Új privát üzeneted érkezett!

lili73 írta:Orsi,
nahát, nem is gondoltam rá, hogy először olajon pirítani. Kipróbálom. Bár most van olyan lyukacsos izé, amit vízfürdő fölé lehet tenni lábasban. Az is jó pároláshoz, ugye? Látszik, mekkora szakácsok vagyunk :oops:

jó persze, de ha olajon megpirítod (enyhe barna színt kap), akkor sokkal ízletesebb - és édesebb -, ugyanis a cukor karamellizálódik, és ezáltal ízesít.

Donika :)
céklát én sütni szoktam. Egyenként alufóliába kell csomagolni és úgy be asütőbe, kb. annyi idő kell neki mint a burgonyának.
Gesztenyét fagyasztva lehet egészet kapni, és simán valami mással (pl. nálunk meggyel nagy sláger volt) turmixolható.
nálunk sem römernek sem maxi-cosinak nincs háttal beköthetője.
én a ti korotokban a concord ultimaxot javasolnám. Abban elfér háttal és később menetirány szerint is beköthető, nálunk Levi (1m magas) még belefér normálisan.
azt hiszem épp akciós is a brendonban, de ha nem a babyoutletben mindig van tavalyi szín jó áron.
http://babyoutlet.hu/viewer.aspx?produc ... 3&mainid=8

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,
köszi a főzős tanácsokat, akkor én is belekezdek, Orsi, jó ez a pirítás, úgy bizti finomabb
sót szoktatok tenni vagy nem kell???
hízás miatt nem aggódom, múlt héten alig volt étvágya, most viszont úgy szívja a cumit, hogy alig tudom kivenni a szájából,
cicit próbálgatom, vmi tejem van még, reggel elfogadja, este kis cici, kis táp

Donika,
ne panaszkodj :wink: , nekem 6hét után megjött.. :x

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
sót nem szoktunk, az az általános, hogy 1 év alatt általában kerülendő.
(OK, a krumpli főzővizébe én teszek, mert szerintem másképp ehetetlen)
7-8 hónap körül már lehet fűszernövényeket használni, amikkel nagyon intenzív ízeket lehet előhozni egy sima brokkoliból is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Ma vagyuk 1 hónaposak..illetve este 22.30 kor :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boniko,
Boldog első hófordulót :D Gyorsan elment az első hónap? Hogy érzed?
Vendég
 


Orsi! :D :D
Köszi, venni fogok fagyasztott gesztenyét, a meggyet is fagysztva? A céklát mindenképp kipróbálom, a héten fogok venni, de mivel oly kevés kell neki, ha megsütöm, akkor 2 napig adhatom? A maradékot lefagyszthatom, vagy nem érdemes?

Az ülést még meggondolom, köszi, a linket. Ti meddig használtátok a bébihordót? A concord is jó ülésnek számít?

Fendike! :D
Ti még a bébihordót használjátok? Képzeld a bugaboo babakocsinkat vissza kellett vinni, mert a tolókar ha lépcsőn húztam fel, vagy toltam le magától kijött :twisted: , remélem ma , megcsinálják! Nálatok minden ok?
Na látod, Máté étvágya visszatért! :lol: Bőre milyen?

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi!
A céklát mivel keverjem? Ma voltunk a védőnőnél, és azt mondta sóskát is adhatok. :oops: A tábla szerint csak 10-11 hó körül mehet.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
egyelőre még hordozó, lába kicsit kilóg, de sztem nem zavarja
köv. ülést már olyat szeretnék ami sokáig jó, azt hallottam, hogy a römer king és a concord nagyon jók.. :roll: , de még nem ástam bele magam
bugaboo, nálunk meg az első kerék kattog, valszeg nem csináltuk rendesen a karbantartást, mióta befújtuk jobb, de bizti sűrűbben kell
hova vittétek?? vissza az üzletbe??

Orsi,
köszi, háát igen, krumpli igen fincsi lehet sótlan vízben.. :oops:
Máté bőre megint gáz, nem értem, rendbejött teljesen és 2-3 nap múlva megint tök piros a szája körül, combjai is tiszta érdesek és csúnya piros.. :( pedig a sima lipikarral azóta is kentem
és irtó száraz mindenhol a bőre, tegnap megsimogattam egy barátnőm 10hós kisfiát, háááát egész más volt, igazi bababőr
nálunk ilyen nem lesz?? :?
szted mivel kenjem?? szteroidossal??
vagy a lipikar baumeval? álla a pirosból már hámlós, kétoldalt vörös foltok...

Kép
fendike
 
 


Donika :D
a concord is jó, nekünk volt.
Bébihordót Lili 1 évesen nőtte ki, akkor jött meg az új ülése.
2 napig simán adhatsz egy ételt ill. Te is eheted :) a sült cékla nagyon finom.
gyereknek mehet pl. krumplival vagy akár gyümölccsel is.

Fendike :D
ez elég tipusos, hogy mindenhol száraz a bőre. Ez sajnos ilyen és a téllel romolhat.
Hányszor kened egy nap mindenhol a testét?
Ahol piros kend szerintem a bauméval naponta sokszor, az úgy rendben szokta tartani.
de lesz bababőre majd jövő nyárra... tudom, ez nem vigasztal, de sajnos ez ilyen. Kenegesd nagyon sűrűn az a lényeg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
amikor rendbejött, az arcát nem kentem, testét viszont 1-2szer sima lipikarral
mikor újra kezdett pirosodni, bauméval szinte az egész lábát és az arcát is 2-3szor, ma is
arcát is lehet ezzel, ugye??
miután többször bekentem, már nem volt olyan piros, az álla már hámlott este
viszont a szája széle és a térde rohadt piros
nem bánom ha nincs selyem bőre (na jó, picit.. :wink: ), csak legalább ez a pirosság ne lenne
a hasán meg itt-ott piros pöttyök vannak, háta is furi, arra múltkor cink rázófolyadékot adtak, a feje meg tök száraz, füle mögött szintén pöttyök... :D
nem lehet ez kapcsolatban a fogzással is??? csak mert őrülten cumizza a jobb hüvelykújját és ott is van egy nagy piros folt.. :shock:
REMEK BŐRÜNK VAN!!! :oops:

Kép
fendike
 
 


mindenhol kenheted mindennel.
jah, ami még eszembe jutott.
Atópiás gyereket nem javallt minden nap fürdetni, mert a víz szárít. Bőven elég 2-3 naponta, mostmég nem koszolódik a gyerek.

a cinkes rázó szárít, én nem kenném helyből rá...

szerintem valami bőrgyógyászna kkellene lehet lassan megmutatni, mert ez az ő területük.

a fogzással simán kapcsolatban lehet, az ronthat a helyzeten, de az alapvető bőrszárazság és érzékenység az alkati kérdés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, a száraz fej, meg a fül-tarkó körüli pöttyök a seborrás bőr tünete, ez sokszor együtt jár az atópiával (Levi ilyen nálunk)

de mostanra tényleg ők már szinte teljesen tünetmentesek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Mit kell csinálni/intézni a babakötvénnyel kapcsolatban? Én még semmit nem intéztem.

Orsi!

Adnék jövő héten a fiamnak csirkehúst. Ha pl sárgarépával, krumplival, zellerrel megfőzőm, és összeturmixolom, az jó úgy? Vagy Te hogy javasolod a hús elkészítését? A védőnő azt mondta, h főzzem meg, és fagyasszam le, amit nem készítek el. Zeller adható már?
Köszi a választ!
UI: sütőtök-alma bébiétel (is) nagyon ízlett neki! Az egészet megette :-)

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
szerintem teljesen jó, ha így csinálod.
(de én sokszor csináltam azt, hogy ha csirkés ételt főzök, bedobok egy plusz mellet, és akkor picit ízesebb lesz, és azt turmixolom.)
jégkockatartós fagyasztást szoktak mondani, mert úgy könnyebben adagolható.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
én is úgy szoktam, hogy bele csirkemell a zöldségek közé.

Tegnap céklát sütöttem sütőben. Utána leszedtem a héját, turmixoltam, isteni finom. Nem is gondoltam, hogy ez ilyen jó. Nem is tettem hozzá semmit, csak így natúrban kóstoltattam. Megettek 4-4 kanállal. Mára is maradt bőven.

Fendike,
úgy sajnálom Mátét, de tényleg!

Donika,
sztem zeller mehet. Sóskát nem tudom, még nem adtam, de sztem nyugodtan mehet, csak mértékkel mindent, először pár kanál, majd másnap több és így tovább. Én mikor bevezettem valami újat, több napig kapták, mindig emelt adaggal. Amíg nem volt teljes az adag, addig meg kaptak mellé más már bevezetett kaját. Sokféle tábla van ám.

Én mostanában teszek, amibe illik, pár kanál kefírt vagy natúr joghurtot. Sőt, kevés reszelt mozzarellát pl. a paradicsomos krumpliba.

Orsi,
mindegy, milyen márkájú kefírt vagy joghurtot veszek?

Azért sokszor bébikajázunk. Csak utálom azt a sok bébiételes üveget. Mielőtt viszem a szelektívbe, leáztatom a papírt, de a ragasztó nem jön le. Utálom, hogy így csinálják.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!
Engem is érdekelne, mit kell csinálni a babakötvény ügyében, mert én sem csináltam még semmit.
???
Köszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Egy tanács a főzőcskézős anyukáknak: spenótot, sóskát heti egyszer javasolt adni a magas oxát-tartalmuk miatt, ami vesekövet okozhat. Májat szintén heti egyszer javasolt, ott pedig a méreganyagok halmozódhatnak fel.
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Köszi Orsi. Akkor, ha egy nap 1-szer eszik főzeléket, egyszer gyümölcsöt, különben anyatejet, akkor kell itatni vízzel?

Akkor a zöldségekkel együtt fogom megfőzni a pipit.

Ma olajon megpirítottam a répát, kis víz+ krumpli (külön főzve), ebből is 200 lecsúszott. Jó étvágyú a legényke.

Hajni!
Azért főzök, mert azt hallottam, h a bébiételhez szokott babák nem eszik meg a normál, anyuka által főzött ételt. De azért néha bébiételt is adok. Tudtommal Te főleg bébiételt adtál, Neked mi a tapasztalatod?

Pandácska!
Nagyon ügyes Dóri! Gyakoroltok, tornáztok, vagy teljesen magától ilyen ügyes?

Fendike!
Hogy van Máté bőre? Te és a férjed fehér, érzékeny bőrűek vagytok?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
még mindig a bébiétel a két főétel (ebéd, vacsora ), de ha épp anyukám kajája van vagy akár rendelt kaja, azokból is eszik. Neki csak az számít, hogy én mit eszem... :lol: Akármit is, az neki is kell! :lol:
20140901102739
 
 


babakötvény én azt olvastam hogy semmit, az adószámmal együtt küldik a tájékoztatót!

ha számlát nyitottál akkor arra utalják a pénzt, ha nem akkor az ÁLlamkincstár nyit egy számlát. azon a papíron van rajta amit a kórházban kaptunk ügyintézős segítségnek!

PAndus szerintem hamar elment az idő!

:lol:
Vendég
 


lili73 írta:Orsi,
mindegy, milyen márkájú kefírt vagy joghurtot veszek?

meg kell nézni, hogy tej ne legyen benne, csak joghurt.
de egyébként szerintem mind1.
ill. a spar biojoghurtja nem drága.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
úgy érted, hogy pluszban adnak még hozzá tejet? Csak mert a joghurt maga egy tejtermék, tejből készül, nem? Megnéztem, kapásból a hűtőben található összes joghurtra (Danone, ill. Bakony), kefírre rá van írva, hogy tejet és vagy tejport tartalmaz. Hm...megint egy érdekes probléma...

KépKép
lili73
 
 


Orsi,
köszi a tippeket, most kenem sokat baumeval mindenhol...
bőrgyógyászon már én is gondolkoztam, a gyerekdoki sztem nem sokat konyít hozzá és nem is igazán érdekli.. :?

Gömböcske,
nagyon ügyesen főzőcskézel már és milyen jó étvágya van Petinek, így gondolom te is szárnyakat kapsz.. :D
nálunk még mindig nem sláger a zöldség, próbálkozom...
nem vagyunk fehérbőrűek, viszont a férjemnek van hasonló bőrérzékenysége, de neki már csak télen jön elő
tőle örökölte bizti, majd csak túlesünk a nehezén, meg hát végülis ennél nagyobb baja ne legyen...

Lili,
köszi!! :D

Kép
fendike
 
 


Lili :)
igen pluszban adnak hozzá tejet, hogy krémesebb legyen.
A danone-okban van tej, mind1ikben emlékeim szerint.
A biokban nincs (biofarm, spar bio)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni :P
Köszi! Épp ma kaptam meg a levelet a kincstártól. Az adószámot, vagyis az igazolványt nekünk kell kérni. Ki kell tölteni egy nyomtatványt.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


szóval nem az adószámot, hanem az igazolványt (nem voltam egyértelmű)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Gömböcske,
Nem tornázom Dórival, magától kezdett el mászni, felülni, állni. Nem is gyakorlunk vele, makacs kislány, semmit nem lehet rákényszeríten, de nem is akarnék, hiszen ráér még. Örökmozgó, minden nagyon érdekli :D
Vendég
 


fanni73 írta:Boni :P
Köszi! Épp ma kaptam meg a levelet a kincstártól. Az adószámot, vagyis az igazolványt nekünk kell kérni. Ki kell tölteni egy nyomtatványt.
Fanni

de ezt postai úton is lehet igényelni, nem kell hozzá üf-ra menni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, Orsi. Biztos béna vagyok nagyon, de 1 óra volt, mire letöltöttem a programot és rájöttem, hogy kell kitölteni :oops: Viszont most már csak fel kell adni :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Fanni, én még bénább vagyok, mert nem tudom, milyen nyomtatványt, honnan kell letölteni, és hova kell küldeni?

A papírokat, adóazonosítót már megkaptuk mi is.

Fendike!
Majd rákap Máté is az ételekre, nem kell erőltetni, ráér még bőven.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Lányok,
tegnap este megfőztem szilvát kevés vízzel, hűtőbe tettem. Ma leszedtem a héját, összeturmixoltam a húsát, és hát nagyon finom lett (cukor nélkül, sűrítők nélkül!). Aliz bevágta tízóraira. Barni meg megitta a lét, amiben főtt, az is egész sűrű édes lett. Össze sem tudom hasonlítani az üveges szilvával, annyival jobb. Végül mindig erre jutok. Ugyanez volt a brokkolival. Nem is értettem, hogy az üvegesben hol volt a brokkoli, mert nem lehetett érezni benne. Kár, hogy néha rákényszerülök az üvegesre, mert nem bírom energiával a főzőcskét.

KépKép
lili73
 
 


Gömböcske :P
Hát igen... ehhez már tényleg kell egy kis számítógépes gyakorlat... de szívesen bescannelem üresen a nyomtatványokat és átküldöm neked. Kézzel kitöltöd (úgy is jó) és elküldöd az APEH-nek. Hm?
Írd meg az e-mailcímed a fanni73@citromail.hu-ra!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

előbújt a kis oroszlánunk! közben rájöttem, hogy ma vagyunk egy hónaposak, nem kedden..akkor csak 4 hetesek voltunk :lol:

fanni én is "bénázni" fogok!

Babyhordozót csak 2-3 hónapos kortól lehet használni, ugye?
Vendég
 


Vendég
 


Boniko,
pont ilyenünk van, de sose használtuk. Sztem tök bonyis egyedül betenni a babát, és nekem kicsit túl merev. De azért próbáld ki, ha ki lehet. Nem tudom odaadni vagy eladni, mert már odaígértem a most szült barátnőmnek.

KépKép
lili73
 
 


Lili köszönöm a gyors választ! mindenképpen kipróbálom, addig nem veszem meg :lol: meg várom még a többiek válaszát is :lol:
Vendég
 


Kengurura gondolsz???
attól függ, van amit újszülött kortól.
Mi 7 hetes kortól használtuk.

de tényleg gyerekfüggő, hogy szeretik-e. Lilit behergelte a tejszag, így ő nem bírta, Levi nagyon szerette.
én szerettem

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni :P
Nekünk ilyen van (legfelső):
http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... th=127_198
De még ráértek. Ugyan 0 hóstól ajánlja a gyártó, de azért még a mi 2 hónaposainknak sem igazán jó.
Én kipróbáltam amit feltettél azt is és ezt is és nincs különbség. Árban viszont a duplája ennek, amit kinéztél.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boniko,
Én meg ezt ajánlom. Mi sokat hordozzuk Apával Dórit, van kengurunk is, de ez sokkal kényelmesebb neki is, és nekünk is:
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm
Vendég
 


Pandácska :D
de jópofa ez is :)

és gondolom, ez picire összehajtható. Mivel Lili súlyban nem nagy, gondolkozom valami hasonlón akkorra, mikor már menni fog, de azért nagy távolságok megtételére még nem elég erős.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nekünk van 2 kendőnk is, de sajnos valahogy nem csípték benne a srácok :( De látom, hogy ez más... nem is láttam még ilyet!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


a kedővel én sem jutottam 1ről a 2re

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Tegnap, és ma is úgy készítettem a s.répát, krumplit, ahogy írtad, megpirítom, és párolom, én még tettem bele 1 almát is, nagyon fincsi lett, igazi zöldség íz! Én nem tettem sót a vízbe, így is fini volt!Minden főzési tanácsodra vevő vagyok!!! :lol: Holnap veszek céklát, az lesz a következő, ja és a gesztenye+meggy, kivi leszek nagyon! :lol:
Én még nem adtam túl sok félét, remélem nem baj, húst majd 7 hósan gondoltam, vagy már hamarabb érdemes?

Az utóbbi időben, ha megszoptatom Zsombit, után bukik vmennyit, korábban egyáltalán nem volt bukós, most miért? Kb. azóta mióta délutánonként kap sinlacot a gyümihez, összefüggésben lehet, vagy nem érdekes? :roll:

Fendike!
Nagyon sajnálom Mátét, bizti ki fogja nőni, és finom bababőre lesz! :wink: Zsombinak picit az arca száraz, bekentem este neugranormon krémmel, jó volt rá, sztem az uszodai víz.

Lili! :D
Én már adtam neki szilvát, és ízlett neki, én barackkal adtam. Egyszer adtam neki a Kecskeméti szilváját, háát sztem az cukrozott, olyan édes.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
én húst később adok, 8-9 hósan, semmi szükség igazán rá, és csak idegen fehérje.
Egyáltalán nem gond, hogy nem adtál sokfélét, a gyerekek bőven elélnek csak sárgarépán.

Zsombi nem mozog többet? én inkább azzal indkolnám a több bukást,a sinlackal nem hiszem, hogy összefüggne.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
De nagyon sokat mozog. Igazad lehet! Na akkor a hússal még várhatok, köszi! :D
A jégkockatartós fagyasztás, a zacskós tartóra gondolsz, vagy a hagyományos tartó+elválasztó?
Ja, még 1, meggyet a gesztenyéhez fagyasztva ugye, nem üvegest?

Fendike!
Elfelejtettem írni, hogy a b.kocsit oda vittük vissza, ahonnan vásároltuk, 1 év garancia van rajta, meg is javították, most ismét jó! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
mind1 hogy fagyasztod :)

meggyből inkább fagyaszttat, mert a kozervben nagyon sok a cukor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Fanni,
Ezt a kötős kengurut nagyon szeretem :D Komolyan mondom, hogy sokkal könnyebb benne Dóri, mint a simában. Kényelmes is, jobban tudja mozgatni a kezeit, szóval csupa jó dolgot tudnék róla leírni. Lehet hátra is kötni, meg csípőre. A kezeit lehet ki, vagy betenni, praktikus. Még apa is tudja használni, pedig ő két méter. Szerintem könnyű megkötni is, sokkal egyszerűbb, mint a kendő. Külföldön gyönyörű Mt-ket lehet kapni, én nem mertem onnan rendelni, de azokat soha nem venném le, annyira szépek :D Dóri így lapít benne:
Kép
Vendég
 


Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Vendég
 


egy selymeset rendeltem én is :D
csípőre tökéletes lesz.

külföldön? na, körülnézek :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Tudtam, hogy te megnézed majd a külföldit :wink: Ha rendelsz, kérek képet, szeretnék nyálat csöpögtetni :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: