Új privát üzeneted érkezett!

Kellemes ünnepeket kívánok. Lányoknak sok locsolkodót, fiúknak sok piros tojást.

remény: Boldog félévfordulót Ádinak!
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Detti,
a 35-öt jegyeztem meg terhességi hétnek (a korodat), most néztem, hogy a 29. héten jársz, akkor azért még nem "mindjárt" lesz az a szülés :)

Örülök, hogy jól vagy, Bibócska esetéből kiindulva (mert ugye ő ivf-es volt) még eléggé izgulok, nem tudom mi történhetett, hogy 26 hétig tökéletesen fejlődött a babája, majd a kis szervezete nem juttatott elég táplálékot a növekedéshez, végülis ez a része a születés után sem jött rendbe ...
Ezért is nagyon fontos nekem ez a topik, hogy lássam, minden rendben a hasonló sorsú kismamikkal és babókáikkal!

Alig várom már a 28. heti genetikai uh-t ... remélem jó nagy és egészséges babókát lát a doki a pocimban, a kis kipi-kopi jelekből minden rendben odabent, de azért jó lenne már uh-val is bekukkantani megint ... ez az igazi bekukk, mindenki más csak dilettáns kukkolás, a szív uh-s meg csak a szívet nézte ... szóval, a 18. hét óta csak remélem, hogy tényleg minden rendben ...
Nem csak remélem ... tudom is :) Érzem :)
Vendég
 


colin: Találtam pihenőszéket egsz jó áron, ha még érdekel.

http://www.teszvesz.hu/item988179235_ba ... ml#gallery

anyamaci: Nekem az utolsó genetikai jellegű uh 18 hetesen volt. Utána is nézett mindig a doki és a szívét is mindig leellenőrizte, de kifejezetten genetikait már nem csinált. Szóval szerintem most már minden rendben lehet, ha akkor is oké volt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Vicky,
gyorsan utána olvastam,
én az első genetikai uh-n 12 hetesen voltam, itt nézték a nyaki redőt és miegymást.
2. genetikai uh. jött a nyitott gerinc és társai, persze a baba általános állapota mindenhol alap.
Most a 3.-at 28. hétre javasolják (28-32-ig),
Itt (idézem): a későn megnyilvánuló fejlődési rendellenességeket nézik, a magzati biometriát (növekedési zavarok), a magzatvíz mennyiségét, a lepény helyzetét és érettségét.
Ennyi!
De az már kiderült, ahány ház, annyi féle :)
Én az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumba járok, ott ez a szokás.
Többet hozzájuk nem kell mennem, csak a nőgyógyászom vizsgálgat majd tovább a szülésig.
Max. 4D-s mozizásra mehetek el, hogy megörökítsük a magzatlét pillanatait 4D-s felbontásban :)

Tudom, hogy sok dokinak elég a szakmai tapasztalata ahhoz, hogy ne is rendeljen el ennyiféle vizsgálatot, az anya kora is számít. Az én dokim "új generáció", ő több vizsgálatot rendel el, itt Bp-en erre meg is van minden lehetőség.
Szerintem ezek is befolyásolják a dolgot :)
Vendég
 


anya maci: Ilyeneket az én dokim is nézett. Szerintem csak azért nem rémlik, mert ő csinálta. Nekem a 12 hetest is a saját dokim csinálta, mert van minősítése és jó uh-gépe. Meg valószínűleg azért sem rémlik, mert nekem ilyenkor már a méhszájammal voltunk elfoglalva, nálunk a babával minden rendben volt csak velem nem. De ez nem kor függő dolog volt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Anyamaci, szerintem az Istenhegyin eleve jobban nézik az embert, mert oda valóban sok problémás is megy, és ők talán arra vannak beállva, hogy az átlagtól jobban ellenőrizzenek mindent. Ha úgy veszed, hogy jaj, de jó a fokozott odafigyelés (igaz, h közben újra meg újra megizzasztanak, Te szegény) akkor még pozitívan is hangozhat ;)
Bibócskáéknál azért voltak ám komolyabb gondok, már az első trimeszterben célzott arra, hogy nem akarja vállalni doki, meg, hogy nála előre jósolták a koraszülést, stb.. pontosan nem tudom, de véralvadási zavarok, trombózisvezsély volt talán az egyik ok, amire ő akkor hivatkozott. Amikor 20-onvalahányadik héten befektették a kórházba, akkor is arról írt, hogy tudta, hamarosan eljön ez az idő, hogy neki be kell feküdnie. Az igazi gondot nem tudom, de volt valami, ami miatt őt előre ijesztegették szegénykét, és tudott is róla.......jaj, nagyon-nagyon sajnálom őt, és tényleg ők is IVF-esek voltak, annyira sajnálom, hogy ez történt vele...

De Te attól még légy szíves soksok pozitív történetet is olvass :!: , attól, hogy egy babuci inszemes vagy lombikos, a végeredmény szempontjából nem kellene, hogy különösebben számítson. Hacsak bizonyítottan nem a mama méhében van a gond, akkor a baba miért lenne hátrányosabb a többi, "természetes" babánál? Ha megmaradt, akkor ő van, és kész, ugyanúgy, mint akinek csak úgy jött. Szerintem. Persze biztos nem mindegy, h miért is kellett az IVF...
Sőt, úgy is vehetjük, hogy ő első pillanattól megkapta azt az odafigyelést, melyet soksok baba csak a többedik hónapban, illetve a tervezettség miatt korábban jutott a magzatvédő vitaminhoz, tudatosabban pl. a folsavhoz, stb. Lehet talán így is gondolni. Próbálok pozitívkodni, de ettől még ne gondold, hogy néha nem parázok nagyon sokat... elején azért, hogy maradjon végre, aztán azért, hogy jaj, egészséges-e, mostanában pedig, hogy nehogy koraszülés legyen. 2 hete sokat fájdogált a hasam, én annyira be voltam sz*va, de most nyugis időszak van, így kissé jobban tudok pozitívkodni, látod. Azt is tudom már előre, hogy a következő izgalmam az lesz, nehogy a szülés közben lépjen fel bármi komplikáció. Talán a lombikos mamik többet aggódnak, valóban, de ez inkább a várva-vártság miatt lehet... férjem szerint kislányunkon lehet, hogy néha 2 sapka, 2 sál lesz, és na jó, egyet nyáron levehet :wink: :wink: szóval, valahogy így, nem?! :D

detti_10
 
 


:lol:
igen, lehet kicsit túlféltjük!

Képzeld, egy ismerősöm kisfia koraszülött lett, most már 5 éves, makk egészséges, de mindig mindenhol paráztatják, mert koraszülött a baba.
Hááááááááát ...
Mi lesz, ha megtudják, hogy ivf-es?
Meg is nézem, szóltam e én a védőnőnek erről ... de biztos, mert őszinte vagyok, de ha nem írták be a kiskönyvbe, akkor én tuti ezt nem említem a gyerekorvosnak, mert még 12 évesen is ezzel szembesítik majd ...
Arról nem is beszélve, hogy mi a családba se mondtuk el senkinek, mert pl. anyámnak is igazmondási kényszere van, anyósom meg csak simán pletykás ...
Így, a gyerekünknek sem akarjuk elmondani.
Namármost, akkor nem kéne, hogy a doki kikotyogja!
Már csak azért sem, mert pl. én is koraszülött voltam, de engem soha senki nem froclizott miatta, pedig akkor nem volt ennyire fejlett az orvostudomány, a barátnőm kisfia meg minden orovsi vizsgálaton szembesül vele, hogy "szegény ő" ... lehet most még nem érti, de tudat alatt már tuti rögzül benne az info.
Én nem akarok bélyeget a gyerek homlokának a közepére!
Olvastam valahol, hogy ivf-es anyák miket mesélnek, egyiket behívta az óvónő, hogy milyen különleges bánásmód kell a gyerekének ... ??? ...
No comment!

Hát így :)

Az ellenőrzés jó, de ha minden ok, én szülés után tényleg szájzárat rendelek el :)
Vendég
 


Anyamaci!
Hát, tényleg durva, nem értem, egy koraszülöttet is miért kell nagyobb korában másként kezelni, ha teljesen egészséges, ha "behozta a lemaradását".
Mi se mondtuk el a családban, hogy lombikos a lányunk, ilyenkor úgy érzem, jól tettük. Bár néha megkönnyebbülés lett volna beszélni róla. Remélem, a tesó összejön spontán, mert ha tanárúrhoz kell megint járnunk, azt már gyerek mellett nem nagyon tudjuk titokban megtenni (ki vigyáz rá, neki mit mondunk, hova megyünk???) A védőnőnk persze tudja, hogy Anna IVF-es, de ő tök jó fej, elég laza, soha nem kezelte emiatt másként. A gyerekdokinak én nem mondtam, nem tudom, a védőnőtől vagy egyéb papírokból tudomása van-e róla. Mindenesetre soha nem volt téma.
Persze, biztos vannak hülye emberek, így sajnos tényleg a szájzár a legjobb megoldás.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Nálunk Barbus mondjuk inszemes baba, de eddig semmi hátrányát nem éreztük ennek. És még az sem jelent különleges bánásmódot, hogy 3 héttel korábban született. Szerintem ezt orvosa/védőnője válogatja.

Ma vettem Barbusnak egy ruhát az augusztusi esküvőre ahová megyünk. Még nem jó rá, de odapróbáltam. Most dicsekedni jöttem:

Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hali!
Nálunk nem kezelték másként Lédát a terhesség alatt sem, és most sem.A családban tudtak róla, hogy így készült.Neki is majd elmondjuk egyszer...De szerintem ez addigra már nem lesz "nagy szám".
Vicky!
Gyönyörűséges hercegkisasszony....Jajj, csodaszép a ruha is.
Én is vettem már neki Teszveszes nyári rucit.Persze az nem ilyen alkalmi.Hú, de szép lesz benne aug.-ban, majd akkor már ücsörögni fog.
Olvasgatok ám, de mi is sokat vagyunk kint.Látom, nagy a pangás.Jövő hétre megint cudar időt jósolnak.Sőt már holnaptól...
Remélem, mindenki jól van.
Colin!
Adod a tejpépet?Bevált?
Többiek????

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok

Betegek voltunk és még vagyunk is egy kicsit de már csak holnap kell szedni az antibiotikumot. Miló is jóval ritkábban köhög, és az én torkom is jobb már.

BRIGI
Megint mintha leírtad volna a saját gondolataimat.

Nálunk is fű, fa, virág tudja hogy Miló lombikos és soha nem csináltam belőle titkot sem kismamaként se előtte amikor kezelésre jártunk de most sem hogy már megszületett.
Soha nem éreztük hátrányban magunkat sőt inkább jobban odafigyeltek ránk amikor megtudták.
Engem pedig mindenki tisztel azért hogy ennyit küzdöttem ezért a csodálatos kisbabáért, a fél város drukkolt nekem és most is úton-útfélen megállítanak a babakocsival hogy közöljék valóban megérte hisz ez a gyerek egy tünemény! :)

Bocsi hogy rám nem jellemző módon megint ilyen kevésre tellett de már késő van így elteszem magam holnapra.

Mióta később sötétedik párom 8 óra után esik haza. hajnalban amikor elmegy és este amikor megjön Miló még/már alszik.
Néha úgy érzem gyakorlatilag egyedül nevelem, mert újabban hétvégén sincs itthon mivel pecázni mennek a naggyal.

Az a baj hogy most hétvégére szar időt mondanak mert különben én is fognám magam meg a béjbit aztán mennénk fel rokonokhoz mert ez így tényleg nagyon gáz hogy szinte csak velem van pedig nagyon szeret emberek között lenni. Húsvétkor itt volt anyu, a tesóm meg a két lánya + keresztanyám. Annyira jól érezte magát Miló mindenkire vigyorgott, megetették, játszottak vele, kézről - kézre járt. Szinte semmi dolgom nem volt és este éreztem is hogy nem szakad le a hátam és nem vagyok totálisan hulla.

De ma az vagyok úgyhogy jóccakát!

dita75
 
 


Ja még annyi hogy valamelyik nap véletlenül hazatoppant apjuk 7 óra körül amikor fürdetek (Miló 8-kor már alszik) és úgy nézte az apját tátott szájjal mint ahogy az idegeneket szokta nézni.
Mondtam is a páromnak hogy úgy néz téged mintha most látna először! Hát hozzánőni nem fog ez már tuti. :roll: :roll: :?

dita75
 
 


Sziasztok Kismamik!!!Mar mint mindig,megint regen irtam...de latom jonnek ujabb kismamik,gratualalok,es udvozollek itt nalunk!!Dita! jo,hogy mar jobban vagytok!!Amit meg a multkor irtal,a fozesrol,en is ugyanezt csinalom...hozatom a kajat...egy csomo ido azzal megy el,hogy fozzek,ahoz bevasaroljak...inkabb azt a plussz idot is nyugodtan a manokammal toltom,vagy inkabb pihenek,es nem leszek idegbeteg.Persze azert neha fozok,de nem naponta.Vicky!!Nagyon tundi-bundi Barbus,ebben a ruciban!!Ebben lehetne keresztelkedni is!!!!Mint egy kisangyal!!!!!!!Ja,nalunk is tudjak,hogy lombikos,en is buszke vagyok ra,mert raadasul ugye a ferjem es reszt vett benne,de azert vannak emberek,akik .......hu mennem kell!!!!!!!!!!hiv a manoka
zoe33
 
 


Hali!
Na, Dita, nálunk sincs ám apa sokat itthon.
A héten éjszakás volt, most meg az anyjáéknál van a másik kölkével.Ráadásul az én nagyom is egész héten az apjával-anyámmal volt, ma jön csak haza.
Sőt!Nálunk még rokonok sincsenek a közelben.De én már úgy meg vagyok indulva anyuékhoz....Szerintem a köv. éjszakás héten lemegyek.Az 3 hét múlva van, talán az idő is megjavul.
Örülök, hogy gyógyultok Milo-val.
Hát, ez a hülye idő...Mindenki betaknyosodik.A héten én is voltam 1 napig kissé náthás.Éreztem is , hogy ez lesz, mert múltkor kimentem a gyerekkel ide a patakpartra, jól kiizzadtam, mert úgy toltam a kocsit, mint egy őrült, mivel Léda arénázott benne, kiizzadtam, lekaptam a kabátot.A szél meg úgy fújt, majdnem elvitt.Hát, meg is fáztam kicsit.
Hülye ez az idő.Én már kb 100 féle pulcsit-gatyát vettem ki a szekrényből, mert egyszerűen nem bírom kitalálni, mi a frászt adjak rá.+ a parkba visszük a vastagabb takarót és a melegebb sapit.Kb., mint aki egy hétre megy , úgy megyünk sétálni.
Na, de ma legalább nem lesz ilyen gondunk, mert tiszta szar az idő, így nem megyünk sehová :roll: .De elvan itt bent is.Még mindig a játszóív a sláger.Ma meg hozza a nagy neki a pihiszéket, amit Teszveszeltem.Tesóm ment érte Nagykanizsán, így spóroltam postaköltséget.Kíváncsi vagyok, beválik-e.Csak ilyen sima.Mint, amilyent Vicky tett fel Colinnak.(De nem az, mert az enyém addigra megvolt.Pont ugyanolyan.)
Majd jövök..Addig is írjatok!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Nálunk is tudja mindenki, hogy Doni lombik baba.
Sőt sokan kértek már tőlünk segítséget is, mert régen nem jön össze a bébi. Nekünk nagyon rossz volt, mert nem volt ilyen ismerősünk és először nem is tudtuk, hogy hová menjünk, mert a itteni turkászok azt mondogatták, hogy várjuk, majd összejön. Gyakorlatilag meg sem vizsgáltak.
Biztos, hogy el fogom mondani majd egyszer neki is, hogy hogyan fogant. Szerintem büszke lehet, hogy ennyire akartuk, hogy legyen!

Vicky!

Barbus lesz a menyasszony? :)
Mert ez a ruci nagyon édes! Lehet, hogy többen fogják őt nézni, mint a menyasszonyt! :):)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Köszönöm a ruci dícséreteket. Szeptemberre terveztem a névadót, arra is jó lehet. Mondjuk ha Remény Ádiára gondolok, hát lehet hogy nem is lesz rá jó. Mi 1hónappal idősebbek leszünk és még nagyobb súllyal is született. De akkor is megérte, mert Barbus nagyon szép benne.

dita: Milónak és neked is jobbulást. Sajnálom, hogy a párod továbbra sem nagyon érdeklődik a kicsi után. Még jó hogy te ilyen jól bírod, én azért örülök hogy apa néha lepattintja rólam Barbust.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky: ez a ruha!!! :D Álom... huh, de édes, és nagyon ízléses!
IVF: hát, mi nem hogy nem titkoljuk, hanem naplót készítek a Picúrnak (persze finomítva a részleteket), amiben elolvashat majd részleteket is, ha érdekli. Én büszke vagyok rá, hogy ha már kellett őérte harcolnunk, kitartóak voltunk, és ő is nagyon ügyes volt/van, hogy megmaradt... nem érzem kellemetlennek, sőt, azt tapasztalom, ma már ez nem egy nagy szám. O.K., a nagyszájú, sötét szomszédomnak el nem mondanám, aki közölte, hogy ő mennyire örül, hogy végre sikerült. Nem tudom, miért "végre" hisz ő nem tud arról, h milyen előzmények voltak (korábbíi vesztíések, stb) és talán 2 évvel szülni az esküvő után annyira mégsem vérciki, na, de az ilyennek úgysem mondanék másról sem semmit. Szerintem amúgy a korunkra célzott, de mindegy.

Na, szóval asszem, mire ezek a picikék felnőtt korba érnek, sajnos nem kizárt az sem, hogy az egyik legtermészetesebb dolog az lesz a világban, hogy "gyereket szeretnénk, hát bejelentkeztünk a központba". Gondoljátok el, 20 éve micsoda nagy szám volt, hogy avalki lombikbaba, most meg én azt tapasztalom, hogy nem különösebben ügy; no, de ebből kiindulva még 20 év múlva mi lesz...? Persze nem kívánom gyerekeinknek, de a tendencia igencsak ezt mutatja :(

detti_10
 
 


detti: Nálunk is készül Barbuskának a blog. Én az itteni hozzászólásokat gyűjtögetem ki.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi már jól vagyunk! Köszönjük az együttérzést!

Vasárnap voltunk Vácon anyunál, 5 órát utazott a picúr és meg sem kottyant neki a felét átaludta. Hazafelé fehérvárnál bekakilt :) és olyan büdi volt hogy apa alig bírt vezetni :)

Anyunál nagyon jól érezte magát. Úgyhogy nyáron sokat fogunk menni. Még anya férjétől sem sírt pedig tőle minden gyerek szokott mert bajuszos és attól ijednek meg.

Én is Milónak készítem a blogot leginkább meg a távoli rokonoknak hogy ne kelljen 40 felé ugyanazt leírni. Ezért van a fotóalbum is mert folyton nyaggattak hogy küldjek képeket így csak rákattintanak ide vagy oda. :) Ha már ilyen messze vagyunk legalább kihasználjuk az internetet. Anyuval videotelefonálni is szoktunk! :) Meg a barátnőimmel.

A naplóval kapcs. épp tegnap éjjel gondolkoztam rajta hogy hány éves korában adjam neki oda és hogy kb. meddig fogom majd egyáltalán írni mert gondolom később már nem lesz annyira érdekes hogy pl. hozza sorra az ötösöket, hát ez teljesen természetes dolog! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát ez a nyüves idő!!!!! Egész nap szakad!
:twisted: és egész hétre ezt mondják! :twisted:

Remélem azért lesz egy óra amikor eláll és ki tudunk szabadulni.
Még nem rendeltem kaját majd jövő hétre mert a mélyhűtőből ki kell enni a dolgokat. Sztem pont a jövő hétre ki is fogy.
De azért kiváncsi leszek hogy mennyire lesz jó, lehet hogy észre sem vesszük hogy nem házikoszt. Mondjuk páromnak nagyon kényes a gyomra, észreveszi ha anyu főz és nem én.
De majd megszokja ezt is, VAGY MEGSZÖKIK ! :P

dita75
 
 


Sziasztok!
Régen írtam, eddig zúgolvastam. A jó időben sokat voltunk kint, meg gyakran voltunk a tályog miatt dokinál, emiatt alig maradt időm.
Remélem hamarosan a tályog elmúlik.

Megkezdtük a hozzátáplálást, kissé ki vagyok akadva. A védőnőt hiába kértem a tejpépes hozzátápláláshoz intézzen receptet közölte a tályog miatt most ne adjak, majd ma közölte nem lehet felírni, csak tejallergiásnak. Na ez nem igaz.
Próbáltuk az almát, banánt és őszibarackot. Nem túl nagy a lelkesedése, de kicsiket eszeget. Most vettem 4 hósnak való tejpépet. Hétfőn megyünk 6 hós tanácsadásra majd ott is rákérdezek.
Le lettem cseszve, mert nem kezdtem el 4,5 hósan a hozzátáplálást, mert már húsos főzeléknél kéne tartani. Nem értettem, hiszen mindenhol az van, hogy fél évig ha lehet adjunk anyatejet. 3 hós korától csak azt evett, emiatt sem értettem miért problémázik miatta, hogy nem kezdtem el csak 1 hete.

A másik gondom, hogy a védőnő azzal húz fel mindig, hogy nem forgolódunk és kúszunk. Minden mást csinálunk, ami ennyi idősen kell, és ha 1 héten belül nem változik kivizsgálásokra járhatunk drága pénzért miatta.

Vicky, tényleg nagyon aranyos benne Barbus.

Dita örülök, hogy meggyógyultatok. Én már holnaptól rendeltem kaját, mert enni kell, és 10-20 perces nyugis időszakok kevesek főzésre, főleg mikor gyakran kellett vinni dokihoz a déli órákban. Két cégtől rendelek, ha érdekel a véleményem msn-en megdumálhatjuk.

Én sem titkolom, hogy lombikból lett a fiam, és büszke vagyok csodálatos gyermekemre. Ha ez segített, és fogant meg fiam én büszkén beszélek róla...újra így csinálnám.

remény73
 
 


Hali, Remény!
Jól eltűntél...
Megkukkoltam Ádi képeit.Nagyon helyes pasi.Szerintem még mindig Rád hasonlít (bár a másik oldalt nem láttam élőben).
Biztos előbb-utóbb forgolászik majd.Nem tudom, Belekalkulálták Nálatok, hogy pár héttel előbb jött?
Nálunk a védőnő tegnap volt itt, és mondtam neki, hogy 4 hó után kezdem az almaét, és lassan a gyümiket utána, hogy 6 hóra eljussunk a főzelékig.Ő javasolta a Sinlac-ot (remélem,jól írtam).Szerinte fel lehet iratni.Majd 21-én megyünk dokinénihez, lehet, megbeszélem vele.
Hát ez a hozzátáplálás egy kész cirkusz.Ezek a védőnők szöges ellentéteket mondanak még maguknak is.
Mondjuk, én kerek-perec kijelentettem, hogy adom majd neki az almalét, de azért az elsőnél én sem voltam ilyen nagyon okos.Meg az akkori védőnőm nem volt ilyen rugalmas.
Ez csak annyit mondott, hogy a gyümilé miatt ne maradjon ki szopi.Hát, nem fog egyenlőre, mert 2 kaja közt adok neki majd, de lassan mégis majd felváltom a főzelékkel a szopit délben.Persze, ez idő.Én nem is értem a Te védőnődet...Össze-vissza beszél.Akkor most mit csináljon az ember, ha még a védőnő sem mond semmi konkrétat????
Na, de sebaj.Lényeg, hogy gyógyulgasson Ádi, majd szép lassan elkezd enni.Senki nem maradt anyatejes felnőtt korára.Csak max. kicsit lassabban szokik a kajához.De ez sem biztos.Ki tudja, az enyém is mit szól majd a dolgokhoz....
A forgolódásra annyit mondott nekem, hogy 6 hóra kell.(Nálatok szerintem az a pár hét számít....)
Na, üdv.Jobb időt!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi, most hogy 2 napja szakad van kicsit időm netezni, igaz a lakást is kéne rendeznem, de kicsinyenként.
Teszek fel pár friss képet nektek ide.


Kép Kép Kép

remény73
 
 


Remény: nagyon cuki a kicsid! Hogy micsoda nagyfiús tekintete lett... és szerintem most igenis hasonlít apura is! :D Sajnálom, hogy a védőnőd riogat :?

detti_10
 
 


Detti, köszi, s ma hallgathattad a csevegését is... Remélem nálatok is minden ok.

remény73
 
 


Na lányok, ugye milyen szép az egyik vejem? :) A másik is gyönyörű. (Már nem helyezhetem előtérbe Ádit, Colinnal megbeszéltük hogy majd megverekszenek a fiúk Barbusért, vagy majd ő választ. :) )

remény, colin: Nem is voltatok mostanában kint? Mi tegnap is meg ma is lekényszerültünk. Tegnap anyut kísértük le, ma meg a gyógyszertárba indultunk, de a bababoltba is eljutottunk. Megvettem a játszószőnyeget és láttam pihenőszéket is, csak nem volt ráírva az ára.

colin: ha még nem vettél, akkor majd megkérdezzük, mikor már tudunk sétálni. (Ez se holnap lesz még.)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hello!
Én Teszveszeltem a pihiszéket (ahogy írtam).Nekünk nagyon bevált!!!!Léda már aludt is benne, persze, csak kb 1/2 órát, de jó akkor is.
Igyekszünk rászokni a délutáni szunyára.Tegnap és tegnapelőtt is sikerült egy hosszabbat (2 órát)aludni, ami nagy eredmény, mert napok óta alig aludt valamit napközben.Ma viszont éjjel volt fent többször.Mindegy, ilyen is van...Amúgy általában éjjel kel 1-szer (4 körül).Valahogy rászokott.Szerintem több kaja kéne neki, de ennyi van.
Védőnéni azt mondta, hogy a lányok ált. megelégszenek annyival, amennyi van (per pillanat persze), a fiúk meg követelik az adagjukat. (Így mondta:addig kérik, amíg már a fülükön jön ki a kaja... :lol: :lol: )De jót röhögtem.Eszembe jutott tesóm fia, és tényleg...Amikor kevesebb lett a tej, üvöltött a cicin...
Ebben is lehet valami.
Ma is hasonlóan "szép" idő van a tegnapihoz, meg előbbiehez.Ki se dugtuk az orrunkat már egy ideje...Borzasztó.Aztán melegedés, de szombatra már megint valami lehűlésről dumálnak.Beszarás ez a "tavasz".....
Na, befejezem, mejd jövök.
Üdv!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

REMÉNY
Hát ez a védőnő kiakasztó. Az enyém is állandóan a hozzátáplálással basztatott (már bocsi a kifejezésért de néha akkora baromságokat mondott és különben is ne pofázzon bele minekután az én fiam ételallergiás speciális bánásmódot, odafigyelést és óvatosságot igényel) Oké hogy az én gyerekem nem anyatejes és a tápisokat előbb szokták hozzátáplálni de hadd döntsem már el én és az ORVOSUNK hogy mikor mit adhatok neki. A múltkor már beszóltam neki hogy majd az orvos tanácsát fogom kikérni ez ügyben. Láttam hogy megsértődött de ki a f...szt érdekel már bocsánat. Annyira nem bírom az ilyen stílust amikor erőltetnek valamit.
Az almát nem eszi akármit is csinálok. Próbáltam többször is nem szereti ... nyilván nem fogom beletuszkolni. Lehet hogy már akkor megutálta amikor pocakban volt mert lévén diabéteszes voltam folyton azt ettem már a fülemen jött ki, nem csodálom hogy utálja a gyerek. Krumplit se szeresse. Répát, sütőtököt, öszibarackot szereti. Banánt nem akarok még neki adni de azért egy-két kanállal kapott először nem ízlett neki de valszeg csak azért mert túl sűrű volt, kicsit felhigitottam tápival úgy már ette de sztem fájt tőle a pocakja meg szorulást is okozott neki úgyhogy jól gondoltam hogy ez nem nyerő még nálunk egyelőre.
A sinlacot nagyon szereti bár most a répa és a sütőtök a nagy kedvenc.

A forgolódással kapcsolatban elképzelhető hogy az a pár héttel való korábban születés az okozója, de ha azokat amiket ebben a korban kéne megcsinál nincs ok aggodalomra.
A másik topicban van egy kisfiú neki tornára kellett mennie és azóta nagyon szépen fejlődik. Talán nem árt egy szakember véleménye a védőnő helyett.

Azért így a képeket nézve Ádiról már korántsem lehetne feltételezni hogy koraszülött volt. Nagyon szép, arányos baba.

A többit majd msn-en. Pancsi után várlak!

BRIGI
kérünk képet a pihenőszékes hölgyikéről! :)

dita75
 
 


alvásnál mindig kapaszkodom valamibe épp nem volt kéznél alvós állatka így maradt az ágyrács:

Kép
Kép

szorult helyzetben (szeretnék hasrafordulni de a macik nem engednek)

Kép
Kép

Én így pihengetek:

Kép

dita75
 
 


Hali!
Na, akkor nyomok pár képet.Majd jövök....
Milo nagyon édi, és hatalmasnak tűnik!!!!!
De a tekintete az nem semmi....Kis hamis...
Kép Kép Kép

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Nagyon édesek ezek a babák. Miló nem semmi, az alvással meg a macikkal. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik, egyelőre csak képek erejéig!
Ha tudok, azért hétvégén majd jövök bővebben.

Minden Babóca gyönyörű!!!!!! :lol: :lol:

Az én kis Drágáim:

Ébredés után a kis angyalkák:
Kép


Apa a kicsi kis fiával kirándulás közben:
Kép

A bájos Drága kisfiam:
Kép


Édes Kicsi Kislányom szundi közben:
Kép


Tami Baba a babakocsiban jól érzi magát:
Kép

A két kis Édesbogár:
Kép


puszi

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


trix: Nagyon édesek vagytok. Mi újság veletek? Jól látom, nania gyerekülésetek van? Ha meg van a használati útmutatója nem tudnád esetleg beszkenneltetni apával? Téged nem tartanálak ezzel fel, van neked szerintem elég dolgod. Csak ilyen ülést vettem a neten és nem volt hozzá útmutató, így meg nem vagyok benne biztos hogy jól kötném be. Még nem próbáltuk ki, eddig a hordozót használtuk. Előre is köszi ha tudsz segíteni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok,bocsi megint a zavarásért csak van aki vásárolt tőlem,igy nekik megint szólok hogy töltöttem fel képeket,kislányrucik olcsón :wink: :wink: kukk meg :wink: album az aláirásomban :)))
boldog pocakosodást :wink:

bibar
 
 


colin: Remélem veszekedés nélkül megúsztad a mami szülinapját. És a sárkánylovas-kommandó sem idegesített fel nagyon, ugye?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


nagyon Edes minden baba!!!Es hogy nonek!!Trix! Nalatok nagy a szinkron...egyszerre alszanak,ebrednek,nevetnek.....ez nem semmi!!!en meg levagyok maradva,mert se kengurut,se pihiszeket nem vettunk....most vadaszok!!!Es gondolkozok,melyiket szerezzem be!!!meg fenykepet is rakok fel!Puszi mindenkinek!!!!!!Nalunk ma nagyon gaz az ido.....
zoe33
 
 


Megoldódott, így kiszerkesztettem. :lol: Üdv: Kata
torolve_20130114141731
 
 


Jaj, tényleg nagyon édesek a képek a babáitokról, öröm a szemnek, amilyen szépen fejlődnek! Ilyenkor irigy vagyok, bárcsak itt tartanék már, közben meg húznám az időt, még annyi intézni, vásárolni való van addig...

detti_10
 
 


Hellllllóóóóóó csajok!

Néha néha már visszatéregetek, és menten becarok mennyit nőttek a gyerekek!!!!! Nagyon csudiszépek vagytok mindannyian!!!!
Húh Istenem, hogy repül az idő!!!!! Még most szültetek aztán lassan féléves mindegyik poronty!! :shock:

Ha minden jól megy, lehet ősszel ill utána újrakezdjük, ha addig meglesz a zsénk. De előbb még vissza kell mennem a drnőhöz, mert a 3.sikertelen lombik után még egyéb vizsgálatok is várnak ránk, annyit sikerült kiderítenem, hogy vv féle lesz, páromnak is meg nekem is, potom 45 000 ért :evil:
Nem tudom még mi vár ránk, valakinek esetleg van hallomása erről? Méhtükrözés féle meg ilyenek is lesznek? Ha esetleg van olyan ismerősötök akinek 3 beavatkozás után sikerült, jó lenne tudnom mire számíthatunk, milyen vizsgálatokra?

Köszi, pusssssszzzz, majd még benézek felétek!!!!
Cupp a bébiknek is, végre jön a jó idő, vihetitek sétálni őket!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok Kismamik,
Tanár úrhoz jártunk mi is a férjemmel, s a 2. lombik sikerült :D . (Az elsőt, meg a sok előző probit nem Ő csinálta!!!) És egyáltalán nem bánom! Igy sikerült, és kész. Bár semmi, igazán komoly okot nem tudok a mai napig, hogy előtte természetesen miért nem jött össze? Nem számít, én jól elvagyok, és csak az érdekel, hogy egészséges gyermekünk szülessen.

Szóval azért kerestelek meg Titeket, mert Ti tapasztaltak vagytok, és biztos tudtok 1-2 okos tanáccsal szolgálni a szülészetet, vagy szülész-orvost illetően. Hova érdemes menni "nekünk", mármint akik talán picit több odafigyelést igényelnénk??
Szóval, kérem, hogy akinek van kedve, s ideje, a babók mellett :) , az írkon nekem pár dolgot.
Amúgy 37 leszek ősszel, s az első babóért repes a szívem. Pestiek vagyunk, tehát Budapesten elmennénk bárhova szülni, illetve nőgyógyászhoz, akinél biztonságos.....
Köszönöm szépen.
Emi
emiber
 
 


Emiber, üdvözlünk köztünk! Én mint zugolvasó, és időnként aktív anyuka a Jánosban szültem, s nem mondhatok semmi rosszat rá. Nekem Szűcs volt a doki, így én nála maradtam, de ügyeletesnél szültem és semmi gond nem volt.
Nem olcsó ma már szülész orvost választani. És persze a szülés általában az alkalmankénti díj 10x-e, így ezt bele kell kalkulálni.
Én 36 vagyok, és azt gondolom, ha jó az orvos az odafigyel ne legyen gond semmiben. Én nem vállaltam be a magzatvizes vizsgálatot, sógornőm igen (neki spontán jött mikor akarta), és egyik babónak sincs baja. Itt is mondjuk a magzatvizes ingyenes, de van kockázata, míg a négyes teszt drága, de nem kockázatosabb, mint egy uh.

Trix látom ti is szépen nődögéltek. Néha nem irigyellek 2 babával. Mostanában ezerrel sikongat ha közölni akar valamit velem (kaka, álmosság, éhség, stb.) és elég nehezen bírom. Colin és Vicky ismeri a hangerejét, tudják mire képes.

Várom a jobb időt, a nagy sétákat, csak mióta kenguruzunk a tályogja miatt nehezebben bírja a babakocsit. Sajnos még mindig kiújulgat neki, így holnap megint vihetjük a Jánosba.

Dita, Brigi a ti gyermekeitek is már milyen nagyok, és szépek...
Időnként visszanézem a képeket, mert alig hiszem el, hogy voltunk olyan picik fél éve, mert a 7 kilót átléptük, s egyre nehezedünk.

Esszük a gyümiket és a főzelékeket, a sütőtök gyümölccsel a nyerő eddig nála. Még 1-2 íz és hamarosan húsi is kerül a déli kajába. sajnos még van fejlődni valónk, de ami késik, nem múlik...idővel mi is forogni fogunk :)

Most egy bő hétre megint eltűnök, de ha tudok olvasgatlak benneteket. Addig is puszi a gyerekeknek, és anyukájuknak.

remény73
 
 


Heni gyere amikor tudsz és úgy érzed, mi továbbra is veled vagyunk! Te közénk tartozol már....bízom benne hamarosan minden szempontból...

remény73
 
 


Sziasztok!
Én is csak zugolvasó vagyok mostanában, gyönyörűek a babák!

Emiber, miattad ragadtam billentyűzetet!
Nekünk is tanárúr hozta össze a lányunkat és én is 37 múltam, mikor szültem. Mivel mi zuglóiak vagyunk, én az Uzsokit választottam, tanárúr ajánlotta Garamvölgyi Györgyöt. Nála elég sok lombikos szült (ikresek is), meg idősebb anyukák is. (Bár én nem érzem magam igazán annak.) Szerintem pont annyira figyel oda, amennyire kell: nem paráztat fölöslegesen, de mindig elmondja, mik a veszélyek, mire kell figyelni. (Engem kétszer műtött: császáros szülés + idén spontán méhenkívüli miatt, mindkét műtét teljesen rendben volt.) Belvárosban van magánrendelője, de vv-re, UH-ra, CTG-re a kórházba jártam ingyen. Nekem a kórház is megfelelt: egyik dokira vagy szülésznőre, csecsemősre se lehet panaszom, általában jókat hallottam mindenkiről. Igaz, tavaly májusban a felújítás miatt épp költözött az osztály, amikor bent voltunk, nem éppen szállodai állapotok uralkodtak, de mégsem volt rossz élmény a bent töltött idő. Azt hiszem, most már kész a felújítás, de erről az "Uzsoki szülés 2010-ben" topikban biztos több infot találsz. Ha van még kérdésed a dokimról, szívesen válaszolok!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Sziasztok!

Holnap tuti nem leszek, így szeretnék nektek nagyon boldog anyáknapját kívánni!!!!!

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hali!
Köszi mindenkinek a jókívánságot!
Én is -utólag-sok boldogságot kívánok minden anyukának, és a leendőknek is persze!!!
Nagyon kihalt a topic.Én is ritkábban jövök.Nőnek a babók-látszik.
Léda is "lejjebb adott" a jóságából.
Napközben alíg alszik, estére nyügi.Így aztán gyakrabban vagyunk kint, mert a kocsiban azért alszik jobban.
Trix!
Nagyon nagyot nőttetek, szépek a babáid!
Mindig benézek azért, hátha ír valaki, de látom, hogy csak Vicky "tartja a frontot" valamennyire.
Írjatok, ha erre jártok!
Kivel mi van?
Nászasszony????Szerdán megyünk Rota-oltásra.Már előre aggódok.
Hozzákajáltatással sehogy nem állunk.Nem ízlik a Sinlac, almalé is csak kicsit jobban.Így aztán még várok kicsit.Próbálkozok azért, de nem erőltetem.
Léda 5,81 kg és 64 cm.Védőnő szerint elég, úgyhogy ne siessek a kajával.Én azért lassacskán próbálkozok, mert 6 hónaposan is ugyanilyen ismeretlenek lesznek az ízek és nem fogadja majd el a kaját.
Na, egyelőre ennyi, majd jövök.Üdv.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el nászasszony! :)
Szinte minden nap ránézek a fórumra, de mivel láttam, hogy sehol senki így én sem aktívkodtam.
Mi már szinte mindent eszünk. Ha betölti Doni a 6 hónapot, akkor a husit is bevezetjük.
Egyelőre még csak ebédre kap rendes kaját, a többi szopi, illetve néha délután tejpépet adok pótlásnak.
Ami gáz, hogy nem hajlandó vizet inni, ha megfullad szomjan akkor sem. Így teát kap (Hipp-eset), mert azt megissza.

Már többször átfordult a hasáról a hátára, úgyhogy mozgásunk is fejlődik. Alig várom, hogy üljön, mert a kocsiból nem lát ki és csak a hiszti van, így kenguruval megyük a legtöbb helyre. De mivel most a súlya is rohamosan nő, a derekam már nem sokáig bírja.

Egyelőre ennyi.
Legyetek jók, és utólag mindenkinek boldog anyák napját!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hali!
Hát, nálunk az evés nem valami fényes.Tejpépnél olyan keserves arcot vág, meg "panaszkodik", hogy megesik rajta a szívem.Azért tegnap is próbálkoztunk.Ma meg majd almalét adok neki pár kanállal.Remélem, majd lassacskán belejövünk az evésbe.Furcsa ez nekem, mert a nagyobbik egyből rácuppant mindenre.Nem volt gond a kajával.Lehet az is, hogy kicsit nagyobb volt már, amikor próbálkoztam.
Gratu a forduláshoz.Léda inkább hátról-hasra próbálkozik.Olyan 90%-os volt a legnagyobb forgás, mert a keze még alatta maradt, vissza is lökte magát hátra.
Hason nem szeret lenni, de a hajnali szopás után úgy teszem le, és akkor hason alszik 8-9-ig még.
A 3 óránkénti szopi megy még mindig, de én is a Te módszeredet (Vevikk) szeretném követni.Még kis idő, az biztos...
Szerintem, fogzik is, mert tömi az öklét 100-szor jobban, mint eddig, meg néha olyan idegesen csinálja, hogy csak nézek.Nyüszít is sokat, patakzik a nyál....
Dita!
Kuksiztam a blogodat!
Milo nagyon helyes az új frizurával.És...nem ér megbőgetni a blogot olvasókat.... :lol: :lol: Nagyon szép az az írás ott a blogon.
Többiek meg leléptek.Vagy lehet, hogy csak olvasnak.Na,a akkor majd visszacsalogatjuk őket...
Na, hali, gyertek elő!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Hahó!
Vevikk!
Írtam pü-t!!!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ritkán szólok, de azért olvasom minden nap kivel mi történik.
Vevikk, én is gratulálok a forgáshoz. Tegnap nálunk is megtörtént a csoda, 3-4 alkalommal magától, segítség nélkül átfordult hasról hátára. Este be akartam mutatni apjának, de megmakacsolta magát, azóta se forgott. Felhívtam egy Dévényest, remélem 1-2 alkalom elég lesz a fejlesztéshez. Lehet mire jön, már magától is forog többször is. Én bizakodok.

Mi is elkezdtük a húsokat, de főzelékeket még ízlelgetjük. Az almát utálja, így aminek alma íze van nem eszi meg. Ilyenkor jól jön hozzá a barack, s akkor megeszi. A sütőtök gyümölccsel a kedvenc.
4x eszik 1 nap pluszt s szopizik mellette. 2x gyümi, 2x főzelék. Napi 1-1 üveg fogy csak el a bébiételből, nem hajlandó egyszerre többet enni, emiatt eszik 4x felváltva gyümölcsöt és főzelékfélét. A tejpépet nem szereti, mert vettem Hippest és Mildibét, de eddig mindig megmaradt nekem :)

Tegnap lettünk 7 hósak, és este 7,4 kg volt a súlya. Szépen gyarapszik kevés kaja mellett is. Nem zabál, de ezek szerint jól hasznosít. 1 hó alatt min. 600g-ot hízott, és ez nagyon is megfelelő.

Este fürdik, eszik főzeléket, szopizik rá és alszik fél 10-től reggel 6-7-ig, persze hacsak a hasa, a gázok és egyebek nem ébresztik éjjel. Mikor leteszem nem mindig sikerül büfiztetnem, így arra felébred, büfizik, s ma elég volt utána neki egy kis víz és aludt is tovább. Időnként felsírt, de mire felültem már abbahagyta.

Ma elég szar idő van, sajnos így a séta kimarad ma szerintem. Amikor csak lehet kiviszem. 10 napot voltunk szüleimnél, sajnos náthás lett, szívom az orrát, de nagyon utálja, és sajnálom is olyankor, de muszáj szívni hogy tudjon lélegezni. Nem vittem dokihoz, mert láza nincs. Időnként köhécsel, de szerintem a váladék lecsoroghat neki, meg inkább kaja után köhécsel, lehet időnként a kaja picit visszajön, csak nem látom.

A tályog miatt pénteken viszem vissza, szombaton lesz 2 hete, hogy újra megnyitották neki többedszerre, remélem nem lesz már semmi vele és meggyógyul. Időnként úgy látom visszaújul, néha megnyugszom nincs baj. Pénteken a doki majd megmondja. 2 hónapja megy ez és már szeretném ha meggyógyulna teljesen. Neki is és nekem is jobb lenne.

Dita, néztem én is a blogod, időnként benézegetek akinek van és olvasgatok, nézem a képeket. Nagyon aranyos Miló, büszke lehetsz rá.
Minden baba csodálatos, és azt hiszem mindegyikünk büszke anya lehet. Megérte a sok szurkálás és küzdelem.

remény73
 
 


Hali!
remény!
Na, ugye!Pár hét kellett csak, és Ádi is fordul.Gratu!!!
Ügyik vagytok a kajával is.Én pont most írtam Vevikknek erről egy litániát pü.-ben.
Léda ateraszon alszik.
Tegnap bekapta a Rota-oltást.Még semmi jele mellékhatásnak.Túlaggódom ezt is.A doktornéni már majdnem elküldött a francba tegnap (pedig nagyon türelmes, rendes), amikor agyonaggódtam ezt a dolgot.
Tályog talán eltűnik örökre.Nem irigylem szegény Ádit, de talán jobb, hogy ilyen kis korban átesik ezen, mint később.Javulást, gyógyulást neki meg a náthából is.
Igen, Dita blogját kukkolom én is...
Legyetek jók, gyertek, ha tudtok!
Üdv!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?