Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!

Gyors leszek és rövid: egy pár napra eltűnünk, de majd jövünk, csak győzzelek majd visszaolvsni titeket :lol:. Átmegyünk a másik nagyihoz.

Zsóka!
Olyan jót nevettem Marcin! Tündéri ez a kép!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Nóri, milyen nagy már Farkas! Hány kg? És mennyi haja van, nem semmi :D

Hát Marci meg olyan mint egy riadt eszkimó abban a cuccban :P Nagyon vagány az a dzseki, hol vettétek és mennyiért? Ez már téli dzseki, vagy csak olyan átmeneti?

Tettem fel képeket a fotóalbumba: Judy1:Zsombor alatt.

puszi
j

KépKép
judy1
 
 


Mircike, jó utat nektek! Majd jelentkezz, ha megjöttetek!
Gondolom Balát agyonkényeztetik a nagyik :D !

Judy, tündéri Zsombi, megnéztem a képeket. Látom, tetszik neki az etetőszék!
A kabi átmeneti, hűvösebb őszi időben lesz jó, van egy bélelt nacija is. A Babaszobán vettem, tehát nem új, de akitől vettem, mindig nagyon szép,tiszta rucikat árul, már többször vettem tőle, a kisfia kinőtt ruháit adogatja el. Nincs szívem többezer forintot kiadni egy gyerekruciért és hordja pár hónapig (jobb esetben). Ez a kabi újan 12000 Ft, én 1800-ért vettem :wink: .

Holnap mi sem leszünk, Apa szabadnapos, kirándulunk egyet valamerre a barátainkkal (lehet, hogy strandolunk is ).

puszi mindenkinek, Zsóka

KépKép
logi
 
 

 
 

Nem tudom, miért mircikét írtam??!! :? :roll: :idea: :?: :!:
Természetesen Timinek kívántam jó utat. BOCSI!!! :oops:
logi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Reni, köszönöm a kengyeles válaszodat :)

Zsóka, nagyon édes a Marci, de Borka a kis sztorival nagyon cuki volt :)

Mangó[/b]
mangó
 
 


Sziasztok!

Nóri! Nagyon édes Farkas, és milyen nagyot nőtt, már kész fiatalember. Az nagyon jó, hogy este leteszed és már alszik is, akkor jól kifárad napközben.

Zsóka! Marci annyira cuki a képen, tényleg úgy néz, hogy "hé, Ti meg mit nevettek?" én is jót nevettem rajta, és Nórinak is tetszett, mert rögtön vigyorogni kezdett, mikor megmutattam.

Hát remélem tényleg a foga nő Nórinak, mert akkor egyszer vége lesz ennek az ordítós korszaknak. Ha nem eszik és nem alszik, akkor nálunk az ordítás van napirenden, és mostanában már az éjszakák sem egyszerűek, nem sokat alszunk. Egy ilyen éjszaka után reggel odateszem apának egy órára és gyorsan alszom egyet (jó kis ébresztőóra :lol: ).
Puszi Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


sziasztok !!

na megjöttünk a nyaralásból.. egész kellemes idő volt, kivéve, amikor indultunk. 3 napig kint tudtunk lenni a parton, de a víz az még Schirillának is megártott volna, szóval fürdeni nekem hideg volt, de napozni lehetett.
Judy, Logi, minden előzetes parám ellenére nálunk is bejött végülis az, h. Laurának tetszett a környezetváltozás. sehol semmi nyügi :lol: , sőt...
egyébként itthon is akkor nyűgösebb, ha nem mozdulunk ki sehová. autózni és vásárolni kifejezetten szeret, nézelődik jobbra-balra.. de mégiscsak a kiságyában alszik este, ezért aggódtam az esték miatt, de mint ahogy kiderült, feleslegesen. szóval jól sikerült ez a pár nap a Tisza-tónál.

Zsófi, egy kicsit megkésve, de annál nagyobb gratula Samuhoz ! nekem nagy félelmem volt az az ominózus lefüggönyözött szülőszoba.. pont azok miatt, amiket írtál, de én szerencsére megúsztam. nem is értem, h. a XXI. szd-ban miért kell ilyen stílusban szülni, mint nagyanyáink.. persze a kérdés naiv és költői..
ki volt a szülésznő? EDA-n nem gondolkodtál akkor? egyébként nekem is mesterségesen indították, és mivel a szervezet még nincs kész önmagától a szülés folyamatára, a tágulás is nehezebb és állítólag fájdalmasabb is. na mindegy, már túl vagy rajta, és a lényeg az egészséges, csodaszép baba !

Edus, mióta vagytok és mennyi ideig lesztek Londonban? mit dolgozik kint a párod? érzékeltetek vmennyit ebből a terror riadóból pár hete? (az itthoniak aggódásán kívül?)

lenne egy kérdésem hozzátok.. Laura amióta forgatja a fejét, van, h. alágyűrődik a füle. van, h. figyelek, de van, h. későn veszem észre. nem vészesen, de már kezd neki egy kicsit elállni, amitől még könnyebben gyűrődik maga alá.. :x :? a ragtapaszt nagyon elvetemült ötletnek tartom, így jobb híján ráadtam itthonra is egy nyári sapkát.., olyasmi stílus, mint ami a vízipólósoknak van, de mivel nyaknál kötős, eléggé ódzkodom tőle amúgy.. meg ha nem muszáj ne legyen egész nap sapkában.. szóval van vmi ennél jobb ötlet v. bevállt praktikája vkinek fül-elállás megakadályozására??

Üdv,
Alon
Íme Laura a Tisza-tónál:
Kép Kép
alon
 
 


Alon! Laura csodaszép kiscsaj, és látszik, hogy nagyon bírja a sátrat!
Fül téma, szerintem ne csinálj vele semmit, nálunk is megesett,amikor forgolodnak, esznek sajnos ez adja magát, de szerintem ettől nem fog elállni a fülük. (vagy ha kezd elállni, akkor nem ettől.De másnak a véleménye engem is érdekelne erről...)
Viszont a sapka nem jó, mert nem tud hol párologtatni! Én így tudom, de remélem, más tud vmi más okosságot is írni!
örülök, hogy a nyaralásotok is jól sikerült!
mazsolák
 
 


Alon-Munka- május eleje óta vagyunk kint. Párom tervezőmérnökként dolgozik, a szerződése szerint határozatlan ideig, mi még nem tudjuk, meddig szeretnék maradni, talán 2-5 év, :roll: de a cégen belül van lehetőség dolgozni Kanadába, Amerikában, amire az én kalandvágyó uram hajlik is. :shock: :roll: (cégen belüli előrébbjutás) Férjem nagyon szereti a jelenlegi munkáját, lassan a nyelvi gondokat is kezeli. Hiszen teljesen más, amikor ott használod a nyelvet, ahol egyik félnek sem anyanyelve, és más, ha „native”-vel beszélsz.
A terrortmádásból nem sokat vettem észre, talán annyit, hogy egy ideje nem ment gép a légtérben – vszonylag közel lakunk a Heatr.-hoz-, de aztán úgy kb itteni idő szerint 6, 7 óra körül megindultak újra a gépek. Illetve talán annyit, amikor utaztunk hétvégén, akkor a szokottnál több rendőr volt a metróban, utakon..
Turistaként drága az ország: szállás, utazás, kaja. Viszont ha itt élsz, akkor nem annyira: a ruházat, a kaja alapanyag, bútorok, gyerekkel kapcsolatos dolgok, könyvek, játékok szinte hasonló az otthonihoz (főleg ha akció van!!!, akkor még olcsóbb is). Ami még sok az a lakásbérlés, közterhek. Így hirtelen ennyi. Számunkra a megélhetés itt könnyebb, mint otthon volt, és ilyen helyekre nem hiszem, hogy előtte eljuthattam volna. Szóval szeretjük, a gyerekek is kezdik megszoknik, főleg a nagyobbik már szedi fel az angol szavakat is, és használja tudatosan. Nem tudom, még mire lettél volna kíváncsi, most elsőre ennyi röviden.
mazsolák
 
 


Edus, köszi Laura dicséretét, ebből sosem elég... :oops:

ezt az ún félsátrat kifejezetten strandra vettük, amúgy alapból horgászok használják, ha jól tudom.
olyan mint egy normál sátor, csak függőlegesen félbevágva, nincs eleje. garantáltan szél-, bogár-, és napfénymentes belül... plusz mi kreáltunk rá egy ajtót is lepedőből, szimplán rákötöztük - és csak akkor húztuk előre, ha etettem. jó kis rejtekhely lett így, nem kellett visszarohangálni a szállásra stb...

igen, ez a bajom nekem is a sapival, főleg, h. megint jön a kánikula... én sem bírnám egész nap fejfedővel. na mindegy, majd meglátom. azért parázok főleg, mert nekem is eláll az egyik fülem, csak a bal, szintén babakorból. ma már nem zavar,sőt szinte kabala, de kamaszkoromban átéltem miatta 1-2 "traumát" :lol: :roll:

igen, kb. ezekre voltam kíváncsi Londonnal kapcs., amiket írtál..
tök jó, h. akklimatizálódtatok, és szerettek ottlenni. és szerintem igazán nagy előnye, h. a srácokra majd szimplán ráragad, és nem könyvből kell majd biflázzák nyelvet.
én imádok külföldre utazni, de egy idő után elfog a honvágy a legtutibb helyeken is.. élni emiatt biztos nem tudnék külhonban, bár még sosem próbáltam.

Üdv. Alon
alon
 
 


Alon köszi a gratulációt. Pont mikor felmerült bennem az epidurál (11 óra után, még mindig csak 1.5 ujjnyi) akkor ment el a szívhang.. a többit megírom privibe.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Alon - Laura nagyon édi kislány, szinesíti a topikot, hiszen a fiúk többségben vannak, de úgy látom ősszel jön az erősítés.

Tegnap nagy ügyintézésben voltam. El sem hiszem, hogy lejárt a TGYÁS és már a GYED-et kellett intéznem. Papírtöltögetés :( Hát az éjszakák nálunk sem javulnak, illetve mindegyik más. Ma pl. 1/2 4-5ig fenn voltunk. Hasfájás, tekergés, kaki, pelenkázás - Márk azt hitte reggel van és kezdett gügyögni. Én is a fáradtságtól:D. Szopi sem segített, mert végig tekerte a hasa. Aztán letettem az ágyába hanyatt - 10 perc múlva ránéztem, keresztben volt az ágyon, fején-szájában a takaró, ekkor hasra fordítottam hátha elfárad. Elég lassan, de sikerült neki.

most megyek megpróbálok pihenni egy kicsit.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Jaj - Zsóka - Marci nagyon édi az erszényben. Hogy bírod cipelni? Habár még mindíg könnyebb, mint babakocsi+Marci nem?

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


sziasztok !

Köszi Panni !
majd próbálok tickert is csinálni, de nem vagyok egy nagy talentum ilyesmihez.

Zsófi, írtam vissza pü-t.

Alon
alon
 
 


Sziasztok!

Alon, nagyon-nagyon szép kislányod van! Annyira édes pofija van, igazi kis hölgyemény! :lol:
Szerintem se aggódj Laura füle miatt, nem fog ettől elállni, nálunk is jellemző ez a fülbehajtogatás :D

Kriszta, Nórika is tüneményes a ticket képen! Azok a nagy szemek :shock: ! Gyönyörűek!!

Panni, nekem kényelmesebb ez az erszény, mint a kengurú, nem olyan megeröltető a derekamnak, és valahogy Marci is jobban kedveli. A kengurút ki nem állhatja.
Hát igen, amikor hisztizik a babakocsiban, és a karomban kell cipelni+ babakocsi+Bori.... nem egyszerű!
Hétfőn leviszem már Marcipánt mérlegelni. Kíváncsi vagyok mennyit nyom a legény. :?:
Egyébként szerintem tuti jön Márk foga, azért is nyűgösebb. Én pl csak a fog kijövetele előtti napon éreztem dudort az ínyén, addig semmit nem láttam/éreztem rajta.

Köszönöm a sok dícséretet Marci-parci nevében!!!!!!!!! :)

Nem sok időm van mostanság gép előtt tölteni, mert itthon az egész család, velük kell foglalkoznom. Ha leülök a számítógép elé, egyből kérnek valamit :roll: .

pusza mindenkinek, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Helló!

Visszaolvasgattam, aztán mire írni tudnék rohannom kell.

Logi! Nagyon jó az az erszény a másikban! :)

Zsófi! Samu már túlkoros a szülészeti topikhoz :) Költözz ide nyugodtan. :)

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Most két napig itthon, aztán vissza a másik nagyihoz.
Próbállak majd utolérni titeket, s reagálni, de most rohanunk.

SAMUNAK BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


köszi Timi!!
kerekpocak
 
 


TÉNYLEG! MA VAN SAMU NÉVNAPJA!


BOLDOG NÉVNAPOT SAMU!!!!!



Szörnyű volt ez a vihar tegnap! Hála Istennek nem mentünk ki a tüzijátékra, pedig Bori nagyon nyúzott miatta. Gondoltam Rátok Zsófi, de látom, Ti is megúsztátok. Egy csomó babakocsis család volt kint, ahogy a TV-ben láttam. :( Szegények, jól elázhattak....

Melba, szép a pocid, se egy karc, se egy csík! :wink: Dehogy akarom én siettetni Dominikot, csak olyan hamar eltelik már az a 6 hét, hogy csuda! Így gondoltam a mindjártot!

Kata, már Te is közeledsz a nagy találkozáshoz! Tíz héten belül vagy,húúúúúúúú de jó!!! Milyen lett Liza szobája? Összeszereltétek a bútort? Kép????????? A hiányzó elem meglett?

Ma voltunk Marci-mérésen, 8500 gr és 73 cm. Jól éreztem én, hogy nagggyon nehéz! És ha így haladunk, télre 80-86-os rucik kellenek :?

Edus, tényleg nagyon szép kis család vagytok! Olyan jó nézni a képeiteket, tele van szeretettel, látszik, hogy boldogok vagytok!
A fiúk meg gyönyörűek, bájosak, igazi huncut kispasik!

puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


TIMI, majd mesélj, hogy érzi magát Bala a Nagyinál? Újabb képek a fiatalúrról????, :wink:

KépKép
logi
 
 


Ami lemaradt ( csak állandó rohanásban vagyok):

Kata, annyira édes Liza profilja, kis pisze orrocskája van, már most látni, hogy kiscsaj! Mi volt a mai vizsgálaton?

kki, nektek is szuper az UH-os kép, ami az avataron van. Cuki ez a bébi :wink: !!
Lehet, hogy keverem a dolgokat, Te nézegettél babakocsikat, vagy Kata? :shock: :roll: Ha Te, sikerült találnod megfelelőt?

Dominik nagyon jól érezheti magát a pociban, ha így mosolyog!!
Nagyon jók a Ti képeitek is. Hol voltatok UH-on?

Na ,ezt mind a másik topikba kellett volna írnom, de remélem ide is átnézegettek!!!

KépKép
logi
 
 


Logi köszönöm a jókívánságokat!
Mircike neked meg a szíves invitálást!
kerekpocak
 
 


Nóri- már neked is annyiszor szerettem volna írni, hogy nagyon szép kisfiad van! Főleg amilyen nagyfiúsan van öltöztetve, és azok a szép nagy barna szemek! :D :D
mazsolák
 
 


Zsóka- a másik topikban felköszöntöttem a nagyfiút, itt meg a szép mázsálási eredményekhez gratulálok! :D :D
mazsolák
 
 


Hűű ide még nem szabadna írnom.. :? :oops: :?
csak jelzem hogy Zsóka, olvasom (sőt biztos többen is olvassuk) a hivatalosan a másik topikba tartozók közül ezeket a sorokat is :)
ja-ja tényleg kis pisze-kerekpofi azon a képen Liza.. aztán meglátjuk élőben - és hááát mááár csak 9 hét meg egy kicsi --- juuujjjjj :shock:

Igen, azt látni Marci-Úrfin, hogy nem kell a szomszédba mennie erőért :) de akkor most van hivatalos bizonyíték is :)
és még bírod cipelni ??? :shock: :shock:
:lol: :lol: ez az igazi fitnessz, mi? :wink:

puszi Mindenkinek itt is !
lmkata
 
 


Kata-engem személy szerint nem zavar! :mrgreen:
Isten hozott itt is a csapatban! Ugyis rövidesen te is anyuka leszel!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Én meg kétgyermekes anyuka révén először a szülészthez :oops: írtam, szóltam hozzá, mert ott voltak olyan aktuális kérdések, problémák, amelyben -úgy éreztem- meg tudtam osztani az én saját tapasztalataimat! :?: :!:
Vigyázz a szépséges Lizababára! :!: És nagy drukk a holnapi naphoz! :!: Meglásd, minden OK!!! lesz. :D :D (húúúúú ezt nekem sem ide kellett volna írnom, sebaj, bocsi!!!!)
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Zsóka!
A nagyik nem újdonságok Balának, mert folyamatosan ingázunk 2-3 naponként. AMi új, az a Dédimama. Most jött fel vidékről, s Bala nem emlékszik még rá tavalyról :), így újdonság még neki az új családtag.
Első pillanatban bújt a fenekembe (imádom, amikor így csimpaszkodik belém, s elbújik mögöttem :lol: ), s nem mert közeledni a Dédi felé, aztán fél óra múlva már együtt játszottak. :D
Ami még azért észrevehető, hogy neki még nem ad puszit. Az csak a szűk, nap mint nap látott családtagoknak jár :wink:
KÉpeket pedig mindjárt csatolok, csak még nagyon frissek, most töltődnek lefele.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Kép "Megnyitná valaki a vizet?"
Kép "Melyik virág szomjas?"
Kép "Seggrecsüccs"
Kép "Kiskertész"
Kép "De jó ez a pumpa..."
Kép "... csak ne lenne ilyen nehéz pumpálni!
Kép "Ezt még át kell gondolnom!"
Kép "Ezt most kaptam Anyától!"

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi- mielőtt elkezdeném írni, ami miatt jöttem, hadd mondjam, azaz írjam le, milyen gyönyörű kiskrapekotok van!!!!!!!!!!!Annyira édi! Úgy meg tudnám gyömöszkölni! minden Balakép CSÚCS, de a best offok:pumpa lenyom, levegő beszív, kifúj, és gondolatban hozzárakva/képzelve az izomfeszülés!!! és a pumpás utáni gondolkodós kép!!!! Nagyon tutik! Látom az éjszakás műszak előjött! :D :D :D
Na akkor folytatom a gondolataimmal:
mazsolák
 
 


Sziasztok Anyukák!
Tudom mi a baj velem is. Kata és Zsófi indított el a gondolkozáson. Én – mint már írtam 2 gyermekes anyukaként- is többet írok a szülészetes topikba. :shock: :? :oops: Szerintem az lehet a gond, hogy az anyukák fáradtak az éppen aktuális problémák miatt (szopizás, oltás, láz, fogzás, nemalvás :? :roll: ), és lehet, hogy csak arra futja erejük, hogy bekukkantsanak, aztán mire írnának, addigra már ébred a gyerkőc. Talán a Pocakosok nincsenek annyira lestrapálva, még van erejük pörögni, kérdeznek, így ott mindig felmerül valami kérés, kérdés, amire lehet reagálni. Szerintem, aztán lehet, hogy nem így van... :?: :?: :idea:
mazsolák
 
 


De akkor itt én írok egy problámát, ami Zsigánál is volt, és most kezdi Zsombor is: nem szeret megülni a babakocsiban! :evil: :shock: :roll: :(
Állandóan ki szeretne szállni, persze még menni nem tud, a járdán meg nem mászhat. :? Emlékszem, miket szenvedtem Zsigával is! :( Eddig olyan klasszul nézelődött :) , aztán, amikor már eléggé sok inger érte, akkor bealudt, most meg mászik ki állandóan, és üvöltve jelzi, hogy jönne ki. Zsigunál még megoldottam, oké, akkor maradunk itthon, itt mászhatsz, de most nem „zárhatom be" Zsigut Zsombesz miatt?! Anyukák, tippek? Előre is köszi!!! :?: :?: :idea:
mazsolák
 
 


Ja igen Zsóka ismerős, az "ahogy leülök a gép elé történet..."! Ha leülök olvasni a topikot: akkor jön a „mi csinálsz anya” lemez, én: „olvasok, kisfiam”. Mit csinál, ott néni? Kié ott babája? Mit csinál ott baba..., :roll: :( :) :shock:
Ha elkezdeném az írást, akkor Zsigának kell pisilni, kakilni...., vagy éppen a Baba szedi le rólam a ruhát! :( Mire elkezdeném a mondatot, már nem is tudom, mit szerettem volna írni?! :oops: :shock:
Ja meg teszek majd fel képet, arról, amikor apa vette a halacskát (fish and chips) vasárnap, és amig fizettet, és várta, hogy elkészüljön, addig zsiga kinézett magának egy bűnbarlangot :shock: :roll: , ahová kézenfogva bevezetett. :!: Kifele volt egy táncos zenegép (szem, törzs magasságában monitor, ahol kiválasztod a zenét, és a kijelzőjén látod, hogy melyik nyílra kell lépni, alul a lábaknál a nyílak. De csak a „demo részt” próbáltuk ki...), annyira klassz volt, én még nem is láttam ilyet, ott táncoltunk zsiguval! :mrgreen: :D Csak apa annyira gyönyörködött bennünk, hogy elfelejtett felvételt készíteni, anya-fia táncáról.... :cry:
Megpróbálkozok még a képfelvétellel (nehéz lesz kiválasztanom..), és utána már tényleg megyek aludni, mert korán lesz a reggel!
:( :?
mazsolák
 
 


Akkor az ígért képek:

Kép Zsiga, mint ifjú autóversenyző
Kép Anya csalódott...
Kép Testvérek: Zsiga szereti Babáját!

és az uccsó:

Kép Haverok, buli, fanta, azaz részlett egy péntek esténkből...
mazsolák
 
 


Sziasztok! :)

Hát ezek a képek csúúúúúúcs jók! Baláról ez a sorozat nagyon édi. Kedvencem a locsolós és a pumpálós :lol: . Az a szerkó meg.... csikos naci+metítlábas szanda,zabálni való a kölök, úgy ahogy van. Műszaki pályára kell adni :lol: , mert a szerszámok nagyon érdeklik,már az építkezős képeken is láttam (vagy építésznek?..van még egy kis idő eldönteni :P )


Edus, igazad van, tényleg ezen okok miatt vagyunk többet a másik topikban. Több a feldobott téma. Igen nálunk is hasonló a helyzet, ami a netezést illeti. Mindig akkor kell valami (beleértve Apát is),amikor írnék nektek pár sort. De hát ez van. Inkább egy ilyen nyüzsgő család, mint egyedüllét. :wink:
A babakocsizáshoz nem igazán tudok hozzászólni, mert ugye Marcus még kicsi, Bori meg imádott nézelődni benne, elég lustácska baba volt,nem akart sokat mászni-szaladgálni (most viszont örökmozgó). Marcinál biztos lesznek "gondok", mert sokkal aktívabb, mint Bori volt ilyen korában.
A képek meg....nagyon-nagyon szuperek! Az utolsó a kedvencem, látszik, hogy nem beállított mosoly, hanem őszintén nevet a két kiskrapek!
Nincs féltékenység Zsigu részéről? Nálunk elég erősen jelen van Borcsinál. Főleg ha apa, vagy a Nagyi veszi föl Marcit. Érdekes módon, ha nálam van Marci, az nem zavarja Borit.

KÖSZÖNJÜK A KÖSZÖNTÉST EDUS!!!!!!!!!!!!! :D :) :wink: :P

Nálunk a legújabb, hogy Marci csak az egyik cicit hajlandó elfogadni. Ha a másikra teszem, megfeszíti magát és nyöszörög.
Ez mitől lehet szerintetek?
Hozzátápi továbbra sincs, nem fogad el semmit a fiatalúr, se inni se enni nem akar semmit, csak az anyatej, de az is kizárólag ciciből, cumisüveg kizárva. Pedig a gyerekorvosunk szerint lassan kéne neki adni főzeléket, mert a vassal problémák lesznek. De mit csináljak,egyszerűen nem fogad el semmit, pedig már egy csomó ízt kipróbáltunk, de hiába. Ez utalhat arra, hogy rosszevő gyerek lesz?

Na megyek teregetni, dél körül meg megyünk autósüléseket venni (kész anyagi csőd!). Marci már kinőtte az egy éves korig ajánlott hordozóját :( ,és ha már neki veszünk, Bori is kap egy nagylányosat (ami már nem saját öves).

puszi Mindenkinek, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Ja, és még azt akartam írni, hogy Zsigu ebben a terepmintás sapiban nagyon édes! Irtó jól áll neki! :D
Nagyon hasonlítanak egymásra Zsombival!

KépKép
logi
 
 


Egyébként ilyen hüvi van Nálatok, Edus? Látom jól fel vannak ültözve a fiúk..

na most már tényleg megyek.
logi
 
 


Sziasztok!

Hát igen, olvasgatlak egy ideje én is Benneteket itt is! :oops: Remélem, ez senkit nem zavar! :roll: Végülis hamarosan én is idetartozom... :wink:

Zsóka, köszi a dicséreteket, igazán jólesik. :oops: :wink: Persze, gondolom, hogy nem siettetni akartad a picúrunkat... :wink: Csak én meg minden leendő alkalommal, gondolatban, szóban, írásban győzködöm őt, hogy várja még ki szépen azt az 5-6 hetet odabenn. :wink: Persze az sem nagy gáz, ha nem, de azért jobb lenne. :wink: És remélem, hogy tényleg jól érzi magát odaben, végülis minden jel erre utal. :wink: A Praxisban voltunk mindkétszer.
Gratulálok Marci méreteihez! :wink: Igazán jól tartod a fiatalurat! :wink:
Én ugyan még egyáltalán nem vagyok anyuka, de a húgomnak van kettő, a kisebbik két éves. No ő nem fogadott el semmi pótlást tíz hónapos koráig (húgom is aggódott), utána még három hónapig kiköpte a darabos kajákat. Egyébként még most is szopizik. No tök jó evő a kiscsaj, ha valaki kajál a családban, tuti ő is leül közénk és megeszi az aznapi x. adagját is jóízűen. Úgyhogy az, hogy öt hónaposan nem fogad el semmi mást, mint a tejci, még nem jelent semmit, nyugi! De bocsi, hogy beleszóltam!

Timi, olyan aranyosak, amikor még ilyen szégyenlősek! :wink: Fantasztikusak a képeitek! Ez a pumpálos valami elbűvölő! :wink:

Edus, ez a péntek esti kép a fiúk mosolyával - mindent elárul! Klasz élni! :lol:

Szép napot mindenkinek!
Melinda

KépKép
melba
 
 


Szia melba!
Dehogy szóltál bele, nagyon örülök neki, hogy válaszoltál, és köszönöm szépen! Ezek szerint másnál is okoz(ott) problémát a hozzátáplálás. Nekem új, mert Bori nagyon jó evő volt, persze Ő is sokat szopizott, de ilyen idősen,mint Marci, már javában főzelékezett és imádta! De hát mint tudjuk, minden gyerek más.
Megnyugtattál a soraiddal, köszi!! :P

KépKép
logi
 
 


Szia Zsóka!

Nálunk meg fordítva van! :wink:
Zsiga Marcihoz hasonlóan alig fogadott el valamit, inkább csak szopizni akart. :( A édeskajákat-gyümölcsös alig ette, a sósakat inkább: zöldség, húsi. Nekem ajánlották a vasat, amitől meg napokig nem volt széklete! :shock: :? Hát az is micsoda tortura volt, nem kívánom senkinek! Aztán, amikor már azt ehette, amit mi, akkor már evett rendesen, az ő adagjánal megfeleően, csak mindenki azt hitte, hogy rosszevő, mert nem hízik?! :?: :!: :idea: Azóta imádja a gyümölcsöket szinte mindegyiket :!: , zöldséget magában: karalábé, burgonya, répa, uborka.... :!: Bezzeg most, hogy zsombesznek pürésítek, most ő is abból akar enni. Én most tudom, milyen az ha "lehetne tömni" a gyereket, mert zsombort addig etetheném, amíg az orrán nem jönne ki. Persze nem teszem, de tény, hogy nagyon jól esik, hogy szeret enni, és nem kell belekönyörögnöm a kaját! Sokkal könnyebb! :D :) Szóval Melbához hasonlóan, ebből még nem szabad következtetni. Pl. a bnőm gyerek tök válogatós még a mai napig a kaját illetőleg, viszont 1,5 nagyobb súlyra, mint a fiam, az én fiam, meg szinte mindent megeszik, de mivel nem úgy hasznosít, ezért az okosak egyből azzal támadnak, hogy nem etetem rendesen?! Nem is látnak a lapok mögé!!!!
na mindegy ez pont az a téma, amiben rendesen fel tudnak húzni, de már nem érdekel, feldolgoztam, és örülök, hogy Melbának is ez a véleménye, tapasztalata :) :D , melyről már írtunk a másik topikba.
Ja azért voltunk beöltözve, mert bár nem volt hideg, sütött a nap, viszont fújt a szél, illetve a mólon kint valóban hidegebb volt...
húúú gáz van a háttérben mennem kell!
Ja nálunk sem kivétel Apa, ha ideülök, nálunk is akkor kezd el ő is nyüszögni vmiért.
Képekért köszönöm a dícsérő szavakat! Jól esnek mindig!
mazsolák
 
 


Még annyi, hogy nálunk is volt ilyen, hogy csak az egyik cici volt nekik szimpi! De nem tudom, mitől van ez nekik?! :?: :!: :idea: Zsombor, és Zsigusz is a jobb mellemet jobban kedvelte, aztán vhogy áttértek a balra is. Talán, mint minden, ez sem egyforma és ők tudják, hogy honnan jön könnyebben, kevesebb munkával több tejci.
Ja és még annyi. A vas miatt Sinlac-ot javasolt a dokinéni, amit nem akart sem megenni, sem meginni. De amint átmentünk a szomszédba, és látta, hogy a kisfiú ette, vagy itta, akkor ő is kért, :shock: :roll: és most, hogy az öccsének adom, mert imádja, ő is imádja!! :shock: :? :lol: Erre csak annyit:GYEREK!!!
Hidd el nálatok is minden ok lesz, csak most "ilyenje" van a kiskrapeknak! :D :D Tudod, nehogy mááááá unatkozzunk?!!! Olyan egyhangú lenne különben az életünk itthon :?: :!: Ahogy a gyerektelen ismerőseim mondják: csak unatkozok itthon :!: , /mire én: ja igen, néha azt veszem észre ma le sem ültem... :!: :?: , de ezt csak az tudja, akinek gyereke van!!!! :D :D
mazsolák
 
 


Köszi a sapis dícséretet is a nagyfiam nevében! És ebben is hasonlít Marcira, imádja magát nézni a tükörben! Ha dícsérem, milyen jól nézel ki, akkor odamegy a tükörhöz, szemrevételezi magát, és egy mindent eláruló nézéssel nyugtázza felém is: hogy szerintem is!!!! :D :D
mazsolák
 
 


Sziasztok!

én is még illegálisan :wink:

Edus, Timi!!!!! Tündérek a fiúk!!!!

:)

Mangó
mangó
 
 


Sziasztok!

Megint jól eltűntem, de most végre van öt percem, hogy végigolvassam a termést. Lányok nagyon cukik a srácok!!!!!!!!

Hát nálunk zajlik az élet. Továbbra sem alszom túl sokat éjjel, nappal meg semmit, úgyhogy igazából ez az oka, hogy mostanában nem jöttem. Márk nappal szinte semmit nem alszik, azalatt épphogy eszem, iszom stb. és ez még nem lenne baj, csak extra nyügi is hozzá. Éjjel meg 2 óráként kel enni. Szóval a hétvége után már a végét jártam, pedig a férjem segít ahol tud. Tegnap voltunk a doktornéninél, mert már láttam Márkon, hogy elég sápi és karikás is lett a szeme alatt. Hát méréskor kiderült, hogy valószínüleg nem elég neki a kaja. 160-at hízott 2 hét alatt, előtte 600-at egy hónap alatt. Meg azt is mondta, hogy lehet, hogy amiért ilyan nagy már nem elég neki a tejcsi. Pisi, kaki volt kb. minden kaja után, szóval valószínüleg átfolyt rajta a tejcsi. Lassan már ott tartunk, hogy egész nap a cicin lenne, de ezt meg én nem bírom szuflával. Úgyhogy a dokinéni felírt vasat, meg tejpépet pótlásnak (2x1 nap). Jól elszórakozunk vele. Első falat fintorgás volt, de aztán megevett egy fél adagot tegnap délután. Este már türelmetlen volt a kanálhoz, meg voltak is nálunk, úgy hogy 10 kanál után tekergett az ülőkében, majd jött a cici és azon bealudt, de percre pontosan két óránként kelt és evett is. Az is volt a baj, hogy 5 perc után bealudt a cicin, majd szinte amint leraktam felébredt, de utánan már nem volt hajlandó újra enni, egyik ciciből sem. De viszont másfél óra múlva már éhes volt és kezdődött előről minden. Ebben eléggé elfáradtam és gondolom ez sem tett jót a tejmennyiségnek. Mostmár alszik lassan egy órája, ilyen már nem tudom mikor volt utoljára. Remélem nem voltam kesze-kusza, de elég fáradtka vagyok. De délután jön Anyukám és pihizek egy kicsit.

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Helló csajok :)

Melyik topik kérdéskör: amikor annó elhatároztuk, aztán Vera meg is lépte, hogy legyen kettő, akkor azért tettük, hogy az új pocakosok, és főleg az első szülő pocakosok - akik leginkább csak olvasgatnak - azok ne vesszenek el a sok infó között.
Ezért úgy gondoltuk, hogy a természetes választóvíznél meghúzzuk a határt, azaz a szüléstörténettel elvileg véget ér a szülészeti topik témája. A babák 'kinti' történetei, problémái kérdései már az anyukás topik kereteibe tartoznának.
Tehát nem a személyek vannak ide vagy oda kényszerítve - mindenki oda ír, ahová kedve tartja - csak a témát vágtuk ketté.

Az anyukák szívesen olvasgatnak a szülészeti topikon, ezért szívesen válaszolgatnak az összes kérdésre, szívesen leírják(juk) a tapasztalatokat, a pocakosok is szívesen olvasnak itt, nem annyira homályos így a jövő :)

Tehát mindenki mindenhol welcome :) Emiatt végképp ne izguljon senki se. Úgyis elválik, hogy működik-e a dolog vagy sem, mármint a kétfelé írogatás. Szerintem működik, de én nem vagyok mérvadó a heti 1-2 hozzászólásommal :)
A nálam sokkal aktívabbakat kérdezem, pl. Edus, Logi, Timtom, Zsófi, pocakosok, szerintetek jó ez így?

M :)
mircike
 
 


Rajtam kívül minden anyuka aktívabb, úgyhogy bocs, akit kihagytam (Judy, Panni, ..., )

Panni: a vasat a babának írta fel, vagy neked? A babának milyen formában?

Valamit meg jól lehagytam :roll:
Ma reggel a férjem kávézott, ahogy minden nap, de ma reggel olyat éreztem, amit utoljára két évvel ezelőtt. Illetve nemcsak olyat, hanem pont ugyanazt. Az iszonyú kávéundort. Abban a pillanatban majdnem elájultam az idegességtől, hogy lehet, hogy terhes vagyok???????
Most is síkideg vagyok :roll: Magamba erőltettem a reggeli Ricorét, hogy meg bírom-e inni, de nem tudom az idegességtől biztosan, hogy jól esett-e vagy sem; és délutáni alvás után elmegyek tesztet venni. Nem mintha számítana, mert ha baba van, akkor megtartjuk persze, de nem terveztük még.
Vissza kéne mennem dolgozni, hogy legyen normálisan pénzünk, csak 1-2 évet. Utána terveztük a tesót. Valahogy úgy gondoltam, hogy a pihenés életfontosságú, mert megőrülök. Aztán tessék...
Ja, persze védekezünk (igaz, nem tabletta), és egy hete megvolt. De ezek ugye gyakorlatilag semmit sem jelentenek :)

Azért persze nem vagyok magam alatt, csak nagyon izgulok :) Most már, hogy tudom, hogy mi várna rám... :)
Igazából remélem, hogy negatív lesz. Viszont valahogy azt érzem, hogy pozitív. Holnapra megtudjuk :)

M.
mircike
 
 


Panni, Marci is csak 300 grammot hízott egy hónap alatt. Lehet, hogy neki is kevés már a tejcsi, de lenyomni nem tudom a torkán a kaját. Most vettem tejbedara pépet, ez tele van vassal, délután megpróbálom, hátha ez tetszik neki :roll: . Végülis már 5 hósak, és Márk is nagy baba, meg hát mi sem bírjuk a végletekig. Egyébként én most hirtelen elkezdtem fogyni (mondjuk ennek nagyon örülök, meg van is miből), de a védőnő szerint nem bírja a szervezetem az állandó szoptatást. Ti hallottatok már ilyet?? Szóval együttérzek veled Panni, ami a fáradtságot illeti. Annyiban vagyok könnyebb helyzetben, hogy legalább éjjel csend van, 2x eszik,de alszik is tovább. Te mlyen épet adsz Márknak?

Mircike, mi a csuda!!! :idea: ??? Kíváncsi vagyok nagyon a teszt eredményére. De ez a kávéundor nagyon gyanús!!!(nekem mindkét gyereknél volt, pedig imádom a kávét)
Írjál majd mindenképpen!!!! :!:

KépKép
logi
 
 


Köszi Edus!!!! Megnyugodam :wink: .

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Jól lemaradtam én is! De nagyjából átolvastalak benneteket.

Bala zabálni való :D A pumpás kép szuper, de a gondolkodós sem semmi :D VAjo mi járhat ilyenkor a kis agyacskájukban, kíváncsi lennék rá!

Edus, szuper a családi fotó, édesek a srácok, és a műszemgolyó se semmi! Gondolom a kölkök fetrengtek a röhögéstől, mikor előszőr meglátták!

Zsóka, kitartás a hozzátáplálással, nálunk 2 hétig tartott, amíg Zsombi hajlandó volt a tápszert elfogadni, mondjuk a gyümölcslevet rögtön elfogadta :mrgreen: Tengap próbáltam előszőr a főzeléket (krumpli+répa) hát fintorgott ő is rendesen, de azért több mint a felét megette :D Utána persze üvöltött a cumiért, de nagyon keveset evett, tutti orálisan fixált! :D Viszont hál isten nem kavarta meg a pociját, amitől kicsit paráztam, mert 3 hónapos koráig rettenetesen hasfájós volt.
Sikerült vennetek autósülést?? NEm semmi hogy kinőtte az 1 éveset! Tulajdonképpen mekkorának kell lenni egy 1 éves gyereknek?

Panni, hát nem semmi hogy a kicsi állandóan foglalkoztat. Különben mikor korábban írtad, hogy állandóan felkel a kicsi, gondoltam rá, hogy lehet, hogy nem eszik eleget, vagyis, hogy épp hogy csillapítja egy rövid időre az éhségét, aztán megint éhes lesz, nem tud igazán jól lakni. De nem akartam írni, mert nem akarok beleszólni, csak nálam Zsombi ugyanezt produkálta, és mióta adok neki tápszert valóban 5-ször eszik 1 nap és nyugodtan alszik napközben is :D sokkal jobb a kedve is :D De lehet, hogy nálatok más a helyzet, lehet, hogy Márk ilyen sűrűn evős babuci. Milyen tejpépet kap? Ez miből van? NEm tápszert kell neki adni?

Topik téma: valóban annó így döntöttünk, hogy szétválasztjuk. Bocsi, de én már néha azért nem írok, mert nem értettem miről van szó, most látom, hogy a másik topikba is írtok. Nekem kicsit kavarc ez így , de mint Mircike írja én sem a legsűrűbben írók közt vagyok, legalább is nyáron. Lehet, hgoy akkor 1 topik is elég lenne?????

Mircike, édes ez a pánik szituáció, bocsi, de muszály volt mosolyognom rajta - asszem azért, mert maga az egész várandósság, meg a pici babák olyan édes dolog :D és hogy "majdnem lehagytad" pedig gondolom, pörög rajta az agyad ezerrel! Hát kiváncsi vagyok! Mindenképpen írd meg, izgulok!

Na majd jövök még!

judy

KépKép
judy1
 
 


Mircike, és többiek-szerintem OK! Aztán a teszt után ASAP(=SOS) írd meg mi volt, mert most nagyon felkeltetted az érdeklödésemet!!!!!!!!!! :mrgreen: :D Mennyi idős a nagyobbik Babó? mennyi lenne a korkülönbség? Persze csak, ha... :?: :idea: :shock: :roll:
Olyan érdekes, mert nekem annyira más volt a két terhességem, ezért is gondoltam, hogy zsombesz kislány lesz, de aztán bizonyított a 14. héten?! :!: :!: Kőkeményen. Zsóka nálad hogy volt a terhesség: fiú/lány? Na Timi ha ezek után nem kaptok kedvet...?!
Zsóka- nálunk most kezdődnek a féltékenységi mizériák, és ez "az egyidőben, ugyanaz a játék" kell szituból ered! A féltékenység korábban meg volt Apánál/ra, ha hazajött a munkából, most már nem annyira, inkább, akiket ritkábban lát: tesóm, anyukám, apukám! De majd ha otthon leszünk, leírom, mi volt! Rám ugyanúgy nem, mint nálatok!
Pusza nektek, és Mircike ÍRJ!!!!!!!!!!ám!!!!!!!!! :roll: :D
mazsolák
 
 


Húúúúúúúúú, most látom, miért gondolkodott annyi ideig a rendszer. Hirtelen mennyien lettünk az éterben, gyorsan visszaolvasok!:D :roll:
Szerintem mindenki Mircikéhez reagál, csak nem a teszt villanyozott fel sokunkat, na már olvasok is! :!: :?: :roll: :D
mazsolák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: