meg Nektek!!KépKépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés, ami eszembe jutott: mennyire hálóinges-köntösös hely a Jahn Ferenc? Én ugyanis nem vagyok egy ilyen típus, előző szülésemkor is melegítő-póló kombinációban viseltem el a kórházi létet. Szólnak ezért a kombinációért, vagy itt is megoldható?

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Egy kolléganőm azt csinálta a terhessége alatt, hogy nem olvasott el egyetlen szüléstörténetet sem és nem olvasott fórumot (azért sem, mert nem volt még otthon internete). Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás Kép. Így az ember lánya tényleg csak magára és a babára figyel és mindenféle para nélkül éli meg ezeket a hónapokat.
Én mindent elolvastam, mert minél többet meg akartam tudni erről az egészről és elolvastam a "horrorsztorikat" is. Engem nem borzasztott vagy rettentett el érdekes módon. Nem gondoltam azt sem, hogy " ez velem nem történhet meg". Egyszerűen tudomásul vettem, hogy másokkal így történt. Lehet, hogy nem vagyok normális?
Visszanéztem, nem írtam semmi negatívot ebbe a topikba, de pozitívot sem a kórházról, mert még nem szültem ott. Máshol igen, nem úgy történt ahogy számítottam rá, de itt alszik a másik szobában a végeredmény Kép. És ez elég pozitív dolog, nem Kép?
Egyébként itt a Babaneten is volt egy topik, ami elsősorban arról szólt, hogy mennyit rugdosott a baba, ki mikor mossa ki a babaruhát, milyen babakocsit vásárolt, hol legyen a kiságy, szóval csupa ilyen vidám dologról (általában) és ez a "Friss kismamák". Azért írtam múlt időben, bár ez egy élő topik, mert mostanában nem olvastam bele Kép.
Bocs, kissé kuszán írtam, de egy kissé fáradt vagyok.
Jó éjt! Virág
virga
 
 


Kedves Doktor!
Tovább küldtem az e-mail címre egy Önnek címzett levélkét.
V.
vantal
 
 


Nos, úgy döntöttem, hogy nem fórumozom többet. Elkezdtem belefolyni abba, hogy a dél-pestiről kinek mi a véleménye. Erre most már ott tart a helyzet, hogy mindenki engem utál. Utálnak azok, akik szidták a dolgokat - mert minek kellett ezt felhozni ilyen nyíltan? - mert ugye az már nem oké, ha ez visszajutott a kórházhoz. Aztán szidnak azok, akik szerint a kórház remek, mert minek kellett a rossz véleményeket felhozni. És gyanítom, hogy fúj már rám a kórház is ugyanebből a megfontolásból. Ráadásul közben elolvasnak egyesek több történetet egymás után, össze vissza keverik a résztvevőket, meg a sztorikat, amiből végül egészen más sül ki, mint eredetileg volt. A végén persze ez is nekem van tulajdonítva. Szóval asszem itt most elég.
Csak egy javaslat: ha valaki leírja a szülés történetét egy nyilvános fórumra, az gondoljon arra, hogy ez vissza fog jutni előbb-utóbb a kórházhoz, főleg úgy, hogy a szülészet vezetője nap mint nap a nézi a neten a fórumokat.
Vagy ne tegyetek fel történeteket, vagy vállaljátok a következményeit.
Mindenesetre nekem elegem van abból, hogy én játszom a fekete bárányt minden fronton, csak azért, mert elkezdtem összehozni a véleményt és az ellenvéleményt. Jelzem: egyik sem az én sztorim.
Szóval most és itt elegem van a témából, és ettől kezdve nem akarom, hogy ezen kelljen idegesíteni magam 13 hetes terhesen. Még ha csak rólam van szó, az nem érdekel, de a bébimnek nem akarom, hogy baja legyen emiatt. Remélem ez érthető.
Ja, és nem hiszem, hogy bárkinek magyarázkodnom kéne, és postást sem szoktam játszani. Ezegyszer megtettem, de csak egy e-mailig bezárólag. A nyilvános fórumokra bárki regisztrálhat és írhat, szerintem ahhoz én nem kellek.
V.
vantal
 
 


Kedves Vantal,

csak nem képzeled, hogy elengedünk ilyen könnyen? Kép Légy szíves legalább egy képet megereszteni majd ha meglesz a babóca, jó?

isro
isro
 
 


Vantal!

Én nem örülnék, ha itt hagynál minket, de lehet, hogy már ezt sem olvasod el.
Én díjazom az őszinteséget és a nyíltságot, de kétszinű emberek mindig lesznek, emiatt nem neked kell felszívnod magad! Te 13 hetes kismama :-))
Hogy van mostanában a "rókád"?
Örülj neki, hogy egyenlőre nem hízol, majd fogsz:-))
Én 9 kilót híztam, a 29. hétben vagyok.

Kérdés:
A védőnőm minden alkalommal megkérdezi van-e már előtejem??!!Nincs, az baj?

Ria
riacska
 
 


Sziasztok!

Szerintem fontos, hogy tudjuk a szülés történetét, hogy mi történik, hogy mi történhet, hogy lélekben felkészüljünk. Morzsimama története egy olyan történet, ami előfordulhat. Nem az orvos, nem a kórház, nem a szülészek, és nem a csecsemősök, pláne nem Morzsimama hibája. Ez előfordulhat más nővel, más kórházban, más orvossal is. Rövid volt a köldökzsinór. Ki tehet róla? Senki. És elhiszem, hogy szenvedett szegény. Az anyukám is megszenvedett velem. Órákig hagyták nyomni, mire rájöttek, nem fog menni, vákuum... Azóta minden szülinapomon eszembe jut, hogy anyukám min ment keresztül, hogy én itt lehessek...
Morzsimama nem elrettentésként írta, amit írt, sőt! Ha figyelmesen elolvassátok, épp azt írta, tudta ő, hogy senkin nem múlt a dolog, mindenki kedves volt, csak abban a pillanatban, amikor teljesen kétségbe esett, pillanatnyi állapotában érezte azt, hogy sajnos nem azt kapja, amit érdemel. Ilyenkor gondolom a nőknek a lelki állapota fokozottan érzékenyebb, pláne, ha saját menstruációimra gondolokKép Már akkor bolhából elefántot csinálok:DDD
Szóval, álljanak itt a hozzászólásai, hogy tiszta legyen minden, mindenkinek, és ne csak egy-egy kiragadott hozzászólásból, mondatból vonjuk le a következtetéseket.:
http://nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=29740&hozzaszoltunk=1&step=0#
196, 216,225,226,246,247,248,258,259,263,307,344,435,473,477,478,490,505,506,1092,
1095,1146,1150,1151,1153,1157,1159,1160,1163

Köszönöm!

rhoney
rhoney
 
 


Rohney
Szerintem te a felét nem ismered ennek a történetnek. De ha Morzsimami is elfelejtette volna, akkor szóljon, és átküldöm neki azt a levelét, amit nekem írt magánban. Aztán gondolkodjon el azon, hogy milyen "becsületet" kér RAJTAM számon.
A témát lezártam, mert ez most már enyhén szólva nevetséges.
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így ismeretlenül hozzászólok a topikotokhoz. Kép
Vantal, leginkább neked szertném leírni, hogy nálunk a 2004 nyári babák topikban eddig 18 kisbaba született, mindenfele az országban és különféle pesti kórházakban. Volt császár is és normál szülés is. Ebből a 18 szülésből egy anyukának volt negatív élménye, a többi szüléstörténet szebbnél szebb és mindből a boldogság és az öröm csendül ki. Kép
Még 9-en vagyunk vissza és bízom benne, hogy nekünk is olyan szülésünk lesz mint a többieknek.
Nagyon sajnálom, hogy még mindig vannak olyan anyukák akik élvezettel sokkolják társaikat és ezáltal próbálnak "hősként" feltűnni.
Próbáljatok oda sem figyelni, mert szerencsére a komplikáció mentes szülés a gyakoribb. És annál gyönyörűségesebb élmény nincs is a világon mikor aztán a kezedbe kapod a manócskádat. Kép

Mindenkinek problémamentes terhességet és szülést
kivánok:
Bellana
bellana
 
 


Nem tudom, mit küldhetett magánban. de ami megjelent a nyilvánosságban, az nem durva számomra.

Én is lezártamKép
rhoney
 
 


Bocs, de én sem igazán értem mi megy itt. Ebben a topikban nem hangzott el egyetlen rémtörténet sem (ugye azért az nem újdonság senkinek, hogy a szülés fáj bizonyos mértékig, DE! lehet kérni fájdalomcsillapítást, hogy a szüléssel még nincs vége a küzdésnek, mert az majd csak azzal kezdödik, De! mások is megoldják a gyereknevelést valahogy, hogy adódhatnak komplikációk, lehet belöle akár császár is, De! ha bízol az orvosodban, ettöl nem kell nagyon parázni, mert meg fogja oldani, itthon nagyon kevés nö hal bele a szülésbe és elökelö helyen vagyunk a csecsemöhalandóság POZITÍV statisztikájának a frontján (vagyis nagyon alacsony). Szóval lehet a homokba dugni a fejeket, mindenkinek szíve joga ez is, meg felkészülni mindenre, informálódni, az is.(Én inkább ez utóbbi híve vagyok, nem véletlenül.) Rémtörténteket sem kell ehhez feltétlenül olvasni. Ha arról a HSZröl van szó, ami itt volt belinkelve, akkor nem igazán értem mi ez a felháborodás, mert ha jól emlékszem mellé volt írva a figyelmeztetés, hogy horror! Minek olvastátok el? Mindegy, mindenesetre nekem egyáltalán nem tetszik, hogy olyasmivel offoljátok szét ezt a topikot, ami itt meg sem jelent, és a fele látogató nem is érti, hogy mik ezek az indulatok. Szóval talán nem ártana lazulni egy kicsit, mert a gyerekprojekthez legesleginkább az kell, különben az élvezet HUSS, úgy száll ki a dologból, hogy észre se vetted hogy volt benne. (Mire öt gyerekem lesz, ezt talán én is felfogom végre, egyenlöre épphogy csak kapisgálom.) Aztán mindenki úgy lazít ahogy tud.
Uff én beszéltem.
moncaberta
 
 


Siasztok!

Én is belekotyogok, bár nem sok joggal. Elolvastam Morzsimama minden hozzászólását és nem értem, miért csaptak fel miatta az indulatok. Vantal, ha jól emlékszem, Te állítottad példaként az említett szüléstörténetet. Ami viszont nem azért íródott, hogy bárkit elrémísszen, pusztán leírta Morzsimama, hogy miként szült. De nem riogatoot senkit. És a későbbiekben sem volt negatív felhangja az írásainak, csak amikor már bepörgették az itteni vélemények.
Vantal! Szerintem kissé érzékenyen reagálsz mindenre, ami természetes is egy kismamánál (hiszen ilyenkor szinte mindannyian túlérzékenyek leszünk, akár bevállaljuk, akár nem Kép). Túlaggódod a terhességgel és a szüléssel kapcsolatos dolgokat. Tudom, hogy rossz érzés negatív élményeket olvasni, de azok sajnos időnként megtörténnek, ettől függetlenül nem kell Magadra venned azokat. Próbáld meg kissé lazábban felfogni, optimistán látni ezt a csodás időszakot. Ne félj sem a szüléstől, sem a kórházi ellátástól, hidd el, a legfontosabb dolgok mellett ezek eltörpülnek. A kórházi 4-5 nap lehet, hogy nem lesz kellemes,annál inkább az elkövetkező évek. Mindenki túléli a szülést és azt a pár napot. És ha nem is kellemes az élmény, azért még sokan vállalják újra és újra, mert valóban nem ez a legfontosabb.
Ne haragudj, hogy totál ismeretlenül megszólítottalak, de úgy gondolom, nem kellene itthagynod a fórumot, hiszen sok hasznos infot kaphatsz és ahogy látom a hsz-aidból, szükséged van arra, hogy a kétségeidet megvitasd, vagy éppen időnként tanácsot, bíztatást kapjál, vagy éppen az örömödet osztd meg másokkal.
Az én babanetes "múltamban" is előfordult, hogy úgymond "besértődtem", aztán meggondoltam magam, félretettem az érzékenységemet és nem bántam meg.
Remélem, nem haragszol, hogy ezt leírtam.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Megnyugodtam, hogy vannak mások is akik nem értik ezt az egészet.
Az említett hozzászólásokban nem találtam annyira nagyon ijesztő, rémisztő horrorisztikus dolgot és nem igazán értettem, miért szabadultak el ennyire az indulatok.
Nem hiszem azt sem, hogy Vantal tudatosan keverni akart volna. Félreértésekről van szó, amit a legjobb lenne higgadtan tisztázni mindenkinek Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Szerintem enyhén szólva fel lett fújva és túlreagálva az egész. Talán az összes "szereplő" részéről. Én amúgy is hajalmos vagyok mindent túlreagálni, terhesen meg főleg.
Érteni nem fogjátok, mert egy része nem a fórumon, hanem magán levelezésben zajlott. De nem áll, és nem is állt szándékomban soha ezt a fórumon kiteregetni. Komolyan magam sem értem, hogy a fenébe lettem én a bűnös ebben a sztoriban, de mindegy. Szerintem az elején én védtem a legjobban a Morzsimamit, ha visszaolvasta volna, akkor feltűnt volna neki. Erre cserébe nekem támadt. Ezek után meg ne várja, hogy én kiálljak mellette egy percig is. Miért tenném? Kár volt belfolynom.
Már rettenetesen unom a témát, és tök feleslegesnek tartom az egész boncolgatását. Mindenki írja le, vagy ne írja le ahogy szült, az Interneten tudtommal még szólásszabadság van. Aztán azt, hogy ki mit olvas el, vagy hogyan értelmezi, az legyen az adott ember dolga.
Virga: a félreértésekről annyit, hogy engem egy ember értett félre, de nem hiszem, hogy rosszul fogok attól aludni, ha vele nem tisztázom ezt. Tegnap megpróbáltam, reggel még azt gondoltam, hogy sikerült is, aztán meg számomra értehetetlen okokból ismét megfordult a véleménye. Nekem meg ehhez már se kedvem, se energiám. Napok óta ezen megy a hiszti, és erre baromira nincs szükségem. Veszélyeztett terhes vagyok, vagy két hónapja egyik rosszullétből esem a másikba, így ezzel most már nem tudok, és nem is akarok foglalkozni. Ha valakinek ez a mániája, akkor folytassa saját gyönyörűségére. De szerintem már mindenki más unja rajta kívül a témát.
V.
vantal
 
 


Bea, nem haragszom rád mert fogalmad nincs a sztoriról, nem is lehet, de jelzem midkét fórumot olvasom :o)
V.
vantal
 
 


Vantal,
Tisztában vagyok vele. Vállalom is a véleményem, mint Te is. De tudod, Rajtad kívül mindenki csak azt tudhatja, amit a fórumon olvas. Ezért volt kár a magán levelezést belekeverni. Persze semmi közöm hozzá.

Mégegyszer bocs, hogy belekotyogtam, nem rossz szándék vezérelt és remélem, hogy most már tényleg lecsengett ez a dolog. Ne idegesítsd ezen Magad, ahogy írtad, nem hiányzik ez Neked.

Remélem, hogy a terhességed problémamentesen lezajlik és lesz egy csodás szülésed. Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Vantal!
A lényeg, hogy nyugodj meg, ne idegesítsd Magad Kép!
Szerintem ne hagyd el egyik fórumot sem, mert hasznos infókat kaphatsz sok mindenről.
Téma lezárva Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Nem vagyok ideges, csak éppen két hányás között vagyok. Olyankor az ember nem ideges, hanem fáradt.
Bea, tényleg nincs veled bajom, csak szarul vagyok. Ennyi. És amikor az ember már a 7. hete szarul van, akkor nehezen visel több olyan dolgot, amit máskor fel sem vesz.
Na megyek és folyt.köv. - mármint a hányást.
Holnap meg ruhapróbára megyek, rá egy hétre meg férjhez. Úgyhogy ha kevesebbet fórumozok, akkor ezt most ennek tudjátok be, mert enyhén szólva sok mindent kell addig csinálni.
A fórumot meg nem hagyom el - ilyen könnyen nem szabadultok meg tőlem Kép - csak tegnap valóban ideges voltam, és olyankor szoktam ilyesmiket mondani.
V.
vantal
 
 


Vantal!

Remélem, hogy gyorsan vége lesz ennek a hányós időszaknak. Elhiszem, hogy fáradt és ingerült vagy, sajnálom. Kép

Az esküvődhöz pedig kívánok jó hangulatot, kiegyensúlyozottságot és semmi rosszullétet! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Köszönöm szépen! Ha az esküvőn szarul vagyok, az sem nagy baj, mert a párom szüleinél lesz, a házasságkötő is házhoz jön, úgyhogy maximum lefekszem szertartás közben Kép
Ma már jobb a helyzet. Hányós időszak meg már lassan megszokottá vált, de vannak előnyei is, eddig egy dekát nem híztam. Kép Bébi meg azért kap elég kaját, mert azért komolyan figyelek arra, hogy mit eszem, és jut is marad is belőle... Növöget szépen, úgyhogy nagy baj nem lehet. Dokim szerint is van ilyen, meg a védőnő is mondta, hogy a mostani kis fogyásom hízás helyett még belefér bőven az első 3 hónapba. Pedig azt hittem, hogy 120 kilót hízom, és nem tudok majd uralkodni magamon. Persze még ez is eljöhet! Kép
Bea, te hol tartasz most?
V.
vantal
 
 


Vantal,
én pont ma töltöm a 10. hetet. Kép Szerencsére nekem "csak" hányingerem van, így nekem 1 kg-ot sikerült is híznom, bár olyan áron, mint Te nem szeretnék sem fogyni, sem súlyt tartani. Kép
Klassz lehet az "otthoni" esküvő, amikor még mi esküdtünk, ilyet nem lehetett kérni, sajna.
Beatrix
beatrix28
 
 


Vantal, Kép
későn, de most kapok észbe, hogy OFFoljuk a topicot. Vagyis én biztos, mert nem vagyok "idevaló", szolnoki lévén. Ha akarod, máshol, vagy magánban beszélgethetünk.

Beatrix
beatrix28
 
 


Ha valakit zavar, hogy itt beszélgetünk, az tegye fel a mancsát! :o)
Valaki?
Nos?
Újra kérdezem?
Szóval, zavar valakit?
Nem látom a kezeket! :o)
Itt sem engedik az otthoni esküvőt. Csak hát 2 éve írok a kerületről, ezért jóformán mindenkit ismerek az önkorm-nál - és mindenkvel jó is a viszony...
A kapcsolatok azért vannak, hogy használjuk őket ;o)
Na megyek tovább, mert most bútor nézőben megyünk. A ruha már egész jól kezd kinézni.
Különben nekem a 6-8. héten dominált az elég durva görcsölés, a 9-10. a vérezgetés, a 11-től jöttek a hányások, fejgörcsök. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz még... Trombózis, aranyér...?!
Na mindegy, ennyit csak megér a bébi, ha meg nem, akkor lecserélem :o)
V.
vantal
 
 


Hátha érdekel valakit...

Családbarát, és Békekonferencia, Születés Hete és Bábakonferencia.

Társrendezvények az Európai Kapcsolatok Intézetének partnerségével.

Eloadások, filmvetítések és muhelyek
a szülés és születés, a Földdel és az egymással való kapcsolat
újjászületésének körébol.

Az egyes rendezvények védnökei többek között:
Göncz Kinga esélyegyenloségi miniszter,
László Ervin,
Marchall Rosenberg,
Polcz Alaine,
Popper Péter és még sokan mások.
A programok elozetes áttekinto térképe letöltheto, vagy postai úton
megrendelheto itt:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=84&cid=44116

A részletes programot tartalmazó programfüzetek elojegyzéséhez,
a résztvevoként, társszervezoként vagy eloadóként történo csatlakozáshoz
szükséges információkat
az elozetes programtérkép tartalmazza.

http://szuleteshete. hu/plakat. pdf
vantal
 
 


Sziasztok!
Mi a 37. hetünket tapossuk. Nagyon jól érzem magam, de már alig várom, hogy a babám magamhoz szorítsam.
Eddig is lelkesen olvastam ezt a topikot, mert úgy láttam elég sok infot megtudok a kórházi körülményekről, illetve arról, hogy elsőszülőként mire kell figyelni. Örülnék ha ez a tendencia folytatódna, és akkor én is szívesen jelentkeznék szubjektív tapasztalataimmalKép
Ágnes
hÁgnes
 
 


Szia HÁgnes!
Akkor én be is dobnék egy témát! Hízás-fogyás. A helyzet az, hogy nem hogy egyre jobban ennék - így a 13. hét második felében - hanem egyre kevésbé. Mi a fene az oka?! Pedig ha mástól nem is, a vitaminoktól jó étvágyamnak kéne lennie, nem? Néha éhes vagyok egy kicsit, de pár falat után elmúlik, és csak piszkálgatom a kaját. Ha meg véletlenül jól lakok, akkor úgy érzem, hogy egy nagy kő van a gyomromban, és máris kikivánkozik. Komolyan kezdem azt hinni, hogy ez pszichés. Lehet, hogy azért van, mert féltem, hogy elhízom terhesség alatt?! Vagy csak simán a hormonjaim keveregnek? Mennyire normális ez?!
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Csak kapkodom mennyi minden történt az elmúlt 1 hétben, amíg nem voltam gépközelben.

Riacska!
Már régen kérdeztél, most tudok csak írni mert apócánk elutazott és mi nagyiztunk. Szóval én majdnem végig ágyhoz, géphez voltam kötve a vajúdás alatt,mert nem vették le a szívhangos gépet. ez nem zavart, a labdán kiválóan lehetett így ücsörögni félig a kispapa ölében. Férjemet az elején hazaküldték mert teljesen rendszertelenek voltak a fájások és azt jósolták reggelig nem lesz bébi ( a magzatvíz folyt el), és közel is laktunk, kocsival csak pár perc volt. Én döntöttem mikor hívom vissza, ha erősködtünk volna biztos maradhatott volna.
Orvosommal előre megbeszéltük melyik szülőágyon szülök, akkor az volt valami valami alternatívabb, lehetett állítani, állítólag nem szerették a többiek, a szülésznő is furán nézett rám mikor oda kértem megem, de engedték. A poén csak a kitolásnál jött, mert vagy nem volt meg vagy nem tudták a lábtartókat lerögzíteni, már nem emlékszem így az orvosom és a férjem na meg én tartottam kitolás és a varrás közben a lábam. De nem is emlékszem pontosan hogy volt!A bébi kijött így is. Szóval ezen a szülőágyon félig ültem és nem simán a hátamon feküdtem. Ha jól emlékszem azóta már új szülőágyak vannak, de erről lehet hogy más több infot tudna adni.
Felmerült itt a kajálás valahol, én is úgy tudom ebédlő van oda kell kimenni, nem díjazzák ha a szobában kajázol, ami teljesen érthető!!!! A csótány mindenhol nagy ellenség, eü-s taoasztalatomból tudom! Én is ez ellen küzdöttem folyamatosan mikor még dolgoztam kórházban, hogy a betegeink az ebédlőben egyenek.Kicsit nehézkes a gátsebbel ücsörögni az elején, de jókat dumcsiztunk együtt kint!
Ha jól olvastam, annál az orvosnál fogok szülni, aki neked is életrekeltette a bébikédet!
Nekem is ugyanazok az infoim amit Zsejkének írtál, nem tudom ő még a fórumon van e! Én is maximálisan meg vagyok elégedve vele!!! ( Remélem nem kevertem össze semmit, csak nagyjából futottam végig a fórumot az elmúlt 1 hétben)

Lányok ne pánikoljatok!
Nem rossz ez a kórház, vannak szerintem rosszabb helyek, azt a pár napot ki lehet bírni! Ha kérdezel és nem vagy bunkó veled sem lesznek azok, tudni kell hol a határ és mikortól vagy kibírhatatlan! Ha esetleg valaki nem szimpi van másik csecsemős nővér , nála is lehet próbálkozni.
döngy
 
 


Hahó!
Rémes és fura éjszakám volt egyszerre. Alig aludtam. Hol a kutyák ugattak, hol meg egy rettenetes női sikításra ébredtünk. Az utóbbi nemtom mi volt, de a mi kis nyugis kertvárosi környezetünkben ez nem megszokott. Igazi horrorisztikus hangja volt a nőnek.
Szóval kimentem pisilni, mire a méhem megfájdult. Mindig ezt teszi, ha éjjel felkelek. Gondolom bébi felébred a mozgásra. Franc tudja igazából mi. Szóval visszafeküdtem, de nem tudtam aludni. Időtöltésként elkezdtem figyelni a méhemre. Mondván nehogymár ne érezzem egy most kb. 8 centis lényt, ha ott mocorog! Hosszas koncentrálás után egyszer csak úgy éreztem, hogy valami állati gyorsan átfordul bennem. Na mondom, hű, ez érdekes, figyeltem tovább. Kb. 10-15 másodperc múlva ugyanezt a forgást éreztem visszafelé. Aztán már semmit, pedig sokáig figyelgettem. Fogalmam sincs, hogy tényleg ez volt-e, mert mostanság lépek csak be a 14. hétbe, és első babás vagyok. Lehet, hogy csak félreértelmeztem valamilyen más mozgást?! Mondjuk a terhességem eleje óta nagyon érzem a méhem. Mondtam is már a 6. héten, hogy simán körbe tudnám rajzolni :o)
Szerintetek...?!
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!
Hizás fogyás témában nekem csak annyi volt, hogy az első időszakban (ami nekem kb. a 14. hétig tartott) kicsit hányós voltam és elég sokszor étvágytalan, a kaják kiválasztását pedig elsősorban a szaglószerveimre biztamKép Reggeli után pedig mindig leheveredtem egy kicsit, hogy az biztosan megmaradjon bennem, ja és nem híztam semmit. Aztán 2. harmadban megjött rendesen az étvágyam, most meg már egy kicsit túl is lőttem egy kicsit a célon, de emiatt már nem izgatom magam. A magzatmozgást én el tudom képzelni, hiszen azt szokták mondani, hogy első terheseknél általában később jelentkezik (mert addigra ismerik fel biztosan, hogy tényleg a babót érezték). Én a 16. hét elején éreztem úgy, hogy ez már tutira a manócska pörgése, de ez szerintem nem zárja ki azt, hogy előtte ne lehessen érezni, max. bizonytalan az ember.
De szerintem mind ez a kiváncsi várakozás, hogy vajon tényleg ő volt-e, mind a későbbi már biztosan érzettm mutatványok csodálatosakKép
Á.
hÁgnes
 
 


Sziasztok!

Még a múlt héten feltettem egy kérdést, amire nem kaptam választ. Most megpróbálom még egyszer, hátha nagyobb sikerrel járok Kép

"Egy kérdés, ami eszembe jutott: mennyire hálóinges-köntösös hely a Jahn Ferenc? Én ugyanis nem vagyok egy ilyen típus, előző szülésemkor is melegítő-póló kombinációban viseltem el a kórházi létet ( napközben ). Szólnak ezért a kombinációért, vagy itt is megoldható? "

Köszönöm a választ!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Júliusban voltunk szülőszoba látogatáson a JF-ben, ott a szülésznő melegen ajánlotta az előlgombolós hálóinget, mert azt szoptatás szempontjából higénikusabbnak tartják, de hogy gyakorlatban ehhez mennyire ragaszkodnak azt nem tudom.
Á.
hÁgnes
 
 


Szia Ági!

Nekem szülés előtt 2 héttel be kell feküdnöm, igazából arra az időszakra gondoltam. Ugyanis akkor még szoptatni ugye nem kell, meg még elég sokat fogok mozgolódni, nem vagyok egy egyhelyben ücsörgő típus.
Egyébként meg tök jogos a gombos hálóing megoldás szülés utánra.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi: őszintén szólva én nem hinném, hogy bárki is nagyon beszólna a cuccért, bár a fene se tudja. Lehet, hogy az a jó köztes megoldás, ha viszel hálóinget, pizsit, meg "normális cuccot". Aztán kifigyeled a dolgokat. A felesleget visszaküldöd a családdal, aztán a befutóból meg vitetsz be. Vagy ilyesmi. Azért persze jó lenne, ha válaszolna valaki, aki ezt biztosan tudja, mert engem sem dobna fel ez a hálóing dolog... Persze ha 4 napról van szó, azt kibírja az ember, de lehet, hogy előtte már bent kell feküdni időnként, vagy egyszer huzamosabb ideig. Na mindegy, ez legyen a legkevesebb, bár a választ én is várom!!! :o)
V.
(aki még 3 napig hajadon...)
vantal
 
 


Szerintem azt veszel fel amit akarsz, ha tiszta, senkinek semmi köze hozzá. Szerintem ez nem is lehet kérdés. Három éve a BM-ben császár után, amikor már bírtam mozogni egy vékony macinaciban és pólóban pompáztam, ott kicsit furcsán néztek rám, de én meg úgy gondoltam, hogy nem vagyok beteg, és ha már a sors úgy hozta, hogy itt kell dekkolnom 10 napig, akkor ezt azzal ellensúlyozom, amivel tudom. Vagyis pokolba a hülye hálóinggel. Most pénteken szültem , vasárnap mentem haza, de szombaton már behozattam egy rövidgatyát pólót, mert jól voltam, fent voltam, gyerekeztem, kimentem sétálni a folyosóra a babával, plusz itt ki kell menni az étkezésekhez is, hát én nem fogok hálóingben mászkálni. Itt senkit nem zavart, nem is szóltak. Más ha feküdni kell az ágyban, vagy nem tud valaki felkelni, akkor nyilván egyszerübb ellátni ha hálóingben van, de egy teljesen önellátó kismamának nem látom be miért kellene. Én is utálom egyébként (most is szoptatok, de inkább lekapom azt a pólót magamról éjszaka). Meg fel is lehet húzni, nem? Nappal is úgy csináljuk.
moncaberta
 
 


Köszi Moncaberta!!! KépKépKép

Kép
Kép
yndi
 
 


Doktor!
Hova tűnt?
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor Úr!

Volna egy kérdésem Önhöz. Barátnőm 23 hetes terhes, és a vizeletében a cukor: ++. Ez már többször is előfordult Nála. Mit jelent ez? És van-e valami veszélye?

Válaszát előre is köszönöm:
Beatrix
beatrix28
 
 


Vantal!

Nagyon közeleg a nagy nap! Kép Az előkészületek rendben mennek? Hogy érzed Magad?

Ha addig már nem jönnék, akkor sok boldogságot és szép esküvőt kívánok Neked. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


bea!
Terhesség alatt gyakran van cukor a vizeletben. Ha megtörtént eddig a cukorbetegség megfelelő szűrése a terhesség alatt, akkor nem kell törődni vele. Ha valami miatt még nem volt akkor viszont helyes elvégeztetni cukor-szűrést, mert a terhességi cukorbetegségnek számos és komoly veszélye van a magzatra nézve (l.d, még Terhesség és cukorbetegség topikot)
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm.Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Kedves Doktorúr!!! (de mindenki más válaszát szívesen várom!)

Arra lennék kíváncsi, hogy terhesség alatt, ha nincs különösebb panasz, hányszor illendő hüvelyi vizsgálatot végezni. Merthogy nálam 6 hetesen volt az utolsó, akkor kaptam egy gombaellenes kúpot egy enyhe fertőzésre. Azóta orvost váltottam, aki 11 hetesen UH-on megnézett, de semmi más.(persze elküldött vér, vizeletvizsgálatra, háziorvoshoz, stb.) Most vagyok 13 hetes, 16.héten lesz ugye az AFP, 18.-19.héten megyek következő UH-ra, de nem hozzá, mert ott az a szokás, hogy legalább egy másik orvos is lássa a babát UH-on, tehát megint nem találkozunk. Legközelebb csak a 24.héten kell hozzá mennem. Nem késő már ez egy kicsit? És mi van, ha valami fertőzés feljut a babáig és ezért történik vele valami? Persze gondolom, hogy ha valami panaszom lenne, megvizsgálna, de attól még, hogy nincs kifejezett tünetem, lehet még valami baci vagy a gomba, nem? És mi van, ha a 24.héten már későn derül ki?
Máshol és másokat is ilyen ritkán vizsgálnak meg? Nem lehet ebből baj?

Köszönöm mindenkinek!!!

Móni
Monik
 


Monik!

Nálunk (Szolnokon) az a szokás, hogy a kismamának 3-4 hetente kell menni az orvosához és/vagy a tanácsadóba, és minden alkalommal van kézi vizsgálat. Akinek van saját orvosa, azt a tanácsadóban nem vizsgálják. Persze nem tudom, hogy ez mindenhol "kötelező"-e, de én úgy gondolom, így nyugodtabb az ember.
Azért kíváncsi vagyok, hogy a Doktor Úr mit válaszol.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: