Új privát üzeneted érkezett!

Szia Subesz!

Próbáld ki, hogy amikor az Infacolt beadod neki, nyomd a szájába a cumit. Akkor le fogja nyelni a cuccot anélkül, hogy berzenkedne.

Mi így csináljuk a Gripe Waterrel, meg a Sinlac-kal is, nehogy visszaköpje. Eddig bevált...Kép

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok! Eltelt ez a mai nap és senki nem írt semmit.Mi a helyzet?Mindenki jól van?Babák? Mit csinálnak?

zs
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Nálunk megindult a fogzás, mindjárt 6 foggal. Klassz, amikor rágókának néznek!Kép

Baba belehúzott, 200 gramm kaja a minimum, igaz, pukkad is rendesen.


Többiek?

Üdv: Linamina
linamina
 
 

 
 

Sziasztok!Tegnap voltak 5 hónaposak az ikrek! Szédült gyorsan megy az idő! Ma voltak először usziban, úgy tűnt tetszik nekik!
Sapi! Veletek mi újság? (Na, ezt jól megkérdeztem!) Claire
claire
 
 


ClaireKép Kisbékánk még mindig medencevégű, vagyis az eheti uh szerint konkrétan guggol (ezt hogy csinálja??) és ahogy a mocorgásokból érzem nem a beforduláson dolgozik. Kedden megyünk a dokimhoz egy utolsó uh-ra amikoris megmondja a császár időpontját valószínűleg még a jövő hétre, mert már nagy a babóca (jövő héten lesz hivatalosan 39. hét, mérete szerint már ezen a héten 40. héten jártunk). Hát így állunk, belenyugodtam a császárba, nem félek már tőle, a fontos az egészben úgyis az hogy a gyerkőc egyben egészségesen itt legyen velünk Kép

Jól esik, hogy érdeklődsz felőlünk Kép Kép

Sapi (remélem jövő hétvégére már kettőben)
sapi
 
 


Linamina!

Hogy-hogy mindjárt hat foggal?Mennyi idős a kis gyerkőc?Nálunk még csak a nyálazás megy,meg a "mindent megrágni akarok",de fogak még nem jötek ki.Igaz,már kemény és fehér az íny,de még nincs más változás.

Gratula mégegyszer a szoptatáshoz!


Sapi!
Kitartás!

Claire!
Hova jártok,melyik usziba?Mikortól lehet vinni a Babákat?

jó éjt mindenkinek!
zsuh
zsuh
 
 


Sapi! Drukkolunk! Nem akarjátok megvárni, míg elkezdődik a szülés, és akkor csinálni a császárt? Állítólag az a kis rákészülés is jót tesz a kölyöknek, könnyebben alkalmazkodik a külvilághoz, mintha csak puff, kikapják!? Persze nem akarok beleszólni, csak tudja a doki, hogy miért mondja!

Zsuh! Mi a lll. ker .Kaszásdűlő, Szérűskert u.-i tanusziba járunk, már 5 éve. 3 hónapos kortól van, és ez gyakorlatilag vízhez szoktatás (mielőtt az úszást félre értené vki. ) A mieinknek nagyon jó volt, remélem az ikrek is szeretni fogják. A legnagyobb most fog majd rendesen úszni tanulni, 5-6 évesen, ahogy bárki más, de olyan vízbiztonsága van, hogy komolyan irigylem. Tulképpen úszik is, csak sajátos stílusban, de bedobhatod a 2 méteres vízbe, kievickél és röhög rajta! ( Ja, ezt a 3 éves is így csinálja! ) Lehet, hogy csak én barátkoztam annak idején nehezen a vízzel, de nekem ez egy csoda!
Amúgy 2 lány vezeti, akiknek szintén ilyen kicsi gyerekei vannak, egyik úszóedző, másik pszichológus. Ja, és tartanak még másutt is a városban, itt , ahova mi járunk, pénteken, szombaton, de tartanak a MOM Parkban, Érden, azt hiszem ennyi. Ha érdekel, írj egy mailt, és átküldöm a telcsi számukat! ( Csinálom nekik interneten az ingyen reklámot, na ezt meg is mondom! De tényleg jó! ) És az uszi is jó, nem túl hideg a víz, és elég nagy tisztaság van. A nagyok sosem kaptak meg ott semmit, remélem az ikrek sem fognak, Eszter elég érzékeny a gombás izékre (szájpenész és társai), szóval reménykedem! Üdv: Claire
claire
 
 


Claire: a múltkor azt mondta a dokim, hogy veszélyes lehet a babára, ha hagyják hogy elkezdődjön a szülés. Úgyhogy nekem az van utasításba adva keddig, hogy bármilyen jele van annak, hogy beindul a szülés, szaladni kell a kórházba, nem méregetni a fájások közti időt meg ami ilyenkor szokásos, mert azonnal ki kell kapni. De nincs semmi jele eddig, de már alig várom a keddet, hogy biztosra tudjak egy időpontot, amire készülhetek lelkileg, mert ezt a bizonytalansságot igen nehezen viselem (hát még szegény férjem Kép
sapi
 
 


Sapi! Akkor nincs más hátra, drukkolunk nektek!
Zsuh! Ha jöttök úszni,és netán a Szérűskertbe, pénteken,és van kedved találkozni, keress meg, biztos megismersz az ikrekről!
Most elég sok az új, nehezen találnám ki ki vagy Te!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zsuh:

Már hét fognál tartunk. Ma töltötte be a 12. hetet, jővő hét kedden lesz 3 hónapos. Úgy tűnik szakaszosan fog jönni, mert nem minden nap rág meg, van egy kis szünet, de ez már nem visszafordítható.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem mindig tudok ide benézni, írnom kell az szakdogámat bár nincs túl sok kedvem hozzá.

Mit tudtok, milyen időközönként kell adni a Konaikont a babcinak? A doki heti egyet mondott viszont a gyógyszer papírján havi egy van. Túladagolni nem akarom, az ismeretségi körünkben van olyan felnőtt, aki vitamin túladagolástól sajnos problémás lett.


Viszont van egy kis problémám. Pogácsa mostanában kevesebbet eszik, ill. rapszódikusan, hol 170 gr, hol bőven 200 gr fölött, nem is hízik annyira, legalábbis a kétheti mérés óta nem, viszont rengeteget alszik. Azt is észrevettem, mintha a tejem is kevesebb lenne. Fejésnél, igaz ez este volt, 200-210 gr-ot tudtam kipréselni. Szerintetek mitől lehet, hogy nem eszik annyit, és hogy kevesebb a tejem? Egy kicsit kezdek pánikolni. (nagyon)

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy mindenki jól vanKép Sajnos a szakdoga miatt nem tudok sokszor benézni. Annyira el vagyok varázsolva, hogy nem tudom, hogy a hozzászólásomat melyik topicba tettem be. Sebaj, megismétlem.


Mit tudtok, milyen időközönként kell adni a Konaikont a babcinak? A doki heti egyet mondott viszont a gyógyszer papírján havi egy van. Túladagolni nem akarom, az ismeretségi körünkben van olyan felnőtt, aki vitamin túladagolástól sajnos problémás lett.


Van egy kis problémámKép. Pogácsa mostanában kevesebbet eszik, néha rapszódikusan, hol 170gr, utána 200 gr fölött, nem is hízik annyira, legalábbis a két heti méricke óta nem, viszont rengeteget alszik, az egész délelőtött és a kora délutánt is. Azt is észrevettem, mintha a tejem is kevesebb lenneKép Fejésnél, igaz ez este volt, 200-210 gr-ot tudtam kipréselni. Szerintetek mitől lehet, hogy nem eszik annyit, és hogy kevesebb a tejem?

Még egy kérdés: rögtön szoptatás után fejtek, vagy vártok egy kis időt?

Kezdek kicsit pánikolniKép.
Subesz
subesz
 
 


Na, szép, valami gond van a géppel. Nekem az előbb még nem mutatta, hogy az előző hozzászólás is elment.

Bocsika az ismétlés miatt.
subesz
 
 


Szia Subesz!

Ha itt nem lenne a kérdésedre válasz, van egy nagyon aktív fórum az indexen a te babáddal kb. egyidős anyukákkal (na ezt jól megmondtamKép ott sokat beszélgetnek hasonló problémákról.

2004-es babák és mamák a címe:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9109900

remélem megoldódik a problémátok!

Nálunk annyi hír van, hogy kitűzték a császár időpontját: jövő hét szerda reggel világra jön a csibénkKép Kedden reggel már befektetnek és következő szerdán reggel engednek haza minket ha minden rendben. Szorítsatok értünk lécci Kép

Sapi
sapi
 
 


Szia Subesz!

A K-vitamint hetente 1x kell adni. Mindig ugyanazon a napon. Addig, amíg az orvos felírja, bár általában a kizárólag anyatejen élő babáknak van rá szükségük. (((Meg azoknak, akik véletlenül patkánymérget esznek - olyan, mint a zizi - és a vérzékenység ellen is ezt kell bevenni.)))

A babák nem híznak lineárisan, hanem úgy 3 hónapos kor körül (szóval kb.) megállhat, lelassulhat a gyarapodás. Még jó, hogy nem eszik nagyobb adagot, még eldurranna.

Nyugicsiga, ne aggódj, most szellemileg fog nagyot fejlődni.

A Ti babáitok is imádkozósan összeteszi a két kis kezét?

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Subeszke!

Én már csak és kizárólag akkor fejek, ha muszáj. De már jó pár napja nem muszáj.
Miből gondolod, hogy kevesebb a tejed? Lehet, hogy többet eszik és kevesebb marad.

Milyen időközönként kér enni?
linamina
 
 


Szia Sapi!

Szorítok értetek, biztos minden rendben leszKép
Köszi a címet, ellátogatok oda.

Linamina!

Ált. hetente egyszer adom be, ha el nem felejtem. A doki szerint - még az elején mondta - nem dől össze a világ, ha nem kapják meg rendszeresen.

Pogi 5 óránként kap enni, ha nagyon nyűgös, akkor picivel előbb. Most evett, és a mérleg szerint 240 gr-ot szopizott, ami szerintem jó. Elképzelhető, hogy csak a "normális" idegeskedés van bennem. Azt mondták bent a kórházban, hogy minden etetés után kell fejni, hogy több tej legyen. Én viszont úgy vettem észre, hogy ha lefejem, akkor mintha kevesebb jutna a következő etetésig.
Bár lehet, hogy az egészen kár rágódni, Pogi fejlődik, nem csont és bőr, akkor meg miért aggódni, nem?

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!
Sapi!Szorítunk, és várjuk az "eredményt"!
Subesz! K vitamin heti 1, de jó hogy írtad, mert én múlt héten kihagytam. Még élnek. Amúgy kb 10 éve még csak egy adagot adtak be, születés után a kórházban! Szóval kell, én is adom, de nem végzetes a helyzet!
A gyerkőcök ingadozóan esznek, Te meg jó esetben annyit termelsz, amennyit kér! Ja, és nem hízhat mindig olyan turbóban, mint az elején, képzeld milyen lenne akkor a 3 éves szülinapján Kép !
Szóval csatlakozom Linaminához, ne aggódj! Claire
claire
 
 


Köszi a hozzászólásokat:-) Elkezdtem megint inni a Laktoherb teát, reggelre úgy néztem ki mint Pamela Anderson.

Szerintetek van valami káros hatása a hajszínezőnek szoptatás alatt?

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Subesz:
Nem vagyok járatos a hajszínezőkben, de lehet, hogy a hatását pontosan senki sem tudja megmondani.
A fejésről én csak azt olvastam, hogy eleinte muszáj fejni, később már nem kell. Illetve csak akkor, ha piszkosul szükségét érzed.
Mivel Manócska mindkét mellből eszik minden evésnél, nem fejem ki a megmaradtat, mert akkor a jó zsíros tejet sose kapná meg. Ráadásul sok tej a szoptatás alatt termelődik.
Nálunk van, hogy 3 beindulás is van egy szoptatás alatt mellenként.

Sőt, azt vettem észre, hogy nem nagyon jön ki fejéssel a tej. Annyira nehézkesen megy, pedig elektromos Medelám van. Inkább a babára bízom magam.

Lányok, fogacskák kinél indultak már meg?
Nálunk már a harapás, nyáladzás, rágcsálás után megjelent a hígabb rotty és pöttyös, durva tapintású popsi is...

Üdv: Linamina
linamina
 
 


A fognövesztés nálunk is örök műsor, tegnap Ádámtól a frászt kaptam, mert nem csak túrós trutyit köpött, hanem vmi barnás izét is. Kiderült, hogy a nagy rágicsában felsértette a fogínyét, az vérzett!
Alegjobb fejőgép a kölyök, ha nem kell leadnod vagy elraknod, és nem durransz szét fejés nélkül, akkor hagyd hogy beálljon a kereslet-kínálat közted és a kölyök közt! Claire
claire
 
 


Linamina, Claire!

Köszi az észrevételeket. Eddig se fejtem, ezután se fogomKép Végül is csak reggelre szokott nagyon feszülni.

Pogi 23-án lesz 3 hónapos, és úgy egy hete nyáladzik, na nem állandóan, de néha csak úgy dől belőle. Utána néztem, és van akinél már ebben az időben is elkezdődhet a fogzás, remélem, nem fog vele nagyon szenvedni.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok! Mi van Sapival! Ki tud róla?
Subesz! Az enyémekenk is iszonyúan dől a nyáluk, meg már kb 2 hónaposan nagyon látszottak a fogcsírák, de még nem nőtt ki egy sem. Na nem mintha hiányozna, legalább később kezd romlani. De sajna néha elég nyűgösek emiatt, meg mindent rágnak! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van! Mi is. Fiam mostanra megduplázta a születési súlyát, pedig még csak 1 hét múlva lesz 4 hónapos. Kép Viszont sajna még mindig 7x eszik egy nap. Kép Egyelőre még csak szopik, no meg jó sok vizet iszik.

Lányok, nektek is több tej van az egyik melletekben, mint a másikban? Néha - csak úgy kíváncsiságból - fejek egy kicsit a szopik után az elsőként kiszívott mellből, és a jobból egész sok jön, míg a balból alig bírok kipréselni valamit. Éjszakánként is a pólóm jobb oldala ázik a tejben, míg bal oldalon szinte teljesen száraz. Mit lehet tenni ez ellen?

Fogak nálunk még nincsenek, de ököl és egyebek szájbatömködése annál inkább.... Mutatványokat sem tud még, csak fekszik szépen a hátán (hason lenni utál!!!), és gagyarászik, meg fogdossa, amit a kezébe adunk.

Na, rólunk ennyit. Tényleg, Ti hogy álltok a kilókkal? Sikerült már visszafogyni a terhesség előtti súlyotokra? Rajtam még kb. 3 kg felesleg van.

Üdv, Hello
hello
 
 


Szia Hello! Ne izgasd magad a szopáson, örülj, hogy szépen hízik, az enyémek víz helyett is szopiznak, ha szomjasak, úgyhogy meg sem számolom, hányszor! De annak idején a nagyok is ezt csinálták, és nagyon tuti kis krapekok lettek, jól esznek, nem betegek, stb. Amúgy a két mell sosem egyforma, van akinél gyakorlatilag csak az egyiket használja a kölyök, ami nem lehet túl kényelmes. De neked, ha rendesen kiüríti mindkettőt, akkor nem lehet gáz. Egy szoptatáskor csak az egyikből szopik, vagy mindkettőből?
Nálunk az ikrek most 5,5 hónaposak, és 7,65-7,85kgosak, szóval nem viszi el őket a szél, de még ők is csak anyatejet kapnak. Ha betöltik a 6 hót, majd elkezdjük a gyümit! Jól szétmásznak, ha lerakom őket, és mindig beszorulnak vhová, mert egyelőre hátrafelé közlekednek. Szoptass lelkesen, nekem az mindig jó fogyi volt! Aztán meg majd kergetheted a gyerkőcöt, lesz fogyó, ne aggódj Kép!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Szia Claire!
Igen, mindkét mellből szoptatok, és mindig a másikkal kezdem. Neked mennyit alszanak az ikrek napközben? És éjszaka szoptatod még őket? Nagyon jó, hogy már másznak! Tényleg, nincs egy frissebb kép róluk, amit feltennél a profilodba? Az is nagyon aranyos, ami ott van, de már régi! Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Szia! Változó, hogy mennyit alszanak, mondjuk 2-3-szor napközben. Sajnos mostanában gyakran váltásban Kép! Nappal általában Ádám szunyál nagyobbakat egyfolytában, éjjel viszont ő van fent többször! Igen, szopnak éjszaka is , nekem az egyszerűbb, mint nyugtatgatni, vagy mit tudom én. a nagyok is ezt csinálták, le kellett szoktatni őket róla, szóval nincsenek illúzióim! De az ikrek legalább időnként szépen maguktól elalszanak, ha álmosak, nem csak nyüglődnek, a nagyokat sokat kellett altatgatni! Van egy csomó újabb kép, csak be kéne vitetni, mert én még hagyományosra fotózok! És Rólatok? Claire
claire
 
 


Szia Hello!

Szerintem is teljesen normális, hogy az egyik mellben több tej van mint a másikban.

A fogyás érdekében tettél még valamit? Én nem fogyok, bár a terhesség alatt felszedett kilók már lementek, de sajna nem a versenysúlyommal estem teherbe. Eddig fél kilót adtam le. Viszont nem is hízok. Legalább ez is valami.KépKép


Aggodalmaim, hogy kevés tejem van, teljesen elmúlt, tegnap mérték Pogit, 7 kg volt, és csütörtökön lesz 3 hónapos. Úgyhogy nem kell félnem, hogy éhen hal.

Mi van Sapival?


Subesz
subesz
 
 


Sziasztok! Ezt már én is kérdeztem, de semmi válasz4 Lehet, hogy most van bent? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Én a szüléskor rögtön leadtam a 10,5 kilót, ami a 9 hónap alatt rámjött, azóta még fogytam 2,5 kilót, pedig tömöm magamba a sütiket, kekszet, mindenfélét nehogy elfogyjon a tej.

Lányok, nagyon vigyázzatok a rúgkapáló lábakkal!
Engem úgy megrúgott, hogy komoly zúzódásom lett és tenyérnyi helyen úgy bekeményedtem, hogy kicsit el is záródott a tejcsatorna.
Azt hittük, hogy az egész csomó tejből áll, a védőnő viszont kitapogatta és mondta, hogy ezt ne masszírozzam, csak borogassam, mert ez a mell szövetállománya és tök üres a mellem.
Hogy mit álltam ki egész hétvégén és gyötörtem magam, mert azt hittem, hogy a tej beállt!

Babóca most 3,5 hónapos és több, mint 6 kiló. Még egy kiló és megvan a duplázás, bár ő sokat fogyott a kórházban, akkor még fél kiló sem kell.Kép

Üdv: Linamina
linamina
 
 


sziasztok!

Na, gép elé jutottam végre, nem egyszerű az élet itthonKép) Végül magától indult be a szülés szept. 12. -én reggel elfolyt a magzatvíz és 10:55-re már meg is született Borcsa lányunk császárral. 4220 g és 53 cm-elKép) kis tömör gyönyörKép már egy hete hazajöttünk, de egyszerűen nem volt erőm írni, mert két etetés között beájultam én is a leányzóval. Szerencsére van tejem bőven és elkerült a kisebesedett mellbimbó réme is, minden rendben megy. Borcsánál volt egy kis szívzörej, de szerdán a kardiológusnál már nem láttak-hallottak semmit. Én nagyon nehezen viseltem a kórházat, a kiszolgáltatottságot ami a császárral jár, kb. végigbőgtem az egészet, de itthon már minden rendben a lelkemmel is. És Hunka doktort mindenkinek csak ajánlani tudom, velem végig nagyon emberséges, kedves és megértő volt. A császár előtt közvetlen egy olyan bíztató, kedvességgel telt pillantást kaptam tőle, amitől az összes félelmem elmúlt Kép(erről talán Subesz is tudna mesélni, széééép kééék szemű dokink van ám Kép

Viszont aki még előtte van: a szőke hajú gyerekorvos valami borzasztó, ne hallgassatok rá, vagy legalábbis felezzétek meg amit mond, engem sikerült kiborítania és úgy beállítania a leányzót, mint aki a halálán van Kép (előtte öt napig a másik doki dicsérte agyba-főbe milyen egészséges)
úgyhogy ő volt az egyetlen, aki nem lopta be a szívembe magát, mindenki más nagyon jó fej volt velünk.

Na, mennem is kell, majd még jelentkezem. Kedvesek vagytok, hogy kerestetek, nagyon jól esett!

fényképket Borcsáról itt lehet csodálniKép
http://members.chello.hu/ferencsik.peter/borcsa/keptar/

Sapi
sapi
 
 


Sapi Gratulálok Borcsához.Nagyon szép kisbaba!
zs
zsuh
 
 


Szia Sapi!

GratulálokKépKépKép Nagyon szép babóca! Hány óránként eteted? Nem volt gond a szopizással?

Hááát igen, Hunkának tényleg szép kék szeme vanKép Viszont olyan halkan beszél, hogy fülelnem kellett rendesen, hogy mit mond. Én a következő gyerkőcöt is nála akarom szülni, nagyon rendes.

(Azt hiszem arról lemaradtam, hogy mégis őt választottad, ha jól emlékszem volt egy másik versenyző is. De ezek szerint jól tetted.Kép

A szőke hajú gyerekorvos enyhén szólva vaddisznó, szerencsére én elkerültem, de nekem is panaszkodtak páran még bent a kórházban.

Még egyszer gratulálokKép

Subesz
subesz
 
 


Köszönjük a gratulációkat Kép meg Borcsa nevében a dicséreteket!

Subesz Kép
Hát igen, Hunka doktor kicsit motyog Kép Akkor volt a legviccesebb, mikor gépelte be az ősrégi kattogós írógépen a kórlapomat és közben kérdezgetett én meg kétszer visszakérdeztem mindenre Kép de a végén már ő is röhögött Kép Én is nála akarom szülni a következőt, márha lesz következő ugye, mert előbb el kell halványulnia ennek a császárnak ahhoz, hogy én vállalkozzak még egy gyerkőcre Kép

Igazából nem is annyira őt, hanem kórházat gondoltam váltani középtájt, mert nem tetszett, hogy az apja sem ölelhetni meg a babát majd, de végül rájöttem, hogy így a legjobb. Gondolkodtam is rajta, miközben ott feküdtem kiterítve az ágyamon, csövekkel behálózva, hogy fokozottan rossz lenne, ha még látogatók is mászkálnának körülöttem, akár az enyémek, akár másoké. Úgyhogy tényleg nem bántam meg, hogy maradtam ennél a kórháznál a doki miatt.

Nagy mázlim van a szoptatással, már a császár utáni napon beindult a tejem és 30-40 grammot szopott Borcsa, aztán mikor eljöttünk, már 80 grammoknál tartott, itthon pedig szépen tartja a 100-110 grammot szopinként. Kiváncsi vagyok mennyit hízott, holnap mérjük meg. Mondjuk nálunk szinte minden pelus kakis, úgyhogy nekem olyan benyomásom van, hogy amit eszik azt kikakilja, na de holnap kiderül minden Kép

Nálad mi újság a tejjel? Azóta is minden ok, már teljesen elmúltak a kételyeid a mennyiséggel?

Sapi
sapi
 
 


Szia Sapi! Én is gratulálok, szép, fejlett kisbaba! Az nem semmi, hogy császár után már másnap mérhetőt evett. Ha sokat kakil, akkor sokat is eszik, ne aggódj a hízás miatt. Én mibdig azon tűnődtem, hogy amennyit Ádám köp, akkor mennyit ehet, mert tök jókat hízik és hízott! Egészséges, érett gyerek, megoldja.
Megkérdezhetem, hogy miért lett végül császár? Amúgy ki volt a szülésznő?
Remélem Borcsa elhalványítja a rossz emlékeket, a kórházi képen sem látszol szerencsére nagyon depressziósnak!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szia Sapi!

Nagy-nagy gratula!
Szuper, hogy minden prímán megy. Azért pihenj sokat.

A sok kaki azt mutatja, hogy rendben műxik a csöppség. Ez 2-3 hónap múlva már nem egy lesz, mármint nem lesz minden pelenka rottyos.

Ugye, hogy ugye! Én mondtam, hogy a dr. K. É. egy állat!

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Sapi!
Nagy-nagy gratula Borcsához. Gyönyörű kisbaba!
Írnál nekem egy picit a császárról? Én most készülök rá, ha minden igaz még van pár hetem. Milyen utána? Csövek? Milyen érzés? Nagyon fáj másnap? Babával rendesen tudsz tőle foglalkozni? Emelni? Egy picit sokat kérdezek, bocsi....
beki
 
 


Szia Sapi!

Pogi 200 gr-ot mindig eszik általában, de a 190 gr garantáltan megvan, csak ahhoz képest, hogy régebben 230 gr-okat evett, ezt egy kicsit keveslem. Az utóbbi egy hónapban 100 gr-ot hízott egy héten ami szintén az alsó határ. A doki szerint egy három hónapos gyerek ha 200-at eszik az elég, de hozzá kéne számolni azt is, hogy Pogi a korához képest nagy, már most 7,10 kg, tehát az evés is szerintem ehhez kéne, hogy igazodjon. Írt föl tápszert és azt mondta, hogy napi egy evést ezzel váltsak ki. A párom szerint túl lihegem az egészet, a gyerek nem éhezik, van rajta husi, mit izgulok. Szóval, foglalmam sincs. A receptet most nem váltottam ki, megvárom, hogy a jövő héten mennyit hízik és attól teszem majd függővé.


Már most 100 gr tejci, az szép mennyiség egy pici babátólKép Nagyon megszenvedted a császárt? Az első időkben nálunk is minden alkalommal volt kaki, utána már csak naponta egyszer, a múlt héten 6(!) napig nem volt, és most is már 3 napja nincs. A doki szerint anyatejes babáknál ez előfordul, lehet, hogy nálatok is lesz. Ilyenkor kammila teát+kis cukor kell adni, és az segít.

Kicsit sokat írtam, bocsiKép

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

Claire: guggoló helyzetben volt a leányzó, ezért volt császár. A szülésznő a világ legjobb szülésznője volt, de sajna csak annyit tudok, hogy Éva, a vezetéknevét nem. Hihetetlen rendes volt velünk (a párommal is), fogta a kezem, amikor pityeregtem az érzéstelenítésnél és mindenki más (kivéve a dokimat persze) hisztizésnek vette a sírásomat (pedig nekem tényleg fájt, ahogy belémnyomták az anyagot), meg utána is, nagyon emberséges és kedves volt végig. Szóval nagyon jól jártunk vele.

Linamina: köszönjük a gratulációt! Én most úgy próbálok élni, hogy akkor alszom mikor Borcsa, így az az illúzióm van, hogy kipihenem magam Kép

Beki: A császár előtt van a szokásos borotválás-beöntés- katéterezés. A katéter feltevése kicsit kellemetlen, feszítő érzés, de kibírható. Az előkészítőben még ott lehetett velem a férjem is, aztán ő ott maradt amikor engem átvittek a műtőbe. A műtőben elérzéstelenítenek, ami nekem elég hosszadalmas volt, meg mint feljebb írtam, fájt is, amikor benyomta az érzéstelenítőt, de lehet, hogy az én fájdalomküszöbömmel volt a probléma. a műtét után én nagyon rosszul éreztem magam, amikor elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, hullámokban jött a fájdalom, ahogy húzódott össze az oxitocin hatására a méhem. A csövek amik lógtak belőlem: katéter, drain, ami egy cső a sebedben, amivel kivezetik egy tartályba a sebből a váladékot és infúzió. A drain kivétele szintén elég horror érzés, nekem könnybelábadásos volt, de szerencsére egy pillanatig tart az egész, ezt két nap után szedik ki, addig hurcolászod magaddal a trutyis tartályt Kép Az infúziót másnap már kikötik elvileg, de még a kanült bennhagyják az első székletig a kézfejedben. A katétert akkor veszik ki, mikor már biztonsággal fel tudsz kelni, hogy kimászkálj vécére. Én teljesen kivoltam ezektől, inkább már másnapra összeszedtem magam és kikecmeregtem az ágyból, csak szedjék ki belőlem a katétert Kép A babámat amíg feküdtem nem nagyon láttam, odahozták, a mellemre tették, de megfogni sem tudtam rendesen, szóval ellátni csak a harmadik napon tudtam elkezdeni. Addig kihozták nekem szoptatni (a második naptól, amikor már fel tudtam kelni), meg ha aludt, hogy gyönyörködhessek benne Kép Aztán már csak éjszakára volt távol tőlem, azt is azért mert nem éreztem elég biztosnak magam: nehezen mozogtam, nem mertem magamra bízni a csemetémet Kép Emelni a babát nem probléma, minden mást igen, illetve az ágyból kikelés, fordulás stb. nagyon nehéz. Én fontam itthon kötelet magamnak gézből, ami életmentő volt, anélkül nem bírtam volna kikelni az ágyból. Ja és ami még nekem nagyon jól jött: a Tena hálós bugyi, ez az egyetlen, ami nem birizgálja a sebet, meg vettem vécédeszka törlőkendőt, ami szintén életmentőnek bizonyult, mert szinte mindig össze volt vérezve a deszka, úgyhogy vécézést pucolással kezdtem Kép És az első két nap nagyon jó szolgálatot tett a mosdószivacs is, mert akkor még csak a szobában mosdhattam a csapnál, egy széken ülve, meg inkább szappant vigyél az első két napra, mert könnyebben lejön mint a tusfürdő és a nővérke, mikor megmos majd alul, nem fog erre figyelni és nagyon kényelmetlen érzés, ha tusfürdős maradsz. Bár ez eltörpül a többi mellett. Kép Így utólag azt mondom erre az egészre, hogy végülis csak két nap: a műtét napja és az utána lévő nap az ami elég rossz, utána már tűrhető, ott már csak a hasad fáj, meg kapod az oxitocin naponta kétszer, ennyi a kényelmetlenség. Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok!

Subesz: hát igen, én nagyon megszenvedtem a császárt, és nagyon irigyeltem a normál szülőket, hogy a második nap, már vígan mászkáltak. De tény, hogy az én tűréshatárom az ilyen dolgokban nagyon lent van, utálom a kiszolgáltatottságot és a tehetetlenséget, úgyhogy talán ezért nehezebben viseltem mint az indokolt lett volna. De a lényeg már itt van velem Kép Kép

Ahhoz mondjuk nem értek, hogy egy három hónapos Poginak mennyit kellene ennie Kép, de szerintem amíg hízik, mégha keveset is, talán nincs baj. Lehet, hogy most nem husiban, hanem agyban fejlődik Kép agyra gyúr, mondhatnám akár Kép Szóval remélem, hogy nálatok is csakilyen ok van a háttérben és nem kell majd kiváltanod azt a receptet!! Azt hiszem el kellene tanulnunk egy keveset a férjeink lazaságából Kép enyém is legyint olyan dolgokra, amiken én szétaggódom magam Kép

Na most aztán kiírtam magamból mindent, bocsi a hosszúságért Kép

puszi: Sapi
sapi
 
 


Szia Sapi! Szóval nem volt hajlandó a kisasszony más pózt felvenni, hiába biztattuk! Az jó, hogy beindlut szüléssel ment.Én szerencsére a császárból kimaradtam, de teljesen megértem, amit a kiszolgáltatottságról írtál.
Beniczky Évi?Vöröses barna, rövid hajú?
Szia Subesz! Én anya vagyok, és azt hiszem nem túl laza. Azt mondtad van tejed, szopik, hízik a kölyök! Ne mérd etetésenként! a 3.-4. gyerekemet szoptatom, mindegyik fél éves koráig csak szoott, de dunsztom sincs, alkalmanként mennyit! Nem hízhat mindig turbóban.Az enyémek heti alig5 és bő50 között minden félét híztak! adj neki szopizni, amikor kér, és be fogja állítani mennyire van szüksége! Jó, hogy van recepted, ha minden kötél szakad, de egyelőre szerintem hagyd meg tartalékban!
Claire
claire
 
 


Sziasztok Lányok!

Ahogy olvasom a hozzászólásotokat tényleg lehet, hogy én reagálom túl a dolgot. Úgy látszik kicsit aggódós anyuka vagyok.

Sapi!

Igen, én is irigylem a párom lazaságát, bár lehet, hogy az enyém csak azért viselkedik így, helyre billentse az én "átesem a ló másik oldalára" viselkedésemet.Kép

Nem irigyellek a császár miatt, bár mondjuk a normál szülésnél is vannak ínyencségekKép De szerencsére nem lóg ki mindenféle cső belőlünk.

Puszi

Subesz
subesz
 
 


Claire: hát igen, bármit próbáltunk makacsul guggolásban maradt a kisasszony Kép sebaj, most van egy szép vágásom és egy hét horror élményem (na jó annyira azért nem borzasztó két hét távlatából) Kép
igen, ő lesz az, vöröses rövis haja volt. Ha lehetne szülésznőt választani, következőre tuti megszerezném magamnak Kép)

Subesz: ezek szerint neked sem volt egy leányálom a szülés? de gondolom már nem is emlékszel a negatív dolgokra, lassan nekem is feledésbe merülnek Kép
Ja és nem válaszoltam egy előző kérdésedre: Borcsa elég össze vissza szipok, van amikor másfél-két óránként adja elő az éhenhalásos nagyjelenetet, de van,hogy betartja a nagykönyvben írt 3-4 órát. A dokink azt mondta, ez normális ilyen kicsiként még, majd beáll ha már nagyobb lesz normális "üzemmódba" Kép Kép remélem is, mert ez így elég fárasztó bír lenni, de azért nem bánom egy cseppet sem Kép

puszi: Sapi
sapi
 
 


Szia Sapi!

Annyira nem volt vészes, csak inkább hosszú volt, mint írtam fentebb valahol, kétszer indították, közbeeső napon is voltak fájások, szóval 3 napig vajúdtam. Éjszaka nem aludtam semmit sem. Ez fárasztó volt. Maga a szülés nem.

Pogi mostanában eszméletlen nyűgös, nem tudom mi lehet vele. Remélem hamar elmúlik.

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!
Subesz! Ne aggódj, a következő jó eséllyel könnyebb lesz! Az elsőt nekem is kétszer indították, tudok ehhez a sztorihoz viszonyulni.Igaziból az iker szülés is kevésbé viselt meg, mint az első. Bár bennem mindennel együtt az első sem maradt rémes emlék! Azt mindenesetre megállapítottam, hogy mindenki úgyjár a legjobban, ha spontán indul a szülés. Bár nekem az ikreknél is kötöttek be oxitocint, de ez egy beindult szülésnél egészen más hatású, mint amikor ezzel indítják! Igyekezz mértékletesen aggódni, és sokat gondolni arra, hogy minden OK! Amúgy én azzal szoktam biztatni magam, hogy ha egy gyerek azt a tortúrát végig csinálja, amit születésnek hívunk, akkor elég sokat kibír! Nem?
Sapi! Én is az Évinél szültem, szuper! Pedig at előző sem volt rossz, sőt! Évivel azóta is igyekszem tartani a kapcsolatot, annyira megkedveltem! Egyébként tényleg nincs itt szülésznő választás, de azért ha nagyon körül sündörgöd a vezető szülésznőt, és megmondod, hogy azért, mert az elsőnél olyan tuti volt, akkor vszinű megengedik! Gondolom ez nem a mai nap problémája! Kép Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Máté még csak 3,5 hónapos, de már fogy a tejem. Hiába iszom a teákat!Kép(((
Mi lesz most?

Segítsetek!

Linamina
linamina
 
 


Honnan vetted észre, hogy fogy? Hagyd néhány napig szopni, ahányszor csak akar, lehet, hogy hirtelen megnőtt az igénye, és még nem álltál utána! Próbálj közben sokat inni és pihenni , amennyire tudsz! Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Igény szerint szoptatok. Lemértük és csak 100-140-et szopik, napközben 2,5-3 óránként már jelez. Most még éjjel is felkel.
Hiába iszok, eszek, nem elég. Az este már pótolnunk kellett. Nagyon utálta az üveget.

Hirtelen 500 ml tűnt el!

Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!

Az unokatesóm is ilyen poblémával küzdött,ezért felhívta a Szent István kórházat,szoptatási tanácsadót,azt hiszem és-az a baj,hogy nem tudom,mit csinált pontosan,de sikerült visszahozni a tejet!!!

Blanka már négy és fél hónapos és még mindig felkel éjjel.Azt mondta a dokinő,hogy azért mert már tartalmasabb tejre van szüksége.Erre elkezdtem mindenféle dolgot megenni,de Blanka még most is felkel.Na mindegy.Úgy látszik ez még egy jó ideig így lesz...

majd,ha húsz éves lesz,kialszom magam...Kép)

fel a fejjel,nincs veszve minden!Még visszafordítható!

kitartás!és ne idegeskedj!az biztosan nem használ!
zsuh
 
 


Sziasztok! Az enyémek 6 hósak, és felkelnek éjjel, de ha a naygokból indulok ki, akkor még fel is fognak egy darabig. Nálunk is előfordul, hogy gyakrabban kérnek, és van, hogy ritkábban. Nem szoktam mérni, mennyit esznek, de ha csak az időt nézem , akkor is tudom, hogy van amikor gyorsan csak isznak egyet, és van amikor akkurátusan hosszan szopiznak, és persze van, hogy az időt az nyújtja meg, hogy biocuminak tekintenek! Mindezzel együtt csak anyatejet kaptak eddig, közel 8 kilósak. most már lassabban híznak, de szerintem ez normális, ne lehet állandóan turbóra járni. Vannak kajásabb isőszakok, olyankor hagyom őket gyakrabban szopni, az szaporítja jól a tejcsit.
De egy szoptatási tanácsadóban, vagy a La Léche Ligánál biztos tudnak vmi okosat mondani, ez utóbbinak van honlapja is, lehet, hogy ott online is tudsz kérdezni! Hajrá! Claire
claire
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: