Új privát üzeneted érkezett!

huhh, engem is érdekelne, mik a tapasztalataid...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr, Pandácska küldtem privit,de ettől függetlenül :
én bízom benne, szimpatikus ember és eddig még mindenre tudott megnyugtató választ adni, bármit kérdeztem. :-)

Kép
iroko
 
 


Szentpyr! Lehet, hogy egyszerre szülünk, egy orvosnál, hát vicces lenne?!?! :D
De legalább majd tapasztalatot tudunk cserélni!

Pandácska-Leírnád hogy milyenek a tapasztalataid vele kapcsolatban? Elvégre "közelebbről" ismered már, mint mi :-)

Köszi!

Kép
iroko
 
 

 
 

iroko írta: A lányom rémálom volt és azt hiszem most a 24 órás Epi lehetősége tartja bennem a lelket. Bár tudom erről megoszlanak a vélemények...


Na ezt ismerem :-)
A nagyobbikkal fájásgyenge voltam, egy napig vajúdtam, végül oxitocint kaptam, amitől egy óra alatt tágultam ki 2 ujjnyiról teljesen. de addigra már teljesen kimerültem.

amikor a másodikkal terhes lettem, 4 hetesen becsattogtam a dokimhoz, és közöltem vele, hogy EDÁ-val akarok szülni. Mondta hogy ne vicceljek, még szívhang sincs. Mondtam szívhang majd lesz, de én EDÁt akarok :-DDD

Aztán úgy alakult, hogy a fiam olyan őrült gyorsan jött, hogy a dokim is majdnem lekéste, nemhogy az anesztes (az Uzsokiban nincs külön anesztezia a szülészeten, ha az ember fájdalomcsillapításnak akarja, akkor előre meg kell beszélni, hogy valaki bejön - hát ezt a fiam nem várta meg :-)

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Szia Iricc!

De jó hallani, hogy vannak még csodák! Remélem a Marcinál én is megúszom gyorsan.
Szinte pontról pontra ezt jártuk mi is végig- a lányom 30 óra volt -ő szerintük fájásgyengeség volt, én azért rendesen szenvedtem azokkal az 5 percesekkel,2 ujjnyi tágulással, 28 óra után kaptam oxitocint, onnan már csak 2.5 óra volt hátra... Hát azt hiszem addigra már minden mindegy volt! :-(
Én 5 hetesen azzal állítottam be a dokimhoz, hogy császárt szeretnék,na ezt azonnal el is utasította persze. Sajna nem is lenne szerencsés,mert nem vagyok egy nádszál és azt mondják pocsékul gyógyulnék a sok rétegem miatt. Úgyhogy marad az EDA- az előbb Epit írtam-bocsi.
Már csak az utána lévő fekvésen hezitálok. Oké jó lesz pihenni-feldolgozni az eseményeket,de mozdulatlanul? Másrészt a babáért küzdünk igaz? És akkor várjak még 8-12 órát, hogy kezembe vehessem újra, megölelgessem,érezzem az illatát, egyáltalán vele lehessek? Hát nehéz döntés.
Nem tudja valamelyikőtök véletlenül hogy hol is kell feküdni? Mármint rögtön a szobádba visznek vagy egy őrzőszerű helyre?
Azért lenne érdekes,mert ha nem a szobába fektetnek le,akkor talán beengedik még picit az apukát együtt örülni. Nekem ez fontos lenne!

Kép
iroko
 
 


Igen, a fekvés engem is aggaszt, tényleg jó lenne, ha valaki elmesélné, hogy is van ez.
Ha olyan turbószülés lesz, mint a fiammal, akkor azért az egy óráért nem érdemes hátbaszuratni magam, főleg hogy azután olyan fitt voltam, hogy a 3 óra megfigyelés után elcsattogtam zuhanyozni, aztán meg a férjemmel locsogtunk a folyosón egy csomót. A szobatársaim csak lestek, hogy ez a csaj 3 órája szült?! :lol:
De a 2 gyerek között csak 17 hónap van, a fiam szinte "járt úton" jött ki... :D

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Hát ez egy kész sikersztori,ahogy manapság szokták mondani. :-)
Szívből kívánom,hogy hasonló vagy még "jobb" legyen!!

Kép
iroko
 
 


Hát ez egy kész sikersztori,ahogy manapság szokták mondani. :-)
Szívből kívánom,hogy hasonló vagy még "jobb" legyen!!

Kép
iroko
 
 


EDA után nem kell feküdni mozdulatlanul, nekem legalábbis nem kellett :)
Vendég
 


Panndi! Tényleg nem? Akkor mesélj légyszives!

Kép
iroko
 
 


susytunder írta:Danann,
Azt hiszem te császáros voltál. :roll:
Normális, hogy érzékeny a gerincem és felkelés és lefekvés még mindíg fáj?

Szia Susy!
Hát, nekem a gerincem nem volt különösebben érzékeny. Ott érzed, ahol szúrtak? Vagy nem lehet, hogy még a terhesség miatt, gondolom, a végén nehéz lehetett már a baba.
Nekem elég sokáig volt sz@r a felkelés-lefekvés, sőt, tök horror volt, hogy felgyűlt a bőröm alatt az a folyadék, ami előtte ödémaként volt jelen, és a varratszedés után elkezdett a seb végén szivárogni. Majdnem két hétig csinálta, napi kétszer cseréltünk rajta gézt. Szerintem nekem is azért, mert, hogy finoman fogalmazzak, van rajtam hőszigetelés rendesen :D
Szerintem normális, hogy még fáj, de azért javul egy kicsit, ugye?

Bocs, most csak ennyire futotta, apa ma megint itthonról dolgozik, és ő ül a gép előtt. Gyorsan leküldtem a boltba, hogy benézhessek, de most meg Samu akar engem de nagyon :D
danann
 
 


Sziasztok!

gyönyörűek a csemeték!!!!

Susy, lányoknak tök igaza van, beindul az a tej, ne félj! nagyon szép a kisfiad!

Szentpyr, eeeeez igen! mármint a nyákdugó! na meg a beilleszkedés! azért drukkolok, hogy Ábel megvárja Szabót...bár Kelemen dokit másutt is nagyon dícsérték.

A szülés topikban van jó sok hozzászólás az EDÁ_ról, küldtem is privit Snoopy-nak, aki anesztes doki, és ezért eléggé ért hozzá. Már a hozzászólásokból sokat tanultam, kiváncsi vagyok mit ír majd.

Az EDÁ_nál nem kell feküdni, a spinálisnál igen. spinálist inkább császárnál csinálják, ez ez egyszeri szúrás, és totál érzékeltlen leszel tőle deréktól lefelé.
Az EDA-t kicsit máshová kötik be, és nem egyszeri adagban. egy pici kanült szúrnak az ember hátába, ami ott marad, és ezen át adagolják aztán a szert, szinte igény szerint. nem lesz teljesen érzéketlen az ember lánya, érezni fogod a fájásokat, csak nem lesz elviselhetetlen a fájdalom. kitolásra megszüntetik az adagolást, hogy tuti jól menjen a nyomás.
Ja, és 2-3 ujjnyi tágulásnál adják csak, utána nem, mert visszacsap, és lelassítja a tágulást.
ennyit tudok eddig, ha bármi extrát hallok még, szívesen megosztom veletek.

én 15 órán át szültem, fájásgyengeséggel (pedig fájt...), EDA nélkül, (már 4 ujjnyira ki voltam tágulva, ezért nem adtak) úgyhogy most kipróbálnám, hátha segít.

most nem leszünk pár napig, pénteken megyünk Szabó dokihoz, remélem, Balázs nem fordult vissza ülésbe... :D

Szentpyr, drukkolok Nektek!

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Kriszti!

Sok új infót írtál- köszönöm!

Ági

Kép
iroko
 
 


köszi Kriszti:)))! igyekszünk, igyekszünk 8) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Én egyujjnyinál kaptam az EDA-t (EDA-ig nem is tágultam, csak fájt, de akkor hat órája megindították a szülést, tágulás nuku), és tök jól tudtam pihenni közben, és nem tudom, az EDA miatt-e, de beindult a tágulás is. Bár csalódott voltam, hogy kértem EDA-t, de utólag azt mondom, jó döntés volt. Persze remélem, a következő babát nem is kell megindítani, és nem is kell EDA. De Zsófinál jól jött :)
Vendég
 


Iroko!

Szülésznőgárda?
Hát igen, a MÁV-nak mindig is nagyon jó hírű szülésznői voltak, az 1. szülésemnél 4 fantasztikus szülésznőt ismertem meg, ezért is estem abba a hibába, hogy nem választottam a 2. babánál! Nagyon rossz döntés volt, az ügyeletes szülésznők akarva-akaratlanul megalázott, kiszolgáltatott helyzetbe hoztak, próbálták elérni, hogy a dokim lemaradjon a szülésről és csak hab a tortán, hogy a 10/10-es Apgarral született kisfiamat szülés után pár perccel indok nélkül elvitték és persze mindent jobban akartak tudni nálam, azt is, hogy épp van-e fájásom, vagy, hogy tolófájás-e amit érzek stb. Szóval, most amúgy is vegyessé vált a szülésznői gárda, de az akkor ott lévő 2 ügyeletes közül az egyik még most is ott van! Persze nem kötelező a szülésznőválasztás, de én akkor döntöttem el, hogy többet nem szülök választott szülésznő nélkül! Eddig bejött!

Lányok!

Régen volt az összes szobához a folyósón max 3-4 db hűtő. Ez most hogy van? Tudom, részletkérdés, de érdekel, mert a családom elképesztő mennyiségű kaját szokott behozni!
Ja, és még valami! Le tudná valaki írni nagyjából a kórházi napirendet? Vizit, ébresztő, fürdetés, ilyesmire gondolok! Köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


borossné becz márta írta:Lányok!

Régen volt az összes szobához a folyósón max 3-4 db hűtő. Ez most hogy van? Tudom, részletkérdés, de érdekel, mert a családom elképesztő mennyiségű kaját szokott behozni!
Ja, és még valami! Le tudná valaki írni nagyjából a kórházi napirendet? Vizit, ébresztő, fürdetés, ilyesmire gondolok! Köszi!

Márti

Szia Márti!
Sorban: hűtő most is van, amikor én a nyitónapon szültem, akkor a 3ból 1 üzemelt, és a nővérek sem tudták, hogy az most tényleg ott van és a 'miénk' :D Még új volt nekik minden. Kivéve a hűtők, azok az őskorból származnak becslésem szerint :lol:
napirend: voltak kicsi eltérések, attól függően, gondolom, hogy melyik kórházból érkezett gárda volt szolgálatban. Reggel fél6-6 felé hozták ki a babákat, már amelyik le volt adva éjszakára, ez számít ébresztőnek, gondolom. 8-9 között volt vizit, volt, hogy előtte, volt, hogy, utána hozták a hőmérőt, mérték a vérnyomást. A reggeli is 8-9 között érkezett valamikor, a szobában nem lehet enni (amit behozol, azt nem látják persze, de az ottani kaját nem viheted be). Ebéd 12-fél1 felé jött, még előtte volt a gyerekorvosi vizit. BCGre, UHra 2. ill. 3. nap vitték a el a babákat. Fürdetés? Nos, szerintem nem is minden nap fürdették őket, vagy ha igen, akkor volt, aki éjjel csinálta, mert volt olyan nap, amikor 8felé elvitték fürdés felkiáltással, volt, amikor este 11 felé még senki nem jött a babákért, bár a nappalos műszak szerint fél10kor jönni kellett volna valakinek begyűjteni a 'leadandó' babákat.
Talán azóta sikerült kidolgozni a pontos napirendet, de az első pár napban még nem volt minden bejáratva...
Jobban vagy már egy kicsit?
danann
 
 


krisztina köszi! ezek csupa jó dolgok (mármint számomra :-)

panndi szerintem nem attól jó anya valaki, mert fájdalomcsillapító nélkül, vízben, labdán, beöntés és gátmetszés stb stb nélkül szüli meg a gyerekét nagy kínok közepette...
egy picit se legyél csalódott emiatt. Én két gyereket szültem mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, és semmivel sem vagyok jobb anya ettől...
Kicsit túl van lihegve szerintem mostanság ez a szülés körüli nagy misztikum. A szülés egy kétségkívül fontos állomása az anyává válásunknak, a gyermekünk életének, és a lényeg az, hogy az anya és a gyerek egészségesen jöjjön ki a dologból.
Szerintem! :D

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Lívia!

A cukrom jó, már amikor sikerül 1 órán át bent tartanom a reggelit, még 5.0-nál nem mértem többet! A hányinger 0-24h-s, de már kevesebbet hányok, napi 4-8 között. Elég sokat alszom, én még ilyet nem éltem, de egyszerűen muszáj feküdnöm, pihennem, mert, ha fent vagyok, újra többet hányok! De már látom az alagút végét, szombaton már 10 hetes leszek! :lol:

Lányok!

Mit szóltok ahhoz, hogy a háziorvosom vizitdíjat kért azért, mert megcsinálta az EKG-t? Van már kiskönyvem, tudtommal mentességet élvezek a terhesgondozással együtt járó vizsgálatokra! Amikor mondtam, hogy sem laboron, sem a belgyógyászaton nem kellett fizetnem (pedig akkor még nem volt kiskönyvem), annyit mondott, hogy elég baj! Vélemény? Tudtam, hogy pénzéhes, na de ennyire?
És nem fogok 300.-on veszekedni, de utálom, ha hülyének néznek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok !

Pár napig nem tdtam benézni a topikba és most alig birom visszaolvasni...

Elöször is nagyon gratulálok susy. Gyönyörű babád van.
Ha kérdésed van keress nyugodtan. :wink:

szentpyr : köszi :oops: :oops:

pandácska : a picidről feltett kisfilm ...nem is tudom mit mondjak nagyon szép, megható. Megkönnyeztem.
Gratulálok a családodhoz.


Minden pocakosnak jó egészséget kivánok. Márti remélem hamarosan jobban leszel és elmúlnak a rosszulléteid.

Nagyon jók a képek a gyerekekről, már azt sem tudom melyik topikot nézegessem ennyi gyönyörű baba láttán. Nem lehet betelni velük. Csodaszépek tényleg.

puszi
:wink:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Márti,
Továbbra is egy hűtő van, eléggé tele. A vizit nagyon változó időben volt, attól is függ, hogy hétköznap, vagy hétvégére esik. A fürdetéshez nálunk olyan 9 körül szedték a babákat, de jöttek érte minden nap. Vizitre őket, olyan 8-9 között vitték el, volt, hogy nagyon sokára hozták őket vissza. Reggel is változó volt, hogy mikor kaptuk visza az éjszakára leadott babákat ( én leadtam), volt hogy 5 előtt, de volt hogy csak fél 8 felé. Szóval én igazából napirendről nem tudok beszámolni neked. Azt tudom, hogy mindenki előtt le a kalappal, nagyon kedvesk, segítőkészek. Nem tudom Pandácska osztja e ezen a téren a véleményem. :roll:
[b]Vizitdíjat pedig nem kell a kismamáknak fizetni!!![/b

Lányok,
nagyon sokat alszik a babám, tegnap volt itt a doktor néni, azt mondta nem baj. Viszont szerinte már 70 grammot kellene ennie, de mi még 50-től nem jutottunk tovább. Nagyon kiváncsi vagyok ti, hogyan szoptattatok, mert nagyon eltérő tanácsokat kapok.
A védőnő szerint csak egy ciciről szoptassam a maradékot fejjem ki, de a másik cicit hagyjam meg következő szopira.
A doktornéni szerint pedig felváltva szoptassam mindkét mellből 10 percenként cserélgetve. :roll:
Ti, hogyan csináltáok?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!

Jó helyen kapizsgálnak! De, szerintem a 2 között van az igazság! Nálunk az jött be az 1. kisfiamnál, hogy ameddig csak lehetett, szopott az 1. ciciből, aztán amikor már nem tudott többet kiszívni és még éhesnek tűnt, csak akkor tettem rá a másikra! Jó trükk, ha hasfájós lenne, hogy mielőtt átrakod a 2. cicire, egy picit le kell belőle fejni, hogy a zsírosabb tejet szopja, attól nem lesz hasmenése és a hasa sem fáj majd, viszont hízni fog! Ha a hasmenést el akarod kerülni, 1.5 órát hagyj 2 szopás között, ha pedig ezt nem bírja ki, ugyanarra a cicire tedd vissza, mert az elején jövő tej gyakorlatilag cukros víz, ami a szomját és nem az éhségét oltja, ráadásul meghajtja és nem gyarapszik a súlya! És a baba nem tudja, hogy neki hány g-ot KELL szopnia! Annyit szopik, amennyi kell neki, ha valahogy több tej jutna bele, azt ki is bukná! Szerintem nem mérik a babák gyomrának űrtartalmát, úgyhogy nem értem, miért kell megmondaniuk, hogy hány g-mot kellene szopnia!
Minden kisbaba más, átlaggyerek pedig nincs!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta,
Neked nem kell vizitdíjat fizetned!!!

Nadimo,
Köszönöm :D

Susy,
5 naposan mi se ettünk meg 70-et, akkor még csak előtejem volt, azt hiszem a 6. napon indult be az igazi. Én mindig egy ciciből szopiztatok, hogy azt jól szívja ki, mert amúgy begyulladhat legalábbis mindenki ezt mondta. Általában egy cici elég is.
Vendég
 


iricc: jól esett, amit írtál, köszi :)
susy: én két mellből szoptatok az eleje óta, és sosem mértem, mérlegünk sincs. Zsófi öt hónapos kora előtt megduplázta a súlyát ;) Szóval szerintem ne stresszelj, ne méregesd, csak szoptass, pihenj, és igyál sokat!
Vendég
 


Pandácska, Susy!

Tudom én is, nagyon felháborodtam, meg is kérdeztük az EM ügyfélszolgálatát, ahol is azt mondták, jelentsük be az Egészségbiztosítási Felügyeletnél, mert ez szabálytalan! És a doki visszahívott a jövő hétre! Tényleg a kismamáktól beszedett 300.-okon akarna meggazdagodni?
A férjem szerint legközelebb tagadjam meg a fizetést, azt jegyzőkönyvezni kell és nyoma marad, kivizsgálja az előbb említett felügyelet! De szar a helyzet, a doki évtizedek óta kezeli a családunkat...

Márti
borossné becz márta
 
 


Tőlem is kértek egyszer, rájuk hagytam, legyenek vele boldogok... ez egy ilyen világ :?
Vendég
 


susytunder mártival értek egyet, hagy a mérleget, ne stresszeld magad azon, hogy megeszi-e a "tankönyvi" mennyiséget. ha összességében kiegyensúlyozott, jó alvó baba, akkor van elég tej.
Az, hogy egy vagy két mellből szoptatsz szintén cici, anyuka és gyerekfüggő. Az biztos, hogy a tej a szopizástól szaporodik. Minél több szopi, annál több tej, mert az agy folyamatosan kapja az ingert, hogy mégmégmég tejet ide! :-))
igyál sok folyadékot, pihenj sokat. nekem bejött, hogy szopi előtt 10-20 perccet pihentem... Olvass szerelmes könyveket, nézz limonádé filmeket :-)))

panndi nagyon szívesen! egy jó szóra nálam mindenki számíthat :) annyit paráztatják az embert tök feleslegesen...

márti rád olyan sokat gondolok. mindkét gyerekemmel végighánytam az első négy hónapot, a huszonsokadik héten múlt csak el mindig...
annyira átérzem a helyzeted, és annyira drukkolok, hogy jobban legyél minél hamarabb!

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Szentpyr!

Nem tudom mihez drukkoljak! Elinduljon a pici kifelé, vagy még maradjon? Bármelyiket is szeretnéd, nagyon szurkolok nektek!!! :D

Dokival kapcsolatban: ez a korrekt hozzáállás amit Szabó doki javasolt. Szól előre, hogy nem elérhető, de biztosítja számodra a választás lehetőségét...

Lányok!
Hoppá! Most nézem, Szentpyr ma még nem volt. Lehet, hogy Ábel baba megszületett???

Pandácska!
A barátnőmből hasonló reakciót váltott ki mint belőled. Szülés után már nem foglalkozott vele ő sem. Amennyiben az orvosban nincs annyi tisztesség, hogy elnézést kérjen, vagy valamilyen magyarázatot adjon, akkor nincs értelme bármit is kérdezni tőle.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


sziasztok:)! hááát még itt vagyunk, csak ma nem volt nagyon alkalmam írni. Pankáztam, amikor meg aludt, akkor védőnőztem...nade mos t megjött APA:)! húúú, elég másképp gondolkodunk (mármint a védőnővel;)) és most olyan nehezen viseltem az okosságait és a világért sem akart elmenni!!
este görcsölgettem, de elég rendszertelenül, a nyák dugó viszont folyamatosan távozik, ezért fel is hívtam a Zsuzsát, hogy ez okés e így (Panninál ez egy egyszeri történet volt!), azt mondta, hogy rendben és max. egy hét szerinte és kibújik a manó:)! mondanom sem kell nagyon aranyos volt, mint valami régi ismerőssel, úgy csacsogott velem... hát így vagyunk :D !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szia Szentpyr!

Örülök, hogy még "kettő az egyben" vagy. Holnap indul a 38. hét! :D

Fazekas Zsuzsa a szülésznőd? Őt választottad a lányok ajánlása alapján, vagy Szabó doki ajánlotta?

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szia Rózsaág:)! aranyos vagy:)!
elsősorban a lányok véleménye alapján döntöttem (igen a Fazekas Zsuzsa!) , de azt is tudtam, hogy a dokim szeret vele együtt dolgozni, tehát ideálisnak tűnt a dolog és most is nagyon annak tűnik:)! szülés után majd mesélek, de meglepődnék, ha nem így gondolnám majd akkor is:)! 38. hét...most már nagyon izgatott vagyok, szegény apát is állandóan pezsgetem, ma tuti megyünk...oké,oké akkor majd ma :oops:, szóval leginkább Ábel majd eldőnti :D !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr!
Hihetelen népszerű Fazekas Zsuzsa. Vajon mikor alszik, ha állandóan szülnek nála a kismamák? Biztosan kifejlesztett már valamilyen módszert az alvásra két szülés között. :D

Kiváncsi vagyok kedden kit fog ajánlani Szabó doki! 14.45h-ra megyek hozzá. Légyszíves beszéld meg Ábellel, hogy ezen időpont előtt még reggel, vagy utána szülessen meg! :D :D :D
köszi
rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok lányok,

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha nem baj.
Szeptemberre várjuk a 2. babónkat és a máv kórházban fog születni.
Szülőszobát már láttam, nekem nagyon tetszett. Ha lehet ilyet mondani róla.
Olvasgatlak titeket, megpróbálok bekapcsolódni.

szép napot nektek
Brigi
domdodom
 
 


Szentpyr,

Nekem is Fazekas Zsuzsi volt a szülésznőm, rosszat nem tudok mondani róla!
Bár a mi esetünk érdekes volt, mert a találkozónk során kiderült, hogy anno szomszédok voltunk és ő pesztrált engem. :)
De mikor még csak a beszélgetésünk elején jártunk, és ezt nem tudtuk akkor is nagyon kedves és közvetlen volt.
Szóval én azt mondom, le a kalappal előtte.

Valamiért nem számlál a vonalzóm. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!
Szentpyr: Te mikorra vagy kiirva??
Nekem is Fazekas Zsuzsa a válsztott szülésznőm!!
Tényleg nagyon aranyos :)
Mindenkinek szép napot és jó babázást!!

Kép
nóri16
 
 


Susy!

Szia, hogy vagytok? Szopi ugye rendben? Tényleg, van, aki segít otthon? Sebed gyógyulgat szépen?

Brigi!

Szia! Én is szeptemberben szülök majd! Úgyhogy gömbölyödhetünk együtt! :lol: Te kinél fogsz szülni? Van orvosod vagy ügyeletesnél fogsz? Választasz szülésznőt? Kb. Mikorra várható a bébi?

Lányok!

Ezen a Fazekas Zsuzsin elgondolkodtam! Ugye a ti véleményetek alapján Őt választanám, de ezek szerint szinte mindenki vele akar szülni! Akkor meg időben szólni kell majd, mert azt hiszem, limitálva van, hogy1 hónapban hány szülést vállalhatnak! Tényleg, Susy, megírnád, ti mennyi pénzt adtatok neki? Vagy másvalaki, aki esetleg vele szült? Jöhet priviben is!Persze, megkérdem majd a dokimat is, de abban szinte biztos vagyok, hogy régi MÁV-ost ajánl majd, abból pedig ugye állítólag csak 3 van, köztük egy olyan, akivel véletlen sem szeretnék találkozni. Na, majd elmegyek szülésfelkészítőre is, hogy azért szimpátia alapján is döntsek, ott csak jobban megismerem őket, meglátjuk!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti, gömbölyödhetünk együtt:)
Bár én már elkezdtem:)
Szülésznőm már megvan és a dokim is. A régi kórházból ahol a lányomat szültem onnan ismerem őket és a máv-ba mentek át.
kb. szept 12. a várható időpont, de a 10 hetes uh-09.09 volt. Majd eldönti:)

A vérvételt meg a többieket ti hol csináltatjátok?

Mi most voltunk szerdán a honvédban és valami katasztrófa volt. Több mint 2 órát vártunk és így is protekcióval tudtam elintézni a vérvételt.
Az "öreglányok" itt sipitoztak mikor egy nagy pocakis kismami bement, hogy mit képzel. Ez csak egy állapot és nem betegség stb....
Majdnem beszóltam nekik, mert már épp elég idegesek voltunk.

Brigi
domdodom
 
 


Sziasztok!

Márti,
Köszi jól vagyunk. A szopi alakul, tegnap szopizott már 60 grammot is, de átlag 30-40-nél elalszik.
Most az a problémám leginkább, hogy néha baj van a cici bekapásával, valamiért időnként nehezen megy neki. Nem tudom mi lehet az oka.
Már nem sebes a mellem, tegnap összegyüjtöttem fejésekből 20 grammot. Hétfőn megyek varratszedésre. Érzékeny, de már lényegesen sokat javult a sebem. Igazából segítségem apa van, és az ő szülei, mert az enyémek 220 km-re vannak és lebetegedett anyukám. de majd jön. Hiányzik is, de ez van.
A szülésznő nem vett el tőlem egy forintot sem, de 30-at akartunk adni. Apa csináltatott neki egy nagy ajándékkosarat és bevitettem vele a szülőszobára, hogy hagyja ott, majd megkapja, és így véletlenül sem tudja azt mondani, hogy nem kell.

Domdodom,
Én végig a MÁV rendelőintézetbe jártam vérvételre, és ott sem volt jobb a helyzet. A sürgősségi esetekkel egy ablakhoz kellett állnunk és tényleg elég hülye érzés volt, hogy a 60-70 éves cukros bácsik elé álljak. A vége felé már elég gyorsan ment, mert külön behívtak, de minden alakalommal máshogy történt, és cseszegettek is, ha úgy akartad,mint előzőleg. Sehol sem jobb, nehogy azt hidd.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!

Nóri,
márc.8-ra vagyok kiírva, de talán egy picit korábban érkezik a babám az előjelekből ítélve, persze semmi sem biztos! háát, igen ahogy olvasom a Zsuzsinál nagyüzem van...

Márti,
írod, hogy az egyikkel találkozni sem szeretnél...képzeld, amikor a Zsuzsával találkoztunk (a szülőszoba előtt), na kibe botlottunk?? hát éppen abba akire te is gondolsz :shock: ! kicsit kellemetlen ugye a szitu, mert mi a Zsuzsit választottuk, kvázi helyette... persze nem sunyítottam, köszöntünk meg minden, de egy kicsit zavarban voltam... vicces, hogy erre mekkora esély volt...de mégis! már csak az hiányzik, hogy ő legyen beosztva ügyeletesként, amikor szülünk 8) !

Susy,
éppen, dícsérni akartam az új vonalzódat, hogy milyen szép:), erre nem számol, ejnye-ejnye:)!

Pandácska,
mesélnél egy kicsit a Kelemen doktorról, hogy milyen volt a szülésednél? mert ugye itt a hétvége és ki tudja, hogy alakulunk :) !

Rózsaág,
jövő keddre nekünk is van randink a Szabó dokival, csak este felé:), hogy addig mi történik nem tudom;), mindenesetre mostanság nagy a csend...! korábban is gondoltam rá, hogy talán találkoztunk már néhányan, hiszen elég sokan járunk hozzá...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Jujj lányok, jut eszembe...
Egy hete ilyenkor már eldöntött volt, hogy kés alá kerülök.
De jó, hogy már a hátamm ögött van. :)

Szentpyr,
Nem tudom mi van a vonalzómmal, majd apával megnézetem, ő a nagy számítógépzseni nálunk, csak most bevásárló körúton van.
De örülök, hogy tetszik neked.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, tök jó, hogy egyre több a tejcsi, és gyorsan rendbe jött a bimbód is. Nekem tovább tartott :) nekem volt egy 'második belövellés'-szerű valami is, kb amikor 3 hetes volt Samu, akkor hirtelen úgy vettem észre, hogy növekedett a tejhozamom. Majd figyelgesd, szerintem te is észre fogod venni, hogy mintha hirtelen megugrana.
Nem lehet, hogy akkor kapja be nehezebben, amikor jobban tele van a cici és keményebb a bimbó is? Nálunk akkor van, hogy csak nyalogatja meg szopogatja, amíg egy kicsit fel nem puhul. Akkor aztán hajrá, kidurranásig! :D
Nálunk először az volt, hogy fél-fél órát nyammogott a ciciken, és fél óra szünet után megint éhesnek tűnt. Képzelheted, hogy kivoltam! Aztán a kéthetes viziten mondta a dokinéni, hogy addig ne hagyjam, úgyis az elején eszi meg a mennyiség nagy részét, és ahogy nő, egyre hatékonyabb lesz úgyis. És egy kicsit erőltessem a 3 óránkénti evést. Na, erőltetni azért nem erőltettem nagyon, ahogy több lett a tej, beállt ő, de a rövidített szopi bevált: 10-15 perc/cici a menet, este az utolsónál hagyom kicsit tovább. Eddig tartjuk a havi 1 kilós gyarapodást, szóval úgy tűnik, jó így. Igaz, még sosem utasította vissza a második cicit, mindig kettőből eszik, ha nem is egyforma alapossággal.
A vonalzód tényleg szép, de, nos, a másik topicban van egy csaj, akivel egy napon születtek a babáink, neki is nőivonalos vonalzója volt. Egyszer csak észrevettük, hogy 1, majd 2, majd 3 napos eltérés van a babáink korát illetően. Egy idő után csinált magának babafalvásat, mert nem akart megjavulni. Valamiért nem volt hajlandó jól számolni...
danann
 
 


susytunder írta:Most az a problémám leginkább, hogy néha baj van a cici bekapásával, valamiért időnként nehezen megy neki. Nem tudom mi lehet az oka.


Lehet, hogy túlságosan tele van a melled tejjel, és kifeszül. Ez idővel azért javulni fog, ahogy ügyesedik a baba technikája.
Nekem még az első gyereknél segített egy csecsemős, hogy hogyan is kell a gyerek szájába adni a cicit. Egy darabig nézte, ahogy szerencsétlenkedek, majd összecsippentette a mellbimbómat tök laposra, és letolta a gyerek torkán.
Hát mit ne mondjak, akkor köpni nyelni nem tudtam, de a mai napig hálás vagyok neki :lol:

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Szentpyr,
Kedves volt nagyon, utána megdícsért, hogy ügyes voltam kb. ennyire emlékszem :D Ügyesen gyorsan megcsinálta a varrást is megkérdezte, hogy mondja mit csinál vagy inkább ne? Mondtam, hogy nem akarom tudni :wink: Tényleg mindent megtettek,(szülésznő meg ő is) hogy sikerüljön Dórát megszülnöm.
Vendég
 


Pandácska,
köszönöm szépen!
a kisfilmed ismét nagyon kedves és megható lett (nekem a kedvencem az ...apán alszom, most anyán...:))!
remélem nagyon jól vagytok és lubickolsz az anyaságban:)!
puszi,R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


iricc,
képzeld, nekem egy az egyben, uez az élményem volt a csecsemő osztályon! én bénázok, nővérke odajön megfogja a mellbimbómat, összelapítja :shock: és tök jól beleteszi a pici szájába!!! ott kezdődött a mi sikersztorink is és én is nagyon hálás voltam, sőt vagyok neki!!

susy, de ügyesen haladsz:)!

iroko,
olvasgatsz minket, vagy begyorsultatok :D ?

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Huh, fájásgyengeségről és oxytocinról én is tudnék mesélni.
A nagyobbik fiammal péntek este elfolyt a magzatvíz és nem voltak fájásaim. Vasárnap(!) reggel bekötötték az infúziót -természetesen oxytocinnal- és rá 2,5 óra múlva már túl is voltunk a dolgon. Olyannyira, hogy a dr. -bár ő volt az ügyeletes- majdnem lekésett róla. A második babámnál elfolyt a magzatvíz és rendesen jöttek is a fájások. Ő innentől számítva 3 ó 20 p alatt született meg. Gáborkám -a legkisebb királyfim :D- már le sem írom, hogy milyen gyorsan jött ide közénk. Kishíján -a Szabolcs-MÁV Kh közötti sétálósdi miatt- a dr. majd lekéste az érkezését, pedig autóval jött. De a szülésznőm (Schönek Gabi)éppen szolgálatban volt és az ügyeletes dr.néni (talán Szigeti Katalinnak hívták, de nem emlékszem pontosan, így előre is bocsánat, ha átkereszteltem) is nagyon kedvesnek és segítőkésznek mutatkozott.

Márti! Gabókámnál félidőig én is hánytam, noha a nagyoknál csak néhány alkalommal az öklendezésig jutottam el. Talán életemben összesen nem hánytam annyit, mint most a terhességem idején. Nagyon pocsékul voltam és minden étkezésnél attól tartottam, hogy még szinte fel sem állok az asztaltól és már viszontlátom. Ádikám popsitörlésénél pedig .....inkább le sem írom. De szerencsére félidő után elmúlt és végre tudtam jóízűen enni.

Mindenkinek szép hétvégét és jó egészséget, az érintetteknek jó pocakosodást kívánok! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Nekem igazából csak egyszer mutatta meg a csecsemős nővér a szopizást, de nem úgy, ahogy ti leírjátok, hogy bimbó összecsíp és be a baba szájába. :roll:
De kifogom próbálni, igyekszem jól megtanulni.

Nem tudom miért van az, hogy napközbe szopi, alvás, de estére rájön valami szegénykémre és akkor csak eszik,eszik, eszik, és mikor már letenném, azt gondolván, hogy elaludt, újra cicit kér. :roll:
Így éjjel 1 órától hamarább nem tudunk aludni.
Nektek volt ilyen?

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Na, meggyógyult a vonalzóm :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Még azt elfelejtettem...

Danann,
Valamiért elég érzékennyé vált a hasam. Ez normális, neked is volt ilyen? Este még fájdalom csillapítót is kellett bevenni, úgy fájt.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!

hát ez a kis kópé nagyon jól érzi odebent magát :), úgyhogy boldog várakozással tekintünk az elkövetkező két hét felé :wink: !

Susy,
bár én ennyire konkrétumokra már nem nagyon emlékszem, de abban biztos vagyok, hogy ez normális... éppen aklimatizálódik a Drága! nem egyszerű és bizony még jó néhány nap eltelik majd amíg kialakul valami rendszer, aztán mire szépen beállna a dolog jön majd egy fogacska, vagy egy apró nátha és megint borul minden... nem vészmadárkodom, dehogy! csak azért írom, hogy ne aggódj, vagy vonj le messzemenő következtetéseket, ez egy ilyen időszak :wink: ! nagy szolgálat és mégis hatalmas boldogág :) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Szentpyr- Itt vagyok, sajnos megtörtént a legrosszabb ami csak lehetett,péntek reggel elvesztettük a Marcit. Ha valakinek kérdése lenne a szülőszobákról, EDA-ról, friss infókkal szolgálhatok, kérdezzetek bátran!

Ági
iroko
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: