Új privát üzeneted érkezett!

Monyo
Remélem legalább 3 évig itthon leszek.:-))
Viccen kívül, én simán táppénzen maradok végig.
Így beszéltük meg a főnökömmle is, hogy hívom mi újság van. Sajnos nekem elég pörgős a munkám, és elég stresszes is és nem helyhez kötött, úgyhogy semmiképp nem kockáztatnám meg a munkát.Szerncsére a főnököm nő, bár azon én is meglepődtem mennyire segítőkész.
Ami a fájdalamt illeti, tegnap fájdogált a hasam és még egy kicsit ma is, remélem ez nem baj. Nem emlékszem korábban volt-e ilyen. Annyira nem vészes, hogy gyógyszert kelljen bevenni, de egyébként sem szoktam. Évente egyszer-kétszer fejfájásra.A transzfer utáni állapotot én terhességnek tartom, úgyhogy nem fogok gyógyszert bevenni akármi lesz is.Úgy tudom ilyenkor mindig meg kell kérdezni az orvost. Bár a még be nem ágyazódott embrió nincs kapcsolatban a vérkeringéssel, de ki tudja meddig van jelen egy gyógyszer a szervezetben.
Lehet, hogy túl óvatosnak tűnök, de ez már a harmadik lombikom és az utolsó fagyibabáim, és elhatároztam, hogy mindent megteszek a sikerért.
Te egyébként hogy állsz? Csomó mindent visszaolvastam, de annyi topikban, hogy már egyáltalán nem emlékszem kivel mi van.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a munka témában a hozzászólást. Ma voltam egy igen izgalmas állásinterjún. Nagyon klassz lenne a meló, érdekelne is, meg szerintem a pénz sem rossz, de erről még nem esett szó. 40 embert hallgattak meg, és jövő héten ötöt hívnak vissza az igazgatóval történő, részben német nyelvű elbeszélgetésre.
Úgy érzem, hogy benne leszek az ötben( történtek rá célzások a beszélgetés alatt) s bár a német elveszélgetés miatt korántsem biztos, hogy én leszek a nyerő, de ha mégis, akkor február 1-én kezdeni kell. 9-én pedig első konzultáció( és utána a vizsgálatok). Kérdezték, hogy van-e vmi betegségem, amiről tudniuk kell, és azt mondtam, hogy nincsen :-(! Nem tudom, mi lesz!!!

Szép napot Mindenkinek!
Zuzmó szorítok!!!

Judit

jucicuki
 
 


Monyo
Közben megtaláltam a kérdésemre a választ, első konzira mentek 30-n a Kaáliba.
Úgyhogy hagyd figyelmen kívül a " popsira ragasztást" és egyáltalán ,lehet, hogy ott teljesen másképp megy minden. Még az sem biztos, hogy lombikoztok, lehet, hogy elég az inszem nem? Vagy voltak már előzetes vizsgálatok ami alapján biztos, hogy lombik?
Most mennem kell feküdni, mert kikapok, de majd még jövök d.u.

Kép
Kép
zuzmó
 
 

 
 

Zuzmó,
jan. 30-án lesz az első konzultációnk a Kaáliban, hogy miért a Kaáli, mert az andrológusok egybehangzóan ezt javasolták. Túl vagyok pár vérvételen, és UH-n, eddig velem nincs baj csak a srácok vannak kevesen.Nagyon izgulok, a párom vizsgázik, ideges, feszült lehet, hogy nagyon rossz időben kezdjük el, de nem lenne jó tovább halogatni...
köszi a sok infot.
monyo
 
 


Monyo!

Ti is Kaáliztok? Bennem is felmerült, hogy legalább egy konzultáció erejéig el kéne menni oda is. Megmondom őszintén, nagyon lehangoló tud lenni, hogy sorba kell állni, miközben időpontot egyeztettünk. Tegnap felbuzdulva ezen, felhívtam a Kaálit és azt ígérték, hogy nem kell órákat várakozni. Egyébként a nőgyógyászom is azt tanácsolta, hogy ott a legjobbak.
juc81
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kedves Kelimoni!
Tudom, hogy a cél nemes, de nem tévesztetted el a házszámot? Ezt a topikot azok látogatják akiknek nem és nem akar összejönni a baba, és bármire képesek saját gyerkőcért. Mi így is rettenetesen sok anyagi és lelki áldozatot hozunk, és ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem sajnáljuk azokat a szerencsétlen piciket, akiket ráadásul nem is akarnak a szüleik. De csak egy pillanatra hasonlítsd össze a helyzetünket. Azt gondolom, hogy a mai felvilágosult világban buta és felelőtlen, az aki ilyen helyzetbe kerül.Persze vannak kivételek akik nem tehtenek róla, hogy így alakult a sorsuk. De ott vannak azok, akik sorra szülik a nyomorba a gyerekeket, a családi pótlékért.Akik soha életükben nem dolgoztak, senkin nem segítettek és a lehető legrosszabbat teszik a gyerekükkel: világra hozzák olyan körülmények közé, ahonnan esélye sincs kiszabadulni.Miközben mi itt hónapról hónapra várjuk, hogy az üres szobába gügyögés költözzön, és ha többször nem is, de legalább egyszer érezzük az anyaság csodálatos érzését, amit a védenceid nyűgnek és bosszúságnak éreznek.
Nem téged hibáztatlak, a gyerekenek valóban segítségre van szükségük és én, és szerintem sokan ebben és más topicban teszünk is értük minden 1%-os felajánlással. A cél valóban nemes.
Ne haragudj, ha a hagvételem kicsit éles volt, és biztosan akad is akit érdekel az opera, de ha elfogadsz egy javaslatot: ha legközelebb ilyen topikba küldesz ilyen felhívást, gondolj bele kihez intézed. Persze lehet, hogy most csak a saját nevemben beszéltem, de én most sírva gépeltem ezeket a sorokat.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok! Kép

Juc81, Monyo Kép
Én tegnap voltam a Kaáliban (Monyo tudja), egyátalán nem kell várni. Amit kapsz időpont odamész és már hívnak is. És nagyon "kellemes" a légkör, már amennyire persze ez lehetséges egy ilyen helyen. Kép Monyo én úgy látom nektek is lombik lesz!! Ennyi katonával nem inszemeznek! Az kizárt! Mennyi is volt nektek? Ha jólemlékszem valami nagyon kevés. Kép Kép
Kérdezzetek bátran! Kép

*

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!
Voltam ma BMC-ben és minden oké, azt mondta a dokim, hogy márciusban kezdhetjük az inszemet megint, ja és volt egy 8-as, meg egy 10-es tüszőm csak úgy magától. :-))
esperanza
 
 


Esperanza
Ez tök jó!!!!!!!!
Akkor lehet szerelmezni p.é.-kor ezerrel. Még bármi megtörténhet. Lehet, hogy már nem is lesz szükség inszemre.
Mindent bele. Csak előre szabad nézni.;-))

Kép
Kép
zuzmó
 
 


ZuzmóKép
Drága, igazad van, csak ne húzd fel magad, nyugalom kell a bébiknek!!!

EsperanzaKép
Szuper a híred, csak így tovább, növögessenek a kis tüszőid! És azért akciózzatok a pároddal, hátha sikerül a bébi spontán is!

manda
 
 


ZuzmóKép
Drága, igazad van, csak ne húzd fel magad, nyugalom kell a bébiknek!!!

EsperanzaKép
Szuper a híred, csak így tovább, növögessenek a kis tüszőid! És azért akciózzatok a pároddal, hátha sikerül a bébi spontán is!

manda
 
 


Zuzmó én teljesen egyetértek veled.....de mindegy, most nem szabad elkeserednünk. Olvastam a petebeültetést..én naivka azt hittem az is altatással történik. Ahogy leirtad nekem olyan HSG feelingnek tűnik a dolog, jól látom? Kép

chesti
 
 


Köszi Manda, már megnyugodtam.
Szerintem a progi miatt lettem ilyen érzékeny, pillanatok alatt meghatódom bármin, legyen az kiskutya, kiscica, kisbaba stb.
Rájöttem, én sem szeretem annyira a szardíniát, igazad volt,a tonhal sokkal jobb. De azért elrágom reggelente jó sok piritóssal.
Egyébként nektek minden topik a helyén van? Nekem egy csomó hiányzik, nem mintha használnám őket, de akkor is hová lettek?

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Chesti
Teljesen jól, kb. annyira kellemetlen érzés mint a HSG, bár érdekes módon a két előző beültetésre nem emlékszem, hogy fájt volna, de a HSG-re igen.
Persze lehet, hogy te is szerencsés leszel és kevésbé fog fájni. Kívánom, hogy így legyen, mindenesetre ne parázz tőle, mert csak rosszabb. Gondolj a picikékre akik épp akkor kerülnek vissza hozzád. A legjobb indok, hogy ne a fájdalommal törődj.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó nem a fájdalom érdekel...ááááááá az legyen a legkevesebb bármit kibirok..csak..tudom butaság szemérmes fajta vagyok ( az első és utolsó ember az életemben a férjem, gyerek szerelem Kép ) és hát a HSG az egy ..kkhhmmm hháátt élmény volt mit ne mondjak Kép
DE ez sem érdeke, mindent leküzdök :D

chesti
 
 


Chesti
Ez a megfelelő hozzáállás.Ami a szemérmet illeti, ha lehet tedd félre, bár tudom, hogy ez nem egyszerű.A legjobb, ha már csupaszon érkezel mert a nővér szárazon borotvál és igen legalább olyan kiszolgáltatott vagy, mint a hsg-nél, jól megvilágítva a doki számára, aki a lábad közt matat.Persze neki Te már a kismillomodik vagy és az a dolga, hogy ott matasson és bébit juttason a hasadba.Akármilyen is vagy ott lenn nem fog nevetni rajtad senki.Egyébként pedig az UH- alatt annyiszor fog így látni, hogy már nem leszel előtte szégyenlős. Persze ott van még Misi, de ez van. Kitartás. Neked még két hét hátra van a punkcióig, ugye?Az egyébként ugyanúgy indul mint a transzfer akkor még ébren vagy.Minden jót.
Bocsi, hogy csak most válaszoltam de a szomszéd kölcsönkérte a monitorunkat.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó
Mondom bármit leküzdök Kép
Ma voltam bent vért adtam meg ultrahang, utana 4 óra várakozás Sz.ügynökre.
Nemtom volt e valaki innen, de dél körül bejött egy anyuka a picijével, megetette a váróban, és minden egyes gügyögés mint egy kés szúrás....talán ezt sem ott kellett volna, mindegy.
Ma kezdem a 3 injekciós cuccot..ez a stimu2 ha jól tudom.
Sajna ma csípni kezdett a vizeletem amire Sz.ügynök azt mondta az nem jó.....hétfőn viszek mintát megint.

chesti
 
 


ZuzmóKép
Remélem jól vagy és pihengetsz! Mikor kell majd menned HCG szint nézésére, vagyis vérvételre?

ChestiKép
Remélem nálad is minden ok lesz! Írd majd meg mit mondott Sz.ügynök és milyen lett az eredményed!

manda
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van aki a Wiegrandt (lehet, hogy nem jól írtam le a nevét) dokihoz jár? Õt ajánlotta egyik ismerősöm. Még most megyünk először, azt sem tudom, hogy lesz ez a doktorválasztás. Nekünk kell mondani, hogy kihez szeretnénk kerülni, vagy csak úgy beosztanak valakihez?
Milyen tapasztalaitok vannak? És mit tudtok róla? Érti a dolgát? Kedves?
Vagy van akit jobban ajánlanátok?

Köszi a választ!

Nika
nika31
 
 


Szia Nika!

Én Szűcs dokioz járok aranyos pasi Kép Wingandtról nemtok semmit de amikor mentek megkérdezik majd kihez szeretnél, ha nemtod akkor ajánlanak. ( legtöbbször szerintem Sz. ügynököt mondják. Kép )Amúgy van a recepciónál kitéve egy képes dokis felsorolos plakátos Kép
A legtöbben a "Tanár úr"-ra esküsznek, de nála rengetegen vannak ahogy hallottam és sokat is kell rá várni,biztos nagyon jó doki.
Sok sikert Kép

chesti
 
 


Szia Nika!
Én Wiegandthoz járok és szerintem nagyon jó fej, kedvelem, bár azt mondják róla , hogy néha kicsit szórakozott, ami akár igaz is lehet, de azért érti a dolgát. Nála is elég sokan vannak, de szerintem nincs olyan doki a BMC-ben akinél nem.
Szóval én megbízhatónak tartom és azok is akikkel már beszéltem és hozzá járnak.Én ajánlom, de Te választasz.Amikor nekem oda került a sor, hogy megkérdezték kihez szeretnék kerülni Irénke a recepción mosolyogva súgta, hogy őt válasszan.Ezért lett ő, de nem bántam meg.
Manda
Köszönöm az érdeklődésedet, igyekszem pihenni=feküdni amennyit lehet.27-én kell menni vérvételre, most ott tartok, hogy az egyik percben biztos vagyok benne, hogy ott vannak, a másikban meg abban, hogy nem. Egy nagyon icipicit fájdogál is a hasam lent, nem is fájdalom inkább csak annak halvány árnyéka ami egyből elmúlik, ha odateszem a kezem.Ez biztosan nem tünet, inkább csak furcsa és inkább tartok tőle, mint örülök neki.Nem nagyon hiszek benne, hogy az 5. hét előtt jelentős dolgokat lehetne érezni.Bocs, hogy már megint szószátyár voltam.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Üdv Mindenkinek!
Szia Nika!

Én Wiegandt dokit rég óta ismerem - még amikor "sima" nőgyógyászként rendelt erzsébeten, már akkor is járogattam hozzá. Szerintem nagyon kedves, rendes, emberi. Aztán a sors úgy hozta, hogy ő átment a János kórházba, én pedig lusta voltam, hogy bejárogassak hozzá. És a mostani dokim, mivel nincs peteérésem, és a párommal is gondok vannak, ezért hozzá irányított - úgyhogy a "sors" mindenképp azt akarja, hogy ő legyen a dokim Kép
Úgyhogy Nika, én ajánlom! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Amúgy, én most vágok bele a lombik-ba, ma voltam az első vérvételen. Úgyhogy egy számomra ismeretlen út előtt állok.
Sok mindennek utánanéztem a témával kapcsolatosan, de attól tartok, amikor át kell élni, az egy "kissé" más... Ha valaki van, aki hasonlóan most kezd bele, mindenképpen írjon. (meg persze, a többiek is Kép)
És mindenkinek: HAJRÁ!!!! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Üdv minden Újnak és mielőbbi babásodást nektek!!!!

ZuzmóKép
Abszolút nem írtál sokat, eléggé hiányoltak mert pár napig nagyon csöndben voltál, de vigyázz magadra.
Egy jó tanács soha ne simogasd a hasad, mert (nekem is úgy mondták)az méh összehúzódásokat okozhat. Na, elég hülyén írta le, de biztos megérted!!! Pihenj sokat, de gondolom azért néha felkelsz sétálni is, mert az se jó, ha végig fekszed a két hetet.
Én most biztos nem fogom végig feküdni a két hetet, eddig mindig így tettem. Lehet, hogy első héten leszek otthon és másodikon elmegyek dolgozni, attól függ majd hogyan érzem magam.

Puszi mindenkinek!

manda
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek az infokat Wiegandt dokiról. Ha lesz lehetőségünk választani, azt hiszem őt választjuk.

Zsókuci!
Hasonlóan hozzád, én is most kezdem. Bár mi még kedden megyünk az első konzultációra, aztán gondolom először mindenféle vizsgálat lesz. Félek az egésztől, de majd elmondanak mindent.
Kitartás!

Üdv.
Nika
nika31
 
 


Sziasztok Lányok!

Zuzmó!

Szorítok! A 27-e már nagyon közel van. Amit Manda írt az tényleg így van: nem tanácsos simogatni a pocakot, mert méh összehúzódásokat okoz!

Tegnap voltam UH-án. Most én is úgy vagyok, mint Te voltál a beültetés előtt: lehet, hogy halasztani kell egy ciklust, mert vékony a méhnyálkahártyám. Majd kedden megyek megint, akkor derül ki.


Mennyit szoktatok feküdni beültetés után? Én három napig, aztán utána már keveset, de nem csinálok semmi komolyat.

Helló!
tüssike
 
 


Üdv Lányok!

Helló Nika!

A keddi konzultáció után még egy darabig nem lesz semmi olyan vizsgálat, amitől tartanod kellene.
Nekem a 2. vérvételem majd február elején lesz (közben a férjecskémnek is kell mennie megnézetni a fiúkat Kép ) , és azon a napon fognak majd csinálni rákszűrést, UH-ot, meg Clahmydia-tesztet, meg - amitől a legjobban félek - petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. Aztán a "hogyan tovább" még számomra sem teljesen egyértelmű - gondolom az eredményektől függ...
Neked is kitartás, és majd jelentkezz, hogy mi volt kedden.

Lányok!
Lenne hozzátok pár kérdésem:
Az első vérvételtől kb. mennyi idő az átlag, amennyi eltelik a beültetésig??
A beültetés után a dokik mit mondanak, kell feküdni? Ha igen mennyit?
Írtok a méhnyálkahártya vastagságáról - mennyi az ideális a beültetéshez?
Köszi mindenkinek! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsókuci!

Úgy emlékszem kb. 1 ciklus alatt meg vannak a vizsgálatok, ami alapján eldől, hogy milyen beavatkozásra van szükség. Amennyiben lombik, akkor rövid programnál a 2. cnapon, hosszú programnál a 20-23. cnapon kezdődik a felkészülés a beültetésre, ez pedig kicsit kevesebb, mint egy hónap. (Neked március vége, április eleje, ha jól számolom, és nincs semmi extra.)
A beültetés után a dokik azt mondják: kímélő életmódot kell folytatni, ami nem egész napos fekvést jelent. Mindenki másképp csinálja.
A méhnyálkahártya vastagsága 9. körül ideális.
Ennyit tudtam válaszolni a kérdéseidre, majd biztosan más is hozzászól, vagy kijavít, ha rosszul írtam.

Puszi!
tüssike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Tüssike! Kép

Hű, akkor jól kalkuláltam, vagyis jól tippeltem, mert én is árprilis elejére számoltam... A doki azt mondta (nem csak ő, más is), hogy szinte tuti, hogy lombik lesz... Izgulok. Nem a fájdalomtól, vagy a vizsgálatoktól, hanem az egésztől. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Sziasztok!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok Lányok!

Meg vagyok!Vissza olvasni nem tudok, de mindenkinek szurkolok nagyon-nagyon. Kb. 2 hónap múlva mi is megyünk a fagyikért.
Az az igazság, hogy az otthoni internet bekrepált.Meg egy kisebb fajta válság volt otthon a férjemmel, de szerencsére minden rendeződött.

Majd megpróbálok hetente jönni, de nem igérek semmit. De nagyon kiványcsi vagyok kivel mi újság.Úgy hogy ha több időm lesz megpróbálok visszaolvasni!

Addig is puszilok mindenkit!

Edina
dedina
 
 


Tüssike,Manda
Köszi a jó tanácsot,igérem megfogadom.Puszilni szabad? Persze nem én hanem Csoki(a férjem)szokta esténként, illetve beszél hozzájuk, hogy kapaszkodjanak.Remélem ez nem baj?!
Én most azért választottam az aktív pihenést, mert az előző két alkalommal eléggé jövő-menős voltam és most szeretném elmondani, hogy mindent megtettem akármi is lesz, ne okoljam magam, hogy nem feküdtem eleget.Próbálok nem izgulni, de nagyon várom már a pénteket és persze nagyon félek is tőle.Még 4 nap.
Majd jövök még.
Holnapra azt mondták, hogy a tél leghidegebb napja lesz, úgy hogy aki kiteszi a lábát jól öltözzön fel. Küldök nektek egy kis alkoholmentes lélekmelegítőt. Én nagyon várom a tavasztKép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Kedves Zuzmó !

Megdöbbenve olvastam a hozzászólásodat, ami valóban kicsit élesre sikerült.

Ha kicsit végiggondolod a felhívás szövegét, akkor rájössz, hogy a Gólyahír Egyesület életeket ment. Nem minden mama a családi pótlékért szül, képzeld el, van olyan életet adó is, aki azért mond le a gyermekéről, mert megerőszakolták és nem képes nevelni azt a gyermeket, akit 9 hónapig hordott a szíve alatt.

Van akinek titkolnia kell a terhességét, van akit egyszerűen nem vesznek komolyan az orvosok, annak ellenére, hogy tudja, babát vár és kénytelen kihordani a terhességet.

Ezek az emberek örökbefogadás keretében gondoskodnak gyermekeikről. Hidd el, hogy a legjobb, amit tehetnek.

Egyébként megértelek, én is görcsösen akartam babát, mindent megtettem volna érte, aztán az örökbefogadás hozta meg a boldogságunkat.

Lehet, hogy egyszer hasonló cipőben fogsz járni ( bár azt kívánom, hogy tapasztald meg, milyen érzés, amikor nő a pocak) és akkor mélyebben belegondolsz az örökbeadók helyzetébe és fájdalmába. Õk hősiesen tűrik az egészségügyben dolgozók megvetését, illetve az átlagemberek lelombozó véleményét. Nekik nem marad senki, csak - ez esetben - a Gólyahír Egyesület karítatív munkát végző tagjai, akik megértik őket és nem ítélik el azért, mert nem dobták a gyermeküket a szemétbe.

És, hogy elhidd, tudom, mit érzel, ajánlom saját írásomatKép

http://www.manoliget.hu/index.php?fomenu=magzat&rovat=Gyermeket%20szeretn%E9nk&cikk=115
http://www.manoliget.hu/index.php?fomenu=baba&rovat=%C9desanya%20sz%FCletik&cikk=122

És ő a mi boldogságunkKép
Kép

Kívánom, hogy növekedjen a pocakodban egy ( vagy akár több ) kicsi élet és érezhesd-élvezhesd a várrandósság minden percét és nagyon boldog ayuka váljon belőled!Kép

Kelimoni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kedves Kelimoni
Köszi, hogy ilyen aranyos vagy,hidd el azóta már egy kicsit másképp látom a dolgokat. Kandi72-től már megkaptam a leba....st, jogos lévén el is fogadtam és le is nyeltem, bocsánatot is kértem mindenkitől amiért előbb járt a szám, bocs ujjam, minthogy a dolog hátterét ismertem volna.(Egyébként a "Ma megin megjött"-ben megtalálod a fejmosást és az elnézést is)
Mindössze annyiról van szó, hogy kicsit instabil lelkiállaptban talált meg a levél és továbbra is szeretném hangsúlyozni, hogy egy pillanatra sem vitatom a dolog létjogosultságát, az én családomban is történt ilyen, szerencsére pozitív végkifejlettel, de sajnos ahonnan én jövök ott az a gyakoribb amit leírtam- felelőtlenség, butaság, cs.pótlék- talán ezért voltam olyan szűk látókörű, amiért ismételten elnézést kérek és tényleg nem akartalak megbántani.Én megpróbálom nem görcsösen akarni a babát, de néha nagyon nehéz másra gondolni, főleg ebben a beültetés utáni rémes két hétben, amikor bizonytalanság és várakozás minden perc.De tudom ezt az érzést nem kell neked bemutatni.Szóval remélem többet erről a témáról nem kell beszélnünk- mármint ki mit akart ezzel mondani, miért és kinek, igaza van vagy sem, stb. - szeretném ha ez lekerülne a napirendről.
Térjen vissza a fórum a régi kerékvágásba, és beszéljünk arról amiért itt vagyunk. A pici fiatokhoz,- úgy tudom, kisfiú - gratulálok, gyönyörű szép és nagyon édes, kívánom, hogy sok boldog pillanatot éljetek át vele.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Kedves Kelimoni
Köszi, hogy ilyen aranyos vagy,hidd el azóta már egy kicsit másképp látom a dolgokat. Kandi72-től már megkaptam a leba....st, jogos lévén el is fogadtam és le is nyeltem, bocsánatot is kértem mindenkitől amiért előbb járt a szám, bocs ujjam, minthogy a dolog hátterét ismertem volna.(Egyébként a "Ma megint megjött"-ben megtalálod a fejmosást és az elnézést is)
Mindössze annyiról van szó, hogy kicsit instabil lelkiállaptban talált meg a levél és továbbra is szeretném hangsúlyozni, hogy egy pillanatra sem vitatom a dolog létjogosultságát, az én családomban is történt ilyen, szerencsére pozitív végkifejlettel, de sajnos ahonnan én jövök ott az a gyakoribb amit leírtam- felelőtlenség, butaság, cs.pótlék- talán ezért voltam olyan szűk látókörű, amiért ismételten elnézést kérek és tényleg nem akartalak megbántani.Én megpróbálom nem görcsösen akarni a babát, de néha nagyon nehéz másra gondolni, főleg ebben a beültetés utáni rémes két hétben, amikor bizonytalanság és várakozás minden perc.De tudom ezt az érzést nem kell neked bemutatni.Szóval remélem többet erről a témáról nem kell beszélnünk- mármint ki mit akart ezzel mondani, miért és kinek, igaza van vagy sem, stb. - szeretném ha ez lekerülne a napirendről.
Térjen vissza a fórum a régi kerékvágásba, és beszéljünk arról amiért itt vagyunk. A pici fiatokhoz,- úgy tudom, kisfiú - gratulálok, gyönyörű szép és nagyon édes, kívánom, hogy sok boldog pillanatot éljetek át vele.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!

Edina!

Örülök, hogy újra közöttünk vagy, és annak is, hogy otthon rendeződtek a gondok.

Zuzmó!

Puszilni persze, hogy szabad!!! És szerintem a biztatás is fontos, Csoki kitűnően csinálja! Én is szoktam "hozzájuk beszélni". Ne izgulj, próbáld lekötni a gondolataidat mással, szerintem az olvasás az elég jó gondolat-elterelő! Aranyos a kép, amit küldtél, én is szeretem a tavaszt.

Nika!

Én is holnap megyek, fél három köröl, lehet hogy találkozunk!

Mindenkinek szép hetet kívánok!
tüssike
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam, növögetnek a petécskéim...viszont nemtom van e itt valaki aki Zeke dokihoz jár...nekem valahogy nem volt szimpi, Sz. dokimat helyettesitette és lehet csak ezért volt ilyen, mert nem az ő betege vagyok.
Kérdésem a következő: nektek is egyre érzékenyebb a szurik beadása? Most 5 napja kapom a 3 szurit, és mára már hhááátttt azért fáj.

Zuzmó az "instabil lelkiállapot" rám is jellemző, és ha ilyenkor kap el "valami olyan", akkor eléggé negativ tudok lenni, és szerintem ez teljesen megérthető.Sajnos velem nemrég elég megrázó lelkiesemények történtek amit nem dolgoztam még fel, és sajnos sokszor az a hangulat kap el "nem biztos, hogy jó most ez a lombik dolog....",de mi van ha ez hozza majd a gyógyirt mégis.Most hagyom magam sodorni az árral, de ezek a hormoninjekciók sokszor a lehangoltságot hozzák ki belőlem Kép olyankor küzdök....
Fel a fejjel mondom én...lesz ez még igy se. Kép

chesti
 
 


Szia Chesti!

Remélem azért nem olyan vészesek a szurik.Mondott valamit Z. ügynök? Pl., hogy hány darab van és mekkora? Vagy az orvoshalandzsából nem értetted a lényeget? Velem előfordult.Az az igazság, hogy sajnos igazad van, nem ez a legrosszabb amit át kell élned. Szerintem a transzfer utáni két hét a nehezen kibírható, de inkább lelekileg, mint fizikailag. Nekem még 3 és fél nap van hátra belőle.Nekem kb. 1 éve volt a stimu, abból voltak még fagyibabáim.A szurikra nem emlékszem, hogy fájt-e e helyük, én kettőt magamnak adtam, de megsúgom neked, a progeszteronszuri a punkció után jobban fog fájni, főleg a helye, mivel nagyon olajos és feszít. Remélem azért nem ijesztettelek meg. Ne aggódj, 3 hét múlva nevetni fogsz rajtuk.
Puszka
Írjál, hogy mi van!
Ja, az instabil hangulat szerintem nálam a progitól van, legalább is arra fogom, de azt hiszem mi most megengedhetjük magunknak a nyafogást, mert hősök vagyunk!!!!

Kép
Kép
zuzmó
 
 


ChestiKép
Kis vizes borogatás biztos jót tenne a hasadnak. Valószinűleg azért fáj, mert a szurik helyén kicsit megkeményedett a hasad. Nekem is ezt már akkor mondták amikor már túl voltam két hét szuri adagon. Próbáld ki biztos segít!
Fel a fejjel!

manda
 
 


Drága Zuzmó! Kép Hero Kép

Maga a szúrás fáj, az hogy utána csip vagy feszit belefér.
Z. ügynök halandzsabandzsa szal nem értettem semmit belőle.Szerdán már Sz.ügynököm lesz úgyhogy tőle azért megkérdezem majd hogy növögetnek, és ok e minden.Viszont emelte a puregont 150ről 175re...ezt megértettem Kép
Nagyon szurkolok neked hogy minden rendben legyen.Csüt. mész ugye? Neked anno hány petét szivtak le és hány termékenyült meg? Van valami átlag, hogy kb ennyi és enyi szokott vagy egyéntől függ?

chesti
 
 


Chesti
Pénteken megyünk, már előre félek, hogy millióan lesznek,megpróbálunk jó korán menni.
Nekem tavaly long protokoll volt, a jobb oldalon 3, a bal oldalon 5 tüsző érett, amiből összesen 7 petesejtet sikerült levenni, mind megtermékenyült és szerencsére az akkor fel nem használtak is megérték a fagyasztást.Azt hiszem, hogy ez jó eredménynek számít, a punkció után azt mondták,arra lehet számítani, hogy 4-5 fog megtermékenyülni.Ezzel szemben mindegyik jól teljesített, így maradt 2 a harmadik transzferre.
Az, hogy mi az átlagos, nem tudom, mindenkinél más. Ha túl sok van - 20 körül az nem jó-, inkább legyen kevés, de jó minőségű.Halottam már olyat is, hogy nem volt a tüszőben pete, de inkább nem is írok neked ilyeneket, sőt ne is olvass történeteket se. De ne izgulj, minden rendben lesz.Ha a Puregont emelte szerintem azt jelenti, hogy nincs túúúl sok, ez jó. Még úgyis az elején vagy.Long vagy short?

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó!
Ma is millióan voltunk, ebben a baromi hidegben volt aki kint a hidegben állt...
Long-on vagyok, mondott számokat, de mikor "ott" fekszem és forgatja bennem a kütyüt valahogy átmegyek félsüketbe esküszöm Kép
Sz.ügynök a puregon elött azt mondta az egyik oldalon 12 a másik oldalon 9 tüszőt lát, ha jól emlékszem.
Ha jól olvastam akkor 3 hétig tart a long? Szóval még több mint 2 hétig kapom majd a szurikat? aaahhhh
Az a lap amit kaptam, és naponta kel vinni viszont csak 12 napra lett felszámozva...(de az is lehet Sz.ügynök csak elfáradt a dátumozásban Kép )
Ha szabad kérdeznem neked milyen okokból nem sikerült 2 lombik? vagy inkább ne is akarjak tudni ilyenekről?
Volt itt valaki, vagy tud valaki olyanról akinek elsőre sikerült?

chesti
 
 


Sziasztok!
Amikor először mentem a BMC-be én nem tudtam még kihez fogok járni, de mikor megláttam a Koncot, nekem egyáltalán nem volt szimpi, és aggódtam, nehogy hozzá kerüljek. Aztán nem kérdezték kihez akarok menni, automatikusan a Szűcshöz kerültem, aminek nagyon örültem. Nálam sokat számít a szimpátia is. A Wiegandt is szimpi, pont a múltkor beszél valamelyik betegével, ja meg volt akinek integetett a folyosón.Szóval nálam ez megnyerő.
:-))
esperanza
 
 


ChestiKép
Én ismerek olyant, akinek elsőre sikerült nem is egyet, csak hát nagyon rikta.
Van egy nagyon kedves ismerős párunk, ott a nő 40 éves és már van három gyermeke az első férjétől. Most 40 évesen vállalta a lombikot (mert nem jött össze nekik természetes úton), hogy az új párjával legyen közös gyermekük. Tudom, most sokan gondolják mit akar ő már hisz van már 3 gyereke és ráadásul a párjának is van egy sajátja az első feleségétől. Õk amolyan gyermekbolondok!Kép Főleg a férfi szeretett volna még egyet. Ja és a férfi cukorbeteg, amit nem rég talán tavaly diagnosztizáltak nála.
Na, szóval a csajnak csak egy leszívható petesejtje lett és az meg is termékenyült és be is ágyazódott és nem is tudom, hol tart, de már túl van magzatvíz vizsgálaton és minden rendben!
Ja azt nem írtam, hogy túlstimmulálták és sajna az ráment a veséjére, úgyhogy ő is járt vagy két hétig a BMC-be infuzióra, utána még egy hétig bent is feküdt a Jánosban, mert egyéb más baja is lett, de három hónapos korára minden ok lett és vissza is ment dolgozni.
Remélem, nem volt minden elrettentő, csak azt akartam érzékeltetni, hogy sok probléma volt a terhességével és ugye a kora miatt is és mégis kb. ápr.körül szülni fog.

Kicsit össze-vissza voltam, sorry!

manda
 
 


EsperanzaKép
Engem a Mártika a tanár úrhoz akart beírni, de Irénkével szóba került a W.ügynök is, de ő pont szabin volt akkor, amikor a sorsdöntő stimus inditás volt. Z.ügynök indított, de ő nagyon ajánlotta Sz.ügynökünket és a végén ő hozzá kerültünk. Bár, mindig minden út hozzá vezetett már előtte is!Kép
De nem bántam meg! Õ már kivülről belülről ismer!KépKépKép

manda
 
 


Sziasztok!

Zuzmó,
kitartás, már csak pár izgi nap van hátra, és nyugi, biztos minden a lehető legnagyobb rendben lesz!!!Kép

Bár még csak pár napja olvasgatok/írok itt, de nagyon drukkolok nektek. Meg persze magamnak is :D

Amit pár sorral feljebb írtok, hogy injekció a hasba - az komoly? Az milyen szuri, és miért oda kell adni? - eddig talán ez hangzik a legfélelmetesebbnek (a HSG mellett). Amúgy az normális, ha már most a lombikkal kapcsolatos (rém)álmaim vannak? Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok

Én Z- ügynökhöz járok személy szerint meg vagyok vele elégedve, bár vannak morcosabb napjai, de én 1000% -osan megbízom benne.
üdv
minyuu

üdv. minyuu
minyuu
 
 


ZsókuciKép
Ne legyenek rémálmaid! Fölösleges és ne félj az injekcióktól, de ha majd oda kerülsz biztos fogod te is azt érezni, amit mi, hogy a babáért mindent megtennél.
Ami a BMC-ben is fent szerepel a falon, filozófiánk:
Az ember két dologért képes mindent megtenni:
az egyik, hogy ne legyen gyermeke,
a másik, hogy legyen gyermeke.
Lehet, hogy nem szó szerint írtam, de az a lényeg, hogy A BABÁÉRT MINDENT MEGTESZÜNK, HOGY LEGYEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Igaz lányok!?

És ha injekció árán és HSG árán (hidd el én is féltem és azt hittem mekkora nagy dolgok ezek, de amikor már benne vagy észre sem veszed!), akkor úgy!!!!!!!!!!!!!!

manda
 
 


Chesti
Azt a három hetet úgy értettem, hogy akkor már biztosan túl leszel a szuris időszakon, mármint a napi 3-on. Hányra mentetek oda? Én úgy tervezem, hogy 1/2 és 3/4 8 körül érünk oda
Nekem a második beültetés sikerült, de a 8. héten kiderült, hogy nem fejlődik rendesen a baba és műszeres befejezést javasoltak, ami meg is történt, ezért hagytam ki egy fél évet, hogy összeszedjem magam lelkileg, de te ilyenekre ne is gondolj. Egyébként én is ismerek olyat, akinek elsőre sikerült, együtt jártunk W.-hoz, ugyanakkor volt a punkció, a transzfer, csak nekik sikerült, nekünk meg nem, de nekik nem is maradt fagyibabájuk és már túl voltak 4 inszemen is, úgyhogy ez így volt igazságos. Egy darabig tartottuk is a kapcsolatot, az ő babájuk már megszületett.
Zsókuci
Köszi a drukkot, mindenkié rám fér.Ami a szurit illeti, igen ,komoly. De ha már ott tartasz, bármit megtennél a sikerért.Egyébként szerintem nem vészes a szuri.Nálatok mi a baj? Régóta próbálkoztok?Bocsi, de nem emlékszem hol van az első hozzászólásod.

Manada kedves, Pirivel kapcsolatban tudom, már elhalmoztak jótanáccsal, de itt van még egy.Alkohol. Nem bekenni, meginni.Ha lehet, valami pálinkafélét.Talán legjobb az összeset együtt alkalmazni, jól bepiálva feküdj bele egy illatos forró fürdőbe, és ha mégsem jön meg - hát legalább jól érezted magad.Kép

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Manda, tudom, sok a felesleges para. Kép De valamennyire gondolom természetes is. Csak mindig jön valami infó, amiről eddig még nem hallottam, és kissé megijedek, hogy mi vár rám.

Zuzmó,
köszi az infót - hát nyugodtabb nem lettem tőle Kép
Kérdésedre a válasz: igazából a férjemmel mi 10 és fél éve vagyunk együtt. Eleinte persze mi is védekeztünk ( gyógyszert sosem szedtem), aztán egyszercsak már nem... szóval kb. 7-8 éve már nem védekezünk, de sokáig azt hittük (mi kis naívak), hogy csak "szerencse", hogy nem lett baba, a védekezés nélküli szexelésekből... aztán egyszercsak rádöbbentünk, hogy ez nem szerencse, hanem szerencsétlenség... de mindig halogattuk, hogy elmenjünk dokihoz, és bár sejtettük, hogy velem gond van (néha-néha hónapokig nem jött meg, stb.) elmentünk pár éve kivizsgálásra, és akkor derült ki, hogy nem csak velem van gond (nincs peteérésem), hanem a párocskámmal is (1-2 millió srác van csak). Azóta még nem álltunk rá az ügyre komolyabban, mert mindig volt "fontosabb", szóval halasztgattuk az ügyet, mert tudtuk, hogy anyagilag is nagyon megterhelő, meg talán még nem is voltunk igazán felkészülve rá lelkileg, de most úgy döntöttünk, hogy: induljon a baba-projekt. Kép Sajnos a spermaszámból adódóan csak lombik jöhet szóba, de bízom a sikerben!! Szerencsére, még "csak" 28 vagyok, remélem nem kell hosszú-hosszú évekig próbálkozni, mert szerintem abba én belerokkannék. Persze mindent meg fogok én is tenni azért, hogy legyen babánk, mert tudom, hogy gyerkőc nélkül nem ér semmit az egész...

Hű, egy kicsit hosszúra sikeredett... bocsi!
Puszi mindenkinek! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: