Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kitartás Detty! Eddig is bámulatosan ügyes voltál!

Nekem sikerült végre megelőznöm a vasalós manókat!
Babóca pedig 7800g. A dokinő közölte, hogy ne mutassuk meg Neki, ha felállt, hogyan lépegessen. Jó. De már így is toporog :) És van, hogy egyik kézzel sem kapaszkodik. Persze lehuppan, de azonnal húzza fel magát! Már teljesen lemondtam a mászásról. Napközben nincs kiságyban, de állandóan kéredzkedik fel. Ha pedig nem veszem fel, ül lehorgasztott fejjel, mint árvácska és persze bőg.
Bírom: ha dicséret éri, forog körbe, hogy mindenki látja-e, hogy őt dicsérik és fürdik a dicsfényben. :lol:

Jajj, olyan sok mindent írtatok és én is akartam egy csomó mindent, de most nem jut eszembe :oops: Majd jövök még.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Napfényes jóreggelt mindenkinek! (különösen nektek Detty, hátha szebben indul a napotok :wink: )

Babóca nagyon ügyes!
És sztem nem akkora tragédia, ha kimarad a mászás, az unokahúgomnál sem volt meg egyáltalán: kúszott, aztán megtanult felülni, másnap meg már felállt, egy hét múlva meg lépegetett. Totál kimaradt neki a mászás, de így is teljesen jó mozgású gyerek/felnőtt lett (elég eredményes atléta is ráadásul).
Én meg nem kúsztam, és nagyon sokáig csak négykézláb közlekedtem, aztán mikor felálltam, szinte azonnal önállóan lépegettem, és egy héten belül ugrottam, meg nekiálltam lépcsőzni. Szóval nekem sem volt szabályos a mozgásfejlődésem (és én is sportoltam világéletemben - na jó, kb férjhezmenésig, mert mostmár csak tunyulok - ha nem számítjuk a hatodikra való fellépcsőzést, vagy a szexet 8) de ezek ugye nem hivatásos sportok...)

Na megyek reggelizni, hátha leakaszthatok apánál egy forró csokit :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nagy a gáz, Alexa szinte semmit nem fogad el, a sütőtököt kivéve. Viszont semmilyen tejszármazékot nem (tápszer, tejpép, rizspép). És már itatni sem lehet, még fecskendővel sem, mert rájött, hova tegye a nyelvét, hogy az egész kifröccsenjen a szájából. Azt hiszem, átléptem az idegösszeroppanás határát. Teljesen kivagyok.
Megpróbálom elérni a gyerekorvost, hogy még délelőtt jöjjön ki anyámékhoz, mert délután visszaviszem Alexát a kórházba, viszont érdekel a véleménye.
Egyre jobban kételkedem az afta diagnózisban, mert nem úgy néz ki, mint akinek egyébként (kaján kívül) fáj valamilye, és pl. a sütőtököt, meg az őszibarackot tegnap gond nélkül leküldte. Akkor nem fájt neki? Szóval nem értem, és nagyon félek. Olyan, mint egy rossz álom.

Kép
Kép
detty74
 
 

 
 

Sziasztok!

Beszéltem a gyerekorvosunkkal, és beutal minket a kórházba, csak nem a Heim Pálba, hanem az I. sz. Gyerekklinikára, ahol nagyon jó a gasztroenterológia. Kér egy teljes gasztroenterológiai kivizsgálást, és egy pszichihátriait is, mert szerinte egy csecsemőnek még örömnek kell lennie, ha eszik, és hát itt valami nem stimmel. Attól függően, hogy ma mennyit sikerül Alexába beletölteni, még ma, vagy holnap délelőtt kell bemennünk, úgyhogy egy pár napra biztos el fogok tűnni.
Remélem, legközelebb már arról fogok tudni beszámolni, hogy minden rendben van (csak valahogy érzem, hogy nem így lesz).

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sokat gondolok Rátok Detti! És nagyon szorítok! Az nagy baj, ha csak sütőtököt eszik barackkal? Már az is valami, hogy azt elfogadja, nem?

Kép
Kép
nicolca
 
 


Én is nagyon szorítok nektek Detty!
Majd ha lesz módod, írd meg az infókat rólatok... De addig is kitartás! Biztos nehéz lesz megint a kh-ban, de most majd alaposan utánajártok a dolgoknak, és minden rendbe jön idővel! Megy a drukk ezerrel!

Kép

Kép
redwings
 
 


Detti: Sajnálom :( Nagyon nehéz lehet most, de próbálj meg a jóban bízni ne a rosszban. Most már biztosan jó kezekben lesztek és nagyon szorítunk, hogy helyre jöjjön Alexa! Amint tudsz, írj, hogy mi van veletek. Küldök sok-sok energiát (amivel a kilincset is eltörtem- jó erős), de nem vicc.

Nicolca: vicces ez az orvos. Jóhogymár nem fogd le Babaócát :shock:
Letti is ha levegőben van akkor jár a lábával, szóval nem szükséges mutogatni, tudják ők jól hogy kell. Most is ha felkapaszkodik ránk, többször előfordul, hogy mikor letesszük kitámassza a lábát és nem hajlandó leülni sem négykézlábra állni, fél perceket szenvedek vele és közben már lép 1-1-et.
Nyugi, nálunk is kimaradt a kúszás. Sőt a hátról hasra fordulás is csak most jött. Azt csak akkor csinálja, ha nagyon rászorul. De tudod, 5 hónap1 hetesen négykézlábra állt és már mióta mászik.
Nem fejlődhet minden baba úgy, ahogy a nagykönyben meg van írva. Van akiknek az unalmas és átugranak egy-egy szakaszt :lol: Valószínűleg Babóca is ebbe a táborba tartozik, és nagyon ügyes. :D
kchriske
 
 


Detty! Nyugi!!! Ügyes vagy, és erős! Már eddig is nagyon sokat kibírtál, most már afinisben vagytok, már foglalkoznak a problémával, úgyhogy meg is fog oldódni, nyugi! Még egy hajrát le kell nyomni, erre gondolj, és szedd össze az erődet! Nagyon jól csinálod, Alexa számíthat rád, és ezt biztos, hoyg tudja, még ha szegénykét így meg is gyötörték bent. Ha túl lesztek rajta, csak egy rossz álomnak fog tűnni. Írok még egy privit is, majd nézd meg.

Nicolca! Babóca nagyon ügyes! A dokinéni meg biztos csak programozható robotgyerekeket látott eddig. Repülnötök kéne? Egy gyerek nem azt tanulja csak meg, amit vele "csináltatsz", hanem azt is, amit maga körül lát... Nekünk annak idején azt mondta az ortopéd dokinéni, hogy amit magától cisnál, azt hagyjuk, de mi ne csináltassunk vele semmit. És nehogy használjunk bébikompot! Ezt többször is lemondta, de szerencsére nekem eszenbe sem jutott volna, annyira idegennek és értelmetlennek tűnik...

Kchriske! Fog még kúszni Letti is, ha rájön, milyen jó! De úgyis tudod már Lilcsi miatt. :) Vagy nála nem így volt?

Bumbike! Nekem is nagyon ismerősnek tűntél, de aztán ráájöttem, hogy miért. Nagyon hasonlítasz egy gyerekkori barátnőmre. :) Nóri nagyon édes! Annyira kis tündérke!

Zsuzsi! Majd a sütőtök után esetleg próbáld ki a cukkinit is (és kiszedem a magját), nekünk az nagyon bejött, és répával meg krumplival aduász, bármikor, bármennyit megeszik Csupanyál. Sok íze nincs, de valahogy kicsit levesesebbé teszi a főzeléket, és a zöld miatt biztos, hogy sok más, új tápanyag van benne.

Red! Csak azt akartam még a múltkor mondani, hogy nekem csak a nyolcadik héten volt szívhang, úgyhogy ne tegyél fel mindent erre a vizsgálatra, mert még elég korán van. Ha hazaértél, ugye írsz?:)

Brűnhilda, Nusyka! Nálatok hogy telnek a napok?

Csupanyál valahogy fura mostanság. Naok óta hőemelkedése van, de annyira nem megy fel, hogy láz legyen és csillapítani tudjam. Rengeteget iszik, nem is ismerek rá, kéri, hogy adjak, egészen meglepődtem először. Jó nagyokat alszik, és elég bújós lett. Remélem, hogy csak a foga, és nem más bújkál benne. Egyébként jó a kedve, csak valahogy magához képest visszafogottabb. Na, majd meglátjuk, drukkolok a fogacskáknak, hogy jöjjenek már, akkor talán elmúlik.
kisbogarka
 
 


Engem meg a gépelő manók kerülnek el... Vagy itt vannak, és ők rángatják a kezemet, hogy össze-vissza szavakat írjak? :)
kisbogarka
 
 


Meghoztátok a kedvem a vonalzókészítéshez is...

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Még egy (talán) utolsó bejelentkezés, most az öcsém gépéről (furák is a billentyűk, bocs az elgépelésekért).

Alexa anyámtól sem fogadta el a tápszert, így legalább az tuti, hogy nem engem utál (már ez is megfordult a fejemben). Így a sütőtök után most őszibarackot ebédelt.
Nicolca: azért baj, ha csak ezt a kettőt eszi, mert nagyon gyorsan hiánybetegsége lehet, és azt is csak kórházban tudják megnézni, illetve gyógyítani. A sütőtökből meg a barackból nagyon sok minden hiányzik (leginkább a fehérje), amire viszont szüksége van egy ekkora gyereknek. És a nagy baj, hogy megint alig itatható.

Megyek, mert még vennem kell gyümölcslevet. Ha csak holnap reggel megyünk be, akkor még este jelentkezem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja, Detty! Tudom már, mit akartam írni. Mikor Csupanyálnak hasmenése volt, akkor én is adtam neki oylan HIPP ORS200-as lötyit, amit Red írt a múltkor, és nagyon jó volt neki. Esetleg kérdezz rá a dokinál, hogy kaphat-e, és ha igen, mennyit, mert az direkt a kiszáradás szerű esetekben jó, mindenféle ásványi anyag pótlásra!!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Kisbogárka:
Naná, hogy írok majd, úgysem tudnám magamban tartani :)
Igazad van a szívhanggal kapcsolatban, de azért titkon reménykedem (és Pannának már az 5 .héten volt szívhangja - talán ezért is bízom most benne), hogy hááááátha:wink:.
Amúgy olyan furi, hogy az égvilágon semmi tünetem nincs, ha nem lettek volna a + tesztek, akkor azt hinném, hogy nem is vagyok várandós. Na nem mintha hiányoznának a rosszullétek, de eddig egyetlen 1x émelyegtem csak(de még hányingernek sem mondanám) :? Szóval valahol olyan nyugtalanító, hogy minden ennyire okés most.

Pannát egyébként nagyon jól viseltem, de azt hallottam, hogy a 2.
várandósság ált kellemetlenebb az elsőnél - ennek a cáfolatait szívesen venném, mert jó volna ismét egy könnyű pocakosodás, a vakbelemet meg már úgyse vehetik ki még 1x
:wink:

zsírkutya a te vonalzód is 8) és remélem, tényleg csak a fogacskák macerálják Csupanyálat, nem vmi baci

Kép

Kép
redwings
 
 


Szép napot mindenkinek!

Detty!
Ez valóban egy rémálom lehet!Talán a klinikán a kivizsgálás több eredményt hoz.Mindenestere minden elismerésem a tiéd!!!
De a s.tök+barack már haladás.Próbáltál más hasonóan édes ízeket?Írtad,h feltankoltatok HIPPes kajákból,annak pedig elég bő a választéka.A sárgabarckot is próbáltad?Üdítő formájában esetleg?Vagy reménytelen???
Jajj,nem is ismerlek,mégis olyan szívesen segítenék-na nem mintha tudnék,de érted,h értem...!


A mozgásfejlődés tényleg minden babánál egyéni ütemű.Van egy kb-i idő-ill.sorrend,de ez tág határokon belül változhat.Nem értem a dokinő reakcióját!!!Mi az,h nem mutasd neki,hogyan kell lépni???Ez bolond???Azt nem kell mutatni!Ez egy reflex,magától kialakul,ráérez a baba!Teljesen jól csinálsz mindent,hagyd nyugodtan Babócát,hagy próbálgassa a saját korlátait.Ettől még nem fog 1hét múlva futni :lol:
Csenge se ülni nem akart,se mászni.Kúszva gyorsabban haladt :) ő 7hónaposan állt fel.Csak eztán ült fel önállóan,majd kezdett szabályosan mászni.Mára sétál,ha foghatja az egyik ujjamat,amúgy 4-5lépést tesz meg egyedül.Tehát még nem indult el,ennek ellenére kapaszkodás nélkül feláll,pedig elvileg az is majd csak az önálló járást követné...

Szia Kisbogárka!
Napjaink mozgalmasan telnek!Ma pl ágyneműhúzással indítottam a napot,mert Csongor bepisilt :cry: nem tom,mi lehet vele,szerintem felfázott,mert idejét nem tom,mikor pisilt be utóljára.
Aztán keresem Csenge cumiját...sehol..."Majd meglesz,nem olyan fontos!"-gondoltam.Aztán mikor szedem ki a ruhákat a gépből,hupsz!Mi pottyan ki???Igen,a CUMI :lol: Kicsi drágám segített mosni és betette a cumiját,amíg én a ruhákat válogattam :lol: Most aztán tuti tiszta lett!

Holnap meg temetésre kell mennünk!BLEEEEEEEE,nem atajok,de muszály.
Életemben egyszer voltam temetésen(a mamámén)
Azt se tudtam,mit vegyek fel!!!Hüén hangzik,h nekem ez a legnagyobb problémám,de nincs semmi odaillő göncöm.Egyáltalán fekete nadrágom sincs,mert maradt rajtam "némi" felesleg és kicsi rám.
Egy óra szekrénykutakodásba telt,míg találtam vmit,amire azt mindhatom:"elmegy!
Új ruhát venni nem fogok,mert 2hete meg ballagásra voltunk hivatalosak és arra vettem.Hó vége van,sajna nem telik rá...
A kiskosztüm az ciki???

Kép
Kép
nusyka
 
 


Hát Red nem fogsz örülni,de én nem cáfolok erre rá :lol:

Csongorral a sok -sok plussz kilót leszámítva,semmi terhességre utaló jelem nem volt(na jó,nem menstruáltam,de ez lényegtelen)
Csengével ellenben minden bajom volt!Az első 12 hétben folyton rosszul voltam,émelyegtem.Az se volt jó,ha ettem,az se ha nem ettem.
Na meg az a kibírhatatlan fejfájás...
Fura,de az első hónap végétől híztam is...Örültem ám neki nagyon...Bár a védőnőm szerint azért,mert naon vékony voltam és a szervezetemnek vhogy fel kellett készülni a kis lakóra.
Aztán 28hetesen egy éjszaka a szülőszobán találtam magam...görcsöltem,mint álat...aztán miután több órát a kórházban töltöttünk kicsi urammal és szinte az összes osztály ügyeletén megfordultam,kiderült:vesegörcs!A baba rajta fekszik és nyomja,nem lehet mit tenni.
És akkor még hátra volt a cukorterhelés,aminek az eredménye természetesen nemépp a legjobb,így a hátralévő időt szigorú diétával és sok sok orvosi ellenőrzéssel csináltuk végig a 39.hétig.Akkor volt a prog.császár.Szerdán befeküdtem,csüt hajnalban mentem a szölőszobára(ctg,előkészítés...tudod:azok a kis finomságok :lol: )Úgy volt,hogy kb10kor kerül rám a sor,azonban amikor a szülészcsaj beadott vmi izét,képszakadás történt.Mondta előtte,h acetonos ízt fogok érezni,ne féljek,az normális.Erre megkérdeztem,h az is norm,ha hányingert érzek?"Az nem!Miért?Érez?"Na erre már nem tudom,válaszoltam-e,csak azt hallottam"Renáta!Renáta!Ébredj!"Kinyitom a szemem,kb10en voltak körülöttem,szülésznők,dokik,stb.Behívták a dokimat is,volt nagy kunzultáció,meg minden,na aztán még 8óra sem volt,én már a műtőben voltam.Dokim viccelődött is:Ezt jól csinálta Renáta,így lesznek az utolsókból az elsők! :lol:
Úgyhogy 2008.08.28. reggel 8:20kor megszületett az én édes pici lányom :)

Jajj,de jó volt visszaidézni :lol: Bocsika ha untattalak titeket,de olyan jó!
A gyermeágyra is kíváncsi vagy??Az is csupa szép emléket idéz fel bennem... :?

Kép
Kép
nusyka
 
 


Red: Én viszont totálisan rácáfolok. Nem szabad hinni a szóbeszédeknek, mert az csak általánosítás és aztán bemeséled magadnak és elő is idézed, beprogramozod akaratlanul. Minden rendben lesz, ha te is úgy akarod és el is hiszed.
Nekem Lilinél sem és Lettinél sem voltak tipikus tüneteim. Alig alig fordult fel a gyomrom, az is csak erősebb kaja, vagy bűz szagokra és mindkét terhesség esetén kb 3-5-ször hánytam. Lettinél ráadásul csak egy csúnya gennyes torok gyuszi miatt, mert annyira a torkomra tapadt, hogy folyton folytogatott, de az csak egy időszakos vacak, nem a terhesség velejárója.
A magasvérnyomás minkettőnél beficcent, de ez meg az én örökségem. Lilinél 3 fajta gyógyszert szedtem rá és ennek ellenére emelkedett folyamatosan és a 39. héten meg kellett indítani, mert nem lehetett több gyógyszert szedni. Sima szülés volt. (Ja és később kiderült, hogy gyulladt méhhel, ezért nem éreztem szünetet, végig fájt egyhuzamban iszonyatosan, nem is tudtam figyelni arra, hogy légzés, nyomás stb.)
Lettinél Zoli úgy felidegesített a 22. héten, hogy amiatt ment fel és azért lett tartós mert nem jött haza és rémeket láttam a jövőről. Akkor már nem engedtek dolgozni, úgyhogy 1 fajta gyógyszerrel, viszonylag nyugiban kihúztuk a végéig. Szintén sima szülés volt. Mindkettőt simán, normál úton szültem meg, mert ÉN EZT AKARTAM, így programoztam be és megbeszéltem a gyerkőcökkel, hogy jobb az nekünk! Pedig Lettivel utolsó héten tartós 200/110-es vérnyomással mentem be, de akkor sem voltam rosszul. Néztek is, hogy nem szédülök, nem fáj a fejem??? Nem! Még egy gyógyival lenyomkodták valahogy, Letti meg olyan jól érezte magát hogy úgy kb 1 héttel túl is hordtam és csak azért repesztettek burkot, mert már 2 ujjnyira kitágultam és hogy kisebb legyen a rizikófaktor. De simán szültem és akkor: mint a nagy könyvben 120/80-as vérnyomással végig. A szülésznő nevetett is, hogy milyen jókislány vagyok. Ilyen nincs a világon, hogy csináltam ezt a vérnyomást?
Lettinél nekem is magas volt a terheléses cukor a lelet szerint, de igazság szerint nagyon valószínű, hogy elcserélték a leletemet a másik csajszival, de ezt most gondolom nem akarjátok, hogy részletezzem :lol: Semmi bajom sem volt, sem cukros tünetem, de azért tartottam a diétát.
Ja és 103 kg-val lettem terhes, az első 3 hónapban fogytam 5 kg-t és végig tartottam a 98-at. Az utsó hetekben a kis víz miatt meg a vastagabb ruhák: 2 kilóval többet mutatott a mérleg. Most 93-mal vidulok. Persze 63 lenne az ideális, mint 6 éve, de már annak is örülök, hogy nem lettem 120 kg és hogy szoptatás alatt sem híztam. (Lilinél 5,5 hónap szopi alatt is 9 kg-t. Kivoltam ettől). Mindkettőnél ott volt a császár veszélye, de végül nem volt rá szükség. Lettinél is csak olyan fájdalmak voltak, hogy időnként ráfeküdt valamire nagyon lent és az nagyon fájt, de akkor elmozdítottam vagy kikönyörögtem őt onnan.
A szülés meg mennyei volt Liliéhez képest. Gyönyörűen jöttek a fájások, szünetek oda tudtam figyelni a légzéstechnikára a nyomásra. Még a visszatartást is meg tudtam csinálni, mikor már nagyon nyomhatnékom volt, de a feje formálódása miatt muszáj volt tartani. Zoli is mondta, hogy ez végre egy igazi szép normális szülés volt!
Ne aggódj, és ne paráztasd magad! Már nagyon kíváncsi vagyok mit lesz a dokinál..

Kisbogárka: a-aa Lili sem kúszott igazán, viszont 4-5 hónaposan már felült. A forgolódással közlekedett és négykézláb és ült, meg ülve húzta-tolta magát :lol: , de nem kúszott szabályosan. Mászni meg a felállás után mászott. :D

Nusyka: sztem nem ciki a kiskosztüm, ha nem kihívó vagy ilyesmi. De egy fehér blúz is megteszi fekete szalaggal. A lényeg, hogy tisztességes és nem csiricsáré öltözet. Szoktak még sötétkéket, szürkét is..
De nem hinném hogy az öltözékeddel lesznek elfoglalva, hacsak nem túl feltűnő.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Szerintem se ciki a kiskosztüm, és én is láttam mát másféle színt temetésen a feketén kívül. Pl sötétbordó, vagy olyan egész mély padlizsánszínű nadrágot láttam legutóbb fehér blúzzal és szívtájékon fekete szalaggal. Nagyon ízléses volt és senki nem botránkozott meg rajta.
Sajna mi is megérezzük, hogy hó vége van, ráadásul hétfőn kell a kocsira megcsináltatni a műszakit+zöldkártyát... :? már 3 hónapja erre gyűjtünk, hogy ne egyszerre legyen akkora érvágás.

Amúgy tök jó, hogy te is, meg kchriske is leírtátok, hogy mi hogy volt, én nagyon szívesen olvasok ilyesmit :oops:
Egyikőtöknek sem volt egyszerű, az biztos!

Ha nem bánjátok, én is leírom, mi volt nálunk,most úgy előjött bennem:

Én nagyon könnyen viseltem Ancsapancsát (akkoriban még Breki névre hallgatott, mert nem tudtuk, h fiú lesz-e v lány, meglepinek akartuk), semmi gond/kényelmetlenség/rosszullét sem volt. Aztán a 14. héten beütött a mennykő: vakbélgyulladás, irány a sürgősségi Kistarcsán. A sebész-team vezetője közölte a műtét előtt, hogy "kb 30-40 %, hogy megússza a baba minden gond nélkül, na, akkor itt-meg-itt-meg-itt írja alá a beleegyező nyilatkozatokat". Halálra voltam rémülve.
Végül aztán perceken múlt, hogy megelőzték a perforációt, és minden okésan történt. Mit bántam én, hogy 17 centis vágást csináltak, hogy rendesen odaférjenek; nem bántam, hogy fájdalomcsillapító nélkül voltam, hogy ne szedáljam a gyereket; nem bántam azt sem, hogy minden vénámat szétcincálták, mire egy branült sikerült berakni és hetekig fekete voltam a véraláfutásoktól; nem bántam azt sem, hogy hízókúrára fogtak, mert a kezdeti súlyomhoz képest 9 kilóval kevesebbel jöttem haza a kh-ból két hét után... hisz Breki virgoncabb volt mint valaha!
És jött a drukkolás, hogy a varrat kibírja a növekvő baba súlyát, gyorsabban erősödjön, mint amilyen ütemben ő rákezd az igazi nagy ficánkolásokra, elkezdtem megbarátkozni a császár gondolatával (aszthmás is vagyok és ez eleve rizikótényező, plusz még rájött az is, hogy vajon a seb kibír-e egy huzamosabb vajúdást).
De én végig szuggeráltam magamat és Brekit, hogy ennél már csak simább lesz minden és ha lehet, kerüljük el a csaszit. A 36.heti Uh-n azt mondta a doki, hogy mintha meszesedni kezdene a lepény, de a kórházi nagy UH-s ellenőrzésre már nem jutottam el, mert 36+5. napon megszületett Panna, "meszes lepény miatti retardatio", tehát visszamaradt súllyal: 2370 grammal és 49 centivel. Viszont 10/10 Apgarral és ez a vitalitás azóta is jellemző rá :roll:
Úgy volt, hogy szombaton éjjel elkezdtem méregeti a fájásokat, mert gyanússá váltak: kiderült hogy szabályos 5 percesek. Mondom, ez még korai, biztos jóslók. Na, lépcsőztem, meg forró fürdőt vettem, hogy hátha változik vmi, de nem, ugyanolyan inzenzitású + szabályosak maradtak. Hajnal 2-kor irány a kh.
Azzal indítottak, hogy a nővérke nem akarta becsukni az ajtót , miközben engem ott vizsgáltak az asztal közepén, kinnt meg masíroztak fel-alá az apukák meg takarítók stb. Igencsak ki kellett nyitnom a pofámat, hogy a minimális emberi méltóságomat megtarthasam.
Megvizsgáltak, korábbi leletek csekkolása, miegyéb: közölték, hogy ugyan csak 1 ujjnyi vagyok, de az előzmények miatt inkább maradja benn, majd reggel a főorvosúr meg a konzílilum eldönti mi legyen, de front van, meg telihold, szerinte itt baba lesz.
REggel 8-kor elment a magzatvíz, úgyhogy maradtam - az új váltás személyzet nem örült, mert a front miatt tele lett a szülészet kismamákkal. 1x csináltak ctg-t, meg a szülésznő megnézett: 2 ujjnyi. Közölte, hogy ebből esténél előbb nem lesz baba, menjek ki a folyosóra, mert kell az ágy a vajúdóban.
Igenám, de szenvedtem piszkosul, ők meg csak a szájukat húzkodták, hogy mit akarok én 2 ujjnyival, mikor itt csak úgy potyognak a gyerekek. Na úgy kb negyed 11 körül a párom - nem vicc - a könyökénél fogva húzta oda hozzám a szülésznőt(mert mondtam neki, hogy most akkor AZONNAL kerítsen vkit, mert nekem tolófájásaim vannak). És nem akart megvizsgálni, mert hogy az kizárt, hogy én szülök, ne pattogjunk. Erre a a szobában lévő két másik kismama elkezdett vele kiabálni, hogy tegye a dolgát, micsoda eljárás ez stb. Nagy kegyesen megnézett, aztán elkezdett üvölteni kifelé a folyosóra, hogy azonnal hívják a doktort, meg hozzanak szettet (a vajúdóban voltam - a kanapén - és nem volt kéznél újszülött ellátó készletük).
10.40-kor meglett Panna. Tehát 8-10.40-ig kitágultam teljesen, és azóta is minden nap eszembe jut, hogy ha a varrat nem bírja és elszakad, akkor ki tudja mi lett volna velem meg a babával - ilyen felügyelet mellett - mert ez belső vérzés lett volna és mire kiderítik mi baj, addigra nagyon hosszú percek teltek volna el...
Viszont mázli, hogy nem repedtem és nem is vágtak.

De pl a is vizit annyi volt, hogy az ajtóból bekiabáltak, hogy "hogy van ketteske, nagyon vérzik?" pfh.....
Na ennyit a flór szülészetéről.

Pedig a sebészeten minden dolgozó, a takarítóktól a beteghordókon át a legmenőbb dokikig annyira de annyira rendesek voltak! Ebből kiindulva azt hittem, a szülészeten is hasonlóak lesznek, de utolsó szemét banda módjára viselkedtek.
Na mind1. Csak most kitört belőlem ez a keserűség, ne haragudjatok. Az az igazság, hogy a szűk családon kívül nem meséltem még ezt így el soha senkinek.


És akkor most a mai vizsgálat:
dr Vámosi, a kistarcsai főorvos vizsgált.
6 hetes grav, méretek okés.
Viszont kaptam beutalót az I. Női Klinikára a Baross utcába, mivel : 1, bogyó mellett lettem babás 2, Panna polidactyliával született, ami végső soron fejlődési rendellenesség. Ezért mindenképp alapos kivizsgálás javasolt, többek között teljes genetikai szűrés ( pl integrált és kombinált tesztek, és magzatvízvétel, amitől én nagyon félek).
Szóval megijesztett :(
De már kipityeregtem az első bánatomat itthon, és rohamtempóban igyekszem megerősíteni magamat, hogy ÚGYIS MINDEN RENDBEN LESZ!!!!!!!!!!
Két hét múlva kontroll nála, de ha úgy jön ki a vizsgálat a klinikán, akkor lehet max 3 hét is, ha tudom hozni az eredményt.

ennyi.
bocsi a regényért :oops:

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: pont akkor léptem be mikor elküldted.. már izgultam. :)

Hát nem semmi a történeted és köszi, hogy megosztottad velünk. Én is szeretem ezeket olvasni, és érdekel kivel mi van, volt.
Embertelen az ahogy bántak veled a szülészeten. Bírom, annyi ilyen történet van, hogy nagypofájú szülésznők közlik, itt még nem lesz baba, ne erősködj. Aztán jön a hidegzuhany. Nagymamám is így szülte a másodikat. (keresztanyámat)
Kellemesen csalódtam viszont a váci kh-ban és kifogtam a legeslegédesebb szülésznőt, aki vérprofi és mindig mondogatta, bármi megtörténhet. Azóta is tartjuk a kapcsolatot és érdekli mi van velünk. Amikor a vérnyomással bekerültem a végén, ő volt az éjszakás nővér és az osztályon is nagyon megkedveltem és megkérdeztem, hogy így utsó pillanatban elvállalna-e. Senki más nem tette volna, de ő igen. Életem egyik legjobb döntése volt és nélküle nem sikerült volna olyan szépre Lettike születése. :)
Pedgi nála is, mint Lilinél nagyon nehezen tágultam, már mindenfélét toltak belém. Szinte ő csinálta végig az egészet, a doki csak néha benézett és persze a végét.
Lilinél nekem is volt gondom a bánásmóddal. A SOTE II-n szültem őt Radványi dr-nőnél. Ő fantasztikus volt még a kezem is fogta kritikus pillanatokban. De a fogadott szülésznő.... na miatta nem akartam fogadni Lettinél, mert nagy csalódás volt. Képzeld, elvesztette a türelmét, nem hitte, hogy tényleg pokoli és egyöntetű fájdalmaim vannak, tulajdonképp majdnem teljesen elvesztettem az önkontrollom és türelmetlenségében úgy belém döfte az injekciós tűt, hogy még a dr-nő is felszisszent és csúnyán nézett rá (ezt pont láttam). Fél évig zsibbadós, de inkább fájós volt a jobb oldalam. (szép fekete is lett). Aztán meg kontrollig meglett az elveszett lelet (a 36. heti kenet- streptococcusról) és kiderült hogy pozitív volt és a méhembe is bekerült, emiatt begyulladt. Szóval nem győzött meghunyászkodón viselkedni, hát igen, hát ez így nehéz volt.., de persze bocsánatot nem kért. :twisted:
Volt is gond Lilikével.
Hipersárga lett és nem tudták miért. 2 hétig dekkoltunk bent.
Ezzel a fertőzéssel nem szülhettem volna sima úton, mert megfertőzi a babát és komoly gondokat okozhat. Hát meg is fertőződött. Egyszercsak elmúlt minden varázs, agyonszúrkálva kaptam vissza egy nap a gyereket és kibőgve.. a nővér nem tájékoztathatott, de imádták őt, ezért megsúgott ezt azt. Az orvos cseszett megkeresni és tájékoztatni a gyermekem gondjairól és állapotáról.
Kerestem az orvost, de kergetnem kellett. 2 nap múlva sikerült elcsípni, akkor is az ajtórésen szájhúzva: mondja gyorsan. (mivel laborban dolgoztam irodán, ilyen vizsgálatokat csináltunk, nekem a terhesség elején mindent ingyen megcsináltak. Már akkor pozitív volt a streptococcus. Azt mondták a kollegák majd a végén csinálni kell még és ha akkor is pozitív akkor császár. ) Teljesen tudatlanul, hogy ez miket okozhat, de azért megemlítettem, hogy volt az elején ilyen fertőzésem, nem lehet-e, hogy ez kavart be a babámnál. Még ő cseszett le, hogy miért nem jöttem azonnal és már rég mondhattam volna, akkor már célirányosan kezelték volna a gyereket!!! :shock: :shock: :twisted: A döbbenettől szóhoz sem jutottam. Neki meg kellett volna néznie a leleteimet, és meg kellett volna keressen azonnal hogy tájékoztasson.... tovább nem mondom mert az nyomdafestéket nem tűrő és kiborít.
Ezek után szegénykém fejecskéjébe branült szúrtak és oda kapta a gyógyszert mert már mindene meg volt szúrkálva. Na az is. Már fájt neki a 3.-4. nap után, már vizesre dagadt alatta és nem cserélték ki. Üvöltött szegénykém és én erősködtem, hogy cseréljék már ki, mert szendved!! Erre a másik oldalra végre betették, de csak az a nővér aki normi volt. Iszonyatos volt az inkubátorban, annyira aluszékony volt, hogy alig lehetett etetni és szörnyen aggódtam. Egyszer bosszút is állt az őt ért sérelmeken, mert még pelust sem raktak rá, hogy több kék fény érje. A drágám akkorát kakált, aztán szétkente mert üvöltve sírt. Az egyik nővér a gyerekemet fürdette tetőtől talpig szarosan, a másik az inkubátort takarította. :lol:
Bocsi, ez még kiakart jönni.

Hát Red, ezek elég komoly vizsgálatok lesznek. Biztos engeditek az amniocentézist? Tudod az milyen veszéllyel jár? Megértem az aggodalmad.
Apropó gyógyszer. Mikor Letti kiderült én épp fertőzésre szedtem egy erős gyógyszert, és aggódtunk, hogy baja lesz. A genetikus már telefonban lerendezett, hogy annál a gyógyszernél azért írták rá, hogy terhesség alatt nem szedhető, mert nem bizonyított, hogy nem okoz mellékhatás a babánál, de az sem bizonyított, hogy igen. Ezért nem érdemes megszakítani a terhességet és a 12. héten úgyis kiderül ha gond van. :shock:
Persze nálatok más, az mégis hormonhatású szer, de sok baba fogant már így. A genetikai rész meg lehet rosszabb is, mint ami Pannának volt?
Nem is írtad, volt szívhang? Godnolom még nem. Az a 7. héttől van ált.
Drukkolok nagyon és minden rendben lesz!!! :D :D
kchriske
 
 


Szép estét!

Hú,majdnem ránkzuhant az ég!Volt itt minden:égdörgés,villámlás,jég,mdeg amit akartok...
Csongor még hallom,h nem aludt el,de Csenge próbálkozik.Őt nem zavarja annyira,bátrabb :)

Kchriske!
Jajj,nem is azért írtam,h beparáztassam :) Szerencsére nem vagyunk egyformák,én így éltem meg,de nem törvényszerű,h mással is így van.Amúgy nem is hiszek ezekben a "tévhitekben".
Annyit azért hozzá kell tennem,h a mai napig szöges ellentéte egymásnak a 2gyerek,pont úgy,ahogy a terhességeim is azok voltak.
Nekek Csongor is császárral lett meg,nem azért mert azt választottam,vagy így volt könnyebb.Sajna anyumék kispórolták belőlem az anyagot és naon kicsire sikerültem.Alig vagyok 152cm :lol: így Csongor-habár teljesen tökéletes méretekkel jött a világra(3300g 50cm)nagy volt hozzám képest.Ráhúztunk egy hetet és több órás szenvedés után sem tágultam semmit.Amikor már szinte szünet sem volt 2fájás között(nekem legalábbis úgy tűnt)akkor is csak bő 2ujjnyira voltam kitágulva,gyerek feje viszont sehol nem volt...utólag derült ki,a köldökzsinór szegénykém nyakán volt.
Csengénél a korelőzmény miatt döntöttek a császár mellett.

Persze,tudom,h kissebb gondjuk is nagyobb lesz annál,mint,h azt nézzék,rajtam mi van...Csak azért kérdeztem,mert tényleg nem tudom,mit illik felvenni!

Amúgy-most le kéne kopognom vhol...-de mintha javulna Csengénél az evés.Lehet igazad volt abban,hogy ha már előre pánikolok,azzal csak rontok a helyzeten.Most tényleg úgy állok hozzá,h eszik,amennyi jólesik neki,legfeljebb hamarabb megéhezik...Ma még a vacsi is egész gyorsan és könnyen ment,pedig olyankor már tényleg fáradt és azért nem akar enni.Sőt,ebédre spenótos krumpli csináltam neki és úgy befalta,h szerintem még többet is megevett volna,ha van :lol: csak nem mertem sokat csinálni.

RED!
KISTARCSA???Ott laksz???Vagy arrafelé?Édes kicsi uram származik onnan,szóval anyósomék még most is ott laknak :) de nem szültem volna ott,az tuti!Egyszer kellett abba a kórházba mennem uh-ra,de elég is volt...

Azért ez jó hír is egyben :P Akkor most már tényleg szabad gratulálni?
Nyugodj meg,tuti,h semmi baj nem lesz!Inkább csinálják meg a vizsgálatokat még most,az a bizti.
Amúgy azt hittam,akartátok a tesót.Nem tudtam,h gyógyi mellett maradt meg.Oh,hát akkor ő már most egy igazi kis túlélő :lol:
Próbálj sokat pihizni és nyugodt maradni,talán ez a legjobb,amit tehetsz.
Breki??Hát ez aranyos :) Mi Csengét babszempankának hívtuk,habár csak a 33hét körül derült ki,mit rejteget a lábacskái közt :) Én az elejétől tudtam,éreztem,h kiscsaj-szerencsére bejött,különben apa igencsak nagyot csalódott volna...

Minden jót és szép álmokat nektek :)

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Hát, holnap reggel 8-ra megyünk, és csak abban bízom, hogy azért a hétvégére még hazaengednek. Ettől függetlenül kész a bőrönd, már csak a holnap reggel még szükséges dolgok mennek bele.
Viszont képzeljétek! Alexa este megevett 150 ml tápszert! Magától!! Cseppentő nélkül!!! És talán evett volna még, de nem volt több az üvegben, és ő az "utángyártást" sose fogadta el. Így nem próbálkoztam, de megkapta a mai maradék sütőtököt és őszibarackot (nehogy hiánya legyen, ugyanis ma CSAK azt ette).
Szóval, köszi a drukkot mindenkinek, és remélem, nagyon hamar újra itt lehetek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Hú most esett le:magzatvízvizsgálat???Ez ijesztő!!Egy nagyon jó ismimnek is kellett csinálni,de nem tom hány hetesen.

JA!Bocsi,ha a szavaimban összekeveredtek a betűk,nem ittam,csak éppen alig látok a szememre...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka:
Én sem azért írtam, hogy téged cáfoljalak :wink: Hanem mert Red jó példát is akart olvasni és nekem épp az van. :D
Ruha ügyben is csak azért írtam, hogy érezd, nem kell szigorúan venni a feketét, jó más sötét kultúrált ötözet, vagy fehér blúz fekete szalaggal. Nehogy félreérts.
Szívből örülök, hogy jól etettek, és hogy tudtál változtatni. Ez bizony nagy érdem ám.
Egyébként, nem is tudom már ki írta, talán Zsuzsi?, hogy a barátnőjénél komoly gondok vannak és tiszta stressz az etetés a gyerek meg utál enni. Ott már nehezebb dolguk lenne, de előbb az anyának kéne belátnia mit is művel. Onnantól meg: új helyszín az etetéshez, esetleg új étkészlet és vigyorgó kedves anyuka, aki együtt eszik vele, esetleg fesztelenül cseveg közben és talán a gyerek elkezd enni magától.
Korábban írtam, Lilinél pl. trükköztem nemrég, mert az oviban leszokott a rendes evésről: szivecske és virág sütiformával kinyomkodtam a kenyeret, párizsit és a sajtot és esetleg majonézzel körbe a vonalait. Akkora karéj kenyereket evett meg, mint a nagy mackó apja. Addig meg a fél kifli felét. (és a kiflit nagyon szereti). Ezt meg lehet csinálni bundáskenyérnek is stb... Ha nincs idő vacakolni, akkor meg lehet a karéj kenyérre kechuppal és majonézzel rajzizni mosolygó arcot, napocskát szivecskét.. Na meg ha felkarikázom a kiflit.. dettó.
Csak néhány tipp a nagyobbacskák esetére, meg később jól jöhet még.

Én még nem tudom, hogy mennyiben fognak különbözni a gyerekek, de azt már látom, hogy Letti az az igazi báránybőrbe bújt csibész. Csak megteszi a rosszaságot és közben, meg utána úgy magyaráz meg mosolyog kedvesen, mintha földre szállt angyal lenne és azt mondaná: úgyis tudom, hogy szeretsz Anyaaa :) :) Nem is tudsz rám haragudniii :) :)
:shock: Na hogy én, a szigorú típusú anya hogy fogom ezt kezelni???
És egyébként sok puszikát osztogat, ébredéskor is, lefekvéskor is és nap közben is. Igaz mindenkitől sokat is kap. Odaadtuk Lilcsi babáját és mondtam, puszild meg a babáááát. Simááán. :D Kis cuki.
Lili meg igazi tündér volt. Ő is próbálkozott, mint minden gyerek, de nem vigyorgott huncutul, aztán végül szót fogadott. Na de most.. a hajam égnek áll olyan titkai és csibészségei vannak. De persze nekem még mindig nem tud hazudni, sem füllenteni :D , de másokat simán átvág ám. Igazi Blaha Lujza utód. Komolyan akartam vinni gyerekszinészkedni, de még nekünk kellene értek komoly pénzeket fizetni és féltem is, hogy talán összetörik a kis virág lelkét.

Detti: DE JÓÓÓ!, hogy evett végre Alexa tápszert is. Na ez már azért valami. Reménykeltő :D
Drukkolunk holnapra!
Ja, amúgy én nem is értem a 700 ml meg 1000 ml-t. Nekem Letti 600 körül ehet, de sokszor még annyit sem. Gondolom, hogy kg-onként meg van határozva mennyit kell ennie egy babának, de azért kb 1 kg, vagy mennyi lehet köztük. Letti is már 7 kg fölött van és pocakosodik :lol: Szóval nem értem, mert ezek szerint neki is min. a 700 vagy a fölött lenne normális, de így sem szárad ki. Most akkor ez hogy van?
Mindegy, hajrá Alexa és Detti!

Bocs a mai sok regényért.. :oops:

Jó éjt mindenkinek!
kchriske
 
 


Tegnap már nem bírtam írni, kidőltem...

Red! Gratulálok!!! Nagyon jönni akar ez a babácska, úgyhogy álljál is csk aki mellette! :) A barátnőmnek a tervezett első gyerek után jött egy második bogyó mellett, aztán egy harmadik spirállal... Ha jönni akarnak, jönnek, ez van. :) Totál egészséges mindkettő, és nagyon életre való kiscsajok!
Figyi! Panka ujjacskáit hogy tudták volna kideríteni? Az a magzatvíz elemzésnél kiderült volna? Nekem egyik vizsgálattal sincs bajom, ha kell, de az amniocentézisől én is cidriznék... e én úgy tudom, hogy az csa kakkor kell, ha a többi nem egyértelműen negatív, vagy már elmúltál 35 éves. Az I-es nőin ezeket a kérdéseket már rutinszerűen kezelik. És szerencsére ezek miatt nem szokás befektetni, mert tele vannak a komplikált terhességekkel, úgyhogy kikerülheted a sok problémás esetet.

Nekem ez volt egyébként a legnehezebb a szülésnél. Totál oda voltam, hogy szülhetek, és a fájásokat sem fájásként éltem meg, hanem baromi erős összehúzódásokként, még szórakoztak is rajtam a szülőszobán, hogy nem sűrűn látni olyat, aki örül a fájásoknak. Aztán végül 4-5 óra után császár lett, dettő mint Nusykánál, köldökzsinór miatt, csak nálunk két hurok volt, úgyhogy esélytelen lett volna a normál szülés, mint kiderült. Ez mind-mind szép emlék, az összes félelemmel együtt (ami attól tört rám, hogy kitalálták, hogy császár kell - addig annyira lehetetlennek tűnt, hogy én császárral szüljek), tényleg egy csoda volt. De előtte a túlhordás miatti egy hét bent... Az abortuszra várókkal egy osztályon, hallgatni, hogy milyen a méhszájérlelő tabletta (ő abortusz miatt tudta, én indításra vártam hatalmas nagy pocakkal benne egy életerős, tökéletes gyerekkel, akit akartam). Úgyhogy a vége az lett, hogy mikor megürült egy ágy a szülészten az egyik fizetős szobában, átkértem magam. Hiába voltak a lányok az előző szobában nagyon aranyosak, egyszerűen az osztály hangulata annyira nyomasztott, hogy minden este bőgtem, nap közben meg a kertben ültem végig. Pedig totál normális volt mindenki az osztályon (szülészet, nőgyógyászat egyben), tényleg mindenkinek volt egy jó szava hozzám, és bárkihez lehetett segítségért fordulni. (Bajcsy)

Na de akkor a szép része is legyen itt. Tervezett indítás előtt egy nappal megvizsgáltak, és azt mondta a főorvos, hogy behívja az orvosomat, mert nem akar még egy napot kockáztatni. Bár akkor nem tűnt semmi gyanúsnak, ő mégis így döntött, és én örülök, egyrészt, mert megúsztam a méhszájérlelő tablettát :) (amit utólag tudok, hogy nem ért volna semmit, mert ha ki is nyílik, már valószínűleg nem tudott volna a zsinór annyit engedni a két hurokkal, hogy kibújjon a kismukim). Másrészt, mert így volt minden jó, nyugodt, és reménykeltő, hogy nincs még egy plussz nap. És így volt egy kicsit olyan érzés is bennem, hogy na, meglepetés szerűen indult. :lol: Az egészhez hozzá tartozik, hogy két héttel előtte már bent voltunk, 5 perces fájásokkal (két órája az volt, mikor elindultunk). Az ügyeletes meg leteremtett, hogy ez nem fájás, menjek haza. Tényleg elmúlt, de ha egyszer azt mondják mindehol, hogy már 10 percesekkel el kell indulni, akkor miért csináltam rosszat? Szerintem ez is azért tudott "visszafordulni", mert a rövid pórázon lévő kiskölkömnek nem volt elég így az inger, vagy az ő kobakja nem generált eleget, passz. Mindegy. Szóval hívtam (mindjárt-)Apát, ő meg végig száguldott a sineken a melóból (igazából pont lejárt a munkaideje, meg nem is kellett annyira rohannia, de azt mondta, hogy muszáj volt kipróbálnia, milyen :lol: ). Aztán vajúdás, oxival persze, jó kis derékkiegyenesítő fájások, élveztem nagyon, valahogy totál más állapotban voltam, és az volt bennem, hogy mindegyik egyre közelebb hozza a találkozást. A vizsgálatok iszonyúan fájtak, de a derekam még annál is jobban fájt, ahogy azon a szerencsétlen vizsgálószéken kellett félig ülni/feküdni, úgyogy igyekeztem a derekammal foglalkozni, hogy le bírjak mászni utána... De hiába nyomták le a fájások szegény gyerekemet, cska ne mjött lejjebb a feje, méhszáj meg ettől a 4-5 óra alatt 2 ujjnyira bírt nyílni. Aztán mikor kiderült, hogy császár, megsemmisültem. Kértem egy percet, Apával összebújtunk, megbeszéltem Kismukival, hogy ez van, de legalább mindjárt látjuk egymást. Többi részletet nem idézem, akinek a császár volt az első műtét az életében, elképzelheti, mit remegtem össze, mire minden tű, pánt és terítő a helyére került, láthatóan sietve. Szegény anesztes pasinak ötvenszer elmondtam, hogy de jó, hogy vigyáz rám, szerintem már majdnem befogta a számat... és akkor egyszer csak meghallottam, hogy nyekereg, aztán sír... (most én is megint). Hihetetlen érzés volt. A szülésznőmnek meg nem tudom meghálálni soha, hogy nem vitte ki egyből, hanem hozzám hozta, és az arcomhoz nyomta azt a meleg, nedves, virnyogó kis csomagot. Az a szag, sosem felejtem el... Ahogy rendbe tették, visszahozta, és a fejemnél tartotta percekig. Csak néztük egymást, hihetetlen csoda volt, tíz centire az arca, összebújva, tanulmányozott, méregetett, kis sértődött fejjel, hogy megzavartuk a nyugiját. Egyetlen dolog hiányzott csak, hogy nem láttam, ahogy Apa apa lett... :roll:

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Detty! Nagyon örülök, hogy Alexa magához tért kicsit! Mindenképp meséld el a dokinak, és ne hagyd ki a kérdéseidet! A te ösztönöd a jó! És csak azt csináld, amit jónak érzel!!!
Azért fura, hogy ha annyira fájna neki, akkor hogy tudta megenni azt a tápot? Vagy már nagyon éhes lehetett szegény? A lényeg, hogy evett, és ez nagyon szuper!!!!!!!!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Kisbogárka: hát ti is megjártátok az utat.
Azt én el is felejtettem, talán mert nem hangsúlyozták és Zoli is annyira transzban volt, hogy utólag képen látta, vagy mondták vagy mi: Lettinek is rá volt már tekeredve a köldökzsinór. De nagyon úgy tűnik a szülés izgalmában került rá, de szerencsére simán kijött. (eltekintve a masszív méhszájtól).
Lilim meg (mivel ugye nem tudtam a légzésemre figyelni és nagyon kifáradtunk) tiszta lila volt és nem sírt fel. Kétségbeesetten kérdezgettem, hogy mi van, mi a baj, Zoli is csak nagyokat nyelt holtsápadtan.. végül a dr-nőm jöt oda, hogy semmi gond, csak kitisztítják az orrjáratokat stb... hosszú perceknek éreztem, mire végre meghallottam a kis nyekergést. Később láttam a felvételről: tiszta lila volt... dörzsölgetni kellett, meg orrjáratokat tisztítani, stimulálni, hogy lélegezzen. Már-már megcsapott a tragédia szele. De végre sírdogált. Aztán rendbetették és odahozták. Bár a babák többsége a két órás őrzés alatt elalszik, ő csak végig panaszkodott nekem éberen. Szegénynek még ödéma is lett a buksiján. Szerintem már csak percei lehettek, úgyhogy még éppidőben. Ja és nekem nem 1 valaki, 5-en könyököltek a hasamra nála, mert nem bírtam tovább, teljesen erőtlen lettem. Talán ezzel menteték meg.
Lettikénél meg még köldökzsinórostól ahogy kicsusszant úgy rám is tették. Leírhatatlan. Dícsérték, hogy milyen formás kisbaba, rég nem született ott olyan. (a köldökzsinórtekeredésről nem is tudtam, hetekkel később derült ki) A gyerekágyon is ahogy fogyott, mert nem indult el a tejem, lejárt a karszalagja. Szóltam, azt válaszolták, hogy ja, ok, de őt senkivel nem lehet összetéveszteni :D
(Akkor mégegy méretet nőttek amúgy is túl nagy kebleim)

Red: egész este azon sápadoztam milyen félelmetes lehetett 14 hetes terhesen vakbélműtét, aztán meg hogy kibírja a varrat..végig para. :( Jó csapat vagytok Pannával. :wink:

Szép napot nektek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:29-kor.
kchriske
 
 


Az új akadály, amin még nem jut át... na de az asztalról már borogat mindent :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:30-kor.
kchriske
 
 


Nagyon álmos pocakos :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:30-kor.
kchriske
 
 


Sehol senki???!! :(

Na mindegy, én viszont nem tudok leállni:
Nosztalgikus napom volt, egy csomó képet megnézegettem.. és Lili mégis csak mászott, de már csak miután állt és járt. (halványan rémlett, de ritkán fordult elő)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:31-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!
Nah, végre géphez jutottam.
Egész nap a fővárosban voltunk (Panna meg anyóséknál nyaralt). Mondjuk hiába talpaltuk végig a várost oda-vissza, semmit nem sikerült elintézni amit akartunk, ráadásul Óbudán sz*rrá áztunk :? Szóval nem ez volt életem legsikeresebb napja. Panna viszont irtó jól szórakozott, meglátogatta az uncsitesókat, meg felváltva kommandírozta mamit+papit :D és még a kutyán is lovagolt (kan kuvasz, irtó lökött, de valamiért bírja a kölykömet) - azóta is azt süvölti itthon egyfolytában, hogy : VU-VU...

Nusyka:
Gödöllőiek vagyunk, ez azért majdnem Kistarcsa :D
Ide is elért a vihar, mert mindig megkapjuk, ami átmegy Pesten. Cseresznyényi jegek voltak...
:shock:
Ráadásul elég közel van a mentőállomás, meg a tűzoltóság is, úgyhogy óránként ébredtünk szirénára az éjjel :?

Amúgy köszi a gratulációt, tényleg véletlen csúszott be a kis cseles. Eleinte le voltunk sokkolva, és mostmár lelkiismeret furdalásom is van, amiért nem azonnal fogadtuk őt örömmel ... de tény, hogy kellett pár nap, mire megbarátkoztunk a fejleménnyel.


Kchriske:
Nagyon édik a fényképek, végre te is nyomattál fel nézegetnivalót;)



Nagyon félek az amnio-vizsgálattól, abban reménykedem, hogy hátha megússzuk, ha az előző eredmények nem teszik indokolttá.
Majd meglátjuk. De igazatok van, sok babó sikerült be bogyó mellett és egészséges gyerekek lettek
:)
Amúgy Panna plusz ujját max spec Uh-n, vagy 4D-n látták volna, de egyiken sem voltam, kizárólag az sztk-s vizsgálatokon (pénz, pénz, pénz...)
Majd hétfőn megpróbálok időpontot kérni az első vizsgálatra, kíváncsi vagyok, mikorra kapok.

Figyi: ti szoktatok a babának befőttet/lekvárt/szörpöt készíteni? Mit tesztek bele tartósításra? Én arra gondoltam, hogy répacukor helyett gyümölcscukrot v szőlőcukrot vennék, de nem tudom, hogy tartósításra jó-e a citromsav. Egy gyógyszerész ismerősöm ajánlotta, de kíváncsi vagyok, van-e jobb 5letetek.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detty, remélem, minden rendben lesz veletek!
Sajnos, az afta nagyon fáj, lehet, hogy Alexa ezért nem evett eddig sem?

Red, gratulálok a hivatalos eredményhez!
A vizsgálatoktól meg ne félj, túl leszel rajtuk, és csak pozitívan szabad gondolkodni!
Maradt 20 szem elevitem, online elküldöm :)
Mikorra vagy kiírva? Mehetsz védőnénikhez a kiskönyvért! olyan jó volt végigcsinálni a terhességet! most meg a huncutságokat! :)
Remélem, simán megy majd minden!

Majd én is megírom a szülést, de most sietnem kell!
Puszi mindenkinek és jó 7végét!
Vendég
 


Sziasztok!

Hihetetlen, de itthon vagyunk, persze, nem tartósan.
Szóval bementünk reggel 8-ra, de csak 9-kor látta orvos, mert ugyan ott voltunk mindannyian, de nem ismertük fel egymást, utána meg elment vizitelni.
Viszont a Klinikán HIHETETLENÜL rendes mindenki. Teljesen elámultam, annyira emberiek. Kiderült, hogy Alexának nincs aftája, ha meg volt is, olyan durva nem lehetett, amiért ennyire nem tud enni, mert akkor még meglennének (érthető vagyok? Iszonyat fáradt vagyok, bocsi, ha hülyén fogalmazok.). Szóval afta nincs. Van viszont egy áttört felső egyes fog és áttörőben van egy RÁGÓ fog (aminek egyébként még semmi keresnivalója a külvilágban, de az én lányomat ez nem érdekli). Ez esetleg okozhatja a nem evést, de ez egy kicsit túl szélsőséges, így nem biztos.
Szegényt megint megszúrták, volt is sírás, izzadás, csapzott haj (nekem meg egyre kevesebb, mert úgy tépi a hajam, hogy csomókban marad a kezében). Jó sok vért vettek tőle, de minden vizsgálatot megcsinálnak, még immun vizsgálatot is, amihez a vérrel nekem kellett elrohanni a Mária utcába, mert különben csak hétfőn jutott volna oda a vér. Egyenlőre minden negatív. Kaptunk egy tök jó szobát, Alexának egy kórházi fém kisággyal, nekem egy másfél személyes nagy ággyal, külön fürdővel. Azt hiszem, 6 ilyen szoba van, és nem vagyunk protekciósak, csak ez volt az egyetlen szabad szoba.
Szóval, haladt a nap, nagyon nem hagyhattuk el a szobát, mert fertőző betegek is vannak a folyósón, így senki nem érintkezhet senkivel. Egész nap egy kék cipőzsák volt a lábamon.
Alexa viszont nem evett. Reggel, itthon összesen 60 ml tápszerre futotta, és a vérvétel után megivott 170 ml-t, de ezen kívül kora délutánis semmit. Utána megevett majdnem egy üveg őszibarackot. Aztán megállt. Jóval később próbálkoztam a tápszerrel, de a szájába se vette az üveget. Pont ekkor jött be az egyik ápolónő. Most, hogy a doki kéri, hogy próbálja ő is megetetni, de ha nem megy, akkor szonda. Infúziót már nem tudnak neki bekötni, mert nincs több használható vénája, ma az utolsót is elhasználták. És persze nem evett. Bepánikoltam, és mondtam, hadd próbáljam meg még egy kis sütőtökkel. Úgy ette, hogy alig győztem lapátolni. Erre a nővér beküldte a dokit, és megegyeztünk, hogy hazajöhetünk, de az 1000 ml-t tartani kell. (Mindjárt leírom, mi ez az 1000 ml.) És mivel papíron bent fekszik Alexa, holnap 9-re be kell menni pisi vételre, hogy ellenőrizzék a kiszáradás mértékét. Ha nem jó az érték, akkor szonda, ha jó, akkor hazajöhetünk és vasárnap reggel vissza. Pisivétel, eredmény, haza vagy maradunk, és végül hétfőn jönnek az újabb vizsgálatok. Azért örülök, hogy hétvégén itthon lehetünk, mert bár tényleg kényelmes a szoba (TV is van), azért jobb, ha mindenki a saját ágyában alszik.
Nem túl nagy mennyiséggel jöttünk haza, még volt vagy 400 ml hiányunk, de kora este pipettával (nyugi, 10 ml-s) adtam neki 170 ml vizet, és este vacsira csodák csodájára megevett 220 ml almalével dúsított tápszert, meg kb. 30 ml natúr joghurtot nádcukorral édesítve. Úgyhogy megvan az ezer! Nem bízom már semmiben, tegnap is hihetetlenül örültünk, aztán reggel jött a hideg zuhany.
Viszont most már tudom, hogy innen úgy nem távozunk, hogy ne segítenének rajtunk, még ha egy hónapig is kell bent lennünk.

Na, megyek, a férjemnek kell a gép, én meg csak az ágyamat akarom!

Ja! Nusyka! Gratulálok az evéshez, nagyon ügyes vagy! Csak így tovább!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty:
Örülök, hogy otthon vagytok, mert bármennyire is szupi a kh, azért az otthoni megszokott környezetben mindenkinek könnyebb - szerintem legalábbis.
Sikerült reggeliznie?
Hm, az aftás diagnózis ezek szerint jó nagy melléfogás volt.
Majd írd meg, mi volt a mai 9 órás kontrollon. Hétfőn miféle vizsgálatok következnek majd?

Bumbike:
Köszi, aranyos vagy, de az elevittől rosszul voltam (a gravida még úgy-ahogy elment, de az sem volt az igazi. Most supradynt szedek és ezzel semmi bajom).
Elvileg február 16-ra vagyok kiírva, bár ez a doki szerint még változhat (mert a természetes ciklusom eltér a gyógyszerestől, és nem lehet tudni, hogy melyik szerint estem teherbe). Majd a két hét múlva esedékes vizsgálatkor a magzati paraméterek alapján pontosítunk ha szükséges, és a védőnénikhez is ezután megyek majd.

Jajj, imádtam pocakos lenni, szerintem most is ez lesz, már alig várom, hogy domborodjon és hordhassak feszülős felsőket :D - pedig ez azért még odébb lesz. Pannával alig látszott a hasam sajna, hátulról senki meg nem mondta volna, hogy várandós vagyok. Egész végig tudtam hordani több ruhámat is és mikor szülni mentem, a doki 6 hós terhesnek nézett :?
Ez van, széles a csípőm, és hát 172 cm magas vagyok, kényelmesen elterpeszkedhetett bennem a babó, nem kellett kifelé terjeszkednie.
De majd most úgyis kihordom teljesen(meszes lepény nélkül!!!), és lesz ideje meghízni, úgyhogy nagyobb lesz a pocim is általa 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detty!Nagyon-nagyon örülök nektek,főleg azért,h nem kellett a kórházban maradnotok,ugyanis ha hazaengedtek,akkor talán akkora baj nem lehet,ellenben rendszeres orvosi felügyelet mellett tartanák Alexát...)Csak így tovább!

Kchriske!
Nyugi,nem sértődtem be,nem vagyok olyan :lol:
Viszont annyira gyönyörű Letti :oops:

Red!
Én Csongorral február 15-re voltam kiírva :lol:
Amúgy szopi mellett estél teherbe?

Öszintén szólva,mikor kiderült,h terhes vagyok Csongorral,mi sem örültünk,mert nagyon nem terveztük.Ami nem is meglepő,hiszen akkor alig voltam 20éves és a fősuli kellős közepén tartottam...Igen...igen...szemtelenül fiatal vagyok :lol:
De ez így van jól!És nagyon jó fiatal anyukának lenni!Bár mivel még annyinak sem nézek ki,mint amennyi vagyok,sokszor az öcsémnek nézik a saját fiamat,de már ezt is megszoktam és csak nevetek rajta :)

Most sajna nincs időm jobban visszaolvasni,miket írtatok(be kell pácolnom a husit,plussz mindjárt mehetek teregetni is hiszen 100ágra süt a nap!!!)
Majd este benézek hozzátok,addig is szép napot és persze jó hétvégét mindenkinek :)

Kép
Kép
nusyka
 
 


redwings írta:Szia Gabilány!
Köszi! :D Nagy meglepi volt ez nekünk, apa még nem is tért magához... Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar újra a Flór F bentlakója leszek (ha minden jól megy - és miért ne menne 8) ).
Remélem jól vagytok Kiskobolddal! Ti nem terveztek kistesót? :wink:


Bocsi, hogy csak most, egy hétig Balcsiztunk (kifogtuk az évszázad legkakább hetét)

Elhiszem, hogy meglepi volt, pláne, hogy - ahogy olvasom- bogyó mellett érkezett. Szerintem minden tutira rendben lesz vele, ez a baba nagyon akar Titeket :)

Kobold tünemény gyerkőc, néha el se hiszem, hogy ilyen (ezt főleg most a Balatonon mutatta meg, első nem otthonalvós projekt volt).
Tesóprojekttel még várunk kicsit, legalább míg Kristóf kiscsoportos nem lesz. :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Eltűnt amit írtaaaaaammmmm :evil: :evil: :cry: :cry: Később újra
kchriske
 
 


Sziasztok!

Tündi: Nóri baba egy tünemény :)

A fórumbeli kislányokat látva amúgy is mindig kedvem támad egy kislányhoz :oops:

2 napja megy nálunk a ba-bba-bba-bla-bla-bla-ba-bba-bba

Receptklub: volt a héten töltött paprika, zöldséges-rizses hús, chilis bab, ma meg maradék bacon és reszelt sajt miatt tepsis husi.

Red: akkor mostmár tényleg megy a drukk, minden rendben lesz!
Na, majd én is rászánom magam a szüléstörténetre, most ebéd.

Kép
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

10-re megyünk vissza a kórházba. Mindkét nap hazaengedtek minket, csak nincs túl jó kedvem, és erőm sem volt írni. Még mindig erőltetni kell az evést, a szombat OK volt, de tegnap nem volt meg az előírt ezer mili.
Kchriske! Ígértem, csak elfelejtettem megírni, mi is ez az ezer ml. Ezt a testsúly kilóban szorozva 150-ből hozták ki. Ez alapján Alexának naponta kb. 1300 ml-t kellene bevinnie, és 1000 ml kell ahhoz, hogy ne száradjon ki. Ebben benne vannak a pürék, joghurt, stb. is, de pl. a pörkölt krumplival nem. Tehát tényleg pürés, folyós dolognak kell lennie.
Még mindig nem tudják, miért nem eszik, ill. hogy miért nem fogad el szinte semmit. Tegnap kipróbáltuk a céklát, pár kanál után nem kellett neki, és azt a pár kanalat is végig öklendezte. Nem kellett neki a gyümölcsös tejbegríz sem, a sárgabarack sem. Tele a hűtőnk felbontott, kidobásra váró HIPP-es kajákkal, mert nem eszi meg.
És emellett inni sem hajlandó, így fecskendővel nyomjunk bele a folyadékot is. A tápszert hol elfogadja, hol nem, és kaja előtt mindig bekenem az ínyét azzal az érzéstelenítő folyadékkal, de ez még nem garantálja a sikert.

Azt hiszem, lemondok a kistesóról, mert nem hiszem, hogy ezt még egyszer végig tudom csinálni. Nem tudom elmondani, mennyire kivagyok, és nem találom a kiutat ebből a helyzetből.

Megyek, mert készülődni kell. Nem tudom, vigyek-e bőröndöt, mert tegnap láttam, hogy a "szobánkat" odaadták valakinek, így nem tudom, benntartanak-e, vagy hazajöhetünk. A kocsiban nem hagyhatom a bőröndöt, mert a csomagtartó tele van a babakocsival, az ülésen meg nem hagyhatom, mert a VIII. kerületben tuti feltörik az autót estére.

Jók legyetek!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


sziasztok!

Detty:
kitartást, jó kezekben lesztek a kh-ban, biztos kiderítik nemsoká h miért nem hajlandó enni a lány, és ha megvan az ok, akkor lehet rajta célirányosan segíteni.
Az meg korántsem biztos, hogy a kistesó is ilyen macerás-evő lenne, lehet, hogy mintababát kapnál a személyében - sose lehet tudni. Majd ha Alexa rendbejött és lenyugodtak a kedélyek nálatok, akkor adatok időt magatoknak átgondolni a tesó-kérdést.

Zsuzsi:
Édes lehet Zsombi ahogy babababa-ázik.
Nocsak, kedvet kaptál 1 kiscsajszihoz? Hát nosza... ;)
Ja, és várjuk a sztoritokat :D

Nusyka:
Nem, már nem szoptatok, és ezért tértem vissza a régi fogi-gátlómhoz (mercilon).


Receptklub:
Hétvégén: fokhagymás csirkecomb + petrezselymes újkrumpli + meggyes pite
Holnap patiszont rántok, meg töltött tököt csinálok (maradékokból :)), pénteken meg valami főzeléket kéne, csak még nem döntöttem el hogy mit (sárgaborsó v lencse az esélyes). Meg valamikor palacsintát, mert úgy megkívántam.

Szombaton kiesett egy tömésem. Egyenlőre nem fáj, de nem szeretném megvárni, míg eszébe jut sajogni, a fogorvost viszont nem érem el :?

Júli 23-ra kaptam időpontot a SOTE 1-re a Genetikai Tanácsadóba. Olyan lekezelő volta nő a telefonban, hogy a bicska kinyílt a zsebemben.
Közölte, hogy ez egy elbeszélgetés lesz, vizsgálat nélkül és vigyek friss UH-leletet, holott az egyik lényeg az lenne, hogy ők csináljanak egy nagyfelbontású Uh-t, hisz nekik jobb gépük van+tapasztaltabb szakember végzi.
Erre rákérdezek jövő héten az itteni dokinál, mert szerintem fölösleges azért bebumliznom Pestre, hogy meglobogtassak egy itt készült leletet és elbeszélgessenek velem a családban előforduló betegségekről. De lehet, hogy én gondolom rosszul?????????????

Ráadásul Panna alig alszik napok óta, nem tom, már mit kezdjek vele, de totál kivagyok
:shock: :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red! A nagyfelbontású UH gépben ne bízz: amikor 7 hetes terhes voltam Alexával, az akkori dokim közölte, hogy már nincs szívhang, elhalt a magzat, két nap múlva kaparás. Két nap múlva a sírástól dagadt szemmel megjelentünk a kórházban, ahol csináltak egy kontroll UH-t a küret előtt, és akkor derült ki, hogy Alexának kutya baja, ver a szíve. Szóval, a technika ott sem tökéletes.
A kistesóról meg annyit, hogy sose lehet tudni, mit dob ki a gép, de nem tudnám elviselni, ha még egyszer ezen át kellene menni.

Most jöttünk haza másodszor a kórházból: Először fél 12-re értünk haza, mert ott nem volt hely, hogy megetessem Alexát (nekünk ágy kell ugyebár), de a fülész csak 1-1/2 2-től tudott fogadni, így utána vissza kellett menni. A fülének semmi baja, de a torka picit piros (annyira azért nem, hogy ilyen cirkusz legyen az evés). Végül megint megszúrták, most a sarkát, és csináltak megint egy PKU szűrést, amit neki már kétszer is csináltak (egyszer még születésekor a kórházban, és később kiküldték a szűrőpapírt, mert az előző minta értékelhetetlen volt).
Jövő szerdán mehetünk az eredményekért, ha addig nincs nagyobb baj.
És még keresni kellene egy dietetikust, mert valahogy nem OK, hogy Alexa csak a sütőtököt egye meg (már az őszibarack is a nem kívánatosok listájára került). Tegnap csináltam neki céklát egy kis almával, de ez is a kukában végzi.

Zsuzsi! A bababla nagyon klassz lehet, Alexa még nem mond ilyent. Nálunk a hábuuu a sláger a végén hatalmas köpködéssel. Viszont nem evés ide vagy oda, Alexa kúszik ezerrel, és már nem kell sok, hogy másszon. Már feláll négykézlábra, csak összecsuklik, mielőtt elindulna. Szerintetek sok van még a mászásig? Gondolom, ez a pár nap kicsit lelassította, mert nem volt sok ideje gyakorolni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty! Akkor már tényleg nincs sok a mászásig. Csupanyál még a négykázlábazás után ringatta magát, és csak aztán indult el. Szerintem még jön egy olyan időszak, amikor tartósan tud négykézlábon állni, és egyensúlyozgat rajta, aztán fog elindulni. De ki tudja, minden gyerek más és más.
Viszont az jó hír, hogy ezek szerint jó kedélyű és mozgékony. Figyi! Nem lehet, hogy sütőtökben van valami, ami nagyon kell neki? Lehet, hogy hülyén hangzik, de én hiszek abban, hogy azt kívánod, mi éppen KELL neked, tehát esetleg valami sütőtök tartalmához hasonló kajával lehetne próbálkozni. Mindjárt nézegetek kicsit a neten, hogy mi van sok a sütőtökben...

Red! Jól emlékszem ,hogy Pannának nem bújt még ki foga? Ha igen, szerintem simán lehet fogjelző tünet a nem-alvás, nálunk legalábbis az volt. Kb. két-három hétig tartott, néha komolyan, néha kevésbé, de aztán elmúlt, és a többi fognál már csak éjszaka jelentett gondot.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Detty: kitartás, kitartás! Tudom, könnyű mondani/írni, de előbb-utóbb vége lesz ennek a rémálomnak. Közben eszembe jutott az a kérdés, hogy Alexa sütőtökbe belecsempészve sem eszik meg mást? És a banán se ízlik neki?
És a kistesó projektről ne tessék lemondani, ennél már biztosan csak jobb lehet!!!
Gratula a kúszáshoz-négykézlábazáshoz.

Red: kedvem lenne/lesz egy kislányhoz, de még korainak érzem a dolgot...amúgy kislányt vagy kisfiút szeretnétek? Neve? Egyéb kívánt paraméterek :lol: ?
Azt már én is hallottam, hogy elég furák ott a genetikai tanácsadóban

Töltött tök receptet légyszí légyszí légyszí

Szülés: dec. 7-re voltam kiírva, 8-ától jártam naponta NST-re, persze nem mutatott semmit, 9-én vártam még pár órát az UH-ra is, akkor már a kórházból hazafelé kezdtem kiakadni, hogy nem akarok én naponta odajárni, mostmár aztán elég legyen. Délután bőgtem is. Aztán picit véreztem, de gondoltam, biztos csak a nyákdugót hagytam el. Aztán este olyan furán éreztem magam, kértem a páromat, maradjunk még ébren egy picit, lehet, hogy lesz valami. 11-kor kezdődtek a fájások (előtte nem voltak jóslók), 2 db 10 perces után beváltottak 5 percesbe, beültem kádba, hátha elmúlik, nem múlt. Közben persze telt az idő, aztán megbeszéltem magammal, hogy ez tényleg nem lehet jósló, mostmár ideje lenne összecuccolni. Kb. 1-re értünk a kórházba, megvizsgált az ügyeletes, mondta, 4 ujjnyira nyitva vagyok, lehet, hogy nem ér oda a dokim, mire megszülök. A poén ebben az volt, hogy Strepto pozitív voltam, tehát kellett (volna) 2 adag antibiotikumot kapnom 4 óra szünettel. Erre így esély nem volt, így szegény Zsombi kapta az antibibit (úgy sajnáltam, a kézfejében volt a branül-jól írom?). Rögtön felfektettek egy szülőágyra, a doki végülis beért, mert hiába tágultam, baba nem akart lejjebb csúszni. Kellett álldogálnom is egy darabig, szegény párom, az ő nyakában lógtam mindig, amikor jöttek a fájások. Aztán már nem tudtam állni, akkor kellett jobbra meg balra fordulgatni, innentől nagyon összefolynak az emlékek, tudom, hogy bénán vettem a levegőt először, bénán nyomtam, de aztán belejöttem. Végülis 3:52-re lett meg Zsombi, a doki szerint meg lehetett volna egy órával előbb is, ha nem ilyen nagy baba, és nem első baba. Párom amúgy rosszul szokott lenni a vér látványától, most hősiesen tartotta magát, amíg meg nem látta a fiát, akkor annyira emlékszem, kérdezte a szülésznő, van-e vizünk valahol, kinéztem oldalra, és láttam, hogy ott ül az egyik fotelban, és eléggé sápadt. Aztán kivitték a babát, fürdés, mérés, visszahozták, kb. 2 órát hármasban lehettünk (szerencsére nem volt sok szülés akkor éjjel), furi volt nagyon.

Kép
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Most bezzeg írtok mikor nem érek rá... enyje-enyje

Bocs, de most olvasni is csak kutyafuttában így nem tudok rendesen reagálni sem. Csak annyit, hogy Red: írok majd választ a babalekvár-befőtt-szörpire, és mindenképp a SOTEI-re kell menned? Egy ismerősöm isteníti azt ahol volt és nagyon de nagyon emberségesek voltak- nagy eséllyel Dawn-kórosnak diagnosztizálták a fiát.. de végül is egészséges. (a tesója viszont nem), végül még az UH-ért sem kértek pénzt. Megkérdezzem hol volt (mert már elfelejtettem)?
Detti: nagyon drukkolok és egy nagy adag erőt küldök.
Mindenkinek sok puszi, de most rohanok... majd megpróbálok holnap du. rendesen olvasni és írni.
kchriske
 
 


Sziasztok!


Kisbogárka:
Könnyen lehet, hogy fogzás, mert eléggé nyűgi is megint, persze az is előfordulhat, hogy a melegtől, vagy pusztán a kialvatlanságtól...

Igen, Kchriske, direkt a te bosszantásodra koptatjuk a billentyűzetet ...*halkan a markába vihog és bőszen kacsingat*

Légyszi kérdezd meg a barátosnédat, hogy hová járt! Ugyan ide a SOTÉRA kaptam beutalót, de meg akarom beszélni a dokival, hogy ha 1 mód van rá, ne ragaszkodjon hozzájuk. Vagy elküld máshová és akkor sztk-s keretek között maradunk, vagy már osztottunk-szoroztunk Misivel, hogy honnan csíphetnénk le a vizsgálatokra való pénzt és akkor elmegyek priváte valahová.

És köszi, de már túl vagyunk a befőzésen, minden nagyon fini lett szerencsére, Panna csak úgy habzsolná ha hagynám. Jelenleg a vegyes-piros szörp a kedvence, amit nem is csodálok, mert fekete ribizli+meggy+málna van benne és valami isteni ízű, én is ezt döntöm magamba 2 napja.

Zsuzsi:
Tök jó, hogy Apátok ilyen hős volt a szüléskor :)

Hogy mit szeretnénk? Közhely, de tudod: csak egészséges legyen... Ezt a vakbélműtét óta éreztem így, előtte mindig azt hittük, hogy nekünk csak fiunk lehet, és nehogymáááá láááány legyeeeeen :wink:
Amúgy meg ha fiú, akkor Bene Botond lesz (és valszeg apja után 2 névnek megkapja a Mihályt), már sok-sok év óta tudom, hogy ha fiam lesz 1x, akkor Botond lesz... :)
A lánynevekkel még futni fogunk pár kört, a legesélyesebbek: Sára, Virág, Sarolta, és nekem tetszenek még: Izabella, Jázmin, Misi meg szeretné, ha az én nevemet is megkapná(nem nehéz kitalálni a loginomból ;) ), de én mindig utáltam a nevemet mert rengeteget csúfoltak - úgyhogy ezt az ötletet nem komálom túlzottan.
Amúgy meg egyéb paraméterek? Háááát: szeretném, ha normál időre és normál súllyal születne :D Egyéb nincs :roll:

Nahhhh és töltött tök:
Én leginkább maradékokból szoktam, pl darabka kolbit beledarálom, ne punnyadjon meg a hűtőben, vagy pizzára elment egy konzervgomba fele és a maradékot belerakom ebbe, vagy maradék krumplipüré/főtt krumpli, 2 árva virsli stb. Bármi belekerülhet, de most az alapreceptet írom le:


Hozzávalók:
1 zsenge tök
1 nagyobb fej hagyma
10 dkg füstölt szalonna (vagy kolbi)
max 50 dkg darált hús (én szárnyasból szoktam)
2 tojás
10 dkg rizs (vagy főtt+tört krumpli)
15 dkg gomba (elhagyható)
1-2 kanál paradicsompüré (elhagyható)
2 dl tejföl
4-5 dkg vaj
só+bors egyéb zöldfűszer ízlés szerint
+ ha van otthon, akkor sajt a tetejére (füstölttel is fini)

A tököt meghámozzuk, kettévágjuk. Belsejét kivájjuk, és az így keletkezett üregbe jön majd a töltelék (a kivájt részekből az ehető megy majd vissza a töltelékbe).

Töltelék készítése:
A füstölt szalonnát apró kockákra vágjuk, zsírját kiolvasztjuk, majd a forró zsiradékban megpároljuk/pirítjuk a darált pulykahúst + a hagymát + az apróra összevágott gombát . A tűzről levéve beleütünk 2 egész tojást, hozzákeverjük az előre félig megpárolt rizst.
Ízlés szerint teszünk bele kevés sót+borsot, néhány kanál paradicsompürét, és az egészet jól összekeverjük. Megtöltjük vele a félbevágott, kivájt tököket. Egy tűzálló edény kivajazunk és belehelyezzük a megtöltött tökfeleket. Az egészet leöntjük tejföllel, és 160o C-ra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük.

Ha van maradék bolognai ragu, azt is bele lehet pakolni, vagy vegásan csinálva hús helyett beáztatott kinyomkodott szójából - szóval ez nálunk amolyan "borított hűtőszekrény" kaja
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.06.30 07:45-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Ha nem baj, én is megírom a szülésemet, legalább nem mindig Alexa nem evése a téma nálam.

Nekem elég problémás terhességem volt, kezdve azzal, amiről a múltkor már írtam, hogy az elején azt mondta az orvos, hogy elhalt a magzat. Utána sorozatban kaptam el az összes hugyuti fertőzést, amit el lehetett kapni, pedig még a kádba is csak ritkán ültem. És ezek következtében gombás fertőzésem is volt vagy háromszor. Mindezek tetejébe a 36. héttől elkezdett szétcsúszni a medencém, amitől éjjelente csak bőgni tudtam, annyira fájt. Ortopédiára rohangáltam, de nem tudtak segíteni, csak annyit mondtak, hogy szülés után a férjem övével szorítsam össze a medencém, hogy helyrecsússzanak a csontok. Szóval, mondhatom, nagyon vártuk, hogy leteljen a 40 hét. Ja és a 29. héttől egy ujjnyira nyitva voltam.

Pont a kiírt napon a férjem még állásinterjún volt, és utána hazaszólt, hogy nincs kedve dolgozni. Mondtam, hogy jöjjön haza, menjünk együtt CTG-re. A vizsgálat után a doki is megvizsgált, majd kedvesen szólt, hogy fáradjak át a vajúdóba, mert akkor most szülünk. Nálunk semmi nem volt - én csak CTG-re jöttem - úgyhogy a férjem taxival hazarohant a cuccokért (ő nem vezet, még én vezettem be a kórházba, amire a doki nagyon nézett). Mire visszaért, már a szülőszobán voltam, és a doki már burkot repesztett. Nálunk is hasonló gáz volt, mint Zsuzsiéknál: Alexa nem akart lejjebb jönni, és nem tudták, miért nem. Így nem is kelhettem fel az ágyról, ami borzalmas volt. Be kell vallanom, ordítottam rendesen. A levegőt sem a nagykönyv szerint vettem, de nekem ez így volt jó, és ezt közöltem is a szülésznővel, amikor már a sokadik megjegyzést tette.
Csabi hallotta, ahogy a császáron gondolkoznak, mert Alexa csak nem akart a medencéhez illeszkedni, aztán egyszer csak jöttek a tolófájások. A doki még hívott valakit, hogy segítsen nyomni a hasamat, de egy nyomás után a srác közölte, hogy ide nem kell segítség, és még két nyomás után kirepült a kiscsaj. Azóta sem derült ki, miért nem akart leszállni, mert nem volt rajta a köldökzsinór sem. Mindenesetre fél 4-kor vizsgált meg a doki, és 8 előtt 5 perccel született meg Alexa, úgyhogy elég gyors volt. Mi is együtt voltunk két órán át. Alexa szopizott is, de Csabi azon röhögött, hogy ahhoz képest, hogy órákon át vajúdtam, és hihetetlenül fájt, amikor Alexa rácuppant a cicire és megszívta, keresztbe álltak a szemeim.

És csak hogy ne legyen olyan sime a dolog, 12 nappal a szülés után hihetetlenül elkezdtem vérezni. Pont pelenkáztam, és csak azt éreztem, hogy folyik valami. Még lefektettem Alexát, beraktam melegíteni a kajám, és gondolam, megnézem, mi az. Vér volt. Hívtam a dokit, aki azt mondta, hogy azonnal kórház. Akkor ijedtem meg, amikor csak annyit válaszolt arra, hogy "szólok a férjemnek, hogy üljön fel a HÉV-re", hogy ne a HÉV-re üljön, hanem taxiba. Bent megvizsgáltak, és kiderült, hogy a méhnyálkahártya levált, de nem tudott rendesen kiürülni, ez okozza a vérzést. A dokim ugyan szabin volt, de bejött és még aznap este megműtöttek. Másnap már jöhettem is haza.
3 hete a rákszűrésen rá is kérdeztem, hogy akkor erre újra számíthatok kistesónál is. Mondta, hogy most a szülés után egyből megcsinálja a kaparást is, és kapok nagyon erős méhösszehúzókat is. Bár a dolgok mai állása szerint erre nem lesz szükség, mert nem lesz kistesó (kivéve, ha már most terhes vagyok, amit nem hiszek).

Alexa felébredt, megyünk anyámhoz (hadd árasszon el megint a hülyeségeivel, hogy mit csinálok rosszul), mert ma délután tanítok.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Szép napot mindenkinek!

Na csak egy gyors üzi,mert dolog van(visszaolvasni is csak nagyjából tudok...)

Detty!
Hogy vagytok?Alexa,hogy viseli az elmúlt napok eseményeit?Van már valami bíztató???
Na,te sem vagy egyszerű eset...(szüléstörténetre értem!)Amúgy megkérdezhetem,mit tanítasz?

Olyan jó olvasgatni ezeket a történeteket :) Érdekes,h ki-hogyan éli meg...

Red!
Nálatok mi újság?
Ja..ha Csenge fiú lett volna,apa is Botondnak akarta elnevezni,én meg Barnabásnak,szóval egyértelmű,h mi lett volna a neve :)
Sokan nevetnek,a törpök nevén,erre szoktam mondani:"még a Csanád is tetszik,a 3dik az lesz és akkor majd kiabáljuk:
Csongor
Csenge
Csanád
Jön a Farkas család :lol: "

Na,egy kis helyzetjelentés:
Kaptunk egy papírt,miszerint 8-14között elzárják ma a vízet.Reggel amit csak lehetett,teleengedtünk vízzel,erre mindjárt 10 és még mindig nem zárták el....á,nem vagyok ám ideges :x

De egy kis örömhír is van:Csenge a hétvége óta járóbaba lett :lol: Olyan kis édes!!!Persze még gyakorolnia kell,de ügyes nagyon!Egyszercsak feláll..elidul...megáll...gondolkodik...megint elindul,sőt.Próbálkozik az irányváltással is!Olyan büszke vagyok rá :lol: Csongor elmúlt 11hónapos,mikor elindult.

Na lépek,majd este bekukkantok!Szép napot mindenkinek!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka! Nagy gratula a járóbabának!!! Tényleg jó korán kezdte! Akkor most már mindent el kell pakolni előle?
Alexával semmi bíztató! Ma még csak 320 ml tápszer ment bele (a fecskendő már nem működik) és talán 50 ml higított gyümölcslé, tehát sehol nem vagyunk az ezerhez (tegnap a főorvos lejjebb vitte a minimum határt 800-900-ra). Köszönöm. Turmixoltam neki cseresznyét: két kanál után tolja el, pedig mit összeszenvedtem, mire kimagoztam. Mindenhol cseresznyelé folyt.
Angolt és franciát tanítok. Most épp angolt egy cégnél, hogy a céges autómat ne vigye el a bank, bár úgy érzem, szélmalomharc az egész. Mindig kinyögök egy újabb havi törlesztőt, de a végén úgysem fog menni. :(

Kép
Kép
detty74
 
 


Gratula Csenge ügyességéhez!!!
Most aztán rohanhatsz utána is... :D

Detty: Kubut próbáltatok esetleg? Mikor épp semmi nem kell Pannának, ez az egyetlen, amit mégis hajlandó elfogadni. Hátha Alexának is bejönne ...

hát neked sem volt egyszerű várandósságod és a szülés is húzós lehetett, én végülis semmit nem szólhatok a ~2,5 órás szülésemmel...

Kép

Kép
redwings
 
 


Detty: az auchanban ma fedeztem fel a "Piroska" ( :D ) baba-gyümilevet, 50% gyümitartalommal. A Kubuval egyező áron.

Lányok: a dechatlonban elég jó kiárazás van, babaholmik is!!!!! nézzétek meg a honlapot, érdemes, pl frankó kiscipő (20,21-es méret) 1400 ft :
http://www.decathlon.co.hu/HU/product_8050728-30566127/

pamutpóló, garbó 600 ft, szuper téli kantáros anoráknadrág 2500 ft 8ilyet örököltünk, csak nem ekkora méretben mint itt kínálják) meg mindenféle cuccok...
Felnőttholmik is természetesen.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Tegnap kibújt Nóri első foga!
Ezen a héten apáéknál vagyunk, hogy apa és a nagyiék is együtt lehessenek a kiscsajszival.
Az itteni macsek nagyon fél a Nóritól. Tegnap épp aludt a fotelben, amikor Nóri odament hozzá, először csak egy ujjal, félénken mert hozzáérni, aztán már bátrabb volt, amire a macska felébredt, és szerencsétlen sztem "infarktust" kapott, amikor meglátta, ki simogatja, mert 1 pillanat alatt felugrott és kisprintelt:)

Nusyka, csatlakoznék a szemtelenül fiatalok klubjához: 23 vagyok. beférek még? :)
Csengének nagy gratula!

Detty, mondtak már valami biztatót?
Vendég
 


:D nagy gratula Nóri első fogához!!!
Nagyon megszenvedett vele?

(pfhm, kezdem vén szipirtyónak érezni magamat :roll: mert én meg 27 vagyok - bár mentségemre legyen mondva, általában fiatalabbnak néznek, a múltkor még a személyimet is elkérték egy szórakozóhelyen :oops: )

Kép

Kép
redwings
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: