Új privát üzeneted érkezett!

Vuki!

Gratulálok :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szia Vuki,

Itt is Gratulálok! :) Hidd el minden rendben lesz szeptember 8-án az uh-n. Nekem Wiegandt doki a 6. héten még szívhangot nem, de szívcső pulzációt látott és úgy engedett el az én dokimhoz.

Sajnos a gyógyszerben nem tudok segíteni, mert én nem szedtem. De szerintem írj a babás topikba ott biztos, hogy valaki szedett olyat és tudnak neked válaszolni!

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Vuki,
Nagyon-nagyon gratulálok!!! :D :D :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Megvan az eredményem!
A fehérvérsejt magas megint, de az valószínűleg a fogamtól lehet.
Van egy lyukas fogam, de a fogorvos azt mondta, hogy mivel kéne röntgent is csinálni inkább hagyjuk a szülés utánra, ha nem fáj.
Szűcs doki viszont azt mondta, hogy csináltassam meg, mert nagyobb gond is lehet belőle. A vizelet üledék most negatív volt, a tenyésztés miatt hétfőn, vagy kedden kell telefonálnom.
Tehát igazából akkor minden rendben.
Nagy kő esett le a szívemről.

Kép
nika28
 
 


Szia Nika,

Az jó, hog nincs nagy baj. Szerintem is csináltasd meg a fogad, mert még Te is fél időnél tartasz és csak most fog igazán a pindur elvenni tőled a kalciumot meg ilyenek...szóval a fogad ha amúgy is lyukas akkor még rosszabb állapotban lesz. Igen röntgent nem tudnak csinálni, de én is megcsináltattam inkább a lyukas fogam....és utána azért nézesd meg újra a fehérjét a vizeletben, mert mástól is lehet...

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van ma!

Vuki!

Gratulálok Neked, szép Babavárást Neked, minden oké lesz!!!


Witch!

Nekem már az elején megmondták hogy császár lesz, pedig nem nagyon akartam, de sajna..bár ha esetleg elindulna magától akkor még két esélyes a dolog, de még nincs szemészeti leletem sem, anélkül pedig tutira nem fogják engedni. Jövő héten megyek. /9-es dioptriás a szemüvegem és szülés előtt elküldenek szemészhez megnézik hogy a retina bírja - e az erőlködést. Rossz esetben leválhat. A fiamnál rendben volt, szülhettem volna természetesen de ő meg faros volt.../
NA, ugye császárnál van az altatás de most már egyre elterjedtebb az hogy az anyuka fent van nem alszik műtét közben, hanem kap a gerincoszlop mellé valami löttíöt amitől nem érez semmit azt hiszem gyomortól lefelé és így láthatja a babát és a gyermekbe sem kerül altató. Az epidurális érzéstelenítésnél egy kanült bennt hagynak és oda adagolhatják az érzéstelenítőt, míg a spinálisnál egy szúrással beviszik az anyagot aztán kész. Nálunk inkább spinális van, ennek az a hátránya hogy esetleg utána fájhat az ember lányának a feje, nagyon megoszlanak egyébként a vélemények, én is nagyon sokat gondolkoztam hogy melyik lenne jobb de azt hiszem bevállalom, lesz ami lesz.
Nem biztos sőt, tuti nem szakszerűen írtam le, de a lényeg az ez.
Vigyázz a lánykádra és Magadra is, tényleg, a nevét kitaláltad már?
Szép, nyugodt napokat Neked, puszi.

Tubikriszta!

Kicsit feljebb Witchnek leírtam ezeket az érzéstelenítős dolgokat, remélem nem kerül rá Nektek sor , hát én nagyon úgy tűnik hogy nem úszom meg...ha kedden megtudok valamit az időpontról akkor egyszerre megírom. De az tuti hogy altatást nem akarok, az első elég szar élmény maradt, a pesti leszívás viszont nagyon-nagyon pozitív, bármikor mennék újra....pedig hisztiztem is, de nagyon rendesek voltak..ott minden olyan más és sokkal de sokkal jobb.
A "kis fiam " már 9 éves, nagy fiú, én elváltam 8 éve, ő az exférjemtől lett, úgyhogy amíg én bennt leszek a kórházban vagy az apukája vagy a párom fog rá vigyázni befűszerezve a párom anyukájával.... :P Nagyon fog hiányozni, az már biztos, sokat gondolok erre . Is.... :wink:
Írj ám hogy mi van Veletek! meg hogy mit modtak a vese-dologról.
Nagyon szurkolok,csak nyugalom amennyire lehet.
Puszik.

Kép
krisztamili77
 
 


Krisztamilli!

Ha császárom lesz, akkor tuti éberen szeretnék lenni, ez nem kérdés :)...
A lánykám neve Nagy Jamina Viktória lesz, a Nagy-hoz nem választhatok egszerű nevet :lol:

Nika

Keress fel egy másik fogorvost, aki tudja röntgen nélkül is :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!

Nagyon szép a név...igazad van, én is Nagy vagyok, ahhoz én a Zalánt választottam volna, de a vezetékneve Gerencsér lesz, s így a fiam és a párom leszavazták a neveimet így maradt a Soma..hát barátkoztam vele egy darabig.
A Jamina gyönyörű, nagyon tetszik.

Kép
krisztamili77
 
 


Witch!

Nagyon szép a név...igazad van, én is Nagy vagyok, ahhoz én a Zalánt választottam volna, de a vezetékneve Gerencsér lesz, s így a fiam és a párom leszavazták a neveimet így maradt a Soma..hát barátkoztam vele egy darabig.
A Jamina gyönyörű, nagyon tetszik.

Kép
krisztamili77
 
 


Witch!

Nagyon szép a név...igazad van, én is Nagy vagyok, ahhoz én a Zalánt választottam volna, de a vezetékneve Gerencsér lesz, s így a fiam és a párom leszavazták a neveimet így maradt a Soma..hát barátkoztam vele egy darabig.
A Jamina gyönyörű, nagyon tetszik.

Kép
krisztamili77
 
 


Na, ezt párszor elküldtem véletlenül....bocsánat.... :oops:

Kép
krisztamili77
 
 


Sziasztok!

Vuki!

Nagyon-nagyon gratulálok a magas Hcg-hez!
Én szedtem a Bromocriptint, napi 2X1-et, 5 hetesen állapította meg Szűcs doki a terhességet, és azt mondta, hogy kb. egy hét alatt csökkentsem le fokozatosan az adagot, úgy, hogy 1-2 naponta napi fél tablettával szedjek kevesebbet. Igaz, az enyém spontán terhesség, de a második beültetésemnél is mondta, hogy ha sikerül, akkor abba kell hagyni. Én abba is hagytam, úgy, ahogy mondta.
Az is igaz, hogy tavaly, amikor először felírták nekem a Bromot itt Fehérváron, akkor az itteni doki azt mondta, hogy a 12. hétig kell szedni...

Nika!

Gratulálok a kicsi fiúhoz!
Valahol olvastam, hogy ha a fogorvosnak mondod, hogy babát vársz (bár rajtad már biztosan látszik is), akkor kapsz egy "védőmellényt", amin nem tudnak átjutni a sugarak.
Te hová mész 4D-re?

Witch!

Neked meg a kislányhoz gratulálok, nekem is nagyon tetszik a Jamina név :)

Kriszta!

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Krisztamili!

Hú, ez már nagyon közel van, egyáltalán nem könnyű döntések elé állítják az embert, de biztosan minden rendben lesz :)

Kira!

Vigyázz magatokra nagyon!

Én egyébként jól vagyok, volt a védőnő nálunk a héten, másfél órát beszélt folyamatosan, bőven ellátott infóval, nagyon aranyos volt.
A körzeti dokinál szerencsére megcsinálták az EKG-t, azt mondta az orvos, hogy a vérképem nagyon jó, az a kis baktérium a vizeletben meg nem gond, nőknél állítólag nagyon gyakori :shock:

Puszi Mindenkinek

Maggie
maggie75
 
 


Én védőnőhöz csak a jövő héten megyek először... elvileg keddenként 12-14 között van terhes tanácsadás, akkor kellene mennem, de mondta, hogy ha semmiképp nem tudok akkor menni, akkor csüt.reggel is ott van 1/2 9-től.
Hát, azt hiszem, inkább csütörtökön megyek, minthogy napközben a város másik végéről haza kelljen ugranom.
Úgy tudom, ilyenkor kötelesek elengedni a mh-ről, ugye így van? Tehát elvileg ha kedden mennék és utána már nem is mennék vissza (mert mire visszaérnék, már indulhatnék is haza megint), akkor sem szólhatnának semmit, ugye? Ez most csak elméleti kérdés, hogy tisztában legyek a dolgokkal, mert egyébként tök normális a hozzáállás szerencsére, de jó tudni, hogy mihez van jogom és mihez nincs.

Masut
masut
 
 


Maggie!

Pestre megyünk a 4D-re. A Kárpát utcai Kleopátra házba.
Végül nem 12-én, hanem 11-én megyünk, mert utazunk el pénteken.

Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a baktérium amire azt mondta a doki, hogy az még elfogadható?
Nekem már az elsőnél is magasabb volt, mint a "megengedett", amire a védőnő azt mondta, hogy még normális, az orvosom pedig újabb vizsgálatot kért.
Most a második labornál szintén így jártam. Az ismételt vizsgálatnál már negatív lett.

Witch!

Nagyon szép nevet választottál! :)

Kép
nika28
 
 


Nika!

1000 db/uL-ig írja normálisnak a lelet, nekem meg 1776 db/uL :?

Nekünk dr. Bácskai Józsefet ajánlották 4D-re, ő valahol Fehérváron van, állítólag híresen jó szeme van az UH-hoz.

Masut!

A kérdésedre én sajnos nem tudok válaszolni, szerencsére nekem is jófejek voltak a főnökeim, így nem is nagyon néztem ennek utána.

És egyébként hogy vagy? Látszódik már a pocid?
Én kb. egy hete vettem észre, hogy mintha egy kicsit más lenne a formája, mert sajnos előtte sem volt teljesen lapos.
Ma voltunk kint a telken, és a szomszéd bácsi megkérdezte, hogy jól látja-e, hogy jön a baba? (Mondjuk már az ősszel is megkérdezte egyszer, akkor szarabbul is esett :roll: )

Puszi

Maggie
maggie75
 
 


Maggie!
Pocak már kezd alakulni, főleg estére. Gondolom, már nem úgy fér el a kaja a hasamban, mint azelőtt és szépen kidomborítja a pocakomat. Ma felvettem itthon egy elég testhez álló fölsőt és bizony abban már rendesen látszik, pedig még nem is nagy. :)
Örülök, hogy máshol is vannak rendes főnökök, kollégák. :)

Masut
masut
 
 


Maggie!

Az tényleg nem túl vészes....az enyém magasabb volt.
:?

A Bácskairól én is hallottam, de fogalmam sincs, hogy hol rendel.
A Kárpát utcát nekem Szűcs doki ajánlotta.

Maggie, Masut!

Nekem is elég hamar látszott a pocakom.
Ha gondoljátok nézzétek meg....a hozzászólásom alatt megtaláljátok a honlapot. :)

Kép
nika28
 
 


Nika! Megnéztem, de rájöttem, hogy én már láttam "odaát" :)

Gondolom, a 18. hét óta is csak nőtt. :D Tényleg látszott rendesen a 12. hétben.

Masut
masut
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a BMC-ből és úgy néz ki a véreredmény alapján hogy sikerült. A HCG 283, szóval a biológus szerint esélyes a többes terhesség.
16-án kell mennem uh-ra, ami még olyan nagyon messze van, remélem addig minden oké lesz.
Egyébként már péntek óta voltak tüneteim, lehet hogy némelyik nem terhességi, de én annak tudom be, mert korábban nem volt ilyen: émelygés, hányinger, folyamatos éhségérzet, nagyon melegem van, nem alszok valami jól. Azt hittem hogy csak bemesélem magamnak ezeket a tüneteket, de vasárnao reggel teszteltem eg ynagyon erős 2 csíkosat és ott a WC padlóján ki jött belőlem minden feszültség, boldogság. Ott bőgtem, aztán a férjemmel az ágyban.
Jaj, korábban azt hittem hogy csak másokkal történik meg ez a csoda, annyira boldogok vagyunk és nagyon remélem hogy ez a boldogság most már életünk végéig megmarad.

Majd lennének hozzátok kérdéseim, de most megyek enni, mert megéheztem.

Kép
vucuska
 
 


Masut!

Valóban láthattad odaát. :)


Hogy vagytok kismamik?
Én 2 napig olyan voltam, mint a holdkórosok.
Annyira szédültem, hogy szinte alig álltam a lábamon.
Mára jobb lett.

Második napja Drága gyermekem ébreszt....:)

Kép
nika28
 
 


Vucuska!

Gratulálok :), biztos minden rendben lesz, ne aggódj, nekem is 243 volt asszem, vagy 223? és ikrek, csak nekem sajna egy manó maradt, de simán van esélyed ikrekre :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vucuska!

Gratulálok! :) :) :)
Nagy esélyed van az ikrekre. :)

Nagyon szorítottam Neked! Olvastam, hogy ma mész eredményhirdetésre.....:)

Ahogy leírtad én is újból átéltem a tesztelésemet.
Belőlem is kitört a sírás, azt hittem soha nem fogok már pozitív tesztet látni.....:)

Meglátod minden rendben lesz! :)
Gondtalan kismamiságot kívánok Neked! :)

Kép
nika28
 
 


Vucuska,
először is nagy-nagy gratuláció neked!!! Igen, az a HCG valóban két babát takarhat, de jó:-) Vigyázz magadra!!!

Én ma voltam 18.heti uh-n és minden ok volt szerencsére az AFP is és minden:-) Remélem továbbra is ok lesz!!! Sajnos még én nem érzékelem ahogyan mozogna:( Látom már ilyenkor sokan érezték, érzik... jó nektek, én is alig várom!
Mindenkinek kellemes "pocakosodást":-)
baby.81
 
 


Sziasztok!

Lányok,
Ha holnap már nem jövök akkor az azt jelenti, hogy megcsinálták a magzatvízlevételt(akkor meg szigorúan feküdnöm kell), amennyiben nem akkor gépközelben leszek délután mindenképpen! Szorítsatok nekem! Megprobálok én is a legjobb dolgokra gondolni!

Vucuska,
Gratulálok!!!!! Sok szeretettel üdvözlünk!!!! :) gondtalan pocakosodást kívánunk!

Krisztamili,
Köszönöm, hogy leírtad, hogy mi mit jelent. Holnap megyek már várom nagyon a genetikai uh-t, igaz kicsit félek tőle, de már nagyon keveset gondolok a negatív dolgokra.
Te hogy vagy, babóval minden rendben? majd írd meg, hogy holnap mint mondtak az időponttal kapcsolatban!

Witch,
Nagyon szép nevet választottál! A császáros szülésnél én is teljesen egyetértek veled, mert én is ébren szeretnék lenni.

Maggie,
Akkor túlestél az első védőnői megbeszélésen. Azért tudnak hasznos dolgot is mondani. Hogy-hogy ő ment hozzátok? hozzánk még később jön azt mondta, nem mostanában. Örülök, hogy TE is a pindur is jól vagytok, továbbra is ilyen jól menjenek a dolgok!!!!

Masut,

Szerintem simán el kéne, hogy engedjenek, mert a munka törvénykönyvébe is az van, hogy az ilyen vizsgálatokra kötelező elengedni és teljesen fizetni kell, amennyiben kell ez a rész átküldöm neked, nekem a főnököm küldte el. Igazolást viszont kell hoznod, hogy ott voltál, de elég egy sima kispapírra is. Remélem, hogy ebből nem lesz gondod és ugyanolyan normális lesz veled ezek után is a főnököd.

Nika,
Nagyon szép pocid van és hogy lehet látni a növekedést! nagyon jó :) én ilyenkor sajnálom, hogy duci vagyok, mert nekem is nő, de ennyire látványosan szép! na majd lefényképezem én is magam az utolsó hónapban :)


Kira,Nemone, Bessy,Adri,
jól vagytok? minden rendben?

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


szóval javítva :)

Nika,
Nagyon szép pocid van és hogy lehet látni a növekedést! nagyon jó én ilyenkor sajnálom, hogy duci vagyok, mert nekem is nő, de NEM ennyire látványosan szép! na majd lefényképezem én is magam az utolsó hónapban :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Szorítok és gondolok rád holnap...

Nekem most egy ponton fáj a pocakom, reggel nyútózkodásnál eléggé szúrt ott, azthiszem megint az összenövéseim...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
a Napokban jöttünk haza a nyaralásból, Igalon voltunk, Kaposvár mellett! Szupi kis hely, sok látnivalóval és tuti termálfürdővel! (persze én nem fürödtem:(
Horvátországot nem mertük bevállalni, férjem annyira aggódott értünk, hogy inkább nem mentünk!

Látom, pörög a topic, ügyik vagytok lányok!
Pénteken megyek cukorterheléses vizsgálatra, hétfőn meg magzati szív uh-ra! Ezt még bevállalom, de a magzatvízvételt elutasítottam!
Felajánlották a genetikai tanácsadóban, hogy meg kéne csinálni, mert ICSI terhesség, és 0.8 az Afp-m, de azt mondtam, köszönöm nem kérem!
Tudom, hogy nincs ennek a kislánynak semmi baja, ne bolygassák ilyen vizsgálatokkal!
adri1983
 
 


Kriszta
Szorítok, hogy hamar túl legyél ezen is! Nagyon bátor kismami vagy, le a kalappal!!

Witch
Befejeztétek a lakásfelújítást?

Nika
én is megcsodáltam ám a pocidat, nem semmi, milyen korán látszódott már! Szerintem az enyém még mindig nem olyan nagy (én nagyobbat szeretnék)!

Vucuska
Gratulálok!!! Csupa öröm ilyen hírekre hazajönni!!!
Vigyázz magatokra! Pihenj sokat!
adri1983
 
 


adri!

Befejeztük, csak még pakolászunk innen oda, onnan ide, elvagyunk.
Nekem is ICSI-vel lett a manóm, és 0,78 az afp-m, de az én dokim, aki amúgy a genetikában otthon van, egy szóval sem mondta, szerinte ez jó, jól döntöttél, és nekem is lánykám lesz :)...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Lányok!
Jól esnek a gratulációk! :)
remélem 9 hónap múlva már meg is köszönhetem. :wink:

Lenne pár kérdésem:
- ti dolgoztok még?
- negyed Bromot kell szednem? ha valaki ezt szedte akkor mikor hagytátok abba? Nem nem veszélyeztett semmit?
- illetve 2*1 Meforalt is szedek. Erről most megpróbálok leállni.
Witch! Úgy emlékszem hogy te is szedtél ilyet. te mikor hagytad abba?
- ez lehet hogy fura kérdés, de azért felteszem: ti szoktatok hason aludni? Én úgy szeretek csak nem tudom hogy ez árthat-e.
-milyen vitaminokat szedtek? Én 1*1 femibiont, 3*1 Magne B6, 1*1 Folsav+B12 (Foreveres termék), 2*1 Royal Jelly (ez is foreveres).

Bocsi hogy elhalmoztalak titeket a kérdéseimmel.
Lassan ezt a fórumot is elolvasom az elejétől hagy okuljak. :D

Nemone!
Megkaptam az üzenetedet, köszi hogy gondoltál rám. Úgy voltam vele hogy a beülti után ikább nem jövök fórumozni, nem is akartam nagyon babás dolgokkal foglalkozni.
Remélem minden oké veletek.

Kép
vucuska
 
 


Csajok köszi a dicséretet! :)

Baby!

Örülök, hogy minden rendben van Veletek!
Meglátod a Te Kicsikéd is nemsokára mocorogni fog. :)

Adri!

Szerintem is jól döntöttél, mi sem vállaltuk az amnio-t.

Kriszta!

Hamarosan a Te pocakod is jobban fog látszani....nem kell megvárnod az utolsó hónapot. :)

Kép
nika28
 
 


Vucuska!

A gyógyszeres kérdésekhez nem tudok hozzászólni....

Én Gravidát szedek, és magnerot tablettát, igaz azt csak időszakosan.

A hasonfekvéssel nem hiszem, hogy bármit ártanál...én még most is szoktam így feküdni, igaz egyre nehezebb. :)
Ha jól esik nyugodtan.

Kép
nika28
 
 


Vucuska!

Én Merkformint szerdtem, ugyan az mint a meforal, szóval, én a 12. hétig csökkentettem az adagot, az utolsó 3-4 hétben , napi 850 mg-ot szedtem...
ÉN szedek még kalciumot, meg méhpempőt, meg e-vitamint, meg vasat, aloevera kapszulát, meg még nem emlékszem miket...
Sokat az bizti :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vucuska!

Ja, és én már az első pillanattól nem fekszem hason, pedig csak úgy tudtam elaludni, azóta sem fekszek úgy, meg lehet szokni, pedig még nincs akkora pocim mint nikának :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch, Nika!
Köszi a válaszokat.

Még annyi hogy nekem olyan furcsa hogy nem feszül a mellem -annak ellenére hogy ez áltralában az egyik jele a terhességnek-, igaz a bimbóudvar mérete látványosan megnőtt, valamint a hőmérsékletem 36,7 egész nap. Úgy tüzel a bőröm. Nektek volt ilyen?

Kép
vucuska
 
 


Vucuska,
Hatalmas gratula! :D Nagyon örülök nektek! :wink:
Nekem 183 volt a HCG-m! :wink:

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Vucuska!

Eleinte nekem sem feszült, aztán az uh környékén már igen..., azóta is feszülget, hol jobban hol kevésbé...
a hőmérsékletem nekem is magasabb volt, és hőhullámaim is voltak...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vucuska! Gratulálok ehhez a magas hcg-hez! :))))
Én csak két kérdésedre tudok válaszolni: én dolgozom (inszemünk volt), néha-néha beveszek 1 db folsavat, néha-néha 1db Gravidát. Mást nem. Emellett igyekszem sokfélét enni.

Nika! Jó lehet a reggeli ébresztőd. :D

Tubikriszta! Holnapra szorítok. Mitől függ, hogy lesz-e magzatvízlevétel vagy nem?
Köszi, majd rákeresek a munka törvénykönyvében, valahogy nem gondoltam, hogy abban van benne. :)

Masut
masut
 
 


Rebe!
Elteszem a gratuládat későbbre. :D
Már annyira izgat hogy hanyan lehetnek odabennt. És szeretnék olyan stramm kismami lenni, mint te, aki 2 kislánnyal a pocakjában a szülés előtt kevesebb mint 1 héttel -vagy az is lehet hogy 1 nappal, ár nem emlékszem pontosan, bocsi- ott állt előttem tök nyugisan a BMC folyosóján.

Witch!
Köszi.
Akkor te is jó sok mindent szedsz. Én a mai naptól 2*1 Meforal helyett 2*0,5-et szedek. Szerdán tudok beszélni a dietetikussal hogy ez így jó-e. Elméletileg még okt-ig kellett volna szedni, aztán vissza kellett volna menni kontrollra, de máshogy alakultak a dolgok - szerencsére.
A legutóbbi terheléses vércukor eredményeim már jók voltak.
Szóval nem szeretném szedni, 2 héten belül teljesen le akarok róla állni, mert azért ott van a betegtájékoztatóban hogy terhesen nem szabad szedni és bennem van egy kis félsz és minden kockázati tényezőt ki akarok zárni.
Szerintem ha tartom a diétát az biztos elég lesz. Remélem.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska,
Nyugi, minden oké lesz! Nagyon magas a hcg-d, nagyon ikergyanús vagy! :lol:
Igen, nyugis voltam, én szerencsére nagyon jól viseltem a terhességet még két manóval is! :) Csütörtökön szültem, és hétfőn találkoztunk.
Na puszi, szorítok, és majd figyelem mi van veled!

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ennyien lakjátok már a topicot. :)
Mindenkinek boldog pocak növesztést kívánok. :)
Bocsánat, hogy nem írok senkinek, de majd megtudjátok Ti is :)

Szervezünk egy BMC-s talit, talán már láttátok is, és szeretnénk ha ott lennétek Ti is.
Ez egy jó lehetőség nektek is arra, hogy élőben beszélgethessetek, és lássátok mi is vár rátok. :) Sütik, szendvicsek, gyerekzsivaj. :)
A másik topicon mindig lesz info (ahogy tudok jönni). :)

chesti
 
 


