Új privát üzeneted érkezett!

Még nálunk is nagy dilemma ez, hogy Barnus máshol aludjon. Én gondoltam majd a nyáron egy éjszakát megpróbálunk. Illetve nekünk az ikres barátaink, akiknél nagyon sokat szoktunk lenni és sokszor alszunk nálunk ajánlották, hogy ott is lehetne Barna. Talán az könnyebb lenne, mert a gyerekekkel jól elvan és nem lenne annyira "elhagyatott". Bár eddig, ha néha napközben otthagytuk nagyszülőknél, barátnőmnél nem nagyon érdekelte Barnát. Tök jól elvolt, nem hiányolt minket. :?

Ildi: Jó hír, hogy minden rendben van! Nem aggódj, jön majd az a babó! Mi szurkolunk :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Ja, mi még azt találtuk ki (vagyis Apa, és szeretem ezt az ötletét), hogy úgy fog először ott aludni anyósoméknál Zsófi nélkülem, hogy Apával kettesben. Aztán majd meglátjuk, Fruzsi érkezése után akar-e egyáltalán menni, küldeni nyilván nem fogjuk :)
Vendég
 


Ez szerintem is jó ötlet Panndi, lehet mi is kipróbáljuk majd... ha itt a hasonló különbséges testvér ismerőseinkből indulok ki, nyáron szerintem Zsófi nem nagyon akar majd menni nélküled sehova :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Mivel egy repülős küldöldi városnézős ajándékot találtam ki, ahova nyilván nem lenne érdemes 2 napra menni, na és sztem nem is gyereknek való egy fővároslátogató program. Mondjuk lehet az is közrejátszik, hogy a körülöttem lévő párok közül sokan azért el-el mennek egy évben 1-2x 4-5 napra síleni vagy egy hosszú hétvégére gyerek nélkül. Meg mondjuk Boti nincs is velem anniyra összenőve, legalábbis így érzem, bármikor elmentem egy fél napra, vagy pár órara, sosem tűnt fel neki különösebben, mintha semmi sem történt volna. Pedig aztán tényleg velem van napi 24 órában szinte....ÍGy ezen nem is jutott eszembe aggódni. Ami aggodalomra ad okot nálam az inkább a nevelési dolgokban (etetés-altatás) van, és nem a lekli-érzelmi oldalon. Inkább nekem kell lelkileg majd rákészülnöm, nem Botinak. Még messze van, ezért jár ám könnyen szám.... :wink: Na azért hogy lássátok nem vagyunk kőszívűek: majd nyaralni, síleni is hármasban megyünk, ja és wellnessre is.

Van vkinek jó tippje nyaralást vagy wellnesst illetően? hova érdemes gyerekkel elmenni? tudom korai ez, de ebben a cudar időben nem is olyan rossz téma...
Én ma indultam volna le szhelyre, de nem mertem nekivágni ezeken az utakon, most kettesben vagyunk Botival, APA fiús síelésre ment 4 napra... :cry: :cry: Hát nálunk ilyen is van egy évben egyszer... :?
Vendég
 


Babett: Szerintem senki nem sértődik meg, ha nem ugyanaz a véleményed a dologról, mint másnak! Mi is hasonló cipőben járunk, mint Ti. Nekünk sem egyszerű néhány órát kettesben tölteni. Ezért örültem is neki, hogy Zsófi szívesen maradt már a nyáron is 1 éjszakára a nagyszülőknél és most november-decemberben meg már 2-3 napig is elvolt nélkülünk. Így jutott egy kis időm Esztire is, mert mindig úgy érzem, hogy ő szegény sokkal kevesebbet kap, mint anno Zsófi kapott belőlem. Amúgy ha segítségre van szükség, akkor a Párom szülei szerencsére könnyen el tudnak szakadni a munkahelyről, tudnak szabit venni, így ha szólunk bármikor segítenek. Hétfőn például vinnem kell mindkét leányzót oltásra, amit egyedül nem tudnék kivitelezni, így ismét ők jönnek segíteni.
Nekünk is a szilveszter volt hosszú idő óta az első kettesben töltött este és Eszti miatt még egy ideig biztos nem lesz hasonló. Talán 1 év múlva, már mi is megengedhetünk magunknak 1-2 napot, mert Eszti könnyebben elmarad majd Zsófival a Nagyiéknál. Majd meglátjuk...

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ildi: Túró rudit, csokit Zsófi is messziről kiszúrja. Nekünk is tele van még a szekrény a Mikulásra, Karácsonyra kapott csokikkal. Én is úgy gondolom, hogy 1 rudi vagy kinder csoki elég egy napra.

Képzeljétek az unoka tesóméknak tegnap kisfiuk született, úgy, hogy végig úgy tudták, hogy nekik lányuk lesz. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Zsófi meg elég anyás.. hát nem tudom, én nem bánom, ha nyáron még nem akar nagyszülőzni :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyerkőc a nagyszülőknél: Szerintem nem feltétlen kell tudni beszélnie a gyereknek ahhoz, hogy lásd rajta, hogy jól érezte-e magát vagy sem. :wink: És szükség van néha-néha gyerekmentes estékre. (Mondom én, akik évek óta most jutottunk el végre színházba :D ) Persze ez függ a gyerek korától, ill. habitusától is, nem beszélve a nagyik hozzáállásáról sem :D

Mi elég sűrűn járunk anyósékhoz, így jól ismerik őket a lányok. Azt hiszem már írtam, hogy mi úgy csináltuk Vivinél, hogy ők fürdették, majd fektették le este fél 8-8 körül, mi pedig kb. este 11-re mentünk, és ott aludtunk vele mi is egy szobában. Mire eljött a hajnali szopizása, kéznél voltam :D Aztán volt még két-három ilyen, majd kb. 20 hósan (akkor már régóta egyáltalán nem szopizott), második nekifutásra (én nem bírtam ki az elsőnél :oops: ) ott is aludt. Nem volt semmi gond. Azóta is imád ott aludni, sokszor ő kéri, hogy mikor jön érte a papa :D Annyira jó hallani, amikor hívjuk őket, hogy ott ugrál a szobában a papával, és gurgulázva kacag :D

Annak ellenére, hogy ilyen jól működik ez a dolog, egy éjszakánál még többet nem volt náluk (még nem kerültünk olyan élethelyzetbe, hogy többet ott maradjon). Vagyis volt, mikor pl. kórházban voltam terhesen, vagy most, hogy Nikivel voltam kórházban, de akkor a párom is ott aludt vele, legalább egy alkalommal.

Szerintem, ha a nagyszülők tiszteletben tartják a szokásaitokat, és a gyerkőc is nyitott rá, akkor próbáljátok meg (persze ugrásra készen :D). Szerintem valamilyen szinten ez is a szocializáció része, neki is előnyére válik (persze, ha tényleg nyitott rá és minden klappol) :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!

A HIETE már megszűnt, ugye? Én a Szabolcs-ban szültem a kislányomat, most 3,5 éves. :D A dokim a Szepesi volt, de valszeg nem fogom őt követni az új kórházába. Most a Máv korházba járok. Egyik kérdésem, hogy a meddőségiben Murányi Zoltánhoz járok, mert nem akar jönni a kistesó. Mi róla a vélemény? MÁsik kérdésem Török Miklós. Ha egyszer odajutnánk, talán nála szülnék. Szintén vélemények/tapasztalatok érdekelnének.

Nagyon köszönöm előre is:
Emmalee
emmalee
 
 


Szia Emmlee-
a Szabolcs utcai klinika az összevonásokkal olvadt a régi Mávba, most Állami Egészségügyi Központként működik, a régi Máv kórház helyén.
Én a kérdezett dokikat nem ismerem, talán majd a többi lány...
de lehet az Áek-es topikban több infót találsz.
Drukkolunk a kistesóhoz, mi is tesóbabára várunk már kicsit türelmetlenül :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Emmalee: Ezeket a dokikat sajnos én sem ismerem.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilly, Tücsi régen jártatok erre. Remélem jól vagytok!

Vicsok, Rólatok is régen hallottunk. Reméljük minden rendben veletek és a Kistesó is szépen fejlődik!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett: a múltkor lemaradt a válaszom: Barnánál a hajnali kelések teljesen megszűntek. Este 1/2 9-től reggel 8-ig húzza a lóbőrt :lol: Neki is ilyen kutyás kiscipője van, Apa választotta. :wink:
Mi is tervezgetjük már a nyarat. Mivel imádunk bringázni, és mostmár Barnát is tudjuk vinni, így ilyen programokat tervezünk. Szerintem több hosszúhétvégére fogunk menni: Fertő-tó, Balaton és a Tisza-tó is tervben van. Szóval nálunk ilyen tervek vannak tavaszra-nyárra. És talán még lesz egy tavaszi wellnes.

KépKép
kutyfül
 
 


Babett, Zsófi is magától állt át arra, hogy nem kel hajnalban. Jobb esetben nyolcig, rosszabb esetben hétig alszik, de ez már nekem teljesen baráti :wink:
Vendég
 


Panndi: na ez jó hír, hogy Zsófi már nem koránkelő, emlékszem ő nagyon korán felkelt régebben....Boti ma megint újjított, 6.15kor kelt először, és nem itta meg egyáltalán a tejitalát, így nem is aludt vissza. Ez most elég fárasztó volt, mivel az utóbbi időben 6 körül kelt fel inni, aztán 7.30ig visszaaludt. Remélem nem így marad el a korai ébredés, hogy egyáltalán nem is lesz visszaalvás. :shock: Így alig bírtam elhúzni az időt ebédig, ugyanis 2009-ben már csak 1x alszik napközben, de általában az jó sok: 2-3 óra (ha szerencsém van :lol: ) Sajnos már olyat is hallotam, hogy 2-3 évesen is felkelnek bizonyos gyerekek hajnalban inni...Ez akkor lesz jó, ha majd egy másik babához is kelni kell....remélem azért addig kinövi Boti... :?
Kutyfül: a bicajozásokat már én is várom, tavaly ugye még Boti is kicsi volt ehhez. Most fogok rendelni épp egy bukósisakot. Rendeltem egy úszónadrágot is a múltkor a liliput cipő mellé, és nagyon béna lett, így visszaküldtem. Helyette meg nem találtam értelmesebbet a a sisaknál abban a boltban (babamosoly.hu).
MI vmi tengerparti nyaralást is szeretnénk, de még nincs ötlet.

Tök jó, új programunk van, végre ki lehet menni Botival gyalogosan is az udvarra. Ugye most indult meg karácsony előtt, és most már ismerkedünk a kinti járással is...tetszik neki nagyon, és jól el is fárad tőle. :lol:

Ti mit adtok inni este/reggel ? Mostanában egyre kevésbé issza meg Boti a milpua italt. DE nem tudom, hogy ez a hőfokkal függ össze, vagy a fogzással, vagy tényleg az ízét unta-e meg...Teát egyáltalán nem szereti. Többnyire csak vizet iszik napközben.
Vendég
 


Babett, Lilla is ráunt a Milupára, pedig mi is kisérleteztünk hőfokkal stb. Azóta kakaót iszik, rendes tejjel - egy darabig ezt sem itta.
Napközben Lillu is vizet iszik, én nem is akarok mást adni nagyon neki. :lol:
Ő még mindig korán kell, max. 7-kor, de az már jónak számít. Én különösebben nem bánom, az egész család koránkelő. Az már jobban zavar, hogy nem közben nem vagy alig alszik :shock:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Bicajozni mi is szeretünk / de idén inkább babát várnék nyáron :wink: , ha nem marad a bicajozás Lilluval :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi reggel és este tejet iszik, napközben vizet, illetve most, hogy náthás és köhög, most sokszor kap meleg teát.

Mi tavaly is sokat bicajoztunk Zsófival, nagyon élvezte :)
Vendég
 


Meg ha mi gyümölcslevet (most már csak 100%-os van itthon), néha abból is kunyizik. Igaziból mióta pohárból iszik, nem zavar, ha nem csak vizet iszik.
Vendég
 


Már mi is tanuljuk a poharazást, persze akkor én is adok 100%os almalevevet vagy őszilevet (ezeket issza meg). Boti egyenlőre csak úgy iszik pohárból, ha én fogom. Nálatok már megy teljesen egyedül? és az evés? én etetem még kanállal Botit, illetve a falatokat fel tudja egyedül csipegetni (pl kenyérkatona, gyümölcs). Ha tányért teszek elé, akkor az előbb-utóbb felfordításra kerül :?
Ildi: akkor lehet Boti is megunta a Milupát...? Az a baj, hogy vmit meg innia kellene reggel-este. Én a tejet a bukás miatt még nem adnám, így nincs is más tippem. Egyszer próbáltam a rizstejet, azt sem itta meg...
Ja, és én még inkább bicajozom nyáron és baba ráér télen is jönni... :wink:
Amúgy milyen tejet vesztek? van vmi, amit kifejezetten ajánlanak picikenk? bio, stb...nem értek ehhez....? Magunknak csak a kávéhoz veszek tartós tejet, na azt azért nem adnám Botinak. És milyen kakaó? instant cukrotott? vagy?
Vendég
 


Egyedül iszik, néha nem figyel, az ölébe önti, de hát ez belefér :lol: Levessel etetni kell, de villás kajákat, főzeléket, joghurtot egyedül eszik.
Vendég
 


Lilla is tud pohárból inni, de ha egyedül csinálja nála sokszor a nyakában landol a cucc :lol: Enni elég ügyesen eszik, nem igen hagy segíteni, csak ha nem megy neki, de még sokszor kézzel besegít. :oops:

Hát lehet Babett, hogy még én is húznám a helyedben a tejet... Tejből én Mizo 1,5 adok neki, instant kakaóból. Cukrot nem teszek bele (anyósom szerint azt is kellene :lol: anyukám szerint meg 2,8-as tej - de nálunk az egész család issza este a kakaót - így a mi ízlésünk szerint az 1,5-t kapja) A főzött nem ízlet neki, ezért az instant, mégha cukros is :wink:

Én a Mizo-t a jó összetétele és állítólag magyar tej van benne miatt választottam.
A kávét én is tartós tejjel ittam eddig :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi olyan tejet kap, amilyen éppen van. Hol tartós, hol nem, hol 15,-ös, hol 2,8-as :oops:
Vendég
 


Hát Lillu is ivott már tartós tejet, de az a pár alkalom szerintem sem fog minket földhöz vágni :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


hát a Lányok ügyesen esznek-isznak, nekünk ebben még van mit fejlődnünk...

olyan szuper, hogy ilyen jó idő van, végre lehet kint sétálni anélkül, hogy összefagynánk :lol:
Vendég
 


Babett, azért azt ne felejtsd, hogy Lillu 5 hónappal idősebb... :wink: meg ma is a nyakába öntötte az ebéd utáni poharat :lol:

Pont ma szólt meg egy anyuka, hogy babaúszáson Lilla csőrös pohárból itta a kakaót - nem akartam megkérdezni, hogy ugyan szerinte miből kellene, mert azért az útra nem igen tudok mást elképzelni, de aztán hagytam, gondoltam, majd ő is rájön egyszer, hogy miért...

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Egyedül evés-ivás nálunk is több kevesebb sikerrel megy egyedül. Már a levest is egyre szebben eszi Zsófi egyedül. Mondjuk szalonképesek azért mi se vagyunk, néha a villa, kanál helyett inkább Zsófi is a kezét használja. :oops: A pohárból ivás is szépen megy, azért néha nálunk is borul a nyakunkba, meg tálcára, de olyankor inkább már csak játszik, nem iszik.

Babett: Az ivást mi a kádban kezdtük tanulni este fürdéskor. Mindig kapott egy pohárkában vizet és azzal eljátszott. Hol megitta, hol kiborította, de így nem úszott körülötte a lakás.
Nem tudom Botinak lehet-e a bukás miatt inni, de lehet kapni külön babatejet is, ha rendeset még nem akarsz neki adni. Bár nem túl olcsó, az biztos...

Ildi : Minket is leszúrt volna az az anyuka, mert a reggeli kakaónkat mi még mindig csőrösből isszuk, és ha valahova megyünk, akkor is abban viszünk inni.

Tényleg jó ez a jó idő, csak ne jönne holnaptól a rengeteg eső... :cry:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hát igen, a csőrös poharat mi is használjuk még egy darabig... A szőnyegünk így is úgy néz ki, hogy jaj :shock:

ezt a fürdőkádban itatást én is bevezetem Eperke, köszi a tippet :lol:

Lányok, nálatok hagyja a baba a fogmosást, mert Lilla csak önállóan hajlandó, de ez nem valami hatékony, érdekelnének a tapasztalataitok :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi is használ csőrös poharat, bár csak vizet iszik belőle, de ha megyünk el itthonról, akkor abban viszek neki inni.

Ő is egyedül most fogat, hááát, ő sem túl hatékony, de nem engedi, hogy segítsünk :roll:
Vendég
 


Én is használom a csőrös poharat, avgyis a Aventnek van egy sport ivója, azt használjuk 90 %-ban, és csak vizet iszik belőle. Pohárból általában este iszik vacsihoz, az többnyire gyümölcslé. Én nem hinném, hogy egy ekkora gyerek nem ihatna ilyenből. Micsoda hülyeség, szterintem az magát szívatja, aki mindenütt pohárból akarja itatni a gyereket. Én most voltam egy ismerősnél, ott a 24 hós gyerek cumisüveggel rohangál, és abból issza a teát napközben. Na ez már inkább gond, és nem győzik venni neki a cumit az üvegre, mert folyton szétrágja.. :shock: Ez mondjuk már szoktatás kérdése, én sosem adom oda hosszú időre a ivópoharat sem. Sőt most már okosan hozza vissza Boti miután ivott, olyan édes... :lol:

Fogmosás: egyenlőre nálunk sem hatékony, hol engedi hol nem annyira. Nekem egyik barátnőm adott ötletet, de még nem vezettem be. Neki 2 éves a fia, és pár hónapja már úgy mosnak fogat, hogy fürdés után törölközőbe csavarva kiveszi az ölébe, és ő mossa meg a fogát neki. És már abszolút hagyja neki, bármeddig engedi. Szerintem ez nagyon hatékony. Én is ki fogom próbálni. Most már egyre több fogunk van, és egyre inkább felnőttesen kajál Boti, szóval itt az ideje.

Ja, én fürdéskor nem akarom tanítani az ivást, mert most épp azzal küzdünk, hogy a fürdővizet nem szabad meginni. Szerintem az összezavarná, ha adnék neki egy pohár tiszta vizet. HOnnan értené, hogy abban másmilyen van...??? :? hát nem tudom...nálunk ez nem működne azt hiszem.
Vendég
 


Fogmosás: Nálunk is detto ugyanez a helyzet. Én próbálok vele együtt fogat mosni, hogy lássa hogy csinálom, próbálja utánozni, mert amúgy csak a fogkefét rágja szét. Most Zsófi épp azon sértődött meg, hogy elvettem tőle a fogkrémet, mert már elnyalogatta az egészet, mire észrevettem, hogy elcsórta a fürdőből...
Amúgy Ti milyen fogkrémet vesztek a gyerkőcöknek? Fluorid tartalmút lehet már ennyi idősen? Mi egyelőre fluorid mentes Nenedent-et használunk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilla is utánoz, ő is mindig fogat mos, ha mi is :lol:

Mi is Nenedent baby fogkrémet használunk, ez nem fluoridos... azt úgy tudom, csak két éves kortól lehet, ha ki tudja köpni a gyerek.

Mi még nem tudjuk kiköpni :lol:

Állítólag az elmexnek is van nem fluoridos változata.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Én az elmexnek csökkentett fluorid tartalmú változatát láttam, amire az volt írva, hogy az első fogaktól 6 éves korig. De maradtunk mi is egyelőre a nenedentnél, mert a kiköpéstől még mi is messze állunk.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


mi is ugyanezt a fogkrémet használjuk, de ismerősök használják már ekkora gyereknél az elmexet is
Vendég
 


Mi fogkrém nélkül nyomjuk, egyszer próbáltam fogkrémmel, de sírás lett belőle :roll:
Vendég
 


Babett: Barna reggel iszik tejet, én 2,8% adok neki és nem tartósat. Ezt csőrös pohárból issza. Napközben, meg este már csak vizet iszik. Nálunk ez sportkupakos üvegből megy. A poharat Barna is gyakorolja, ügyesen is iszik belőle, de az üveg egyszerűbb :oops: A kenyeret, kalácsot, gyümölcsöt Barna rágóta egyedül eszi, szépen felszedi a tányérról. A kanalazást most tanuljuk. Ott tartunk, hogy én a kanálra segítem neki a kaját, aztán ő beteszi a szájába.

Fogmosás: Barnának este mossuk a fogát fürdés közben, újjrahuzható fogkefével. Meg van DM-es keféje, azzal ő szokta magának az esti pelenkázás közben.

Ma voltunk oltáson, megkapta a menjugate-et. Ja, és 1 kg-ot hízott másfél hónap alatt. Szóval most elégedett volt a dokinéni.

Csípőszűrés kontrollra kellett közületek valakinek menni önálló járáskor?

KépKép
kutyfül
 
 


Ja, Barnának kijött az összes szemfoga, és 3 örlőfog. A negyedik is nagyon be van duzzadva, szerintem nemsokára az is kint lesz. Úgyhogy most egy darabig le vannak tudva a fogak :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Kutyfül: Mi most voltunk Esztivel és ugyan mindent rendben találtak, de a leletre ráírták, hogy kontroll önálló járás után. Szóval szerintem ez a protokoll, nem kell emiatt aggódni.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Gratula a fogakhoz és a szép súlygyarapodáshoz! :D

Mi hétfőn voltunk oltáson. Eszti 5850 gr. Zsófit szegényt 3an alig bírtuk lefogni, hogy be tudják adni neki a prevenart. :(

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kutyfül mi most voltunk ugye nemrég ortopédián - doki mondta, hogy a járás után ez is kötelező protokoll vizsgálat. Mi ugye a kis csámpi lábak miatt voltunk, de így egyben ezt is letudtuk (a papír szerint ez 1-3 éveseknek kötelező). Amúgy menni kellett csak mezítlábasan Lillunak, nem egy fájdalmas vizsgálat, meg ellenőrizték a lazaság-feszességet is.
Gratula a hízáshoz, úgy látszik Barna is rákapott Lilluval együtt az evésre mostanság :wink:

Mi ma kaptunk a Prevenar uccsót végre - Eperke - Lillu is tiltakozott nagyon a lefogás ellen, őt 4-en kellett lefogni :oops:

Képzeljétek Lillu itthon eldugta az irataimat, még most sem találom, így ma a szakadó esőben jogsi nélkül vezettem :oops: :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Zsófi is szokott ilyeneket csinálni a telefonommal meg a kulcsokkal. A telcsi még hagyján, mert azt meg lehet csörgetni, de a kulcsok miatt mi is leizzadtunk már párszor, mire előkerültek. Remélem meglesznek az iratok!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hát tegnap kb. 8 órai keresés után meglettek az irataim, Lillu egyik nem használt játékos dobozában :lol:

Eperke, telcsi már nekem is került a konyhafiókba kis haramia jóvoltából, kulcsot eddig (most már azt mondom hála az Istennek) még nem dugott el :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Jó, hogy előkerültek az iratok! :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Jaj, olyan régen tudtam jönni már megint :(

Tej%: Ha már tejet iszik a gyerek, akkor a magasabb zsírtartalmút ajánlják, mert a tejzsír állítólag fontos az agy fejlődéséhez. Mi hol ilyet, hol olyat veszünk (%-ot tekintve), amelyik éppen a kezünk ügyébe kerül. Amúgy legtöbbször Spar-osat, mert az van itt nálunk :D
Niki még nem ivott tejet. Nem is tudom, hogy miért nem. Vivit 13 hósan már megkínáltuk :roll:

Pohár: Niki a cumisüveget soha nem fogadta el, így kezdettől fogva csőrösből iszik. Egyelőre még szeleppel. Nekem még Vivi is előszeretettel iszik a csőröséből, pedig ovis, és tud inni rendes pohárból, üvegből is. Én szeretem, mert nem csöpög, és akár autóban, menet közben is lazán tud inni.

Fogmosás: Mi fogkrémet szerintem alig egy éve használunk Vivinek (Elmex aminfluorid tartalmú gyermekfogkrém). Ez is olyan, hogy egyik fogorvos ezt mondja, a másik azt. Van amelyik az első fogacskát is fogkrémmel ajánlja mosni, a másik meg azt mondja, hogy csak akkor használjunk fogkrémet, ha már nagyjából ki tudja köpni a gyerek. Nikinek eddig talán egyszer mostam meg a fogait, üres fogkefével. Szerintem egy-másfél évig van egy természetes tisztító folyamat a szájukban, de lehet, hogy hülyeséget írok :D Vivi persze rendszeresen mos fogat, sőt, ha csokit eszik, akkor van, hogy ő szól, hogy utána mossunk fogat. Na nem mindig :D De előfordul :D Tavaly nyáron voltunk fogorvosnál mindkét lánnyal, ellenőriztettük, és megdícsérték a fogacskáikat :) Most nyáron megint megyünk kontrollra.

Magunkról. Niki tegnapelőtt reggel elindult :D Tudom, a mai gyerkőcökhöz képest későn (14,5 hó), de amúgy abszolút időben :) Viszont nem ám csak úgy "egyszerűen", hanem 1. minden előjel nélkül, 2. bejárta délutánra az egész szobát, forog, tárgyakat cipel, ujjat rágcsál, irányt változtat, megáll táncolni közben 3. nemcsak eindult, de még aznap délutánra megtanult kapaszkodás nélkül felállni is. Hihetetlen volt! Hallottam már arról, hogy a gyerekek képesek egyik napról a másikra "megtanulni" dolgokat, de még soha nem tapasztaltam. Amúgy vicces, mert előző nap pont felhívtuk azt a gyógytornász lányt, aki féléve segített neki a mászásban, hogy nincs-e valami gond nála, sőt, voltunk a gyerekorvosnál aznap, és őt is kifaggattam. Erre másnap elindult :D
lamme
 
 


Niki nagyon ügyes Lamme, gratulálunk a járáshoz-felálláshoz-ide-oda mászkáláshoz :lol:
Nekem mindig nagyon megnyugtató olvasni a soraidat, tényleg ügyes anyuka vagy :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


lamme: nagyon ügyes Niki, Boti is csak a 14. hónapban indult el, és egyből sokat ment. Ez ezzel jár, ha vki később indul el, akkor talán már biztosabban tud álllni és menni is. A felállás sem semmi, nálunk ez +2-3 hét volt az elinduláshoz képest. :lol:
Vendég
 


Lamme: Nagyon ügyes Niki! Gratulálunk a járáshoz! :lol: Szerintem egyáltalán nincs elkésve ezzel, minden gyerek más és más. Ezt én is tapasztalom, most Esztivel. Ő lassabban fejlődik, mint Zsófi, Zsófi ekkora korában már hátról-hasra és vissza is fordult, Eszti még "csak" a hasról hátrát tudja. Azt is azért, mert utál hason lenni, és addig kalimpál, míg vissza nem fordul. :)

Kérdés: Volt valamelyikőtöknél olyan, hogy nagyon Apás volt a gyerkőc? Mióta Apa itthon volt karácsonykor 2 hétig szabin, Zsófi annyira Apás lett, hogy mindent csak tőle fogad el. Hétköznaponként rendesen meg kell küzdjek minden pelusozásér, altatásér, evésér stb. Mindent csak Apával szeretne csinálni. :?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy sokáig nem jöttem. Esztikével minden rendben van, kis tündér. De az új házunkkal kapcsolatban nagyon gáz a helyzet. Olyan súlyos minőségi hibák merültek fel, hogy gyakorlatilag lakhatatlan. :( Az építési vállalkozó a hibákat nem hajlandó kijavítani, illetve egy részüket nem is lehet kijavítani már. Úgyhogy perelünk vissza mindent, de hát ki tudja mikor lesz ebből ítélet, no meg pénz... Higyjétek el, nem túlzok, ha azt mondom, szinte pokol lett az életünk! Most épp albérletet keresünk, úgy, hogy azt se tudjuk, ki tudjuk-e fizetni... Valószínűleg én sem maradhatok itthon Esztivel 3 éves koráig, hanem ősszel megyek vissza dolgozni, máskülönben nem jövünk ki egy fizetésből meg a GYES-ből.
Az idegeim cafatokban, nagyon kétségbe vagyok esev és el vagyok keseredve, csak Eszti tartja bennem a lelket. Ne haragudjatok, ha ritkán jövök, nem vagyok jó társaság. :(

Kép
waterlilly
 
 


Lilly: Nagyon sajnáljuk ami veletek történt! :( Gyere nyugodtan panaszkodni, ha az segít! Reméljük hamar rendbe jönnek a dolgaitok!Már csak Eszterke miatt is fel a fejjel!!!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Lilly: Ez szomorú :cry: és felháborító :evil: Szóhoz sem tudok jutni!! :cry: Komolyan mondom, hogy így ismeretlenül is forrongok a dühtől!! :evil: Emberek életével és pénzével így elbánni!! :evil: :cry: Nagyon remélem, hogy sikerül visszakapnotok a pénzetek, azt a szemét építési vállalkozót meg bevágják néhány évre a sittre :evil: Te pedig gyere, és írd ki magadból a bánatodat nyugodtan, ha ezzel is kicsit jobb lesz a lelkednek!!! Bárcsak többet tudnánk segíteni!!

Eperke: Szerintem természetes, hogy Zsófinál előjött egy ilyen fellángolás. Ez még sokszor fog is :wink: Hol Apa lesz a no. 1, hol meg te :lol: Kicsit nehéz időszak mindenkinek, de hamar megoldódik :wink: Türelem :)
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: