Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Balwin!
Nem, nem rossz az ebéd hordás sem, csak az azért be van határolva időpontilag, és ha fúj, esik, akkor is menni kell érte, legalábbis itt nálunk, meg ha a gyerek beteg, nyűgös, stb... Meg ha egyszerűen van a fenének kedve +40 fokba ebédért menni! Meg én vagyok a nyűgi. Nekem ez így az egyszerűbb, meg lehet hogy lusta is vagyok!? Tényleg csak ajánlani tudom, próbáljátok ki! Nekünk nagyon bevált!

Betty!
Én is csinálom a másoddiplomámat, úgyhogy megértem, hogy nincs időd! Nekem is tanulnom kellene, szeretek is, meg tulképpen nekem az az egyetlen kikapcsolódásom, ha egy kicsit trénerezhetem az agyamat! Várom is esténként a kis könyvecskéimet, de azért valahol mégis benne van a "kötelező" jelleg ezért még előtte azért keresem a kifogásokat: kimegyek iszok, meg vécére is mennem kellene...

Szülinaposok!
Képeket nem látunk?

Na sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Fanna!

Ti merre laktok? Mi szandán.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kellemes Húsvétot! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Katlina!
Azt írta a védőnőm, hogy a vizesedés egy természetes folyamat néhány kismaminál. Nem kell egész nap gyümit enni, csak egy héten egy-két nap legyen ilyen nap. A folyadékot nem szabad megvonni, csak sószegény étrendet kell követni. A csalánnak vízhajtó hatása van, de ilyen áldott állapotban nem biztos, hogy hatásos kellőképpen.
A diétát sem szabad túlzásba vinni, egyél kevesebbet, többször.
Szóval valami ilyesmi!

Kép

Csak hogy vígasztalódj egy kicsit!

Balwin!
Szolnokon húsvétoztok?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Gyors bekukk...

Ildi, is :) Ma itthon, holnap párom rokonaival, hétfőn meg megyünk a szüleimhez.

Jövő pénteken elkezdik a babaszoba-festést is! :D

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!
De jó nektek, hogy elkészül a babszoba! Nálunk is készülőben van, remélem a hónap végén kész lesz! Hamarosan megkezdik a lenti wc és a fenti tusoló felújítását is. Mág jó, hogy megjött az adóvisszatérítés. Bár ahogy számoltam, lehet kevés lesz. Sajna!
Azt még nem is írtam, hogy május 2-án megyek az első nst-re.
Hú már nincs is olyan sok idő.

Szép hétvégét mindenkinek! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


KELLEMES ÜNNEPET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!

Kép

Swenson!! Jelentkezzél, ha lesz egy kis időd!! Várjuk a beszámolót!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk ezekkel a gyönyörű húsvéti tojikkal!


Leti, Gréti, Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Először is mindenkinek köszönöm a gratulációt, nagyon jól esett! :)

Már tegnap hazajöttünk, csak elég fáradt voltam, így most jelentkezem, míg első szülöttem sétál az apukájával, Enike meg szunyál. A szülésünket majd később írom le, de megnyugtatásul az első babás anyukáknak nekem csupa pozitív tapasztalatom volt a kórházban! :) Képet majd apával kicsinyítettek és még ma megpróbálok feltenni.

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!

De jó, hogy már otthon vagytok!
Alig várom már az élménybeszámolódat és a képeket Enikéről! Kép

Sok-sok puszi nektek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Akkor a képek a Gyönyörűségemről: Kép Kép Kép Kép Kép

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok, csak felnéztem, mindjárt indulunk elfele.

Swen, szőke (vörös?...) újszülött babucit még nem is láttam; Enike nagyon édes kis húsgombóc :lol:
Még egyszer gratulálok! :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!





Swen,nagyon szép a kislányotok! :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!!

Mi is nagyon szép időt és kellemes húsvéti ünnepket kívánunk minden anyukának apukának és csemetének


BBJ!
Neked miből lesz a második diplomád?

puszi

Betty

Kép
kbernadett
 
 


Swen!


Büszke lehetsz a kislányodra, egy gyönyörűség!
Már én is nagyon babáznék, de még inkább nőljön, ráér három, négy hét múlva érkezni!

Kép Enike jó egészséget kívánok neked, nőljél nagyra!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Swen!

Üdv újra közöttünk!
Nagyon várom a beszámolódat! Mégegyszer gratulálok Nektek! Tényleg szőke? Nagyon édi! Botond mit szól a kis jövevényhez?
Enike megszokta már otthon? Van tejcsid? Rengeteg kérdésem van!
Írjál, ha lesz egy kis szusszanásnyi időd!

Na sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szió Swen!

Jó egészséget Mindkettőtöknek! Jó gyors vagy azért,bár még rettenetesen fáradt,mi....... :roll:
Várjuk az élményeket! Akkor csak mi fogtuk ki :( vagy azok akiknek nincs rögtön tejcsijük....


Bár már ügyesen gyarapodunk még a születési súlyunk kicsit messze van......

Ildi!
A Vosztokon:)

fanna3
 
 


Sziasztok!

Írok amíg tudok...

Köszönöm a gratulációkat mindenkinek! :) Enike tényleg olyan szőkés vörös, Botond is nagyon szőke volt, szinte nem is látszott a haja amikor született. A kisfiam ma is szőke egyébként de valamivel sötétebb.

Most a születésünket nem írom le, de igyekszem, mindenesetre nagyon rendes szülésznőket fogtunk ki, ezer köszönet nekik!

Enike megszületése után nagyon ügyes volt, azonnal rácuppant a cicire, s a két órás megfigyelési idő alatt nem is akart lejönni róla.

Nagy mázlim volt, mert egyedül voltam egy éjszaka plusz egy nappal egy ötágyas kórteremben, bár meg kell mondjam, hogy éjszakára nagyon hideg volt. Nem is nekem, hanem a babának, úgy kellett még becsavarnom a köntösömbe, mert tiszta hideg volt a kis keze meg a nózija! Javaslat a szülés előtt állóknak: kissapkát meg rugit ezért is érdemes bevinni, mert nem nagyon öltöztetik túl a babákat, s nekem is külön javasolták, hogy hozassak be, mivel tényleg hideg volt éjszaka a szoba. Fűtöttek, de valamenyik ablak rosszul zárt a többin meg átfújt a szél! (Na nekem inkább ilyen negatív tapasztalataim vannak, hogy írjak rosszat is.)

Az első éjszaka a kislányom nagyon nyűgi volt, szinte óránként ébredt, úgyhogy már magam mellé vettem az ágyba, jól betakaróztunk, aztán akkor csatlakozott rám, amikor akart, így tudtam valamennyit pihenni. Érdekes, hogy a kórházban nagyon aktív baba volt, meg is ijedtem, hogy mi lesz velünk itthon, de amióta hazajöttünk, szinte eszik meg alszik. Van hogy másfél-két óránként ébred, éjszaka általában van egy négy órás leghosszabb periódus.

A room-ing egyébként ezért rossz, hogy mindig van baba, amelyik sír éjjel és nappal, így odabenn szerintem lehetetlen pihenni. Na egyelőre ennyi, ébredés van...

Puszi mindenkinek!

Hibákért bocsi, visszaolvasni nem tudok.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Na még egy kicsit. :wink:

Szopival úgy nem volt gondom, hogy mindig mellre tettem a babát, amikor csak kérte -elég sokszor, mint írtam nagyon sokat volt fenn- s áldom az eszem, hogy bevittem az Avent-es binbóvédő krémet, amivel azonnal kentem minden szopi után a mellem. Így is kiázott, de sokkal hamarabb és fájdalommentesebben gyógyult, mint először. Persze lehet, hogy második gyerekkel már amúgy is így van. Ami nagyon furcsa volt, hogy a szopi alatt iszonyúan görcsölt eleinte az alhasam, a méhösszehúzódás miatt. Azért volt ez meglepő, mert Botond születésekor csak egy picit éreztem ezeket a görcsöket, most viszont szabályosan bele is izzadtam némelyikbe. Meg is kérdeztem, hogy ez normális-e, s azt mondták minél többször szül a nő, ez annál fájdalmasabb. Többedszer szülők, nektek is így volt? Ez engem meglepett. Csecsemősök tendesek voltak, illetve volt egy nem szimpi nő, aki péntek este jóindulatúan közölte, hogy biztos nem engednek haza szombaton, mert még veszített a súlyából Enike, s nem volt anyatejes a széklete, de akkor éjszaka annyit szoptattam, hogy reggelre szerencsére már gyarapodtunki, s bizony meglett a sárga, anyatejes kaki is.

Még egy negatívum: egyértelmű a megkülönböztetés azok között akiknek van fogadott orvosa, s azok között akiknek nincs. Velem így nagyon rendesek voltak, de bizony volt, aki szintén szombaton jött volna haza, s délben még se varratvétel, se papírok. Ez azért elég durva de ez van.

Tisztaság: a kórteremben csótányok rohangáltak, W.C. zuhanyzó viszont mindig rendben volt.

Bocsi az össze-visszaságért, csak a szülés előtt állóknak szeretnék segíteni, így írok mindent ami eszembe jut. Most viszont Enike fürdetés jön, úgyhogy tényleg megyek.

Jó éjt mindenkinek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Swen!
Köszi az infókat, már vértezem magam a kórházi benntlétünk idejére!
Nekem is Imikével sokkal jobban fájtak a méh összehúzódások, szülés után, sőt nekem még a szülés közben is sokkal nagyobbak voltak a fájások, mint Ancsival!

Van egy tuti tippem, aki nemsokára szülni fog: én úgy csináltam este, amikor már mindenki aludt, hogy feltöltöttem félig egy ásványvizes flakont vízzel és azt hengergettem a hasamon!Enyhítette valamenniyre a fájdalmakat.

Azt már én is hallottam, hogy csótányok cikáznak a kórteremben, de azt, hogy rucit is vinni kell azt nem tudtam.
Mégegyszer hangsúlyozom, hogy a kórház nem egy büntetésvégrehajtási intézmény!El lehet jönni bármikor, persze az adott egészségügyi állapot függvényében. Ez értendő a babára és a mamára is.
Azzal meg pláne kár ilyesztgetni a mamákat, hogy nem mehetnek haza, ha a baba nem gyarapszik!

Na most megyek, majd holnap benézek, Petike már nagyon ugrál! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Swen! Nagyon gyönyörű a babuci! Gratulálok! Annyira szép a bőre!
És nagyon kis ügyes, hogy ilyen sokat szopizik, biztos rengeteg tejed van/lesz!
Novemberben a fűtés fordítva volt! Olyan meleg volt, hogy ott tikkadtunk, persze a bébik miatt nem tudtunk ablakot nyitni. (A csoki olvadt az éjjeliszekrényen.) Viszont kissapkát tényleg jó, ha visztek be, bár ha kérsz adnak is, meg zokni kell a kezecskére.

Na fiam ennyi szünetet engedélyezett. Később teszek fel képeket is.

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Swen!! Gratula mégegyszer Enikéhez!! Nagyon formás kiscsaj!! Ő is olyan kis durcás képet vág, mint Lilcsi anno.

Én egyszer vettem magam mellé éjszaka Lilcsit, majd leharapta a fejem az egyik csecsemős - később is vele volt konfliktusom...

Nagyon jó, hogy már szaporodott a súlya a picinek, de persze már a tapasztalat...

A méhösszehúzódásokat én sem éreztem, csodálkoztam is, mikor a másik 2 anyuka ott nyögött mellettem.

Amúgy a mi szobánkon is átfújt a szél! Lyuk volt az ablak sarkán, beragasztottam papírmatricával, dehát halottnak a szépségmaszk... Szabályosan libegett a baba haja néha.

Fanna! Ti hol tartotok súlyilag?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Swen! :)
Sok Boldogságot a kisleányhoz!! Nagyon szép csajszit hoztatok össze!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Swen!
Azért csak írj a körülményekről,mikor mentetek be,pontosan mikor is született Enike? Ha az adatait írtad akkor csak figyelmetlen vagyok bocsi..... :wink:

Nóri!
Ugye 3650-el született Nimi és most is még csak 3450- 2 hét után. bizots normális hg fogyni könnyebb volt mint hízni.....Ja és a kórházban van bőven anyatej,ugyan miért is nem adnak az éhező piciknek?

Szilbee!
Babát vársz??? GRATULÁLUNK!!!!!

fanna3
 
 


Fanna!

Szerintem azért nem adnak anyatejet a babáknak, annak ellenére, hogy sok anyukának biztosan van elegendő teje, mert egy sor viszgálatnak kell megfelelni, hogy valaki anyatejet adhasson.
Lehet, hogy te a koraszülött osztálara gondolsz, de ott biztosan biztonságos tejet kapnak a babák.
Annak idején, amikor Ancsikát szültem, úgy volt, hogy összeöntögették az anyatejet egy edénybe, és utánna, nem tudom hogy hova lett, de bizti kaptak belőle a babák. Nekem már akkor a hajam égnek állt, ugyanis elég sok újdonsült anyuka alig, hogy megszült és lábra bírt állni, rohant cigarettázni. Ezek után, gondolhatod, hogy mennnyire vagyok bizalommal a női tej iránt!
Ha nem lesz tejem, biztos, hogy tápszert fog Petike kapni. Imkével szerencsénk volt, mert a férjem uncsitesójáéknál is hasonló korú baba volt, így tőlük hordtuk a tejet, de csak az után, hogy a teszteket elvégezték és hivatalos papír volt róla.
De úgy indulok a szoptatásnak, hogy nekem lesz tejem, Imikével volt is egy kevés. Ancsival szinte egyáltalán nem volt.

Szóval lehet, hogy jobb, ha nem kapnak női tejet a babák a kórházban. :roll:

Ancsika is sokat fogyott a kórházban, 3200g-al született és 2800-al hoztuk haza. Egyáltalán nem használ az anyukának, ha azzak ilyesztgetik, hogy nem mehetnek haza!

Na lépek, mint okos tojás, még benézek este.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Köszke hogy megkérdezted a védőnőtöket!Most épp eszem rendesen de emellett rengeteg almát nyomok magamba és úgy tünik így is hatásos,na meg nincs só az életemben,egyszerűen akármit is eszem nem használok hozzá sót!!


Swen!!!
Várjuk a további beszámolót! :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Balwin!
Mizujs, már régen voltál nálunk!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Ildi, köszi, hogy hiányolsz :wink: Tegnap jöttünk haza a szüleimtől. Most meg rámolok/lomtalanítok a pénteki szobaglettelés miatt :)
A szoptatással én is így vagyok: lesz tejem. Másként nem történhet!

Elhangzott itt egy varázsszó...CSÓTÁNYOK?! Az fasza. Akkor személyemben a kórház kap egy hisztis kismamit... Asszem gyorsabban eljöhetek majd, mint gondoltam :mrgreen:
Ezt leszámítva, Swen, megnyugtattál kicsit a kórházat illetően :D
Nekünk júniusban valószínűleg nem a hideggel fog meggyűlni a bajunk...de azért példátokból kiindulva, mosmán biztos, hogy pakolok mindent a kórházi motyónkba, amire csak szükségünk lehet; akkor is, ha adnak szinte mindent.
Tényleg nagyon ügyi a lánykád, hogy azonnal rácuppant a cicire :) Én is erről álmodozom magzatomat illetően :lol: Meg arról, hogy tejcsárda leszek... :roll:

Végre sikerült bejelentkeznem szülőszobalátogatásra, május 7-én megyünk :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Nagyon el van veszve mindenki! Csak nem előjött a tavaszi fáradtság? Vagy nem locsoltak eleget, és elhervadtatok?

Velünk minden ok, bár Letinek lehet jön a foga. Iszonyatosan folyik a nyála, már volt egy kis piros popó, meg lazább széklet is a hétvégén! Na meg persze, egy kis nyűgi lefekvéskor.

Olga!
Ígértél képeket!

Swen!
Mesélj még, mi volt a szülőszobán! Hogy vagytok otthon, hogyan alakulnak a napjaitok, Botond hogy viseli a dolgokat?

Többiek Ti is írjatok, hogy vagytok, mi újság a kinti, illetve benti picurkákkal!

Sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Balwin!
Most nézem hogy mi meg eggyütt szülünk,mert most én is 30hetes vagyok!Junius20.-ra vagyok kiírva :D :D

Robika adatai:
BPD:75mm
THQ:78mm
és nem működött az új UH-ás gép,csak a régi voltak ezren,mert délelőtt bedöglött a rendszer,így doki bácsi most sietett :(
3hét múlva megyek újra

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, Robika is növöget :D Bizti, hogy június 20-ra?... Vonalzóink szerint 1 nappal idősebbek vagytok, de én június 14-re vagyok kiírva... Bár nálatok volt egy egy hetes elszámolás, vagy ilyesmi, ha jól emléxem...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Balwin! Igaz, nem mostani téma, de én pont az ellenkezőjét gondolom annak mint Judit (bbj)! Bocsi Judit... Szóval a kisbabának és persze nekem is kell a mindennapi vagy legalábbis a rendszeres séte. Így ha esik. ha fúj, ha meleg van, ha lusta dög vagyok, akkor is neki kell indulni, és el kell menni az ebédért. Még a kérdésed előtt elgondolkodtam rajta, hogyha nem lenne az ebéd, akkor jónéhányszor biztos nem mentünk volna le. Nekünk egyébként bejön az iskolás koszt. Ezen a házhoz hozatóson is gondolkodtunk, de párom munkahelyén néhányszor kipróbálta (hogy melyik fajtát nem tudom), és nem volt odáig érte. Itt meg akkora adagot adnak 430 Ft-ért, hogy ketten esszük.

Én sem akarok túlságosan okoskodni, de akkor szeretik időre hazaengedni a babákat, ha születési súlyuk 10%-nál kevesebbet "fogynak".

Nóri! Én is magam mellé vettem Balázst a kórházban éjjel-nappal, mert a kis kocsiban ordított. Senki nem szólt érte. Egyszer szóltak rám, hogy ne járkáljak a kicsivel az ölemben, mert megszédülhetek. De ezt se útszéli stílusban adták elő. Vagy én nem veszem fel a beszólásokat, vagy mázlim volt, vagy nem tudom...

Méhösszehúzódásokat én is érzetem szoptatás alatt, nem kellemes dolog.

Na töltögetek át képeket a gépre, aztán kicsinyítek.

Sziasztok!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


balwin!
Ja legutóbb így számolt ki a védőnő,de ahogy néztem te már ezen a héten töltöd a 31.hetet én meg végülis most töltöm a 30.-at!

Mondta a doki bácsi,hogy júliustól hozzák be ezt a fizetős rendszert,így közölte hogy mindenképpen szülünk júniusban

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Katlina!
Pontosan mit is kell júliustól kifizetni? Azt a 86.000.- ot amit tájékoztató jelleggel megkaptunk? Ha jól értem akkor innentől nem lehet majd a választott orvosnál szülni,csak ha a dokit is meg a kórházi ellátást kifizetjük?????????

Ó Olga!
Hogy telik az idő......el sem hiszem,most voltál szülni! Balázs változatlanul édes,mint akkor!! A tojásos képek! :lol: :lol: :lol: Hát nagyon büszkék lehettek a kisfiatokra!!!

Balwin!
Megnéztem az oldalt,nagyon jó,hasznos dolgokat találtam rajta!! kicsit humánus módon tudja az ember ebből a szemszögből a sírást felfogni. Köszi!
Szerinem ezzel a szülés utáni rácuppanással nem lesz gond,ahogy a férjem hozta Nimródot ő is azonnal rámcsatlakozott.Nem is nagyon kereste a cicit,azonnal szopizott!!! Ez szerintem ösztönös teljesen!

DE!
Nem tudom eldönteni hg akkor most mi hasfájósak vagyunk-e....
Szopi után büfizünk és ilyenkor Nimi nem elalszik hanem ellenkezőleg igen is kinyílik a kis csipája és elalvás előtt mindig sír!!!!! Kivétel nélkül! Este ez még fokozottabb,sokszor vígasztalhatatlan (még ha magunk mellé vesszük sem használ) Nappal úgyahogy meg tudom vígsztalni,de este nem. Tegnap is 0-4 óráig nyomtuk!!!!! A héten adtam neki Espumisant,vagy nem hatott vagy más a baja mert akkor is a helyzet változatlan. Próbáljuk az Infacolt? Vagy tud valaki valamit hg esetleg mi más lehet? Kaptam olyan infót is hg felcseréli a nappalt az éjszakával....jó de miért nem lehet megvígazstalni? Mindez majd elmúlik?
Na ez nem vígasz... :roll: Ja próbáltuk a cumit is,nem nagyon köti le....

fanna3
 
 


Az egyik próbálkozás.........nem túl lelkes Édesem..... :? Kép

Kép

fanna3
 
 


fanna!
Igen júliustól mindenért fizetni kell ha valakinek fogadott orvosa van!


Kép
pocakos kép :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Jajjj, naon cukik a babucik! :lol Anyukák, rakhatnátok fel sűrűbben képeket :D

Katlina, egy hét nem nagyon számít, még fekhetünk egy szobában :wink: Majd a gyerkőcök eldöntik.

Fanna, nem az egészet kell kifizetni, "csak" a harmadát :? Ezt hívják részleges térítési díjnak. Összege: a kórházi ktg-ek 1/3-a, de maximum 100.000.-. Állítólag természetes szülésnél kb. 25.000-re, császárnál 52.000-re lehet majd számítani. Ezt kell leperkálni július 1-től a kórház részére, ha nem az éppen ügyeletes dokinál és/vagy szülésznőnél szülsz. Remélem tényleg "csak" július 1-től, mert elvileg a kórházak már most is alkalmazhatnák ezt a rendszert. Bízom benne, hogy a Hetényi nem teszi...
Swen, neked ugye még nem kellett fizetni? :)

Fanna, még egy olvasmány... :oops: Van egy könyv, én még nem olvastam (de meg fogom venni), szóval láttatlanban "ajánlom": Tracy Hogg: A Suttogó titkai 1. - A csecsemő gondozása és nevelése. Az anyukák szinte Bibliaként emlegetik, és ha csak a fele igaz annak, amiket írnak/mondanak róla, akkor már megérte :)
Berakok egy linket, ahol le van írva a tartalma:

Suttogó

Bocs, hogy mindig ilyen hülyeségeket írkálok, de én még csak a neten, könyvekben olvasott ismeretekre tudok támaszkodni :oops: Igazi segítség úgyis a saját tapasztalat, meg a gyakorló anyukák véleménye :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin! Most az Alexandra kiadónál kedvezmény is van a könyvre!!
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... ook#Result
Nem is kevés...

Fanna! Lilcsi is iszonyú hasfájós volt, de az esti fürdés mindig megnyugtatta. Ezt is mondták, hogy próbáljak meleg pelenkát a pocakra tenni. Szóval a meleg víz nálunk bejött. Meg még a krém. A DM-ben vettem egyszer ilyen ánizsos krémet, direkte hasfájós babának masszírozni. Na, az is jó volt még.
Védőnő nem jár felétek? Nem mond semmit? Ki az orvosotok?

Olga! Szép babát tojt a húsvéti nyuszitok! :lol:
Hát engem lazán lecseszett az a csecsemős, mert hogy betakarom a babát és megfullad. Ki is vette mellőlem.

Ebédért én is szeretek eljárni. Meg legalább más emberekkel is találkozok akkor. Most pl. húsvét hétfőn ki sem dugtuk az orrunkat szégyenszemre :cry: ! Nyűgös is volt Lilcsi, hiányzott neki a kilóméter.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Na megpróbálkozok egy szüléstörténettel.

Azt tudjátok, hogy hétfőn, azaz április 2-án voltam dokinál, akkor NST-t csináltak meg megvizsgált, s közölte, hogy 4-én mindenképp lesz amnio. Nagyon szerettem volna ha természetesn indulnak be a dolgok, de már hétfő este ott tartottam, hogy csak legyünk túl rajta. Vasárnap hajnalban elkezdett távozni a nyákdugó, onnantól folyamatosan jött, de szülésnek semmi jele sem volt még szerda reggel sem, amikor elindultunk a férjemmel a kórházba. Minden cuccot vittünk, mert tudtam, hogy a dokim beindítja a dolgokat akkor is, ha nincs semmi gond. Olyan kilenc óra felé csinált egy amniot, s mondta hogy picit zöld a víz, úgyhogy nem enged haza, szülünk. Ennek akkor már tényleg szívből örültem, ujjongva tájékoztattam a férjem a folyosón, hogy végre találkozunk Enikével! Fölmentünk a szülőszobára, felvették az adatokat, előkészítettek, megkaptam a beöntést. Hála az égnek most az is egész tűrhető volt, az első alkalommal iszonyúan fájt ahogy bedugták a csövet, úgyhogy eléggé rettegtem a dologtól, de szerencsére feleslegesen. Utána jött a dokim, burkot repesztett, ebből annyit éreztem, hogy egyszercsak folyni kezdett a magzatvíz. Aztán átkisértek az apásszülésre kijelölt ágyhoz, ahol bekötötték az oxitocint. Ekkor feküdtem az ágyon, s a szülésznő szólt a férjemnek, hogy bejöhet. Itt teljesen magunkra hagytak minket, úgyhogy nagyon jól elbeszélgettünk, vártuk a fejleményeket, a férjem nevettetett és fényképezett, úgyhogy alapból nagyon jó hangulatban voltunk. 10.19-kor kötötték be az oxitocint, s kb. 20 perc elteltével kezdődtek a fájások. Ezek még olyan tompa és ritka fájások voltak, majd szépen fokozatosan kezdtek sűrűsödni és erősödni. Néha ránknézett a szülésznő, megkérdezte hogy állunk, jönnek-e a fájások, hány percesek, de egyébként olyan bensőséges kettesben voltunk apával. Kértem, hogy hagy álljak fel, mert már erősebbek lettek a fájások, s éreztem, hogy állva vagy guggolva sokkal elviselhetőbb lenne a dolog. Nagyon kedvesen segített a szülésznő, rakott a talpam alá egy lepedőt, így azon láttam mikor folyik a vizem és az milyen. Közben meg végig rajtam volt az NST, így figyelhettük Enikét is. Az erősebb fájásokba nagyon jól esett jól beleguggolni, éreztem, hogy akkor a tágulás is jobban megy. Biztos hihetetlennek hangzik, de szabályszerűen élveztem a fájásokat, mert tudtam hogy mindegyik közelebb visz Enikéhez, s boldog voltam, hogy végre megkezdődött a kislányunk világra jövetele. KÉsőbb a szülésznő áthozta a labdát, ami kifejezetten nagyon jó volt vajúdás közben, még a tényleg erős fájások alatt is sikerült ellazítani. Néha bekukkantott a dokim is, ellenőrizte a méhszájat, s mondta hogy kora délutánra baba lesz. Emlékszem megkérdeztem, hogy meddig kell megszületnie, hogy már ez a nap is beleszámítson a benn tartózkodásba, mire közölték, hogy 16. óráig, úgyhogy biztattam Enikét, hogy akkor húzzunk bele. Olyan 14 óra körülre lettek két-három perces fájásaim, amik alatt bizony már nagyon erősen szorítottam a férjem kezét. Felfektettek a szülőágyra, de az annyira rossz volt, fekve elviselni a fájásokat, hogy inkább újra felálltam és a labdára ültem. Néhány perc múlva éreztem, hogy nyomnom kell, úgyhogy a férjem szólt a szülésznőnek, az a dokinak, aki megvizsgált, s mondta hogy itt bizony tényleg jön a baba. Lecsúsztattak az ágy végére, a férjem fogta a kezem, s végre megkaptam az "engedélyt", hogyha jön a fájás nyomhatok. Minden erőmet beleadtam, szépen lassan, fokozatosan nyomtam és nyomtam, s a harmadik nyomásra meg is lett Enike! Vágni nem kellett, néhány belső horzsolásom volt, amit egy kivehető, meg kettő felszívódó öltéssel varrt össze a doki. Óriási élmény volt, hogy most abszolút éreztem, ahogy a baba halad lejjebb és lejjebb, s ahogy kicsusszant, egyszerűen megszűnt minden fájdalom, s hallottam, amint felsír, s kiabált a drágám rendületlenül! Még olyan mázosan odatették a hasamra, s már ekkor nem tudtam betelni a látvánnyal. Aztán a babát elvitték rendberakni, a férjem persze ment a lányával nagy büszkén, engem rendbe raktak, majd egy csodás két órás együttlét következett. Apával csak néztük a pici lányunk, s nem tudtunk betelni vele! Na azóta sem... Összefoglalva egy nagyon bensőséges szülésünk volt, ahol szinte végig kettesben voltunk apával. S nagyon jó volt a fokozatosság, s hogy végig kontrolláltam a testem, s emlékszem mindenre! Azért írom le ezeket, mert Botondot anno oxitocinnal kerek hatvan perc alatt szültem, de az annyira tömény fájás volt, hogy alig emlékszem valamire.

Mint írtam Enike már akkor ügyesen szopizott, s tartja is magát ehhez. Az itthonlét egyre jobban alakul, eddig eszik és alszik, egyre több időt hagyva a szopik között. Tegnap már fél háromtól aludt reggel hétig!!!!! Igaz előtte éjszaka meg másfél óránként keltünk.
Botond óvatosan közelít a kistesóhoz. Ketózdetben meg sem akarta nézni, ma már eljutottunk a simizésig, na azóta ezt abba sem akarja hagyni. Egyébként nem féltékeny, hagyja a szopikat, simán elviseli hogy felvegyem stb. viszont annyira anyás, hogy csak velem hajlandó menni bárhová. Így inkább Enikét hagyom az apjára -persze egy kiadós szopi után- mi meg a kisfiammal játszóterezünk. Egyébként ez nekem is olyan jó kikapcsolódás.

Hát most ennyit, később igyekszem bekapcsolódni, s reagálni mindenre és mindenkire!!!!

Pocakosoknak további boldog babavárást, anyukáknak meg nyugodt és hosszú éjszakákat és boldog babákat!!!!

Ja! A szülésznőt nem tudom hogy hívják, de tényleg annyira rendes volt. Betti biztos tud segíteni, olyan jó negyvenes nő, s valami bőrhiba folytán a szája körül olyan világosabb folt van!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Swen! Örülök, hogy ilyen szép élmény volt maga a szülés folyamata is neked! Bocs a kérdésért, de az újságban olvastam a bébi vezetéknevét: Ali. Ez elég külföldiesen hangzik. Jól gondolom, vagy nem?

Most egy kicsit össze-vissza fogok írni, mert a bébi az ölemben van. Tehát az Espumisan és Infacol is 3-4 nap alatt fejti ki áldásos hatását. Nekünk hál' Isten az Infacol bejött.
A suttogót nekem is kölcsönadta sógornőm, de kb. 1*nyitottam ki, nekem akkor nem tetszett. Na, erőt veszek magamon és visszakérem.

Katlina! Szép kismama vagy! A terhességi hetet nekem is elszámolták, ezért a szülés várható idejétől visszafelé beírtam a heteket a naptárba, és szépen ki is jöttek a hetek.

Anna! Nagyon szép Nimi! Olyan férfias jelenség már is!
Eleinte Balázs is ezt csinálta. Evés után nem aludt, csak ordítás. Szerintem nekünk segített az Infacol és a Nóri által említett Babamasszázs krém. A lábkörzés csak egyszer jött be, mert egyébként feszítette magát a bébi. Meg persze szoktatni kell a babát is aludni.

Ajaj, hiszti kezdődik.

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Katlina!

Nagyon szépek vagytok!

Szülés előtt álló kismamik: nekem azt mondta a nő dokim, hogy aki július előtt, már három hónapos igazolt terhesgondozásban van, annak nem kell fizetni a szülésért. Aki július után esik teherbe, vagy tölti a 12 hetet annak kell megfizetni a kórházi ellátás, beavatkozás 30 %-át, de legfeljebb a már Balwin által említett összeget.
Az a rossz, hogy nincsenek világos infók a köztudatban, csak hergelik a népet a félinformációkkal!

Swen! A labdára én is esküszök, szeretnék megint labdán vajúdni!
Amikor Imikét szültem, teltház volt a szülőszobán, így mi már kiszorultunk a papás ágyról, a mellette lévőn szültem. Mivel sokan voltunk nem lehetett sétálnom, pedig Ancsival, olyan jó volt, hogy grasszálhattam keresztül kasul a szülőszobán! Volt egy takarító néni, aki mindig kérdezgette, hogy érzem magam. Na és volt egy orvos is, aki csak úgy betévedt a szülőszobára, amikor én éppen ak aktuális körömet futottam, és azt mondta, hogy kitartás, már nemsoká meglesz a baba. Olyan jól esett a biztatása.
Nekem Ancsikával a Szénási Adrienn volt a szülésznőm, de ő már nem dolgozik itt.
Majd még folytatom, csak megjött a nagymamám.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Olga!
Balázs nagyon édi, ahogy mosolyog a tojival! És látom, az infacolt is úgy nézi, mintha mindjárt meg akarná kaparintani, és behamizni. Végül is jót tesz a pocakjukkal. Mi még egyet veszünk, aztán sztem abbahagyhatjuk. Hogyan alakulnak az éjszakáitok?

Swen!
Örülök, hogy szép emléked marad a szülésről. Most én is éreztem azt, hogy szinte centiről centire kijjebb kerül a baba, de gondolom ez már a tapasztalat. Nekem is voltak szopi közben nem túl kellemes méhösszehúzódásaim, és én is azt hallottam, hogy minél többet szül valaki, annál jobban fáj, hát nem tom!

Katlina!
Nagyon szép kis poci!

Fanna!
Nimike tiszta szem! Nálunk Leti az első próbálkozás után kiköpte a cumit, mire Gréti rászólt, hogy azt nem szabad. Na, azóta cumizunk. Grétivel nem tudom, hány fajtát vettünk mire ráakadtunk a megfelelőre. Nálunk a kerek, gumi jön be, mint ami annak idején nekünk is volt. Talán azért, mert a lányok úgy gondolták, hogy az hasonlított a legjobban anya cicijéhez, gondolok itt formára, meg puhaságra.

Na megyek, költöm Letit megyünk szurira, majd jövök néhány képpel, meg a friss méretekkel!

Sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Na sziasztok, megint én vagyok.
Voltunk dokinéninél, megkaptuk az első szurinkat. Habár Leti végigaludta az egészet, csak a szurinál volt egy kis elkeseredés!
A súlyunk nagyon szépen alakul: 4050 g, a hosszunk pedig 52 cm.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Halihó!

Én is teszek fel képeket a gyerkőcökről, bár ezek nem most készültek. Lehet, hogy már némelyiket láttátok... :oops:

Kép
A két tesó.
Kép
Ancsi
Kép
Imike
Kép
Én

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hú de eltűnt mindenki!
Nem csoda, hiszen itt a jó idő! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildikó! Ne csodálkozz!! Tavaly is ez volt már, mikor jó idő lett!! Kihalt a topik...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Mindenki olvasó üzemmódban van :wink:

Elin, megnéztem, tényleg nagyon leengedték az árát :)

Ildi, iwiw-ről ösmerős némely kép, de nem baj, pakolhatsz még magatokról ide is :D Szép gyerkőceid vannak!

Elkészült a babaszoba festése! :D Nálunk most csak ennyi történt... Ha berendeztük, akkor rakok fel róla képet :)

OFF: Gratula az Olajnak a kupagyőzelemhez! :wink: Bocsi, nem bírtam megállni :oops: ON.

A 32. hetet tapossuk...te jó ég!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasz!:)

Nem is igaz én idebent "tespedek", egyedül még nem tudunk lemenni kocsizni mert annyira nem vagyok formában hg azt is lecipeljem. Bár mennék!!!!!
Jönnek még a látogatók ezerrel,kis nyugalmat szeretnék már!! Na!! Azért nem írtam.

Mindenki!!!??? Hol vagytok??
Akkor legközelebb majd ősszel beszélgetünk :?: :roll: :?:

Ja úgy tűnik a sírás oka az éhség volt,adom a fagyóból a tejet a védőnő tanácsára,csak már kevés van! :cry: :cry: Meg adagolom az Infacolt és hurrá nincs annyi bömbi!!! De lehet jövőhéttől plusz anyatejpótlásra lesz szükség. Tudom nincs miért,na de olyan sírhatnékom van ezen.....azt szeretném hg csak az én tejemet szopizza...jó muszály,hülye vagyok!

Szép napot! :P

fanna3
 
 


Fanna!

Bizti a pótlás? Nem termelődik elég? Lehet, hogy a látogatók zavarnak? Kitől fogod hordani?
Hú mennyi kérdés! :roll:

Mi ma tapétáztunk a fiúk szobájában. Aztán jön a festés, padlószőnyeg lerakás, és érkezik Petike!

Balwin, mi meg már a 34. hétbe léptünk, már vagy egy hete minden éjszaka szülök, alig tudok elaludni, csak forgolódok. Pedig én igazán tudom mire számíthatok, de mégis bennem van a félsz!


Fanna kitartás!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: