Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

elnézést, hogy belekontárkodom az írásaitokba, de maradt meg elevit magzatvédő vitaminom és meg szeretnék válni tőle.

ha valakit érdekel kérem írjon: toth.k@gawab.com

kriszta

még egyszer elnézést kérek
szedo
 
 


Szia Esbib!
Köszi az infot. Holnap megyek a kórházba UH-ra, megpróbálom Garáné Magdit megkeresni.
Esetleg élménybeszámolót tudnál írni, ha nem vagyok túl indiszkrét? Nekem az első bébi és kezdek parázni (beöntés, gátmetszés stb.....) vagy nem ragaszkodnak ezekhez a dolgokhoz? Mennyire rugalmasak?

Köszi
Helga 32+3

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Magdi a szüléselőkészítő tanfolyamon lett nagyon szimpatikus, ő mutatta be a szülőszobákat! Aztán megkerestem, és megkértem, hogy legyen segítségemre a szülésnél. Elég félénk vagyok, nehezen ment csak úgy odamenni valakihez és a segítségét kérni, de megérte. Azonnal elvállalt, összetegeződtünk és onnantól minden vizsgálatnál ő kalauzolt végéig. Az NST-t végigülte vele, sokat viccelődtünk, nagyokat nevettünk. Sokszor voltunk szülés előtt is a szülőszobán, nézelődtünk, barátkoztunk a hellyel. Minden megbeszéltünk, mikor mit fogok érezni, mikor kell elindul, stb.
Amikor eljött a nagy nap, reggel csak NST-re mentünk, de aztán inkább benn maradtunk szülni. 12 órán keresztül vajudtam, nagyon fájt. A fájások közti szünetekben mindig nagyokat nevettünk a "nyomoromon". Magdi csak velem foglalkozott, minden kívánságomat teljesítette. Én kértem a beöntést és a borotválást is, hiszen szerintem ilyenkor nagyon fontos a tiszta sebterület. De ha te nem akarod, akkor nem kötelező. Én jobban érezetem magam "tisztán", és iagzán nem egy nagy dolog.
Aztán lehetett a kádban ejtőzni, labdán ücsörögni, mászkálni, tévézni.
A vége felé már nagyon nehezen tartottam magam, csak nyöszörögtem (szegény párom ekkor már nem viccelődött!), a doki kért, hogy menjünk át a rendes szülőágyra, mert ahol vajudtam csak franciágy volt. Mondtam neki, hogy én innen egy tapodtat sem mozdulok, úgyhogy rögtönöztek szülőágyat, mindenfélével feltámogattak, kitámasztottak és ott szültem a franciágyon. Sajnos gátmetszésre mindkét esetben szükség volt, pedig Magdi hosszasan alkalmazott gátvédelmet. Egyébként csodálatos volt , amikor kibújt a baba, akkor minden fájdalom elmúlt. Azért írtam csak egy szülést, mert mindkettő tökegyforma volt, csak a végeredmény más, egy fiú és másfél év múlva egy kislány.

Semmi nem kötelező és minden értünk történik. Nem éreztem magam egyáltalán kiszolgáltatottnak, mert mindent megbeszéltünk.

Nyugodtan kérdezz, ha valami még érdekel. Olyan csodálatos élmény volt, hogy nagyon szívesen mesélek róla.

Hol tartasz? Hányadik hétnél?

Szia
Esbib
esbib
 
 

 
 

Szia Esbib! Köszi!

33.hetet tapossuk, hivatalosan április 24-re vagyunk "kiírva". Magdival telefonon tudtam beszélni,23-án megyek UH-ra, előtte találkozunk. Köszi még egyszer, hogy leírad élményeidet.
Szerintem még foglak zaklatni kérdéseimmel!!!

Szia
Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Sziasztok!

Most vagyok a 26.hétben. Én is gondolkozom már a szülés felől, vacillálok Varga Ildikó és Magdi között, június elején-közepén esedékes a nagy esemény. László dokinak teljesen mindegy, melyiket választom? Azt már tudom, hogy előre kérem az EDA-t.

Sajnos nem teljesen problémamentes a dolog, múlt szerdán görcsökkel bevitt a férjem este a kórházba, ahol Kardos doktor kontrakciókat látott, kaptam szurit, azóta itthon fekvés és gyógyszert szedek. Úgyhogy végülis azt hiszem, nem baj, ha már foglalkoztat a szülés, persze ne legyen ez 32-36.hétnél előbb...

Még egy kérdésem van: a 3. esedékes kötelező UH-t hanyadik héten szokták itt végezni? Régen láttam már a kislányomat, jó lenne tudni, hogy szépen fejlődik-e...

Norka (25+3)
s_norka
 
 


Sziasztok!
Gwini kérdésére szeretnék válaszolni, mert én Tóth Ferencné Móni-t (szülésznő) nagyon régóta ismerem (bár én még nem szültem), emberileg és munkájában is nagyon rendes, lelkiismeretes, mindenkinek tudom ajánlani...
galócka
 
 


Szia Norka!
Én a 32.héten voltam a kötelező UH-n, de szerintem László dokival beszéld meg, hogy mit javasol. Én Magdival találkozom 23-án, akkor kell visszamennem kontroll UH-ra, mert a bébi veséjén látott vmit a dr., persze ne ijedjek meg!!

Helga
33+2

Kép

Kép
hel29
 
 


Sziasztok!

Gwini!
Én Urbancsek dr-nak köszönhetem, hogy egyáltalán megfogant a lányom, nem beszélve a veszélyeztetett terhességről, amit 39. hétig sikerült hordani és egészséges a gyermekem! Csak ajánlani tudom!
Akárcsak Gara Magdit, aki a választott szülésznőm volt. Hihetetlen humora van, nagyon odafigyel mindenre. Azonnal észrevette a reggeli NST-nél, hogy nem szabad hazaengednie, pedig a fájások csak du. 3-kor indultak és valóban aznap már 6-kor meg is szültem! Én kértem beöntést és úgy gondolom nagyon jól tettem, ahogy Esbib is írta, jobb "tisztán" a szülőágyra kerülni.
Nekem vajúdásnál nagyon bevált a bordásfal és a kád, de érdemes mindent kipróbálni, mert nem tudhatod, hogy éppen mi fogja elviselhetőbbé tenni a vajúdást. Magdi ebben szintén nagyon partner!

Brahyka
brahyka
 
 


Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Keressük az Év Bábáját
Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:
Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beküldött adatokat bizalmasan kezeljük, senkinek nem adjuk át.
nováky_rita
 
 


Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Keressük az Év Bábáját
Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:
Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beküldött adatokat bizalmasan kezeljük, senkinek nem adjuk át.
nováky_rita
 
 


sziasztok!Én Tóthné Mónikánál szültam 3 éve!Nagyon jo szakkember és nagyon ügyes ,figyelmes segitökész.Én öt szivböl ajánlom mindenkinek,mert ha öt választjátok egy igazi élmény lesz nektek a szülés!
viki_
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Polgár Zoltán doktort? Vagy van tapasztalatotok vele kapcsolatban (szülés, terhesgondozás, stb.)
Nagyon köszi előre is!
rittus
 
 


Sziasztok!

Én Garáné Paár Magdikánál szültem a kisfiamat tavaly, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Mindenben a segítségemre volt még ha szabadnapja volt akkor is bejött megcsinálni az NST-t, tiszta szív és lélek ember és tényleg nagyon profi.
A következő babánknál is Õt fogom megkérni fogadott szülésznőnekKép

Mindegyikőtöknek kívánok panasz mentes terhességet és egészséges kis babát (vagy akár többet is).

Andi

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
andi73
 
 


szia Rittus

én tavaly áprilisban szültem a Polgár doktornál.nekem a családom nő tagjai mind hozzá járnak, én is már 15éve ugyhogy én csak ajánlani tudom.nekem nagyon szimpatikus ember, ugyan nem tul bőbeszédű,de én pont ezt szeretem benne.a fontos dolgokat elmondja, ha volt kérdésem természetesen azt is megbeszéltük.persze minden ember más,lehet hogy van aki azt szereti ha körbeajnározza az orvos,de én meg pont azt nem szeretem amikor már fáj a szám mert mosolyogva bologatok miközben az orvos még akkor is magyaráz amikor már kifelé tartok.ilyenkor nekem csak az az egy érzés van bennem hogy azért ilyen hű de kedves mert tudja hogy a végén pénzt fogsz adni.én csak a lényeget szeretem hallani mézesmázos körités nélkül és ő pont ilyen.a terhesség és a szülés alatt is kedves és segitőkész volt, pont olyan ami nekem tökéletesen megfelelt.végül császárral született meg a lányom.amikor már otthon voltunk, lett egy kis gond a sebemmel, ezért jópár alkalommal hivtam telefonon, volt hogy este felé is és soha nem éreztem a hangján hogy máshova kivánna, mindig türelmesen válaszolt. egyszoval ha nála készülsz szülni én csak ajánlani tudom szerintem nagyon jo orvos.

na puszi
gabi
lil01
 
 


Sziasztok ! Én egy 16. hétben lévő kismama vagyok, ajánlották válasszak orvost és szülésznőt is. Szerintetek fontos e? Ha igen akkor én Nyitrai doktort ismerem szerintetek érdemes lenne őt megfogadnom és kit ajánlanátok szülésznőmnek ?
gabus03
 
 


Sziasztok!


Nem a témához kapcsolódik de hátha érdekel valakit: Szombaton /március 25-én/ Baba-börze lesz a BNV A pavilonjában.
katusoksi
 
 


Gabus szió!

Nyitrainál én is voltam,bár nekem nem volt szimpi,hogy előre közölte mennyiért vállal szülést.
..én maradtam a Szécshényinél.Mikor őt megkérdeztem,hogy elvállal e,csak annyit mondott mosolyogva,hogy hát persze.Szóval nem az volt a válasz,hogy persze,de ennyi és ennyi lesz....(Nitrai ezt mondta).Na mindegy,nekem ez a véleményem.
Szülésznőt szerintem érdemes fogadni,nekem Tóthné Varga Ildikó volt.Hihetetlenül kedves volt,és tök közel lakik a kórházhoz,szóval bármikor "rendelkezésedre" áll Kép)

puszika

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Nórci, sziasztok!
Eltüntem, ugyanis a kislányom a 37. héten úgy döntött, hogy nem vár tovább. Szóval március 5-én megszületett. Igazából tegnapra voltam kiírva :-)) Nekem a Dr. Gyopár Ernő az orvosom és volt fogadott szülésznőm, Deákné Nyirkos Zsuzsa. Nagyon örülök, hogy velük szültem!!! Aznap volt az a nagy havazás, ezért a szülőszobán "telt ház" volt. Így jó volt, hogy van fogadott szülésznőm, mert ő végig bent volt velem. Én is kaptam epidurálist és nagyon sokat segített, nem bántam meg.
Ildi
p_ildi
 
 


Szia Gabus! Ird meg az email cimedet és irok neked privit a kérdéseddel kapcsolatosan!

szia
kriszta82
 
 


Szia Kriszta82!!


Az email cimem:alma0527@freemail.hu
Várom hogy irj!Elöre is kösszi!

szia!!
gabus03
 
 


Sziasztok nem baj ha csatlakozom?? Én a Szécsényi dokihoz járok, szerintem nagyon rendes egy emberke. Bár most a Dévai intézetbe járok meddőségi kezelésre, de ha összejön a baba, akkor visszamegyek Sz. dokihoz.
Én a magánrendelőjébe is járok, és szerintem elég korrekt árai vannak. Pl láttam, hogy egy szülés 60e.-Ft nála.

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Ildi!
Gratulálok a lányodhoz, ha tudsz rakj fel képeket. Légyszi!!!Kép

Üdv Ági!
Nekem László Ádám a doktorom, de mi is lombikoztunk, igaz mi a Kaáliban "csináltattuk" a lányunkat. Ha nem probléma megírod, hogy miért kell meddőségibe járnotok.

sziasztok
Helga
36+4

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga! Nem gond. Valami miatt 5 éve nem jött össze a baba, pedíg mind a kettőnknél rendben volt minden. Most meg várakozunk, hogy a 21.-i inszeminációnak mi az eredménye.
Nálatok mi volt a gond??

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Ági!
Nálunk a férjem kiskatonáival van probléma, kevesen vannak! Mikor tesztelhetsz vagy vérvételre kell menni? Szorítok ezerrel!!!Kép
Mi ma voltunk a kórházban NST-n, de még nem szülünk!
Helga
37+1

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga! Hát sajnos a hétvégén tesztelnem kellett, de negatív lett az eredmény. Mert szombat este csalánkiütést kaptam valamitől, és tegnap éjjel csak úgy tudtak valami gyóghyszert adni, ha nem vagyok terhes. Idézőjelben mondom, hogy szerencs, hogy nem vagyok az, mert az éjjel majdnem megbolondultam annyirra viszkedtem, lés hajnali háromkor mentünk el az István korházba a bőrgyógyászat ügyeletére. Hát ez történt, majd a következő sikerül.
Kitartás nemsokára a kezedben tarthatod a kis lurkót!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Hel29!

Ugye milyen aranyos Magdika(szülésznő)!!!!
Meglátod, hogy milyen sokat fog segíteni a szülésnél is Neked!!!!

Sok sikert mindannyiotoknak!!!!

Andi

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
andi73
 
 


Ági!
Nagyon sajnálom! A következő inszem lesz vagy lombikoztok?
Andi!
Nekem nagyon szimpatikus Magdi is és László doktor is. Ma néztem meg a szülőszobákat és a fizetős szobákat, de nagyon tetszik eddig minden. Nálad mennyire volt "alternatív" a szülés? Ha nem okoz problémát leírod a történeteteket? Most falom a szüléssel kapcsolatos infokat!
Köszi!
Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


A következő is inszem lesz szerintem. De csak holnap beszélek a dokival. Úgyhogy annyira még nem tudom, de mivel nincs nagy gond nálunk, ezért gondolom, hogy inszem lesz megint.

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Helga!

Én túlhordtam a kis manómat, ezért be kellett feküdnöm a kórházba már a szülés előtt.
Oxitocin terhelést csináltak és ennek hatására megjöttek a fájások és elfolyt a magzatvíz.
Én kipróbáltam a labdát és a kádat is(Magdika mondta, hogy mikor mit javasol és meg szépen hallgattam rá).
A szülés 4 óra 20 perc alatt lezajlott. Nem mondom, hogy nem fáj de ki lehet bírni.
Kis manót megvizsgálták addig engem is szépen összevarrt az orvosom (ezt is ki lehet bírni).
A szülésnél egyszer sem ordítottam csak arra gondoltam, hogy nemsokára a kezembe foghatom a kisfiamatKép Szerintem a párod is menjen be a szülőszobára ha lehetséges, nekem sokat jelentett az is, hogy a férjem is bent volt velem.
Bocsi, hogy csak ennyit írok, de a pici mellett szerintem neked sem lesz sok időd írogatni. Nyugodtan kérdezz ha tudok válaszolok.
Fizetős szobába menjél szerintem, ha van rá módod.

És a legfontosabb próbálj piheni sokat, hogy legyen erőd a szüléshez, na meg a szülés után már nem nagyon tudsz majd aludni.

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
andi73
 
 


Mindenkinek köszi az infókat. Én maradok Tóthné Mónikánál, mert nagyon rendes és mindenben segít, akárcsak az Urbancsek doktor.

Andi! Akkor te nem kaptál EDA-t? És valami mást? Én sem szeretnék semmit. Remélem kibírom nélkülük.
Én is fizetős szobába szeretnék menni. Hány éjszakát kell bent lenni? Mennyibe kerül?
Köszi: Móni

gwini
 
 


Szia Gwini!

Nem kaptam, mert nem is kértem Ne félj ki lehet bírni, tudom én már könnyen beszélekKép
A két ágyas 4.500,- Ft/nap. Szerintem a két ágyas jobb, mert ha esetleg valami gond lenne a szobatársad tud segítséget kérni neked. Én szombaton szültem és kedden jöhetünk haza a manóvalKép

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
andi73
 
 


Szia Andi!

Akkor szombattól keddig hányszor 4500.-at kellett fizetned? 3x vagy 4x? Éjszakákat kell fizetni?
És mikor kellett kifizetni? Amikor hazajöttetek?

gwini
 
 


Sziasztok,

László dokitól tegnap kaptam az infót, hogy az anesztes osztály beszüntette az EDA-t és mire szülök (június közepe), nem valószínű, hogy újra lesz. Kép
Van egyáltalán egyéb fájdalomcsillapítási eljárás ott?

Nóra
s_norka
 
 


Szia Nóra!

Én is így tudom hogy nincs EDA. Az én dokim azt mondta ,hogy van egy injekció, amit 3-4 ujjnyinál adnak be és valamennyire csökkenti a fájdalmat és meggyorsítja a szülés végét. A neve: Contromal. Én utána is néztem a google-ban és tényleg jónak tűnik.Mondjuk én egyébként sem szerettem volna EDA-t.

gwini
 
 


Gwini,

köszi az infót, úgyis 2-3 héten belül felhívjuk Magdit, és tájékozódom tőle is.
Csak az a baj, hogy a 3-4 ujjnyiig is el kell vergődni valahogy .... Kép Kép Magamat ismerve, végig a kádban fogok akkor ülni, a mensis görcsrohamaimat is nagyon sokszor ott vészeltem át kamaszkoromban. Remélem, hagyni fogják. Nekem a meleg víz nagyon sokat segít.
s_norka
 
 


Szia Gwini!

3*4.500,-FtKép
Az nap kell fizetni amikor haza engednek.


Szia Helga!

Azt elfejtettem írni, hogy volt borotválás és beöntés is. Nem fáj a beöntés ne félj!!!!!

Ha nem baj felteszek egy képet a kisfiamrólKép

Kép

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
andi73
 
 


Szia Nóra!

Szívesen. Képzeld nekem elvileg még 2 hetem lenne hátra, de már most 2 ujjnyira vagyok tágulva és már a nyákdugóm is elment.

Szia Andi!

Koszi az infót.Nagyon szép a kisfiad. Gratulálok hozzá!

gwini
 
 


Sziasztok!

Remélem nem gond, ha bekapcsplódok a beszélgetésbe. Én kaptam EDA-t, az én dokim az egyetlen szülész orvos, aki beadhatja. Én kértem, és rengeteget segített. A végén mondta is, hogy nem igazán bírtam volna kitolni, ha nem kapok. Persze a tolásra már úgy adagolta, hogy ne legyen hatása, így az egy az egyben éreztem. Én a sárga szobában voltam, volt fogadott szülésznőm is, illetve a férjem is bent volt. Nagyon nagy élmény volt, persze fájt, de hálás vagyok a szülésznőmnek és a dokimnak is. Én is fizetős szobában voltam, szerintem is jobb a kétágyas. De az első éjszaka egyágyasban voltam, mert csak ott volt hely. És örülök, hogy így alakult, mert így bent tudott velem aludni a férjem (ott van vendégágy). Illetve nem igazán aludtunk, mert nem bírtunk, de legalább az első éjszaka magunk voltunk a bajaimmal. Még a WC-re sem tudtam volna kimenni a segítsége nélkül (szédültem). És éjszaka már kicsoszogtunk megnézni a bébit is :-))
Nem tudom, hogy miért nem tudok képet feltölteni, de itt meg tudjátok nézni: kep.tar.hu/h-zoo
Én is szívesen válaszolok a kérdésekre, tudom, hogy milyen sokat jelent :-))


Ildi
p_ildi
 
 


Szia Gwini!
Mikorra vagy "kiírva"? Én elvileg ápr.24-re, de eldöntöttem, hogy húsvét vasárnap szülünk. Gondolom a lányomnak is lesz még ehhez hozzászólása! Én holnap megyek megint NST-re, UH-ra, dokihoz.
Lehet, hogy együtt szülünk?Kép

Andi!
Tünemény a kisfiad! Köszi a válaszokt! Már kezdek parázni!

Ildi!
Neked ki a doktorod, nekem is azt mondták, hogy nem tudnak EDA-t adni, igaz most úgy gondolom, hogy nem is szeretnék!Kép

Norka?
Mi újság? Hogy bírod?

Helga
38+0

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Én április 23-ra vagyok kiírva, de a doki szerint biztos hogy nem húzom addig. Lehet hogy már holnap nem enged haza. Neked is nyílik már a méhszájad? Nyákdugó?
Én holnap reggel 7-re megyek NST-re és a dokihoz.
A legutóbbi UH szerint ápr. 17. a szülés. Hát majd meglátjuk,mert én most is folyton keményedek.

gwini
 
 


Gwini!

Nálam még semmi jele, csak jóslófájások. Még csak a külső méhszáj mozdult vmit. Nyákdugó még "bent van"! Én holnap fél tízre megyes NST-re, 10.15-re Uh.

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

Na mi volt a tegnapi vizsgálatokon?
Nekem most alig volt fájásom és a méhszájam is csak bő 1 ujjnyi volt. Most úgy néz ki,hogy meggondolta magát a kis Nórikám. Lehet,hogy kivárja az idejét.
Egyébként én a www.csaladinet.hu-n szoktam levelezni a fórumon a 2006-os tavaszi babák között. Ott van fotóalbumom is. Ha van kedved nézz be hozzánk!

gwini
 
 


Szia Gwini!

Nálam szintén semmi jele a szülésnek. Méhszáj zárva, fájás sehol. UH-n 3400 g-ot mértek, doki szerint 3600 g körül járunk. Már nagyon szülhetnékem van, ma egész délelőtt nagyon nyűgös vagyok, és a derekam is nagyon fáj. Pénteken kell mennem legközelebb. Nektek?

Kép

Kép
hel29
 
 


Sziasztok!

Helga! Nekem a Dr. Gyopár Ernő a dokim és ő aneszteziológus is, azért adhatta be nekem. Bár nagyon én sem akartam a fájdalomcsillapítót, de nagyon jól jött.

Ildi
p_ildi
 
 


Szia Helga!

Nekünk is pénteken kell mennünk legközelebb.
Nekem is nagyon szülhetnékem van már. Mi is kb ilyen súlynál járhatunk. Neked fájt a méhszájvizsgálat?

gwini
 
 


Gwini!
Nekem nem fájt, csak egy picit kellemetlen volt. Pénteken hány órára mész?

Kép

Kép
hel29
 
 


Gwini, Helga,

szurkolok nektek a közeledő szüléshez!

Én megvagyok, most töltöm a 31.hetet, de elég érdekesen érzem magam. Nincs nagy pocim pedig (97 cm), de nehezen mozgok, mert valamiért 5 napja elkezdtek kilazulni a csípőmben a csontok, és hol jobban fáj a járás, hol kevésbé. Le is vagyok lassulva rendesen. Sok egy kicsit a magzatvizem, emiatt csütörtökön mennem kell egy kontroll Uh-ra. Két hete Bogit 2-3 héttel idősebbnek mérték... ez is furcsa volt számomra, lehet ennyit tévedni? (Utána a Praxisban csak 1 héttel nagyobbnak).

Utánanéztem a Contramal-nak, szegény apukám (rákban halt meg) azt kapott a vége felé fájdalmai csillapítására. Anyám azt mondja, az egy elég erős szer, mások szerint szülésnél nem sokat ér. A fene tudja.

Nézegettem ezeket a homeopátiás bogyókat is, meg a várandósok teakeverékét (málnalevél stb.), összevisszaság van ebben is, van ahol már a 30.héttől, van ahol csak a 35-36.héttől javasolják. Mit tudtok ezekről? Magdi szülésznő hogy áll a homeopátiához? Egyébként őt kb. 2 hét múlva fogjuk megkeresni telefonon.

Norka (30+4)
s_norka
 
 


Szia Norka!

Pihenni, pihenni, pihenni!
Mondom ezt én! Pénteken még kiruccantuk apával Ausztriába.Kép
Magdit a homeopatiáról nem kérdeztem, az az igazság, hogy én nem nagyon hiszek ezekben a bogyókban.
A kórházba kell menned UH-ra?

Helga
38+2

Kép

Kép
hel29
 
 


Szia Helga!

7-re megyünk, mert a párom utána megy dolgozni.
Neked nagy a pocid? Megrepedt? Nekem sajnos igen.
Nem is tudom hogy lányod lesz vagy fiad?

Szia Norka!

Az biztos hogy a Contramal meggyorsítja a szülés végét. Hogy mennyire csillapítja a fájdalmat, azt nem tudom.A málnalevél teát a 36. héttől lehet inni.

Móni(38+3)

gwini
 
 


Sziasztok!
Én tavaly szültem a Bajcsyban, és idén novemberben érkezik a tesó Kép
Azért írok, mert látom, hogy az EDA a téma. Én e nélkül szültem, nagyon fájt, de csodálatos élmény volt, sokáig minden este amikor lefeküdtem az emlékekkel aludtam el. Nem mondom, hogy nem kellemetlen, de ki lehet bírni a fájdalmat és a méhszájlazító szuri is nagyon sokat használ - mondjuk ezt csak a végefelé adják.
Az biztos, hogy a tesó érkezésekor sem fogok kérni fájdalomcsillapítót, már csak a babám érdekében sem.
Nekünk is volt rákos beteg a családban, Contramal-t szedett... Szerintem alaposan járjátok körül a témát és kérjétek ki gyerekorvos, de inkább neonatológus véleményét is...
Ha beveszitek a gyógyszert, ti magatoknál lesztek a gyógyszer hatása alatt? Fogtok emlékezni a legapróbb részletekre is?
Kövezzetek meg, de én biztos nem vennék be ilyen erős gyógyszert, és tudom, hogy miről beszélek, már végigcsináltam egy szülést...
További csodás babavárást és egészséges kisbabákat kívánok Nektek! Kép
Adrienn
bodris
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?