Sziasztok!
Vucuska! Itt is gratulálok! :lol: Ezeket a vitaminokat, meg sok kütyüket amiket szedsz, szerintem menj el a nőgyógyászhoz és kérdezd meg. Amit biztosan kell szedni az a magzatvédővitamin és a folsav, (de ezeket a 3-4. ónapig) utána a magne B6 mehet tovább akár napi 3X2 és a kalcium. Én így tudom. De majd ha jönnek a hányingerek (ha jönnek) akkor majd úgyis eldől mit bírsz. Ha a magzatvédő nem megy, akkor próbald a Hipp Natal-t. Nekem ettől nem volt hányingerem, de minden mástól piszkosul. A magzatvédőt persze addíg szeded míg csak akarod!!!! Én a hivatalos védőnői, Nőgyogyis változatot írtam le. Én 2-3 naponta szedem most is a Gravidát. De a leges-leg fontosabb szerintem a változatos kaja és sok gyümi, zöldség.
Nika!!!!
Mit csinálsz??? Hason fekszel??? És nem billegsz?? :lol: :lol: :lol:
Kriszta!
Nagyon drukkolok Neked!!!!! Írj majd!!!

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

Vucuska!

Gratulálok!!! :lol:
De jó hírt hoztál!
És dolgozol, vagy táppénzen vagy?

Nika!

Hát, tényleg nem semmi méretű a pocakod, és már a 12. héten is hatalmas volt! Az enyém meg sem közelíti :)
Hogy tudsz még hason feküdni? Hihetetlen! :)

Kriszta!

Nagyon szorítok, és várlak a hírekkel!
Úgy látszik itt az a szokás, hogy ilyen korán megy ki a védőnő "családlátogatásra". Én is kicsit meglepődtem rajta :shock:

Rólam: Ma mentem a táppénzes papírért, ahol a doki közölte, hogy pont ma vagyok 12 hetes.
Kérdeztem, hogy akkor az Uh-ra meg a kombinált tesztre be kell-e jelentkezni v. hogy megy, erre mondta, hogy nem, ha gondolom, azonnal meg is csinálhatjuk!
El is kezdett remegni a gyomrom, meg izzadni a tenyerem rendesen...
A lényeg, hogy az UH alapján minden rendben van: CRL: 54 mm, NT: 1,5 mm, a placenta tapadása a fundusban (ez nem tudom pontosan, mit jelent), magzatvíz mennyisége normális, jó szívműködés és magzatmozgás.
A kombinált teszthez is levette a vért a doki (hiába kértem, hogy a jobb karomat szúrja, mert ott sokkal jobb a véna, csakazértis a balt kérte, persze el is bénázta, azt mondta, hogy összeesett a vénám, így mégis megszúrta mindkettőt, de mondjuk ez a legkevesebb) :)
A 16. heti AFP-re is kaptam beutalót, október 2-án kell menni vérvételre, csak azt nem tudom, hogy akkor UH-t is kell csinálni?

Ja, Kriszta, légyszi ha odajutsz, javítsd ki a szülés időpontját 03. 18-ra, most nézem, hogy beírta a kiskönyvembe :) Köszi!

Na megyek, mert még nem reggeliztem :)

Puszi

Maggie
maggie75
 
 


Maggie!

a 16. hetinél nincs UH... Sajnos :(

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Maggie!

Én is ma voltam a CSNK-ban. :)

Melyik dokinál voltál?

Kép
nika28
 
 


Kira, Maggie!

Nem fekszem teljesen hason.
A térdemet felhúzom, és igazából azzal támasztom ki magam. :)
Remélem érthető volt......:):):)

Kép
nika28
 
 


Masut!

Találtam egy elég jó cikket erről, a lényeg: el kell engedniük, de díjazás azokra az időkre nem jár. Remélem tudtam segíteni. 1220354101.3257.doc

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Ja, és egyébként a 107§ rendelkezik erről.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Szerintem távolléti díj (ugyanannyi összeg, mint szabi esetén) jár, ha kötelező orvosi vizsgálatról van szó. Mondjuk a védőnő nem tudom, ennek számít-e. (Mt. 151.§)
vuki124
 
 


A cikk a lombikkezelés miatti munkaidőkedvezményről szól, arra az időre valóban nem jár díjazás, de a 107. § d) pontja már a kötelező orvosi vizsgálatokról, amire a 151.§ szerint jár fizu.
vuki124
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: