Új privát üzeneted érkezett!

julcsikám
Látom te is tipikus kismami vagy, ami a gondolkodásodat illeti.... :lol: olvasd csak vissza , mit irtál. Nem baj, igy is értjük. :wink: :lol:
Sokszor én is úgy vagyok vele, hogy megkérdezem például a páromtól, hogy kér -e rágót és mire kiveszem a táskámból meg kell kérdeznem újra, hogy:....Kértél? :lol:
Mindegy, én azóta , hogy kismami vagyok , minden fontos dolgot felirok, különben nincs esély. :lol:


Rencsike
Akkor Boldog Névnapot Drága!
Szerintem ez teljesen logikus , hogy nem akarsz nagy banzájt. Nálunk általában a szülinapok szoktak nagy bulik lenni, de most augusztusban amikor volt az enyém, én is mondtam mindenkinek, hogy nem tartom meg. Még, ha segit is a család megszervezni, stb, akkor is egész este kirakni a kajákat, leszedni, elpakolni, stb,.ááá túl nagy macera. Nem is kértem semmit, ruhákból úgyis 1-2 darabot veszek amit terhesként hordok, aztán elajándékozom(több terhességet nem tervezek, aztán ki tudja :wink: ), az illatszeret most nem igazán birom, gyerek cuccokban én még abszolút nem gondolkozom,úgyhogy semmi jó ötletem nem volt, minek örülnék. Ennek ellenére mindenki felköszöntött, kaptam ruhát , parfümöt, virágot, stb :lol: , de igy volt jó, hogy nem csináltam nagy bulit.
MOZI: Mi is inkább itthon dvd-ünk, de ha moziba megyünk akkor az Arénába megyünk-amióta megnyilt-van az a VIP rész, én azt szeretem.Igaz a jegy drágább, de benne van az étel, itla és nagyon kényelmesek a székek. A kaja nem nagy szám, csak a szokásos büfé, szendvics, pogácsa, apró süti, de a pultból mindent lehet kérni amit egyébként szokott venni az ember,popcorn, nachos, üditő, perec, stb.
A fotelok nagyon kényelmesek , nagyok és távirányitóval fel lehet emelni a lábtartó részt illetve hátra lehet dönteni az ülést, szóval szinte olyan, mintha itthonról a kanapéról néznéd a filmet.5 soros a terem, de mindenhonnan jó látni. Mi a Harry Pottert néztük meg utóljára, de meg is ijedtem az egyik résznél, másnap apánkat ezzel fárasztottam, hogy remélem a picikéim nem érezték meg, hogy a mami megijedt a gyerekeknek szóló filmen. :lol:


moncsikám
A herpeszhez nem értek, nekem még sose volt, szerencsére.
Viszont az elmúlt pár napban marhára szédülök. Néztem a vérnyomásom, annyi amennyi szokott 106/ 56, de mindig alacsony-kivéve apánknál-szóval amiatt nem lehet, iszom eleget, olvastam, hogy előfordulhat szédülés, de nekem néha olyan érzésem van, mintha most szálltam volna le a legdurvább hullámvasútról.
Na moncsika, ne mond már, hogy neked egészen a védőnőig kell menned egy jó kis pletyizésért... :lol: :lol:
Csütin én is megyek hozzá, ma meg voltam a házi dokinál , mert kell labor controllra mennem. Figyú nem irtad meg mi az a Cmv vagy mi? Nekem ezt nem kérte apánk, neked miért kérte?
Érezted már azóta, a baba mozgást? Irj rögtön, ha érzed. :lol:

angel
Gratula ! Szép kismamiságot kivánok!
Ha lesz időd mesélhetnél kicsit az első otthon töltött időkről. :wink:

ercsikati
Akkor lehet én értettem valamit félre, úgyhogy hagyjuk is a múltat, úgyis mindkettőnk életében új fejezet kezdődött... :wink:
Pénteken mész apánkhoz?
ááá, ő úgyis lány párti, azt fogja mondani amit ő akar :lol:
Majd a genetikai-n esetleg jobban meg tudják mondani.
Mikor derül ki, hogy hány babáért drukkolhatunk?
chilike1
 
 


lenne még 1 kérdésem..
holnap megyek teljes renoválásra, mert már nem ismerek magamra :lol:
azt szeretném megtudni, hogy bejelentkeztem a kozmetikába, mondtam, hogy kismami vagyok, azt mondták, van kifejezetten kismamiknak való kezelés, homeopátiás krémekkel, stb. Valaki tud valami amit NEM szabad ilyenkor használni? Igazságszerint , amióta terhes vagyok még a bazi drága itthoni krémeimet, hidratálóimat, pakolásaimat se használom, nehogy felszivódjon egy kis ránctalanitó a gyerekekbe :lol: :lol:
Valószinűleg a szempillámat, szemöldökömet nem festettem be(túl becari vagyok), de ettől függetlenül, ha van avalkinek valami tapasztalata, azért elmondhatja.
Ja és van náluk olyan hajfesték(mert fodrászhoz is megyek , vágatni) ami nem tartalmaz ammóniát, hanem joghurt alapú, olasz, de nem tudom, inkább nem meliroztatok, mert aztán ki tudja mit hazudnak össze, nem? Szerintetek?
chilike1
 
 


Kata! Mindig azt mondom, mindegy hogy fiú, vagy lány, csak embergyerek legyen. Nagyon szeretnénk kislány(okat) de ha fiúcska lesz, épp úgy örülünk majd neki.

Chilike! Én is szédültem a múltkoriban,mint a liba. Mostanában épp nem, de semmi nem garantált a jövőre nézve. Én pl. újabban viszketek(mármint pocak és cicitájon), míg te az elején panaszkodtál erről.
Tééélleg! A laborkontrollt én is vártam, hogy kell majd.Csak nem felejtette el a védőcsajszi a nagy dumcsiban?! Majd felhívom, megkérdezem.
Ez a CMV egy rusnya vírusfertőzés, amit ha frissen szedsz össze....hát, csak annyit mondok, semmi jó. Általában nem írják ki a dokik, mert nagyon drága vizsgálatok, de nekem sikerült egy nagyon készséges dokiba botlanom az SZTK-ban, aki az IVFbabára való tekintettel mindent kiírt. Még egy bónusz Chlamydiát is, pedig az benne se volt a kiskönyvben. :lol: :lol:
Ritka készséges doki (mivel sima rendelés-ingyen!), mikor a leletért voltam, akkor is mondta, hogy bármit tehet értem, keressem fel bátran.
Esténként lefekvés után tapizásos úton szoktam Őt érezni. Meg néha gyanús kis "rángást" nap közben is.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 

 
 

Chilikém, én erre nem görcsölök rá ennyire. Nem sminkelek ész nélkül, de ha elmegyek valahová nem félek egy kis spirált fölkenni. A hajamat meg nyitott ajtóknál, ablaknál festem, hogy ne szívjak sok "szagot". Hajlakkot soha nem is használtam. Az a kis krém meg este-reggel nem hinném, hogy sokat árthat.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


erről a cmv-ről nem hallottam, de a chlamidiát nálam nézte apánk, már nem tudom pontosan hogyan, kenettel vagy nem is tudom, de emlékszem, hogy volt róla szó, hogy minden oké.
a labor kontrollt apánk kérte, nem a védőnő, de le kellett mennem a házidokihoz feliratni a papirt, tudod azt a beutalót.
Kozmetika, fodrász vélemény???
Hogy érzed tapizásos módszerrel? nem értem? miért ki is tudod tapintani, hogy hol van? Én még azt se szeretem, ha valaki a hasamhoz ér, nehogy megnyomjam vagy valami. Még a nacimat is lejebb tolom, ha érzem, hogy nagyon hozzám ér , nehogy szoritson vagy valami.
Én inkább csak azt érzem, hogy van bennem valami(vagy valakik), de ezt igy nem tudom elmondani milyen, olyasmi, hogy igy érzem, hogy ott vannak, de nem érzem, hogy mozognak vagy ilyesmi. A kocsiba , ha ülök és van egy kátyú vagy csak göröngyös az út, akkor is igy érzem, hogy igy tele van a hasam, igy nyom vagy mi.
Mit ettél ma?
Én vettem tegnap mandarint, azt hittem nem lesz jó, olyan keménynek tűnt a héja és az mindig olyan savanyú, nem is vettem sokat csak pár szemet, de olyan finom , édes, márcsak 2 db van belőle. :lol: Igaz sok benne a mag, de nagyon fincsike.
chilike1
 
 


sminkelni én is sminkelek, használok sminlemosót meg arc tonicot is, de a szokásos hidratáló, ránctalanitó krémeimet nem használom.
Dehogynem, tudod milyen hatásos az a sok krém, valamennyi biztos felszivódik belőle, azért is vagyok ilyen szép... legalábbis a reklámok szerint :lol: :lol:

Szempilla, szemöldök festésről mit gondolsz?
chilike1
 
 


Nem nyomogatom én sem. Csak hanyatt fekve, ha a hasamra teszem a tenyerem (mind a kettőt, hogy egészen befedje), akkor előbb utóbb valahol megérzem a kis böködést, úgy 3-4 az adag. Nagy türelemjáték, mert van hogy fél órát-órát is fekszem "hasztalan". Azt is lehet érezni, ahogy vándorol, forgolódik, mert egy idő után picit arrébb érzem újra. Jópofa dolog, de nagyon várom már, hogy úgy istenesen belém rúgjon egyet!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Azt én nem szoktam festetni, de gondolom hajfesték-szerű cuccot kennek rá, csak sokkal kevesebbet, mint a hajra. Nem hinném, hogy sokat árthat.

Újabban írom, hogy mit kajálok, hátha így kevesebbet eszem.
Vettem hungarocellt (Hamletet), este már azt eszem kenyér helyett, hátha javít valamit a helyzetemen. Sajnos, amíg nagyon nem muszáj, nem tudok a szendvicsről lemondani. Édességet nem eszem, de a normális kaját igénylem, mert megszoktam. Soha nem éltem ilyen "csirkekajákon".
Ma a reggelim 2 kicsi szelet kenyér volt kenőmájassal (tudom, a legdurvább kaja a kenőmájas, de reggel talán belefér). Délelőtt ittam egy 3:1 kávét, egy csokis nápolyival. Ebéd husileves (benne tészta, répa). A másodikat mindig 2-3 órával a leves után eszem, az rakott karfiol volt. Vacsira vagy virslit, vagy Hamlet+tejföl+párizsi szenyót fogok enni. És minden este legyűrök 1 almát (általában nap közben is egyet). (igazi szabolcsi alma anyukáméktól!)

Írtam privit! Láttad?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Chilike!
Én majd csak 20-án megyek Apánkhoz! :( Szerintem egy örökké valóságnak fog tűnni az az idő! Bár már jövő héttől betegállományban leszek, de biztos nehezen jön el a várva várt nap! Remélem, hogy 2 babáért izgulhatunk és aggódhatunk! :) Mert hát az egész terhesség egy aggódás! Aggódsz, hogy a köv. UH-n minden rendben legyen, a szülés rendben menjen........stb.
A kozmetikussal egyébként én is úgy vagyok, hogy valamikor majd meg akarom látogatni, és nekem is azt mondta, hogy vannak Homeopátiás szerek amit kifejezetten kismamikon szokott "bevetni"! Én még azt akartam megkérdezni, bár lehet hülyeség, hogy epilálni lehet vajon? :roll: :oops:
Ja! És én a szempillámat mindig kifestem, nem vészesen, de azért mindig van rajta! Persze a márka elég jó, így megbízom bennük! Vagy lehet nem kéne? :roll: :roll:

Julcsi!
Szupi, hogy negatív lett az eredmény! Biztos, hogy a másikkal sem lesz semmi gond! +++++++++++++++++++++++

Moncsiga!
Akkor szorítok, hogy kislány legyen! :) Aztán a következő, a következő...... Tényleg szeretnétek majd tesót Dórinak?

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hú lányok, én tényleg becsavarodtam... kb. 4-5 szót olvastam félre, amig a hsz-aitokat néztem. pl. laborkontroll=lábkontroll???, hajamat=hájamat, meg ilyenket :))

Igazad van Chilike, hülyeséget írtam, a hepa lesz kész 2 hét múlva :)

A kozmetikusról: én már voltam , miután betöltöttem a 12. hetet. Az alapszabály, hogy semmiféle elektromos izét nem lehet kérni, tudod, amiket szoktak csinálni kezelés alatt-után.
Szeirntem szempillát-szemöldököt festetni lehet. A hajat festeni úgy tudom, nem annyira jó, de a melír OK, mert az nem érintkezik közvetlenül a fejbőrrel. De itt is vigyázni kell a festék párolgásáára, amit Moncsika is ír, hogy nyitott ablaknál kéne, amit fodrásznál nehéz megoldani. Én szerintem nem fogok melíroztatni... de a vágatást alig várom!!!

Kata,
Epilálni miért ne lehetne? Én szoktam minden héten :D
Egyébként nekem eddig az a személyes tapasztalatom, hogy az első 12 hétben nagyon lassan megy az idő, de utáne felgyorsul, most már csak mindig csodálkozom, hogy megint eltelt egy hét... pedig itthon vagyok, nem csinálok semmi különöset...
vjulcsi
 
 


Moncsika,
Hát nem sok, amit ettél.... ennyire oda kell figyelned? Napi kétszer hungarocellt enni...:( hát nem túl jó.
Azt ugye tudod, hogy a májból/májkrémből csak keveset szabad enni? Ennek az az oka, hogy rengeteg A vitamin van benne, ami ugye zsírban oldódó, nem ürül ki, vizsont a túl sok belőle árt a babucinak. Na nem mintha a májkrémben olyan sok máj lenne persze, csak azért írtam, ha esetleg nem hallottad volna.
vjulcsi
 
 


Julcsikám, te vagy az én emberem! :lol: :lol: Szerintem sem túl sok ez...
A májat mióta babát várok nem bírom megenni, igaz nem is próbáltam, de nem sok ingerenciám van rá. Kenőmájast meg tegnap meg ma ettem először, mióta ez a kis porontyot hordozom magamban. Ha elfogy, ez az adag, egy ideig megint nem veszek. Így talán nem ártok a koleszterin szintemen kívül senkinek.
A hungarocell meg szerintem kifejezetten finom. Már a búzából készült, annak fincsi pirított íze van. A rizsnek semmi íze, az nem fincsi.

Én a 11. héten bizony befestettem a hajam. Már rémesen néztem ki... Most is erre a műveletre készülök. Sajnos nem tehetek másként, mert rémesen őszülök. :oops: Tudjátok, az évek vasfoga... :wink:

Kata! Ha ez a baba egyben kijön, akkor megmondom, lesz-e tesó. Jó?? :lol: Különben én mindig sok gyereket szerettem volna, de legalább hármat. Most úgy vagyok, hogy örülök, ha kettő belefér...
A sors kicsit átírta a forgatókönyvet...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


jó reggelt :lol:

szokás szerint megint nem tudok aludni :roll:
nagyon car ez, mert megfigyeltem, ha éjfél előtt lefekszem, akkor már ilyenkor fennt vagyok, de nem nagyon tudok mást tenni mivel megy a család reggel a dolgára, nem maradhatok fennt egyedül hajnalig viháncolni :lol: , igaz igy se jobb, mert a sötét lakásban kóválygok a meleg kakaómmal, aztán teszek még egy próbát, hátha tudok még aludni 1-2 órát. :wink:

Julcsika
Pont irtam moncsikának, hogy én is kb. ennyit eszem, csak én tönköly vagy rozskenyérrel helyettesitem a hungarocellt.
Tegnap este mi is erről beszélgettünk , hogy jövő héten leszek félidőnél ami a terhességem illeti, hihetetlen , hogy még kb. ugyanennyi és itt vannak a babák. :wink: Nyáron voltak nehezebb napok, amikor mindenki ment strandra, vagy wellnesselni valamerre én meg itthon maradtam, mert nem birtam a meleget, de azon kivűl nagyon repül az idő.Szerencsére! :wink:


moncsika
Nekem is hozott anyum abonettet, csak valahogy nem tudom magam rávenni, hogy azt egyem kenyér , vagy kifli helyett..
Tudod a kenyérnek finom ropogós a héjja, belül meg puha, az az abonett meg csak pattog a fogam alatt :lol:
Még szerencse, hogy nálam nem látszik majd , ha őszűlök, max: azt hiszik világosabb szinre váltottam :lol:
Este mondtam a páromnak, hogy az egyik dolog a terhességben az, hogy nem tudom hozni a formám. Eddig megszoktam, hogy magamat kényeztetetm(mostmár a babákat fogom) meg persze a páromat, de ilyenkor valahogy változik az ember kisugárzása is , arról nem is beszélve, hogy sok apróságot nem csinálok, amit ezelőtt megtettem. Plédául pont ilyen a haj és köröm festés, hiányzik egy jó habos fürdő, stb., stb. De ezek mégse fontosak annyira, igy hogy tudom, hogy jönnek a bébikéim. :wink:
Majd utánna helyre hozom a formám.
Én is nagy családot szerettem volna, ezért is örülök a 2 babának+ itt van a párom kamasz lánya úgyhogy igy már azért meg van a létszám. :lol:

gmelcsi, rencsike
Mi a helyzet? merre vagytok? Mármint nem most igy hajnalok-hajnalán, hanem úgy általában?
chilike1
 
 


Moncsika,
Ja ha szereted a hamletet, akkor jóóóó :) Én is ettem egy időben, én hamar meguntam... meg a végén már annyit ettem belőle, hogy nem vagyok biztos benne, elértem a kívánt fogyihatást :)

Én teljes kiőrlésű kenyeret eszem, általában itthon sütöm (van kenyérsütő gépem). Na nem kell bonyolultra gondolni: találtunk az aldiban előre bekert és ráadásul olcsó lisztkeveréket, csak azt és vizet kell betenni a gépbe, és 2,5 óra múlva már ott illatozik a meleg kenyér...Mondjuk én annyiból figyelek oda, hogy ezt a kenyeret is csak délelőtt eszem, délután meg este már nem (kevés kivételtől eltekintve).
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon nem jó az étvágyam... nem akarok hülyeségeket írni, de én még nem híztam semmit a pozitív teszt óta, és már néha azon rinyálok, hogy a baba megkap-e minden szükséges tápanyagot? Nagyon remélem, hogy tőlem lenyúl mindent :)
De valahogy úgy érzem, majd a 2. félidőben (:) tisztára mint egy focimeccs) fog jönni a hízás.

Nagycsalád: én mondtam férjemnek pont nemrég, hogy én még kétszer mindenképpen szeretnék várandós lenni, annyira élvezem...picit ingatta a fejét, de majd meglátjuk :)
Mindenesetre az biztos, hogy sosem fogunk már védekezni, és azért reménykedem benne, hogy fog jönni meglepetés szerelembaba az életünkben :)

Nektek már csak 1 hét a félidőig! :) Juhéééé :)
Moncsika, izgulok a pénteki UH-d miatt, tuti biztos vagyok benne, hogy ki fog derülni a neme, és nekem van is megérzésem, hogy mi lesz. Mondjam, vagy úgyis mindegy? ::D
vjulcsi
 
 


Rencsikém,
gyere és mesélj, milyen volt a romantikus mozizás?
Jó volt a film? Ugye jóképű volt benne a főszereplő? (nekem nagyon tetszik :oops: )

Melcsike,
Veled mi újs? Mikor mész a Jánosba? Ugye beszámolsz nekünk utána, én is nagyon kíváncsi vagyok!
És a CTG-vel mi a helyzet, mikor kell menned?
vjulcsi
 
 


Mondjad Julcsi, milyen nemű babát súg a megérzésed! Sőt tőlem lehet fogadásokat is kötni rá. :D

Mi is szoktunk anyóskával kenyeret sütni. Fele fehér, fele barna, vagy tönköly lisztből. Tényleg nagyon fincsi illat van tőle. Csak gondoltam, az is kenyér, ezért cseréltem le a pufibúzás csodára.

Igazad van Julcsika, tényleg már a várandósságért magáért megéri az egész. Lehet, hogy hülye vagyok, de minél jobban látják mások is,ahogy nő a pocim, annál jobban élvezem. :)

Na, én sem bírtam hajnalban aludni! Ha tudom, hogy itt kórincálsz Chilike, akkor benéztem volna.

Ma du. lesz az első szülésfelkészítő előadás az Egomi kórházban. Úgy készültünk, hogy elmegyünk. Olyan aranyos Petim, én először arra gondoltam, hogy elvisz, és amíg én az okosságokat hallgatom, addig hazamegy, DE! Ő önként jelentkezett, hogy szeretné ő is meghallgatni, ha beengedik. Gondolom, hogy beengedik, hát legalább annyira érinti őt is, mint engem...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Na jó Moncsika te akartad :)
Én Petit érzek nálatok, szerintem kisfiatok lesz.

Biztos, hogy beengedik a férjedet, sőt! A múlt heti szülésfelkészítőn, amit a védőnők tartottak, kifejezetetten örültek at apukáknak. Én is szeretném majd, ha Peti is jönne velem (mármint az én Petim :)) a Jánosba a felkészítőre, de sajnos erre sok esélyt nem látok. Nem mintha nem szeretne jönni, de a munka miatt nem nagyon fog tudni...
vjulcsi
 
 


Okés! Kiegyezek én egy vagány kisPetivel is! Velem lehet alkudni. :lol: :lol:

Ha gondolod, szívesen kölcsönadom a Petimet a felkészítőre. Végül is, Peti-Peti egykutya... :lol: :lol:
Én is csak akkor fogok tudni menni, ha a Drágám reggeles, vagy éjjeles, mert buszozni nem akarok. Bár a szülőszoba látogatáskor épp délutános, azt viszont semmiképp nem szeretném kihagyni.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Hello Csajszikáim!!!

itt avgyok, csak vendégek voltak és most tudtam csak géphez ülni.

Én a 3. hónapban festettem 1x a hajam mert esküvőre mentünk, ráadául baromi puccosra és nem akartam égni, de akkor is nyitott ablaknál és csak hennával. Már azóta nagyon aktuális mert ez még május végén volt....csak még szenvedek hgy kit kérjek meg, a tesóm eredeti szakmája fodrász ő szokta megcsinálni, csak mostanában nagyon elfoglalt....Domiapu meg mire kész lenne vele, addigra mér mimd a ketten domcsival mérgezésben elpatkolnánk, neki annyira lassan megy....

Van valakinek hőhuláma, tiszta klimaxos vagyok szakad rólam a víz, majd elkezdtek reszketni.......


A mozi szuper volt, Julcsika nekem is bejön a pacák, bár egy kicsit szőrős volt most.... :D a film nagyon aranyos, lassan indul be, az első fél órán még uncsiztam is, de aztán nagyon beindult és jókat nevettünk rajta....

Moncsikám,
veled álmodtam!! :D :D :D nagyon furi álom volt, nem sokra emlékszem de az tuti, hogy kisfiad született. Tudod, mi a legfurább, hogy én nálad lányt érzek, nem értem mi ez az álom....

Chilikém az egyik barátnőm is kakaózott a terhesség alatt és nagyon rosszul aludt, erre mondta neki a védőnő, hogy a kakaótól van, már nem emlékszem hogy mi az oka, de maikor már nem itta utána sokkal jobban aludt. Arénáztunk mi is de nem vipben, mert nem fért most bele. Mi itt lakunk a közelben, ti merre laktok?

A máj. májkérmről én is hallottam, hogy nem szabad terhesen, sőt tilos, én sajnos a májkrémet nagyon kívánom és már ette is néhányszor, ez nem hoszem hogy ártana....

puszika majd még jövök!!

Kép
rencsi79
 
 


Mégsem megyünk előkészítőre... :lol: :lol: :lol: Dög uncsi témák lesznek, amiből már kiképeztem magam. Anatómiai ismeretek, élettani változások, DIÉTA :lol: , őssejt... inkább csavargunk egyet a Duna-parton. Sokkal jobban járunk a friss levegővel, meg a napsütéssel, mintha összezáratom magam egy csomó kismamával egy teremben.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Rencsibaba! Áruld már el, mit néztetek, amiben szőrösdemégisjó pasi van!?
De jó, hogy már éccaka se hagylak békén! Egyszer én is álmodtam, hogy meg volt a babám, és valaki kérdezte, hogy sírós-e, én meg azt feleltem : Nem, nagyon jó KISLÁNY! :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,

A csúf igazság a címe, és a fickó Gerard Butler, pl. a PS:I love you-ban láthattad.
Drágám, jó kis álom volt, csak kár hogy nem sokra emlékszem belőle, de kipihentem ébredtem...

Kép
rencsi79
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Most így a gép előtt ülve is éreztem a babát! Olyan, mintha egy ideg rángatózna a hasam alján. Ugye Ő az?! :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,
hát persze hogy a babuci!!!!!mikor mentek sétálni?

Kép
rencsi79
 
 


na itt vagyok én is...
Elmentem szépülni, jó sok meló volt rajtam, sokat dolgoztak a csajok, de megérte, mert nagyon jól éreztem magam. :lol:
Tök jó volt a kozmetikus, tényleg teljesen más termékekekt használt, mint amivel általában dolgozni szoktak-ezek gyógynővényesek voltak, sőt még gözölőt sem használt, hanem krámmel masszirozta fel a pólusokat tisztitáshoz, tök jó volt, nagyon jól masszirozott, igaz annyira nem tudtam ellazulni, mint máskor, mert csak egy ideig tudtam hanyat feküdni, aztán már nem volt kényelmes, fel is kellett kelnem, egy picit, aztán már oldalt feküdtem csak a fejemet csavartam felé :lol: , elég sokat ficánkoltam, de tök türelmes volt a csajszi. :wink:
Fodrásznál is voltam, sőt úgy belelendültem , hogy kértem időpontot manikür-pedikürre is. Húúú, nekem úgy hiányoztak már ezek a dolgok, jó rég voltam már, jól esik ilyenkor igy "megújulni".
Igaz semmit nem festettem a végén, se a hajam, se a pillám, szemöldököm, stb, habár javasolták, hogy van ez a speciális hajfesték ami inkább szinező, nincs benne ammónia, de még emésztem egy kicsit, aztán majd meglátom. Jó becari vagyok, mi? :roll:

rencsike
A P.S.I I love you-t én nagyon szeretem, abban nekem is tetszett ez a fickó, akármikor láttam azt a filmet, mindig sirtam rajta. Az a rész nagyon jó benne, amikor a csaj a Prince számra énekel és lezúg a szinpadról, na azon nem sirtam... :lol:
Lehet megnézem ezt is ami most megy, igaz hétvégén mi lelépünk egy kicsit, de majd jövő héten bepótoljuk...

julcsika
Én sem igazán vagyok ám kivánós, inkább csak olyan van, hogy valamit megeszem és az jól esik. Ilyen például a leves, az mindig jöhet... :lol:
Jó, hogy nem hiztál még, ügyi vagy.
Attól még sztem ugyanúgy fejlődik a baba, habár, ha én nem ennék, biztos én is igy érezném, főleg, hogy a mi családunkban kötelező enni,-és nem csak terhesen- :lol:

moncsika
Igazságszerint én azért nem annyira szeretem ezeket a terhességgel kapcs. dolgokat, mert mindig úgy érzem, hogy nem tudnak újat mondani. Nem azért,mert olyan okos vagyok-na jó azért is-, hanem , mert az ember már annyi mindent elolvasott, látott, hallott, hogy kevés az új infó. Eddig olvastam kismama könyveket, de már nem, mert abban is mindig minden hülyeség le van részletezve.


Jaj, én olyan hülyeséget álmodtam, hogy inkább le se irom....
Olvastam, hogy a kismamák szoktak igy-össze vissza álmodni, de ez olyan rossz volt, hogy felriadtam tőle. Pedig alaphangon nem idegeskedem túlzottan vagy ilyesmi, szóval nem hiszem , hogy amiatt van, hogy tele vagyok félelmekkel, vagy ilyesmi.
Na mindegy


Én még nem érzem a babát, ez is úgy bosszant, igaz nem is tudom mit és hol kell érezni...Olyat érzek, hogy belülről úgy húz vagy nyom vagy mi, de reggel is hiába fogtam a pocim én még nem éreztem semmit csak a saját szivem lüktetését(a hasamon, jó mi?)
Pedig jövő hétig mindenképp éreznem kell! Nem is tudom hogy nem érzem , amikor meg uh-n vagyunk annyira mozgékonyak, hogy alig lehet őket elkapni, arról nem is beszélve, hogy mondta a dokinő múltkor, hogy nagyon erős csontozatúak-szerencsére- és állitólag az ezzel is összefügg, hogy amikor még olyan kis puhák, akkor nem tudnak olyan erővel hozzáérni az emberhez, hogy azt kivűlről érezni lehessen.
Na szóval ezt sem értem. :roll:
chilike1
 
 


képzelétek!!! Addig "panaszkodtam" amig a kicsi babáim megérezték, hogy a mami , hogy aggódik , és délután éreztem olyat amit szoktak mesélni, azt a buborék szerű dolgot, nagyon gyengéden, a jobb olalról a bal felé a köldököm magasságában, olyan volt, mintha igy átsuhant volna valami, vagy mintha igy megsimogatták volna belüről a pocim :lol: Nagyon jó érzés volt, tuti, hogy a baba volt, csak nem sokáig éreztem, csak egy pillanatig. Remélem holnap újra érzem!
JUHÉJ :lol: :lol:
chilike1
 
 


Chilikém, már most milyen kis édesek a kicskéid, már most lesik a mami minden óhaját!!!!! :wink: :D

Kép
rencsi79
 
 


Mamikáim!

Gyűjtöttem Nektek sok-sok hasznosat, nem tudom, h itt küldjem vagy mailben? Néha azt nem kapjátok meg + itt másnak is hasznára válhat, nem?

Albi miért tűntél el ennyire????????

Mucim???????

Nem olvasok vissza, hanem rendezem a gyűjtést és írjátok meg, hova tegyem.

Cupppppppppppppppppp

Kép
bodza2005
 
 


Jó reggelt!

Chilike,
De aranyosak a babáid, tényleg nem akarják hogy aggódj miattuk.
Én már szerencsére napok óta érzem Őt, minden nap van valami pici jel. Persze nem sokáig egyszerre, de ez is olyan jó :)
Ma reggel éhes voltam, na akkor is jelzett, hogy 'anya reggelizni kéne már' :)

Moncsika,
Milyen volt a séta?
Azért szerintem a szülésfelkészítőnek sok értelme van (persze nem a várandósággal kapcsolatos előadásnak, mert arról mi tényleg elég sokat tudunk szerintem), de pl. nekünk a következő a szülésről lesz, na arra naggggyon kíváncsi vagyok.

Bodzikám,
de aranyos vagy! Szerintem ott küldd, ahol egyszerűbb... nekem szerintem könnyebb letölteni a mail-ről, de ha neked itt egyszerűbb, akkor itt.

Puszi!
vjulcsi
 
 


Sziasztok itt is! Azért még kicsit parázva, de már jövök :)

Aki előrébb tart hadd kérdezzem meg: Ugye később nem fogok ennyire parázni????

Kép
kislibus
 
 


Kislibus!
Fantasztikus a vonalzód! Bár én tartok még "előrébb", de én már alig várom a 20-át, hogy menjek Apánkhoz, és parázok én is! :)

Bodza!
Egyet értek Julcsival! Ahol neked kényelmesebb oda küldöd! :)

Moncsiga!
Holnap PÉNTEK!!!! :) Juhéjjjj! Gondolom alig várod már! :) Nagyon-nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! :) Hány órára mentek?++++++++++

Chilike!
Ezek a gyerkőcök! Nagyon édesek! Figyelik minden kívánságodat! Neveken gondolkodtatok már? Vannak favorit nevek?

Julcsi!
Ez tetszett!
"Ma reggel éhes voltam, na akkor is jelzett, hogy 'anya reggelizni kéne már" :):D Én az ivással vagyok így! Néha úgy érzem a babák kérik, hogy igyak! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Ercsikati! No akkor megynuygszom, ha úgyis parázni fogok később is, akkor mindegy. :D

Tudjátok mit kívánok egyfolytában? Csemegeuborkalevet. Az ubi ott van az üvegben, a levet meg leittam róla.... :D
kislibus
 
 


OK Csajszikáim! Talán itt a legjobb, h más is megnézhesse, akit érint. Majd nem 1x-re küldöm. ;-)

Libuska! Nagyon kis szép a vonalzód! Én Esztivel hagymát hagymával... :oops: :oops: Amúgy is szeretem, de addig havonta kb.1x ettem, akkor pedig elképesztő mennyiségben é kenyér nélkül is. :lol: :lol:

Moncsicsim! Én lánykát érzek. :D

Kata! Nálad egy fiú, egy Abigél, ezt már írtam régebben is. :D

Julcsikánál is kislányt gondolok. :D

Csomee-nek kisfia lesz legközelebb. :wink:

Bodzijósda

Kép
bodza2005
 
 


kislibus
Háát igen, nem lesz egyszerűbb később se..., mindig van miért aggódni. Hol a köv. uh. miatt, hol a genetikai miatt, hol az amnió miatt, aztán AFP, vérképek, stb, szóval minden kornak megvan a maga szépsége, ahogy szokták mondani :lol: Ez ikres mamiknál még hatványozottabb, mivel a 2 baba(a 3 főleg :lol: ) más eredményt hoz, mint ami a "sablon" mindent egy babára néznek , úgyhogy az ember mindig aggódhat a csillagok miatt a vérképen, stb. De tuti minden rendben lesz, csak tényleg bizni kell magadban, a babákban, szerintem tök jó, hogy egyszerre két babám születik , én abszolút nem vagyok megijedve tőle, hogy sok lesz a teendő vagy ilyesmi, már alig várom... :lol:
Tényleg nagyon szép a vonalzód, olyan kis érzékeny lélek lehetsz :wink:

ercsikati
neked is szánom az előző soraimat amit kislibusnak irtam a babavárásról, tele van örömmel, de izgalommal is, de ennek ellenére tényleg a nő egyik legszebb időszaka ez, én nagyon élvezem :wink:
Ááá, mindenki a neveket kérdezi, mig meg mindig mondjuk, hogy Marika és Sanyika :lol: :lol: , fogalmunk sincs egyébként, eddig mindig elpoénkodtuk a névválasztást, nálunk az apuka nem valami komoly fazon, nehezen lehet vele ilyesmikől komolyan beszélni. Egyenlőre azért drukkol, hogy az egyik babának kinőjjön a kukija :lol:

julcsika
ja, tényleg nagyon aranyosak a babáim, már most imádom őket, pedig még nem is ismerjük egymást :lol:
chilike1
 
 


Chilike,

Azt nem mondta Hajdú Kriszta, hogy ilyenkor már nem nő ki a kuki? :D

Kislibus,
Szép a vonalzód! :) Na, azért én kicsit megnyugtatlak, szerintem a 12. hét után kicsit csökken a para. Vagy legalábbis nálam úgy volt, hogy akkor nem csak izgalom volt, hanem folyamatos aggódás, valahogy nem mertem magam teljes jogú kismamának érezni... 12. hét után ez változott bennem, persze mindig aggódom, hogy minden rendben van-e, de alapvetően sokkal nyugodtabb vagyok. Most már az idő is sokkal gyorsabban halad.
Szóval kitartás!

Drukkoljatok, ma megyek fogorvoshoz! Nem akarok most fájdalmat :(
vjulcsi
 
 


Jah, és úgy néz ki megvan a lánynevünk :) Ha már Bodzi lányt jósolt, készülünk rá :D
vjulcsi
 
 


Julcsi!
Halljuk a lánynevet!!!!! Kiváncsi vagyok! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Chilike!
Nálunk is úgy van, mint nálatok szerintem! ErcsiApu nem nagyon közlékeny fiú neveket illetően, pedig mondtam neki, hogy amennyiben egy kisfiú is érkezik hozzánk, úgy a nevet neki kell megválasztania! Hát mosolygott, de konkrét választ nem adott! :) Úgy érzem együtt kell majd eldöntenünk. Nekem van lánynevem ami favorit, de én fiúban még soha nem gondolkodtam! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Julcsikám,
drukkolok hogy ne fájjon a fogdokis randi!!!! és melyik név lett a kettőből....

Melikém,
mindjárt péntek!!!!! hányingerrel hogy állsz? nagyon eltűntél mostanában.... :cry:

Melcsike,
neked nincs hőhullámod??? nekem folyamatosan van...

Kép
rencsi79
 
 


na itt vagyok julcsika, csak az előbb el kellett intéznem egy telefont, mert közben dolgozom is... :lol:

Nem, azt nem mondta a dokinő, hogy nem nő a kuki, de azt mondta ő is meg apánk is, hogy a kislányok előbb látszódnak, mert a kisfiúk lehetnek olyan pózban, hogy nem egyértelmű, hogy lifeg-e valami a lábuk között vagy sem. :lol: :lol:
Ezért sokszor a kisfiúkat is kislánynak nézik.
Fura dolog ez, én mindig úgy hallottam, hogy a kislányos anyukák vannak rosszul, ők az édeset kivánják, stb, nálam semmi ilyen nincs, és mégis egy kislányom tuti lesz, rencsiek meg még most is rosszul van pedig neki kisfai van, szóval ez is biztos babona, vagy olyan népi száj hagyomány.
Ne izgulj a fogdoki biztos kiméletes lesz.
:wink:

rencsike, gmelcsi
Hogy vagytok? melcsi nagyon el vagy tűnve...
nálatok mikor mondták meg, hogy kisfiatok lesz?

Ma voltam reggel vérvételen, meg védőnőnél. A vérnyomásom hozta a formáját 100/50 :lol: , de inkább alacsony legyen, mint magas. :wink: Egyébként minden oké, a vérképem holnap lesz kész.
Aki tudja kerülje az embereket, az ismerőseim közül többen is elkapták az influenzát, igaz most mindenki aki kicsit meghült ráfogják ezt a H1N1-et, de jobb kerülni a tömeget.

moncsika
merre csavargogsz?

Na megyek mosni, meg nézek valami füdrőrucit magamra, ami még rámjön, mert elutazunk hétvégére, igaz nem szándékozom vizbe menni, de azért egy fürdőbe mégse lehetek talpig felöltözve. :lol:
Úgy tervezem, hogy kiülök a nyugágyra majd és olvasgatok, meg ilyesmi, amig a párom élvezkedik a termál vizben, meg a szaunában. Hmmm imádom a szaunákat, de most egy darabig kihagyom... :lol:
chilike1
 
 


Chilikém, kérdeztem a múltkor, hogy közel laktok az Arénához?
Nálunk már 11 hetesen lehetett látni a kukit, most meg már a golyócskák is tisztán látszódtak (ugye Julcsika?) mi amikor voltunk a Tiszánál nem tudtam fürdőrucit venni, mert már nem jöttek rám, főleg a felsőkből lógott ki mindenem, azt meg én utálom, remélem te találsz egyet amibe még beleférsz! Merre mentek? Kettesben lesztek?

Kép
rencsi79
 
 


rencsike
Hát ahogy elnéztem, már nekem se sok esélyem van a fürdőőrucira, hacsak nem akarok nagyon szexi lenni :lol: :lol:
De valamit meg csak fel kéne venni a fürdőköppeny alá, szóval elég tanácstalan vagyok, gondoltam megvárom a párom, hogy le check-oljon, de már előre látom, hogy amiből a háromnegyed cicim kint lenne és épp, hogy a lényeget takarná, ő már arra is rámondaná, hogy az a jó. :lol:

Nem nem az aréna felé lakunk, habár sokat járunk arra , mert a párom a 14.ker-ben dolgozik, és a nagylány is oda jár suliba, esetleg, ha el akar menni kicsit barátnőzni(-na nem a párom, hanem a lánya :lol: ) akkor általában oda mennek az arénába és igy munka után fel tudja venni a párom. Mondjuk ez nem olyan sűrűn fordul elő, mivel gimis és nagyon sok a lecke, inkább hétvégén van elengedve néha.De én az arénát kedvelem talán a legjobban. Egyébként a 13.-ker.be lakunk.

Tééényleg már a 11. héten látszódott a Domika kukija???
Na majd szólok is a páromnak, hogy ne élje bele magát akkor a kisfiúba, úgy tűnik ő csak lányokat tud gyártani. :lol:
Nekem mindegy, mondjuk, csak egészségesek legyenek. :wink:

Igen kettesben megyünk, wellness szállóba, Egerbe, várom már mert egész nyáron tthon voltam még Balcsira se jutottam le, úgyhogy jól fog esni egy kisit kimozdulni. :wink:
Te mibe vltál a Tiszánál a parton? Kis ruhába?
chilike1
 
 


Chilike,
én kis nyári ruciban voltam, de baromira nem esett jól a nap, pedig nem volt túl erős, így inkább a napernyő alatt feküdtem, maikor éppen nem kirándultunk. A fürdőruha alsók nem szorítanak?Én éppen belefértem, de a pocakomnál már nagyon nem volt kényelmes. Volt egy Calzedoniám aminek a bugyija francia bugyis azzal nem volt baj, de a felső meg 3szöges, na az vicces volt, még domiapu is azt mondta, hogy ebből aztán mindenem kivan :D
De jó lesz nektek!!!!! Meddig maradtok?
Hát igen, mi meg kislányt szerettünk volna, de aztán ott volt a kukika... amikor mentünk a 11.héten már akkor mondta Apánk, hogy 90-95% ott van, aztán a 12 héten az Istenhegyin a 4D már 100% lett.... szerintem nagy az esély, hogy nálatok két kis puncis lesz....

Kép
rencsi79
 
 


Hali csajok!
Jól vagyok fizikailag, csak az érzékeny kis várandós lelkem tépázta meg tegnap egy eset. Még mindig két percenként fakadok sírva, ha rá gondolok. Majd mesélek, csak erősödnöm kell, ha nem akarom telebőgni a billentyűzetet.

Kicsibaba végre megrúgta az Apját is. Szegény Petim, mikor szóltam neki, hogy jöjjön, most érzem, mire odatette a kezét már hiába várt nem volt semmi, vagy én hiába éreztem belülről, hogy most volt valami, ő nem érzett kívül semmit. Na, most jól ősszeszedte magát a kismanóka, mert akkorát rúgott belém, hogy még az Apja is észre vette a kérges tenyerével. Mondtam, hogy ezt biztos nekifutásból nyomta, mert ekkorát még nem éreztem én sem.

Chiliszívem, jó pihit! Eger szupi hely, gyönyörű és én meg imádom!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára moncsiga 2009.10.08 16:37-kor.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Katám,
ne haragudj, de egyelőre nem mondanám meg a nevét :oops: Tudom, csúnya dolog tőlem, hogy mondom, hogy megvan a név, és nem árulom el, szégyellem is magam :) De ha kiderül hogy lány, akkor azonnal mondom, OK?

Chilike,
ez fura, mert én meg mindig úgy gondoltam, h mivel a kuki egyértelmű, azt hamarabb meg tudják mondani, hogy kisfiú... Pl. nálunk azért többször látszódott a kis popója, de kukit nem láttak... így Apánk azt mondta, hogy lehet, hogy csak azért, mert valamiért nem láttuk a kukit és fiú, de ezek alapján ő a kislányt valószínűsíti.
Én is arra tippelnék, hogy inkább 2 kislányotok lesz... de apukájuk annyira el fog olvadni tőlük! :)

A kisfiú kuki tényleg nagyon látszik a felvételeken, nem akarom 'kibeszélni' Rencsike Domiját, de szóval... rendesen megmutatja, hogy ő bizony fiú, nem lehetne eltéveszteni :D

Mi is megyünk még idén wellness szállóba, még tavaly nászajándékként kaptunk utazási csekket, és már be is fizettük, Hajdúszoboszlóra. Már nagyon várom, annak ellenére, hogy igazából csak fetrengeni fogok, de legalább Peti kipiheni magát.

Megjártam a fogorvost: van egy fogam, ami már nagyon régóta rossz, és az utóbbi időben már fájt is. Még tejfog, de nincs alatta maradó fog :roll: Na szóval ezt kihúzták. Kaptam két szurit, aztán pikkpakk megvolt. Iszonyatosan izgultam, de egy hős voltam, nem fájt semmi!!! Majd most fog, mert kimegy a fájdalomcsillapító, hehe...

Rencsike,
Mikor mész szülésfelkészítőre? És oltást mikor kapsz?
vjulcsi
 
 


Moncsi,
Aztaaa, nálunk még sajnos én sem érzem kívülről, csak belülről...
Pedig Peti elolvasta a neten a 17. hét történéseit, ahol azt írják, Apuka már érezheti... és szegénykém nagyon csalódott, hogy még nem.

Sajnálom hogy valami így felzaklatott, ha lesz erőd írd le, talán segít!
Puszi
vjulcsi
 
 


Julcsika! Ez a tejfog szupi! Petimnek is néhány éve húzták ki az egyik tejfogát, de mögötte a "hátsó sorban" ott volt a maradandó is kifejlődve. Most úgy néz ki, mintha hiányozna egy foga, közben meg ott van, csak egy sorral beljebb.
:shock: :shock:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,
ne idegeskedj drága! ha majd tudsz mesélj!

Julcsika,
még nem tudom pontosan. Melyik fogad volt? és most úgy marad "üresen" vagy hátsó és nem látszik?

Kép
rencsi79
 
 


Bodza! És nekem mijeim lesznek? :D
kislibus
 
 


Na ez megint lemaradt:

Kép
kislibus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: