Új privát üzeneted érkezett!

Sheila!

Végtelenül sajnálom, ami történt.

Én is csak biztatni akarlak! Ne add fel. Nálam is a harmadik visszaültetésre megmaradt a terhesség, de a szíve nem indult be és a 9.hétre felszívódott. Nekem is terhességmegszakítást csináltak.

DE!!!!!!!!!!!!!

Utána röktön összejött a negyedik beültetés és most itt van a pici lányom, aki éppen most ébredt fel és éktelenül sír.

Képtelen vagyok tőle bármit csinálni.

Gina
banig
 
 


Sheilám,

A fene egye meg!!!!! Nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani: leginkább semmit, de nagyon szurkolok, hogy hamar jobban legyél! Most nem is tudok mást írni, úgy elszomorodtam, de nagyon sokszor gondolok Rád. Kérlek, azért ne tűnj el.

Puszillak,
Klári

jankica
 
 


Sziasztok,

meg tudnátok nekem mondani, létezik még olyan opció Telkiben, hogy az ember viszi a saját orvosát, és leszerződnek vele?

köszi,

J.
juci
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy mennyibe kerül most egy szülés ebben a kórházban?
modrooka
 
 


Szia Modrooka!

Én éppen most kértem tőlük árjegyzéket a szülésekről.
Most jelenleg egy normál szülés 630 000 forintba kerül érzéstelenítéssel, bennt tartózkodással. A császáros pedig kb 750 000 forintba kerül.
Én is ott fogok szülni, mert én már egyszer megjártam a poklot...tehát inkább fizetek.

Evila
evila
 
 


Kedves Evila!

Köszönöm szépen a választ!:-)
modrooka
 
 


Sziasztok!

Most bukkantam rá erre a topikra, remélem tudtok segíteni.
Aki császárral szül a Telkiben, az ugyanúgy együtt lehet a babájával már műtét utántól, mint aki spontán szül? Úgy értem nincs őrzőben az anyuka X órán keresztül, míg a babája valahol máshol vár rá? És ha besárgul a pici akkor helyben a szobában kékfényezik, vagy elviszik vhova?
Lehet, hogy speckó kérdések, de ha tudtok segíteni, megköszönném.

nufi
nufi
 
 


Szia Nufi,

Írtam Neked privit. Megkaptad? Olyan furcsa a levelezőprogram, nem tudtam kiigazdodni rajta, hogy elküldte-e a levelemet Neked vagy nem.

Klári

jankica
 
 


Szia Jankica!

Köszönöm a gyors választ, ez nagyon király. És altatás, spinál, vagy EDA van? Vagy választani lehet a 3 közül?

Még valami. Akkor hogy alakulnak az árak, ha pl. spontán indul a dolog, de a végén mégis császár lesz belőle?

Jaaaj, tök örülök, hogy írtál!
nufi
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de nézzétek el nekem :)
Babát várok, a nődokim a Telkiben is dolgozik, és egyre jobban gondolkodom, hogy a Telkiben szüljek... Egy kérdés merült fel bennem: ha a Telkit választom, akkor azon az áron kívül, amit ők mondanak a szülésre, ugye nem kell az orvosnak is fizetnem?

Köszi!
Vendég
 


Szia Lera!

Én úgy tudom, hogy nem is szabad semmennyit sem elfogadniuk az orvosoknak. Egyébéként ez egy korrekt ár, a korrekt szolgáltatásért.

Melyik dokihoz jársz,és hányadik hónapban vagy?

Evila
evila
 
 


Sziasztok
tudom nagyon eltüntem ,de a 3gyerkőcöm nagyon lefoglal..Marcimnak ugye a suli indult, Dettimnek az ovi szeptemberben..szal vannak programok, a kismanóm meg épp alszik azért tudtam idelépni kicsit :D
Barnim már pár nap és 7hónapos..el sem hiszem , bennem még minden olyan friss, a szülési élmények...
látok nekem sok új nevet, bocsi h nem irok mindenkinek külön..
én a Telkin szültem a két gyerkőcöm, császárral mindkettőt, altatással, most legutóbb vittem a dokim, az első babóm Szombathelyen szültem és az annyira "jól" sikerült, h azt mondtam én is h inkább fizetek, de mégeccer oda nem..namind1..
bocsi de már hallom is sirni a babóm, felkelt és ilyenkor rögtön fel is áll a kiságyában, de persze, mint a részegember és bummm lesz a vége
na rohanok
puszi
igérem visszaolvasok
üdv mindenkine
Erzsi
erzsi100
 
 


Szia Evila!

Bocsi, de miután válaszoltak néhányan priviben, nem is néztem vissza a fórumba...

Dr Ruttner Zoltán a dokim, nem kifejezetten Telkis, konzulens orvosként van feltüntetve a Telki honlapján, nem tudom, pontosan mit jelent ez a státusz :)

Most vagyok 18 hetes, szóval nyári baba lesz.
Már eldöntöttem amúgy, hogy Telkiben szülök (feltéve, hogy meglesz rá a pénz) és már dokival is beszéltünk erről... Párom is belement, úgyhogy minden szép és jó :)


Egyébként mi az a "pokol", amit már megjártál egyszer? Hol szültél? És mikorra várod a babót? :)


Üdv,
Lera
Vendég
 


Szia Erzsi!

Mesélnél nekem a szombathelyi "élményeidről"?
A 31. héten járok már, de aggályaim vannak a kórházzal kapcsolatban. 2 évig dolgoztam is ott (igaz több, mint 10 éve és nem a szülészeten), lehet hogy ez a baj :? ?

A Telkin gondolkoztam, kértem is árajánlatot, de még nem döntöttem. Talán még nem késő.

Köszönöm,
Olden
olden
 
 


Szia Olden!

Írtam Neked privit, bár lehet hogy inkább csak akartam, inkább ide is beírom.

Én is szültem 2-szer a szombathelyi kórházban, most a harmadikat a Telkiben fogom.
Kérdezz nyugodtan, ha valami érdekel, de inkább emilben, azt gyakrabban olvasom.

üdv, nufi
nufi
 
 


Sziasztok,

Nyiro Gyula vs Telki korhaz ugyben kellene dontenunk 1 honapon belul. Nem tudom van-e valakinek tapasztalata ebben az ugyben?

Arak:
Telki korhaz normal szules + ossejt levetel : 650ezer (esetleges plusz koltsegekkel 700ezer)
Nyiro Gyula ugyan ez: 412ezer (ossejt levetel 352, orvos 50, szuleszno 10)

Mint fent lathato az elteres nem oriasi...

Ervek a telki mellett:
Jo kornyezet udvarias kiszolgalas.
Ellene:
Tobbe kerul.
Nyiro Gyula korhaz orvosa szerint :
-messze van
-tul draga
-csak egy mutoje van
-szerinte ebbol az osszegbol nem jon ki a szules, az egesz csak penzek tisztara mosasarol szol...

Ti mit gondoltok?
krisztian77
 
 


Szia Krisztina!

Én 1-2 héten belül szülök Telkin. CSAK jókat tudok mondani. Ráadásul nekem van egy-két komplikációm is, de mindenben nagyon alaposak és figyelmesek. "Láttam" kint két szülést. Illetve mikor kint voltam a szülésznőmmel beszélgetni, akkor szült előtte 1 órával természetes úton egy nő. Olyan csend és békesség vette őket körül, a baba olyan édesen aludt még a szülőszobán a mama pocakján, és olyan harmóniában voltak, hogy azt hittem, ilyen nincs is. Nagyon meghitt volt. Az apuka ki-be mászkált, és mindenki "kéznél" volt, de senki nem háborgatta az ő békéjüket. Rá fél órára - egy másik szülőszobában, mert több van - vittek be egy nőt császárra. Még nem volt érzéstelenítve. 35 perc után hallottam, hogy felsír a baba, 7 perccel később a nyugodt és csendben szemlélődő kisbabát büszként hozta ki az apuka (két csecsemős kísérte, kb. 6-an voltak bent: orvosok-szülész, altató és újszülött orvos és ápolók) A mama pedig kb. 20 perc után "követte" őket a szobájukba. Ettől kezdve nem félek a szüléstől. Nagyon profi volt minden!
Szóval ezt a békét és nyugalmat szerintem egy kórház sem tudja így biztosítani. A nővérek és szülésznők mind türelmesek és kedvesek. Nagyon jó szakemberek, és mindig ráérnek foglalkozni a gyerekeddel és veled, mivel nem "szalagon" folyik a szülés. Ugyanez az orvosok is.
EGYIK SEM PÉNZÉHES!!! És Telki NEM PÉNZMOSÓ, teljesen korrekt minden. A szülés pedig tényleg annyiba kerül. Szerintem a dokid csak irigy és féltékeny. Telkin az ár-érték arány nagyon rendben van. Én úgy gondolom, hogy ha van rá lehetőség, mindenképp érdemes megfontolni a nyugodt és békés szülést és persze az első napok élményét... 3 szülőszoba plusz műtő... a gyermek annyit van veled, amennyit akarod stb. Az egész várandósságom alatt csak jó tapaszatalatom volt/van, és ez igaz a barátnőmre is, sőt azokra az ismerőseimre is, akik itt szültek. Nem elhanyagolható az sem, hogy nem érzed magad kórházban, és csend, nyugalom van.
Én ezt gondolom.
herczeg ágnes
 
 


Szia Ágnes!

De jó hogy írtál. Mi a párommal, és a dokimmal tegnap döntöttük el, hogy Telkiben fogok szülni. Eszeveszetten elkezdtem a helyről gyűjteni az infókat, ezért is örültem nagyon a levelednek.
Majd írnál még további tapasztalataidról? És a szülésről. :wink:
Köszi. :wink:

Kép
mona76
 
 


Kedves Mona!

Bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok, segítek. Akár külön emailen, telefonon is. Mozog már a bébi? :wink:

Ágnes
herczeg ágnes
 
 


Szia Ágnes!

Már érzem azokat a kis bugyborékolásokat, de elég ritkán. Tegnap voltunk dokinál, azt mondta, nem baj, majd lesz az gyakrabban is.
Veled ott lesz a párod a korházban a 4 napig?
Kinél fogsz szülni, ki az orvosod?
Már csak 1-2 hét van vissza, de jó neked :) és hogy érzed magad?

Kép
mona76
 
 


Majd lesz még aktívabb is. Nálam is így kezdődött... A szülésnél lesz ott, meg majd minden nap bejön. Van egy nagy fiunk (illetve nekem nem igazazából a fiam, de ez tök mindegy), és a munkája sem engedne meg nagy kihagyást, ő majd otthon lesz velem, ha hazamentünk. Az orvosom Bábinszki Ágota, a szülésznőm pedig a Timi. Jól érzem magam nagyon, de a kiscsaj (lányom lesz) eléggé megijesztett minket múlt kedden... Hála Ágotának és Timinek most már teljesen megnyugodtunk, és a bébi is ok. Nagyon odafigyelnek ránk.
Ti hogy vagytok? Tudod már, hogy fiú lesz vagy lány a csemete?
herczeg ágnes
 
 


Akkor örülök, hogy minden rendben. Tegnap mondták meg, hogy kisfiú lesz. :D Nekem a Gasztonyi Zoltán az orvosom. Mi még nem voltunk a korházban, de tervezzük.

Kép
mona76
 
 


Kedves Mona!

Én is Gasztonyi Zoltánhoz járok, nagyon meg vagyok vele elégedve, már 2 éve ismerem. Most vagyunk a 7. hétben.
Nekem is a Telki kórházat ajánlotta, de mivel még korai a részletekről beszélnünk, sem árat sem semmit nem kérdeztem meg tőle. Neked mit mondott? Tudsz valami konkrétumot?
büngyike
 
 


Szia büngyike!

Örülök, hogy írtál. :)
Én 2* voltam még csak nála, mert előtte más orvosom volt, akivel sajnos nem voltam megelégedve. A párom már régóta ismeri, jóbarátok. Ezért kicsit fúra volt, hogy ismerős az orvos, de már el is szállt ez a gondolat, mert nekem is rendkívül szimpatikus. A korházban még nem voltunk, csak az Istenhegyi klinikán. Nekünk is inkább a Telki korházat ajánlotta, bár azt mondta még korai róla beszélni, igy az árakra sem tértünk rá. De itt-ott utána néztünk, szerintem 700ezer körül lehet, úgy mindent beleszámítval. :?
Első babád lesz? Van már szívhang? Nincs rosszúlléted?

Kép
mona76
 
 


Szia Ágnes!

Hogy érzed magad, már izgúlsz?
Te hányadik héten voltál először a korházban? Megmutattak mindent? Jártál tornázni, vagy szülésfelkészítőre?

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Nekem Ő az első babám, rosszullétek nincsenek, kivéve egy kis émelygést, meg a progeszteron-gyógyszer mellékhatásait..
Ő lombik baba, nagyon boldogok vagyunk, hogy végre sikerült!

A 700 ezret én kicsit soknak tartom. Biztosan megéri az ellátásért, de most állunk lakáscsere előtt, így nem tudom mennyire engedhetjük meg magunknak, habár októberig még nyerhetek is a lottón, és akkor ki tudja :wink:
Ha nem Telki, akkor István és alapítványi szoba. Az a minimum, amit szeretnék! Sok negatívumot hallottam az 5 ágyas szobákról. Mivel szabad a bejárás bármikor, van hogy 20-an is ott totlonganak a kórtermekben, látogatók!!!!!

Neked is első baba?

büngyike
 
 


Szia büngyike!

Nekünk is ő az első babánk. 1,5évet vártunk rá.
Én is gondolkoztam, hogy inkább az István korház, a pénz miatt, de a párom rögtön a Telki mellett döntött. :)

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Nekem is első baba. Részemről nagyon jól vagyok, és nem izgulok. Köszönhető annak is, amit korábban már írtam. Egyébként pont azt szoktam figyelni mikor kint vagyok, hogy általában nem lehet babasírást hallani...Ez is eléggé megnyugtató. Már csak 8 napom van, ha minden igaz - mivel faros fekvésű, így császárom lesz.
Azt hiszem 6 hetes lehettem, mikor először voltam kint. Mindent elmondanak és megmutatnak - nem csak nekem, volt már kint anyukám, a férjem is. Így külön szülésfelkészítőre sem kellett járnom, mivel a szülésznőm (Timi) és az orvosom mindent elmond és minden kérdésemre válaszol. Persze ez igaz a többi szülésznőre és orvosra is. Egyébként Aquanatal-ra jártam a MOM-ba itt pesten, és nagyon hasznos és élvezetes volt. Nagyon szerettem.
A 700e Ft-os szülés, amit írtatok, csak az őssejt levétellel, és tárolással együtt annyi (egyébként sima szülésnél 650e Ft). Hülyeséget nem akarok írni, de én úgy tudom, hogy kb. 350e- 400e Ft körül van tokkal-vonóval egy szülés (attól függ, császár vagy sima). Emlékeim szerint csak a szülés (sima) 280e Ft és ehhez jön a szoba díjja (4 nap) plusz a fájdalomcsillapítás, ha kell. Ezt villámgyorsan megmondják, és már találgatnotok sem kell. Egyébként az Istvánról is jókat hallottam.
herczeg ágnes
 
 


Szia Ági!

De jó lenne, ha igazad lenne.... A Telki kórház honlapján vannak árak, de pont a szülést nem találtam meg :( Ha ennyi az annyi, amit leírtál, akkor még mi is szóba jöhetünk ott szülésügyileg :)
Habár egy kicsit aggasztó, hogy nincs csecsemőintenzív. Igaz, nem úgy kell hozzáállni, hogy bármi baj bekövetkezhet...
Neked mennyi van hátra szülésig? Ott szülsz?

büngyike
 
 


Megkövetem magam.... a kérdésekre fentebb kaptam válasz! Akkor majd beszámolsz pár héten belül részletesen is ;)

büngyike
 
 


büngyike, te a Gasztonyihoz mint magánorvoshoz jársz?

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Igen, az Istenhegyi útra. De a Bolgárkerék utcai családtervezőnél ismertem meg, az nem volt magánrendelés.
Utána nemsokkal került át a Géndiagnosztikába, ahova most járok hozzá, jobban szereti, nem volt soha megelégedve a kőkorszaki körülményekkel :)
Mondjuk meg tudom érteni, amikor egy varratomat kb a negyedik ollóval kellett elvágja :? én is szidtam a rendszert :)
Inkább fizetek, de legyen tisztességes az ellátás. Józan ésszel gondolkodó ember ma ezt teszi, sajnos nem olyan az egészségügy, hogy nyugodt szívvel elmenjek egy Sztk-s rendelésre :(
Lehet, hogy sokan meg fognak ezekért a kijelentésekért kövezni, de nekem ez volt a tapasztalatom, irigyelni tudom azokat, akik jó helyeket fognak ki. Nálunk például az újpesti Sztk kész horror! Egyszer voltam EKG-n, többet soha!
Viszont az Istvánban a műtétem alatt semmi problémám nem volt, kivéve a varratszedést :)

büngyike
 
 


Sziasztok!

büngyike, ági, hogy vagytok?
ági, nincs még baba?
gyere ám, és mesélj!
mi 1 hét múlva megyünk a genetikai uh-ra, már nagyon várom.

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!
Én itt vagyok, néha bekukkantok, de sehol senki... Ágit én is várom, remélem minden zökkenőmentesen zajlik, és hamarosan bővebben beszámol a Telki élményekről :)
Ti jól haladtok! Mi még csak a 10. heti UH-ra megyünk hétfőn, nagyon várom már, hogy ismét láthassam! Ki tudja mennyit nőtt már azóta :shock:

büngyike
 
 


Szia büngyike!

Majd meglátod mindig nagyobb élmény lesz az uh. Én legszívesebben minden héten mennék :oops:
Mi vagy hétfőn, vagy a következő héten megyünk a genetikai uh-ra. Még nemtudjuk mikor, mert a páromnak valamelyik héten el kell utaznia.
De már nagyon várom, már mindenki kérdezi, hogy mocorog-e, de nemtudom, lehet, vannak kis bugyborékolások, de nem is tudom pontosan mire figyeljek.
Nem vagy rosszúllétes?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Hétfőn reggel egy zökkenőmentes császárral megszültett Blanka. 48 cm, és 2850gr. Gyönyörű, formás szépség. Csak áradozni tudok Róla. Tegnap jöttünk haza, eddig minden szuper.
Ami Telkit illeti:
Apa bent volt, és a míg engem összevartak, addig Blanka apával elment fürcsizni :) Minkor a szobába értem, rögtön megszoptathattam, és ő szopott is, mint egy pióca! Ennek köszönhetően már szerda reggel volt tejem... Sőt, annyi van, hogy egy csomót le is fejek. Csak és kizárólag pozitív élményeim vannak, ehhez hozzá kell tenni, hogy két nap alatt 8 baba született kint, ami nem túl gyakori, ennek ellenére mindenki a helyén volt, és a segítség soha nem maradt el. Császár után este már fel is tudtam kelni, és reggel le is zuhanyoztam.
Szóval minden nagyon profi volt és mindenki nagyon segítőkész. Telkis lányok, ha olvasátok, ismételten NAGYON KÖSZI MINDENT!!!
herczeg ágnes
 
 


Ágnes, nagyon örülök nektek, már úgy izgúltam, hogy nem írtál.
Mesélj még :)
Mikor mentél be? Miért császárral szültél? Hívni kellett a dokidat, vagy éppen ott volt?
Mit kellett vinned? Egyágyas szobában voltál, Blanka a kezdetektől ott lehetett veled?
Mennyibe került? Az orvosodnak is adtatok külön pénzt?
Legalább ezer kérdést tudnék feltenni neked :roll: :oops:
Blanka, hogy viselkedik, mennyit van ébren?

Kép
mona76
 
 


Szia Ágnes! :D

Egy napon szültünk, csak én 6 órával előbb kb, mint Te:) Lehet, hogy én melegítettem elő a műtőt Nektek :P
Én is csak csupa jókat tudok mondani, annak ellenére, hogy valóban elég sok baba született most.

Most mennem kell, mert jött a védőnő (olyanok, mint egy hiéna :lol: )

Evila
evila
 
 


Sziasztok!

Evila: Hogy hívják a babádat? Igen, pont előttem szültél! Hallani hallottam rólad :) Szerintem találkoztunk is, de a babád biztos láttam. Neked bent volt veletek a férjed is. Nálam is most volt a védőnő... Nektek hogy telnek az első napok? Nálunk minden ok.

Mona: Reggel fél 7kor mentem be, nekem programozott császárom volt, mivel farfekvéses volt és a köldökzsinór keringéssel is gond volt. Így a dokim is ott volt, és a szülésznőm is természetesen. Saját tisztálkodó szeren kívül csak a Blanka hazajövő ruháját kellett vinni. Mondjuk és vittem be pár nadrágot magamnak, ami jól jött a hálóing alá (azt is adták, természetesen annyit, amennyire szükségem volt). Természetesen egyedül voltam egy kétágyasban (minden szoba kétágyas, mert apa vagy bárki szintén bent alhat veled külön térítés nélkül). Blanka kezdetektől velem volt, a műtőből apával egyenesen birtokba vették a szobát. :) Csak akkor vitték el, ha én kértem. Az árat illetően nekem volt egy-két extra dolgom, de alapjában egy sima hüvelíi szülés 4 napos bent tartózkodással köldökzsinórvér levétellel és tárolással (sejtbank) 650e Ft. Senkinek nem kellett külön pénzt adni, illetve ha választott szülésznőd van, azért külön kell fizetni (arról is számlát kapsz!!!), de meg kell mondjam minden szülésznő nagyon figyelmes. Blanka egyébként egy kis tündér!!!
herczeg ágnes
 
 


Sziasztok!

Orvost és kórházat keresek, olvastam amiket írtatok és hát elég meggyőző volt! De lenne kérdésem:

herczeg ágnes!
Gratulálok Blankához! Hogy van a pici?
Nem értem pontosan amit az árról írtál, ne haragudj!
Hol lehet pontosan megtudni, hogy hogyan lehet oda bekerülni? Orvost ott kell választani?
A többiektől is várnám a választ?

Köszönök mindent!
Anikó

Kép
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Az árral kapcsolatban az a legtisztább, ha Telkivel beszélsz. Amit mondanak az korrekt és valóságos. A számuk: 0640372300.
Bárki szülhet itt, keress rá a weben: www.telkihospital.hu
Orvost ott is tudsz választani, nagyon jó orvosok vannak! Az én orvosom Dr. Bábinszki Ágota, akit nagyon tudok ajánlani!

Blanka csodásan van, most is a mellkasomon alszik. Nyugodt, jó baba. :)
herczeg ágnes
 
 


Sziasztok!

Köszi mindent!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Szia büngyike!
Te is még az Istenhegyire jársz a Gasztonyihoz?
Mi is még oda megyünk, pedig jobban örülnék ha Telkira hívna vizsgálatokra :roll:
Neked csinált méh, és mészáj vizsgálatot?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Én is Telkiben fogok szülni, és már a kezdetektől oda jártunk vizsgálatokra. Most a 31-dik héten járunk az első babánkkal, aki kislány lesz. Eddig minden rendben volt, reméljük ez igy is marad! :)
Természetes szülésre készülünk, köldökzsinórvér-levétellel, de
de mivel a babánk a 18-dik hét körül lefordult és most a legutóbbi vizsgálatnál medencevégű volt a fekvése, az orvosom rögtön megemlitette a császármetszés eshetőségét. Persze tudjuk, hogy van még ideje lefordulni a kislányunknak, de azért felkészültünk erre is!
Jövő héten megyünk intézkedni a sejtbankhoz, utána szivesen válaszolok minden felmerülő kérdésre, amire tudok ezzel kapcsolatosan.

Ágnes!
Gratulálok a kislányotokhoz! Nagyon jó volt olvasni a soraidat a szülés utáni eseményekről. Persze már olvastam és hallottam egyetsmást róla, de mégis csak hitelesebb egy "frissen" tapasztalt anyukától olvasva!

Lenne Hozzád egy-két kérdésem, de ha valaki más is tud ezekre választ adni, nagyon köszönöm!!

Meg tudnád mondani, hogy működik a szülésznő választás?
Érdemes-e választani? Te hogyan ismerted meg őket?
Az utolsó hetekben hányszor kellett NST-re járnod?
Jól olvastam, hogy hálóinget adtak a kórházban? Milyen?
Mit biztositanak még emellett?

Előre is köszönöm a válaszokat!
macmam
 
 


Sziasztok!

Ágnes! Gratulálok! Örülök, hogy minden rendben zajlott!

Mona! Én az Istenhegyi útra járok, egy hét múlva (a 12. héten) lesz genetikai UH és vérvétel.
Méh és méhszájvizsgálat nem volt.
Rosszulléteim nincsenek, nem is voltak. Mellfeszülés az viszont van, és néha érzem a pocakomon, hogy feszítget, pedig 3x2 MagneB6-ot szedek :shock:

Jó babásodást mindenkinek!

Büngyi

büngyike
 
 


Szia Macmam!

Meg tudnád mondani, hogy működik a szülésznő választás? Érdemes-e választani? Te hogyan ismerted meg őket?
Én egy barátnőm ajánlása alapján ismerkedtem meg a szülésznőmmel, és így kértem meg, hogy segítsen nekem. Ha mész vizsgálatra érdemes fel-fel nézni a szülészetre és a dokid véleményét is kikérheted, hogy kivel szeret együtt dolgozni. Aztán mindenképp fontos egy személyes találkozás. Én kb. másfél hónappal a szülés előtt választottam, és ő készített fel a szülésre is. Nekem két tuti befutó szülésznőm van, az egyik Timi, akinél én is szültem, a másik pedig az Enikő, aki szintén nagyon segítőkész és felkészült. Persze a többiek is nagyon jók, ez csak az én véleményem. Hogy mennyire érdemes választani.
Azt tudnod kell, hogy a választott szülésznőért fizetni kell, és császármetszésnél, magánál a műtétnél igazából nem érzed annyira, DE. Előtte a vizsgálatoknál és a műtét után is nekem nagyon jó érzés volt és biztonságot adott, hogy mindennel képben van, tudja az érzéseim, az aggodalmaim, menedzseli a dolgaim. Mikor mentem szülni, akkor ő jött velünk, tudtam hogy ő lesz ott, stb. Természetes szülésnél pedig szerintem nagyon nem mindegy. Bár mégegyszer írom, hogy minden csaj jó volt.


Az utolsó hetekben hányszor kellett NST-re járnod?
Én kétnaponta jártam, nálunk a keringés miatt Blankát fokozottan figyelni kellett, mert a lepénynél gondok voltak. Hála istennek és az orvosomnak Ágotának, hogy végül egy csodálatos fejlett és egészséges kislányom született! Egyébként úgy tudom, hogy csak az utolsó héten kell kétnaponta, addig elég heti egyszer.

Jól olvastam, hogy hálóinget adtak a kórházban? Milyen?
Korrekt. Világoskék és célnak tökéletesen megfelel. Én nadrágot vettem fel alá (melegítőt). Minden nap - vagy ha kell töbször is - tisztát kapsz. Csak akkor érdemes sajátot is vinni, ha ki akarod csípni a látogatóidnak magad, vagy kényelmesebbnek gondolod a sajátot. nekem is volt egy saját bent, elég hamar leamortizáltam anyatejjel... a látogatók meg mindig szoptatás közben jöttek, úgyhogy tök mindegy volt... :D Szoptatós melltartót ne hagyd otthon!!!

Mit biztositanak még emellett?
Tulajdonképpen mindent. Nekem még bimbókiemelőt és melltartóbetétet is adtak (AVENT-et), mikor szükségem volt rá. A baba is kap mindent, ruhát, pelust, krémeket, Te is kapsz hálósbugyit, betétet... minden szükséges "szexis" dolgot... :)
:oops:
herczeg ágnes
 
 


Szia Ágnes!!!

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!!!
Te milyen szoptatós melltartót vettél?
Én eddig még egyetlen olyannal sem találkoztam, ami ne irritált volna a varrásoknál. Amúgy is kényes vagyok erre, de kifejezetten csak olyannal találkoztam eddig, amiben a varrás durva műszálas cérnával készült...
A választott szülésznőnek csak a kórházi tartózkodás végén kell fizetni?
Most olvasgattam vissza a hozzászólásokat, és láttam, hogy császárral szültél Blanka farfekvése miatt.
A várandósságod alatt végig faros volt, vagy forgolódott közben?
Nálunk Annácska kb a 18-dik hét óta fejvégű volt, de a 29-dik környékén úgy döntött visszafordul. Tudom van még bőven idő és esély, hogy visszafordul, (most a 31-dik héten vagyunk), de az orvos is meglepődött, és rögtön mondta, hogy ha nem, akkor császár!!!! :(
Ne haragudj, hogy igy elhalmozlak kérdésekkel! :oops:
Milyen az élet a babával? Minden jót és jó egészséget kivánok Nektek!!!

Macmam :D
macmam
 
 


Sziasztok!

Remélem sikerül a beszúrás...

Mi már ekkorák vagyunk!! :P

Kép
macmam
 
 


Szia Macmam!

Én Anitát vettem, és nagyon jó. Kaptam egy másikat, de annak szörnyű a csattja. Nem a szülésznőnek fizetsz! Rendes számlás elszámolás van a pénztárban. Ha "hálapénzt" adsz, azért kirúgják őket ha elfgadják. Nekem Blanka keresztbe feküdt eleinte, aztán 32. hét körül fordult farosnak. Anna megfordulhat még. Én úgy voltam vele, hogy ő tudja, hogy miért pont azt a pózt választotta. Természetes úton szerettem volna szülni, de nem bánom, hogy így alakult. Ennek is vannak előnyei.
Blanka egy csoda. Majd Te is el leszel ájulva Annától. most is a mellkasomon szundikál, és alvás közben mosolyog... Minden nap könnyebb, napról-napra szokjuk egymást.
PS: A kérdéseidre szívesen válaszolok :) Én is tele voltam kérdésekkel... :roll:
herczeg ágnes
 
 


Sziasztok!
Kórházváltás előtt állok, ezért informálódom többek között itt nálatok is. A szolgáltatással és az árakkal kapcsolatban már nagyjából képben vagyok, csak azt nem tudom,hogy:
-ebben az árban(650E sima szülés) benne van e a terhesgondozás
-lehet e az, hogy terhesgondozásra nem oda ill. nem ottani orvoshoz járok és csak szülni megyek oda ill. ilyenkor kinél szülnék, van ügyeletes(lehet, hogy ez hülye kérdés, de nem ismerem a rendszert)
-kötelező e 4 napot benn tölteni?
Előre is köszi a választ!

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: