Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon köszönöm a tanácsokat a Tarnóczi doktorral kapcsolatban. El tudná valaki küldeni az elérhetőségét, magánpraxisát, tarifáját ? (címem: zsizzsik@index.hu)
Berni szívből gratulálok a kislányodhoz !!

Előre is köszönöm, mindenkinek nagyon kellemes babavárást és zökkenőmentes, szép szülést kívánok. Remélem hamarosan én is csatlakozhatok majd a csapathoz.
zsizzsik
 
 


Sziasztok!

Berni,
hatalmas gratula a kislányodhozKép.

Tmami,
én is használtam a milupás krémet, tök büszke is voltam magamra, hogy nincsenek csíkjaim, aztán hipp-hopp a 7-8. hónap környékén azért megjelentek azok a fránya csíkok....úgyhogy én azt hiszem, hogy ez inkább hajlam kérdése, nem a kenőcs áldásos tevékenysége. Mindenesetre ártani nem árt.Kép

Szila
szila
 
 


Sziasztok Lányok!
A 16. hétnél tartunk és sajnos úgy alakult hogy orvost szeretnék váltani. Nekem is a Tarnóczit ajánlották.Tényleg ilyen jó? A magánrendelőjébe kell menni? Ja és milyen a Péterfy? Még sose jártam ott. Légyszi írjatok mert az AFP miatt a héten döntenem kell mindenképp. sok sikert kívánok mindenkinek és egészséges pocaklakókat! Előre is köszi az infókat.
pocak
 
 

 
 

Szia Kata !

Első információként csak annyit, hogy valamelyik Szülőszoba adásban a Péterfy volt. Tehát ha visszakeresed a TV2 oldalán, akkor "be is nézhetsz" egy péterfys szülőszobába. Nekem is a műsor alapján lett szimpatikus a kórház, mert idáig ez volt az, ami leginkább az elképzeléseim szerinti. Plusz egy barátnőm is ott szült és nagyon jókat mondott a kórházról. Ami még nekem fontos volt, az a koraszülött intenzív osztály. Igaz, ennek a létezésében még nem erősítettek meg az ide írók !

Ha valaki tudja, legyen szíves írja meg a Tarnóczi doktor elérhetőségeit !
zsizzsik
 
 


Szia Zsizsik!
Köszi a hozzászólást.A Péterfy honlapján megerősítették a koraszülöttek ellátását.Meg egy csomó számomra szimpatikus dolgot írnak. A T.-hoz a magánrendelésre az alábbi számon lehet bejelentkezni délutánonként 14:30 után : 461 6500 /29274. Egyébként én a kórházban délelőtt a központi számon értem utól és akkor adta meg ezt. Én ma fogom hívni. Ja a kórház száma:4614700.
pocak
 
 


Zsizsik!

Ha már betöltötte a baba a 34. hetet, akkortól maradhat a Péterfyben. Korábban születőket elviszenek a klinikára, de reméljük ilyen nem nagyon lesz.

Menta
menta
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindenki jól van, pocakosok, kisbabások is? Akkor jó. Velünk is minden OK. A Picúr egyre többet mozog. Éjjel arra ébredtem, hogy nem jó hanyatt feküdni, mert furán kemény volt a hasam.
Nem tudjátok mikortól nem javasolt háton feküdni vagy ez érvényes a terhesség egészére?
Tegnap voltunk a védő"nőnél" (velem egykorú lehet). Nagyon kedves, öröm vele beszélgetni.

Ma fel vagyok vidulva, erre gyönyörűen süt a nap.
Ezt kívánom mindenkinek!

Ivett, ő az egyik kutyusunk - Grétus!
Kép


Pussz Tmami
tmami
 
 


Tmami!

Szerintem nincs olyan, hogy nem szabad háton feküdni. Mert ha már olyan nagy a méhed, hogy annyira nyomja a hasi ereket, hogy az már nem jó, akkor azt érezni fogod. És te magad is kerülöd ösztönösen is a hátonfekvést.
Én olyankor úgy érzem, hogy valami nem stimmel a hasamban (ennél pontosabbat helyileg nem tudok megfogalmazni Kép, ill. kicsit olyan, mint ha fulladnék. De ez is túlzás. Szóval olyan írtó rossz érzés. Az UH-okat is csak a "mozizás"kedvéért bírom ki. Kép
Szóval szerintem, ha figyelsz a tested jelzéseire, akkor észre fogod venni, hogy mikortól nem jó a hátonfekvés.

Remélem nem írtam hülyeséget, Bentlakó! Kép

Berniék ma mennek haza, jól vannak, sőt, remekül! Kép
Majd fog írni is.
Én már alig várom a ma esti Szülőszobát! Ma egy otthonszülés lesz és hát nekem az az álmom. Kép

Puszi!
Menta++ (32.)
menta
 
 


Kedves Mindenki!

Új vagyok, nagyon tetszik a fórum, úgy éreztem, nekem ide KELL írnom:-)

Millió kérdésem lenne, mert én még bőven szülés előtt vagyok (legalább2-3 év), de már nagyon foglalkoztat a dolog, szeretnék abszolút felkészült lenni, mire oda jutok - hiába, én már csak ilyen lökött vagyok:-)
Szóval: nekem is nagyon szimpatikus volt Boros doktornő, szeretném majd felkeresni. Gondolom, van sima nőgyógy rendelése is, ahová a nemterhesek is mehetnek?
Boros doktornőről tudom már (általatok:-)), hogy a természetes szülés híve. Mint hívő, az epidurálishoz hogy áll hozzá? Nagyon gyenge a szemem (rövidlátás), ráadásul gyógyszeresen kezelt pánikbeteg is vagyok, tehát az egyetlen elfogadható módszernek tartom a szülésemhez az EDA-t.
Az előző kérdés szólt bentlakónak is, ha itt van még, illetve a következő kifejezetten orvosi "eset": mit gondolsz, Rexetin mellett szabad teherbe esnem, illetve szedhetem terhesség alatt és szoptatáskor is? Nem szenvedhet károsodást a bébi?

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat! Az édesanyáknak pedig gratulálok, a kismamáknak pedig sok sikert kívánok előre is!
bubcsi
 
 


Látom, nincs itt most senki...
Közben eszembe jutott még valami: az EDA-val kapcsolatban. Milyen érzés? Az injekciótól nem tartok, mondhatni nem igazán érdekel, de ez mégiscsak az ember hátán van... És ha bent van, akkor lóg ki egy műanyag cső a hátból, amivel nem lehet mocorogni? Vagy mocorogni lehet, nem muszáj feküdni (lehet ülni is)? A másik gondom pedig: nem baj, ha rajta fekszik az ember ezen a csövön? Nem tud kicsúszni/elmozdulni/megsérteni valamit?

Eléggé aggodalmaskodó vagyok?
bubcsi
 
 


Én is új vagyok itt, a Péterfyben szültem.
Bubcsi: én kaptam EDA-t. Miután bekötik nem érzed hogy ottvan. Leragasztják végig a csövet a váll felé vezetve.
Bentlaktól kérdzném: létezik e, hogy vanakinek nem használ az EDA. Miután megkaptam, nem csillapodott, sőtt sokszorosára erősödött a fájdalom szintje. Úgy éreztem az elmondással ellentétben, hogy semmit sem használ.
Nem tudom ez mennyire normális, de a gátmetszést teljes valójában éreztem, és a varrást is.
Nincs összehasonlítási alapom sem, nem tudom mennyire fájt volna ha nem kapom meg.
Porcogo
 


Bubcsi!

Én csak annyit írnék Boros doktornőről, hogy nem hiszem, hogy olyan elvakult fanatikus természetes szülés híve lenne.
A Kismama egy régebbi számában volt egy riport vele a harmadik gyermeke születéséről és ott mesélte, hogy mivel kicsit magasabb lett a vérnyomása a vajúdás alatt, ezért kért egy sétáló epidurált, tehát olyan epidurális érzéstelenítőt, ami mellett járkálni is lehet és az egyik mellékhatása, amit kihasznált, az az, hogy csökkenti a vérnyomást.

Nekem pont ez a rugalmassága olyan szimpatikus benne! Képes az új technikai dolgokat is arra használni, hogy mégiscsak természetesebb szülés felé vezetődjön az út (ne kelljen császározni, ha nem szükséges). Szóval nem egy merev valaki, se erre, se arra és szerintem ez olyan, mint az arany középút, ami nyílván sokaknak vonzó.

Menta
menta
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tüntem el, de összeomlott a gépem, igy 3 napig nélkülöznöm kellett.

Az EDA-ról annyit, hogy megerősitem a Porcogo által irtak, azzal kiegészitve, hogy én a varrásból sem éreztem semmit. Szerintem Porcogo, Te a végén már nem kaptál az érzéstelenitőből és már nem volt, ami használjon. Én még a 2 órás
megfigyelés alatt sem éreztem fájdalmat, addig hatott a szer, csak utána kezdtem.
Én a Tarnóczy doktor úrnál szültem, és mondhatom, nagyon szuper doki.
TMami!
Édes a kutyus. Küldök Neked emailben majd a miénkről.
A háton fekvés pedig mindenkinél másképpen müködik. Ha Te vékony testalkatú vagy, akkor már az elején is gondot okozhat. Én igy voltam vele, és a terhességet végig oldalfekvésben aludtam.

Berni!
Ha lesz egy kis időd, várunk vissza! És természetesen, ha van fotó a Picurról, örömmel látnánk!

Jó éjt Mindenkinek!
Ivett
staff
 
 


Sziasztok, köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, hamarosan felkeresem a doktornőt. Menta, nagyon meggyőző volt a lelkesedésed:-)
bubcsi
 
 


Sziasztok!
Köszi nagyon a gratulákat,irtóra földobott. Képünk van a picurról,csak kölcsön géppel,így várni kell amíg a tulaj felvarázsolja,lévén hogy csak neki van kábele hozzá Kép
Holnap reggel megyek varrat-szedésre és utána amint lesz időm mindent megírok.
Előzetesen annyit,hogy a szülés nagyon jó élmény maradt, irtó rendes volt mindenki, a csecsemőről meg leléptünk saját felelősségre a 3. napon,de bővebben,amikor jövök legközelebb.
Kép sziasztok és kitartás mindenkinek.
Berni
barnimami
 
 


Berni! Üdv itt is! Kép
Menta
menta
 
 


Berni, várjuk a képet és a beszámolót!! Örülök, hogy jól vagytok!!

Hát én nagyon remélem, hogy hatni fog nálam az EDA, így is félek tőle Kép
Bentlakó, azért császárnál megbizonyosodnak ugye, hogy hatott, mielőtt vágnak???

Bubcsi, ha nem titok, mit jelent, hogy pánikbeteg vagy? A fájdalomtól félsz?

Tmami
tmami
 
 


Porcogo:van ilyen, akkor meg kell ismételni, mert a kanül (a vékony műanyag cső) nincs jó helyen.
tmami:persze, műtét előtt megteszteljük az EDA hatását.
bentlakó
 
 


Tmami,
ne félj az EDA-tól, biztos hatni fog, ha esetleg féloldalas lenne, akkor csak meg kell igazítani a tűt (legalábbis nálam így volt).

Porcogo,
én egyáltalán nem éreztem a gátmetszést, a varrásnál meg kaptam kis helyi érzéstelenítést, úgyhogy vígan sms-eztem a családnak, miközben stoppolt a dokiKép.

Lilianna,
már biztosan otthon vagy a babáddalKép, majd ha ráérsz, mesélsz?Kép

Üdv,
Szila
szila
 
 


Kedves Tmami,

a pánikbetegségben szenvedők magától a félelemtől félnek - nem tudom megmagyarázni jobban. Ez egy olyan tünetegyüttes, ami nagyon hasonlít a szívroham tüneteihez - csak nem fizikai okai vannak, hanem pszichésen jön. Amikor meg valami kiváltja, akkor meg már a haláltól fél a beteg. Eléggé megrázó dolog átélni egy pánikrohamot, éppen ezért félek a gyógyszert abbahagyni a terhesség idejére... Ha nem volt eléggé érthető, kérdezz nyugodtan:-)
bubcsi
 
 


Sziasztok!

Bubcsi, köszi a választ. Nem lehet kellemes állapot, az biztos. Szerintem menj el a doktornőhöz és beszéld meg vele, milyen lehetőségeid lennének a terhességgel/szüléssel kapcsolatban. Együtt biztos kitaláljátok, mi lenne neked a legjobb, ill. lehet, hogy neki van már tapasztalata pánikbetegekkel. Szorítok neked. Kép
Egyébként a rövidlátás és az EDA nem nagyon függ össze, mert kitolási szakasz az EDA-val is van és azalatt az erőlködéstől sérülhet meg a szem. (Ugye Bentlakó?) A szemészeti vizsgálatra szülés előtt úgyis el kell majd menned, ha rossz a szemed és ő megmondja, hogy egyáltalán szülhetsz-e hüvelyi úton v. csak császárral. Ez a szemfenék állapotától(is) függ.

Bentlakó, gratula a regisztrációhoz! Kép

Ivett, a géped végképp felmondta a szolgálatot, vagy csak sok dolgod van? Rég írtál.

Szila, köszi a megnyugtatást. Általában ha eljön a rettegett helyzet, már nem félek. Remélem a szülésnél is így lesz. Kép
tmami
 
 


Bentlakó!

Úgy emlékszem, hogy két szülőszobában van állítható szülőágy.
Azt is lehet állítani rajta, hogy az egész alacsonyabban legyen, mint egy alacsonyabb ágy?
Remélem érthető volt a kérdésem! Kép
Köszi!
Menta
menta
 
 


Szia Tmami!

Mindenképpen konzultálok erről is a doktornővel, illetve doktornőkkel, a cihológussal is, a Boros doktornővel is. Egyébként az EDA és a rövidlátás összefüggését valamelyik doki-topiklakó már ecsetelte, de nem tudnám pontosan elismételni:-) A lényeg, hogy van összefüggés:-)
bubcsi
 
 


SziasztoK!

bentlakó: Köszönöm a választ. Nem akartam a második szülésemhez kérni, de ha csak ennyi újragondolm. Remélem másodszorra jobban sikerül, bár a fájdalmak átélése nem hagyott bennem semmi negatívat, sőt örülök hogy teljes egészében átéltem a szülés/születés csodáját. Szóval átgondolom.... A varrás jobban megviselt, de kaptam azért helyi érzéstelenítést, nem kínoztak Kép

tmami: ne félj!! Tudod milyen csodálatos szülni??
Én inkább írígykednék ha szabad KépFrédérick Leyboyer könyveket olvastad? Mikorra vagy kiírva? Lehet hogy már írtad, de sajnos nincs ídőm mindent visszaolvasni.

Szila: vagány lehetett Kép Én azt a férjemre hagytam, bár nem bírta végignézni szegénykém azt hogy fájdalmaim vannak, inkább úgy döntött kiájulja magát a terepről. De a megálapodásunk is az volt, hogy csak addig maradjon bent velem, amíg viselni tudja a látványt. Kép Túlteljesített.
Porcogo
 


Porcogó!

A Leyboyer írta azt a könyvet, miszerint a szülés nem fáj, csak mindenki úgy megy, hogy na, ez nagyon rossz lesz, hogy már csak azért is fáj, mert ez az általánosan elfogadott eszme? Mert ha igen, akkor ehhez van egy sztorim:
iskolatársnőm terhessége alatt végig a fent említett témában győzködte magát, fölényesen legyintett még a nővérére is, hogy ugyan, a szülés nem fáj, ha nem akarom/engedem, és hagyjuk őt a rémtörténetekkel. Ezzel a magabiztossággal indult a kórházba is. Két óra múlva a nővére a váróban hallotta az ordítását: "Ki írta azt a k...va könyvet, biztos egy hapsi, hogy dögöljön meg, annak naná, hogy nem fáj a szülés!!!"
Azóta sem meri előhozni a szülésének a történetét, mert mindenkinek ez a mondat jut eszébe és röhögésbe fullad a sztori:-))
bubcsi
 
 


Bubcsi, tényleg jó a sztori Kép

Porcogo, július 4. a célidő. Mint fentebb írtam ( jóval fentebb Kép), 90%, hogy császár lesz, de még kell mennem a hónap végén egy szemészeti vizsgálatra. Azért remélem, hogy a szülés így is szép élmény marad.
tmami
 
 


Bubcsi!
Ez jó, nagyon tetszik Kép Elképzeltem az eseményeket...
Hát én nagyon is felkészültem arra, hogy fájni fog. Azt mondogadtam magamban, hogy anyáink is kibírták, én is kifogom. Fájni fog de erős vagyok és kibírom. Kép Szóval erősítettem a lelkem.
És nem ért meglepetés. Kép Van olyan ismerősöm akinek
állítása szerint, volt fájdalommentes szülése.(4 gyereke van) Én meg rögtön nagy írígykedésbe kezdtem , mert szülésem alapján ezt igen nehéz elhinnem. Állítólag
lazítani kell megtanulni, és hagyni hogy a fájdalom végigvonuljon az ellazult testen.
És a légzést sem árt begyakorolni hozzá. Ha valakit konkrétan érdekel akkor utánnaérdeklődöm, mert ha jól tudom Budaörsön jó kis baba-mama programjaik vannak. Mondjuk én tuti megfeszítettem mindenem. Sajna a Leyboyer könyvet csak szülésem után olvastam. Vagy hál isten??? Kép

Bubcsi: Én meg juli 5.-re voltam kiírva. Kép
Porcogo
 


Bocsánat!!
Az utolsó sort tmaminak szántam.
Porcogo
 


Porcogo, és előtte vagy utána szültél?
tmami
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el Tmami, csak elsodort az élet.
Annyi rennivalóm van, volt, mint még soha.

BUBCSI! Ha ilyen gyógyszereket szedsz, akkor várhatóan nem szoptathatsz, mert ezeknek a hatása átkerülhet az anyatejbe, ami káros hatással lehet a babára. Ezt jó előre beszéld meg az orvosoddal, mert lehet, hogy tejapasztás lesz belőle. Egy ismerősőmnél volt hasonló eset.
A legfontosabb a baba egészsége! Reméljük nem lesz semmi gond!

Tényleg, végülis Porcogo mikor szültél, és melyik évben. Én 2003. julius 6. ! Lehet, hogy egyidőben feküdtünk a P-ben.
A Profilomban láthatod gyümölcsét életemnek.
Most lesz 8 hónapos!

Legyetek jók, itt vagyok, mindent olvasok, csak kevés az időm!

Ivett
staff
 
 


Bubcsi!
Vannak olyan gyógyszerek, amit pánikbetegek szoptatás alatt is szedhetnek.
Érdemes már előre is megkérdezned erről Sarlai Katalin doktornőt a Szt. István Kórházból.
Bár ha Boros Juditot választod nőgyógyászodnak, akkor úgy tudom, hogy ő ilyen szempontból is (szoptatás) továbbképzi magát tehát elképzelhető, hogy ő is tudja erre a korrekt választ.
Menta
menta
 
 


tmami:a rövidlátás és az EDA úgy függnek össze, hogy enyhébb fokú rövidlátás esetén jó EDA-val a kitolási szak végén, amikor nyomni kellene egy fogóműtéttel segítjük világra a babát. Ez így elég ijesztően hangzik a fogó rossz híre miatt, de nem az. Ha súlyosabb a rövidlátás, vagy nem halad simán a szülés császármetszést végzünk.
Mindenesetre alaposan beszéld meg az orvosoddal a szemészeti lelet birtokában az előnyöket/hátrányokat. Fontos, hogy Te mit szeretnél.
Köszönöm a grtulációt..... három napba telt, de sikerült :-)))
Menta:igen, asszem kettőt tudunk állítani... az alacsonyabb ágynál alacsonyabb ágyat a szakirodalomban "még alacsonyabb ágy"-nak hívják, hogy ez pontosan mit fed talán egy asztalos tudná megmondani :-))) gyere be egyszer a szülőszobára és megmutatjuk, ok?
bubcsi:a történet nagyon jó és főleg életszerű :-)) egy dolgot ha tanácsolhatok: nem kell előre eldönteni, megfogadni semmit. Ha megy EDA nélkül akkor jó, ha nem akkor meg megcsináljuk, nem vereség, kudarc, ha valakinek valami fáj. Vannak olyanok, akik tényleg szinte nem éreznek gyötrő fájdalmat. Ők szerencsések, de a dolog semmilyen értelemben nem minősít!
bentlakó
 
 


Köszönöm mindenkinek a kedvességet és az odafigyelést, igazán jól esik!

Kedves Ivett! Ha másképp nem, akkor mindenképpen abbahagyom a gyógyszerezést, mert a kisbabám mindennél fontosabb lesz számomra - sőt, már most is az, pedig még meg sem fogant:-))
Menta! Szeretném Boros Juditot, Vele próbálok először beszélni erről, ha ő esetleg nem érzi magát kompetensnek, akkor az ideggyógyászommal egyeztetek. Most elkezdtem szedni a Béres cseppet, odafigyelek a testmozgásra is, próbálom magam valami autogén tréninggel erősíteni, hátha addigra, mire esedékes lesz a baba, már csak távoli emlék lesz a pánikbetegség meg a gyógyszerek... Tudjátok, a remény hal meg utoljára:-)
Kedves Bentlakó, az a baj, hogy én már nagyon eldöntöttem, hogy EDA-val fogok szülni, ha a fene fenét eszik, akkor is:-) Majd rohanni fogok a kórházba, hogy még véletlenül sem legyen késő - bár valószínűleg császár lesz belőle a szemem miatt...
bubcsi
 
 


Sziasztok, megint én:-) Van egy butának tűnő kérdésem, de hát kitől kérdezzem?! Szóval terhesség alatt, szülés után minden nőnek megnő a mellbimbó-udvara és egészen sötétbarna színt vesz föl? Ha igen, akkor mikor múlik el? Vagy nem múlik el, hanem ez is a maradandó változások közé tartozik?
A válaszokat előre is köszönöm és ne nevessetek ki, jó? Próbálok ismereteket gyűjteni, hogy pontosan tudjam, mire kell készülnöm, mi normális, mi nem, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott lehessek mindvégig:-)

Jaj, jut eszembe, nagyon érdekeset olvastam a babaszobában: azt írják az okos emberek, hogy ha az újszülöttnek volt születési traumája, akkor naponta akár (összesen) 6 órányit is sír, ha viszont szépen, zökkenő- és beavatkozás-mentesen született, akkor összesen 20 percet, akkor is csak azért, hogy a szükségleteit, problémáit jelezze. Na, ehhez mit szóltok?!
bubcsi
 
 


Szia BUbcsi!A mellbimbó sötét szine elmúlik pár hónappal a szülés utánKépKépKépnem maradandó dolog...ujabb terhesség estén ujra jelentkezik...első szülő kismamáknál természetes dolg hogy megkérdezik amit még nem tapasztaltak meg...ne zavartasd magad...az hogy a baba mennyit sir szerintem men attól függ érte -e trauma a születésekor hanem egyéni dolog...az viszont igaz hogy a sirással a szüksékleteit és a hangulatait jelzi nekünk merthogy máshogyan nem is tudná ...három gyermekem van de mindegyiknek tejlesen más a habitusa úgyhogy nem lehet ezt előre megmondani hogy milyen lesz a baba...vannak sirósKép és kevésbésirós babócákKép üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Sajnos a szülésről még mindig nincs elég időm,h írjak,pedig fantasztikus volt.Most szokja egymást a 2 gyerkőc és ez minden energiám felemészti Kép .Mire elolvasom amit írtatok már jelez is valamelyik én meg naná h rohanok.
Menta a kék szobában "liftes" az ágy Kép bár úgy emlékszem engem fölfelé emeltek.
Most búcsúzom,de remélem hamarosan mindent le tudok írni nektek. Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Írnátok egy kicsit a szülészetről? Nagyon hosszú a topic, nem tudok ennyit visszaolvasni. Milyenek a szobák, fürdők? Rooming-in?
Előre is köszi!

Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Pánikbetegsére ne gyógyszert szedj, főleg ne szoptatás, vagy várandósság alatt, henm keress fel egy jó pszichológust, aki segít neked. A gyógyszerek nem igazán segítenek.
grafolka
 
 


Sziasztok, köszönöm Vera! :-)

Én is szívesen hallanék részleteket a kórházról, szülészetről stb.!

Kati, az a baj, hogy nekem pont, hogy segített a gyógyszer és most már kapaszkodom bele... De kaptam egy könyvet, az alapján megpróbálok úrrá lenni magamon. Ha esetleg valakit érdekel, a címe: Békából királyfi
bubcsi
 
 


Sziasztok!

Bubcsi! Nekem pl. nem lett sötétbarna, és nem nött meg a mellbimbóm udvara, pedig én is erre számitottam, ráadásul annyi tejem volt az első 4,5 hónapban, hogy másnaponta vittek el 1 literrel. Szóval ez is, mint sok minden más, alkat kérdése.

A kórházról és a szülészetről a Bentlakó tudna a legtöbbet irni, habár ő lehet, hogy "elfogult",de ez a normális.
Egyébként én csak jókat tudok mondani, legalábbis a szülészetről, mert abban volt részem. De a szülészethez tartozik "Angéla" is, ő a kórházi Védőnő, és lehet őt is választani, ha nem akarsz a kerületihez menni. Angéla egy idősebb, rendkivül szimpatikus és babaimádó néni.
Én nagyon jól megértettem magam vele. Egyetlen egy heppje van, ez pedig a súlygyarapodás. De a P-ben, ahogy hallottam a legtöbb orvos is ilyen.
Én szerencsés voltam, mert össz. 14 kg-t hiztam, és ez belefért a normába, de voltak akiket minden jelenéskor megdorgáltak. Pedig szerintem ez is alkat kérdés (IS!).
Maga a szülészet, és a közösség nekem nagyon tetszett. Minden nővér, orvos készséges. A szülésznők imádnivalóak. Nekem volt fogadott szülésznőm, de köldökzsinórvérlevétel miatt még 2 volt benn nálam a szülésnél. Mind-mind nagyon kedves volt.
Az pedig szerintem a lehető legjobb dolog, hogy már az elejétől nem tartják burokban a babát, és velünk lehet, mert mire hazamegyünk, már egy kicsit egymáshoz szokunk.
Én egyágyas szobában voltam, ehhez tartozik WC és tussoló is. Mindig rendesen takaritották, tényleg tipp-topp volt. Igy a közösről nem tudok irni.
Az ellátás vegyes, de ez minden kórházi kosztnál ilyen. Ami nagyon finom, az a reggeli tejeskávé.
Nekem az nagyon izlett. A többi, a szokásos, egy kis leves, főzelék stb. Úgyis hoznak otthonról, ha éhes maradnál, de egyébként abszolút ehető a benti is.

Porcogo! Most Te tüntél el!
Tmami! Ma küldöm az igért képet is!

Üdv. Mindenkinek!

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
Idáig csak olvasgattam ezt a topicot, én is a Péterfyben szültem 2002-ben.
Dikó, Bubcsi:
Én nagyon meg voltam elégedve a szülészettel,
nagyon precízek, összehangoltan dolgoznak. Teljes biztonságban éreztem magam. Hosszú vajúdásom alatt ketten megszültek a másik szobában.Több orvos is megvizsgált, és megkonzultálták a dolgokat. Nekem nagyon szimpi volt hogy megbeszélték ( nem mindha nem bíztam volna a saját orvosomban)Kép. Egyébként megkérdezték, hogy más orvos megvízsgálhat e, szóval ha nem akarod, hogy más hozzádnyúljon akkor nem fog (ha gond van nem tudom hogy működik, szerencsére viszonylag simán mentek nálam a dolgok). A babát egyből a hasamra rakták, majd kis időre elvitték rendberakták. Ezalatt engem is rendbetettek. Már a szülőszobán megszoptattam a kislányom. Szülés után x ideig (nem emlékszem pontosan talán 2 óra) ott tartottak megfigyelésre a szülőszobában. Együtt hagytak minket édes hármasban Kép
Ivett:
Mikor szültél?? Nagyon szép a babád!
Nekem a növérkék okoztak egy két kellemetlen percet. Magánszobában voltál?
Bubcsi:
Mennyi ideje tart ez nálad?? Úgy tudom elég hosszú a gyógyulási idő. Te most hol tartasz? úgy értem, hogy kiséret nélkül kimerészkedsz? Mikor szeretnél teherbeesni? Jó lenne ha addigra teljesen meggyógyulnál Kép
tmami:
én meg juni. 5-re voltam kiírva
Vendég
 


Sziasztok!

Áfonya!
Tavaly julius 06-án szültem. Mosz lesz szombaton 8 hónapos Lacika. És képzeljétek, vasárnap már felállt. Mászni nem akar, de állni imád.
Kérdésedre: igen, egyágyas, vagyis magánszobában voltam. Majdnem szemben a csecsemősökkel.
Az igazgat megvallva, nekem a nővérekkel semmi gondom nem volt, kedvesek, rendesek voltak.
Akik az elején nehezen nyiltak, azok a csecsemősök voltak, de ha van hozzájuk egy-két kedves szavad, akkor már ők is kedvesebbek.
Szóval és maximálisan meg voltam elégedve mindennel.

Egyébként nekem is rögtön a pocakomra tették a fiam, és csak arra az időre vitték el, amig rendbetették. Aztán nálam is jött a szopi.Egy órán át szopizott már akkor.

Sőt, már szülés közben, amikor még féluton volt, de a fejebubja érezhető volt kinn, akkor meg lehetett volna simiznem, de akkor nem volt erőm hozzá. Most már bánom, de két nyomás között, örültem, hogy élek, és nem volt indittatásom hozzá. Kár.... Dehát ez van.

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy ilyen sokat írtatok!

Bubcsi, az én mellem már elkezdett sötétedni és sajna csíkosodni is. Hát ez van, eleinte még a szülés előtt furán gondolkoztam erről, de most ez a normális. A férjem szokta mindig mondani, hogy gondoljak arra, minden a baba miatt van. De már amúgy sem zavarnak ilyen külsőségek Kép

Bentlakó, köszönöm szépen az infót. Gondolom, hogy nemsokára meg fogjuk a dokimmal beszélni az előnyöket-hátrányokat. Pont holnap megyek hozzá, és legalább megleshetjük a picúrt is Kép

Berni, a lényeg, hogy jó emlékű szülésed volt és otthon is minden rendben van. Aranyosak lehetnek a gyerekek együtt. Ha lesz egy kis időd, azért írjál!

Ivett, átjött a kép, köszi. Nagyon szép a kutyus! Még fiatal, ugye?

Mára sajnos megfáztam, éjjel szerintem lázam is volt, ráadásul ma is egész nap 37. De nem merek bevenni semmilyen gyógyszert. Mit tanácsoltok ilyenkor a teán kívül?

Pussz mindenkinek Tmami
tmami
 
 


Szia Tmami!

Vigyázz magadra. Egy fél, vagy egész Algopytint lehet bevenni. Sajna én is jártam ebben a cipőben tavaly, és nekem a Dokim ezt tanácsolta.
A teán kivül pedig jó forró husi leves, este pedig mézes forró tej.
Remélem hamar rendbe jössz! Öltözz fel jól, baromi jeges szelek fújnak, legalábbi felénk.
Én ma ki sem mertem menni a Picurral, nehogy megfázzon.

A kutyusunk áprilisban lesz 2 éves. Jámbor kis Eb, mégha a méretei nem is azt sugallják.
Imádja a telet, a havat, kevésbé a nyarat.

Berni! Ha nem is tudsz irni, a fotót azért várjuk!

Jó éjt Nektek

IVett
staff
 
 


Témán kívül fontosnak tartom megjegyezni: a kisbabák imádatával szinte egy sorban áll a kutyák iránti rajongásom:-) Nekem is van kettő, de ha rajtam múlna, az összes kóborkutya nálam lakna:-)) A Bubcsi név is onnan származik, hogy a kiskutyámat így becézem, holott semmi köze ehhez a nevének: Erik:-) Ja, és asszem nagyon gyagyás kutyagazdi vagyok:-)

Ivett! Milyen érdekes, vajon mitől függ, hogy változik-e a mell színe, vagy sem? Lehet, hogy szerepet játszik eleve az, hogy alapból milyen pigmentáltságú vagy? Tehát lehet, hogy egy szőke, kék szemű nőnek nem sötétedik be (annyira), mint egy esetleg eleve sötétebb tónusúnak, nem? Én is egy, max. kétágyasba szeretnék menni (ezek az alapítványi szobák, igaz?), engem nagyon zavarna, azt hiszem, ha x számú idegen tolongana körülöttünk a nap bármely szakában... A tejeskávé az olyan, amit a szállodákban szoktak adni? Mert azt én is imádom:-)))

Áfonya! Nagyon korrekt, amit Ivettel leírtatok, most már biztos vagyok a dolgomban, és a neten nézegettem Boros doktornőre vonatkozó adatokat: senki nem mondott róla egy szó rosszat sem! Azért ez már tényleg jelent valamit!
A pánikbetegségem szerencsére nem fajult odáig, hogy az utcára se merjek kimenni, de mondjuk egy étterembe, ahonnan nem távozhattam, amikor csak akartam, már nem tudtam elmenni. Szegény párom szülinapján sem tudtam részt venni emiatt:-(
Kb. egy-másfél éve tart, egyre erősebben. Előtte 14 éves voltam, akkor fél évig volt, de nem volt ennyire durva, úgyhogy azt sikerült leküzdenem. Most újra előjött. Nem nagyon szeretek kíséret nélkül mászkálni, de ha kell, akkor azért nem okoz gondot. A tömegközlekedéssel még nem próbálkoztam újra (a metrózás készít ki a leginkább), de a föld felszínén szerintem az sem lenne már gond. Autóban sosem volt, ha én vezettem. Hosszú folyamat lesz, az biztos, de ha tetszik, ha nem, meg kell gyógyulnom, mert emiatt még kisebbségi érzésem is van, szimplán dilisnek szoktam magam hívni:-) Ha lehülyéznek, mindig mondom: tudom, papírom is van róla! :-)))
Kb. két év múlva lesz aktuális a párom részéről a gyermek-kérdés, addig még doktorálnia kellene és költöznünk is egyet, szóval még csak én álmodozom. Egyébként, ha azt mondaná, hogy szeretne, azonnal benne lennék:-)))

Tmami, asszem, a fentiekből következően engem sem érdekelne, ha engedélyt kapnék a gyermekvállalásra:-) Szerintem még az sem zavarna, ha szarvaim nőnének:-)))
bubcsi
 
 


Sziasztok!

Áfonya,
bocsi, de fura, hogy te is ezt az azonosítót használod...először azt hittem a másik Áfonya vagy.

TMami,
sok-sok pihenés + méz a teába, meg rengeteg vitamin. Most egyél sok-sok narancsot, amíg lehet, mert szoptatáskor már nem javasolt. És gyógyulj meg hamar!KépKépKép

Ivett,
én megfogtam a buksiját HangánakKép. Fúúú, tök jó érzés voltKép.

Most mennem kell...

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat.
Az egy-két ágyas szobákért fizetni kell? És mennyit?
Olyan érdekelne, amihez tarozik fürdő is, és nem kell messzire caplatni!

Üdv: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Dikó!
Én egyágyas szobában voltam, WC, tus, TV, hűtő a szobában, és napi 4000,-Ft-ot fizettem.

Szila! Már én is bánom, hogy nem simogattam meg akkor a buksiját, de visszacsinálni már nem lehet. Majd a következőnél. Remélem jövőre....

Tmami! Remélem jobban vagy már! Egyél sok vitamint, narancsa, kivi stb.

Porcogo, pedig eltünt....

Üdv.
Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Bocsi a közbeszólásért, csak Áfonyát szerettem volna megkérni, hogy változtasson nevet, mert így esetleg összekevrnek minket, túl hasonló a nevünk. Szerintem már az is jobb, ha a profilodban átírod a teljes neved másra.
Előre is köszi:
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Az egyágyas úgy hallottam 7000Ft,de ez nem biztos. Viszont mindegyik szobában van mikró (ezt a nővér mondta)
Berni
barnimami
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: