Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Na csak sikerült:-)

Kép
fridus
 
 

 
 

Fridus!

Látom Balu már megint kitett magáért!!!! :lol: :lol:

Nekünk megint nyűgi napunk van....hajnali 4 óta fennvagyunk.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus! Látom a képeken, még mindíg nyüglődtök a "nem létező" fogacskáktól. Még nem bújt ki neki? Nálunk sincs még semmi!!!!

Kép
timesz
 
 


Sziasztok !

Látom nem csak nekünk indul ez a mai nap kicsit nehezen. :cry:
Ma a kicsinek nincs ovi, gondoltam kicsit tovább alhatunk. De nem .
A fejem fáj, olyan nyügös vagyok. Nem birom ezeket a frontokat , a szeles időt pedig abszolút . Eltudom képzelni , hogy a piciknek ez milyen rossz lehet, ha még minket felnőtteket is igy kikészit.
A sógórnőméknél is ( vékony fal van kettőnk között -iker ház ) egész éjjel nyüglödött szegény picur, sokat fennt voltak, meg én is, mert minden nyüszire fennt vagyok én is. Alapban nem hallom át a zajokat, de a baba sirásra ki van élezve a fülem ( szakmai ártalom )

krisz : látom te tartod a frontot :lol:

nuncili : van valami fejlemény ? sokat gondolok rátok

hablaty : beteg vagy még ? olyan régen nem jelentkeztél .....


puszi mindenkinek
nadimo
 
 


Nadimi,cseriani,gabcsa,domonika1 és a többiek!

szoval szerdán hivtam a drnénit,aztmondta a szűrt huszonvalahány enzimből minden eredménye JO LETT,de a LAKTATJA 2.8,a normál érték 2.3.Ez jelenti azt ha magas marad hétföig mert akkor derül ki annak eredménye akkor kell gyogyszer meg diéta de ha jol értettem csak átmeneti ideig,nem élete végéig,és nem tiltottak le a szopirol,egyenlőre,remélem nem is fognak.Szoval hétfön mondanak itéletet,de kontrollra járni kell majd,de ez a legkevesebb,idönént egy szurás... :cry: Egyenlöre megkönnyebbültem de azért még félek,bár ez is érdekes hogy rossz eredmények után most 1 kivétellel mind jo lett...Igen elég szörnyen tudják közölni a diagnozist néha,bár nekünk nagyon aranyos ez a drnéni.AMIKOR SZOPTATOM ÉS NÉZ RÁM KÖZBAN AKKOR JÖN RÁM A SIRÁS DE NEM SIROK CSAK A SZEMEM PÁRÁSODIK,OLYAN GYÖNYÖRŰ :D
nuncili
 
 


Kép [/quote]
nuncili
 
 


Hát Ő lenne a kis DRÁGA babánk,akinek a Drága apukája megvette a legdrágább utazo ágyat,mindenféle csörgö,csüngö,bongoval,de Ő most is a mellkasomon alszik.... :lol:
nuncili
 
 


Kép ÁDÁM ÉS SZONJA
nuncili
 
 


Kép


EGY ANGYALKA!!!!!!!!!!!!!!
nuncili
 
 


Nuncili!

Valóban egy angyalka..... :lol:

Majd kb 2 hónapos korától a csüngő-büngő dolgokért is odalesz.

Én már most alig tudom a Domit bepelenkázni, mert állandóan jár keze lába és mindig kitekeri magát még szopi közben is.
Viszont van egy írtó narancssárga pulcsim, abban szoptatok, mert azon vannak kőberakások is és azt pont lehet közben szemlélgetni....

Sírás: nem szégyen!!!Én is szoktam. Mindig Anyucikám jut eszembe, valahányszor ránézek Domira. :cry:

Nagyon örülök, hogy legalább nem élete végéig kell a spéci diétát alkalmaznotok! Szerintem minden rendben lesz, de hogy tegyünk is érte valamit, az alábbiakat küldjük Neked!

Tehát hétfőre: drukk-drukk, szurk-szurk, hajrá-hajrá, gyerünk-gyerünk, kitartás-kitartás, egy kalappal-még egy kalappal.


Nadimo!

Igen ezek a frontok katasztrófálisak! Hideg után erős szél!Bár lekopogom Domi még viszonylag jól bírja. Gyorsan ki is rakom az udvarra, szerencsére mély a babakocsi, így nem fúj be a szél!
Remélem Neked is elmúlik!
Egy jó forró tea sok mézzel és citrommal, ülve a forró fürdőben egy kis olvasnivalóval......Apa közben biztosít egy kis gyerekmentes övezetet....hmmmm csodákra képes!
Ja a csoki majdnem lemaradt! Ennyi igenis jáááár.....

Csajok!

Fotókat még még még!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csoki helyett zacher volt nekem, de ma volt forró fürdő, fincsi habokkal... Gyermek aludt... Jaj de jó kis fél órám volt...
Most nemsokára megyek sétálni, köszi csajok, Balu nevében is, kitesz magáért a kiscsávó, hogy jók legyenek a fotók.
Ja, ma apukája akarta megmosni a kezét, arcát, és Balu a lábát is vízbe lógatta... :-)
Nevettem nagyon...

Kép
fridus
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik tényleg van valami (a levegőben?) mert én is nagyon nyúzottan ébredtem. Lehet hogy túl magasan volt a fejem mert én régebben párna nélkül aludtam de most egy kispárnát használtam. Minden porcikámat érzem....remélem nem bújkál bennem semmi kis influenza....
Ráadásul mióta ide is írogatok, azóta alig tudok a gép elé ülni mert Nándi baba eléggé kiszámíthatatlan lett alvás terén és nincs időm semmire. Én nem tudom, hogy mit csinálok rosszul ezen a téren...

Nuncili! Ezek a képek csodálatosak! Nagyon-nagyon tetszik mind!

Domi! Úgy látok most csak itt tartod a frontot, pedig a másik két topicon (J.F.) is a kihalás veszélye fenyeget... :)

Timesz! Olivér éppen ma fél éves mint látom, ez aztán a kor! :)

Gabcsa! Köszönöm a választ a két kisgyerek ellátásval kapcsolatban. Azt nem írtad, hogy esetleg van-e segítséged nagyi személyében ami mindig jól jön...főleg ha már ha nyugdíjas az ember szülője...

Visszatérve a HPV oltással kapcsolatban annyit szeretnék kérdezni, hogy azt kivel kell felíratni és ki adja be ha kiváltottuk az injekciót? (Na még nem járok itt, mert gyűjteni kell hozzá hiszen nem olcsó, de érdekel a téma...)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


nuncili : jaj de jó , ez szuper jó hir ! Bizzunk a legjobbakban !!
Sirni meg szabad , valahogy muszáj kijönni a feszültségnek.
Ezek az orvosok jó rátudnak ijeszteni az emberre mi ? Az ilyen hirek után sokminden átértékelődik az emberben.
De az a lényeg hogy a véreredmények jók lettek.

Gyönyörűek a képek amiket feltettél, szonja nagyon szép kisbaba.
( illik a topikba a többi szépség közé :lol: :lol: :lol: )


mazsuzs : nekem a nőgyógyászom irja fel és adja be. ( majd ha elérek odáig .... ).


nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok frontmentes napot mindenkinek.

Front: csodákoztok egyik nap verőfényes napsütés majdnemhogy 20 fok, másik nap olyan szél hogy leviszi a fejemet és a 5 fok??? Kész vagyok ettől az időtől.

Fridus: Balu láttán mindig mosolyoghatnékom van, ezek a beállások, modell lesz a kis pasiból?

Nuncili: kitartás és tényleg egy kalappal, (most megyek ki kutya.... szedni) szóval azzal az adaggal hozzájárulok a szerencséhez :)
viccet félretéve, hidd el minden ok lesz hétfőig, szorítunk, és csak pozitívan gondolkodni. Tényleg nagyon kis angyalka Szonja, Ádám is nagyon kis tünci pasi.

Nadimo: egy kérdés bár sorry ha butának hangzik. Mennyit kéne enni az én kis tündérbogyómnak egyes etetések alkalmával? Mert néha úgy érzem keveset szopizik. Csak kiváncsiságból érdeklődőm. Nem mintha nem lenne tejem mert az van. Tegnap este volt 4670 gr. Tegnap fejtem tejecskét márcsak a kiváncsiság miatt is és beszlopált 125 ml. De lehet hogy többet is megevett volna.

Krisz: figyu amit múltkor feltettél képet Domi egy pihiszékben volt? Fisher price-meg vagytok vele elégedve. Gondolkodom hogy én is beszerzek egy ilyet.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Mazsuzs: Hát megmondom őszintén nem igazán van segítségem, mindenki dogozoba jár.
Anyum néha át tud jönni (kop-kop lekopogom) mert hol délutános hol délelőttös.
De amúgy áltlában minden rám marad. :cry: De nem aggódom, fő az optimista hozzáállás, bár tegnap azt hittem kihullik a hajam, Dorka délutáni alvásánál bömbizett -tudod olyan erőltetett menet volt, Pankát meg az ölemben ringattam, hogy elaludjon.
Vannak könnyebb napok vannak nehezebb napok.
Ha a párom itthon van úgy érzem hogy 3 gyerekem van. :oops: :lol:
Megyek mert bömbizik Panka.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Mazsuzs! köszönjük a köszöntést. Bizony, ma vagyunk fél évesek! 6 hónappal ezelőtt ilyenkor már meg voltam nyugodva, hogy a kisfiam legalább egészséges lett, mert nekem ugye programozott császárom volt a daganat miatt, és nagyon féltem, hogy valami baja lett neki is.

Nadimo! Már meg akartam kérdezni tőled, szerinted mivel nekem ugye kimutatható volt a véremből a daganat miatt a tumormarker, az terhesség alatt nem mehetett át a baba vérébe? Ugyanaz a vércsoportunk a babával A rh+ , vagy az ő vére teljesen független az enyémtől????

Nuncili! Én is szorítok nektek, nem lesz semmi baj. Szonjád egy bűbáj, és a nagyfiad is szép. Csinálj nekik vonalzót, hogy követni tudjuk milyen korúak!!!

Kép
timesz
 
 


Timesz, nagyon boldog 6 hónapos szülinapot Olivérnek.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Kép FŐBOHOC KISÁDÁM
nuncili
 
 


Kép ALSZUNK IS NÉHA...
nuncili
 
 


Timesz!

Boldog 6. hónapot kívánunk mi is!!!!
Daganat: vér útján szerintem nem terjed, mert a daganat egy kóros sejtszaporulat. (asszem) . Csak addig nyugtatlak, míg Nadimo meg nem írja a tudományosat. :lol:

Gabcsa!

Igen az egy Fischer Price-os pihenőszék. Van játszókája is ami zenél, vagy a baba, ha a lábával rúgkapál akkor tudja zenéltetni. Aztán ha bekapcsolsz egy gombot, akkor rezegteti őhencegnősége seggét is.
Ja meg összevissza villog is, tehát kész Hawaii.
A játéknagykerbe vettük 13 000 Ft volt. Elemmel működik, de eddig csak a zenerészen merült le 1x, tehát nem olyan elemfaló, mint a légzésfigyelő.
Nagyon megéri, jó nézni, ahogy huncutkodik benne. Mi itthon csak seggriszának hívjuk. :oops:

Fridus!

Én itt küzdök a feleslegeimmel, Te meg zacher tortázol??!!!
Meg habfürdős hawaii van???
Nem szégyenled magad?
:lol: :lol:

Mazsuzs!

Itt mindig van "élet", és itt senki se százas egy kicsit.... :lol:
Kivétel Nadimo, ő a mi józan eszünk! :lol:
Beszéltem Hartman papával (doki bácsi) a szuriról, nagyon ajánlotta. Azt mondta, hogy serdülőkorban már a Dominak is. Úgyhogy Apa asszonta, hogy ráhúz a túlórákra, hogy legyen miből....
Sajna nálunk sok a daganat ezért kivételesen én is értelmét látom.

Nuncili!

Ádám tényleg egy kis édes bohóc!

UI: utálom a frontot! Domi olyan kis izéééééé. :lol: :lol: nincs időm habfürdős fürcire meg egy nyamvadt zacher tortára..... :lol:

Ja csajok! Március végétől megyünk babauszira!!! Ki akar velünk jönni?????

Hol van Danann Lívi és Hablaty???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Itt vagyok, nem tűntem el, csak tegnap itt voltak a férjem szülei, ma meg délelőtt elrohantunk egy közeli babaruhabörzére egy barátnőmmel. Látnotok kellett volna, amint az anyósülésről hátrakúszok, hogy a két berögzített babaülés közé bepréselődjek! :lol:
Szóval:
nuncili, mi is drukkolunk, hogy minden rendben legyen! Engem még a terhesség alatt ijesztgettek, meg is csináltattak velem egy amniocentézist, de aztán minden rendben volt. Szerintem nálatok sem lesz gond! Nagyon helyes mindkét lurkó!
Olivérnek egy jó nagy cuppantás a féléves kis kobakjára! :D
Balu szakálla óriási! Már alig várom, hogy mi is együnk pépeset! :D

Szerintem nálunk egy fejlődési ugrás lehet most, mert 4 napja mi is hajnalban kelünk, éhes a drága. Volt kétszer fél5, aztán mondtam neki, hogy erről szokjon le, és akkor inkább fél3kor meg 3kor kelt. Igazán szófogadó gyerek! :lol:
Kriszkívánatra :lol: mindjárt teszek fel képeket, csak éppen nyekereg, megyek és megmentem...
danann
 
 


Dominika-Krisz, én 182 cm-rel jelenleg 66,7 kilót nyomok, az nem sok, hízlalhatok, most már minden nap sütizem....
Mi tegnap nyügiztünk, este 5-kor aludt el és fél 7-kor felpiszkáltam, hogy menjünk fürdeni...
Aztán volt kis játék, szopi, majd szunya, képzeljétek 4 órát aludt... na utána meg 2-t...
Aztán kukorékolunk a szokott időben, és volt 2* 1 óra huncutkodás , persze hajnalban..
Nem akart elaludni, még az ágyunkba nem raktam..
Gabcsa, nem én állítom be a kislurkót, elhiheted...
Igazi csodabogár ez a gyerek, nekem A RH- a vércsoportom, és a gyereké is, apjának +.
Másik babánál tuti lesz szuri,de lesz-e másik baba... ????

Kép
fridus
 
 


Egyébként, akit érdekel, 25 hetesek vagyunk, szép kor, ja és hétfőn jön a védőnő...
Bejelentkezett telefonon, hogy én sosem vagyok itthon...
Mondtam neki, ha délbe jön, ne is csodálkozzon, mert ő mondta a déli időt télen sétáltatáshoz... :-))

Kép
fridus
 
 


Ha már kitárgyaljuk a súlyunkat, nos, én ugyan majdnem 5 kilóval vagyok könnyebb, mint terhesség előtt, de még így is van vagy 20 kiló plusz rajtam, 165cm/81kg. Egyelőre ezt tartom a sok csoki mellett is, talán ha leállnék a csokival, lefogynék a szoptatás alatt. Nade pont a csokiról mondjak le??? :D
Ahogy már fenyegetőztem, íme a képek:
Ásítós:
Kép
Számolgatós:
Kép
Kepesztős:
Kép
És egy művészi, vagy másnéven ellenfényes :D anyával:
Kép
danann
 
 


Fridus, de jó neked hogy ilyen magas vagy!! Nem akarsz egy pár cm adni nekem? :) én 165 cm vagyok, kg? hát nem igazán merek ráállni, de tuti nem annyi mint 3-4 évvel ezelőtt. Dolgozom rajta hogy elérjem, dehát a csokikat csak nem vonhatom meg magamtól.
Te Fridus, jól értelmezem hogy jön a másik baba? vagy csak ennyire barna lennék szőke csíkokkal, vagy ennyire fáradt lennék. :oops: :D, vagy nem vagyok 100as ahogy Krisz mondaná?
Lívi olyan kis drága a kis pasid, és látom már számolgatja az ujjacsakáit, vagy manikürre vár? :)

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Lívi!

Igazán nagyon édesek vagytok! :lol: :lol:
Az a számolgatós nagyon kemény!

Valaki azt mondta, hogy a szoptatástól fogyni is lehet. Csak a tejem fogy....más nem.
:evil:
Holnaptól edzeni fogok. Mindig ezt mondom. Aztán eljön a holnap. És természetesen az eljött holnapot valójában ma-nak hívjuk, tehát az edzés csak holnaptól érvényes! :lol: :lol: :lol:

Aztán vettem egy edző dvd-t Cindy Crawforddal. Leültem elé egy tálca hamival és végignézegettem lépegetve.
Aztán a végére elfáradtam. Jó ez Cindy Crawford, kemény edzései vannak! :lol:
Árul valaki közületek ösztönző erőt? Vennék vagy egy raklappal....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ja és senki se mondogassa, hogy "csak" 165 cm , mert természetesen én vagyok a topik jelenlegi kertitörpéje a 160 centiméteres "magasságommal". Ja és 63 kg-val.

Jól mutatok Apa mellett! Ő 185 cm és kb 120 Kg. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz a játéknagyker az hol van? :oops:
Mi jövőhéttől megyünk vissza Dorkával a babaúszásra, már alig várom. 2 hónap kihagyás után már ránk fér egy kis úszás.
Pankával majd április környékén kezdjük.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsa!

IX kerület Gyáli út. Sconto bútoráruház mellett van egy Piaggo robogó és amellett egy pici bejáraton lehet bemenni.
Asszem Gulliver a neve, de sajna nem tudom. :oops:
Vele szemben egy Fiat autószalon van. Ha BKV-val mész, akkor a 3-as villamos csengettyű utcai megállójánál kell leszálni.
Ha kocsival, akkor úgy mondom, hogy 100 méterre van tőle a gyáli úti Metro áruház.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz
Ja így már tudom, már voltam ott, és már nyertem tőlük egy ajándékutalványt.
Ok majd megnézem valamikor. Köszi
Amúgy én is elhatározom hogy na jó mostantól edzeni fogok. :roll: Dehát könyörgök edzek én a két lurkóval, annyit szaladgálok le fel, de még ez sem elég :shock:
Ráálltam a mérlegre és kiakadtam, nem a mérleg hanem ÉN áááááááááááááááá 65 kg. Ez durva! Na jó próbálok holnaptól edzeni. Cél= -10 kg. minimum. Álom édes álom, de sikerülnie kell.

Szerintetek a futástól nem megy el a tej? vagy azt inkább hanyagoljam?

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Sziasztok!

Én ezen a topikon még új vagyok. Üdv Mindenkinek!

Két hetes a pici lányom és van egy kis problémám. Nappal egész jól "viselkedik" a kisasszony,alszik akár 3-4 órát is. Ez így volt éjjel is. Eddig! De néhány napja éjjel több órán keresztül ébren van, és hiába etetem, kb fél óra múlva ismét éhes. Van tejem, azzal nincs gond. Olyan mintha nem enne eleget, bár elégedetten alszik el, mint aki jóllakott. De ha leteszem, pár perc múlva felébred, és újra követeli. Nappal nincs ilyen gondunk, csak éjjel.

Szerintetek mi lehet ennek az oka?

Előre is köszi!

Üdv:Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Tényleg elég durva front lehet, mert amióta hazajöttünk fél12 felé, azóta annyira nyűgös ez a gyerek, hogy ha lány lenne, mondhatnám, hogy egy HP! 10percekre elszundít, de aztán megint nyűglődés, semmi sem jó neki.
Nekem van két jóga DVDm, azt akarom majd csinálgatni, de én is csak amolyan Pathó Pálné vagyok ezügyben :-)
Meg akartam babás tornára is menni, de nem tudom, hogy bírná a gyerek, azért meg nem veszek meg jó sok pénzért egy bérletet, hogy csak egyszer menjünk, mert utálja...
De, jövő héttől eljárunk egy babamasszázs tanfolyamra, remélem, az tetszeni fog, és itthon is tudjuk majd csinálni.
Gabcsa, de szeretnék én 65 kiló lenni! Szerintem érettségi tájékán voltam utoljára annyi... :?
danann
 
 


Akkor csak nekem van olyan gondom, hogy 70-74 kiló szeretnék lenni ? 69,7 voltam terhességem kezdetekor, és 78,4-el szültem meg Balázst.
Most meg csak fogyok... Hiába eszem én ezeket a süticsodákat...
Férjem 113 kiló és 190 cm
Neki azért lenne mit leadnia...
De legalább nem mernek a pasik beszólni, hogy langaléta vagyok...
:-)

Kép
fridus
 
 


Nadimo, az nagy baj, ha Balu még nem akar nagyon megfordulni ? 2*szer már megtette, de inkább csak a fejét fordítgatja, nyújtogatja...
Hason nem sokat tud maradni, mert elkezd parádézni...
Pedig ma a védőnő mondta, hogy sokat fektessem hasra.. Hadd másszon.. Ezek a mozdulatok megvannak neki, kúszásra felhúzza ő a lábát, de egy idő után abbahagyja és majrézik...

Kép
fridus
 
 


Szia Mesi!

Nadimo adja majd neked a tuti válaszokat, mi lányok csak mellékesen osztjuk az észt! :lol:

Szóval Larababa elkezdett "rosszalkodni"?
Szerintem éjjel túl fáradt ahhoz, hogy rendesen egyen.....vagy csak cicizni szeretne Anyán, hogy megnyugodjon.
De ez csak tipp!!!
Sajna Mesi nekem nincs több ötletem!

Ja és erre a topikra a "belépő" egy fénykép!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze csak, ha van kéznél és van időd......
Hagy csodálják a törpiek is a szépséges Lara kisasszonyt!

Lívi!

Nógassuk egymást, hátha jobban megy az edzés!
no, no, no,no,no,no,no,no nami van máááááááááá?????

Gabcsa!

A futás nem árt a szopinak. csak az észszerűtlen fogyókúra és a keményebb sportok.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


én szerintem soha nem voltam 60 kg,mikor születtem,akkor is több voltam :oops:

fridus tényleg fontos a sok hasonfekvés...
tudod,meséltem Kristófot,hogy vele hogy jártam. Sokszor együtt sírtunk,mikor hasra tettem,de megérte :D
Elizával ilyen nincs,pörög mint a szélmalom szélviharban. Kicsi neki a szoba is-pedig a nappali 5*6 m... :lol:
Vendég
 


Fridus!

Volna egy komoly üzleti ajánlatom!Én adok át neked mondjuk 5 kiló felesleget!Jó?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus,én adok egy 20-ast,ok??
Vendég
 


Nadimo!

Lányok!

Kinek mi a véleménye a cumiadásról? Védőnőnk ma látta Domi hisztijét és javasolta, hogy adjak neki cumit! :shock: :shock:
Ezen az ötleten kicsit kiakadtam.
Én marhára nem szeretnék. Eddig kibírtuk nélküle. Fiam se használt, nincsenek csámpa fogai és sokáig sem szopizta az ujját.
Viszont Domi nem az ujját szopizza, hanem az öklét kompletten. Gondolom ez nem gáz.
Szerintetek??!! Végülis ő szakember......de nem muszáj mindenben egyetértenünk.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Lívia , édes a kicsi Samu, és nem is kövérek azok a combok, amik "között" fotózkodott!!!


Még egyszer köszi a köszöntést mindenkinek, a puszit átadtam Olivérnek is, hálából rakok fel nektek 1-2 mai fotót:
Kép Az első cipőm Kép Játék a kutyussal Kép Meztelenkedés

Kép
timesz
 
 


Timesz?

Az valami spéci kutyus?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Igen, ma kapta az Oli, Fisher Price-os, ha megnyomod a testrészeit (fül, láb, poci, kéz, orr) mondja a testrészeket, megtanítja a számokat, színeket és minden testrésznél énekel egy dalt, nagyon édes. Néha beszól olyanokat is, hogy "szeretlek! Te vagy a barátom! stb." , tényleg nagyon figyeli!!!! (7790 Ft volt az Intersparban, mert a bababoltokban 9990 !)

Kép
timesz
 
 


Kriszta Kristófom cumizott,és nem bántam meg. Nem egyfolytában,és magától el is hagyta 1 éves kora körül. Szépek a fogai,nem szokott le a ciciről tőle-amit ugye sokan mondanak...
Eliza nem fogadja el. Eleinte elkezdte az ujját,azt meg nem engedtem neki. Mostmár azt sem akarja. Az öklén csámcsog,meg a játékain. Ha engem kérdezel,akkor inkább cumi,mint ujjszopás.
Vendég
 


Timi ahogy elnézem ismételten Olivér képeit,20 év múlva megbeszéljük mit kérek a nyuszikért :wink:
Vendég
 


Oké Cseriani, ahogy megegyeztünk!!! 8)

Kép
timesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon aktívak voltatok egész délután itt! Pedig ki kellett volna használni a jó időt mert apósom szerint a hétvégén 100 km/h erősségű szélviharok várhatók és jövő héttől fagy és hó.... Hová megy a tavasz??

A kilókról jót vagy semmit, így esetemben inkább semmit...

Nuncili! Látom nagyon frissek a képek amiket feltettél. Olyan jó, hogy a fiú után lányod lett! Nekem is ez lenne a vágyam.... :lol:

Danan! A kis Samu képei is fergetegesek! Mekkora szemei vannak....

Domi! A sógornőm is ellenezte a cumit de csak két hétig. Most múlt három hetes a babája és már annyira nem ellenzi....főleg éjszaka. Nálunk Nándi három hónapos koráig be sem vette, aztán elfogadta de nem a mindene. Ha elalszik és kiesik a szájából, észre sem veszi és nappal szinte bent sincs a szájába, bár néha beteszem neki -lehet hülyeség (?) - hogy a keze helyett azt rágja mert nagyon jön a foga.

Mesi! A sógornőm is akörül szült ahogy te, és neki is ez volt a probémája, hogy éjjel a baba mintegy megnyugtatásul mindig a cicire kéredzkedett de nem evett vagy két perc után elaludt rajta majd mikor megpróbálta letenni újra sírt. Hát ők is sok mindent megpróbáltak, volt hogy hagyták sírdogálni is, aztán már a cumit is kipróbálták de a sógornőm szintén ellene volt mert ő is szoptat és félt hogy majd nem kéri a cicit. De semmi ilyen nem történt és most a probléma is megszünt nálunk. Persze mindenki maga dönti el, hogy cumit ad-e a gyereke szájába vagy sem!
De Nadimo majd tényleg szakmai tanácsot ad Neked.

Timesz! Olivér egy kis gyönyörűség. Nándi is megkapta a Fisher P. tanuló kutyusát éppen fél évesen a sógoroméktól és akkor nagyon érdekelte őt, sőt még vagy két-három hónapig. Most már nem is foglalkozik vele. Kiváncsi leszek, hogy nálatok is ez lesz-e, vagy megmarad kedvenc játéknak a kutyus.

Na, röviden ennyit, megyek mert lecsukódnak a szemeim. Két napja tiszta álomkóros vagyok....

Jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jó reggelt, mi már fél 6-tól megint fent vagyunk, de már kezdem megszokni.
Gabcsa, elfelejtettem neked írni, hogy nem vagyok terhes, csak én szeretnék majd egy kislányt, de a párom azt mondja, elég lesz a Balu is....
Dominika, én szívesen elfogadom az 5 kilót, a 20 már sok lenne.
Cumi témában csak annyit, hogy mi kereken 4 hónap 1 napig bírtuk cumi nélkül, aztán egyszer csak bekapta. azóta használjuk napközben is, bár amikor kiköpi, a kezét teszi be, először öklözött, majd a 4 újját tette be, majd aztán most a cumis ujjat. Olyan édes, úgy imádom, mikor elkezd mattatni a szájában, nem tudja hol fog nőni a foga, de körbe körbe újjazza.. :)

Kép
fridus
 
 


sziasztok !

bocsi de tegnap már nem jutottam a géphez, nem voltam túl jól.
ESte meg még vásárolni kellett menni , alig vártam hogy hazaérjünk és kefeküdhessek. Még most is szédülök, remélem nem lappang bennem valami..

gabcsa : a babáknál pontos adagokat , nem tudunk meghatározni , mivel minden baba igénye más. Emellett a tejcsi összetétele is változik a babához igazodva, ezért mindig más és más mennyiségeket szopiznak. Legjobb , ha a heti súlygyarapodást és a pisis-kakis pelusok számát figyeled , az tükrözi legjobban a baba fejlődését. Van hogy időnként úgy érzed a tejcsi kevesebb mennyiségű, ( a minősége biztosan jobb ) szoptass a babád igényei szerint.


timesz : erről a témáról sokat nem tudok.
De mintha azt tanultuk volna, hogy a vérárammal nagyon kicsi a százalék esélye hogy átjut a magzatba a terhesség alatt.
Nálunk is voltak sajnos olyan kismamák akik úgy lettek állapotosak , hogy kezelés után voltak , vagy éppen a terhesség alatt derült fény erre a betegségre, és egyiknek sem szakitották meg emiatt, a babák pedig egészségesen születtek.
Viszont ezek a betegségek örökletesek is lehetnek, ezért ha a családban előfordult ilyen , akkor jobban oda kell figyelni.



mesi : szia, üdvözlünk !
Gratulálok neked is a picidhez. Problémád azt kell mondjam hogy nem egyedi, majdnem mindenki átesik ezen a nehéz időszakon.
A kisbabák életének első 4-6 vagy akár 8 hete az összeszokásról szól, meg kell egymást szoknotok, a picinek pedig még minden új.
Neked az természetes hogy éjjel aludni kell, de neki ez még nincs igy. Nála ilyenkor még nincs kimondottan éjjel és nappal, ő csak ébred amikor éhes, szomjas, fázik , melege van , fáj valamije, nincs valamiért komfortérzete stb . Tehát mindig. Mivel téged érzett 9 hónapig, a te közelséged ad neki biztonságot.
Napközben nagyon jó hogy 3-4 óránként eszik , ez azt mutatja , hogy van tejcsi és eleget is szopizik. Este felé a babák gyakran sürübben kéreckednek a cicire és éjszaka is többször felébrednek enni, vagy csak komfort cicizni. Ez egyáltalán nem baj,( bár anyuciknak igen fárasztó) ilyen picike babánál ez még természetes.
Nyugodtan szopiztasd, viszont azt szoktam tanácsolni, hogy azért az éjszakai teendőket mindig csendben a legminimálisabb teendőkre korlátod, ezzel is éreztetve a picivel hogy most éjjel van , pihenni kell. Pelusozni is csak akkor érdemes , ha tényleg átázott , egyébként nem. Irod hogy van elég tejcsid, aztán hogy olyan mintha nem enne eleget. Ha van tej , akkor eleget tud enni , csak ő még kicsi , hamar elfárad ezért előfordulhat hogy csak picinyenként tud a megfelelő mennyiséghez jutni. A komfort szopira pedig szüksége van, főleg még ilyen mini korban. Vannnak babák akik szinte állandóan a mami cicijén lennének, ilyen esteben kiváltható a komfort szopi a cumival is, de ennek adása negativban is befolyásolhatja a szoptatást. Ez azt kell mondjam hogy anya függő, az anya elveivel ütközik-e a cumi adása. Ebbe nekem nincs beleszólásom. De én úgy gondolom , hogy még az első pár hétben
legfontosabb hogy a gyermeket szoptassuk inkább mindig ha kéri,
aztán késöbb majd meglátjuk hogyan alakul a dolog .



fridus : szerintem nem vagytok semmiről sem elkésve.
Megfordulni 5-6 hónapos kor körül szoktak. Persze minden baba más és más, ezért ez eltolódhat mindkét irányban.
A baba fejlődési folyamatába nem tudunk beleavatkozni. Előbb utóbb csinálni fogja. Szinte pillanatok alatt .
Segiteni neki viszont abban tudod őt , hogy megadod neki a szükséges körülményeket. ( ez nálatok megvan a kéépek alapján ..
:lol: ) . Gyakran legyen hason, hogy erősödjön a has és a hát izom, a matrac vagy hempergő keményebb felületű legyen , mert ott könnyebben tudja végrehajtani a mutatványt, szines tárgyakat mutatni neki ( mellé tenni, hogy nyúlni kelljen érte ), hogy késztesse őt a fordulásra. Ha ezek megvannak eljön az átfordulás is.
Tehát nem baj hogy még nem fordult meg, inkább azt kell figyelni hogy a hasonfordulást elözze meg az oldalrafordulás. Nagyon fontos, hogy a sorrend azért meglegyen , ne maradjon ki semmi.


krisz : a cumiról :

Ez a téma megint csak elég nehéz, és sok vitára ad alapot.
Én mindig azt mondtam , hogy 3 csoport van.
1, abszolút cumi ellenesek
2, akiknek belefér a cumi ha úgy adódik
3, akik bár cumi ellenesnek indulnak , de a körülmények miatt mégis cumi pártiak lettek

Ez kicsit morbid, de igy van. Az hogy ki melyik csoportba sorolja magát az változó.

Én mondjuk nem vagyok cumiellenes, az én gyerekeimnek is volt cumijuk. Hozzáteszem , hogy 2 éves korukig szopiztak , és főleg a kicsi volt olyan , hogy ha lekapcsolhatós lett volna a mellem , akkor
simán jó lett volna neki. Én nem birtam cicivel, sem idővel , sem ideggekkel, a cumival viszont megoldódtak ezek a problémáim.
Szépen cicizett , majd kettő -három szivás után kiköpte a cumit és aludt. Nálunk nem volt negativ vonzata a cuminak.

De ez az én egyéni tapasztalatom.

A szakmai hátterű tapasztalat viszont az , hogy bár nem mindenkinél okoz gondot a cumi adása, sok gyereknél mégis igen.
Mivel egészen másként tartja a szájában a cumit és a cumisüveget , rossz irányban befolyásolhatja a szoptatást, belezavar a jó mellrehelyezésbe. A fogak növekedésére is rossz hatással lehet a késöbbiekben.

A cumi adása mindig elsősorban az anyától függ szerintem.
Bár tényleg "segitség " lehet bizonyos esetkeben , ettől függetlenül kilehet váltani mással is a cumit.
(pl : komfort cicizés, dajkálás, újjszopás ).
Azok az anyák akik cumiellenesek ezekből választanak módszert, és vannak akik inkább azt vallják, hogy inkább a cumi mint az újj szopás.
Ez innentől megint egy új témakör , ami szintén nehéz, mert mindkettőnek negvan az előnye és a hátránya is.

Én azt tanácsolom neked, hogy ha te nem akarsz cumit adni ne is adj, a védőnő akármit is mond. Ha eddig kibirtátok anélkül akkor ezután is kifogjátok.

puszi
nadimo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: