Új privát üzeneted érkezett!

Hali!
Dita!
Tök jó, hogy Te pont előttem jársz pár héttel...Mindig figyelem, miket művelsz Milo-val, és lesz tapasztalat...Mármint kaja terén (is).
Jók ezek a tejpépek.Emlékszem, a nagynál még nem volt sokféle, de a maradékát mindig megettem.Legszívesebben csináltam volna magamnak is belőle, csakhát az ára kicsit húzós.Főleg, hogy nekem lehet, hogy lecsúszott volna egy fél dobozzal is egyszerre... :oops: :lol:
Mi is megyünk ki.Le kell kopogjam, mostanában nem sír Léda a kocsiban, ha nem alszik...Tegnap délután kitelepedtünk a kastélyparkba..Na, nehogy elkiabáljam...Szerintem a kevesebb gönc teszi..
Jó sétát, meg szép napot is...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi!

Doni már megkapta mindkét Rota adagot.
Az első után kb. 3 napig volt napi 3-4 fosi és nem volt étvágya.
Most a másodikat hétfőn kapta. Most is van több fosi, de most az étvágya megnőtt. Éjszaka és most is adtam neki plussz tejet.
Írattam is a védőnővel receptre tejet, mert így hamar kifogyunk.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!!

Neharagudjatok,hogy zavarok,hátha itt Valakit érdekel:
Eladó 62-68-as méretű hálózsák,vékonyabb,h.újju 800 ft
Ujjatlan ez tiszta ÚJ!! 1000 ft

Kislánynak,igazi csajos kord kiskabát 74-es 1000 ft
Polár kocsikabát,nem vastag téli.62-es 600 ft
Kord kisnacik,68-as(lila,bordó,világosabb kék,farmer)600 ft/db
Asti rugi ez ÚJ!! 68-as méret 1000 ft
Plüss rugi,68-as ez is Új,800 ft
68-as méretű farmer kantáros szoknya 400 ft
Vannak 400ft/db,300 ft/db badyk,rugik,nagyon szép állapotban vannak.
Teljesen új játszószőnyeg 4000 ft

Képet tudok küldeni,töbit priviben megbeszéljük.

További szép napot kívánok mindenkinek.
csucsu99
Budapest
 
 

 
 

Hello Csajok,
még nem talákoztunk,
első babámat várom (BMC lombik baby), korom 36 ...

szeretném megkérdezni,
BENNETEKET IS ENNYIT PARÁZTATTAK TERHESSÉG ALATT?
Mert nekem ezek az ultrahangos vizsgálatok most már az indegeimre mennek. "Jó, jó, de ..." alapon mindig mondanak valami "apróságot", amivel "nem kell különösebben foglalkozni", de megemlítik.
Most pl. szív uh, ici-pici aorta érszűkület, alig észrevehető, de kontroll 36 hetesen, születés után javasolt a baba kivizsgálása (vérnyomás, uh), és még megemlítette a dr. néni, hogy az esetek 75%-ban semmi gond, a maradékban kis műtét ...
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááááááááááá

Miért kell mindig ezt tenni?
Voltunk már Chorion-biopszián, mert a lombikos babák (+ a korom) gyakrabban down-osak, lelet negatív.
Rendszeres genetikai uh-ra járunk, szív uh-n is voltunk 18 hetesen, minden ok, de azért kontrollra visszahívtak 24. hétre (+36. hétre). Most búcsúzóul azt mondta a dr. néni, azért hív vissza, mert szeret egészséges babákat nézni ...
De mit kezdjek ez előtte lévő szavaival?

Minden lombikos, 35 fölötti kismamával ezt csinálják, vagy a fejemre van írva, hogy "tessék paráztatni"?
És csak az uh ilyen!

AFP-m 1,05%
Cukrom nincs ...
Probléma mentes a terhességem ...
(elsőre megfogant - apuka miatt (alacsony sp szám) nekünk egyből ezt ajánlották) ...

???

Végig ez lesz?
Mindig aggódhatok a kislányomért, mert lombik baby és mert 35 fölött szültem?

Mire készüljek még?

Ha van hasonló kismama a csapatban, vagy tudtok ilyen esetekről, kérlek, osszátok meg velem az infótokat!

Köszönöm!
Vendég
 


anya maci: Gratula a kislányodhoz. Én ugyan nem vagyok 35 fölött, de engem is elég sokszor ultrahangozott a dokim. Nálunk vesemedence tágulat volt, de mire szültem már semmi baja nem volt a kislányomnak. Próbálj meg nem aggódni, de nem fog menni. Ha valami baja lenne a lányodnak, akkor jobban paráztatnának szerintem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok

megvolt az uh és megmutatta magát a kisasszony.
örülök neki hogy mostmár tudom ki lakik bent.
annyira édes volt felhúzta a lábait maga alá mint egy kis béka.....
szép a gerinde végig szépen látszott.

remélem mindenki jól van, most el vagyok maradva pár nap olvasással majd pótolom.

Kép


Kép

Kép
lukacsne
Fót
 
 
 
 
 


Anya maci, én 36, és voltak gondok terhesség alatt, hematóma, cukor, de ne parázz. Tudom könnyű mondani, de csak ártasz magadnak vele lelkileg, s ezt érzi a lányod is. Ha bármi olyan gond lenne biztos jobban mondanák. Nálunk minden ok volt, aztán mikor megszületett vízsérv és köldöksérv, de mind magától helyrejött. Nyugi....
Ez mi? Chorion-biopszia
Nekem nem rémlik, hogy lett volna...

Aggódni viszont mindig fogsz, ezt én tapasztalom magamon. Ez már amiatt is van, mert mindenben azt szeretnénk, ha tökéletesen menne és lenne minden.

remény73
 
 


Lukácsné, gratula a kislányhoz, ezek szerint most több lesz a lány?:)

Vevikk nem semmi, hogy jönnek a fogacskák Doninál. Neked még mindig felírják a tejet?

remény73
 
 


remény: A chorion-boholy vizsgálat olyasmi mint a magzatvíz vételes, csak ezt hamarabb lehet csináltatni. Ezek a bolyhok a méhben vannak azt hiszem és ebből vesznek ki. Én is csak onnan tudom, mert a sógornőmnek akartak ilyet csinálni.

lukacsne: Gratula a kis csajhoz. Neveken gondolkoztatok már? Vagy majd most?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky

Hanna a név bár még meglátjuk , lombik után ezt beszéltük, a fiuval lettünk volna bajba.

köszi mindenkinek a drukkokat.

azt hiszem nektek nem írtam csak a másikba hogy a dokim elment külföldre most keresek mást.
Nem szült valaki a Szent Imrében?vagy ott nem ismer jó dokit aki nem 100.ért szül???
ill nekem császár volt az első lehet hogy ez is az lesz nem tudom, de ez dokifüggő is gondolom.

Kép


Kép

Kép
lukacsne
Fót
 
 
 
 
 


hali!
Gratu a csajszikhoz!
Hello anya maci!
Én sem vagyok 35 felett, nálam alacsony AFP volt, de a kombinált teszt neg. + cuki-gyanú.Aztán minden ok. lett.
Ne aggódj!!!Minden ok. lesz.Hát, igen, én 12 éve is szültem, akkor fele ennyi uh sem volt, ami részben jó-részben rossz.A para kevesebb volt, az tuti!
Hello, Lukácsné!
Nahát, ott is kiscsaj...Jól van, akkorcsak előre, csajok!!!!!
Jó éjszakát!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Ja, Vevikk!
Köszi az infokat.Annyit kérdeznék még a Rota-ról, hogy Ti fokozottabban figyeltetek a pelus utáni kézmosásra (fertőtlenítőre gom), szappannal mindig megmosom utána.Elég az?Nektek nem volt hasmenésetek?????

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Köszi Lányok :)
Kulcsmondat: ha baj lenne jobban paráztatnának!
Logikus és meg is nyugodtam :)

Chorion-boholy (méhlepény) biopszia - 11-13 hét között végzik - első genetikai uh. után, 35 fölött javasolt (lehet várni a 16. hétig - akkor van a magzatvíz mintavétel, de az ugye később van, eredményt is később ad - ott tenyészteni kell a szöveteket, a méhlepény-biopsziánál nem, hétfőn levették, szerdán hívtak), mintavétel kromoszómavizsgálat végett.

Az volt tegnap a legrosszabb, hogy a dokinő elmondta, most készült el egy külföldi tanulmány, és a lombik babák 4-5x gyakrabban betegszenek meg ilyen-olyan betegségben!
Ja, és azt is mondta, a szülők kora miatt is nagyobb a kockázat.
1. mi van, ha nem árulom el, hogy lombik?
2. egész életemben egészséges voltam, nem ittam, nem dohányoztam, semmilyen betegségem nem volt, nem vagyok rövidlátó, nem törött még csontom sem ... szóval, az egészség szobra vagyok (maximálisan antibiotikum ellenes vagyok, hiszek a természetes gyógymódokban, de náthás is kétévente egyszer vagyok ...)
Sok 18 éve már most többször volt beteg, mint én egész életemben, pedig dupla annyi idős vagyok!
Szerintem ok, hogy számít a kor, de a kor nem minden!!!
Mit képzelnek ezek az emberek, hogy valami statisztika szerint "lekezelnek"?
Nálam idősebb nők is szülnek, és ha már így alakult, hogy lombik, nem hiszem, hogy megérdemlem a "kategorizálást"!
Bíztatást és bátorítást várnék, hogy minden gond és nehézség ellenére küzdök, hogy babám lehessen! Már most többet tettem a gyermekemért (ahogy ti is), mint azok a nők, akik sokszor azt se tudják kitől van gyerekük, vagy ha tudják, mire megszületik már külön is vannak!
Ez nem kritika, kinek így, kinek úgy alakul az élete, de attól, hogy fiatalabb és spontán összejött nekik a gyerek, még nem "mások" ...

Nem vagyok ám ilyen puffancs, de ez annyira nem esett jól!

Összességében remekül elvagyok a hasamban lubickoló kistündérrel! Úgy érzem jól van - teljesen harmonikus, ritmikus az élete, 3-4 óra alvás, fél óra ébrenlét, közben egy kis "kopogás, matatás, rámolás" :) Megzabálom :)
Vendég
 


Sziasztok

Hulla vagyok estére így nem nagyon tudok jönni de most ha törik ha szakad írok egy kicsit.

ANYA MACI

Először is gratulálok!
Másodszor velem ugyanezt csinálták. Én ugyan még csak ebben az évben ráadásul a végén töltöm a 35-öt de folyamatosan a koromon lovagolt a doki. Mindenféle fizetős meg veszélyes (magzatmintavétel pl.) vizsgálatra akart elküldeni. Én éreztem hogy ennek a babának semmi baja nem lehet és így is lett. Az egész családunkban ilyen okos, értelmes és ügyes gyerek nincs mint az én fiam.
Szerintem ez akkora baromság hogy a lombikos babák hamarabb megbetegszenek. Ez kb. olyan mint a tej meg a tápszer mizéria, miszerint a tápos babák kövérebbek lesznek és betegesebbek.
Pl. ezen a fórumon meg a másikon is amit olvasok rajtam kívül szinte mindenki szoptat (max. pótlást ad) az én Milóm gyakorlatilag születésétől tápos. Érdekes módon elmúlt 4 hónapos de még az orrát sem szívtam soha pedig 3 hetes kora óta még a mínuszokban is 3 órákat sétáltunk. Kicsattan az egészségtől és mindennek eltudnám mondani de kövérnek biztos nem.
Olyan kis arányos alakja van, még a hasa sem nagyon pedig a legtöbb babának olyan kis pókhasa van.
Az elején én is sokat paráztam mert nagyon sokat vártam a kis törpömre és természetesen szerettem volna ha minden a legnagyobb rendben lenne vele a sok szenvedés után már nem hiányzott még több.
Az én véleményem is az hogy minimális aggódás természetes és ha valami baj lenne a mai tudomány mellett azért ezt már észre lehet venni elég hamar te meg már a félidőn is túl vagy úgyhogy ne hagyd magad.
Én egyszer rászóltam a dokimra hogy úgy beszél sokszor a koromról mintha fél lábbal már a sírban lennék, és hogy higgye el ha rajtam múlt volna már 7 éve anyuka lehetnék ..... na akkor abbahagyta, mert rájött hogy igazam van és nem pl. a karrierem miatt vállaltam később gyereket hanem mert természetes úton nem lehetett.

Fel a fejjel és kitartás a dokikkal szemben. Azért azt ne bánd hogy sokat vizsgálgatnak főleg ha ingyen van, de sok magándoki sajnos csak azért csinál plusz vizsgálatokat (számla nélkül ráadásul) hogy a zsebét tömje (tisztelet a kívételnek) de sokat hallottam már ilyet.

Na most megyek mert kettőig nem látok a fáradtságtól.

Pusz mindenkinek!

dita75
 
 


Szia Dita,
Gratulálok Milóhoz :)
most én is gyors leszek, mert még reggel van, egy csomó dolgom van :)

Tápszer = amit írál, ugyanaz volt az unokaöcsömnél, tápszeres volt amióta megszületett (2 éve), és makk egészséges volt mindig, remek fizikumu, teljesen normál testalkatú, remek koordinációs képességekkel megáldott kissrác, brilliáns kis koponya.
Azóta ettől az anyatej/tápszer kérdéstől én se félek :)

Az "egészséges baba" soraidat is köszönöm!
Körülöttem mindenki korábban szült és az általam kijárt mizéria is kimaradt az életükből, jó, hogy létrejött ez a topic, nekem sokat segít :)

Szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!!

Szia anya maci üdv itt. Nyugika!!! Végre lányka jön a csapatba.
Mi túléltük a 4 hónapos oltásokat láz és minden következmény nélkül. Mikor odaértünk nagyon sírt mert álmos volt,de ahogy kijöttünk egyből elaludt. 5640 grammok vagyunk és 61,5 cm-rek!!
Szépek vagyunk és egészségesek!!
Kriszti,vicky nem mondtam a MADÁRTEJES BABAPISKÓTÁVAL storyt a doktornönek mert nem akartam magam égetni. Jövöhéten kezdhetjük a gyümölcslék adagolását és aztán jöhet majd a gyümölcs is. Örülök mert már nem elég(szerintem) a tejem. Kaptunk tejpépet is,de azt nem tudom,hogy mikortól és hogy adjam neki.
Tegnap kimentem Anyukámhoz a kertvárosba BKV-val. Egész nap kint voltunk a levegőn és Ákos akkorákat aludt,hogy csak na. Van a kertünkben egy hintaágy és ott aludt vagy 2,5 órát. Király volt!!!!

Mindenkinek jó hétvégét!!




www.manocska.colin.fotoalbum.hu

Kép
Kép
colin
 
 


sziasztok
bocsi a zavarásért a babásból jövök megint,mulltkor érdekelt egy jópáratokat igy most is felrakom az albumot,ha valakit érdekel irjon privit :wink: :wink: nem bálás,szép rucik 200-700ig!!
van fiú is és más méret is,most egy vegyeset linkelek izelitőnek :wink: :wink:

http://picasaweb.google.hu/113450104542 ... 5/UjKepek#

bibar
 
 


Sziasztok!

Brigi!
Ugyanúgy figyeltem a kézmosásra mint a Rota előtt. Pelusozás után kézmosás, fertőtlenítőt akkor használok, ha nem tudom valamilyen ok miatt rögtön megmosni a kezem (pl. nagy hiszti az éhség miatt). Olyankor nem lemosandó fertőtlenítőt használok. De semmi extra.


Végre vettünk egy kecót!!! :):):):):)
Illetve még csak szóban egyeztünk meg, a héten intézzük majd a papírokat.
Szépen alakulnak a szilveszteri kívánságaim. (Én mindig kívánok, nem fogadok szilveszterkor.

Remény!
Felírni felírják a tejet, de most nem jutott a kórházban, és mivel csak 3 hónapos korig adnak feltétel nélkül, így háztól vettem 2 litert lefagyasztva.
Valószínúleg én is elkezdem a gyümiket, holnap jön a védőnő, hogy megbeszéljük a részleteket.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!
Mi napok óta szenvedünk. Nappal alig alszik, estére fáradt iszonyatosan, de hiába hoztuk előrébb a fürdést, eszik, s üvölt, nem alszik, és egyre fáradtabb, de semmi se jó...már nem tudom mit tegyek. Egyre zombibnak érzem magam a kialvatlanságtól. Lehet a foga miatt? Vagy kevés neki az esti 200 ml?

remény73
 
 


Na, írtam egy hosszút, utána meg "elszállasztottam".
Vevikk!
Gratu a lakáshoz.Írtam pü-t múltkor.Megkaptad?
Köszi a Rota-választ!
Remény!
Nálunk is gyakran van ilyen, hogy kimarad egy alvás, és utána az összes többi is nyugtalan, rövid.Aztán estére meg jön a dili.És az éjszakára való korai letétel sem segít, mert tök nyugtalanul alszik el, és fel-felébred még sokáig.De olyankor már nem sír, csak magyaráz....
Mindig megfogadom, hogy rá fogom valahogy kényszeríteni, hogy aludjon napközben.De ez nagyon nehezen sikerül, mert valamikor a kocsiban is üvölt, meg a kiságyban sem marad el.Ilyenkor én is már látom előre szomorú sorsomat, mert este üvöltés van.
Én is gondoltam arra, hogy kevés a kaja, mert tömködi az öklét, ruháját, mindent, amit ér.Gondoltam a fogára is, de aztán arra jutottam, hogy csupán a fáradtság lehet a fő ok.A fogánál én még nem látok semmi extrát, éjjel meg 8 órát kibír kaja nélkül.
Nálatok persze lehet a foga, Vevikk-nászasszony írta, hogy Doni is sokat kínlódott, mielőtt kibújt a foga.És Ti idősebbek is vagytok, mint Léda.
És a kaja is bejátszhat persze.Én még mindig nem tudom, Léda mennyiket eszik.Jobb is talán, mert paráznék állandóan.
Nem tudom, ha sétáltok, az nem oldaná-e meg a gondot.Igaz, nem lehet egész nap sétálni sem.Szerencsére itt nálunk van egy szuper árokpart a kert végében (patakpart), ahová ki lehet menni "toprongyban" is.Jó rázós az út, én oda szoktam kisétálni, ha már minden kötél szakad....Ott általában hamar bealszik a gyerek, és felöltöznöm sem kell.
Na, most meg itt aludt be mellettem a hordozóban.Félig-meddig, de szerintem szunya lesz....
Pedig ma 10-ig aludt a 6-os szopi után.Igaz, tegnap napközben semmit szinte.Vagyis kb 1 órát összesen...Hát, ez 0!!!!
Dita!
Ha erre tévedsz.Láttam a kisfilmet a blogon!Miló nagyon cuki.Van egy csomó kép, amit ide nem tettél fel.Ott legalább megnéztem.Sokat változott.Olyan kis hamis a szeme, és már nem annyira kisbabás...Te biztos nem veszed észre, mert minden nap látod, de, ha a képeket nézed, biztos feltűnt Neked is.
Látszik rajta is, hogy jó helyre született.Nagyon kis elégedett mosolygós baba.És még jó is ráadásul.Büszke lehetsz Rá és Magadra is miatta...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok Lányok/Anyukák!!!

Én (is) új vagyok nálatok, a "BMC-be járunk"-ból jövök át!
Néhányatokat már ismerek is!
Minden anyukának gratulálok, gyönyörűek a babák kivétel nélkül, zugolvasó módban szoktam néha lenni! :D
Én szerdán lépek a 8. hétbe és a 2. lombik sikerült!
Gondolom van tapasztalatotok minden téren... engem most leginkább az érdekelne, h. kinek milyen tuti tippjei vannak hányinger, hányás ellen?! Nekem csak a sok (napi 12 óra) alvás segít, akkor nem vagyok annyira rosszul, de nem nagyon megy sem az evés, sem az ivás... tudom, h. nagyon fontos lenne, de nem tudok, mit tenni :?
Olvastam mindenféle homeos bogyót, ill. Vicky is ajánlott egyet (Cocculine), de nem jött be sajna... most az Ipecacuanha-n gondolkodom! Ha esetleg ismeri vki v. tud jobbat, akkor szívesen venném az ötleteket! Előre is köszönöm!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hello Navared!
Már láttalak a másikban szintén zugban.Üdv itt, gratu a bébikéhez!!!
Sajnos nem tudok a hányás-témában segíteni, de jönnek a többiek, biztos adnak tanácsot.Nekem (ez a rész) szerencsére kimaradt.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi, köszike! Kicsit irigyellek, h. nem kellett megtudnod, milyen kellemetlen is ez, de persze nem nyavalyogni akarok, csak ez van! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navared!
Hát, igen, nagyon sajnálom, hogy sokaknak még ez is megnehezíti a dolgát....Kitartás!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Szia Remeny! A Viburcol homos vegbelkup,laz es nyugtalansagra jo,nekem a vedono mondta,mert nekem polli sokat alszik,nagyon nyugodt,de valamelyiknap sehogy sem volt jo neki,minden rossz volt,es akkor mondta a vedono,hogyha latom,hogy nagyon rossz minden,akkor ezt adjam.Meg mi nem probaltuk,most fogom megvenni.A dokit is kerdeztem,rabolintott,meg hozzatette,hogy fogzaskor is jo lesz.Bocsi,hogy nem irok,orulok,hogy olvasni tudlak titeket.Amugy jol vagyunk,8 hetesek leszunk penteken,es 4.90 kg vagyunk!!!Puszi mindenkinek
zoe33
 
 


Navared!!!En sajnos nem tudok segiteni,mert en vegig hanytam a z elso 18 hetet,fogytam is,ki is szaradtam,nekem semmi nem segitett,igaz homot azt nem probaltam!!!!!De a kisbabam,az 40 hetre szuletett,3,75 kg....o nem koplalt odabennt!!!!!!
zoe33
 
 


navared: Sajnálom hogy nem vált be a cocculine. Én sem ettem az első 12 hétben valami sokat. Akkor a 74 kilóról lefogytam 69-re. Ezek a kilók jöttek vissza a terhesség végére. Azért próbálj legalább sokat inni, nehogy kiszáradj a hányásoktól. Remélem neked is úgy elmúlik, mint nekem a 11. héten. Mint amit elvágtak.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Brigi!

Nem kaptam meg a privit. :(
Megpróbálnád mégegyszer elküldeni?

Remény!
Szerintem a foga lehet. Doni mikor fáj a foga, akkor baromi keservesen sír, onnan tudom, hogy nem éhes. Annyira sír, hogy már inkább krepegés a síró hang, nem az a láá, láá sírás.
Kb. grrrrr, grrrrrr a hangja.

Hát ez egy kicsit furcsán sikerült, de nem tudom jobban elmagyarázni.
Ma reggel is volt egy ilyen 2 óra, amikor fájt valamije. Aztán abba maradt.
Sajnos nem tudok a fájdalmán segíteni, csak annyit, hogy ott vagyok mellette. Gyógyszert sem merek neki adni, nehogy többet ártsak.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk!
Elcseszerintettem szerintem, mert nálam sem látszik.Írom újra.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Zoe, köszi neked is! Hát szegény, akkor megszenvedtél rendesen, de a babucidnak mégis tökéletes volt így is! Amúgy szerintem sem lesz attól rosszabb a babának, ha mi szenvedünk egy kicsit, de azért a 18. hétig nem szeretném húzni! :D :oops:
Gratula neked is a kislányodhoz!!!

Vicky, hát ja az nem jött be, sőt akkor kezdődött igazán... gondoltam először felerősödnek a tünetek, aztán segít, de azt már inkább nem vártam meg!
Egyébként most le is kopogom, de sem tegnap, sem ma nem hánytam, az émelygés megmaradt és szédülök kegyetlenül, gondolom az amúgy is nagyon alacsony vérnyomásom még jobban lezuhant kb. 3 hete és ott lent is maradt mínuszban :lol:
Úgyhogy most nagyon örülök, h. tudtam enni többet vmivel mint eddig, de most meg azon agyalok, h. remélem minden okés a babcival, így h. jobban vagyok?! Sajna csak a 12. héten megyek uh-ra, addig meg marad a para... :oops: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navared!
Én egyiknél sem voltam rosszul-ahogy írtam.A 2.-nál volt némi "furcsa érzésem", de az elsőnél semmi.
Én itt a fórumon szembesültem először azzal, hogy sokan ezt a rosszullétet"jelnek veszik".Én csak simán örültem, hogy jól vagyok.
Ne aggódj, szerintem semmi baja a babádnak attól, ha nem vagy olyan rosszul.
Akkor más jelek lennének, ha gond lenne....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Kösziii Brigi!!! Végül is feleslegesen aggódom, attól jobb nem lesz, sőt... Megpróbálok örülni csak szimplán, h. minden jobb most! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Gratula minden új kismaminak és az anyuciknak is, szépek a bébik. Nekem már nincs sok időm az örökmozgóm mellett ide írogatni, sőt, már olvasni se, nagyritkán a babásba szoktam.

Anya maci, Téged jöttem megnyugtatni, véletlen megláttam az írásod!
Én: 36 múltam, mikor lombikkal teherbe estem, 37 fölött szültem. Az első 12 hétben minden (szex, torna, cipelés, meleg fürdő) tilos volt (biztos ami biztos alapon, lehet, hogy nem ártott volna). Később kiderült, hogy elöl tapadt a méhlepény, akkor emiatt kellett óvatoskodni, aztán ez helyrement, de ezen kívül semmi gondom nem volt a terhesség alatt, és most van egy 10,5 hós makkegészséges, gyönyörű kislányom!!!
Nekem is javasolták a magzatvízvételt, de én döntöttem, hogy nem csináltatom meg. Integrált tesztet csináltattam, teljesen jó lett. Szóval nem szabad hinni a statisztikáknak, és ne parázz nagyon! Ez dokifüggő is, engem pl. második trimeszterben nem is nagyon UH-ztak. Egy fixa ideája volt a dokimnak: ebben a korban és lombiknál valószínű a császár. Ezzel engem is kiakasztott, de végülis nem zárta ki a spontán szülést. Aztán mégis császár lett: elég nagy volt a fejmérete is, ráadásul 1 hetet túlhordtam, már nekem is elegem volt, így nem tiltakoztam a műtét ellen. Közben még az is kiderült, hogy rosszul tartotta a fejét, szóval spontán szülésnek is valszleg császár lett volna a vége. Ezen kívül viszont soha senki nem paráztatott a bébi egészsége miatt!!!
Ja, és a tejem kevés lett, így Anna is felesben tápit kapott kiskorától. Most már mindent eszik, de reggel és este kap még tápit. Ettől se lett kövér, beteg, stb., sőt...

Brigi:
Első Rota után Annának is volt fosása pár napig, de a védőnő végül arra fogta, hogy vmi más vírust is összeszedhetett akkor. (3 napig fosott az oltás után, 2 napig nem, utána 4 napig megint és náthás is volt, meg én is meg voltam fázva). De a 2. és 3. után semmi baja nem volt.

Navared:
Hányás témában sajnos-szerencsére nem tudok segíteni, de azt hallottam, ettől a babáknak nem lesz bajuk, ők mindenképp elveszik azt a tápanyagot, ami nekik kell. Kitartás, remélem, hamar túl leszel ezen az időszakon!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Szia, Vuki!
Köszi a Rota-választ.Jajj, csak legyünk már túl rajta....Mindegy.Inkább ez , minthogy elkapja, és akkor még nagyobb legyen a baj.Nekem itt a nagy, aki hazahozhatja a vírust.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


navared: Ha ennyire rossz lett a hányás a cocculine-tól, akkor még jobban sajnálom. Nekem tényleg segített. A saját dokidhoz mész 12 hetesen uh-ra? Csak mert én 10 hetesen mentem hozzá először és akkor is megnéztük babót. Olyan jó volt látni?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


csajok
ma ledöbbentem másik fórumba írták, hogy meghalt Mártika a recepció vezetője.
ma volt a temetése.
ti tudtátok hogy beteg?
bár nov - dec-ben alig lehetett látni, de nem gondoltam volna....

Kép


Kép

Kép
lukacsne
Fót
 
 
 
 
 


lukacsne: Én is olvastam, de nem tudom elhinni. Annyira nem is volt idős. És én nagyon szerettem, mikor terhes lettem még sms-t is kaptam tőle, hogy gratulál. Legutóbb akartam Irénkétől kérdezni hogy mi van vele, de nem akartam feltartani őket. Nagyon sajnálom, nagyon kedves nő volt. :(
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, nehogy a szívedre vedd!!! Kipróbáltam, nem jött be, ennyi :)
Igen, sajna csak addigra volt időpont a saját dokimnál :( én is szeretem volna menni előbb, sőt Szűcs doki azt mondta a 7. héten, h. 2-3 hét múlva menjek egy uh-ra... de majd megkérdezem a védőnőt és ha azt mondja, nem ártana, elmegyek egy másikhoz, akihez szeptemberben is muszáj volt mennem kenetvizsgálat miatt, na meg jut eszembe a 12. hétig nem tart ki az Utrom sem, úh. muszáj lesz iratnom vkivel!

Hát ez a Mártikás dolog nagyon durva... olyan fiatal volt még! :( Valszín beteg lehetett... szegény!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


navared: Csak nagyon sajnáltalak hogy rosszabbul lettél miatta. Szerintem én a helyedben még visszamennék egy uh-ra Szűcshöz. Nekem is a 10. hét környékén csinálta a saját dokim.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Üdv Navared,
welcome

nekem a hideg tej vált be ...
Most 25 hetes vagyok, még mindig hányingeres vagyok, szerintem nekem végig megmarad :)
Plusz, menj be a Moszka tér melleti (széna téri) patikába, ők nagy homeopátiások, nekem most vizesedésre és kézzsibbadásra nagyon gyorsan hatott, amit ajánlottak.
A védőnőtől majd kapsz egy ismertető könyvet, abba is ajánlanak homeopátiás szereket.
Várj, megnézem:

SEPIA OFFICINALIS 9ch - ha a hányinger ébredéskor jelentkezik, ételek szagára fokozódik
vagy
IPECA 9ch - ha állandó a hányinger én nem csökken hányás után sem
vagy
COCCULUS INDICUS 9ch - ha a hányinger utazás váltja ki
vagy
IGNATIA AMARA 15 ch - ha a gyomorszájnál görcsös érzés van
vagy
NUX VOMICA 9ch - hányinger evés után, erős álmosságérzet mellett

De a patika tuti segít! Gondolom jössz kontrollra, a Mammuttal szembe van ez a jó patika.

Plusz nekem 1 gyümi jön be - MANGÓ (nem savas, de üdítő)
Próbáld ki, nem olcsó, de finom és egészséges :)

Azt hittem még rengeteg időm van a szülésig, 103 nap, de nálad látom, hogy azért már több van mögöttem, mint előttem :)
Vígasz, most már gyorsabban telik az idő ... na annyira nem gyorsan, de gyorsabban :)
Vendég
 


Sziasztok!
Olvastam recepciós_mártika halálhírét.Nagyon sajnálom.Nem gondoltam volna, hogy beteg.Amikor mi jártunk, elég gyakran volt ott.Nagyon kedves hölgy volt, ahogy a többiek is.Ég is a pofám, mert szerttünk volna visszamenni ajándékkal.Megyünk is majd.Sajnos ő már nem kaphat.... :cry: :cry:
Más:Gyerekem elromlott kissé!
Este leteszem, de pár óra múlva kel, és tömi az öklét a szájába.Csak cicin nyugszik meg, azon bealszik 2 perc alatt.Ez a 2. éjszakánk így.Szerencsére, ma csak 1-szer kelt , így azért aludtunk, de tegnapelőtt 3-szor...Ki tudja, mi lehet?Lehet a foga?De még nem látok semmi furcsát most sem a szájában...
Most csak ennyi.Megyek hozzá....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi!

Mi sem láttunk semmit Doni szájában, sőt most sem, pedig a doki szerint kinn van a foga.
Úgyhogy lehet neki simán az a problémája. Meg ez a trágya idő.
Ma itt már jó idő van, remélem ilyen is marad, mert postára kell mennem és elég messze van.

Tegnap majdnem megáztunk Donival. Bementünk verőfényes napsütésben a városba. Mire majdem hazaértünk már csepegett. Mihelyst beléptünk az ajtón elkezdett szakadni. De szó szerint egy másodpercen múlt, hogy nem ért el az égszakadás.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Na, hali!
Nem tudom...Majd kiderül.Tüsszög is állandóan, de most nem röfög, úgyhogy nem náthás.Apja is tüsszög.Lehet, hogy por van, vagy mi?Pedig takarítottam is.Utána kezdtek el tüsszögni.
Ma mi is megyünk (remélem) a postára.Majd 1/2 2-kor szopi, aztán start.Jó az idő most.Tegnap bazi szeles volt, de nem esett.
Az elmúlt (ezelőtti) éjjelen vigaszképpen állandóan cicin volt (kb 1-1,5 óránként, negyed 3-ig, aztán tegnap estére olyan kemény lett a bal cicim (reggelre a térdemen is folyt a tej...), de szerintem visszaáll.Úgyhogy ebben a gyakori szoptatásban lehet valami.Pedig nem is ezért csináltam....Na, mindegy..
Én annyit látok alul a szájában, hogy az inyében belül ott vannak a fogak.
Már nem is emlékszem, Liánál hogy nézett ki, mielőtt kibújtak a fogai.
Jó sétát, aki megy.Gondolom, a többiek is élvezik a jó időt, azért vannak ilyen ritkán itt.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

megjöttem az uh-ról, minden rendben Hannával, elérte a saját korát a 19 hetet, 1 hét alatt sokat nőtt..... látszik hogy többet pihentem vele.
azért a biztonság kedvéért elküldött egy genetikai vizsgálatra, mad a dokimmal egyeztessek azt mondta.

még mindig kislány azt mondta a doki , aranyos volt.

Kép


Kép

Kép
lukacsne
Fót
 
 
 
 
 


Szia, Lukacsne!
Nekem is végig lány volt (az is maradt...)
Nagyon szépen növögettek, csak így tovább.Már a fele terhességen túl is vagy...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Anyamaci, mi már ismerjük egymást a másik topicból... :D
Köszi a tanácsokat! Tejet azt kihagynám, de a mangó jól hangzik!
Nekem eléggé változó a hányinger, eléggé kiszámíthatatlan, ha éhes vagyok, akkor azonal rámtör, ha eszem, akkor jobb, de ha olyat eszem, ami kicsit irritál, akkor megint gond van hirtelen!
Lehet, te már tényleg így maradsz...

Vicky, ma voltam védőnőnél és jövő héten mennem kell a helyi nővédelmibe, ott adják oda a beutalót vv-re és meg is uh-oztatom magam! :D

Lukácsné, még mindig kislány, csak nem nőtt ki neki a fütyije? :lol:
Örülök, h. minden okés!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!
Hosszú idő után néztem be újra Hozzátok. Meglepve olvastam a recepciós hölgy haláláról :(

Anyamaci: Veled már talákoztam a 2010. júniusiban. Én most töltötttem be a 35-öt, tehát mikor Szende fogant (mert így hívják majd a kislányunkat) még igaz, hogy 34 voltam "csak", és a kombi tesztnél kérdezgették, de amúgy egyáltalán. Sőőt, nekem meg az volt a gondom, hogy semmi extra kiemelt figyelem a 2. trimesztertől. (Igaz, addig meg extra nézegetés, mert volt haematomám, több cisztám a stimutól (remélem múlt idő) volt korábbi veszítésem, és ez a terhesség ikerterhességnek indult, szóóóval a 12. hétig nagyon figyeltek. DE semmi parázatás, semmi plusz.)
Szerintem Te csak éppen így fogtad ki, ne törődj semmivel, lesz kislányod, és biztosan egészséges lesz. Az meg, hogy többx megnézik, Neked mind külön izgalom, de talán sokkal jobb, mintha nem néznék, s akár csak egy minimális kis eltérés is lenne, amit ha észrevennének, korrigálhattak volna. De ezt csak leírtam, nem szabad, hogy bármi baja legyen és nem is lesz a Picúrodnak! Hogy fogják hívni? :)

Amúgy nekünk is lombik, elsőre sikerült, és nagyon boldogok vagyunk ettől, sőt, én hiperbüszke arra, hogy lombikbaba :D sokra megyek azzal, h spontán is és inszemmel is lett terhességem, ha egyszer ők sajnos nem maradtak meg.

Navared, üdv itt, és boldog babavárást!

Ha valaki nagyon ráér, nem segítene egy János kórházas szülőszobás kelengye összeálításában? Link is O.K. lenne. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy oda is kell-e papucs, meg törcsi, vagy oda mit is tegyek külön. Nagyjából összeraktam már mindent, csak a szortírozás, hogy melyik menjen a szülőszobás tatyóba, melyik cuccok a kórtermesbe... ki tudja, hogy leszünk-e oylan állapotban, hoyg egyik táskából a másikba cuccoljunk, vagy ha kérem a férjem, h adjon egy törülközőt pl., megtalálja elsőre. Persze még remélem, jó messze a szülés.

Sziasztok, többet szeretnék ide is jönni újra, mert olyan jó, h itt meg mindenki BMC-s!!!

detti_10
 
 


sziasztok

egyszerűen nincs időm netezni de jövő hét után még ha homok íze is lezs a kajának akkor is rendelni fogunk. ez veszi el az időm nagy részét és hulla vagyok miatta.
bevásárlás, utána kipakolás, megfőzés, elpakolás, mosogatás....
egy csomó mindent megspórolok ha rendeljük még pénzt is sztem.
Ha valakinek meg nem tecc akkor eszik ahol akar engem nem érdekel. Nem azért szültem gyereket hogy álló nap a konyhában robotoljak. VELE AKAROK LENNI!!!!
Nekünk elég nagy a ház. 4 szoba van. Épp elég azt ganézni, van olyan nap hogy szinte etetésen kívül semmit nem tudok foglalkozni a gyerekkel. Ennek vége!!!

Amúgy most meg betegek vagyunk! De én vagyok a balfasz mert túl vékony sapkát adtam rá. De hát olyan nyárias néha az idő komolyan nem tudom mit adjak rá néha mert azt meg nem akarom hogy bemelegedjen mert azzal jobban ártok ha megizzad és úgy fújja meg a szél.

Szóval fasza. Apa is beteg krágok egész éjjel.
Lassan egy éve nem aludtam át egy éjszakát és nagyon zombi vagyok.

Csoda hogy én még nem lettem beteg. Leszámítva hogy lassan kopasz leszek. Arra kaptam vasat (pedig közben kiderült nem vagyok vashiányos én meg szedem mint a güzü hogy maradjon pár szál hajam) most valami kenceficét írtak rá horror áron.
Apa gyogyija 6 ezer a Milóé még nem tudom de ő is 4 félét kapott úgyhogy tuti nem úszom meg 5 ezer alatt. Antibiotikumot is írt fel neki + két db ezres hogy házhoz jött. úgyhogy remélem nem leszünk sűrűn betegek most már jobban odafigyelek az időjárásra és a megfelelő öltözködésre, de néha tényleg annyira csalóka az idő ahogy Vevikk is írja pillanatok alatt lesz hűvös vagy épp dög meleg.

Csajok a mangóval azért vigyázzatok nekem két éve majdnem az életember került egy darab mangó.
még jó hogy akkor nem sikerült az inszem mert a gyereknek is annyi lett volna ha épp terhes vagyok!

Pusz
Jó éjt!

dita75
 
 


Ki volt a Mártika a recepción? Az ősz, rövid hajú?

Detti,
hú, te mindjárt szülsz :)
Drukk, drukk!
Igen, van valami nagyon megnyugtató abban, hogy itt mindenki BMC-s, nem is gondoltam volna, de amióta, mint írtam, kedves orvosok mindenféle statisztikával elláttak, nekem ez egy "megnyugtató" hely :)

Ditta,
mangó allergiád van?
Olyasmi mint a nektarin - kis répás beütéssel :)
Jól megmostad, meghámoztad?
Én egyszer egy napos, meleg országban már leteszteltem, hogy semmi bajom tőle, minden nap ettem hámozott, kockára vágott, lehűtött mangót :) Hááááát, itthon nem olyan finom, képtelenség úgy megérlelni, de azért így sem rossz :)

u.i.:

KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET NEKTEK ÉS CSALÁDOTOKNAK :)
Vendég
 


Kerllemes Húsvétot!
Dita!
Jobbulást!!!!!!Igazad van a kajával kapcs.
Majd ünnepek után jövök.
Remény!
Léda is elromlott....Majd értekezünk....Üdv!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?