Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy nem írtam, de tényleg nagyon csöndbe voltatok és nekem nem igazán volt mit írnom. Azért minden nap itt voltam és olvastam vagy olvastam volna ha lett volna mit. :wink:
Ahogy Etna írta, kaptam időpontot Kőrösi dokihoz Győrbe. Nagyon izgatott vagyok, most már alig várom a csütörtököt. Ha addig nem is mert nincs mit írni, de csütörtök este mindenképp jövök és leírom nektek hogy mit dumcsiztam vele. Nagyon várom és remélem nem vizsgálgatnak csak egyből nekiállunk. Minden nap telefonáltam. Hétfőn kiment a fejemből mert dolgoztam ezerrel és csak 9-kor telóztam, hát le is csúsztam az időpontról. Kettő időpont volt. Hát nem is számítottam rá hogy ilyen hamar sikerülni fog.
Noki, annyira aranyos ez a kis csaj, hogy az már hihetetlen. És gratulálok a férjed új-régi munkahelyéhez. Ez nagyon jó hír.
Detko, nagyon klassz hogy költöztök, de vigyázz magadra.
Rája baby, annyira jó olvasni hogy ilyen jól vagy. Örülök hogy ilyen hamar sikerült babásodni. És főleg hogy jól vagytok. Ha lesz uh képed ugye fel teszed?
Tinkyb, hogy vagy? Te megvárod a klinika indulását?
Etna, nem semmi amit írsz. Már megint sz....rá röhögtem magam. Kukucskálsz a slozin? :lol: Te nő, téged klónozni kellene hogy a következő generáció is megismerhessen.
Zsiby, szépen fejlődik a hercegnőd. Majd kérünk fotókat.
Bobcsike, megfázni most nem ér. Tessék vigyázni magadra.
Baba, gratulálok a két csajhoz. Én is ilyet akarok. De ha fiút kapok, azt sem bánom. Én bárminek örülnék csak egészséges legyen. Ne hogy meg erőltesd magad a nagy munkálatokban. Te is vigyázz magatokra.
Évi, tök jó hogy az unokaöcsikéd jól van. V doki nekem decembert mondott, de bármikor telefonálhatsz és meg kérdezheted a nővért. Az engedélyre várnak.

Csajok, legközelebb majd csütörtök este vagy péntek reggel jövök a hírekkel, de addig olvasom a fórumot, itt vagyok. Írjatok.
Mindenkit puszilok, ölelek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Edina: ez a gyerek már most ilyen igényes hát, ebbe az anyjára ütött.Már készítem a pocim rá :D :lol:

Detko: gratula az új házatokhoz sokan lesztek szükségetek van rá :D :D sajna megint nem tudunk talizni mert mi 26.-án megyünk Kósa dokihoz és nov 19.-én Hajdú Krisztához 18. heti genetikára ti oda mikor mentek?

Zsiby: köszönöm a köszöntést neked is aranyos vagy.
rája baby
 
 


Sziasztok!
Márk vagyok,Andi uncsitesója,szíve csücske.Ne haragudjatok,hogy nem ír,de most én vagyok fontosabb!Tudjátok reggel suliba visz,utána vízilabda edzésre visz,este tanul velem.Szerdáig így lesz,utána már a tietek lehet Andi! :) :) :)
Puszi minden lánynak és Szép napot!Csákó Márk
bandy27
 
 

 
 


Kép
baba1973
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek ,mert tudjátok néha csak azt veszem észre ,hogy megint vasárnap van :D
Reni!
Várunk benneteket nagyon ,de nagyon!
Jó pocak növesztgetést :D
Andy Uncsitesója Márk!
Nagyon örülök ,hogy írtál nekünk :D
Jó tanulást és edzést neked!!
Remélem azért Andyval egy kis bolondozásra is van időtök?!
Puszi nektek!!!
Vasikáé
Nagyon örülök ,hogy kaptál időpontot és belevágtok megint a dolgok közepébe!!
Az egyik kedves ismerősöm is most megy Győrbe lombikozni!!!
Ha gondolod akkor megadom a mail címét,jó ilyenkor egy ilyen emberrel eszmecserét folytatni! Szerintem!
Nekem is jó volt anno Edina :D És most is jó ,hogy van! :D És lesz is....remélem!
Detko
Jó költözködést!
Húúú kitartást hozzá!!!
Zsiby
Cora-ba lehet ilyen kis jelmezeket kapni mint ami Rékán is van :)
Hogy vagytok?
Ha van időd akkor írj majd mailt!
Tejcsid van?
Mellszívót vettél?
Baba
Húúú ez most jól jött ez a link.
Gondolkodtam,hogy a rota elleni oltóanyagot beadatom ,de azt hiszem mégsem!!!
Csak a kötelezőket és kész....amit meg el kell,hogy kapjon azt meg kibírjuk és átvészeljük!
Na és a legfontosabb dolog,hogy GRATULÁLOK a csajokhoz :D
Úgy örültem amikor olvastam!!!!
Párom már most nyaggat,hogy neki kell még egy lányka!! És képzeld,nem is engedi,hogy spirált vagy gyógyszert szedjek.....viszont én még nagyon nem vagyok felkészülve 1-2-3 évig tesókára......azt hiszem :D
El sem hiszem ,hogy már lassan a 20dik hétben jártok :D
Nagyon örülök nektek!
Nevek vannak már?
Vagy írtad,de én lemaradtam róla ?!
Vigyázz magatokra nagyon!!!
Bobcsike
Milyen lett a vizelet eredmény?
Remélem,hogy csak vaklárma volt ez a felfázás dolog!!
Vigyázz magadra!!!
Évi
Szegény unokaöcséd :cry: ,de hála égnek,hogy jobban van már!!
Minden jót nekik!!!

Most mennem kell,mert ha hiszitek ha nem, de ezt a levelet reggel 9kor kezdtem el írni és most tudom még csak elküldeni!
Természetesen word.-be kezdtem el,nehogy eltűnjön pikk-pakk :D


Sok puszi mindenkinek!!
És bocsi ha kihagytam valakit,de már nincs több időm ma írni :(
Ígérem pótolni fogom a hiányosságokat!
Jönnek babalátogatók :roll:

Kép
noki&potyi
 
 


Noki, köszönöm a segítséget, de egyenlőre még semmit sem tudunk és kérdésem sem lenne, nem is tudom mit írhatnék a csajnak. Ha kicsit többet tudok akkor szívesen segítek neki ha tudok és szívesen cserélek vele észrevételeket. Majd csütörtökön este tudok jelentkezni mert megyünk Győr után Enyingre, majd Polgárdiba vissza visszük az autót. A mienké szerelőnél van.
Pusza és jó éjt mindenkinek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


lányok!

biológus Katit is elküldték! jó kis intézet marad!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Végre átköltöztünk, ha minden a helyére kerül teszek majd fel képeket. A babákról nem kaptunk uh fotókat, majd jövő héten megyek Kósa dokihoz, ha csinál jókat azt is felrakom.
Örülök, hogy mindenki jól van, szép lassan mindenki kap időpontot oda, ahová szeretne.

Mi jól vagyunk, bár újra fekszem most, azért a költözködés nem volt piskóta.

Reni!

Mi nov.4-én a férjem szülinapján megyünk genetikai uh-ra.

Vasikáé!

Szorítok, hogy csütörtökön jó híreket kapjál.

Kép
detko79
 
 


Sziasztok!

Megjöttem. Leleteket kunyiztam hogy ne kelljen ismét felmenni Pestre a Cirisbe. A hysteroscopiás és a mammográfiás leletekről nem készítettek másolatot. Az az igazság hogy semmiről amit mi vittünk. Most mentem kunyizni és nagyon rendesek voltak mert mindkettőt meg kaptam. A jó hogy a Kaáliban legalább szóltak hogy a fénymásolatokat vigyem hozzájuk ne az eredetit. Ezt szerintem mindenhol kéne mondják mert honnan a fenéből tudjuk hogy ez még kellhet.

Etna, ez felháborító. Szóhoz sem tudok jutni. Most akkor lecserélik az egész személyzetet? Én ezt nem értem.

Detko, nagyon örülök hogy jól vagy és nagyon várom az uh-os képeket és a nov.4-i genetikai vizsgálat eredményeit. Biztosan minden rendben van. Jó hogy átköltöztetek és végre nyugodtan vagy. Pihenj és élvezd az új házat.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Tárgy: Teljes sejtes vírus - CSAK MAGYAROKNAK! Fwd: Újinfluenza - egy gyermekorvos válaszai!!








Egy internetes napilap gyermekorvos tanácsadójaként hozzám intézett kérdését és az arra adott válaszomat olvashatják az alábbiakban:

"6 hónapos fiamat ajánlott-e beoltatni H1N1 vakcinával? (Tápszeres baba születése óta.)

A testvére 9 éves iskolás.

Oltás jeligére várom válaszát!"




A válasz:
A teljes vírust tartalmazó vakcina használata tilos volt eddig, műhibának számított a csecsemőkorúaknál. Hogy ez a (teljes vírust tartalmazó) új oltóanyag mit tesz majd a csecsemők immunrendszerével, milyen káros vagy súlyos mellékhatásai lesznek, az elválik az idők folyamán (ha lesznek olyan bátrak, akik kísérleti alanynak dobják oda a babájukat), mivel az új oltóanyagot a 3 éven aluliaknál nem is próbálták ki. Még a 9 évesnek sem adnék teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát, csak hasított (split) vakcinát. Kérem, nézzen be a www.natursziget.com lapra, ahol a kételyeimnek is hangot adtam már, bár eddig választ nem kaptam.

Dr. Sebő Zsuzsanna

Miért ellenzem?

Miért e nagy ellenkezésem az új, úgynevezett pandémiás influenzaoltással szemben?

Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a tömeges vakcinációt!
Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak. Talán Afrikában még használható...
Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze 40 (negyven!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.
Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.
Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma - hamis.
Ki vállalja a felelősséget?

Mit látok ebből házi gyermekorvosként? Valóban nagyobb a betegforgalom, mint a korábbi évek azonos időszakában, de ennek a megnövekedett betegforgalomnak a 80%-át az iskolából kitiltott, hazaküldött gyermekek teszik ki, akiket valamilyen apró, őszi hurutos tünet miatt hazaküldtek a pedagógusok az ÁNTSZ-től kapott körlevél és a sajtó okozta hecckampány miatti félelmükben.

Nem javaslom az új oltást, mert eddig mindenütt azt oktatták, hogy 3 éven aluli gyermeknek nem szabad teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott. Kipróbálatlanul? Vagy majd most kipróbáljuk? Hát az én unokámon biztosan nem.

És a terhesek?

Veszélyeztetett és az elsőként oltandó csoportba tartoznak a terhesek. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinával nincsenek vizsgálatok, mi több, eddig tilos volt így oltani. "Nem lesz olyan gyártó cég, amely leírja, hogy terheseknek ajánlja, hiszen nem áll rendelkezésre elegendő információ, ugyanakkor tudjuk, hogy az influenzával járó lázas állapot megnöveli a szövődmények kockázatát" - mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos. Ennek ellenére az első ütemben oltandók közé sorolták a várandósokat, méghozzá az ingyenes oltással (teljes sejtes vírus!).

Most akkor olthatók? Vagy kinek a felelősségére olthatók a várandósok? Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?

Nem javaslom

Nem javaslom az oltást, mert az ingyenes oltás mögött komoly anyagi érdekeltségek vannak, aminek a jelei már kiszivárogtak. Ehhez csak idézek: "Hát mindennek ára van" - derült ki Németh Zsoltnak, az Omninvest Kft. szóvivőjének szavaiból. Öt éve - amikor a madárinfluenzától volt hangos a világ -, 15 évre szóló szerződést kötött velük a kormány. Eszerint 2 milliárd forint állami pénz ütötte a cég markát, amit saját 1 milliárd forintjukkal fejeltek meg, és fejlesztették ki a madárinfluenza elleni védőoltás technológiáját. Akkor ugyan elmaradt a világjárvány, ám a szakemberek kijelentették: csak idő kérdése, és törvényszerűen jönni fog...

"A cég persze nem veszi jó néven a szerinte igazságtalannak tartott bírálatot, hogy állami pénzen él. Úgy tartja: a fejlesztésre három éve kapott 2 milliárdért már megdolgoztak azzal, hogy 1100 forintért szállították le minden évben a szezonális influenza elleni oltást." Azt az oltást, amelynek jó része évről évre megmarad, kárba vész.

Nem javaslom az oltást, mert nem véletlen, hogy hiányoznak a hiteles szakmai vélemények. Sem az infektológiai szakmai kollégium, sem az oltási tanácsadó részéről, sem a László Kórház infektológusaitól nem lehet állásfoglalást olvasni, hallani sem a szakmai lapokban, sem a médiában.

Köztudomású, hogy az influenza elleni oltottságban az egészségügyi dolgozók, köztük az orvosok a sor végén járnak, azaz nem oltatják magukat. Ez az adat megállja a helyét egész Európában. Ugye, senki nem gondolja, hogy valamennyien felelőtlenül gondolkodó, tudatlan emberek?

Talán azt tudnám tanácsolni a bizonytalan laikusoknak, kérdezzék meg háziorvosukat, de ne arról, hogy ajánlja-e az oltást. Hanem kérdezzék ezt: "Doktornő, doktor úr, Ön beoltatja magát? És a gyermekeit, az unokáit?"

Jelen sorok írója egészen biztosan nemet fog mondani. Nem adok be teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát!

Dr. Sebő Zsuzsanna
gyermekorvos

Kép
baba1973
 
 


Szia, Baba!

Köszönjük hogy megosztottad ezt a hírt velünk. Én is ezen véleményen vagyok. Nagyon fel háborító hogy már nem csak a nehezen megkeresett pénzünket nyúlja le a kormány hanem még kísérleti alanyként is használ. :evil:

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Baba
Köszi! Teljesen felháborodok az ilyeneken!!!
Én csak a kötelezőt adatom be a Bébimnek!
Vasikáé!!!
Nagyon sok sok sok sok sok sok sok sok sok sok.......... Boldog együtt-töltött napokat ,hónapokat ,éveket kívánok nektek!
Most nézem a vonalzódon ,hogy most ünnepeltétek a 4dik évfordulótokat!

Puszi mindenkinek!

Kép
noki&potyi
 
 


sziasztok
elnézést, de offolnom kell egy kicsit Réka baba érdekében :)

Nokikám, Drága a menjugate oltásról nem beszéltél a védőnőddel /gyerekorvossal? Ez a meningococcus (agyhártyagyulladás) elleni oltás.

Nem kötelező ugyan, ajánlott és 2 éves korig támogatott az ára, ezt szerintem fontoljátok meg, nézzetek körül, vagy kérdezősködjetek :)

Puszi nektek

KépKép
hugic
 
 


Szia Hugic
Nem beszéltünk róla,de így ,hogy megemlítetted....beszélek a dokinénivel!
Nagyon köszönöm neked!!!!
Azt mikor kell beadatni, mennyi idősen?

Nagyon szép nagy lett Marcid!
Gondolom még mindig nagyon jó gyerek?!

Nőjetek nagyra!
Sok puszi nektek!
Noki

Kép
noki&potyi
 
 


Baba, de jó lett az új vonalzód! Üdv. a kicsi Hannának és Lucának! :lol: :lol: :lol: Már félidő! Annyira jó látni, hogy már itt tartotok! Boldog napokat kívánok Nektek!

További szép hétvégét Mindenkinek!

Kép
tinkyb
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon-nagyon hiányzott mindenki,sokat gondoltam Rátok!!!!!!:)))))

Noki!

Köszönjük kedves szavaid,nagyon jól esett!!:)))
Rékus hogy van,mekkora már??Az iwiw-en néztem,hogy milyen kiegyensúlyozott,mosolygós nagy lány:)) Pussz mindhármotoknak!!

Bobcsike,Baba!

Milyen gyorsan telik nálad az idő:))) Pocaklakók hogy vannak és Ti??
Vigyázzatok magatokra!!Pocaksimit küldök Nektek!!

Zsuzsa!

De jó,hogy már haladsz a cél felé:)))Izgulsz??Hát persze,hogy igen!Drukkolok nagyon!!Puszillak!

Tinkyb!

Köszönöm kérdésed!November 5-én megyek megint étkezés utáni cukorra...13-án (pénteken) tudom meg,hogy kell-e inzulin és lehet-e folytatni,de úgy érzem,januárig nem,mert még az inzulinhoz is hozzákell szoknom stb. Veled mi van??A sok munka biztos leköti minden idődet:((( De hát meg kell élni...Sokat gondolok Rád,puszillak Téged is!!

Van egy Nekem legalább is jó hírem:képzeljétek igaz meg van még a kövem,de már összement 1mm-re.A doki kérdezte,h csinálom,mert 3 mm volt.Nem tudom,de szerintem a tisztító és méregtelenítő tabletta,amit szedek hozzásegítettek.



Kép









Kép








Sok-sok pussz és ölelés mindenkinek!!!

Andy
bandy27
 
 


Sziasztok!

Andi, örülök hogy jelentkeztél és hogy a köved megy össze. Szerintem lemorzsolódik a gyogyiktól. Mindegy hogy mitől, a lényeg hogy mindjárt nem is lesz.

Noki, köszönöm a köszöntést, én is remélem hogy nagyon-nagyon-nagyon sokáig még együtt leszünk és ugyan ilyen boldogan mint eddig, sőt még boldogabban ha többen leszünk.

Csajok, engem kitör a frász. Nem nagyon akartam megosztani a rossz hírt senkivel, de nem akarlak kihagyni belőle titeket. Voltunk Győrben csütörtökön és nem vállalják tb alapon a lombikot mert anno amikor lekötöttek állítólag én kértem a sterilizálást. Hát, csajok nem tudok mit tenni. Én nem tudom miért tehetnek ilyet az orvosok. 24 évesen senkit sem kötnek le csak azért mert kérik. Ezen egyébként mindenki csodálkozott, de hát most mit tudok tenni? Most azt mondták hogyha megcsináltatom a petevezető rekonstrukciót akkor szóba jöhet a tb támogatás, egyébként nem. Hát, ha már fizetni kell akkor inkább Vereczkei doki, hiszen ő a legjobb, nem? De, sajna nincs pénzünk, ezért itt Fehérváron próbálom megcsináltatni a rekonstrukciót és majd meglátjuk. Most választottam orvost mert a régi dokim már nyugdíjas és szerintem ő tuti hogy nem csinálná meg. Ennél a dokinál meg a magánrendelésen egy konzultációs időpont november 22-én van legközelebb, de kivárom, már csak egy hónap és csak akkor tudom meg hogy megcsinálható ez a műtét vagy nem. Megőrülök.
Annó, amikor még elindultunk ezen a rögös úton azt hittem én kis naiv hogy megyünk, megcsinálják és kész. Már meg is született volna a babám. Hát, álmomban sem gondoltam volna hogy ez mivel jár. Borzasztó.
Na, de fel a fejjel, megyek tovább míg itt lesz a pocakomban a kis drágaságom, vagy fel nem adom.
Mindenkinek nagyon kellemes hetet kívánok, nem tudom mikor fogok még jönni mert látom haldoklik a fórum, de még be-be nézegetek. Egyébként én minden nap itt vagyok csak míg nem indulnak az események senki nem mesél semmit.
Puszilok mindenkit.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Andy, már Te is hiányoztál! És a képeid! Örülök, hogy kisebb lett a köved! :lol: Remélem, a péntek 13. majd szerencsét hoz, és folytathatod, és nem kell majd inzulin! Szurkolok Neked! :lol:

Zsuzsa, nagyon sajnálom, hogy a régi dolgok miatt bonyolódott a helyzetetek. :cry: Fantasztikus a hozzáállásod! Nagyon sok erőt kívánok a továbbiakhoz! Drukkolok Nektek Vasi babáért! :lol:

Szép estét Mindenkinek!

Kép
tinkyb
 
 


Sziasztok Lányok,
ne haragudjatok, hogy ennyire ritkán jelentkezem be, de mindig olvasgatlak Benneteket, és próbálom követni az eseményeket, csak egyszerűen semmire nincs időm, írni meg pláne nem. Meg aztán nem nagyon történik velünk érdemleges baba-ügyben, úgyhogy ezért sem szoktam beírni.... na szóval magyarázom a bizonyítványom :roll:
De nagyon aranyosak vagytok, hogy néha emlegettek, igazán jólesik és köszönöm!

Tinkyb,
nagyon sajnálom, hogy így alakult az anyagi helyzetetek, de azért lehet benne reménykedni, hogy ez változik, nem? A vállalkozásoknál mindig vannak ilyen mélypontok - aztán meg annyi megrendelés jön, hogy abból nem látszik ki az ember! Szorítok nektek, hogy minél hamarabb egyenesbe jöjjetek, h az anyagiak ne jelentsenek akadályt! Addig élvezzétek ki a gyerekgyártás hagyományos módját:oops: , hátha mégis...

Etna,
köszi a képeket, videókat, amiket küldesz, amikor van időm, nézegetem. Elég kemény srácnak látszik a fiad, de benned azért emberére akadt szerintem... :D

Baba,
gratulálok a lányaidhoz! Biztos gyönyörűek lesznek!

Detko,
nektek pedig sok boldogságot az új házhoz! Jó érzés lehet úgy költözni, hogy már tudjátok, nemsokára új lakótársaitok is lesznek!!

Zsuzsa,
sajnálom! Azt hogy érted, hogy "állítólag" te kérted az elkötést annak idején? Vagy ők honnan veszik ezt? Le van ez írva valahol, m ha nem, akkor milyen alapon hivatkoznak erre? Egyébként milyen volt Győrben? Milyen volt a doki? Mi asszem megfutamodtunk a feladat elől, néhány telefonálás után arra jutottunk, h ez úgyse működne, m mi a munkánk miatt mindketten annyira elfoglaltak vagyunk, hogy vsz nem fogjuk tudni megoldani a lejárkálást.

Mi most arra jutottunk, hogy dec-jan. visszamegyünk még egy lombikra a régi dokinkhoz azzal, h ragaszkodunk azokhoz a kiegészítő kezelésekhez, amik az utóbbi időben lezajlott kivizsgálás során felmerültek (pajzsmirigy kezelése, clexane inj., immunkezelés a beültetés előtt), tőlük csak azt várjuk, h a lombikot megcsinálják, végül is a stimuláció-megtermékenyítés rész mindig sikeres volt (csak kivizsgálás tekintetében nem léptek tovább), és most azt reméljük, h a beágyazódást meg segítik majd ezek a kieg. kezelések. Ha nem járunk sikerrel, akkor remélhetőleg időközben megnyílik végre V doki új intézete és akkor ott megpróbálkozunk még egyszer a lombikkal, de nem szeretnénk egészen addig várni, mert ki tudja, mikor lesz belőle tényleg valami. Szóval mi most itt tartunk, bocs mindenkitől, h ilyen bő lére eresztettem, de olyan ritkán írok, próbáltam bepótolni...
Ígérem, ha lesz valami fejlemény, jelentkezem, addig is mindenkinek drukk mindenhez!!

Kockásfülű
kockásfülû
 
 


Sziasztok!

Tinkyb, nagyon aranyos vagy. Igyekszem össze hozni a Vasi babát. Az a helyzet hogy hazafelé jövet végig bőgtem az utat és arra a következtetésre jutottam hogy nem szabad feladnom mert ha feladom akkor csak arra tudnák gondolni hogy el kéne hagyni a Vasikámat hiszen más tudna neki szülni gyereket. Így nem az jár a fejemben hanem megteszek bármit hogy sikerüljön. Még van két évem 45 éves korig, addig nem adom fel. Illetve 3 46 éves korig. :wink: Pénzem nincs csak adósságom de remélem jövőre már nem fog érdekelni hogy mitől lett az adósságom hiszen babás leszek. Sajnálom ami veletek történik mostanság. Borzasztó hogy miken megyünk keresztül. Nehéz az élet csajok. Fel a fejjel, lesz ez még jobb is, meglátod.
Kockásfülű, örülök hogy jelentkeztél. Az "állitólag" én kértem, az tulajdonképpen nem is annyira állítólag mert tényleg én kértem, vagyis nem kértem hanem rám kérdezett a doki hogy akarok-e még gyereket én meg mondtam hogy nem. Előtte altattak és fel lettem ébresztve a nagy műtőben, tehát nem igazán voltam magamnál (pedig ilyen jellegű kérdésre tiszta tudatállapotban lehet csak válaszolni). És igen, le van írva a zárójelentésbe hogy én kértem. Csak az a durva az egészben hogy mai nap sem csinálnak ilyen sterilizálást egy 24 éves nőnél, 20 évvel ezelőtt még ennyire sem mint most. Azóta is mindenki csodálkozik hogy miért kötöttek le. Én mindig azt mondtam amit a dokim mondott akkor hogy életveszélyben voltam és az ismétlés kockázatát akarta kizárni. Én akkor megértettem és nem hisztiztem hiszen fene se gondolta hogy ilyen korban még gyereket szeretnék. Szóval fel sem fogtam mit tettek velem. Most, hogy egy volt kolléganőm aki 44 évesen spontán teherbe esett döbbenek rá hogy nekem nem is kellett volna ezt a sok procedúrát végig szenvedni ha akkor nem kötnek le. Csak egyszerűen jobban kellett volna védekeznünk hogy ne forduljon elő még egyszer.
A dokival nem találkoztam mert megcsinálták a kartonunkat és utána a nővér megkérdezte a dokit hogy ebben az esetben is tb támogatott-e, mondta hogy nem és már búcsúznunk is kellett mert csak akkor csinálták volna meg ha kifizetem. Pénzem nincs, tehát eljöttünk. Karton maradt, ha esetleg még valamikor vissza akarunk menni ne azzal keljen kezdeni, de időpontot ugyan olyan nehezen kapnánk.
Időpont kérést annyival tudom segíteni hogy én minden reggel 8-kor telefonáltam. Ha van időpont akkor még tudnak adni. Kilenckor már nem igazán tudnak adni mert már kiadják addigra. A bejárás nekem is nagyon macerás lett volna, sőt még macerásabb mert nekem nincs jogosítványom és busszal kellett volna mennem.
Eddig nem gond csak ott nem tudom hogyan jutottam volna el a célig mert kinn van a p_ _ába a város végén. Bocsi a kifejezésért :oops: :lol:
A dec-jan-i lombikhoz nagyon nagy kalappal kívánok. Biztosan sikerülni fog csak ne add fel.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


sziasztok lányok!

sajnos a visszaolvasás lehetetlenségnek tűnik. dolgom millió, kocsi vizsgáztatást intézek, pakolom el a nyári cuccokat, mert még voltak rövid body-k, amiket hordott botika. meg állandóan rámolok. ez valami katasztrófa lányok. ez az időszak még nehezebb, mint mikor 3 óránként evett. a lakás úszik, jönne egy ingatlanos fényképezni, de mondtam, hogy jövő héten jöjjön, mert akkor norbi leviszi ödönkét (most ez a neve botinak) és akkor rendbe tudom vágni a lakást. úgy mennek a napok, hogy észre sem veszem. tök jó napirendünk volt, már tudtam ,hogy mikor alszik, eszik, stb, erre most minden borul. utálom az átállításokat, még engem is megvisel, főleg, hogy már 4 kor szürkül. ja és persze temető járatban vagyok, folyamatosan. sajnos van kikhez kimenni. tegnap anyósomék sírját raktam rendbe, én nem értem, annyira süllyed a sír, állandóan 100 liter földeket veszünk, de az úgy látszik nem elég. ma a nagyszüleimhez megyünk, kéne nagybevásárolni is, ma van kézműves foglalkozás a játszóházban anyukáknak, de oda nem fogok tudni valszeg eljutni, pedig keddenként csinálunk ajándékokat a mikulás ünnepségre. szegény gyerekemnek lehet, hogy nem lesz ajándéka. boti már megáll magától pár másodperce, meg próbálkozik a kapaszkodás nélküli felállással. már nem kúszik, mászik ,félpókozik. szinte rohanok utána. napokig kellett járnom vakdugóért, mert konektorozik, csak a brendonban kaptam, tesco, minimanó végigjárása után, mindenhol pont elfogyott. kesztyű, sál szintén sehol sincs, azt végül a minimanóban kaptam, persze a nevéhez hűen manósat. jófej benne. szerintem vagy 4 foga jön egyszerre. a délutáni alvása katasztrófa. már nem lát az álmosságtól, de még menne. a lényeg, előbújt a fütyi!!!! magától! jobban mondva kis rásegítéssel, amit ő csinált, mert méterekre húzta pelenkázáskor, egyszer csak fürdéskor hátrahúzta magának és mit látok?! na nagoyn kellett néznem, mert azért ilyen picit nem sűrűn lát az ember persz rögtön hívtam a norbit, hogy ennek így kell kinéznie, azt mondta, hogy honnan tudja, ő nem emlékszik, hogy 10 hósan, hogy nézett ki neki. férfi! szóval végig hívtam mindenkit, férfi lett boti!

szépen beszélget már, mondja, hogy pa, az az apja, any, az én vagyok és nagyon szép szót tud, adjá..! a kajálásnál használja. én két szót utálok, az ajdál és a kell egy gyerek szájából, naná, hogy az enyémnek az egyik szinte első szava volt. pedig mi nem használjuk.

reni nem írt, de én már tudom, hogy milyen nemű lesz a babája, majd ő megírja! addig izguljatok! :wink:

bandy!
köszönöm a tanácsot, remélem segít, most egyenlőre vizsgáztatom a kocsit, de jövő hónapban veszek.

kockásfülü!
sajnos tévedsz, nem vagyok elég kemény a ku--a kölke levesz a lábamról. imádom a kis zsiványt, pedig égedelem lesz, ha így folytatja. de hát fiú, ne legyen már jó! drukkolok nektek! jól teszed, hogy addig mész még lombikra, minden alkalmat ki kell használni.

most rohanok, mert a gépet próbálja kikapcsolni. infóm az, hogy kb januárra tuti lesz új hely, meg a magánrendlőben majd találkozhattok egy régi kedves ismerősünkkel! gondolom sejtitek kivel! szép napot mindenkinek!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltunk Kósa dokinál 10 cm -esek vagyunk minden rendben van 90%, hogy pasi vigyázzatok csajok mert jövünk :wink: :D ! Természetesen a mi kis drágánk most is bujkált 10 percen keresztül próbálta a doki megnézni, hogy milyen nemű már kezdte feladni amikor megvillant a kis kukac :D én nagyon szerettem volna tudni hogy milyen nemű a kis bújkáló és ezért kértem, hogy próbáljuk meg megnézni.
Az új intézetre azt mondta, hogy december végén nyílik és mégis ott a Madarász utcai kórháznál ahol van a Tesco.
Bocsánat de a visszaolvasás nekem sem ment de igyekszem pótolni egész hétvégén jövés menés volt tegnap meg ma ügyeket intéztem + vérvétel stb.
Mindenkinek szép napot kívánok!!
rája baby
 
 


Sziasztok!

Reni, gratulálok a kis pasihoz! :lol: Ugye, hogy fiúsnak tűnt a kis háta?

Etna, látom nagyon pörögsz. Botika csak csinálja Anyának a programot! :lol:

Szép estét Mindenkinek!

Kép

Kép
tinkyb
 
 


Lányok!
Képzeljétek tegnap este éreztük a kis manó mozgását érdekes volt és nagyon jó érzés :D :D .
Ezmellett ami kicsit elnyomta az örömöt nagyon fájt a hasam kemény volt egész éjjel persze akkor már tompábban lehet, hogy csinálta a helyet magának a kicsi+ időváltozás is sajnos én ezt mindig nagyon megérzem és fáj a hasam. Edina is ezen a véleményen volt mondta, hogy Botika is elég kibírhatatlan volt ma reggel amíg el nem aludt ő is érzi az idővált.
Edina: a játszóházas felvétel nagyon édi volt :D
rája baby
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom,hogy az új intézet Pasaréten (Budán) lesz,nyitása meg még mindig képlékeny!!!!
Ha vmi többet tudok,jelentkezem!!

Pussz mindenkinek!!
bandy27
 
 


Sziasztok Lányok!

Reni: gratulálok a kispasitokhoz! :D

Vasikáé: Sajnálom, hogy ilyen dolgok történtek veled! Kitartást és sok erőt kívánok neketek!


Most már tényleg szeretném tudni, hogy hol nyílik az új intézet!?
Mert ez eléggé különös, hogy mindenkinek mást – mást mondanak!
Ráadásul a sógorom mondta ( Ő szemész prof. és szokott magánklinikákon is operálni ), hogy volt már arra példa, hogy az engedélyek kiadása akár 1 évig is elhúzódhat!!!

Eléggé elkeserített, mert Mi addig nem tudunk várni :!:


Holnap megyünk a hugimékat meglátogatni ( Kecelen laknak, kb. 200 km Budapesttől ), biztos készítünk fotókat az unokaöccsimről, majd rakok fel belőle.


Mindenkinek kellemes és napos hétvégét kívánok!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


sziasztok lányok!
remélem emlékeztek a barátnőm kisfiáról meséltem nektek, aki 28. hétre született és az orvosok lemondtak róla, ő is vereczkey dr "gyermeke" hát most kajakra áll, semmi visszamaradás egyenlőre! nagyon örülök neki, rakok fel róla képet. Kép Ákos

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt anyarabszolga. :D Pici Cinci nem nagyon enged a gép közelébe...... :D Nagyon sokat gyarapodik. Már másfél kilóval több, mint amikor hazahoztuk a kórházból. ÉÉÉÉÉÉSSSS, képzeljétek el, múlt hét vasárnap, akkor 6 hetes és 2 napos volt, kétszer is átfordult a hasáról a hátára. Ma megint. Nagyon büszkék vagyunk rá, nagyon erős, és eleven baba. Szabotálja az alvást. Mintha attól félne, hogy lemarad vmiről. Szoptatás közben sokszor fityiszt mutat, nem tudom kinek szól....... :D :D :D

Andy örülök, hogy kisebb lett a köved, remélem most már Te is sínen leszel, és egy....., kettő..... babaprojekt indul!!!!!!! :D
Tinkyb nagyon sajnálom, hogy nehezen megy most a vállalkozás. Remélem, hogy ez csak egy átmeneti időszak. Sajnálom, hogy pont akkor kérdeztem, hogy mi újság veletek, amikor ez van.......
Noki voltam a Corában, és már nem voltak jelmezek, vagy nagyon eldugták őket. :( Mindenki hülyének tartott, hogy jelmezt akarok venni neki, minek neki, stb. Szerintem annyira jó ötlet, Réka baba is egyszerűen Tündéri benne. Puszillgasd meg helyettem is kérlek a kis Királylányt.
Etna jó hallani, hogy a barátnődéknél a kisfiú behozta a lemaradást. Olyan sokszor lehet hallani, hogy szegények milyen sérüléseket szereztek...... Vérzik a szívem mindegyikért. Pont a Corában lehetet pénzt adományozni, és voltak kint képék a kis mókusokról. Lili is az intenzíven kezdett, és a párom volt bent nála, ő mesélte, hogy mit látott bent. Meg nem rég volt a tv-ben egy "anyuka", aki drogozik és ikreket várt, ők is koraszülöttek, és most droggal próbálják leszoktatni a kicsiket. Az ilyen nőket úgy meg tudnám csapkodni, hogy térjenek észhez......
Rája baby gratulálok a legelső rugásokhoz. Fantasztikus élmény, és még milyen kis gyengéd. Na majd később...... amikor majd erő is lesz benne.

Megpróbálok feltenni egy képet a kis Cincikéről.

Szép estét mindenkinek

Zsiby

Kép Lili
zsiby
 
 


sziasztok lányok!

nagyon nem írtok mostanában!

zsiby!
nagyon édi a kiscsaj, tényleg jó sokat nőtt. a drogos anyukától nekem is bicska nyílogatott a zsebemben, a másik a kis lara esete. olyan kis elesett (2. szívátültetéses kislány) és apuka sehol. nem látja a tv-ben a kislányát? milyen szép kislány pedig, az anyja meg mindent egyedül csinál végig. az ilyen pasikat ki kéne herélni, a drogos anyukát meg elköttetni. elku---ult a világ! mi meg mennyit szenvedtünk, hogy anyukák legyünk! rita kisfia (ákos) 28. hétre született, levált a lepény, két éve együtt gyászoltunk, ugyanígy születtek az ikrei is, csak ők a 24. hétre. a kislány 3 a kisfiú 8 napot élt. nekem akkor haltak meg az ikrek a 19. héten. most meg neki itt van ákos, nekem meg boti. csak a szépre emlékezünk. csak szegény ákos 4-ed fokú agyvérzést kapott és még nem lehet tudni ,hogy lesz-e visszamaradás, egyenlőre nem látszik semmi hála istennek. de nekem a rita és a férje a példaképem. amit ez a két ember végigcsinált úgy, hogy nem törtek meg, az példaértékű.

detko!
ikrek jól vannak? fütyis mellé tudni lehet, hogy milyen nemű a másik törpi?

renikém!
azért jó poén lenne, ha a genetika uh-on kiderülne, hogy nem is pöcsös. vicces gyerek lenne, hogy mindenkit félrevezetett. bár az apja elájulna. na meg én is, mivel már edzünk a kiscsávóra, hogy megtanítsak neki mindent, amit boti is csinált. hasfájás, fogzás, rohanás, nem alvás. ez kiscsajoknál nem annyira van, tehát könnyebb dolgom lenne egy kiscsávóval. nehogy már te jól érezd magad otthon! ha én is, akkor te is! :lol: lehet, hogy nálatok is szűz marad a kiságy! :lol:

bobcsike!
hogy bírod így a 3. trimeszter felé tartva? rég írtál.

baba!
csajok jól vannak? 22 hét felé közeledsz, milyen gyorsan megy az idő? már felkelhetsz néha?

bandy!
örülök, hogy lassan, de biztosan haladsz a cél felé. nagyon drukkolok. majd írok mailt, iwiwes írást értettem.

tinkyb!
remélem a vállalkozás mihamarabb talpra áll, ez most nehéz időszak, de ha átlendültök, jövőre már fellendülést mondtak. remélem az ingatlanokkal is így lesz, mert egyenlőre senki nem akar lakást venni, mi meg persze most áruljuk. de fillérekért nem adjuk el, mert ez a "vagyonunk" nem fogjuk elkótyavetyélni.

noky!
nagyon édi rékus a jelmezben. nagyon el vagy tűnve, remélem nem sértődtél meg?

mennem kell lányok, mert boti felébredt, életében nem aludt eddig! még a végén jó alvó lesz. bár du-i alvása már nincs. gondolja ő már nagycsávó, minek aludjon. én meg lassan haladok az idegosztály felé.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok lányok!

Találtam egy édeset, gondoltam bemásolom Nektek!!! Itt szoktam ám lenni veletek, de mivel most pausa állapotban vagyunk, csak olvaslak Benneteket!!!

Nézőpont... Avagy olvasd el, s mondd, mi jut eszedbe?
A terhes nő hasában két baba beszélget. Az egyik kérdezi a másiktól:
-Te hiszel a születés utáni életben?
-Természetesen. A születés után is valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
-Butaság! Semmiféle élet nem létezik a születés után! Egyébként is, hogyan nézne ki:
-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és a szájunkkal eszünk majd.
-Hát ez ostobaság! Lábon menni nem lehet. Szájjal enni? Ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
-De, de valami biztos lesz! Csak valószínűleg minden egy kicsi más képpen, mint ahogy itt hozzászoktunk.
-Dehát onnan még senki nem tért viszsa! A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben...
-Én pontosan nem tudom, milyen lesz ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a Mamát, és Ő majd gondoskodik rólunk.
-A Mamát? Te hiszel a Mamában? S szerinted Ő mégis hol van?
-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
-Nos de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogyan énekel, és azt is érezzük, ahogyan simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi Élet még csak ezután vár ránk...


Mindenkinek sok puszi!!! Hugi.

Kép
Hugi.
Kép
hugi206
 
 


Szép napot mindenkinek!

Hugikám!

De aranyos,amit írtál!! :D :D Nekem speciel nagyon tetszik :D :D

Etna!

Várom az emailod!!

Sok-sok pussz mindenkinek,jók legyetek,majd még megpróbálok jönni!!

Andy
bandy27
 
 


Sziasztok!

ma voltunk genetikai uh-on. minden rendben van a babákkal. szégyenlőske nem mutatta meg magát és az arcát sem, de a doktornő szerint kislány. A kisfiamról majd teszek fel képet, ő jól látszik.

Hugi, Andy, Vasikáé!
megvárjátok amíg megnyílik az új intézet vagy kezdtek hamarabb?

Reni!

örülök, hogy jól vagytok, ti is mentek nemsokára genetikai uh-ra.

Etna!

Remélem jól vagytok, Botika már nagyon nagy fiú, remélem az én kisfiam is ilyen vagány lesz.

Tinkyb!

mi újság felétek? tudtok valamilyen anyagi megoldást találni, hogy tudjatok menni újra beültetésre?

Zsiby!

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a clexane miatt nem javasolták az altatásos császárt? én is szúrom magam, és Kósa dr. azt mondta, hogy lehet emiatt altatásban lesz a császár. egy kicsit beparáztam. Lilikéről édes ez a kép.

puszi mindenkinek

Kép
detko79
 
 


sziasztok lányok!

megjött a számla a fagyibabáimról, pont jól időzítettek, karácsony előtt, de ez még hagyján, de a kezdetekkori 10 ezer/év helyett potom 17ezer/év lett az összeg. remélem jövőre aztán sikerül a tesó, ez így egyösszegben kari előtt eléggé megérzendő, persze nekem a kari nem csak kari, hanem a kispasim szülinapja is. de a lényeg, hogy vannak csapatostól. lányok, ugye azért néha jöttök még, mert nem szeretnék senkit szemelől téveszteni. szóljatok ,ha megszűnne a fórum, mert nagyon nics mozgás mostanában. igaz a gyerkőcösöket megértem, hogy miért nem érnek rá, a leendő gyerkőcösök meg majd megtudják. én nagyon izgulok ám értük, meg a kismamijainkért is! szóval tessék jönni, mert elpostázom botit mindenkinek egy hétre! :lol:

ma a játszóházban lesmárolták a fiam, szó szerint egy kiscsaj ráfeküdt és a nyelvét nyalogatta. :roll: boti meg hagyta, nekem rögtön a h1n1 jutott eszembe, közben meg jön az unokám :lol:
én az első sokk után úgy röhögtem, hogy majdnem bepisiltem. boti legalább 1 percig feküdt overálban, ilyen még nem volt, mivel soha nem marad egy percig nyugton. legközelebb is hozok a házhoz nőket, hátha azok bírnak vele. :lol: küldöm majd a videofelvételt róla, sajnos a smár lemardt, de utána még jöttek kislányok puszilgatni. nagy csibész a kiscsávó! nem az apjára hasonlít, hanem? :?: :oops:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szép estét mindenkinek!

Most gyorsan válaszolok Detkonak, aztán majd máskor írok többet. Nagy szakdolgozat írásban vagyok a maradék félperceimben amit a kis Hercegnő engedélyez. :D
Nekem nem altatlásban volt a császár. Nem is nagyon merült fel az altatás dolog. Talán egyszer beszéltünk arról, hogy sok altatásom volt egy év alatt (miomás műtét+punkció) ezért nem is gondolkoztak altatásban. Én szívem szerint jobban örültem volna altatásos császárnak, mert nagyon majréztam tőle. A clexan miatt csak annyi merült fel, hogy át kellett térnem esti szúrásra. Mert a szuri után 12 órán át nem lehet epidurálni, és a programozott császár délelőttre lett volna kiírva. Szerintem nem kell az altatás, ha nem akarod.

Puszi:

Zsiby
zsiby
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudom,h hétvége van és mindenki pausán van,de írjatok mi van veletek!!Akár rossz dolgok,akár jó dolgok történnek veletek,itt van a helytek!!Ha segítség kell,akkor is...

Na nekem meg volt csütörtökön a vv,nagyon kiváncsi leszek,mit mond a drnőm pénteken.Összefutottam vele,olyan édes volt,mert mondta reméli csupa jó hírt fog mondani péntek 13-án:)) De azért ízlelgessem,ha mégis rossz értékeim lesznek.Én már megfogadtam,h elfogadom.Hétfőtől megint járok kreszre,december 7-én van a vizsga:))) Holnap Kiskunhalason vagyok,viszem nagymamám tesóját műtétre reggel 1/2 8-ra,délután meg haza.

Zsiby!

Biztos sikerülni fog a szakdolit,szurkolunk!!!

Detko!

Mikor tudod meg mi a másik baba neme??

Etna!

Hogy van Botika??Mivel kápráztat el mostanában??Még nem kapztam meg az emailof:::Én várom:))

Noki!

Mesélj mi van Rékussal!!

Baba!

Hogy vagy az ikrekkel??

Vasikáé!

Remélem most már egy kicsit pozitívabban látod a dolgokat!!!Most mi lesz veled??Ha tudnád mennyit jársz a buksimba!!

Tinkyb!

Kitartást kívánok mindenhez,amire most biztos nagy szükségetek van!!Hidd el,minden megoldóik hamarosan!!

Lányok!

Emlékesztek még fáncsira??Neki nem mostanában kellett volna szülnie??Tudtok valamit róla??

Pussz és vidám vasárnapot mindenkinek!!

Andy
bandy27
 
 


Sziasztok, csajok!

Andy, nagyon aranyos vagy. Sokat gondolsz rám? Én is gondolok ám rád mert már alig várom hogy azt a hírt olvassam hogy végre neki állhattok a projektnek.
Egyenlőre várom a 22-ét mert akkor beszélek a dokival. Nagyon izgulok. Még annál is jobban mert én arra vágyom hogy megcsinálja nekem a műtétet. Utána majd mindent bele akciók lesznek :lol: Azt is nagyon várom. :wink:
Képzeljétek, méretem ebben a hónapban a hőmet és már harmadik napja hogy elindult felfelé. Ma már 37,2 volt. Még sosem csináltam ilyet és most meg gondoltam megcsinálom hogy a dokinak is tudjak valamit mondani, hátha kérdezi. De, csináltam tesztet és a papír szerint ha halványabb a csík mint a másik akkor negatív. Hát, nem tudom mit gondoljak mert akkor miért megy fel a hőm ha nincs pete érésem? Nem értek hozzá, majd a doki többet tud mondani.
Arra is gondoltam hogy lehet ezek a tesztek is megbízhatatlanok mint a terhességi tesztek. Nem mindig mutatja ki a terhességet.
Most lépek mert mennem kell dolgozni.
Mindenkit nagyon ölelek és pusszantok. Vigyázzatok magatokra.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,
Vasi, ha két csík van az LH teszten akkor biztosan van peteérésed. A 37,2 meg szuper jó hő, nagyon remélem, hogy meglesz a siker és fogsz még bébit ölelgetni. A lényeg, hogy ne add fel és itt nem nagyon beszél róla senki, de szerintem életmódváltás kell....Nem elég a jó orvos, a jó kezelés, magunkat is karban kell tartani.
Mi is évek óta várunk már, de van pozitív eredmény, hiszen spontán terhes lettem, bár papíron nem lehetnék. Sajnos a baby nem maradt velünk, de most járok a Húgomhoz "mintát" venni, mert neki született babája a múlt héten... Jót tesz a lelkemnek komolyan, még erősebb a hit bennem, hogy sikerül nekünk is. Nekem nincs más választásom, mint a Ciris, mert ott vannak az embrióink lefagyasztva. Az új orvosnál is voltam már, hasonlóan kedves, nyugodt, mint anno Vereczkey doktor volt.
Minden jót, és sok kitartást.
kockaspled
 
 


Kép

Lányok!

Egy kép rólam :-)

Kép
detko79
 
 


Sziasztok, csajszik!

Kockáspléd, nagyon aranyos vagy. Köszönöm a biztatást, ez mindig jól jön. Én is úgy gondoltam hogy ha ennyire felment a hőm akkor tuti hogy van peteérésem. Ma is 37,2-t mértem. Hát, szerintem is mindenképp vissza kell menned a fagyibabákért, de a spontánkodást se vessétek el mert össze jöhet.

Detko, nagyon jól áll neked a terhesség. És milyen szép pocid van már. Hiába, két baba lakik ott benn. :lol: További szép és egészséges növekedést kívánok. Köszönjük a fotót.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Szia Vasi és mindenki,

tudod augusztusban itt örültünk mindannyian a spontán babónak, de szeptember végén elvetéltem. Óriási fájdalom volt, mert tényleg nem volt semmi rossz jel, egyszerűen csak nem volt szívhang... Másrészt viszont évek sikertelen próbálkozásait követően összejött spontán , amit én a nagy fogyásnak és életmódváltásnak tudok be- és ez öröm is. A vetélés oka ismét nem ismert, talán csak az, hogy alacsony volt a progeszteronom, a pótlás ellenére is.
A fagyibabákért muszáj visszamennem, tekintettel arra, hogy még öten ott vannak és arra, hogy 17 petesejtet annak idején adományba adtunk, olyanoknak, akiknek még petesejtjük sincs.
Nálunk abban nem volt hiány. Mivel anno a stimuláció után intenzíven kötöttem ki, esélyünk sincs újabb stimulációra, mert nem merem bevállalni. ( remélem nem vet meg érte senki)
Így maradnak a fagyibabák és a remény, hogy velük sikerül. Ha nem akkor tényleg nem tudom mi lesz. De igyekszünk bízni abban, hogy most sikerülni fog.
kockaspled
 
 


Kockáspléd, én kívánom neked hogy minden rendben legyen. Emlékszem a történetedre mert annyira örültem amikor csak annyi segített a sikerben hogy fogytál 20 kg-t. Ekkor én is elszántan saláta zabáló lettem :lol: és rengeteg vitamint szedek hogy a sejtjeim erősödjenek. Fogytam én is 6 kg-t és az tényleg annak köszönhető hogy te ide írtad a fórumra. Nagyon becsüllek azért is hogy adományoztatok petét. Ha én akkor tudom igénybe vettem volna kettőt mert eddig nekem ez volt a problémám. És nem csoda hogy az intenzíven kötöttél ki a 17 pete leszívás után. Szerintem már rögtön kórházba kellett volna feküdnöd és infúziót kapnod mert akkor nem lett volna semmi gond. Szerintem. Majd írd meg ha mentek a fagyibabákért mert borzasztóan szorítok nektek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Kedves Vasi,
csak hogy teljes legyen a horror, nem 17 petesejtet szívtak le, hanem 36-ot egy petefészekből !!!! A másikat állítólag nem érték el, és benne maradt a rengeteg petesejt. Ha akkor hallgatok az intenzíves kezelőorvosomra, akkor beperelhettem volna a Cirist, ugyanis igazolt PCOS mellett stimuláltak túl...az orvos szerint nem a súlyomnak, hanem lónak való adag hormont írtak elő és olyan protokollt alkalmaztak ami PCOS betegeknél kizárt. De megmondom őszintén eszem ágában nem volt perelni, nem azért mentem oda, hanem babáért....A hiperstimulációba a szó szoros értelmében majdnem belehaltam. Lélegeztettek és hetekig tartott amíg újra lábra álltam. Azt hiszem, amíg élek nem felejtem el. Alapban megváltoztatta a gondolkodásomat.
DE. Mint írtam a fagyasztott embrióim ott vannak, új orvos van, aki szemmel láthatólag ért a betegségemhez, bízom benne és remélem sikerül. Nem látok más esélyt. A magam részét beletettem, diéta, stresszmentes élet, mozgás, most a doki jön:)
Egyébként a súlyom már -24 kg és még nem hagytam abba a diétát:) Nagyon megdicsért ma az endós doktornő, mert harmadára esett az inzulinom, szerinte ez tankönyvi eredmény. Mondhatnám, amit anno Zorán, érdemes volt....
kockaspled
 
 


Noki Réka babának sok-sok BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

Millió puszi:

Zsiby&Lili
zsiby
 
 


Réka babának nagyon sok boldog névnapot kívánok!!!

Kockáspléd, én teljesen le vagyok döbbenve. Tátott szájjal olvastam amit írtál. Bakker, ez nem semmi. 36??????? Elképesztő. És ez mind egy petefészekből???? Uram Atyám!!!
Hát, eddig sem csodálkoztam hogy intenzíven kötöttél ki, de most már elképedtem. Csajszi, örülök hogy most már minden rendben, a lelked nehezebben gyógyul, ebben biztos vagyok, de ha sikerül a lombik akkor nagyon nagy esélyed van végleg megnyugodni.
Nagyon szorítok. Majd írd meg mikor mécc beültire.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Detkó!
Nagyon csini vagy!
Én nem merek képet felrakni rólam, bálnácskáról, mert ugyan 3kg-ot híztam csak eddig, de nagyon nagynak érzem magam, a babák is szép nagyok már.
Volt múlt héten egy kis pánik hangulat, elmesélem, mert tanulságosnak tartom.
Szóval: 18.héten levették a 4-es tesztet a genetika miatt ez az a teszt, amit londonban ellemeznek. Rá egy hétre hívott a Diagnosztikai központ, hogy nem sms-ben küldik, hanem beszélni szeretnének velem, mert úgy gondolják, hogy a harmadik baba után termelek valami hormont és fals az eredmény. Én ezt tudtam, hisz Csodadokink elmondta előre, nem lepődtem meg, de a kötelező genetikán kérték, hogy csináltassam meg a vizsgálatot, így annak tudatában, hogy lehet, fals az eredmény mégis megcsináltattam. Én visszakérdeztem a telefonon hívó úrtól, hogy mégis milyennek kellett volna lenni az elvárható eredménynek? Ö azt mondta, hogy 1:5000 alatt reális a kockázat ikerterheseknél, és kb 1:750 ig jó, azaz negatív. Nekem 1: 7700, azaz szerintük túl jó!!!
Azt javasolták, hogy díjmentesen leveszik újra a 21. héten. Ez mondjuk nagyon korrekt hozzáállás volt szerintem. Elmentem a 21. héten hozzájuk, kérték, hogy kellene egy friss uhu is, amit Ök ott megcsinálnak. Örültem mert jó minőségű 4D uhuval dolgoznak.
És akkor jött a hidegzuhany!!! Azt mondta az a doki, a nevét nem írnám ki, hogy nem örül, mert az egyik baba méretre két héttel kissebb mint lennie kellene, a másik viszont egy héttel nagyobb!!!
Nem értettem, mert elötte 2 héttel még alig volt külömbség közöttük. Azt mondta, hogy a pici 330gramm a nagyobb pedig 485gramm. Én beparáztam, megkérdeztem, hogy ennek mi lehet az oka? Azt mondta, hogy esetleg egy közös ér, ugynevezett transzfulziós szindróma. Durva esetben ilyenkor a pici elsorvad, a nagy pedig belőle él. Ez morbid volt nekem, felhívtam Krisztinát, aki egy tündér volt, mondta, hogy menjek csak gyorsan hiába nincs időpontom, Csodadokink megnéz. A babák méreteit Ö is hasonlónak mérte, de azért megnyugtatott valamennyire, hogy nem gondolja, hogy ilyen gond lenne, de odafigyelünk rá. Közben pár nap múlva megjött a vérvizsgálat eredménye, ami persze ugyanolyan jó lett mint az előző. Felhívtam az intézetet, aki a kötelező genetikára küldött az eredménnyel. Elmeséltem az uhus sztorit is. Azt mondták, hogy van egy nagyon fejlett módszerük, amivel mindennél pontosabban be lehet kalibrálni a babákat a méreteik alapján. Elmentem, megcsinálták. Képzeljétek, hogy a babáim súllya szinte egyforma, egy hete voltam, akkor volt a pici 490, a nagyobb 520gramm. A picinek mértnek kissebb a fejecskéje és a félremérés ebből adódik, pontosabban nem kissebb, hanem keskenyebb, hosszúkásabb arcú lesz, én is ilyen vagyok, a másik babónak kerek a kis feje, mint a férjemé. A pici hosszabb karú, lábú nyulánkabb, a nagyobb kicsit tömzsibb, rövidebb. Szóval teljesen rendben vagyunk, a babák gyönyörűek, de ezt az izgalmat nem kívánom az ellenségemnek sem. Most már tudom, hogy rendben vagyunk, borzasztóan sokat mozognak, nagyon aktívak. Remélem, nem untattalak benneteket, de, ha így jártok, ne pánikoljatok!!!

Kép
baba1973
 
 


Ja fotókat próbálok feltenni. Kép
Kép
Kép
Kép
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy videóról hogyan kell fotózni, akkor szuper képeket is tudnék feltenni, de így sajnos elég gyengék a monitort fotózva.

Kép
baba1973
 
 


Sziasztok
Köszönjük a névnapi köszöntést, nagyon aranyosak vagytok.

Sajna megint csak egy gyors levélre van időm,mert egész nap a gyerek és a háztartás körül forog minden :P
Most épp elaludt a Hercegnőm,de ahelyett ,hogy átöltöznék ,mert még hálóingben vagyok :) inkább írok nektek :)

Tegnap ,"névnapi ajándékként" megkapta a lányom a 3hós oltását.
Volt ám sírás vagy 30percen keresztül,de ez annak is köszönhető volt,hogy álmos is volt + éhes is volt :(
Annyira sajnáltam szegénykémet!
Viszont nem lázasodott be!!!

Megérkezett nekünk is a fagyis számla.......rendesen kikerekedett a szemem,mert 17eFt!
Azta.....Edina...gondolhatod ,hogy nekünk is rettenetesen rosszul esett :( :cry:
Nem tudom ,hogy meddig van a határidő a befizetésere,de mint tudjátok a férjem 3hete dolgozik csak.......basszus...ciki,de lehet nem tudjuk befizetni....esetleg köv. hónapban!
Ennyire soha nem voltunka béka a segge alatt :(

Baba
Ha van BS Playered a gépen ,akkor azon keresztül tudsz képeket készíteni.
Ha jól emlékszem ,akkor a P betűt kell nyomkodni és úgy csinál pillanapképeket!
Előtte a BS Plaeyeren be kell állítani azt a mappát, ahova a képeket szeretnéd elmenteni.
Nem bonyolult!
Amúgy ezeken a képeken is látni a gyönyörű babáidat :D
Vigyázz magadra és rájuk is!
Kockáspléd
Azta....36 petesejt???
Legalább 3x elolvastam ,mert nem hittem a szememnek!
Kitartást neked!
Detko
Bár picike a kép amit feltettél,de amennyit látok belőle....meg kell mondjam....csini vagy :D
Etna
Időm semmi...... :(
Sajna a Skype-ot le kellett szedni a gépről ,mert vírusos lett tőle a gép :(
Telefonom az uramnál van, és nekem így most csak a vezetékes maradt, amiről mobilt nem igazán szeressem hívni :P
Jó lenne már dumcsizni egyet!!! Ha erre jártok ugorjatok be!!
Botikát csókoltatjuk :)

Most mennem kell,mert felébredt a lányom.
Sok puszi mindenkinek, és bocsánat akinek nem írtam :(
Remélem hamarosan pótolni tudom a hiányosságot!

Szép napot ebben a zord időben!!!

Kép
noki&potyi
 
 


Baba, ez borzasztó. Mármint az amin keresztül mentetek. Dehogy haragszom hogy leírtad a történetet, sőt, inkább örülünk. Hát, ilyen is van, ezt el sem hiszem. Gyönyörűek a csajok és eszméletlen hogy repül az idő. Köszönjük a fotókat.

Noki, köszike hogy jelentkeztél. A kiscsaj tutira azért sírt mert meg volt hatódva a névnapi ajándéktól. :lol:
A számlát én nem értem mert ha 10E volt akkor esetleg 10-20%-ot emelkedik az érthető a válság miatt, na de 70%-ot????? Szemétség.

Kockáspléd, még mindig nem kapok levegőt a történetedtől. Húúúú, basszus.

Hugi, nagyon hiányzol. Mi van veled? Nagy ritkán azért írhatnál. Bármit.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Csajok! :)

Olvaslak ám benneteket, de úgy döntöttem, hogy csak akkor írok, ha történik velünk valami.

Én is megdöbbentem a történeteiteken :!:

Jövő héten hétfőn kapjuk meg az utolsó szurit(Gynevac) 'apával', egészen belejöttünk már :)

Ami most újdonság, hogy ajánlottak egy könyvet, amit megrendeltem és most olvasom(már csak pár oldal van belőle).
Lehet, hogy valamelyikőtök már ismeri: Dr. Lux Elvira: Anyának születtem?
Érdekes dolgokat ír a test és a lélek összefüggéseiről, tulajdonképpen ő azt mondja, hogy bizonyos pároknál, akiknél 'minden rendben van' és mégsem fogan meg a baba érdemes lenne pszichológushoz fordulni, mert nagyon sok esetben a fennálló meddőség "csak" pszichoszomatikus tünet!
Én most úgy döntöttem, hogy keresek egy pszichológusnőt, aki úgy mint Dr. Lux E. foglalkozik a meddőséggel küzködő párokkal.

Hátha mégsem kell eljutni a lombikig :?
Egyébként is eléggé kiborultam, szinte az egész hétvégén csak bőgtem, nagyon érzékeny vagyok mostanság :(
Szóval a pszichológus csak segít valamit...

Szép estét Mindenkinek!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Szia Évi!
Ez nagyon szuper ötlet. Én is elmennék ha nem tudnám hogy mi a bajom. De, akinek semmi problémája nincs annak tényleg lelki oka van és elég sokan nem foglalkoznak vele pedig sokkal egyszerűbb lenne az egész. Ezt nem csak ez a könyves doki mondja hanem ez szinte minden meddőségi honlapon fent van. Én speckó a Kaális oldalon olvastam.
Sok sikert kívánok és én is bőgök mindenen de nekem ilyen borzasztóan érzékeny a lelkem. Ezen semmilyen pszichológus nem tudna segíteni mert ez nekem kell is hiszen meg könnyebbülök. Tegnap pl a viasat3-at néztem és építettek egy apukának és három gyermekének egy házat. Neje 29 éves korában halt meg. Én zokogva bőgtem. A végét már meg sem néztem mert nem való ez nekem. Ez azért már sok volt nekem is.
Szorítok ezerrel és majd néha írj hol tartotok és mit mond ez a pszichiáter.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: