Új privát üzeneted érkezett!

Én itt régebben írtam ugyanezt névtelenül, hogy dr. H. szó nélkül lelépett. Én is gondolkodtam rajta, hogy megkeresem, de a hathetes kontrollra jobbnak láttam ahhoz visszamenni, akinél végül is szültem, és volt jobb dolgom is egy pici babával, mint hogy még jobban felhúzzam magam egy orvos enyhén szólva nem tisztességes viselkedésén. De ezzel azokat úgyse tudom meggyõzni, akiknek minden szép és jó volt. És mint Cs is írta, nem én voltam az egyetlen (lehet, hogy egy turnus?).
B.
Névtelen
 


Pati,
arra lennék kíváncsi, hogy mikor kapták a méhösszehúzót, mert:
ha akkor kapták az oxitocint, miután a baba megszületett, de a méhlepény még nem, akkor az a lepényi szak aktív levezetéséhez kellett, ami azt jelenti, hogy "A magzat megszületésével egy idõben ... ergometrint vagy oxitocint adunk ..., amelynek hatására a spontán is jelentkezõ méhösszehúzódás sokkal erõsebb lesz, ...elõnye, hogy a lepény 2-4 percen belül leválik, s a vérveszteség ... kevesebb... Hátránya gyakorlatilag nincs." (Lampé-Papp Szülészet - nõgyógyászat 2)
Mind a négy gyerekem születése után kaptam ezt a kis szurit, ez megelõzhet komplikációkat, és a természetes szülés élményét sem vették el. Szóval ennyit a méhösszehúzóról. Hogy utána cseppeket szedni indokolt-e vagy sem, nem tudom, nekem sosem volt rá szükségem.

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Menta

Nem fogom megbeszelni a Herczeghel, mert nem fogok visszamenni hozza. Nem az a baj, hogy elment kulfoldre, mert mindenkinek kell a pihenés,, foleg ha valaki ennyit dolgozik. A baj az, hogy nem szolt egy szot sem elore es igy nem tudtam felkeszulni lelkileg. Csak bementem a MAv-ba es mintha leontottek volna forro vizzel. Es jo nehany mas kismama jart igy rajtam kivul. tenyelg duhosek voltunk.
Tudod, nAgyon nem volt ez igy korrekt en viszont a korrekt embereket szeretem. Azt hiszem megmaradok a Tidrenczel dokinal. Ö nagyon szimpi.

Cs
cs
 

 
 

Menta, nálunk a gátvédelem szóba sem jött - 58 cm-es babánál ez nem járt volna sok sikerrel.

Amúgy azt tapasztaltam, hogy amiröl a szülö-suli elöadásokon szó volt (olajos gátmasszirozás, borotválás és beöntés csak kérésre, stb.) a valóságban nem igy van - a beöntés és a borotválás rutin, még ma is.
Aki a MÁV-ban fog szülni - javaslom, otthon elöre borotválkozzatok meg!
Általában a növérek, szülésznök álláspontja az volt, hogy a MÁV a természetes szülés hive - meg is szólt az egyik szülésznö, amiért EDA-t kértem. Ezen kivül semmilyen injekciót vagy gyógyszert nem kaptam, sem a szülés alatt, sem utána.
Móni
sjmoni
 
 


Móni!

Nekem is az volt az érzésem a szülõszoba látogatáson, hogy beöntés és borotválás még itt is rutin:
Irén szájából hangzott el:
"ÉS itt történik a borotválás és a beöntés, természetesen elmondjuk az elõnyeit és a hátrányait."

Nekem nagyon úgy tûnt, hogy nagyon ritka esetben hajlandók eltérni tõle. Vagyis az fog történni, amire rábeszélnek, feltéve, ha nagyon határozottan nem áll valaki a sarkára.
Lehet, hogy azt a kismamát is megszólják majd, aki nemcsak EDÁ-t akar, hanem nem akar beöntést...

CADves
Névtelen
 


Móni,
a baba hosszának semmi köze a gátvédelemhez. Két 56 és egy 57 cm-es babát szültem gátvédelemmel, míg az 54 cm-es babámmal volt gátmetszés, mert az elsõ baba volt, és nem tágultam eléggé.

CADves,
beöntés és borotválás nekem is volt az elsõ szülésnél. A másik háromnál egyik sem volt. De ha fogadott szülésznõd van, akkor vele mindent meg tudsz beszélni elõre, és nem kell attól tartanod, hogy bárki megszól. (Egyébként meg felõlem bárki elmehet a fenébe. Én szülök, nem õ, én érzem, mi kell nekem, és mi nem. Nem ítélhet el az EDÁért sem. Az elsõ 3 gyerek után azt mondtam, nem bánom, hogy nem kértem, nem kell. Most azt mondom, ha véletlenül még egyszer szülnöm kéne, csak EDÁval tenném.)Most, mikor másfél hete szültem, a szülésznõm megkérdezte, kérek-e beöntést, és egy egyszerû "Köszönöm, nem"-mel mindketten elintézettnek tekintettük a dolgot. Apropó, választottál már szülésznõt? Hanyadik hétben jársz?

Pusz:
Virág
Virág (fiore)
 


Márti!
megnéztem a profilodat,nagyon szép kisbabát találtam ott,de email címet sajnos nem.errõl a dokiról szeretnék még kérdezni ha lehet.légyszí ird ide az emailedet vagy írj nekem. dorinka@hello.hu
daniella
 
 


Daniella!

Várom a kérdéseket! :-))) neth@posta.net

Márti
márti
 
 


Kedves Virág!

Ma 35. hetes a pocaklakóm, szülésznõkrõl névgyûjteményem van, sajnos elérhetõséget (telefonszám) egyikhez sem tudok.

Még egy név hangzott el, de nem tudtam megjegyezni, vezetéknék: talán Guszti?(né), vagy valami ilyesmi.
Nem ismerõs valakinek??? Ha esetleg bármelyik a topicban felmerült szülésznõ esetleg privát elérhetõségét tudja valamelyikötök, akkor itt, vagy magánban nagyon megköszönném.

CADves

CADves@index.hu
Névtelen
 


CADves,

nincs szükség külön számokra, egyszerûen kérd a MÁV kp-i számáról a szülõszobát. De majd megkérdezem a szülésznõmet, hogy megadhatom-e a mobilját. OK?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok MÁV-os Pocakosok, Anyukák,

Én márc 16-án szültem a Herczegh doki Kõrös Ottilia duónál.Csak a legnagyobb elismeréssel tudok róluk nyilatkozni. Nagyon könnyû terhességem és szülésem is volt, tehét nem voltam egy problémás kismama, a dokit egész terhesség alatt nem kellett felhívni, ettõl függetlenül azt gondolom, hogy Herczegh doktor egy fantasztikus felkészültségû, remek empatikus készséggel rendelkezõ, cool professional. Nekem egy barátnõm ajánlotta, aki nála szült és az elsõ találkozás után nyilvánvaló volt számomra, hogy rábízom magam. Nem okoskodik, nem lihegi túl a dolgokat, csakhogy bizonyítsa, mennyire figyel, de amit kell megcsináltatja. Én mindig úgy éreztem, hogy figyel rám. Számomra nem kérdés, hogy kis Zorkám tesóját is nála fogom megszülni.

A mexikói turnéval kapcsolatosan nem kívánok állást foglalni. Ha szülnöm kellett volna amíg nincs itthon és finoman közölték volna velem, hogy keressem az ügyeletest, valószínû én is õrjöngtem volna. De ez nem történt meg. Nem akarom védeni, de engem is felhívott személyesen, hogy Bécsbe megy egy pár napra. Igaz nem két hetet mondott és nem Mexikót, de ahhoz igazán semmi közöm, hova is megy, oké az idõtartam talán rám is tartozik. Nekem adott egy doki nevet és egy mobil számot, hogy ha bármi történik forduljak hozzá, már értesítette, hogy vagyok stb.stb. Tehát nem ment el felelõtlenül, szó nélkül, hanem rábízott valakire és ezt értékelem.

Ottilia egy drágaság, egy igazi gyönygyszem. Nekem fogadott szülésznõm volt a doki ajánlása alapján. Én nagyon fontosnak tartottam a szülésznõ fogadását, mivel ha minden simán megy végülis õ van velem többet a szülés alatt, és nagyon nem mindegy, hogy azokban a percekben olyan ember van-e mellettem akiben megbízom és tudom, hogy tetszik a stílusa, vagy egy vadidegen, aki esetleg kiabál velem, vagy nem tud kezelni. Mivel szombatonként õ asszisztál a rendeléseken, volt alkalmunk összeismerkedni. Nagyon kedves, de határozott, értelmes nõ, aki a mai napig tanul és nem is akarja abbahagyni a tanulást. Lehet, hogy ez off, de szerintem sokat elmond egy emberrõl. Én legalábbis ezt nagyra értékelem. Úgy érzem már a terhesség alatt is nagyon odafigyelt rám és a szülésnél is tudomásul vette, hogy én nem az a viccmesélõs jópofizós vagyok, hanem befelé fordulok, csendben, nem nagyon kommunikálva. Gátvédelemrõl beszéltünk. Sajnos nem lett belõle semmi, de biztos vagyok benne, hogy nem rajta múlt, biztos mindent megtett.

Én részemrõl tehát csak csupa jót tudok mondani róluk.

Még valami. A csecsemõsök meg a szülészet. Én itt korábban annyi negatívumot hallottam róluk, hogy kicsit meg is voltam ijedve. Nos védelmembe kell vegyem õket egytõl egyig, mindannyian kedvesek, lelkesek, segítõkészek voltak. Figyeltek rám és a babára. Bármi panaszom kérésem, kérdésem volt, segítettek. A szülés után még öltözködni is segített az egyik, amikor a cicim bedurrant akkor is találtak megoldást, amikor a kicsimet elvitték egy éjszakéra kék fényezni ott is olyan tündérek voltak, segítettek szoptatni. Egy éjjel amikor fájt a kicsi pocakja és már akármit csináltam vele, csak sírt kitoltam és az éjszakás nõvérke megmutatta, mit kell vele csinálni, hogymegnyugodjon, sõt visszaküldött aludni, hogy csak pihenjek és még sorolhatnám a kellemes tapasztalatokat. Sajnos a neveket nem tudom, mert sokan vannak és asszem 12 óránként váltják egymást, de mindegy, mert mind aranyosak. Igy utolag is hálás vagyok nekik, mert nekem az ott töltött néhány nap nagyon nehéz volt. Úgyhogy nagyon hálás vagyok nekik.

Még valami, aki megengedheti nagyon szuper a külön szoba.

Zuzu
Zuzu
 


CADves,

emil ment.

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Tudtok segíteni?
Szeptemberben szültem a MÁV-ban, és mostanában lenne aktuális egy kontroll+ tabletta-írás. Szoktatok ilyenkor pénzt adni az amúgy fizetös, választott dokinak? Voltam már nála kétszer, a 6 hetes kontrollon, meg egyszer írt tablettát, akkor nem adtam pénzt, de nem akarom, hogy most ciki legyen. Mi ilyenkor a szokás? (Terhesség elött nem hozzá jártam.)

Véleményeket, tapasztalatokat megköszönöm.

Netti
Netti
 


Sziasztok!

Segítsetek abban, hogy ebben a hónapban mikor lesz a szülés elõkészítés (a szülõszoba látogatással egybekkötve). Szeretném azt is tudni, hogy a kórházon belül ez hol van pontosan!

Köszönöm elõre is,

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


sziasztok a Máv korházban dolgozó szûlész nõgyógyászt keresek akirõl lehet tudni hogy kedves és foglalkozik a betegével köszi
Névtelen
 


Haldoklik a topic...

Névtelen,
szülész nõgyógyász, aki kedves, és foglalkozik a betegével pl. az én orvosom: dr. Kisfalvi István. Szivi.

Virág
Virág (fiore)
 


Pénzügyben semmi hír?
Névtelen
 


Mire vagy kíváncsi pontosan?
Virág (fiore)
 


Sziasztok,

Tudja valaki Kõrösi Ottília elérhetõségét? Szeretném õt válsztani szülésznõnek.
Köszi.
Névtelen
 


Névtelen!
Nekem annak idején adott egy névjegykártyát és azon a munkahelyi telefonszámát adta meg: 475-26-64.

Menta
menta
 
 


Zsófi,
ha jól tudom április 10-én 18 órától a kórház II. emeleti elôadótermében lesz. Remélem nem késô az információ.

Margaréta
margaréta (margar&
 


Sziasztok,

szeretnék megnyugtatásomul olyanokról olvasni, akik a Kelemen Csabánál szültek, és problémások voltak. Csak happy endes történetek érdekelnek most 7 héttel a szülés elôtt. Elôre is köszönöm!!!

Margaréta
margaréta (margar&
 


Kedves Margaréta!

Köszi az infót. A kórházat felhívtam és ott már felvilágosítottak, úgyhogy ma el is megyünk.
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Szia Margaréta!

Én a Kelemennél szültem. Bár nem tudom mit értessz problémás alatt, de azért én leírom, hogy nálunk hogyan is zajlott a szülés és annak elõzménye.
A terhességem probléma mentes volt egészen a 39. hétig. Itt a szokásos vizsgálaton kiderült, hogy nagyon magas a vérnyomásom (eléggé be is vizesedtem, de akkor még azt mondták ez normális), szóval a doki rögtön elküldött vérvételre és vizelet vizsgálatra, illetve kaptam gyógyszert, hogy egy kicsit normalizálódjon a vérnyomásom és addíg nem engedett haza, amíg ez nem történt meg. Azt is mondták ha rosszak a leleteim akkor azonnal szülök. (szerencsére nem így lett) Attól kezdve minden nap járnom kellett vizsgálatra (CTG, vérnyomás vizelet és kétnaponta vérvétel). Szóval meg kell hogy mondjam, Kelemen nagyon odafigyelt rám és a babára, míg szombat hajnal 2-kor elfolyt a magzatvizem és a korházi vizsgálaton, most már a magas vérnyomás és a vizésedés mellé a fehérjét is kimutattak a vizeletemben, azaz a toxaemia minden tünetét produkáltam. Közölték, hogy ez azonnal császár lesz! Amíg felkészítettek a mûtétre hívták a dokimat (Kelement), nem tudom pontosan mennyi idõ telt el, de egy pillanat alatt ott termett, és a mûtétet nagyon profin (bár nincs más tapasztalatom) negyed óra alatt elvégezte. A mûtét után is sokszor bejött a szülészetre megkérdezni, hogy hogyan vagyunk. Szóval nagyon rendes volt!!! Én szeretném a következõ babámat is nála szülni, minden tekintetben meg voltam vele elégedve!!!

Miért a problémás esetek érdekeltek? Csak nem nálatok is van valami baj?
Különben sok sikert!!!

Üdv: Vica
vica
 
 


Szia Vica!!

Szerencsére probléma mentes vagyok, de már 3 embertôl is hallotam, hogy nem jól kezeli, ha baj van. Ezért kértem megnyugtatásul, hogy ez nem mindig van így. Tudom, hogy minden orvos is ember, és van, hogy hibáznak, de nem ezzel a gondolattal szeretnék bemenni a szülôszobára. Köszönöm, hogy megírtad a szülésed történetét, máris jobban érzem magam. :-)

Margaréta
margaréta (margar&
 


Még egyszer kerdezem, hogy mennyit és hogyan fizettek a nogyogyasznak sima vizsgalatert es tablettairasert. Annak, aki valasztott szuleszorvos volt! Eleg surgos lenne! vagy csak kerdezzek ra a dokinal, hogy a tovabbiakat hogy gondolja?
Netti
 


Netti,
én nem kérdeztem semmit, fizettem, amennyit gondoltam, de ez nem jön be mindegyik orvossal. Ha van elég lóvéd, kérdezd meg. Kép
Névtelen
 


Szia Netti!

Mi ezt a terhesség legelején tisztáztuk. Mailben szívesen elküldöm a megállapodásunkat.
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Sziasztok!!

Nagyon régen jártam itt, most is azért jöttem, hogy újra elmondjam, mennyire me vagyok elégedve az orvosommal.-Dr Szabó György. A kislányom hétfõn lesz 12 hetes, és olyan jó érzés volt, hogy nem kellett Õt emlékeztetni arra hogy ki vagyok, mert tudta, és a kicsimrõl is eszébe jutottak a dolgok Kép Ma délelõtt voltam megint nála - spirált helyezett fel- és most is végig magyarázta hogy mikor mit csinál éppen. Szóval én maximálisan meg vagyok Vele elégedve... mindenkinek csak ajánlani tudom.

Sziasztok..
mindenkinek boldog babázást, babavárást Kép Kép Kép
Hajni
0611viki
 
 


Az én dokimnál egy sima vizsgálat, vizit 4000 Ft. De az a legtisztább ha megkérdezed, hogy mennyivel tartozol, általában nem szívbajosak és megmondják, péáne, ha magándoki, ha nem, akkor meg szerintem 3000-4000 Ft az átlag.
Névtelen
 


Sziasztok kismamák!

Dr. H-gel kapcsolatban lenne egy hozzászólásom. Legjobb barátnõm csak azért tudta nála megszülni a babáját, mert a terminushoz képest két héttel túlhordta a kislányt, de a doki egy szót sem szólt neki, hogy el fog utazni. Mikor elérkezett a terminus napja, kicsit kezdett izgulni, hogy mi lesz, mert elõtte a doki azt mondta, hogy találkozunk a szülõszobán. Amikor próbálta felhívni a dokit és nem sikerült, már nagyon ideges lett. Végül az asszisztensnõt hívta, aki adott neki egy idõpontot / az a szülés várható idejéhez képest több, mint 1 héttel késõbb volt /. Nos, eddig én is jó dokinak tartottam, mind szakmailag, mind emberileg, de ezekután?
Névtelen
 


Sziasztok!

A szülésznö témához kapcsolódva:
Nálam Király Éva volt benn - tündéri! Rajta kívül ott volt még Ani, Ottília és utána a szülészeten Saci is, mindegyikükröl csak jót tudok mondani. Sokszor bejöttek megkérdezni, kell-e segíteni, még Ottília is, aki pedig nem volt ügyeletes, hanem (éppen Mártiéknál) mint választott szülésznö volt benn, de kérés nélkül cserélte az infúziót,ha kellett. Az éjszakai szülésznö nevét (aki elökészített) nem tudom, de ö is nagyon jó fej volt. Szóval nekem nagyon jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban.

Márti!

Csak ritkán jutok fel a Babanetre (a szülés elött gyakrabban jöttem), de most, hogy olvasgattam kicsit, rájöttem, hogy mi egyszerre szültünk! Én voltam az, aki nov. 14-én elöttetek ért be egy kicsivel a kórházba és még aznap délután meg is született a kislányunk. Utána is beszélgettünk a reggelinél. Minden jót kívánok nektek, ha van idöd, írj, hogy mi van veletek!

Eszter
eszter
 


OFF:
Szia, Eszter!

Nagyon örülök neked!!! :-)))) Annyira sajnáltam, hogy akikkel együtt voltunk a kórházban, azok közül senki sem netezik, de lám, mégis! Az elsõ napok, hetek topikba viszonylag sûrûn járok, ott olvashatsz rólunk, illetve szívesen írok mailt, ha küldesz címet! És veletek mi van?

Márti (neth@posta.net)
márti
 
 


Sziasztok!
Én dr. Petõ Zsoltnál szültem és abszolút elégedett voltam vele!
Az elõzõ 3 gyerekemet a Nyírõben szültem. A jelenlegi terhességem 20. hetében hagytam ott a régi dokimat.
Petõ doktorral azonnal megtaláltam a hangot és nagyon jó volt, hogy sose ijesztgetett, nem küldött felesleges vizsgálatokra. (pajzsmirigy problémám volt 1 évvel a terhesség elõtt építkezés miatti idegbajból kifolyólag)Mindig elmondta, mit, miért csinál.
Tervezett császáros voltam, és nagyon jó élmény volt, mert végig fent lehettem, a férjem is szinte bent volt velünk a mûtõben. Csak egy üvegfal választott minket el. Amikor pedig megszületett Tomi, rögtön megkaptam és aztán a férjemnél volt 10 percen keresztül.
Kiváló sebész. A 3. napon már haza is mehettem Tomival. A varratszedéstõl fogva már egyáltalán nem éreztem a sebet, nem fájt, teljesen jól mozogtam.
(Egy vizit: 3000 Ft, a szülés 50000 volt.)
Mindenkinek ajánlom õt!
üdvözlettel:
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Szia Margaréta!

Majd ha aktuális, akkor te is írd meg a tapasztalataidat Kelemennel kapcsolatban! Kitartást az utolsó hetekre! Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Szia Márti

Néhány hete irtál a szülésedröl a választott doki a Tidrenczel Zsolt volt. Akkor voltam 9 hetes és éppen dokit kerestem. Kösz a tippet. Jo fej a doki és nagyon odafigyel rám. Elsöre legalább fél órát beszélgettünk és mindig tudja ki vagyok ha telefonálok.
Kati
kati
 


Sziasztok!

Van valaki, aki a Józsa doktorhoz jár, vagy esetleg nála szült a MÁV-ban? nem hiszem el, hogy én vagyok az egyetlen!
zeri
Dunakeszi
 
 


Szia zeri!

Én a Józsa dokihoz jártam, nála szültem 3,5hete és ezután is hozzá fogok járni. Én meg voltam vele elégedve, ha valamire kiváncsi vagy szívesen válaszolok ha tudok

Szia
Zkati
zkati
 
 


sziasztok, én már rég szültem, de koós hutás Piroskáról nem olvastam semmit. Volt ski nála szült? Tapasztalatok???
zezse
 
 


folyatatom: szerintem nagyon jó doki, velem nem volt lekezelõ, csak sokan vannak mindig a rendelõjében. Nekem tervezett császárom volt, ugyhogy ahogy kiürült a mütõ betoltak. Rendes volt azért is, mert nem engedte berakni a katétert csak a mütét elött azonnal. A mütét sitty sutty megvolt, a spinál amitõl féltem szuper volt, a férjem nézhette az egsézet, és utánna neki adták oda a babát.
Utánna is látogatott és 3 nap után hazamnetünk. ( jobban szeretek otthon nyavajogni mint egy kórteremben)
nekem egyetlen negativ dolog volt, a ccsecsmõsõk. Velük valahgoy nem jöttem ki, nem engedték hogy nézzem a fürdetést, nem mutatták meg hogy kell fejni stb.. de az a rövid idõ hamar elszállt. Ja és a kaja nagyon rossz, sajnos( bár én külön vegát kaptam)
Zsu
Névtelen
 


Kati!

Örülök, hogy neked is szimpatikus! Valamikorra novemberre vagy kiírva? (Én nov. 15-én szültem) Minden jót a továbbiakban is! :-)))

Márti
márti
 
 


sziasztok lányok én is a Máv korházban szeretnék majd szûlni de most jelenleg egy kedves dokira lenne szükségem.Tudnátok-e segíteni abban, hogy például Dr.Tidrenczel Zsolt (akirõl csak jókat hallotam) hogyan érhetem el és hogy van-e magánrendelõje vagy csak a korházban rendel.
köszönöm.
sziasztok .
Névtelen
 


Sziasztok!
Nem nagyon vagyok jártas a különbözõ korházakban és az orvosok között. Egyenlõre szeretném felmérni a terepet, hol is lenne a legjobb megszülni leendõ gyermekemet. Nagyon sok jót olvastam Tidrenczel doktorról. Tudnátok segíteni az elérhetõségét illetõen. Olyan orvosra vágyom, aki megért,ha valami problémám van és emberként kezel.
köszi a segítséget
sziasztok
Évi
Évi
 


Sziasztok!

Érdekelne, hogy a szüléselõkészitõ tanfolyam csak egy alkalomból áll? Ez minden hónap második szerdáján van?
Hányadik hétben érdemes elmenni?

Elõre is köszönöm a válaszokat.

Petra
Petra
 


Petra!
3x1 elõadás, minden hónap második szerdáján, mindhárom alkalommal más a téma. SZerintem élvezetesek az elõadások, érdemes menni! És bármikor érdemes, nemcsak a vége felé! Egyszerre kb. 60-80 ember van, sokan beférnek, senki nem kérdezi, hogy ki hányszor, mikor, stb. megy, nem kell rá jelentkezni, csak odamenni.

Márti
márti
 


Petra!
Kiegészítendõ Márti által írtakat, este hatkor kezdõdik, nyugodtan vidd el a párodat is, sok kispapa van, fõleg ha apás szülést terveztek nem árt, ha õ is meghallgatja. Utána fel lehet menni a szülõszobát megnézni, kérdezni a szülésznõtõl, ilyesmi. Szerintem négy különbözõ elõadás volt, amikor én voltam, tavaly õsszel. Mi az ötödik hónaptól mentünk, és rögtön meg is néztük a szülõszobát. A kórházban az egyik szobatársam elõbb szült egy jó hónappal a kiírt idõnél, és nekik azt mondta a dokijuk, hogy elég csak a terhesség legvégén menni, úgyhogy le is maradtak mindenrõl. Dóra
Névtelen
 


Köszönöm a válaszokat Márti és Dóra
Akkor azt hiszem, hogy már most elkezdek járni, nehogy lemaradjak róla. Múltkor én a kórházban azt a kiírást láttam, hogy a 36 héttõl lehet menni. (csak akkor már nem fér bele a három alkalom)

Petra
Petra
 


Vica! (Vagy bárki, aki tud válaszolni!)

Csak azt akartam megkérdezni, hogy amikor naponta jársz be vizsgálatra, akkor naponta fizetsz is az orvosnak? Vagy hogyan mìködik ez az ,utolsó" idôkben?

Margaréta
margaréta
 
 


Hello,

koszi a "penzugyes" segitsegeket. Szerintem rakerdezek, mindig is utaltam a "paraszolvenciazast" (zsebbe penz dugdosast).

Margareta, nekem nem kellett fizetnem mar a vege fele, amikor ketnaponta-naponta jartam ctg-re meg ultrahangra (tulhordtam a babat 1 hettel). Sot, akkor sem, amikor 2 normal vizit kozott bementem, mert elkaptam egy gombas fertozest. Minden tovabbi nelkul megvizsgalt, es irt receptet a doki. Dr Peto Zsolt.

Netti
Netti
 


Szia Margaréta!

Azt nem tudom, hogy mikor fizettünk utóljára vizsgálatért, de kb. úgy a szülés elõtt 1 hónappal, három héttel. A napi vizsgálatokért (utolsó heti) már nem fizettünk! (remélem tudtam segíteni) Mikorra vagy kiírva???

Puszi: Vica
vica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: