Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok


Köszönöm a biztató szavakat. Eddig is Balázs adott erőt.
Mamy! Sajnálom, hogy nem jó a viszonyod az apukáddal.Nekem ennél jobb nem is lehetett volna, a tenyerén hordozott, mindenben segített, együtt sírt, együtt nevetett velem. Sőt, képzeld az esküvőm után azt súgta nekem, hogy helyettem ő sírt a szertartás alatt. Anyukádat sajnálom, te se tudtál elbúcsúzni tőle. Szerintem nekem is ez a bajom, hogy nem tudtam lezárni ezt az egészet. Amikor megtudtam, hogy mi történt, akkor még élt egy órát, és miközben anyukámmal beszéltünk mobilon, a háttérből kiáltotta, hogy SZERETLEK!És nem tudtam neki válaszolni, mert elkezdett jajgatni!
Na hagyom, mert megint bőgök:


Mindenkinek minden szépet és jót, ne hari, enyi most!

Kép
zsutita
 
 


Zsutita!
Nem hittem volna, hogy ezt még lehet fokozni.... Iszonyatos amit írtál, hogy még hallottad a hangját és amit mondott, és nem tudtál neki válaszolni, nem lehettél vele... jaj ez annyira, de annyira szomorú és így ismeretlenül is olyan megható. Borzalmas lehetett. Sajnos én sem tudtam elbúcsúzni Anyutól, párszor voltam bent a kórházban, de az intenzíven feküdt öntudatlanul, csak a kezét tudtam megfogni és simogatni, és beszéltem hozzá, de ki tudja, hogy hallotta-e? Néha meg-megrándult a keze, ebből gondolom hogy talán igen. Aztán egyik reggel jött a telefon a kórházból, apámat keresték de nem volt otthon, kérdezték ki vagyok, mondom hogy ki, kérdezték hogy kije vagyok a náluk fekvő XY-nénak. Mondtam hogy a lánya, de akkor már tudtam mi van. És közölték hogy aznap hajnalban meghalt.
Na jó tényleg hagyjuk, szörnyű a téma, mindkettőnknek. És a többieket sem akarom szomorúvá tenni.
Sok-sok erőt kívánok neked, és a körülményekhez képest szép ünnepet a kisfiaddal, és az életed párjával.

Bárány!!!????!!!??? :shock: :shock: :shock:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj de szomorú itt a levegő!
Mamy hallotta biztos lehetsz benne. Az anyukád hallott minden szavadat és Zstitának is mondom, hogy az apukádnak hiába nem tudtál válaszolni, de hidd el érezték azt amit ti bent. Ebben biztos vagyok.

Zsutita ne haagudj, de megkérdezhetem, hogy mi történt apukáddal, mi történt a baleset során? Csak mert hogy még volt benne erő hogy kiabáljon nekd. Fúú de szörnyű dolgok.

akkor én is mondok egyet: az anyósóm tavaly márciusban halt meg egyik szombatról a másikra. 63éves volt, nagyon jó asszony, kedves, szeretetreméltó, első unokája Zsebi akit egyszer látott, egyszer ölelt, pedig nagyon vágyott már egy unokára mivel 300kmre laktak. az egész terhességemet nagy érdeklődéssel és izgalommal kísérte, tanácsokat adott és mindent amit lehet. Úgy örültem hogy ilyen kis boldog lehetett, csakhogy belegondolok többször nem foghatja, nem puszilhatja...borzasztó. Mi sem tudunk vele beszélni. Összeesett otthon s eszméletlenül 4nap után meghalt. Egy hét alatt temettük el. Olyan dologok ezek...kegyetlen. Pedig láttam magam előtt ahogy játszanak, együtt vannak. A férjem pedig teljesen összetört akkor és azóta is, mert egészen átértékelte az életet, és sajnos az apukája teljesen összetört. Nem ismer meg senkit, nem beszél, nem eszik ,nem szolgálja ki magát, nem fizikai okokból immár egy éve. Inekcióra jár, mert halucinál, képzeleg. Nem érdekli a gyerekei se az unoka.
ez személyszerint rosszul érint, mert csak anyukám és az ő anyukája van a gyereknek, ezenkívűl nincsenek nagyszülei.

Na de ezekről a szomorú dolgokról ennyit.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Bárány érted már kezdek aggódni. Sőt ugy látom nem csak én hanem a többiek is keresnek.

Olyan mintha unatkoznék, de nem mert lenne mit csinálni csak kedvem nincs.

Megyünk ma oltásra. egy elmaradt oltást ma kapunk meg. Beteség miatt nem sikerült eddig beadni, akkor a dokinéni szabin volt...mindig volt valami, úgyhogy karácsonyra majd ápolhatom a drágámat.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Még nem volt időm visszaolvasni,meg volt a dolog,túl vagyok rajta kicsit fáj a hasam.
Elment a net most csinálják első dolgom,hogy jelentkezek.Este jövök,hú de szar volt net nélkül....
Vendég
 


Juhéjjj!
A BÁránykák is járnak erre. Már várom hogy gyere. És mesélj, mindent részletesen. Be kell pótolnód az elmúlt 3napot.

Puszancs

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Sajnos csak egy gép működik egyenlőre.Gondolhatjátok,mindenki itt sorakozik.
Műtét:semmit nem éreztem altattak,semmi fájdalom,még kellemetlenség sem.Túl vagyok hál istennek.

Szilveszter ismét köhög,tegnap az udvaron sétálgattunk éjfélkor,jaj de elegem van...

Ma beiglit sütöttem,holnap is azt fogok!!
Reggel jövök most át kell adnom a terepet!!!!
Holnap elolvasgatom miről beszélgettetek.
Vendég
 


bárány 3napot voltál bent? Vagy hogy működik ez a dolog? Fizettél végülis? És hol csinálták?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!

Küldtem privit!
Hát úgy látszik mindenkinek megvan a saját keresztje, a te eseted is elég szörnyű... Na de tényleg hagyjuk ezeket a borzalmas dolgokat így Karácsony előtt! Inkább mindenki gondoljon arra, hogy most van a pillanat, amikor együtt lehet a családjával, szeretteivel, akik a világon a legfontosabbak a számára! Akik pedig már nem lehetnek közöttünk fizikai mivoltukban, mindig is közöttünk maradnak, belül a szivünkben, lelkünkben, és így mindenhová elkísérnek minket, még a Karácsonyfa mellett is ott lesznek és tuti biztos vagyok benne, hogy mosolyognak ránk.

Bárány!
Ha szabad ilyet mondanom: végre túl vagy rajta... Most már csak a jövőbe nézz, és ne morfondírozz az elmúlt dolgokon.
Azért arra én is kíváncsi lennék, mit mondtak az orvosok? Végülis mi volt ez? Mert azon gondolkodtam, ha elhalt terhesség volt, annak már ennyi idő alatt régen ki kellett volna lökődnie. Nekem amikor történt az a szörnyűség, igaz már 10 hetes voltam, de mikor észrevették, másnap kilökődött, és utána mentünk a kórházba. Mivel packáztak velem két napig, hogy menjek haza, menjek vissza stb. amint leírtam. A szervezet "tudja a dolgát" ha idegen testet észlel, akkor kilöki. Neked meg ez több mint 1 hétig húzódott, ha jól emlékszem, nem?

Jaj lányok, én már úgy be vagyok sózva, minden Karácsonyt úgy várok, mint gyerekkoromban... Nem tudom, miért, így alakult az évek során, nagyon szeretem ezt a szép ünnepet. Talán mert gyerekkoromban, akármilyen szegényesek is voltak a Karácsonyok, de mindig olyan jó volt a hangulat, olyan meghitt, békés és szeretetteljes. Sosem az ajándék dominált nálunk, persze az is volt mindig, de általában kisebb értékű, nem ráztuk a rongyot, mert nem is volt miből. És azóta is így van, férjemmel is mindig csak meglepjük egymást valami aranyos dologgal, ami nem olyan drága, és inkább egymásnak örülünk, most pedig természetesen a mi kis Tündérke Gesztenyénknek!
Ma délután megyünk bevásárolni, és megvesszük a fát, remélem kibírja a lakásban vasárnapig... És úgy örülök, mert úgy volt hogy a Páromnak szombaton is kell dolgoznia, de tegnap este kiderült, hogy nem kell, juhéjjjjjjj, de jó, itthon lesz 4 napig!!!!!

Na megyek, szegény Gesztikémnek ki kell porszívóznom a nózikáját mert úgy szörcsög... De már javul a helyzet hálistennek.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
5órát voltam bent csak internet nem volt itthon 3 napig!
Vácon voltam,mert oda tartozunk,de amúgy terhesen és szülni a Baross utcában szoktam.Most azért mentem vácra mert nincs pénzem,és választott orvosnak ilett volna adni egy kis pénzt.
Hát kb ennyi...

Most jöttünk a dokitól Szilveszternek felirt egy valag gyógyszert 6 ezer forintért!!Hulla fáradt vagyok már 3 napja éjszakázunk,és a doki megnyugtatott,hogy lesz még egy pár kemény éjszakánk.
De jó lenne ha elmúlna!!!Remélem kruppolni nem fogunk mert kurva jó lenne a szentestét korházba tölteni...
Vendég
 


Bárány!
Ne haragudj ha már írtad volna, de tulajdonképpen mi baja van Szilveszternek?... És mi az a krupp?...
Ja, és most látom a vonalzóját, csak nem aug.19-én született ő is? Mert Gesztikém is pont 4 hónapos 3 napos, csak Szilveszter 5 évvel több. :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Egy napon szülinaposunk van.... :lol: de jó.

Bárány örülök hogy minden rendeben van mostmár, akkor felejtsük el ezt a dolgot is.

És Mamy szépet írt a szeretteinkről, igaza van hogy mindig itt vannak velünk és velünk nevetnek sírnak ha kell.

Szegény Szilvike!!!! Remélem hamarosan meggyógyul. Jobbulást neki.

Kép

ezt csak úgy. Mindenkinek, vagyis nekünk, hogy vagyunk és itt vagyunk.

Valamit akartam még a képfeltöltés előtt de elfelejtettem. :( :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Lányok!

Mindannyiótoknak nagyon boldog, szeretetteljes, békés Karácsonyt, meghitt ünneplést kívánok!

Kép

Kép
mamy
 
 


Köszönöm a választ Mamy. Értem.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nagyon rövid leszek mert csak egy gép müködik és a gyerekek már itt sorakoznak...

Szilvi:köhög,csupa takony.
Krupp,felső léguti fertőzésből adódó száraz fuldokló köhögés,az arra érzékeny gyerekeknél előfordul,egy-egy megfázás kapcsán,főleg éjjel!!!
Egyébként az én környezetemben mindenkinek a gyereke átélte már legalább egyszer ,Szilveszter pl 4,5évesvolt,a barátnőmé kettő,az utcában van még sok.Szóval változó,hogy mikor jön elő,de főleg közösségbekerüléskor.
Szörnyü,ne tudjátok meg....
Vendég
 


Sziasztok!

Teljesen el vagyok havazva. Takarítottam, ilyen utolsó simítás, összepakoltam, sütiket kitettem, vásároltam, voltunk a mama munkahelyén a többi sütiért, beigliér tmeg halléért. És holnap még mindig mehetek az auchanban. Tesómnak telefont venni, kristályvizet, kenyeret. Díszeket szedhetem elő fát dísziteni. A gyerek holmijai között is pakolni szeretnék. Azt hiszem nagyjából ennyi. Ja meg azt a sz@ros kamerát megtanuln használni.
Nem tud valaki segíteni. Vettem Apának szülinapjára(február) lassan egy éve egy hitachi mz/730as kamerát vagy mv? Mindegy. Dvd-re író, izé bizé, hiperszuper, fényképez, meg ráír dvdre és ugye azt rögtön lehet használni, de nekem egyszerűen nem megy. Felvenni fel tudok, de sehol semmilyen módon nem tudom lejátszani. Egyszerűen nem tudom visszanézni, a fényképezés meg egyáltalán nem megy.
Ebben az a szomorú, hogy ez a kamera akkor 160ezer volt és azóta nem tudtuk használni, most meg apánál a fényképező, így hogy örökítem meg a drágám karácsonyát???????????? :cry: :cry: :cry:
Ha nincs más eladom, csak ugye jócskán veszített az árából.
Ja szervíz Szlovákiában van. Amúgy nincs erre valami szabály hogy nem lehet árulni olyan terméket aminek nincs Magyarországon szervíze????? Mert ha ez így van akkor még vissza is csinálhatnánk, nem? Nekem csak az a lényeg hogy működő kamerám legyen.
Na jó hülyeséggel traktálok itt mindenkit karácsony előtt, de sajna nekem csak ez a bajom most.

Jó éjt mindenkinek. Aki utazik az továbbra is vigyázzon magára és ne idegesgedjenek a sofőrök.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


A puha hóban, csillagokban, Az ünnepi foszlós kalácson, Láthatatlanul ott a jel, Hogy itt van újra a KARÁCSONY. Mint szomjazónak a pohár víz, Úgy kell mindig e kis melegség, Hisz arra született az ember, Hogy szeressen és szeressék. S hogy ne a hóban, csillagokban, Ne ünnepi foszlós kalácson, Ne díszített fákon, hanem A szívekben legyen KARÁCSONY.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!

Hát elég szomorú itt a hangulat így karácsony előtt.

Nszoke
miért kellett a hivatalokat járnod? (ha jól olvastam)
Szegény pici lányod még mindig olyan korán kell?

Klauszka
Elcsó nagyon ügyi hogy már fel is áll meg midnen

Bárány
Hogy vagy?

És mindenkinek Nagyon Boldog Békés Karácsonyt Kívánunk!

Sziasztok

Erika
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1166913172.96.gif[/img] [/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kivánok,a gyerekeknek sok ajándékot!!!!
Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Erika! De jó hogy vagy, hogy hogy? Hazajöttetek? Vagy van ott is internet?

Már rendeződött Zsebi alvása, ma meg egész nap sírt. Szerintetek tényleg érzi, hogy itt kéne legyen apa, de nincs?

Hivatalok, igen muszáj volt, mert az öcsém jár ilyen karatera és bbetörtek az öltözőbe, mindenét elvitték, iratok, pénz, ruha, ékszer.
Ezeket pótolni kellett. Sajna.

Na de mindenkinek Békés, Boldog és Szeretetteljes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nemsokára jön a jézuska de gondoltam még bekukkantok!
Már nagyon várják a gyerekek!Attól függetlenül egész nap ölték egymást..
És nyúznak engem.hogy ki mit kap.Nem bírják kivárni az estét ezért kb egy óra mulva megkapják.
Vendég
 


Sziasztok

Mindenkinek Nagyon Békés Boldog Karácsonyt Kívánunk!

Erika és kis családja

Nszoke
már haza jöttünk, tegnap délután, de még most is enyhén el vagyok havazva, és holnap jön ebédre az anyósom, úgyhogy még nem sokára megyek vissza a konyhába dolgozgatni.
Igen már emlékszem, hogy írtad a tesód ügyét.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1166991171.81.gif[/img]

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Kép

Nézem ahogy az est leszáll az ablakom előtt,
Ezüstbe és fehérbe öltözik a föld.
Álmaink és bűneink, jó és rossz tetteink
Ma hó takarja.

A világ bármely részén élsz és bárki vagy,
Szeretném, hogy légy ma este egy kicsit boldogabb!
Kívánj igazi ünnepet,
Kívánj igazabb életet, ahogyan én - neked.

Kívánj a szónak nyílt utat
És a dalnak tiszta hangokat;
Kívánd, hogy mindig úgy szeressenek,
Ahogy szeretnéd, hogy szeressenek.

Kívánd, hogy mindaz, amit ma éjjel gondoltál,
Ugyanúgy igaz legyen holnap s holnapután.
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Békés Boldog karácsonyt mindenkinek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Hogy vagytok? Meg vagytok még mindannyian?

Hol vagytok?

Én holnap reggel megyek pestre rákszűrésre, a vérvételeimet otthon Miskolcon megcsinálták, kívéve a terheléses cukrot, azt mondták hogy azt nem lehet, de megnézték úgy a cukromat, ami állítólag 3 hónapra visszamenőleg kimutatja hogy mi a helyzet. Hát 6,53 így kaptam mellé 1 csillagocskát - ami ugye nem jelent túl jót. De hát ez van, úgyhogy megint indul a diéta.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Én itt vagyok!Lustulással és zabálással tengetem napjaim,szerintem már hiztam 10 kilot.Na jó ez kicsit tulzás.
Krácsony jóltelt sokat csavarogtunk,voltunk gyöngyösön ,salgótarjánban,hollokőn.Végre itthon volt a férjem is,ma már persze dolgozik.
Ma voltam fodrásznál,3ezerért nem látszik semmi....
Vásárolni is voltam,nem kaptam semmit.Szilveszterre akartam valami göncöt,de valahogy nem tetszik semmi. Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Jelentem, én is itt vagyok! :lol:
A Karácsony nagyon jól telt összességében, sokat zabáltunk mi is, főleg rokonlátogatások idején, itthon csak a szokásos lájtos rántott husi volt a bűnözés tárgya... :lol:
Lányok, mákos beiglitől lehet, hogy nem ízlik Gesztinek a tejem? 25-én ettem 3 szeletet, nem volt nagyon mákos, csak átlagosan. Este pár korty cici után Geszti kiverte a hisztit, üvöltött 8-tól 11-ig, nem volt hajlandó a cicit elfogadni, sírógörcsöt kapott ha meglátta. :shock: Ilyen eddig még nem fordult elő. Aztán úgy aludt el, hogy alig evett valamit. Nagyon ideges voltam, de reggelig aludt. :shock: Vajon mi lehetett, lehet hogy a mák?... Ezek szerint én sem ehetek mákot? Mert amúgy imádom, de mióta Geszti megszületett, nem ettem semmi mákosat. Még a terhesség alatt is kábé 2 mákos kiflit. Mert tudom, a mák nem túl jó és babának nem is adható 2 éves korig. De a tejbe is átmegy?...
Na egyébként ma itthon pihiztünk, Geszti szinte egész nap alszik, most piheni ki a 2 nap "fáradalmait". Kicsit túlpörgött szegénykém. De ma kipihente magát, este 9-től ma reggel fél 9-ig aludt, aztán cicizés után 10-től 1-ig, aztán ismét kaja, majd 2-től 4-ig. Most megint evett, de most játszik és fél szemmel nézi a tévét... aminek persze nem örülök, de jó távol van tőle legalább.
Sajnos Apa ma dolgozik, így most egyedül vagyunk itthon. Olyan szar így ünnep után hirtelen hogy megint hétköznap van... bár nekem minden nap egyforma itthon, de olyan jó, amikor a férjem itthon van!

Teszek fel pár képet a Karácsonyunk pillanataiból.

Gesztike rácsapott nagymamája ajándékcsomagjára, és csak úgy lehetett elvenni tőle, hogy elvágtuk a szalagot...
Kép

Gesztike első kalandja a fával, "juj kicsit szúrós!"
Kép

Gesztike megmutatja, hogy milyen szépen tud "ülni"
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok csak eddig szinte hiáa néztem be nem írt senki.

Mamy, nagyon édik a képek. És milyen ügyes erős kislányod van.
Ja mákoscici:szerintem nem a mák miatt, csak nem volt éhes te pedig adtad volna neki, mert ha éhes maradt volna nem aludt volna reggelig, nem? Tehát mást követelt volna.

Bárány tök jók a képek, mármit a férjed Győziék előtt. Ez hogy jött? Ezért mentetek vagy kirándulni salgóba? De nagyon jó! És velük nem találkoztatok?

Erika! Ez gáz. A cukor befolyásolja a dolgokat? Nagyon?

Hát én nem tudok képeket felrakni, mert Apánál a gép csak amit a telefonommal csináltam az van. De az nem túl jó minőség. Majd felszerkesztem. Apa ugye nem volt itthon így nekem elég sz@r volt a karácsony és ilyen lesz a szilveszter is. Meg Zsebi elég nyűgősen alszik mostanában. Időben 8körül lefekszik s 10-11kor felkel s kínlódunk valameddig. Aludna de nem tud. Tán fog? Vagy mi?
Most ugy néz ki, hogy február 15én startolunk Spanyolországba, s ottani lakosok leszünk egy jóideig. Egyenlőre ez 99,99999%.

Klauszka? Szeretnék tőled kérdezni. Először is hogy tudnál nekem szerezni abból a mézből amit Elcsikének adsz? Mert hiába kerestem a netenvalakit vagy valamit ahol lehetne rendelni aloe verás dolgokat, senki. Viszont olvastam még olyat ami bronhitis, és légúti asthmatikus betegségekre jó meg gyomorfekély, bélpanaszokra. Esetleg tudnál ebben segíteni, hogy mik ezek neve, honnan szerezzem be és mennyibe kerülnek?

Körkérdés: szeretnék védekezni, mint ugye a legtöbb normális ember, de viszont nem szeretjük annyira az óvszert, tudnátok ötletet adni? Tudván hogy én is (mint itt a többség) szeretnék még babát nemsokára. Ti mivel védekeztek?

Na cuppancs mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nagyon aranyosak a képek Mami!!
Háát én nem voltam egy nagy szoptató,ezért nem nagyon tudom,hogy a mák érződik-e a tejen.De szerintem ok nélkül is simán előfordul,hogy a baba visszautasit egy-egy evést.Én úgy tudom,hogyha egymás után 3 evést utasit vissza akkor kell szolni gyerekorvosnak.

Nszökemi nagyon sokat csavargunk megyünk céltalanul a semmiba ezért keveredtünk Salgótarjánba,és ha már ott voltunk persze hogy megnéztük Győzi házát(nem volt semmi mozgás).Lányom nem tudott jönni mert ő az apjánál volt 2 napig,de a képeket miatta csináltuk mert ő a nagy Győzi rajongó.

Védekezés:nekem most valami nagyon kis hormontartalmú gyógyszert irtak föl,kicsit drága 7 ezer,de állitólag nem hizlal,ha megtalaálom a receptet a nevét is elárulom,de ha jól emlékszem Jázmina
Vendég
 


Sziasztok!

Noémi!

És mit fogtok csinálni Spanyolországban? Melyik vidékre mentek? Beszélsz spanyolul? De gondolom angolul biztosan, ha így neki mersz vágni. Málna ott jár majd suliba? Azért elég nagy és merész vállalkozás ez egy kisgyerekkel, nem? Bár ő hamar megtanulja a nyelvet, mert még kicsi.
Mák téma: hát nem tudom, mindenesetre ilyen még nem fordult elő, és remélem nem is fog... de az biztos hogy nem eszem több mákot. Legalábbis amíg szoptatok.

Bárány!
Köszi az infót, csak azért ijedtem meg kicsit mert Geszti eddig még sosem utasította el a cicit, sőt. De hálistennek azóta rendeződött a helyzet, jókat kajál, pl. most is a reggeli cici után letettem a nagy ágyra, és saját magától elaludt!... :wink:
Győzike házánál szerintem azért nem volt mozgás, mert nem is ott laknak, az egész csak egy "színház", nyilván máshol laknak mert mindenki ott nyüzsögne különben (már aki Győzike rajongó, mert én ki nem állhatom!)

Pusszantás, szép napot nektek, a köd ellenére is.

Kép
mamy
 
 


Noémi!
Lemaradt, hogy védekezés terén én is eléggé tanácstalan vagyok. Ráadásul most 19-én nekem meg is jött (szülés óta először), tehát aktuálissá vált a dolog. A dokim nekem a 6 hetes kontrollon azt mondta, nem ír fel fogigátlót mert akármilyen kicsiben is de mindegyikben van hormon. Nekem meg az nem igazán jó, egyrészt mert soha életemben nem szedtem semmi ilyesmit, másrészt nekem eleve probléma volt a teherbe esés, csak hormonális segítséggel sikerült, ezért nem kéne bolygatni a hormonáztartásomat. Nekem a "természetes" védekezést ajánlotta, azt a hülye óvszert, amit mi is utálunk. De az egyéb módszereket még jobban (pl. megszakítás), az szóba se jöhet. Ezért sajna marad az óvszer... :cry:
A fizikális fogigátlás, pl. pesszárium, spirál meg azért nem jöhet szóba nálam, mert még a gondolatától is kiráz a hideg, hogy ott bent egy idegen tárgy ficeregjen bennem. Na neeeeeem...... Rosszul vagyok ha rágondolok. Rádaásul amellett is simán teherbe lehet esni.
Na most már megyek, puszi!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mások is mondták,hogy lehet,hogy nem is lakik ott a Győzike de volt egy fanatikus Győzike rajongó ismerősöm aki elment hozzá és akkor otthon voltak,be is hivta adott egy autógrammot neki,és belátott a konyhába a Bea meg ott fözött.
Vendég
 


Mami,nézd meg a vonalzómat,Szilveszter is pont annyi hónapos hetes és napos mint Geszti!(csak van elötte 5 év)
Geszti is aug19.-én született????
Vendég
 


Sziasztok!

Vonalzó: Geszti és Szilvi!
Ezt már Mamy is kérdezte Bárány! Régebben. Ezt csak azért jegyzem meg hogy nézzétek csak hogy figyelek. :roll:

Engem sem nem érdekel a Győzi sem nem utálom. De amióta az audi kulcsát elhagyta a virág és hazavontatták magukat nem is nézem, mert már régebben is gyanakodtam a bakikra, a tervezett eseményekre, de ott bebizonyosodott.
Elmentek valami táncra és a végén 8körül(budapesten) a Virág nyakába akasztotta a kulcsot, ami végül rejtélyes módón eltűnt, már csak ketten voltak az üres öltözőbe. Nagy téblábolás, apát nem érték el s vontatták az audit Salgiig, ők meg a vontatóba ültek.
A gáz: amikor mentek tökre nézegettem a Virág autósülését, hogy milyen meg ilyenek, s a vontatáskor ugyanabban ült a vontatóautóba. Kérdésem hogy vették ki az amúgy audiban hagyott ülést ha a kulcs elveszett?
Na ennyit
Győziékről. Mondom konkrétan nem is érdekel sem ez sem más sorozat meg nyálas tvműsor, sőt a tv-t is utálom, de amikor átb.sznak azt mindennél jobban.
A spirál és a többit én sem tudom elfogadni, hogy ott legyen valami izé...zavarna, pedig valószínűleg nem lehet érezni de engem idegesítene. Na erről ennyit.

Akkor nem lettem előrébb sokkal:sajna. 7000??????????????Bárány ez nem semmi. Mondjuk 2éve az enyém is 5000 volt a Mercilon. Azt szedtem, de gondolom két év alatt az is emelkedett.

Spanyol????? Hát. Nem szívesen de apa nagyon biztat, hogy milyen jó, milyen szép és milyen sokat fog keresni. Remélem minden rendben lesz. Angolul jobban németül kevésbé, de beszélek, azt mondják hogy a spanyol nagyon könnyű jól csengő nyelv és nagyon kedvesek az emberek, mosolyognak.
Meg egy csomó magyar van kint akikkel apa összehaverkodott. Van egy csaj is. 3hónapja és 3éves lesz a kislánya, ő már sokmindennek utánajárt, bölcsi, orvos meg ilyesminek.
Érdekel nagyon a dolog. De nem akarok ott élni csak a jobb létet megteremteni ha sikerülne. Remélem úgy is lesz.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja és Spanyolországon belül teljesen délre, Granadába megyünk, Malagától 100kmre csak azért írom Malagát mert azt jobban ismerik.

És a szopi: én pedig ugy tudom akkor kell orvoshoz fordulni ha nem hízik vagy fogyna Gesztike, legalábbis nekünk így volt az orvossal. De az nem fogyás amikor egyiknap kevesebb 100-200grammal mint előtte csak ha folyamatosan fogyna.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Pont a szoptatással kapcsolatban volt tegnap este egy tv müsor,olyan undoritó volt képzeljétek,volt egy nő akia 8 éves lányát szoptatta,és még nem akarta elválasztani,ráadásul egy jó nagydarab gyerek volt,kb 45kiló.
Na ezt csak érdekesség képpen....
Vendég
 


Melyik adón?
Nem lehet online megnézni?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Hát ez tényleg gáz, a Győzike féle autósülés-sztori. Szerintem az egész egy nagy humbug, nem hiszem el hogy így élnének, mert akármilyenek is, már régen becsavarodtak volna ha folyamatosan üvöltöznek egymással. Ez csak a show.
Geszti hálistennek fogyni nem fogy, szépen gyarapodik, nem is estem emiatt kétségbe, csak azért hogy miért nem akarta akkor elfogadni a cicit? De hát neki is lehetnek rossz pillanatai. Lehet hogy nem is volt annyira éhes, mert nem sokkal előtte evett.
Spanyol téma: én biztos nem mernék nekivágni, ezért minden elismerésem a tiéd. Főleg pici gyerekkel. Szívből kívánom hogy teljesüljenek az álmaitok! És ha nem titok, mit csinál kint a férjed?

Bárány!
Igen, ahogy Noémi is mondja, kérdeztem már, hogy Szilveszter is aug.19-én született-e, mert Geszti is! :lol: De jó! :lol:
A szoptatásos filmet én is láttam de csak félig, pont szoptattam Gesztit :wink: és ilyenkor a kisszobában szoktam etetni ahol csönd van. De a bemutatóban láttam, hogy egy nagy gyerek is odabújik az anyjához és szopik. Szerintem ez már a ló túlsó fele, ezt már nem kéne... jó jó az anyatej, de egy 8 éves gyereknek már nincs rá szüksége, és szerintem lelkileg is egészségtelen.
Én nagyon örülnék, ha legalább 6 hós koráig tudnám Gesztit szoptatni, persze ha megy, akkor még tovább is, de max. másfél éves koráig akarom. Hogy amikor már bölcsibe megy, akkor ne legyen probléma, ne hiányozzon neki. Úgy tervezem, hogy már január végefelé, amikor betölti az 5 hót, már adok neki kiegészítést, kis sütőtökpürét, stb. Ártani nem fog.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Bárány
Látom voltatok Győzikééknél!
Helyes fiacskád és párod van!

Mamy
Geszti baba nagyon nagyon édes!
Az nem lehet hogy megfog látogatni a mikulás, mert valahol azt olvastam hogy ilyenkor megváltozik a hormon dolgok és a tejcsinek más íze lesz.

Nszoke
cukor: igen ha jól tudom akkor elég jól rontja az esélyeket ha nincs kordában tartva, v. kezelve
Akkor februárban itt hagysz minket?
védekezés: az egyik baráti házaspárnál a lány szülés után spirált rakatott fel, és idén februárban vetette le, és épp tegnap voltak nálunk és mondták hogy mielőtt jöttek hozzánk akkor teszteltek egy 2 csíkosat.
szoptatás: a TV3-on volt ismétlés.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Már volt nálam a mikulás, 19-én jött meg, és 25-éig tartott. Tehát pont az utolsó napon volt ez. Előtte semmi baja nem volt Gesztinek a tejjel... Na mindegy, remélem nem fog többet előfordulni.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Nszoke
nem tv3, hanem viasat3

Sziasztok

Erika

Ui: Mamy - hát akkor sajna nem tudom mi lehet a baj. De nálunk is kb. 4-5 hónapos korától kap tápszert, Humana-t, a kórházban is ezt kaptt az első pár napban

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Erika örülök,hogy itt vagy már olyan rég irtál...

Nszoke,hirtelen nem tudom,hogy melyik adón volt a szopatós film,national geographic,de nem vagyok benne biztos.
De a célja állitolag az volt,hogy meghozzák a nők kedvét a szoptatáshoz,de szerintem ezzel csak elvették.
Méretre az a kislány akkora volt mint az 11éves lányom,hát nem gyengén lenne undoritó ha szopizna!!!!Szerintem ez már aberáció,semmi más!!!És a mégnagyobb lány irigykedett és mondta,hogy ő is szeretne szopizni!

Mamy,tök jó hogy te is aug 19-én szültél!!Akkor te is megtudtad milyen a kánikula nagy hassal...Még egy napot ki kelett volna birnunk,nem??
Vendég
 


Sziasztok!

Mamy te egy ügyi vagy. A hozzátáplálással és a gondolkodásoddal, én ugyanezeket az elveket vallom mint te. Szoptatni és hozzátáplálni hiszen egy nagy babának aki mozog annak már nem elég az anyatej.

Nem titok: kőműves. Mondjuk magyarországon sem fizet rosszul, de nem jelentik be, meg nem annyira amennyit kap és így sok az átverés. Viszont kint teljesen be van jelentve és hát az átverés meg remélem nem szokásuk. De ugye szereti a munkáját meg nem az az iszon csajozok típus. Nem iszik nem kávézik, nem dohányzik és hát nem is csajozik, mert akkor jönne az anyatigris :twisted: :lol:

Erika február 15én már ott fekszünk le aludni. :?
A spirál nem rontja az esélyeket a teherbeeséskor vagy a terhességet nem veszélyezteti. Jó nem mintha nekem félnem kéne hogy nem esek teherbe :oops: de a terhességtől félek és nem árt????
És ez hogy működik nem csak 30-35év felett többgyerekesnek rakják fel? Mennyiért? Vagy ez ingyenes? És a nőgyógyászaton fel is rakja a doki?

Menstruáció: nektek szülés után megváltozott? Mert én ezelőtt azt sem tudtam mi az a görcs, de most néha felállni sem bírok, rendszeresen átázok mert dől belőlem. Ti hogy vagytok ezzel?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Nszoke
spirál: nem tudom hogy hogy van, én azelőtt 2 évig bogyót szedtem

Menstruáció: nekem azelőtt görcsölt, szülés utántól sokkal jobb, mikor megjön előtte kb. fél 1 órával érzem a hasam, de csak érzem, úgyhogy nekem sokkal jobb mint előtte, volt, Régen volt olyan is hogy annyira görcsölt, hogy jóformán fetrengtem az ágyon, annyira fájt.

És onnan fogsz tudni netezni?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Köszi :wink: igyekszem ügyi lenni, bár néha úgy érzem, baromi nehéz, és biztos béna vagyok, de hát szerintem minden anya az elején így érzi... aztán belejövünk.
Örülök hogy talált a férjed jó melót odakint, remélem hogy a jövőben is így marad minden. Gondolom, ha kimentek, te htb leszel? És kábé meddig akartok kint élni? Remélem azért kintről is tudsz majd netezni és jönni közénk!!!
Mensi: nekem ahogy Báránynak is, eddig nagyon fájt, volt hogy görnyedtem az ágyon az első napon, de most hogy szülés után először megjött, semmi bajom nem volt, nem is fájt egy kicsit sem. Ennek nagyon örülök. Viszont a mennyisége nekem is nagyon sok, több mint volt. :?

Bárány!

Ja, ne is mondd, az elején még én mondtam, hogy "áááá, ugyan már, mindenki kibírja a kánikulát, én is ki fogom". Na végülis persze kibírtam, de a végefelé, főleg abban a júliusi bazi nagy kánikulában, rohadt nehéz volt... Egész nap itthon dekkoltam és óránként álltam a hűs zuhany alá. :roll: De tulajdonképpen nem volt semmi bajom, nem ment fel a vérnyomim, és a bokám is csak picit volt duzzadt. De az egész szülés utánig megmaradt, aztán pár nap múlva ment csak le. Hát én örülök, hogy nem 20-án szültem, mert aznap este volt az a nagy vihar, tudod. És nálunk a szülészeten (az 1 napos Gesztit épp szoptattam és háttal ültem az ablaknak) beáztak a kórtermek, akkora pocsolya állt a szobában hogy csak na. És hallottuk ahogy rohangálnak a folyosón, mert elment az áram is egy részen, és a szülőszobán is! Szóval én örülök, hogy előző nap rúgta szét Geszti a ház oldalát... :lol:

Na jó éjszakát mindenkinek! Megyünk lassan tornázni, aztán fürcsi, és vacsi.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Tényleg Mami amikor te szültél iszonyat nagy vihar volt,ezt el is felejtettem,amikor viszont én szültem gyönyörű aug20volt.
De végül is mindeggy...

Te tornázol vagy Geszti baba?

Majd még benézek most mennem kell mert a Szindi egész teste csupa oötty lett ,leviszem megmutatom orvosnak,lehet,hogy skarlát..
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Háááát, nekem sem ártana... :roll: De esténként Gesztit tornáztatjuk fürcsi és vacsi előtt. Bár már egyre nehezebb, mert olyan erő van benne, hogy képtelen vagyok a kis lábait behajlítani, szerintem örül neki hogy pucéron van és tud kötetlenül fetrengeni, mert úgy kimerevíti a lábait amikor be kéne hajlítani, hogy csak na. Erőltetni meg nem akarom. Inkább hagyom, hadd mocorogjon, forogjon. Azaz próbálgassa csak. Nagyon élvezi.
Remélem, semmi komoly a pöttyöket illetően Szindinél!
Hú, az az aug.20-i vihar drasztikus volt, hálistennek minket nem érintett ilyen szempontból, mert én épp a kórházban voltam ugye, Párom meg itthon. Azt mondta, hogy itt alig volt valami. Gondolom mire ideért már csökkent az ereje. De a kórházban dübörögtek a falak, hallottam ahogy távolból csapódnak az ablakok-ajtók, emberek rohangálnak, kiment az áram, folyt be a víz, süvített a szél, rázta az ablakokat... szörnyű volt. Én meg ültem az ágyon, háttal az ablaknak, szorítottam Gesztit (épp esti etetés ideje volt), és féltem nehogy kivágódjon az ablak. Ja, a Nyírő Gyula kh-ról van szó, az relatíve nem messze van a Dunától. Már vihar előtt láttam a gyülekező felhőket az ablakból, és a távoli villámlásokat. Nem szeretnék még egy ilyen vihart átélni, még így szobából sem.
Szóval örülök, hogy Geszti előző nap született.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Szindi:azt mondta az orvos,hogy ez allegia,mák,dió vagy szaloncukor,de azt nem mondta a gyerek(egyedül ment be),hogy ezek közül eggyiket sem evett!!Na mindeggy kapott fenistil cseppeket.Meg valami krémet de az még nincs kész mert keverni kell.

Most megyek beszaladok az auchanba,kell néznem valamit mert ugye a fiamnak holnap után névnapja lesz.Még nem tudom mit veszek,de szerintem valami társasjátékot.
Vendég
 


Bárány!
Hát ekkora hülyeséget!!! Már bocsi... Hogy mák, dió vagy szaloncukor allergia. Bocsi de ez úgy hangzik mintha a doki csak hülyítette volna Szindit. Akkor eddig is kijött volna, ha mákot, diót evett, és gondolom eddig is evett ilyesmit. No comment. Csak azért mert karácsony volt, legkönnyebb ezt mondani.
Jaj teljesen fel vagyok háborodva!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Hát az tuti,hogy csak találgat,de biztos valami allergia volt mert a fenistiltől múlni látszik!!
Az viszont tuti,hogy nem mák mjeg dió,mert azt egyszerüen nem evett!!
Szóval rejtély,mert semmi olyat nem evett amit eddig nem .Bár az apjánál volt 2 napig,nem tudom ott mennyire eltérőek a szokások főzés terén...
Vendég
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: