Új privát üzeneted érkezett!

Szia csaucsau!

Üdv közöttünk! :)
Mikorra vagy kiírva? Lehet, hogy találkozunk majd a Bajcsyban?!

Jó éjszakát mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


szia Andy!

Gratula Hanna babához, nagyon szép kislány:D
Sajnálom, hogy vágtak! First spray-d nincs otthon, az segíthet a gyorsabb sebgyógyulásban, és fájdalmat is enyhít!
Engem is érdekel, hogy kikkel szültél, majd írd meg, ha lesz egy kis időd, s erőd!

Jó éjt: Petra
t.petra
 
 


HAlihó! Jó reggelt mindnekinek.

Gratulálok HAnnához!!!! Igen formás kisbaba.

Marcsi!
Május 21. a bűvös szám, így valóban elképzelhető, hogy találkozunk.

Van ám ezer kérdésem is....példáula a szobákkal kapcsolatban.
A fizetős szoba iránti szándékomat kinek és mikor kell jelezni? És egyáltalán - azon túl,hogy saját zuhanyzó és WC jár hozzá - mivel tud többet? És mennyibe kerül??

Egyébként teljesen elsőgyerekes kismamaként tekintek a dolgok elé, mivel a kislányom faros babaként tulajdonképpen programozott császárral született egy másik kórházban. Így, közeledve a végéhez, tele vagyok kérdésekkel, néha félelemmel.

:P
Szép napot mindenkinek
csaucsau
 
 

 
 

Törpiri és Andy!

Gratulálok a drága kis csöppségekhez! Nyugalmat és gyors regenerálódást, sok tejcsit kívánok!

Nekem az segített legjobban, ha minél többet zuhanyoztam és a kellemesen meleg vizet engedtem a gátsbre.
Az első szülésem után begyullladt, akkor pedig a jegelés. Brrrr! De az volt rá jó.

Kép
Kép
tengdi
 
 


holnap megyek az afp eredményért, kicsit idegesít, hogy milyen lesz, mert 16 hét 5 napos voltam amenses szerint, mikor mentem, s a doki húzta a száját s szinte próbálta sugallni, hogy késő...lehet magas lesz, mert kimentem az időből...s mikor kérdeztem, hogy mégis, akinek a ciklusa nem pontos vagy egyáltalán elég nehéz elhinni, hogy mindenki a terhesség valóban éppen 16. hetében megy. Ezt kb próbálják megállapítani nem? Kérdeztem létezik, hogy 1-2 nap enniyt számít? Nem kaptam egyenes választ...
Amúgy is elég sok a panasz erre az afp-re elég nagy hibaszázalékkal működik, csak akkor minek? Hogy feleslegesen stresszelje a kismmaákat......?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok

Csaucsau üdv közöttünk. Gratula a pocaklakóhoz, és boldog szülinapot lánykádnak
Tóth Ágnest én nem ismerem. Nekem a gyerekágyas részlegről nincs rossz véleményem, mert 3 gyerekemet is ott szültem de a csecsemősök velem rendesek voltak, nem jöttek folyton a nyakamba hogy kell e segítség, de ha kérdésem volt akkor készségesen megmutatták, elmondták, válaszoltak.

Andy nagy gratula nektek Hanna baba csodaszép. Gátsebre tudom ajánlani a gyakori sűrű lemosást esetleg kamillában ülést. Szerintem az csodákra képes. Érdemes minden pisilés után leöblíteni langyos vízzel, hogy ne száradjon ki a seb. Csak nem a Kardosnál szültél? Szerdánként ő szokott ügyelni, igaz csak este 7-től.

Nikike ez nagyon izgi, kíváncsi vagyok hogy együtt szülünk e majd. Lehet hogy akkor már találkoztunk is a kórházban vizsgálatoknál.
Én pénteken megyek oda reggel vérvételre.

Csaucsau a fizetős annyival tud többet hogy saját zuhanyzója van, van bent hűtő és tv, illetve van 1 ,2 ágyas belőle. Akkor kell szólni amikor megindul a szülés a szülésznőnek kell szólni. Hát a pontos árakat nem tudom. Az egy ágyas talán 9000 ft, ott egy pótágyon ott alhat veled az apuka, vagy bárki. A két ágyas talán 4500 de lehet hogy ezek már régi árak, és azóta emeltek.

Nálunk jól a telt a húsvét, csak nagyon gyorsan. Gyerekek ma még itthon vannak, holnap már iskola, ovi. Pedig jaj de jó volt hogy nem kellett korán kelni. Élveztem nagyon.
Na meg a gyerekek is. Pénteken nekem vérvétel, csütörtökön megyek védőnőhöz. És a nagy húsvéti sonka evések alatt sem híztam, maradtam 6 kg-nál. Tegnap viszont úgy megkívántam a dinnyét, hogy apát el is küldtem hogy vegyen nekem, olyan jó ízűen ettem.
Teszek egy pár képet, a gyerekek csinálták, nagy fényképezésben voltak.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Szép napot mindenkinek.

Gabi: Én nem nagyon járok a Bajcsiba vizsgálatokra, ugyhogy biztos ne találkoztunk még:(
Te milyen szobában szeretnél lenni?
Én szeretném az egyágyasat is, de ha az foglalt akkor a 2 ágyasat.

Niki
nikike75
 
 


Kép

Niki
nikike75
 
 


Nikike értem, én mindenképpen fizetős szobában szeretnék szülni, nagyon remélem hogy nem lesz foglalt. És egy ágyasban szeretnék lenni. A harmadikkal két ágyasban voltam, de egyedül nekem nagyon szupi volt.
Szülni meg a franciaágyasban szeretnék, Rékát is ott szültem.
Én vérvételre járok a Bajcsyba, meg majd az nst-re fogok, egyszer a kórházba egyszer a dokimhoz a rendelőbe. Nekem minden vérvételt a szülésznő vesz le azért járok oda. Nekem így sokkal egyszerűbb, igaz hogy Halásztelekről nincs éppen közel, de nem kell várnom, míg itt az sztkban órákat kell sorba állnom, és amúltkor sem fogadták el azt a beutalót amit a dokim adott, úgy hogy ha akartam ha nem mehettem a kórházba, így aztán úgy döntöttem hogy azt a pár alkalmat kibírom és oda megyek be. A vizsgálatokat uh-okat a dokim csinálja a rendelőjében.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi: írtam Neked privit, megkaptad?

Niki
nikike75
 
 


Megkaptam, én is küldtem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Andy, nagyon gratulálok a babához! Gyönyörűséges!!
Nagyon várom majd a beszámolódat mindenről!!!
A gátsebre én is azt hallottam, hogy a first spray nagyon jó. Én is most szereztem be egyet, a biztonság kedvéért. Meg sok minden másra is jó.
Mi pont aznap voltunk UH-n mikor szültél, már 1560 g és mindene rendben!!!! :lol:
Azt meg tudná valaki mondani, hogy mit jelent ha a placenta I-II érettségű?
További szép babavárást mindenkinek

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


crissy azt jelenti hogy tökéletesen működik a lepény.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök minden új csatlakozót.csak beindul ez a fórum,de jó,mert olyan családias,nem kell órákat itt ülni,ha pár napig nincs az ember,lényegre török vagyunk.

Ahogy többen tudjátok nekem nem volt fogadott orvosom,sajna anyagilag nem bírtuk,tartottam kicsit tőle,de így útolag,örülök.
kedd éjjel indultak a fájások,bementünk másnap reggel egy újjnyira voltam nyitva,mivel dömping volt benn,és az utcában lakom,haza engedtek,hogy vajúdjak itthon,jó is volt, este 6 ra4-5 percesek lettek a fájások,írány a kórház.beöntés után(nem vészes)
1 órát ücsörögtem a kádban,majd a labdán,aztán át a mellette lévő szobába,hát nem tudom a szinét,talán rózsaszín,de a nagyszoba mellett,ott burokrepesztés és 21,55 kor megszületett a drága.dr boros edina varrt össze ennyi volt az orvosi közremüködés,utána nem is láttam.de nagyon kedves és aranyos volt,szépen összevarrt.
szülésznő kettő volt,de a kómába nem tudom hogy hívták öket,de ők is tündériek voltak.éjjelre ott maradtam,mert hányingerem volt és szédültem,hanna végig velem.

másnap át a 2 szobás fizetősbe,de egyedül voltam,csak másnap jött egy császáros lány.4500ft és a szülés után kérdezik meg.
a wc,zuhany erre a szobára és egy ágyasra van közös,elég,büdis,mert csak venti van benne,de hát jobb,mint a többi.

kaja szar,azt hozzanak be mindig,csecsemősőktől kérdezni kell,amúgy nem foglalkoznak veled,de ha kérdezel nagyon segítőkészek.

hát röviden ennyi,most megyek mert ébredezik.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Üdv a világra érkezett hölgyeknek! Csodálatosak a képek Liliről és Hannáról! és persze gratula az Anyukáknak!
Andy! elég simának tűnik a szülésed, vagy csak rövid voltál :roll:
Az nekem fura, hogy doki nem is volt bent nálad... de külföldön is így hallottam, hogy csak akkor van bent a doki, ha gond van, egyébként a szülésznők...

Üdv az újaknak is! Sem a keresett dokit, sem a szülésznőt nem ismerem.

Tengdi! én kedden voltam afp-n, szerintem 17 hetes és 3 naposan. A dokim adta ezt az időpontot, de akkor még nem tűnt fel, hogy ez később van... arról viszont beszéltünk hogy függ a menszesz napjaitól is, így a védőnő szerinti várható szülési dátumot is kitolta 3 nappal. Az viszont fura, hogy amikor megkaptam az eredeményt az integrált tesztről, abban pontosan meghatározták az akkori koromat. és ezt azért tudom, mert rossz utolsó menszesz dátumot mondtam :oops:
De én nem izgulok, mert az integrált teszt jó volt, és ugye az is néz afp-t. Te voltál integrált teszten?

Szép napot mindenkinek! Ha minden jól megy 4 napos lesz a hétvégém és sokat fogok pihenni!
Sétáljatok sokat a babákkal, de ne a legkisebbekkkel! Tényleg elvileg mennyi idősen lehet előszőr kivinni őket sétálni?

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bejelentkezés. Tegnap egész nap nem volt jó a netünk ezért nem tudtam jönni.

Tegnap voltam védőnőnél, minden rendben van. MEgdicsért hogy 6 kg-t híztam, vérnyomásom is ok.
Ma voltam vérvételen vas kontrollon, délután meg is lesz az eredmény.
MEgemlítettema szülésznőmnek hogy másképp érezem mozogni a picit, mint edig szerintem megfordult és most csücsül a pocimban. Hát az aggodalmam jogos volt. És Nóri bizony csücsül, nézett szívhangot is, és kézzel is kitapogatta és a fejecskéje a gyomromnál van.

Hétfőn doki, lesz uh is. Szerdán pedig nagy uh.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


teljesen átlagérték az afp-m, úh minden oké. Illetve minden nem, mert anyósom nagyon nem az :evil: ( ez vmi ördög jele ugye? ) na de kinek 100-osan tökéletes az élete? Ennél ne legyen nagyobb bajunk az életben. Azért pár napja még nem vettem ilyen könnyen a gonoszságát....

Hétfőn megyünk a Praxisba, akkkor ugye Gabi ott genetikai uh-t a 20 heteset is elvégzi Győrfy dr, amit Kardos elfogad? Mert utána mennék hozzá. Azért kérdezd már meg mikor tervez szabit, minél előbb tudom annál jobb.

Én anno Jettát aki decemberi 2 hetesen vittem ki, Máté májusi, de kint melegebb volt mint a lakásban, így asszem 7 naposan. De ez eléggé időjárásfüggő. Mikor mi szülünk lehet szeptemberi kánikula is, meg 10 fokos esős hideg is....majd akkor megtárgyaljuk :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


tengdi hétfőn megyek, úgy hogy akkor mindenképpen ráfogok kérdezni.
És igen a praxisban csinál a Györfy genetikai uh-ot. Ezt elfogadja a Kardos. De a Györfynek szólj hogy genetikait szeretnél. Én szerdán megyek a Györfyhez szintén genetikaira.

Nekem van decemberi gyerekem őt 4 hetesen vittem ki. Norbi április végi rögtön kivittem. Réka március 15.-ei de amikor született 23 fok volt, így őt is rögtön kivittem. Azt hiszem most kérdés sem lesz mert júliusban csak nem lesz hideg.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Egészséges a picike, és Kisfiunk lesz! :D
Érdekes, mert abszolút kislányt gondoltunk, - nem akartunk, mindegy volt a neme, de valamiért ezt éreztük, talán mert a láynvevet azonnal megtaláltuk???? úgyhogy nagy volt a meglepetés! :D
Nagyon aranyos Győrffi doktor úr!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok


Tengdi gratulálok a kisfiúhoz. Mi lesz a neve? Képek nincsenek?

Beszéltem a Kardossal nem lesz szabadságon egyáltalán úgy hogy szabad a pálya szülés szempontjából.
Nálam minden rendben van azt leszámítva hogy a vasam megint nagyon rossz, azt mondta hogy 10.-éig ad haladékot akkor újabb kontroll és ha az sem megy 110 -ig vagy afölé akkor 13.-án este amikor ügyel be kell mennem a szurival és már be is adja az elsőt.
Nóri szépen fejlődik olyannyira hogy pont 2 héttel nagyobb a koránál. Ajjaj ő is lesz vagy 4 kg tuti. Én holnap megyek reggel 8-ra 4 d-re, már nagyon várom.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Köszönjük a gartulációt! Nem kértünk csak dvd-t, a pici képet meg nem tudom beszkennelni.
Valószínű az első neve Balázs, a amásodik Ábel, Álmos vagy Örs. Még a sorrend is képlékeny, tehát a Balázs sem fix elsőnek, még erre van időnk.

Nagyon jó hír, hogy Kardos nem megy szabira! Illetve nekem jó, gondolom neki kevésbé. Ma be is jelentkezem.

A vasnál ugye sokszor az a gond, hogy hiába jut be elég, nem tud felszívódni. De ezt te nyilván nagyon jól tudod eü-sként. Van egy Krauterblute nevű készítmény, ami nagyobb eséllyel felszívódik, mint az egyéb vaskészítmények, én Mátéval azt szedtem, most még nem kedztem el, bár lassan ideje. Kevésbé okoz székrekedést, ami nálam nagyon fontos volt, nem lehet minden gyógyszertárban kapni. néhány drogériában is van azt hiszem.

2 héttel nagyobb? az igen! Nekem Jetta 2550 gr volt és 45 centi, Máté 2940 gr és 49 centi...mondjuk magam sem vagyok nagy darab.
Már ki is jöttetetek gondolom, mert mindjárt 9 óra. Már biztos jól látszik Nóri.
A mi pici fiunk szinte végig a hátamat nézte, meg eltakarta a kis kezével az arcát....dacoskodott... :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


Köszönjük a gartulációt! Nem kértünk csak dvd-t, a pici képet meg nem tudom beszkennelni.
Valószínű az első neve Balázs, a amásodik Ábel, Álmos vagy Örs. Még a sorrend is képlékeny, tehát a Balázs sem fix elsőnek, még erre van időnk.

Nagyon jó hír, hogy Kardos nem megy szabira! Illetve nekem jó, gondolom neki kevésbé. Ma be is jelentkezem.

A vasnál ugye sokszor az a gond, hogy hiába jut be elég, nem tud felszívódni. De ezt te nyilván nagyon jól tudod eü-sként. Van egy Krauterblute nevű készítmény, ami nagyobb eséllyel felszívódik, mint az egyéb vaskészítmények, én Mátéval azt szedtem, most még nem kedztem el, bár lassan ideje. Kevésbé okoz székrekedést, ami nálam nagyon fontos volt, nem lehet minden gyógyszertárban kapni. néhány drogériában is van azt hiszem.

2 héttel nagyobb? az igen! Nekem Jetta 2550 gr volt és 45 centi, Máté 2940 gr és 49 centi...mondjuk magam sem vagyok nagy darab.
Már ki is jöttetetek gondolom, mert mindjárt 9 óra. Már biztos jól látszik Nóri.
A mi pici fiunk szinte végig a hátamat nézte, meg eltakarta a kis kezével az arcát....dacoskodott... :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


Köszönjük a gartulációt! Nem kértünk csak dvd-t, a pici képet meg nem tudom beszkennelni.
Valószínű az első neve Balázs, a amásodik Ábel, Álmos vagy Örs. Még a sorrend is képlékeny, tehát a Balázs sem fix elsőnek, még erre van időnk.

Nagyon jó hír, hogy Kardos nem megy szabira! Illetve nekem jó, gondolom neki kevésbé. Ma be is jelentkezem.

A vasnál ugye sokszor az a gond, hogy hiába jut be elég, nem tud felszívódni. De ezt te nyilván nagyon jól tudod eü-sként. Van egy Krauterblute nevű készítmény, ami nagyobb eséllyel felszívódik, mint az egyéb vaskészítmények, én Mátéval azt szedtem, most még nem kedztem el, bár lassan ideje. Kevésbé okoz székrekedést, ami nálam nagyon fontos volt, nem lehet minden gyógyszertárban kapni. néhány drogériában is van azt hiszem.

2 héttel nagyobb? az igen! Nekem Jetta 2550 gr volt és 45 centi, Máté 2940 gr és 49 centi...mondjuk magam sem vagyok nagy darab.
Már ki is jöttetetek gondolom, mert mindjárt 9 óra. Már biztos jól látszik Nóri.
A mi pici fiunk szinte végig a hátamat nézte, meg eltakarta a kis kezével az arcát....dacoskodott... :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Remélem minden kismama és anyuka jól van. sajnos tényleg nincs sok idő a baba mellett,így többnyire csak olvasni van időm.de látom senki sem aktív mostanában.

nagyon tüneményes a kis hanna,keveset sír,csak néha amikor a pocakja fáj.mi a véleményetek az infacolról,1600 ft és tényleg csak egy hónapig lehet tárolni?ha segít azért megveszem,mert ne kínlodjon a kis drágám.

tegnap már 5 percre kitettem az erkélyre,ma már 10 lesz,aztán hétvégén már megyünk le az udvarra-

ma utalták az anyaságit,jó gyorsak voltak,párom múlt csütörtökön intézte.

mutatok képet a kis hanna babáról

szép napot! Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok

Andi gyönyörű csajszid van. Szerintem ebben a jó időben nyugodtan kiteheted több időre is. Nem fog megfázni, én ilyen időben simán kint voltam vele már 1 hetesen is.
Nekünk az infacol nem volt jó, de van akinek meg az jó. Mi az espumizan baby-t használtuk annó.

Ma voltunk 4 D-n, hát nem nagy élmény volt sajnos, mert a drágám befordult a lepény felé, a másik kezével meg eltakarta az arcának a másik felét. De minden rendben van vele, szépen növekszik, és eszerint is 2 héttel nagyobb. 1756 g 31+5 hetes méretekkel rendelkezik.
Rendes volt a Györfy mert nem kellett csak a 2 D uh-ot kifizetni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


hú de el van tűnve mindenki! Gondolom a már babások kihasználják a jó időt és nem nagyon érnek rá...
Gratulálok Andy, gyönyörű hercegnő!!! És az acsöpp kis harisnya!!! Nagyon komoly!

Gabi még mindig meg van fordulva Nóri? Rendes volt Győrfy, na de ez nem vigazstal az elmaradt élmény miatt. Mindegy nemsoká már annyit nézheted, amennyit akarod a kisasszonyt! :)

Marcsi végeztetek már a felújítással?

Nikilány, Crissy, Csaucsau, Petra, Nikike75.....hol vagytok, kivel mi újság???

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Nem tűntünk el!! :D Jól vagyunk, minden rendben, pont tegnap voltunk dokinál. Megvizsgált és azt mondta, hogy nagyon lennt van a feje a babánknak, szépen nyomja ki magát. :lol: Nagyon megörültünk, mert már alig várjuk, hogy láthassuk. Ha még egy hónapot vár az nekem már elég lenne. Ha ki akar jönni szívesen várjuk :lol: Már csak csupa jó dolgok várnak ránk, NST, UH májusban. Meg lesz még valami streptococcus vizsgálat is. Meg tudná valaki mondani, hogy az milyen?

Már mindenét kimostam, kivasaltam. Már csak apróságokat kell beszereznünk és pakolom is a kórházi csomagot. Ha valakinek van valami jó ötlete, hogy mit vigyek szívesen fogadom. Még nem nagyon tudtam átgondolni, hogy mit vigyek.

Közben kijött a jóidő, úgyhogy rengeteget vagyunk kinnt, hogy szép legyen minden mire a baba megérkezik :D Bár Emmának nem nagyon tetszik a kertimunka, de hát muszáj segítenem a férjemnek. Szegény éjjel-nappal dolgozik, itthon meg nekem segít és plusz még csinálja a kertet is. :( De hát ilyen az élet!

Hát elég hosszúra sikerültem, mindenkinek szép napot
pussz

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Bocsi, lemaradt pedig annyira koncentráltam :lol:

Andy, gratulálok, nagyon szép kislány

Tengdi, neked is gratulálok a kisfiúhoz!! Nálunk pont fordítva volt, mindenki fiút jósolt nekünk, az egész család azt várta mi meg inkább lányt szerettünk volna és szerencsére a baba a mi pártunkra állt!! :lol:

pussz

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok

Tengdi nem már megfordult és fejjel lefelé van szerencsére. Hát igen, az élmény nem volt meg, na de a szülésig még megyünk egyszer amikor majd megint lesz a nagy uh a 36. hét környékén, remélem akkor azért mutat magából valamit, ha még sem, az sem baj, mert onnantól kezdve már nem sok van a szülésig.

Crissy a streptococcus szűrést a 34-36. hét között szokták elvégezni végül is olyan mint a rákszűrés egy kenetvételből áll. És megnézik hogy van e ez a streptococcus fertőzés, ha van akkor antibiotikumot adnak hogy a szülés hüvelyi úton is lehetséges legyen. Ha negatív akkor nincs gond.

Én sem tűntem el csak most nagy pakolásban voltunk, ugyanis testvéremék a hétvégén költöztek át a házukba nekik kellett segíteni, másrészt pedig mi is átrámoltuk a szobákat hogy meglegyen a picinek a helye. Most már csak a szekrényt kell össze szerelni neki. Utána én is kimosom a ruháit meg kivasalom, bepakolok a táskába. És várjuk a jövevény érkezését.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Tegdi! nekem is fiam lesz! :) bár én is kislányra gondoltam, valahgoy jobban le tudtam magam képezlni egy lánykával... valszeg azért mert a nővéremnek is lánya van. Eszti 3 éves és olyan hisztit tud levágni, ajaj! jobb is, hogy fiam lesz! :lol:

Az afp-m ok, a genetikai ultrahangon is minden ok. Sulyok doki csinálta, nem tudom, ki ismeri, de nem volt beszédes :( sem képet nem kaptam, sem dvd-re nem lehetett felvenni :( még mindig csak 1 képem van róla! sőt még a szemben lévő monitor sem volt bekapcsolva, így az övét néztem kifordut nyakkal...
Hunor 13 cm és 294 g.

Én azt hittem nem lehet bizonyos oltások előtt kivinni őket... mint a kiskutyáknál... :oops: de így jobb, hogy pár hetesen is lehet! mert így nem leszünk a szobába bezárva!
Ja! majd a szeptemberi idő eldönti, mikor fogunk előszőr sétálni :)

szép napot nektek és jó sétát!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk végre! :) Már nagyon hiányoztatok!
Szerencsésen túljutottunk a lakásfelújításon! Minden csuda szép lett! :) Bogi szobája teljesen kész, az új bútor is megérkezett. Ma végre neki álltam az ágyneműk, pelusok kimosásának! Holnap a kisruhák jönnek! Aztán vasalás és a szoba csinosítgatása következik!
Amint a függönyt is feltesszük megpróbálok képet felrakni a szobáról!
Az én kórházi pakkom már kész, induláskor csak a pipereholmit kell beletennem!
Holnap megyünk a Bajcsyba az utolsó vérvételre és uh-ra! Nagyon kíváncsi vagyok mekkorára nőtt már Boglárka! Szerdán pedig nst!
Örülök, hogy mindenki jól van, és szépen növögetnek a pocakok!
Még egyszer gratulálok Andy és törpiri a babákhoz! Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!
Viccvucc!
Nagyon eltüntél!?! Remélem minden ok? Gondolom a jó időt is kihasználjátok, és végre a pároddal is együtt lehettek! :wink:
Boris! Te merre jársz?

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Crissy!
Én eszerint a lista szerint pakoltam!

Okmányok
• személyi igazolvány
• TAJ-kártya
• kismamakönyv
• leletek
• 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat
• fénymásolat személyik és lakcímkártyák

Szülőszobára
• kényelmes ruha (hálóing)
• ásványvíz
• magas cukortartalmú gyümölcslé a szülés utánra (a vérveszteség miatt ajánlják)
• szőlőcukor a vajúdás időszakára
• papucs (nekem mindkettő), apukának is
• hajgumi
• apukának szendvics
• pzs
• CD
• törülköző
• Homeopátiás bogyók, mandulaolaj
• Fényképezőgép, kamera

Gyermekágy
• Pelenkák (adtak kb 3-at reggelente)
• 2-3 textilpelenka (fej alá, büfiztetéshez)
• Betadine, popsitörlő stb. gyerektisztításhoz (nem kellett, volt ott)
• pipere felszerelés (semleges illatú tusfürdővel)
• hálóingek
• melegítő, póló
• köntös
• törülköző
• puha wc papír
• 2 pár papucs (egyik zuhanyozni)
• sok alsónemű
• szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha
• mellápoló kenőcs a mellbimbó kisebesedése ellen (Bepanthen kenőcs)
• mellszívó (Avent)
• melltartó, melltartóbetét tejszivárgás ellen (2-3 pár mosható vagy 1 csomag eldobható)
• TENA betétek
• Laktoherb vagy Fitolac szoptatós tea a tejtermelés serkentéséhez. (homeos: Urtica urens 5)
• gyümölcslevek, ennivaló
• hazamenetelhez ruhák

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Marcsi, köszi a listát! Nagyon ari vagy, hogy így összefoglaltad nekem! Sok ötletet adtál! Gratulálok a lakáshoz, biztos szép! Várjuk a képeket!! :D

Gabi, neked is köszi a választ!

Nikilány, én ugyanígy jártam a genetikai uh-n, azt hittem bennt leszek vagy 20 percig legalább, férjem is jött velünk már nagyon vártuk hetekkel előtte. Ehhez képest Sulyok doki 2 perc alatt kidobott minket, semmit nem mondott, nem is láttuk a babát csak ő. Elhadarta az értékeket a nővérnek, de nem mondta, hogy azok jók vagy sem. Még az afp-t sem kommentálta. Ja, és még egyszer jól le is cseszett közben mert valami gondot látott a méhlepénynél de nem látta jól üres hólyag mellett mire közölte: "Nem mondták magának, hogy 20 hetes uh-ra teli hólyaggal kell jönni????" (hát nekem nem mondták :( ) És visszarendelt 2 hét múlva kontrollra. Azt hittük, valami nagy baj van a babával. Úgyhogy ezek után úgy alakult, hogy hazáig végig sírtam az utat a kocsiban, szegény férjem még jó hogy haza tudott vezetni! :cry: Ja, és még aznap este elmentünk 4D - re, hogy megnyugodjunk.
De szerencsére, két hét múlva kiderült, hogy minden ok, úgyhogy nem tudom, mi szükség volt ilyen viselkedésre??!!! Ráadásul azóta voltunk uh-n (Nyitray dokinál) és tök kedves volt, és láss csodát neki nem kellett teli hólyag!! Nem is értem! De mostmár mindegy is! Már csak 1 uh és jön a baba!!!! :lol:

Na, jól kiadtam a mérgem. Most már mehetek :lol:

pussz mindenkinek

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok


Nekem pont ezek miatt mondta a dokim hogy ha úgy is menni akarok 4D uh-ra akkor ajánlja hogy akkorra időzítsek amikor a nagy uh amúgy is lenne, mert a kórházban minden uh ilyen 2 perces hiába genetikainak számít.
Így én a mostani 30 hetes uh-on már nem mentem a kórházba, megspóroltam 3 órás várakozást na meg az idegeskedést. Ezen felül nekem a dokim minden hónapban megnézi uh-al is a babát.
És a 36. heti nagy uh-ra is 4 D-re megyek.

Marcsi de jó hogy készen vagytok. Mi is átpakoltunk, apa a héten összeszereli a gyerek bútorokat. aztán én is neki állok átpakolni a cuccokat, illetve előtte kimosni kivasalni. És aztán bepakolok én is kórházi cuccokat.

Nekem 13.-án lesz a vérvételem kontroll vasat néznek, és ha nem emelkedik addig semmit, akkor aznap este már kapom is az injekciót:(
De bízom benne hogy emelkedni fog. Most ettem spenótot, sóskát, marha pörköltet. Epret (állítólag abban is van vas, meg sok c-vitamin. Csinálok a héten majd kelkáposzta főzeléket is. Hátha így feljebb megy egy kicsit.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is! Valóban a jó idő nem enged annyi időt a gép előtt tölteni...
Voltam múlthéten a szülőszoba látogatós előadáson, hát...
A szülőszobák nagyon szépek, és jól felszereltek!
De volt, amit nem igazán értek!
Egy apuka kérdezett rá az "aranyóra" kihasználásának lehetőségére..mire azt a választ kapta, hogy csak pár percet lehet bőrkontaktusban az anyukájával szülés után a baba, hogy ki ne hűljön, mert a szülésznő szerint csak egy kis párnahuzattal terítik le ,és főleg kissúlyú babák nagyon hamar ki tudnak hűlni! Ez milyen baromság, már bocsánat...az én kislányom 2600g volt, és több, mint egy órát volt rajtam miután megszületett, és mi egy vastag puha törölközővel takartuk be, és nem hűlt ki! (az én testem kívülről is melegíti őt, ha rám teszik) a másik pedig, hogy rutinszerűen a csecsemősök csövet dugnak az orrába és a fenekébe :( hát ez az amit nehezen tudok feldolgozni, hisz a kislányomat nem kínozták anno ilyesmivel, és mégis itt van, semmi baja! A felesleges magzatvizet kitüsszögik, nem kéne csövet dugni az orrukba, mert véletlen felsértheti az orrnyálkahártyát, és akkor csak nagyobb bajt csinálnak mint hasznot, a végbél elzáródás pedig cső nélkül is kiderül, hisz az anyuka úgyis látja pelusban, hogy jött e magzat szurok vagy sem...
Ja és a lelkünkre kötötték, hogy saját cumisüvege legyen a babának, nagyon fontos! Minek? mindenkinek van két melle! Erre a válasz, hogy a cukros vizet legyen miből adni, mert hát a folyadékpótlás szükséges! Istenem, ennyi baromságot már rég hallottam! Bocsánat, de baba tartalékai akár 72 órára elegendőek, mert van akinél csak ennyi időn belül történik meg a tejbelövellés! ezt a természet nagyon jól kitalálta! És ugye a baba saját magának csináljameg a tejcit, minél többet van cicire téve! Na most akkor minek is az a cukros víz?????????
A megbotránkozás láttán a szülésznő következő érve: a 4 kg-os babáknak nem igazán elegendő,amit szopiznak! Ugyan már cseresznye nagyságú egy újszülött gyomra mikor megszületik...akkor szerintük töltsük meg cukros vízzel, és akkor tuti jól lakik a baba, ez egy vicc!

Bocsi csajok, most én mérgelődtem ki jól magam!
De tele vagyok kétségekkel a sok ósdi módszer miatt! Haladni kéne a korral a csecsemős részlegnek is! És az elavult , felesleges beavatkozásoktól megkímélni a babáinkat!!!

Sok kismamát félre tudnak ilyen dumával vezetni, de ezt én csúnya dolognak tartom! Mert sokan nincsenek a kellő info birtokában, s ezzel visszaélnek ott vagy ők sem képzik magukat, ez a két lehetőség van!
t.petra
 
 


Sziasztok

Petra ezen szerintem nem kell annyira felizgatni magad, ugyan is legtöbb kórházban sajnos ez van. Na de miután a baba úgy is veled van egésznap te döntöd el hogy mit adsz neki vagy mit nem. Eleve ott kezdődik hogy amikor beérkezel a kórházba aláíratnak veled egy papírt amiben nyilatkozol hogy adhatnak e a babának cukros vizet vagy tápszert ha te beleegyezel akkor adnak, de ha azt mondod hogy nem akkor nem fognak adni, és ez tényleg így van, mert az enyémek nem kaptak semmit csak szopiztak.

Én amikor szültem akkor szülés után rögtön rám tették a Rékát és addig rajtam volt amíg pulzált a köldökzsinór csak azután vágta el apuka. Semmilyen csövet nem tugdostak sehova. Ott volt végig mellettem, és nem is vitték el tőlem sosem csak a fürdsre de oda is mehettem vele. Még a fülészetre is én vittem. Sajnos vannak ilyen csecsemősök, de nem kell velük foglalkozni az én tapasztalatom velük az hogy azért alapjába véve mindegyik a szoptatást teszi előnybe.
De azt is vegyük figyelembe hogy nagyon sokan akarnak adni az anyatejen kívül mást is, és nekik is meg kell adni a lehetőséget, az hogy mi akik szoptatni akarnak máshogy gondolkoznak az egy dolog.

Érdemes ezekről a dolgokról beszélni a dokival és a szülésznőddel is van.Mondjuk nekem mondani sem kellett mert a dokim autómatice mondta hogy gátvédelem. A szülésznő szintén tudta a dolgát és kenegette a gátat. Halk zene szólt, sötétítő el volt húzva. És utána senki nem mondta nekik hogy rakja rám, vagy hogy csak a köldökzsinor pulzálás abbahagyása után vágják el. Ezeket mind maguktól csinálták. És nekem a csecsemősökkel sem volt bajom. Tény hogy nem ugrálnak a nyakamban, de ha kérdeztem valamit akkor normálisan elmondták és segítettek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


na akkor egy időben ( megközelítőleg ) azonos nemű gyermekeink lesznek Nikilány! :) valószínű Álmos lesz a pici első neve, de még nem 100%.
Nekem annyira tetszene a Buda, de félek, hogy budinak fogják csúfolni, persze minden névvel lehet csúfolódni, de ha valami enniyre "adja magát" akkor mégsem adnám jó szívvel azt anevet. De lehet másodiknak igen. Mondjuk mire felnőnek, talán már pesti gyerekek azt sem fogják tudni mit jelent ez a szó. :)

Jaj de jó azoknak akik már vasalnak, készülődnek!!! Olyan szép napok ezek!

Hát Petra nekem sem tetszettek amiket leírtál, hallottál, azt hiszem ezek fényében még jobban ügyelek rá, hogy lehetőleg egy percre sem legyen tőlem távol a Picur, nem érdekel ha raplis anyukának tartanak majd emiatt. Máté pl amint mérlegre tették, kakilt, mégmeg férjem szerint akkorát, hogy ha mérlegelés után teszi mindezt, akkor veri a 3 kg-t :) 2940grammal született. Na jó, persze ez nem jelenti azt, hogy a Pici is ezt fogja tenni, de ezt a végbélbe dugdosást szegények első óráiban iszonyú élménynek tartom számukra.

Gabi! sok helyen nem is említik, ami engem megdöbbent, de a nyers cékla amiben elképszető mennyiségű vas van, ha meg tudod enni....

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Csak 1 percre ugrottam be.

Gabi, neked szeretném mindenképp mondani, hogy nagyon sok c-vitamint egyél, mert a nélkül nem tud a vas felszívódni a szervezetben hiába eszel minden finomat és jót amiben vas van. :(
Nekem is volt tavaly vashiányom, még a baba előtt és sajnos az orvos elfelejtette közölni, hogy plusz c-vitamin forrás nélkül hiába szedem a vas gyógyszert amit felírt, nem ér semmit. Interneten jutottam az infóhoz és valóban érezhető volt a javulás miután c-vitamint is elkezdtem szedni.

Mi is úgy döntöttünk, hogy még egyszer elmegyünk 4D-re, mert már egy hónapja voltunk és a következő csak május 20-án jönne a kórházban, de hát azt már megbeszéltük, hogy semmit sem ér :(
Úgyhogy beiktatunk mégegy uh-t, magunktól. Már alig várom, hogy lássam és tudjam, hogy mekkora! :D

Jók legyetek, pussz


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Gabi!

Pl. a hagymában is nagyon sok vas van, bármilyen furcsán is hangzik. Ha szereted, és el is viseled a szagát, akkor egyél minél többet abból is! :-)
I
édi16
 
 


Sziasztok

Köszi lányok. a vasat cetebe-vel együtt szedem, reggel veszek be egyet mellé, ami ugye 500 mg-os. Szedjek mellé este is?
Hagymát nagyon szeretem, és minden nap szoktam enni a reggeli mellé is meg a vacsi mellé is.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk uh-n, vérvételen és ha már ott jártunk csináltunk nst-t is!
Szóval Bogika fejvégű fekvésben, kb.2990g, méhlepény II-III érettségű. Méhszáj 1 ujjnyira nyitva!!!
Szóval innentől lehet 2 hét, de 2nap is! :roll:
szerencse, hogy a lakás kész! A ruhák mosásánál tartok, remélem sikerül befejeznem! Anyukám holnap után átjön és mindent kivasal.
Remélem ezen a héten még marad Bogi a pocakomban!
Kérlek drukkoljatok nekünk, hogy még maradjon egy kicsit! És, hogy aztán minden rendben menjen!
Kicsit félek,pedig nem is első baba! :oops:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi de jó, drukkolok hogy még bírja addig odabent amíg te szeretnéd, bár úgy is akkor bújnak ki amikor nekik tetszik

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nekem az a probléma, hogy a 2. babámnak sem akarom, hogy rosszabb legyen, mint az elsőnek, és sajnos a doki is megerősített abban,hogy a csecsemős kórházi protokoll egységes, így minden megszületett babát, miután rád tették, elviszik mosdatni, öltöztetni, és akkor dugnak csövet az orrukba , popsijukba (azt te nem láthatod, hisz akkor még a méhlepénnyel vagy varással dolgoznak rajtad a szülőágyon)!
És azt mondta a doki is kizárt, hogy 15 percnél többet maradhasson rajtad a baba, miután megszületett, elviszik és már csak felöltöztetve kapod vissza (macerákon túlesve)... :cry:
Hát én biztos nem adom le a babát, nem akarok kockáztatni, és különben is, nem is értem azokat az anyukákat,akik leadják a babát, mert pihenni szeretnének, és mi lesz otthon??? Mindenki magának szüli azt a babát, és nem a csecsemősöknek... de mindegy! Sokan biztos megköveznek ezért :P
Tengdi: nekem is picurka volt a lányom 2600g, de ez is már csak 1,5-2 órával szülés után derült ki, mert ő addig velünk volt, senki nem vitte el! Nem volt sürgős fürdetni, öltöztetni! Végig rajtam volt, míg a méhlepény is meglett, sőt egy pici repedésem lett, azt varrták, és még szerencse, hogy rajtam volt a kislányom és szorította az ujjam, mert így olyan érzésem volt, hogy a szemeivel biztatott, hogy tartsak ki! Mert az a pár öltés baromira fájt!

Szóval nem vagyok nyugodt...vajon külön kérésre eltekintenek attól, hogy cső kerüljön a baba orrába, fenekébe?
t.petra
 
 


Sziasztok!

Hát Petra az biztos, én elhatároztam nem leszek még egyszer kuka kismama, de bízom benne, hogy megoldhatóak ezek a dolgok, ha mi ragaszkodunk hozzá. Legyünk optimisták!

Marcsi! Nekem március 5-én mondta a doki, hogy nyitva egy ujjnyira a méhszáj, és május 4-én született meg Máté. Két hónap múlva! Na mondjuk nálad ilyen biztos nem lesz :D kicsit sok lenne a túlhordásból....

Máté hétfőn lesz két éves és képzeljétek totál elfelejtettem a gyes igénylést. Ma fogom feladni, s az lenne a kérdésem, hogy tudjátok-e mikorra számíthatok legalább a papírra? Ha a pénz később is jön meg, sajnos ekkora összeget úgyis ki kell egészíteni, de a ahatározat nagyon kéne, mert azzal lehet kismama bérletet venni. Tudjátok mire számítsak?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Hát Petra az biztos, én elhatároztam nem leszek még egyszer kuka kismama, de bízom benne, hogy megoldhatóak ezek a dolgok, ha mi ragaszkodunk hozzá. Legyünk optimisták!

Marcsi! Nekem március 5-én mondta a doki, hogy nyitva egy ujjnyira a méhszáj, és május 4-én született meg Máté. Két hónap múlva! Na mondjuk nálad ilyen biztos nem lesz :D kicsit sok lenne a túlhordásból....

Máté hétfőn lesz két éves és képzeljétek totál elfelejtettem a gyes igénylést. Ma fogom feladni, s az lenne a kérdésem, hogy tudjátok-e mikorra számíthatok legalább a papírra? Ha a pénz később is jön meg, sajnos ekkora összeget úgyis ki kell egészíteni, de a ahatározat nagyon kéne, mert azzal lehet kismama bérletet venni. Tudjátok mire számítsak?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Petra megértem amit írsz, de szerintem ezt beszéld meg ott akkor a szülésnél a csecsemőssel, vagy a szülésznővel, és akkor majd meglátod hogy hogy reagálnak rá.

Én Norbi fiacskám ma 8 éves, istenem hogy megy az idő:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Gabi, szerintem elég egyszer a c-vitamin. A lényeg, hogy szeded.

Marcsi, gratulálok! És nagyon drukkolok, hogy úgy történjen minden ahogy ti akarjátok, ahogy nektek a legjobb!!! :D

Mi hétfőn délelőtt megyünk 4D uh-ra. Most a Praxisba megyünk, kiváncsi vagyok ott milyen.

Minden szülisnaposnak gratulálok!!!

pussz

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Én is a Bajcsyba fogok szülni augusztus 12-ére vagyok kiírva.
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek ajánlata kit válasszak szülésznőt és hogy hogyan?
Én azthiszem csak szülésznőt fogok fogadni, mivel az orvosom közölte tegnap a tarifát és hát kikerekedett a szemem kissé. Olyan szülésznő kellene aki gátvédelemben otthon van.

Köszi a segítséget előre is!
Tina
tina_69
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: